Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ennn, örülök, hogy minden rendben, ezek szerinte már néven is lehet gondolkodni, már csak feleannyi lehetőséget kell számbavenni :) Mi csak akkor kezdtünk el gondolkodni, amikor már tudtuk, hogy leányzó, vicces lett volna, ha mégis fiú...

Én szorgalmasan ittam a málnalevél teát az utolsó hónapban, és nekem nagyon gyors szülésem volt. Persze sosem tudja meg az ember, hogy mitől gyors vagy lassú a szülés, de én úgy vagyok vele, hogy ha ártani nem árt, akkor miért ne.

Emese tegnap óta fel tud ülni. Hasonfekvésből tornázza fel magát, utána meg csak úgy tudja megtartani magát, ha kapaszkodik a járókában. Amikor sikerül neki ezerrel vigyorog, nagyon örül az új helyzetnek, persze mi is! :))

Az ovihelyzetről: én már tiszta frászban vagyok, remélem amire Emese oda kerül megoldódik, mert én hiszem, hogy egy 3 éves gyereknek közösségben van a helye.

Jó hétvégét nektek!!

Andi

Kép
anda01
 
 


Ennn!

Gratula a kis fütyishez (mi is végig reménykedtünk, hátha az egyikük kukis lesz, mert végig takarta magát, nem lehetett 100%-ra megmondani, hogy lány v. fiú). Én nem ittam málnalevél teát, de így is gyors szülésem volt, 40. héten (két nappal a kiírt időpont előtt), éjjel 3/4 1-kor vettek fel a szülőszobába és 4.07 perckor érkezett Virág, 4.35-kor Anna. Előtte pedig nem voltak fájások, egy óriási rugásra ébredtem és elkezdett folyni a magzatviz, de pont aznap feküdtem be a kórházba, így csak át kellett sétálnom szembe.

A 80-as fájásoknál nézve már erősnek számít szerintem, emlékszem, hogy néztem a CTG méréseit bent a szülőszobán és 60 környékén már elég fájdalmas volt, gondoltam mi lesz, ha elérjük a 100-ast!

Emese ügyi nagyon, innentől már nincs megállás:)

A csajok beszélni nem nagyon akarnak: aja (ez vagyok én)/apa, hápá (kacsa), abba (labda), hinna (hinta) ezen kívül egyébként minden "tá", meg mostanában ismételni próbálják amit mondunk. De tündériek, ahogy gagyarásznak amolyan kínai/finn v. svéd keverék nyelven.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sziasztok!

Tegnap kicsit tisztogattuk az erdősávot, amit még tavasszal takarítottak össze a fiúk, azt most konténerbe tették. Sajna nő a vadkender és a parlagfű is.
Olyan infókat hallottunk, h vagy a sweetpoint felöli, vagy az itteni erdősávot akarják kiírtani, és játszóteret csinálkni. :twisted: :twisted: Itt tuti nem fognak. Arról kezeskedünk. Nem értem, miért bántja mindenki szemét ez a pár zöld fa, ami itt van. Miért nem a szennyvíz átemelőnél, vagy leginkább a temető mögötti senkiföldjén ( ami a temető tejeszkedésére van fönntartva), alakítanak ki 1et. Ott nem zavarna senkit. Gondolom senki nem szeretné az ablaka alatt tudni a játszóteret. És ugye nem lesz mindig mindenki gyerkőce kisgyerek. Utána meg jön a lumpolás, cigizés, iszogatás, nyáron éjjeli randalírozás. Na köszi, nem kell.
Bocs a kiakadásért :oops: :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Május 13-án megszületett Hanna. 3 kg, 52 cm és szép fekete haja van. Csütörtök óta itthon vagyunk.
Szépen eszeget, egészen jól telnek az éjszakáink is. Eddig csak 1szer ébredt fel minden éjszaka. Néha van kicsi sírás, de az teljesen normális. :-)
A fájásokat tekintve nem lettem okosabb, mert a szülésznőnek aaz ilyen technikai dolgok nem mentek túl jól, volt hogy fájás közben is max 7-et mutatott, a szívhangos tappancsot is a férjem tartotta rajtam, de a végén, amikor együtt kellett dolgoznia az orvossal, szinte fél szavakból is értették egymást.
8ra mentünk CTG-re, de már nem jöttünk haza. Fél kilenckor burkot repesztettek, és 13.41-kor megszületett. Nem volt egyszerű, de szép volt. Amennyire nehéz, talán annyira szép is..

Hát ez az erdősávos játszóteres ötlet nekünk sem tetszik. Nem tudom hogy gondolták...

Anita
anta77
 
 


Anita!

Gratulálok a picihez! Sok boldogságot és jó egészséget kívánunk a család minden tagjának!

Szerencsés vagy te is, hogy "csak" öt óra alatt született meg Hanna, van aki nagyon sokáig szenved. Vagy a fájások már előbb elkezdődtek?

Itt a Tóvárosban sajna úgy néz ki, hogy esély sincs egy normális játszótérre, mert nincs meg hozzá a megfelelő terület. Egyetlen szóbajöhető hely van a tó melletti rész, de oda kell a tónak valami tisztító berendezés, ami az egyébként is kicsi terület felét legalább elfoglalja, úgy hogy ami marad, oda még egy hintát sem lehet tenni. Lesz pad meg fa, legyünk azzal boldogak, mondják. De még megy több szálon a huza-vona ez ügyben.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sziasztok!

Anita, gratulálok, legyetek nagyon boldogok Hannával! Szép nevet választottatok neki.

Nálunk (a tóvárosban és környékén) tényleg nincs játszótér, ez eléggé elkeserít, de úgy néz ki nálunk lesz egy kis homokozó a ketben, a két társasház között, ez is valami.

Andi

Kép
anda01
 
 


Egy kis programajanló
az EPERFESZTIVÁÁÁÁÁÁLLL
http://www.eperfesztival.com

itt van a közelben. Révvel át a Dunán, és kicsit északra.
Jó kis program gyerkőcökkel. De csak epret venni is érdemes elmenni. Nem áruházi ízetleneket szoktak árulni. Végig a falun, sok porta elött lehet venni epret. :D

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Anita nagy-nagy gratula Hannához!!
(Adri majdnem otthon született meg olyan gyorsan érkezett :D )
Ennn neked is gratula a kukacoshoz!!

Képzeljétek Adrit nem vették fel egyik oviba sem :twisted:
Az Alagiba, mert nem oda tartozunk és betelt a létszám, az Eszterláncba elutasították az összes 2005 születésűt, majd esetleg 2008 szeptembertől. Nem tudom mit fogok vele csinálni, ha lejár a gyes :cry: :x Még lehet megpróbálom az alapítványi vasutast.

Jó hétvégét!!

chincho
 
 


Kedves Anyukák!
Május 29.-én kedden nagyobb tétel nyári holmi érkezik a Branto gyerekruha boltba
(Káposztásmegyer I. Dunakeszi u.16 és Cserző u. sarok)
Next,Adams,L.O.G.G.,MEXX,Cherkee,George,H&M,Gap,stb.. alig használt minőségi gyerekruhák 50-176 méretig.
Világmárkák elérhető áron!
Minden kedves vásárlónkat gyereknapi meglepetés vár!!!

Kép

Kép
flocika
 
 


Sziasztok!

Örömmel olvastam a neten rolatok. Az én kislányomat Hannának hívják,aki nagyon hasonlit a te Emesédre, mellesleg engem is Emesének hivnak. Nemrég költöztünk az Alag lakóparkba. Szivesen találkoznék veletek, ha ti is akarjátok. Az én kis manocskám 5 és fél hónapos, gögicsél, forgolódik és lassan kibujik az első két fogacskánk.

Üdv:Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!
Gratulálok Anitának, nagyon jó erről olvasni, hogy minden oké.

Sajnálom az óvodát, Adri. Azért még próbálkozz, hátha... Egyébként hogy is van ez? Meddig is kell betölteniük a három évet? Eszter jövő augusztusban lesz három, akkor szerintetek szeptembertől mehet?

adaka
 
 


Sziasztok!

Emese és Hanna üdv közöttünk (bár mi Tóvárosiak vagyunk, de ide léptünk be).

Ovi kérdés kényes téma, nemrég volt nálunk a védőnő, azt mondta, hogy 3 éves kor előtt még szóba sem állnak veled beíratás ügyben, és örüljön az ember, ha 3 évesen beveszik a gyerekét, ugyanis törvény szerint 1 évet kötelező a gyereknek oviba járni mielőtt iskolába menne, tehát a gyerkőc 5 éves koráig akár el is utasíthatják a felvételt, ami szerintem felháborító és röhejes, mert iskola előtt igenis szüksége van a gyereknek arra a 3 évre, amit az óvodai közösségben tölt el. DE állítólag javulni fog az ovi-helyzet, mert indítanak újabb csoportokat, új helyeken is, így talán mire mi ovis korúak leszünk (csajok most 15 hónaposak), szerinte nem lesz gond. Elsősorban azokat a gyerekeket utasítják el, ahol anyuka egy kisebb babucival otthon van. De szerintem ez is alanyi jogon kéne, hogy járjon.
Én mindenképpen szeretném a lányokat 3 éves koruktól járatni, remélem sikerrel járunk majd, mondjuk annyi előnyöm van, hogy ikrekkel az iskolás korig jár a GYES, de valljuk be, az a pénz semmire nem elég, szóval addigra szeretnék visszamenni dolgozni én is.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Szia Eszter !

Köszönöm hogy írtál. Hát igen a nehéz ovi ügyről már hallottam, de mi van a bölcsivel ? Ügy hallottam az sem könnyü dolog. Pedig lehet hogy, nekem is be kelesz adnom Hannácskát, mert ebből nem lehet törlesztőrészletet fizetni, pedig a szívem szakad meg. Na persze egy jó álás is kéne.Gratulálok a két szép gyerkőchöz.

Üdv: Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


Kedves Mamák,

Bocsánat, hogy ismeretlenül zavarlak titeket, de mivel régi „topicoló „ vagyok, kislányommal való terhességem óta, ezért merem veletek bátran és örömmel megosztani, hogy megnyitottuk a www.biofalva.hu webáruházunkat. Csupa csupa egészséges étel, naturkozmetikum, babaápolás, kényeztetés a babának és mamának. Kislányunk inspirált az egész létrehozásához, mivel neki nagyon nehezen vadásztam le ezeket az egészséges dolgokat.
Ha van kedvetek nézzetek be hozzánk. További szép napot kívánok mindenkinek.
Johanna
johanna1975
 
 


Szia Emese!

A bölcsikérdés még húzósabb, mint az ovi, nekem azt mondta a védőnő, hogy felejtsem el (pedig állítólag ikrekkel előnyt élvez az ember, de mégis), mert a szabad helyek nagy részét a nagyon rászorultak kapják, a maradék kb. 5 helyre meg 200-an várakoznak. A magánbölcsit sajna megfizetni nem tudjuk, pláne két gyerekre. A szomszédasszonyom most szoktatja a gyereket, ott 3000 ft/nap a bölcsi, de ő csak hetente 1 napot adja be a gyereket, mert megoldja úgy a munkát. DE azt mondja, hogy nagyon jó és színvonalas a hely is, meg minden. Úgyhogy, ha az embernek nincs nagyon erős protekciója a bölcsibe, nem nagyon van esély a sikerre. Sajna ez a helyzet.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Szia Eszter!

Nagyon elkeseredtem a bölcsi témával kapcsolatban. Van egy másik nagy kérdésem amiben szeretném a véleményedet kikérni, te milyen fürdetőt használsz a lányoknak? Én már annyit kipróbáltam,minden orvos másiket ír fel és mér van egy rakás. Van aki az olajozást ajálja, van aki semmit. Te használsz valamit?

Üdv: Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


[quote="mese80"]Sziasztok!

Szia Andi !

Örömmel olvastam a neten rolatok. Az én kislányomat Hannának hívják,aki nagyon hasonlit a te Emesédre, mellesleg engem is Emesének hivnak. Nemrég költöztünk az Alag lakóparkba. Szivesen találkoznék veletek, ha ti is akarjátok. Az én kis manocskám 5 és fél hónapos, gögicsél, forgolódik és lassan kibujik az első két fogacskánk.
Nagyon aranyos a lányod!

Üdv:Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


Szia Emese!

Én a legelején sem használtam a gyógyszertári fürdetőt, nekem nem igazán szimpatikus, csak csúszik és nincs meg számomra az az érzet, hogy tisztít is. Én általában Niveát vagy Gabi fürdetőt használok, a lányok bőrének az elejétől fogva semmi baja nincsen tőlük, a Gabinak kedvezőbb az ára (a simának, mert az "altatós" szintén drága, de én imádom az illatát), de szoktam néha a Bübchent is (lehet, hogy nem így írják, de a lényegen nem változtat). És néha Johnsont is, attól sincs bajuk, nem üti ki a bőrüket. Próbáld ki őket és meglátod, hogy Hanna bőrének melyik a legjobb. A DM-ben van amiből van kicsike, próbának megteszi.
Szóval szerintem, amit a védőnők összehordanak, hogy nem szabad, nem kell túl komolyan venni, mert akkor a gyerek tini koráig szinte semmit nem lehetne!! Próbálni kell és meglátod, hogy történik-e valami, ha igen, egy darabig el kell hagyni és ha idősebb lesz a gyerkőc, újra lehet próbálni. Inkább magadra hallgass, te úgyis tudod mi jó nektek (szerintem).
Remélem valamennyit tudtam segíteni.
Szép napot

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Kedves Eszter!

Köszönöm a segítségede. Hanna születése után és is Johnsons használtam, aztán javasolták a Gabi édesálmot, amitől a kicsikém bőre nagyon kiszáradt, ezt aztán abba is hagytuk.Majd gyógyszertári kenceficével meggyógyítottuk, aztán kaptunk mozsdókenőcsöt, amitől a haja ált össze. Most melegkiütése volt arra írt a Téglási Linola Fett fürdőolajat ami 1600 Ft és csak heti 2 alkalommal használható és 4 hétig jó. A védönő most Büchent ajált. Most már falramászok a sok orvosi kenceficéktől!
Képzeld tegnap kibujt az első két fogacskánk, ma meg sikerül megfordulnunk a hátunhrola hasunkra.
Hogy vannak a lányok? Milyen ikres anyukaként?

Nagyon szép napot nektekis.

Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


Szia Emese!

Próbáld ki akkor a Bübchent, az gyógynövényes, most épp ezzel fürdetem a csajokat, jónak tűnik.

Köszi a kérdést, jól vannak, már alszanak. Ők már szaladnak, csak egyenlőre beszélni nem nagyon akarnak, csak halandzsa megy. Anna mond egy-két szót: aja, apa, tess, abba, ciccccc és hasonlók, Virág nemigen mond értelmeset, viszont amolyan kínai-svéd keverék nyelven édesen magyaráz. Ikres anyukaként időnként elég nehéz, fárasztó tud lenni. Sokkal kötöttebb az ember, mint egy gyerekkel, sétálni pl. már nem tudok egyedül elmenni velük, mert az ikerkocsiban nem ülnek meg, inkább mennének a fejük után. De nagyon édesek, imádom őket. Szerencse, hogy a délutáni és esti alvást jól sikerült szoktatni és nincs vita ez ügyben, leteszem őket és kész. Mostanában még jól is alszanak, csak néha keresik éjjel a cumit, de nem szaladok egyből ha nyökög valamelyik, csak, ha nem hagyja abba viszonylag rövid időn belül.
Gratula az első fogakhoz és forduláshoz, ezek mind nagyon klassz élmények, pláne, ha első gyereke (vagy gyerekei :)) az embernek)Fogakkal mi is jól állunk, Virágnak 16 van, Annának 12.
Etetéssel hogy álltok? Adsz már neki gyümölcsöt/zöldséget?

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Szia Eszter!

Az evéssel kepcsolatban csak annit, hogy az a mindene. Még szopik hálistennek, de az ivóleveket nagyon szereti, a bébiételeket is megeszi, tejpépet is szokott és reszeltalmát. Ivólevet 100 ml szokott kapni egy nap és atöbbi szopi, kivéve az estét mert akkor a szopi után még kell 150 ml tápszer. Ha napközben sir evés után akkor szoktam neki adni valami kiegészítést, ami egyszer bébiétel, egyszer alma vagy tejpép, de az nudli neki.
Hát mi ilyen kis zabagépek vagyunk, de látszik is a súlyán. Múlt héten volt 7420 g. Majd küldök róla egy képet.Két vetélés után első babaként mindent megkap.
Szép nevük van a gyerekeknek. Ne izgulj az én keresztlányom is ennyi idős és Ö sem beszél.
Könnyű volt a terhességed két baboval ?És mikor picik voltak,hogy szoptattad meg öket? Nem sírtak egyszerre? Volt segítséged?

Emese és Hanna

Kép
Kép
mese80
 
 


sziasztok!
Emese, miért nem próbálod meg, hogy a haját külön samponnal mosod, és egyébként a fürdetőkrémet? Az én kislányom is érzékeny bőrű, pl. a Jonhson's termékeket egyáltalán nem birja. Sztem jó a f.krém, bár az tény, hogy nem habzik, és nehéz elkenni. Nekem is javasolta már bőrgyógyász egyszer.

adaka
 
 


Sziasztok!

Üdv Emese és Hanna!

Ennn, jól vagy? Nagyon régen nem írtál!

A mi Hannánk jól van, 3 napja elkezdtük a sétálást is esténként. :-)
Nekem a védőnő ajánlotta, és bevált, hogy a fürdőkrémet forró vízben oldjam fel. Utána olyasmi, mint a tusfürdő. Jóval könnyebb kezelni.

Anita
anta77
 
 


Sziasztok!!!
Megvagyunk köszi. Csak 1000 a dolgom. Tegnap adtam le a szakdogám bekötve 3példányban. Hétfőn még lesz egy vizsgám, és 11-én államvizsga.
((kár, h a gyerek nem kapja automatikusan majd meg születésekor mindkét diplomám)) :lol: Bár akkor ő miért küzdene majd.
Csak éljem túl.
Ezért nem vagyok mostanság, de néha bekukkantok azért.

u.i: tovvábra is tudom ajanlani a pékfutárt mindenkinek www.pekfutar.hu én kb 2-3naponta rendelek. máshol nem is nagyon veszek pékcuccokat.
-meg keddenként jön az Algida-s bácsi a zenélős autójával a lakóparkba (I-be lagalábbis) vannak jó dolgai. Mirelit cuccok is meg fagyik.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szia Emese!

Nálunk is gond volt Emese bőrével, állandóan bepirosodott a popsija meg később a hajlatokban is. A doktornő tanácsolta, hogy csak gyógyszertári cuccot (popsikrém, babaolaj, fürdető)használjunk és rendben van. Tény, hogy a fürdetőkrém kicsit macerás és nincs semmi illata (imádtam a Gabi fürdető illatát), de legalább használnak.

Valaki nem szenved koszmótól? Emesének rengeteg haja van és régóta koszmós a feje, ajánlották az olajos vattával kenegetést, de nem használt, bár most vettünk egy spec. sampont a gyógyszertárban egy hete és mintha jobb lenne, de nem akarom elkiabálni...

Anita!
Milyenek az éjszakák? Nem vagy nagyon fáradt? Én az első hónapban végig úgy éreztem, hogy állva is el tudnék aludni.

Nálunk Emese már fel tud állni, amin nagyon meglepődtem, azóta folyton figyelni kell rá, mert a legképtelenebb helyeken tudja feltornázni magát és persze jó nagyokat esik :)

Sziasztok!
Andi

Kép
anda01
 
 


Jaj, valamit még elfelejtettem: Ti beadattatok bármilyen oltást a kötelezőkön kívül? Én most olvasgattam a neten, hogy van néhány, de fogalmam sincs, hogy célszerű-e ezeket megvenni.

Kép
anda01
 
 


Szia Emese!

elég fárasztó volt a terhesség velük, a 4 hónap után a munkát is abbahagytam, egyszerűen nem bírtam ülni az irodában. Persze alapból veszélyeztett terhes voltam és azért oda kellett figyelni kétszeresen is mindenre. A végén már mozogni is alig bírtam, nagyon vártam, hogy megszülessenek. Szoptatni próbáltam őket egyszerre is, de azt nem szerették, úgyhogy felváltva kellett őket, 3,5 hónaposan kellett először tápszer és még 6 hónapos korukig szoptattam őket, tejem lett volna még, ők nem akartak tovább szopizni. Azóta már mindent esznek, hol jobban, hol kevésbé.

Andi!

Nekem Virágnak volt koszmó a fején, én olajoztam neki és gyengéden a bébikefével fésülgettem és lejött neki, még élvezte is.
Én az agyhártya gyulladás elleni oltást adattam be a csajoknak plusszban, 1 éves kor előtt kell feliratni, mert akkor olcsóbb, és ha betöltötte, utána adják be. Most nemrég kapták meg, ami elég szadi élmény volt számomra, mert a Gauland csak úgy belevágta a tűt a kis karjukba, azt hittem kijön a túloldalt, tövig benyomta azt a hosszú tűt, volt ordítás rendesen, amit nem is csodálok. Szegénykéimet nagyon sajnáltam, el is aludtak, mire megnyugodtak.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Oltásokhoz érdemes elolvasni a csaladinet Oltások topick-ját
http://csaladinet.hu/forum/viewforum.php?f=4 a lányok már sokat témáztak róla. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Kép Sziasztok csajok!

A fürdetőkrémet én is forróvízben feloldottam, csak nekem nem szimpi. A Hannácskám haja összetapad tőle, tudom mossam samponnal, de nem mosom minden este, valamikor csak a fürdővízben leöblitem.

Anita: Örülök hogy a te babádnak is Hanna a neva. Nagyon felkepott név lett.

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok csajok!

A fürdetőkrémet én is forróvízben feloldottam, csak nekem nem szimpi. A Hannácskám haja összetapad tőle, tudom mossam samponnal, de nem mosom minden este, valamikor csak a fürdővízben leöblitem. Ezt a fürcsit már megoldottuk:Bübchen fürdetővel

Anita: Örülök hogy a te babádnak is Hanna a neva. Nagyon felkepott név lett.

Enn: Köszi a pékfutárt, majd kipróbáljuk.

Andi: A te lányod mikor ült előszőr egyedül ? Most mennyi idős?

Eszter:Hát minden elismerésem a tied. Én is nagyon szerettem volna ikreket, de most hogy gyerekem ven, egyszerre elég egy is. Pedig én nem paneszkodom, Hannus nagyon jó kislány,igaz vannak rosszab idők is. Az első két hónapban mi sem aludtunk, mindig a cicin lógott, éhes volt és sírt egész éjjel.

Üdv: Emese és Hannus Kép

Kép
Kép
mese80
 
 


Szia Emese!

Hanna nagyon édes ahogy ott csücsül a kanapén. A hajára próbálj ki valamilyen sampont, abból is millió féle van. Nálunk a csajok utálják a hajmosást, de mostanában muszály gyakrabban mosni nekik, pláne Annáét, mert előszeretettel beleken mindent (ebédet, homokot .... stb.), de ha muszály, akkor muszály.

A szomszédasszonyom megpróbál a Gaulandtól átmenni a Balogh doktornőhöz, ha simán megy a dolog, lehet, hogy én is megpróbálom, mert én sem szeretem, hogy mindenre antibiotikumot ad a gyerekeknek (bár én nem mindíg váltom ki és adom be nekik). Van it egy magán dokinő is, ő állítólag nagyon korrekt és akár hétvégén is fogadja a gyereket; úgy tudom, hogy egy vizit 3200 ft, ha vissza kell vinni, olyan 500 ft körül kér.

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sziasztok!!

Jól meg lett "locsolva" a környék ismét :D :D
Ami nem árt, erre felé, hiszen tavaly is az esőfelhők nagy része, elkerülte a környéket, és Fótot áztatta el mindig. Most kell még betankolja magát a növényzet a nyárra.
Sajna nőnek a gazok (parlagfű, vadkender), ezeket nem ártana indenkinek írtogatni, vagy lefújni vmi permettel (glialka). Mi a ház mellett, az erdősávnál 2 hete lekaszáltattuk, meg sokat gyomláltak a szomszédok, meg 1 konténer szemetet szedtünk össze (igaz én voltam a "kedvezményezett", nem nagyon engedtek hajolgatni. :oops: :)

Majd gyerek doki ügyben később én is foglak titeket nyaggatni. Addig is olvasom a hsz-eiteket velük kapcsolatban.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Hali!

Adrit is felodott gyógyszertári krémmel fürdettem, az összes Johnsontól kiütéses lett. A mai napig egy nagyon jó gyógyszertári testápolóval kenem. A koszmóra nekünk is az olaj és utána a fésülés vált be.

Képzeljétek Adri 2 hete szobatiszta. Nagyon egyszerűen és gorsan ment. És kb 1 hónapja újra átalussza az éjszakát. 6hótól 1 éves koráig átaludta, azóta nem, mindig felkelt minimum 1xinni.

Az oviba árlisiban kell beiratkozni a következő évre, ezért iratkoztam be én is, mert adri jövő februárban lesz 3. De nem vették fel, mert betelt a létszám, pedig egyedülnevelő vagyok. Igaz úgysem vették volna fel szeptembertől, csak februártól, mert akkor tölti a 3at, de így nem tudom mi lesz februártól jövő szeptemberig. Megpróbálom a bölcsit, de én is úgy hallottam reménytelen. Mondjuk lehet jobb így, mert egyszerre kezdi az ovit a többi gyerekkel.

Szilvi
Jövő áprilisban kell beiratkozni, és te szerintem tuti viheted szeptembertől.

chincho
 
 


Szia Eszter !

A Balogh doktornőről már mi is hallottunk, mi is meg akarjuk nézni. Álítólag nagyon jó. Majd írd meg ha átmrntetek. Hogy vannak a lányok? Most itt vannak anyukámék, így kevesebb az időm. Na végre aláírtuk a bankban a szerződést, lassan letudjuk a lskással kapcsolatos dolgokat, már alig várom. Szegény manócska nagyon jól bírta a tortúrákat.

Üdv: Emese és Hanna
Kép

Kép
Kép
mese80
 
 


sziasztok!

Koszmóra a legjobb az olaj. Nekünk javasolta az orvos, hogy utána egy kicsit meg is lehet kaparászni a fejét, hogy a letapadt izék lejöjjenek. Persze, csak finoman. Esetleg kefével is próbálhatod.
Doki ügyben én is kiváncsi vagyok, hamarosan aktuális lesz.

A múltkor valaki mesélte, hogy állitólag a kevés férőhely miatt az önkormányzat támogatást ad, ha kénytelen vagy magánoviba/bölcsibe iratnia csemetédet, a helyhiány miatt. Nem tudom, mennyire pontos ez az infó, de azért ez is valami.

adaka
 
 


Sziasztok!

A szomszédasszonyom körbejárta a magánbölcsi kérdést, de elég minimális hozzájárulást ad az önkormányzat. Úgy tudom, hogy 10.000,-Ft a támogatás felső határa; akkor is marad nem kevés amit fizetni kell havonta, amihez ugye még az ebéd úgy tudom hozzájön. Szóval így sem túl megfizethető (legalábbis nekünk a két gyerekre).
Remélem az ovival nem lesz gondunk, de nem vagyok túl bizakodó....

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a koszmós tanácsokat, valamelyik csak segíteni fog.
Emese! Nálunk Emese 6 hónapos volt mikor felült és utána pár héttel már fel is tudott állni a járóka rácsaiba kapaszkodva.
Csilla! A szobatisztaságnál mit jelent a "gyorsan ment"? Tudom, hogy mostanában elég későn szoktatják rá a gyerekeket, de én is szeretném 2 éves kora körül.
Andi

Kép
anda01
 
 


Sziasztok !

Nagyon meleg van, ti hogy bírjátok ? Mi egész héten uton voltunk a lakás miatt, a kis csibe elég jól birta, csak nagyon melege volt és csupa víz. Pedig szegénykém olyan fáradt. Ma voltunk a Peterfy Sándor utcai kórházban az ortopédián, mert jobb oldalt feküdt a pocakban, és egy kicsit jobbra tartja a fejét, a jobb csíoőjét sem teszi le teljesen. Hát mit ne mondjak nem voltam a kórházzal megelégedve, a wc nagyon ocsmány, egy cumit nem lehet megmosni. Fel vagyok háborodva az egészségügyön. A jó korházakat bezzeg bezárják!A doktornő aranyos volt!

Csilla: Mi az agyógyszertári testápoló?

Üdv: Emese és Hannus Kép

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk Hannával ultrahangon, nagyon gyorsan végeztünk. :-)
Egészen meg vagyok elégedve az itteni SZTK-val idág. Még csak kétszer voltam itt, de több várakozásra számítottam.
Nem tudtok véletlenül jó fogorvost a környéken?
Szülés előtt vettem észre, hogy az egyik kilyukadt, már eléggé el kéne mennem. Viszont az etetések miatt nem érnék valószínűleg időben haza az eddigitől. Olyan kellene, ami nincs messze, tartja az időpontokat, és persze emberileg sem mindegy azért hogy milyen..

Ennn, végre túl vagy a vizsgákon! :-)
Most már tényleg csak a babával kell foglalkoznod. Ugye minden rendben?

Anita
anta77
 
 


Köszi kérdésed. Rendben vagyunk. Nem épp aktív a baby, de ha születése után is marad, akkor ok :wink:
Fogorvosok a védőnők épületében vannak. Csak a másik bejáraton. Gondolom azoknak van magánrendelője is.
Túl vagyok az államvizsgán. 22-én diplomaosztó. Szóval mostmár tényleg csak a babára koncentrálhatok :D Lassan el kell kezdeni a beszerzéseket is. :roll: Csak hát az anyagiak...

Ismét felröppent, h a lakóparkon belül a házak elé akarnak játszóteret 1esek. Szerintem ez felháborító. Már nem az h akarnak, hanem h hova. Nem gondolnak bele. Már egyszer leírtam, h miért is kellene átgondolnia többeknek, h hova is akarják. Senki nem akarja állandóan a gyerekzsivalyt hallgatni, még ha van is gyereke. Arról nem is beszélve, ha azok majd kinőnek a nem is olyan hosszú gyerekkorból. Akkor is lesznek picik. Lényeg, h vmi házaktól relatív távoli, de nem messzi, semmi esetre sem a lakópark közepén vagy az erdősáv helyén létesítendő játszótér lenne a tuti. Alag II végén a nagy prérin pl. Vagy a temetőnél ( bár oda meg kellene oldani az átjárást, ha az az utolsó telek is beépülne.
Bocs, az ismételt kifakadásért, de nem bírom a meggondolatlanságokat, és a fafejűséget. 8)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Emese
Testápoló: Amint időm engedi bescannelem a receptet, és elküldöm, elég sok öszetevből van, és 1l lesz belőle, rengeteg. De nagyon jó!!

chincho
 
 


Sziasztok!

Ennn: Gratulálok az államvizsgához! Nálam is egyikük (utólag tudom, hogy Anna volt) szintén kevésbé volt aktív, már aggódtam is,nehogy valami baja legyen, de ő ilyen nyugis volt az elején is (most már nem annyira :D :D ), Virág viszont bőszen rugdalt állandóan, ki is verekedte magának az elsőbbséget!! Az ő egy igen erős rugására indult meg a szülés..... Remélem azért jól viseled, vigyázz magadra a jövő hétre ígért nagy hőségben.

Ha esetleg valakit érdekelnének, van pár eladó ruhám, lányokra valók, főként az én lánykáim ruhái voltak www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=211874

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Hogy bírjátok a meleget???????
Én minden éjjel szellőztetek és hajnalban, kb 4-f6ig kereszthuzatot csinálok. Néztem, h mindenütt csukva vannak az ablakok éjjel, max. bukón vannak. Nem értem, főleg ahol tetőtéri a lakás. És pont reggel nyitják ki, amikor már melegszik a leveegő, és egész nap beengedik a forróságot. Pedig nagyon jól le lehet hűteni. Én lent 22 fönt 23 fokra le tudtam még a legmelegebb időben is hűteni. És kb 8-f9kor hermetikusan be kell csukni mindent. Így délig leengedett redőnyökkel nagyon jól meg lehet úszni a meleget.

Tudtok vmit a gyógyszertárról????? Nem akar már megnyitni végre???

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ma van repülősnap!!!!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Vettem észre, annyi repülő ment egész nap, hogy csak na!
A gyerekek lelkesen mutogatták őket, én ahogy elnéztem őket, nem nagyon mertem volna egyikbe sem beleülni! (mondjuk én minden "extrémebb" dologtól parázom, jobb a biztonság felkiáltással!)
Gondoltam, hogy valami repülősnap féle lehet, mert nem szokott ennyi lenni!

Ennn, jól vagytok (vagy már utálod magát a kérdést is, ismerős nekem is :lol: ), már túl a félidőn, tök jó. Mikorra vagy kiírva? Nevet találtatok már? Publikus? Ezek általában a sok buta kérdés közé tartoznak, amit egy várandós anyukának feltesznek, de mégis.... Ha bosszant, nem kérdezgetek :oops:

Üdv: Eszter
KépKép
eszter(av)
 
 


Sziasztok!
Tényleg, hogy megy az idő, Enn, már 23 hét...
Nem tudom, ki hogyan van vele, én a legjobban azt utáltam, ha valaki a pocakomat simogatta, akinek egyébként nem sok köze volt hozzám... Főleg, ha ezt anélkül tette, hogy megkérdezte volna előtte.
Egyébként, a hétköznapokon nem zavaró, hogy közel a repülőtér? Nekem nem tűnt annak, amikor erre jártunk.

adaka
 
 


Köszi kérdésetek, jól vagyok. Leszámítva, h a múlt heti armageddon vihar, kissé betett. másfél órát keményedett folyamatosan a hasam :? Dokimat hívtam, mondta, h azonnal gurítsak le egy felest, vagy 3dl bort v seduxen. A bort választottam. De nagyon beparáztam.
Túl vagyok az államvizsgán, a diplomaosztón. :)
Végre pihizek :) NEveken gondolkodunk, de nem tudunk dűlőre jutni :roll:
Október 20körülre vagyok kiírva.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Az október 20 nagyon jó időpont, Emese 12-én született! Én nagyon sok előnyét találtam ennek: egyrészt nem kellett sok terhesruha (csak nyáriak) másrészt nem volt nagy meleg a szülésen, harmadrészt ahogy elkezdett Emese szilárdat enni pont jöttek a friss gyümölcsök.
Persze gondolom minden időponthoz lehet ideológiákat gyártani, de én örülök, hogy így alakult. :)
Nálunk a név volt a legrosszabb: állandóan azt kérdezgették és ajánlgattak egy csomót, amit nem szerettem, mi meg csak az utolsó hónapban döntöttük el nagy nehezen.

Kép
anda01
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy már régen írtam, de nem voltunk itthol. Hogy vagytok ebben a nagy melegben? Bár most jó ez a kis hűs.
Nem tudja valaki, hogy mennyi idős korban lehet a gyereket járókába tenni???

Enn: Ki az orvosod? Ha meg lehet kérdezni.
Anita:Ti mikor tartjátok a névnapját? Nálunk megy a vita, azt mondják Johanna napkor kell.

ui: Nem lakik véletlenül valaki a Babiczban? Jó lenne találkozni.

Üdv Emese és Hanna Kép

Kép
Kép
mese80
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy már régen írtam, de nem voltunk itthol. Hogy vagytok ebben a nagy melegben? Bár most jó ez a kis hűs.
Nem tudja valaki, hogy mennyi idős korban lehet a gyereket járókába tenni???

Enn: Ki az orvosod? Ha meg lehet kérdezni.
Anita:Ti mikor tartjátok a névnapját? Nálunk megy a vita, azt mondják Johanna napkor kell.

ui: Nem lakik véletlenül valaki a Babiczban? Jó lenne találkozni.

Üdv Emese és Hanna Kép

Kép
Kép
mese80
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: