Új privát üzeneted érkezett!

Ttika!
Add meg a mail címedet légyszi!

Köszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Utana szamoltam pontosan, most vagyok a 28. heten. Hat, en most nagyon unom a terhesseget, oszinten szolva. Jolesik, ahogy erzem a kicsit mocorogni, de meg olyan sok van hatra. ugyanakkor a pocak eleg sokmindenben kezd akadaly lenni, szoval most atugranek jopar hetet. ti hogy vagytok?
Udv
H
holly
 
 


Szia Holly!

Mi egész jól vagyunk.
Azért már nincs olyan sok hátra! Bár ahogy írtad, bele tudtam élni magam a helyedbe. Nekem ugyan nem volt unalmas, mert a diéta kellős közepén jártam akkor, és mindenre fokozottan figyelnem kellett. Bár vártam a végét nagyon Kép

Kitartás!
Nem is tudom hogy tudnád elütni az időt, hogy gyorsabban menjen.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

 
 

Szia Bogi!
Azzal vigasztalom magam, hogy meg mindig jobb nekem, mint a hugomnak volt tavaly, mert o ket honapot fekudt szigoruan a hatan, rossz helyen tapado mehlepeny miatt. Gyonyoru keresztszemeseket himzett az alatt az ido alatt egyebkent, de eleg nehez volt neki. En most azt hiszem, delutan kicsit nezelodni fogok, ugyis kell a lakasba meg sokminden, meg ha megvenni nem is tudom. Aztan majd talan a lakast fogom dekoralni, ha a butorok meglesznek. Ezzel meg is talaltam a magyarazatat a sokaknal jelentkezo feszekrako osztonnek: egyszeruen nincs mit csinalni mast!! Megse mehetek estenkent kocsmakba vagy ettermekbe, barokba, mint regebben! De meg csak egy limonadera se ulhetek be, mert vagni lehet a fustot. Miutan a szorakozasi lehetosegek kiesnek, itthon kell talalni valami elfoglaltsagot. (Meg kimehetnek a ferjemmel horgaszni, de manapsag ezzel kapcsolatban ket kellemetlen dolog kozt kene valasztanom: vagy a szunyogok csipnek halalra, vagy vastagon befujom magam szunyogriasztoszerrel, ami tuti, h karos. Egyik sem tetszik.)
Azert kitartok!
Udv
H
holly
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek tegnap az ultrahangon kiderült, hogy fiúcskát várok! Egészen elbűvölt a gondolat, hogy lesz egy saját kis kukisom is a két csaj után! Érdekes módon az apja nem lett tőle boldog, sőt! Közölte, hogy - szószerint- "na, így teljes a szívás". Mit mondjak, kicsit zokon vettem a "lelkendezését". Azután aludtam rá egyet és rájöttem, hogy szimplán féltékeny, mert lesz egy másik férfi is az életemben! Na meg irígykedik, hogy nem újabb, őt kényeztető kislány érkezik. Persze ezzel együtt sem szólhatok rá egy szót sem, mert ahhoz képest, hogy az elsőnél még olyan megjegyzést is tett, hogy pont eggyel több gyereke van, mint amennyi a boldogságához feltétlenül szükséges lenne, most már a harmadikat várjuk. És még mindig együtt! Megígértem neki, hoyg ennyi most aztán már nekem is elég lesz. Igazság szerint gyerek még jöhetne, de a vágásokból elég lesz ez a három.
Csak tudnám hogyan kell pelenkázni egy fiút?!

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia Piros!
Gratulalok a fiucskahoz! Nalunk is az lesz, de o lesz az elso babank.
Vicces, amit a ferjed megjegyzeserol irtal, eleg extrem humora lehet. :-)) Hiszen minden jel arra vall, hogy nagyon is csipi a gyerekeket. Nev van mar? Mi meg mindig azzal kuzdunk.
Udv
H
holly
 
 


Sziasztok!

Piros,
gratula a fiucskahoz! Mintha csak magamat hallanam, a pelenkazasi kerdeseddel. Nekem is irto fura volt, hisz még a lanyom sem szobatiszta. Konnyebb is a fiut, mert nem kell aggodni, hogy beletorlod a koszt oda, ahova nem kene, de nehezebb is, mert nekem allando felelmem, nehogy megnyomjam rossz helyen es maradando serulest okozzakKép

Holly,
hat, pedig ez csak rosszabb leszKép A pocak egyre nagyobb lesz, nehezebben mozogsz es kulonben is, a vege sokkal lassabban telik... Egyebkent miert ne mehetnel kocsmazni? Most még tok jo ido van estenkent is, valasszatok kiulos helyet es hajra romantikaKép Ettermek kozt meg akad olyan, amelyik nemdohanyzo. Ill. mind az, de nemelyikben be is tartjak. Utana ugysem lesz sem idod, sem energiad, hasznald ki!

Mi megvagyunk, tul a csiposzuresen... fel oraval kesobb kezdodott a rendeles, iszonyatos tomeg, meleg, ezer nyugos csecsemo /es jopar mégnyugosebb ApukaKép/. Es ami fura volt, lattam sok cumit tuszkolo mamat, par vizet/teat itato anyukat, de szoptatni egyik sem szoptatta meg az uvolto gyereketKép

-Afonya
afonya
 
 


Most nezem, hogy meg sem koszontem anno a gratulaciokat, csak olvasgattalak Benneteket. Igy utolag is nagyon koszi mindenkinek!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Haliho!

Holly, én a mozit is ajánlanám Neked, de öltözz fel rendesen, mert a klíma miatt elég hűvös van. (már ha a multiplexet választod)Ajánlanám a SHREK 2-t, még akkor is, ha nem láttad az egyet!
A sok nevetéstől a pici fiad is úszkálni fog örömében, meglásd! Kép
Én épp a Tróját néztem tegnap (Brad Pitt miatt a látogatók 90%-a nőnemű volt. Én nem miatta néztem meg a filmet, de meg kell hagyni, kifejezetten szép az a pasi Kép
Pénteken kerti-party a barátainkkal, szóval elmondhatom, hogy a lassan egyéves kisfiamat bátran hagyhatom lefekvés után a nagymamával, de akár ő is lefekteti, csak akkor kimarad a szopi, amit viszont nem szeretnék.

Legyetek jók, és Áfonya, a kukira visszatérve: más az íve, ha lepisil, mint a lányodnál??? Kép Kép

Dirtha
dirtha
 
 


DirthaKép

Arra mar rajottem sajat káromon, hogy ha meredezik, akkor valami keszul ellenem es fedezekbe kell vonulnomKépKép Lanyoknal ugye ilyen jel nincs, viszont ők szep diszkreten csorgatnak, nem kozveszelyesekKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Na ja, humora az van a pasimnak, csak valóban extrém kicsit. Szerintem ezzel ápolja a micimacsóságát és lelpezi a korszerűtlenül érzelmes lelkét. Anyósom szerint ha a gyerekeire néz leginkább olyan, mint 100 kiló olvadt vaj. Van dumája a családnak, mi?!

Megjegyzem a kisebb lányom még le is kakilt egyszer amikor éppen a textilpelusát akartam kicserélni a pelenkázón és vállravettem addig csupasz fenékkel (mintegy 3 másodperc volt, de ez elégnek bizonyult). Ohne figyelmeztetés.

A makkocskával mit kell tenni? Hogyan tudod körbetörölni? És merre kell hajlítani becsukáskor? Felfelé? Lefelé? Jobbra? Balra? (nem törékeny?)Még a felnőtt egyedeknél is olyan érzékeny nem szeretném előre elrontani leendő menyem örömét. A lányoknál csak a törlési irányra kellett figyelni, amit én általában langyos vizes lemosással helyettesítettem nagyobb ügyek esetén. Legalább lesz benne kihívás.

Ja, a neve Dávid lesz. Kicsit kitolás, tudom, mert decemberi születés mellé még egy ünnepet decemberre zsúfolunk, de csak ebben tudtunk megegyezni a párommal. Adott volna több baksist...

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Jotol kerded ezeket a technikai reszleteketKép
Makkocskat, mi tobb, egesz futykost megfogni is alig lehet, oly miniatur. Es nyeklik jobbra-balra, joesetben /mégKép/.
Becsukaskor nem hajtogatom, ahogy esik, ugy puffan. A termeszetre bizom az elrendezestKép

Lanyok: na, a lanykam par hetesen-honaposan kepes volt pelenkazas kozben a masfel meterre levo szemkozti falat sugarban lekakálni, mire en onfelaldozo modon elevetettem magam, imigyen en is nyakig sz@ros lettem. Oh, regi szep emlekekKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
annyira élénk a topic,hogy komoly idő végigolvasni!De jó Piroséknak,hogy lesz egy kisfia is! Én is nagyon szeretném a két lány után,de a férjem szerint,ha nemlányhaza se hozzam. A fiúkban a névválasztás nehéz nagyon, kevés a egyedi de nem túl idegen név. Szeptemberben már mi is fogjuk tudni a nemét,addig csak baba.Már a kisebbik is egész nap a pocakomban simogatná a babaát,bújik hozzá,puszilgatja -olyan kis aranyos. Az a furcsa csak,hogy tök nagy hasam van /KB 5-6 hónaposnak látszik/,pedig még egy kilót sem híztam.Már be sem vallom senkinek,mert mindenki csak hüledezik.Ennyire meggyengül a hasfal?Lehet,hogy ez a két császár miatt van?/ 4 ill 2 éve/ Tornáztatni sem merem,félek a hegszétválástól ,annyian mondják már én is furcsállom.
Mikorra vagytok kiírva?
Holly! Ne várdd a végét,így isolyan gyorsan eltelik! Elcsépelt frázis ,de hidd el életed legnyugisabb időszaka ez.A másodiknál már csak lopott percekben lehet simogatni önfeledtena pocakod, dudorászni Neki.Találj ki vmi altatódalt,ha mindig azt énekled Neki,a születése után is megismeri,és megnyugszik tőle.
Sziasztok,jövő szerdán jelentkezem!:
Judit
fanniflóra
 
 


Sziasztok!

Elkészült az új honlapunk.
Győri, első szülő kismamáknak ajánlom, mert írtam néhány tapasztalatot is.

Puszi: Bogi

http://web.different.hu/partners/gyacse/jaksy/

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Jokat derultem a pelenkazas reszletei miatt - mi minden var ram, amire az ember nem is gondol igazan! Mindenesetre a gyerekszoba dizajnfesteset elhalasztjuk...
Most egyebkent jol vagyok mar, kinez egy kis plusz munka is, ami azert nem lesz megerolteto, de csinalok valamit.
Az en pocakom eleg kicsi, asszem. Mindig nezem, h a konyvek szerint meddig kene ernie mar, de rajtam eleg jol eloszlik, mivel 188 cm magas vagyok. Persze azert van, de nem olyan nagy, mint ugyanez egy 160-os non. Az elejen bezzeg oriasinak ereztem, de az inkabb a rossz emesztes miatt volt.
Koszonom a tippeket, kozeleg a hetvege, valami kismamabarat helyre tuti, h kimozdulunk. Es augusztus kozepen elmegyunk egy hosszu hetvegere Nagymarosra, a hugomek hazaba, akik nem lesznek otthon, ugyhogy ha az ido jo lesz, ott aztan van minden: friss hegyi levego, setak a Duna partjan, ugyanott hangulatos kiulos helyek, hmmm... Mar varom!
Pusz
H
holly
 
 


Bogi,
jo lett az oldal!
En a dietas reszt nezegettem meg alaposan, jo lesz fogyokuranak is majd!Kép

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Köszi Kép
Én is elkezdem újra ezt a diétát, mert a 16 kilóból már 6 ot visszahíztam Kép
Férjem meg egyfolytában kritizál, hogy szerinte sose voltam ilyen kövér Kép Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


ezek a férjek nem is tudják miket beszélnek!

Persze elkel a buzditás, mert könnyű elhagyni magunkat. Küönösen,ha van egy jó kis kifogás, a baba...

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Piros!
Hát igen. Bár nekem nem a baba volt a kifogás, én már régóta nem szoptatok sajnos, úgyhogy fogyhattam volna. Tegnap elkezdtük a diétát, és most a férjem is csatlakozott.
Ugyanazt a diétát csinálom, amit a terhesség alatt. Ha akkor sikerült 10 hét alatt 16 kilót fogyni, akkor most is sikerülnie kell.
Csak a diétás cuccok iszonyú drágák.
Mindegy, majdcsak túléljük valahogy a dolgot.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


En is kozben megnezegettem az oldalt, nagyon jo lett. Neztem a dietat is, biztosan nagyon hatasos, mert a szenhidrat mellett ha megnezzuk a napi osszes kcal-t, joval kevesebb, meg a fele sincs, mint az elvileg ajanlott napiu 2000-2500 kcal. Ha jol emlekszem, a dietetikusok egy szigorubb dietahoz is napi 1200 kcal-t ajanlanak (megfelelo tapanyagosszetetel mellett), ugyhogy nekem ez azert meredeknek tunik, amit veled csinaltattak terhesseg alatt. Remelem, most is kitartasz, hogy magadert csinalod, es nem a babaert. Igy nehezebb!
Pusz
H
holly
 
 


Kitartást minden diétázónak. Saját tapasztalatot írtam le, nekem sokáig (és ha őszinte akarok lenni ma is) megy a duma, hogy most terhes vagyok, most szoptatok, majd utána belekezdek,stb.
Így azután ne is csodálkozzak, ha a "vastag anyai hasfal" miatt korlátozottak az ultrahangos látási vizsonyok és már másodszor hívnak vissza szívkontrollra (hangsúlyozottan nem azért mert gond lenne, csak látni akarják mind a négy rekeszt és a billentyűket, egyébként a baba rendesen mozog és szépen nődögél, ami ugye rossz szívvel azért nem így lenne).

Babóca egyébként egyre többet mocorog és lassan már látni ahogy "hullámokat vet" a hasam egy-egy erősebb rúgás után. Imádom ezt az érzést!Szerintem tök mák, hogy nőnek születtünk és mienk lehet ez a csoda! Nekem még a hányingert is megéri.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Látom, nem csak én vagyok, aki nyár végén kezd diétázni. Min. 8 kg-ot szeretnék fogyni és úgy kinézni az esküvőnkre, mint azelőtt.

Képzeljétek, elindult a kisfiam. Még bizonytalan és nem nagyon lépeget 5-nél többet, de mást sem csinál egész nap. És még egy élmény: mást is mond mint áááááááááááááááááááoooooooouuuuu (kiabálva) és "mámmá". Ma elkezdte a "d" betűt variálni magánhangzókkal. Hát, az én fiam nem kapkodja el a dolgot, már ami a szavak mondogatását jelenti.

Bogi, gratula az oldalhoz, nem vagy semmi a diétás táblázatoddal Kép Ami a mostani diétát illeti: ne lepődj meg, ha ezzel a diétával lassabban fogysz (nem tíz hét alatt), mert akkor a baba növekedése és egyéb változások a testedben szinte kétszer annyi energiát emésztettek fel. Tapasztalatból mondom, én is a cukrosdiétámat csináltam egy hónapig nem rég. Előnye, hogy egészségesen táplálkozol. Igazából ennyit kellene enni alapjáraton is, de olyan nehéz.

Áfonya, hogy megy a "túlélő túra" otthon? Kép Visszanyerted már az erődet? Sokszor kel éjszaka a kicsi?
Az én fiam tizenegy hónap alatt talán két éjszakát aludt végig, én meg egyet sem. ELKEZDTEM ŐSZÜLNI, NEM VICC! Kép

Holly, hogy telnek a hetek? Élvezd ki, mert ez életed egyik (és utolsó Kép ) legnyugodtabb időszaka.

Minden jót mindenkinek, sziasztok!

- Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok!

Dirtha!
Igen, tudom. De súgok valamit!
Reménykedem benne, hogy nemsokára egy pocaklakó segít majd a diétában Kép
Még egyenlőre semmi, de a férjem tegnap reggel azt mondta, hogy ő nem bánná, ha most lenne még egy lurkó a pocakban.

Gratula a kisfiadnak! Mennyi idős is most?

Áfonya!
Nem semmi lehetett a kaka élmény Kép
Egyszer nálunk is volt hasonló, de az kisebb kivitelben. Mindenesetre abban az időben mindig indulás előtt állt neki a kisasszony. Aztán egyszer szép ruhában találtam bepelenkázni, tényleg indulás előtt, és még nem fejezte be. Hát öltözhettem át, pedig csak az az egy alkalmi ruhám volt, ami a fogyás után jó volt rám. Na mindegy. Ez van.

Piros!
Irigyirigy mocorgó babára!

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


sziasztok!

Sajna itthon vagyunk. Teljes a letargia, a munkaundor, a Győr-undor. Bocsi, amúgy szeretem a várost, de most, a Zemplén után, hááát, merő bűz és hangzavar!!! Kép(

Bogi,
a címem: klottika@mailbox.hu és igen, légyszi a dokinak fizetett összegről írj, csak hogy némi fogalmam legyen.

Piros!
Igen, a Mosoni-Dunát komolyan gondoltam, de nem idénre (sajnos), hanem úgy 2006-ra.

EGyébként halálra röhögtem magam az írásaitokon, már ezért (csak ezért)érdemes volt ma bejönni dolgozni.

Tegnap óta nagyon letargiában vagyok. A fürdőben zokogtam, hogy mi nem vagyunk még érettek a gyerekre, nekem nem is kell... Pedig a párom nagyon várja, örül neki, ha rá gondol, csillog a szeme úgy, ahogy még sosem. Meg mindenki örül, meg persze én is, meg akartuk is, de most vhogy nem megy.. Kép
Ja, voltunk UH-on is, oda is elkísért és ez volt a szerencsém. Mert meg voltam győződve arról, hogy hasi lesz, de hüvelyi volt és én ettől annyira bepánikoltam, de annyira..alig bírtam az épület előttig, ott aztán a vállára borultam. Pedig a doki sem volt utálatos, vagy bunkó. Azt hiszem ez a hormonok játéka, mert nem szoktam én ilyen gyenge lenni, sőt, egyáltalán nem, de most tök könnyen sírva fakadok bmilyen apróságtól, hülyeségtől. Ráadásul túl pici még állítólag ahhoz, hogy lássanak is vmit, úgyhogy kontrollra kell menni. Ez nem tudom, hogy mit jelent, jót-e vagy rosszat, mindenesetre el is felejtettem a nyaralás alatt.
A nyaralás, az vmi csúcs szuper volt!!! A Zemplén gyönyörű, el nem tudtam képzelni, hogy ennyi hegy létezik egymás hegyén-hátán (szó szerint). Sokat túráztunk, szuperul éreztem magamat, semmiben nem akadályozott az "állapotom".
Ennyi a pillanatnyi helyzetjelentés, ma megyek a dokihoz, semmi kedvem hozzá, meg semmi ilyenhez, de hát ez van..
Vissza akarok menni a hegyekbe!!!
Jó fogyózást mindenkinek, akit illet.
sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!

Ja, Bogi, így könnyű lesz a diéta! Kép Kép Kép Hajrá, hajrá, drukkolok Nektek! Mi négy éven belül tervezzük a másodikat (amúgy öt éven belül, de a szocpol miatt négyre csökkent, ami egyáltalán nem zavar!) Válaszolva a kérdésedre:a kisfiam holnap lesz tizenegy hónapos.
Ttika, igen, ezek a hormonok! Ezek okozzák a fáradékonyságot, az aluszékonyságot, a hányingert.... és a hangulatingadozásokat is. Mennyi lesz még! Kép De elkeseredésre semmi ok, sovány vigasz, de ugyanezen kételyek gyötörtek engem/minket is sokszor. Majd ha meglátod az UH-n azt a picit, szerintem minden megváltozik. (A hangulatingadozás marad, de nem a babával kapcsolatosan, hanem pl. miért van ilyan meleg/hideg, miért totyorog előttem ez az autó, velem senki nem foglalkozik...stb. Kép Kitartás.
Hallottál-e már a jógáról, pontosabban a kismama jógáról? Nagyon megtanít uralkodni ezeken a hangulatingadozásokon. (is).

Pá,

-Dirtha
dirtha
 
 


Dirtha!

A kismama jógáról nem hallottam, de nagyon érdekel, szívesen kipróbálnám, légyszi írd meg, hol van, mennyi kb. és még, hogy mit kell tudni róla! (ha tudod) Kismama tornára is járnék, de még nem jelentkeztem, majd legközelebb, gondolom még nem késtem le róla.

Képzeljétek, tegnap voltam a dokinál, aki szerint minden a legnagyobb rendben. Szerinte az UH-os dokinak aznapra már telivolt a bucija és NEM VOLT KEDVE megmérni amit meg kellett volna, gyorsan ráfogta arra, hogy még 2 nap hiányzott a 12 hétből, ezért hívott vissza kontrollra!!! Ugye, de kedves..
Most már egy lehelletnyit jobb a hangulatom. Kép
sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Szia Ttika!

12 hetes UH-n már mindent kell látni!
Sőt jobbat mondok. a 8. héten már mindene látszik Kép
Úgyhogy ha meglátod az UH-n, azonnal jobb kedved lesz. És a férjedet se hagyd ki ebből az élvezetből. Vidd be magaddal mindenképpen!

Amúgy ne aggódj, ilyen gondolatok minden kismamát kerülgetnek, még engem is, pedig én meg tudtam volna halni azért, hogy gyerekem legyen!

Még nem jött össze sajnos a diéta-segítség Kép Ma megbetegedtem Kép

De ami késik, nem múlik Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Köszi a bíztatást. Most ilyen napjaim vannak, de majd lesz jobb is Kép
Igen, a Likár sem értette, hogy miért rendeltek vissza UH-ra, merthogy meg lehetett volna mindent mérni, csak a doki unta a munkát Kép Persze az természetes, hogy én megint elkéretőzöm a munkhelyemről, várakozom és túlesem a procedúrán, merthát kinek jó, ha feleslegesen matatnak benne?? Ja, és két hete szabin voltunk, de most nem, úgyhogy nem biztos, hogy a férjem el tud jönni. Őt egyébként egészen elbűvölte az, hogy látta a szívét dobogni, az egész kis lény hevesen pulzált!! EGyszerű képet kértünk csak, árfolyama jelenleg 1000 ft, de tényleg elég rossz minőségű a papír, viszont egészen jól lehet látni a gyerek-kezdeményt. Olyan Foxi Maxis, mert nagyon picur a lába a többihez képest. Engem annyira lefoglalt az egész vizsgálat, hogy nem nagyon tudtam átélni a látványt, úgyhogy a nagy Katarzis -részemről- sajna elmaradt.
Bogi!
Légyszi írd meg az összeget, amit a dokinak fizettetek!! Már sokszor leírtam a címemet: klottika@mailbox.hu De ha nem akarod, légyszi azt is írd meg, akár itt is, nem haragszom, csak tudjam.

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Sziasztok!
Jót pihiztünk a hétvégén a Dunakanyarban, úgyhogy most kicsit nyugisabb vagyok. Ki volt az az UH doki? Nekem kb 2 hét múlva kell mennem, csak nehogy kifogjam azt a lustát. Sajnos egyre melegebb lesz, ez erősen kihat a munkamorálra is.
Milyen tervetek van a hosszú hétvégére? Én azt hiszem, még utoljára utazom egyet, mondjuk max a Balcsira (csak fürödni nem fogok), aztán én már nemigen ugrálok (már a 30. hetet tiprom, elég a napi teendőket lejárogatni).
Üdv
H
holly
 
 


Sziasztok!
Sajnos 23-án nekünk is itt kell hagyni a Balcsit és vissza a városba. Egyetlen előnye max. a korlátlan internet-hozzáférés lesz. Nagylány készül iskolába és nem akarnék a strandról beesni. Neki és nekünk is szokni kell, hogy újra van kötött napirend, mégha a felkeléseket eddig is betartottuk. Sőt! Az én gyerkőceim szerint a nap legkésőbb 6-kor elkezdődik. Igaz korán is fekszenek, mert nekünk így volt kényelmesebb a napirend. Legyen idő felnőtt-beszélgetésre is még este 10 előtt. Alvás ügyben nem tudok biztatót írni, a nagyobbal mi is csak 18 hónap után aludtunk végig egy éjszakát. A kisebbnél már hamarabb feladtuk a külön ágyban van a gyerek helye teóriát és éjjeli ébredése után átjöhet hozzánk, hogy együt folytassuk. Íy valamivel jobb a kialudtsági szint.

UH dokiban eddig nekem a Papp Zsolt jött be leginkább és a Krekó is korrekt volt. Mindkettőhöz hétfői napon volt szerencsém. Előtte mindig a Papp Gábor jutott aki elég szófukar volt, de alaposnak tűnt a vizsgálata.

Nálam a vérculorvizsgálat a következő rém és éppen próbálom lealkudni a hétfőt keddre. Valahogy nincs túl sok kedvem hozzá.

Nem tudjátok, vércukros labor mindennap van vagy csak meghat. napokon?

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Piros!
Cukrot minden nap néznek, és őket hívják be először a vérvételen. Úgyhogy menj oda 7 körül, ad le a pisikét, és várd amíg hívnak.

Az én UH-imat a Papp Gábor csinálta, és bár szófukar, mindig megmutatott mindent nekem is és a páromnak is. Elmondta, hogy melyik részét látjuk, stb.
Én szerettem hozzá kerülni.

Ttika!
Már egy csomószor elküldtem a mailt. Sosem kaptad meg? Már legalább hármat küldtem.

Figyu, nem köntörfalazok, úgysem nézi más csak bennfentes a lapot.

Én fogadtam szülésznőt is, így volt a leosztás 35/15, és ugye egy dokihoz járunk.

Nekem császár volt, nem programozott, hanem ott dőlt el, hogy azonnali műtétre van szükség, és mindennel meg voltam elégedve.
Szerintem a lehető legjobb dokihoz járunk.

Holly!
Hol voltatok a Dunakanyarban? Nekünk Pilismaróton van nyaralónk (családi). Imádunk ott lenni, bár idén sajnos nem tudunk menni.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Ja, és rohadt drága lett a kép.
Én még év elején 300 Ft/db-ért kaptam.
1000 Ft? Azt az állat.

http://jaksy.different.hu

A honlapunk új címe, ami bővült is.

Puszi megint

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!
Nagymaroson voltunk, ott lekik a húgom. Ha nincsenek otthon, gyakran az ő házukban töltünk pár napot. Sajnos mivel csak ket kicsi szobajuk van, egyszerre veluk nem tudunk ott lenni, de remelhetoleg hamarosan bovithetik a hazikot, es akkor ugy mar sokkal jobb lesz. Az o lanya egy eves mult most a nyaron, ugyhogy a gyerkocok kozott nem lesz tul nagy korkulonbseg, majd jo kis csereudultetos nyarakat szervezunk.
A Dunakanyar azert jo, mert meg mindig meg van az a hangulata, hogy az emberek lazitani jarnak ki oda foleg Pestrol, es rengeteg a nyaralo. Az ottani allando lakosok is meglehetosen nyugisak, estenkent setalgatnak a setanyon, soroznek a Dunaparton, kenuznak, meg ilyenek. Klassz hegyvideki a klima is, estenkent az erdokbol a huvos lehuzodik a volgyekbe, es felfrissiti a levegot. Kulonosen Nagymaros jo, mert varos ugyan, de nem latszik rajta. A dunaparti kilatas is talan ott a legszebb, mivel szemben Visegrad van, nyaron a var teljes diszkivilagitasban. Nem messze van Kismaros, ahol kisvautazni lehet Kiralyretre, ha valaki szeret kirandulni, es ott van pl Kospallag is, ami mellett van egy erdei hotel, a Szt Orban fogado, ami egy nagy tisztason van fent a hegyen, es idealis pihenohely gyerekekkel. Egyszoval nagy rajongoja vagyok a Dunakanyarnak!
Udv
H
holly
 
 


Sziasztok!

Bogi,
köszi az infót, tényleg nem kaptam meg egyet sem, vmi difi lehet, (néha előfordul nálunk) bocsi a félreértésért. Az összeg emberi (???)kicsit megnyugodtam, bár ennél többet amúgy sem tudnánk adni szerintem. CSak az ember lánya hall olyan horribilis árakat is... Meg ugye ott a 4 hetenkénti előzetes... Nekem is szimpi továbbra is a doki, nem akarok variálni.
ÉN is majd hanyattestem az ezrestől, mert ugye 500 ft-ra számítottam, azt hiszem valamelyikőtök ennyit írt. De az idő itt is halad.. Én nem is kérnék többet, de most úgy tűnik, hogy a párom nem tud eljönni a munkahelyéről csütörtökön, viszont szeretné látni, hát kért, hogy legyen megint kép. Látni kéne az arcát, amikor nézegeti azt a foltot a képen!! Nem tudom, 2 hét alatt mennyit változhat egy minigyerkőc, de ha ennyire szeretné, hát kérek egyet.

Az UH-os a Papp Gábor volt, tényleg megmutatta a látnivalót mindkettőnknek, csak amikor mondta az 1 hetes kontrollt, az olyan sefüle-sefarka lett. Kérdeztem, hogy azért OK-e a dolog, de ő csak megismételte, hogy majd 1 hét múlva. MOndjuk elképzelem, hogy a majrésabb kismamát ettől a választól a frász törte volna ki és nem aludt volna a köv. vizsgálatig. Engem csak aznap bántott, de aztán el is felejtettem az egészet. Ha vmi baj van, akkor megmondják, ha meg nem mondják, akkor meg nem akarok agyalogni, mert úgysem tudok semmit, úgyhogy jusztis szuperül éreztük magunkat a Zemplénben!!!

Ja, csütörtökön voltunk, és hála istennek most is akkor megyek, mert akkor tudok elmenni a mhelyemről. Úgyhogy gondolom újra Papp Gábor, de most a 13. héten már nincs kibúvója a lustaságra, muszáj lesz tarkóredőt mérnie. Csak tudnám, hogy az mit jelent. Plussz matatás egy colstokkal??

Mi a hosszú hétvégén nem tervezünk semmi különöset, szülinapot ülünk nagycsaládilag. Nem igazán szeretem ezeket az összejöveteleket, erre beférjesültem egy 4 gyerekes családba, ahol ugye a tesók férjei, meg egy gyerek plusszban..., hát állandóan ünnepelünk vkit.

Pirosnak írom leginkább, csak fájjon a szívünk jeligére, szept. 4-én Dunakilitin Szigetköz-CSallóköz Duna Kenu Maraton lesz, amit tavaly a férjemmel együtt teljesítettünk. Mint a neve is mutatja 42 km. IDén is el szeretnénk menni, de úgy, hogy a párom a barátjával evez, én meg csorgatom a nyálam a parton...Hát majd meglátjuk, még az odajutás a gáz kicsit, meg összeegyeztetni a sráccal.

Bogi, majd megnézem ezt a honlapot is, amit múltkor írtál, az is tetszett.

sziasztok, Ttika
ttika
 
 


Jézusom, de hosszú lett!

Holly, régen már jártam egyszer Nagymaroson, és most, hogy írtál róla, eszembe jutott, hogy akkor nagyon elvarázsolt. Szóval, egy újabb tipp, hova kell még elmennünk az országban. Köszi. Legfeljebb már hármasban..
Ttika
ttika
 
 


Haliho!

Ttika, a tarkóredő-colstok nagyon jó! Kép Derültem rajta!
Amúgy a vastagságából következtetnek többek közt (de főleg) az esetleges Down-kór gyanújára.

Pusz, Dirtha
dirtha
 
 


Sziasztok

újra itt. minden kismamának sok boldogságot, meg az anyuciknak is.
Áfonya---gratula---
nem semmi ez a sok hozzászólás, de legalább tudom a Győri helyzeteket,talán már jövőre én is csatlakozom a pocakos klubbhozKép
szuper lehet pocakosnak, érezni a babád mozgásait.

üdv mindenkinek, jó pihit
moncsi
a_moncsi
 
 


szia Bogi

Lili keresztmamiját ismerem!
véletlenül nem fodrász, és Jutka a neve????

moncsi
a_moncsi
 
 


Sziasztok!
Moncsi!
De igen Kép
Na mesélj, honnan ismered? Csak nem a fodrászod?

Megnéztem a profilodat. Ha Te vagy ak épen, akkor ismerős vagy. És ki az a baba a kezedben? Vagy a tiéd? Bocs, de nem emlékszem.

A honlapunkat láttad, és ott ismerted meg Jucust? Kép

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
olvastam a Zyrteces kerdesedet mashol. A feliratas menete: akkor kapsz ra 90%-os tamogatast, ha szepen elcsettegsz a Zrinyi utcai pulmanologiara es ott kivizsgalas utan rairjak a papirodra, hogy javasoljak. Igy mar van szakorvosi papirod, ami alapjan felirhatja akar a korzeti dokid is. Ezt a szakorvosit evente /vagy felevente, passz/ meg kell erositeni, azaz ujra idopontot kerni, elmenni. Ekkor mar nincs vizsgalat, csak megkerdezik, hogy még mindig van-e ilyen panaszod es meghosszabbitjak a javaslatot.
Legalabbis 2 eve még igy volt, szerencsere a terhessegem 'elmulasztotta' az allergiamatKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Én még új vagyok itt, most próbálok bekapcsolódni, mert eddig nem volt internetünk, úgyhogy bocs ha szamárságokat írok.

Bogi!
Én nem olvastam a kérdésedet a zyrtecről, de én régebben szedtem rendszeresen. Terhességben, vagy akkor ha babát szeretnél /remélem nem értettem félre a korábbi írásaidat/ nem szabad szedni, mert szteroidokat tartalmaz. A feliratás még mindig úgy megy ahogy azt Áfonya megírta. Én kéthete voltam az allergiológián, úgyhogy biztos. Viszont nekem nem írtak mást fel csak belélegzésre alkalmas sprayt, de azt is csak akkor szabad használni, ha az ember fullad.

Moncs
moncs
 
 


Moncs,
mit kaptal, Bioparont?

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Moncs!
Igazából Lilinek akarunk kistesót, amikor összejön alapon.

