Új privát üzeneted érkezett!

Hát az jó lenne, de sajna a holnap pont nem jó. Ma este megyünk ki Zágrábba és csak szerda este jövünk haza, onnantól már itthon vagyok. Talán legközelebb :wink:
Berni

Kép
bernini
 
 


Oksi, majd legközelebb. ;)

Szoktunk úgyis járni befelé, csak egyelőre páromhoz vagyunk kötve. De nem sokáig, mert remélhetőleg jövő héten meglesz végre az eü vizsgám is a jogsihoz. Na után aztán minden héten megyünk valamerre. :)

Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Hello lányok!
Kicsit (nagyon) meg vagyok ijedve. Ma voltunk dokinál, és azt mondta, a külső méhszáj kicsit ki van nyílva, ami ilyenkor még nem jó :cry: . Amennyit csak lehet feküdnöm kell, az ágy lábánál fel kell polcolni. Szednem kell nospát is.
Amúgy Barnabás stramm kissrác, súlya 1285-1427g, méretei megfelőek 39+5-kor:
bpd: 76mm
HC: 314mm
AC:248mm
FL:52,3mm
Driennke, te jövő hétfőn mész, kiváncsi leszek a tieidre!
Jól kisírtam magam, mert persze mindjárt a legrosszabbra gondolok, de remélem minden rendben lesz, vigyázok magamra, pihenek, és Barnabás bent marad minimum a 36. hétig.
Amúgy az uh a rendelőben 2D, és nem került többe a vizsgálat mint egyébként. Képet nem sikerült csinálni, nem mutatta az arcocskáját.

Kép
bernini
 
 

 
 

Szia Bernini!

No para!!!! Minden a legnagyobb rendben lesz. Ha ez lebeg a szemed előtt, nagy valószínűséggel így is lesz!
Csak pozitívan!
Nekem is a 6. héttől feküdnöm kellett volna, mert bevéreztem, de nem... aztán a 20 körül újra bevéreztem, de akkor sem... ki tudja azt megállni, hogy ne keljen fel?! Aki lekötöznek... ;)
Szóval kibírtam mindennek ellenére a kiírt napig. Kincsem napra pontosan kopogtatott. :)

Hogy megnyugodj, megkerestem neked az én 30 hetes uh lapomat.
Kb. a tiédhez hasonló adatok vannak rajta.
BPD: 780
HC: 292
AC: 254
FL: 56
becsült súly: 1350-1650g

Szóval szerintem tökéletesek az adataid! ;)

Puszi és nyugi!
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Köszi Yvette, aranyos vagy! Mindenesetre most pár hétig tényleg megpróbálok időm nagyrészében feküdni, napi 1 kimenőt engedélyezek magamnak, a boltba, vagy a házhoz, vagy akármi, meg az utazásokat is elhalasztjuk egyelőre.
Te most csinálod a jogsit, jól értettem? Hajrá! Vezetés volt már vagy még csak elmélet?

Kép
bernini
 
 


Szia Berni!
Ne keseredj el, az a lényeg, hogy pihenj sokat, és bizti, hogy Barnabás bennt marad a megfelelő időpontig, sőt szerintem még könyörgni is fogsz neki, hogy bújjon már ki.
Hát remélem nálam ilyen nem lesz, mert nekem még legalább jövő héten dolgoznom kell. Hétfőn 4 órára megyek, és hál isten úgy néz ki, hogy apa is tud jönni.

Yvette!
Találkoztam a Szabados Évivel átadtam az üdvözletet, ő is üdvözöl.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Elég uncsi ez a heverészés... :? Holnap már lesz laptomon, amin ágyból is netezhetek és akkor már ezért sem kell felkelnem.
Este megyünk a Fábry estre, az lesz a mai kimozdulásom.

Kép
bernini
 
 


Csak óvatosan.

Képzeld ma is, meg tegnap is voltam arra felétek. Voltam Floridában és mindkétszer eszembe jutott, hogy Te itt laksz valamerre, és bizti pihizel. :)
Egyébként pár napra cserélnék Veled. Már ami a heverészést illeti.
De már csak 3 hét van vissza. Hétfőn pedig láthatom a kislányomat, alig várom már. :D

Driennke

Kép
driennke
 
 


Igen, a Florida fölött lakunk, vagyis egy lépcsőházzal arrébb. Mi is szoktunk ott enni, ha gyorsan kell valami, jó hogy most van főtt kaja is délben, nem csak a hambi meg a frissensültek.
Még 3 hétig dolgozol, vagyis idén? Aztán pihenhetsz még eleget :) Nekem már csak 70 nap :D vagyis a 36. hétig már csak 42, utána már nem aggódnék, hogy szülök.
Berni

Kép
bernini
 
 


Nekem meg 75 nap. De már annyira várom a hétfőt. Annyira hihetetlen, hogy már a 30. hét jön, őrület. Alig várom már, hogy meglegyen közben meg parázok is ezerrel, hogy ne legyen semmi baj se vele, se a szüléssel, se utánna. Meg hogy még egy csomó mindent meg kell venni, meg nem leszünk kész időben...stb.
Igen még idén dolgozom, aztán pihi, gyereksarok rendezés, meg babaruha mosás. Na ezt már nagyon várom.

A lényeg, hogy ne aggódj, és mondd meg Barnabásnak, hogy nem szabad még kijönnie, még csak maradjon ahol van. Állítólag hallgatnak rá. :) És lehet benn valami, mert ma megkértem a kicsi lányt reggel, hogy rúgjon egyet, mert már régen éreztem, kicsit lustika volt, erre rúgott is egy nagyot. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Berni, a barátnőmnek a 27. héten kinyílt a méhszája és egy héttel később született a babája, mint ahogy kellett volna. Ne izgulj, minden rendben lesz...Lesz ő még eleget itt kinn. :) Én ma dolgoztam utoljára, elég volt, nagyon fáj a derekam :(

Kép
roberta80
 
 


Hello Anyuk és Anyu jelöltek :-)

A nappali nemalvás, illetve állandó kézben lét miatt vagyok képtelen megírni, hogy mik is történtek velünk az első négy hétben, pedig jó lett volna megosztani. Ugyanis elment a tejem. A miértet és a hogyant szeretném Nektek megírni már két hete, mert jó lett volna kidumálni magamból, ugyanis nagyon rosszul éltem meg a dolgot, hogy nem tudom etetni a gyerekemet, mi több, undorodik a cicimtől és dührohamot kap ha meglátja....ami másnak vígaszt és táplálékot nyújt az nálunk az abszolút kudarc forrása. Így feladtam....nem is fejek már. Lassan teljesen elapad. 1 hete még fejtem. Egész napos nyüstöléssel sikerült kb 6o-at lefejnem. 24 óra alatt, egy egy alkalommal 45 percekig fejtem 1o-2o ml-ért...aztán 6o-at megette, plussz 6o tápit és 1 óra múlva halál éhesen üvöltve ébredt. Én úgy de úgy el voltam keseredve, bárcsak lett volna időm és energiám pár vigasztaló szóért jönni hozzátok. Könnyebb lett volna.... A fejésbe fektetett idő és energia olyan szinten nem volt arányban az elért eredménnyel, hogy a saját békém érdekében önző módon teljesen feladtam az egészet. Azóta mindketten megnyugodtunk, a Lackó eszik mint a gép és végre nem szembesülök minden evésnél a ténnyel, hogy kudarcot vallottam. Azt nem írtam, hogy a hazajövetel után 3 nappal belázasodtam, 4o fok 2 napig, el sem tudtam látni a Minit, a nagyik voltak velünk éjjel, nappal, meg Apa csinált mindent. Se kakis pelus, se hányás nem akadály már neki :-) Lényeg, hogy nem is érzékeltem mi van körülöttem, a láz semmire nem ment le. Pont akkor lövellt be a tej, cickók kősziklák, de fejni sem tudtam, mert jártányi erőm sem volt. Nem emlékszem arra a két napra. Azt hittük talán a cicim miatt van a láz. Semicillin 5 napig. 6. napon láz újra. .... nagyon véreztem. Orvoshoz vissza, méhgyulladás. Újabb, bivalyerős antibiotikum, plussz Ergam. Második hete itthon, felügyelet nélkül nem maradhatunk, semmit nem bírok egyedül csinálni, fejek amennyit tudok, Lackó cumisüvegből azt kapja, de állandóan nyűgös. Kiderült később hogy éhezett szegényem. Pótlás indul, hopp, a fiam 3 óránként 8o-at eszik kapásból. Nem csoda ha az anyetej nem volt elég. Kontroll a dokinál. Éhgyomorra menjek, mert csinál egy uh-t és ha vmi nem stimmel egyből eü küret. Lackó mamához, férjem szolgálatban, nem engedik el. Uh negatív, vérkép szörnyű, fehérvérsejtszám béka segge alatt. Tutira van itt vmi, de mi lehet a baj? Sose derült ki, azóta se. A utolsó verzió szerint vmi agresszív fertőzést szedtem össze a kórházban és begyulladt a méhem. A 3. antibiotikum után már nincs lázam, jól vagyok, végre el tudom látni magunkat, mamák szabira mentek :-) Jól vagyok, de a gyógyszerekre, magas, tartós és csillapíthatatlan lázra és a stresszre ráment a tejem. Őszinte leszek, bár lehet sokan elítéltek majd... lehet, nem tettem meg mindent a szopiért. Miután jobban lettem, talán jobban kellett volna erőltetni a fejést. Még ennél is. De nekem annyira elment a kedvem az egésztől. Hogy hiába fejek, csepp a tengerben. Az első heti próbálkozásoktől begyulladt mindkét mellbimbóm, az egyik be is szakadt, üvölteni tudtam volna. Bimbóvédő elő, max 2o-akat szopott, majd halálosan elfáradva bealudt. Ekkor kezdtem fejni és adtuk cumisüvegből, és így jöttem rá, hogy a Laktoherb, a homeosbogyók, a mellszívó és a maszír ellenére is alig-alig van tej. Ja es a Lackó elkezdett fogyni is! Ma ott tartunk, hogy teljesen jól vagyunk, béke és nyugalom van, Lackó zabálja a tápit, napi 7szer, 8szor eszik 12o-18o között, éjjel is 3 óránként kel. 1 hete szóltam a dokinak, hogy vmi nem stimmel, már 2 óránként eszünk és baromi nyugtalan, mintha éhes lenne....azóta a 3 hónaposoknak való higításban kapja a tápit és végre eljött a béke. Ma 1 hónapos és 8oo gr-ot gyarapodott. Minden rendben végre. Csak egy dologra kell figyelnem, hogy ne olvassak bele egyetlen szoptatós cikkbe se, pláne amiben azt ecsetelik, hogy mi minden "baja" és hátránya lesz a nem szoptatott babáknak. Csak az nem tud szoptatni aki nem akar. Egyszer olvastam ezt vhol. Hát én ezt megcáfolom.... csak az ilyen mondatok az újságban képesek az ilyen sikertelenül próbálkozó, amúgy kiegyensúlyozott mamikat mint én is, a lelkiismeretfurdalás legmélyebb bugyraiba taszítani. Egy megoldás maradt. Nem olvasok szopis cikkeket és bízom benne, hogy majd a "huginál" minden simán fog menni. Mert nem rajtam múlott......azt hiszem.

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett, meg csapongó, de jó érzés, hogy végre leírhattam. Egy kézzel, mert ez a kis sza....os csak kézben alszik fél órákat nappal. DE IMÁDOM.

Hát most mondjátok meg, így festene egy kislegény, ha bmiben hiányt szenvedne?

Kép Kép

Kép
jahra
 
 


Szia Jahra!

Nyugi, nyugi, nyugi!!!!
Te egy nagyszerű anyuka vagy, megtettél minden tőled telhetőt, egy másodpercig se érdekeljen senki más véleménye!!!!
Én is éreztem úgy, hogy tehettem volna többet, de ma már azt mondom, álljon elém az, aki végig tudja csinálni egyedül mindazt, amivel egy pici baba jár (éjszakázás, állandó készenlét, dokihoz rohangálás, stb), és még jut ideje a háztartásra, a párjára, önmagára, fejésre, és megmutathatja nekem, hogy lehet jobban csinálni.
Olyan ember még nem született, hidd el!
Az a legfontosabb, hogy Lackó jóllakjon, a tápanyag a mai nagyon jó minőségű tápok mellett már nem annyira a legfontosabb szempont. Persze, jó a tejci, a legjobb a babának, de semmiben hiányt nem fog szenvedni akkor sem, ha tápot eszek. Így legalább amint lehetőség lesz rá (eléri a 4 hós kort) elkezdheted neki adni a finomnál finomabb gyümiket, kajcikat.
Lackó pedig gyönyörű, kiegyensúlyozott és roppant kicsattanóan egészségesnek látszik a képeken. Amíg ez így van, mindenkire bazi nagy ívben!!!!

Ahogy olvastalak, azért meg kell mondjam, te még így is sokkal többet tettél meg, mint ami elvárható lett volna, minden elismerésem a tiéd!
Remélem, mire soraim olvasod, már teljesen elfelejted azokat a buta gondolatokat is, és csak az örömöt látod a mindennapjaitokban!

Ha tudsz, gyere csak, írj bátran, tuti, hogy itt senki nem fog elítélni, pláne nem olyan dolog miatt, amiről nem tehetsz!!!

Azóta van már valami eredményed? A vérképed rendbejött? Doki mit mond?

Tegyél még képet Lackóról, olyan jó látni egy ennyire picikét! Hihetetlenül gyorsan nőnek... Az a Miku-cucc meg egyenesen imádnivaló!!!!!

Puszi:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Hello lányok! Hát sok hozzászólást nem kell hozzáolvasnom a két hét kihagyásban, amig nem voltam :) Ezt a fránya netet csak most kötötték át.
Jahra! Csak megvetted a miki cuccot, nagyon édes, megérte :wink: Sajnálom, hogy így alakult a szoptatás, de szerintem azok alapján, amiket leirtál, tényleg nem lehetett többet tenni. Biztos az is sokat számit, hogy az elején kapta a tejet Lackó, és tápszeren is simán felnő és egészséges lesz a bébi. Ezen már nincs mit tépelődni, bár gondolom megemészteni nem ilyen egyszerű. Azért fel a fejjel, ott az a kis ember aki mindenért kárpótol!
Velem minden változatlan, fexek szorgalmasan, már 2 hete nyomom az ágyat, már csak kb 1 hónap :roll: Kiirattam magam táppénzre, bár eddig sem dolgoztam :lol: 2 hetente kell menni a terhesgondozóba papirért, tudjátok, hogy ilyenkor mindig kell a dokimtól is egy ujabb lelet, vagy a nyitott méhszájat nem kell ujra meg ujra igazolni?
Ma nagyon mozgalmas a nap, Barnabás egyfolytában forgolódik.
Képzeljétek, visszajött a hányás is, ma reggel nem kellett neki a reggeli, meg a mult héten is egyik reggel jött ki a finom egészséges kaja. Ez normális, volt valakinek a végén is?
Driennke régen volt, tudtok valamit? Kiváncsi vagyok neki mi volt a 30 hetesen.
Na megyek vissza az ágyba, holnaptól már remélem ágyból netezek .
Kellemes napot mindenkinek

Kép
bernini
 
 


Szia Berni!
Velem minden rendben. Vagyok. Általában olvasok is, csak nincs időm írni, mert én még mindig dolgozok és nagy volt az évvégi hajtás.
A 30 hetes Uh-on minden rendben volt. Hál isten méhszáj fent van és zárt. A pici kb. 1400 gramm, azt mondta a doki, hogy korának megfelelő. És most ő is azt mondta, hogy kislány. :)

Tegnap meg ma nekem is sokat mocorgott a baba, aminek feletébb örülök.

Jahra!
Szerintem se törődj ezzel a tejci dologgal, ha baj lenne, akkor nem hízna Lacokó. Te mindent megtettél és ez a lényeg.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke!Mikor mész legközelebb? Nem tudod véletlenül, hogy 31-én rendel-e? Nekem akkor telik le az 1 hónap, de szerintem legközelebb 7-én dolgozik csak, az meg még olyan soká van! Holnap felhivom és megkérdezem...
Voltam ma babavárón, a fürdetésről volt szó, meg utána bementem 1-2 boltba, és vettem pár apró dolgot: lázmérőt, egy cuki fürdőlepedőt, eldobható bugyit 8) , garmastant, bepanthent... A nagyok még hátravannak januárra, amikor már el merek menni Pestre vagy Pécsre, vagy neten megrendelem őket, még nem tudom.

Kép
bernini
 
 


Berni!
Szerintem nem lesz 31-én, mert az munkaszüneti nap lesz, mert 29-én kell menni dolgozni (az lesz az utolsó napom :) )

Én 7-én megyek, jó lenne, ha találkoznánk. :)
Én akkor leszek 34 hetes, hát tényleg nagyon megy az idő.

Nekem már nagy dologból csak a kiságy van, de azt anyós megveszi, apu meg csinálja a kisszekrényt. Épp most gondolkodom, hogy lemegyek ide a kínaiba és veszek majd 2 db hálóinget, meg ilyeneket.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hello!
Én is 7-én megyek, 16.15. Kicsit még messze van, remélem addig is minden ok lesz. Én meg akkor leszek 34+5. Utána már gondolom sűrűbben kell menni majd.
Hálóingem sincs még... Ma hozzák este a bababútort, hétvégén férjem remélem összerakja :lol:
Tegnap a babavárón fürdetés volt a téma, egy fura fejű játékbabával, vicces volt :D

Kép
bernini
 
 


Lehet, hogy én is felhívom majd a két ünnep között, hogy adjon időpontot. Olyan furi lesz 7-én már nem fogok dolgozni, nem kell délelőtt azon gondolkozni, hogy megyek haza a munkahelyről, hogy visszaérjek.
Nagyon-nagyon furi lesz.
Nekem a kórházi csomagba még semmi sincs (na jó törölköző, fürdőköppeny meg popsitörlő).A pelenkát holnap veszem meg. Valószínűleg holnap megyek az OMKER-be mellszívót venni, azt amelyiket Jahra mondott, mert páromnak van egésszégkártyája és úgy tudom ott lefogadják, meg lehet, hogy ott még veszek egy-két dolgot, ha lehet, kenőcsöket meg ilyeneket.

Te vettél előre cumisüveget v. esetleg játszócumit?

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok, na végre be tudok ugrani pár percre. Elköltöztünk az albiból a saját lakásba, de még megy a pakolás, takarítás, mert férjem állandóan dolgozik, nekem meg csak 1-2 órám van naponta, amikor rá tudom bízni a Lackót valakire. Úgyhogy sajna lassan haladunk, de amíg nem lesz 100%-ig kész minden, addig itt maradunk a szüleimnél. Köszönöm a vígasztalást, azt hiszem túltettem magam a dolgon, bár néha azért eszembe jut. Aranyosak vagytok amiket írtatok, de higgyétek el, akkor fogjátok igazán megérteni mit is jelent nem tudni szoptatni a kisbabátokat, amikor már itt lesz Veletek és Ti magatok is tudtok/nem tudtok szoptatni. Lolababa nagyon köszönöm amit írtál, picit el is érzékenyültem, ami rám abszolút nem jellemző. :roll:
Voltunk bent terhestornán 2 hete szerdán, pont papás felkészítő volt, bemutatkoztunk a csajoknak, LAckó persze végig szunyált, még az öltözködésre se kelt fel :P
Most picit meg vagyunk fázva, porszívozom a nóziját, szerencsére hagyja, sőt, mosolyog ha végeztem vele.

DRIENNKE!!! Ha még nem vetted meg a mellszívót, ne is vedd meg, én odaadom, legalább kipróbálod, hogy jó-e, lehet nem is ez a típus válik be Neked. Hívj a 70-340-5699-en amint olvasod ezt. Ne adj ki rá pénzt feleslegesen, én odaadom nagyon szívesen, talán ha 2x használtam.

Kép
jahra
 
 


Kép

Kép
jahra
 
 


sziasztok!
Előkerestem én is a 30. heti uh lapomat, és most én vagyok megijedve. Szerintem túl nagy a feje :(
BPD: 870
HC:296
AC:250
FL:630
Súly:1720 g

Egyébként már nekem is sikerült szülésznőt fogadni, nagyon aranyos.Remélem sokat tud majd segíteni. Már csak 46 nap....jujjjj
Mi már a nagyobb dolgokat megvettük, de pár apróság, főleg, amiket a kórházba kell vinni, hiányoznak.

Kép
roberta80
 
 


Először is, mi az az Omker? Nekem is van egészségkártyám, én majd gyógyszertárban veszek róla pelust, törlőkendőt, már vettem garmastant, bepanthent, laktoherbet, készülök. Ma vizilóvas vizhőmérővel, kisollókészlettel, orrszivóval (kézi) bővült a készlet, ha már ugyis voltam az Indrában. Cumisüvegem és cumim nincs, az avent kézi szivóhoz volt 4 pohár meg 2 ráilleszthető cumi, egy játszócumit meg mindenképp veszek majd hogy legyen.
Jahra! Gratulálok a költözéshez, szépen lassan majd helyreáll minden. Mi is már 2 hete lakunk itt, de szinte minden nap jön még valamelyik iparos ezt-azt tenni, már vége lehetne a ki-be járkálásnak, nyugit akarok. Lackó bébi nagyon cuki, hihetetlen hogy már ennyi "idős" 8)
Roberta, ne aggódj szerintem, abszolut nem nagy a különbség. A doki mondta volna, ha feltűnően kilóg a korában ajánlottól. A súlya is picit több mint pl nekem mértek, de ez egyrészt nem is teljesen pontos, másrészt meg lehet hogy Dorka előre nőtt kicsit, és majd most pihen, és lassabban nő.
Voltam ma fodrásznál, jól meg volt csúszva, meg melir volt, igy 3 órát voltam, már azt hittem sosem lesz vége, bűntudatom is van, hogy ennyit ültem. Ma már fel sem kelek :)

Kép
bernini
 
 


Roberta!

Neked is nyugi!
Teljesen természetes, hogy nagy a feje a babának. Ahogy fejlődik, úgy fog egyre inkább arányossá válni a testéhez.
Mivel olyan doki még nem született a világra, aki tényleg teljes bizonyossággal meg tudná mondani, hogy mennyi idős az apróság a méhedben, így csak egy általános adathoz viszonyítanak. Kiindulási pont pedig a menstruációd, de az esetek nagy többségében amúgy sem akkor történik meg a fogantatás, amikor az a nagykönyvben meg van írva, így simán elképzelhető, hogy akár két héttel is fiatalabb a babád, mint gondolják. ;)
A pocakban pedig a fejlődés olyan iszonyúan gyors ütemben zajlik, hogy sokszor napok is sokat számítanak, ha méreteket nézünk.
Bocsi, nem akartam rétestészta lenni, de ne stresszeld magad feleslegesen, csupán becsült adatokra alapozva!

Amúgy meg az sem mindegy, hogy melyik oldalról, milyen pozícióból mérik. Az én Lolámnak a fejecskéje kicsit hosszúkás hátrafelé... gondolhatod, ha kör adatot akarnék saccolni, akkor a hossza és a szélessége miatt, akkor két különböző méréssel, akár több centi eltérést is mérhetnék. Pedig csak egy feje van... :)

Driennke, Berni!

Tökre izgulok ám értetek! Nemsokára ti is megismerkedtek a picikkel... :) Jövő nyáron meg csaphatunk mindannyian egy nagy baba-mamatalit Kaposváron... ;) Mit szóltok hozzá? Mármint mindenki (Jahra, Roberta, és ha vannak még, többiek is)!

Csajok!
Megvan a jogsim! El sem hiszem... Még pocakosan kezdtem, és most lett vége... Igaz, az eü tanfolyam meg a vizsga nem akart időben összejönni, mert nem tudtam Lolát kire bízni... De végre túl vagyunk rajta, jövőre miénk a világ! :D

Csak jelentkezzetek szorgalmasan, mindig bekukkantok, de sokszor a saját hozzászólásom az utolsó... :(

Jahra!
Ha bármikor, bármiben elbizonytalanodsz, hívj nyugodtan, nagyon szívesen megnyugtatlak, én már túl vagyok a műparákon is... :D
70/3429632

Puszi:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Gratulák a jogsihoz Yvette! Nekem anno harmadszorra sikerült :oops: Túl korán csináltam meg, nem is igazán érdekelt a dolog. De ma már jól vezetek, szerintem... :D Akkor mehettek ide-oda, az tök jó. Csak ügyesen! És minél többet gyakorolni, attól jön meg a rutin.
A nyári találkában benne vagyok!
Jaj, szörnyű savam van, lehet muszáj lesz Renihez folyamodni, mostanában nem kellett

Kép
bernini
 
 


Szia Berni!

Köszike.
Van egy rossz hírem a savval... a végén nekem már a világon semmi nem segített. Ez volt az egyetlen dolog, amit nagyon nehezen viseltem. Tökéletesen értem, miről beszélsz... bleeeeeee
Olyan furi nézni a vonalzótokat... én is akarooooooooooooook. Megint és megint. Olyan jó volt...

Na dugultam. :)

Puszi:Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Mi meg (legalábbis én) a ti vonalzótokat irigyeljük! De már nem sokat kell várni rá.
Sütés-főzés kinek hogy fér bele az idejébe? Én sajna nem nagyon merek a konyhában tüsténkedni, de azért egy túrós pogit meg egy kakaós-sajtkrémes sütit lehet összedobok 2 részletben. Hétfőn meg megyünk ki a Balatonra nyaralóba, ott leszünk párom családjával. Sajnos idén az én szüleimhez nem megyünk, mert 2x4 órás utat nem vállalok be, majd ők jönnek januárban.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Jahra!
Nagyon ari vagy, de már megvettem. Tegnap délután volt bennt a párom és megvettük, de szerintem tedd el a következő babának. :)

Berni!
Lehet, hogy nem pont OMKER a neve, de tudod ott van a Tallián utcában a gyógyszertár mellett egy orvosi segédeszköz bolt. Az interneten láttam, hogy ott van, meg azt hiszem Jahra is ott vette.

Yvette!
A taliban én is benne vagyok. És nagyon-nagyon gratulálok a jogsihoz. Ha esetleg valakivel történne valami vagy esetleg velem, és nem jutok gép közelbe, szóval megadom én is a számomat: 20/808-5751

Ami a sütés-főzést illeti, hát én beosztom. Ma még dolgozok ugyi, de holnaptól hétfőig be vagyok táblázva.
Lesz nálunk: beigli (mama féle), rafaelló, nutellás gombócok, lúdláb. Azt hiszem sütiből ennyi, meg lesz rántott husi, gombás szerelt, brassói, krumpli saláta, francia saláta, rizs. Ja és még takarítanom is kell. Ráadásul szegény férjemnek bedurrant a dereka, úgyhogy sokat nem tud nekem segíteni, meg én sem tudok sokmindent csinálni, tehát majd lesz, ahogy lesz.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Azért csak módjával, Driennke, ne erőltest túl magad!
Képzeljétek, én hetek óta nem hizok. Na nem mintha baj lenne, majd még biztos bepótolom az utolsó hetekben (karácsony alatt :P ), de abszolut nincs nagy étvágyam. 1 hónapja voltam 59,6 , azóta mértem 60,2-t is, de ma megint 59,5. Azért Barnabás remélem tud miből nőni.

Kép
bernini
 
 


Vettem ma egy egész elfogadható hálóinget kinaiban. Végig gombos, pamut, 2300-ért. Sok pénzt nem akartam kiadni rá, mert csak a kórházba kell, otthon már lehet pizsi is. Azért még 1et kell venni.
Megjöttek a neten rendelt ajándékok, úgyhogy holnap csomagolhatok! Anyukám is küldött csomagot, mézeskaláccsal és hókiflivel :)

Kép
bernini
 
 


Nahát, sehol senki :( Jelentem kész a kiságy, nagyon cuki, majd lefotózom a szobát ha kész. (lehet ez nem ma lesz, attól függ mikor lesz elege a férjemnek a legóból :lol: )
Ma gyújtottuk be először a kandallót, még nem igazán indult meg a tűz, remélem estére már szépen ropognak benne a fahasábok.
Kellemes készülődést nektek! Mi már a fát feldíszítettük, mert holnap megyünk el itthonról.
Berni

Kép
bernini
 
 


Kellemes karácsonyt kivánok mindenkinek!
Jahra, Yvette nektek már hármasban telik, nekünk többieknek még csak 2,5 aktiv családtaggal :D De ez így van jól!
Puszi mindenkinek, Berni

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Mivel most nagy főzés-sütésben vagyok (11-en leszünk nálunk holnap), így most csak azért ugrottam be, hogy

Kellemes Karácsonyi Ünnepet kívánjak minden babás és leendő babás kis családnak!

Puszi mindenkinek:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Jajj, meg egy kép tegnap estéről két ajinkkal... :)
Kép

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok Ági vagyok. Ma regisztráltam az oldalra,mert együtt talán könnyebb lesz és segítjük egymást.

Olvasgatva a korábbi hozzászólásokat, akadtam rá DR Gyócsi Andrást méltató és kevésbé méltató hozzászólásaitokra.
Nos én budapesti lévén egyik ismerősömön keresztül jutottam el hozzá és első gyermekemet nála, az ő segítségével szültem a gyönyörű Kaposváron. :)

Nem bántam meg sőt! A vidéki hangulat, az emberek kedvessége és a magával ragadó segítőkészség felejthetetlen volt.
A doktor úr kedvessége és szakmai hozzáértése és embersége pedig példamutató lehetne egyes nagyarcú pesti kollégáknak.
Totalisan elégedett kismama voltam ezért azóta is hozzá járok és a második gyermekem is nála szülöm meg, ha egyszer összejön....

Megéri ilyen messze is utazni ,ha az ember bízik az orvosában!
Higyjétek el sokat számít, hogy kinek a kezei közé kerül az ember.

ágimami
ágimami
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek NAGYON BOLDOG KARÁCSONYT ÉS BOLDOG ÚJ ÉVET szeretnék kívánni. Mi elutazunk a férjem családjához a két ünnep között,és csak jan. 7-én jövünk haza. Akkor már csak pár rövidke hét lesz hátra...Annyira érdekes ez az egész. Olyan jó, hogy esik a hó, teljesen elérzékenyültem ma :D A férjem már azt is tudja, hogy mit veszünk a babunak első karácsonyra:szánkót, de amilyen szerencsések vagyunk jövőre nem is lesz hó...na, nem baj, majd szerel rá kerekeket :)

Jó babavárást és babázást mindenkinek!

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok lányok!
Remélem mindenkinek jól telt a karácsony, nekünk igen. Holnap jön a heti mérlegelésem, majd kiderül mennyire sikerült a zabálást elkerülni :wink:
Itt Kaposváron nagyon sok hó esett, tegnap arra jöttünk haza, hogy be se tudunk állni a garázsba. A férjecském még ma is lapátolja egy részét...
Ági! Nem semmi, hogy Pestről lejöttél ide szülni, azt gondolná az ember, ott sokkal könnyebb jó kórházat találni, jó orvost mondjuk már nem biztos, de a nagy számok törvénye alapján az is van biztos elég. De a Gyócsi Anrással eddig én is meg vagyok elégedve, tetszik, hogy telefonon is pl be tud azonosítani és tudja ki vagyok és mi volt a legutóbbi vizsgálatom eredménye. Mikor szültél, mekkora a babád?

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Sajnos karácsony előtt semmire sem volt időm, de azért remélem mindenkinek jól telt a krácsony.

Épp most hívtam a Gyócsit, és mondta, hogy visszahív, mert nem találja a naptárát.
Közben vissza is hívott, tehát 4 óra 7-én.
Berni ezek szerint utánnam jössz, akkor lehet, hogy találkozunk. :)

Most megyek még dolgozok, de már csak szombatig, aztán én is pihizek otthon.

Ha véletlenül nem tudnék jönni, akkor mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke, akkor biztos összefutunk az ajtóban :-) Kitartást kivánok neked még erre a két munkanapra!

Kép
bernini
 
 


Köszi Berni!
Épp az előbb engedett el a főnök bennünket, úgyhogy fél háromra otthon leszek. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


boldog új évet kivánok mindenkinek!
Berni

Kép
bernini
 
 


Én is nagyon boldog új évet kívánok mindenkinek.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Szia Driennke!

Írtam neked egy válaszlevelet a kaposvári kórházról a szülészetek, kórházak,, kaposvári szülészet topikon. Ha még érdekel, olvasd el!
gerbomoncsi
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Én ugyan nem vagyok kaposvári, de ott szültem, ezért nagyon szívesen leveleznék veletek.
Egyébként egy másfél éves kisfiú, Máté anyukája vagyok Andocsról.
Én is készítettem a törpémnek a babafalván egy vonalzót, de sehogy sem sikerült ide felraknom. ha tudtok, segítsetek!
Újév napján kívánok mindenkinek sok boldogságot, és mindenkinek olyan 2008-as évet, amilyet szeretnétek!

Gerbomoncsi

Mi vagyunk (apa fényképez)
Kép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Szia Gerbomoncsi!
A profilban az aláirásodhoz be kell másolni egy kódot, amit a babafalván ir a vonalzódhoz, nekem bbcode, egy jó hosszú url...blabla Remélem sikerül
Cuki a kisfiad :-)
Berni

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!

Köszi szépen az infót, de az az igazság, hogy egyszerűen nem találom, hogy hol van a profilom. :?: Be szerettem volna már írni a lakhelyet is, meg a foglalkozást, de nem tudom, hol van.Lehet, hogy hülyének tűnök, de már milliószor végigbogarásztam az egész oldalt, és egyszerűen sehol sem találom. :( De az is lehet, hogy ennyire figyelmetlen vagyok. nagyon ciki, de ez van.
Légy szíves segíts nekem!
Előre is köszi: Gerbomoncsi
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Szóval, a profilt a lap tetején középtájt, a legördülő menüben találod meg, ahol alapból segédletek van (legalábis nálam), a kilépés gomb mellett. Eléggé hülyén van megcsinálva, szerintem. Ott tudsz mindent beirni. Remélem igy már meglesz.

Kép
bernini
 
 


Köszi, köszi.
Igazán próbálkoztam is, de amint látod, csak a kódot írja ki.
Lehet, hogy valamit nem jól írtam be?
Ígérem, ezzel kapcsolatban utoljára zavarlak, ha tudsz, segíts!

Egyébként ha kíváncsi vagy a babám más képeire is, akkor a fotóalbumban megtalálod. A neve Szücs Máté.

Gerbomoncsi

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


ez lesz az szerintem, nekem is hasonló. Ennek kell az aláirásnál lennie, és kattints arra a bal oldalon, hogy bbcode, nekem legalábbis az kék, a html, meg az emotikonok fekete. Szintén a profilban legyen bepöttyözve, hogy csatolja az aláirást és engedélyzze a bbcode-ot
Többet nem tudok én sem :? Fuss neki még 1x
Berni

Kép
bernini
 
 


Tényleg millió köszönet, hogy ennyiszer segítettél ,de láthatod, megérte, mert végre sikerült!! :D :D :D

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: