Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsu!
Tudom, hogy ez nem vigasz, de nekem annyira jó volt olvasni, hogy másnál is vannak ilyen problémák. Nálunk csak épp fordítva, Katica az, aki az agyamra megy néha.
Én épp tegnap olvastam az újságban, hogy azok a gyerekek, akik sok veszekedést hallanak (és az is veszekedés, amikor velük veszekszünk), azok felnőtt vagy nagy kamasz korukban hasonlóan a szülői példához oldják meg a problémáikat, vagyis kiabálnak.
Mondjuk mi Atival ritkán veszekszünk, bár előfordul, hogy a gyerekek előtt, és akkor sem kiabálva, az a gyerekek felé szokott megtörténni, mert ők nem akarják hallani a hangom. De Katica pl. már odáig elmegy, hogy ha kiabálok sem mozdul, csak akkor ha elkezdek számolni 3-ig, és felállok a nyomatékosítás kedvéért. Akkor elkezdi mondani, hogy Jó jó anya és csinálja amit mondok.
De olyanokon szoktam röhögni, amikor Katica pl. kiborít valamit, és elkezdi mondani: Tudtam, tudtam :) :)
Én egyébként most nagyon büszke vagyok magamra, mert már jó rég óta nem kellett rásóznom egyikre sem és a kiabálást is kezdem elhagyni, úgyhogy kezdünk egy csendesebb családdá válni.

Egyébként szerintem ne izgulj, mert ez kimondottan attól van nálatok is, hogy megszületett Kitti. Az ember figyelme a 100 helyett 200 felé oszlik, a türelme meg ezzel egyenes arányban csökken, mert az a bizonyos cérna egyre vékonyabb, és könnyen szakad.
Ne csodálkozz a dolgon, fogadd el, hogy ez jobb szinte soha nem lesz már, sőt most a legkönnyebb. Később egyre önfejűbbek lesznek, egyre nagyobb lesz a szájuk. Most még mi vagyunk számukra az "Isten", de ez változni fog, előbb utóbb kinyílik a csipájuk. Nem bíztatni akarlak, csak mondom. Könnyebb lesz majd később velük, amikor már tényleg órákig eljátszanak együtt, meg beszélgetnek, de akkor meg más gondok jönnek.

Szóval együtt érzek veled és tudom mit élsz át!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Zsu
A süketség most nálunk is nagy divat, ha meg kiabálok néz rám legörbűlt szájjal. Nálunk a kedves is kiabál vele, pedig ő is süket szokott lenni néha. :? Én már nem törekszem a kedves, nyugodt anyuka címre.

Bogi
Nagyon jók a képek. Izgalmas lehetet a nyaralás. Nagyon ügyesen ülnek a lányok a lóvon.
Boldog szülinapot Katicának!!!!


Piros
Azt hiszem te kerestél szörpös üveget, van kölcsönbe 10 db körül, ha még kell.

Eszti
Izgalmas programok. Sajna nem leszünk itthon a hétvégén.

Bea
Biztos belerázódsz majd a 8 órába, csak nem kell maximalistának lenni. :lol:

Brigi
Üdv újra.

Niki
Zsezse ma úgy döntött, hogy inkább egyedül alszik, minthogy vizilabdát nézzen. :) Persze azért behívott magához egy kicsit.


Holnap utazunk anyukámhoz, és Zselyke ott is marad 1 hétig. kiváncsi vagyok, hogy bírják majd egymást. Anyukám nem szereti a süketeket. :D

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Orsi!
Jó utat! Remélem Zselyke nem lesz beteg, nem kapta el Zalán baját, ugyanis ma a dokinál kezdtünk reggel: gégegyulladás!

Zsu!
Kitartás. A szülői lét szépségei...

Piros!
Nektek is jobbulást, ez a fránya nyár most úgy néz ki nagyon kedvez a baciknak.

Jók legyetek. Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 

 
 

Sziasztok!

Hát, szerencse, hogy itt írni kell, mert beszélni azt nem tudok. A torokgyulladásom ráment a hangszálaimra. Képzelhetitek milyen frusztráló ez nekem! :-)

Orsi! Köszönöm, de már túl vagyok a szörpfőzésen. Már a felét szinte meg is ittuk a készletnek :oops:

Köszönöm a jó kívánságokat, bízom benne, hogy lassan csak-csak kikeveredünk ebből a bacitámadásból. Igaz, tegnap éjjel Anna még belázasodott :evil:

Na lépek is egy kis vigasztalásért :wink:

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Jó reggelt!

Képzeljétek, itt már most ezerrel szól a zene!! Továbbra is ajánlom: www.mulatosfesztival.com
Mi délután bizos kimegyünk, ha Krisz nem a medencézést választja. Ha igen, akkor csak kora este.

Mit szóltok ehhez a bolond időhöz? Nekem egyfolytában zsong a fejem.. :shock:

Bogi!
Örülök hogy örömet okoztam.. :lol: jaj, ezek a kölkök!!!

Krisz tegnap képzeljétek majdnem megszökött. Én főztem, ő játszott, mondta hogy megy dolgozni, erre arra, közben kiment az előszobába. Egyszercsak bejön, akkor láttam, hogy a bejárati ajtó már tárva van, rajta szandi, sapi, és gondterhelt arccal mondja nekem: Anya, nem tudom merre van a bolt!! :!: :?:

Csak ezért jött vissza...Csak néztem nagyokat!!

Piros!
Még mindig jobbulást nektek!!

Orsi!
Jó utat, lánykádnak jó nyaralást!!

Niki!
Sajnálom, hogy beteg Zalán, mielőbbi gyógyulást neki is!!

Bea!
Te nem raksz képeket a nyaralásról?

Na, megyek csinálok valami gyümölcspépet a csajszinak.
Sziasztok: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Még jó, hogy nem találta Krisz az irányt. Nálunk Zalán simán odatalál a lottózós nénihez, ha csak ennyit mondok neki, már tudja, hol kell lekanyarodni. Viszont állandóan zároma kaput, mert az első dolga az lenne hogy kimenjen rajta.

Piros!
Nálunk sosem volt szabad gyerekkoromban már nyáron megkóstolnia télire eltett dolgokat. Aztán volt is mikor annyira elfelejtettük, hogy következő nyáron lett elővéve :)

Tegnap esküvőn voltunk Zalánostól, de csak a templomi szertartáson. Gyakorlatoztunk a bátyámék esküvőjére. Persze férj ezerrel ráparázott, de egész jó volt, egy zacskó ropival és egy szívószálassal sikerült arra a félórára némi nyugodalmat préselni a kis örökmozgóba. És én örömmel vettem észre, hogy más gyerekek ugyanígy viselkedtek, csak ott nem a ropi, haenm a pufi került elő :P

Ja jut eszembe!
Kérdés-kérés: Ötleteket várok hol tudnék Zalánnak nem túl drága esküvőre való rucit venni.

Üdv, Niki

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Hali Csajok!

na most meg terasz bővítés volt nálunk,addig hazautaztam a szüleimhez,ott meg nincs net.Ezért nem jöttem.

Kancellár!Jó őtletet adtál az esküvővel kapcsolatban,mi is megyünk,de én is félek hogy mikor vágnak ki bennünket a szertartásról.........


mi is most kezdjük el a hozzátáplálást rendesen szopi mellett,de aki már benne van,adjon már tanácsot.Mi most az alma burgonyát kezdtük el pár kanállal szopi előtt.Kapja most ezt egy darabig,de utánna mit adjak és mennyit?


Luca!segítségedet köszönöm,ment privi!!!!!!!!!!!!!De lehet már olvastad..

Kép
csiperke
 
 


Sziasztok!

Niki!
Én mindegyik csajnak a teszveszen vettem koszorúslány ruhát, és akkor fiú ruhákat is láttam szépeket. Én a ruhákat 3000 Ft-ért vettem, és gyönyörűek!

Lányok!
Képzeljétek, feltette a Bugyortudor-t valaki a www.webnyeremény.hu oldalra, ahol van egy olyan fórum téma, hogy Ingyen dolgok. Na most aztán tegnap este őta már kb. 50 db ingyen minta kérelem érkezett hozzám, ami jó esteben hetente ha 2 érkezett, akkor már sokat mondok.
Ajánlom figyelmetekbe amúgy az oldalt, ha valakit érdekelnek az ingyen szerezhető dolgok. Most pl. mosódiót lehet ingyen szerezni, azt tette fel valaki a fórumba.


Én már teljesen kész vagyok a lányoktól. Fáj a fejem is, minden bajom van, annyira kiakasztóak tudnak lenni. Pedig nem rosszak egyáltalán, de ez az állandó figyelem, hogy nincs egy perc nyugtom tőlük, ettől kész vagyok.

Na puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bekukk.

Állapotom=Bogié.

Csiperke: almás krumpli után jöhet sárgarépa-krumpli, céklás krumpli,tökfőzi, spenót, vajbab, borsó (átpasszírozva) Burgonyát gondolom te is külön főzöd, annak a levét használd higításhoz.

Puszi:
Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

csak gyorsan beköszönök, mert vár a csomagolás.

Holnap indulunk a Balcsira! Apa lecuccol minket, de avsárnap már jön is vissza házat csinosítani és dolgozni, mi pedig három hetet töltünk édesanyámék nyaralójában a húgom gyerekeivel súlyosbítva. Imádom! Hézköznap nincs hapsi, akinek meg kéne felelni, hozatott vendéglői kaja és egész nap csak babázás, meg női traccs-party! időnként meglátogat egy-egy barátnőm gyerekestől, hoyg színesítséka képet és hétvégén az apukák is előkerülnek. Igazi nyaralás :-)

Természetesen net sincs, így a teleház jelenti a virtuális köldökzsinórt, napi egy-egy órában.

Augusztusban jövök újra!

Pá!

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, nem vesztünk el /ha valakit érdekel:)/, csak sok minden összejött és nem volt időm írni, de azért olvasgatni szoktam néha...

Április eleje óta dolgozom, közben házat vettünk Börcsön, szóval nem unatkozom.

Most is csak dicsekedni jöttem, mert közben megint eltelt egy év, Beni 4 éves lett, hoztam a képeket... Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
anyacuka
 
 


Szóval nem tudom, hogy mikor jövök legközelebb, sok a dolog a háznál, és szeretnénk minél előbb költözni...

Látom Ti is ritkán jöttök, nem olyan pörgős a fórum, mint télen, de azért remélem mindenki jól van, és élvezitek a nyarat a gyerekekkel!

Mindenkinek kellemes pihenést, nyaralást kívánunk!

Sok puszi: Klári & Beni

Kép
anyacuka
 
 


Sziasztok!

Klári! Gratulálunk Beninek, boldog születésnapot. Vagyis gratulálunk Nektek is. :)
Akkor ezért nem látlak mostanában a MSN-en. És hol dolgozol? Milyen házikót vettetek?

Már egy kicsit kezd elegem lenni a rossz időből. Nálunk a kerítést csinálják éppen a kőművesek, úgyhogy lehet, hogy mire legközelebb jöttök talira (ami lassan aktuális lenne), addigra lesz kerítésünk :)

Nem is tudom milyen hírt mondjak még, azt hiszem nálunk amúgy más nincs. A lányok szerencsére lenyugodtak, már nem mennek az agyamra :)

Puszika: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

2 hónapos kismama vagyok! Most költöztem fel Győrbe és elég egyedül vagyok. Nem ismerek senkit. Szeretnék segítséget kérni. Két jó dokiról, szülészről hallottam sok jót. Az egyik a Parányi Doktor Úr a mások pedig Dr Szalay László. szívesen olvasnék egy-két tapasztalatot. Köszönettel:
Bogi :oops:
abogi26
 
 


Szia Druszám!

Az a helyzet, hogy itt Győrben rossz dokit nem nagyon találsz. Mindegyikről van érv szerintem pro és kontra is, de rossz doki nem igazán akad itt. Mindegyik, akiket írtál jó orvos, bármelyiket választod jól jársz, de tudok még neked írni jópárat, akiket itt szívből ajánlana bármelyikünk. Bodai Károly, Likár Zsolt pl.

A győri kórházról egyébként olvashatsz a honlapomon pár dolgot, amik egy része már kicsit elavult, mert én 3 éve szültem utoljára, de változás annyi történt, hogy azóta volt felújítás az osztályon és még folyamatban is van egy-kettő újdonság, pl. lesz fizetős VIP szoba, lesz kialakítva várószoba a hozzátartozóknak stb. Ezekről amúgy a védőnőnél majd tájékozódhatsz.

Többen vannak itt azon a véleményen, hogy nem is annyira az orvos, inkább a szülésznő választás a fontos. Én pl. Tóthné Börzsei Marikát ajánlanám, de itt a legtöbben Miski Tímeát szokták mondani, aki már már sztárszülésznő lett Győrben :) :). Egyébként tapasztalni fogod, hogy a szülésznők is egytől egyig értenek a dolgukhoz.

Üdv köztünk, azért néha nézz be hozzánk máskor is, mondd el honnan jöttél, mit csinálsz, kérdezz nyugodtan bármit a terhességről is, mi szívesen válaszolunk Neked. Mi már sokat próbált mamik vagyunk :) :)

Szia: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Piros!
Irigy-irigy...
Bár ma én is a Balaton partján érezhetem magam, a kertben szó szerint áll a víz! De neketek azért 3 hét alatt tuti lesz jó időtök.

Bogi!
Hát a tesz-vesz max az utolsó mentsvár lenne, nem szeretek méretes dolgokat látatlanba venni.
Egy fiúnak nehezebb ünneplős ruhát keresni, a lányoknak annyi cuki kis ruha van... Már szervezem a gyerekmentes vásárlós napomat...

Klári!
Beninek így utólag is boldog szülinapot! Azta micsoda torta!

ABogi26!
Üdv itt, én egyik dokiról sem tudok semmit, de boldog pocakosodást kívánok!

Na megyek, felébredt a kiscsibész.
Jók legyetek, üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Szia Niki!

Nem tudom. Nekem eddig a teszveszen csak a cipőkkel volt gondom, minden ruha, amit vettem szuper volt, méretre sem volt gond. Egyszerűen lemértem a lányokat, és ha nem volt megadva, akkor kértem az eladótól is a ruha méreteit.
Pirossal mi már ezt az utat nagyon bejárattuk :) Én kb. 2 havonta mérem a csajokat, így mindig aktuális a mérettáblázatuk.
A gyerekmentes vásárlás is épp olyan, mint a teszvesz, mert akkor sem tudod a gyerekre rápróbálni a cuccot, ha nélküle veszed meg, bár az igaz, hogy akkor csak visszaviszed, nem kell postázgatni.
Én nézegettem koszorúslány ruhákat mindenhol, de vagy megfizethetetlenül drágák voltak, vagy olcsók és ízléstelenek, úgyhogy a csajoknak sem nagyon könnyű vásárolni jó áron.

Csajok!

Augusztusban lesz egy-két szuper csillagászati látnivaló, amit ajánlok figyelmetekbe.
Névnapomon, augusztus 1-jén Napfogyatkozás lesz. Igaz csak részleges lesz, de ha van kedvetek, délelőtt 11-től figyelgessétek a Napot, persze csak megfelelő védelemmel (napfogyis védőszemüveg, 13-14-es hegesztőszemüveg!!!!).

Augusztus 11-12 éjjel a Perseidák meteorraj maximuma lesz, vagyis rengeteg meteorfelvillanás lesz éjszaka, ha van kedvetek egy kis éjszakai romantikázásra apával, akkor irány egy nyugágyban az ég alá!

16-án este részleges holdfogyatkozás lesz, ami szintén nagyon látványos lesz, kb. 1/2 10-től kezdődik a látványosabb része, amikor a Föld árnyéka már kezd látszani a Holdon, ami szép vöröses színt kap. Szép lesz majd a kontraszt, ahogy a Hold egyik felén már látszik a Föld árnyéka, a másik felét meg még süti a lemenő Nap.

Gyönyörködjetek kedvetekre!
Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Hali!

Bogi!
Gyerekmentes vásárlásra tudok vinni ruhát magammal amihez hozzápróbálhatom. Ha vinném magammal Zalánt, de tudnám rápróbálni, mert hát ő pasiból van és utál vásárolni, addig van el amíg tart a kiflicsücsök. :D
Nem vagyunk egyformák. Én programozó létem ellenére sem szeretek neten vásárolni, nem tudom miért, de ez van. Én inkább csak kinézem ott és hogy hol kapom meg, aztán inkább megyek megveszem (vagy küldöm férjet pontos megnevezéssel).

Augusztus mindig is teli volt csillagászati eseményekkel, emlékszem a csillaghullás mindig téma ilyenkor.
Nekem inkább az olimpia a nagy esemény most augusztusban, külön pech, hogy pont akkor utazunk Velencére mikor a megnyitó lesz :( NA mind1.

Na megyek vár a takarítanivaló. Üdv

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy gondoltok rám, de sajnos sok irigykednivaló nincs. Az idő nagyon rossz, hol esik, hol fúj és itt még nehezebben viselik ezt a gyerekek, mint otthon. a húgom 5 hónaposával és a 2,5 évesével sem megy könnyen az összecsiszolódás, de az azért már alakul. Most éppen Almádiban a ygerekkönyvtárban nyertem egy kis iternetezési időt,a míg a kölkök videóznak :cry: nem vagyok boldog vele, de nincs jobb.

Beninek boldog szülinapot! Jól áll neki a korcsolya, biztosan ügyes is benne.

Abogi! cstalakozom drusszád véleményéhez, jó a felhozatal errefelé nőgyógyászból. ez azt is jelenti, hoyg bátran válts, ha elsőre nem találsz olyat akivel létrejönne a "bizalom köre". Szaktudása mindnek megvan, egyéni hozzáállásuk, stílusuk pedig más és más, de éppen ezért biztosan fogsz olyat találni, aki neked bejön.

Hol keresel szép ruhát a fiadnak Niki? Ha fehér hosszúújjú ing beszerzési forrást találsz az engem is érdekelne, mert a teszveszen nem mindig akkor és az van, amit éppen keresek. Egyébként tényleg jók a tapasztalataim vele.

Na lépek "nyaralni".

Pá.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Niki!
Tényleg, még olimpia is lesz. Bár én most idén valahogy annyira nem szívelem ezt a dolgot Kína miatt. Ráadásul pont tegnap láttam egy filmet, ami kínáról szólt, és hát.....
Na meg valahogy a 4 évvel ezelőtti dopping botrányok annyira beárnyékolták azt az olimpiát, hogy egész már érzéssel várom most, mint amikor pl. Egér, vagy Csollány vagy a kajakosok nagy sikerei voltak anno.
Megnézni meg fogom, csak egyenlőre nem ragadott magával a hév.

Hihi, így is kényelmes vásárolni :), hogy apát küldöd. Én ezt megpróbálnám, hát elképzelhető, hogy soha többet nem tennék olyat, mert direkt nem azt hozná, hogy ne küldjem többet. :)
Szerencsére azért a csajok csajból vannak nálam, bár néha ők is elengedik magukat, de ha egyedül megyek velük (máshogy nem is nagyon tudok), akkor példásan viselkednek. Bár ez csak a sima bevásárlásra vonatkozik, mert ruhát tényleg már nagyon nagyon rég vettem nekik üzletben.
Érdekes egyébként az ilyen bevásárlási szokások kivesézése is. Nemrég a Kisalföldben az volt a fő sms téma, hogy a bevásárló kocsiba is beleteszik az anyukák a gyerekeket, nemcsak az ülésbe. Érdekes kérdés ez is, és ennek is több oldala van, de az sms-ekben néha ölre mentek :)

Piros!
Tamásnak megvolt a lecsóvacsora. A lányokkal sem volt gond, akár hiszed akár nem, példásan viselkedtek. Kérdezd majd meg Tamástól, kíváncsi vagyok ő mit mondd.

Lányok!
Nem tudjátok honnan lehetne olcsón diafilmekhez jutni? Azt is néztem a neten, de nekem a 810 és a 650 Ft sok értük.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok !

Nálunk nagy események vannak / voltak . A gyerekeink nyaraltak 5 napot ! Rokonoknál akiket ismernek és szeretnek , de azért nem gondoltam volna hogy 4 éjszakát kibírnak nélkülünk , a pici még nincs 2 éves ! Az volt megbeszélve ha valami baj van akkor telefonálnak és megyünk . Minden nap beszéltünk telefonon , de rövid úton leráztak minket mert hol állatkertbe mentek , hol vadasparka , játszóházba.... Igen jól érezték magukat .
Mi tudtunk dolgozni , koncerten is voltunk , barátoknál beszélgettünk , sétáltunk kéz a kézben (nem is tudom mikor volt ilyen utoljára!)...
Persze a gyerekek nagyon hiányoztak , nem gondoltam volna , hogy ennyire tudok aggódni miattuk ! :oops:
Tegnap voltunk Kapolcson is , csak este mentünk a gyerekekért . Igazából a tegnapi volt a nyitónap , ennek megfelelően visszafogott volt a mozgás , a kiállítás és a program is . Hiába van benne elvileg 5 falu Kapolcson volt a legtöbb látnivaló . Volt aki idén is elszállt az árakkal ( kürtös kalács 1000-ért , kicsit kisebb máshol 300,a 300-as nagyon finom volt , nem hiszem hogy az 1000 jobb lett volna !) . Ja , az ember próbál tiszteséges lenni és a kijelölt parkolóhelyen parkolni aminek a díjja 500 ft,aztán átmentünk Vigándpetendre ahol szintén 500 forintért parkolhatsz (hacsak meg nem állsz az ut szélén ) és nézheted a semmit ( mert az van ) megh ehetsz 700 forintért egy tócsnit (ami persze nem kötelező) .
Levontam a konzekvenciát... :roll:

Bogi 26 !
Szia , nekem a Hillier Balázs volt az orvosom (hozzá tartoztam , nem fogadtam meg) nekem ő bejött nagyon , hozzá szivesen mennék újra ha szükségem lenne rá .
A Bodai nekem nem nyerte el a tetszésemet . 3. gyerekünket a Fekete Zolinál szültem , ő is nagyon lelkiismeretes fiatal doki (és gyönyörű kék szeme van) :oops:

Farkas Bogi !
Majd kémlelem az eget , mi nagyon szeretjük csak nem értünk hozzá :shock:
Az hogy az anyukák beteszik a gyereket a kocsiba...hát próbáljon már meg az ellenző 3 pici gyerekkel egyedül vásárolni ! Ha tehetjük akkor együtt megyünk , apa viszi a picit a nagy kocsival én a nagyokat egy autóval amibe már csak a Ráhel fér el ,vagy fogom a kezüket és segítenek ezt-azt kiválasztani cipelni...viszont ha egyedül vagyok velük bizony beteszem én is !

Mindenkinek jó hétvégét ! Mi nemsokára indulunk barátokhoz egy kerti partira remélem nem mossa el az eső mert bográcsoznánk is !

Puszi Eszter'

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok!

Anna Norikónak, Piros Annájának és Eszter nagylánya Annának nagyon boldog névnapot kívánunk!!

Puszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


sziasztok.

szabad csatlakozni?

egy másfél éves kisfiú anyukája vagyok.(nem mellesleg 19 éves)PAtrik tervezett volt és azóta sem bántam meg hogy így döntöttünk.lassan kistesót is szeretnénk neki.
én Vajda Attilánál szültem,az egész terhesség alatt hozzá jártam és szerintem egy írtó rendes doki.sajnos nem sikerült természetes úton szülnöm mert nem tágultam és Patrik szive sem nagyon bírta már így császi lett de az utánna bent töltött 9 napig is nagyon oda figyelt rám doki bá és ha bármi kérdésem volt mindig szivesen válaszolt.a problémám miatt sokat sírtam és volt hogy leült mellém megfogta a kezem és mondta hogy nem kell sírni minden rendben lessz és hogy most a gyönyörű kisfiamra koncentráljak a többit majd ő megoldja :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: és meg is oldotta :lol: :lol: :lol: :lol:

mi marcal 1 en lakunk a Répcén.

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki segiteni abban,hogy hol lehet venni Gyorben hasznalt babakocsit,kisagyat,bebihordozot es hasonlo dolgokat?
koszonom:roni7
roni7
 
 


Sziasztok!

Roni7!
Győrben a Marcal II-n a Mini biziben. Szerintem jó hely, vannak olcsón új babakocsik is, vannak használtak is, kiságyak is, bébihordozó, autós gyerekülés, etetőszék, mit mondjak még?
A MArcal Étterem mellett elmész, akkor már van kint tábla, de csak arra mész egyenesen és meglátod.

Ettike!
Üdv köztünk. Szemtelenül fiatal vagy, és ez tök jó :) Én is szültem volna már szívem szerint annyi idősen, de nekem 27 évesen jött az első :) .
Patrik nagyon aranyos baba. Én a Cuhában laktam sokáig, anyukámék még ott is laknak a húgommal, aki 17 éves. Hát ha így belegondolok, tényleg nagyon fiatalon szültél :)

Annák!
Boldog Névnapot kívánunk!

Eszter!
Bevallom, én szinte mindig egyedül megyek a lányokkal vásárolni. Amíg Lili kisebb volt, addig én is beletettem a kocsiba általában, vagyis mindig, de egyszer rám szólt egy biztonsági őr a Spárban, azóta nem tettem bele sehol. Igen, általában azok szokták ellenezni, akik nem egyedül járnak vásárolni, vagy egy gyerekkel, vagy az egyik már nagyobb és önálló. Akinek két kicsi van, vagy több, egyszerűen megoldhatatlan. Az pl. tök jó az Árkádban lévő Spáros kocsikban, hogy van rajtuk ládatartó, amin Lili tök jól elfér :).

Nálunk annyi új hír van, hogy holnap jönnek színezni a kerítést, aztán jönnek a kapuhoz a vaskeretet csinálni, aztán jön az asztalos és kész a kerítés :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok Anyukák!

Kérdezni szeretnék tőletek.

Írjátok meg nekem legyetek szívesek ha tudjátok, hogy hol lehet megnézni a győri gyerkőcfesztivál részletes programját (most hétvégén lesz) ??
Kell-e belépőt fizetni, és kb. az hány Ft, vagy ez ingyenes??

Válaszotok nagyon köszönöm.

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Szilvia!

www.gyerkocfesztival.hu

Belépőt nem kell fizetni, hanem fotót kell vinni a gyerkőcről.

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok Lányok!
Köszönjük a jókívánságokat. Nagyon jól esett hogy gondoltatok Annára. Én is köszöntök igy utólag minden Annát és a kis Benit.

Majd még jelentkezem, de most álmos vagyok, amint tudok jövök.
Ja üdv. az újaknak, majd részletesen is megismerjük egymást.

Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Helló újak és régi motorosok!

Abogi26!
Én a kisfiamat a Parányi doktornál szültem, ő már tapasztalat doktor, ez mindenképpen mellette szól. Szülés után meg sem éreztem a vágás helyét...A lánykámat azonban már Kelemen Szilárdnál szültem. Előző doktorral az volt a gondom mindössze,hogy első babásként kicsit több figyelmet szerettem volna kapni, az 5 perc helyett. De ezen kívül semmi gondom nem volt vele.

Most csak ennyi, jók legyetek.

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


deaknezsu!

Köszönöm válaszod. :lol:

Szilvia
Kép

Kép
anya 1971
 
 


Sziasztok!
Farkasbogi!
koszonom az infot,meg is neztuk az uzletet! hat tobbnyire csak babakocsi van, kisagy nem nagyon volt! kulonben elgondolkodtato,hogy erdemes-e venni uj babakocsit! komolyan mondom olyan szep allapotban vannak a hasznaltak is!
azert majd korul nezek neten is valami adok-veszek oldalon! tudtok vmi jo oldalt ahol erdemes korulnezni?
mindenkinek szep napot kivanok!
(ja es bocs,hogy igy befurakodtam)
udv:roni7
roni7
 
 


Szia Roni!

A babaszoba/Csevegő oldalon vannak ilyen oldalak, várj teszek inkább linket.
http://www.babaszoba.hu/forums?BXID=258 ... B-0C228DF6


A teszveszen is hozzá lehet jutni mindenhez, van új és használt is. Ha nem vagy oda akkreditálva, akkor szólj nyugodtan, hogy valamire licitálni akarsz.
Ott pl. ilyeneket lehet találni:
http://www.teszvesz.hu/item403526250_ra ... zoval.html

Nekem most épp van egy akcióm, babaszoba garnitúrát vehetsz nálam, ami 11 részes szopipárnával együtt 11500 Ft-ért, ha gondolod nézz körül a www.bugyortudor.hu oldalon.

Egyébként én ott vettem az Jackpol babakocsimat újonnan, mert nagyon olcsó volt a többihez képest, és meg voltam vele elégedve. Nekem a kis babakocsik nem tetszenek, amiknek kicsi a belseje, mert egy kicsit ducibb gyerek nem fér el bennük kényelmesen. Ez meg épp befért a csomagtartóba is, de kényelmes volt. Szokott lenni amúgy kiságy, van egy másik helyiségük is, oda szoktak beadni, folyamatosan kell érdeklődni.


Jó vásárolgatást: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Újra medencés idő...

Volt/Van ma valaki a gyerkőcfesztiválon? Este írhatna valaki róla, bizti nagyon jó, mi holnap készülünk menni, főleg a Radó szigetet néztem ki magunknak, talán ott lesznek Zalánnak is való programok. Bár ma itt az oviba a kicsit nagyobbak közt is jól elvolt (volt szívószálas üdítő nekik :lol: ).

ÜDv, mindenkinek szép hétvégét!

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ki volt a gyerkőcfesztiválon, de azt hiszem eljutottunk arra a pontra a lányokkal, hogy túl sok volt a jóból. Szombaton bementünk reggel 10-re úgy, hogy anyósomnál hagytuk az autót és bebuszoztunk a városba. Mivel nem sokat buszozunk, lányoknak már itt kezdődött a "buli", ahogy mondják.
A Kisfaludy szobornál kértünk karszalagot, körülnéztünk, aztán lementünk a Radóra a meseszigetre, mert már ment a Vitéz László. Na ott beültek nézni, de érdekes módon 15 perc múlva a rajongó lányom felállt és mondta, hogy menjünk át a sütis felére.
Pályi János volt a Vitéz László, és nem tetszett neki. Tény, hogy valahogy nem fogta meg igazán a Vitéz László lényegét ez a pasi, mert leginkább a brutalitásra és nem a humorra ment rá, ami az eredetinek a lényege. Nekem már a tavalyi Vaskakas beli előadása sem tetszett, de úgy látszik a lányaim is műértők, mert nekik sem jött be. :)

A sütiszigeten legnagyobb csalódásomra nem folyamatos volt a sütés, hanem időpontot kellett kérni. A Radónak ezen a felén állították fel a hempergőt is a kicsiknek, ami furcsa volt, hogy a legnagyobb tűző napra.
Szóval kértünk időpontot 11-kor 12:20-ra a sütiszigetre, aztán elmentünk megkeresni a szörpök utcáját, mert elfogyott a szörpünk, gondoltam hátha tudok venni valami finom házi szörpöt. Itt minden volt, csak szörp nem. Egy helyen árultak ilyesmit, de az lekvár volt, bár vettem egy kis üveggel belőle.
Utána a lányok csináltak kosarat meg madárkalitkát 850 Ft anyagköltségért (apa és én csináltuk :) ), és elmentünk a Bergmannhoz fagyizni útban a Széchényi tér felé. Oda már nem értünk el, mert a csajok buszozni akartak, így visszamentünk a buszmegállóba és hazamentünk. A mi gyerekszigetünk 10-től 12:30-ig tartott csupán és nem is kívánkoztak vissza egyáltalán, úgyhogy nem mentünk. Itthon maradtunk az új medencénkben fürödni.
Ja, merthogy nem lett kész a kerítésünk, majd valószínűleg csak 2-3 hét múlva lesz leszínezve, utána jön csak a lakatos és az asztalos munka, ezért bánatunkban vettünk egy medencét.

Nem tud valaki egy nagyon jó és viszonylag olcsón dolgozó hidegburkolót? A teraszt kéne lejárólapoztatni, és két kis lépcsőt, az egész nincs 23 nm, és 90 ezer Ft munkadíjat akarnak leakasztani rólunk érte. Ez csak munkadíj, anyag még nincs benne, és a járólapot már megvettük.

Nekem már elkezdődött az allergia szezon, ahogy kell, augusztus 1-jén, szép névnapi ajándék volt :)

Na puszi mindenkinek!
Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!
Pedig annyira néztem még csütörtökön a naptárat, hogy névnapod lesz... :oops:
Úgyhogy most kicsit késve ugyan, de boldog névnapot kívánok!
(Milyen jó is az a medence!)

Gyereksziget!
Mi voltunk ketten a Zalánnal és a bababeach-es gyerekhempergős tappancsos részen meg is akadtunk, neki még csak az volt jó, de el se akart onnan menni. Kapott kétszer is ingyen nestlés babaitalt és le is lett kenyerezve, aztán meg a sok kisgyerek, meg játék, édesen elvolt, akár egész nap maradt volna, de kezdett fáradni ebéd körül, úgyhogy csak sikerült elhoznom onnan.
Amúgy szerintem egész jó kis dolgok voltak, csak persze mindenhol sorok kígyóztak. Majd jövőre kiélvezzük.

Üdv, Niki

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen Niki!


Lányok!
Ajánlani szeretnék azoknak akiknek bölcsibe vagy oviba mennek a gyerekek pár dolgot, akit nem érint ugorja át ezt a részt, jó? Mivel tényleg nagyon jó minőségű és jó áron vannak a termékek ezért szeretném a figyelmetekbe ajánlani.
Nálunk az oviba pl. az ágyneműt a gyerekeknek helyben adják, minden csoportnak, kivéve Lili csoportját, mert oda nem jutott. Ezért nekem kell bevinnem ágyneműt, így jutott eszembe, hogy bővíthetném ezzel a választékomat.

Bölcsődei és óvodai szettek választható huzattal 2450 Ft (paplan+párna+huzat mindegyikre). Ezek 100% pamutok és a paplan+párna fehér huzata antiallergén is.
Az óvodai szett ára (ez abban különbözik, hogy nagyobb egy kicsit a bölcsődeinél) 2750 Ft

Köszönöm annak aki elolvasta, a részletek a bugyortudor oldalon olvashatók.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Halihó!

Bogi!
Utólag is nagyon boldog névnapot kívánok!!

Most nem írok sokat, szeret most nálunk a betegség, gyakorlatilag csak Tamás van jól.... :? Bár Kittinek egész jó kedve van, ül a járókában, és kiflit majszol vigyorogva..

Remélem mindenki jól van, puszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


sziasztok.

arról szeretnék érdeklődni hogy itt hogy működik a szülésznő fogadás???hol lehet "megismerni"őket vagy hasonló.ti kit ajánlotok?
és ha fogadok akkor vele csak akkor találkozom ha nst-re megyek a végén???és akkor mennyit illik adni??

első terheségemnél orvost fogadtam,meg is voltam vele elégedve de most kicsit elgondolkodtam rajt hogy most is kéne e.
persze kicsit parázok is hogy mi lessz a terhesgondozóba,meg ott a doki mellet ott figyel 1-2 nővér vagy mi és lesnek belém.annyira nem lehet "bensőségesen"(nem tom máshogy kifejezni)beszélgetni a dokival a dolgaidról.
vagy csak én hiszem ezt???
segítsetek légyszi

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok !

Jöttem panaszkodni :oops:
Tegnap jöttünk haza Mirjammal a korházból :( .Pont egy hete belázasodott,de nagyon éjjel már 40 °c-ot mértem és vizesruháztuk,lázcsillapítóztuk...aztán reggel (gondolom a kimerültségtől)remegett a gyerek és kékültek el a végtagjai ( ez meg az intenzív hűtésnek tudható be),rohantunk át a szomszéd faluban rendelő dokinéninkhez,akihez soron kívül beengedtek , én ekkor már bőgtem . Az az igazság hogy több kullancsot is kiszedtem a lányokból (meg magamból) és azt hittem agyhártyagyulladás ! Elmondtam mindent a dokinéninek ,mikor kezdödött a láz,mile4yen tünetek voltak még és azt is megemlítettem , hogy más szaga van a pisinek... Beküldött minket a korházba ahol 2 nőszemély is megvizsgálta , na mire az osztályra kerültünk megint felment a hője 39,6-ra , kapott egy branült,vettek vért...
Másnap még belázasodott azóta láztalan.Kapott egy széles spektrumu antibiotikumot , azt mondták , hogy felső léguti megbetegedés , én ezt furcsáltam mert se nem köhögött se nem folyt az orra. A harmadik napon addig "hisztiztem" míg vettek tőle vért újra hogy megnézzék a valamilyen értéket , ha az csökken akkor hazajöhetünk ...hát ami normálisan 0-5 között mozog az most Mirjamnak 187! volt . ( azt mondta a dokinő hogy csak az 5. napon szokták nézni mert addig vénásan kapja ugyis a gyógyszert,tehát bennt kell lenni).Na , mentünk hasi uh-ra, a bal veséjén valami nagyobb lett a gyulladástól,de ez ha meggyógyul elmúlik.
Nagyon hosszúra nyúlik a levelem ,inkább alényeget írom csak. 6 nap benttartózkodás után kierőszakoltuk hogy hazajövünk,ehhez kellett egy szabadabb gondolkodásu dokinéni és pár erélyesebb fellépés.Még 4 napig viszem be gyógyszerezni addig a branül bennt lesz neki ,aztán 4 hét szájon át szedhető szirup és kontroll!
Vesemedence gyulladása van ami egy felszálló fertőzés kislányoknál sajnos előfordul.
Majd írok a benti felháborító dolgokról de mára ennyi elég belöllem.

Mindenkinek minden jót! Puszi

Eszte '

seszter
samu eszter
 
 


sziasztok,

ne haragudjatok, hogy "kívülállóként" zavarlak benneteket. Tudna nekem valaki infót adni arról, hogy Győrben a genetikai laborban kb. a bejelentkezéstől számítva hány napra adnak időpontot vérvételre (kromoszómavizsgálatra), mennyi időn belül van meg az eredmény? Van valakinek esetleg ismerőse arrafelé? (Konkrétan Bajnóczky Katalinnal kellene felvennünk a kapcsolatot, adatai megvannak, csak érdekelnének konkrét infók mielőtt beszélnénk vele, hogy mire számíthatunk időben...Ismeri őt valaki? Vélemények??)

Ha valaki tud segíteni, kérem írjon privát üzit.

Köszönöm előre is,

Vesm
vesm
 
 


Hahó!!

Hol vagytooooooooooook???!!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Zsu!

Itt!

Csak most valahogy nem történik semmi, vagy túl sokminden? Nem tudom.

Én sajnos jó hírről nem tudok beszámolni, mert épphogy nem történt tragédia a családban.

Édesapámat rábeszéltem, hogy kérjen a cafetériában ő is üdülési csekket, mert ők a családjával még nem voltak szinte soha nyaralni. Pénteken lefoglaltam a szállást egy hosszú hétvégére, tök mázli volt, hogy volt hely. Este jött a telefon, hogy apukám volt röntgenen a győri kórházban, és légmell a diagnózis, hétfőn kell bemennie a móvári kórházba, mert Ásványráró oda tartozik. Hétfőn reggel bement, mutatja a leletet, és jól lehordták, hogy mit keres ott, azonnal vittek egy hordágyat, lefektették és mondták, hogy nem szabadott volna elküldeni már a győri kórházból, mert a légmell azt jelenti, hogy lyuk van a tüdején, és levegő jut a mellhártya és a tüdő közt lévő folyadékba, bármikor összeeshet a tüdeje és meghal. Újabb röntgen, aztán rohammentő vitte Szombathelyre a tüdőintenzívre, ahol egyből becsövezték a tüdejét, és megfigyelés alatt van, hogy leszívódnak-e ezek a légbigyók a tüdejéből, vagy műteni kell.
Egyenlőre minden bizonytalan, de örülünk, hogy kiderült. Apukám 54 éves, dohányzott, de mostmár nagyon régóta nem cigizik, nagyon nagyon ritkán gyújt rá, ha ideges.
Úgyhogy nálunk ennyi történt.

Ja, meg most balhék vannak az új szomszéd kislánnyal, egyenlőre úgy néz ki nem vagy nagyon rosszul tudjuk kezelni a helyzetet, úgyhogy erről nem szívesen beszélek egyenlőre.

Ma volt egy nagyon jó napunk, elmentünk játszóterezni a szomszéd kislánnyal és az anyukájával Győrbe, aztán közösen ebédeltünk itthon, nagyon jó volt, délután meg játszottak a csajok.

Na ennyi voltam :)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jó reggelt!

Bogi!
Nagyon sajnálom ami apukáddal történt/ történik. És ez mitől lehet? A dohányzás okoz ilyet? Mindenesetre jobbulást neki, nektek meg kitartást.
Ami a betegségeket illeti, nálunk is még mindig itthon van, Krisz után most Kitti köhög ezerrel, és csak nagyon lassan javulgat. Hál istennek azért a kedve jó. Nagyon nagy már, jön a negyedik foga, mindig ül, kúszni próbál. És imádja ha állhat. Kiabál,próbál utánozni minket, lelkesen mondja, hogy ba-ba-ba.
Krisz várja a szülinapját, és még jobban az ovit, remélem sokáig kitart a lelkesedés.
Nekem nem voltak túl jó heteim mostanság, egy nyomvadt /feltételezett/ betegség miatt el kell kezdenem egy gyógyszeres kúrát, ami miatt abba kell hagynom a szoptatást. Ez elég nagy szívfájdalom nekem, főleg mert olyan boldog és büszke voltam, hogy most tudok szoptatni.. :cry: :cry:

Vesm: sajnálom, nincs tapasztalatom e téren.

Seszter!
Remélem kislányod már meggyógyult!!

Ettike!
Én anno egy barátnőmtől kaptam meg egy szülésznő (Miski Tímea) tel.számát. Egyszer találkoztunk, megmutatta a szülőszobát,megismerkedtünk, aztán már csak az nst-ken találkoztunk. A terhesgondozó nem hiszem hogy rossz lenne, csak max sokat kell várni.

Bea!

Marcellnek nagyon boldog névnapot kívánunk!

Most megyek, Kittit lassan le kell fektetnem . Többiek?

Puszi: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Jelen!

Csak épp sosincs mit írnom.

Most indul be a nyári szezon nálunk. Hétévégn voltunk barátnőméknél Velencén, jövő héten meg Balcsi meg utána anyuméknál egy-egy hét. Zalán csibész, sokszor feszegeti a hiszti határait és amikor nem engedek, akkor meg jön és bújik akár fél órát is hozzám, olyankor már édes :twisted: .

Bogi!
Sajnálom apukádat, remélem hamar rendbejön, nem volt jó ómen neki ez a nyaralás, de remélem majd kamatostól bepótolhatja.

Zsu!
Sajnálom a betegségeket, meg hogy abba kell hagynod a szoptatást, még akkor is, ha már javában tart a hozzátápi, azér azt semmi nem kárpótolhatja.

Bea!
Körülbelül ennyire nem tudom követni ki hány éves, kinek mikor van a szülinapja (sokazor azt sem tudom milyen nap van és hányadika), úgyhogy Marcellnak itt kívánok Boldog névnapot!

Orsi!
Ha olvasol.
Zselykének Boldog születésnapot!

Üdv, Niki

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám Benneteket,de sajna alig van időm bármire....... :?

Niki!
Örülök,hogy legalább Veletek találkoztam még ha csak rövid időre is. Köszi Marcell nevében a köszöntést. Jó pihenést Nektek!!!

Zsu!
Neked is köszönjük, és Kriszinek is kívánunk Boldog szülinapot!!!!
Lesz buli? Nem is beszéltünk erről.

Bogi!
Jobbulást apukádnak!!! Remélem nem lesz komolyabb baja.
Melyik szomszéddal van baj? Elmondod? Engem érdekel!

Orsi!
Zselykének is boldog szülinapot!!!!!

Eszter!
Kislányod meggyógyult?
Én tudom milyen a kórházi állapot :roll: volt benne részünk télen. Engem is nagyon felháborított........

Vesm!
Én voltam genetikai vizsgálaton,a vizsgálat időpontja a terhesség bizonyos időszakához kötődik, ha jól emlékszem chorion biopszia esetén 12 hét környéke, amnio esetén 18 hét körül.
A Bajnóczy doktornő nekem rettenetesen ellenszenves orvos, konkrétan nem volt gondom vele csak undok,személytelen, rideg,viszont szakmailag alapos.

Most ennyire volt időm.
Bocsi akinek nem írtam,de most mennem kell.

Puszi!
Bea
beátab
 
 


Sziasztok!

Marcellnek Boldog névnapot!
Zsezsének és Krisztofernek boldog szülinapot és mindenkinek, akinek mostanában lesz szülinapja!

Bea!
Majd msn-en elmondom, mert nem akarom kiteregetni a dolgokat, nem tudom ki olvashatja. Ha bejelentkezel és fent vagyok, írj, jó?

Zsu!
Jobbulást mindenkinek. Lekopogom, minket azért elkerültek ezek a dolgok mostanság, én szenvedtem pár napig az allergiámtól, de ma pl. gyógyszer nélkül is kibírtam simán a napot, néha dörzsöltem a szemem.

Na megyek, jó éjszakát: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Jó reggelt!!

Orsi!!

Zsezsének nagyon boldog születésnapot kívánunk!!!!

Mi is köszönjük a köszöntéseket!

Bogi!
Emlékszem, nemrég nagyon dícsértél egy cukrászdát! Melyik is volt az?

További szép napot mindenkinek!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu!

A Judit cukrászda. A Pápai úton van, tőletek kicsit messze, de egyszerűen el tudtok jutni oda. Pápai út 4/a.
Telefonszáma: 06209150731

Tudsz rendelni is tortát, elmondják mi mennyi.

Ajánlom a sós pogácsáikat is, leveles tésztából készülnek, de komolyan mondom, nagyon nagyon finom. Ha rendelek ilyet, akkor pillanatok alatt elfogy.
Annak 1200 Ft kilója, de tényleg nagyon finom.


Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Köszi Bogi!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Kezd körvonalazódni kislegényem esküvői ruhája, már csak az ing hiányzik. Sötétkéket szeretnék neki, de épp ma jártam végig a boltokat és nincs, úgyhogy gondoltam megkérdezem tőletek hátha valakinek van elfekvőben egy 92/98-as sötétkék ingje (rovid és hosszú ujjú is jó) kisfiúra :D
Kép

Üdv, N

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?