Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem tudna valaki jó gyerekorvost ajánlani a XVI. kerületben? Olyat keresek, aki orvosnak is jó és a szervezésben is remekel, nem kell várakozni nála, mert megszervezi, hogy időpontra menjenek a betegek és a sürgős eset is el legyen látva, kellően tájékoztat mindenről stb.

Előre is kösz.

Ruz
ruzicsky
 
 


Sziasztok!

Abszolult új vagyok itt.
Ha minden álmom valóra válna, akkor itt most találnék olyan XV. kerületi anyukát, aki közel lakik hozzánk és van egy kb. 1,5 éves kisfia. :)

Létezik esetleg itt olyasvalaki?
sszzilvia
 
 


Szia Szilvi :)

Nekem itt sikerült több nagyon jó fej anyukára is szert tennem :D , akikkel azóta is többé kevésbé minden héten összejárunk. Mi mind a hárman XVI. kerületiek vagyunk, de ha esetleg van autód vagy más módon mobil vagy, akkor szerintem szívesen találkoznánk veletek :P

Sissy

Sylvie
sylvie26
 
 

 
 

Sziasztok!
Gyerekszoba dekorációs falfestést vállalok mesefigurák falra festésével!Minták vagy akármilyen egyéni elképzelés alapján is!
Tel.szám:20/3329741
E-mail:enszu@freemail.hu
Kép
Kép
Kép
enszu
 
 


Szia sszzilvia!

Én is XV.kerületi vagyok,és van egy 15 hónapos fiam. :D
Te melyik részén laksz a kerületnek?

Üdv.

Kata

Kép

Kép
tisz
 
 


Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy van-e valakinek információja, tapasztalata a Szent Korona utcai oviról. Nyáron költöznénk a környékre, és a most 4 éves fiamat szeretném oda beiratni.
Nagyon köszi!
Judit
gjuti
 
 


Sziasztok!
Ha valaki véletlenül erre téved, akkor szívesen ismerkednék helyi kismamával. A Flór Ferenc kórházban fogok szülni, augusztus végén.
Addig is egy kis reklám:
Most indul kismamatorna a XVI. ker, Lajos u. 85-ben. Keresgélek egy ideje a környéken kismama tornát, és sajnos nem sok lehetőség van, ezért GYERTEK, mert ha nem vagyunk elegen, akkor nem fogják indítani. Ezt az elérhetőséget tudom: 06702775969, vagy 06304448940
Orsi
orsicsaj
 
 


Sziasztok!

Hallottatok már a Pocaklakó-dalolóról?

Ez egy új, várandósoknak (és párjaiknak) szóló előadás, amivel a 0-6 hónapos korig alkalmazható dalok, mondókák és a hozzájuk kapcsolódó játékok világába tekinthettek be. 2x2 órás előadásról van szó, de az "előadás" kifejezés nem is jó, hiszen igazából dal- és mondókatanulással egybekötött beszélgetésről, tapasztalatcseréről van szó. Szó esik a pszichés háttérről, a fejlesztési lehetőségekről, módszertani segítséggel, ötletekkel látlak el Benneteket. Sőt, a megtanult 40 dalt és mondókát (játékleírással) a végén CD-ROM-on meg is kapjátok, hogy a későbbiekben könnyebben felidézhessétek azokat.

www.cilizenebolcsije.eu

E weboldal Pocaklakó-daloló menüpontjában tájékozódhattok róla.

Júniusban két új helyszínen indul két csoport: Óbudán és Újpalotán. Mindkettő remek közlekedéssel, a Pólus Centerhez illetve az Árpád-hídhoz közel helyezkedik el. A konkrét időpontokról és helyszínekről szintén a fenti weboldalon tájékozódhattok.

Zenebölcsi - babatorna - Pocaklakó-daloló
www.cilizenebolcsije.eu
huligánlány
 
 


Sziasztok :)
Én is XV. kerületi vagyok és van egy majdnem 7 éves gyönyörü kisfiam :)
És lehet hogy útban van a második bébi :)
nikolett81
 
 


sziasztok kismamak:)

az erdi topic-bol ugrottam at.

Mivel elkoltoztunk vegleg Erdre, van egy ures, kiado ujpalotai lakasom. Frissen felujitott, 36 nm-es, 10. emeleti, 2 szobas.

Ha esetleg erdekel valakit irjatok privit:)

Udv es kellemes babavarast, nevelgetest!

sziasztok!

mia

sünciboglya
 
 


Sziasztok!
Én is itt lakom 16-ban. Azt hiszem még előző évben írtam is. Elég hátul már-már Csömörön lakunk.
Úgy látom Ti már "nagyobbacska" gyerekek anyukái vagytok (főképp). Nekem a lányom május 2-án született,de már nagyon várom a jövő nyarat és haza se jövünk a Balcsiról :D
Van valaki,akinek van tapasztalata a Hermina úti babausziról?

Orsicsaj én a Flórban szültem és a szülészet nagyon jól meg van csinálva sztem. Párom kért nekem alapítványi szobát,így két ágyasba voltam végig,amit mindenképp ajánlok,mert sztem szülés után zuhanyozni még így is körülményes,nemhogy még a szobától eljárkálni. Ha még nem szültél,akkor nagyon szép szülést kívánok Neked!

dharma
 
 


Szia dharma!

