Új privát üzeneted érkezett!

Bogi!
Hajrá a sulis előadáshoz, majd aztán nemsokára meg már Lili osztályának is tarthatod ezt az előadást :D

Piros!
Jól hangzik ez a gyereksziget, ezek szerint ott végre a kisebbekre is gondoltak ez jó, csak lehetne egy kicsit közelebb is, jelenleg max Öttevényig jutunk távolságilag. Most is inkább anyumék jöttek.

Eszter!
Kitartás és sok lelkierőt a családodnak!
Na és jó fesztiválozást, legalább ti lekötitek magatokat.

Zsu!
Hát a meleget és a tömeget Zalán se bírja, de azért elég hősiesen viseli. A gyümi meg ilyenkor már direkt jó is a picinek.

ÉÉÉÉSSSS!!!!
Felállítottuk végre a medencét! Bár csak egyel nagyobb takarófóliát kaptunk (ehhez az egyhez nem gyártanak), de a tegnapi vihart bírta. Most már csak azon reménykedek, hogy hamar melegedjen a vize, mert szerdától már hüvösebbet mondanak.

Na szép napokat mindenkinek!

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Valaki kérdezte (bocs elfelejtettem , hogy ki :oops: ) , hogy nálam a nagyok is alszanak e nyolckor . Igen . Ezt szokták meg , reggel 6-kor kel a kakas ( a kakas az a személy aki leghamarabb jön át mihozzánk ),ha 6 elött jönne akkor anya tudatossan visszacipeli (már ha olyan súlyban van akit még elbír :D ) . A nagy meleg miatt eltolódik egy kicsit a fekvés , de most fél kilenc van és már mind alszik . Ha nincs alvás az oviban (márpedig általában nincs ) akkor estére már fáradtak .
Ma sikerült vennem Ráhelnek szandált, ami még tartja a bokáját,de azért kislányos .Gyerekmedencét kéne vennem , szivesen veszem a tippeket , hogy hol milyet érdemes! ( aki nem tudja annak ide pötyögöm ,hogy Ármin 5 éves,Ráhel 3 és fél ,Mirjam pedig másfél múlt,na ennek a csapatnak kéne egy pancsoló :D )
Drágák vagytok hogy mindenki ír pár biztató sort , Köszönöm!

Most ebfejezem.
Mindenjót nektek!
Eszter'

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok. szeretnék én is ehhez a közösséghez tartozni nekem van egy két hónapos kisbabám.Szeretnék anyukákkal beszélgetni .
katika84
 
 

 
 

Szia Kati!

Üdv itt!! Írj magatokról. :)

Többiek, merre vagytok?

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Szia Zsu. Én Tatabányán dolgoztam mielőtt teherbeestem volna, aztán mikor kiderült vettünk egy lakást Győrben és December óta itt lakunk, nagyon szeretem csak nem nayon ismerem. Április hatodikán megszületett a kislányunk 4490 gramm és 53 cm.-el. Mostmár nagyon sokat mosolyog és huncutkodik mert egész nap lehetne ölbe cipelni. Mesélj te is magatokról. Neked van babád?
Puszi
katika84
 
 


Sziasztok!!!!!!!

Most vagyok itt elöszőr

A kislányom Emma lassan 11 hónpos lesz,most éppen alszik,aztán jön az ebéd.

Ebéd után pedig pancsi az erkélyen,az első fürdése:) nem tudom mit szól hozzá:)
mia2007
 
 


Szia

Mi a neve a kislányotoknak?
mia2007
 
 


A mi kislányunknak Boglárka. Biztos örül majd a pancsizásnak. Puszi
katika84
 
 


Sziasztok!

Üdv Mia!
Többen szoktunk ám ide írogatni, most pangunk egy kicsit..

Kati!
Nekem egy kisfiam van, Krisztofer, ő augusztusban lesz 3 éves, és egy kislányom, Kitti, ő 5 és fél hónapos, karácsonykor született.
Dunaszegen lakunk, ami Győrtől kb 10 km, szigetközben van.

Emmáról és Boglárkáról is dobhatnátok képeket!! :wink:

Csajok!
Nem tud valaki gyerek-szemészt, akinek van magánrendelése? Júliusra kaptam időpontot Krisznek.
Hogy miért kell, később leírom, puszi

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Hali!

Katika és Mia üdv itt!

Zsu!
Remélem nincs nagy gond. Én nem tudo szemész magánrendelést, csak azt tudom, hogy az sztk-s aranyos volt akihez mi kerültünk még 3 hónaposan szemmosásra. Próbáld meg esetleg felhívni akihez kaptatok időpontot és kérdezz rá a magánrendelésére.

Eszter!
A "medenceszakértő" válaszol: :D
Mi tavaly végigjártuk az összes lehetőséget, kisfelfújhatós, kiskád ki a teraszra, és a nagy medence (ez utóbbit tavaly csak a szomszédban.) Tapasztalat: kisfelfújhatós hamar lyukad állandóan cserélni kell a vizet, kiskád kicsi, nálatok meg pláne. Tehát én személy szerint a nagy, már vízforgatósat ajánlanám, nem utolsó szempont, hogy még a felnőttek is beleférnek akár már a 244 cm-es változatba is. Viszont nyilván ebbe elsőre kell anyagilag a legtöbbet belefektetni (medence, sok víz, klórtabletta, adagoló, takarófólia, alá sem árt egy), viszont több évig kitart. ÉSMARHAJÓ!!! A Zalán is élvezi, a mienk 305 cm-es átmérőjű és kb 50 cm magas, Zazinak a cicijéig ér :)

Na ennyi voltam, megyek elpakolom a csatateret...

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Sziasztok új mamik! Nagyon jó, hogy jöttök ide, itt lehet ismerkedni más mamikkal és szoktunk baba-mama talikat csinálni, így személyesen is ismerjük egymást.

Én Bogi vagyok (hú de nehéz lehetett kitalálni), két lányom van Lili (4 év 3 hónap) és Katica (2 év 11 hónap). Mi Győrújbaráton lakunk, és imádjuk :) Ja, és nincs medencénk :)

Csajok!
Még mindig a csillagászati előadás anyagát nyögöm, és már nagyon utálom! De holnap megtartom és jól elfelejtem.
NEm tudtam még a csütörtöki gitár órámra sem gyakorolni brühüm brühüm.

Talán pénteken már tudok normálisan jönni.

Puszi: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok

Ő Emma

Kép
mia2007
 
 


Sziasztok !

Üdv az uj anyukáknak ! Kismamáknak stb .

Kancellár!
Köszönöm a részletes ismertetőt , de anyukám lezárta a töprengésünket és vett egy nagyobb méretü medencét amit talán mi felnőttek is tudunk majd használni .

A tésztám kel , teavíz melegszik , a gyerekeim meg itt rohángálnak nehogy már tudjak írni pár sort :evil:

Mindenkinek szép estét!
Eszter'

seszter
samu eszter
 
 


Üdv kedves Újak!

Ahogy a profilomból is látszik három büdös kölyköm van, akiket persze imádok, mégha az idegeimen is táncolnak néha (gyakran).

Kicsit már nagyobbacskák, de a legutóbbit már ennek a fórumnak a tagjaként szültem, így "őslakos" vagyok a fórumon. Egyébként beköltöző Győrújbaráton. Kérdezzetek bátran, szívesen segítünk egy kis helyismerettel, kéretlen tanáccsal, saját sztorikkal.

A héten csak a kisebbjeim vannak, és elvileg apjukom is dolgozik. Igaz kedd éjjel meglepetésszerűen hazaállított, ma már ment is vissza. Biztosan nem akarta kihagyni a szerda esti focit :-).
Így minden este szomszédolunk. Hétfőn a 20. (!!) érettségi találkozónk előkészítése ürügyén voltam egy volt osztálytársamnál, kedden ovis társakkal mulattak, szerdán keresztapjukkal állatkerteztek, ma egy ex-ovistárshoz megyünk, holnap meg hozzánk jönnek gyerekek. Zajlik az élet ezerrel.
Vasárnap meg a legfiatalabb unokahúgom keresztelőjére megyünk.

Bogi!

Milyen volt az előadás? Az ovis verziót lassan a babanetes csapatnak is előadhatod. Amiylen gyorsan nőnek a csimotáink, nemsokára felérik a távcsövet (vagy látcsövet?!)

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok Lányok!

Üdvözlöm az új anyukákat.

Csak röviden rólunk két kislányom van 3.5 éves és 13 hónapos, Győrben lakunk.
Remélem hamarosan jobban és ha lehet személyesen is találkozunk.

Bocs a többiektől. Elég sok bevállalásom van mostanság ezért nem jelentkeztem. Jó hogy itthon vagyok a gyerekekkel. Majd mesélek, de most hulla fáradt vagyok. Nemsokára újra jövök kicsit hosszabban.

Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Nekem 3 csimotám van .Ármin 5 éves ,Ráhel 4 lesz októberben és Mirjam 2 lesz szeptemberben .Tényőn élünk (Győrtől 16 km).

Írjatok magatokról , családról , tervekről , ki mit csinált baba elött , után és alatt.Valójában bármit írhattok , mi mindenre kiváncsiak vagyunk .
Én most pl arra hogy mi a nyavaját csináltam a hüvelykujjammal ?Ahol hajlítom , a belső felén olyan mintha elpattant volna benne gy ér . Kicsit duzzadt , kicsit lila , de tudom használni ,csak érzékeny és olyan zsibbadásfélét érzek a környékén . Az egyész lilaság nem nagyobb egy cm-nél.Ha valakinek van gyors tippje azt szivesen fogadom .

Ma volt az oviban egy kis összejövetel . Jöttek tűzoltók , rendőrök , mentősök.Beülhettek a gyerekek , kipróbálhatták a szirénákat meg mindent,csak éppen esett az eső,így a bográcsozás elmaradt . Meg a többi szabadtéri program . Maradt a fakanálbáb készítése a teremben .Ezt elég egyszerűen megoldották az ovonénik .Beburítottak pár fonalat meg rongyot a szőnyegre aztán csinálj a gyerekednek bábot . :lol: . Egymástól lestük el hogy hogyan is kéne csinálni . Mire a harmadikat is befejeztem elég jól belejöttem.Aztán jöhettünk haza az éhes gyerekekkel gyorsan ebédet főzni :roll: .

Mára ennyi.Jó éjt mindenkinek!
Eszter'

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is kérésem lenne, ha valaki tud kert rendezőt, olyat aki teljesen elvadult kertet tud rendbehozni, akkor az érdekelne.
Másik aki tud ablakost, aki egyszerűen a belül eltörött, vagy szétesett kilincset képes kicserélni, akkor irja meg nekem. Ja műanyag ablakról van szó.

Előre is köszi.

Nálunk is volt gyereknap az oviban péntek délelőtt. Állati szerencsénk volt mert épp akkor nem esett az eső, sőt még a nap is sütött. Az óvónénik nagyon-nagyon sokatt dolgoztak az előkészitéssel és a lebonyolítással. Nori már nyári szüneten van itthon, de erre a programra bementünk a Tomoval együtt.

Először benti program volt. Az óvónénik játszottak történeteket, énekekkel mondókákkal szinezve.

Utáni jött a kinti program
Volt tűzoltó autó, felmásztak kipróbáltak mindent, szirénázott ahogy kell, a tűzoltók is kedvesek aranyosak voltak.
Utána bejötttek az udvarra és akadálypálya volt.
1.Hajót szineztek és megúsztattűl a vizen
2.Motoroztak akadályok között, utána vizipisztollyal célba löttek
3. Fapacin vágtattak utána célba dobtak babzsákkal
4. Vizililiomot szineztek és megúsztatták a vizen
5. Katonai pajzsot készítettek
6. Pillangót ragasztottak
Közben kaptak jégkrémet és vizet
Végén az óvónénik bábcsapata eljátszotta nekik a békás mesét.

A hajókat, vizililiomokat, pillangókat, pajzsokat az óvónénik előre hajtogatot formában készítették elő, a gyerekek pedig befejezték a csoport óvónénik segítségével. (az oviba 190 gyerek jár, mindenkinek készítettek, még a Tomo is kapott belőle)

Jó 3 órás program volt, ebédre haza jöttünk és kidölt az egész csapat. Tomo is végig szaladgált, motorozott, bólyákat szedte, homokot vizsgálta, fel-le mászott mindenre.

Én csak dicsérni tudom az óvodai stábot, a munkájuk és a lelkesedésük miatt.

No megyek mert ma sütik sütünk azt készítem elő.

Szép napot mindenkinek.

Üdv. Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak. Emma igazán szép baba.


Látom az elmúlt időszakban senki se unatkozott.

Zsu
A Krisz szemével van valami? Sajna én se udok szemészt.

Bogi
Hogy sikerült az előadás? Lilinek jó lett a haja. Szép a kerted.


Az elmúlt hétvégéken vendégek voltak nálunk. Anyukám volt a barátjával a múlt héten. Ez a látogatás kicsit félresikerült, mert anyukám barátja elkapott még otthon valami virust, ami itt jött ki rajta, így egész hétvégén csak feküdt. :( A kedves is elkapta tőle, szerencsére Zsezse és én nem. Most hétvégén sz öcsém és egy kedves ismerősünk volt itt, velük megbeszéltük, hogy grillezünk.Hát... A grillkolbászt megsütöttem a sütőben.
Eprészni a jövő héten készülünk, de ha így marad az idő, lehet, hogy nem lesz belőle semmi. :(

Anyukám fáramászni tanította Zselykét. Ime az eredmény: Kép Kép


Csók: Orsi

Kép
sorsoly
 
 


Sziasztok győri (környéki) kismamák!
Segítségeteket szeretném kérni!
Nem győri vagyok, de sokat jártam arra vásárolgatni. Most a leendő kisbabámnak vásárolnék, és szeretném kérdezni hova érdemes menni (bababoltok), ahol nagy a választék, megfizethető (nem brendon).

A másik kérdésem, h. a kismamáknak való dolgok nagy részét a Wolfban meg tudnám vásárolni? (Mivel látom, h. elfogadnak egészségpénztári kártyát).

A hétvégén mennénk, addig várnám a segítségeteket!
Nagyon szépen köszönöm! Üdv!
sz.sziszi
 
 


sziasztok!

Orsi!
Anyukád jóra tanította Zsezsét, de látom sikerrel is járt!! Nagyon ügyi a kislány!
Kriszt azért viszem szemészhez (épp ma) mert a dokinénijeúgy látta, hogy néha kancsalít. Normál szemészeti rendelésre júliusra kaptunk volna időpontot, ezért inkább privát viszem. És hát meg akarok nyugodni, vagy szembesülni a gonddal minél hamarabb.

Elmúlt héten a Dia (majdnem lányom) is betegen volt itt, paráztam is, hogy elkapják a kicsik, de hálistennek nem volt gond. Mostanában kijutott nekünk a jóból.

Sziszi!
Én a Babyland-be mennék, az a Szent Imre úton van, de nem tudom a házszámot...100 akárhány. Nagy, kétszintes épület. Amúgy néha a Brendonban is ki lehet fogni pár jó cuccot, jó áron. Aztán ott van még az Árkádban a H&M meg a C&A. A Wolf jó, igen ott is meg tudsz venni pár dolgot.

Most ennyi, puszi,írjatok csajok!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


deaknezsu köszi szépen az infókat!!!
sz.sziszi
 
 


Szia Sziszi!

sajnos nekem már régen voltak kicsik a gyerekek, így nincsenek aktuális tippjaim. De aprógyerekruhákat használtból is érdemes nézni, mert 62-68 centiig a gyerekek csak fekszenek benne. Na meg néha lebukják, de az meg kimosható :-), így nem nagyon használódik el a ruci. Másodkézből töredék áron juthatsz hozzá mákás cuccokhoz is. Persze nem tudom nem idegenkedsz-e ettől. ha nem, körülnézhetsz a teszveszen vagy a vaterán is, meg a baba bizikben.

perzse első gyereknél még ez nem mindig jön szóba :-) A harmadiknál már tök természetes lesz, hidd el nekem.

Csajok!

képzeljétek, megalkottam az első eperlekváromat! Egész jó lett! majd a Bogival validáltatom, hoyg ne vádolhassatok elfogultsággal.

ma is voltam reggel szedni kicsit, de abból epres piskóta meg eperturmix lesz. Azután lassan beérik a cseresznyém meg a meggy, emg a ribizli és a málna is. Imádom a piros gyümölcs szezont!

Ha van jó receptetek, szívesen venném.

Na, lépek is, mert még dógozni is kéne.

Pá.

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Meggyes piskóta

Hozzávalók: 20 dkg vaj, 20 dkg porcukor, 18 dkg liszt, 1 késhegynyi sütőpor, 4 tojás, reszelt citromhéj

A vajat habosra keverjük a cukorral és egyenként hozzáadjuk a tojássárgájákat, citromhéjat. A tojásfehérjéket habbá verjük, hozzáadjuk a sárgákhoz, beleszitáljuk a lisztet, és egy késhegynyi sütőport.

Vajjal kikent, lisztezett közepes sütőformába öntjük meggyet szórunk rá, és sütjük.


Piros!
Ez az anyukám meggyes pitéje, és csak ma, csak itt teszem közzé!! Jó étvágyat!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Köszönöm, Zsu! Ki fogom próbálni!

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Merre vagytok? Újak főleg....?!

Magunkról: Kriszit ma viszem a 2. kullancsos oltásra, Kittinek pedig kijött a 2. foga. Ezek vannak. Ja, és Krisz szemével minden ok.!!

Veletek mi újság?

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok !

Jól eltűnt mindenki !
Múlt héten voltunk a 3 gyerekkel Egerszalókon . Munkát vittünk meg egy kicsit kikapcsolódtunk . Volt pici játszótér,játszószoba,mindenféle finomság,medence hideg és melegvizes... csak kevés volt az a két nap,meghát apa meg anya nem éppen pihent a 3 csemete mellett . Ja és nagyon messze van !
Ráadásul a legmelegebbe sikerült elidulni,hiába álltunk meg viszonylag gyakran,nehezen értünk oda .
Gyerekek élveztek mindent , de hiába volt terülj-terülj asztalkám alig ettek valamit, viszont inni ittak meg a gyümölcs is jól fogyott!

Vasárnap hoztunk 2 kisbirkát fűnyírónak.Pár hónapja van törpenyuszink , rámhozta a frászt.Eltűnt! 24 órára ,hát én már le is mondtam róla ,égen földön nem találtuk,Ármin sírt (ő kapta,kisfiu és fekete és úgy hívják , hogy Likőr) . Beraktuk a Táltos helyére a birkákat (Táltos a pónink volt,csak el kellett adni,mert csődörrel mi nem nagyon tudtunk bánni) ott volt a nyuszi is.Állatkertben is együtt vannak,gondoltuk nem lesz baj.Aztán másnap reggel nem találtuk a nyuszit,na talán éjjel visszajön,de nem jött.Péter hívott délelött,hogy megvan menjek szedjem ki a kacatok közül ami a helyükből leválasztott részen van felhalmozva.Megyek a nagyokért az oviba lesz öröm!
Mennem kell mert sír a Mirjam !
Pusz!

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok!

Nem semmi kis házi állatkertetek van, Seszter! Egyszer meg kéne nézni...

Nálunk dúla befőzési láz. Eperdzsemből már jól állunk és alakul a málnaszörp-készlet is. Csak sajnos elfogytak a szörpös üvegeim. ha valakinek akadna hosszúkás üvege fém kupakkal, szívesen átvenném! De vevő vagyok minden jó ötletre, hyog honnan lehetne szerezni úgy, hogy lehetőleg ne fizessek ki érte többet, mintha szörpöstül venném meg :-)

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Nem semmi kis házi állatkertetek van, Seszter! Egyszer meg kéne nézni...

Nálunk dúl a befőzési láz. Eperdzsemből már jól állunk és alakul a málnaszörp-készlet is. Csak sajnos elfogytak a szörpös üvegeim. ha valakinek akadna hosszúkás üvege fém kupakkal, szívesen átvenném! De vevő vagyok minden jó ötletre, hyog honnan lehetne szerezni úgy, hogy lehetőleg ne fizessek ki érte többet, mintha szörpöstül venném meg :-)

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Nem semmi kis házi állatkertetek van, Seszter! Egyszer meg kéne nézni...

Nálunk dúl a befőzési láz. Eperdzsemből már jól állunk és alakul a málnaszörp-készlet is. Csak sajnos elfogytak a szörpös üvegeim. ha valakinek akadna hosszúkás üvege fém kupakkal, szívesen átvenném! De vevő vagyok minden jó ötletre, hyog honnan lehetne szerezni úgy, hogy lehetőleg ne fizessek ki érte többet, mintha szörpöstül venném meg :-)

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok !

Aki kiváncsi az állatseregletre (ami annyira nem is nagy ,régen álltalános volt falun házaknál 1-2 tehén , ló , kutya-cica feltétlenül , nyúl , meg persze a szárnyasjószág ) na szóval megbeszélünk egy időpontot és szivesen látunk mindenkit ! Feltéve , hogy senkit nem zavar , hogy egy lepukkant kicsi parasztházban élünk :oops: !
Viszont a telkünkkel és a kilátással büszkélkedhetünk !

Húúú , olyan húgyuti fertőzést kaptam (az az igazság , hogy nagyon keveset iszok mostanába :? ) Tegnap reggel már éreztem valami kellemetlent , de gondoltam felfáztam,aztán az éjjel már fel kellett kelnem és beleültem egy kis kamillás forróvízbe , de így is alig bírtam kivárni , hogy végre odaérjek a dokihoz . Szóval van minden a vizeletemben (vér , fehérje... :cry: ) Kaptam antibiotikumot , meg iszok rengeteget ! Lányok vigyázzatok magatokra !!!

Valaki írhatna végre! Mi van veletek???
Na puszi mindenkinek !

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok!

Mi szokjuk az új napirendet, Zalán jobban alkalmazkodik mint én. Lévén iskolaszünet a párom is más munkarendben dolgozik, ráadásul bevállalt egy kis pluszmunkát is, úgyhogy alkalmazkodunk.
Házi állatkert apósoméknál is van Zalán élvezi. még galambokat is szerzett valahonnan, de hogy minek?! Na mindegy. Itt két utcával arréb meg kecskéket szoktak legeltetni az utcán, na azt a kacagást amit a Zalán le bír vágni mikor egyik elmekegi magát... édes.

Orsi!
Ha olvasol, ég a pofám, hogy a pizzás könyvet még mindig nem adtam vissza, pedig már le is másoltuk és minden pénteken házi tésztás pizzát eszünk.

Piros!
Azta miket csinálsz! Imádtam én is mikor a nagyi féle lekvárt vagy szörpöt vettük elő télen. De már nem sokat tud csinálni. Én meg lusta vagyok nekiállni, no meg nem is tudnám, hogyan kezdjem. Üveg: no nekünk max csak bébiételes van, de az egy rakattal.

Eszter!
Jobbulást, és igyál sokat, bár én se annyit iszom amennyit kéne.

Mindenki másnak is üdvözletem!

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi
rempi
 
 


Sziasztok!

Van egy kis időm gyorsan bekukkantottam ide.
Sajnos mostanában hulla fáradt vagyok,nincs időm semmire :(
Már nem tudom mondtam-e,hogy 8 órás munkakörben dolgozom,ami heti 4-5-6 munkanapot jelent,és elég fárasztó.
Feszült vagyok mert nem tudom úgy beosztani az időmet,hogy mindent meg tudjak úgyanúgy csinálni mint eddig,folyamatos csúszásban vagyok. Hétvégéken próbálunk a gyerekekkel programokat csinálni,hogy ne érezzék annyira a hiányomat,viszont pihenésre már nem jut időm :(
Remélem azért belerázódunk a dologba,még csak 3 hete vagyok így. A legnagyobb baj,hogy ez pont a nyári időszakra esik,nehéz megoldani az óvodai és bölcsi leállást.
Nyaralással is gondban vagyok,mivel elég későn kezdtem el keresgélni,nem találtam túl jó helyet,még nem is biztos,hogy elmegyünk,bár ha ilyen meleg lesz,örülünk ha vízpart mellett lehetünk :D
Július elején mennénk Csopakra,de egy kevésbé színvonalas szállodában találtam csak helyet.

Ma falunap lesz itt Csanakon,oda készülünk,de ebben a melegben nem tudom,hogy fogjuk bírni.
Este TNT koncertre van jegyünk.

Ki hova megy nyaralni?

Bocs,hogy most nem írok külön mindenkinek,nem volt időm visszaolvasni :oops:

Puszi Nektek!
Jó hétvégét!!!

Bea
beátab
 
 


Szervusztok!

Hát, kicsit foghíjasan vagyunk, de remélem ez csak a nyár miatt van. Azért, ha van időtök, adjatok hírt magatokról.

Nálunk is utolsókat rúgja a bölcsi/ovi. Anna lányom már nyaral ezerrel. A múlt héten kézilabdás napközis táborban volt, hétfő óta pedig a Bakonyban van lovastáborban 10 napra. Szerencsére ez utóbbit a nagyapjától kapta ajándékba, mert egyébként kész anyagi katasztrófa lenne a nyár.

Sára a héten művésztáborban van. Ez is napközis jellegű és az a pláne benne, hogy rendes eszközökkel alkotnak, nem kínai ecsettel és Tesco (Szutyko) vízfestékkel. Az óvónénik beszéltek rá, mert jó képességei vannak a lánynak.

Dávidnak szegénykémnek még másfél hétig bölcsi van, azután szeptembertől már óvoda. Nagyon rosszul viseli a végét, merthát őt is rosszul viselik már a nevelők.
Mostanában ellenkezős, vad korszakát éli. Eddig beszaladt a terembe reggelenként, de ma reggel már a kocsiból sem akart kiszállni és bent is zokogva bújt el előlem, hoyg ne adjam be. Azután a nevelőnek hisztizett és csapta le magát a földre. Azt mondja olyanokat beszélnek neki, hoyg mindig veled van a baj és a sarokba állítják. Ezt a nevelő is elismerte. szerinte Dávid nem fogad szót és ha büntetésből maga mellé állítja és nem engedi továbbjátszani, akkor képes órákig üvölteni a fülébe tiltakozásként, rosszallása kifejezéseként. ma reggel láttam, hogy kivitte a teraszra reggeli helyett, hoyg ott üvöltse ki magát. 10 percet voltam a környéken, de addig nem hagyta abba. Majd' meg szakadt a szívem, de tudtam, ha most elhozom, engem is így fog falhozállítani.
Azt hiszem itt nincs megoldás, túl kell élni ezt a korszakot.

Kicsit úgy is vagyok vele, hogy ha már mindenképpen meg kell tapasztalnia, hogy a világban milyen alkalmazkodási szabályok vannak, legalább ne rám haragudjon érte. Ugyanakkor meg legszívesebben az egész világot átalakítanám, csak ne kelljen "betörnie" a kis lelkének. Persze a párom szerint csak túldramatizálom az egészet. Szerintetek is?

Mindegy, júliustól két hónapig mind együtt leszünk. De erről majd a következő posztban.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Húúúúúúúúúúúúúúú,nagyon eltüntem,de beköltöztünk az uj lakásba Ménfőcsanakon,csak internet nem volt,azt mondták 15 nap,ehelyett volt vagy 45 és kijött két pasi körbenézett és mondta hogy itt ásni kell,kérdeztem hogy adjak lapátot vagy én induljak neki.Péntek volt,és délután,semmit nem csináltak.Bementünk reklamálni,és akkor nagy nehezen kijöttek.

Aztán jött a telefon szerelő,aki a riasztó mellett csinálta a vonalat,és majdnem infarktust kapott,mert megszólalt mellette.
A doboz leesett a helyéről,hívni kellett a riasztósokat azok meg azt kérdezték van e létrám.
Mondom van,de én nem akarok rámászni.


Lányok!Van esetleg köztetek olyan aki tb-vel foglalkozik?Vagy ismerős körben?
Ezt tanulom és jó lenne egy kis segítség,betekintés a munkájukba.


Az ujaknak:Nekem egy 5 hónapos lánykám van,és én is ismerkedni szeretnék,meg talizni is.

Kép
csiperke
 
 


Sziasztok !

Hát Piros nem semmi akaraterőd van ! Én nem tudom bírtam volna e . Ráhel néha sírdogál az oviban olyan rossz akkor látni,hallani gyorsan el szoktam jönni...
Hamar eltelik ez a pár nap aztán vége a bölcsinek,Dávidnak meg neked kitartás!
Van egy verekedős kisfiu az oviban a kiscsoportban nem tudom mit tehetnénk vele,Ráhel kis barátnője azért nem jön oviba mert fél a kisfiutól !Pedig eddig szeretett járni!Esetleg ötlet?

Julius 12-13 Sokoró fesztivál Tényőn !!!
2008.július 12. szombat

8.30-17.00 Sokoró Kupa Díjugrató verseny
Köszöntőbeszédet mond Pozsgai Balázs az
Országgyűlés Hivatalának főtanácsosa
Magyar Lovassport Szövetség
Versenyigazgató : Szalai László

9.30 Győrből a Decathlon parkolójából kerékpáros
indulás

Sportpálya

9.45 Sokoró Fesztivál ünnepélyes megnyitója
Nyitóbeszédet mond Varga Gábor,Tényő község
polgármestere
Köszöntőbeszédet mond Kara Ákos , a Győr-
Moson-Sopron Megyei Közgyűlés alelnöke
10.00 Nyúli Majorette Egyesület műsora
10.00-13.00 „Bergengócia a mesék birodalma”
10.30 Karusszel bemutató-Kajárpéci lovasklub
12.00 Sokoró legízletesebb pörköltjének zsűrizése
14.00 Kistérségi válogatott-barátságos futballmérkőzés
15.00-18.00 „Bergengócia a mesék birodalma”

Színpad

10.50 Győrszemerei Általános Iskola színjátszó
szakkörének műsora
15.00 Karate bemutatót tart Bán László oktató és
tanítványai , Ronin SE tényői csoportja
15.30 Eszterlánc Néptáncegyüttes fellépése (Réde)
16.00 Tényő énekkarának műsora
16.30 Wagenhoffer Tamás szájsíp művész
(Győrszemere)
16.40 Győri Obsitos Nosztalgia Dalárda műsora
16.55 Ihaj-csuhaj Néptáncegyüttes fellépése
(Győrszemere)
17.25 Győri Obsitos Nosztalgia Dalárda műsorának
második része
17.40 Tombolasorsolás
18.00 Akkordeon Harmónika Zenekar hangulatfokozó
műsora
19.30 Dances of Resistance Hip-hop tánccsoport
(Győrszemere)
valamint Kéri Nikolett és társai fellépése
20.00 Jaffa együttes fellépése
(Kajárpéc)
21.00 Karaoke
22.00 Signal Trió-utcabál

Tornacsarnok

14.00 Kistérségi Nyugdíjas Találkozó
Nagy Frenc festményeiből kiállítás


2008.július 13. vasárnap

9.00 Ökumenikus Istentisztelet a tényői Római katolikus
plébániatemplomban

Színpad

15.00 Sokorópátka énekkarának műsora
15.30 A tényői Bazsarózsa és a sokorópátkai Aranyeső
Néptáncegyüttes közös fellépése
16.00 Magyarszék német ifjúsági fúvószenekarának
műsora
17.00 Mozaik Egyesület :Szerenád című komédiája
17.40 Árverés
18.00 Esthajnal Nyugdijasklub táncműsora

Kisszínpad
18.00 Tehetségkutató Zenei Fesztivál

Sportpálya

14.00 Tűzoltóbemutató
15.00 Bendegúz a két éves tevebébi- állatsimogató
17.30 Hangulatfokozó népi játékok
(kötélhúzás,rönkfagurítás…)
Kihívó a Tényői Önkormányzat Képviselő
Testülete
18.15 „Ki a legény a gáton?”
19.00 Rodeo Show-lovas bemutató
Tüzes lovas Show
21.00 Fesztivált tábortűz zárja

Tájháznál a programok szombaton:
10.00-16.00 , vasárnap: 13.00-16.00

„Sokorói ételek reneszánsza”
Gasztronómiai ízelítő és ételkészítési bemutató a táj jellegzetes ételeiből : kemencés sült kenyér , langalló, keletlen (Tájház, Rigácsi u.,Sportpálya)

„Népi játékok reneszánsza” , játszóház gyerekeknek
(Tájház)

Lovaskocsikázás
Állomások : sportpálya,pincesor,Radnóti u.,Árpád-kút,Árpád emlékoszlop,Dombi vendéglő (Zwack prezentáció,unikumkínálás),Táborvölgy,faluközpont,Vadász betérő,katolikus templom,Domb utca,evangélikus templom,Rigácsi utca:népi ételek sütése kemencében, és kóstolása,”családi múzeum” megtekintése,
Kétsor u.,Tájház,Hentes u.,Róka u.

Kézműves bemutató és vásár
(Sportpálya mellett)
Reflex Környezetvédő Egyesület programjai
(Tájház)
Sokoró tájtörténeti kiállítás
Felpéc,Győrszemere,Kajárpéc,Tényő,Sokorópátka helytörténeti gyűjteményeinek bemutatása
(Kultúrház)
„Hétköznapi történelem”- Fotó kiállítás
A faluközpont-tájház útvonalán a házak kerítésein kerülnek kiállításra a fényképekből összeállított tablók.

Sándor József Péter alkotász rogyasztott üveg és kerámia kiállítása Tar Attila pincéjében

Borkostoló a Pincesoron

Nagyon ügyes vagyok sikerült bemásolni!
Mindenkit szeretettel várunk!

seszter
samu eszter
 
 


Sziasztok!

Én búcsúzni jöttem egy időre, mert megyünk hétfőn Tihanyba, addig meg pakolás stb.

Nálunk semmi különös új hír nincs, ovinak már két hete vége, nem is vittem Lilit, szeptemberben Katica is kezdi, mivel jövő szombaton lesz 3 éves.

Ahogy nézem az időjárás jelentést, csak nincs szerencsénk az idővel, mert egész hétre változékony, szeles, viharos, csapadékos időt mondanak. Mindegy, azért feltaláljuk magunkat, csak kérdés, hogy milyen ruhából vigyek többet. Bár hideget nem mondanak, de ki tudja.

Szóval mindenkinek sok puszi: Bog

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Sziasztok!

Bogi!
Jó nyaralást Nektek, én úgy néztem jó idő lesz,ne aggódj!
Mi is jövő héten megyünk Csopakra, a gyerekek nagyon várják már a strandolást.

Piros!
Nálunk is hasonló volt a helyzet, az elmúlt 2 hét úgy telt,hogy Marcell minden reggel bömbölt és sajna nem tudtam megnyugtatni,én is úgy jöttem el többször is,hogy még sírt :(
De nem volt más lehetőségem,mennem kellett dolgozni.
Szerintem elfáradtak már a gyerekek,hiszen nekik a bölcsi,óvi olyan mint nekünk a munkahely,érthető hogy kissé elegük lett már belőle.
Én is nagyon vártam már a szabadságot,hogy végre együtt lehessünk. Igaz csak 10 nap lesz,de hát ez is valami.
Csabi még ezen kívül ki tud venni 1-1 hetet,így elég sokat lehet itthon a kicsikkel,a többi időt a nagyszülőkkel töltik.
Ti hova mentek nyaralni?

Csiperke!
Tényleg régen voltál erre.
Nem könnyű a szakemberekkel,ezt már én is tapasztaltam :roll:
A lényeg,hogy már minden rendben.
És hogy érzitek itt Magatokat Csanakon?
Kislányod hogy van?

Eszter!
Jó kis programok lesznek Nálatok,majd igyekszünk átmenni.

Most megint rohannom kell :roll: ,egész napos kerti partira hívtak bennünket a barátaink és még sehol sem tartok a készülődésben.

Puszi!
Bea
beátab
 
 


Sziasztok Lányok!
Jól tele voltunk programokkal ezért nem jelentkeztem. Esküvő, lakodalom, dan vizsga, judo világkupa szervezés, gyümölcs szedés eper, málna, cseresznye, meggy, no és ezek befőzése, elrakása. Most már csak egy esküvőre kell mennünk, a kertben is a kukorica és a paprika, paradicsom palántákon kivül nincs más termés, amivel foglalkozni kellene. A többi munkát meg szépen beosztom, ahogy az időm meg az időjárás engedi.
Mi már "nyaralunk", Anna már itthon van egy hónapja és olyan jó hogy együtt vagyunk lányok. Nem is gondolunk az ovira, csak az ovis barátnőkre, az egyikük jön majd hozzánk, mert az anyukája nem tudja megoldani leállásnál a felügyeletet.

Bea!
Ha gondolod akkor hozzánk is jöhetnek a gyerekek, ha nem tudod megoldani. Szerintem Kyra és Nori el tudnak együtt játszani, meg a két kicsi is.

Piros!
Elhiszem, hogy várod a július-augusztust, nagyon jó lesz hogy együtt tudtok lenni, szerintem a Dávid is azt várja, hogy a közeledben legyen. Az ovodai utolsó napokat mi is számoltuk, pedig szeret ott, az óvónők is kedvesek, de anya nem volt ott. Mindig azt mondta amikor kérdeztem miért nem akar oviba menni. Anya én téged szeretlek veled akarok lenni, meg a tesoval.

Természetesen a többiek felé is áll az ajánlatom, ha gyerek felügyelet kell, akár néhány órás, vagy egész napos, akkor keressetek szivesen vállalom.
Nagy utazást a nyárra nem tervezünk, legfeljebb apát látogatjuk meg egy hétre, és amikor náluk lesz leállás akkor csinálunk néhány napos nyaralást, de ez még képlékeny.

Bogi!
Jó nyaralást, pihend ki magadat.

Most ennyit, mert felkelt a Fanni.

Szép napot mindenkinek.
Ági
nicsi1
 
 


Sziasztok!

Bogi, Bea!
Jó nyaralást nektek!! Jó időtök lesz, az már biztos!

Ági!
Aranyos lehet Anna, amikor hiányolja a tesóját!! Most már hálistennek nálunk is fordult a világ, szerelem van a tesók közt, és én mindig meghatódok tőlük. Nem is reméltem, hogy ennyire aranyosak lesznek egymással! Nagyon ügyes vagy, ha még plusz gyerkőcöket is be tudsz vállalni nyárra. Ezt hogy csinálod? És még a befőzés is!!
Nekem idén lett először kis konyhakertem, várom hogy legyen végre borsó, meg paradicsom...kissé későn ültettem.

Nálunk amúgy sok újság nincs. Dia el ballagott a 8. osztályból, és most már pár hete itt van Győrben, tanul kismotort vezetni. Nagyon NAGYLÁNY már!!!!

Krisszel sikerült elérni a szobatisztaságot, cumi száműzve rég, most már azt kell tökélyre vinnünk, hogy egyedül öltözzön, vetkőzzön. Nem is segítek neki, amiből vannak aztán hisztik.
Kitti elmúlt féléves, jó husika ő is, pedig aztán anyatejes baba! Már eszik gyümölcsöt és főzeléket, de legjobban a kifliért van oda. Két fogacskája van kint.
Mi nem megyünk nyaralni idén, max egy nap lenézünk a Balcsira. Meg hát a nagy kedvenc nálunk a lipóti strand.

Piros!
Kissé szigorú az az óvónő,nem? Végül is csak téged hiányolt a fiad,nem? Azért nem kéne büntetni...

Csiperke!
Gratula a lakáshoz!

Merre vagytok többiek? Puszi, mennem kell:

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Sziasztok!

Utolsó gyerekmentes délelőttjeimet élem és dolgozom ezerrel, hogy utána augusztus végéig ne nagyon hiányozzak senkinek. Persze tudom, hogy ez illúzió, de legalább törekedni kell rá. Nem tudom a "rendes" munkahellyel és kiszámolt szabadsággal rendelkezők hogyan oldják meg a nyarat, mert nagyon hosszú az óvodaszünet.

Nekünk most két hét itthoni nyaralás, azután három hét Balaton jön, egy kis utazás a lányokkal négyesben, majd megint két hét itthon.

Legalább lesz időnk meglátogatni a barátokat.
Nicsi! ha nem zavarunk beugrunk hozzátok is és Seszterék állatait is szívesen megnéznénk, mert bár falun lakunk, de nálunk csak hangyák élnek :-) Na meg sok madarunk van a kertben :-)

Zsu! Nagyon ügyes Krisz! Dávid még nem akar egyedül öltözni. Igaz, nem is nagyon erőltettem, inkább kicsit tovább alszunk reggel. Majd nyáron. :-) Az óvónővel beszélgettem azóta erről és azt mondja főleg abban látja a probléma okát, hogy Dávid már inkább ovis korosztály és számára nem kielégítő a nála 1-2 évvel fialatabbak társasága. A Dávid által kedvelt játékok meg még nem valók a kicsiknek. Nem volt durva a fiammal, ezt nem mondhatnám, de persze neki a többi gyerekre is figyelnie kell és tekintettel kell lennie. Mindegy, már csak három nap. Ma meg is rendelem a virágot nekik.

Csiperke!

Üdv újra köztünk. Sajnos én nem értek a TB-hez, a könyvelőnk intézi, de remélem találsz majd helyet ahol gyakorolhatsz.

Bogi, Bea!

Jó pihenést!

Piros

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

Csiperke, írtam privit!Szerintem én tudok Neked segíteni, ha még aktuális! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Hazaértünk!

Katica babámnak Boldog 3. születésnapot kívánok :)

Nagyon jó volt a nyaralás, bár pihenni nem sokat pihentünk, de most egy szavam sem lehet a lányaimra, rettentően büszke vagyok rájuk.
Voltak apróbb összezörrenések, hisztik, de összességében nagyon jó volt a nyaralás.
A fogadó ahol voltunk szuper volt, bár a legfelső emeleten voltunk, és dög meleg volt a szoba, de végülis ha nagyon nem bírtuk volna akkor elkérjük a légkondi távirányítóját, de nem kellett. A kiszolgálás nagyon jó volt, a kaja is, és tényleg nagyon jó volt a két szoba, így nem volt konfliktus, mindenki tudott pihenni.
Elfáradtunk, de nagyon jó programokat csináltunk:
Strandoltunk Alsóörsön kétszer, Füreden kétszer, csütörtökön kkirándultunk: megnéztünk egy vizimalmot, elmentünk Salföldre a majorba, na az csúcs volt, aztán Tapolcára a tavasbarlangba, amit végig visítottak, mert féltek :), aztán Tihanyban volt egy szuper játszótér, ott is voltunk kétszer.
Ma jöttünk haza kora délután, én már azóta kikapáltam a kertet is :) Jó nagy dzsumbuj volt.

Piros!
A tököt és a cukkínit Ancsa megtalálta a teraszon, és attól való félelmében, hogy megrohad, bevitte és megcsinálta maguknak. Bocsi :)

Bea!
Gondoltam rátok, mert párszor keresztül mentünk Csopakon :)

Puszi mindenkinek: Bogi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Luca!
Szia! Jó látni!
Puszi

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Bogi!

Katicának nagyon boldog születésnapot kívánunk!!

Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 


Köszi :)

Teszek fel egy két nyaralási képet:

Piros!
Ismerős ez a malac? :)

Kép

Ez Tihanyban van, Kötél Ferenc lovasfarmján Szilaj a póni neve, mert olyan színű, mint a mesében a Szilaj :)
Kép

Kép

Ez másnap a salföldi majorban van
Kép

Kép

Ez pedig a tihanyi Családi Szabadidő Parkban, ami nagyon szuper hely. Van egy büfé, ahol kemencében sütnek minden féléket, meg van zsíroskenyér lilahagymával 150 Ft-ért 3 szelet, de pl. kemencében sütik a pitéket is, nagyon finom. Mindenféle fa játékok vannak, amik nem a szokványos játszótéri fajátékok, hanem nagyon ötletesek és egyediek. Van egy kötélpálya is, amiről Lilit le sem lehetett szedni :)
Kép

Kép
Ez már Zircen van a múzeumban
Kép

Kép

KépKép

KépKép
farkasbogi
 
 


Boldog szülinapot, Katica!

Bogi! örülök, hogy jól sikerült a nyaralás. Én voltam lusta, csak csüt. értem át a tökért és addigra hűlt helye volt. :-)

Luca! Jó, hogy újra olvasol minket! Hiányoztál a csapatból. Egészen szétestünk :-) De remélem ez csak a nyári pangás.

Nálunk egy kis vírusos torokgyulladás járvány dühöng: Sára csüt-péntek, én pedig szombat-vasárnap voltam lázas és torokfájós. reméljük a többiek kimaradnak...

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Sziasztok!

A vírusos torokgyuszi nálunk is megvolt, remélem elmúlt.

Bogi!
Katicának nagyon boldog szülinapot kívánunk!
Örülök, hogy jóól alakult a nyaralás. Még emlékszem a tavalyi beszámolódra :)

Mi is csak a Balcsiig jutunk, de majd csak augusztusban, de messze van még...

Na megyek, mert nem sokat aludtunk az éjjel...

Üdv, Niki

Niki és Zalán
Kép
A világ anya szemével
kancellar
 
 


Sziasztok!

Dávid a változatosság kedvéért nem a torkával betgedett meg. hanem kötőhártyagyulladása van :cry:

Nekem még mindig fáj a torkom. Estére alig tudok beszélni. Tök gáz.

Pedig öröm is ért! kaptam egy kerékpárt a páromtól. Persze használt, de nagyon jól megy és kényelmes. És így legalább van esélyem utolérni a gyerekeimet :-)

Többiek? Megvagytok?

Remélem mindenki nyaral és szuper jól érzi magát.

Üdv,

P.

Kép

Kép

Kép
piros
 
 


Szia mindenkinek!!

Bogi!
Nagyon jók a képek! Örülök hogy jól éreztétek magatokat!! Jó kis helyeken voltatok. Csajok milyen ügyesen lovagolnak!!

Piros!
Sajnálom hogy betegek vagytok! Torokgyuszin én is átestem pár hete...Mielőbbi jobbulást!!

Mi itthon vagyunk, nyaralás idén elmarad,vagy lehet ezt már írtam..
Kitti egyre több figyelmet igényel, legszívesebben mindig ülve, vagy ölben szemlélné a világot, és a Krisszel játszana. Hihetetlen, hogy el bírják szórakoztatni egymást. Jó nézni, mikor együtt kacagnak, sikoltoznak!!
Ámbár most valami gondja van, mert nagyon nyügi, még a reggeli kávémat sem akarja hagyni hogy megigyam....Pedig most hamizott.

Krisz mostanában igen igen feszegeti a tűrőképességem határait, általában tök süketet játszik, amikor rászólok valamiért. :evil: Nekem meg lilul a fejem..Kedves párom szerint túl sokat kiabálok vele...lehet. Néha elképzelem magam, hiper szuper nyugodt anyukaként, aki a rumli és a rosszalkodások közepette is mosolyogva, jógaülésben pihen és halkan beszél... :shock: :wink:

Valahogy mégse sikerül összehoznom.
Na Kitti már itt ül az ölemben, úgyhogy lépünk is, bemegyünk a nagytesóhoz.

Csók mindenkinek: Zsu

Kép
Kép
deaknezsu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?