Áfonya!
Tavaly, amikor terhes voltam, nekem sem jött ki, de idén már szörnyűűűű.
Igen, sejtettem, hogy így van, és ezért nem vállalkoztam rá. Emlékszem, amikor voltam, órákat kellett várni. Most meg időpontot kell kérni, amit adnak majd októberre, addigra semmi bajom nem lesz. Addig meg nem kapok semmit.
A sok dolog mellett Magyarországon az egészségügy ami teljesen értelmetlen, hogy milyen szisztémát követ.
A győri kórházba pl. az égési osztályon a tűt receptre írják fel mielőtt valamit beadnak a betegnek. Csak akkor kapja meg a gyógyszert, ha valaki kiváltotta, és bevitte, a tűvel együtt. Akkor hova fizetjük azt a rengeteg TB-t? Bár ezt a kérdést mindenre fel tehetjük. Hova megy az adónk, stb...
Utálom a politikát, nem is vagyok hajlandó beszélni róla soha, de néha megfodul a fejemben, hogy kiírtanám őket Kép

Na puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Bogi

Igen a honlapodat nézegettem és ott láttam meg, nem az én fodrászom, hanem a páromé volt.
Meg az egyik haverunk barátnője volt, a Rolandé.
Párszor buliztunk együtt.
Igen én vagyok a képenKép
Keresztlányommal.
Sajnos nekünk még nincs babánk, és csak a Kaáli közreműködésével lehet.Kép
A lánykori nevem Csanaki Mónika, lehet hogy úgy mond valamit.
Ja és Szentivánon lakunk mi is mint a Juci.

üdv moncsi
a_moncsi
 
 


Szia Moncsi!

Tényleg kicsi a világ Kép Igen, Jucus elég sokáig járt a Rolanddal. (A szülei legnagyobb bánatára Kép )

És a párodat hogy hívják?

Judit egyébként a férjem nővérének a lánya.

És ha nem vagyok indiszkrét, melyikőtökkel van gond? Van egy barátnőm, aki Kaális babát hord a szíve alatt. Már az 5. hónapban van. Elsőre sikerült nekik. Neki sok cisztája van a petefészkén, meg össze vannak nőve a petevezetékei, más baja nincs. (Ez is elég)

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Áfonya!

Nekem Pulmicortot, Ventolint, és Rhinotont sprait írtak fel. Remélem jól írtam a nevüket. De ezeket is csak végszükségben lehet használni.
Esetleg lehet használni szemcseppet, mivel az nem szivódik fel. Az orrcseppnek sem örülnek.

Üdv: Moncs
moncs
 
 


Szia Moncsi!

Mi éppen most vagyunk egy lombik programban. Pedig nekünk van egy 9 éves kisfiunk aki természetes úton lett. Már hallottam olyanról is akinek az első babája kaális, és az orvosok nagy csodájára, késöbb a szokásos módon is terhes lett . Bármi lehet, csak hinni kell benne és mindent elkövetni érte.
A kaáli nagyon sokba kerül, de van egy alapíványuk ahol a lombik programokat támogatják, gyógyszerek árát térítik vissza. Nem szokták reklámozni, rá kell kérdezni a dokitól, hogy milyen támogatási lehetőségek vannak. A Boga Péter doktort tudom ajánlani, ha esetleg még nincs kaális dokid. Ő kedves, és nyugodt, és nem rühell mindent elmagyarázni, akár többször is.
Fel a fejjel!

Sziasztok: Moncs
moncs
 
 


Sziasztok

Moncs ---

Már két éve járunk oda, és lám, Boga a dokinkKép
Sajnos, mivel nincs petefészkem, ezért várhatok a csodáraKép
Én is nagyon bírom a Bogát, olyan kis aranyos, nekem csak petesejtdonorral lehet babám, eddig volt kettő is , csak sajnos egyik sem vált be.
Most van egy újabb jelentkezőm, a férjem unokatesójának e felesége, nemrég szült, ezért meg kell várni, mig befejezi a szoptatást, és csak utánna lehet elkezdeni vele a lombik programot.Csak egy bibi van, hogy Pesti, de vállalta az ingát, azt mondja mi az az egy óraKép
Majd ha legközelebb megyünk megkérdezem, ezt a lombik támogatást, mivel tudtommal a gyógyszerek kicsit drágák.Remélem az új donorral eljutok addig, mert eddig még nem jutottam el a régebbi donorokkal, nem volt megfelelő a petesejt termelődésük.
Csak tudjátok attól félek, hogy kifutok az időből, mivel már 27 vagyok.Kép

bocsi kicsit hosszú lettem Kép

moncsi
a_moncsi
 
 


Szia Bogi

Én sem kedvelem a RolandotKép
Kaszás Péter a párom, 10000% hogy ismeriKép

Sajnos nálam van a gond, nincs petefészkem, kevés női hormonom volt és ezért elsorvadtak, most a méhemre is szedek gyógyszert a szinten tartás miatt.

Örülök a barátnődnekKép
Remélem nálunk is elsőre sikerül majd, csak még el kell odáig jutni.

moncsi
a_moncsi
 
 


Szia Moncsi!

Sokmindent hallottam már, de ilyet nem nagyon. Sajnálom, de látom, hogy te optimista vagy, és vidám csaj, úgyhogy tuti sikerülni fog. Petesejt donor csak hozzátartozó lehet?

Amúgy nem vagy egy öreglány. Én is 27 vagyok Kép
Manapság még 30 évesen is fiatalnak számítanak a kismamák, annyira kitolódott az életkor. Szóval ne aggódj. Elég gáz lehetett, amikor szembesültél ezzel a diagnózissal. Mióta tudod?

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: