Új privát üzeneted érkezett!

Kriszi!

Nóra munkatársának a barátnője elvállalja, ha minden igaz.
Ő zongorázik, gitározik, furulyázik, és most tanul cimbalmozni. A hangszereket ő hozza magával.
Élő zenés, énekelgetős, játszós (vagyis a mondókákat, énekeket játszuk el közösen) igazi fejlesztő zenekuckóra gondoltam én.
Közben persze az anyukák és a gyerekek is alakítják majd, úgy gondolom, az utolsó 10 percben egy olyan éneklés lesz, ahol minden anyuka mond egy rövid éneket, és azt közösen elénekeljük.
Gyerek csörgő-zörgő-börgő hangszerek is lennének, amit a gyerekek kezébe adunk, és próbálják a ritmust azzal megérezni, anyukák segítségével, és zenélni.
A zeneszerszámokat attól függően, hogy Klári mennyire félti meg lehet nézni

Én Évának nem szóltam megmondom őszintén, mert nem tudom neki mennyire macerás a kijárás, Klári meg eleve Tényőről hazafelé be tud jönni hozzánk egy órára.

Szóval egy kicsit szervezett, de azért nem olyan katonásan rendben lévő dolgot képzeltem el, mert a gyerekek az a jó, ha felszabadulnak.
Aztán Nóri barátnője, aki meg néptáncos, eljönne egy-két alkalommal, és mozgásfejlesztő gyakorlatokat is csinálnánk.
Meg szóltam Ancsának, a szomszédomnak, aki a Filharmonikusoknál hegedül, és neki is ovis kislánya van, hogy jöjjön el egyszer hegedülni.

Röviden ennyi :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves szavakat. :wink:

Betegnek jobbulást.

Babinti:
nekünk is a sudokrem vált be.

Bogi:
szervezéshez drukkkkkkkkk
Vendég
 


Sziasztok!

Előre is bocsánatot kívánok, de nem emlékszem mindenre! :oops:

Hajni, sajnálom, hogy elment a baba, és drukk, hogy hamar jöjjön a Kistesó! :wink:

Maminti, csörgőbörgő jó volt, bár mi most előbb eljöttünk, mert vásárolni kellett menni, és a Kisasszonynak szoros a napirendje, nem nagyon bírja, ha későn van az ebéd. :)
Épp a napokban olvastam a Bába válaszol c. könyvben, hogy piros popsira a körömvirág-krémet javasolja, vagy olyasmit, amit Bogi ír, ami jó zsíros.

Zsu,
Krisznek gyors gyógyulást kívánok!

És az összes beteg baba-mama-tesó-apa gyógyuljon meg hamar!
Vendég
 

 
 

Szia Mindenkinek!

Marcust ma este megnyírtuk.nagyfiú lett.most már tutira nem nézi senki kislánynak.Elrakom egy tincsét emlékbe.olyan szöszi.Most még szöszibb.

Kép még hosszú hajjal
Kép még mindig hosszú hajjal a játszósarokban
Kép picuri frizura,picuri nózi,picuri csücsöri száj
Kép Babinti Maminti és Papinti ölelő karjaiban

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Maminti!

Ez aztán fess legényke!

Lányok!

Apjuk engedélyezte, hogy nálunk is lehetne buli! Pl. az őszi szünet második felében. Mondjuk csütörtök (nov. 2.) délután.

Vélemények?

Piros
piros
 
 


Krisszi, tök jó lett Marcusod frizije, most olyan mint Papinti, csak kicsiben. :)

Piros, nekünk jó az időpont! :)
Vendég
 


Babinti:
nagyon vagány lett az új séró. :lol:

Piros:
nekünk is jó az időpont. Szval mi is mennénk. :lol:
Vendég
 


Tünde:
Marcó sikeresen törölt messen. :evil:
Próbállak újra felvenni. Remélem jól emlékszem a címre. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Zsu
Krisznek jobbulást!

Maminti
Igazi vagány kisfiú lett Marcusból. :)

Piros
Én még nem tudom. Lehet, hogy anyukám akkor fog jönni. Bár ki tudja, mert holnapra vártam. :) Mostanában már nem csak a napokat, de a heteket is összezavarom. :oops:

Jó éjt!

Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok!

Rég jelentkeztem, de azért olvastalak titeket!

1 hete megint dolgozom, megygyógyultak a Töpörtyűim!

Piros, lányok épp azt akartam írni, hogy az őszi szünet alatt lehetne szervezni egy talit, azon mi is részut tudnánk venni!!!
Úgy tűnik, hogy szabin tudok lenni egész héten, így a Mazsoláimat sem viszem bölcsibe!
Már csak apával kell egyeztetnem az autó miatt!!!

Betegeknek gyógyulást!!!

Hajni: :cry: :cry:

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Szia Mindenkinek!

Bogi!Köszi a Zenekuckó infót.De továbbra se világos,hogy mi a helyszín.Nálatok lesz a lakásban?Hány órakor,melyik nap?Vissza kéne olvasnom... :oops: :wink: :D
Ha nem tudjuk apának beépíteni a napirendjébe,sajnos,ki kell hagynunk.A közlekedés nehézsége miatt.És ha hazafelé tud beugrani a foglalkozásvezető,(hangosan gondolkozom...) akkor biztos már jócskán délutánba nyúlik majd a program,így a sötéttel is meg kell bírkóznunk (ha esetleg mégis buszra szállunk picúrkámmal).Remélem,csak mi vagyunk ennyire problémásak,és a többi érdeklődő rendszeres kuckólátogató lesz!Biztos,nagyon jó hangulatúak lesznek a zenés foglalkozások.Cimbalom...Hmm:én is szerettem volna megtanulni cimbalmozni.Tápszentmiklóson van egy cimbalom együttes.A falunapjukon meghallgattuk őket.Remek volt.Újra feléledt bennem a vágy...
Most már tuti,hogy Marcus vagy így,vagy úgy,de fog hangszerjátékot tanulni.no,nem mintha sokat gondolkoztam volna ezen... ;)
Köszi a babapopó óvó tanácsokat.Már egészen szép a kis fitos.Talán egy hét,és már nem is fogunk emlékezni a szörnyűségekre.
mostanában van valami érdekes a csillagászat terén?Régen írtál erről.Nem voltak mostanában megfigyelések?

Jányok!Köszönjük a csurifrizurára vonatkozó dícsérő szavakat!Még mindig nem szoktuk meg,ennek ellenére egész nap simizném a tar kobakot,és csókolgatnám a kobak tulajdonosát. :DTényleg olyan,mint Papinti kicsiben.HIHIHI!

Piros!Remek ötlet az általad szervezett babatali.Még nem tudom,hogy el tudunk-e menni,de már szervezem a fuvart.Ismét sütök muffint. :D De legyen ám meggyes süti... ;)

Tünde!Neked is köszi a a popós tanácsot.A Sudocrem bevált.Majd legközelebb kipróbáljuk a körömvirágot is.
Mégiscsak természetesebb.
Amikor apukám már kórházban volt,a felfekvéses sebeit is azzal kezelte anya.És a húgom ekcémás lábát.Jó,nagyon jó.
Egy ideje Marci is jelzi már,hogy eltértünk a napirendtől.Például ma is.Elmentünk a körzeti védőnők által szervezett baba-mama klubba.11-kor már jelezte,hogy éhes,és egyértelműen értésemre adta,hogy menjünk,mert pihenne kicsit.Nem evett sokat.Egy pohár Frutapurát alig tudtam megetetni vele,pedig "mammát" kért.Evett,aztán indultunk.Bezzeg,amikor már ringott a babakocsiban,egy cseppet se mutatott hajlandóságot a szendergésre...:D Ám délután 15 órától fél hétig durmolt.Hogy fogom időben lefektetni???Még itt hancúrozik apával. :D

Zsu!Jobbulát Krisznek!Szorítok,hogy csak a fogacskája okozza a gondot.Azért remélem,hogy az általad szervezett babatali is létrejön valamikor.

Hajni!Hajráááá! ;) :D

Ölelünk,puszilunk Benneteket!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Maminti, hozzánk befértek az auóba!
Vendég
 


Sziasztok!

Kriszi!
A helyszínt még nem tudom, azért nem írtam.
Nem házi dolog lesz, hanem rendes szervezett intézményi.
Csak még nem tudtam személyesen egyeztetni a művelődésszervezővel itt, mert tegnap orvoshoz vittem a beteg lányokat, és le kellett mondanom vele a megbeszélést.
Az időpontot írtuk már többször is, de éppen most beszéltem a művszervezővel, és lehet, hogy hétfő lesz a szerda helyett.
Az első november közepén lesz.

Tavasszal már nem lesz gond a kijutás sem biztos, hiszen akkor már később sötétedik.

Egyébként apuka is jöhet. Családonként olyan 4-500 Ft-ra gondoltam, de majd meglátjuk, lehet kevesebb lesz.

Puszi

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Egy figyelmeztetést szeretnék közzé tenni.
Nem tudom ki ismeri a 2F Iskolát, de a tudomásomra jutott, hogy valótlan információkkal próbálnak ügyfeleket szerezni számítástechnikai tanfolyamaikhoz.
A valótlan információ a következő:
Az "ügynök" egy albumot mutat az érdeklődőknek, melyben egy rólam szóló cikk szerepel (mikor született nagyobbik lányom 2004-ben, készült rólam egy Kisalföld cikk ráadásul fényképpel, mivel távmunkásként dolgozom itthon, és nem mentem gyedre, gyesre). A cikk alapján az úr azt állítja, hogy én is elvégeztem az iskolát, és lám milyen szuper állást sikerült megcsípnem a végzettségemmel.
Ez valótlan. Soha semmi közöm nem volt ehhez az iskolához, a tudásomat máshol szereztem!
Kérem, akiket megkeresnek, ne dőljenek be, legalábbis ne ennek!
Az iskolával elveszem a kapcsolatot, és kérem a tevékenység befejezését, már ami a velem kapcsolatos dolgokat illeti.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Anyám! Hogy téged mindig megtalál valaki?! Bár, ez legalább nem olyan rossz, mint a pelenkás dolog! Fel a fejjel, lesz ez még így se!
Látom lányok se egészségesek még, fentebbi írásod alapján, jobbulást nektek!

Nálunk Krisz hál istennek gyógyulgat, ma még egyáltalán nem volt hasmenés, bár nagyon szigorúan diétázunk! Elterveztem, hogy csak azt eszem amit ő, de nem hogy nem sikerült, hanem olyan farkasétvágyam van pár napja, hogy csak nézek!! Nem tudom, mitől. Híztam is már 2 kilót! Ki érti ezt?

Na, megyek, megsült a tököm!! :lol:

Pussz

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


:)
Hát ez nem is megtalált, hacsak az újságban nem, ő inkább felhasznált. Mégha profitáltam volna belőle, nem is biztos, hogy szólok :)

De ez visszaélésnek minősül, úgyhogy akár perelhetnék is. Persze azt azért túlzásnak érezném, egyszerűen csak vegye ki az albumból a cikket és kész :)

Igen, ez nem olyan rossz dolog, csak az a helyzet, hogy korábbról nekem elég rossz a véleményem erről az iskoláról (régen az iskolával szemben lévő házban dolgoztam, és volt olyan, hogy az utcán állítottak meg, hogy beszervezzenek, meg ugye ők szoktak ilyen telefonos kampányokat indítani, és azt amúgy is utálom).

Krisznek is mielőbbi teljes gyógyulást.
Lányok mégcsak tegnap kezdték szedni a gyógyszert, remélem azért hétvégén rendbe jönnek.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Mindenkit szeretettel várunk 2-án! Ígérem lesz meggyes süti is! Talán csak annyi a tudnivaló, hogy nálunk igazán babás játék már nincs, emrt elnyúlta a úgom az egyévesének, így azt érdemes hozni, ha szükségesnek érzitek.

Szombattól szerdáig nem leszek netközelben. Az eddig jelentkezőknek megírom priviben a címem, egyébként Bogi tudja, tőle lehet megtudni. Egyébként sem lakunk túl távol tőlük.

15.30-tól várunk benneteket sok-sok szeretettel.

Piros
piros
 
 


Sziasztok!


Niki(Kancellárka) szombaton reggel megszült. A gyermek 3275 g és 49 cm, a neve Zalán. Mindakettten jól vannak.

Hol tudom Zselyke fülét kilyukasztatni? Nagy meglepetésemre a kedves mégis szeretne fülbevalót a lánykának. Pedig a keresztelő ára az volt, hogy nem lesz fülbeavalója, csak akkor ha már maga tud határozni róla. Változnak az idők! :D

Nyugalmas hétfőt mindenkinek!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Zitaanyu=havtunde

Sziasztok!

Orsi, mi a mekivel szemben lyukasztattuk ki Zita fülét, a lépcsőház bejáratánál ki van írva, 3. emelet. Nagyon profi a nőci, és jó sok belövős füliből lehet választani.

Zsu,
Krisz hogy van?

Maminti, holnap találkozunk a csörgőbörgőn?

Többiek? Merre vagytok???

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Szia Orsi!

Nikinek gratulálunk! Sajnos nem tudom elérni, bár megrendelt tőlem egy babaszoba garnitúrát, ami azóta is nálam van, azt mondta, majd jelentkezik érte. Sebaj, majd a bababörzére kiviszem :)
Biztos el volt foglalva a költözéssel, és a szülésre való felkészüléssel.
Szép babája lett biztos!

Füllyukasztás:
Több lehetőség van. A legfájdalommentesebb a belövés. Én mindegyiknek a Baross úton csináltattam egy lépcsőházban azt hiszem a Mekivel majdnem szemben van. Ők már több mint 20 éve ezzel foglalkoznak, a néni nagyon profi, és nem drága.

A gyerekorvosok is vállalnak, nem tudom, a tiéd vállal-e, hívd fel. Van aki lyukaszt, van akinek van belövője. Szerintem ők is barátságos áron vállalják.
Nekem Lili már nagyobb volt, Katica csak 4 hónapos, de egyiket sem viselte meg, mire az ajtóhoz értünk, elfelejtették. Lili el is aludt egyből.

Hát igen, nekem mindenki fiúnak nézi a lányokat, de amikor látják a fülbevalót, azért elbizonytalanodnak. Igaz van aki még akkoris rákérdez, mondván a mai világban nem lehet tudni, hiszen a kisfiúknak is divat a fülbevaló.

Piros!
Nem tudom megyünk-e csütörtökön.
Lili épp ma este hányta össze nekem a fürdőt, bár csak a slejmtől. Ő ilyen hányós, nem bírja a gyomra.
Meg még eléggé köhögnek.
Ugyan nem tudom, hogy ez hogy működik, de szedték a Cedaxot, meg adtam nekik a homeopátiás Stodalt, meg adtam nekik köhögéscsillapítót is, de mintha egyáltalán nem hatott volna. Már 5 napja szedik, de Lili egyre rosszabb, Katica meg nem változott.
Amúgy semmi más bajuk, egész nap vidámak, játszanak, éjjel köhögnek, meg Lili most produkált, de utána rohangált tovább egy kis látványos szenvedés után.

Ha oké lesz, akkor megpróbálunk átszaladni.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, mikor lesz a bababörze? És hol? Aki árulni szeretne, mennyi a beugró?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Szia csajok!

Tünde, Bogi, nem tudtatok aludni? Jó későn írtatok!

Láttam plakátot a bababörzéről, de még véletlenül se jegyeztem meg én se az időpontot. Itt esetleg új ruhák is vannak, vagy inkább kiárulni szokták az anyukák a feleslegessé vált holmikat?

Tünde, köszi kérdésed, Krisz tök jól van. Bár amúgy se nagyon nézett ki betegnek. A hasmenés 2-3 nap alatt elmúlt, majd átcsapott az ellenkezőjébe. Már kezdek kissé összezavarodni. drasztikusan csökkentettem a folyadékmennyiséget, talán ez is bekever most.

Bogi!
A lándzsás útifű szirupot még nem próbáltad? Szerintem nagyon jó! Jobbulást a leányzóknak!!

Orsi!
Sok sikert a füllyukasztáshoz, biztos jól viseli majd Zsezse, főleg ha látja az eredményt! Gondoltam rád egyik nap, egy bútorüzletben, mert láttunk hasonló kiságyat mint a tiétek. Krisz egyből elfoglalta.

:)

Egyenlőre ennyi, jó hogy már nem haldoklik a topik!

puszi

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Zsu, 1 órával előbb írtam ám, csak a babanet nem állította vissza az övét.
Miért csökkentetted a folyadékmennyiségét Krisznek? :shock:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok!

Lányok mára jól lettek.
Éjjel sem volt már semmi köhögés.
NEm értem.

A bababörze 12-én vasárnap lesz 9-től az Egyetemi CSarnokban. A lakossági árat nem tudom, írtam a másikban, hogy mi van.
De ha nincs sok ruci, amit eladnál, akkor én kiviszem, ha már úgyis fizetek érte. Majd megegyezünk, és akkor Nektek nem kell egy egész napot ott ácsorogni, elég ha nézelődni kijöttök.

A szervező srác szerint a tavaszi azért nem volt sikeres, mert ballagás időre tették, meg nem is tudom még mi volt, talán eső, és csak 1000 ember volt kint kb.

Egyébként érdekes, ide sem engedték a pelenkát kivinni, mert a Libero támogatja őket, és bár semmi szerződésük nincs vele kizárólagosságról, nem szeretnék a támogatást elveszíteni. Itt is a farkastörvények uralkodnak, pedig szerintem ez üzletileg egyáltalán nem fair.

Mindegy a ruhákat kiviszem, remélem nem kell túl sokat fizetnem.

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi, köszi, aranyos vagy, de a barátnőm szeretné eladni a babaruháit.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Helló!

Ja oké, már úgyis ketten megkértek, hogy vigyek ki cuccokat :)

Na puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Tünde!

Krisz állítólag túl sok folyadékot iszik. Másfél, két liter között mozgott a reggel és esti (itt most csak fél szemmel olvasd) tejjel együtt. Nekem sem tetszett, hogy egyfolytában ott lógott a cumisüveg a szájában, de azt nem gondoltam hogy ez árthat. Pedig a dokinéni szerint a sok folyadék megterheli a veséket, a májat. A hipp-es instant tea ellen nem volt kifogás, csak a mennyiség ellen. Ezért most otthon csak pohárból iszunk, keveset, ha pedig megyünk valahova, akkor cumisüvegben viszek, de csak vizet.

Hát, remélem ez most így jó les
z.

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Mindenkinek!


Örülök,hogy majdnem mindannyian helyre jöttünk.Marcus is megerősödött.Igaz,az étvágya csak tegnap óta a régi (bár így se eszik túl sokat),és még ő is köhög.Mi is a lándzsás útifű készítményt használjuk,kombinálva a Rinathiol sziruppal.Míg csak az egyiket,vagy csak a másikat adtam picúrkánknak,sajnos ugyanúgy köhögött,szinte már fuldokolva,de slejmet nem köpte ki.Az "atomkúrától" jobb a helyzet.Már csak napi egyszer-egyszer kell adnom,étkezések után.Reggel és délben.Pár napon belül egyátalán nem fog kapni.Végre jra gyógyszermentesen élhetünk.
Múlt szombaton már el tudtunk menni babaúszásra.Csoda remek volt.Egyre több az új gyakorlat.Mintha Ottó továbbképzésen lett vlna,vagy "csak" egyre kreatívabb.Úgy emlékszem,valaki közületek szeretett volna eljárni.Végül sikerült?Mi többnyire Marcus változó alvásrendje miatt a 10 órásira járunk.

Többen el fogtok menni a babaruhabörzére?Csak azért érdeklődöm,mert a Kismama magazin is gyakran hirdeti a saját börzéjét,elég meggyőzően.Gondoltam,ha Győrben is lesz,akkor kikukucskálunk.Ha valakit még érdekel,ott minitalizhatnánk.
Bogi,ha megyünk,feltétlenül megkeresünk...:D ha,...ha,...hahahaha ;) :lol:

Jányok!Itt az ősz.Óz birodalmában se lehetnének sárgábbak az utak.Egy-egy séta végén szinte csalódott vagyok,hogy a smaragd város helyett csak a szürke panel bukkan fel a sarkon.
Ma próbáltunk levegőzni,de olyan erős szél fújt,és annyira hideg,hogy nagy hirtelen haza kellett sietnünk.Szegény Babaintinek úgy az arcába vágott,hogy kis ideig nem kapott levegőt.És a kesztyűit is elő kell vennem,mert úgy dörzsölgette,mint Chaplin a Csavargóban.Nyakig bebugyoláltam,és kacagva élvezte.Pedig eddig nem tűrte a takarót.Se alvás közben,se séta alatt.
A Szivárvány óvoda mellett működő Módszertani bölcsibe igyekeztünk különben,mert az adyvárosi,körzeti védőnők említették,hogy játszóházat működtetnek hétfőnként.kiderült,hogy csak jövő héten indulnak a foglalkozások.De minden nap,reggel 8-tól 12-ig.Egy gondozó fejlesztő foglalkozásokat tart a babáknak és a mamáknak.Egy óra 150.- ft.
Finommotorika,nagymozgások,hallás,látás,tapintás,...stb.,mindent megcéloznak.
Amolyan játszóházas baba-mama klub.
Ha érdekli valamelyikőtöket,mi elnézünk jövő héten hétfőn,amint Marcus felébred.10 körül.
Ne haragudj Tünde,de ma már nem értünk volna oda a Csörgő-börgőbe.Talán holnap.Igyekszünk. :) Miért váltottál nevet?Nem engedett be a rendszer?Velem is előfordult hasonló.


Szép napot Mindannyiótoknak!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Maminti, mi se mentünk, nem volt kedvem kimenni ebben a hüle időben. :( Peidg jó lenne kimozdulni többször, mert kezdek befordulni. :(
Viszont ez a hétfőn induló foglalkozás érdekelne, hol van pontosan ez az ovi?
Holnap biztos nem megyünk csörgőzni, Zitát 1-re viszem vizsgálatra, szertetném, ha aludna előtte.

Zsu, és a dokinéniteknek nem jutott eszébe, hogy esetleg utánanézzen, miért iszik Krisz ennyit? Persze lehet, hogy mondjuk csak száraz a levegő nálatok. És ezen kívül még éjszaka is iszik?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Maminti, Zita garázdálkodott a géppel, amikor képet akartam cserélni, és sztem vmit jól elállított, mert aztán nem tudtam belépni a havtundével.

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok,

Babinti,

hol van ez a Módszertani bölcsi? Mi is elmennénk erre a hétfői foglalkozásra, ha nincs olyan messze tőlünk.
Kevésnek találom a heti egy (csüt.) alkalmat, mikor elmegyünk a Benedek Elek ovi baba-mama klubjába, főleg ilyen rossz időben.

Nincs véletlenül program-füzetetek, hogy a Gyermekek házában mikor milyen foglalkozás van? Egyszer elmentünk, akkor ilyen kézmüves volt, és hát nem igazán találtuk fel magunkat.

Örülök, hogy gyerköceitek jól vannak!

Üdv,
Zsu
spanci
 
 


Jucus,

olvastam leveledet, köszi, hogy aggódtál, most már jól vagyok! :)
Lollibaba nagyon édes lehet, ahogy mondja a magáét, Kevin is már egyre többet beszél, és már nagyon gyakorolja a járást, ügyeskedig mindig, nem csodálom ha hamar elfárad aztán sokat alszik.

Puszi,
Zsu
spanci
 
 


Sziasztok!

Most ismét nem járunk bölcsibe, de szrencsére nem betegség miatt, hanem egyszerűen az őszi szünet miatt szabadságon vagyok; így a csemetéim is velem vannak!
Készülünk Pirosékhoz a talira, de tuti csak csütörtökön lesz, hogy megyünk-e.
Jó volna egy telefonszám, ha esetleg eltévednék (nem voltunk Bogiéknál sem, nemtudok viszonyítani)

Tünde,
a játszóház a Kodály Zoltán utcai bölcsiben van (mi is oda járunk),
szemben a Szivárvány ovival és a Móra iskolával.
Krisszi, ugye erről írtál?

Orsi,
nekünk a füljukasztást a doki nénink csinálta meg, pénzt nem kért, de én valamit vittem neki ajándékba (már nem emlékszem, hogy mit :oops: )

Az ikrek nagyon szeretik ezt az időjárást. Már tavaly is teljesen oda voltak a hulló falevelektől. Nagyon szeretik szórni, és lelkesen segítenek a gereblyézésben, seprésben is. Két hatalmas hársfa és egy diófa van a házunk előtt, ezek ontják a szebbnél szebb sárga faleveleket. Ma tényleg egy kicsit hűvösebb van, szerencsére a hétvégén kiélvezhették ezeket az örömöket, leginkább szombaton, amikor nem esett az eső.

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Tünde!
Nem, nem jutott eszébe, mert elmondtam neki, hogy Krisz bármikor, bárhol megissza a magáét. Ő arra jutott, és szerintem is ez a helyzet, hogy a fiam egyszerűen szereti ezt a löttyöt, és boldogságérzetet okoz neki ha ihat. Ezt egy kicsit a lelkemre vettem, mondjuk, de ez más tészta...

Maminti!
Jó, hogy te is megvagy! Örülök hogy jobban van marcusod. A popsija is rendbe jött? Kriszre ma én is nagykabátot adtam, és szegénynek mire beértünk Győrbe, kidörzsölte a cipzár az arcát! :(

Bogi!
Megkaptam az e-mailt, köszi.

Orsi!
Utólag is NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT !!

Puszi

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok Lányok!

Spanci/Zsu!
Örülök,hogy meg vagy és persze,hogy jól vagy!!!Már nagyon aggódtam!!!!!Lolli most éppen kipakolta a nagyija szekrényét és próbálja "összehajtani" a fürdőköpenyt.Nem nagy sikerrel. :lol: De legalább elfoglalja magát.

Bogi!
Lilinek jobbulást és jó lenneha jönnétek Piroshoz,mert jó lenne újra találkozni és mi is szeretnénk menni.Megírnád a pontos címet?

Maminti!
Tegnap mentünk autóval nővéremékhez a Balcsi mellé és csak gyönyörködni tudtam a fák,bokrok színeiben.Gyönyörű és lenyűgöző volt.Lollikám az oda-vissza úton aludt egy kicsit,amúgy meg nézegettük az állatos könyveit,nagyon ügyesen mondja már a nevüket is az állatoknak,meg hogy mit mondanak.Most már éppen rohangál a nappaliban a kis csámpás lábain és hangosan rötyög.Kitűnően mondja az anyát meg persze a nem-et,a nagyi egyenlőre nana,a dédi meg déde.De ha talizunk Piroséknál,bizti bemutatja tudományát.

Zsu!
Ilyenről sem hallottam,hogy túl sokat iszik egy gyerkőc.Éppen mindig az a baj,hogy túl keveset isziznak.Remélem nincs semmi komoly baj tényleg!Lolli is ügyesen iszizik pohárból egyedül,vagy üvegből. :oops:

Zita!Jöttök ti is Pirosékhoz?Jó lenne veletek is végre talizni!

Orsi!
Mi is kilyukasztattuk Lolli fülét,aztán amikor már azt hittem semmi baj nem lehet(3 hét után)begyulladt a jobb füle,ki kellett venni a fülbevalót és azóta sem sikerült belerakni újat,meg már be is nőtt a lyuk rajta.De majd valamikor újra kilövetem neki.Ez most nem elrettentés akart lenni! :)

Kép Tesóméknál nővérem kislányával Tettivel és Lollival.

Kép
Jucus és Lollika
lollibaba
 
 


Sziasztok!

Jucus!
A címet majd megírom priviben, meg akinek kell, majd szóljon.

Úgy terveztem, hogy csütörtökön Győrbe megyek elintézni a dolgaimat, de akkor megpróbálunk igyekezni, és legfeljebb majd olyan 4 és 5 között toppanunk majd be.
Piroséktól úgyis valszeg 6 kor el kell jönni, mert ők szigorúan betartják a napirendjüket, és én ezt tiszteletben is tartom.
3 gyerekkel már nem lehet másképp.

Nagyon édesek a lányok. Tesód kislánya milyen kis fekete. A hajukat nagyon irigylem.

De Jucus!
Ha társaságra vágytok, hozzánk bármikor eljöhettek. Ha mondjuk anyukádéknak van valami dolga Győrben, idehoznak, aztán visszafelé felvesznek.

Márti!
Neked megírta Piros a címet?

Gyermekek Háza:
www.gyhgyor.hu

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi,
kaptam Pirostól egy privit, amiben megírta a címet, ...ja és most nézem, hogy megírta a számát is :oops: :oops: :oops: !!!
Bocs, nem egészem figyeltem...
Bárhol képes vagyok eltévedni, ha még nem jártam arra.

Hétvégén Pestre megyek a gyerekekkel, az lesz csak az izgalmas....!!

Márti
Kép
hideyoshi
 
 


Sziasztok!

Köszi a fülbelövős tipeket. Még csütörtökön készülünk Győrbe, igy lehet, hogy akkor ki is lyukasztatom a fülét. :D Nehogy a kedves meggondolja magát!

Zsu
Köszi. :) Zselyke is megiszik 1,5 l folyadékot, szerintem. Mondjuk ő vizet iszik nagyobbrészt. De a teát és gyümölcslevet ő is nagyon szereti. :) Miért vetted a lelkedre, hogy boldogságot okoz neki az ivás? Én pl az evéstől is boldog tudok lenni. :lol:
Jucus
Nem rémisztetél el. :D A két kiscsaj nagyon aranyos. A képen hasonlitanak is egymáshoz.
Tündi
Mi voltunk a csörgő-börgőben. Elég jó volt. Hétfőn tényleg kevesebben vannak. Csináltunk kézlenyomatot is. Reggel én is majdnem megondoltam magam, de reméltem, hogy veled vagy Mamintivel találkozok csak elszántam magam. :)
Maminti
A hétfői foglalkozást megnéznénk mi is. Utcát tudnál irni, mert nem tudom, hogy hol van a bölcsi.
Spanci
Szerintem ez a csörgő-börgőt ti is élveznétek. Ez hétfőn és kedden van fél 10-től fél 12-ig a Gyermeke házában, szokott lenni szombaton is foglalkozás, de az szerintem nagyobb gyermekeknek jó.
Bogi
Örülök, hogy jobban vannak a lányok. Jó lenne csütörtökön összefutni. Babaruhabörzére szerintem én kinézek. Eladandó ruháim nincsenek, de hátha találok valamit, amibe beleszeretek. :)

Zselyke a hétvégén megtanulta a hahó-t mondani. Teljesen vékony hangon mondja a végén csücsöritve, nagyon aranyos. A barátnőmék itt voltak a hétvégén és állandóan ezt mondaták vele. Ma már nem is volt kedve mondani. :)
Más dolog. Zselyke veri a gyerekek fejét utánna meg ölelgeti és puszilgatja őket. Volt már valaki igy? Hiába mondom, hogy nem szabad, a következő gyereknél újra kezdi. Van valami javaslatotok?

Hétközben mi is bármikor bárkit szivesen látunk.

Minden jót!

Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Orsi, direkt van kint a neved mellett a telszámod is? :shock: :shock:

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Sziasztok,

Bogi,
köszönöm szépen a honlap-cimet. Nem is tudtam, hogy ennyi
minden foglalkozás van a Gyermekek Házában.

Tünde,
annyira édes ez a kép Zitáról ami itt a szalag mellett van.
Kevinnek is van egy hasonló, mindjárt megkeresem, hogy lásd.

Jucus,
micsoda nagy-lányod van már!!!

Üdv,
Zsu
spanci
 
 


Kép
spanci
 
 


Jó reggelt!

Spanci!
Hát te hová voltál eltűnve? beteg voltál? Nagyon helyes Kevin a képen!!

Üdv Jucus!
Jó régen írtál már te is!

Nemrég voltunk kint Krisszel, kemény 3 fok volt! Ijesztő,tényleg mindjárt tél lesz. Ti milyen kesztyűt adtok a gyerekekre ? Egyujjasat? Azt a legegyszerűbb talán felvenni, de akkor hogyan játszanak? Nagyon kíváncsi vagyok mit szól majd a hóhoz Krisz!! :)

Egy kérdés! Ti mennyire Tartózkodtok a méztől? Mert az eléggé allergizál, ugye. Csináltam pudinggal töltött mézes kosárkát, de nem igazán merem megkínálni belőle a törpét. Vélemény?

na most megyek is,puszi


Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Nekem ez eddig nem is jutott eszembe. Nekem soha egyiknek sem volt baja a mézes dolgoktól. Mostanában ilyen mézes gabonakarikát kaptak, és semmi bajuk nem volt. Vagy csak később lesz?

Orsi!
Nem tudom csütörtökön mi lesz, de ha mondjuk hamar leléptek Pirostól, átsétálhattok ide is :)
Szerintem legkésőbb 5-kor mi is itthon leszünk.

Megint megtaláltama rózsaszín melegítő mellényét, és tudom is hova tettem :)

Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Szia Mindenkinek!

Csak egy gyors bekukkantásra futja Papintimnek köszönhető szabadidőmből... :P :)

A Módszertani bölcsi a Kodály Zoltán úton van,de nem emlékszem hányas szám alatt.Márti jól tudta. :wink: :) Úgy jobban megtaláljátok,ha a Koupio park mögötti Móra ferenc iskolát keresitek,mert annak a bejáratával szemben van egy több pavilonszerű épületből álló épületegyüttes.Ki van írva,hogy a sok ajtó közül melyiken kell bemenni.persze én sikeresen a konyhát céloztam meg..Rendesen le is teremtettek... :oops: :lol: Amikor beléptek a bölcsi ajtaján (jobboldali bejárat),azonnal a balra húzódó folyosón kell végigmenni.tutira összeakadtok valamelyik gondozóval.Nagyon kedvesen,készségesen útba fognak igazítani.
Jányok!Mi jövő héten inkább csütörtökön megyünk erre a fejlesztő foglalkozásra,mert hétfőn inkább a Gyermekek Háza beli csörgő-börgőt látogatnánk meg.Ma voltunk ott,és annyira jól éreztük magunkat,hogy ezentúl nemigen szeretnénk kihagyni (heti) egy foglalkozást sem.Ez a klub megkapta a 15-ös termet,felszerelve egy halom fejlesztő játékkal.A bőség zavarában azt se tudtuk,mit csodáljunk meg.Igaz,előfordult egy kisebb incidens,mert elég sokan voltunk,de szó szerint pillanatok alatt elsimítottuk:Marcus belefeledkezve gyönyörködött a játékokban,ki-kipróbálva egyiket-másikat,amikor is egy fajátékért nyúlva eltávolodtam tőle.A tumultusban nem láthatta,hogy vele maradtam,mert eltakart egy anyuka.Azonnal rémült sírásra fakadt.Hiába szólongattam,hiába nyugtatgatták a többiek,csak akkor csendesedett le,amikor szorosan magamhoz öleltem.De még akkor is remegett.Rettegés ült ki az arcára abban a pár másodpercben,míg azt hitte,búcsúszó nélkül otthagytam.Különös,egyszerre ilyesztő és mulatságos is volt ez a szituáció.Hiába figyelek a viselkedésemre,hibát követtem el.Most is mosolyra húzódik a szám,egy kicsit szégyenkezem is.Egy biztos,most éppen abban az életkorban van,amikor még én vagyok neki a világ.Csak azon töprengetem,mi lenne,ha bölcsibe kéne járatnom...Tudom,hogy apránként történik a beszoktatás,és a gondozók is betölthetik egy ennyi idős gyermek életében a "végtelen szerelem" alanyának szerepét,tehát nem érné lelki trauma,ha nem otthon nevelkedik három éves koráig,én mégis elszomorodtam kicsit.Milyen balga ember vagyok.Azon töprengek,ami még elkerülhető,s ezzel elszomorítom magam.Elszomorítom,és egy kicsit előre féltékennyé teszem.Csodára élvezem az anyaságot.És továbbra is úgy gondolom,hogy anyaként tudok kiteljesedni (s ezzel,félre ne értsetek,egy csepp rosszallást se akarok kifejezni azok felé,akik tőlem különbözően éreznek,gondolkodnak),nem akarom másnak átengedni (értsd:gondozónak). :roll: :oops:
Tehát e "röpke" :lol: kitérő után arra szeretném megkérni a fejlesztő foglalkozások iránt érdeklődőket,hogy ha lehet,inkább csütörtökön gyertek,hogy talizhassunk.

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Ismét szia Nektek!

Jucus!Akárhogy is nézem,kislányod olyan szép és tündöklően huncut a képeken,hogy ha Marcus kistesója lány lesz,szeretném,hogy legalább ennyire édes legyen...
Júj,de szívesen a helyedben lettem volna amikor a Balcsira autóztatok.Folyton unszolom párom,hogy menjünk el valamelyik hétvégén,amíg még ilyen ragyogó az idő Keszthelyre (annyi ott a látnivaló,gondoljatok csak a Marcipán múzeumra...),de lusti a drágám.Nyaggatom-nyaggatom,de csak kéreti magát.Amúgy Piroshoz ő lesz a sofőrünk (köszi Tünde,hogy felajánlottad a fuvart).Majd mesélj neki az élményeidről,hátha mégis kedvet kap egy kis kiránduláshoz.

Zsu!Marcit nemrég megkínáltam mézzel,de egyértelműen visszautasítja.Csak joghurtba keverve fogadta el.Amikor beteg volt,mindent igyekeztem bevetni.Talán nem okozunk nagy bajt azzal,ha alkalmanként mézes ételt adunk csöppjeinknek.A méz mégiscsak gyógy-szer.Talán kérdezd meg a védőnőtöket e kérdésről.Én úgy tudom,egy éves kor alatt egyátalán nem ajánlott,de az után néha nem káros.Épp úgy,mint a máj.
Marcus nem tudom,mennyit iszik.Az biztos,hogy szerintem nem eleget,de ez még nem azt jelenti,hogy keveset inna.Kéri a poharát,vagy a cicimet,amikor szomjas.Talán Kriszinek azért kell kevesebbet,nehogy megterhelje a veséit.A védőnőnk mesélte,hogy egyik családjában elvesztettek egy nyolc hónapos kisbabát,mert nyári időszakban nagyon sok dinnyét (görög,és sárgát is) kapott.Kívánta a csöpp,hisz tikkasztó hőség volt.Tragédia.Nem tudhatjuk,hogy nem volt-e beteg eleve a veséje,de jobb megelőzni a bajt.Amúgy a legtöbb baba érzi,hogy mennyi folyadékra van szüksége.Krisznek nem volt eddig semmi baja,így lehet,hogy ő a jóivók közé tartozik (nem úgy,mint Marcim).

Spanci!Kevin tappancsai zabálnivalók. :D

Tünde!Hogy ment a vizsgálat?Mennyit fejlődött Zita?Jövő héten jöttök csörgő-börgőzni?

Orsi!De jó volna már összfutni valamelyik baba-mama klubban! :D Csütörtökön jöttök Pirosékhoz?

Húúú,most futnom kell Marcust altatni.Apa nem bír vele.

Szép estét,kellemes álmodozást!

KépKép
KépKép
babinti
 
 


Babinti, Maminti!

Olyan jól írtad le azt ami a valóság. hogy egy kicsi gyereknek az anyja a világmindenség. És Babintid nem csak most van ebben a korban hanem még kb. 2 évig.
A bölcsödei gondozók nem tölthetik be azt a szerepet amit csak te tudsz nyújtani neki.
Egy gyermek életében meghatározó a kisgyermekkor, az, hogy akkor mit "szív" magába, mit adsz át neki a biztonságról, a bizalomról, a szeretetről, a felnőttek kapcsolatáról, apa-anya kapcsolatáról és szerepéről, a testvérei megtapasztalásáról...
Élvezd az anyaság minden pillanatát, mert soha többet nem jön vissza!
Életem legboldogabb időszaka volt az, amikor "csak" a gyerekekkel kellett törődnöm. Visszagondolva erre az időszakra, olyan volt mintha egy burokban éltem volna. Néha még ma is ebből építkezem és töltődöm fel és köszönöm a páromnak azt, hogy ennek a lehetőségét megteremtette mindannyiunk számára.
A "végtelen szerelem" érzése pedig fiúgyermeknél fokozottan érezhető.
3 fiú és 3 leány anyjaként talán mondhatom ezt. Ez az érzés még akkor is elkísér, ha a 16 éves fiúgyereked - mint most az enyém - már udvarol.

Bea
ráhel
 
 


Sziasztok!

Sajnos nagyon elvagyok maradva az olvasással Péntek óta Marci nyüglődik. Jön 4 foga és benyelt egy szájpenészt. Ő már jobban van, de tegnap óta meg én avgyok szarul. Fejfájás, torokfájás. 40 fokos láz.
Szval bocsi, hogy most senkinek nem reagálok. :oops:

Piros:
na haragudj, de nem tudunk menni a talira.
Az ok feljebb, ill. csütörtökre kaptam időpontot bőrgyógyászhoz.

Érezzétek nagyon jól Magatokat és remélem a következőre már mi is tudunk menni.

puszik
Vendég
 


Maminti, milyen vizsgálatra gondolsz? És miylen fejlődésre?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Maminti, egyébként voltunk gastroenterológusnál, csak nem emlékszem, hogy írtam volna ide.. :oops: :shock: na mindegy.
Bemásolom, amit írtam a Zitás topicba:

Ma voltam Zitával gastroenterológusnál, eredetileg azért, hogy adjon papírt, hogy Zita továbbra is ihassa a HA-s tápit.
A gastrós dokinő egy tündér volt, nagyon szimpi, és áll. nagyon jó szakmailag. Kikérdezett, szülői anamnézis, Zitánál milyen tünetek voltak/vannak. A vérvételt Ő is említette, de szerinte felesleges, mert tipikusak a tünetek.
A lényeg a lényeg, hogy SEMMI tejterméket nem ehet, savanyítottat sem, fél év múlva kell visszavinnem. Azt se nagyon értette, hogy a gyerekdoki miért adott eddig HA-s tápit, mert az csak a megelőzésre jó, ilyenkor már nem. Mondjuk ezt én se értettem anno, és többször is kérdeztem, hogy menjünk-e szakorvosi vizsgálatra, de mindig az volt a válasz, hogy minek, majd kinövi...
Jó, persze a dokinő is azt mondta, hogy majd kinövi, csak ugye nem mindegy, hogy mikor, és hogy addig mit kap.
Most kaptunk szójás tápszert és pépet.
Csak halkan megjegyzem, hogy a HA-s tápit olyan 1600Ft/db körül vettük, ez meg 156Ft volt... azért 1 éven át ez sem mindegy...
Most egy kicsit pipa vagyok a gyerekorvosunkra, hogy miért adatta ennyi ideig a HA-s tápit, hiszen a refluxa olyan 8 hónapos koráig megvolt, és a bőrtünet is nyáron, a jó időben szűnt meg, most már kezdődött megint, mondtam is neki 1 hónapja.

Ráhel/Bea, Te tudsz Győrben olyan gyerekorvost, aki foglalkozik homeopátiával?

Jucus, eddig úgy van, hogy megyünk Piroshoz mi is.

Hajni, gyógyuljatok meg gyorsan, vuduk mennek!

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 


Most végül is kik jönnek Piroshoz?

Tünde

KépKép
KépKép
KépKép
zitaanyu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?