Örülök, hogy előkerültél, nagyon pang a környék, pedig sok kismamát látok az utcán. Felmerült bennem pár kérdés, de aztán megnéztem a blogodat, és ott volt sokminden. Érdekes volt olvasni a szülésélményedet :-) Azon gondolkoztam pont tegnap, hogy én nagyon bátor vagyok, és nem kértem előre epidurálist, meg semmit, de vajon mi van, ha ott meggondolom magam? Neked felajánlottak a szülőszobán valamit? Én a Surányi dokinál fogok szülni, de gondolom hasonlóak a szokások...
Remélem lesz szabad alapítványi szoba nekem is, mert nagyon jó dolog, hogy a baba velünk van, de sok baba egy szobában elég fárasztó lehet.
Egyébként hogy vagytok, hogy bírjátok a meleget? Már nézegetem a környékbeli játszótereket, bár az még egy kicsit odébb van :-)

Orsi
orsicsaj
 
 


:D Surányi dokiról is hallottam jókat :D
Nem ajánlották fel,én Várkonyinál szültem,Róla nagyon megoszlanak a vélemények,de én ezer százalékig meg voltam Vele elégedve. Gyönyörűen végig vezette a várandósságom és a szülésemet is. A vágást nem éreztem,a varrásnál csak egy öltést és meg sem mertem alulról nézni,de amikor rávettem magam akkor láttam,h észre sem lehet venni :D...Na jó,kicsit elkalandoztam :lol:
Szóval a Flórba 6 héttel korábban be kell jelenteni,h kérsz-e edát. Ez elég érdekes így,mert ugye először szülőknél,mint én voltam,meg Te is leszel,hát honnan tudná az ember,h mire számíthat? :roll: Így utólag lehet kértem volna :)
A meleget Maja jól bírja,én most nagyon rosszul. Olvastam,h a tej miatt ilyenkor nehezen lehet bírni a meleget,ami nekem kevés van,de ettől függetlenül mindenhol szakad rólam a víz :? A kórházban meg nagyon meleg van a kórtermekben!
Én is remélem,h lesz 2 ágyas,mert sokkal jobb,ahogy írtad a babák miatt is. Nekünk volt éjszakánk,amikor végre Maja aludt,de akkor pont a szobatársam kisfia zendített rá. Szóval felváltva űzték az ipart :D

Mikor szülsz? Nagyon remélem,h minden rendben és problémamentesen fog zajlani és idejében jön a kisember. Most a meleg miatt ahogy látom sokan túlmennek a terminuson. Kisfiú,kislány? Hol laksz pontosan?
Mi itt a végén már,a Bekecs suli közelében.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2009.08.13 15:15-kor.

dharma
 
 


...

dharma
 
 


Szia!

Bocsi, hogy nem válaszoltam, kétszer is elszállt a hozzászólásom korábban, aztán szültem. Kisfiam, Benedek két hete született meg. A Surányival minden rendben volt, bár szerencsére nem volt túl sok szükség rá. Néha benézett, aztán nyomtunk, aztán már csak fércelni kellett. :-)
Szerencsére volt két ágyas szoba. Eredetileg egyágyasat akartam, de csak két ágyasban volt hely. De jobb is volt ez így, mert legalább volt társaságom. Apának sajnos sokat kellett azon a héten is dolgoznia, amikor bent voltam a kórházban, ezért egyedül lettem volna sokat.
Kicsit be vagyok fordulva sajnos, nem tudom miért. Benedek nagyon jó gyerek, keveset rumlizik éjszaka, és 6 órát már végigalszik.
Én az egyik Farkas-os utcában lakom, az gyalog messze van tőletek sajnos.

Orsi
orsicsaj
 
 


Szia Orsi!

Igaz, hogy mi még eddig nem beszéltünk, de szeretnék gratulálni a kis Benedek baby-hez :) Én még a két évvel ezelőtti "csapatból" vagyok itt, az én Márkóm már két éves elmúlt és gondoltam szét nézek erre felé, hogy mi a helyzet ;)

Gondoltam megnyugtatlak egy picit a magadba fordulással kapcsolatosan... Szerintem ne legyél elkeseredbe emiatt, ez az egész első babás dolog 180 fokos fordulat az ember életében és hát elsőre elég kemény, még azoknak is, akiknek a gyerkőce nem problémás. Én is nagyon ki voltam borulva, bár Márkó hajnal egytől négy-ötig végig ordított. Szóval főleg amikor a férjem elment dolgozni, akkor teljesen magamba zuhantam és csak potyogtak a könnyeim... Ez eltartott egy-két hétig (ha jól emlékszem csak ennyi volt :) és utána amikor már jobban kimozdulhattam vele, akkor már könnyebben boldogultam... És voltam olyan szerencsés, hogy itt a babaneten megismerkedtem egy szintén Orsi nevű lánnyal és vele nagyon sokat sétálgattunk és persze azóta is összejárunk ;)
Úgyhogy fel a fejjel, ez szerintem egy normális folyamata az anyaságnak és hamarosan ennek a szakasznak talán vége is lesz :D

Kép

Sylvie
sylvie26
 
 


Sziasztok !

Eddig még csak olvasója voltam a fórumnak. Nagyon jó dolgokat tudhat meg az ember. Mi most a 29.-ik hétben járunk. Első babynket várjuk :D .Nem választottam orvost, mivel nem kaptam túl jó infókat ( hiába adtak pénzt,nem ment be... stb ). Ráadásul december 24-re vagyok kiírva, így még jobban megvagyok győződve arról, hogy nem fog bejönni, hiába fogadom fel. Azt a pénzt inkább a babára vagy arra aki megérdemli , fordítanám Ezért olyan véleményeket - hozzászólásokat szeretnék kérni akik fogadott orvos nélkül szültek a Flórba. Köszike
Zsuzsi
b.suzy
 
 


Orsi gratulálok a babához és sok szépetjót,egészséget!

Suzy nekem fogadott orvosom volt (Várkonyi),akiről szintén terjengenek jók is rosszak is,de én nagyon meg voltam elégedve Vele. Egyetlen egy szabadnapja volt a héten,de nekem persze akkor "kellett" szülnöm :D Nem volt kérdés,h ott lesz-e,meg sem kérdezte,h akarom-e,h ott legyen,mert már az elején tisztázott dolog volt. Szóval Vele sztem nem lenne gond és a szülést nálam nagyon szépen levezette.
Más részről a szobatársam nem fogadott orvost és nagyon rossz volt Neki. Ahány orvos,annyit mondtak Neki,mindegyik mást csinált,vagy nem csinált. Befektették úgy a kiírt időpont után egy nappal,h semmi gond nem volt se Vele,sem a babával. A végén már idegileg volt ki és még nem volt túl a szülésen. Sajnáltam szegényt.
Sajna úgy vettem észre,h jobb,ha van egy fogadott orvosod. De tegyük hozzá a szülést már szépen levezették Nála és a szülésznő mindig jött megnézni.
Így ha lehet egy javaslatom,ha orvost nem is fogadsz,legalább szülésznőt kérj fel Végülis nem az orvos,aki ott lesz végig,hanem a szülésznő. Van ott több,aki nagyon aranyos,sztem tisztázni lehet előre,h hajlandó-e bent lenni akár Karácsonykor. Nekem Szabóné Judit volt a szülésznőm és csak jókat tudok írni Róla :D

Akárhogy is lesz,legyen egy szép és problémamentes szülésed!

dharma
 
 


Szia Dharma!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm, hogy írtál. Igen én is pont erre gondoltam, hogy inkább szülésznőt kérek fel. Írtam e-mailt a Kistarcsai kórháznak és van lehetőség szülés felkészítőre menni, ahol legalább megismerkednék velük. Te voltál ilyenen? Még egy kérdésem volna, nektek ki a gyermekorvosotok, vagy tudsz valami kedves, hozzáértő dokit a XVI kerből? Köszönöm előre is. Üdvözlettel: Zsuzsi
b.suzy
 
 


Igen,voltam :D Bár elég rosszul jöttek ki a dolgok,mert újév után egy csomót hezitált a kórház,h-h is legyen,ki tartsa,stb...Aztán ahogy láttuk elég ritkán volt. Azt hiszem bizonyos témákra fel vannak osztva a felkészítések és egy azon témát,csak évente 2* lehet meghallgatni. Egy terhesség meg 9 hónap,így esélytelen mindenből meghallgatni az előadásokat. Szerencséra a természetes szülésről szólót pont meg tudtuk hallgatni és csak remélhettük,h nem császár lesz. Szülőszobát meg nem is láttuk csak képeken :?
De azt tudom,h azon a szülésznőn kívül,aki velem volt (Szabóné Judit) még van egy,akit sokan felkérnek,valamilyen Erzsike (Szabolcsi talán a vez.neve?),aki nálam is bent volt,amikor felvették az adataimat,csak jött a váltás. Őket nagyon ajánlom :) Mind a ketten nagyon kedvesek.

Orvos: mi a Délceg utcai rendelőhöz tartozunk. Itt két gyerekorvos van. Az egyik Ember doktornő. Maja Hozzá tartozik,de én eljöttem Tőle...no komment,mert valaki meg szereti. A másik Sebes doktornő. Hozzá jelentettem át Maját,mert volt,h helyettesített és nekem nagyon kedves,szimpatikus,alapos orvosnak tűnt. Tetszett,h nem egyből felállította a diagnózist és írt össze,vissza gyógyszereket,hanem igenis elküldött vizsgálatokra és egy hét múlva minden rendben is volt.

dharma
 
 


Szia !
Olvastam, hogy ti kértetek alapítványi szobát. Ezt előre kell jelezni? Milyen árban van? És ha nem gond megírnád ( lehet priviben is ), hogy mennyit adtatok a szülésznőnek. Nem tudom mi a szokás és fogalmam sincs mennyit illik adni. Előre is köszi.
b.suzy
 
 


szia !

Nagyon - nagyon szépen köszönöm az infót mindenkinek és főlleg neked ( dharma ) . Szerintem ezek még türhető árak és megkönnyebültem , hogy nem horribilis összegekről beszélünk. Mindenfélekképpen megírom, hogy mi hogy volt velünk. Kissé félek, de majd túléljük. Köszönöm!
b.suzy
 
 


Sziasztok!

Suzy, mikor szülsz?

Én a legközelebbi babynket a kistarcsai kórházban hozom majd világra, bár majd csak november, decemberre tervezzük hogy állapotos legyek :lol: . Nekem egy nagyon jó orvost ajánlottak, de sajnos túl sok infóm nincs róla.... Kovács Rékának hívják. Egyszer már voltam nála, emberileg fantasztikus volt - pedig nagyon idegenkedtem egy női orvostól. De pozitív meglepetés volt számomra.
Nekem is elmondanátok az alapítványi szobával kapcsolatos dolgokat? Nagyon érdekelne... Már Márkó mellett is szerettem volna, de a Péterfy teljesen tele volt azon a héten és sajnos nem volt szabad szoba....

Szép estét,

Sylvie
sylvie26
 
 


Én nem ismerem ezt a doktornőt,de a szobatársam Nála szült. Illetve Ő vezette le a kitolást és nekem nagyon tetszett,h nem csinált rutinszerűen gátmetszést,mert nem kellett.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2009.10.22 09:38-kor.

dharma
 
 


Ja Suzy és most már sylvie is!
Azt elfelejtettem írni,h az alapítványi szobákat nem lehet foglalni. Révén hacsak nem programozott császár,akkor nem tudni mikor lesz a szülés. Az akár több nap eltérés is lehet. Én is 4 nappal a kiírás után szültem. Úgyhogy tőlem pl a szülőszobán kérdezték meg,h szeretnék-e alapítványi szobát. Ha van,akkor-akkor kell szólni.
Sylvie az ára ha jól emlékszem és már Suzynak írtam olyan 2000 Ft/nap,amit nem akkor kell fizetni,hanem kapsz egy csekket eltávozáskor és Te befizeted postán. Én pl egy hónappal később fizettem,mert nem jutottam postára és senki fia rám sem szólt,h "hé,hol a pénz?"
Sztem megéri kérni,mert ahhoz külön zuhanyzó van wc-vel,ami szülés után hát nem egy hátrány,főleg,h ugye rooming in van,így be tudod vinni a zuhanyzóba is a gyereket és tudsz pihenni,mert a Tieden kívül még egy babához kell "alkalmazkodni" (kivéve ikreknél :D ),tudsz pihenni. És van tv :D

dharma
 
 


Szia Dharma!

Köszönöm a gyors választ ;)

Annak a mondatnak a gátmetszéssel kapcsolatosan nagyon örülök, mert a következő gyerkőcnél semmiképpen sem szerettem volna ha vágnak... Nekem szerintem Márkónál nem sikerült túl jól, mert elég sűrűn érzem... Na mindegy, eb csont, azaz izom beforr majd egyszer :)

Az alapítványi szoba árával kapcsolatosan pedig nem is gondoltam volna, hogy "ennyivel" megússza az ember, egy picit többre számítottam... És jó hogy nem akkor kell vele bíbelődni.
Sok ilyen szoba van kialakítva? Úgy értem, hogy azért van esély bekerülni???
Az biztos, hogy óriási a különbség, valami borzasztó maga a "rendes" kórterem - legalábbis a Péterfyben nem volt valami barátságos... És azért jó lett volna szép körülmények között lenni abban a pár napban.
Dharma, ha gondolod írj magatokról, és küldj képet Majáról (nagyon szép neve van a kiscsajszinak ;)

Most visszatérek a számvitel feladataimhoz, mert egy hét múlva vizsgázok... :)

Jó éjszakát...

Sylvie
sylvie26
 
 


Hát nem tudom pontosan,talán 3-4 két ágyas szoba lehet sztem. Meg egy 1 ágyas,de az már tényleg elég drága,valami 9 körül van azt hiszem per éjszaka.
Igen,szerencsére ez a két ágyas nem olyan drága. És igazából a csekkre is Te írod rá az összeget. Mivel én elég későn szültem és csak hajnalba vittek be a szobába,azért én pl azt az éjszakát nem is fizettem,mivel az nem volt teljes nap :oops: :D

Hány éves most a nagyobbik gyerek (Márkó?)? Mert ha nem olyan nagy a korkülönbség,akkor remélem nem kell majd metszeni másodjára. Akkor is fájt,vagy csak most,utólag? Mármint a vágás,varrás is fájt?
Nekem is néha érzékeny,de csak ha hozzányúlok,vagy ha együtt vagyunk párommal az első pár percben érzékeny. Ami még a mai napig fáj az a farcsontom :? Nem szülök legközelebb hanyatt.

Nekem csak egy lánykám van,Ő ugye Maja. Mivel nem terveztük csak pár év múlva a gyerkőt,ezért a tesó kicsit várat magára (kivéve ha megnyerjük a skandináv lottót :D )
Jövő héten lesz fél éves és egy áldás a természete :D Már elejétől fogva végig alussza az éjszakát. Átlag olyan 7-kor kel és leszámítva az első 3 hónapot nem egy sírós baba :D Ha sír,akkor annak komoly oka van és gyors kiküszöböljük a gondot. Mosolygós,vidám baba :D Imádom!
Itt egy kép Róla,de csak ha viszont kapok Márkóról egy képet :D Kép

dharma
 
 


Szia Dharma!

Ma elég szűkszavú leszek, csütörtökön vizsgázok és már úgy érzem, hogy nagyon kevés időm van. Így gyerkőc mellett pedig elég nehéz, mert csak ugye az éjszaka marad, de már egyre kevesebb az energiám. Úgy vagyok vele, hogy csütörtökig azért valahogy kitartok :?

Maja olyan szép mint a neve, nagyon kis cuki csajszi ;). Nagy mázlitok van vele, hogy ilyen jó kis baby, nekünk nem volt ekkora szerencsénk... Elég durva éjszakáink voltak nagyon sokáig, csak másfél éves kora óta alussza át az éjszakát és napközben is elég sok volt a sírás. De ettől függetlenül egy tündér, nagyon édes kispofa :)

A szobát illetően én mindenképpen kétágyasba mennék, jobb ha az ember tud kihez szólni :P

Márkóci két éves és három hónapos, már igazi nagyfiú! Hihetetlenül gyorsan elment ez az idő és észre kellett vennünk, hogy nem is baba többé :) Természetesen viszonozom a képigényt :)

Ti merre laktok? Mit dolgoztál előtte? Mikorra tervezed a visszamenetelt? (természetesen csak akkor ha nem lesz meg a skandináv ;)

Kép Márkó

Sylvie
sylvie26
 
 


Ejjj de vagány kislegény!!! Nagyon helyes kispasi,Te sem panaszkodhatsz :D

Miből vizsgázol? Kitartást és sok sikert kívánok,h sikerüljön!

Nálam is az a helyzet,h szinte néha még nehéz felfogni is,h Anya lettem és tessék,már itt négykézlábazik mellettem a lányka.
Meg hétvégén előbújt az első fogacska is :D

Mi itt lakunk a végében a XVI-nak a Bekecs sulinál,ha az tudod hol van. Egy kistarcsai lánnyal voltam egy szobában a kórházban és én is egyet értek,h kell az a kis társaság. Mikor éjszaka fél 2 körül betoltak a szobába szülés után,h aludjak egy kicsit persze nem ment...hogy is ment volna,amikor az ember ilyenkor fel van pörögve. A szobatársammal egyből 4-ig beszélgettünk,nagyon örültem,h nem egyedül,csendben kellett eltöltenem azt a kis időt. De persze azért estére megéreztem azt a 36 óra ébrenlétet+szülést,mert elég álmos lettem :)

Korábban a Vodafone-nál dolgoztam behajtáson. Volt is itt nálunk a volt főnököm,kérdezte,h nem hiányzik-e? Mondtam,h-h a viharba hiányozna. Soha nem voltam az-az irodában ülő. Keramikusnak tanultam és az iparművészeti egyetemre készültem volna,amikor jött Maja. De nem búslakodom,mert az is ad lehetőségeket. Most műkörmös tanfolyamra járok,ahol Maja miatt 50% kedvezményt kapok. És lehet még tanulok ezt,azt amíg van kedvezményem :D

Te hogy tervezed a visszatérést? Vagy már dolgozol? Várnak vissza a munkahelyre,ha még otthon vagy?
Kistesó ügyben le szeretnéd dolgozni az egy évet,mielőtt jön?

dharma
 
 


Sziasztok !

Kissé megkésve, de én is itt vagyok. Tényleg gyönyörű gyerköceitek vannak. Gratulálok hozzá !
Szerencsétek van, hogy ennyire jó baba a Majácska. Remélem nálunk is bejön majd, habár én, már most is 3-4 óránként fent vagyok. Nem bírok feküdni.
A Márkó is igazi szívtipró lesz, oviban biztosan odáig lesznek a csajok.
Egyébként nálunk tervezett a baby , már 2 éve szerettük volna, de valahogy az anyagiak mindig jobban befolyásoltak minket ( nem mintha most jobb lenne ). Csak miútán a fönökeim fülébe jutott, hogy mit is szeretnénk ment a szívatás. Így úgy gondoltuk ha már szeretnénk babát , most jött el az idő. Megmondom őszíntén jobbán jártam . Karácsonyra vagyok kiírva, de valószínűleg előbb meglesz.
b.suzy
 
 


Sziasztok!

Dharma: köszönöm szépen a dícsérő szavakat az én kismanómról :) Szerintem is nagyon vagány kiccsávó :)))) De a szemeiben ott van a rosszaság - bár inkább ilyen baby legyen ;)
Mérlegképesre járok és a számvitel részén már egy jó párszor sikerült elhasalnom... Úgyhogy megint neki indulok - drukkoljatok majd... Végülis lesz rá öt órátok - 10-kor kezdődik és 3-kor van vége :P
Nem nagyon tudom, hogy melyik az a Bekecs utca :? - melyik végénél laktok?
Műkörmösnek tanulsz? Az nagyon jól hangzik és nagyon kevés van jó műkörmösből... Nagyon jól lehet vele boldogulni ha ügyes az ember. Bár én nem ilyen beállítottságú vagyok, nálunk a tesókám a kreatív - most fog végezni fodrászként, de annyira ügyes, hogy már egy éve dolgozhat a Récsei Centerben a szalonban ahol gyakorlaton van
:P
Én könyveléssel és bérszámfejtéssel foglalkozom, már másfél éve járok dolgozni, de csak részmunkaidőben. Régebben heti két napot jártam, most pedig három és felet. Így azért tudok pénzt keresni is (mert nekem a főiskola miatt az elejétől fogva a gyes jár és hát az nem sok mindenre volt elég) és persze a manómmal is tudok mellette foglalkozni.

Suzy: neked is köszönöm a Márkóciról szóló véleményt, nagyon büszke vagyok rá :lol:
Nem voltak túl korrektek a munkahelyeden veled, jobban is tetted, hogy inkább babázol majd. Gondolom nem igen vágyódsz majd vissza... ? Merre dolgoztál?
Kisfiú vagy kislány lesz a karácsonyi ajándék? :)
Azért lehet hogy jó lenne ha előbb megszületne egy picivel, mert akkor már otthon tölthetnétek a karit ;)

Megyek, mert fenékbe fognak rúgni ;), aztán pedig még tanulok is egy kicsit, bár már annyira ideges vagyok, hogy szinte teljesen felesleges...

Szép hetet mindenkinek ;)

Sylvie
sylvie26
 
 


Suzy valóban nem valami kedvesek a munkahelyeden :twisted: :? Szerencsére nekem nagyon kedvesek,aranyosak voltak a főnökeim. Sok helyen olvasom,h még bejelenteni is félnek. Nekünk ilyen szerencsére nem volt. A pozitív teszt a munkahelyen ért és úgy lepadlóztam,h felhívtam főnökömet,h mi most megyünk nőgyógyászhoz rögtöndeazonnal (mert párommal együtt dolgoztam). Nagyon aranyos volt,egyből kérdezte,h "Akkor most örülni kell,vagy idegeskedni?" :D
És végig a terhesség alatt kérdezgették,h jól vagyok-e,bírom-e,stb...Mondjuk egy multicég sztem nem is teheti meg az ellenkezőjét.

Tényleg,az most már engem is érdekelne,h mit hoz a Jézuska :D Nevek?

Sylvie ma találkoztam barátnőmmel,akinek egy éves a kisfia. Na Neki is olyan kis zsványság van a szemében :D
Anyukám is könyvelő. Most valami csoportvezető az Aegonnál,de elismerésem,ha Te ezt tudod csinálni. Nekem meg ez nem menne. A folyamatos változások,tréningek,amikre kell járni,frissíteni a tudást,stb... :roll:
Engem is már évek óta érdekelt a fodrászat,de a saját fodrászom azt mondta,h még egyedül is nehéz anyagilag az eleje (tanulás,gyakorlat,indulás),de gyerekkel meg-meg se próbáljam. Így lett a műköröm,mert abba talán tudom kamatoztatni a "tudásom" és ahogy írod,lehet,h van bőven műkörmös,de remélem én igényes munkákat tudok majd kiadni a kezem közül. Már alig várom a gyakorlatot.

Na akkor majd szidlak csütörtökön :D

Suzy Te egyébként hogy bírod így a finishbe lassan?

dharma
 
 


Sziasztok !

Én a Pólusban dolgoztam egy üzletben mint üz.v. helyettes. Sokat idegeskedtem, valószínűleg ezért is keményedett- dik ennyit a hasam. De már pihi van. Elég nyugodt vagyok, ahhoz képest, hogy nem sokára itt az idő. Nem tudom, hogy ez jót vagy rosszat jelent. Egyébként nagyon úgy néz ki, hogy kislány lesz és a párommal úgy egyeztünk meg, hogy ha kislány ő , ha kisfiú én választok nevet. Kislány nevünk kettő is van - Mirjam - Dominika, ha mégis fiúcska lesz akkor Dominik lesz.
Engem is nagyon érdekel a bérszámfejtés, gondolkodtam is hogy ha a pici engedi elmegyek tanfolyamra. Megírnátok , hogy működnek a tanfolyamok, van valami kedvezmény ilyenkor?
b.suzy
 
 


Sylvie na??? Hogy sikerült?

Suzy sztem ha nyugodt vagy az semmiképp sem rossz. Sőt!!!
Én az efeb-hez járok,így csak arról tudok nyilatkozni. Gyed,gyes,tgyás...alatt a képezésből 50 %kedvezmény. Vizsgadíjra ez nem vonatkozik. És azt lehet részletekbe. Így én a műkörmösre havi 11-et fizetek. Sztem mindenképp megéri.
Na úgy nézem,h efebnél bérügyintéző van. Gyerek mellett 7 hónap,3 hetente szombaton. Eredetileg 79990 Ft (ebből jön le a fele) + 33900 Ft a vizsgadíj. Így ha havonta fizeted,akkor Te is olyan 11-re számíthatnál.
Szép neveket választottatok :) Mi lenne mellé a vezetéknév,ha nem titok?

dharma
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok - bár még mindig keresztbe állnak a szemeim a fáradtságtól :? . Mindig nagyon megvisel ez az öt órás vizsga. Bár úgy érzem, hogy most van esélyem, de nem nagyon szeretném elbízni magam, mert "ezeknél" bármi megtörténhet... Hétfőn vagy kedden lesz eredmény, mert ha sikerült... Vagyis sikerült ;), szóval akkor pénteken mehetek szóbelizni 60 tételből - szuper progi ;) Mondjuk az igazat megvallva már nagyon várom, hogy mehessek végre szóbelire :P Úgyhogy remélem, hogy kedd este már jó híreket közölhetek és újra elkezdhetek izgulni a szóbeli miatt :D

Suzy: az efeb-et én is tudom ajánlani, tavasszal náluk kezdem el a tb ügyintézőit, mert azért sokat jelent az az 50% mínusz. Mert igaz, hogy bérszámfejtek, de jó lenne tudni, hogy a bonyolultabb eseteket hogyan kezeljem és hogy mit miért csinálok :)

A pólusban melyik üzletben dolgoztál? Ha lehet itt ilyet kérdezni :oops:
Mi elég sokat járunk oda :lol:

Tényleg szép neveket választottatok, mondjuk ha nekem kellene választani, akkor valószínűleg a Mirjam mellett döntenék ;)

Jó hétvégét és pihenést nektek ;)

Sylvie
sylvie26
 
 


Azért elmesélem ma,h jártam az efebbel . Ahhoz képest,h egy elég jó nevű-vagy nem is tudom,h írjam-iskola elég nagyot csalódtam.
Két hete,17-én családi program miatt nem tudtam menni órára. Múlt héten volt ugye 23-a,így az órarneben ott nem írtak tanítást. Erre ma bemegyek és az ügyfélszolgálatos hosszas kutakodása után (mert Ő sem nagyon tudta,h mi van) kiderítette,h a mai órát múlt héten tartották meg. De se a honlapon,se e-mailbe egy büdös szót nem szóltak,h ma nem lesz óra. Ez akkor milyen felnőtt oktatás???? Párom is jár suliba,szintén okj-s képzésre,na de Nekik bárminemű változást egyből küldenek mailbe. Itt meg nem megyek be egy nap és 3* szívom meg??? :twisted: :evil: Tök fölöslegesen mentem ma be. Akkor inkább maradtam volna itthon Majával. Rajtam kívül meg még vagy öten ott álltunk,h akkor most mi van???

Na ennyit az efebről. Ezt egyébként már angol tanárom is mondta,h elég rossz a szervezettség.

dharma
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a hasznos infókat. Ez tök jó, hogy ennyit támogatnak, érdemes belevágni. Habár ez a kicsitől is függ. Egyébként mintha a munkatársam is ott tanulta volna az üzletvezetőit és nála is voltak ilyen kicseszések ( már mint, hogy nem szóltak ha elmaradt egy óra )Nincs senki akitől ilyenkor rá tudsz kérdezni? És egyébként nem nehéz úgy tanulni, hogy csak 3 hetente mentek?
A kis pocaklakó teljes neve Tischler Mirjam vagy Dominika esetleg Dominik.
Ne is mondjátok, nekem-ünk is nagyon tetszenek a nevek , az anyunak kell még barátkoznia vele. Neki nem tetszik, tegnap is felhívott, hogy milyen szép nevet talált, de én csak mosolygok rajta.Majd hozzászokik
Sylvie : elküldtem privibe a munkahelyem
b.suzy
 
 


Sziasztok!

Suzy: köszönöm szépen a privit... Hát nem semmi... Mondjuk az ő szegénységi bizonyítványuk ez az egész dolog... Sajnos vannak és lesznek is ilyen emberek - teljesen érthetetlen, mi "normális" emberek számára, hogy hogy lehet így viselkedni. De azt hiszem ez csak egy költői kérdés :lol:
A névvel kapcsolatosan: nálunk is volt egy kis szájhúzás, hogy nem olyan ismert név, és miért kell Márkónak anyakönyveztetni, de mostanra már mindenki megbarátkozott vele és többféleképpen is tudják becézgetni :P
Szerintem a vezetéknevetekhez jól passzol mind a két név ;)

Ez az efeb-es helyzet meglepett, bár az őszi kurzusra akartam jelentkezni és azt hittem hogy az ügyintéző kicsit ügyi-fogyi, de ezek szerint nem :). Mivel nem sikerült elmennem az őszi, ezért úgy gondoltam, hogy majd a tavaszin belevágok. De majd figyelek, hogy meglegyen egy telefonszám, ahol tudok érdeklődni :D

Megyek. előre iszok a medve bőrére, elkezdek tanulni a pénteki szóbelire, mert ha kedden derül ki hogy sikerül, akkor már nem lesz túl sok időm arra a tengernyi tételre :lol:


Szép estét

Sylvie
sylvie26
 
 


Sziasztok!

Felhívott az oktatásszervező és kiderült,h a tanulók beszéltek zöldséget,mert a múlt héten nem is volt óra :?

Suzy én spec hetente járok suliba,nem 3 hetente és 10 hónapos. Ez tanfolyam függő. Csak azt írtam,h ha Téged érdekel a bérszámfejtés,akkor Neked így lenne :)

Szóval a mostani Kismama magazinban a Flór kórházról van szó. Ott mondta az osztályvezető főorvos,h 6 kétágyas szoba van. Pont abba a szülőszobában voltam,amelyik a képen van :D

dharma
 
 


Sziasztok!

Logopédiai magánoktatást kínálok XV. kerületi (közel az SZTK-hoz) stúdiómban.
Segíteni tudok hallássérült, pösze, nem beszélő 3 éves gyermekeknek és szüleiknek. A fel nem sorolt logopédiai vagy hallássérült gyermekekkel kapcsolatos kérdésekkel is keressetek meg privát üzenetben.

Sok örömet a gyerekekben! Zsuzsa
fazsu
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok :lol: Sikerült az írásbelim is és tegnap volt a szóbelim - és az is meg lett :D !!!!!
Még jövő hét csütörtökön is megyek számvitelszervezésből, aztán utána jöhet egy wellness hétvége egy nagyon jó babás barátunkkal a Balcsin :P Már alig várom!!!

Közben pedig volt egy gyors bölcsesség fog műtétem, mert annyira begyulladt, hogy hiába szenvedtem vele három napig, nem lett jobb, úgyhogy szerda délután végül kiműtötték... Szóbeli előtt egy nappal szuper program volt :P De végre nem fáj a fogam, most még fájdalomcsillapítókon élek, de legalább kordában tudom tartani...
Mit csináltok hétvégén?
Suzy hogy van a pocakod?

Dharma! Én is mindig megveszem a Kismamás magazinokat (kicsit elvetemült vagyok mert mind a hármat meg szoktam venni - de olyan jó olvasgatni :? ) Már régen vártam hogy benne legyen a Flór is és ahogy olvastam amit írtál, el is szaladtam megvenni :D
Nagyon jókat írnak róla, én nem is számítottam ennyire pozitívra. És úgy tűnik, hogy elég sok az alapítványi, tehát elég nagy az esély, hogy az ember bekerülhessen...

Mindenkinek kellemes (esőmentes) hétvégét :lol:

Sylvie
sylvie26
 
 


Sylvie éljeeeen!!!! Gratulálok,csak így tovább!!! Jövő hétre is egy kalappal!
Irigykedek a wellness hétvége miatt :D :D :D Én is mondtam páromnak,h Karácsony után jó lenne két,három napra kettesben elmennünk. Bár biztos vagyok benne,h fél nap után már úúúgy hiányozna Maja,h jönnék haza :oops: :D

Jókat írnak,igen,bár rájöttem,h nem mindig igaz,amit mondanak a főorvosok. Kicsit idealizálják a "kórházukat". Én pl abban a szobában voltam,ahol elvileg pezsgőfürdős volt a kád,de mondta a szülésznő,h az már jó ideje nem is működik. Őszintén mondjuk egyáltalán nem bántam,mert ha bekapcsolták volna,akkor meghaltam volna. Így is örültem,h élek :oops:

Én is megveszem a Kismamát,a Babát és az Anyák lapját is :D Akkor én is elvetemült vagyok :D

Suzy akkor Nektek sem egyszerű a vezetéknév :D Majd lehet betűzgetni mindenhol. Páromnak,meg Majának Delbó a vez.neve,de még azzal is meg szoktam "szenvedni". Mondom,h Delbó Maja,visszakérdezik: "Hogy,Gábor Maja?" vagy "két l-el"??? :) Nekem a Tóth-al soha nem volt gondom,így kicsit szokatlan még :D

dharma
 
 


Ja,hétvége: 3 napja meg vagyok fázva. Ősszel ez már a második :evil: Ma van barátnőm leánybúcsúztatója. Ki szerettem volna magam kúrálni mára,így tegnap sokat teáztam és leküzdöttem a torkomon egy kis pálinkát :oops: Ma reggel meg arra keltem,h hangom nuku. Rosszabb,mint tegnap. Így folytatom a teázást,elmegyek venni cukrot a torkomra és Isten biza,h este nem hagyom cserben a barátnőmet :)
Holnap meg szülinapi ebédezés nagyimnál.

dharma
 
 


Köszönöm szépen :) Büszkélkedek is magamra most egy picit ;) Örülök, hogy ezen a részén túl vagyok, mert ez már eléggé stresszelt, egy jó párszor kifogott rajtam :)

Ne is mondd, a wellness hétvégét már mi is nagyon várjuk, mondjuk mi visszük Márkót is mert voltunk már egyszer nélküle is, ami persze jó volt valahol, de nagyon hiányzott. És pont volt több gyerekes család is a szállodában és rossz volt hogy mi nem ölelhettük át a kis mackónkat...
Nagyon tudom ajánlani - ha gyerekkel mentek - a Balcsinál a Flamingó Hotelt. Szuper a gyerekmedencéjük, van játszószoba, finom kajcsik vannak... :lol:

Hogy sikerült a lánybúcsú? Jobban vagy már?

Sylvie
sylvie26
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Na megvolt a leánybúcsú,de már az esküvő is. Mind a kettőn nagyon jól éreztem magam. A menyasszony meg gyönyörű volt. Ez volt ez első,h közeli barátom mondta ki az "Igen!"-t és ez volt az első,h ez engem is meghatott :D Hát az első hitvesi csóknál már könnyeztem :D Magyon szép volt! A menyasszony meg gyönyörű!
Az alkalmi ruha vásárlása egy kálvária volt. Egy hét után pénteken teljesen elkeseredve ugrottam még egyszer neki a vásárló körútnak,h másnapra legyen ruhám. És el se hittem,h találtam kényelmes és nekem is nagyon tetsző,csini ruhát. Most éreztem terhesség,szülés óta magam újra nőnek :D És az is jól esett,h más is megdicsért...a legjobb volt,h párom volt köztük az első :D

Lehet nálunk is az lesz,h Majával megyünk wellnesselni,mert sztem nekem is nagyon hiányozna :oops: De tudom,egyszer ezeken is át kell esni,meg kell tapasztalni és nem csak nekem,hanem Majának is :)

dharma
 
 


Sziasztok!

Egy picit megkésve, de itt vagyok... Azóta már túl vagyok másik két vizsgán is, úgyhogy egy picit el voltam havazva :? . A tegnapi eredménye majd jövő hét elején derül ki és ha az is meg van, akkor 9én szóbeli és a mérlegképesek közé léphetek végre :D . Már nagyon nem bánnám, elég kemény menet volt... :P

Gondolom hogy jól éreztétek magatokat az esküvőn - mi nagyon szeretünk... szeretnénk esküvőre járni, mert valahogy mindig olyan jó a hangulat, függetlenül a költségvetéstől, stb. És mindig eszébe jutnak az embernek a szebbnél szebb emlékek :) .
A ruha vásárlásról ne is beszéljünk... Nekem mindig óriási a dilemmám hogy mit és persze sosem találok tökéleteset... De azért a végén valami mindig összejön...

Majával kapcsolatosan pedig ahogy gondoljátok, persze azt is ki kell próbálni, hogy csak kettesben elmenni, mert hát az azért teljesen más pihenést jelent.

Nálunk nagyon jól sikerült a wellness hétvége, csak annyira gyorsan elszaladt az a három nap, hogy már azon vettük mindannyian észre magunkat, hogy ülünk a kocsiban és jövünk haza. De szerintem fantasztikusan sikerült, mind a négy felnőtt és két gyerkőc is jól érezte magát :lol:
Arról nem is beszélve, hogy kifogtuk a legjobb időt, jobbat talán nem is kívánhattunk volna - úgyhogy sikerült nagyokat sétálni és játszóterezni is :D
Ezt a szállodát nagyon tudom ajánlani - rendkívül bababarát ;)

Megyek, mert Márkóci felébredt a délutáni szunyókából...

Jó hétvégét

Sylvie
sylvie26
 
 


Kedves Anyukák, Apukák és Kismamák!

2010.02.14.
2010.03.14.
2010.04.11. Baba Ruha Börzét szervezünk Budapesten,14.kerületben a Hermina út.3.
Zeg-Zug Gyermekházban.

Programok: Bábszínház, Játszóház és persze Baba Börze.
Asztal foglalás: borzeszervezo@freemail.hu vagy telefonon: 70-314-04-07
Mindenkit szeretettel várunk!

HELYSZIN ÉS DÁTUM FIGYELÉS: babanet.hu/hol-mi

Üdvözlettel:

G.Krisztina
70-314-04-07
borze
 
 


Sziasztok !

Elnézéseteket kérem, hogy ilyen későn írok, de megtörtént a nagy esemény : Megszületett a kislányunk Mirjam. A vártnál előbb érkezett és hát az utolsó napok ( Hónap ) már elég megterhelőek voltak. Ezért nem is jelentkeztem. Át is kell olvasnom az üzeneteiteket, hogy képben legyek. Üdv. mindenkinek és békés boldog karácsonyt.
Suzy
b.suzy
 
 


Sylvie,h sikerült végül? Minden meglett?

Suzy nagy-nagy gratula!!! Azért,ha nem titkos és majd felocsúdtál a boldogságból megmutathatnád,mert az avatar kicsi :oops: :)
Mikor szültél?

Hogy telt a Karácsony? Nálunk még ugye Maja sokat nem fogott belőle,de nagyon jó volt és a fát néha meg is tépte :D
Már állni is tud...bárhol! :D Szólt a VN,h lehetőleg inkább a mászásra buzdítsuk. Ne de mindenhol feláll!!! :shock: Valamikor ha ülök az ágyon,akkor a hajamba kapaszkodva húzza fel magát :D
A mai nap meg kibújt a 3. kis fogacska is :D

Így utólag is nagyon sok boldog Karácsonyt és előre is nagyon boldog újévet Nektek!

dharma
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: