Új privát üzeneted érkezett!

Ma szülinapozunk,mert Gabi 1 éves!
Olyan gyorsan eltelt ez az idõ.
Zsuzsa
zsuzsa76
 


MOST indulunk setalni, elmegyunk kisszeket venni, visszafele a bekeritett jatszo fele megyunk, gondolom fel/3/4 4 korul elszunk ott Zsuzsa!

m
ps: 2 anya treningben, Tofi micimackos polarban
martina
 


Szia Martina!
Nem voltunk itthon,ezért nem tudtunk lemenni.
Holnap remélem tudunk találkozni!
Azt tervezem,hogy délelött kimegyek a piacra,nem tudom hogy mi lesz belõle.
Zsuzsa
zsuzsa76
 

 
 

Sziasztok!

Én még nem vagyok csepeli, csak leszek pár hét múlva. Ezlrt keresek egy olyan klassz kis társaságot, mint Ti, hogy együtt játszhassanak a gyerkõcök, és tudjuk,hol van jó játszótér, meg uszi...A kisfiam, Gergõ most 20 hónapos (szeptemberben lesz 2 éves), igazi energikus rosszcsont, kedvence a TAB (=Trabant)- a többimajd kiderül rólunk, ha találkozunk! Találkozunk?
Mindenkinek puszi: Niki
Névtelen
 


Szia Niki!

Örülök, hogy csatlakozol hozzánk.
Nekem egy 3,5 éves kisfiam van, szintén Gergõ és szintén imád rosszcsontkodni és elég eleven. :-)))
Nem tudom merre fogtok lakni Csepelen belül, de a Béke téri játszón is sok szeretettel látunk titeket. Oda is már egy kész kis csapat jár (szinte mindig ugyanazok) és a gyerkõcök is elég jól összebarátkoztak már. A korosztály 1-tõl egészen 4 évesig. Néha nagyobbak is vannak.
Mikor költöztök?

Szia: Gitike
Giti
 


Szia Gitike és Mindenki!

Kb két hét múlva költözünk, nagy már az izgalom. A Sás utcában fogunk lakni, hogy jutok el onnan a Béke térre? Említettetek egy uszodát is, ahova csak babák (meg persze mamák) járhatnak, az hol van pontosan? Muszáj valami fárasztást kitalálnom Gergõmnek. Ma a Matáv GYerekszigeten voltunk, remekül éreztük magunkat, mindenkinek ajánlom! Minden programjavaslat érdekel, távolság nem számít (legalább nem gubbasztok otthon naphosszat...)

Mindenkit üdv: Niki
Névtelen
 


Szia Niki!

Ezt a Sás utcát még be kell határolnom, mert ahogy igy olvastam hirtelen nem ugrott be, hogy hova is tegyem. (pedig már elég régóta vagyok CSepeli:-)) Kertes házas övezet?

A Béke téri játszótér a Csepel SC sportpályánál van. CSúszda, homokozó, hinta és egy nagy focipálya van, de tök jól elvannak a gyerköcök. Mi már elég régóta oda járunk és szeret is oda menni.

Az uszáshoz nem tudok hozzászólni, mert ez nekünk kimaradt, de remélem a többi anyuka segit neked ebben.

Tényleg jó a MATÁV sziget? Mesélnél róla bõvebben? Már gondolatban terveztem elmenni oda, de jó lenne többet is tudni.
Mi múltkor a Millenáris parkba mentünk a barátnõmmel és a gyerkõcökkel és ott a játszót nagyon élvezték, tök jól elvoltak. Van ott is sokféle játék és fából. Nekünk legalábbis bejött.

EGyelõre ennyi, sziasztok: Giti
Giti
 


Helló!

Ez a Sás utca a gyár mellett van, kertes házas övezet, a közelben egy új lakópark. Tök jó, hogy saját lekerített udvarrészünk is lesz! Már megnéztem a térképen a Béke teret, egész közel van, babakocsival is könnyedén odajuthatunk (még a mi roncsunkkal is...)Mikor szoktatok ott találkozni?

A MATÁV-szigetre a szentendrei hévvel a Filatorigát megállóhelyig kell menni, onnan egy híd visz a szigetre. Rengeteg ingyenes program vár: állatsimogató, nagyobbaknak (ovis-kisiskolás) mindenféle kézmûveskedés, ugrálóvár, a legkisebbeknek homokozó (árnyékban!, mellette kényelmes nyugszékek a szülõknek!!), a legkisebbeknek babasátor, ahol nemcsak nekik való játékok vannak, hanem pelenkázó és szoptatósarok, ennek közelében pedig egy mini mûanyag csúszda, ahol kukucskálhatnak is. Vannak fizetõs programok is, de Geruskám a babasátorban remekül elvolt. Részletes program olvasható a www.sziget.hu/gyereksziget oldalon. Az egészben számomra az volt a legélvezetesebb, hogy kellemes környezetben, árnyas fák alatt zajlanak a rendezvények.

Tényleg, tudtok Csepelrõl könnyen megközelíthetõ kirándulóhelyeket?

Mindenkinek sok puszit küld: Niki
Névtelen
 


Szia Niki!

Mi délutánonként szoktunk menni, általában 5 óra fele. Majd ha már itt laktok konkrétan megbeszélünk valamit és akkor mehetünk együtt vagy ott találkozunk.

Úgy látom ketten tartjuk itt a frontot. A többi anyuka merre jár???? HAlihó CSepeliek, hol vagytok????


Giti
Giti
 


Sziasztok!
Csatlakozom én is hozzátok.
Niki! Nekem 15 hónapos a kisfiam.
Régebbi hozzászólásaimban említettem, hogy mi jártunk úszni a Rubin hotelbe, ez a XI. kerületben van.
Nagyon jó a Campona melletti uszi is és az közelebb van Csepelhez, busszal is könnyen megközelíthetõ.
Kisebbfajta kirándulásnak tudnám ajánlani nektek a Hollandi útról megközelíthetõ Dunaparti részt, a strand mögött le lehet sétálni egészen a kompig. Jó a levegõ, van játszótér, lehet kacsákat etetni stb.
Sziasztok!
P.
pannus
 
 


Szia Pannus!

Köszi az ajánlatokat, biztos élnifogunk vele, mert Gergőm imádja a kompot (itt, Nagymarosnál csak azzal lehet átkelni a Duna túlpartjára), minden hajót "komm"-nak hív! Az amlített uszidákban kifejezetten babaúszás van, vagy csak úgy jártok oda?
Tudtok nekem egy megbízható gyerekorvost ajánlani Csepelen?
Holnapután költözünk, úgyhogy remélem, hamarosan személyesen is megismerkedünk!
Mindenkit üdv: Niki
Kranz Niki
 


Niki!

Gratula a költözéshez, remélem jól fogjátok érezni magatokat.
Gyermekorvos terén sajna nem tudok nyilatkozni, mert igazából a mi gyermekorvosunkon kivűl nemigen ismerek mást, ill. nem járunk máshoz. (agyis időnként járunk, mert van egy magándoktornénik, de ő a XII. kerületben van)

Ha már kicsit felszusszantál jelentkezz és akkor összetalálkozunk!

Giti+Gergő a 3,5 éves
Giti
 


Sziasztok!

Végigolvastam az összes eddigi hozzászólást és ezek után szeretnék én is beköszönni. Kép

Magunkról: Bp-re kb 3,5 éve költöztünk. 2,5 éve lakunk Csepelen, a Nap u-ban vettünk egy lakást. Most várjuk az első babánkat, a 36. hétben vagyok. A Sote II-ön fogom megszülni a fiunkat, apás szülést tervezünk. Van egy kutyánk és egy macskánk. A kutyával nagyon sokat szoktunk sétálni a környéken.
A Rubin usziról már nagyon sok jót hallottam. Mi majd ha elérjük azt a kort, oda szeretnénk eljárni.

Kérdésem is lenne ám. Kép Sajnos nem sok véleményt találtam itt gyermekorvosról. Mi az Áruház térhez tartozunk, de inkább a Vénusz utcaiba mennénk majd szívesebben, hiszen az sokkal közelebb van hozzánk. Tudna nekem ajánlani valamelyikőtök gyerekdokit? Az sem baj, ha nem Vénusz utcai, hanem másik kerületből való, ha kijön házhoz. Fő szempont, hogy szeresse és értsen a munkájához!

Válaszokat előre is köszönöm.

Martina! Kristóf nagyon aranyos a képeken. Már megbocsáss, de tiszta apukája. Kép

Benő
beno
 
 


Martina! Mikortól szeretnéd a bébysittert? Heti hány órára?

Benő
beno
 
 


Sziasztok!

Szia Benő!
Gratula a kis Pocokhoz! Ha megszületett értesits és a szülésről is irj majd.
Én házziorvos terén már irtam, hogy nekünk a Horváth Regina a háziorvosunk. Mi választottuk őt, ajánlották, mert eredetileg máshoz tartoztunk, de vele nem voltam megelégedve.
Mi mellette tartunk egy másik dokotrnénit is a XII. kerületbe, mert nagyon szuper és kedves és szakmailag le a kalappal. Ilyet sajna Csepelen nem találtam....(persze lehet,hogy van, csak én nem tudok róla)
Te ismered Martinát személyesen is, vagy csak innen olvasgattad az irásait? Ő is valamerre arra lakik, ahol Ti!

Niki!
Ti szerintem ma költöztök, vagy már birtokba is vettétek az új otthont. :-)
Remélem jól érzitek magatokat és jelentkezel. Számolj majd be , jó?

Egyenlőre ennyi, sziasztok: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Na igen, Nagymarosról már elköltöztünk, de a csepeli kéglit sajna még nem vehetjük birtokba még kb 2 hétig, mert nincs gáz, víz, és még kifestve sincs (az a legkevesebb).

Hol és mikor rendel dr Horvát Regina, akit említetek?

Benő!
A legjobbakat! Kitartás, mindjárt itt a nagy nap!

REmélem, hamarosan több értelemes+jó hírt írhatok a csepeli életünkről...
Mindenkit puszil: Niki
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Niki! A Rubinban kifejezetten babaúszás van, csak a hozzátartozók és a babák számára. A Nagytétényi uszit úgy tudom gyerekek számára tanuszodának tartják fenn. Kifejezetten babáknak minden szombaton van foglalkozás.

A mi dr-nőnk a Csillagtelepen rendel a Szabadság téren (a Vénusz utca mellett van), a neve Grőber Katalin. Mi meg vagyunk vele elégedve, de szerencsére az oltásokon kívül nem kellett hozzá járnunk. Ebben a rendelőben van homeopátiás gyerekorvos is.

Üdv.: Panka
pannus
 
 


Sziasztok!

Giti! Martinát nem ismerem személyesen, csak:
az összes fényképet végignéztem, amit feltett a kisfiáról Kép
indexen is olvastam a gyes-gyedes részben
a korábbi tragédiával végződött története nagyon-nagyon megrázott KépKép
valamint mi is Nándort várunk.

Gyermekorvos: Miért nem csak egy dokihoz jártok? Ha jobban megbízol a XII. kerületes orvosban, akkor miért van szükség a csepelire is? Ő nem tud kijárni a babádhoz, ha szükség van rá? Talán mindez azért történt így, mert Horváth Regina nem gyermekorvos, hanem háziorvos? Na jól kifaggatlak. KépKépKép

Panka! Grőber Katalin mennyire jó orvos? Ha ránéz a gyerekre, már tudja mi a gond? Kedves, barátságos? Nem fél a kismanód tőle? Kijön házhoz is? Ti meg vagytok vele elégedve... Mit értesz pontosan ezalatt? Légyszi-légyszi-légyszi bővebben. Kép
A homeopátiás dokinénihez már volt szerencsém. Direkt elmentem hozzá, hogy felmérjem a terepet, de nekem ő nem vált be. Pedig a háziorvosom ajánlotta. Kép

A segítségeteket előre is köszönöm!

Benő
beno
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt, de csepeli anyuka két gyerekkel. A kisebbik most kezdi a bölcsit szeptembertől a Karácsony Sándor utcában (sétáló). Tudtok valamit a 2. csoport gondozónőiről? Előre is köszi, ha tudtok segíteni!
Dóra
Dora
 


Sziasztok!

De jó, hogy egyre több anyuka jön ide ! :-))

Benő!
A Regina nagyon kedves, aranyos doktor néni, a kisfiam nem fél tőle. Azért kellett másik orvos is, mert volt egyszer egy bőrprobléma, ami a Reginának már minden volt, kezdve az ekcémától a nemtom én miig, kenegettük mindenfélével és csak rosszabb lett. Akkor apósom ajánlotta ezt a dokit, mert ő odajárt Télapózni és elmentünk. És az egy roppant kedves, nagyon jó szaktudású doktornéni, szóval azt mondanám profi. Viszont kicsit messze van és ha pl. csak egy kis nátha van, vagy szuri beadás vagy ilyenek, akkor jó,ha itt a közelben van az orvos. Viszont,ha olyan probléma lenne (olyan még hál isten nem volt) akkor oda vinném,akiben maradéktalanul bizom.
Múltkor kifújta a szél a kezecskéjét. A Regina krémjétől nagyon csúnya lett, végül a Heim P. Kh. bőrgyógyászatán kötöttünk ki.
Szóval én azt mondom (mivel magam is eü-ben dolgozom),hogy nem csak az a fontos (az is nagyon) hogy kedves legyen a doktornő, hanem az,hogy a szakmájában profi legyen! A legjobb!
meg a másik,hogy folyton antibiotikumot ir fel, minden egyes náthácskára és ez nemigazán jó.
Mindezek miatt gondoltuk úgy,hogy legyen egy magándoktornénink,aki ismer minket és ha olyan a problémánk,akkor hozzá fordulunk. Hát ezért a két orvos....

Dóri!
A Karácsonyba szoktattam egy kisfiút, ő az ötösbe járt. Az jó csoport, mind a két része. A hármasról is jókat hallottam. A kettes. Nem két Marika néni van? Molettebbek egy kicsit? Ha nem tévedek, akkor ők azok. De nem biztos, hogy Marika. Csak úgy rémlik.....Ha ők azok, akkor velük nekem személy szerint nem volt jó tapasztalatom. Röviden annyi, hogy az én fiamat, bár oda irattam,de az első alkalommal az egyik gondozónő olyan sikeresen bemutatkozott nálam, hogy a fiam nem abba a bölcsibe járt. MÉg aznap átirattam a Rákóczi téribe. Most onnan fog ballagni az oviba ősztől.

Niki!
Remélem mihamarabb kész lesztek a munkálatokkal és tudtok költözni. Sok sikert!:-)))

Egyelőre ennyi. Sziasztok: Giti
Giti
 


Giti! Horváth Regina hol is rendel?

Üdv Dóra! Bölcsi ügyben sajna nem tudok segíteni. Kép

Benő
beno
 
 


Sziasztok!

Benő! Én sem hallottam túl jókat a homeopátiás dokinéniről. Kép
A Grőber Katalint több kisgyermekes ismerősöm is ajánlotta. Rendszeresen kijárt hozzánk a kezdeti időszakban (kb első 2 hónap) ellenőrizni, hogy minden ok-e. Persze később is kijött volna, ha kérem, de szerencsére nem volt szükség rá. Az oltásokat viszont nem itthon, hanem a tanácsadóban adta be (én ennek örültem is, mert, ha "bármi" történne oltás közben, ott minden eszköz kéznél van). Minden oltás előtt teljesen átvizsgálta a kicsit (gyarapodás mértéke, kutacs mérete, csípő vizsgálat, nincs-e szájpenész, légzés tiszta-e, torka nem piros-e stb.)
A gyerekekkel kedves, figyelmes, nem félnek tőle. Bár nagyon sokan járnak hozzá (a tanácsadó szinte mindig dugig van), mindig emlékezett ránk, még arra is, hogy konkrétan milyen gondjaink voltak. Talán néha túlzásba is viszi: egyszer ellenőrizte a kisfiam fülét, mire ő eléggé keservesen elkezdett sírni (szerintem már nagyon éhes és fáradt volt), rögtön beutalt a fülészetre, hogy ellenőrizzék nincs e valami baj. Ez nekem nem okozott gondot, fő a biztonság, inkább elmentünk a fülészetre a Csikó sétányra, szerencsére semmi baj nem volt.
Viszont nekünk is volt egy kis bőrproblémánk (piros pöttyök a könyök és térdhajlatban), amire ő sem tudott igazán magyarázatot, csak hogy valamilyen alergia. Ekkor kicsit elbizonytalanodtam, de később egy profi bőrgyógyász is tanácstalannak mutatkozott e téren (szóval nem szakmai felkészületlenségről volt szó). A mai napig nem derült ki, mitől lehetett a kiütés, de egyszer csak magától eltünt.
Azért írtam, hogy mi meg vagyunk elégedve, mert lehet, hogy vannak jobb dokinénik is a környéken, de nekünk eddig minden szempontól megfelelő volt a Grőber Katalin.
Remélem valamennyire segítettem. Kép

Sziasztok!
Panka
pannus
 
 


Panka!

Nagyon köszönöm a kimerítő válaszod! Meggyőztél. KépKépKép
Mivel még nincsen semmiféle tapasztalatom gyermekorvosokkal kapcsolatban, nekem elég az amit leírtál róla. Kipróbáljuk. Örülök, hogy Nektek bevált, remélem nálunk is sikert fog aratni.
Még egyszer nagyon köszi a segítséged!

Benő
beno
 
 


Sziasztok!

Én is köszi a gyerekdokis véleményeket, hasznát fogom venni! A védőnénit már megtaláltuk, Szabó Dénesné és nagyon szimpatikus, nem olyan ál-tudós, mint aki Nagymaroson volt.
Borzasztó, még vagy két hét hajléktalanság vár ránk, mert nincs kész a gáz és vízszerelés...addig a nagymamáknál alszunk, szegény Gerusom elég nyűgös, biztos hiányolja a megszokott napjait és környezetét.
Ismeritek a Rákóczi-kertet? Szoktatok oda járni? Voltatok már Tücsökzenélni?
Mindenkinek a legjobbakat kívánja: "hajléktalan" Niki
KranzNiki
 


Sziasztok!
Giti, nagyon köszönöm, bár nem nyugodtam meg. Az a baj, hogy én nem tudom átiratni a gyereket sehova, mert csak 11 hónapos lesz szeptemberben és csak ide vesznek fel másfél éven aluli gyereket. Én innen a 4. és 5. csoportot ismerem, mindkettő nagyon jó valóban, ha valakinek ide fog járni a gyereke, megnyugodhat! Az én fiam is szeptemberben kezdi az ovit a Kádár Kata 8. csoportjában. Ha véletlenül erre jár valaki, akinek még van némi infója, kérem, ossza meg velem. Köszönöm mégegyszer, Dóra
Dora
 


Niki! Milyen Tücsökzenélésről van szó? KépKépKép

Benő
beno
 
 


Sziasztok LÁnyok!

Niki! Kitartás:-))) gondolj arra, hogy a kis kényelmetlenségért majd kárpótol már a lakás, ha beköltözhettek.
A Rákóczi teret ismerem, oda jár a fiam bölcsibe. Szóval ott van vmi elkeritett "játszótér" (én igazából Csepelen minden játszóteret idézőjelbe tennék, mert annyira gyatrák és koszosak ) ahol van csúszda meg hinta meg homokozó. Igazából naponta járok el arra, de konkrétan még nem mentünk be oda játszani.
A Tücsökzenén még nem voltam. Valahol olvastad ezt a programot?

Dóri!
Bocsi, nem akartalak elkeseriteni. Tudod, ami az egyiknek bejön, a másiknak nem. És azért mert nekem volt problémám a gondozónővel, attól még lehet, hogy neked jó lesz. Szóval a tapasztalat és majd talán meglátod a manón is,hogy jól érzi-e magát.
Hogyhogy ilyen hamar bölcsibe adod? Vissza kell menned dolgozni?
A Kádár Kata az melyik óvoda?
NEm szoktatok játszóterezni , ,ha igen merrefelé??

Lányok!
Nektek is irom, hogy az új ruhákból (új rucikat árulok) most kiárusitást tartok. Nagyon kedvező áron vannak, de már csak egy-egy darab méretenként és július végéig tart. Utána megyünk nyaralni és aug. közepe felé hozom az őszieket. (néhány db. őszi már most is van)
Ha valakit érdekel, vannak fotóim is, úgyhogy emilben tudok küldeni. Vagy nálam megnézhető.

EGyelőre ennyi, sziasztok: Giti
Giti
 


Sziasztok!
Igen, megyek vissza dolgozni. Igazából nagyon meg vagyok/voltam elégedve ezzel a bölcsivel a fiammal, úgyhogy remélem, hogy minden rendben lesz most is. Kicsit macerás lesz, mert a nagy az ovit kezdi, a kicsi meg a bölcsit, egyszerre. A Kádár Kata egyébként a Kikötő utcai óvoda Királymajorban, nagyon közel van (1 megálló a 48-as busszal a Plus-nál, ha így ismered) a Rákóczi kerthez. Mi innen 2 percre lakunk, hozzánk ez a legközelebbi ovi.

Sajnos játszótér ügyben teljesen egyetértek veled Giti, nekem sem túl jók a tapasztalataim:-( Ezért nagyon ritkán viszem játszótérre a gyerekeket. A fiam a bölcsiben tombolja ki magát szerencsére, úgyhogy hétköznap a játszóteret már nem igényli. A Rákóczi kert egyetlen előnye a többihez képest, hogy mivel zárt, sokkal tisztább. Viszont alig van benne játék. Összevissza egy csúszda, egy hinta és egy elég gyatra fa "mászóka" nagy területen. De vasárnap érdemes elkerülni, mert bolhapiac van annak összes negatívumával együtt.

Sziasztok, Dóra
Dora
 


Ez a játszótér ellátottság tényleg nagy probléma. Van egy kutyánk (meg egy macskánk is), vele szoktam sétálgatni minden felé, de még normális játszóteret sehol sem találtam a környékünkön. Elkeserítő. KépKép

Benő
beno
 
 


Segítség!
Nem ismer valaki egy megbízható babysittert, aki Csepelen is tevékenykedik. Anyám kórházban van, le van bénulva, mennem kell hozzá etetni, mosdatni stb. A gyereket persze nem vihetem oda, de nem tudom kire hagyni (apja dolgozik), szóval csak 1-2 órára kéne, nem is minden nap. De nagyon kéne. Ha tudtok kérlek írjatok (akár az emilemre is)

Puszi
dec8
dec8
 
 


Beno
Mi a Vénusz utcába járunk (már ha az van az 59-es végállomásánál) dr. Gröber Katalinhoz, nekem már gyerek koromban is ő volt a doki nénim és nagyon rendes. Amíg Hanna pici volt mindig kijött ha gond volt, lehet vele telefonon is diskurálni és mindenben segít (szoptatás párti) Imádja a babákat.
Most látom Panka is őt ajánlotta. A kérdésekre szerintem nagyon jó orvos, kedves és barátságos volt eddig velem is és a Manómmal is (10 hónapos Hanna babám van). Hanna gyakorlatilag senkitől sem fél, úgyhogy tőle sem. Az utolsó oltásnál már nem is sírt. Amikor Hanna született kijött megnézni, meg amikor lázas volt akkor is, oltásra én be szoktam vinni a tanácsadásra, meg a rendelőbe is ha nem lázas (kicsikkel előre lehet menni, úgyhogy nem is nagyon kell várni)
Antibiotikumot csak akkor írt fel amikor muszály volt, megnézte a Hannát és mondta, hogy ezt legyőzi, 2 nap múlva kutya baja nem volt, a következő az durvább volt arra kapott antibiotikumot, nekünk is ekcémás volt, és az első krémtől nem is múlt el, de adott egy másikat és az szépen rendbe is hozta. Szóval szerintem ok. GYerekkoromban és nagyon hülye betegségeket szedtem össze (pl. egyszerre voltam rubeolás és vakbélgyulládásos stb.) és ő mindig rájött.
A többi nagyjából egyezik Panka véleményével.

A Sote II-n kinél szülsz? én is voltam ott terhességem alatt, nem ott szültem végül, de rendesek voltak.

Üdv
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Játszótér ügy. Szerintem alapvetően azzal van a baj, hogy a Polgármesteri Hiv. nem tesz semmit a játszóterekért. Nem újitják őket, nem szépitgetik stb. Bár sok panelban lakó gyerekes van, úgy látszik mégsem törődnek ezzel a kérdéssel. Más kerületekben annyi jópofa játszótér van (lsd. a Máltait pl. ami Békáson legalább 3-4 db van, ha nem több, vagy a bekeritett Szent István park a BElvárosba és sorolhatnám)
Igaz az én fiam is kijátsza magát a bölcsibe, sokat vannak levegőn én mégis délután le szoktam még vele menni, hogy vele lehessek és ne a négy fal között játszunk (elég az télen) hanem kinn a szabadban.
bár állitólag ha az EU-ba lépünk, akkor ezek a játszóterek nem fognak a szabványnak megfelelni, csak kérdés, hogy mikor fognak valamit csinálni.

Dec8!Sajna bébiszittert nem tudok. Én mikor gyesen voltam vigyáztam egy kisfiúra délutánonként 2-3 órát, de mostmár dolgozok igy ez nekem már nem vállalható. Azért ha mégis eszembe ötlik valami feltétlenül szólok.
Bár azt tudom, hogy pl. a Kar. S. u-i bölcsinek van egy ún. gyerekvigyázója. 100 Ft/óra (ha jól tudom az árat) lehet otthagyni. Ez asszem napközben 8-16 h-ig. A barátnőm is ide adta a fiát be, amikor dolga, intéznivalója akadt és nem tudta kire hagyni. Csak a bölcsi mostanság fog ott bezárni, úgyhogy nem tudom ilyenkor hogy van ez.

Sziasztok: Giti
Giti
 


Dec8!

Örülök, hogy írtál véleményt dr. Gröber Katalinról. Nagyon meggyőző vagy Te is, köszönöm! Ma délelőtt elmentem a rendelőbe, hogy találkozhassak személyesen a doktornővel a tanácsadáson, de nem jártam sikerrel. Nagyon-nagyon sokan vártak rá. Kép Egyébként semmi extra intéznivalóm nincs (még) vele, csak a szülésig látni szeretném, meg meg szeretném kérdezni tőle, hogy szülés után (pl. a hazajövetelünk napján) számíthatok-e a segítségére.

Dr. Melczer Zsolt a szülész-nőgyógyászom (nem régóta). Nagyon kedvelem, mert nagy tudású, intelligens, határozott, figyelmes és vidám egyéniség. Remélem szülés alatt sem lesz ez másként. KépKép
Írod, hogy "nem ott szültem végül, de rendesek voltak". Miért kellett a Klinikára kerülnöd terhességed alatt? Meddig kellett akkor benntartózkodnod? Miért nem ott szültél? Miért a Sz. Imrét választottad végül? Na jól elhalmoztalak kérdésekkel. Kép

Üdv: Benő
beno
 
 


Benő
Köszi szépen, nagyon ari vagy. egyenlőre nem tudom mi lesz, mert most a férjem kivesz pár nap szabit. Aztán jönnek a további kérdéses napok. De jó neked az? Hanna már 7,5 kg. A hatalmas poci mellé, egy sajtkukac lányka? Kép (egyébként a képek alapján szimpi vagy, meg apjuk is)
Én eleve a SzImrében szültem volna, csak epekövem lett, a 28-ik héttől görcsöltem. Először a csepeli kórházba vittek (körzetes), de nem jöttek rá mi a bajom, aztán a SzImrébe átmentem (saját felelősségre) ott rájöttek, de féltek hogy megszülök és ott nincs újszülöttosztály. Ezért kerültem a Sote II.-re, de nyár volt és mindenki szabin volt, úgyhogy a te dokidra sem emlékszem. A végén aztán hazamehettem, és a saját dokimnál szülhettem.
Ha kialakulnak a dolgok felhívlak, de tényleg nem akarlak terhelni.
Én a Gröber dokihoz oda mentem a tanácsadás kezdésére, és mondtam, hogy csak receptért jöttem, és bementem a receptek úgyis jobb ha megvannak előre (pl. én az egész várost bejártam alkoholért, mármint gyógyszertáriért Kép)
Tudod már, hogy fiú lesz vagy leányzó? Mikorra vagy kiírva?

Üdv
dec8
dec8
 
 


Elírtam: nem újszülött osztály nincs, az van, hanem koraszülött. teljesen épp vagyok agyilag.
dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Dec8! Én is a PIC miatt választottam a SEII-őt. Sokkal fontosabbnak tartom, mint a bordásfalat, medencét, stb. KépKép 2003.08.10-re vagyok kiírva. Elég régóta (terhesség 17. hete óta) tudjuk, hogy kisfiunk lesz, igaz addig mindenki azt mondta (anyukámmal az élen), hogy leányzó lakik odabent.
És mi történt az epeköveddel? Nem lehettek könnyűek azokkal a görcsökkel az utolsó hónapok. Kép Meddig voltál miatta kórházban?
Dr. Gröber Katalinhoz ma megyek "látogatásra". Én már 2 hete írattam fel néhány szükséges receptet a homeopatás drnővel, de csak szülés után lehet azokat kiváltani. Hogy, hogy bejártad az egész várost alkoholért? Olyan ritka kincsről van szó, vagy éppen akkor minden patika kifogyott belőle?
Várom a hívásod. KépKépKép

Benő
beno
 
 


Sziasztok'
bocs bocs bocs hogy csak most jottem!
Beno: szitter ugy: hetente ketszer kellene majd, eslosorban delutan, es el kell vinni a Mackot Kép Ti is Nandort vartok? de joooooooo

mi ketlaki eletet folytatunk ebben a melegben, hol itt hol Gardonyban vagyunk.

Jatszter ugyben most irtunk levelet a Polg.mest...hiv. anyukak alairjak, es megyunk beadjuk. merthogy a csepelnyuz juni12.-i szamaban irtak valamit a felujitasi tervrol. Na mi csak azt szeretnenk, ha a Nyirfa-Banya utca altal korbezart lenne az elso, mert ne tudjatok meg micsoda forgalma van...
Martina
 


Namegegyszer....

Beno: mi is az Aruhaz terre tartozunk es oda is jarunk, bar nem a korzetileg illetekes dokihoz.
Nekem anno meg Nandinal a szuleszem (szinten csepeli) ezekkel a szavakkal ajanlotta a Pota doktort: "Az en gyerekeimet is O szereli"...

es amilyen lokott vagyok, nekem ez a stilus nagyon bejon. Meg a doki is. Nem egy aggodos valaki, nekem kulon bejon, hogy nem egy dokineni hanem egy bacsi, aki mint ferfival banik Tofival. Marmint ha talalkoznak. szerencsere meg ezidaig a kotelezon kivul osszesen 1szer volt ilyen.

beno, ha gondolod, trilla@mailbox.hu-ra irjal es irok a dokirol reszletesebben.

holnap delelott kimegyunk tofival a strandra Kép nagy kalandnak nezunk elebe
martina
 


Sziasztok!

Martina!
De rég jártál erre! Merre voltatok strandon? Csak nem a cseelin? Én tavaly 1x kimentem oda GErgővel. Azóta nem megyek. Minden fel van ujitva kivéve a gyerekmedencét. Nem vizforgatós, igy a nap közepére egy pocsolya, arról nem beszélve, hogy némely szülő előszeretettel megy bele, vagy csak a lábacskáit áztatja ott egy kicsit.
Inkább hétvégén is fogtuk magunkat és irány a Velencei tó. A vonatjegy oda-vissza nem került annyiba, mint ármónknak a strandbelépő lett volna. Ráadásul jó levegő volt, a gyerkőc imádta a vizet (nagyon élvezte a lubickolást). mi pedig örültünk, hogy jól döntöttünk.

Martina! Hun van kép Toffiról?
A játszótéri aláirásgyűjtés szuper ötlet. Csak a ti játszóteretek ügyében irtatok , vagy átlagosan Csepeli játszóterekről, mert szivesen aláirom, ha kell. Hihetetlen, hog Csepel ennyire nem gyerekbarát....És , hogy nem látni a jelét annak, hogy változtatni akarnának. Csapjunk az asztalra!

Lányok!hogyhogy a receptet a baba születése után lehet csak kiváltani? Előtte miért nem?

sziasztok: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Mi jó párszor voltunk idén a csepeli strandon és mindig nagyon jól éreztük magunkat. Persze csak hétköznap érdemes kimenni, mert akkor igen kevesen vannak. Az igaz, hogy a gyerekmedencére is ráfért volna a felújítás, de a középső nagy medencébe is jól el lehet lenni a kicsikkel. Az a medence nekem nagyon tetszik, tiszta a vize, nem csak látszatra (ezt az egyik úszómestertől biztos forrásból tudom, aki jó ismerősünk) és van szökőkút, talp- és hátmasszírozó, sodrófolyosó, csúszdák ... Régebben volt gyerekeknek játszótér is, remélem majd azt is visszaállítják egy korszerűbb változatban.

Képzeljétek, találtam egy egész aranyos kis fajátszóteret a Rákóczi út bal oldalán, a temető előtti lakótelep szélén. Teljesen elkerített, van kicsiknek való biztonságos hinta is (sajna csak 1), nagy "építményes" famászóka csúszdával, mérleghinta, meg homokozó. Persze el tudnék képzelni több játékot is, de a csepeli viszonyokat ismerve színvonalasnak mondható.
Ti ismeritek?

Üdv.: Panka
pannus
 
 


Sziasztok!

Panka! Nekem nem ugrik be ez a játszótér, pedig a kutyámmal arra is szoktunk sétálni. Melyik utcában van? Az idősek otthona melletti lakótelepről van szó?

Martina! Igen, mi is Nándort várunk (de már nagyon-nagyon). KépKép
Alapjában véve én is jobban kedvelem a férfi dokikat, de hétfőn voltam Dr. Grőber Katalinnál és annyira meg vagyok vele elégedve, hogy csuda. Azért nagyon köszi, hogy felajánlottad a segítségedet Póta doktorral kapcsolatban!
Írtam neked e-mailt.

Dr. Grőber Katalint meg Dec8-nak és Pankának köszönöm! KépKép

Giti! Nekem a homeopatás doktornő (nevet nem mondok) monta 3 hete, hogy csak akkor válthatom ki a vényeket, ha megszületett a baba, mert az ő nevét kell ráírni. Az én taj számom szerepelhet addig rajta, amíg nem lesz neki egy sajátja, csak ideiglenesen az első számot egy 8-asra kell lecserélni. Miért, ez nem így van?!

Dec8! Mi van veletek? Hogy van az édesanyád?

Benő
beno
 
 


Sziasztok!

Panka!Én tudom hol van az a játszótér. A II. Rák. F. úton a temető felé, de még előtte. Mi legtöbbször a Boráros térire megyünk, mert az elég jónak mondható, néha a Szent Imrére, de most újabban megint a Béke tér nála a sláger. Állitólag Erzsébeten nagyon jó kis játszóterek vannak. Ha ott vannak, itt miért nem lehet csinálni, korszerűsiteni?

BEnő! LEhet, hogy tényleg igy van, csak már nem is emlékeztem, hogy mi hogy csináltuk a dolgokat és mit mikor váltottunk ki.
A nővérem 2 hete szült, ő pl. popsikrémet sem a gyógyszertárit vette, hanem a BEpanthent használja. A köldökcsonk kezeléséhez a hintőport és az alkoholt recept nélkül is lehet kapni, nem? Vagy úgy sokkal drágább?
És még miket irnak fel? (hú, úgy látszik 3,5 év az csak annyi és ilyen téren kiestem a gyakorlatból)

Niki! Hahó, itt vagy már? Vagy még munkálkodtok a házon?? Ha beköltöztök jelentkezz (persze hamarabb is megteheted:-)) )


Sziasztok: Giti
Giti
 


Giti! Végül is mindent lehet venni vény nélkül is és gondolom nem is olyan vészes az áruk. Kép
Mivel olyan érdeklődő vagy Kép leírom miket kaptam és mennyibe kerülnek felírva (mivel már ez is szerepel a vényeken) Kép
- hexachloropheni hintőpor (50 g) - 37 Ft
- hydrophilicum nonionicum fürdető (100 g) - 68 Ft
- alkohol - ? Ft
- antipyreticum pro parvulo (6 db) - 20 Ft
- infantum (130g) - 91 Ft
A két utolsót elfelejtettem, hogy mire kell majd használni, de ha kiváltjuk előbb-utóbb megtudom. Kép
Én is bepanthen popsikenőcsöt szeretnék majd használni. Vénnyel és vény nélkül is 549 Ft-ba kerül.
Remélem precíz voltam. KépKépKép

Benő
beno
 
 


Hali!
El vagyok havazva.
Anyám javuló tendenciát mutat, állítólag a jövő héten haza is jöhet talán. Nagyanyám feljött vidéjről és ő ápolja egyenlőre, én meg este megyek, ha a párom hazajött (már ha azajön egyáltalán)

Benő
Örülök, hogy bejött a doktornő. Az alkoholon kívül minden kapható recept nélkül csak drágábban. De tavaj szept.-ben az óriási hiánycikk volt (most nem tudom mi a helyzet). Popsikrémből szerintem jó a gyógyszertári (csak ha pöttyös akkor szoktam bepanten-t v. sudocrem-et tenni rá) s nevetségesen olcsó.
Az epémmel 3 hétig voltam kórházba, de miután ott sem tudtak mit kezdeni velem hazajöttem, azzal hogy ha nem bírom megyek vissza, de bírtam. A 29-ik héttől szigorúan diétáztam, szóval azt hiszem én voltam az egyetlen akinek kissebb volt a súlya a szülés előtt mint a terhesség előtt. Kép Miután Hanna meglett nem is görcsöltem, csak most hogy megint elkezdett meleg lenni, úgy látszik a kánikulát nem bírom.
Nagyon drukkolok Nándornak. Most már lassan kikukucskál Kép, de izgi.

Játszótér
Hát lenne mit tenni, de ez nem egy bababarát kerület. Megfigyeltétek, hogy nincs pl. baba-mama torna, úszás (na jó uszi sincs), vagy jóga, vagy klub, vagy babamegőrzős kondi terem (ha van csak én nem tudok róla visítsatok).
Persze a játszótér felújításhoz pénz is kell és nem kevés. Az meg aztán végképt nincs. A kerület folyamatosan el van adósodva.

Pusz
dec8
dec8
 
 


Szasztok!
Beno, valaszoltam Kép
Kepek a Tofimanorol: kep.tar.hu/martina eleg reg nem kerultek fel uj kepek, de vannak pl. uszis kepek azok eleg durvak.
foleg, ha tudja az ember, hogy nem jart bebiuszni ;)

Csepeli strand... hetkoznap ok, bar a babajatszoter nekem is hianyzott. Es mivel alacsony vagyok, a kozepso medenceben nem nagyon tudtunk jatszani a kicsivel, csak a lepcsonel. Na neki a jatek az hogy beugrik anyara....

Hajrá Nándi.
martina
 


Dec8!
Nagyon örülök, hogy anyukád egyre jobban van!
Az Erdősor u. 110-ben van Mikkamakka játéktár. (tel: 278-2363, www.mikkamakka.hu)

Martina! Re Kép

Lányok! Valószínűleg hamarabb lesz a szülés, mert a tegnapi viziten nagyon szép eredményt produkált a méhszájam. A dokim szerint az aug. 10-ét biztosan, hogy nem várja ki Manó. Kép Igen, elég izgi. KépKép

Üdv: Benő
beno
 
 


Benő
Olyan izgatott lettem, hajrá!! Nagyon várom a híreket a kis robogó fiúcskáról. Kép

dec8
dec8
 
 


Sziasztok!

Benő, nagyon drukkolok! Majd várjuk a beszámolót, meg a képeket.
Az antipyreticum pro parvulo egyébként lázkúp, az infantum pedig popsikenőcs (szerintem jó kis kenőcs ez, nem kellemes az illata, viszont sose volt kiütéses a kisfiam popsija). Alkoholt én a Kossuth L. utcai Fortuna patikában kaptam.

Martina! Tofimanó nagyon édes, és az a merülés ... tiszta profi.

Jó néhány évvel ezelőtt volt Csepelen is uszi és nagyon klassz volt. A papírgyár területén közvetlenül a Duna-parton, tök szép árnyas, fás kerttel, nagy sportuszodai medencével. Őrület, hogy bezárták. Kép Ti ismertétek?
Lehet, hogy a Posztógyár utcai működik még, de az kisebb tanuszoda féle.

Baba-mama foglalkozásokról én sem nagyon hallottam a kerületben. A Soroksári Mega Toys-ban működnek efféle dolgok.
Mi Mikkamakkázni voltunk tavasszal, az tetszett, főleg a gyerektársaság miatt.

Sziasztok!
Panka
pannus
 
 


Sziasztok Lányok!

Panka! A Posztógyár utcai műxik, nem tudom milyen, még nem voltam, csak azt tudom,hogy az oviba, ahová Gerike járni fog, oda járnak úszni. Egyelőre ennyi infom van róla.
Tegnap láttam a bekeritett játszóteret ott a temetőnél (igaz autóban ültünk és csak egy pillanatra- de jónak tűnt, csak picike. Nem tudom mennyien járnak oda, hogy lehet elférni, de lehet, hogy egyszer elnézünk arrafele. )

Beno!Bocsi, hogy kérdezgettelek, remélem nem haragszol Kép
Már kiestem ilyen téren a gyakorlatból és nem emlékeztem pontosan mi minden kell. Tényleg nagyon preciz voltálKép
A gyógyszertári popsikrém nekünk nagyon bejött és feliratva tényleg fillérekbe kerül. Mi nem is igazán használtunk mást.
Viszont a gyógyszertári fürdető nekem nem vált be, igaz az első egy hónapba azzal fürdettem, de nagyon utáltam. Utána már átálltunk a babafürdetőre és semmi baja nem volt tőle.
Ha megszültél tényleg kérünk ám részletes beszámolót. Lehet, hogy mire hazajövünk a nyaralásból te már babázgatszKép
Ügyesek legyetek!

Dec 8!
örülök,hogy anyukád már jobban van ! Akkor sikerült is úgy megoldani a dolgokat, hogy nem kellett bébiszitter Kép

Martina!
A CSepeli stranddal nekem is ez volt a bajom. A kis locspocs medencébe nem szivesen engedtem, mert tényleg nem vizátforgatós (akkor már ennyi pénzért más strandon szinvonalasabb szolgáltatást kapok) a másik ami már jó medence, abba nem tudtam bevinni (mi alacsonyak Kép

Nekem azért bosszantó, hogy valahogy mindig a gyerekek az utolsók ebbe a kerületbe. (lsd: strand, minden medence szupi, csak a gyerek nem lett megcsinálva, lsd. játszótereket, mindegyik katasztrófális helyzetbe van és még sorolhatnám tovább) Brrrr Kép(

Jók legyetek lányok!
Sziasztok: Giti
Giti
 


Sziasztok!

Giti, azon a bekerített játszótéren nem szoktam sok gyerkőcöt látni. Aztán lehet, hogy vannak "csúcs" időszakok.
A stranddal kapcsolatosan azért én még reménykedek, hogy rendbeteszik a gyerekmedencét is majd, biztos elfogyott a pénz menet közben. A gyógymedence is még hátravan, azt nem tudom miért bontották le, ha nem csináltak helyette még másikat, ugyanez a helyzet a hintákkal egyéb játékokkal.
Jó nyaralást Giti!

Üdv.: P.
pannus
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: