Új privát üzeneted érkezett!

Friss: nem egyszerű a helyzetetek, de drukk, hogy minden rendben legyen. Elvileg, ha nincs nőgyógyászod, akkor a körzeti H a tiéd, de sztm sehonnan nem zavarnak el, ha beérsz, hogy most szülni fogsz Kép

Sinez: Járok is a régi ügyfeleimhez, a fürdőszobába is besegítek, nehéz az életem Kép
Az ismerősök meg a munkahelyeimről nagyrészt, én sokat dolgoztam nettel, neten, így a kollegáimat mind meg lehet találni Kép

Bea: Holnap írok, mára kidőltem...

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Bea: Nekem jó a csütörtök.

CSajok holnap írok többet, de mára kidőltem.

Pusszantás mindenkinek az SZFK-ban. Gíermekébredésmentes jó éjszakát kívánok mindenkinek.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Friss:
A védőnőd persze küldi a kartonodat, ha tudja, hogy kinek kell küldenie. Az itteni védőnő meg csak akkor fog rólad tudni, ha vagy te jelentkezel nála, vagy a régi védőnőd "szól neki". Ebből remélem sejted, hogy jobb, ha te "bejelentkezel."
Nézd meg a következő oldalt, ott megvannak a kellő infók: http://www.dunakeszi.hu/vedonok.html
Vannak telefonszámok, amik közül téged a Barátság úti érdekel. (27/341-313) :-)
cocas
 
 

 
 

Sildike:
Valóban elküldi a védőnő a kartont, csak tudja hogy hová.
Ha a költöző már tudja az újat, akkor közvetlenül annak. Ha pl. Dunakeszire jön valaki és nem tudja hová tartozik, akkor jó esetben megkapja a vezető védőnő. No itt lehet gond, mert vagy neki, vagy az új védőnőnek nem szól senki hogy "ide jöttem", akkor egyik sem fogja tudni, hogy kinek is kell odaadnia. Mert abból hogy Nyíregyházáról ideköltözött valaki még nem fogják tudni, hogy a Barátság útról melyik védőnőhöz, esetleg a Fóti úthoz tartozik.
Szóval információt kell adni mindenképpen.
Ne azt nézzétek, hogy "én nem csinálok semmit, majd ők jelentkeznek", tegyetek egy kicsit ti is a dolog érdekében!

A védőnő választásról:
Védőnőt választani törvényesen nem lehet, az a lakóhelyhez kötött, így találták ki (és nem a védőnők). Lemondani valóban le lehet mondani a védőnői látogatásokat, viszont másik védőnő hivatalosan és törvényesen NEM VÁLLALHAT körzeten kívüli várandós/gyermek gondozást, az csak "fű alatt" mehet. Felelőssége mindig a területi védőnőnek van, kivéve ha te írásban lemondtad.
Jópofizhat egy külső, orvos melletti védőnő, de ha véletlenül baj van, a felelősség nem az övé. Úgy könnyű jópofizni, telefonon látogatni, stb...
cocas
 
 


Az előzőhöz csak annyit nem írtam le, hogy Friss egy új lakcímet (az nem elég hogy Dunakeszi) mindenképpen mondjon a régi védőnőjének legalább, mert akkor tényleg meg fogja őt találni az új védőnő, lakcím nélkül - hacsak ő nem jelentkezik a védőnőnél - nem.
cocas
 
 


Cocas, valóban írásban mondtam le. Nem fű alatt ment a dolog. Egyébként pontosan tisztában vagyok vele, hogy SAJNOS nincs szabad védőnőválasztás.

Amúgy pedig nem igazán értem, hogy mi alapján ítélkezel, ugyanis nem telefonon látogat a védőnőm. Az első kisfiamnak volt a védőnője, ahol laktunk. Amúgy nagyon jó barátunk a család már nagyon régóta. Mindig tőle kértem tanácsot (25 éve védőnő és neki is van 2 gyermeke) a kisfiammal és a terhességgel kapcsolatban is.

A helyi védőnő viszont elvárta tőlem egy 1,5 éves gyerekkel és nagy pocakkal, hogy bejárjak a terhesgondozásra a rendelőbe. Ja és amikor megszületett a kisfiam és az intenzívre került, akkor a helyi védőnőnek az volta legnagyobb problémája, hogy ha én már kijöttem a kórházból de sosem vagyok itthon (mentem a pici fiamhoz az intenzívre), akkor ő most hogy fog engem 24 órán belül kötelezően meglátogatni.

Tudom, hogy a Te feleséged is védőnő, találkoztam is Vele a baba-mama klubbban és nagyon szimpatikus volt. Lehet, hogy ha ő lett volna a védőnőm, akkor nem mondtam volna le, mert úgy gondolom, hogy ha több ember gondozza a gyereket, abból baj nem lehet. Viszont akihez mi tartoztunk, az a hölgy még nem szült, soha nem szoptatott, és segytség helyett inkább macerát jelentett a terhesgondozás. Amúgy ő is egy kedves hölgy, csak a rugalmatlansága és a szabályok betartása mindenek előtt az nem tetszett. Talán ha egy kicsit empatikusabb lett volna, akkor nem döntök így.

Nem a helyi védőnőket akartam bántani. Az pedig nem túl szimpatikus, hogy a körülmények ismerete nélkül vagdalkozol "jópofizik, telefonon látogat".

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Friss: Az én védőnőm átküldte a papírjaimat, és a helyi védőnő jelentkezett nálam. Én azt sem tudtam, hogy hol van. Egyébként egy nyilatkozatban le os mondtam a "szolgáltatásárül", mert az orvosom melletti védőnőt választottam inkább.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike:
A "fű alatt" úgy értem, hogy hivatalosan más védőnő "nem vállalhat" el téged ill. bárki mást.

Nem ismerlek sem téged, sem a védőnődet, elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam, nem konkrétan neked és a te védőnődnek szántam a dolgot.
Viszont - pont mivel érintett vagyok - nagyon jól tudom, hogy mostanában "bizonyos körökben" csak szeszélyből nagyon trendi dolog az, amire gondoltam, és bizony többek közt a "jópofizás, telefonon látogatás" is dívik, illetve szempont a "védőnőválasztás" esetében.
Tényleg örülök, hogy te azért "tartasz" védőnőt, olyat aki szakmailag is megfelelő, te is megbízol benne, hisz itt a bizalom is egy nagyon fontos tényező.

Egyébként valóban kell egy kis rugalmasság a védőnő részéről (is). Amit magatokról leírtál, ott valóban elkellt volna belőle egy kicsi.

Én nap mint nap végigélem a feleségem "kínjait", hisz nekem önti ki a lekét akkor is ha gondja van és akkor is ha öröme.
Nagyon sokszor olyanok utasítják el, nem engedik be - még előre megbeszélt időpontban is - , nyilvánvalóan a szemébe hazudnak és hülyének nézik olyan dolgokban, amik egyébként az ő és (leendő) babájuk esetleges egészsége/életbenmaradása miatt fontos dolgok lennének, akiknek bizony nagy szükségük lenne a valóban szakmai segítségre, iránymutatásra, stb..., ugyanakkor meg olyanok is kikérik a tanácsát, akik esetleg már a negyedik babájukat várják, tapasztaltak, lehet hogy nem is lennének rászorulva, stb..., mégis.
Nagyon sokan választanak maguknak "jól menő, divatos" nőgyógyászt, kifizetnek neki vagyonokat, és ezért meg vannak róla győződve, hogy a "doktor úr" mindent jól csinál.
Tudod mennyi idegeskedése, utánajárása, telefonálgatása van ilyenek miatt?
Nagyon sokszor előfordult már, hogy ő hívta fel a nőgyógyászt és - persze finoman - ő hívta fel a figyelmét egy-egy elnézett vagy nem észrevett laborérték eltérésre. Volt aki még -utólag is- megköszönte a figyelmeztetést, odafigyelést, volt aki gőgösen felháborodva kikérte magának a dolgot. (Persze aztán utóbb kiderült, hogy figyelembe vette a "figyelmeztetést", csak derogált a DR-nak, hogy egy "mezei védőnő" észrevett olyat, amit neki kellett volna észrevennie.)

Volt olyan is, hogy a kismamát nyilvánvaló toxémiával többszöri "figyelemfelhívás" ellenére is otthon aszalt a doktor, elvonult hétvégére üdülni. A feleségem mikor megtudta hogy hazaküldték a kismamát, kirohant, megnézte és gyorsan visszaküldte a kórházba. Ott egy "egyszerű ügyeletes orvos" - aki nem tudta hogy ki betege - felháborodott, hogy ki volt aza a m...ha aki ilyen állapotban hazaengedte.
Megindítoták a szülést, a pici (éppenhogy) élve megszületett, mentővel elvitték egy intenzívre (ott ne volt), és hál'Istennek mindketen túlélték, de ha otthon maradnak, akkor lehet hogy most egyikük sem lenne az élők sorában.

Bocs hogy hosszú voltam, ez csak úgy kiíródott belőlem, mint "tiszteletbeli védőnő"-ből.

A lényeg részemről:
- ne a divat meg a trendek után menjetek akkor, mikor Rólatok és a Babátokról van szó!
- aki sokat "csesztet" Titeket, az lehet hogy kellemetlen, de egy biztos, a Ti érdeketekben csinálja! (A legtöbbjük.) Amelyiktek akarja, az úgyis észreveszi, hogy valaki "csak adminisztratív kötelességből" vagy szívből csinálja a terhes/csecsemőgondozást.
- ha mást mond a védőnő mint az orvos, nem biztos hogy a védőnő a h....lye!!! Érdemes megfontolni, szakmailag megbízható helyről utánakérdezni, stb... (Nem biztos, hogy a barátnő, netes ismerős mindig jó támpont, persze ezt se vegétek magatokra! :-) )

No ennyit! Vigyázzatok magatokra, a már kinntlévő és a még benti (esetlegtervezett) gyermekekre! :-)

Eszmbe jutot egy régi poén, kérem senki ne sértődjön meg, még a feleségemnek is tetszett annakidején, mikor várandós volt.

- Honnan tudod, hogy egy hölgy állapotos?
???
- Bohóc van a fiókjában!

Bocsi mindnekitől!!! :-) ;-) :-)
cocas
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így biztattok. Kissé kétségbe vagyok esve. Az átjelntkezések sem fognak ám olyan simán menni. Nem állandóra leszünk bejelentve, albérletbe fogunk menni. Szóval itt Nyíregyházán is csak ideiglenes címem van. Akkor költöztem ide amikor elkezdtem a fősulit. Vele együtt jött az új munka, és a párom is akivel a suliban ismerkedtem meg. Ekkor még egy lánnyal béreltem lakást akivel 1,5 évig bírtam. Ott minden volt amit el tudtok képzelni..de komolyan... akkor fogtam magam és elköltöztem ill. költöztünk mert a lakást amiben most is lakunk a párommal együtt béreltük ki. de ő csak hétvégén van velem mert Pesten lakik a nagyijánál akihez szintén ideiglenesen van bejelnetve már évek óta. A szülei Szolnokon laknak ő is oda be van bejelnetve állandóra. Na most ha költözünk akkor át fogunk jelentkezni, de nem állandóra mert nem tudom hogy menne bele akitől béreljük majd a lakást. Ezért állandóra nekem is át kell jelentkeznem Szolnokra, mert egyébként Paszabra vagyok bejelentkezve. (Paszab nyíregyházától 30 km-re lévő kis falu.)
A babát is Szolnokra jelentjük majd be hiszen neki is kell egy állandó tartózkodási hely.Ideiglenesen meg Keszire. Jó mi?
A többi problémáról meg ne is beszéljek....káosz..

Kislányunk fog születni és Flórának fogják hívni. Én fiút szerettem volna és Barnabásnak neveztem volna el. A Uh-án azzal próbáltak vígasztalni, hogy addig még kinőhet neki Kép)) Hát nem valószínű. Többen is megnézték már és kislány.

Az az igazság, hogy azért kerestelek meg bennetekek mert teljesen egyedül vagyok. Anyukámmal nem igazán jövünk ki...így nem is nagyon keressük egymás társaságát. Szeretném kérni tőletek, hogy adjatok nekem praktikus tanácsokat. Mit hogyan kell, érdemes csinálni?Mit szerezzünk be a babának, mit vigyek a kórházba..egyáltalán mihez is kezdjek...

Köszi mindenkinek!
friss
 
 


Cocas: Teljesen egyetértünk abban, hogy a védőnő az az anyának és a gyereknek is a bizalmasa kell, hogy legyen. Nekem a védőnőm rengeteget segít. Nagyon sokszor hívom én is, mert hiába van már egy babám, sok olyan dolog van, ami csak a másodiknál jött elő. Szerencsére mi barátok is vagyunk és így hetente találkozunk, van, hogy többször is, mert ők itt laknak a Megyeri úton, tehát még közel is vannak.
Azt én is nagy felelőtlenségnek tartom, hogy ha valaki nem gondoztatja magát és a babáját. Azt viszont, hogy csak azért menjek be egy kicsi gyerekkel és egy nagy hassal, hogy a súlyom és a vérnyomásom le legyen adminisztrálva annak nem látom sok értelmét. Ráadásul a mi védőnőnk amikor 10 nap után hazahoztuk a babánkat az intenzívről - aki tüdőgyulladással miatt volt ott - kijött egy tanulóval, aki egész végig szipákolt és az orrát fújta.Kép
Egyébként maga a védőnői intézmény szerintem egy jó dolog, sőt sokkal töb jogosítványt kellene adni a védőnőknek és akkor talán nem lenne ez a sok bántalmazás és rossz körülmények között élő gyermek.

Friss: Nyugodtan kérdezz bármit, én amiben tudok szívesen segítek.
Egyébként a babával nem kell bejelentkezned Keszire, hanem a kórházban a benti védőnőnek kell megadni azt a címet, ahova a babával hazamentek és ő hivatalból értesíti az illetékes védőnőt.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike:
Te hol laksz, hogy "itt laknak a Megyeri úton"?

A Frissnek adott tanácshoz:
Ez hivataloan így működik, de a "bevált" nagyszámú gyakorlat sajnos más.
Feleségem 100-ból legalább 95 esetben az a tapasztalat, hogy nem kap újszülött-értesítőt a kórházból. Õ úgy szokta megtudni a "gólyahírt, hogy vagy a papa-mama fölhívja őt (gyakran már a szülés után közvetlenül, volt már hogy az éjszaka bekapcsolva felejtett mobiltelefon csipogott a teljesen friss SMS-től :-) ), vagy ő telefonálgat, hogy XY megszült-e már? Vanúgy, hogy két hét múlva kap értesítőt, de gyakran egyáltalán nem.

Én most is csak azt mondom, hogy egy-két teleont adott esetben megér, hogy tudjanak az emberről.
cocas
 
 


Mi a Tóvárosban lakunk.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike:
Akkor ha nem a feleségem az itteni védőnőd (pár hónapja még ő lett volna csak a nagy gyermek/várandós létszám miatt ketéosztották a területet), akkor tudom hogy kicsoda.
Valóban neki (még) nincs babája. Igaz én szakmailag nem ismerem, de egyébként egy nagyon rendes lány. (Ha őrá gondoltál a korábbi hozzászólásodban.)
cocas
 
 


Igen nagyon rendes és kedves is, csak úgy látszik valahogy nem hangolódtunk egymásra. Valószínűleg még tapasztalatokat kell neki is szereznie, nem szakmailag hanem inkább emberileg.

A Te feleségeddel pl. azonnal elkezdtünk beszélgetni és megtaláltuk a hangot.Kép

Lehet, hogy a véleményemmel egyedül maradok, de én pl. nem engednék önállóan dolgozni addig valakit védőnőként, amíg nics saját gyermeke.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildile:
A gyakorlatban szvsz. ez kivitelezhetetlen.
Az esetleg lehetséges lenne, hogy több szakmai gyakorlaton kellene résztvenni a leendő védőnőknek.
cocas
 
 


Mondjuk, azt nem tudom, hogy szoptatni hogy lehet megtanulni egy szakmai gíakorlaton.

Én az első terhességemnél mindent elolvastam, mindenkit megkérdeztem és amikor odakerültünk segíteni kellett a szoptatásnál. A második babánál már ment minden. Az ilyen dolgok miatt mondom én, hogy nem engednék önállóan dolgozni védőnőt addig, amíg nem szült.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Hát szoptatni a gyakorlatban biztosan sehogy, legföljebb mindent megtanul, amit a szakkönyvek írnak és abból próbál tanácsot adni. Jónéhány dolog biztos megy gyakorlati tapasztalat nélkül is, bár biztosan nem minden.
De ugye én nem tudok erről nyilatkozni, mert ugye én mindig a cici "kellemesebb" felén szoktam lenni. :-)
cocas
 
 


Sziasztok!

Ezt nem hiszem el. Bekapcsolom a gépem, mert itt vannak anyuék és ezerrel Bodzáznak, és nem győzök csodálkozni, hogy van időtök ennyit írni?! Én általában csak este tudok itt lenni.

Szóval, akkor csütörtökön 11-kor várok mindenkit sok szeretettel, aki el tud jönni.Kép

Oxigén: Ha mentek legközelebb a Megatoys-ba vennél nekem olyan biztonsági tükröt? Köszönöm.

Sildike: Bodza nagyon élvezi a bébikompot. Köszönjük. Persze nincs benne egész nap, sőt, mondjuk úgy kb. 1/2 - 1 órát gurulászik. Meddig maradhat nálunk? Szólj, ha adjuk vissza!

Friss: Csak lazán! Ne idegeskedj semmin! A kórháztól vagy a védőnőtől fogsz kapni egy listát, hogy mit kell magaddal vinni. Esetleg ezt már el is kérheted és akkor majd segítünk, hogy mi a fontos és mi nem. Lakás téma. Szintén semmi gond. Mi is béreljük itt Keszin a házat, a férjem Miskolcra van bejelentve, én és Bodza pedig a VI. ker.-be. Itt fogsz lakni, tehát a védőnő ki fog hozzád járni.

Pázsu: Ugye jöttök holnap? Hogy van Regi? Megkaptad az emilt?

Este megyünk Bodza bébivel a 9 hónapos kontrollra, a Nikához. Utána jövök olvasni, mert biztos megint regényeket fogtok írni.Kép Kép Kép
bodza_bébi
 
 


Sinez: Ti nem tudtok jönni? Jó lenne. Vágd magatokat kocsiba, aztán gurulj ide. Írd meg az emil címed és megírom hol lakunk. Várunk!

b.
bodza_bébi
 
 


Bea: Nyugodtan maradhat, amíg akarjátok. Mire Lacika belenő addigra Bodza már rég meg fogja unni.Kép

Mi biztos megyünk holnap.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Szép kis termés Kép

Cocas: Én rutinos költöző vagyok, és a védőnő a kartont az új cím ismeretében (mire az ember költözik azért ismeri ám az új címét) az új védőnőnek meg kell, hogy küldje 30 napon belül. Ilyenkor van rajta egy mobilszám, amin a kismamát el lehet érni. Az ember egy új helyen nem tudja, hová menjen.
A másik, hogy én ugyan nem mondtam le a védőnőt, mert első gyerek, és hátha egyszer még jó lesz valamire, de Sildivel egyetértek, az a védőnő, akinek nincs saját gyereke, nem tudja átérezni egy friss anyuka gondját. Az én védőnőm is egy tündér, kedves, aranyos, de nekem nagy szerencsém van, hogy semmi gondunk nem volt, ami rá tartozik.

Bea: Persze, hogy veszek Kép Bár nem tudom, mikor megyek legközelebb, most is csak azért voltunk, mert keresztelőre mentünk és ajándékot vettünk.

Friss: A legfontosabb, hogy ne ess pánikba! Kép Minden rendben lesz, ha már biztos a költözés mindenben segítünk, amiben tudunk. Kép

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Helló SZFK!
A védőnői témához nekem is lenne hozzászólásom. A nagyobbik leányzóval terhességi diabetes-em volt, a védőnőm szinte azt sem tudta, eszik-e vagy isszák. Bármit kérdeztem, a nőgyógyászomhoz és a kórházi szakemberekhez fordított. Mikor megszületett a lányom, ugyan kijárt, de ha 10 órát beszéltünk meg, 11-re jött, vagy nem is jött, és én telefonáltam rá, hogy mi történt? Ja, kicsit kések-mondta ő. Tulajdonképpen nem éreztem segítségnek, csak nyűgnek. Feleslegesnek éreztem a látogatásait, férjemet meg kifejezetten irritálta ez a "lébecolás", a késés meg annál inkább. Õszintén szólva örültünk, hogy egyre kevesebbszer jött, ahogy nőtt a baba. Mikor a másodikkal várandós lettem, nekem is mindig le kellett mennem tanácsadásra, még a 36. héten is, cipelve a nagyobbik gyerkőcöt. A 2. leányzó megszületése után 4 hónap alatt mindössze kétszer volt kint,aztán elköltözött, és azóta sem tudom, hogy ki a védőnőm. Akárhányszor telefonáltam, vagy bent voltam náluk, közölték, hogy még nem jelöltek ki újat, vagy már megvan, de még nem állt helyre a rend. Most 8 hónapos a pici lányom, és még hírét sem hallottam. Az orvosi rendelőnél ki van írva 1 hete, hogy hogyan osztották fel a körzeteket, de azóta sem jelentkezett. Úgy gondolom, hogy az ő feladata lenne ezek után legalább egy telefonnal megkeresnie. Igazából nem várok tőle segítséget,mert a gyermekorvosunk nagyon szuper (Dr. Tirtl) és tőle mindent meg tudok kérdezni, ami felmerül, de azért mégiscsak...
Cocas: Ebben az esetben is úgy gondolod, hogy kétszázhuszonhetedszer is nekem kéne nyomulnom, hogy ugyan már, kérdezze meg a védőnő,hogy mi van velünk? Vagy a második gyereknél már nincs előírva a folyamatos "ellenőrzés"?

Bodza bébi: megkaptam a mailt, de sajna nem vagyunk még százasok. Már nem köhögünk, de azért még vannak utózöngék... Úgyhogy vérző szívvel, de mi sajna itthon maradunk holnap. Talán a jövő hétre kilábalunk. Mi is próbálkozunk a Lilinél a bébikomppal, de ő leginkább azt élvezi, ha a nővére tologatja benne a lakásban. Erre is jó egy tesó.
Tényleg, reggeli rosszullétek vannak? Voltál már a dokinál? Mikorra írtak ki?

Sildi: egyetértek védőnő ügyben. Jobban meg kéne szűrni, hogy ki mehessen pici babákhoz. Legjobb megoldás lenne azokat küldeni a pici babásokhoz, akiknek van már gyermekük, és sokmindent rutinból tudnak, akiknek nincs, azokat pedig a nagyobbakhoz, akikkel kapcsolatban bölcsiben, oviban tapasztalatot tudnak szerezni.

Friss: Gyertek, gyertek, segítünk, amiben tudunk. A védőnőt tényleg Neked kéne felhívnod, mert én nem hiszek benne, hogy megtalálnak... Itt a Barátság úti rendelőben a vezető védőnő nagyon aranyos, és tapasztalt (én mindig őt hívtam fel, ha problémám volt, és nem tudtam az eredeti védőnőt elérni...)

Oxi: lehet, hogy hülyeséget kérdezek: Te, mint gyógymasszőr migrénre tudsz valami technikát?

Hú, azt hiszem kidőltem. Sildit idézve: mindenkinek ébredésmentes jóéjszakát!
Puszi! Zs.
pázsu
 
 


Oxigen:
Az eredeti felvetés az volt, hogy Friss ne csináljon semmit, az új védőnő úgyis jelentkezik.
Erre írtam én azt, hogy ha a régi védőnő tudja hogy hova küldje a kartont, akkor küldi és akkor megy az új védőnő is.
De ehhez ugye vagy a réginek kell megadnia a címet, vagy az új helyen "be kell jelentkeznie" és akkor az új védőnő elkéri a régitől a kartont.
Információk nélkül sajnos nem megy a dolog.
Márpedig Sildike azt tanácsolta Frissnek, hogy nem kell foglalkoznia semmivel, majd úgyis megy az új védőnő. (Ha esetleg nem így gondolta, csak így írta le, akkor félreértettem, de valószínűleg nem.

A rutin, beleérzés, stb... az kell az igazi védőnői munkához, de - higyjétek el, a jó védőnő - bár lehet hogy saját gyakorlati tapasztalata még nincs, pont esetleg a gyakorlott anyukáktól sokat tanulva, ellesve is tud jó tanácsokat adni. Persze valószínűleg nem ez az igazi, hanem a saját tapasztalatai. De az sem biztos ám, hogy azok jó tapasztalatok lesznek, stb...
Védőnőnek is születni kell ugyanúgy, mint pedagógusnak, orvosnak és még egy csomó mindennnek.
Aki "csak" tanulja ezeket, nem biztos hogy jó lesz a szakmájában.
cocas
 
 


Pázsu:
Az általad említett "nyomulás" csak arra kell, hogy a védőnő - akár a régi akár az új - tudja, hogy odaköltözött valaki.
Utána már neki(k) kell lépni. Én erre hegyeztem ki a hozzászólást, a többi már más ügy.
cocas
 
 


A megszűrésre még egy pici reakció:
Kíváncsi lennék majd a véleményetekre, amikor az ovónő, a tanító néni, de akár most a gyermekorvos, nőgyógyász az aktuális. Szerintetek köztük mindenki alkalmas oda, ahol van?
Vagy a ti szakmá(i)tokban?
Nehéz dolgok ezek.
Minden szakmában az az igazi szakember, aki azt csinálja, amit szeret. Az bele tud mélyedni, annak az a hivatása és nem a foglalkozása. Legyen az egy egyszerű kéményseprő, autószerelő, de akár egy fodrász, kozmetikus, varrónő, stb...
Klasszikus példa az eladó vs. kereskedő esete a boltban.
cocas
 
 


Sziasztok Lányok!

Pázsu: Na ne mán kinek fog udvarolni az én Bazsikám ha nem jöttök.

Hűha védőnő ügyben felkavartam az állóvizet úgy látom. Holnap mindenre reagálok.

Bea: Kettesesben leszünkKépKép

Jó éjt mindenkinek. Az én kőceim ma extra nyűgösek voltak. Remélem a meleget érzik.

Pusszantás

Ui. Tudod Cocas az eladó, autószerelő stb. tárgyakkal foglalkozik, de a védőnő a gyermeikeinkkel. Ezért vagyunk ennyire érzékenyek erre a témára. Ja és a védőnőn kívül minden mást magunk választhatunk (óvónőt, tanárnőt, gyermekorvost, nőgyógyászt).

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Cocas: Nekem nem kellett foglalkozni semmivel. A régi védőnőm átküldte a kartonomat (legnagyobb sajnálatomra), az új pedig jelentkezett nálam. Én magamtól egy lépést nem tettem volna.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sildike:
A választási (nem)lehetőséget nem a védőnők találták ki. Ezért talán nem őket kellene okolni, némelyeknek meg kifejezetten szívatni. (Ez utóbbit nem rád értettem.)
Hidd el, igen gyakran a védőnő is szívesen csinálná azt, amit az orvos megtehet, vagyis hogy szelektál aszerint, hogy ki az akivel együtt tud működni és ki az akivel nem.
Mert a terhes/gyermekgondozás közös érdek.

A szakmákat illetően csak példának hoztam föl a többi szakmát azért, hogy még ott is csak az az igazi jó szakember, aki szereti csinálni azt, amit csinál, akinek valami nem csak a foglalkozása, hanem a hivatása.
Nem lehet, hogy neked zsigerből ellenszenves a védőnői intézmény úgy ahogy van, és épp ezért nem is akarod megérteni azt, amit én írok ill. amire utalok?

Karton átküldés: a régi védőnőd honnan tudta, hogy hová kell küldenie a kartonodat? Csak nem te adtad meg az új címedet? Mert hát ha az újnál nem te jelentkeztél, akkor bizonyára a réginek árultad el. Akkor pedig mégiscsak tettél a dolog érdekében egy ici-picit.
Ennyit kell csak tennie Friss-nek is. Sem többet, sem kevesebbet. :-)
cocas
 
 


Nekem nem kellett foglalkozni semmivel. A régi védőnőm átküldte a kartonomat (legnagyobb sajnálatomra), az új pedig jelentkezett nálam. Én magamtól egy lépést nem tettem volna.

Sildike: kérlek ne vedd személyeskedésnek, ne sértődj meg, de a fentiekből én azt a következtetést vonom le, hogy neked nem a konkrét védőnőddel vana bajod. Ha te egy lépést sem tettél volna az ügy érdekében, akkor neked eleve nem kell védőnő. Vagy rosszul látom?
cocas
 
 


Cocas: Nem igazán értem, hogy miből vonsz le ilyen következtetéseket. Én az előző/mostani védőnőmmel tökéletesen meg voltam/vagyok elégedve ezért sajnáltam, hogy máshoz küldte a kartonomat.
Mivel nagyon lelkiismeretes és nem akart "fű" alatti dolgokat, ezért küldte el a papírjaimat.

Amúgy a védőnői intézményt nagyon jó dolognak tartom - sokszor igénybe is veszem - akkor, ha valóban segítség.

Azt gondolom, hogy ezzel le is zárhatjuk a vbédőnők körüli vitát.Kép

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Háát úgy látom, szerintem sem érdemes vitázni, parttalan a dolog...
cocas
 
 


Más téma:
Szerintetek a Dunakeszi városi honlapon - csak hogy témánál maradjunk :-) a védőnői (no jó! a gyermekorvosi vonalon - milyen információkra lenne még szükség? Ha kell a mostanitól több egyáltalán.
cocas
 
 


Sziasztok!

Hú, jó nagy vihart kavart ez a védőnői téma. Egyébként mi is terhesen költöztünk és a volt védőnő elküldte a kartonomat, az új pedig jelentkezett.

Sildike: Akkor péntek? Jössz?
Csajok! Áttettük holnapra a SZFK-t. Gyertek ha tudtok!!!Kép

Pázsu: Szegények, jó sokáig vagytok betegek Kép
Igen voltam már dokinál. Október 15-re várjuk Mogyit. Rosszullétek? Bármikor tudom produkálni. Hányinger, más kaják kívánása, hullafáradtság. Nagyjából ennyi. A férjem szerencsére rengeteget segít. Ez jó. Délutánonként pedig Bodzával együtt alszom. Ma is másfél órát durmoltunk. Imádok vele aludni.Kép

Oxigén: Holnap tudtok jönni?
bodza_bébi
 
 


Védőnő utoljára:
Persze hogy elküldi a régi és jelentkezik az új, ha aki költözik szól vagy a réginek vagy az újnak, hogy hova költözött. De csak akkor!
Ugye Te is szóltál a réginek, hogy Dunakeszire XY utcába költözöl!? :-)
cocas
 
 


Jajjajj, most értem ide, és látom, hoyg ma lett végül a tali... pedog tudtunk volna menni, lemondta a mai ügyfelem Kép

Pázsu: Elvileg tudok módszert migrénre, de tapasztalaton nincs vele. Magamnak nem tudom csinálni, más még nem keresett vele, hogy menjek-szaladjak, mert migrénje van Kép Neked van?

Cocas: Nyilván minden szakmához kell hivatástudat, de van, amihez kicsit több. Nem érdemes ám a kismamákkal vitatkozni Kép
Sztm ott csúszott el ez a dolog, hogy szeretünk magunk választani mindenben, védőnőben is szeretnénk. É shoyg mi természetesnek vesszük, hogy ha költözünk, az új címünket addigra tudjuk, és nem is értjük, te hogy nem veszed annak? Kép

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Oxigen:
Hivatástudat - hát szerinted én nem ezt ítam? A többi szakma megerősítésnek volt ot, "hogy még ott is kell"!!!

Lakcím - teljesen félreérted. Én pont természetesnek veszem, hisz végig azt szajkózom, hogy valamelyik védőnőnek meg kell adni az új címet és akkor tudja küldeni a régi az újnak.
Az egész vita abból indult ki - olvass vissza - , hogy Frissnek azt tanácsolták, hogy ne tegyen semmit védőnő ügyben, majd jelentkezik az új. Erre írtam én, hogy azért valamelyiknek kellene szólnia hogy hová költözik, különben az új nem fogja tudni, hogy ő ott van, ahol. Tehát valamelyik védőnőnek adja meg az új címét!!!

Érdekes is lenne, hogy valaki költözik, de gőze sincs hogy hova! :-)

A végén kiderül, hogy mindenki - majdnem - mindent úgy gondol, csak jól félreértjük itt egymást. :-)

De most már tényleg ennyi, remélem ez a része tisztázódott, a többi meg...

A vitatkozás során meg nem az a lényeg hogy kismama, hanem az, hogy nő. ;-)

No és a honlappal kapcsolatos kérdésem???
Arra nincs válasz, érdeklődés...?
cocas
 
 


Oxi
Ne izgulj, mem volt tali, mert apa ma elvitte a kocsit. Szerintem jövő héten ha szép lesz az idő megbeszélhetünk egy Fáy Présházas, vagy Part Cafe-s kávézást is. Mi szerintem holnap oda megyünk ebédelni.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Hali!

Én még halasztanám ezt a kávéházas projektet, mert Bodza bébit nem tudom olyan hosszú ideig a babakocsiban ültetni. Még nem tud menni, ellenben mozgás igénye az van.

Sildike: Aktuális még a Megasztáros kazi? Tartogassam még?
bodza_bébi
 
 


Cocas: Épp ezt mondtam, hogy valaki mindig rosszul olvasott, nem elég figyelmesen.
A honlaphoz nem fogok hozzászólni, lévén nem Dkeszin lakom. Kép

Sildi: Remélem hamarosan kitavaszodik, de Beához hasonlóan mi is csak mamabarát helyen lennénk meg. Max valami játszóház...

Oxigen

KépKép
oxigen
Györköny
 
 
 
 


Felőlem mehetünk játszóházba is.

Bea: Megasztáros kazit tartogasd még légyszi. Köszi.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Nem kis feladat volt a kihagyott néhány, igen termékeny napot visszaolvasni.

Bea: Én is nagyon szívesen mentem volna a buliba, de mostanáig hozzá sem jutottam a nethez. Irigyellek benneteket, hogy ilyen sűrűn találkoztok, de vigyázat, hamarosan mi is költözünk!!!! Remélem.

Szerdán voltunk 4D ultrahnagon, nagyon aranyos a Picike, egészen hasonlít a testvérére.
Csütörtökön itt volt a nővérem kisfia, és a két gyerek totálkárosra bombázta a házat.

Fanni kitalálta, hogy két naponta éjszaka felébred 2 óra körül és legalább 4-ig nem alszik el. Egészen kétségbeejtő a helyzet, mert napközben nem tudok aludni. Lehet, hogy a foga jön? Mit kell/lehet ilyenkor csinálni? Próbálkoztam azzal, hogy nem veszem ki az ágyból, csak megsimogatom, visszafektetem, de nagyon macera, max. 10 percig marad csendben. Ha kiveszem ringatni, akkor meg ki akar ugrani a kezemből. Jó lenne, ha leszokna erről, mert lehetetlen egyszerre két gyereket ringatni. :-(((

Köszi,
Üdv
sinez
 
 


Sinez
Bazsika is elkezdte ezt csinálni pont a Laci születése előtt. Én behaoztam az ágyunkba. Azóta is itt alszik, de legalább nyugi van.Kép
Én azzal magyarázom, hogy már érzi Fanni a készülődést és az ő gondolatai is ekkörül járnak. Nálunk is van úgy, hogy ha jár az agyunk valamin, akkor ha éjszaka felébredünk nem tudunk visszaaludni, mert azon az egy dolgon gondolkodunk.

Kép
Kép Kép
sildike
 
 


Sziasztok!

Sildike: Felugrottam megnézni a leveleket, mert a mai nap végig nyűglődéssel telt. Köszönöm a tanácsot, ez legalább segít jobban megérteni Fannit. Lehet benne valami, amit írsz, mert észre vettem, hogy néha olyan furcsán nézi, hogy nő a hasam. Sokszor Fannit is úgy szoptattam éjszaka, hogy betettem mellénk az ágyba. Ezek szerint le kell cserélnünk az ágyunkat, hogy később négyen is elférjünk rajta?! :-))))

Pázsu: Köszönöm a választ, nagy szerencséd van a Lilivel! Remélem, nekem is kijár egy ilyen jól alvó baba. :-))) Azt, hogy a kisbaba hozzon ajándékot a nővérének Sildike is javasolta. Bukni nem fogunk vele, így hát kipróbáljuk.

Puszi,
Anita
sinez
 
 


Hahó!

Kinek mikor jó a héten talizni ?

b.
bodza_bébi
 
 


Hello Sildike és Pázsu!

Ti hogy bírtátok a második babával a terhességet? Én olyan fáradt vagyok, hogy az borzasztó. Bodzával is volt ez az első három hónapban, de akkor tudtam pihenni. Van valami receptetek?
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!
MEGGYÓGYULTUNK!!!! Hál' Istennek a Lili nem kapta el, csak azt hittem, mert kicsit folyt az orra. Végül kiderült, hogy jönnek felül a fogai... Most éppen 2 óránként felkel és nyüzsizik, de nem sír. Egy igazi kis hős.
Szóval bármikor is lesz a héten tali, mi megyünk. Csüti vagy péntek 11 körül?

Bodza bébi: Igen, nem egyszerű babát várni és közben nevelni a nagyobbikat... Én próbáltam minél több helyre elmenni, folyamatosan programokat szerveztem, hogy ne arra figyeljek, milyen fáradt vagyok. A legfontosabb: amikor alszik Bodza, aludj Te is!! Minden perc számít. Nálad biztosan beleszámít a tavasz is (TAVASZ 15 CENTIS FRISS HÓVAL?!?!), szerencsére én tavasszal már bőven a közepén voltam a pocakosságnak. Szóval kitartás. Ha segtítség kell, szólj nyugodtan.

Sinez: Nálunk is ugyanez lejátszódott, és azt hiszem mi nagyon jól kezeltük a problémát: vettünk egy nagy szivacsot a Regi szobájába, és kiszoktattuk a rácsoságyból. Esténként mellé feküdtünk mesét olvasni, beszélgetni, énekelgetni, és a mai napig is ez az esti progi. Szabadabbnak érezte magát, és hamar megszokta. Így amikor akar ki tud jönni hozzánk, és saját kis "zuga "van. Nem is igazán jön ki éjszaka, csak ha beteg, vagy rosszat álmodik.

Oxi: Régen migrénes voltam, de mióta szültem, még nem volt. Sokan azt mondják viszont, hogy ez csak pillanatnyi állapot, és vissza fog jönni. Hát, nem várom. Ezért is érdeklődtem. Majd beszélünk még erről.

Hová tűnt Friss?

Üdv: Zs.
pázsu
 
 


Sziasztok!

Bea: Nekem az első három hónap volt nagyon fárasztó, Fanni délutáni 2-3 órás alvásait én is végig aludtam (a házimunka úgyis megvár). Azóta, mint egy varázsütésre, elmúlt az ólmos fáradtság. Így a 30. héten már (még?) tele vagyok energiával, az éjszakai két órás ébrenlétek ellenére is!

Én inkább az utolsó hetektől tartok. Beszéltem egy anyukával, azt mondta, a második babával az utolsó hetekben már alig tudott megmozdulni. Pázsu, Sildi: Ugye, Ti nem így voltatok??!! Én
napközben nem tudom senkire rábízni Fannit.

Pázsu: Az én Fannimnak is nagyon folyik az orra, és radikálisan csökkentette az alvással töltött időt és növelte a nyűglődőset. Gyanakszom, hogy esetleg a szemfoga jön. Viszont a széklete kifejezetten kemény. Akkor ne fogjam a fogzásra? Különben sem szeretek minden nyűgösséget, náthát a fogzásra kenni.) Köszönöm a jó tippet, éppen mostanában keresünk heverőt a Fanninak, hogy a rácsost megkapja a kicsi. Akkor megsürgetem Apánál az ágy vásárlási projektet, mielőtt álmon halok. :-)))
Egyelőre egy szobában vagyunk hárman, úgyhogy a hétvégén átrendeztük a szobánkat, így lett Fanninak egy saját kis zugja. Szegénynek még ezt is szoknia kell, nem könnyű Neki sem.

Puszi,
A.
sinez
 
 


Sziasztok!

Volt valaki baba-mama klubban? Mi Lilivel a 8 hónapos kontrollon voltunk, úgyhogy nem tudtunk menni.

Sinez: Háááááááát, az utaolsó hetek.... Az az igazság, hogy tényleg nehéz. Mondjuk nálunk az volt a rossz, hogy a 37. héten a doki azt mondta, hogy "Ó, szépen kinyílt a méhszáj, nemsokára szülünk...". Már alig vártuk, ám itt meg is rekedt a dolog, mert Lili meggondolta magát. Ez az állapot stagnált egészen a 40. hétig, amikor a dokim kitűzte 1 héttel későbbre a szülés megindításának időpontját. Aztán 2 nap múlva Lili úgy gondolta, hogy kijön inkább magától, őt ne "kényszerítsék". Szóval nekem a 37. héttől tiszta para volt. Nem mertem már emelni, úgy éreztem, hogy kipukkad a hasam akkora, és hát 35 fokok voltak (június vége). Nekem szerencsém volt, mert minden hétvégén kimentünk Apukámékhoz, és ott pancsot a Regi a medencében egész nap. Így én csak csücsültem az árnyékban, és vártam a kisasszonyt. Hét közben pedig amikor itthon volt az uram, megpróbálta abszolút lekötni a Regit. Tény, hogy a mozgás elég nehézkes, bár ha odafigyelsz az étkezéseidre, egy kicsit tornázol, és nem hízol többet 12 kilónál, akkor kibírható. SZÓVAL KITARTÁS, EGYÜTT ÉRZEK VELED! Fanni most mennyi idős?
Apropó szemfogak: sokan mondják, hogy az volt a legfájdalmasabb a babának. Nálunk nem volt vele semmi probléma. Szerintem a nyűglődés most leginkább az időjárásnak tudható be. Azt vettem észre, a gyerekek megőrülnek a melegfronttól. (Bár az enyémek éppen 2 és fél órája alszanak egy ütemben.)
Üdv: Zs.
pázsu
 
 


Lányok!

Bocsi, hulla fáradt vagyok, nem tudok most sokat írni.
Köszönöm a jó tanácsokat és az együttérzéseket.

Mit szóltok a csütörtök 11 órához? Várok mindenkit szeretettel. Ki jön?

bea
bodza_bébi
 
 


Sziasztok!

Mit tudtok Sildiről? MÁR 4 NAPJA NEM ÍRT.

Pázsu: Lehet, hogy már túl vagyok a 12 kg-on.
:-(( Megpróbálok jobban odafigyelni az evésre, azzal biztos nem árthatok. Ezúttal szerencsém van, hogy májusra vagyok kiírva, megúszom a kánikulát, nekem is bajom volt a nagy hőség. Az utolsó héten m agas lett a vérnyomásom. Semmi toxémia, semmi vizelefehérje, csak a 150-es vérnyomás. Jó lenne ezt is elkerülni.
Fanni 11 nap múlva lesz 18 hónapos. Járunk szodába, remélem, hogy ez számít, mert a Fannival 8 hónapig irodai ülőmunkát végeztem.
Könnyebb volt Lilit megszülni? Az az utolsó 4 hét nyitott méhszájjal tényleg durva lehetett!

Üdv,
A.
sinez
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?