Új privát üzeneted érkezett!

Ildiko!
Nagyon megkoszonnem, ha irnal majd az orvosokrol. A Vas Gereben utcai rendeloben voltam egyszer, mikor meg fogalmam sem volt, hova tartozunk, es tetszett a szep, tiszta, rendelo (azert a bekapcsolt tv nem volt annyira szimpatikus). Annyi csak a problema, hogy majd a melybabakocsival nem fogok tudni felszallni a buszra. Bar tulajdonkepp mozeskosarban is lehet szallitani a kicsit, aztan majd kenguruban. Szoval nagyon gondolkodom egy valtason.
Reka
petine
 
 


Andi! Jó nyaralást,várunk vissza!Kép Ne aggódj Áron miatt, biztosan megszereti majd az ovit. Anno a mi óvó nénink azt mondta, hogy neki inkább az a gyanús, a "nem normális", ha egy gyereket mindennemű érzelemkitörés nélkül le lehet passzolni egy számára tulajdonképpen teljesen idegen helyen...

Ildi! Örülök, hogy ennyire tetszik nektek a suli! A Stromfeld a Mártírok útján van, ahogy valaki itt fogalmazott, a "Tescóhoz közelebbi" (mivel a Mártírokon 2 suli is van). Vikit nem viselte meg, hogy el kellett jönni az előző iskolájából, otthagyni a barátait, stb.? Én 14 éves voltam, amikor Bp-re költöztünk, és rettenetesen utáltam a helyzetet, végig bőgtem a Fonyódtól Pestig vezető utat.Kép
Itt milyen tankönyvcsaládból tanultok? Mi az Apácaiból, ami szerintem nem rossz, bár az elsős olvasókönyv nem nagyon tetszett, túlságosan ismeretterjesztősre sikeredett, pedig ezt a korosztályt inkább a mesékkel lehetne megfogni. A cél végül is az olvasás megszerettetése lenne... Az idei olvasókönyvben vannak mondák is, ami a fiam kedvencei közé tartozik (hiába, az anyja történelem-tanárKép), és gyönyörű a kiállítása, nagy magyar festők művei illusztrálják a történeteket, stb. A környezetismeret tankönyv ellen nekem is volt kifogásom tavaly (bár Balázs egyik nagy kedvence volt): ömlesztve közölte az információtömeget (hány cm a hím és a tojó szarkaKép! Ez nem vicc, tényleg tele volt hasonlókkal.), és a lényeget valahogy "elfelejtették" kiemelni (vastag betű, rövid vázlat a lecke végén, miegymás). A volt munkahelyemen egyébként a Dinasztia Kiadó tankönyveit használták alsóban, amit a kollegák nagyon dicsértek.
Angolt itt elvileg csak 4. osztálytól tanulnak majd, de állítólag már idén indul angol szakkör. Balázs szeretne járni, hát menjen. Én azért itthon továbbra is foglalkozom vele, de van egy csomó játékos feladat, amit úgyis csak csoportban lehet megvalósítani, legalább ebből sem marad ki.

A babakocsis megmozdulásról: ez egy demonstráció lesz, aminek közvetlen célja, hogy felhívjuk az emberek figyelmét arra, hogy milyen nehéz babakocsival, ill. tolókocsival közlekedni a városban. Szeptember 20-án lesz a Blaha Lujza téren, 15.30-16.30-ig tart majd. Lesz egy beszéd, majd, ha minden igaz, a kicsik játszhatnak körjátékot, lesz arcfestés(ehhez még kell a rendőrség engedélye). Ez egyébként Tinalila (Anna) asztala, ő tud részleteket mondani, de az ő aug. 26-i hozzászólásában találsz egy linket, ott is olvashatsz bővebben.

Réka! Mi Dr Molnár Imréhez járunk, ő szerintem az "elmegy" kategória, bár van, aki esküszik rá. Závodszky doktort ismerem még futólag, nekem csak jó tapasztalataim voltak vele kapcsolatban. A villanypásztorról (bekapcsolt tévé) osztom a véleményedetKép. Mélybabakocsi és busz. Hmmm. Talán neked is szól a babakocsis demonstrációKép! Még egy ötlet, bár lehet, hogy nem mondok újat: amíg kenguruba nem teszed még a kicsit, sőt, akár utána is, nagyon jó szolgálatot tehet egy hordozókendő. Abban fekve is hordozható a baba, nem terheled a gerincét. Ha meglesz a harmadik bébi, én is veszek egyet, most még csak a sógornőmre és a barátnőmre irigykedemKép.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Kedves Tünde!

Én fogalmaztam,hogy a tescohoz közelebbi suli.De ma pont arra mentem és láttam kiírva.Mi is voltunk ott és annak a sulinak van uszodája.Ugye?
A tankönyv nálunk is Apácai és nagyon tetszik nekem.Én a Nemzetivel nem voltam kibékülve tavaly.DE HOL VAN MÁR A TAVALYI HÓ?
Vikit különben nem nagyon viselte meg a suli váltás,sőt azt mondta ma,de kár,hogy holnap nem lesz suli!A pécsi barátnőivel tartja a kapcsolatot ezért van mobilja.A volt osztályfönőkével meg megbeszéltük még évzárón,hogy levelezni fognak.A lányom hétvégére tervezi a levélírást.Jó ötletnek tartod,hogy negyedikben kezdik el a nyelvet tanulni?

Réka!

A dokikról még majd informálódom.
Azt írtad,hogy a lányaid 4 illetve 1,5 évesek.Akkor mért közlekedtek mélykocsival és mózeskosárral?Vagy valamit félre olvastam?

Üdv mindenkinek!
Ildikó
morozildi
 
 

 
 

Ildiko! Hat a harmadik miatt, aki decemberben fog szuletni Kép
Reka
petine
 
 


Sziasztok!
Ildi! Igen, a Stromfeldben van a kerületi tanuszoda, oda járnak a többi iskolából is úszni a gyerekek. Talán már írtam, hogy idén indul angol szakkör, ahová Balázs is járni fog (ő is akarjaKép), és jövőre belőlük lesz a haladó csoport. Én nem ragaszkodtam hozzá, hogy Balázs már elsőben elkezdje a nyelvtanulást, ha úgy látom, hogy érdekli, úgyis tudok vele foglalkozni itthon is. Viki mit tanult 1-2. osztályban angolból? Mondókákat-dalokat, vagy szókincset, szituációkat is? Milyen könyvből tanultak?

Réka! Én sem kapcsoltam a múltkor!!! Gratulálok (és csak azért nem irigykedem, mert mi is most tervezzük a harmadikat, és remélem, nemsokára én is pocakos leszekKép). Hol fogsz szülni? Tudjátok már a baba nemét? Vannak neveitek? Tényleg! A lányaid nevét sem írtad (visszaolvastam). Írj magatokról pár szót, kíváncsian várjuk!

Lányok! Megvannak a képek, na nem csak újak, pár régit is feltettem a kedvencekből. Sőt, tettem fel képet magamról, meg a férjemről is, csak hogy adjak Annának is egy esélyt, hogy megismerjen, és ne menjünk el egymás mellett a Stromfeld környékénKép. Mindez Lippai Balázs és Réka címen fut a fotóalbumban.

Anna! Azért ennyit ne dolgozz!!!Kép

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Most küldtem el a tanulmányt. Még épp időben, mert holnap reggel 8 óra a határidő. Kép Viszont nagyon kivagyok, négy napja éjjel-nappal azon dolgoztam. Kép

Úgyhogy csak a legfontosabbak:

Gyertek a szeptember 20-i babakocsis kerekesszékes demóra!!! Fél 4-kor lesz a Blahán. Ha van kérdésetek, szívesen válaszolok.

Lancsár doktornő a Vas Gerebenben van és mindenkinek nagyon tudom ajánlani.

Tünde,
Én is próbáltam 35 körüli párt kétéves kislánnyal keresni az évnyitón, de nem találtam. Kép Most, hogy a fényképeket megnéztem, tényleg nem Láttalak Benneteket.
A sulik eddig nagyon tetszenek a gyerekeknek. Kép A Radnóti nekem is nagyon.
Szuper lenne, ha jönnétek a demóra. Kép

Na, a többit majd később. Megpróbálom összeszedni az összes tartozásomat, mint pl. miért megyünk Kecskemétre szemészhez, meg milyen a lakásunk beosztása. Kép

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Anna, örülök, hogy megkerültélKép!
Ma megyünk szülőire (fél hatra), úgy tudom, az egész alsónak egy napon tartják, talán majd ott... Tiszta véletlen, de pénteken voltam fodrásznál, és kb. olyanra vágattam a hajamat, mint a fotóalbum képein látható. Már nagyon hosszú volt, (10-15 centit vágattam)és nem tudtam elviselni, rettentően idegesített. Hiába, mindig így járokKép
Balázs begyűjtötte első fekete pontját az új tantárgyból, fogalmazásból, rögtön az első órán: amikor a tanító néni szólt, hogy álljanak fel a felelősök, Balázs későn reagált (valószínűleg nem figyelt, ez tény). Na de 5 fekete pont elvileg egy egyest jelent, kérdem én, miért tud az én fiam kevésbé fogalmazni attól, hogy a magatartása nem mintaszerű?! Ez pénteken történt, persze Balázs a hazafelé vezető úton mesélte el, így ma fogom megkérdezni-szépen, finoman, tapintatosan (van még 2 évük együtt jeligével)-az ofőt.
Sógornőmnek megmutattam tegnap Lilike első kanállal evésének történetét (nagyon tetszett neki isKép), ui. Bogi, a kislánya is tegnap este kapott, ha minden igaz, először barackot. Kíváncsi vagyok, nekik hogy ment, mindenesetre megvárta vele az öcsémet, hogy lefényképezhessék!
Remélem, most már kicsit több időd leszKép Tényleg! Nem voltak elvonási tüneteid, hogy nem tudtál babanetezni?Kép
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Tünde,
A szülőin a párom képviselte a családot, mert én még mindig totál el vagyok havazva. Ezúttal a demó szervezésével. Nem tudom észrevetted-e, de ma zengett tőlünk a média. Kép A Magyar Hírlapban megjenet rólunk egy cikk és arra "ráharapott" a Danubius Rádió és a Sláger, valamint Virággal interjút készített az Info Rádió és a Tények. Kép Szóval most már nagyon komoly demót kell csinálnunk és azt szervezzük 1000-rel. De ígérem, hamarosan jövök érdemben is.

Puszi:
TAnna
tinalila
 
 


Kedves Tünde!
Vikiék elsőben még csak játékosan tanultak.Színeket,számokat,éneket stb.
Másodikban kapták meg a könyveket és kezdtek tanulni írni,olvasni.A könyv Cheetebook (nem emlékszem,hogy kell írni)De most itt a suliban Smart-ból tanulnak.Nálunk kötelező volt elsőben felvenni a nyelvet mert ötödikben bejött a második idegen nyelv.Vagy pedig a meglévőt tanulod emelt szinten.Nekünk nagyon jó angol tanárunk volt a lányom sajnálja is,hogy elvesztette.Minden évben járt angol táborba,sőt ha maradt volna,évvégén elutazhatott volna Angliába is.(Ha anyagilag bírtuk volna!)
A fényképeket megnéztem,nagyon aranyos mind.
Tényleg ti is akarjátok a harmadik babát?Ezt tök jó olvasni mert a mai időben úgy kitolodott ez az egész szülés dolog,hogy jó ha az ember egyet mer vállalni.Nálunk is a férjem szeretne még egyet,de én nem igazán.Azt kell,hogy mondjam, jobban nézek ki alkatilag mint a második gyerekem születése előtt.Köszönhető mindez a haskötőnek amit szülés után használtam.Csak a szervezetem nem akar igazán beállni.Gondjaim vannak a tablettával.Neked testileg sikerült regenerálódni rendesen?
Az orosz nyelvet gyakorlod?

Réka!
Hova tüntél?Irj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tegnap hallottam a hírekben (ROXY rádió),hogy már ott is megemlítették a babakocsis demonstrációt.Tényleg jó dolog lenne ha komolyan foglalkoznának ezzel a problémával!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!
Anna! Örülök, hogy így beindult a hírverés! Sikerült engedélyt szerezni a gyerekprogramok lebonyolításához is?
Ildi!
Milyen az angoltanítás színvonala a Vörösmartyban? Viki szereti az új angoltanárát?
Sajnos az oroszt utoljára 4-5 éve volt alkalmam gyakorolni (és már addigra is sokat felejtettemKép), amikor egy fantasztikusan okos orosz kislányt készítettem fel osztályozóvizsgára történelemből. Akkor költöztek Magyarországra, és alig pár szót tudott magyarul, így előbb oroszul, majd magyarul beszéltük meg az anyagot, illetve a vázlatokat is 2 nyelven írtuk. Nagyon élveztem, de azóta sajnos nem volt sem lehetőségem, sem időm a gyakorlásraKép.
A harmadik babát nálunk elsősorban én szorgalmaztam, mivel amióta az eszemet tudom, az az álmom, hogy 3 gyerekem legyen. Elég szerencsés alkatom van (anyai örökség, kösz, anyukámKép), mert mindkét gyerek születése után 2 hónappal belefértem a régi gönceimbe, sőt, volt, hogy kifogytam belőlük. Ehhez valószínűleg hozzájárult az is, hogy elég sokáig szoptattam, és a gyerekek így leették rólam a fölösleget. Viszont a prolaktin nevű hormon, ami a tejelválasztásért felelős, tartósan magas szinten maradt a szoptatás befejezése után is, ami gátolhatja a teherbeesést. Neked milyen gondjaid vannak?
Van rá esély, hogy meggyőzzön a férjed baba-ügyben? Én drukkolok nekiKép, szerintem tuti jó dolog nagycsaládosnak lenni. Épp most olvastam, hogy az igazán tehetséges embereknek gyakran több testvérük is van, ui. a nagyobbaktól a kicsik rengeteg dolgot eltanulnak, ráadásul az első pillanattól kezdve meg kell harcolniuk mindenért a tesókkal. Nálunk ez már Rékánál is látszik, aki sokkal talpraesettebb és érettebb, mint Balázs volt ennyi idősen.

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


sziasztok!
Ha ilyen kedves erdeklodok vagytok, leirok par dolgot magunkrol: A lanyokat, Borit es Dorottyat az Uzsokiban szultem, gondolkodtam, hogy egyszerubb lenne az eletem, ha keresnek a Jahn Ferencben uj orvost, de aztan nem mertem valtani, ugyhogy jarok szorgalmasan vissza orvoshoz, meg az Ors vezer terre vervetelekre Kép. A harmadikra, azt mondtak, kisfiu lesz, neveken mar el kene kezdeni gondolkodni. Mi negyen vagyunk testverek, ferjemek harman, ugyhogy mindketten vagyunk a nagycsaladra.
Reka
petine
 
 


Sziasztok!
Réka! Bori (ő a nagyobbik, ugye?) jár óvodába? Mit szólnak a lányok ahhoz, hogy hamarosan kistestvért kapnak?
Engem mostanában nagyon foglalkoztat a testvérféltékenység kérdése. Balázs már 6 és fél éves volt, amikor Réka megszületett, és már rettenetesen várta, hogy ne legyen egyke, így vele nem volt gond. Szerintem kifejezetten jó, hogy ekkora a különbség köztük.(Az öcsém és közöttem pont ugyanennyi van.)Réka viszont rém féltékeny más gyerekekre, sőt, gyakran Balázsra isKép. Ő most 2 és fél, szóval 3-4 év lenne közte és a pici között. Ahogy számolom, a két lányod között épp 2 és fél év van. Nem tapasztaltál féltékenységet a nagyobbik részéről? Réka igazi kiscica, bújós-szeretgetős, nem tudom, hogy fogja viselni, ha a picit is babusgatni fogom (Balázst is igyekszik sokszor elmarni az esti meseolvasások alatt).
Milyen a viszonyod a testvéreiddel? Közel laktok egymáshoz? Az én öcsém Csepelen lakik a családjával, hetente több alkalommal találkozunk (ma délelőtt is megyek a sógornőmhöz-ő otthon babázikKép, tegnap este meg ők vacsoráztak nálunk).
Azért gondolkoztatok már fiúneveken? Mi tetszik nektek?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Kedves Tünde!
Azt,hogy milyen az angol színvolala a suliban,nem tudom.Évvégére legkésőbb kiderül.Azért vagyok én mérges mert ugye a 18gyerekből,10tagozatos,8 meg nem.Az én lányomat anélkül,hogy felmérte volna a tudását a tanárnő berakta a nem tagozatosok közé.A Viki azt mondja unatkozik mert olyan dedós dolgokat tanulnak.Én meg azt nem akarom,hogy visszafelé fejlődjön.Majd meglátjuk!Ha nem változik a helyzet bemegyek reklamálni.
A korkülönbséget a gyerekek között én általában úgy vettem észre,hogy minden szülő arra esküszik amit ő csinál.Tehát én ideálisnak tartom a majdnem tíz évet a gyerekeim között mert nekem így kényelmes.Ha kéne szülnöm egy vagy két év múlva én megbolondulnék.A barátnőm kislánya nyáron volt két éves de a barátnőm nem tudja felvenni Alexát mert a sajátja visít.Féltékeny!Hála istennek nálunk nincs ilyen!
A férjemnek különben nincs túl nagy esélye arra,hogy meggyőzzön baba ügyben.Szerintem ebben a dologban a nő szokott dönteni.Vagy tévedek?
Gyakoroltok már baba ügyben?Kislánynak vagy kisfiúnak örülnél jobban?Vagy ha van mind a kettőből már mindegy? A hétvégén már nem tudok írni mert megyek segíteni a kiállításra!
Ildikó

Ui.:Hogy csinálod ezeket a vigyorgó meg szomorú babákat?
morozildi
 
 


Sziasztaok!
Na, végre van egy szusszanásnyi időm.

Tünde,
Nem tudom, érdekes-e még, de Kép
Mi tulajdonképpen egy szinten lakunk. A ház kétszintes, anyósom lakik lent, mi fent. Nekünk lent csak egy előszobánk van, ami egyben a lépcsőház is. Fent egy nagy amerikai nappalink van és három kis szoba: egy Heninek, egy a két kisebbnek és egy a felnőtteknek. A nagyok hál'istennek már nem csinálnak nagyobb kupit a nappaliban (de kisebbet igen Kép), de Lili hamarosan abba a korba ér.
Ülni még mindig nem tud, de forog minden irányba, hátrafelé kúszik, valamint négykézlábon áll és úgy hintázik. De úgy még nem indul el. Az öcsédék kisbabája mit csinál már?
Szemészet Kecskeméten: Heniről két évvel ezelőtt kiderült, hogy rövidlátó. Akkor feles szemüveget kapott mindkét szemére. Ma már ott tartunk, hogy az egyik szeme 2,5-es, a másik pedig 3-as. És amíg növekszik, ez állítólag tovább fog romlani. Szóval eléggé aggaszt ez a dolog. Nem tudok egyébként szinte semmit a szemproblémákról, mert nekem soha nem volt és két évvel ezelőttig másnak sem a családban. Létezik egy módszer, amit kizárólag egyetlen kecskeméti szemész csinál az országban. Ez egy kontaktlencse, amit ha egy éjszaka hord Heni, akkor utána két napig jól lát szemüveg és kontaktlencse nélkül. Ez eddig csak egy kényelmi dolog, mert tartósan nem gyógyítja meg a szemet. Ha elhagyja az ember a lencse éjszakai viselését, akkor visszaáll az eredeti rövidlátás.
De jó esély van arra, hogy nem romlana tovább Heni szeme, ha használná ezt a lencsét. De erre garancia nincs. Persze nagyon borsos ára van a dolognak és ráadásul havonta le kellene menni Kecskemétre. Ez utóbbi nem annyira nagy gond, mert a nagynéném is ott lakik meg egy barátnőm is, az anyukám pedig ott dolgozik. (Kiskunfélegyházáról jár át.) De azért akkor is nagy macera és sok pénz és gyógyulást nem hoz. De ha leállna a romlás, az is sokat jelentene. Hát még rágódunk rajta. Anyagi okokból azt mindenképppen meg kell várnunk, amíg visszamegyek dolgozni. (Ami sajnos már nincs túl messze.)
Írtál valamit arról, hogy Balázsnak volt valamilyen kellemetlensége a suliban az első napokban. (Bocsi, de borzasztó hektikus időszakot éltem és csak átfutottam a hozzászólásokat. És sajnos most sincs időm visszaolvasni.) Beszéltetek a tanítónővel? Mi lett az eredmény?
Babanet-függés: Eleinte bizony voltak elvonási tüneteim, de egy idő után megszoktam. Kép Egyébként így is rengeteget leveleztem a demót szervező listán. Ez nagyjából kielégítette a virtuális igényeimet, de Ti persze azért nagyon hiányoztatok. Kép

Ildikó,
Kiskamasz témában én is szívesen beszélgetnék Veled. Neked milyen gondjaid vannak Vikivel?

Tünde,
Egyébként találtam Heninek egy pszichológust, bár csak jövő kedden megyek hozzá előszőr. Mert hogy első alkalommal csak én leszek. Majd beszámolok a fejleményekről.

Ildikó,
Én azt gondolom, hogy semmit nem veszít a gyerek azzal, ha nem kezdi el elsőben az idegen nyelv tanulását. Nekem ugyan a nagylányom elsőtől tanult németet, de nem sok értelmét láttam. De náluk nagyon hülyén csinálták, már akkor diktáltak nekik, amikor még magyarul sem tudtak írni. Én meg néztem szörnyűlködve az irományait.Kép Ha az életkori sajátosságoknak megfelelően csinálják, akkor biztosan van haszna, de nem behozhatatlan hátrány, ha csak később kezdik el. Én németül 10 éves koromban, angolul 14 éves koromban kezdtem el tanulni. És elég tűrhetően beszélem mindkettőt. (A tűrhetőt a tárgyalási szinthez képest értem, nem a 0-hoz. Kép)

Réka,
Képzeld én is az Uzsokiban szültem a két nagyot. Kép A kicsit már a Nyírőben, mert az orvosom akkor már ott volt. Nálad mekkorák a lányok? Bocsi, biztosan írtad már, de lásd, amit Tündének írtam. Kép

Judit,
Tessék írni! Kép Tudom, hogy olvasol! Kép

Puszi mindenkinek:

Anna
tinalila
 
 


Kedves Anna!
Nálunk jól csinálták annak idején a nyelvtanulást mert elsőben csak játékosan kezdték el tanulni az angolt és könyvet csak másodikban kaptak.De nálunk ez nem okozot gondot mert Viki elsőtől tanult írni,olvasni magyarul és oroszul.Igy az angol nem kevert be.Hiába!A férjemtől örökölte az eszét (meg a szépségét is!)
Remélem a kicsi egy picit rám is fog hasonlítani.Idáig nem fedeztem fel semmi hasonlóságot.
Bocsika,mennem kell!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!
Lányok! Pozitív a tesztemKép Kép! Nem hiszem el, ELSŐRE ÖSSZEJÖTT! Erre - az előzmények után - igazán nem számítottunk! Apa, a maga 41 évével persze kellőképpen büszke magáraKép, jót tesz az önbizalmának (öregember nem vénemberKép)
Ildi! Szerintem felháborító, hogy egy gyereket, aki elsős kora óta tanul angolul, fel sem mérnek! A helyedben biztos szólnék legalább az ofőnek, hogy beszélje meg a kollegáival, adjanak legalább egy esélyt a gyereknek. Egyébként egy tanárnak fel kell, hogy tűnjön, ha egy gyerek tudásszintje a csoportátlagtól nagyon eltér, és ha van rá mód, át kell(ene) tennie a másik csoportba.
Réka is nagyon féltékeny volt eleinte az öcsémék kislányára (2 év és egy hétKép van közöttük), de ez már a múlté. Imádja az unokahúgát. Egy saját tesóval biztos máshogy működik majd ő is, de majd igyekszem kompenzálni. Bennem is van félelem ezügyben, szívem szerint én is több időt hagytam volna, de nem tehettem, ahhoz már benne vagyunk a korban.
A fejek (te majd space nélkül nyomd): : ) : O : (. Néhány lány tud ennél sokkal jópofábbakat is, tőlem csak ennyire telik.

Anna!
A nappalit nálunk ketten dúlják teljes intenzitással, mivel nálunk az van lent, a többi szoba fent. Így a normál állapot a csatateret idézi, de sebaj! Akkor lennék szomorú, ha glédában állna minden: akkor vagy nem lennének gyerekeim, vagy nem lennének egészségesek. Persze néha (néha?!Kép) veszekszem velük emiatt, de nem ez az életem központi problémája.
Bogi pont ugyanazon a szinten van, mint Lili, "kutyázik", ringatja a popsiját előre-hátra négykézláb, és már a mi 12 négyzetméteres szőnyegünk sem elég neki, folyton a parkettán van, ha nem figyelünk oda. Szerintem nálatok és náluk is hamarosan mászás lesz, és vége a régi, kényelmes leteszem-ottmarad világnakKép!
Henivel most voltatok első alkalommal? Ő hogyan viszonyul ehhez a módszerhez? És a rövidlátást hogy élte meg? Nem lehet, hogy emiatt is fordult úgy magába a nyáron? Hol találtatok pszichológust? A férjemnek elég hasonló problémája volt gyerekkorában, csak neki ráadásul elég későn is vették észre, és felnőttkorában is csak lassult a romlás. Amikor megismerkedtünk, 7-es volt neki, de pár év alatt 9-ig romlott. (Kontaktlencsét hordott, mert a szemüveg idegesítette.)Akkor a műtét mellett döntöttünk, a Bécsi úton az OptikMed-ben csinálták meg, azóta (lekopogom) jól lát. Ez úgy 6-7 éve lehetett.
Balázs tanító nénijével tegnap tisztáztam a helyzetet, azt mondta, nem írta be a fekete pontot. (Azért kapta volna fogalmazásból, mert nem állt fel időben, amikor ofő szólt, álljanak fel a fogalmazás felelősök.Szerintem ez magatartás probléma, és ettől nem tud kevésbé jól fogalmazni!)Persze nem unatkozunk, szinte minden nap történik valami: Balázs sajnos igazi balek, ha valahol balhé van, ő mindig belekeveredik, sokszor vétlenül is. Tegnapi eset: sorakozónál az egyik osztálytársa belecsapott -véletlenül- a szemébe a pulóverével. Balázs rászólt (gondolom, elég ingerülten), a srác meglökte, kiesett a sorból, mindkettőjüknek ugrott egy magatartás kártyája (heti jegy: hármasKép).
Remélem, a demo után gyakrabban jössz majd!
Mindenki! Drukkoljatok nekünk, hogy minden rendben legyen a babánkkal!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde es Ildiko!
Borka 4 eves, Dorottya 1.5 lesz.
Feltekenyseg. Hmm... Szerintem ezt a dolgot sokszor felnagyitjak. Persze, van, biztos nem konnyu atelni. Nalunk a kicsi 6-9 honapos koraig igazi problema nem volt, mert nem volt min osszeveszni. En szoptattam Dorkat, Bori a babait, Dorottya sokat aludt meg, es tobbet igyekeztem Borival jatszani. Amikor mar a kicsi is kuszni-maszni kezdett, a jatekok tulajdonviszonyan kezdodtek a vitak, de szerencsere komolyabb osszeutkozes (persze ez relativ, mi szamit komolynak) nem volt. A harmadiknal meg, ugy gondolom, meg ennyi sem lesz, hiszen nem arrol lesz szo, hogy valaki egyedul volt, es mostantol osztoznia kell, hanem eddig is osztoztak, egyikuk megszokta mar, masikuk ebbe szuletett bele, es most 1/2 helyett 1/3 lesz. ES ugye ez egyre csokkeno kulonbseg a gyerekek szamanak novekedesevel Kép
Reka
petine
 
 


Tünde,
Nagyon gratulálok! Kép Kép Kép És persze nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen. Várom folyamatosan a beszámolót a fejleményekről! Kép

Heni szemével ennél az orvosnál most voltunk először. Eddig a Heim Pálba jártunk, ott ajánlották ezt a dokit. Bár azt mondták, hogy nem volt még olyan betegük, aki ebbe belevágott volna, de egy próbát megér. Szóval most (vagyis már lassan két hete) azért mentünk le, hogy egyáltalán pontosan tájékozódjunk a módszerről. Mert a Heim Pálban pl. azt mondták, hogy ezzel a módszerrel korrigálni is lehet (mármint hogy véglegesen). De ez sajnos nem igaz.
Előbb-utóbb Heninél is a lézeres műtét lesz a megoldás szerintem. De azt csak felnőtt korban javasolják, éppen azért mert addig úgyis romlik a szeme. Meg talán azt is hallottam, hogy érdemesebb szülés után megcsináltatni. Szóval az még nagyon messze van.
Henit egyébként látszólag nem viselte meg ez a dolog. Bár a szemüveget utálja, pedig szerintem nagyon jól áll neki.
Szegény Balázs! Kép
Tényleg ő már tudja a nagy hírt? Hogy fogadta? És Rékának beszéltél már róla valamilyen formában?
Igen, a demó után jövök újra rendszeresen. De addig is próbálok, hogy ne maradjak le nagyon. Kép
Lili szerintem is már csak napokra van a mászástól. Az öcséd kisbabáját hogy is hívják? (Bocs, biztosan írtad már. Sajnos azt is elfelejtettem, hogy kisfiú vagy kislány. Kép)

Lányok,
Itt van a babakocsis demó szórólapja: <!--attachment: szorolap_civil-107246.doc*mime_msword.gif*application/msword*210.4**szorolap_civil%2edoc --><center><pre>
Kép
szorolap_civil.doc (210.4 k)</pre></center><!--/attachment-->
Aki egyetért az üggyel (és ki tudja nyomtatni), az vihetne belőle oviba, orvosi rendelőbe, védőnőhöz stb..
Nagyon köszi! Kép

Anna
tinalila
 
 


Tünde,
A pszichológust elfelejtettem:
Hát egy ideje (pár hete) én is járok, magamnak is a Babaneten keresztül találtam. És az enyémen keresztül találtam Heninek is ugyanabban a rendelőben. A Boráros térhez közel van, viszonylag közel.

Ildi,
Igen, a Ti esetetek más a nyelvekhez való viszony szempontjából. Gratulálok Vikihez! Kép Tényleg, ő mennyire anyáskodik a picivel? Milyen a viszonyuk? Nálam szerencsére mindkét nagy odavan Liliért. Kép

Na, most már tényleg mentem.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Réka! Köszi a megnyugtató szavakatKép, de sajnos úgy érzem, a lányommal nem lesz ilyen egyszerű. A játékokon való osztozás még Balázzsal is gondot jelent néha: Réka kijelenti Balázs játékáról, hogy az az övé, és nem engedi Balázst hozzányúlni. Pl. Balázs épít vmit Legóból, Rékának meg épp az az elem kell, amit Balázs már beépített. Ha nem vagyok résen, szét is szedi! Bántani biztos nem fogja a babát, eleinte inkább arra számítok, hogy ő is kisbabát fog játszani. A kis unokahúga csecsemősírását már profi módon utánozzaKép... Babát szoptatni egyébként Réka is szokott, édes lehet a lányodKép! Borkát meddig szoptattad? Azért eteti ő is így a babáját, mert látja, ahogy a picit eteted, vagy van személyes emléke is erről? Rékát a 2. szülinapja után 2-3 héttel választottam el, kíváncsi vagyok, milyen emlékei maradnak meg erről.
Anna! A szemműtétről nekünk is mondták, hogy csak felnőttkorban lehet elvégezni, addig sajnos muszáj együttélni a szemüveggel. Heni hiúsági kérdést csinál belőle, vagy kényelmetlennek érzi inkább? Eldöntöttétek már, hogy mikor vágtok bele ebbe az új kezelésbe?
A gyerekeknek majd akkor mondjuk meg a hírt, ha már az orvos is megerősítette, bár ha Balázs rákérdez, nem fogok hazudni.Legkorábban kedden tudok beszélni az orvosommalKép, és az is lehet, hogy csak 6 hetesen fog behívni, hogy az ultrahang is mutasson valamit. Bár én mindkét gyerekemet megcsodáltam még petezsák korukban, amikor még sokan azt sem tudják, hogy babát várnak.Hiába, az egyik legrosszabb tulajdonságom a türelmetlenség, nekem minden azonnal kellKép!
Az öcsémék kislányát Boglárkának hívják, és februárban született. A mi kis jövevényünk, ha minden igaz, májusi lesz, így a család 3 legkisebb tagja között nem lesz túl nagy korkülönbségKép! Csak Balázst sajnálom ilyenkor egy kicsit, ő nagyon ki fog lógni ebből a csapatból a későbbiekben.
Miért jársz pszichológushoz? Ha publikus, írhatnál erről pár szót. Heni hogy viszonyul az övéhez? Hogy alakulnak az új kapcsolatai a Radnótiban? A régi barátaival most sem foglalkozik?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok lányok!

Egy kis segítségre lenne szükségem: Szeretnénk Erzsébeten venni egy kis lakást, de nem igazán ismerjük a helyet. Tulajdonképpen a Wekerle lett volna az első számú célpont, de nem lehet megfizetni a lakásokat. Mindenképpen Délpestre mennénk. / most Újpesten lakunk/. Csepelen éltünk 7 évig, párszor azért megfordultam Erzsébeten is, de nem tudom, hol vannak / egyáltalán vannak-e/ rosszabb környékek, ahol nem lenne jó kisgyerekkel élni, és fordítva: hol vannak igazán csendes, nyugis, "gyerekbarát" utcák, területek. Mire kell még figyelni Erzsébettel kapcsolatban? Ha tudtok bármiben segíteni, kérlek, írjatok, ma indulnék lakást nézni. / de a héten mindenképpen el kell kezdenem!/ Ja, és ha eladó 1,5 szobás lakást tudtok, azt se hallgassátok el előlem!
Nagyon köszönöm előre is!

Üdv!
Judit
jucc
 
 


Hali Csajok!

Na végre tudok kicsit pötyögni is, nemcsak olvasni... Kicsit húzósak a napjaink, de nem nyafogni akarokKép

Dani szépen vette az ovi által állított akadályokat, már van két barátja is (egyiknap a Gergő, másiknap az Andris), ovónénik szupik, gyerkőc szereti őket. Mivel Zsófi nem maradt meg már a rácsos ágyban, kapott a fiatalúr egy új, nagyfiúknak való ágyat, így nagyon büszke magáraKép.
Nekem elkezdődött a suli meg a meló, ráadásul nekikezdtem a szortirozásnak is (ruhák, cipők, varrnivalók...) egyszóval nemunatkozomKép De legalább nem leszek GYESbetegKép

Örömmel olvasom, hogy pocakosodsz Tünde!Kép Sok türelmet és örömet kívánok hozzá!

Na, ennyit engedélyezett a lány, mennem kell
Pussssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Heni inkább kényelmetlennek érzi a szemüveget. Bár mostanában szeret velem ellenkezni, ezért amikor én dícsérem, hogy milyen jól áll neki a szemüveg, akkor ő biztos, hogy azt mondja, hogy ronda benne. De tudom, hogy tudja, hogy nem ronda. Kép Inkább nem szeret rá figyelni, sokszor elhagyja (azután szerencsére megtalálja, mert nem olcsó mulatság Kép). Szóval ilyenek. Még arról sem döntöttünk, hogy belevágunk-e a kezelésbe, nemhogy arról, hogy mikor. Ahogy írtam, amíg GYED-en vagyok, addig semmiképpen.
Pszichológushoz azért járok, hogy jobban érezzem magam. Kép Elsősorban az első férjem halála és a szüleimmel való nagyon problematikus kapcsolatom várnak feldolgozásra.
Heni még nem találkozott az ő pszichológusával. Holnap megyek hozzá először és az első alkalomra még csak én. Heni egyébként nem lelkesedik az ötlettől, közölte, hogy meg sem fog szólalni. De emiatt nem aggódom, az a pszichológus dolga, hogy megoldja az ilyen helyzeteket. Kép
A Radnóti fantasztikus! Henivel kapcsolatban most fordul elő először, hogy a tanárait igazán érdekli a gyerek, a gondolatai, a hobbijai, a családi háttere és egyáltalán minden. Ott még a tesi tanár is beszélget a gyerekekkel! Az osztályfőnök azzal kezdte a szülőit, hogy mostantól egy nagy család leszünk. Kép És ezt annyira komolyan gondolja, hogy havonta egyszer családi hétvégi programot szervez az osztálynak. Persze nem kötelező jelleggel, csak annak, aki éppen el akar és tud menni. Egyébként ezen a héten csütörtökön és pénteken már mennek osztálykirándulni, hogy egy kicsit összerázódjon a csapat.
Heni lassanként ismerkedik az osztállyal. Nincs nagyon könnyű dolga, mert az osztály fele jól ismeri egymást, általánosba is odajártak. De már van egy lány, akivel sokat vannak együtt. Persze ő is új. A régiekkel továbbra sem nagyon tartja a kapcsolatot. (Kristóf évnyitóján összefutott velük, pár szót beszélgettek és kész.) De most szerzett egy barátnőt, akivel együtt teniszeznek. Ennek nagyon örülök. Meg közeledik a szülinapja (október 3.) és azon gondolkodik, hogy a régiek közül kit hívjon meg. Merthogy az újakat még alig ismeri. Szóval, talán rendeződnek lassan a dolgok. De azért nem baj, ha a pszichológus is rásegít.

Judit,
Én nem igazán tudok segíteni. Amióta megszülettek a gyerekeim, kertes házban lakunk, így igaziból csak a ezt a részt (Mártírok útja és környéke) ismerem "élhetőségi" szempontból. Meg elég nehéz így ismeretlenül bármit is mondani. Én nagyon szeretem Erzsébetet, összességében csendes, nyugis kerületnek tartom. Folyamatosan fejlődik is, de ezt azért tehetné gyorsabban is. Kép Én 13 éve élek itt és lassan kezd zavarni, hogy nagyobb esők után még mindig el lehet süllyedni az utcánkban. Kép De állítólag jövőre leaszfaltozzák. Kép De persze ettől (is) relatíve olcsók itt a lakások.
Én nem nagyon tudnék sem pozitív sem negatív példaként egyetlen környéket sem kiemelni. Szerintem inkább csináljuk úgy, hogy ha találasz olyat, ami tetszik, írd meg és megosztom / megosztjuk Veled, ha tudunk valamit a környékről. De lehet, hogy a többiek - velem ellentétben - általános okosságokat is tudnak mondani.
Egyébként miért akartok Újpestről ide költözni?

Csucsuka,
Klassz, hogy Daninak tetszik az ovi. Mit tanulsz és mit dolgozol?

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Anna, munkavédelmi szakmérnöki - másodéven - és középfokú tűzvédelmi suli (jövőre csinálhatom ebből is a felsőfokút). A munka családi cégben szaktanácsadás apósommal, én környezetvédelem, ő munka és tűzvédelem. Ez idővel (a suli utánKép) változni fog.

Zsófi
csucsuka
 
 


Sziasztok!
Judit! Csatlakozom Anna véleményéhez, szerintem is jó itt lakni. Mi is a Mártírok útja környékén lakunk, családi házban, de több ismerősöm lakik/lakott az Eperjes utcai lakótelepen (azt hiszem, van ennek egy külön neve is, de elfelejtettem), és az is nagyon szimpatikus környék.
Zsófi!Köszönöm a gratulátKép. Néztem a profilodat: hát igen, Réka lányom is kb. ilyenkor sokallt be a rácsos ágytól (ő 2002 februári, épp a te két lurkód között van korban).
Anna! A Radnótiban minden ofő ilyen, vagy csak kifogtátok? Bár,ahogy írod, a többi tanár is emberszámba veszi a gyerekeket, ami szintén nem mondható általánosnak(sajnos).
Ma megyek megint a fiam ofőjéhez, tegnap ui. írtak egy környezetismeret-dolgozatot, ahol a legjobb jegy a 3-mas(Balázsé, meg még 3-4 gyereké). Az ok: 3 leckéből írtak, amiből 2-t adott fel. Jó, elképzelhető, hogy a legelsőt is vették (ez az év első körny. óráján lehetett), de a gyerekeknek nem volt bejelölve, egy feladatot nem csináltak meg, alá sem húztak semmit! Az a legbosszantóbb, hogy Balázs tényleg tudta az anyagot, ráadásul nem csak kérdésekre válaszolgatva, hanem önálló feleletként is felmondta. Erre én szorítom rá, mert később jól jön, ha már hozzászokott, de még soha nem feleltek szóbanKép. Aztán csodálkozunk, miért nem képesek kommunikálni a gyerekeink...
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Anna, Újpestről azért jönnénk el, mert a férjem munkahelye nagyon messze van innét, átutazza az életét. És mi sokat utazunk a Dunántúl felé, Délpestről az is közelebb van. Ráadásul sok ismerősünk él a városnak ezen a felén. / Erzsébeten senki, de Kispesten, Kőbányán többen is./ És nem is szeretjük Újpestet.
Jó ötlet, ha találtunk valamit, kikérem a véleményeteket a környékről. Sajnos egyelőre reménytelennek tűnik, a mi igényeinkhez és pénztárcánkhoz szinte nincs lakás Kép
Üdv!
Judit
jucc
 
 


Kedves Tünde!

Gratulálok a terhességedhez és örülök,hogy ilyen hamar összejött.(Mennyi ideje probálkoztatok?)
Az iskolában angolból úgy néz ki,hogy változás fog történni.A tanárnő megkérdezte a Vikit mit keres a nem tagozatosok között hisz a tudása jobb mint a többié.Javasolni fogja a tagozatos tanárnőnek,hogy vegyék át oda.Ha jövő hétig nem intéződik el, bemegyek a suliba.Bár ha sikerül,új könyveket kell vennem ami a Bravo lenne.Vigyázz nagyon magadra!

Anna!
A lányok viszonya a nagyobbik szerint nagyon jó.Ahogy megnyekken Alexa a Viki már ott van és kapja ki az ágyból.Együtt fürdenek és mostanában bármi játékot veszünk minden közös lesz.Múlt héten volt 5hónapos.Jó nagyokat tud már rötyörögni ha a Viki játssza az eszét.Ma volt a napja,hogy megevett ebédre egy egész üveg főzeléket.A te pici lányod miket csinál már?

Judit!
Nagyon szép a kisfiad!
Mi egy hónapja lakunk Erzsébeten de nekem a Városközpont tetszik a legjobban!
Bocs lányok de a Mártírok útja olyan messze van nekem!!!

Ildikó
morozildi
 
 


Ildikó! Köszönöm! Kerestem én is a lányaidról, de a profilodban nem találtam képet.
Erzsébet előtt hol laktatok?

Holnap megyünk megnézni két lakást, az egyik a Sárrét utcában van, a másik a Sebestyén utcában. Lehet, hogy belefér mégegy is, az pedig a Szent Erzsébet térnél van / velük még nem beszéltem meg az időpontot/. Vélemény a környékről?

Köszi!

Judit
jucc
 
 


Sziasztok!
Ildi! Nem fogod elhinni (én is alig!!!): ELSŐRE összejöttKép!!! Pedig mit össze nem nyavalyogtam, hogy biztos nem lesz egyszerű! (Jó, megvolt rá az okom, miután Rékára 2 évet vártunk!)
Na végre észrevette valaki, hogy Viki kilóg a sorból! Nem ismerem a Bravót, de Balázs is abból fog tanulni (hétfőn, a 6. órában lesz az első alkalom). Nem örülök, hogy ilyen későre tették, de csak így fért be a tanár órarendjébe.

Anna! Füzessy Évának hívják, nem ismered véletlenül Heni révén?

Judit! A Szent Erzsébet térhez tudok hozzászólni, az nem rossz környék! Ott van a sétáló utca szájában, épp félúton a csarnok és az Interspar között, van a közelben park, játszótér, stb. Mi gyalog 10 percre lakunk onnanKép. A Sárrét és a Sebestyén utcát így nem ismerem, térképen kellene megnéznem, az meg persze a kocsiban van... Remélem, sikerül találnotok valamit!

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki,hogy Alexa beteg lesz.Az éjjel ötször keltem fel hozzá orrot szívni.Porszívóval!A családom ezalatt úgy aludt mint a bunda.Rajtam kívül mindenkinek jó az alvókája!

Tünde!
Ma ebéd befizetés révén voltam az iskolában és összefutottam az ofővel.Mondom neki az angolt,hogy mi lesz tovább stb.Erre azt mondja nekem,hogy a lányom három évvel elvan maradva a többiektől.Bepöccentem!Mondom neki a Viki nincs elmaradva senkitől csak egyszerűen más a szókincse mint a többinek.Fölhívtam a volt angoltanárunkat,hogy ki panaszoljam magam.Javasolta,hogy nehogy már az ofő döntse el,hogy az én lányomnak milyen a tudása és hívja föl a tagozatos tanárnő és majd ő beszél vele.Ha szügségünk lesz plusz angolra te válalsz otthon tanítást?
Az oroszt jövő héten kezdjük!Viki már alig várja!
A profilomat,hogy lehet bővíteni?Próbálkoztam, de nem igazán sikerült.
Miért mindig hajnalban írsz?

Judit!
Mi Pécsen laktunk előtte és azért költöztünk erre a környékre mert a férjemnek itt van az irodája.Én szivem szerint a 13ker-be mentem volna mert a tesómék ott laknak.De a férjem megmondta,hogy nem fog autózgatni órákat,hogy beérjen a munkahelyére.Igaza van!
A Tátra téren lakott albérletbe (mert ő már előbb felköltözött mint mi)és az nagyon ronda környék.
Mi a Baross-Határ út sarkán lakunk.Ott van minden a közelben.

Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!

Ildi,
Lili 7,5 hónapos. Hátrafelé kúszik, gurul (azt minden irányba Kép) és négykézlábon állva hintázik. Van egy fél és egy negyed foga. Kép Viszont még szinte csak szopik. Egyelőre csak a gyümölcsöket kóstolgatjuk mellette. Tegnap és ma az őszibarackkal próbálkoztam, de az nem nagyon jött be. Almából és banánból már viszonylag számottevő mennyiséget megeszik.
És Alexa miket tud már? Tényleg beteg lett? Kép Remélem nem!
A férjednek egyébként teljesen igaza van az utazgatással kapcsolatban. Én a XIII. kerületben dolgozom (amikor dolgozom) és reggelente minimum 3/4 órát utazom. De peches napokon volt már másfél is. Kép

Tünde,
Füzessy Évát nem ismerem, Heni ugyanis németet tanult. A nyelvoktatástól egyébként egyáltalán nem voltam elájulva, állandóan elmaradtak az órák. De amikor meg voltak tartva, akkor sem értek sokat. Kép
Most a Radnótiban az első két évben mindenki angolt tanul. Utána Heninek latin lesz a másik nyelv. Szerelmes ugyanis Olaszországba, de olasz nyelvre a Radnótiban nincs lehetőség. A németet pedig folytatja magán úton. Egy stromfeldes tanárnőhöz fog járni, akit Kristóf tanítónénije ajánlott. Csak még nem tudtunk időpontot egyeztetni, mert még nincsenek meg Heni szakköreinek az időpontjai.

Judit,
Szerintem is a Szent Erzsébet tér a legjobb környék. A másik két utcát én sem ismertem, de térkép alapján nem tűnnek túl jó helynek. Szerintem elég lepusztult környéken vannak, bár konkrétan ezekben az utcákban még soha nem jártam. (Bár a Sebestyén utca a gyerekorvosi rendelőhöz legalább közel van. Kép) De olyan nehéz ebben bármit is tanácsolni, hiszen ahány ember annyi féle. Én például a Tátra teret egyáltalán nem tartom ronda környéknek.

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek!
Sajnos a két lakás borzalmas volt, a Sárrét utca valóban lepusztult, a lakás/ főleg az udvar és a szomszédság/ valódi putri. A másik lakás némi ráfordítással nem lenne rossz, de ők nem engednek az árból, így meg nem kell. Megnéztünk egy csepeli lakást is, de az sem nyerő. És mindez több napos keresgélés eredménye! Nem tudom, hogy fogunk így jó lakást találni! Elvileg október 5-ig ki kellene költöznünk, de akárhova csak nem megyünk! Mindegy, csak bejön valami! / persze a legjobb lenne a lottó ötös.../

Sziasztok!
Judit
jucc
 
 


Judit!
Mi ugyan tobb, mint felevig eleg intenziven kerestunk (Pesterzsebet-Csepel ebbol csak 1-2 honap volt), es kozben sokszor en is elcsuggedtem, de igy utolag azt mondom, igenis erdemes volt sokat keresgelni, sokat telefonalni-kerdezgetni, es az eselyeseket bejarni. Szoval fel a fejjel!
Reka
petine
 
 


Sziasztok,
nagyon felületesen tudtam átolvasni a hozzászólásokat, bocsKép

Tünde,
gratulálok, és kívánom, hogy minden rendben menjen a várandóságod alatt!!!
Segítenél nekem? próbálom elérni László doktornő húgát a mobilon keresztül, és hiába mondja, hogy 9-11-ig él a vonal, nem sikerült ma semKép Még mindig nála kell bejelentkezni? És kérlek, megadnád nekem a fejl.ped. nevét? Ha nem akarod itt, jöhetne mail-benKép
Előre is köszönöm.

Csucsuka,
mostanában nem futunk össze az oviban - na, persze, én hetente max.1-2x járok, hétfőn és péntek du. Daniért. Ti mikorra jártok egyébként reggel, és meddig van bent Danid?
Környezetvédelem...abból írtam az összes évfolyamdogámat és végül a szakdolgozatomat is...de ma már csak arra emlékszem, hogy nem szabad az utcán szemetelniKép

Mindenki másnak puszi
Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


AnitaboriKép
3/4 4-4 között szoktam menni érte, reggel 1/2 8- 8 között esünk be, de reggel inkább apja viszi. Ha suliban vagyok, akkor meg a mami hozza. Hétfőtől beirattam a Csilibe ovis tornáraKép, Majd meglátjuk mi lesz belőleKép

Pusssz
Zsófi
csucsuka
 
 


Zsófi,
szia,
már értem, miért nem futunk már össze sohaKép
Ovis torna, csak nem a jó öreg Ida néni?! Mi is jártunk hozzá!
Mostmár 2 éve úszni jár a fiam Kispestre, heti két alkalommal, és már mélyvizes úszó, nagyon ügyesKép Apa hordja, ő sportoló, és a lelkén viseli a gyermek mozgásfejlődését...A hiperségnek pedig jót is tesz a sport.
csók
Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok Lányok!!!!!!!!!!!
Újra itt:-) !
Megkérdezném hogy ki jön hétfőn a Blahára?????
Mi a Manócskával kettesben megyünk.
Pussz mindenkinek!!!!!!!
Judit
judit007
 
 


Szia Judit (007)!
Én ott leszek az egész családommal. "Rendező" pólóban. Kép Egyébként mi volt Veled? Hova tűntél?

Tünde,
Ti jöttök végül?

Judit (Jucc)!
Van újabb szóba jöhető lakás?


Puszi mindenkinek:

Anna
tinalila
 
 


Anitabori es tobbiek!
Uszasoktatas a kozelben hol van meg? Es a kispesti uszodarol mit lehet tudni? Negyevest bevesznek? Ha en hoznam-vinnem, a kisebb(ekkel) el lehet ott tolteni azt az orat?
Kosz: Reka
petine
 
 


Sziasztok!
Ildi! Szerintem is érdemesebb lenne az angoltanárnővel beszélned, esetleg megkérhetnéd, hogy mérje fel, mit nem tanult még Viki, amit a többiek már igen, hogy be tudja pótolni. Ha tényleg szükségetek lenne különórára, írj mailt, megbeszélhetjük. Oroszból nem a férjed foglalkozik csak Vikivel? Hol fogja még tanulni?

A profilt úgy bővítheted, hogy fent, a kezdőlapon rákattintasz a "profilok" címszóra, beírod, és elmented a változásokat. Képet is itt tudsz feltenni, kíváncsian várjukKép!

A hajnali bejelentkezéseimre nem te vagy az első, aki rákérdezel. Mindig is szerettem korán felkelni, de igazán akkor szoktam rá, amikor gyerek és család mellett tanultam. Aztán "így maradtam", ezek a hajnali órák igazán az enyémek, mindenki alszik körülöttem, csend és nyugalom van a házbanKép. Később már esélyem nincs arra, hogy nyugodtan leüljek a gép elé.

Anna! A sógornőmék is most kezdik a gyümölcsöt, de Bogi nem igazán vevő még rá. A barátnőm ugyanannyi idős kisfia viszont ma evett először almát, és nyelte, mint kacsa a nokedlit!Kép Nálunk Balázs azonnal falta, Réka viszont sokáig undorral kiköpte. Lehet, hogy a lányok nehezebben fogadják el ezeket az új ízeket? Az ismeretségi körömben mindenhol áll ez a megfigyelés!

A németórákról én is kb. ugyanezeket hallottam a Stromfeldben, az angol állítólag jobb, de persze ez is tanárfüggő.

Judit!(Jucc) Szerintem se adjátok fel, lakást ritkán lehet egy hét alatt venni. Én mindenesetre drukkolok, hogy találjatok valami megfelelőt. Lottó ötös? Eszerint ti is minden héten befizetitek a "hülyék adóját"? (Mi is...)Ráadásul állandó számokkal játszunk, így abba se lehet hagyni!

Anitabori! Köszi a gratulát, bár most épp nagyon ideges vagyok, mert bekaptunk valami nyavalyát a gyerekekkel. Először azt gondoltam, csak az allergia produkál a szokásosnál is durvább tüneteket, de amikor Réka (aki nem allergiás) is benáthásodott, elkezdtem aggódni. Igaz, Balázsnál és Rékánál is pont a 12. héten lázasodtam be (influenza ill. külsőhallójárat-gyulladás), de most még csak a 6. hetet kezdem. Sokat nem tudok tenni, igyekszem pihenni (hétvégén vendégsereg volt nálunk, vidéki rokonok, most mentek elKép), és limonádét iszunk mindannyian, hátha a vitaminok segítenek.

Judit (007)! Az, hogy megyünk-e a Blahára, szintén ennek függvényében alakulKép. Vagy inkább (legyünk optimisták!!!)Kép.

Megint Anitabori! Úgy tudom,a FiMoTa központba még mindig ugyanott kell jelentkezni, de ők csak októbertől szoktak indulni, mert addig még elég kialakulatlan az iskolás gyerekek (meg a bedolgozó pedagógusok) órarendje. Engem valószínűleg felhívnak majd, tavaly is ideszóltak, majd akkor megkérdezem. A fejlesztő pedagógusunk teljes nevét (szégyen, gyalázat) elfelejtettem, csak azt, hogy valamilyen Anikó, és Érdről jár be. A telefonszámát megírom mailben, idén, ha minden igaz, szerdánként fog ott dolgozni.

Réka! A kispesti uszodába Balázs is 4 évesen kezdett járni. Rékát én csak egyszer vittem magammal, úgy 2-3 hónapos lehetett, elsétálgattunk. Lehet, hogy van játszótér is a közelben, maga a környék csendes, nem rossz.

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok,
kellemes hetet mindenkinek!

Tünde,
pihenj, amennyit engednek a körülmények, és kúráld ki magadból a nyavaját gyorsanKép egyébként most mindenhonnan hallom, hogy a vírus felütötte a fejétKép Nálunk még nem tombolKép
Köszönöm a FIMOTA-infót, akkor tényleg ezért nem veszik fel a kagylót...

Réka,
szerintem nyugodtan viheted a kisebbeket is az usziba, sok anyuka csinálja ígyKép És az oktatók nagyon jók, Dani szereti őket (mi Péter bácsihoz járunk, de nyáron Gyöngyi néninél voltunk úszótáborban)

Puszi mindenkinek
Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Judit (007),
Nagyon örülök, hogy találkoztunk! Kép Kár, hogy most szervezői és anyai teendőim miatt nem tudtunk többet beszélgetni, de majd lesz még alkalom, remélem! Kép
Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Megint köszi a hozzászólásokat!
Ma megnézünk egy lakást a Jókai Mór utcában. Kicsit tartok tőle, bár a nő állítja, hogy csendes, nem az utcára néz...
Vélemény?

Judit
jucc
 
 


Sziasztok!

Megint köszi mindenkinek a hozzászólásokat!

Ma megnézünk egy lakást a Jókai Mór utcában. Kicsit tartok tőle, bár a tulaj állítja, hogy csendes...
Vélemény?

Judit
jucc
 
 


Judit,
A Jókai utca közlekedésileg nem rossz hely. Tényleg a konkrét lakástól függ a dolog. Várom a tapasztalatokat.
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Voltam ultrahangon, kis petezsákocskám jó helyen tapad Kép,egy van belőle, és méretéből ítélve egy
baba is van benne. Ezt azért írom, mert állítólag a kor előrehaladtával, többedik terhességnél megnő az ikerterhesség esélye. Namármost, én apát elég hosszasan győzködtem, hogy vállaljunk harmadik gyerkőcöt, képzelem, hogy megijedt volna, ha hirtelen 6 tagúvá vált volna a család!Kép Őszintén szólva én is megkönnyebbültem kicsit.
Réka is tudja már, "hol van a kistestvér-baba", rámutat a pocimra. Sőt, tegnap a buszmegállóban azt hittem, elolvadok! Megsimogatta a hasamat, és közölte: "megsimatottam(=megsimogattam)kistestvéremet". Réka (Petine)! Lehet, hogy ,mégis neked lesz igazad, és feleslegesen aggódom a testvérféltékenység miatt? Bár az is igaz, hogy kísérletező kedvtől hajtva tegnap este ki akarta próbálni, hajlik-e a 6 hónapos unokatestvére ujjacskája hátrafelé isKép.

Anitabori! Lehet, hogy tényleg vírust szedtünk össze, mindenesetre már jobban vagyok, csak a köhögés nem akar szűnni.

Judit!(Jucc) A mi utcánk a Jókai utcából nyílik, ez a szakasza szerintem teljesen normális. Viszont a Határ úthoz közel eső szakaszon nem szívesen laknék, az elég lepusztult környék.

Anna! Mikor térsz vissza teljes erőbedobással közénk? Mi van veletek mostanában?

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Uszasoktatas:
Felhivtam a kispesti uszodat, bevesznek negyevest, 2100Ft/ho/heti 1 ora, csak nem lehet bemenni vele. Ez tapasztalatotok szerint mukodik? En csak az elso alkalomtol felek, ha mar ismer egy-ket gyereket, utana nem lesz gond, csak hogy vadidegen kornyezetben hajlando-e egyedul bemenni?
Van egy kerdesem is: uszosapit a kozelben hol lehet venni?
petine
 
 


Sziasztok!

Tünde,
Attól tartok, hogy mostanában nálam ez a teljes erőbedobás. Kép

Mióta elkezdődött a suli, csak kapkodom a fejemet az időhiánytól. Henivel minden reggel fél 7-kor (Kép!) indulni kell. Egy héten legalább háromszor én viszem, max kétszer a párom. De olyankor is én készítem össze fél 7-re. És olyankor meg Kristófot viszem én, igaz vele elég fél 8-kor indulni. Bárkit is viszek, Lili persze jön velem. Amikor Henit én viszem, akkor én is megyek érte, ez du. 2 körül oda-vissza már 1,5 órás program. Kép Ezen kívül Heni minden nap megy (ha tud) teniszezni. Igaz, ebbe sokszor besegít az anyósom, de van, hogy oda is én viszem. Emellett volt a demo, meg mostanában többféle munkám is. Mondjuk ez utóbbi kettő legalább nagyjából lecsengett. De a munka csak egy időre.
Meg most szervezem Heni egyéb időbeosztását: zongorát, németet, matek szakkört, énekkart és rajz szakkört kell a mindennapi tenisz mellé beiktatni. És ezek legtöbbjéhez Heni ragaszkodik, nem én! Ő csak a németet hagyná ki ebből a sorból. Én meg azt mindenképpen nagyon szeretném, ha folytatná, de ha nagyon nem megy, lehet, hogy egy időre szüneteltetjük.
Ja, és tegnap voltunk először vele pszichológusnál. Még háromszor megyünk és utána megbeszéljük, hogy kell-e továbblépni vagy csak én aggódom túl a helyzetet.
Meg elég sokat tanulok is Henivel: egyrészt most kezdte az angolt és a német után egy kicsit nehezen rázódik bele. Itt hál' istennek nagyon komolyan veszik a nyelvet. Már annyi szót vettek, mint a Stomfeldben vagy a Nagy Lászlóban fél év alatt. És rendszeresen számon is kérik. Így angolt minden nap tanulunk. Ezen kívül a szorgalmi feladatokban szoktam neki segíteni: magyarból verset kellett írni, társadalom ismeretből minél több információt összegyűjteni a skanzenekről, matekból rendszeresen vannak olyan verseny-feladatok, hogy nekem is komolyan neki kell ülnöm gondolkodni. Kép De nagyon élvezem egyelőre a dolgot, hiszen most először olyan dolgokkal terhelik a gyereket, aminek értelme is van. Kép Csak hát emellett időm szinte semmi.

És persze napközi után Kristóffal is átnézzük a leckét és egy kis helyesírást muszáj külön is gyakorolni.

És persze Lilivel is foglalkozom mindeközben. A gyümölcs már elég jól megy: alma, barack, banán egyaránt jöhet. De szigorúan csak szopi után, így alkalmanként mindegyikből csak egy fél szokott elfogyni. És tegnap felült magától a lány! Kúszás már elég jól megy, a mászás még nem igazán.

Egyszer kérdezted, hogy a Radnótiban minden tanár olyan jó fej-e, mint a mi osztályfőnökünk. Ezt persze nem tudom, de Heninek valamennyi tanára szimpatikus az alapján, amit eddig tudok róluk. Van a suliban egy általános szemlélet, ami nagyon jó és szerintem valamilyen szinten a kevésbé jó fej tanárok is kénytelenek ehhez alkalmazkodni. Kép

A másik törzstopikomban írtam a hétfői demóról, ha érdekel Benneteket (először be akartam másolni a szöveget, de úgy már nagyon hosszú lett volna az irományom Kép):

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/7486/37867.html?1095832418

Puszi:

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Visszatértem!

Először is gratula a pocakosoknak!!!
Enyém párom nem akar több kölyköt.Kép(((

A nyaralás (őszölés) szupi volt. Áron nagyon élvezte. A neheze most következik, óvoda. A múltkori trauma,hogy ott lett hagyva annyira megviselte, hogy az ovi fele sem akar menni. Ő inkább megy az én dolgozómba én meg menjek az oviba. És azt mondja az én fiam aki világ életében imádott és a játszótéren most is imád gyerekek között lenni, hogy nem megy oda, mert nem szereti a gyerekeket. Mi lesz itt a jövő héten?

Judit!
Meg tudlak érteni, én is a Wekerlén szerettem volna lakást, ugynis ott nőttem fel, de az árak, horrorisztikusak. Mi most a Vécsey lakótelepen lakunk, az a Dél-pesti kórház fele van. Ha jól emlékszem valaki már írt róla mint Eperjes utcai lakótelep. Arra nem néztetek lakást? Néha vannak kiragasztva hírdetések, szólok ha látok valamit. Nagyságrendileg mennyiért szeretnétek venni?

Na, most mennem kell, megérkezett dögkeselyű főnök. Kép

Andi
diandie
 
 


Szia Andi!

Maximum 10 milliónk van rá, de panelt és távfűtést nem szeretnénk. Így nem könnyű, tudom,de kitartóak vagyunk. Egyébként a Jókai utcait nem tudtuk megnézni, mert nem voltak otthon... Az udvarra bejutottunk, elég putri, a ház is lepusztult kívülről, ez alapján nem is vagyunk már kíváncsiak rá belülről Kép
Nem tudom, mi lesz Erzsébettel, most van még egy jelöltünk a városközpontban, azt holnap nézzük meg, / Nagy Győri István utca, a Csilinél/, ezen kívül csak csepeliek vannak, és egy érdi. / ennyire nem akarunk messze menni, de 9,5-ért családi ház felújítva? Naná, hogy megnézzük!/

Beszámolok, hogy milyen volt a lakás!

Sziasztok!
Judit
jucc
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: