Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
Mi jól vagyunk, csak ma sokan voltak nálunk András napot köszönteni.
Anyuék, apósomék, sógornőmék. A gyerek tök élvezte a társaságot. A nagyszülők már ebédre jöttek (gyömbéres, tejszínes csirkefalatok voltak rizzsel).
Este pedig elmentünk a párommal teniszezni egy baráti párral.
Nagyon fáradt vagyok mostanra, de kellemes fáradtság.

Én is puszillak benneteket.
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike, nagyon nagyon fincsi lehetett a hami. Én le sem írtam mtegnap mit ettünk. Anyu sajtos-tejfölös reszelt krumplit csinált rántott husival, meg még volt maradék krumplileves. Tegnap előtt meg pizzát csináltunk Kép Nagy ebéd volt Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Emeseanyu, remélem tényleg jössz holnap.
Még jó, hogy most nincs itt senki, mert iszonyatos napom van. Egyfolytában csak panaszkodnék, hogy ma semmi sem sikerül. Remélem holnapra kiheverem. Ennyire rossz hangulatom szerintem még nem is volt. Tiszta depis vagyok. Mi lesz így velem?
Remélem nektek jobb napotok van.

Puszilok mindenkit, aki erre téved
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 

 
 

Tettem fel kidudlis tetős képet. Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Iszonyatosat álmodtam Kép. Azt, hogy a fél tetőnk bedőlt, mint amikor két kártyalapot összeraksz és az egyik eldől. A másik meg állva maradt. Szörnyű volt Kép. De ma már egész jó kedvem van, úgyhogy jöhettek Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Na, én most elmentem felmosni, de kb 1 óra múlva megint leszek. Emeseanyu, ha közben jönnél várj meg. Sietek Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Na, mostmár vagyok. Útálok felmosni. Nálatok is ekkora kosz van egy hét után? Komolyan mondom mintha nem is csak felnőttek laknának itt. Kávényomok a konyhától a szobáig, olajos lábnyomok a pincefeljárótól a fürdőig, a konyháról meg az étkezőasztal körüli részről nem is beszélve. Térden csúszva mostam fel szinte az egész lakást, pedig van vagy 60 nm járolapos terület. Sőt még a gyertyaviasz is a földön volt, képzelhetitek mire felvakartam körömmel Kép. Kiraktam az előszobai szőnyeget, míg felmosok, erre a drága pici kutyuskám rátelepedett. A kutyaszőr eltávolítása a szőnyegből még hára van.
Na jó írjatok ti is, mert én csak össze-vissza dumálok itt nektek.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok!

Vagyok kb. fél egyig. Vagy Hajni?

Jobbnál jobb kajákat írtok itt, mindjárt éhen halok. Szívtelenek vagytok!!!!

Mindjárt visszajövök, csak keresek a lányomnak a neten Jázmin babát. Eddig azért nem voltam reggel, mert most értem ide. Nagyimnál voltam takarítani. Mindjárt jövök...

Szilvia

emeseanyu
 
 


ok. Én itt vagyok.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Látom, az utolsó üzit nem jelenítette meg. Közben kihalt a net. Remélem most jó lesz.

Találtunk Jázmin képeket, így most tudok kicsit írni.

Te, jó az a fólia. Vannak előnyei is. Legalább nem kell ablakot pucolni, nem törik ki, stb.... Kép

Tegnap képzeld, leesett az előszoba beépített szekrény ajtaja (régen egyszer már leesett). Kinyitottam, becsuktam, és hátat fordítottam. Egyszer csak éreztem, hogy a fejemen koppan az ajtó sarka, aztán a hátamon landolt, utána a lábszáramon nyeste le a bőrt és a húst... Hát mit ne mondjak. Legszívesebben üvöltöttem volna, de nem akartam az akkor épphogy félálomban lévő lányomat megijeszteni. Így is el kezdtem halkan sírni, ő már rögtön feleszmélt, hogy mi van, mi baj.

Délután nem is tudtam sehova menni, mert úgy fájt mindenem (főleg a lábam, még borogattam is). Úgyhogy kicsit elegem van mindenből. Pedig kezdett minden jobban alakulni.

Én most vagyok a 23. napon. Elvileg semmit nem érzek, vasárnap kell megjönnie. Azért figyelgetni fogom.

És Te mit csinálsz ma?

emeseanyu
 
 


Ja, már múltkor is akartam kérdezni, hogy hogy nem dolgozol? Mi a szakmád?

És még én vagyok kényelmes??? Kép

emeseanyu
 
 


Lola: majd december 13-tól kezdünk bejárni a bölibe, de azt csak a hivatalosság miatt, igazán januárban kezdjük. Úgy gondoltam, hogy 13-tól két naponta bemegyünk, ott leszünk együtt 1-1 órát játszani, januártól viszont úgy akarok indítani, hogy az első nap még ott leszek, aztán ott hagyom másnap. Az oviban mondták, hogy így drasztikusabb, de mégis sokkal könnyebben beszokik.

A kaki rendeződni látszik. Tegnap kétszer szólt, és kakilt is bilibe, este viszont bekakilt. Viszont utána szólt. (már ez is jó jel). Most azt találtuk ki, hogy azért is kell szólni, mert ha a bugyiba megy, akkor nagyon büdi lesz és ha a télapó, meg a karácsonyfa, meg a szülinapi torta megérzi, akkor nem akar bejönni majd hozzán, hanem elrohan. Ez annyira tetszett neki. Kíváncsi vagyok, mi lesz ezután. Viszont örültem hogy tegnap végre kakilt, mert két napig visszatartotta. Ő mondta, hogy nem akar kakilni, tegnap is egy kis csellel sikerült (a végére 3 lett).

Most az a legfontosabb, hogy próbáljam oldani a feszültségét és érezze biztonságosnak a kakilást.

Szandra: Boldog névnapot a férjuradnak. Ilyen kis házitündér lettél már? Roli hogy van? Ti nem kezdetek két év körül egy kis bölit a társaság miatt?

Puszi nektek

emeseanyu
 
 


Én Európai Üzleti Asszisztens vagyok. Egyenlőre keresgélek valami munkát. Csak az a baj, hogy elég sokszor pórul jártam, mert mindig úgy kezdődik, hogy majd bejelentenek, aztán a végén már a pénzemet sem kapom meg. Szóval már elég óvatos vagyok és így egy picikét nehezebb munkát találni.

Ma nem igazán csinálok semmit a takarítgatáson kívül. Délután megyünk ki a telekre, és folytatjuk a fóliázást. Tényleg jó a fóliaablak, még függöny sem kell hozzá. Kép.

Iszonyatos lehetett az az ajtó Kép. Én útálom a fájdalmat, nagyon alacsony a tűrőképességem ilyen szempontból szerintem. Biztos üvöltöttem volna Kép. Most képzeld el milyen anya leszek én?

Én meg a 19. napon vagyok a múlt hónapban holnap jött meg, úgyhogy egy picikét izgulok, bár ma nem fáj annyira a hasim. Remélem most megúszom.

Örülök hogy sikerült izé babát találnotok Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hát ja... .a hátam is sajog. Most is, hogy nekidülök a széknek. Tudom, hogy kissé ügyetlen vagyok (anyukám mindig azt mondta gyerekkoromban, hogy amihez én nyúlok, ott több fű nem terem), de mindig egy óra fele igyekszek, mert fél három fele ér haza a férjem és nem szeretek akkor sürgölödni, amikor ő hazaér. Szeretem ha nyugi fogadja.

Most hazamegyünk anyuéktól, utána lefektetem Emesét én meg pihenek. Ma nem kell semmit csinálnom, talán mosok egyet.

Holnap meglátogatom egy barátnőmet, a kislánya Emese barátnője. Még kb. két hete van a szülésig. Úgy izgulok értük, hogy minden simán menjen (miért ne menne) Kép, csütörtökön anyósomhoz, pénteken jön a férjem fia hétvégére aztán mikulásozunk.

De csüt. délelőtt jövök ide.

Puszi mindenkinek, most mennem kell.

Ja, jól hangzik a munkád. Ne is hagyd magad. A gyed és a nyugdíj miatt semmiképp ne minimálbérre jelentesd be magad.

Puszi

emeseanyu
 
 


Szia! Jó pihenést nektek. Ha nem kell semmit csinálnod, akkor ne fedezz fel új dolgokat. Élvezd a nyugis napot Kép.

Hiába hangzik jól a szakmám. És hol találsz olyan állást ahol nem minimálbérre jelentenek be, ha már véletlenül bejelentenek? Az is gond, hogy én itt szeretnék valamit a városban és ugye ez is eléggé nehézkes. Na mindegy, majd lesz valahogy. Max szülök három gyereket és elmegyek főállású anyának Kép.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni látom nem jött vissza az Emeseanyu.
Nem voltam itt múlt 7 vége óta, de alapos okom van rá.
SZÖRNYŰSÉG TÖRTÉNT VELÜNK!
Összeszedtünk a fiammal egy jó adag nemkívánatos fejlakót (TETŰT)!!!!!!!!!!!!!!!!

Leírom a sztorit.
Péntek du. Soma elkezdett vakarózni a fején, még sapkán keresztül is. Szombat du. megnéztem a fejét, találtam benne apró fehér, csepp alakú v.miket: serkét. Tuti, hogy az volt, mert utánanéztem a neten, úgyhogy összetéveszthetetlen volt. Gyorsan levágtuk a haját géppel jó rövidre. Utána rohanás az ügyeletes gyógyszertárba tetűírtószerért, bekentük. Este mikor kenem be a sajátomat, látom nekem is vannak ugyanolyan serkék!
Ágyneműt, ruhákat, takarókat még este 90 fokban kimostam.
Alig aludtam annyira megviselt lelkileg. Én voltam bölcsis,ovis,isis, de sosem kaptuk el!
Másnap Somának már nem találtam, azóta sem. De nekem a fülig érő, félhosszú, elég sűrű s.barna hajamban elég sok látszott, úgyhogy tudtam ezt nehezebb lesz kiírtani. Így hát tél ide, vagy oda, tegnap levágattam fele hosszúságúra, és jól meg is ritkítattam. Ecetes vízzel a nagyját kiszedtem tegnap, ma már csak keveset látok, úgyhogy este megint ecet+Nittyfor.
Tuti, hogy a bölcsibe szedte össze, én meg biztos a szoros altatási helyzetben elkaptam!
Persze nem engedtem a Somát bölcsibe, de felhívtam a g.néninket, hogy szóljak. Tök ciki volt, de hát ha nem szólok, az felelőtlenség a többi gyerekkel szemben is. Ő tök lazán vette. Gondolom nem először fordul elő!
Hát ez van! Kép
Másik topikban találtam jó ötleteket, de ha van v.kinek tapasztalata (DE SAJNÁLOM!), akkor szívesen fogadok tőletek is tanácsokat. Köszi!
Kép
Kép

lola77
 
 


Szia!

Ez tényleg elég szörnyű. Most én is elkezdtem vakarózni Kép. Nekem egyszer volt, még ovis koromban, de ha jól emlékszem nekem anyu csak Nittyforral kenegette. Sőt onnantól kezdve fél évente mindig. Nagyon útáltam. Semmi jó tanáccsal nem tudok szolgálni. Szerintem is jól tetted, hogy szóltál, így legalább mikor viszed vissza már meg lesz nézve a többi gyerek is és nem kapja el újból. A bölcsibe nem szokták ellenőrizni őket? A leendő szomszédunk tanárnő, és ő mesélte, hogy neki is többször volt már a gyerekek miatt. Sőt mesélte azt is, hogy találkoztak olyan betegséggel is, amiről az iskolában azt mondták nekik, hogy erről nem tanulunk mert már nem létezik itt. Kép. Tehát ne ijedj meg, szerintem amíg el nem múlik addig kezelgesd a Nittyforral. Az ecet nem teszi tönkre a hajadat?

Kitartást

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ja, és magát a tetűt se az én, se az ő hajában nem találtam!

lola77
 
 


Ne vakarózz, szerintem a dróthálón még nem terjed! Kép
Az ecet azért kellett, mert állítólag a Nittyfor csak a tetűt öli meg, bár a papíron az van, hogy a serkét is. Az ecetes víz pedig feloldja a serkének azt a cementszerű anyagát, amivel nagyon erősen a hajhoz tapad. Így sűrű fésűvel fésülgetve kijön egy csomó, míg kézzel szedegethetném 1 hónapig!
Persze, amíg serkét látok, mindennap be Nittyforozom.
Most arra nem gondolok,hogy tönkreteszi-e, vagy sem. Maximum töredezett lesz, hát újralevágatom! Most a hiúságot félre kell tennem, nincs mese!

lola77
 
 


Fölkelt a lurkó, hív a kötelesség! Bocs!
Helló!

lola77
 
 


Bocsi, én meg azért nem válaszoltam mert el kellett szaladni villamos cuccokat venni. Útálok ilyeneket vásárolgatni. Felírjuk itthon, mindig megkérdezem, hogy ez a rendes neve, meg hogyha ezt így odaadom akkor nem kérdeznek semmit, természetesen mindig az a válasz hogy nem. Erre bemegyek a boltba és már az első bigyónál 3 fajtából lehet választani Kép, én meg állok ott mint egy hülyegyerek és magyarázom hogy mihez kellKép.

Puszi mindenkinek, lassan jön a párom és én is tűnök.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Nagyon szörnyű lehet az a tetű dolog. Sajnálom.
Én is voltam óvodás kormomban.
Most nagyon megviselne ha le kellene vágatnom a hajam. Örömmel olvasom, hogy könnyen túltetted magad rajta.

Mi jól vagyunk. Ma vagyok a 11.cn-on. Kicsit ismét fájdogált lent a hasam. (remélem tűszőérés, bár nem biztos hogy kellő nagyságúra nő)
Tegnap pezsgőztünk egyet (András nap volt), nagyon jólesett. Egyenlőre jónak néz ki a hét. Ma délután hozzák az új étkező asztalunkat (székeink még nincsenek). Eddig a majdani kerti fa garniturát használtuk itt bent. Egyébként az is tök szép, sokaknak fel se tűnt.
Remélem karácsonyra lesznek székeink is...

Pusz mindenkinek
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Ma már vittem bölcsibe a kicsit! Emeseanyu, ti mikor kezdtek? Érdeklődtem a tetűdolog miatt a g.néninél. Mondta, hogy másik 2 kisfiúnak is volt korábban. Hát innen a dolog.
A hajam amúgy is növőfélben volt, úgysem lehetett vele semmit kezdeni, úgyhogy ezért nem esett rosszul. Persze, ha hosszú lett volna, az más.

Hajni, jó a kidudlis-tetős kép. Már nagyon alakultok, ez igen! Rá se ránts a villamosdolgok beszerzésénél (ha rám bízzák) én is mindig ugyanígy járok. Persze a sok választhatóból tuti, hogy olyat hozok el, ami végül valamiért mégsem jó. Szerencsére ritkán bíznak/bíztak rám ilyesmit. Talán nem véletlenül.

Pénteken megy a télapó a bölcsibe a lurkókhoz. Szombaton is elvisszük Mikulás ünnepségre. Kíváncsi leszek mit szól hozzá! Tavaly még nemigen fogta fel.

Cirmike! Múltkor a Hajnit, most téged irigyellek a pezsgőzésért, de nem csüggedek, nemsokára lesz a szülinapom, akkor én is fogok!

szióka mindenkinek!

lola77
 
 


Ne izgulj Lola, nekem is csorog a nyálam egy kis pezsgőre, de még elég messze van mire újra ihatunk. Örülök, hogy a tetüdolog megoldódott. Biztos élvezni fogja a kicsi ezt a sok télapót. Úgy szeretnék én is ilyen pici lenni és télapózni.
Nem éredekel különben mit mondanak a fiúk, ha nem tetszik nekik akkor vesznek maguknak olyat amilyet akarnak. Kép. Tök jól bírja a fóliázásunk ezt a szelet, pedig nem kicsi fúj, csak néhol kellett megerősíteni a dolgokat Kép. Úgy örülök neki Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hát sziasztok csajok!

Lola: hát sajnálom ezt a tetű dolgot, de ne aggódj, ez elég sűrűn elő fordul még ma is. Férjed hogy hogy nem kapta el? Én is voltam általános iskolás koromban, de már nem emlékszem, mi volt.
Mi tegnap voltunk bent a böliben fél órát, meg 13-án is bemegyünk egy fél órát, a hivatalosság miatt, egyébként harmadikán kezdünk, és aznap már ott is hagyom fél órát. Hát... kemény lesz.
Tegnap tök arin eljátszott bent, egy kisfiúval építőkockáztak.

A kaki is rendeződik úgy néz ki. Tegnap is egy kaki volt, ma is és mindkétszer szólt, hogy kell kakilni és addig visszatartotta, amíg rá nem ültettem. Aztán belekakilt. Tudtam én, hogy nem lesz gond, csak kicsit későn érő típus.

Hívtak a mhelyemről, március 28. a vége mindennek (elszámolták a szabijaimat). Úgyhogy addig négy órában lesz a böliben Emese és meglátjuk a továbbiakat. Ha bejön ez az anyu barátnője dolog, akkor 6 órában tudok ott dolgozni, ha nem találok ilyesmit addig, akkor munkanélkülire megyek. Az is jobb pénz, mint a gyes. És most tudtam meg, hogy az is beleszámít a biztosítási időbe, mert munkaviszonynak számít. Hurráá... a mhelyemen a munkaügyis mondta, hogy kaparjuk össze magunkat márciusig baba témában, akkor gyorsan táppénzre vetetném magam és a következő három év meg lenne oldva. Könnyen mondja.... lehet, hogy széttette egyszer a lábát és már jött is a gyerek.

Most vagyok a 25. napon, de a 23. nap óta fáj mensi szerűen a hasam. Vagy megjön, vagy a terhesség jele is lehet ez, úgy olvastam. Azért ki vagyok ám. Mióta abbahagytam a gyógyszert (második hónap), mindkét hónapban 28 napos mensim volt és mindkét hónapban volt rendes peteérésem, és együtt is voltuk. Ha mégsem lettem terhes, akkor miért nem? Nem értem én ezt, az tuti. Pont most olvastam a blikkben egy cikket, egy magyar családról, ahol 12(!) gyerek van, az utolsó négy NÉGYES iker (3 évesek), és spontán jött mind.

Hát hol itt az igazság????? Én meg egyet akarok még és azt sem kapom meg????

Éva: sógornőd hogy van? Megvan a baba?

Szandra: nagyon eltűntél. Mi van veletek? Ennyit mulatoztok, hogy ide már nem írsz? Kép

Moon: hogy vagy? Régen írtál.

Hajni: tök szép a házatok, megnéztem a képet. Irigy vagyok.

Puszi, ma még vagyok kb. fél egyig.

emeseanyu
 
 


Szia Emeseanyu, talán itt érlek még.
Megvan a sógornőm babája, már 2-szer uh-zták, hogy rendben-e minden, szerencsére igen.
Ott voltál bennt azalatt a félóra alatt a szobában, a bölcsiben?

lola77
 
 


Ja, amúgy nem értem miért hivatalos az, hogy tegnap, meg 2 hét múlva bementek a bölcsibe, utána megint 2 hétig nem!? Ezt miért kell így csinálni, nekünk nem így volt!
Még gondolom nem esztek ott a bölcsiben, mi?

Fogyókúrát bírod még?

Ha már nem vagy itt, így jártam.

lola77
 
 


Szia. Igen, még vagyok. De már megyek is.

Igen, bent voltam, mert ez nem igazán még szoktatás, mert nem akarjuk így az ünnepek előtt megkeverni, csak hivatalosan meg kellett kezdeni. Még egyszer így bemegyünk, aztán januárban kezdjük az otthagyást. Azért nagyon félek ám.

Örülök a sógornődnek. De jó neki....

Puszi mindenkinek.

emeseanyu
 
 


Azért kell így, mert senkit nem vehetnek fel bölibe, ha betölti a harmadikat. Ha már ott van akkor, akkor természetesen járhat, de mi például januárban nem kezdhettünk volna már. Ezért hivatalosan még decemberben, 21.-e előtt kellett kezdenünk, de a beszoktatást nem javasolta most a vezető, mert nagyon ártottam volna neki, hogy most ezt a pár napot elkezdjük, aztán bezár két hétre a böli, úgyhogy ezért van így.

emeseanyu
 
 


Na szia és mindenkinek puszi!

Szerintem szombaton jövök, vagy vasárnap.

Puszi

emeseanyu
 
 


Oké,így már értem!

Akkor úgy általában mindenkitől kérdezném, mert most igen aktuális.

Hogy álltok a karácsonyi ajándékvásárlással.
Hajni, tudom nektek a ház veszi el a sok időt, hiába vagy otthon. Cirmike, Te hogy oldod meg a vásárolgatást a fiaddal együtt, vagy inkább addig rábízod v.kire.

Én olyan félállapotban vagyok az ajándékkal, de a másik fele még hátravan. Gondban vagyok apukámmal (neki 25-én szülinapja is van). Gondoltam könyvre, úgyhogy még könyvesboltba is el kéne menni, persze oda csak a gyerkőc nélkül, mert válogatni-körülnézni vele nem lehet.
Somának szülinapja is lesz (19-én) arra már megvan az ajándék, Quelléből rendeltem neki olyan munkapadot, amiben vannak műanyag szerszámok+mechanikus fúró + mittudoménmi. Nagyon szeret ilyenekkel bütykölni. Már csak tortát rendelünk. Karira még neki is kell v.mi, de megvárom miket kap szülinapjára. Szerintem sok játékot, úgyhogy még praktikus dolgokat fogunk neki venni szerintem, pl. ágynemű az új ágyhoz + párna + paplan.
Ja és még a 3 unokatesójából 2 kislánynak kell valami játékot venni. Az ötlet megvan, csak még menni kell utána.
Hát persze ott van még az élelmiszerfélék, kiegészítők megvétele (csomagoló papír, ünnepi menühoz, sütihez valók), de azok majd utolsó héten. 20-a után úgyis itthon leszek.
Bár utálok az utolsó rohamban még a boltok közelébe is menni! Fúj!

Szóval, ki hogy áll, kinek mit vesztek. Írjatok, hátha lopunk ötletet egymástól.

Csáó!

lola77
 
 


Helló!

Jól lekéstem mindenkit. Nem volt egy ideig net, aztán meg kint voltunk a telken.

A karácsonyi ajándékokkal még sehogy sem állok, pedig megfogadtam, hogy idén előbb kezdem. Nekem szerencsére, csak anyuéknak, öcsikémnek, meg a sógornőmnek kell venni valamit, ja meg természetesen a páromnak. A többiekkel lefújtunk minden ajándékozást, csak elmegyünk megnézni a fát. Tényleg elég sok időt elvesz ez a fránya telek, de előbb úgy is ki kellene találni mit vegyek. Nagyon útálok ilyenkor mászkálni a boltokban. Bár én különben is célirányosan vásárolok, mert tömegiszonyom van Kép.

Emeseanyu, már nagyon ügyi a nagylányod Kép. Olyan jó, ilyen jó híreket hallani Kép.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Nekünk kb a harmada ajándék van meg. Szerencsére én bárhova elmegyek Rolival, olyan aranyos fiú is tud lenni, csak néha lepakol.
Az ötletek amúgy megvannak, csak a sógornőm 15 éves fia kérdőjeles még. Ötlet?
Mi rendeltünk internetről is ajándékot (vatera.hu)
Anyukámnak 22-én van szülinapja és Éva (ami 24-e). Szegény! Ezt minden évben elsírja nekünk.
Ilyeneket vettünk: óra, arckrém, hajszépítők, sportzokni, sportkrém, lego, bor, csokodádé (igazi belga keserű a dédipapának), könyv, telefonfeltöltőkártya, smink....

Nagyon nagy a család és ez csak a nagyszülők, dédszülők, András tesója a gyerekekkel
Lehet, hogy szenteste tizen is itthon leszünk!
Mi a gyereknek semmit sem veszünk, mert annyi mindent fog kapni, úgysem tudja értékelni majd.
Viszont hétvégén is kapott tőlünk, mikor bevásároltunk, egy nagyon szép mesekönyvet.

Már mennem kell, mert most jön haza a párom és frissen sütöm neki a kacsamájat...

Sziasztok
Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Hiába sütöttem a kacsamájat. Ment a kukába...
Tök összebalhéztunk...
Nem is akar már tőlem több gyereket...
Késve jött haza (teniszezni volt), úgy kiakadtam, hogy hiába szépítkezek, főzök, kérem, hogy időben jöjjön, mert fáradt vagyok, közben a 12.cn-om van.
Tudom, hogy nem kellett volna így viselkednem, de a kisördög nem bírta megállni bennem.
Most bőghetek...

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Cirmike, mintha magamat olvasnám. Ne veszekedj szegénykével, bár mondom én is veszekedtem volna. De ne keseredj el, és ne sírj. Remélem azóta mondjuk megoldódott a dolog, de engeszteld ki valahogy a párodat. És ne dobáld ki a fincsi májat Kép. Fel a fejjel, itt nem csak a baba a fontos, hanem az is, hogy a család is boldog legyen. Különben is, csak csiszolódtok. Kép Én is ezt szoktam mondani, ha balhézunk.

Na, veszekedés mentes hétvégét
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Cirmike, azzal próbállak vígasztalni, hogy az ilyen veszekedések erőssé tudnak tenni 1 kapcsolatot. Még ha hülyén hangzik is, én is erre szoktam gondolni. Csúnya veszekedésekkor - sajnos - egymáshoz vágunk kemény és csúnya dolgokat is, amiket később megbánunk. Ugye Te is voltál már így.
Lehet, hogy alapjáraton már rossz napja volt, késő este meg még Te is számon kéred, na meg lehet, hogy a baba miatti "teljesítménykényszer" is közrejátszik. Ki tudja? Nem érnek annyit a veszekedések, hogy 1-2 hónappal előbb vagy később legyél terhes - szerintem.
Amúgy én egyszer sütöttem kacsamájat, nekem se sikerült tökéletesre, rá se ránts. Mondjuk nem olcsó kaja, az biztos. Ha nem dobtad még ki, daráld le,fűszerezd és tölts meg vele pulyka, vagy csirkemellet, tekerd föl, rántsd ki.
Ennyit tudtam segíteni.

Ui:Mi is szoktunk keményeket veszekedni, ha ez v.kit vígasztal! Nincs tökéletes házasság!

lola77
 
 


Helló!

Lola, szerintem nem attól tökéletes egy házasság, hogy nem veszekednek benne, mert akkor nem is foglalkoznak egymással. Legalábbis én így gondolom. A tökéletes az, ha túl is tudnak jutni rajta. Most mondja a párom, hogy a mienké tökéletes, mert mi iszonyú sokat veszekszünk Kép.
Szóval ez alapján, a tiétek is tökéletes Kép.

Ez érdekes, vannak dolgok, amit nem tudok megérteni, hogy hogy lehet elrontani, nekem mindig sikerül, ilyen pl a sült máj is. És vannak dolgok ami iszonyatos egyszerű én pl az istenért sem tudom jól megcsinálni pl. főzelékek habarása. Mondjuk én a májat mindig hagymával, zsírban sütöm csak. Ezt most nem sértésnek írtam senkinek, bocsi ha úgy hangzott, de nincs kedvem átfogalmazni.

Nem is írtam, hogy tegnap megint tésztát gyúrtam és grízes tészta lett belőle. Hogy én a tésztában is mindig elrontok valamit Kép. Hol ragadós lesz, hol meg nem bírom összegyúrni olyan kemény, jó lenne megtalálni az arany középutat Kép.

Na, már megint regényt írtam

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Igazad van Hajni! Én sem úgy gondoltam, hogy az a tökéletes házasság, ahol nincsenek veszekedések. Val.szeg rosszul fogalmaztam. Bár nem csak vigasztalásul írtam Cirmikének, hogy ezek a veszekedések még erősíthetik is a kapcsolatot, hanem mert ilyenkor az ember sok mindent átgondol, már tiszta fejjel, és így le tud belőle vonni következtetéseket, és talán legközelebb máskor nem így cselekszik. Szóval közvetetten segíthet ez az akár az élet más területén is. Persze ez is mindkét félre vonatkozik, nem elég ha az egyik szűri le a tanulságot.

Na jó, nem vagyok én pszichológus, meg lehetne erről oldalakat írni.

Azért jó kiírni itt magunkból, hogy mi bánt, mi fáj!
Nekem is pl. tök jól esett, hogy vigasztaltatok a tetű miatt, meg bevallottátok mindannyian, hogy voltatok. Nekem már ez sokat segített! Utólag is köszi.

Na a májról! Nekem anyukám sűrűn szokott csinálni kacsamájat, így tőle kérdeztem és nekem 20 percet mondott. De nekem 2-szer annyi ideig kellett sütnöm, mire átsült. De meg lehetett enni. Egyéb májat egyben nem szoktam sütni, resztelt májnál nincs gond, nem maradt még véres a közepe, rántott máj se, csirkemájat ritkán sütök.
Nem tudjuk Cirmikénél mi nem sikerült, de lehet, hogy már a külső tényezők is közrejátszottak abban, hogy nem lett jó.

Na én is regényt írtam. Ha ráérsz olvasni, nem gond, ha meg nem, hát átugrod. Kép

lola77
 
 


Ha ide jövök mindig ráérek olvasni. Örülök is, hogy sokat írtok és nem csak én dumizok össze-vissza mindent Kép.
Nekem az jött le Cimike írásából, hogy nem az íze, vagy a nem sikerültsége miatt landolt a kukában. Jöhetne már és elmondhatná Kép.
De azért jól feldobta a labdát Kép.

A tetű dologról meg szerintem mindenki tudja itt, hogy nem kell hozzá kosz meg ápolatlanság, azt elkapni lehet. Jajjjj, már megint viszket a fejem Kép.

Nálunk nincs gond a félig nyers kajákkal, mert a férjem míg magának sütött-főzött nem volt türelme megvárni, hogy megsüljön Kép. Na jó, én minden rábeszélés ellenére hagyom elkészülni. Kép.
Mi egyszer a grillcsirkével jártunk úgy, hogy három órán keresztül sütöttük és úgy is gumi lett Kép

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sziasztok csajok!

Szombat van. Délután. Fáradt vagyok és nyügi. De ahogy olvastalak titeket, nem vagyok egyedül. Férjem a fiával nálunk játszik (egész nap én voltam a két gyerkőccel, mert Sanyi dolgozott), most mi átjöttünk anyuékhoz. Legalább kicsit pihizek.

Nálunk is szokott lenni veszekedés: a legtöbbször a pénz miatt (nem tetszik neki, ahogy beosztom azt az egy fizetést, mert a gyest ne is említsük). Meg gyereknevelés. Mert hülyét kapok, ha hangosabban szól a gyerekre. No meg, hogy úgy gondolja, azért mert én most otthon vagyok, ő dolgozik, akkor otthon neki semmit nem kell csinálnia. Rendszeres, hogy fél háromtól (akkor ér általában haza) este 8-9-ig gépezik, közben két szót néha odavakkant nekünk. És kiakad, ha én vakkantok oda neki egy jókorát, hogy ELÉG!!!

Cirmike: ne aggódj. Tényleg próbálj ne annyira koncentrálni a kötelező szexre. Én is így voltam vele többször is, aztán azt vettem észre a végén, hogy a kötelező napokon kívűl nem is szexeltünk. Tudom, könnyen mondom, mert én is tök mérges voltam, hogy a kutyafáját, kiteszem magam tök sok gyógyszernak, meg dokiknak, akkor ő ennyit megtehet. De tudod, a férfiak másból vannak.

Mi idén úgy döntöttünk (gyes mellett), hogy nem veszünk ajándékokat. Minden évben kb. 15-16 embernek kellett vennünk és sok. Így veszünk Emesének és Dávidnak (férjem fia), és mindenki így tesz. És majd ha lesz hugomnak illetve sógornőimnek gyereke, akkor nekik is. Így is elment az ajándékokra legalább harminc ezer forint és így sem azt tudtuk venni, amit szerettünk volna.

Emese pónilovat kap meg Hófehérkét, szülinapjára már megkapta a Jázmin babát. Dávid pedig számítógépéhez kormány+pedál készletet.

Szerintem Szandra egy 15 éves fiúnak lehet kozmetikumot, cd-t, számítógépes dolgot, egy jó pólót, egy poénos alsógatyát stb. venni.

Máj: hát... én sem illetve Emese és Sanyi sem szereti. Viszont a májas hurkát és májkrémet igen. Ezért még sose csináltam. Annyit tudok róla, hogy csak a végén szabad besózni.

Mi tegnap raktuk ki a gyerekek csizmáit, mert Dávid vasárnap már nem lesz nálunk. Tök arik voltak, ahogy este pucolták a csizmájukat és kitették az ablakba. Olyan boldogok voltak (főleg Emese, ő még hisz a télapóban), ahogy reggel megláttam az ajándékokat. Kaptak egy-egy számítógépes (olcsó) játékot. Emese hercegnőset, Dávid szellemírtókat. Meg sok csokit.

Na sziasztok csajok. Még írok. Legyetek jók. Puszi nektek.


Hétfőn jövök. De még ma vagyok kb. fél órát.

Szilvia

UI: ja, a 23-25. napig kemény mensi görcsöm volt, két napja enyhébb, ma vagyok a 27. napon. Vérnek eddig nyoma sincs. Viszont ma már enyhe átlátszó váladékom volt. A fene sem tudja mi ez. Hétfő, kedd fele már okosabb leszek.

Puszi

emeseanyu
 
 


Ja, rosszul írtam. Nem a 23-25. napig, hanem a peteérés után semmi nem volt, és a 23-25. napig viszont a mensi görcs. De elég keményen.

emeseanyu
 
 


Helló!

Remélem te jobban bírod mint én, ma voltam a 23. napon, amiből délutánra az első lett. De legalább már nem a 20-on jött meg. Ha így folytatom még három ciklus és minden a régi lesz Kép. Na jó, ha elmúlik megyek dokihoz Kép

Különben én úgy tudom, hogy csak a disznómájat nem lehet megsózni csak a végén. Legalább is én a csiréét megszoktam Kép.

Ja, van már villanyunk a házikóban a pincében. Ma csinálta meg apu Kép.

Puszi
Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Ja, akartam is írni, hogy a te párod sem volt még otthon egyedül a két gyerekkel több napot Kép. Nálunk is szokott olyan lenni, hogy na, mit csináltál itthon. Erre mit lehet mondani. Semmit. Igaz, hogy tiszta a lakás, meg ott van előtte a főttkaja, de hát azért meg kell kérdezni. Bár én elvárom tőle hogy mindig dícsérjen meg. Elég ha annyit mond, hogy de ügyi vagy és akkor úgy érzem foglalkozik velem. Kép Tudom őrült vagyok Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hát ja... úgy van vele, hogy minek takarítok annyit, de azért elvárja, hogy rend legyen. Á, a három éves lányunkkal együtt van két órát, alíg várja, hogy hazaérjek. Nehéz a férfiakkal.

Most is legkésőbb hétre rohanok haza, mert ő magától nem csinál kaját. Addig inkább nem eszik. Anyósom szoktatta rá, én meg iszom a levét.

Azért tényleg menjél majd dokihoz. Olvastam valahol, hogy valami hormonhiány miatt lerövidülhet a ciklus nagyon.

Hát nekem mostanában 28 napos, pontos, de a fog. gátló után mindig ilyen szokott lenni. Egy ideig.

Hát majd meglátjuk. Én már nem bizakodom....

Pedig de jó lenne....

emeseanyu
 
 


Ja, a barátnőm Amerikában három hete szült, egy másik barátnőm kb. két hét múlva fog, a szomszédlány hét hónapos terhes.

A héten el kísértem a szomszédlányt orvoshoz, mert a párja nem ért rá. Hát mit ne mondjak... tele a rendelő pocakosokkal, a többit már nem is részletezem...

Úgyhogy most már csak mi jövünk!!!!

emeseanyu
 
 


Persze, hogy elmegyek. Csak eddig azt hittem csak egy ilyen és utánna megint minden jó lesz. Hát nem így lett Kép.

Te meg bizakodjál, az olyan jó Kép. Különben én is bizakodtam bár tudtam, hogy megint így lesz. Csak még azt nem döntöttem el,hogy ez most valódi első nap e vagy sem. Majd kiderül megjön e még egyszer a 28. napon. Ha nem akkor ez az első Kép. Jó, hogy néha azt sem tudom ki vagyok én.

Készíts kaját apjuknak nehogy éhesen haljon.
Én még kezet sem tudok mosni, mert mióta haza jöttünk a telekről nincs víz Kép. Úgyhogy mi várunk a vacsival Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Remélem igazad lesz és tényleg mi jövünk. Különben én olyan idióta vagyok, hogy elfelejtettem, hogy te melyik részén is laksz a városnak?
Bocsi Kép

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Sárberekben. Mikor megszülettem, a nagyiméknál laktunk egy éves koromig (újvárosban), azóta pedig sárberekben. Nagyon szeretek itt lakni. És Te mindig ott laktál?

Férjed mit csinál most? Voltatok ma is a háznál melózni?

emeseanyu
 
 


Csak nekünk kell már jönnünk. Idén kétszer voltam az állatkertben és annyi, de annyi zebrát láttam.... Kép

emeseanyu
 
 


Köszi hogy leírtad. Kép

Én hat éves koromig a Ságvári úton laktunk, aztán ide Bánhidára költöztünk, esküvő után 8 hónapig kertvárosban a lakótelepen, most megint itt. Remélem aztán végleg Kertváros marad. Kép.

A párom valami lövöldözős játékkal játszik most. És voltunk a házikónál természetesen, a tűzfalak helyét fóliáztuk. Még egy réteg kell aztán vége a fóliázásnak szerencsére. Már nagyon unom Kép. Aztán jön majd a villany csinálás, már alig várom, de tudom, hogy hamar megunom azt is. Én ilyen vagyok. Szeretem az új dolgokat, de unom ha sokat kell belőle csinálni Kép.

Hajni

Kép

Kép
vkhajni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: