Új privát üzeneted érkezett!

falevél2-igen én is kaptam,és egy kismama csomagra lehet beváltani.A csomag tartalma attól függ,h.hol váltod be.Én szerencsés voltam,és az én csomagomban volt egy pampers pellus minta,cumi,Avent-es pohár,egy csomó ujság,kuponok,amelyek még érvényesek,tisztasági betét minta 4db...de van olyan is amejikben nincsenek meg ezek a dolgok csak ujságot kapsz.Mondom ez függ attól,h.honnan veszed ki.Már hallottam olyat,h.csak ujságot kapott egy csomó Berndon kuponnal,amejek már rég le voltak járva,ugyhogy nesze semmi fogdd meg jol... :roll:




Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike: Te hol váltottad be a kupont? Mondjuk egyelőre mindegy, mert nem kaptam, úgyhogy nincs mit beváltanom... :(

Kép

Kép
falevel2
 
 


falevél2-egy foto studióba,pontosan a nevét nem tudom,de a könyvben,amelyben a kupon van,ott megtalálod a cimeket,ahol be lehet váltani,a Kincsem nevű bababoltba ne váltsd be,mert ott csak folyóiratokat fogsz kapni.Sok sikert hozzá,egyébként kérd el nyugodtan a nöcitől azt a folyóiratot,mert ez minden kismamának jár!




Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsi hogy csak ide beírok,tök véletlen olvastam csak be,a másik topikba szoktam írni,néha bekukkantok ide is.

Falevél 2
az Arany János utcai Photo Hallban váltottuk be Timcivel a kupont,nézz be oda ha arra jársz.

Hajny

Kép
ágoston hajnalka
 
 


Sziasztok,


Falevél,


A Refi uszi hétköznap 6 tól van nyitva, ha jól emlékszem este 8 ig, én annó még diákkal jártam úszni, az 350 volt, akkor. Sajna azóta nem sűrűn jutok el, de az tuti hogy tiszta a vize, mert ha lett volna benne baci én összeszedtem volna. A Medence egyébként 20m hosszú és 5 vagy 6 pálya van. Vannak csúcsidők, amikor pocakosan nem túl jó ott lavírozni, mert egy sávban 5-6 ember is úszik. Volt, hogy nagyon kellett figyelnem meg ne rúgják a pocakom, főleg, mikor már hatalmas volt.
De azt megmondják a pénztárosok. jófejek szoktak lenni. Emellett és kb. 160 cm vagyok és a mellemig ért a víz, a hőfoka 26-29 fok között van. a medence sarkában van egy hőmérő, ami mutatja a hőfokot. Emellett rendszeresen ellenőrzik a víz minőségét.

Noémi,

13 hetesen tényleg annyit érez mindenki, hogy olyan, mintha jól lenne lakva, a kismama nacik még koraik, a régiek meg már nem jók. Én ekkor akartam varratni magamnak nacit, de úgy elcseszte a varrónőm, hogy egyszer vettem fel és 12-13 hetesen egy tehénnek éreztem benne magam, mert lógott rajtam minden. Utána csaknem minden ruhám pocakra simuló volt. Ja és a végére látszani fog hidd el, nekem akkora hasam volt, hogy megkérdezték ikreket várok-, pedig csak egyedül volt. :)
Anyukám kolleganője annak idején bikiniben fürdött a szülés előtt i napon és másnap senki nem hitte el, hogy egészséges közel 3 kg-os gyereknek adott életet. :)
A pocak is testalkat függő szerintem.

Donoé,

A Hangárban minden van, amit csak akarsz, gyerek, felnőtt, cipő, stb. Ua., mint a kínaiak, csak vmivel olcsóbb, ki lehet fogni jó cuccokat.

geli08
 
 


Napocskás jó regget mindenkinek!!!!!!! :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Igen, én is estére vagyok gömbölyűbb. :-))) Már vettem terhesfarmert /a férjem beszélt rá, de nem volt nehéz dolga :-)))/. Van hozzá egy farmer tunika is. Most van épp felhajtatás alatt a nadrág, a héten megyek érte. Szerintem 2-3 hét múlva már az lesz jó. Én is már csak egy nadrágomba férek bele. Bugyik közül néhány meg már nem jó, pont ott szorít/ana/, ahol Ő van. Így azokat nem használom. Azon is gondolkoztam, hogy vegyek-e ilyen kismamaövet, de szerintem már kimarad.

Ilyen kuponos valamit én se kaptam. Következő alkalommal kérjünk lányok! :-)))

Szép napot!

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok!

A bugyikkal már nekem is gondom van, csak azok nem szorítanak, amik régebben nagyok voltak rám. Melltartóból is már csak egy jó rám, a többi nagyon szorít, pedig a mellem csak kicsit nőtt még, mi lesz később?! Na, mindegy, ha megjön az ösztöndíjam, akkor asszem meglátogatok egy fehérneműboltot :D

Mindenkinek szép napot kívánok!

Kép

Kép
falevel2
 
 


Én a jövő héten megyek a védőnőmhöz, majd rákérdezek a várandós kiskönyvre. Lehet, hogy azért nem adott, mert épp nem volt, vagy elfelejtette.

Kép

Kép
falevel2
 
 



Tényleg szeret valaki közületek gyöngyöt fűzni? Most még lázasan fűzögetem az ékszereket, mondjuk még van időm. :D De már nem sokáig... :D
Akit érdekel, nézze meg a honlapomat, sok mintát is tettem fel... :D

http://www.gyongycsoda.mindenkilapja.hu

Kép

Kép
falevel2
 
 


Most valamiért nem jön be a honlapom, majd később nézzétek meg, szokott ilyet csinálni néha...

Kép

Kép
falevel2
 
 


ennn: már én is sokat olvasgattam a gátvédelemről, de szerintem itt kméten nem nagyon számíthatunk rá. Mivel az első babát várjuk, ezért fogalmam sincs, hogy mi lenne a jobb. Mondjuk mindenféle sebészi beavatkozástól félek...

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok csajok!Lenne egy kérdésem.A kismamáknak is van vizitdij?Mert kell mennem Uh-ra 19 edike fele a korházba és nem tudom,h.kell-e vizitdijat fiztenem vagy sem...Előre is köszönöm a válaszokat!:)



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


timcike: A kismamáknak NEM kell vizitdíjat fizetni, felmutatod a terhes kiskönyved és csak regisztrálnak, fizetni nem kell. Beutaló viszont kell az UH-ra is.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Szia Falevél!

Melltartóból nekem már vennem kellett másfél hete újakat! Eleve nem vagyok túlzottan kis méret, de már egyik itthon lévő sem volt kényelmes. Mindenhol nyomtak.
EGy számmal nagyobb pamutmelltartót vettem, mint a normál méretem, kettőt, egy fehéret és egy feketét adtak egy dobozban, meg vettem egy terhesmelltartót, de az még nagy. Valószínűleg nem sokáig. :-)))

Gátvédelemmel kapcsolatban: azt mondják, jobb, ha vágják, mint ha reped...

Vizitdíjat nem kell fizetni, Timcike! :-))) Ne hagyd magad! :-)))

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok!
Örülök hogy be fogatatok szerintem nagyon jó a csapat .
Üdv ;Marcsi
drabonmarcsi
 
 


Sziasztok!

Írjátok be a gugliba így, hogy várandós mamák tanácsadója! Rögtön az első oldal kihozza, hogy miről is van szó! Mármint kupon-ügyben. :-)


http://www.felicitas.hu/varandosm1.asp

Háháááá! Sikerült beillesztenem! Jó böngészést!

Jó éjszakát!

N.

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Szép estét Nektek!

Falevél2!

Én Steinmetz Györgynél szültem,most Noéminél megkérdezte,hogy védelemmel szüljünk-e?
De aztán annyira fájásgyenge voltam,hogy muszály volt a gát metszés,ráadásul 6 cm-es a vágás. :( Mondtam is,hogy akár alulról meg is császározhatott volna,ott sem sokkal nagyobb a vágás.
Szóval Ő nála bizti van.
Vendég
 


Sziasztok!

Az első UH és vérvétel alkalmával a Down-kórt szűrik, itt találtok leírást róla:

http://www.downszures.hu/site.php?mid=1#14

Most kaptam meg a vérvételi eredményt és szerencsére negatív lett... :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

A héten nekem is mindenképpen mennem kell fehérneműt venni. A héten már kapok fizut is, meg is van, mire költöm! :lol:
Falevél, örülök, hogy jó lett az eredmény. Én csütörtökön megyek, de akkor oda kell menni a sarokba, ugye?

Geli, köszi a pontosítást az uszodával kapcsolatban. Apa memóriája már nem a régi! :D Nyáron is nyitva van a Refi? Tegnap ezen gondolkodtam...
Holnap megyek a dokihoz, meg is kérdezem, hogy akkor mehetek-e? Remélem, semmi akadálya nem lesz... :D Iszonyúan fáj a hátam, és már mozgás-hiányom is van!
További szép napot nektek! Ilyen gyönyörű időben vétek is itt ülni a gép előtt...

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


Jó reggelt!!!

Lenne egy kérdésem:
Miután nálatok megállapították a terhességet (kb 6-7.hét vagy hamarabb uh-val), mikor kellett legközelebb mennetek, illetve mikor küldtek, vagy küldtek e egyátalán a kötelező belgyógyászati, fogászati, vérvétel és egyébb vizsgálatokra??????
Mindenütt úgy szokták, h kb a 8.hét körül zajlanak le ezek a fontos, átfogó vizsggálatok. Kecskeméten ez hogy van??????
Engem a doki az 5.héten nézett uh-val, és azt mondta, h 12hetesen akar újra látni. Ez így üzemszerű Kecsón????? :shock: :?

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia ennn!

Bár nekem van,már egy 9-hónapos kislányom,azért tudok válaszolni a kérdésedre.

Igen, legközelebb 11hetesen kell menni a kórházba kötelező ultrahangra és vérvételre.Fogászati vizsgálatra személy szerint én 16-hetesen mentem,ez igazából nincs kikötve mikor mész,csak legyen meg.Belgyógyászatra meg 28-hetesen kellett mennem de erről a védőnő fog értesíteni mindig. Meg kell keresned a kórházban a védőnődet,hogy kilesz lakóhely szerint.Ő tőle kapsz kismama könyvet is és ő ad beutalót a 11-hetes vizsgálatokra.
Te merre laksz?Kecskeméti vagy!
Kecsón így mennek a dolgok,igen. Ki az orvosod?
Kérdésed van,én válaszolok végig mentem már ezeken.

Szia
janka 2006
 
 


Szia!

Ez a menet elég furi. De ha így van. akkor ezt kell szeretni.
Nekem az orvosom Szabó G.
A védőnénim, itt Dunakeszin van/lesz. Szóval nem olyan egyszerű a helyzet. Ő is már kérdezte, h hogyan állok a vizsgálatokkal. Mondtam, h sehogy. Majd tőle kapok kiskönyvet is.
Nekem a doki nem mondta, h kellene betaló a köv. vizsgálatra. Az előző u-hoz sem kellett semmi. Csak becsekkoltam a vizitdíjas szobában, és picit vártam, majd a Tankóval megvizsgáltak ketten. Azt mondta, h a köv. is így lesz.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,


Manófalvi,


A Refi nyáron sokkal jobb, mert nincsenek annyian, mármint gyerekek. A csúcsidőt kell kihagyni, de volt, hogy ha délben mentem senki sem volt rajtam kívül. De ahogy írtam a recepciósok/jegyszedők rendesek szoktak lenni és egyből adták az infót mikor jó menni, amikor nincsenek. Szerintem tuti enged a doki. nekem is nagyon jó volt.


Enn,

A kötelező uh-k 11-12 hetesen, majd 18-20 hetesen és 32-36.hét körül vannak. Ezen kívül ha akarsz még magánon megnézheted a babát. A dokik havonta akarnak látni, ha nincs semmi probléma. A védőnőhöz is havonta mentem, illetve a vérvételek előtt. Itt Kméten nekem a védőnőm a következő listát írta annak idején a kiskönyvembe, de tudom ez annyit változott, hogy 11 hetesen van vérvétel, ami régen nem volt.

11-12. hét UH
16. hét vérvétel
18-20. hét UH
26. hét vércukor
belgyógyászat
fogászat
28-32. hét UH
32. hét vérvétel
37-39. hét UH

És a 36-37. héttől kell NST/CTG-re járni.

de van ahol a védőnő sűrűbben akar látni, a szülőfalumban pl. szinte minden héten mennek a kismamák a védőnőhöz.

Remélem segítettem vmit.


Manó,

jól vagytok?


Szép napot mindenkinek! :) :) :)

geli08
 
 


enn-úgy tünik mindenkinek mást mondanak.
Figyelj nekem adott a védőnőm egy kis lapot,amin megvannak a vizsgálatok időpontjai.Leirom neked hátha segit:

11 hét- UH (Izsáki u.korház,szerda kivételével naponta 8-13-ig)
beutalóval,közvetlen utána genetikai vérvétel,ill.vércsoport meghat.

16 hét-vérvétel,beutalóval!( Izsáki u. kórház, naponta 7-9.3o-ig,nem éhgyomorra)

-AFP(velőcsőzáródási rendellenesség kizárásra irányuló vizsgálat)
-HEPATITIS B
-Vérkép
-Wasserman

2o hét-UH (terhesgondozási könyvvel)

2o hét után- Belgyógyászat: háziorvosnál

26 hét- Terheléses vércukorvizsgálat (Honvéd kórház, vagy az új SZTK labor 7-9 óra) Vérvétel előtt 1 órával reggelizni!

3o hét- UH (terhesgondozási kiskönyvvel)

32 hét- Vérkép, ellenanyag kontroll

36 hét- RH negativ kismamáknak anti D co. vérvétel

38 hét- UH

39 hét- NST vizsgálat (magzati szivhang, és méhtevékenység vizsgálat.)


Nah...röviden s velősen ennyi vizsgálaton kell keresztülesni.Plusz még a nőgyógyász,meg a védönő vizsgálatai.
Ha még lenne valami kérdésed szivesen válaszolok!Örülök,h.segithetek én is. 8)




Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Csak most hallottam Rólatok a védőnőmtől, és ha nem gond csatlakoznék hozzátok. Én is kecskeméti , és most 36 hetes és 1 napos vagyok.

Lenne pár kérdésem: valaki ismeri a Batthyányn Papp Mária gyerekorvost?
És még azt is kérdezném, ha baba-mama szobába szeretnék menni a babának mit kell oda vinni?Pl:pelust adnak, vagy vinni kell?

Előre is köszi: Adri
mandula82
 
 


Mandula,
csak popsitörlőt kell vinned, meg mikor jöttök haza természetesen a baba ruciját. Pelust, benti ruhát adnak. Legalábbis 2005 decemberében, mikor én szültem, még így volt.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Üdv az újaknak! :D

ennn: én is azt a listát kaptam, amit timcike. Én a 11. hét vége felé voltam UH-n és vérvételen. A 16.héten kell megint vérvételre mennem.

Asszem a Refi uszodát én is meg fogom látogatni, mondjuk előtte megkérdezem a dokit, hogy úszhatok-e.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Köszi szépen linacska!
Amúgy Te melyiket javaslod a baba-mama szobát, vagy a hagyományosat? Az ismerőseim fele ezt, fele azt mondja, és most már kezdek belegabalyodni!
mandula82
 
 


Szia mandula82

Olvastam az üziket,én személy szerint amig terhes voltam úgyan így vacilláltam mint te. Végül is nem a babás mamás szobát választottam,sokan le beszéltek róla.De én császárral szültem.Az első 2-napban amúgy sem lehetne ott a baba veled,ha császáros vagy.Te most hányhetes terhes vagy?
janka 2006
 
 


Szia ennn!

Nekem midig a védőnőm adta a beutalót a vizsgálatokra,de amint olvstam az üziket ez mindenkinél más,védőnő válogatja.Én mindig magánuton mentem a vizsgálatokra havonta egyszer.Meg havonta egyszer a védőnő is elküldött a kórházi vizsgálatokra.
Nekem a Temesváry Béla volt az orvosom.(super doki)
Hogy-hogy Dunakeszin van a védőnőd?

Odavalósi vagy?

Nekem lakik ott ismerősőm.
janka 2006
 
 


Kecskeméti vagyok eredetileg, de férjecskémmel itt lakunk Dunakeszin már 1 éve. Előtte is pesten laktunk. De nekem az orvosm mindent megér. Ezért hozzá járok le. Én is magán úton megyek mindenfélére. Talán a műtétemnél volt, h rendesen beutaval kellet becsekkolnom a betegfelvételnél anno, meg hasonló. :roll:
Továbbra is így terveztem. Én nem akarok a kórházban sorban
ll
ssal, üléssel tölteni napokat.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok,


Mandula,

Üdv itt a topikban.


Enn,

az én adataim 2005 év elejiek, ezért írtam, hogy már nem biztos, hogy így működnek a dolgok, mert annó nekem még nem volt 11 hetesen vérvételem. Viszont a 36. heti vérvételnél találtak vmi ellenanyagot a véremben, ami miatt utána minden héten ott voltam és nézték a vérem, egészen a szülésig. NST pedig azért kell korábban, mint 39 hét, mert mi van, ha már korábban jön a baba. A dokik általában 36-37. héttől küldenek oda, és mindig az aktuális NST eredményt megmutatva dönt a dokid, vagy ha ő nincs a helyettese, hogy mikor kell menned legközelebb. Én voltam egyszer 37 hetesen pénteken, utána visszahívott a doki rákövetkező szerdán, majd szerda után péntekre akart megint küldeni Seregély, csak aznap már nem volt időpont, így kerültem szombat, aug. 20-ra, amikor is szerencsére ügyeletes volt a dokim, mert a reggeli NST-m után ott is maradtam szülni, mert bár egyáltalán nem éreztem fájást, csak poci keményedést, amit betudtam babó mocorgásának, ő közölte velem, hogy rendszeres, 5 perces fájásaim vannak.


Mandula,

Én annak idején nagyon a baba-mamásba akartam menni. Aznap mikor megszültem nem volt hely, így az első éjszakát egy hagyományos szobában töltöttem, de tök rossz volt, amikor szopi után elvitték, ez vas. megtörtént 2szer, utána 1 anyuka haza ment a baba-mamásból, így átkerültem oda. Tök szuper volt. Egy csomó mindent megtanultam kezdő anyukaként, és tök jó volt, hogy nem itthon kellett először köldököt ápolnom és pelenkáznom. Az öltöztetés macerásabb volt, a kórházi állandóan gyűrődő angol pólya és kising után, rendesen beleizzadtam, mire ráadtam a bodyt. :)
Ja, és hétfőn a 4 ágyasból mindenkit haza engedtek, és ezek után egész héten nem akart senki baba-mamába kerülni, így ketten voltunk, ami csak abból a szempontból volt rossz, hogy zuhanyozni is akkor tudtam, ha látogatóm volt.
Legközelebb kérni fogom azt is, hogy éjjel maradjon velem, ha jól érzem magam.
Én is csak popsitörlőt vittem azaz hozattam.


Szép estét mindenkinek!

geli08
 
 


Janka2006!

Mikor született Jankád?Azért kérdezem,mert pici Noémink is is 9 hós lesz,Ő június 22.-én született.
Vendég
 


Mandula82 üdv itt köztünk!

Ha meg engeded én is hozzászólok kérdésedhez,szerintem mindenképp babás szobát válassz.Semmivel fel nem cserélhető az érzés,hogy akkor babusgatod.mikor akarod,akkor nézel Rá,mikor kedved tartja,s a legfontosabb szempont!!!Az a picike 9 hónapig benned "lakott",s egyik pillanatról a másikra új világba érkezik.Ahol 3 óránként egy órát van Veled.Nem érzi a közelséged,az illatod,s szegénykém nem tud panaszkodni,csak sírással.Akármelyiket válsztod,majd figyeld meg,hogy a újsz.oszt.-ról mindig a sírás hallatszik,míg a babásból semmi.Én csakis ezt választanám!

Andi
Vendég
 


Húúúú de sötét vagyok!!! :lol: Mandula bocsi,most nézem vissza pontosan mit kérdeztél! :oops: :oops: :oops:
Na mindegy ez már törölni nem tudom.
De tényleg csak popsitörlő kell.
Mégegyszer bocsi! :oops:
Vendég
 


Sziasztok!
Jó reggelt!

Hátha ma is süt a nap! :lol:

KépKép
Kép
pálfinoémi
 
 


Sziasztok!

Én az első babámat várom, ezért nincsen tapasztalatom, de mindenképpen a baba-mama szobában szeretnék majd lenni. El se merem képzelni, hogy milyen lehet az, ha félnapokra elviszik a picit, ill.3 óránként hozzák csak be. Szeretném minél többet a cicire tenni, hogy szophasson, amikor csak akar és szeretném én pelenkázni, törölgetni kezdettől fogva.

Egyébként meg nem hiszem, hogy azok az anyukák többet pihennek, akik a hagyományos szobát választják. (ezt már több cikk is megcáfolta)

További szép babavárást mindenkinek! Kisütött a nap! :D

Kép

Kép
falevel2
 
 


mandula82: szerintem válassz a szíved szerint. Mindannyian mások vagyunk, persze, hogy mások az igények a szobákkal kapcsolatosan is. Szerintem ne hallgass senkire. Sokan egyébként azért ellenzik a baba-mama szobát, mert mindenki körülötte ezt szajkózza, mivel régebben nem volt más alternatíva.
De el tudom képzelni azt is, hogy van aki tényleg ezt szeretné.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Szia donoé!

június 7-én született Janka,épp tegnap töltötte be a 9.-hónapot.
Kettő foga van kint alul.Elég rossz evő,viszont nagyon virgonc.Ezért szeretném baba vagy játszóházba vinni,nagyon szereti a gyerekeket.Most pénteken a tanítóképzőbe viszem,ringató zenés foglalkozásra.Úgy gondoltam,hogy legalább heti 2-3 alkalommal el vinném valami foglalkozásra.Petőfivárosban lakunk és a közvetlen környezetemben nincs kisbaba,így egyedül szoktam babakocsizni.

Noémi,már mindent eszik?Ti merre laktok?Kinél szültél?
janka 2006
 
 


Mandula,
tényleg különbözőek vagyunk, volt aki nem akart baba-mamába menni, hogy pihenjen, ezt is el lehet fogadni.
Én ki nem bírtam volna, ha nem Lilivel vagyok. Amúgy hajnal 1-kor szültem, elvileg 7-kor kelhettem volna fel, és 9-kor hozták Lilit. Csak ugye nem bírtam felkelni, így mint a nem babás szobából el is vitték Lilit. Aztán hozták 12-kor, de még mindig nem bírtam felkelni, akkor már nagyon nem értették miért, de elvitték Lilit, végül a főorvos jött rá, hogy leesett a rekeszizmom szülés közben, mert gyorsan jött Lili, és ha felállok, nincs ami tartsa, és nem kapok levegőt. Kaptam egy haskötőt, és minden ok volt, 3-kor már lent maradt Lili.
Szerintem hamarabb is gyógyulsz baba-mamában, mert nincs időd azzal foglalkozni, hogy mi hol fáj, ha bekakilt a baba, úgyis felkelsz tisztába tenni... A zuhanyzóban mindenki el volt hülve, hogy úgy törlöm a lábam, hogy felteszem a radiátorra, pedig tényleg természetes volt, nem fájt. A babás részlegen a folyosóra kaptuk a kajcsit, gyakorlatilag önkiszolgáló volt, nem éreztem magam "betegnek".
De ezt tényleg neked kell eldöntened. Szerintem megfizethetetlen, ha veled van a baba, de azt is el tudom képzelni, hogy olyan nehéz szülése van valakinek, hogy rá sem mer gondolni. Nekem 3 óra volt, amit végig nevetgéltünk a férjemmel, de ugye erre nincs garancia.

Bocs, kicsit hosszú lett.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Szia Mandula!

kislányod vagy kisfiad lesz? Nevet választottatok már?Pontosan mikorra vagy kiírva szülni? Ki a dokid?
A barátnőm is pont 36hét és 2napos ma,de ő már bent van a kórházban.Kevés a magzatvíze és ezáltal nem úgy táplálja a méhlepény a babát.De anno nekem is ugyan ez volt a problémám és a 37.héten megis császároztak.Tehát én egy percet nem vajúdtam,programozott volt. Meg volt beszélve a dokimmal na meg farfekvéses is volt Janka.Én nem bánom,hogy császároztak!!
De erről mindenkinek más a véleménye.3/4-3-kor be vittek a műtőbe és 15.05-re meg volt Janka,ennyi.20-perc volt az egész plussz varrás.
Te merre laksz Kecskeméten?
janka 2006
 
 


ennn!

Te most pontosan hány hetes vagy? Rosszulétek vannak már émelygés stb....

falevél!

Te kinél fogsz szülni? Neveken gondolkodtok már??[/b]
janka 2006
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Geli, akkor jó, ha nyáron is lehet menni úszni. :D :D Ez remek hír! :D
Köszi, jól vagyunk, csak nagyon fáradékony vagyok...
Ma végre én is megkaptam a 12.hetes vérvétel eredményeit és minden OK. :D Nagyon örülök neki. Most már tudom a vércsoportom is! :)
Dokinál is voltam és bár minden rendben az erősebb görcseim miatt továbbra is táppénzen maradok. Viszont az úszást nagyon ajánlotta!!!!!!!!!!! Persze csak óvatosan, és ha nem esik jól, akkor pihenjek. Nem kell egyből megnyerni a 100m-est! :lol: De azért hetente 1v 2-szer szeretnék eljutni. Remélem, a MiniManó is élvezi majd.

Mandula, szerintem is dönts úgy, ahogy jónak látod. Tényleg mindenki más, van aki pihenni szeretne, mert nagyon gyenge, de van aki nem is tudja elképzelni, hogy ne legyen mellette a baba. Tapasztalatom nekem sincs még, de ha lehetőségem lesz, én baba-mama szobába szeretnék kerülni.

Manófalvi

Manófalvi & Bende
KépKépKép
manofalvi
 
 


janka2006: az én orvosom Terebessy Károly. Még nem tudom, hogy nyárig mit változtatnak az egészségügyben, hogy lehet-e egyáltalán majd orvost válsztani. Szóval majd meglátjuk. Mindenesetre örülnék, ha annál a dokinál szülhetnék, aki 9 hónapig figyelemmel kísért.

Nevek: ha kisfiú, akkor Ábel, ha lány, akkor meg Sára.

Kép

Kép
falevel2
 
 


Sziasztok!

Én ezt pont a tegnap beszéltem meg az orvosommal.Mondtam neki,h.24 h-t szeretnék a picivel lenni,legyen szives és intézkedjen 8) .Vagy a baba mama szobába szeretnék menni,vagy a vip-be.Mondta,h.rendben van,megnézi mit tehet. :wink: Tudjátok,előre kell szólni a dokinak,h.mit szeretnétek,mert ő kell intézkedjen ez ügyben.Már van neki szemöldöke,orrcsontja,meg minden... :oops: Annyira szép és ügyes.Alig várom már,hogy karjaimban tarthassam.
Minden rendben van 25 cm körül van és több már mint 1 kg. :lol:
A dokibácsinak nem volt hajalandó megmutatnia,h.mije van,de a csajoknak a korházba mindig megmutatja. :lol: Innen is látszik,h.pasiról van szó. :lol:
Puszi mindenkinek,jó pihi és vigyázzatok magatokra!




Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


BOLDOG MÁRCIU 8-at!!!!!!!



Kép



Kép

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szia falevél!

Szép neveket választottatok,kérdezd meg a dokidat,hogy kb mikorra várható,hogy elmegy szabira a nyáron és abból lehet következtetni,hogy le vezeti-e nálad a szülést vagy át ad másnak.Sajna az én közvetlen környezetemben is volt már több példa rá,hogy 9-hónapig a fogadott orvoshoz járt és utána meg bejelentette,hogy szabira megy és átadta másnak.Szülés előtt 1-hónappal,jó mi!!

4D-ultrahangra mikor mész? vagy voltál már?

Én 28-hetesen voltam előszőr,majd kedvet kaptam és voltam 32 meg 34 hetesen is.Mindig új arcát mutatta a kicsi lányom.CD-re kiírták.
janka 2006
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy így elvesztem!Mindenkinek köszi a véleményét, sokat segítettetek! Most már úgy gondolom, hogy megpróbálom a baba-mama szobát. De amúgy SAJNOS császárral kell szülnöm, mert nagyon rossz a szemem, így biztos -ahogy Janka is írta- csak egy-két nap elteltével mehetek oda. Végtére is így mindkettőben lesz (remélem) részem.

Én április 3-ra vagyok kiírva, és kisfiút várok, a neve Ádám lesz.( Ha kislány lenne, akkor Noémi vagy Lili lenne.)
Kecskeméten, a Dobó krt.-on lakom, és a Nemeshez járok.

Voltam ma NST-n, és a dokim azt mondta szombatra megint kérjek időpontot. Ez normális dolog, hogy ilyen sűrűn kell menni?

Kép
Kép
mandula82
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: