Új privát üzeneted érkezett!

Szia Judit!
A Kinizsi u.-ban lakunk kb.fél óra séta a postától.Holnap még biztos nem találkozunk,mert Picur a nagyihoz megy látogatóba Pestre,amíg én egy rakás papírügyet intézek még.De remélem a jövő héten sikerül összefutnunk, vagy akár még a héten klubtól függetlenül.Ismersz esetleg vmi jó kis játszóteret itt?
Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Szia Gabi!
Az Oázis Fittness Park közelében, a Miklós téren van egy jó játszótér, ahol tegnap voltunk másodszor. Bár tőlünk nagyon messze van, nekem megéri odavinni a babát, mert a város többi játszóterével ellentétben aránylag tisztának mondható és bébihinta is van. (Azért már ott is láttam csikket a homokozóban, de messze tisztább mint a többi játszótér.)
Jövő héten talizhatnánk a klubban vagy annak keretein kívül.
Üdv.
Judit
Vendég
 


Szia Gabi!
Ma voltam baba-mama klubban. (A Sárgaházban a bejárati ajtóval szemközti ajtón kell benyitni (talán oktatószoba vagy valami hasonló van rá kiírva...) Kedvezőek a tapasztalataim. A háttérben gyerekdalok szólnak CD-ről (Halász Judit, megzenésített mondókák), a szobában pedig egy nagy játszószőnyegen egy halom játék sok kicsi, játékban elmerülő lurkóval. Ma épp húsvéti kézműves foglalkozást tartottak a mamáknak, mialatt a gyerekek játszottak. Ún. tojásnyuszi készítés zajlott. Én is résztvettem benne, pedig távol áll tőlem minden kreativitás. :-)
Az április havi program ez lesz a következő hetekben:
04.11. "Tiszta babavíz otthon" (Bemutatót tart az Egészséges Ivóvízért Szaktanácsadó Iroda)
04.18. Klub, játszóház
04.25. Mirr-murr kalandjai c. zenés mesejáték megtekintése a színházteremben (9 órakor)
Vendég
 

 
 

Ja, és elfelejtettem mondani, hogy még mindig 200 Ft a beugró családonként / alkalom.
Vendég
 


Szia Judit!

Köszi az infokat.Mikor mentek legközelebb a játszótérre?Esetleg ott is összefuthatnánk.Csütörtök kívételével a héten nekem bármikor jó.De most még a jövő hét kedd is jó a baba-mama klubban.Milyen korú gyerköcök voltak ma? Az én pici lányom imádja a gyerekeket, csak akkor van hiszti, ha a többiek nem figyelnek rá.Imád a középpontban lenni.De remélem, hamarosan Ti is megismerítek.

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Szia Gabi!
Pénteken vizsgázni megyek, így ma meg holnap csak a Duna-partra ruccanok le egy kis időre babóval. Jövő hét hétfőhöz mit szólnál? Vagy ha az nem jönne össze, akkor legfeljebb a klubban találkozunk.
Többnyire két év körüli babák voltak, de volt két picúrka, akik még nem voltak egy évesek, legalábbis ránézésre, igazság szerint nem kérdeztem.
Üdv.
Judit
Vendég
 


Szia Judit!
Most még úgy tűnik,hogy jó a hétfő,de addig még megbeszéljük.Délután, ha jó idő lesz,akkor elsétálunk a játszótérre.Feltéve,ha félúton kisasszony nem gondolja meg magát.Most bűbájosan csacsog mellettem,de hogy 5 perc múlva milyen kedve lesz...Azt hiszem, rendesen elkényeztettem a kiscsajszit.
Milyen vizsgád lesz pénteken?Hogy tudsz a picur mellett tanulni?
Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok JuditKép, GabiKép & a 2 CsemeteKépKép!

De jó, hogy felélesztettétek ezt a topicotKépKépKép!
Mi tavaly szept. óta lakunk Miklóson, a Lakihegyi Lakóparkban. Réka lányunk most lesz 15.-én 7 hónapos! Azért, hogy egy cseppet CseppekKép vagyunk hozzátok képest, bevesztek a csapatba???
Gabi!
Mi szoktunk a Kinizsi u.-ban sétálni, mert eddig ezt az egyetlen betonutat találtam, ami nem teszi tönkre a babakocsit. Hány szám alatt laktok? Te lányodat hogy hívják?
Judit!
Ti mindig is Miklóson laktatok?
Ha nem bánjátok, teszek fel 2 képet, az én kis Huncutkámról!
KépKép
Üdv.
Timcsy

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!
Üdv a "csapatban" Timcsy!Kicsi Fanni meglátta a lánykád képét a gépen, és itt sikongat mellettem a földön.Mi elég közel lakunk a Lakihegyi lakóparkhoz, szoktunk is arra sétálni.
Ma vonultak fel a munkások a telekre./bontották a telket, amit vettünk/És kezdődik a várva várt építkezés!!!Három házat fognak felhúzni előttünk,mellettünk..Szóval remélem, most már tényleg jön a jó idő, és nagyokat csavaroghatunk.Tavaly nyáron, még Pesten, irtó nagyokat sétáltunk,és sokat voltunk a játszótéren,igaz, akkor még nagyon picurkák voltunk, de Fanni nagyon élvezte a nagyok játékát.
Judit!
A felvonulásnak meg az időnek köszönhetően ma elmaradt a játszótér,csak az udvaron voltunk kint ill.még megyünk is.
Jó tanulást!

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Timcsy! Persze, hogy beveszünk a csapatba. Csak az számít, hogy miklósiak legyetek, a baba kora ebből a szempontból nem fontos. :-)
Réka baba gyönyörű, nem is olyan csöppség, látom nem étvágytalan. :-) Az én babóm is ilyen kis gömbölyű volt pár hónapja, most meg hiába eszik még mindig egy csomót, lemozogja a feles energiákat és szép kis karcsú (ellentétben velem). :-)
Ami a kérdésedet illeti, párom Tökölről származik, azonban pár éve már itt lakik, én pedig huszonx évig kertes házban éltem, 5-6 éve pedig sajnos társasházban élek, de mindvégig Miklóson.

Gabi! A hétfőt akkor majd még konkretizáljuk később, jó?
Az én lányom a múltkor olyan hisztit levágott, hogy teljesen ledöbbentem. Az ok az volt, hogy úgy 15-20 perc hintázás után ki merészeltem venni a miklós téri játszótér babahintájából. Azt a rikácsolást, amit levágott, egy darabig nem felejtem el. Égtem, mint a Reichstag. :-)
A Budapesti Gazdasági Főiskola idegenforgalmi és szálloda szakos közgáz képzésére járok, így holnap témába vágó vizsgám lesz idegenforgalmi földrajzból. Ha nem tölteném az időm olyan haszontalan dolgokkal mint pl. a blogolás, akkor még szépen is alakulhatnának a vizsgáim. :-)
Megyek és megpróbálok magamba szívni egy kis tudást. :-)
(Leginkább éjszakánként tanulok egyébként, ha bírom energiával.)
Jó babázást nektek!
Üdv.
Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Én is a Ker.Főiskolán végeztem.Igaz,jó pár éve, és a ker.szakon.Később még elvégeztem egy ifo manager képzőt is.Szerintem ez utóbbi semmit sem ér.De a legjobban pont az ifo földrajz tetszett.Azt legalább egy hozzáértő emberke oktatta. A közgászt egy olyan fazon próbálta tanítani/természetesen közgaszdász létemre nem kaptam felmentést/,aki azt sem tudta, hogy mi a játékelmélet.Na mindegy.Túléltem, és az a lényeg.

Ha egy kicsit helyrerázódunk anyagilag,így költözés után, akkor szeretnék elvégezni egy mérlegképest vagy egy adótanácsadói tanfolyamot is, persze, ha Fanni is úgy akarja.

Ti terveztek a manóknak kistestvért???Én nagyon sokat filózok rajta.Nagyon sok érv szól mellette, de ha még egy "kis Fanni" sikerülne, akkor lehet, hogy két hónap után jöhetnének a nagyik.

Na, megyek, megpróbálom elaltatni manócskát, szerintem,nem túl sok sikerrel.Reménykedjünk...

Üdv.
Jó tanulást!!!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Köszönjük a szíves fogadtatástKép, nagyon kedvesek vagytokKépKép!
Judit!
Neked külön köszi a bókotKép. Igazad van, egészen "jó bőrben"Kép van Réka, pont ma voltunk mázsáláson, 3 dkg híján 7 kg.
Belenéztem a blogodba, s nagyon meglepődtem, hogy Laura kolléganőd volt. Én csak a másik topicban olvastam a szomorú hírt. Személyesen nem ismertem, de mélységesen megdöbbentett az esetük. Nagyon sajnálom a Családját, s remélem a Férjének lesz annyi lelkiereje, hogy átvészeljék ezt a nehéz időszakot, s fel tudja nevelni a 2 Fiúcskát.

Ha legközelebb hozod Csengét a Miklós téri játszóra, szólj, ha gondolod, s esetleg mi is kimegyünk Rékával.
Jó tanulást Neked, s a holnapi vizsgádhoz nem csak egy kalappal kívánok, hanem inkább a kínaiak össznépi termését!

Gabi!
Igen, mi szeretnénk egy Kistestvért Rékának. Én nem filózok rajta, mert mi pl. 3 vagyunk testvérek, s a férjemnek is van 1 húga. Ergo nincs egyke a családban, de nem is mi szeretnénk megtörni ezt a szép hagyománytKép!
Sok sikert Manócskád altatásához!!!
Üdv.
Timcsy

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Én távoktatásra "járok", az idézőjel pedig azért van ott, mert a konzultációkra nem szoktam felutazni, csak a vizsgákra megyek, így a tanárokkal csak elvétve találkozom.
Egy tesót feltétlen szeretnénk Csengócának, de kettő lenne az ideális. Egyelőre még derűlátóak vagyunk és azt látjuk rózsaszín szemüvegeinken keresztül, hogy egyszercsak három gyerekünk lesz. :-))

Timcsy!
Melyik topikban olvastad? Laut elég jól ismertem, hiszen kis megszakítással (máshová ment melózni, de aztán visszajött a céghez, illetve GYED-en volt) cirka hat évet töltöttünk egy helyen. Közel állt a szívemhez.
Szólok, ha megyünk a Miklós térre. A végén még lehet, hogy összejön egy topiktali, elvégre most mi hárman alkotjuk a topik törzsét. :-)
A kínaiak össznépi termését meg köszönöm, remélem hasznomra válik. :-)

Üdv.
Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Mi is úgy indultunk, hogy több gyerköcöt szeretnénk.Könnyű terhesség,könnyű szülés is ezt erősítette, csak...Fanni egy igazi kis energiabomba.A szokásos hathetes vagy háromhónapos hasfájás nálunk hat hónapig tartott.Semmi nem használt neki, mi tényleg mindent kipróbáltunk, a doki mondta, hogy néha ez is előfordul. A kisasszony az alvást a kezdetektől felesleges időtöltésnek tartja.Csak az első héten aludt napközben,azóta egy olyan hónapunk volt, amikor aludt napközben rendszeresen,kiköltözésünk után.Ma 1,5 óra altatás után sikerült fél órát aludnia.Most alszik,előreláthatóan éjfél-2 óra körül ébred,hogy elkezdje a napot/én meg próbálom lebeszélni róla/,talán 5-6 körül fog még egy órát aludni.Napközben többnyire tündéri csajszi,jókat játszunk,nevetünk,nagyokat sétálunk.Csak egyedül nehéz..Van férjem ugyan,de én is a kamionos feleségek életét élem.3-4 hét apuci nélkül,utána 3-4 nap családi élet.Szóval ezek után gondolkodtam el azon, hogy legyen-e kistesó.

Judit!
Egy jó nagy szekérrevalót holnapra!

Timcsy!
Mikor szoktatok sétálni?Esetleg holnap délután, ha az idő is engedi, és kedved is van összefuthatnánk.Ha jól tudom,nálatok a lakótelepen is van egy kis játszótér.

Jó éjszakát Mindenkinek!
Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Judit!
Lau történetére felhívták a figyelmem, így olvastam bele a 2004-es őszi topikosok levelezéseibe.
Ok., majd szólj, ha mentek a játszóra!!
Tényleg mi hárman alkotjuk a topik törzsétKépKépKép!

Gabi!
Nagyon változó, hogy mikor megyünk sétálni. Leginkább du. szoktunk, de volt már olyan is, hogy én sem bírtam a Kisasszonnyal, s 1/2 12 körül "bedobtam" a babakocsiba, s korzóztunk vagy 3 órát a városban, ebből kb. másfelet sikerült is aludniaKép
Holnap du. 3-ra mi babatornára megyünk az Õsz u.-ba, de utána találkozhatunk, ha gondolod, s az időjárás is engedi. Igen, itt nálunk is van egy kis játszótér a Lakóparkban, csak itt nincs bébihinta, s ide még nem nagyon szoktam levinni Rékát, mert így 7 hónaposan ezt Õ még nem élvezi.

Szép álmokat Mindenkinek!
Timcsy

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!
Tegnap este túl pesszimista voltam alvás ügyben. Már 10-kor fent volt a drága.De utána velem sikeresen aludt fél 6-ig. Időnként felsírt, de aludt!!!Ezt a jó alvókát tőlem örökölte.Apja,ha leteszi a fejét,már alszik.
Tegnap mi is voltunk mázsáláson.9300 g és 76,5 cm a kisasszony.Megint sikerült lepisilnie.Ugyhogy nálunk nem neki kell váltóruhát vinni,hanem nekem.

Timcsy!
Mi szerencsés helyzetben vagyunk.Mert ha borus is az idő, vagy ha csak pár percre szeretnénk kimenni,kimegyünk az udvarra.Igaz, ez most egy picit körülményes lett az építkezés miatt.De szerencsére többnyire normális emberkék dolgoznak itt.És rendet hagynak maguk után/eltekintve a cigaretta csikkektől/.
Meddig tart a torna? A Kinizsi utcában van egy kis Real bolt.Biztos láttad már,van mellette egy kis kocsma is.Fél 5 körül kinézünk oda, ha van kedved és kicsi Réka is úgy akarja,akkor találkozhatunk.Ha előbb gondolod vagy később, akkor írj.

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Jó reggelt!
Gabi!
A Kinizsi u. baromi hosszú, mi a vége felől indulunk, s ált.ban a Babtista templom után a főútig szoktunk lemenni. Idáig én még csak 1 kis kocsmával találkoztam (talán Szalon sörös, vagy Borsodis logóval), de amellett nem láttam Real boltot. Ez hány szám körül van?
Amúgy a 1/2 5 körüli időpont jó, majd igyexünk a tornáról. Itt a számom, esetleg csörgess majd meg, s visszahívlak: (20) 418-92-63!

Judit!!
Tudom, hogy most nem olvasod, de azért én gondolok Rád, s megy a DRUKK a vizsgádhoz!
Üdv.
T.

KépKép
cinka
 
 


Jaj Gabi!!!
Tudom már melyik boltot gondolod, a MAGDI ABC ugye?????
T.

KépKép
cinka
 
 


Szép napot!

Tudom, hogy hosszú a Kinizsi utca. Mi itt lakunk hozzátok közel.Azt hiszem,Magdi ABC a neve.A 152 sz.körül van. Mi előtte lakunk egy kis beugró utcában,ahol most felturnak mindent.De állítólag babás szomszédokat is kapunk.Szóval, bővülhet majd a kis csapat is.Jó elképzelni,hogy esetleg pár hónap múlva, amikor vége ennek a felfordulásnak,békésen ülünk a kertben,sütögetünk, a gyerköcök pedig játszadóznak.
Ha vmi közbe jönne, Te is rámcsöröghetsz:30-6094840.Lehet,hogy Picur miatt épp nem tudom felvenni,de igyekszem majd.Tudom, azért mobil a mobil, hogy cipeljem, de mindig lent vagy fent felejtem.

Jó tornát Nektek!
Judit!
Te pedig ügyes légy!Mi is drukkolunk!!!

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Ok. Gabi, akkor torna után arra sétálunk! A számodat mentettemKép!

Judit!
Este v.mikor majd lesz 1 perced, beszámolót kérünk ám a vizsgádrólKépKép!!! Meg persze Csengéről is!! Apukája vigyáz rá, vagy nagyszülők??

Üdv.
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!
Taga!
Így már érthető, hogy meggondolod a kistesó dolgot. Én nem biztos, hogy olyan erős lennék, mint te, hogy szinte egyedül nevelném fel a gyerekem. :-(
Bár ha Fanni már esetleg ovis, isis lesz, akkor talán több energiád lenne egy újabb picikére, míg az energiabombádat lefoglalják az óvónők / tanítók. Hmm? :-)
A lepisilős sztori nagyon tetszett. Gondolom neked kevésbé. :-)
Mindkettőtöknek köszi a drukkolást. Lesz miért, mert nem igazán tanultam. De annyit utazgattam, túrázgattam már, hogy utazási tapasztalataim alapján csak összehozom azt a vizsgát. :-)
Nemsoká indulok, du. 5-kor - mikor ti taliztok - kezdődik a vizsgám.
Csenguszra anyóspajtás vigyáz majd.
Szép időt a talihoz!
Üdv.
Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Úgy vélem, sikerrel jártam. És ti? :-)
Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Judit!
Gratula!
Én úgy vélem, mi is.Réka nem csak a képen tündéri, hanem a valóságban is csudaszép. Mindkét kis hölgy kimutatta, hogy tud sírni.Igaz, Réka esetében ez érthető volt, mert éhes volt.Fanni viszont csak hisztis.

Timcsy!

Képzeld, hazafele találkoztunk egy kis sráccal, aki kb.1 hónappal idősebb Fanninál, de már önállóan szaladgál.Fanni a kezemet fogva "odarohant" a kis sráchoz, aki rögtön elszaladt,erre picur utána. Fiúcska el, Fanni utána...Ezt kb.15-20 percig játszottuk.Végül én döltem ki ill.a kocsiban Fanni is elaludt fél órára.
Jól bevacsizott, és alszik.Remélem, sikerült jól kifáradnia.

Jó éjszakát Mindenkinek!!!

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!!
Judit!
Hát ez tök szupiKép! Ügyes vagyKép!
GRATULAKépKépKépGRATULA!!!

Gabi!
Te Lányod is édes kis BabócaKép!
Akkor ez a módszer FanninálKépKépKép!! Kispasikat kell kergetnie 20 percig, s utána alszik 1/2 órátKép!!!
S még itt a lakóparknál találkoztatok a Fiúcskával, vagy már arra felétek?

Na, megyek én is fürdeni, aztán bezuhanok az ágyba, mert nem tudom Réka mikor fog riasztaniKép!

Szép álmokat!
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!
Na, úgy látszik én vagyok az utolsóKép, meg ma reggel az elsőKép is!
Csak azért írok még egy sort, hogy ma szülinapra megyünk, a nagynéném 70 éves!!! S csak holnap este jövünk vissza!
Mindenkinek kellemes, napsütéses hétvégét!!!
Üdv.
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!
Timcsy!
Kellemes hétvégét kívánunk mi is Nektek!Jó szórakozást!

Mi is kellemesen töltjük eddig a hétvégét.Fannika ma kivételesen lustízott volna, erre jöttek garázst bontani.Nem kívántam őket sehova....
Nagy eszes férfiak rögtön neki akartak esni géppel,én kis hozzánemértő nő, megkérdeztem őket nagy naivan, nem kellene esetleg először áramtalanítani, mivel ott még tegnap is volt világítás, és csak úgy tudták volna szerintem kiiktatni, ha nálunk áramszünet lett volna.Azt meg ha máshonnan nem is, de az óráknál ill. a számítógépnél észrevettem volna.

Na erről ennyit!

Judit!

Egy picit bővebben a vizsgádról??Szóbeli vagy írásbeli volt?
Hétfőn mikor mentek a játszótérre.Délelőtt vagy délután szoktatok sétálni?

Szép napot Mindenkinek! Verőfényes hétvégét!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziaszok!
Timcsy!
(Ha még esetleg olvasod.) Jó utat és kellemes szülinapozást!

Gabi!
Írásbeli vizsga volt, kb. 10 oldalnyi teszt, x-elős, kipontozós. Esszére számítottam, így kellemesen csalódtam. :-)
Volt pár dolog, amivel megfogtak és amit természetesen égőnek találtam. Pl. hogy hol született Kossuth és Erkel. Érdekes módon a kevésbé ismert falvakat vagy kis település voltuk miatt feledés homályába veszőket bezzeg tudtam, mert a fura neveket könnyen megjegyzem. Pl. Söjtör, Érmindszent, Farkaslaka azonnal beugrott Deák, Ady és Tamási neve láttán. Kár, hogy nem volt a kedvencem /Ácsteszér - Táncsics :-)))/.
Meg voltak még kellemes kérdések, mikor már elnézést, de "pöcsömnyi" tájegységet kellett összepárosítani településekkel. Ilyen volt pl. Sárköz - Decs, meg ehhez hasonlók. De azért ez még ment. :-) S persze volt nemzetközi tesztsor is, ott többet ütögettem a hasamat, mert a nemzetközi könyvnek csak a huszadát olvastam. :-)
Lassan elindulunk babanézőbe (unokatesómnak egy hónapja született meg a második picúrkája).
Délután sokkal mobilabbak vagyunk, mivel ha Csengét megebédeltetem, akár 4-5 órát is szoktunk mászkálni, persze azért a hosszabb sétákra betárazunk a babónak enni & innivalót. Délelőtt is kimegyünk néha, de akkor csak max. 1-2 órás ügyintézési sétát ejtünk meg és szaladni kell haza, mert Csenge éhenkolbászkodik 11-13 h között. Meg a délelőtt az hagyományosan az alvóideje...
Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Judit!
Milyen volt a kis Picur? Nem kaptál kedvet a következőhöz?
Tényleg milyen korkülönbséget szeretnétek a gyerköcök közt?
Mi eredetileg 2 évet gondoltunk.Szóval, túl sok időm már nincs filózgatni.Hajlok nagyon az igen felé, mert egy gyerek nem gyerek, és valószínüleg csak az első év lenne nehéz, az is csak akkor, ha Fannihoz hasonló kis hasfájós babóca lenne a kistesó.
Fanni pedig úgy szereti a kisgyerekeket.Ma is kimentem vele az udvarra csak 10 percre.Kijöttek a szomszédok is, és 2 óra lett belőle.Olyan jól elvolt a szomszéd gyerekekkel, hogy nem volt szívem bevinni.Még szerencse, hogy előtte már megfőztem.

Holnap délután, ha jó idő lesz, akkor elsétálunk a játszóra.Szerintem 2-3 óra körül indulunk, attól függően, hogy Picur fog-e aludni vagy sem.

Timcsy!
Milyen volt az ünneplés?
Holnap, ha van kedvetek, mehetnénk együtt a játszóra.

További szép napot!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Gabi!
Kis Bence nagyon édes, még nagyon halk fokozaton üzemel, de nemsokára bizonyára megjön neki is a hangja. Csengusz is olyan kis édi-bédi, csendes babó volt, s bár most is édi-bédi, de cseppet sem nevezhető csendesnek. :-)
Kedvem épp lenne a következőhöz, csak érdemes racionálisan gondolkoznom sajnos e tárgykörben, ugyanis egy baba mellett határozottan nagy esélyem lenne a vizsgáim jelentős részén túljutni, míg két baba mellett valszeg repülnék a suliból. Néha még így is nehéz. Szóval lesznek még következő babák, de nem 1 éven belül. Azért az jó lenne, ha nem 6-7 év lenne a gyerekeim közt a korkülönbség (mint anno a tesóm és köztem).
Ha Fanni ilyen kis társasági lény és szereti a gyerekeket, akkor valószínűleg picit bánkódna, ha nem lenne tesója, akit néha puszilgatna, néha meg elgyepálna, nem? :-)
Holnap megpróbálok azidőtájt odaérni a játszóra Csengével, mikor a ti érkezésetek valószínűsíthető. Ránk kb. egy órás vándorlás vár odáig, szóval nem tudok még pontos időpontot mondani. A mobilom, meg a telszámaitok nálam lesz. :-)

Képzeljétek, ma végre felfúrtunk az egyik ajtófélfánkra egy bébihintát. Csenge kiakadt, mikor kivettük belőle. Persze előtte kacagva hintázott egy jó darabig. :-)

Üdv.
Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Mi újság van Veletek? Nagy a csend!
Fanni a hajnali virrasztás után most éppen alszik.Valószínüleg csak egy fél órát, de jó ez a nyugi egy kicsit.
Addig legalább megpróbálom megírni a levelet az illetékhivatalnak.A bank még át se utalta a hitelt, de az illetéket már fizethetjük.Jó, nem??

Tévedtem, már jelez a kisasszony! Ez kemény 10 perc volt.

Üdv.Mindenkinek
Remélem, délután találkozunk!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Hát eléggé "zűrös" volt a délelőttünk, s fogalmam sincs, hogy a du. hogy alakul majd.
A védőnő itt volt kb. 1/2 órát, utána pedig Réka gondolta úgy, hogy kb. másfél óráig teljes mértékben ki kell sajátítania. Szegénykém annyira üvöltöttKép, hogy a szívem szakadt meg.
A fogzás szenvedteti így megKép, s én úgy sajnálom.
Gabi, Judit!
Ti most melyik játszóra mentek du.? Ide a lakóparkira, vagy a Miklós térire??? S kb. hánytól meddig lesztek ott?

Nem tudom, hogy mi el merjünk-e indulni egyáltalán. Ha Rékára megint rájön egy ilyen "roham", akkor azt inkább nem az utcán "bonyolítanám" le. Na, majd meglátom.
A telcsiszámokKép nekem is megvannak.

Üdv.
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, a mai nap nem fog összejönni mégse.Picur nem akar aludni, csak hisztizik. Erről én is lemondanék az utcán most.
Biztos van vmi ma a levegőben,mert alig bírok vele.Semmihez sincs igazán kedve.Bármibe belefog, két perc se kell és már otthagyja.Délelőtt kimentünk egy kicsit.Először azt akarta, hogy letegyem, épphogy leraktam már fordult hozzám, hogy vegyem fel...Most itt ráncigálja a lábam.Ilyenkor szeretném a legjobban, ha vki lenne még mellettem.

Egyébként a Miklós téri játszótérről volt szó.
Remélem, azért nektek összejön a találkozó.Legközelebb pedig majd hatosban.

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Sajna nekem sem jött össze a miklós téri játszótéri tali. Egyrészt kora délután elaludtam (mivel reggel szokatlanul korán kiordított kicsim az ágyból), aztán du. 3 felé elindultunk végre, majd útközben felhívtam Gabit, onnan tudtam meg, hogy vele mi a helyzet, aztán Csengusszal inkább csináltunk egy rövid ügyintézős kört a környéken, majd mivel hisztizni kezdett, gyorsan haza kellett jönnünk. Front lehet vagy mi a fene...
Holnap megyek b-m klubba.
Üdv.
Judit
Vendég
 


Sziasztok Lányok!
Hát akkor úgy látszik, ez nem a mi napunkKép.
Én is csak 1/2 órára vittem le Rékát kenguruban, hogy legalább legyen egy kis friss levegőn.
Most itt fekvőtámaszozikKép mellettem, de még sajna mindig nyafkaKép.

Judit!
Jó szórakozást Nektek holnapraKép!
Majd ha Réka egy kicsit nagyobb lesz, mi is ellátogatunk a klubba.

Gabi!
Remélem annyi időt azért adott Neked Fanni, hogy a levelet meg tudtad írni. Hát nem semmi ez az illetékhivatalKépKépKép.

Na, vár a vasalnivalóKép
Szép estét Mindenkinek!
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg nem a mi napunk volt ez a mai.Picur mikor aludt el? Hát vacsora előtt 3/4 6-kor. Aludt kb.1 órát így legalább a vacsit meg tudtam nyugodtan csinálni, meg bezárogattam a munkások után.
A mai napban a fürdés volt a legjobb. Azt legalább élvezte.
A levélnek majd holnap újult erővel nekilátok./Optimista vagyok,nem?/

Judit!
Holnap 10-re be kell ugranom a bankba, de utána megpróbálunk mi is benézni a klubba.

Jó éjszakát Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Jó reggelt!

Judit!
Azt hiszem, mi megjöttünk a b-m klubból.Éjjel Fanni belázasodott, alig aludtunk vmit.Most virgonckodik, de legalább 1-2 napig nem szívesen vinném gyerekek közé, addig elválik, lesz-e vmi vagy csak egyszeri kis láz volt.

Szép napot Nektek!

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Jó reggelt nektek is!

Jobbulást kívánok Fanni babónak, remélem nem lesz folytatása a betegségnek.
Nektek is kellemes napot!

Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Jelentés a sárgaházból. :-)
A B-m klub jó volt, bár a rossz idő miatt csak 9 anyuka volt jelen csemetéivel. Vicces volt, mert míg a 9 gyerkőc iszonyatos alapzajt csapott, egy bébivizet, illetve víztisztító berendezést reklámozó cég tartott előadást a tiszta ivóvíz jelentőségéről. A kedvencem az a kisfiú volt, aki valami fémjátékot csapokodva csörömpölt közben.
:-)))
Amúgy ma feltűnően hisztis volt majdnem az összes gyerek. Előző alkalommal semmi gond nem volt, most meg lépten-nyomon amiatt sírtak, hogy ki csúszdázzon, autókázzon stb. Valószínűleg hatással volt rájuk a mai nyomi idő. Én mindenesetre remekül szórakoztam, mert teljesen gyermekkorom egyik kedvencében, egy "Kis Nicholas" könyvben éreztem magam. :-)
Fanni baba hogy van?
Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Sikerült vmi nyavalyát összeszedni,mert csak átmenetileg ment le a láza. Lázon kívül viszont nincs semmi.Csak a nyafi.
Buzgon szopizik a lelkem.
Régebben már csak napi 2-szer szopott, de múltkor, amikor az egész család vírusoktól szenvedett,a doki tanácsáról adtam neki, amikor akart.Ezt azóta is kihasználja.
Mellette eszik mást is,de a cici is kell.

Csenge és Réka hogy vannak??? Hogy bírtok velük?

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!
Judit!
De jó, hogy jól éreztétek magatokat a B-M klubbanKép!

Gabi!
Sajnálom szegény Fanni babát. Remélem mihamarabb rendbejönKép!

Réka kiszámíthatatlan. Egyik pillanatban hangosan kacarászik itt lent a földön, aztán egy másodperc múlva meg úgy felsír, hogy krokodilkönnyek folynak a szeméből. Nagyon nagyon sajnálom. Biztos ez a hülye időjárás is közrejátszik. Meg persze a fogzás. Ez a 2 dolog így együtt duplán nyerőKép.

Üdv.
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!

Fanni ma már láztalan, és olyan eleven, mint korábban.Az étvággyal még van némi probléma.
De a biztonság kedvéért voltunk ma dokinéninél.Egy picit piros a torka, és pisit kell a laborba vinni.Ajánlották, hogy lehet venni vizeletgyüjtő tasakot, de vegyek rögtön kettőt, mert elsőre úgyse fog menni. Na, én kértem 3-t.
Még szerencse, mert 2 már kakis lett.
Holnap reggel újra probálkozunk.

Veletek mi újság?

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Már az 5.tasaknál tartunk.Ebből szerintem nem lesz labor.A kisasszonynak csak kakilni van kedve a tasakba.
De már torkig vagyok ezzel a torturával. Szabályosan kiborultam a pisigyűjtéstől. Már minden trükköt kipróbáltam, akkor pisil, amikor leveszem róla.

Veletek mi újság??? Nagy a csend!!!
Magammal levelezzek???
Hahó!!!Ébresztő!

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Cinka!
Remélem, Réka már jobban viseli a fogzást vagy már meg is szűnt és van pár nap nyugid. (Nálunk szakaszosan bújt elő az első kettő fog.)

Taga!
Jobbulást kívánok Fanninak. A pisigyűjtő tasaktól én is kiakadtam anno, mikor egyszer nekünk is gyűjtenünk kellett. Asszem, negyedszerre sikerrel jártam, de tök véletlenül, mert épp akkor pisilt, mikor épp feltettem neki. Az első három alkalommal a tasak mellett a pelusba szivárgott... Már én is sík ideg voltam tőle, de végül nagy mázlim volt. (Az a baj, hogy ha esetleg jól is ragasztod fel, biztos hogy addig izeg-mozog a gyerek, míg a tasakból a pelusba folyik az összes.
Remélem megoldódott azóta ez a problémád.

Ma volt Lau temetése, ami idegileg kicsit leterhelt, most megyek aludni, mert mindjárt leszédülök a székről.
Ráadásul ma voltak komoly érdeklődők a lakásunkra is, úgy néz ki, két hónapon belül nagy valószínűség szerint elköltözünk Délegyházára.
Szóval jó lenne addig talizni veletek legalább egyszer. :-)
Jóccakát!
Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Sikerült! Az 5. tasakba beszivárgott egy minimális mennyiség.Rohantam is vele a laborba. Minden negatív, de holnap délelőtt még visszamegyünk a dokinénihez, övé a végső szó.
És remélhetőleg jövő héten már össze is jöhet a találkozó.

Judit!

Délegyházára családi házba mentek? Miért pont oda? Na, ez egy hülye kérdés, de Te tösgyökeres miklósi vagy.
De egyébként nincs is olyan messze, szóval mailezni akkor is tudunk, és esetleg jól sül el a találkozó, akkor idönként meglátogathatjuk egymást. Én még most is visszajárok a régi ismerős kismamákhoz. Igaz, mostanában ritkábban, mert vki mindig beteg, de azért beszélni szoktunk.

Nyugalmas éjszakát Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Jó reggelt!

Bocs, hogy kicsit hanyagoltam az írást, de egy "cseppet" zsúfoltak a napjaink.
Judit!
Köszönöm kérdésed, Réka még küszködik a fogzással, s szerintem ez még tartani is fog egy darabig. Az alsó első foga már félig kint vanKép
Örülsz neki, hogy elköltöztök? Ha igen, akkor drukkolok, hogy sikerüljön eladnotok a lakást.
Délegyháza tényleg nincs olyan messze.

Gabi!
Örülök, hogy végül is sikerült vizeletet vinned, s hogy negatív lett az eredmény. Remélem Fanni babaKép is teljesen rendbejön, s engedi majd, hogy Te is pihenj egy kicsit.

Szép napot Nektek!
T.

KépKép
cinka
 
 


Sziasztok!
Túl vagyok egy 12 órás alváson, ilyenre utoljára akkor volt példa, mikor Csenge még csak pocaklakó volt. :-)

Taga!
Huh, örülök, hogy végül sikerrel jártál tasakügyben, a negatív lelet meg külön öröm.

Délegyházán él néhány rokonom, a gyermekkori felhőtlen, gyönyörű nyaraimat nekik köszönhetem. Csenge baba érdekeit figyelembe véve is jó, a dh-i ált. iskolából mind a négy unokatesóm jó hírű gimikbe, középsulikba ment továbbtanulni. Igaz, hogy tősgyökeres miklósi vagyok, de nem tudom megszokni a lakótelepi életet, amiben az utóbbi hat évben volt részem. Miklóson viszont nem telik családi házra. Délegyházán viszont egy nagy területű, füves, fás, virágos telkes házat néztünk ki megfizethető áron, rokonoktól egy köpésre. Röviden: vágyom a zöldbe. :-)

Ami babámat illeti, az egyik dédikéje szerb-horvát anyanyelvű, így néhány mondókát már tanítgatott Csengének. Az eredmény kitűnő, ha pl. a "tapsi, tapsi"-s szerb mondóka elejét mondjuk a babának, akkor elkezd tapsikolni. :-) Épp arra gondoltunk, hogy kevesebbet kellene káromkodnunk, mert úgy tűnik, hogy Csengusz agya szivacsszerűen szívja magába az új szavakat, függetlenül attól, hogy milyen nyelven hallja őket...

Üdv.

Judit
Vendég
 


Kedves Anyukák ,Apukák,Kismamák,Kispapák!

Mostantól a pelenka házhoz jön!
Szeretnél időt és pénzt megtakarítani?
Szeretném figyelmedbe ajánlani új pelenkafutár szolgáltatásunkat.
Kedvező áron vásárolhatók Libero és Pampers minőségű légáteresztő pelenkák.
Mini: 2 kg-6 kg = 33 .-Ft /db
Midi: 4 kg-9 kg = 35.-Ft/db
Maxi: 8 kg-16 kg = 37.-Ft/db
Junior: 12 kg-25 kg-ig =38.-Ft/db

Minimum rendelés 100 db. Az első,úgynevezett próba csomag amit a cég összeállít 10 , a kért méretnek megfelelő, de különböző mintájú pelenkából áll. Így több féléből tudsz válogatni a következő rendelés esetén. Szállítás 2-3 hetente. Fizetés a pelenka átvételekor a futárnak. Készpénzkezelési költség: 200 .-Ft/ szállítás
Ha felkeltettem az érdeklődésedet kérj bővebb információt Holló Krisztinától írj a hollokrisztina@invitel.hu ra, esetleg a hollokrisztina@hotmail.com MSN címre.
Vagy látogass el honlapunkra a www.pelenkacsomagkuldo.tar.hu ra.
Az ország bármely részéről veszek fel rendelést.

Köszönöm,hogy megtiszteltél figyelmeddel:
Holló Krisztina

Kellemes Ünnepeket Kívánok:

Kép

málna2162
 
 


Kedves Mariann2 alias Tóth Mariann
és Málna2162 alias Holló krisztina!
A babanet.hu -n ajánlom szíves figyelmetekbe a Kínál vagy a Keres-kínál rovatokat. Szerintem lakóhely szerinti topikba nagyon nagy parasztság a hülye hirdetéseiteket benyomni.
Azt határozottam tolerálnám, ha a miklósiak ide tennék be az eladó cuccaik hirdetését, de ti mit kerestek itt?
Vendég
 


Sziasztok!

Cinka!
Nem akarlak elkeseríteni, de amikor Fanni hasfájós volt fél éves koráig, akkor azzal "vigasztalt" a doki, hogy mire elmúlik a hasfájása majd jön a fogzás. Naiv kérdésemre, hogy meddig tart, közölte, hogy 3 éves koráig. Szóval, azért remélem, hogy Rékának nem fog addig tartani /Fanninak sem/, de azért lélekben már felkészültem.
Fanninak is még csak 4 foga van kint, kb. két hét termése. Most volt egy kis szünet, de szerintem fent készülödnek a következők.

Judit!

Én nem is emlékszem, hogy mikor aludtam 12 órát az életemben egyfolytában.Szerintem, csecsemőkoromban, vagy akkor sem. Fanni ezt " a jó alvókáját" tőlem örökölte. Még várandósan is napi 2-3 órát aludtam, úgy hogy még dolgozni jártam.
Ma is 5-kor keltünk.Persze, hogy délelőtt vásárlás közben aludt el, és úgy kellett végig cipelni, még szerencse, hogy apuci itthon van, így intézte a vásárlást.
Előző megjegyzéseddel Mariann2-nek és Málna2162-nek teljesen egyetértek.Amikor csak a neveket láttam, megörültem, hogy milyen jó, bővül a csapatunk, erre az a hülye reklám...

Mi is Fanni miatt költöztünk ki Pestről.Én akkor kerültem fel, amikor főiskolára jártam, utána meg ottragadtam, mert otthon/Komlón/ nem volt munkalehetőség. De mindig is vidékre vágytam.Párom ragaszkodott Pest közelségéhez, így kerültünk ide. Teljesen más a levegő itt, emberek...

Délegyháza még jobb lehet...

Szép napot Mindenkinek!
Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Kedves Csenge, Anyukád & ApukádKép, ill. kedves Fanni Anyukád & Apukád!

Mi most hazautazunk a Nagyikhoz és egy darabig nem leszünk gép közelben. Így ezúton kívánok Nektek és kedves Családtagjaitoknak magam és Szüleim nevében:
KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET & a lánykáknak sok locsolkodót a fiúcskáknak pedig sok-sok piros tojást!!!

Üdvözlettel:
Réka
Kép

KépKép
cinka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?