Új privát üzeneted érkezett!

Szió!

...hát szerdán be kell feküdnöm,s csüt. indítanak (ha addig nem lesz semmi)
Jajj,nagyon izgulok Kép

Gondolj rám csüt. Kép
pusszz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Gondolok Kép
Már épp reménykedtem,hogy a hallgatás jó hírnek köszönhető...
De sebaj, csütörtökön te leszel a legboldogabb kismama Kép))))))))))
ez annyira jó Kép
Jajj, nagyon várom már,hogy hazaérjetek Kép
Ne felejts majd el írni Kép
lirian
 
 


Sziasztok!

Figyelmetekbe ajánlom Kispesten nyílt játszóházunkat,ahová 3éves korig várjuk a kicsiket.Szakképzett óvónők tartanak foglalkozásokat(zenebölcsi,angol,kézügyességfejlesztés),mindezt egy 130nm-es családi házban.csupa játék környezetben kialakítva.
Nyitva:kedd-szerda-csüt. de.9-13óráig,du.15-19óráig.
Cím:1194 Endresz György u.28. Tel:06 20 9 476 243
aja
 
 

 
 

Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
tavasz
 
 


Lirian szió!

Hazajöttünk Kép Megszületett a manó,sajna császar lett a vége 6 óra szenvedés után....lassult a manó pulzusa Kép nem bírta tovább,s asszem én sem...
http://web.axelero.hu/chrismenbmw/gyermekunk.htm
itt vannak képek,megtudod nézni.
jövök majd mesélni,csak mennem kell most.manó vár...

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Christinbaba,
Gratulálok én is, nagyon aranyos baba! Szoktam olvasgatni a topikot, de valahogy mindig akkor jártam erre, mikor éppen pangott.

KépKép
connie
 
 


Szió Connie!

Sajna most is pang ez a topic Kép

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szia Christinbaba Kép

Nagyon sok boldogságot, gratulálok a kicsihez, Krisztián gyönyörű baba Kép

Gyere majd, és mesélj, kíváncsian várom Kép
Lir
lirian
 
 


Christinbaba!

Még egyszer hatalmas gratula;Krisztián gyönyörű kiskölök! Kép

Ildi

delfinke
 
 


Delfinke szió!

Köszönöm szépen...egy tündér tényleg Kép

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Lirian szió!

Mit meséljek? Kép Kép
A szülést?vagy a babáról? Kép
vagy mindent? Kép

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Christinbaba,
Mindent.KépMilyen volt a szülés, a kórház? Milyen a babával, hogy boldogultok?

KépKép
connie
 
 


Cbaba!

Mesélj el mindent, minket minden érdekel! Kép Ugye sétálótársak? Kép Kép Kép Kép

Amúgy mikor költöztök?

Ildi

delfinke
 
 


MINDENT Kép
lirian
 
 


Sziasztok Lányok Kép

A szüléstörténetem:
Szept.1re voltam kiírva,de a manó nagyon nem akart kibújni.A dokim szerdán(09.07) reggelre berendelt.Megcsinálta a szülésznő az infuziós tesztet,amire nagyon jól reagáltam.Napközben még volt Uh,meg a főorvos is megvizsgált.Este felnyomtak valami lazító zselét,mert tök zárt voltam.Reggelre 1 ujjnyis lettem.A szülésznő megcsinálta a beöntést,a doki a burokrepesztést,s nyomták belém az infuziót.Még az eljén el is voltam a fájásokkal..de azok egyre erősebbek lettek,én meg fáradtam.Ültem a labdán,beültünk a kádba is,a férjem forró vízzel locsolta a hasam.De ezt is meguntam 10 perc alatt.Visszafeküdtem az ágyra,s szó szerint fetrengtem,sehogy sem volt jó.Anyukám is ott volt velem végig.szorítottam mindenki kezét.1/2 8kor indult az egész,s a doki bejött 1/2 14kor,hogy sajna mütő....én csak annyit mondta,hogy: jóóóó,csak menjünk máááááár.Ja már 1 órája azt hajtogattam,hogy nem bíírom tovább KépBetoltak,még volt két fájásom,megkaptam a gerincszurit,(ami megváltás volt nekem)s onnantól kezdve nem éreztem semmit.13:46kor vették ki manót(a szülésznő megmutatta,nekem folytak a könnyeim),összevarrtak,s tök hamar kint is voltam.....hát röviden ennyi. Kép
Jelenleg anyukáméknál vagyunk,ő nagyon sokat segít nekem,mert én nagyon rosszul vagyok.Gyenge,fáradt,s 3 napja lázas Kép Ma voltam is az ügyeleten.Minden rendben van nálam,nem tudta a doki mitől lehetek lázas...de azért kaptam gyógyszert,remélem segít.Nagy szükségem lenne rá,mert költöznünk kell,meg a manónak is szüksége van rám. Kép

Krisztián baba,nagyon jó baba.nyugis,mint az anyukája.Nem szopizunk,mert én nem eröltetem.Tejem van bőven,azért azt kap,csak fejnem kell.

Hihetetlen jó anyucinak lenni Kép

Delfinke hónap végéig ki kell költöznünk a lakásból...de a házba mi csak 1 hónapon belül tudunk átmenni.

Mennem is kell,hív a fiam Kép

sziasztok
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


...ja azt elfelejtettem leírni,hogy azért kellett a mütő,mert amikor jött egy fájás a manó szíve lement 100 alá.nem bírta volna végig,s én sem Kép 2 ujjnyiig jutottunk amúgy 6 óra alatt!

pusszz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Christinbaba,
Hát ez nem volt semmi.Kép Nekem is burkot repesztettek, megmozdulni nem bírtam a fájások alatt, bár állítólag ha magától indul meg, kevésbé fáj. Azért még egyszer nem próbálom ki, inkább az EDA. Bár nekem a kédban legalább jó volt, másfél órát eldagonyáztam benne.Kép

Hogy-hogy nem szopiztok? Krisztiánnak nem megy? Vagy neked kellemetlen? Nem fárasztó fejni?

Fú, én annyira utáltam az elején, hogy azt mondtam, hogy első hat hét után tápszerezni fogok, de aztán addigra szerencsére belejöttünk, és győzött a lustaságom.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie szió!

...én is úgy tudom,hogy ha magától indul a szülés,akkor nem fáj ennyire Kép

Azért nem szopizunk,mert én nem eröltetem.Krisztiánnak nem nagyon megy,meg mindig megsajnálom Kép
Tejem van bőven,csak azt kap.Fejnem kell Kép
Fárasztó a fejés,főleg a hátamnak Kép

Delfinke,hónap végéig ki kell költöznünk a lakásból,de a házba csak késöbb mehetünk.

hol szoktatok sétálni?

pusszz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Christinbaba,
Mi is jól összeszenvedtünk a szopival, mint írtam. Az István kórházban van szopis ambulancia, mi is ott voltunk, ott lehet tudnak segíteni, megnézik, miért nem megy Krisztiánnak. Sokkal egyszerűbb szoptatni, mint fejni. Az sztem nem "normális", hogy egy babának erőltetni kelljen a szopit.

Eddig egyszer sikerült összehozni a sétát, Kőbánya központban, de legközelebb az Újhegyi parkba tervezzük. Tényleg, Ildi, Lirian, mikor is?

KépKép
connie
 
 


Connie!

Pont most írtam a másik topikra; hogy ma nem jó-e nektek! Kép

Cbaba!
Biztos belejön majd a szopizásba, fejni elég fárasztó! Kép Bár szerintem az a lényeg hogy sok tejcsi legyen! Kép

delfinke
 
 


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉPESSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Õszi kezdéssel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gy. Edina Tel: 20/235-8202
beki
 
 


Szia Cbaba!

Hogy vagytok?
Krisztián megszokta már a pocakon kívüli életet?
Te hogy vagy?
Ildi

delfinke
 
 


Szió Delfinke!

Minden OKés,tegnap már 1 hónapos volt manó,rohan az idő.Már kis húsgombóc lett Kép)

pusszz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Szia Connie, Hajni!
Ezek szerint te is errefelé laksz?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Cbaba!

Örülök, hogy jól vagytok.Az idő tényleg rohan, Marcipán is most született és ma 7 hónapos! Kép
Ildi

delfinke
 
 


Sziasztok Anyukák!
Gratulálok a babusokhoz mindenkinek!
Engem Helgának hívnak, most regisztráltam és az Óhegy Park szélén lakunk. Ha nincs túl messze, gyertek sétálni, várunk benneteket! Mi naponta 2x 2-3 órát is lentvagyunk. Az én kisfiam 2,5 hónapos, Botinak hívják. Akartam képet feltenni, de nem működik a feltöltés gomb..A parkban egyébként ő a legkisebb az összes baba közt,nem tudom hol lehetnek a kisebbek?? Én az Uzsokiban szültem, nagyon meg voltam mindennel elégedve. Boti baba amúgy 6 hétig borzasztó pocifájós volt, utána lett sokkal jobban, de még most is görcsöl neki,csak már nem sír. Ha van kérdésetek a manókkal kapcsolatban, írjatok, szívesen segítek!
helga22
 
 


Szia Helga!

Üdv ebben a kihalófélben levő topikban!Kép
Az én fiam Marcell hétfőn volt 7hónapos; mindenkinek ilyen nyugis semetét kívánok! Kép
Én az Újhegyi ltp-n lakom, röviden ennyi.

Hogyhogy Boti a legkisebb?Mekkora súllyal született?

Üdv:
Ildi

delfinke
 
 


Szia Helga!

Ha Ildi nyugis csemetéjénél ha van nyugisabb, az az enyém.Kép Ákos jövő héten lesz 6 hónapos. Mi a X. ker szélén lakunk, a Hungária krt.-on.

Szoptatod még Botit? Tejterméket eszel? Az gyakran okoz hasfájást. Én most kezdtem újra enni ilyesmit, fél év szünet után. Nagy vágyam egy kifli + joghurt reggeli, pár nap múlva kipróbálom, manó hogy bírja. Viszont legalább a hasa nem fájt egy hetes kora óta.

KépKép
connie
 
 


Szia Ildi!

Én pont 1 hónapja tapasztaltam meg, milyen egy nyugis csemete, mert azóta nem fáj a pocija, így most szopi után pontosan 2 óráig egy mukkanás nélkül elvan egyedül a kocsisüléséban. Én addig házimunkázok, aztán 2 óra séta a parkban, ilyenkor nézeget, de leginkább alszik. (a parkban lévő kismamák azt mondják szerencsés vagyok, hogy ilyen jó fiam van- büszke is vagyok rá,mint te Marcellra!). A legkisebbet úgy értettem (bocsi, én nem voltam érthető), hogy a legfiatalabb. Pedig nyáron annyi pocakois kismamát láttam..nem tudom hol sétáltathatják a babukat. Te hol szoktad? Az Újhegyi ltp. már a 8 emeletes panel ltp? Én nemrég költöztem ide, még nem vagyok képben..
Boti egyébként 3500 gr-al és 55 cm-el született, de azóta fogalmam sincs hogy alakult,mert már több, mint 1 hónapja nem mértem meg. Jövő 7en megyünk a Zsivaj utcai rendelőbe megmérni.
helga22
 
 


Szia Connie!

Végre két fiú! Eddig csak lányos anyukákkal futottam össze, de úgy tűnik mindenki közül mi voltunk a legpocifájósabbak..Szerencsére túl vagyunk rajta. Boti szopik, szeretném is kb. 1 éves koráig. Nagyon jó evőkéje van, eleinte ez is gond volt, mert borzasztó mohó volt és nem lehetett lerángatni a ciciről. Persze kénytelen voltam 20 perc után, de nagyon megsértődött és üvöltött, pedig 150-eket evett. Most már nyugodt- gondolom megszokta, a pocija úgyis tele van. Tejterméket eszem, csak tejet nem iszom, illetve keveset- nem mertem, ahogy már szinte semmit. Még most is görcsöl egyékbént sokat a hasa, csak már nem fáj neki. Újabban szopizás közben is..majd kiesik a kezemből.Ez mi lehet?
..amúgy képet hogy lehet feltenni? Nem működik nekem a feltöltés gomb, már annyiszor próbáltam..meg a smile sem :-O, nem írja át.. vagy csak én vagyok nagyon béna?..
helga22
 
 


Connie, Ildi!

Most olvasom, hogy már összehoztatok egyszer egy közös sétát! Ha legközelebb találkoztok, szolnátok nekem? Felszállunk a 85-re és odamegyünk Botival (ahol a tó van, ugye?).
köszike
helga22
 
 


Helga,
Van egy ilyen időszak, amikor szopi közben "ugrálnak", mert fáj a pocakjuk. A szopi beindítja a bélműködést, attól van, de az is lehet, hogy büfi csavarja ilyenkor a pockót, próbáld meg büfiztetni. De amúgy el fog múlni, emlékeim szerint max. egy hónap alatt.
Miért kellett 20 perc után leszedned ciciről?

Feltöltésben nem tudok segíteni, más is panaszkodott már, hogy nem sikerül, át kell állítani valamit az internetbeállításoknál a gépeden, de nem tudom, mit.Kép

Azt csak Ildi tudja, hol sétáltunk, én csak mentem utána, de tó nem volt.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Benéztem hozzátok kicsit,még itt lakunk mi is a Noszlopy utcában.Manó jövöhéten már 6 hetes lesz,rohan az idő.Mi itt az Óhegy telepen szoktunk sétálni.De egyedül tényleg elég uncsi Kép

pusszz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!

Helga!
Mi Connieval már ismerjük egymást a 2005/tavaszi babáktól; már nem egyszer találkoztunk.Kép
Természetesen szólunk ha megyünk!

Cbaba!
Már hiányoltalak!Kép
Te mikor szoktál sétálni?Lehet hogy majd egyszer jól megleplek!Kép

Ildi

delfinke
 
 


Christinbaba! De hisz akkor mi egy köpésre lakunk egymástól! Ha van kedved találkozhatunk az Óhegy Parkban (lehet, hogy te is szoktál itt sétálni?) Én szeretem, jó a levegő, a többi kismamával úgy átdumálunk 1-2 órát,hogy észre sem vesszük. Én is csak pár napja csapódtam hozzá 2 anyukához, ha lent vannak, együtt sétálunk. Gyere te is, ne sétálj egyedül! Mi minden nap kb. du. 2-től 4-ig, aztán kb. 5-től 7-ig sétálunk. Ha van kedved, írj, hogy konkrétan mikor, hol találkozzunk!
helga22
 
 


Szia Connie!

Köszi, hogy ezt leírtad, én csak sejtettem, hogy görcs lehet, ezek szerint még mindig nem múlt el neki, pedig már 2,5 hónapos..Mindenesetre leglább,már nem sír emiatt. 20 perc után azért kellett levennem a második héttől, mert addig reggeltől-estig üvöltött, úgy, hogy óránként cserélni kellett rajta a ruhát, úgy leizzadt...egy nap,mikor már nem bírtam hallgatni, felpakoltam és irány a Zsivaj utcai rendelő. Kiderült, hogy enyhén szólva is túlzabálta magát, nem bírta a kis pocikája. Azóta álltunk rá a 4óránkénti evésre (20 percig). Rögtön be is jött neki, úgyhogy azóta nem is mérem.

Ildi!

Akkor várom, hogy írjatok, hogy pontosan hol sétáltok, aztán majd csatlakozom egyszer. Feljebb leírtam, hogy nálunk ez hogy van. C u soon!
helga22
 
 


Helga,
Hihi, nekem már rég nem lenne dobhártyám, ha négyóránként etetném a fiam.Kép Õ is két és fél hétig folyton sírt, de ő meg azért mert ritka volt neki a másfél óránkénti evés. Most is kétóránként szopizik, de már csak max. 10 percet. Egyébként én abszolút semmi tejterméket nem ettem öt és fél hónapig, még vajat se.

Tényleg, és növekedési ugrásnál mit csinálsz? Mármint honnan veszed észre?

Oké, akkor majd szólunk, ha megyünk sétálni, remélem még kitart a jó idő egy darabig.

Ja, ez a szopi közbeni görcs, ez minden babánál van, nemcsak a hasfájósaknál. Legalábbis a mi topikunkban mindenkinél volt.

KépKép
connie
 
 


Connie,

Áltban. minden kismamától ezt hallom, hogy 2óránként szopizik a baba..pedig én úgy szeretnék adni neki 2 óránként, tejem is lenne elég hozzá, de hát le lettünk tiltva (és azért neki jobb így).Nem gyarapszik úgy a súlya (bár több,mint 1 hónapja nem mértem le, mert visszavittük a mérleget), az igaz, csak a kis hurkákból látom, hogy fogytak picit, de legalább nem sír, hogy fáj a pocija. Boti hosszra nő nagyon. A hurkák miatt meg nem aggódom, mert naponta 5-6x kakil és most már sosem üvölt, csak nyafikázik, vagyis láthatóan nem éhes. Gondolom ő is megszokta már ezt. A növekedési ugrásról semmit nem tudok...(szégyenlem is magam). A dokinéni havonta látja, a védőnő is jön 2hetente,amíg ők azt mondják, hogy minden OK, addig nem mérem..a kis sajtkukac, most az autósüléséban ücsörög és nézeget. Nagyon szereti, meg sem mukkan benne 2óra hosszat, utána 2 óra séta a parkban és kezdődik előlről.Szép napot nektek!
helga22
 
 


Helga,
A növekedési ugrás akkor van, amikor kevés már neki a tej, ami van, és ezért gyakrabban szopizik, és egy idő után fel is turbózza ezzel a termelést, annyira hogy egy szopi alatt már többet (akár a dupláját is) tud megenni. Ez 3 hetes, 6 hetes, 3 hónapos és 6 hónapos korban van. De ha tartod magad a négyóránkénti etetéshez, akkor nem tudom, hogy lehet észrevenni, hpgy több kaja kell neki. Azért kérdeztem, mert ezek szerint elvileg az első kettőn ti is már túl vagytok. Merthogy ugye elvileg nem kellene működnie az órára etetésnek, aztán mégis bevált nálatok.Kép

Bár nekem a sógorom azt mondta (ő gyerekorvos), hogy a pocifájás nem a sűrű evéstől van. Nálunk ugyanis abban a fatális tévedésben leledzett a gyerekorvos is, meg a védőnő is, hogy Ákos azért sír annyit, mert pocifájós, közben meg éhes volt, az elején extra sűrűn szopizott (volna). Aztán nekem is azt mondták, hogy ritkábban etessem, ettől persze még többet sírt. Még jó, hogy a sógorommal karöltve kiderítettük, mi van, különben tutira megőrültem volna a sírástól egy pár hét alatt. Így viszont csend volt, bár az első másfél hónapban szinte egyfolytában szoptattam, amikor ébren volt. De cserébe kétszer 5-6 órát aludt, ebből egyiket éjszaka.

KépKép
connie
 
 


Connie,
..látod, én meg szót fogadtam az orvosnak és a védőnőnek (mind2en uazt mondták), hogy azért sír annyit, mert feszíti a hasát a sok tej és leálltam a szopival (és gondolj bele,már a 2 héttől!), pedig annyit üvöltött...de én elhittem nekik és nem adtam Botinak tejcsit, mindig mondtam neki, hogy nem szabad, mert kipukkadsz..ezekből az ugrásokból én semmit nem vettem észre..lehet, hogy a baba jelzett, de én mindig csak a 4 órára koncentráltam,mert azt is mondták, hogy, ne higgyem, hogy éhes, ha 3 óra után üvölt, ezért húzzam valahogy az időt, hogy kihúzza a 4.ig..Mindegy most már ez van, majd jövő 7en, ha lemérik, kiderül, hogy megfelelően nő e a súlya szegénykémnek. Az elején nekem is pont ilyen volt Boti, de én onnan gondoltam, hogy nem lehet éhes,mert ha megetettem 2 óránként,akkor is üvöltött 1 óra múlva (és volt elég tejem).
..te hogy vagy ebben az időben? Én egész nap aludnék..Babus alszik is (2x annyit ,mint szokott). Még jó, hogy nem sír, szerencsére kicsit sem frontérzékeny..
helga22
 
 


Sziasztok

Kriszta vagyok, van egy 1 év 2 hónapos kislányom itt lakunk az óhegyen. Csak mostanában néztem szét a fórum témák között. Csatlakozhatunk hozzátok?

Kriszta
szedo
 
 


Helga,
nem akarlak öszezavarni, bocsi.Kép Ákos fél-egy óránként szopott az első hónapban. Mi is azért hittük, hogy nem lehet éhes, mert az előző szopi után túl hamar kezdett sírni, és mértük is, és mindig sokat evett. Nekem az volt a szerencsém, hogy volt a 2005 tavaszi topikban egy ugyanilyen "éhenkórász" baba, aztán onnan gondoltam, hogy ez lehet Ákosnál is a baj. És ahogy elkezdtem az ő igénye szerint szoptatni, egyből csend lett. Egyébként sztem a négy óránkénti etetés nagyon ritka, aki az óránkénti etetés híve, az is inkább a 3 óránkéntit szokta javasolni. Bár ha van elég kakis, pisis pelus, valószínűleg nincs gond, a babák nagyon tudnak alkalmazkodni, abban is, hogy gyorsan és sokat szopizzanak ilyenkor.Kép

Egyébként szopi témában én itt: http://www.szoptatasert.hu/belso.php?inf=oktato találtam a leghasználhatóbb anyagot. Mert aztán nálunk is volt az első hónapban minden jó, sebes mellbimbótól a sok sírásig.Kép

Kriszta,
Persze, hogy csatlakozhatsz. Legalább lesz kit nyaggatni tapasztalatokért.Kép

Na megyek, mert a férjem igényt tart a laptopjára. Kép

KépKép
connie
 
 


Connie,
szerintem is ritka a 4 óránkénti, de én olyan birka vagyok, hogy a doktornőnek hiszek és aszerint etetem azóta is. (pedig anyukám is nagyon ellene volt, mondván, hogy egy felnőtt is gyakrabban eszik..)..de 3doktornőnek és egy védőnőnek is megmutattam és mind ezt mondta (..hogy a 4 kg feletti babáknak 4 óránként elég enni adniuk, ha van rendesen kaki. Botinak azóta is van -minden evés után berotyizik)Ha látnám, hogy tényleg gyakrabban kér,adnék neki, de nála úgy tűnik ez tényleg bevált. Kutacs téren nálatok mi a helyzet? Tegnap vettem észre, hogy Boti baba feje búbján az egy hete még nagy lágy rész majdnem teljesen benőtt. Tudom, hogy teljesen csak 1-1,5 éves korukban nő be, de nektek is már majdnem benőtt? Vigantolt kap minden nap Ákos?

Kriszta! Örülök, hogy bővült a kor, nem vagy amúgy sem túl sokat itt! Sétálni szoktatok az Óhegy Parkban? Vagy ti már inkább játszótereztek ugye?
helga22
 
 


...Kriszta!

bocs, azt akartam írni,hogy nem vagyunk amúgy sem túl sokan itt,csak közben Boti nyafizni kezdett és kapkodtam. Megyek is,mert megúnta a banánt..
helga22
 
 


Mindenki!

..végre elaludt ez a kis csibész. Szó szerint álomba puszilgattam! Imádom puszilgatni a kis dagi pofiját, meg a sajtos fülét..(minden nap ki kell pucolni a kis fülijét..)Szerintetek nem árt a gerincének, ha órákig az autósülésében alszik? Újabban rákapott és szopi/böfi után 2-3 órát is alszik benne.
helga22
 
 


Sziasztok lányok,

örülök, hogy ilyen kedvesen fogadtatok. Dorkával sokat jártálok kinn, de mostanában már egyre inkább gyalogolni akar, így nem igazán érünk el az óhegy-parkba. hetente egyszer legalább elmegyünk az alkér utcába az állatokat megnézni. Játszótérre nem igazán megyek a gyerkőcével, mert most volt egy nagyon csúnya allergiája (antibiotikumtól gombás fertőzést kapott a szájából indult ki, átterjedt a kezére és a szemeire), így homokba nem igazán engedem, mert a kezein még mindig lehet egy kicsit látni. egy kicsit beleolvasgattam abba amit irtatok eddig.

ha nem gond, akkor hozzászólnék a szoptatási gondjaitokhoz.

Dorka négy kiló feletti súllyal látta meg a napvilágot, így én is azt hittem, majd négy óránként fog enni, mint a baráti társaságainkban lévő gyerkőcök. nos az én lányom erről a szóbeszédről mit sem hallott. volt úgy, hogy két óránként evett (főként éjszaka, és úgy hat hónapos korától vette fel ezt a szép szokását.), volt úgy hogy öt óra mulva sem volt éhes. úgy szoptattam, ahogy a kishölgy kívánta a nagyvilág (lásd doktornéni, bácsi, védőnő) felé meg azt mondtam amit ők akartak hallani.
szedo
 
 


Sziasztok!

Chris baba,már 5 kiló fölött van,s 3 óránként eszik,néha még annyit sem bír ki.viszont van amikor meg simán kibírja a 4et.Szerintem ő tudja mikor kell ennie...Nekem is azt mondta a védönő,hogy inkább itassam cukros vízzel.Hát nem tudom Kép

Szedo hol laktok?mi a Noszlopyban még egy kicsit.Kép

Helga a parkig nem szoktunk elmenni,mire odaérünk jöhetünk is vissza Kép

pussz:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


egy kérdés kimaradt.....mennyiket esznek a babáitok,hogy kibírják a 4órát?
pusszz

KépKép
christinbaba
 
 


Cbaba!

Cukros vizet sose adj neki, szerintem ez egy nagy hülyeség! ÉN teát is csak a kórházban adtam neki. Akinek van elég teje, nem kell mellé semmi más! Mi egyszerre 2 órát szoktunk sétálni, azt hittem valahogy közelebb van a Noszlopy utca és 20 perc alatt itt vagytok..bocsi. Sebaj, ha van kedved megdumálhatunk akármelyik nap egy talit és majd félúton találkozunk. Ti mennyit vagytok kint egyszerre? Botit a 2.tól a 8. hétig mértem,hogy mennyit eszik, aztán visszavittük a bérelt mérleget. Õ mindig 150-200 gr-ot evett egyszerre, szerintem ez azóta is így van,mert mint korábban írtam a 2. héttől mostanáig szinte percre pontosan 4 óránként eszik.És neki ettől múlt el 6 hetes kórában a pocifájása. Azóta is tündéri,nyugis baba. Semmire nem érzékeny,se frontra, sem semmilyen kajára. Nyafizni is ritkán szokott és órákig elvan egymagában(remélem így is marad).Olyan kis édi!
helga22
 
 


Szedo,
Ezt én is így csinálom, pláne mióta nagyobb, és annyi dolga van, hogy sokszor nem ér rá rendesen szopizni.Kép Aztán persze fél óra múlva megint eszébe jut, hogy ja, tényleg, az evést meg nem fejezte be. Kb. 3 hónapos korában feladtam, hogy valami rendszert keressek/teremtsek az evésben, alvásban, azóta élünk, mint Marci Hevesen, nekem nagy megkönnyebbülés volt.Kép

Helga,
Nem tudhattad, az ember joggal feltételezi, hogy az orvos meg a védőnő tudja, mit beszél.KépNagy mázlid van, hogy így is van bőven tejed. Csak akkor majd figyelj a 3 hónap környékén, inkább kb. előtte egy héttől, hogy hátha gyakrabban kér Boti enni. Egyébként is érik, erősödik az emésztésük is, meg nő a gyomruk térfogata is, így a hasfájásnak is csökkennie kellene lassan.És ha esetleg nem gyarapodott megfelelően, és pótlást akarnak felírni - hát azt jól gondold át sztem.Kép
Nekünk a Zsivaj u. az ügyeletes rendelőnk, de azt hiszem el fogjuk messzire kerülni.
Kép

Christinbaba,
Cukros víz - az fincsi - a Coca Cola Co. szponzorálja a védőnőt?
Kép

Hú, mi holnap kezdjük a hozzátápit, kíváncsi leszek, mit szól a kis rablóvezér a reszelt almához.Kép

KépKép
connie
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: