Új privát üzeneted érkezett!

Ketten,
Köszi, büszke is vagyok Kép
A te lánykáid is nagyon szépek Kép

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!!Nagyon örülök,hogy feléledt a topik.Én egy idősebb anyuka vagyok,de egyben védőnő is,aki Plőrincen dolgozom a Béke téri gyermekrendelőben.Az én fiam már "öreg",25 éves.Én közel lakom a repülőtérhez az Iparvasút sorompónál,de már nem is hallom a repülők zaját.Megszoktuk.Ritkán lestem be eddig,mert nem nagyon volt élet.Ha valamiben segíthetek Nektek,írjatok nyugodtan.Sziasztok:s-zsu
s_zsu
 
 


Sziasztok!

Hajdina
Zsófi is jó nagyot nőtt az elmúlt hónapokban!
Védőnéni bevált, nem miatta költözünk Kép, és nem is messzire, Gyálra. Ebből csak nyáron lesz valami, úgyhogy ha kitavaszodik, szervezhetünk valami játszóterezést is. Mondjuk a Bókay gödörben lévő játszó Natinak is közel van és nekünk sincs olyan messze. Most csak félórákra járunk ki és változó időpontban.
Bár már nem szoktam babanetezni, majd benézek időnként, ha már így feléledt a topik Kép.

Üdv:
Zsana
zsana75
 
 

 
 

Sziasztok!
ÉLETRE KELT hurráááááááááááKépKépKép
Dianab Nekünk is a gyepessy a Dokinénink
Igen a Pamut utca a Joe bácsi közeli.
Ahol a 94 es Befordula a végállomásra imrén az a Pamut utca,.
Remélem jól van mindenki.
Látom még védőnőnk is van KépKépKép
Mindenkit üdvözlök itt a topikban nagyon örülök hogy idetaláltatok.Kép
Üdv KAti
Dianab a sétát megbeszélhetjükKép
ketten
 
 


Sziasztok!

Hajdina,
nagyon szép a kislányod, gratulálok Hozzá :-) !
Majd, ha jó idő lesz, akkor megbeszéljük a sétát. Fokozatosan szoktatom hozzá a kicsit a kinti élethez, mivel - sajnos - még nagyon hideg van... :-(

Kati,
Szia, hogy haladsz a tanulással? Gyerekek jól vannak?

Inimma,
a Vaskút utcában azóta még egy lakást árulnak...
Ha érdekel, átsétálok és megnézem Neked a telefonszámokat, amin érdeklődni lehet.

Üdv.
Cuore
cuore
 
 


Kati,
király!!!!! Igaz, ha újra itt a jó idő, akkor mi csak 10 percel kezdhetjük, de abból a héten már biztos lesz fél óra, óra. Ez a hideg betett a jó kis kiszoktatásunknak......
Én is örülök, h van védőnönk.
Most megpróbálok képeket feltenni....
KépKép

Kép
dianab
 
 


Szóval Õ a kisfiam.
Lányok, ki hol szült?
Én a SOTE I-en, de csak a 38.héten kerültem oda, addig istvános voltam.

Kép
dianab
 
 


Zsana,
De jó, hogy írtál Kép
Mi általában dél körül megyünk ki, ahogy sikerül ebédelni, de szintén csak kb 1/2 órára mióta ilyen hideg van. +5 körül 1-1,5 óra is összejön, átmegyek a Havannára a könyvtárba, ilyenek. Majd tavasszal akkor megyünk együtt.
Néha ha jobb idő van, a ti telepeteken szoktunk egyet hintázni, már bele lehet ültetni Zsófit, igaz még eléggé fogom, de nagyon tetszik neki.

Cuore,
Köszönöm Kép Neked vannak képek valahol?

Dianab,
Aranyos a kisfiad.
Én az Istvánban szültem.

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Zsana75 Gyálon laktok akkor ti sem vagytok túl messze innen én Imrei vagyok.
Dianab nagyon szép a kisfiadKép én a Dél pestiben szültem minda két lányomat "DE CSAK a DOKI miatt!"
A sétáról pedig: Össze fogjuk hozni a találkozót ha már tavasszal egy kicsit többet lesztek már kint játszótér stb..
Coure a fiúk jól vannak már és te? Mi már túl vagyunk a nyavaján végre huhh Kép
Nehéz két hét volt de túl vagyunk ezen is.
A félévi kitünőre sikerült és köszi a szurkolást.Kép
Hajdina köszi a dicséretet a lányokrólKép
üdv Kati
Remélem nemsoká jön a tavaszKép
ketten
 
 


Kép
cuore
 
 


A fiaim :-)
cuore
 
 


Szia Kata!
Most látom a képet a fiaidról Nagyon szépek igy együtt.Kép
Nincs semmi féltékanység?
Hasonlítanak is egymásra.
Üdv Kati
ketten
 
 


Sziasztok,
Köszi a dícséretet a babának. Látszik rajta hogy szerelemgyerek, no és gondolom a császár, hogy nem kellett erőlködnie.

Cuore,
szépek a gyermekeid, két fiú, az igen! Gondolom nehéz a kettővel. A nagy szereti a picit, szokott vele foglalkozni, nem féltékeny?

Kati,
Hát már én is várom a jobb időt, csütörtökön mindenképpen ki kell mennünk, ugyanis megyek a hathetes kontrollra, és a pici meg velem. Igaz, csak a dédihez és azt is kocsival, de azért izgulok.

Azért egyedül itthon a picivel, meg tud zakkanni az ember, és nem is veszi észre csak mikor már nyakig benne van. Ez az első hat hét borzalom volt, igazi percről percre élés, nálam még társult a környezetem elégedetlenkedéseivel és piszkálgatásaival is. Most, hogy kezdek belejönni és végre van kicsi időm, látom milyen káosz volt eddig. Azt mondják, ha ezt az ember átvészeli, utána már jobb lesz, reménykedem.

Kép
dianab
 
 


Szia Dianab, szia Kati!

Köszönöm szépen a dicséretet, átadom Nekik :-) Most már kezdi elfogadni a testvérét, eddig ugye 6 évig egyke volt, így hát meg kell szoknia. Különösen ügyelek arra, hogy nehogy háttérbe szoruljon, bár nagyon nehéz... Ugye a kicsi folyamatos törődést igényel, ez nehezen megemészthető számára, bár egy rossz szava nem volt eddig a testvérére és nem is panaszkodik soha! Õ inkább befelé forduló lett, és kicsit távolságtartó volt az elején, mostmár kezdi elfogadni a helyzetet. próbáljuk meggyőzni, ő már nagy, okos fiú, nemsokára iskolás lesz, de nem akarok abba a hibába sem esni, hogy túlzottan felnőttesítem, tehát ugyanúgy babusgatom őt is (ha hagyja), mint eddig... De ő egyre önállóbb és komolyabb lesz... Olyan dolgokat vezettem be, hogy az esti fürdetés után, mikor szopiztatok, akkor beülök a nagyfiú szobájába és közben mesélek. Így legalább mindketten hallgatják a mesét és nem érzi Dávid sem, hogy kimarad valamiből... :-)
Egyébként az én fiaim is császáros babák voltak :-)
Dianab, a fiad is hat hetes múlt? :-) az enyém most csütörtökön lesz hét hetes...

Üdv.
Kata
cuore
 
 


Sziasztok!
Kata neked mindkét fiú császáros volt?
Nehezen gyógyultál?
És igy hogy a nagy szobájában szopiztok és mesélsz igy kezdett egy kicsit enyhülni a féltékenység?
Dianab te is császáros voltál? Hidd el nagyon hamar el fog múlni ez az időszak és utána csak majd a szépre emlékszel. Én is már hiányolom azokat a kicsibabás napokat.De minden időszaknak megvan a maga szépségeKép
Figyelj ha gondolod és tudok valami kérdésben esetleg vagy másban segíteni szólj!
Ha már itt laktok ilyen közel. Ha tudok.
üdv.KAti
ketten
 
 


Cuore,
a fiam szombaton lesz hét hetes, dec. 17-én született. Most kell időpontot kérnem ortopédiára, meg uh-ra. Csak hát ebben a vacak időben kivinni még kocsival is gáz....
Egyébként a Havanna ltp-n nöttem fel, nem a dzsumbiban, a szélén, a Csontváry 4-ben laktunk 16 évig, aztán leköltöztünk 10 éve vidékre, és most meg 1 éve lakom itt Imrén.
Szeretem Lőrincet nagyon, bulizni odajártunk, meg nyáron fogunk is, Szélmalom utca és környéke.... imádom! És a lakótelep közepén levő templomba jártam hittanra Károly atyához, a Kondor I-be suliba....nem részletezem.
Most mennyire biztonságos? 10 éve még jó volt, aztán költözés után hallottunk ezt azt.

Kép
dianab
 
 


Kati,
tündér vagy!!!!! Köszönöm, egyenlőre megy minden, a védőnőt szoktam nyaggatni erről-arról, rendes mindig segít. Elvagyok....
A császár véletlenül jött, utsó pillanatban. 12 órát viseltem a fájásokat, mikor leesett a pici ctg-je, meg megritkultak a fájások, így biztonsági okokból kikapták. Nem bánom, a baba a fontos, meg nem is fáj már, így mit bánom én. Szép, egészséges babám lett, ez a lényeg. Ráadásul a köldökzsinór a nyakára volt tekeredve, így sehogy se tudtam volna megszülni, és még baj is lehetett volna. Mázli, hogy a Sotéra keveredtem! Ott profik az orvosok.

Kép
dianab
 
 


Lányok,
a szüléstörténetem fenn van a Sote I-es 2006.01.10-i archívban, ha érdekel vkit. Ott azért csak részletesebb.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Kati!
Igen, mindkettő császár volt. Köszi, gyógyulgatok, a második már nem volt olyan vészes, könnyebben regenerálódtam, mint hét éve. Már nyomatom a hasizom-gyakorlatokat!

Dianab!
Az én kisebbik fiam pedig dec. 15-én született. Mi tegnap voltunk csípőszűrésen a XVIII. ker. Sztk-ban, Adonyi doktornőnél. Sokan voltak :-( de túl vagyunk rajta. Nem akartam most én sem messzebb cipelni a kicsit, különben általában a Heim Pál Kórházba járunk vizsgálatokra.Az ultrahangot megcsinálták még a kórházban, szülés után (hasi és feji uh.).
Én nem a Havannán lakom, hanem a Gloriett mellett a sorházas részen, így csak annyit tudok a Havannáról, hogy térfigyelő kamerákat szereltek fel a biztonság érdekében. Össz-vissz néhányszor voltam ott, akkor, mikor tanácsadásra mentem terhességem alatt a védőnőhöz... Azóta nem jártam arra, a háziorvosunk sem ott van, hanem Kispesten.
Egyébként a közbiztonság sajnos általában mindenütt rohamosan romlik...

Szerencse, hogy jó orvosokhoz kerültél, én is kifogtam egy profit, oszt.vez. főorvos a Budai Honvédkórházban, én ott szültem.

Sziasztok,
Kata
cuore
 
 


Sziasztok!
Cuore,
tudom, hogy a Glorietten laksz, csak olvastam, hogy bejársz a Havannára, és elkapott az emlékezés szele. Engem a dokinéni a volt Hunyadi mozival szemben levő rendelőbe küldött ortopédiára, de ha akarok mehetek én is a kék sztk-ba. Normális volt a doki? Mert ha igen, akkor lehet hogy mi sem megyünk messzebb.
Csaszitéma:
körülöttem mindenki azt mondja, a csaszisoknak sokkal nehezebb, nem tudom, nekem nem olyan borzalmas és nem is volt. Szerintem a normál úton szült anyukáknak se lehet jobb, ha belegondolok hol vágják szét az embert...
Lányok!
Körkérdés: nekem még mindig van vérzésem, pedig már bőven vége a hat hétnek. Csüt megyek a dokimhoz, biztos mond majd vmit, de érdekelne nálatok hogy volt, mert eléggé parázok.

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Dianab emiatt ne izgulj a vérzés szülés után eléggé eltérő ideig van meg de azért a doki biztos többet mond majd. És a csaszi témához szólva nekm volt mind kettő fajta szülés és én úgy érzem mendkettőnek megvolt a maga jó oldala egyiket sem éreztem jobbnak vagy rosszabnak bár a természetes szülés után ráadásnak még az aranyerem is kijött és az fájt jobban.
Nekem is megvolt még a vérzésem a hathetes kontrollon el is kellet halasztani a vizsgálatot.
De még rá egy héttel is maszatolt de igy már meg tudott vizsgálni a dokim.
Coure már elkezdtél hasizmozni nem korai még?
Én később keztem el tornázni járni jóval és még akkor sem mertem hasizmozni egy ideig.
Remélem mindenki jól van nálatok.
Szép napot kívánok mindenkinek Kati
ketten
 
 


Sziasztok!

Nekem már nincs vérzésem, de ez nem jelent semmit, két üveg ergam cseppet kellett szülés után beszednem, az már rég elfogyott, és akkor szinte azonnal véget is ért a vérzés (ezek szerint MÁZLISTA vagyok).

Dianab!
a dokinénik minket is Kispestre küldött elvileg a Táncsics utcai rendelőbe, de a védőnő azt mondta, hogy mehetünk az SZTK-ba is. Én azért választottam azt, mert gondoltam, nincsenek olyan sokan. Nem tudtam telefonon elérni a Táncsics utcai orthopédiát, hogy megkérdezzem, mikor van rendelés, az sztk-t pedig elértem és ezért úgy döntöttem, hogy oda viszem. Szerintem a Táncsicsban többen vannak.. Itt, az SzTK-ban hétfőnként van gyerek orthopédiai rendelés a 3. emeleten, 14-16 óráig. A tömeg ellenére gyorsan végeztünk, nem kellett időpontot sem kérni előre. Kábé 5 másodperc a vizsgálat. Annak ellenére, hogy nem találtak semmi rendelleneset, három és fél hónapos korban kontrollra kell visszamennünk - amit nem értek, mert a nagyobbik fiammal anno 6 és fél éve mikor voltunk, nem rendeltek vissza, lehet, hogy ez dokifüggő. Igaz, vele a Karolina úton voltunk csípőszűrésen 1999-ben...

Kati,
A dokibácsim elmondta, mikor és mennyit szabad és milyen gyakorlatokat... Szóval eltökélt vagyok :-) Nem fáj, simán regenerálódott már a sebem is, gyönyörűen vágták és már nagyon szép. Az első szülésem után is korán elkezdtem - persze fokozatosan - a hasizom gyakorlatokat, gyönyörűen le is ment a hasam - remélem, most is így lesz.

Köszi, a nagyfiam ma már ment oviba, mától pedig jár foci edzésre, hetente kétszer. A kicsi is elvan a tegnapi kirándulás után, már kiheverte... :-)

Nektek is további szép napot!

Üdv.
Kata
cuore
 
 


Lanyok,
koszonom szepen,hogy valaszoltatok! Kép
Eleg jol hangzik minden,amit irtatok. Megneztem,a kozlekedes sem olyan veszes (talan).
Csutortokon megyunk terepszemlet tartani. Kép
Aztan ,ha tetszik,beszelunk bankkal es ertekesitovel.
A tobbi majd kiderul...

Cuore,
koszi az ajanlatot,de Lorincrol mar nem hallottam olyan jokat sajnos. Vagy tevedek?

Ketten,
a Szelso utcaban lesz a haz,de meg nem kezdtek el epiteni,majd tavasszal.

Meg egyszer koszonom:

Inimma
inimma
 
 


Szia Inimma!

Ismered a Gloriett telepet? Arról nem hallottál jókat? Én itt élek és semmi negatívumról nem tudok beszámolni. Csöndes, nyugodt, kertvárosi helyen lakom, mellettünk erdő van, kocsival 5 perc a Tesco, az Auchan, itt van két perc sétányira egy sétálóutcában egymás mellett az ovi, bölcsi, és egy sporttagozatos általános iskola. Egyáltalán nem hallatszik a repülőtér, mi teljesen máshol vagyunk, szóval nyugodt, csendes helyen. Mi 2001-ben költöztünk ide, teljesen meg vagyunk elégedve és nem bántuk meg.Szóval a Vaskút utcában kétemeletes sorházi lakás, garázzsal, kis kerttel, terasszal, csöndes utcában, ketten is hirdetik. De nekem nem érdekem, ne érts félre...

Üdv.
Kata
cuore
 
 


Sziasztok!
Innima busszal vagy kocsival jöttök körülnézni csütörtökön?
A szélső utca itt kezdődik a Pamut utca végénKép
A szélső utcában kertes házat néztetek?
Itt is van pont velük szemben egy bölcsi és két utcányira egy ovi is sőt mi tőbb innen 5 percnyire egy általános iskola is.


Egyébként a környéken van még egy bölcsi az sem túl messze és van még 4 ovi is az sem messze és általánosból is van 4 az is csak max 4 megállónyira.
Kata szia örülök hogy újra jól vagytok.
A nagyfiad jár focizni? Szereti?Bátor vagy mármint tornailag én még sokáig nem mertem hasizmozni. Melyik dokihoz jársz?
A glorietten laktok? Az jó hely én is jókat hallottam róla.Kép
Üdv Kati
ketten
 
 


Szia Kati!
Nem jöttök ide lakni a szomszédunkba :-)
Hát igen, elkezdtem a hasizmozást, már kezd látszani az eredmény! Napi 2x500 gyakorlat, reggel és este (napközben ugye nem érek rá) :-)
Én a Budai Honvédkórházban szültem, és ott az osztályvzető főorvos betege vagyok, holnap hozzá megyek vissza a magánrendelőjébe a 6 hetes kontrollra.
Üdv.
Kata
cuore
 
 


Sziasztok!
Kata jó lenne közelebb lakni egymáshoz KépDe ezért azért nem költöznénk el de ha gondolod tavaszal összefuthatunk traccsolniKépÉs azért nem is lakunk olyan nagyon messze egymástólKép
Főorvos betege vagy akkor nagyon jó dolgod lehetKép
Én is neki akarok megint állni tornázni de egyenlőre csak itthon csak egyedül nem olyan igazi itthon izzadniKép
De csak igy fog menni mert Emese még mindíg kitartóan szopizik napjában többször is.
KépKépKépKépKép
Aminek nagyon örülök csak néha kicsit megkötve érzem magam miatta.Kép
Na nem komolyan és tényleg örülök neki hogy szopizik még KépÉs remélem még sokáig Kép
Na mára ennyit Remélem ti is jól vagytok
elég lelombozó ez az idő még jöhetne már a tavaszKép
Én már a pulóveres időt várom nagyon.
Sétálni szoktatok ilyen időben a kicsivel?
Vagy még nem nagyon voltatok kint?
A fiadat Apa viszi focizni?
Remélem veled is minden rendben már a szülés óta Kép
Üdv.KATI
ketten
 
 


Dianab,
Mi a Táncsicsban voltunk, mert az SZTK-ban épp szabin voltak nyáron, és azt mondták időpontot kell kérni, de időpontot csak majd az ad aki szabin van, és az oltás miatt nem húzhattuk.
A Táncsicsban tényleg sokan vannak, de azt hiszem minden nap van rendelés, és elég haladós.
Ultrahanggal is megnézik a csípőt, amin eddig mindenki csodálkozott aki máshol volt. Cuore sem írt ilyet, ezek szerint az SZTK-ban sem csinálják. Igaz az egy külön menet, mert az első vizsgálatkor adnak rá időpontot. Aztán 4 hónaposan kellett újra menni, és majd ha járni kezd akkor kell legközelebb.
Én is császáros vagyok, 6 hetesen még kicsit maszatoltam. Nekem csak 3 napig kellett szednem az Ergamot itthon, azt is csak azért mert a 4. napon hazaküldtek a kórházból mert dömping volt, és mikor eljöttem a dokim még gyorsan felírta biztos ami biztos.

Állítólag kint maradt a medve, mert nem látta az árnyékát. Lányok, jön a TAVASZ!!! :-D

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok Lányok!

Tegnap voltam 6 hetes kontrollon, Dokibácsim azt mondta: velem minden rendben! :-)

Dianab!
Mit mondott az orvosod? Remélem, Nálad is mindent rendben talált!

Az SZTK-ban nekem nem kellett időpontot kérnem, a betegirányítóból azonnal felküldtek a harmadikra. A Táncsics rendelőben viszont nem volt a doktornő egy hétig, utána meg nem tudtam őket elérni, nem vették fel a telefont, hogy megkérdezzem, mikor van rendelés. Ez az én tapasztalatom.

Hajdina,
Az SZTK-ban viszont tényleg nem csináltak ultrahangot, de ha gond lett volna, biztos elküldenek. A nagyobbikkal sem volt gond, hál'Istennek nálunk sincs csípőficam a családban, a doktor néni sem talált semmi rendelleneset - szerencsére - örültem, hogy jöhetünk haza, mert már mondta a magáét a kisfiam (újabban van, hogy két óránként kér enni ugyanis)....
Örülök a jó hírnek, amit írtál, hogy jön a tavasz... :-)))) Akkor majd mehetünk sétálni!

Kati!
Igen, Apa viszi a fiamat focizni, illetve tegnap Anyuék vitték, mert a férjem fuvarozott engem és a kicsit az orvoshoz és pont egy időben volt az edzés a rendelési idővel...
Igen, majd megbeszélhetünk egy traccspartit, benne vagyok! :-) Nekem van egy kisautóm, igaz, veszélyeztetett terhes korom óta nem nagyon moztultam ki itthonról, de már éppen ideje...

Lányok!
Szedte valaki Nálatok a Cerazette nevű gyógyszert? Azt írta fel a Doki bácsi nekem a szoptatás idejére. Anno még a Continuin volt ugyanezzel a hatóanyaggal, de én attól elkezdtem vérezni. Nektek mi a tapasztalatotok ha szeditek?
Előre is köszi az infókat.

Na, mára ennyi...

Üdv.
Kata
cuore
 
 


Sziasztok!
Na, minden rendben, csak megjött, tehát a vérzés az. Írt fel a doki fogamzásgátlót, azt a Cerazettet nekem is. Tegnap este óta szedem. Állítólag jelenleg csak ez az egy ilyen bogyó van forgalomban, így nincs választásunk. Doki rendes volt, aranyos mindig.
Olyan jó volt egy picit az utcán lenni a belvárosban. Már két hónapja nem voltam ilyen forgatagban. Jól esett, de egyenlőre elég is volt.
A tavasznak már én is örülnék, mert ez a hideg.... tulajdonképpen én a nyarat várom. Nyári gyerek vagyok, nekem az az igazi. Mondjuk most parázok picit, mert nagyon csúnya a hasam, és még bőven van rajtam plusz kiló, így a strandolás....félek tőle. Eddig is az a szégyenlősebb voltam, meg ohne önbizalom, de most meg aztán....
Azt mondta a dokim, mehetnek a hasizom gyakorlatok, úgyhogy belevágok én is! Tornára fel!
A Táncsics utcát művészet elérni, így lehet hogy sztk lesz nekünk is....mindegy, csak meglegyenek az eredmények és persze jók legyenek.
Cuore,
örülök, hogy nálad is minden ok.

Kép
dianab
 
 


Hajdina,
emlékszem rád az istvános topicból. Sokáig ott nézkelődtem, úgy volt ott szülök. Dr Horváth Mihály volt az orvosom. Aztán a 37. héten nagyon genyó volt, így átmentem a 38. héten a Sote I-re Dr Demeter Attilához. Mázli, hogy befogadott....

Kép
dianab
 
 


Szia Dianab!

Csak meg akarlak nyugtatni, hogy még a rajtad lévő túlsúly természetes, ha szoptatsz és egészségesen eszel - és mellé még tornázol is - szépen le fog menni! A hasizom erősítő torna csodákat képes tenni a hassal. Én is el voltam keseredve az első fiam után, aki szintén császárral született - én előtte 51 kiló voltam és majdnem egy tizes volt rajtam szülés után. De lement! Szoptattam - azzal fokozatosan lemegy a zsír - tornáztam és kiiktattam a nassot és a zsíros kajákat és visszafogytam szépen. Szóval ne csüggedj! :-)
Kitartás!

Üdv.
Kata
cuore
 
 


Sziasztok lányok!
Mintha fogyna a népességKép
De lényeg hogy még mi páran vagyunk Kép
Dianab örülök hogy minden rendben van és nincs gond Kép én nem ismerem ezt a gyógyszert mert én spirált rakattam fel.
Hajdina jó hogy túl vagytok az ultrahangon és nincs gond Kép
Coure neked is gratula hogy minden rendben.Kép
Örülök hogy ilyen egészséges itt a kis csapat KépKép
Üdv.Kati
ketten
 
 


Lanyok,
jartunk kint,mindent alaposan szemugyre vettunk .Kép
Nem rossz,sot,nagyon tetszik! olyan kisvarosias a hangulat,megis minden van,ami fontos es kozel a Boraros. Kép
Ez egy lakopark lesz,a Szelso utca vegenel,a Dozsa Gyorgybol nyilik,ha jol irom. Klassz,nyugis,csendes helynek tunik.
Azert meg agyalunk rajta,mert van egy kis gond. Egy telken 2 ikerhaz epul ugy,hogy az egyik a masik mogott van,tehat a hatsoba az elson at lehet bejutni. Gyalogosan es autoval is,szoval a kert egy resze ezert osztatlan es hasznalhatatlan. A ferjemnek ez nagyon nem tetszik,hogy masok atjarnanak rajtunk,de en ugy vagyok vele,hogy ki lehet birni,nem????

Ketten,
igen nagyon orulok,hogy annyi arra az ovi es suli is,nem kellene messzire menni. Kép

Cuore,
kerlek ird meg a Vaskut utcai haznal talalhato telefonszamot azert. Jol hangzik amiket irtal es hatha a ferjem miatt ugrik a szentimrei dolog.

Inimma
inimma
 
 


Nekem könnyen sikerült elérnem a Táncsicsot, biztos szerencsém volt, talán a nyár miatt.
Gondolom, hogy máshol is elküldik Uh-ra akinél sejtenek valamit, csak infóként mondtam, hogy itt rutinból csinálják. Amúgy az SZTK-s dokiról azt mondta a gyerekorvosunk, hogy nagyon jó és lelkiismeretes.

Dianab,
Sok ilyet hallani mostanság. Az én dokimról ilyet el sem tudnék képzelni. Nem a "divatosak" közül való, akiket a neten ajánlgatnak. Róla egy szót sem találtam még. 25 éve nála született a hugom.

Ketten,
Köszi, nem panaszkodhatunk. Zsófival nincs semmi probléma. Leszámítva a bőrbaját ami allergiás dermatitisznek indult, és egy gyenge ekcéma lett, de mióta kitaláltam az ellenszerét és azóta eléggé szinten tudom tartani Kép
Ha tudok jövök, hogy ne haljon ki a topic!

Megyek mert kell a gép az embernek Kép

KépKép
hajdina
 
 


Inimma,
Amikor mi lakást kerestünk, a sokadiknál én is bevállaltam volna némi kényelmetlenségeket, mert már be voltam sózva. Örülök, hogy a férjem lebeszélt.
Olcsóbb az amibe költöznétek az átjárás miatt mint a hátsó? És mi van ha olyanok költöznek oda akik problémásak? Mindenesetre ilyenkor a legrosszabbat kell alapul venni. És a napi kis kényelmetlenség is évek alatt nagyon fel tud halmozódni. Én elég megértő és türelmes vagyok (szerintem Kép) de ilyet nem vállalnék be.

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Õrült hétvége után itt vagyok. Rengeteg látogató jött, picit fárasztó volt, de a gyerek tök jól elvolt! A szombatot végig aludta, vasárnap meg nézkelődött. Aranyos volt, mindenki el volt ájulva.
Most értem el Táncsics utcát, már. 8-ra lenne időpont, nekünk késő, a nem időpontos dokihoz pedig hétfőnként 3-tól lehet menni, sorszámos megoldás van. Még megpróbálom ma az sztk-t elérni, és lehet hogy az lesz tényleg, mert lassan kifutok az időből.
Hajdina,
az én picimnek a buksiján jött ki ekcéma, és elég ramatyul múlik. Te mit találtál ki?
Cuore,
köszi a bátorítást, igyekszem nem bedepizni külalakom miatt, és a napokban kapom meg a hasas gyakorlatokat, úgyhogy nekiállok!
Mennem kell, sír a pici, megpróbálom kivinni babakocsiban. Tegnap bevált....
Sziasztok

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!

Ma végre voltam sétálni a Manóval, szépen sütött a nap. Végigaludta a sétát!

Dianab!
Örülök, hogy jól vagytok. Az sztk-ban hétfőnként van rendelés 14-től, Adonyi doktornő. Azért hívd fel őket, biztos, ami biztos.

Kati!
Veletek is minden O.K.? Lányok jól vannak? Tanulgatsz?

Hajdina!
Elkezdtük a sétát, de még csak 20 percnél tartunk, szerintem nemsoká már bírjuk tovább is, akkor majd elmegyek arra felétek, előtte lelevelezzük. Oké? :-)

Inimma!
Írtam privit az eladó lakások telefonszámaival kapcsolatban.

Üdv. Mindenkinek!

Kata
cuore
 
 


Sziasztok!

Dianab,
Biztos hogy ekcéma? A buksiján hol?
Nekünk a karján kezdődött, majd a lábszárán, utána az egész testén. Akkoriban jártunk csecsemőmasszázsra, és az olajozás rontott rajta szerintem nagyon sokat. Először bőrszárazság volt, majd egyre pirosabb lett. Kerek vörös foltok, és viszkettek, mert ahogy levetkőztettük már vakarózott, és éjszaka is állandóan felkelt, nyűgös volt.
Az SZTK-ban a bőrgyógyász felírt egy krémet, ami leszárítja a hólyagokat, majd kaptunk szteroidost is, de csak kissé lett jobb.
Több helyen olvastam, hogy az ekcémás bőrt hidratálni kell, kértem a gyerekorvostól testápolót, de az túl híg volt, ezért kevertem hozzá 1-1 arányban fürdetőkrémet, és ezzel kenem be naponta 3-4 alkalommal az egész testét. Azóta csak néha rózsaszín a térdhajlata, máshonnan tulajdonképpen elmúlt, csak a lábszárán maradt kicsit recés a bőre de majd az is elmúlik, mert az arcán is volt olyan és az már teljesen sima.
A másik ami szerintem segített, hogy egész nap megy a szobájában egy ultrahangos hidegpárásító, azóta még jobb a bőre.

Cuore,
OK majd egyeztetünk Kép

KépKép
hajdina
 
 


Sziasztok!
Hajdina,
a homlokán volt előszőr, az elmúlt, mpst pedig a kutacs mögött. Doki néni mondta hogy az. Most olajjal próbálkozom, ha nem jön be kaptunk egy borzalom krémet, amivel 2x kell egy nap, de alig tudodo levakarni a kis bőréről + 3x kelll tetran hintőporrozni. Gondoltam, hátha tudsz egy kíméletesebb megoldást, de látom, hogy nektek más volt a probléma. Azt mondta doki néni, hogy a tej miatt van és el fog múlni a kezeléssel, csak azt nem mondta előjöhet még. Mindegy, egyenlőre alakulunk olajjal, nem akarom jobban kínozni, útál minden birizgálást. Ja és ez fehér dudorok a bőr alatt kezdődik, majd felhólyagosodik és rögtön hámlik.
Coure,
köszi, már hívtam az sztk-t vannak jövő hét hétfőn, megyünk is.
Én is ki akartam vinni a picit, hátha jobban alszik, erre mire mindent előkészítettem, bealudt.
Inimma,
jó lenne ha ide költöznétek, akkor veled is lehetne sétálni, meg minden!!!!!

Kép
dianab
 
 


Dianab,
Ha hétfőn úgy is mentek az SZTK-ba szerintem nézz be a bőrgyógyászatra, több szem többet lát alapon Kép Mi Stekker drnőnél voltunk, Õ hétfőn délelőttös, 14 óráig van rendelés (ha a tavalyi rend maradt). De ha nincs ott, a többi orvos is aranyos, még a várandósság alatt többször voltam, és mindig másnál, és jók a tapasztalataim. Zsófival eddig 2x voltam, mindkétszer előrevettek kérés nélkül.

Egy kis olvasnivaló:
http://www.babanet.hu/faq/bor06.php
http://www.csaladinet.hu/?module=news&target=article&type=babavarok&category=14& id=611
http://www.iboly.hu/article_risks.htm
http://www.babaszoba.hu/topics?id=27
http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=kerdes14

KépKép
hajdina
 
 


Szia Hajdina!
Köszi a lapokat, elolvastam, most emésztem. Csak azt nem tudom, mit tegyek, hiszen kell neki a tápi, anyatejci nem elég. Dokinéni meg azt mondta, minden így jó ahogy van. Hm. Most kezelem a dokinéni krémével, aztán ha megyünk az sztk-ba, és addigra nem múlik el, megnézetem, az nem árt.
Lányok!
Esik a hó. Mondjuk így legalább nincs olyan hideg. Ki is raktam a picit, fél óra levegő hátha segít, hogy elaludjon.
Ki hol tart a levegőztetésben?
Mi újság? PIcit kihalt a topik.....

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Itt vagyok csak nem voltam mostanában gépközelben remélem jól vagytok.
Coure a lányok jól vannak köszi.
Dianab remélem a bőrproblémátok remélem megoldódik hamar.Kép
Hajdina remélem ti is jól vagytok.
Egy kicsit régen voltam itt sajnos de megint napi renszerességgel leszek
Üdv Kati
ketten
 
 


Dianab,
Hát remélem elmúlik mielőbb!
Miért kell tápi? Megkaptál minden segítséget, hogy legyen elég anyatej?

Kati,
Örülök, hogy ti is jól vagytok, köszi nálunk minden OK.

KépKép
hajdina
 
 


Hajdina,
nem, és szerintem ezért is lett kevés. Mindegy, én igyekszem, hogy több legyen, igaz védőnő azt mondta, csak az első hat hétig nőhet a tej mennyiség, de én akkor is még mindig reménykedem. Szoptatom minden etetéskor, és csak ha kifacsarta kapja meg a tápit, éjjel csak szopik, ill. most kezdi átaludni az éjjeleket.... fejek, iszom, stb.
Mindez a Sote I. gyermekágyas részén levő csecsemős nővéreknek köszönhető!
Ha Anyu nem segít és nincs bennem a kellő kitartás, szerintem még ennyi tejem se lenne.
Más kérdés:
Ki hogyan kezeli a babasírást? Nekem állandóan a nyakamban van, és akkor nyugi, de kezdek nagyon elfáradni....
Az a baj, hogy nehezen alszik el. Ásít, nyűgös, de nem megy neki. Tutujgatom, vonszolom magam nyakamban a picivel föl alá, ringatom, mesélek neki, mutaogatok, beszélek, zenét rakok be, cicire rakom, szóval amit lehet, de van mikor még a cici se segít, és akkor több óra kínlódás után egyszercsak beájul és alszik.
Persze van mikor nem veszem fel, mert fürdök, vagy főzők és olyan a kezem, akkor ált. 10-15 perc alatt elalszik, álomba sírja magát. Ezt nem tartom jónak, ezért csak végszükség esetén alkalmazom, mikor muszáj, és nem akarom rendszeresíteni.
Viszont mindenki azt mondaj a környezetemben, hogy elkapattam a gyereket és igenis hagyjam, mert a fejemre fog nőni jobban, mi lesz ha 10 kilós lesz, stb..... Nem tudom!!!! De igazán tanácstalan vagyok. Kinél mi vált be?

Kép
dianab
 
 


Sziasztok!
Dia szerintem ez butaság hogy csak hathetes korig nőhet a tejmennyiség csak nyiss ki egy babakönyvet vagy van egy pár eggyesületi lap a szoptatásért.
És nekem is ingadozó a tejmennyiség még most is pedig már 11 hónapos Emese!!!!
Van hogy fél ciciből jóllakik este van hogy kettő kell neki.
A babasíráshoz szólva nekem mind a két lány nagyon sokáig a kezünkben aludt el volt hogy én mászkáltam vele volt hogy a párom és úgy kb 7-8 hónapos kor után kezte saját maga azt hogy csak úgy aludt el hogy az ágyában volt.
Nagyon sokáig én is azt csináltam hogy elaludt akkor azonnal az ágyába tettem.
És láss csodát ő maga kezdett a karomban fészkelődni mert már kényelmetlen volt leraktam és ezután már csak igy alszik el a kiságyában ugyan van még hogy felkéreckedik de annyira nagy hogy már nem kényelmes neki a kezünkben.
Ugyhogy kitartás nekünk ez vált be. Kép
Ja és nekem még mindig egyszer legalább kel éjszaka szopizni!!!
Keresek neked egy pár oldalt a szoptatással kapcsolatban és megírom ok?
Hajdina örülök hogy ti is jól vagytok Kép
Üdv Kati
ketten
 
 


Dianab!
Egyébként a lányom 11 hónaposan 9 1/2 kg Kép
ugyhogy elég nehéz lenne cipelniKép
www.szoptatasert.hu
www.lll.hu
Ezt a kettőt megnéztem nagyon jók
De ha a keresőbe beírod hogy szoptatás akkor elég sok oldalt kihoz.
ketten
 
 


Ketten,
köszi az oldalakat. Olvasom. És persze kűzdök.
Még a szopival kapcsolatban. A dokinéni találta ki, hogy így etessem, és szerintem jó is, csak attól félek, az ekcéma nem e a tápi miatt van, és akkor mit csinálok. Állítólag van egy másik fajta is, majd megkérdezem a dokinénit, mit javasol. Õszintén, eddig úgy gondoltam, jól csinálom. Eddig semmi plusz energiám nem volt, zombiként éltem, de most hogy kezdek levegőhöz jutni és pihentebben átgondolni a dolgokat, lehet, hogy hét hete másképp kellett volna kezdeni. Nem merem felborítani a mostani rendszert, így él a pici, amióta csak kibújt, lassan két hónapja...nem tudom, inkább nem bojgatnám. De majd dokinénivel beszélek!
Most végre elaludt, jó lenne ha pár órát vízszintesben maradna, mert csak 7 órát aludt a mai nap folyamán, és ez kevés.(éjfélkor sikerült elaltatnom és 1 óra szünettel aludt 8-ig) Nem sok.
Úgy gondolom, nem kegyetlenkedem vele, igenis felveszem ha sír, nem hagyom szenvedni, szerintem is idővel kinövi. Szoktam én is magam mellett altatni, szeretem, mikor ott piheg közel hozzám, olyan megnyugtató. Van mikor nem is kell neki a cici, csak fekszik elötte, és nézkelődik. Szerintem a szerettel nem lehet elrontani egy gyereket.

Én is örülök, hogy mindenki jól van! Csak vigyázzatok, mert most jönnek a még hidegebb napok.
A időjárással kapcsolatosan, hogyan szoktátok kivinni a picit babakocsiban? Szóval, hány pokróc alul, hány felül, mit adtok rá, meg ilyenek érdekelnének. Mert lehet hogy túlzásba viszem, nem tudom.
Van egy pierre cardin kocsim. A pici alá tettem egy vastag pokrócot, egy kispaplant félbehajtva meg egy vékonyabb polár pokrócot. Fölé egy vastag polár pokrócót többször összehajtva, meg egy vékonyabbat. A picire adtam egy rendes rugit, alatta bodyval, afölé egy nadrág + kiskabát kapucnis, afölé pedig egy levegőztetőzsákszerűséget szintén kapucnis, + egy sapi is van rajta a kapucnik alatt. A kapucnisok nem polárok, hanem vmi melegebb anyagúak.
Most hogy sikerült leírnom úgy érzem sok....
légyszi segítsetek! Köszi

Kép
dianab
 
 


Dianab,
Mennyi idő után adott tápszert a dokinéni?
még egy link: http://szoptatas.lap.hu/

Alá szerintem sok a 3 réteg takaró, csak jobban kiemeled vele a kocsi védelméből nem?
Zsófit én úgy viszem ki, hogy: body, ujjatlan de lábfejes rugi + zokni, és így be a kapucnis kezeslábasba. A babakocsiban a kocsi szivacsán kívül csak a "lábzsák" van, ami tulképp egy fekvőhordozó amiből kioperáltam a deszkát. Ja és sapka + kesztyű. (4-5 fok). Mióta nem fekszik,hanem ül,és így jobban kint van, meg kb azóta hidegebb is az idő (<3fok), még egy vékonyabb kétrészes pamut szabadidőt is adok a kezeslábas alá(nadrág+kardigán). De már lassan 8 hónapos, neki annyival kell csak több ruha mint nekem, hogy ücsörög, nem mozog mint én. 2 hónaposan ujjatlan bodyban sétáltunk Kép

KépKép
hajdina
 
 


Lanyok,
koszonom mindenkinek az infokat!!!
Annyira beleeltem magam ebbe a haz-dologba,de nem jon ossze sajnos. Egy rakas banknal jartunk,csak az adna hitelt,amelyiknek keptelenseg kifizetni a magas torlesztoreszletet. Kép
Egyebkent meg nagyon huztak az orrukat az egesz epitkezes-eladas ugylet miatt is,furcsallottak nehany dolgot,egyik csajszi kerek-perec megmondta,hogy neki nagyon nem tunik tisztanak a dolog. Ugyhogy lemondtunk rola,nem akarunk belebonyolodni semmibe. Pedig en is szerettem volna jokat setalni veletek!!!!!!!!! Kép Kép
Na,majd 1-2 ev mulva! Nem adjuk fel. Ehhez viszont sajnos ugy nez ki,hogy a kisebbim fiamat Csongort,aki most 17 honapos,bolcsodebe kellene adnom,pedig ezt nagyon nem szeretnem.Nem konkretan a penz miatt ken dolgoznom ujra elobb,hanem azert,mert a gyed nem terhelheto hitellel,igy az egy fizetesre nem kapunk eleg kolcsont. Kép

Cuore,
Te valszoltal az en tegnapi emilemre??? Azert kerdezem,mert igen furcsa valasz jott,nem tudom elhinni,hogy te irtad volna.

Inimma
inimma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: