Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Ágci!
Megkaptam az emilkét, és pont azon gondolkoztam, hogy igazad lehet. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Anita! Nekem is vannak homeopátiás dolgaim, a mono-készítményekbõl az alapok,amik mindig jól jönnek a házipatikában (ARNICA CHAMOMILLA, BELLADONNA stb.), vettem komplexeket is, az általad említett OSCILLOCOCCINUM is volt a tarsolyomban, mellyel a férjemet sikeresen meggyógyítottam, magamat viszont nem sikerült. Pedig lelkesen szopogattam, hiszek is benne nagyon Kép. Mikor a terhességem elején az egyik babó meggondolta magát és nagy-nagy vérzés kíséretében távozni kezdett Kép, rögtön bevettem az ARNICAT és egy óra múlva nyomtalanul elmúlt a vérzés. A babón persze nem tudtam segíteni, mert aztán egy héten keresztül olyan barnás valami formájában csak távozott, de legalább nem véreztem el otthon (a kórházba nem akartam befeküdni), és a másik kisbaba megmaradt. Pedig a vetélés borzasztó sok vérrel jár, volt már Jázmin elõtt is részem benne, így tudom Kép. Szóval az ARNICA csodákat mûvelt, most a szülésre is viszem magammal, jól fog jönni, miután kibújt pocaklakó.
Hanem a szegedi homeopátiás dokik neve és elérhetõsége érdekelne. Én egyet ismertem, az nem nagyon jött be. Volt egy listám is, de elkeveredett valahol a gépen. Azt hiszem ez a téma még Ágcit is érdekelné, mert a múltkor doki ügyben nem tudtam neki segíteni. Ha van idõd légyszi írd le emilben vagy ide a neveket, azt is, hogy ti kihez jártok, mennyiért, milyen, szóval a tapasztalatokat. Köszi! Ja és a Kossuth L. sgt.-i patikában is árulnak már homeopátiás dolgokat, bár a Sas-ban biztos nagyobb a választék.
Hanem nagyon részletesen felsoroltad az elõbb a lehetséges szereket, elvégeztél esetleg egy ilyen tanfolyamot, vagy van jó könyved? Csak azért, mert nekem még nem sikerült ilyen kiadványt vennem. A telcsiszámod köszönöm, eltároltam a mobilba Kép.

Lányok!
Még valami! Volt szó róla korábban, de most lett igaziból aktuális nekem a fogadott szülésznõ kérdése. Megtennétek, hogy mindenki leírja pár szóban hogy kinél szült (elég a keresztnév is, ha csak az maradt meg), és hogy miért volt jó. Én mindenképpen szeretnék felfogadni valakit, csak nem ismerem õket. Köszönöm!

Pussz!

Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!

Végre újra Szegeden vagyunk, így ismét kapcsolódhatok hozzátok!
Elõször is nagy-nagy gratula Enikõnek és Norcsinak!

Az utazásunk elég jó volt, Lilike nagyon jól viselte. Azt hiszem, én jobban izgultam. Szerencsére vittünk egy rakás dolgot, ami ismerõs volt neki, a takaróját, a játékait stb, így aztán csak elsõ éjszaka kelt fel egyszer, utána már minden ok volt.
Képzeljétek, Lili már tud négykézláb állni. Igaz, még csak rövid ideig, de nagyon aranyos. És rugózik közben.

Ágci!
Nagyon köszönöm a jó tanácsokat. Sajnos utazás elõtt már nem tudtam elolvasni, de azért köszönöm.

Lara!
Most már nagyon kíváncsi vagyok rád is. Biztos láttuk egymást akkor az usziban. Úgy tûnik, megyünk most is, bár Lili kicsit náthás, de reménykedem, hátha elmúlik.

Orsi!
Nagyon édes kislányod van! Írtam neked emilt, küldtem képeket is.

Nagyon jó ötlet a találkozó. Akkor mikor lesz?

Sziasztok!

Ildi
ildianyu
 
 

 
 

Sziasztok!

Orsi,
mikor én voltam szülni az éjszakás szülésznõ volt a legszimpatikusabb (õ szinte állandóan éjszakás este kb. 6-tól van benn a klinikán), Csillának hívják. Velem olyan volt mintha az anyukám lett volna ott. De ez talán azért is volt így, mert hasonlít rá egy kicsit. Nagyon kedves volt, rendszeresen bejött, örülök, hogy vele szültünk. Utána a gyermekágyas osztályon is meglátogatott, megnézte a gátam, hogyan gyógyul, kért nekem jeget... A vezetõ szülésznõ is szimoi volt, Zsókának hívják, de õ csak a kezdeti szakaszban volt ott, nem tudom milyen lehet szülni nála.
Remélem rendbe jöttél már. A másik topicban olvastam: fele méz, fele citrom leve. Biztos nagyon "gej" lehet, de ha használ...!

BAnita,
való igaz engem is érdekelnek ezek a homeopátiás dolgok.
Nekem most egy konkrét kérdésem os lenne. A hugomnak most lesz mandula mûtétje. Egy másik csevegõben a Traumeel komplex készítményt ajánlották a csajszik. No, nekem kiújult a gátfájdalmam. Elmentem az orvosomhoz, aki elmondta, hogy a kilökõdni készülõ varrat, meggondolta magát, benn maradt, és egy kis gyulladást okozott. Szerinted jó lehet erre is ez a szer? (kiszedte, azt mondta most már rendbe fog jönni, ha mégse akkor további vizsgálatok lesznek, szövettani stb.) Vajon segíthetnék ezzel vagy más készítménnyel a szervezetemnek? Tudsz nekem írni vmi biztatót?

Ildianyu,
Lili nagyon aranyos! Mennyi idõs, hogy már négykézlábon áll? Nagyon ügyi!

Mi csak vasárnap megyünk az usziba, mert szombaton kerti bográcsosra vagyunk hivatalosak. Ebben az idõben külön öröm lesz! Pedig úgy készülnek a vendéglátók!

No, eldugulok. Nektek is nyûgös a manócskátok? Remélem csak az idõtõl van, nem vmi nem várt betegség!
Ágci ( és pont' ma 4 hónapos Gabó)

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Remélem, rendbe jön a varratod.
Lili múlt héten volt 5 hónapos.
Azért nem mindig áll négykézláb, csak próbálgatja. De már naponta többször csinálja. Nagyon édi, amikor így rugózik.

Jön valaki szombaton úszni?

Ildianyu
ildianyu
 
 


SZija lányok!

Te jó ég, pár napot kihagyok és olvashatok visszafelé:-)

A május 1-jei találka nekem sajnos tuti nem jó, mert most húsvétkor a család kitalálta, hogy május 1-jén bográcsost akarnak csinálni, söt kitalálták, hogy a férjem fogja fözni a pörköltet, igy onnan tuti nem hiányozhatok.

Voltunk tanácsadáson, a doktornönk szerint Hanga gyarapodása most több mint jóKép Úgy örültem. Most 6760g és 66cm. Megkapta az 5 hónapos védöoltást, vártam, hogy mint a 4 hónaposnál majd jól belázasodik, de semmi. Észre sem vette. Legközelebb állitólag már csak 15 hónaposan kell menni. Illetve ha akarjuk lehet majd kérni az agyhártyagyulladás elleni oltást is, azt kb. egy éves kor körül javasolják. Ti éltetek ezzel?

Edelweiss! Az én dokimat nem ajánlanám. A prof.-nál már én is voltam eccer (a Pál Attilánál) szerintem menj hozzá, állitólag eléggé otthon van az ilyen témában, ha nem akar összejönni a babuci. A Jósika uccában rendel a Zsinagógával szemben, az asszisztensnöjének a mobilszáma: 30/9256-600. Ezen a számon kell idöpontot kérni. Rendelések kedden vannak.

Orsi! A kisfiadról én is kérek 3D-s képet!!! Egyet már küldtél, akkor kb. 12 hetes volt, ha jól emléxem. Azóta van újabb? Tessék azonnal küldeni!
Az én szülésznöm Saci volt, csak a keresztnevére emléxem sajnos. Kb. 25-28 évesnek tippeltem. Nekem nagyon szimpatikus volt, föleg mert velem egyidös és mindent elég korrekten csinált. Én szivesen szülnék ismét nála.

Ildianyu! Lili már 4 kézlábra áll? Tényleg nagyon ügyike! Hangának még ilyen eszébe sem jutott szerintem, de elképzelhetö hogy azért, mert sosem szoktam hasra tenni, mert utálja. Lilike soxor van hason?
Én is kérek szépen képeeeeeet! Kép
Húsvét elötti szombaton ti is voltatok usziban? Akkor tuti találkozhattunk!
Mi sajnos most szombaton nem tudunk menniKép Nem is tudom, hogyan fogom kibirni...

Hangi az üléssel próbálkozik. Mikor felültetem, elveszem a kezem, akkor majdnem fél percig is tud már egyedül ülni, aztán eldöl valamelyik oldalra.(persze azért elöbb megfogom:-))
Ma pedig már szótagokat kezdett mondani:ba-ba, ma-ma.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Mégsem megyünk holnap úszni, mert Lili még mindig köhécsel. Én sem vagyok túl jól, így most sajnos kimarad. Jövõ héten meg vasárnap megyünk.

Lara,
Hanga már nagyon nagy baba lehet. És milyen ügyes, hogy már ül. Nagyon jó, hogy jól bírta az oltást. Lili hétfõn kapja.
Húsvét elõtti szombaton nem voltunk úszni, mert nem voltunk Szegeden, csak az azt megelõzõ héten voltunk.
Lili rengeteget van hason, fõleg, mert úgy is alszik. Tudom, hogy nem túl jó, de nem hajlandó máshogy elaludni. Kivéve a babakocsit, ahol tud háton aludni, de azt is csak akkor, ha jól fel van öltöztetve. Nem értem ezt.
Lili is próbál üldögélni, ha háton van, vagy hasra fordul, vagy megpróbál felülni, persze még nem sikerül neki. Aztán ha felültetem, 1 mp-ig úgy marad, de aztán eldõl.
Mi beadattuk Lilinek az agyhártyagyulladás elleni oltást. 1 éves kor alatt 3 oltás van, mi 3 hónapos korában kezdtük, most lesz az utolsó. Azt hiszem, ha 1 éves kor után adatjátok be neki, akkor csak 1 oltás kell.

Orsi,
én is kérek a kisfiadról is képet.
Az én szülésznõm valamilyen Katalin volt. Elsõ ránézésre nem volt túl szimpatikus, de nagyon rendes volt, annak ellenére, hogy akkor rengetegen szültek, rohangált egyik helyrõl a másikra. Amikor viszont szükség volt rá, mindig ott volt. Tényleg kedves volt.

Tudna nekem valaki a tejpépekrõl mondani valamit? Meg akarom kóstoltatni Lilivel, de nem tudom, hogy milyet vegyek. Ezektõl nem lehet allergiás? Vagy ez is olyasmi, mint a tápszer?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Ildianyu,
tegnap nem vásároltatok este felé a Corában?
Gyógyuljatok meg minél elõbb!Kép
Mi még nem szemezünk a tejpépekkel, de a tápszeres és a hozzátáplálós topicban biztos sokfélét írtak az anyukák. Az elõzõben biztos volt róla szó.

Lara,
mi is be akarjuk majd adatni egy éves korában az oltást, akkor valóban egyszerre adják be, de már most kiválthatjátok a receptet, és akkor olcsóbb, mint ha akkor iratnátok fel. Hûtõben kell addig tárolni.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ildianyu!
Én kb. 1 hónapja adok Marcinak tejpépet, (most 8 hónapos a kisöreg), mégpedig hipoallergén Milupát, amibõl kétféle kapható, rizspép és vaníliás gabonapép.(Nagyon finomak, különösen az utóbbi... a maradékot mindig bekanalazom...) Ezek nem válthatnak ki allergiás reakciót. Esténként kapja, fürdés és szopizás elõtt, hogy kicsit jóllakottabban menjen alukálni. Háromszázvalahány Ft per doboz.

Orsi!
Meggyógyultál már?

Köszönöm mindenkinek az alvászavarokkal kapcs. tanácsait. Úgy tûnik, Marcicsek valahogy ráérzett arra, hogy ez így nem mehet tovább, és kb. egy hete töbnbnyire átalussza az éjszakákat. Sõt, a mai este egy újabb mérföldkõ: hason aludt el, ahogy még sohasem, mert nagyon nem szeretett hason.

Találka?

Puszi mindenkinek,

Anita
fanita
 
 


Sziasztok Lányok!

Régóta olvaslak Benneteket, és most végre írok is.
2001 nov. 3-án született a kisbabám, Jázmin Hajnal. (Látom másnak is tetszik a név.)Pici baba: 1980 g, 45 cm. Most se sokkal nagyobb, 5 hónapos 4800 g és 56 cm kb. Nagyon aranyos de csak 2-3 hónaposnak néz ki. Csak szopizik és a múlt héten átfordult a hasáról a hátára. Nagyon tetszik neki.

Edelweiss!

Én is Molnár G. Bélát ajánlom neked. Otthon van a témában. Egyébként én is ezzel a témával kerestem meg. Ha kell megadom a számát, egyébként éjjel-nappal lehet keresni.

Gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!!

Ágci!
Nem akkor voltunk a Corában, hanem szombaton.

Orsi!
Meggyógyultál?

Anita!
Köszi szépen az infot. És ezt lehet adni már 5-6 hónaposan is? És csak receptre lehet kapni, vagy rendesen is?
Látod, csak átalussza a kis hétalvó az éjszakát! Én sajnos nem tudtam tanácsot adni. Vagyis nem sajnos, mert nekünk nincs ilyen gondunk.

Gabomano!
Elõször is gratula a bébihez és örülünk, hogy bõvül a csapat.
Ne aggódj, hogy olyan pici, Lili is 2450 gramm volt, és 46 cm. Most is csak kevéssel van 5 kg fölött, pedig már elmúlt 5 hónapos. Igaz, hogy õ is kisebb az átlagosnál, de hidd el, gyorsan behozzák. Amikor úszni voltunk, az egyik anyuka mondta, hogy milyen jó, hogy van még egy olyan kicsi baba, mint az övé. Az õ lánya 3 hónapos volt. Mondtam, hogy jó, de Lili már 5 hónapos. Szóval ne izgulj!

Lányok, tényleg, akkor mi lesz a találkával?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Küldtem neked e-mailt, és ha minden jól megy akkor képeket is. Ha esetleg a képeket nem kaptad meg elküldöm mégegyszer.

Lara!
Mi beoltattuk Benedeket agyhártyagyulladás ellen. Õ most 2,5 éves,és tavaly télen kapta meg az oltást, akkor volt ez a nagy "mizéria" (Egy éves elmúlt, tehát csak 1 szurit kapott).Nem tudom mennyire emlékeztek rá, de mindenféle médium attól zengett, hogy aki teheti oltassa be magát. Én úgy gondolom ennek az egésznek nagyobb volt a füstje mint a lángja, ez valakiknek nagyon nagy üzlet volt. A média pedig kiragad egy-egy konkrét esetet, és az ember hajlamos az egyedi esetekbõl általánosítani. Több orvos azt állította, hogy nem regisztráltak több agyhártyagyulladásos beteget, mint a korábbi években, csakhát õket nem nagyon hagyták szóhoz jutni.
Na mindegy, a párommal úgy döntöttünk inkább beoltatjuk Benit, biztos ami biztos alapon. Így azért csak nyugodtabbak voltunk. Ha jól emlékszem ez 10-15 évre nyújt védettséget.

Ági!
Remélem rendbejöttél már, de ha mégis szükséged lenne homeopátiás készítményre utánajártam a problémádra, és a következõt találtam:
ARNICA MONTANA:A gát,végbél és hüvelytáji sérülések, duzzanatok gyógyulását segíti elõ.Mivel jelentõs fájdalomcsillapító hatása van javasolt még mûtétek ill. szülés esetén is. Vagy bármilyen sérüléskor (ahol gyerek van ott sosem árthat).15-ös vagy 30-as potencia javasolt.
MERCURIUS SOLUBILIS:Gennyes mandulagyulladás esetére.Nyugodtan kombinálható az ARNICA-val, mert az csökkenti amûtét utáni sokkot, és jó fájdalomcsillapító.

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok Lányok!

Most már megint a végkimerülés szélén állok építkezés, gyermeknevelés, testvérköltöztetés és hasonlók miatt, ezért úgy döntöttem, lesz, ami lesz, ilyen kezdetleges formában felteszem, amit már januárban megcsináltam ahhoz a bizonyos adatbázishoz. Rengeteg cím hiányzik, és az FTP sem volt tökéletes (van egy file, amit hiába küldözgetek, nem akar "elmenni", de majd kiderítem, mi lehet a baj). Szóval, SEGÍTSETEK! A hiányzó információkat, aki tudja e-mailezze el már nekem! Nagy könnyebbség lenne, ha nem száz hirdetõújságból, telefonkönyvbõl, névjegykártyáról stb-rõl kéne feltennem, hanem itt lenne a gépben, és csak össze kéne "szabdalni".
A babaúszásról is annyit írtatok már, ha vki összeszedve elküldené nekem az idõpontokat azt is feltenném (pont a rendezvények file-al van probléma, de ez mellékes).
Ugyanígy az eü. rovat kapcsán azon gondolkodom, hogy összegyûjtsük-e az itt elhangzott dokik (nõgyógyász, gyermekgyógyász) neveit, rendelési idejét, helyét, esetleg "erõsségét" (pl. itt a meddõség kapcsán). Esetleg tarifákat? Nem tudom, nem sértünk-e ezzel vmilyen személyiségi jogokat. Bár ez inkább ingyen reklám nekik...

Más. Kenguru Játszóházban voltatok már? Jó az is, csak kicsit drágább a Mikkamakkánál. (Ezt is feltettem az info oldalra, csak ez is a nem megjelenõ file-ok kozott van).

Ja, és a weboldal címe: [url=http://szeginfo.freeweb.hu" TARGET="_top]http://szeginfo.freeweb.hu[/url]

Sziasztok!

Mártianyu
mártianyu
 
 


Sziasztok!
Gabomamo,
egy nagy SZIA nektek. Ha tudsz tegyél fel képet a prüntyõkédrõl a profilodba, biztos nagyon édi lehet!Kép

BAnita,
egyelõre ugyanott vagyok, ahol voltam, majd meglátjuk. A szerek neveit köszi, azt hiszem megpróbálom.Kép


Ildianyu,
pedig azt hittem ti voltatok, a kislány nagyon hasonlított Lilire. A tejpépeket lehet kapni csak úgy. De van biztos nektek is babagondozási könyvetek (mi a kórházban egy csomagban kaptuk, nem amit a dokihoz visztek), és abban van egy bón amit a Brendonban be lehet váltani. Úgy tudom van ilyen minta is benne. Azt már meg is kóstoltathatod Lilivel, meglátod hogy ízlik neki.Kép


FAnita,
azt nagyszerû, hogy Marci meggondolta magát!Kép

Volt ma vki usziban? Mi elaludtunk, így hát megint kimaradt. De olyan jó volt egy kicsit tovább húzni a lóbõrt!

Mártianyu,
tök szuper az oldal. Majd írok. Az orvosokról: szerintem, hol rendel stb., telcsi szám, ok, de tarifát ne írjunk, mert az változhat is. Az esetleges véleményünket pedig itt úgy is olvashatják az érdeklõdõk.

A Kenguru játszóház engem is érdekelne. Most szombaton vettem egy szórólapot a Brendonban, és kíváncsi lennék rá. Állítólag 3 hónapos kortól lehet menni!

Minden jót:
Ágci (és Gabó, aki most édesen alszik, de holnap kapja a 4 hónapos oltását)

Kép
Ágci
 
 


Ildianyu,

köszi a bátorítást. A múlt hónapban tõlünk is kérdezték, hogy 4 hetes a baba? Mondtam nem, 4 hónapos. Elõször rosszul esett, de most már megszoktam. Mindenki azzal piszkál, miért nem adok enni tejcsin kívül mást is Jázminnak. Én 6 hónapos koráig csak szopiztatni akarom. Te adsz már Lilinek vmit? A képén úgy láttam igen.

Ágci,

képet rakok föl hamarosan. A 4 hónapos oltás után Jázmin Hajnal teljesen megzavarodott. Aznap nem volt semmi, utána 2 napig egyfolytában aludt, majd 2 napig alig akart szopizni. Nagyon megijedtem, de a doktor néni azt mondta, van olyan, hogy a babák letargiába esnek. Féltem az 5 hónaposnál, de szerencsére nem ismétlõdött meg.

Mártianyu,

jó az oldal, próbálok majd infókat gyûjteni. Rengeteget szoktunk mászkálni és nagyon sûrûn látogatom a bababoltokat.

Sziasztok,

Gabomamo és Jázmin Hajnal
gabomamo
 
 


Mindenkinek,

már raktam is föl Jázmin Hajnalról fotót. Itt kb 3 hónapos.

gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Ildianyu, ti melyik dokihoz jártok, és hova tanácsadásra?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci!!

Én is oda!!!!Kép Kép Gondoltam, hogy Te vagy az, de nem voltam biztos benne.
Kiheverte Gabó az oltást? És mekkora most?
Lili 5280 gramm és 60 cm. Kicsit keveset hízott most, 5 hét alatt 40 dekát, és ráadásul csaltunk is, mert most ruhában mérettem meg. Szóval "tömni" kell. Pedig eszik rendesen. De bent a dokinéninél elkezdett forgolódni, majdnem legurult az asztalról, úgyhogy állítólag lemozogja, amit megeszik.
Voltam már a Brendonban, de nem volt benne tejpép. Viszont most írt fel a dokinéni olyat, amit Anita írt, HA-t, vaníliásat. Gyorsan kiváltottam kettõt is. És képzeljétek, nem ízlik neki!!!Kép Kép
Pedig eddig mindent megevett, amit adtam neki. Hát ez van!
Megpróbálom azért még máskor is.

Gabomano!
Én sajnos már adok Lilinek mást is. Igaz, most már nem fogom fel olyan tragikusan, mint amikor el kellett kezdenem gyümiket meg fõzeléket adni, de én is nagyon szerettem volna 6 hónapos koráig csak szoptatni.

Hol van ez a Kenguru játszóház?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!


Örülök, hogy szóba kerültek a játszóházak, már én is fekl szerettem volna vetni a témát. A Mikkamakkáról olvastam többször is, de jó lenne, ha megosztanátok velem a személyes tapasztalataitokat is. Marci 8 hónapos, érdemes-e elvinni õt?
Mártianyu!
Biztosan sokt dolgoztál! Én nem Szegeden élek, így nagyon sokat nem tudok segíteni, de mivel ott szültem, az egészségügyi részbe talán bele tudok "kontárkodni".

Ildianyu!
Pontosítok a Milupa HA tejpéppel kapcsolatban: igazolt tehéntej allergiában, laktóz és egyéb intolerancia esetében nem adható. A leírtak szerint allergia megelõzésére szolgál, tehát ha a legkisebb esély is van rá, hogy Lili hajlamos lehet az allergiára, akkor mindenképen ezt v. ilyen jellegû pépet vegyél. Egyébként már kifejlõdött allergia esetében is adható spéci tejpép, a Milupának is van kétféle is. Egyébként az elõbbi és az utóbbi pépeket is csak receptre lehet megvásárolni. Már 4 hónapos kortól adható!


Gabomamo!

Nagyon aranyos kislányod van és nekem egyáltalán nem tûnik kicsikének!

Anita!
Nagyon jól meg fogom jegyezni az ARNICA MONTANA nevét: én ugyanis szülés után jó két hétig szó szerint járóképtelen állapotban voltam (az ülõ- és állóképtelenségrõl nem is beszélve.) Esküszöm, ha vannak még félelmeim a szüléstõl, az az utána következõ kínlódás miatt van. Nem ismerem a homeopátiás készítményeket, tudsz (tudtok) vmi jó könyvet ajánlani a témával kapcsolatban?

Orsi!
Nagyon köszi a képeket! Meggyógyultál már?

Rólunk gyorsan annyit, hogy Marcicsek 2 nappal ezelõtt, kis életében elõször, hason aludt el. Egyébként pedig nagyon izgõ-mozgó lett, nagyon látványosan "nyílik ki"!
Puszi mindenkinek!

Anita
fanita
 
 


Sziasztok megint!

Ildianyu!
Most olvastalak, nohát, ez a Lili! Pedig szerintem a vaníliás pép igazán finom... Nagyon sajnálom. Azért talán érdemes próbálkozni, talán a rizsessel, lehet, hogy a vaníliaíz a ludas...

Sziasztok!

Anita
fanita
 
 


Szija lányok!

Pár nap kihagyás és máris összegyülik az olvasnivaló.

Ildianyu! Nem tudom, hogy megkaptad-e a levelem, mert miután elküldtem neked, visszakaptam egy levelet, hogy nem ment el valami hiba miatt.
Azért azt nem mondanám, hogy Hanga már ülne, csak néha pár másodpercnél tovább marad egyenesen, mielött elborulnaKép
Nekünk a dokink irt fel Milupa tejpépet, ami rizspép hipoallergén tejfehérjével. Ettöl állitólag kisebb az allergia kialakulásának veszélye, mint a teljes tejböl készült tejport tartalmazó tejpépek esetében. Ez nem tápszer, inkább olyan mint a tejbegriz.
Most olvasom, hogy már vettél. Vaniliásat mi még nem próbáltuk, pedig állitólag azt nagyon szeretik a babák. A rizses az inkább semleges izü, lehet, hogy Lilinek nem teccik a vanilia ize.

Ágci! A védönönk tegnap pont ezt javasolta, hogy 1 éves kor elött váltsuk ki, és utána adjuk be, mert úgy olcsóbb.
Kiváncsi vagyok, hogy viseli Gabó a 4 hónapos oltást. Hanga 3 napig lázas lett töle, szegény úgy nézett ki, mintha nyugtatót kapott volna. Viszont most az 5 hónapos oltást meg sem érezte, ettöl semmi baja nem volt.

F.Anita!Ezt gyógyszertárban váltjátok ki vagy a boltban veszitek?Én Milupa rizspépet szoktam venni, ami 600Ft körül van vényre.

Nálunk meg most jönnek az alvásgondokKép Van olyan éjjel, hogy Hanga 2 óránként felsir, néha pedig nem lehet megnyugtatni, mert annyira sir, hogy totál felébred töleKép

Gabomano! Gratula Jázminhoz és nagyon ügyi baba!

B.Anita! Ha nem titok, igy 1 éves kor után mennyibe került az oltóanyag? Azt mondta a védönönk, hogy 1 éves kor után nagyon drága, 8000Ft. EZ igaz?

Mártianyu! Mindjárt felnézek az oldalra!

Lehet, hogy hülye kérdés, de egy 3-5 hónapos baba mit tud csinálni egy játszóházban? Én még sosem voltam ilyen helyen.

Ki jön úszni? Mi most 7végén tuti megyünk, szombaton és vasárnap is.

SZijasztok, Lara
lara
 
 


Mártianyu!

Nagyon ügyes vagy! Szuper jó a weboldal!

Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Ildianyu Kép: hát akkor miért nem szólítottál meg?!
Persze, közben gondolkoztam, mit is mondtál volna:
-Szia én vagyok az Ildianyu, hát Te ki vagy? (hi-hi)Kép
Nekem meg majd kigúvadtak a szemeim (+lencséim), hogy el tudjam olvasni a kislányod nevét. Az arca ismerõs volt különben, hazajöttünk gyorsan meg is néztem a profilodban. Nagyon édi volt különben tegnap. És akárhogy is, azért látszik, hogy nem 3 hónapos! Lehet, hogy nagyságügyileg nem, de amúgy igen!Kép
gabó 65 centi és 7670 gramm, pelenkástul. valamivel több mint egy kilót hízott 5 hét alatt. ÕRÜLET!

A játszóház címe:
Wagner udvar, Klauzál tér 7. Hétköznap 10-12.30 és 14-18, szombaton 10-14 óráig van nyitva.
400,-/óra, ha bérletet vesz vki: 290/óra.
lehet gyermekõrzést is kérni: úgy 500/óra, bérlet esetén: 390/óra.
Én is azért lettem volna kíváncsi, mert érdekelne Lara a feltett kérdésedre a válasz. Persze gondolom vannak jó kis fejlesztõ játékaik stb.

Lara,
a mi védõnõnk is azt mondta 8000,- körül van az ára!

Szóval: oltás. Most sírt szegény, de aztán mikor kijöttünk, hazafelé már nézelõdött, az utolsó néhány percben elaludt. Itthon nem is kelt fel rögtön. Épp, hogy levetkõztem, éktelen zaj: a szomszédunk, most rendezi a lakását, gondolom konyha- és beépített szekrény szereltek fel, mert a fúrónak iszonyatos hangja volt. Na, gondoltam ez kell ma a boldogságunkhoz! Cumi fel is ébredt, ekkor peluscsere, kúp, borogatás. Evett, ahogy elaludt volna, fúró. Nos, ez ment egész délután! Szegény, annyira sajnáltam. Talán, ha 2xfél órát tudott pihizni, sokat mondok. Az õ szobájában nem lehetett annyira hallani, de ilyenkor a mi szobánkban szokott lenni, amúgy is ott eszik, és teljesen ki volt szegény "idegileg", fõleg mikor a délutáni evést is vagy 3x megzavarta a fúró hangja. Nagyon sajnáltam. Kapott még egy kúpot délután. Este fürdés után egy kanálka Panadol szirupot adtam neki, aztán vacsi. Egy kicsit sírós volt, alig akart enni, szerintem eszébe jutott, hogy milyen élmény érte. De aztán néhány percig feküdtünk egymás mellett, õ ordított, én meg próbáltam eleinte nyugtatni, de mivel nem használt, hagytam hadd panaszkodja ki magát. Egyszer csak meggondolta magát, az oldalára fordult, és folytatta a vacsit. Aztán letettük aludni, reggel fél 7-ig fel sem ébredt!Kép Nem is tudom, mikor aludtam utoljára ilyen jót! A párom mondta is, ezentúl a vacsi elõtt mindig kap egy kanálka Panadolt...
Ha tegnap nincs a fúró, akkor szerintem nem lett volna semmi probléma, mert amúgy gagyarászott, és édesen nevetett mikor meglátott.

Mi vasárnap biztos megyünk usziba, ha megint el nem alszunk!

Bocs, hogy ilyen hosszúra sikeredett:
Ágci
No, ma bepótolta az alvást, szinte egész nap azt csinálja.

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Egy ismerõsöm megbízásából érdeklõdöm: ismeritek-e, ill. esetleg szült-e valamelyikõtök Dr. Nyirati Ildikónál? Õ állítólag a klinikán egyedülálló módon, speciális "technikával" végzi a császármetszéseket.
Elõre is köszi az infokat!

Lara!
Én vényre, a gyógyszertárban veszem a Milupa HA tejpépeket, lehet, hogy rosszul emlékszem az árára?... Amúgy szerintem biztosan egy dologról beszélünk.


Sziasztok!

Anita
fanita
 
 


Ildianyu,

Lili mikor született? Azt szeretném tudni, hogy Jázminhoz képest milyen idõs. Jobban hízik, amióta pótolsz? Mi eddig minden hónapban híztunk fél kilot. Én hetente mérem Jázmint. Nemrég hagytam abba azt, hogy minden szopit mérek, de az már az agyamon jött ki. Az elmúlt héten nem hízott és a dokinénink azt javasolta adjak fõzeléket. Ém ettõl teljesen kiakadtam, de azért megpróbáltam. Krumpli anyatejjel elkészítve. Eszegette, de én szopi után adtam, nem elõtte, ahogy a doki javasolta. Nem tudom igazából szüksége van-e rá, ezen eszelek tegnap óta. Lehet, hogy holnaptól nem adok neki, meg latom hogy gyarapodik.
A LLL-val szoros kapcsolatban vagyok, mert voltak a szopival problémám. (Jelenleg csak az egyik mellembõl szoptatok kb 1 hónapja)
Jázmin sajnos fejlõdési rendellenességgel született, amit késõbb valószínû mûteni kell. Emiatt neki rosszabb az a tej hasznosítása. A LLL szerint ha hozzátápálom, akkor sem fog jobban fejlõdni. Ha meg nem fejlõdik jobban, akkor meg mégis az anyatej a jobb neki. Hát nem tudom? Kicsit lelkiismeret furdalásom van a fõzelék miatt. Egyébként nappal 5x, éjjel 2x szopizunk. Elég régóta ne aludtam 4 óránál többet egyfolytában.

LÁNYOK,

megírnátok kinek mikor született a babucija és hogy hívják? Még nem vagyok képben teljesen!!!

Ildianyu lánya kb Jázminnal egyidõs és Lili a neve.
Lara babája is kb egyidõs a nevet nem tudom,
Ágci babája Gabo (fiú v. lány) kb 1 hónappal fiatalabb Jázónál.

Sziasztok,

Gabomamo
gabomamo
 
 


Szia Gabomamo!
Elõször is nagyon aranyos a kislányod, a múltkor elfeljtettem írni. A rucija is nagyon tetszik!

Nos, az én kisfiam Gábor december 4-én született a klinikán. Gabómanó volt a beceneve, ebbõl lett aztán rövidítés. De apukája egyszerûen Cuminak hívja.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Ágci! Gabó óriási! Még mindig csak anyatejcsit kap? Hangus egy kicsit vékonyabb, mert ö 66 cm és kb.7 kg körül lehet. Mostmár nem tudom pontosan, mert visszavittük a mérleget, vége a méregetésnekKép
Az agyhártyagyulladással kapcsolatos oltást úgy javasolta a védönönk, hogy 1 éves kor elött váltsuk ki, tegyük a hütöbe és ha betölti az 1 éves kort, akkor adassuk be neki. Mert 1 éves kor elött talán 3000Ft az oltóanyag, 1 éves koron túl pedig 8000Ft.
Nemsemmi árak!
Gabó azért elég ügyike oltások terén. Akkor be sem lázasodott?
Mostmár ti csak vasárnap fogtok usziba járni? Jobban teccik mint a szombati?

Anita! Én sajnos nem hallottam még erröl a doktornöröl.
Egyébként még az is elképzelhetö, hogy én emléxem rosszul az árára:-))))))mármint a tejpépnek

Lányok! Nem tudjátok véletlenül, hogy mennyi idös kortól vagy hány kg-tól lehet az autóban a gyerekülést a hátsó ülésre tenni? Jelenleg Hanga ülése elöl van az anyósülésen, menetiránnyal szemben és azon tanakodtunk a férjemmel, hogy talán már hátra tehetnénk...de a hátsó ülésre csak a menetiránnyal megegyezö irányba fér el az ülés, háttal nem, mert kicsi hátul a hely.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!!

Ágci!
Akkor most már tudom, hogy Te voltál az. Gabó nagyon édi volt, ahogy mondta a magáét. Csak sajnáltam kicsit, hogy fájt neki. De a lényeg, hogy már jobban van.
Azért nem semmi, hogy mennyit hízott!!!

Anita, Lara!
Köszi a tejpéprõl az infokat. Lehet, hogy kipróbáljuk a sima rizseset is. Igaz, ma délelõtt adtam megint Lilinek, és most megette, bár keveset csináltam. Lehet, hogy csak az oltás miatt nem akart enni, vagy már megszokta, hogy este nem kanalazunk. Azért ma sem habzsolta úgy, mint pl. a sütõtököt.
Egyébként tegnap vettem, 2 doboz volt 878 Ft.

Lara!
Nem kaptam meg a levelet. Kééérem!!
Nem lehet, hogy Hanga azért ébred fel, mert jön a foga?

Gabomano!
Nagyon cuki babád van!

Vasárnap mi is megyünk usziba.
Engem is érdekelne, hogy egy ilyen idõs babával mit lehet csinálni a játszóházban.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Most olvasom a többit.

Gabomamo!
Lili október 28-án született.
Igaz, hogy amióta hozzátáplálom, többet hízik, de szerintem nem olyan sokkal. Most is keveset hízott. Csak azért adok még mindig neki fõzelékeket, mert nagyon igényli. Szinte követeli. Fõleg a sütõtököt és az õszibarackot. Egyébként ha mi eszünk, õ nem láthatja, mert kinézi a szánkból a falatot. Néz ránk a nagy szemeivel, és látványosan és hallhatóan nagyokat nyel. Akkor is, amikor már tele van.
Szerintem ne adj Jázminnak fõzeléket. Legalábbis ha tényleg nem tudja jól hasznosítani a kaját, akkor inkább anyatejet adj neki. Azért lelkiismeretfurdalásod ne legyen, mert már elég nagy, baja biztos nem lesz tõle. Tudom, könnyû mondani, én is nagyon rosszul éreztem magam, amikor el kellett kezdenem hozzátáplálni Lilit. Egyébként a fél kiló havonta szerintem nem kevés.
Ja, és ne méricskéld mindig, mert azzal csak magadnak teszel rosszat. Úgysem esznek mindig egyformán.

Lara!
Csak majd nézzétek meg az oltásoknál, hogy meddig jó a szavatossága, mert amiket én vettem, mindegyik áprilisig volt jó. Bár most már biztos hozzák az újabbakat.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Most olvasom a többit.

Gabomamo!
Lili október 28-án született.
Igaz, hogy amióta hozzátáplálom, többet hízik, de szerintem nem olyan sokkal. Most is keveset hízott. Csak azért adok még mindig neki fõzelékeket, mert nagyon igényli. Szinte követeli. Fõleg a sütõtököt és az õszibarackot. Egyébként ha mi eszünk, õ nem láthatja, mert kinézi a szánkból a falatot. Néz ránk a nagy szemeivel, és látványosan és hallhatóan nagyokat nyel. Akkor is, amikor már tele van.
Szerintem ne adj Jázminnak fõzeléket. Legalábbis ha tényleg nem tudja jól hasznosítani a kaját, akkor inkább anyatejet adj neki. Azért lelkiismeretfurdalásod ne legyen, mert már elég nagy, baja biztos nem lesz tõle. Tudom, könnyû mondani, én is nagyon rosszul éreztem magam, amikor el kellett kezdenem hozzátáplálni Lilit. Egyébként a fél kiló havonta szerintem nem kevés.
Ja, és ne méricskéld mindig, mert azzal csak magadnak teszel rosszat. Úgysem esznek mindig egyformán.

Lara!
Csak majd nézzétek meg az oltásoknál, hogy meddig jó a szavatossága, mert amiket én vettem, mindegyik áprilisig volt jó. Bár most már biztos hozzák az újabbakat.

Anita!
Sajnos én sem hallottam a dokinõrõl.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szia Lányok!

Az elmúlt idõszakban kihagytam pár napot és mekkora levélmennyiség!!!!!!!!!!!

A kihagyás oka : annyira meguntuk húsvétkor a hasikófájást a pici lányomnál hogy irányt vettünk Debrecenbe egy természetgyógyászhoz. Természetesen két legyet ütöttünk egy csapásra anyukám és a testvérem is Debrecenben élnek.
Sok okosat persze õ sem tudott mondani de legalább megtanította az emésztés segítõ maszírozásokat.

Az útról: mivel 220km eléggé tartottam tõle de jobban sikerült mint gondoltam. Semmit nem hagytam itthon így a 6hetes lányom cucca 3napra 2*akkora volt mint az enyém.
Nagyon élvezte a nagymamás létet legnagyobb gondot a másfél éves keresztlányom jelentette aki hol puszilgatta egyszer meg benyomott neki féltékenységbõl.

Edelweiss!
Melegen tudom ajánlani az én dokimat Dr Ugocsai Gyulának hívják és a Lendvai u-ban rendel telszámot a telkönyvben találsz,az õ szakterülete a mesterséges is és nagyon úriember. Egy vizit 5000ft a többit pedig megbeszélitek.


Gabómamó!
Az én kicsi lányom Február 17.-én született és jelen pillanatban 58cm és pici 19gr hílyán 5kg(54cm és 3160gr-al született)

Sziasztok Norcsi
norcsiszeged
 
 


Szia Mindenki!

Sikerült felraknom egy pár képet ezekbõl tisztán látszik mennyire szeret a picikém fürödni!

Üdv mindenkinek
Norcsi
norcsiszeged
 
 


Szija lányok!

Ildianyu! Úgy látom, hogy a tejpépet itt mindenki más áron veszi:-)))))))
Amikor elküldtem neked a levelet, visszaadott egy hibaüzenetet, de a freemail-es leveleknél ezt már mexoktam, de akkor ezek szerint mégsem ment át. Akkor most újra elküldöm.
Hanga foga még nem jön, legalábbis úgy tünik. De a tegnapi éjszaka jó volt, mert este 22-kor lefeküdt és másnap délelött 9:15-ig aludt egyfolytábanKép
Akkor az usziban veletek is találkozunk:-))))
Amióta Hanga mást is kap anyatejcsin kivül, lassabban gyarapodik, én azt vettem észre. Szerintem azért mert pl. a gyümölcsökben sokkal kevesebb a kalória mint az anyatejben. Ha jól tudom, akkor 100 g anyatejben 70 kcal van, míg egy almában 3 kcal van.

Gabomano! Hanga okt.24.-én született, Lili elött 4 nappal:-))3480g és 50cm volt születéskor, most 5 és fél hónaposan 66cm és 7kg körül van.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Gabomamo!

Az én fiacskám, Marci (Márton) 2001 július 27-én született. A profilomban találsz róla egy képet 1napos korából. Ígérem, rövidesen felteszek valami aktuálisabbat is...

Anita
fanita
 
 


Sziasztok!
Norcsi, nagyon ügyik vagytok, mármint ami az utazást illeti, és nagyon aranyos a kislányod, egybõl megskubiztam a fényképeket.

Lara,
Gabónak csak egy kis hõemelkedése lett kedden estére. Az igazság az, hogy én nem várom meg, amíg belázasodik, hanem amikor hazaérünk, rögtön bedúgtam egy kúpot a popsijába. Megelõzendõ a lázt. Tegnap meg ma is, szinte egész nap alszik. Ez gondolom az utóhatás. Szóval a 7,5 kilóról, hát nem könnyû emelgetni. Van fogása az biztos. Különben itthon van egy fürdõszobai mérlegünk ezen szoktam néha mázsálni. Ráállok vele együtt és nélküle is, és kb. tudom, hogy mennyi.Kép Amúgy most ha kicsit kevesebbet enne, igazából az sem lenne baj, szóval így vagyunk. És igen csak anyatejet kap. De különben én nem vagyok egy tejcsárda, ez így alakult...
De néha kipróbáltunk ezt-azt, még "fiatalabb" korában, szerintem még a töltött káposztát is megenné!Kép

Ildianyu,
Ha el tudom érni a védõnénit, írok egy telcsi számot. Állítólag van egy hölgy itt Szegeden, különleges nyirokmasszázst csinál, aminek segítségével visszahozható az apadó tejci! De lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni a következõ homeopátiás szereket:
Alfalfa D6 szoptatás elott 15-20 perccel. Szinte azonnal hat. Ha nem, akkor próbálkozni lehet Urtica urens-szel.

Nekem az Arnica Montana jó, úgyhogy most napjában 3x szopogatom!

Lányok,
mit szólnátok egy találkozóhoz nálunk? Lehet, hogy hülyén hangzik, de ebben az idõben, én nem szívesen viszem ki Gabót még egy rövid sétára sem, és ki tudja mikor lesz újra tavasz.
Én jövõ hétre gondoltam, valamelyik délelõttre egy kis traccspartira. Üdítõ egy kis ropogtatni való. Igaz, hogy a nappalinkban még nincs ülõgarnitúra, de legalább a gyerkõcöknek lesz hely. (sorba rakjuk õket mint a kisfecskéket)
Nos?

Most megyek bekapok vmit.
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Tettem fel egy új képet Gabóról. Itt már majdnem 4 hónapos!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci,

mi ismerjük egymást!!! Együtt jártunk szülésfelkészítõ tanfolyamra a klinikára, meg terhestanácsadásra is egy helyre jártunk, találkoztunk is. a férjed volt elõször nagyon ismerõs. Én egyedül jártam a (a férjem orvos).
Én is mehetnék a találkozóra?

Fanita,

eredetileg én is makói vagyok. Te mindig makói voltál? 68-as vagyok, kb. egyidõsek.

Ildianyu,

képzeld nem adok már fõzeléket Jázminnak. 2 napig adtam, de olyan ideges voltam miatta. Egyébként szopi után adtam és elég szépen ette. De tudom, hogy a legjobb a tejcsi. Látom Ágci ajánlott neked homeopátiás szereket az apadó tejcsire. Nu, nekem is szerintem kevés volt a tejem, és én felhívtam a LLL.(La Leche Liga). Mindenre de tényleg mindenre találnak megoldást a szoptatással kapcsolatban. Én sûrûbben kezdtem el szoptatni és tényleg bevált. Ha nem segítenek nekem, akkor már lehet, hogy nem is szoptatnék, mert elkezdtem pótolni cumisüvegbõl. Persze így kevesebbet szopik a babuci és kevesebb tej is termelõdik. Szerintem hívd fel õket, megadom a számot, ha kell.

Orsi,

nem tudom olvasgatsz-e még minket? De most láttam, hogy a szülésznõkrõl kérdeztél:
Én Makoviczka Barbaránál szültem és nagyon szuper volt szerintem. Azért is tudom a nevét, mert legközelebb is nála szeretnék szülni. Kb. 25 éves, és nagyon aranyos. Úgy tudom a fogadott szülésznõknek 10 a tarifájuk. Én 5-öt adtam neki.

Norcsi,

Jázmin is nagyon hasfájós volt. Állandóan csak sírt, csak sírt, csak sírt és sírt. Általában este 10-4-ig, de sokszor nappal is. Nagyon vártam, hogy betöltse a bûvös 3 hónapot. És tényleg. Mikor betöltötte a 3 hónapot+4-5 nap és elmúlt. Pedig én nagyon diétáztam, nehogy kihatással legyen rá az étkezésem.

Na jól van unalmas vagyok már.
Köszi mindenkinek az infókat a babókról, cuki mindegyik.

Csók mindenkinek,
Gabómamó
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Ágci!
Ez a Gabómanó nagyon komoly kis krapek! Nagyon édes!
Igazán rendes tõled, hogy a kis fészketeket ajánlod fel találkahelyül! De biztos vagy benne, hogy nem lesz káosz?...
Ha igen, én benne vagyok!

Gabómamó!

Tényleg egyidõsek vagyunk, én is 68-ban születtem (mégpedig aug. 29-én). De jó! Viszont nem vagyok tõsgyökeres makói, csak öt éve költöztem ide Gyõr-Moson-Sopron megyébõl.Jövõre pedig, úgy tûnik, viszatérek a szülõföldemre (immár családostul, persze).

Ma voltunk Marcicsekkel tanácsadáson, mostanában visszafogottabban gyarapodik (30 dekát az utóbbi 2 hétben pl.), most 8 és fél kg és 71 cm.
Jövõ héten viszem õt egy újabb BCG oltásra, mivel az eredeti nem sikerált. A védõnõm szerint több 8 hónapos körüli kisbabát kell újraoltani, így lehet, hogy anno az oltóanyaggal volt valami baj. Még szerencse, hogy ez nem tartozik a problémás oltások közé.

Holnap megyünk családostul Szegedre, kíváncsi vagyok, vajon összefutok-e valamelyikõtökkel...

Puszi,

Anita

Ps. Én is egy Barbara nevû szülésznõvel szültem a klinikán, (nem fogadott volt, ehhez képest a fogadottaknak járó összeget kapta, elõre...), summa summárum, be-bekukkantott néha, de nem nyûgözött le a lelkesedésével. Igaz, hogy éjszaka volt és csúcsforgalom. No most kicsit csúnya voltam, bocsánat...
fanita
 
 


Sziasztok!

Igyekszem integrálni az itt megjelenõ információkat a szegedi oldalra, meg "troubleshoot"-olok is neha, mert megcsinálom a file-t, aztán nem akar megjelenni, szóval nem vagyok egy profi.
A társalgásból meg folyamatosan kimaradok.

Lara!
Autósülés témában úgy láttam nem válaszolt senki. Én úgy tudom, kb. 8-9 kg-tól lehet elõrefordítani az ülést. Nem az a lényeg, hogy az elsõ ülésen van, vagy a hátsón (bár azt hiszem, menetiránnyal megegyezõ irányban már csak a hátsó ülésen szabad utaztatni a babát), mert pl. azt tartják szerencsésnek, ha kezdettõl (menetiránynak háttal is már) a hátsó ülésen van a gyerekülés. De ha nálatok nem fér be hátra fordítva, akkor nincs mit tenni. Szóval, szerintem a testsúlyon kívül az is számít, hogy mennyire jól tartja már magát a babus. Fõleg a fejére, meg a gerincére gondolok, hogy mennyire erõs. Gondolj bele, hogy mi történik, akár egy kisebb ütközésnél vagy óriási fékezésnél. A háttal utazó kisbaba "csak" belenyomódik az ülésébe. Aki szemben utazik, annak viszont hirtelen elõrelendülnek a végtagjai és, ami rosszabb, a feje. (Majd aztán vissza is csapódik) Nagy balesetrõl ne is beszéljünk, mert ott kiszámíthatatlan, hogy mi történik. Viszont felesleges kockáztatni, hogy pl. banális koccanásnál megsérüljön a baba gerince vagy a gerincvelõ. (Bár szerintem, azért a gyerekek elég rugalmasak, de az a "hivatalos" magyarázat, és elég hihetõ is). Azt hiszem, még a testmagasság is fontos tényezõ, bár ez függ attól is, hogy milyen az ülésetek öve. Arra kell figyelni, hogy az öv hirtelen ütközéskor "meg ne fojtsa" a gyereket (ha túl magasan van).
Viszont nálatok az is meggondolandó, hogy az "anyósülés" nem a legbiztonságosabb hely, tehát lehet, hogy megéri hátratenni az ülést. Szerintem nálunk kb. 1 évesek voltak a gyerekek, amikor megfordítottuk az üléseket, de nekünk elfért háttal is, és a gyerekeim meg piszkafák. Azt hiszem, általában 8-9 hónaposan szokott erre sor kerülni.

Edelweiss!
Ugocsai szerintem is jó, bár én már akkor kerültem hozzá, amikor a nehezén már túl voltam (=már terhes voltam). Kaáli Intézet már nem mûködik? Nagyon misztikus hatása van, többen voltunk, akik már az elsõ konzultáció (semmi vizsgálat!) után teherbe estünk...

Végül, de nem utolsósorban, szeretnék csatlakozni a 68-asok klubjához. (Csak én aug. 21-én születtem)

Sziasztok!

Mártianyu
mártianyu
 
 


Szijasztok!

Ágci! A 4 hónapos oltás Hangát is sokat alvóvá tette 3 napig, meg olyan volt, mintha nyugtatót kapott volna. Jól tetted, hogy egyböl kúpot adtál miután hazaértetek az oltásról, az 5 hónapos után már én is igy csináltam. A 4 hónapos után csak Panadol szirupot adtam, lehet, hogy ez gyenge volt neki.
Ha lesz találka, mi mindenképp megyünk!Kép

Mártianyu! A gyereküléssel kapcsolatban asszem igazad van. Úgy döntöttem, hogy akkor még várunk azzal a menetiránnyal szembeforditással, tényleg a legfontosabb a biztonság. A fejét ugyan már nagyon tartja, de egy kicsi koccanásnál még lehet, hogy nehéz lenne neki a saját buksija.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Tettem fel én is egy újabb képet Hangáról.
Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok!

Tegnap Eszter lányom megkapta az elsõ szuriját (8hetes szuri) a doktornénink szerint "Nem is az Esztike lett volna ha nem kiabál más gyerek meg sem szólal" de hát mit tegyek mégiscsak az én pici lányom.

Gabómamó!
Remélem mi is követjük a példátokat és teljesen elmúlik a hasfájásunk.Jelen pillanatban a teljes kimerülés határán vagyunk az állandó éjszakai mûsoroktól,és semmi de semmi nem segít.

Jó ötlet a találka pontosítani kellene ki kap meghívót és a pontos idõpontot.

Edelweiss!
Megadom Ugocsai mobilját a könnyebb elérhetõség érdekében 06-30-9677842 remélem tud segíteni neked is már több mindenkitõl hallottam jót róla e téren is SOK SZERENCSÉT SZURKOLOK NAGYON!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Mindenkinek minden jót és kellemes hétvégét reméljük kicsit jobb idõ lesz a kedvünkért!

Norcsi
norcsiszeged
 
 


Ágci és Lara!

Nagyon édesek a törpikék Gabó remélhetõleg fess udvarlónk hanga pedig jó barátnõnk lehet majd!

Norcsi
norcsiszeged
 
 


Sziasztok!

Megnéztem ezt a sok szép képet a babókról, olyan aranyos picikék. Én ilyenkor még a másfél éves Kristófon is látom, hogy milyen óriási...
Viszont olyan jó lenne, ha mindenki beleírná a profiljába, hogy mikor született a babuskája! Most már tényleg nagyon sokan vagyunk (hála istennek), meg ugyanolyan nevû babák is vannak, és az ilyen ritkán betévedõknek nehéz követni, hogy kinek éppen mennyi idõs babája van. (Ha jól emlékszem, nem csak nekem van ilyen gondom...)
Mártianyu
mártianyu
 
 


Kedves Lányok!
Ha mindenkinek megfelel csütörtökön fél 11-tõl várunk Benneteket sok szeretettel. (Ahogy ideértek.)A meghívás természetesen mindenkinek szól, de kérem jelezzétek vissza, hogy ki jön. E-mail-ben akkor megírom a pontos címünket, ide a világ szeme láttára nem szeretném, ok?

Most mennem kell:
Ágci
Névtelen
 


Sziasztok!!!

Köszi szépen mindenkinek a szoptatással kapcsolatos tanácsokat. Az az igazság, hogy már annyi mindent megpróbáltam, de változás nem nagyon volt. Tudom, hogy mindenki azt mondja, hogy gyakrabban kell mellre tenni, azt is kipróbáltam, és eleinte mûködött, de kb. 2 nap után újra kevés lett. Viszont a homeopátiát még nem próbáltam, úgyhogy azt még kipróbálom. Egyébként már látom olyan tragikusan a helyzetet, de ez biztos azért van, mert Lili imád mindent enni.
Ja, most már habzsolja a tejpépet. Nem tudom, elõször mi baja volt vele, de most már nem tetszik neki, ha elfogy.

Lara!
Megkaptam az emilt. Írtam vissza. Nagyon édes Hanga!

Norcsi!

A te picikéd is nagyon aranyos! Remélem, hamar elmúlik az a fránya hasfájás.

Orsi!

Veled mi van? Régen hallottunk Rólad!

Mártianyu!

Jöhetnél sûrûbben is!

Ágci!

A tali tényleg nagyon jó ötlet.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Szija lányok!

Mostmár én is megnéztem a profilokat. Minden baba gyönyörü azt kell, hogy mondjam!Kép

Norcsi! A lényeg, hogy Eszti túl van a szurin! Kitartás! Nálunk 3 hónapos korban megoldódott minden. A könyvek is azt irják, hogy 3 hónapos korig szokott nagyon gyakran fájni a babák pocakja.

Ágci! Mi megyünk Hangával! Szegény szomszédok, lesz ám hangzavar! Kép

Ildianyu! Lili mostmár úgyis lassan fél éves és nagyon ügyesen eszik mindent, úgyhogy éhen biztos nem marad.
Még nem jött meg az e-mail-ed, de várom azért!

Képzeljétek, Hanga 2 hete azt csinálja, hogyha idegen veszi kézbe, akkor elkezd sirni, és miután visszaadják nekem, akkor nyuxik meg. Eddig ezt sosem csinálta, bárki megfoghatta, aranyosan tanulmányozni kezdte az illetöt, de 2 hete nagyon bizalmatlan lett...

Ma voltunk babaúszáson, nagyon kevesen voltak. Talán a hüvös idö miatt? Persze azért nem gond, mert legalább nem volt tömeg. Holnap biztosan sokan lesznek.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok lányok!

Most még gyorsan írok nektek, mert a párom mindjárt indul Hamburgba, így férj és Internet nélkül maradok egy teljes hétre (ugyanis az õ mobilján csatlakozom a netre) Kép.
Köszönöm a szülésznõs tanácsokat, a védõnénitõl is kaptam tippeket, a jövõ héten pénteken megyek UH-ra, megkérdezem az orvosomat is, hogy kit ajánl. Majd megírom nektek. Ha minden jól megy, akkor még aznap beszélek is vele, hiszen az már a 30. hét lesz, tehát lassan itt az idõ.
Ágci! Elmentél új dokihoz? Varratok? Ha van valami biztos tali-ügyben, küldj nekem légyszi egy SMS-t!!! Bár nekem a jövõ hét utáni hét jobb lenne, de ha nem megy akkor a jövõ hetet is megpróbálhatjuk. Bár nem tudom mikor érnék oda, mert csütörtök 9-kor vizsgám van, aztán meg még fel kell szednem Jázmint is. Mindenesetre üzenj, ha biztos az idõpont!
Lara! Pocaklakó Kispoöttömrõl csak két fotóm van, az egyik amit már régesrég küldtem, a másik pedig egy a rendelõben készült felvétel. Utóbbi nem valami jó, azért nem küldözgettem, meg ott igazán csak az a része látszik, hogy kisfiú. De legyen, bescannelem és küldöm a jövõ hét végén.
Ildianyu! Neked nem küldtem volna a fentebb említett UH képbõl? Pedig tisztára úgy emlékszem. Ha így van, pótolom! A tejpépeket már kiveséztétek, én igazából nem is tudtam volna hozzászólni a témához, mert Jázmin nem szerette, ráadásul pont abban az idõben volt tejpépes korú, mikor én pocaklakóval hányós voltam, így mindig befogott orral készítettem el. Egyébként biztos normális szaga van, de nekem nagyon nem jött be akkor. Most meg elmúlt egy éves és már joghurtot, sajtot, tejfölt eszik.
B.Anaita! Köszönöm a leveled, hamarost írok neked én is!
Gabómanó! Mi még nem találkoztunk, gratulálok a babódhoz! Nekem is Jázminom van ám Kép! Milyen fejlõdési rendellenességgel született a picurid? Most jut eszembe! Én is bemutatkozom: Marschalekné Görög Orsolyának hívnak, 25 éves vagyok (úgyhogy én a 76-osok klubjába tartozom Kép ), jelenleg az államvizsga küszöbén állok, van egy 14 hónapos Jázmin nevû kislányom, és jelenleg a pocimban hordozom a kisöccsét, Tomit, aki kb. két hónap múlva születik meg Kép Kép .
Mártianyu! Még nem sikerült ellátogatnom az oldaladra, de a jövõ hét végén bekukkantok!
F. Anita! Én még nem hallottam az általad említett dokinõrõl, milyen az a speciális technika amit alkalmaz?

Sziasztok!
Jövök amint tudok!!!
Orsi
jázminmama
 
 


Sziasztok!
Ha nem bánod, Orsi, maradjunk ennél a hétnél, mert nálunk sohasem lehet tudni, mit hoz a következõ hét. De ígérem, ha nem tudsz jönni, mielõbb összehozunk még1-et, igaz lányok?

Gabómamó,
tegnap egész délelõtt azon gondolkodtam, hogy hogy lehet elõbb ismerõs a férjem (láttál minket valahol, de hát ez hülyeség...?), aztán egyszercsak beugrott, hogy biztos megnézted a weboldalt, hisz benne van a profilomban (én kis okos!)Kép. Csak sajnos igen lassan készül!
Igen, így már emlékszem rád, majdnem egy napra voltunk kiírva, és mikor megszületett a kislányod még találkoztunk is a klinikán. Milyen kicsi ez a Szeged város!

Norcsi,
szerintem nagyon kevés gyerek tûri szó nélkül, hogy csak úgy böködjék. De tényleg, miért mond ilyeneket egy gyerekorvos!Kép Ezeken mindig úgy be tudok pöcceni!
Gabó az elsõn és a harmadikon szívszaggatóan sírt, a másodikon csak egy picit nyögött. Észre sem vettem, hogy badta az injekciót a doktornéni.
Ha találkozunk, akkor van egy ötletem a hasfájásra, kipróbáljuk a kislányodon, jó?

Akkor:

Kedves Lara, Orsi, Mártianyu, Timi, BAnita, FAnita, Ildianyu, Norcsi, Gabómamó!
(Jujj, remélem nem hagytam ki senkit!)
Sok szeretettel meghívlak benneteket az I. szegedi netes találkozóra, április 18-án fél 11-tõl.
Megjelenés játszóruhában.
Nálunk 22,5-23 fok van, Cumi általában rövid ujjú bodyban és rugiban szokta itthon múlatni az idõt. Törlõkendõt tudok adni, pelussal sajnos nem biztos, hogy ki tudlak benneteket segíteni, a méret miatt!Kép
Játék szerintem mindenkinek jut, de ha vmi izgis játékcsodátok van, ne késlekedjetek, hozzátok el megmutatni!
Mi legyen a menü? Lehet ötleteket küldeni!
Sajnos én elég fakezû cukrász vagyok, sütit most tanulok sütni, azzal inkább nem próbálkoznék. Ellenben, ha vki jól tud sütni, nem utasítjuk vissza! És rántott húst se kérjetek!
No, most már eldugulok, holnapra kellemes idõtöltést mindenkinek:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szia Ágci,

köszi a meghívást, mi megyünk, ha semmi nem jön közbe. Csak az a baj, hogy kb fél 12 körül szokott Jázmin elaludni. hátha tovább bírja a gyerkõcök között. Nem tudom milyen hosszúra tervezed a dolgot? Szerintem azt is lehetne, hogy mindenki visz valami rágcsálnivalót vagy sütit, innivalót, hogy ne neked kelljen készülgetned.

Orsi,

köszi a bemutatkozást. Jázminnak pitvari septum defectusa van. Magyarul a jobb és bal pitvara között van 1 picike (7 mm)lyukacska. Szerencsére problémát még nem okoz, késõbb fáradékonyabb lehet. A gyermekkardiológus szerint mûteni kell 2-3 éves kora körül. A férjem beszélt 1 szívsebésszel, szerinte bezáródhat. Egyébként azért kell mûteni, mert felnõtt korban okozhat problémát. Amikor megtudtam (1 hónapja), teljesen kibuktam, napokig sírtam. De mostmár nagyon pozitívan állok a dologhoz, mert úgy döntöttem, hogy összenõ és punktum. Jövõ héten megyünk ellenõrzésre, majd tudósítok.
Ha jól emlékszem Jázmin babód ikrek voltak?? Remélem jól emlékszem. Képzeld az én Jázminomnak is volt ikertestvére. Csak sajnos elment...

Norcsi,

a hasmasszást kipróbáltad már? Én sajnos már az utolsó napokban tanultam meg, de a mai napig csinálom. Mi kipróbáltuk az Espumisant és a Gripe Watert is, használtuk is csomó ideig, de szerintem egyik sem segített. Sok mindenkinek használt. Jázmin kb 2 hónapos koráig nem büfizett, a Gripe Watertõl megtanult. Iszonyú kapor szaga van.

Csok mindenkinek,
Gabómamó
gabomamo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: