Új privát üzeneted érkezett!

Ja, azt akartam kérdezni még (csak kiváncsiság), hogy a Ti országaitokban van olyan, hogy családi pótlék? Meddig jár? És állami bölcsőde?
Csak azért mert a kismamában mindig megjelenik egy adott ország bemutatása és kiváncsi vagyok, hogy tényleg van olyan hely, ahol nincs állami bölcsi, nincs magánbölcsi, nincs családi pótlék, rövid a szülési szabi (vagy gyes) ebből kifolyólag lehetetlen a gyerekeket "leadni", és persze ha otthon marad valaki X időn túl (pl. 6 hónap), megszűnik a munkahelye. Mert olyankor mit lehet tenni? Hova adják be a gyerekeiket? A munkahelyükön van bölcsi? Vagy?
Anno az egyik ismerősöm az USA-ban a munkahelyén lévő bölcsibe hordta a gyerekeket és tudta szoptatni, stb. Na meg web-camerán látta őket és ha volt valami action, akkor tudott menni hozzájuk. Vagy ez csak egy álom-munkahely?

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok! :D

De joo sokat irtatok!! :lol:

Katavirag
A visszaeles alatt azt ertem,hogy lementik a kepet es mondjuk folrakjak, mintha a sajatjuk lenne meg ilyesmi. Es ezt nem szeretnem. De kuldom priviben,csak lekicsinyitem! :D

Banka
Jo pihenest kivanok En is! :D

Eduarda
Nem: En nem bannam,ha Hugi szuletne, de ha kisfiu lesz,az se baj! :) (Persze Apa kisfiut akar! :lol: )
UH: itt sincs UH 12.het elott, csak a terhesseg megalapitasakor. Ugyhogy apr.3-an megyek 12.heti Uh.ra es remlem lesz szivhang is mar! :D Integralt tesztet csinalnak!
Szoktam Ctrl+C-t hasznalni,csak tegnap pont elfelejtettem. :twisted: :lol:

Bambi
Sajnalom a rossz idot! :(
Csaladi potlek: Itt Fro.ban csak 2 gyerek utan jar csaladi potlek,mert a franciak a nagycsaladosokat tamogatjak a csaladi potlekkal. :roll: De ha min. 2 gyerek megvan akkor jar a masodik gyerek 20 eves koraig. Pont nemreg neztem utana,hogy kb. 107 eurot fogok kapni a 2 gyerek utan.
Allami bolcsode: Ezt nemtudom. :roll:

csok,Monica
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi az eltunesert, csak nagyban keszulunk a szulinapi bulira, ajandekok hajszolasa, meghivok gyartasa stb. Na meg gyonyoru ido van mar lassan egy hete, igy egesz napokat a parkban toltjuk, ilyenkor imadom Londont, a gyonyoru parkjait es olyan boldog vagyok, mikor sut a nap. Tegnap olvastam a kerekparrol az otletet es nagyon tetszett, gondoltam, mi is beszerzunk egy gyerekulest, erre tegnap tortent vmi, amit inkabb nem irok le, mert nem akarom kedveteket venni es megijeszteni sem, de most mar biztos, h Leon nem fog Londonban kerekparozni(marmint ugy, h mogottunk ul).
Kicsit vidamabb tema, sikerult uj childmindert talalnom, neki 15honapos kisfia van, szamomra nagyon fontos volt, h legyen Leonnal egyidos baba a hazban, ill lehetoleg angol legyen a no, akivel lesz az egyszem fiam. Erdekes, h szeparacios szorongasrol beszeltek, Leon miota childminderhez jar, megszunt minden szorongasa es hihetetlen onallo, mintha kicsereltek volna. 9honapos koraig mindig rajtam logott, nem csinalhattam semmit, WCre hordtam, babakocsit utalta, csak alvasra hasznalta, amugy meg cipelhettem. es most? egy kisangyal, na jo orokmozgo, megnemallo, kisangyal... babakocsiban orakig elvan, a lenyeg, h mozogjon alatta, imadja mas emberek tarsasagat. igy a napunk igy nez ki: kb 9kor keles, 10kor jatszohaz(minden nap, vagy messy play), fel egy hazajovunk, ilyenkor 4!!!!!!!!!!! orat alszik, majd delutan park(M.mel), parkozas utan furdes es 9kor alvas :)! Leon imadja a hintakat, homokozot, merleghintat, de az abszolut kedvenc a csuszda, nem lehet rola levenni. Sot a mutkor a letrajan felmaszott :!: :!: :!: Nem tudom, h hogyan es szerencsere nem ismetelte meg ezt a tudasat. Amugy most egy kicsit lelassult a fejlodesben, vagyis pl. 5lepesnel nem hajlando tobbet menni, pedig kepes lenne ra, de maszni gyorsabb :roll: ! M. is nagyon megvaltozott, nagyon sokat foglalkozik Leonnal, jarnak apukas jatszohazba is. Szoval boldogsag!!!!! Penteken jon anyukam!
puszi

Kép Kép
rima
 
 

 
 

Sziasztok,

Jaj de jo olvasni teged Rima! A napsutes ide is el kene mar es miota M is 'nagyfiu' lett egeszen uj perspektivabol latom az egyuttelest vele. Igen isteni dolog parkozni es jatszoterezni es tenyleg tobbet alszik napkozben miota ilyen aktiv igy en is tudok picit pihenni. A jarast mar nagyon varom mert igy kevesebbet kellene a pici popijat cipelni. A hatra szerelheto gyerek bicikliulest itt sem szeretik de en nekem meg a bicikli utan kotheto trailer nem tetszik. Nagyon alacsonyan van es nem latom/hallom a gyereket es nem fer el a hazunkban. Termeszetesen vettunk neki is bukosisakot es csak apaval fog bicikliuton menni ,csak semmi all-road-ozas. :D Irigyellek a 9 oras keles miatt. nalunk 7-fel8 kozott van viszont este 7 korul mar alszik. Az apukak meg azert foglalkoznak szerintem tobbet a fiukkal mert mar sokmindent lehet veluk csinalni es nem csak a pelusukat cserelni. Ma vegre talaltam uj bugocsigat M-nek mert a multkori tonkrement es a gyerek total maga alatt volt. Ez a kedvenc jateka es allandoan hozta nekem a doglott bugocsigat hogy huzzam fel. Miutan latta hogy nem mukodik elkezdett sikitozni. Ezek olyan rohejes dolgok. Egy nyavadt bugocsiga miatt. Mar csak 2 nap es jon apa! Yippie!!!!! Erdekes modon most sokkal jobban kezelem a helyzetet mint februarban. :roll:

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Bambi,

Itt semmit nem kapsz a gyerek utan. Allami bolcsode nincs majd csak 6 eves kortol public school van. Ide sokan nem szeretik beadni a gyerekuket mert a tarsasag eleg vegyes ezert fizetos maganiskolat valasztanak. A szulesi szabadsag altalaban 6 het es 6 honap kozott valtozik es igy vagy ugy de megoldjak a szulok a gyerekgondozast mert vissza KELL menni dolgozni. Ha nem mesz termeszetesen felmondhatnak de szerintem a szulesi szabadsag alatt nem rughatnak ki. A gyerekgondozas minden formajaert fizetni kell (daycare, babysitter, in-home daycare - ez olyasmi amit Rima csinal) meg akkor is ha azon szerencses helyzetben vagy hogy a munkahelyednek van daycare-e. A jobb helyekre varolista van (legalabbis a Washington DC Metro area-ban) es mar a terhesseg elejen fel kell iratkozni, sokszor 2 evbe is belekerul mire uresedes van. Ezen a kornyeken atlag $1500/ho a daycare es a babysitter is e korul van. Altalaban az anyuka fizetesenek a fele elmegy erre a celra.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Monica,

Az ugyanolyan nemu 2. gyereknek tenyleg szamos elonye van. Ruhakat es jatekokat legalabbis nem nagyon kell venni majd es a testverek is jobban megertik egymast. Errol persze nincs tapasztalatom csak abbol indulok ki, hogy milyen joban vagyok a noveremmel. Regebben mi sem tettunk fel fenykepeket ide de szerintem rajtunk kivul a kutya nem olvassa ezt a topikot ezert ugy gondoltam biztosan orulnenek a tobbiek ha 1 ev utan arcokat is tarsithatnak a nickname-hez.

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Na hello anyeszek :!: Na vegre valahara irtatok bovebben :wink:

Monica, koszi a kepet hercegnodrol, nagyon edes kislany. Micsoda haja van :!: Tudod, engem a kis Kovacs Krisztianra emlekeztet. Egig ero fu, Haho ocsi... ki emlekszik :wink: :?:

Bambi, Edu, latom, a toddler korszak mindenhova bekoszontott. Az a vicc, hogy nalunk ez a szeparacios szorongas, ami elvileg mar fel eves kor utan elkezdodik, csak most indult be. Oli ujabban fel a porszivotol, hajszaritotol, zajoktol. Uvolt, ha lefektetes utan kilepek az ajtajan. Kinszenvedes nehany napja az altatas, pedig azelott rogton aludt. Ejjel is gyakran kel, mar a tokom tele a helyzettel. Olyan, mintha felne, rosszat almodna. Persze uralom a helyzetet, es ha felmegy is a pumpam, ugy elszegyellem magam, hiszen o nem tehet semmirol. Na, de majd ezen is tulleszunk. A kajalas nalunk nem olyan nagy gond, eszik, egyre tobbet, csak lekotom valami jatekkal, hulyeskedem vele. De egesz nap pakol, mar elore tudom, melyik helysegben mit hova borogat, mit honnan vesz ki, le stb. De aranyos, vegul is csak egy kis plusz munka nekem. A babakocsiban o is akkor van el, ha megyunk. Megallas = hiszti.....

Na, a teganpi babauszas egy katasztrofa volt :shock: Nem is megyunk tobbet :!: Ha mas anyuka lennek, akiknek a gyermeke edesdeden, mosolyogva csinalta vegig a gyakorlatokat, azt mondanam, hogy ez az Oli gyerek egy kis morcos, hisztis, egoke... :oops: Most hiaba magyaraznam nekik, hogy egy orok mosolygos, eltvidam, hulyeskedos, allatszereto, edes kiskolok. Ok csak az ottani enjet latjak. Az elso kurzust elvezte, aztan Karacsonykor volt 2 es fel honap szunet es ott tortent valami. Mindegy, marad az oceanpart es a street beach, azokat szereti :lol:

Holnap hajnalban megyunk lombik bacsiekhoz. Lesz UH, aztan vszeg hetfon ujabb embriket kapok. Visszaszamlalas indul ujra :!: Lanyok, lehet drukkolni :!:

Na megyek, mert ma uj-zelandi vendegek jonnek, ossze kell dobnom egy gulyast es egy csokikremet :lol:

Puszko :!:
katavirag
 
 


Sziasztok lànyok!

Szabad mèg csatlakozni hozzàtok?
Nekem sajnos,elment a babàm,de èn is külföldön èlek!
Jo ,hogy rà talàltam erre a topikra,nem is gondoltam ,hogy van itt ilyen.

Talàn valaki ,màr ismerhet màs topikbol...

Kriszta
Vendég
 


Sziasztok!

Edu! Igen, igazad van a trailerrel kapcsolatban, nekem sem tetszik es nem is tartom biztonsagosnak. a gyerekules tok jo, csak sajnos London nem kerekparbarat varos :( ! en is imadok anya lenni, hihetetlen, hogy most mennyire lehet elvezni az eletet a mi kis toddlerjainkkal. Holnap jon a ferjed?

Bambi! Itt a csaladi potlek feleseg a tax creditek, van a child tax credit, ami a gyerek 16eves koraig jar, aztan a working tax credit, ami csak akkor jar ha dolgozol(motivacio az anyukaknak, h terjenek vissza dolgozni) ill van a child benefit, ezt mindenki kapja es ugye 9honapig jar a maternity leave(bar en meg mindig kapom :oops: ). mostanaig kaptam a child benefitet es a working ill child tax creditet es ez a harom volt egyutt kb £550+ugye amit meg a melobol kapok. Itt van magan ill allami bolcsi is, de mindketto fizetos, a kulonbseg csak az, h ha kapod a working tax creditet, akkor az allamit akar 80%ban atfizetik neked. Remelem ertheto voltam :roll: !

Katavirag! Izgi :) ! Akkor ismet csak drukkolni tudok, bar most biztos sikerul :wink: !

Monica! En is beadnam a kishercegnot oviba, biztos nem art meg neki es tutira elvezne! Leon is tobb mint valoszinu szeptembertol bolcsis lesz, mar 1hetes koratol varolistan van, remelem bekerul :)(de csak 1-2napra) !

Hasli! Isten hozott :) ! Mi mindenkit szeretettel fogadunk :wink: ! Nagyon sajnalom a babat... meselj magadrol. miota elsz kint? Kolyok is Svajcban el :) .

Tobbiek hol vagytok?

Kép Kép
rima
 
 


Hali :!: Pentek, yeah.
Hetfon megint menni kell vervetelre, akkor derul ki, melyik nap lesz beulti.
Olikam mult ejjel megint musorozott :twisted: A vendegseg jol sikerult, csak eppen Oli nem akart elaludni, igy a vendegeken kivul vele is kellett foglalkoznom. Aztan hajnal 3 es 4 kozott volt ebren, utana meg 5.30kor keltunk. Juhejj :!: Tiszta energia vagyok. Remelm, csak a foga miatt van( mert nagyon fogzik most ) es csak atmeneti a helyzet.

Rima, mi volt az a biciklis dolog, amitol kiakadtal :?: Leon csucs szuper, irigyellek :!:

Hasli, meselj magadrol es gyere batran. Sajnalom a kispicurt :cry: Hany hetes voltal :?: Azert probalkoztok tovabb, ugye :?:

Na pa puszi, megyek, mert Oli felbotlott a sajat lababan es hiszterias nagyroham van :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kellemes fogadtatàst!

3 ève èlek itt.Ahogy làtom Kölyök kb 15 km-re lakik tölem!Sokat jàrunk oda az àllatparkba nyàron! :wink:

A babànk 9 hetes ès 5 napos volt,most december 29.-èn veszitettük el.Bizunk benne ,hogy hamarosan összejön ès velünk is marad majd a baba!
Èn a pàromat olaszorszàgban ismertem meg de ö gyerekkora ota svàjcban èl.
Sokat megyek haza ,de azèrt nagyon sokszor van honvàgyam igy is!Gondolom akik tengerentul èlnek azoknak sokkal rosszabb,minden tiszteletem az övèk! :wink:
Mennem kell sok a dolgom ,de majd irok mèg bövebben!
Vendég
 


Na hello csajszikak :!:

Hasli, nagyon sajnalom a babatokat :cry: :cry: Akkor mar egy jo ideje vartatok ot. De azt mondjak, ha idejekoran elmegy, valami baj lehetett vele es talan jobb is igy. Remelem, hamar rendbeottel lelkileg es most uj erovel dolgoztok ujra :wink:
Hany eves vagy :?: Mivel foglalkozol :?: Ferjed beszel azert magyarul :?:

Mi tegnap este 9ig ettermeztunk az uj-zelandi gardaval, Oli jol kifaradt es vegre valahara ataludta az ejszakat :!: Teljesen megujultam :wink:

Szep hetveget :!:

ui.

A tickerem lejart es csinaltam egy ujat meg meg egyet melle, hatha szerencset hoz. Az ET=embriotransfer, az altalam saccolt beulti napja. Azt hiszem szerda lesz. Remelem, szerencset hoz :wink:
katavirag
 
 


Sziasztok!

Na hazaertunk! Ma felmentunk Parizsba, de nem volt tul jo. :( Charlotte az odafele uton 2x hanyt, visszefele beletuszkoltam egy dedalont, ugyhogy vegigaludta az utat.
Az eso szinte vegig esett, de legalabb jot setaltunk,hoztam nektek kepeket! :lol:

Eduarda
Hat mi elegge megleszunk love vasarlas teren ha fiunk lesz,mert Charlottenak egy rozsaszin Peg Perego babakocsija van+hordozo. :lol:
Kepet pedig priviben nagyon szivesen kuldok,csak rajtam nincs mit nezni! :lol:

Katavirag
Koszi a dicseretet,Charlotte neveben is! :wink: Tudom,ki a Kovacs Krisztian szerettem a filmjeit! :lol:
Megy a drukk 1000el++++++++
Mi kb 2x voltunk babauszin,mert eloszor eljott velunk apa es tolmacsolt,csak masodjara nem jott es egy kukkot nem ertettem aztan tobbszor se tudott jonni,igy nem mentunk tobbet. :roll: Pedig szerettem volna..meg Nyuszkot is szeretnem majd vinni...hatha addigra megtanulok annyira franciaul!

Hasli
Udv itt es sajnalom a babadat! :( Drukkolok,hogy mihamarabb osszejojjon! :wink:

Rima
Az lesz,hogy beadom aztan majd meglatjuk,hogy tetszik neki. :roll:

Na ellatom anyai teendoimet es jovok! :wink:
Ja meg folrakok par kepet ha nembaj! :oops:

csok,Monica
Vendég
 


Kép Paris :)

Kép

Kép ilyen szar ido van :(
Vendég
 


Szia Kataviràg!
A 10.-ik hètben voltam màr....
Èn 28 vagyok,fèrjem 42 ö màr 9 èveskora ota itt èl.Beszèl magyarul,de nèha kicsit viccesen! :D
Sminkes ès maszkmester lennèk ,de nem dolgozok.Tanulok most,mert itt mindent 2x-er kell bizonyitani :-(....

Neharagudj ,de mèg hadilàbon àllok a vissza olvasàs-sal (nincs rà sok idöm)!Te ausztràliàban vagy uj zèlandon laksz?-vagy fèlre èrtek valamit? :roll:

Monica!Szèp helyen laktok!Nizza igaz?
Sajna pàrizsra elég jellemzö a rossz idö...-szeptemberben megyünk Mylen Farmer koncert-re ,remèlem mèg jo idö lesz.
Nagy rajongoi vagyunk,az ö 2006-os pàrizsi koncertje àltal ismertem meg a fèrjem! :)
Be tudtàl màr illeszkedni?Mennyi ideje èltek kint?
Vendég
 


Sziasztok Anyusok :!:

Jo volt olvasni benneteket, hianyoztatok. :lol:
Csak egy gyors bejelentkezesre futja, mert ma van az utolso napja anyoseknak, aztan mi utazunk megint, es hetvegen jovunk vissza. Jo lesz mar a minden napos sutes-fozes, mosas, mosogatas utan! Huh, vendegnek lenni jo, de fogadni... :oops:
Uralom a helyzetet, de volt jo par veszekedesunk a ferjemmel (mar odaig jutottunk, hogy minek nekunk gyerek, meg hogy en megyek haza Mo-ra, aztan pa), mert hat azert csak ne mondjak mar meg nekem hogy mit mikor es miert, a ferjem meg 100%-ban igazat adott termeszetesen a csaladjanak, felforditva a mar jol megszokott eletunket... dili. De ma mar munka volt, igy mindenki ujult erovel indult neki a hetnek!
Katavirag, mennek a drukkok!! +++ HAJRA! Ja, meglett a vereredmeny is ausztral kollegaktol :D tok negativ minden, a gyomrom meg mindig labda, szoval fogalmuk sincs hogy mi zajlik bennem.
Robogok, hasli udv a topikban, mi is tornazunk a teman (hol pozitivan hol negativan) Hetfon jovok kepekkel, addig is kellemes jatszohazat, uszast es pihit nektek is!
Puszi
Vendég
 


Hali anyezek :!:

Hetfo, yeah :!:

Nagytakit megoldottam, csak egy-ket machbox landolt a felmosovizben :wink: Olikam alvokaja jobb mar, ma hajnalban mentunk lombikekhoz, alig birtam felkelteni :shock: Ma sutottem meg egy malacot, rizzsel, Olinak kulon fozeleket. Hogy is fert mindez egy deleottbe :shock: :?: Remelem, uram ertekel majd :wink: Tippem jo volt, peteerek ezerrel. Tegnap apat is megolelgettem, a vegen meg ikrek lesznek :wink: Egy fagyis, egy spontan :wink: Poen lenne... Tehat szerdan beultetes :!:

Hasli, igen, Ausztraliaban elunk. Egy ev Brisbane, egy ev Sydney. Junius vegen koltozunk at.
28 evesen meg van idooood :!: Marmint a babara :!: Mondjuk a ferjednek kevesbe :roll: De biztos hamarosan osszejon. Talan pont Aranyesovel egyszerre :wink:

Monica, a babauszason en sem ertek mindent, csak azt csinalom, amit a tobbiek :wink: A dalokat is csak dudolom, mert a szoveguket nem ismerem. Szerintem nyugodtan eljarhatsz egyedul.
Charlotte jobban van :?:
En egyszer voltam egy hetveget Parizsban. Nagyon tetszett :!: Szerintem a franciak baromira tudnak elni, ahogy az olaszok :!: Gyonyoru tengerpartjaik, varosaik vannak, csodalatos epuleteik, kavehazaik, tortenelmuk, autogyaraik...stb. Szoval minden. Csak eppen eleg bunkok, buszkek, nem beszelnek nyelveket :roll: Na, de egyebkent az angol anyanyelvuek sem :roll:

Aranyeso, gyere mihamarabb :!: Mar hianyzol :wink: Latod, Edu is mondta, ha a rizstol krepalsz be, nem coliakiad van.

Na puszko mara :!: Irjatok :!:
katavirag
 
 


Sziasztok lanyok,

Most csak nehany szo mert keso van. Apa hazajott penteken halal betegen es M is beteg lett. A hetvege ezzel telt es apa annyira rosszul erezte magat, hogy az ER-ba akart menni. Szegenynek hatalmasra dagadtak a mandulai es nyelni sem tudott. M baromi rondan kohog es nyugos. Nekem mint mindig semmi bajom es ellatom a ket pasit. Csutortokon M lehetetlenul viselkedett a jatszohazban ugyhogy el kellett jonnunk. Egyfolytaban sirt es nem akart semmit sem csinalni. Ezen a heten meg elviszem de ha most is ilyen lesz szuneteltetem kicsit a jatszohazat ugy is tul sok a programunk. Itt meg meglehetosen hideg van de legalabb nem esik. Hetvegen utazunk Cape May-re idojarastol fuggoen repulovel vagy autoval. M-nek a chicco babakocsija felmondta a szolgalatot igy vennunk kell egy masikat. Az a kerdesem hogy akkor Oli 31-en , Leon 30-an, Dani 1-en es Mate 5-en szuletett e? Nem szeretnem lekesni a szulinapokat.
Puszi es jovok holnap bovebben!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok! :D

Na megtalaltuk a neveket ami mindkettonknek tetszik! :D (persze meg lehet fog valtozni :roll: )
ha fiu: Nathan Alexis
ha lany: Sarah Lorette

mit szoltok? :wink:

Hasli
Igen Nizza :D

Aprilis elejen lesz 3 eve,hogy itt lakunk, jol beilleszkedtem, csak az a baj,hogy nem beszelem a francia nyelvet (meg :lol: )
Van itt 2 baratnom,veluk angolul beszelek, es ok segitenek mindenben! :D

Katavirag
Lehet az lesz,hogy Nyuszkot viszem majd...bar lehet addigra mar mashol leszunk... :P
Koszi kerdesed,jol van mar, csak ugy nez ki,hogy nem birja a hosszabb utakat a kocsiban.. :roll:
Igen,sajnos nagyon ritka az olyan ember itt,aki szivesen beszel angolul vagy nemetul. :roll:

Eduarda
Sajnalom,hogy mindenki beteg! :( Jobbulast Parodnak es M-nek is! :wink:


csok,Monica
Vendég
 


Sziasztok lanyok,

Apa ezuttal tenyleg az ER-on kotott ki miutan felhasitotta a homlokat a repulo propellerevel. Kapott 6 szep oltest meg egy CT scan-t. Roppant elegedett volt a szolgaltatassal habar a biztositas mellett is otthagyott egy kisebb vagyont. M ma megevett egy doglott poloskat. Mar ugy szedtem ki darabokba a szajabol es szornyen gusztustalan volt. A nappali padlojan talalta es rogton meg kellett kostolnia. Bezzeg ma a zoldseget szetdobalta.

Monica, tok izgalmas hogy hamarosan mesz uh-ra . Biztosan nagyon varod mar! Hihetetlen, hogy mindjart vege az elso trimeszternek. Tul gyorsan megy az ido mostanaban. :roll: Szep neveket talaltatok jr.-nak. A masodik nevek nem olyan szepek mint az elsok de ez csak az en velemenyem. Nalunk eleve nem jatszik a masodik nev mivel irtozatosan hosszu vezetekneve van M-nek a mi kettonk vezeteknevebol kotojellel osszekotve. Igy csak foleg a maganhangzoval kezdodo 4-5 betus nevek johettek szoba.

Katavirag, tetszik az uj vonalzod. Megvolt ma a beultetes? Hogy erzed magad?

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok Csajok,

Hasli: Udv a Topicban, es fel a fejjel probalkozzatok ujra a babaval.
Katavirag: Megy a drukk a beulteteshez
Bambi: Csatlakozom Edu hozzaszolasahoz, itt az USA-ba semmi jutattas nincs, max annyi hogy kicsit kevesebbet kell adozni. Szulesi szabi nekem 3 honap lesz, utana kerdeses hogy hogy fogom megtartani a munkahelyemet mert en otthon fogok maradni a picivel. Allami bolcsi, ovi: :( sincs, mindenert fizetni kell. Itt anyagilag tenyleg nagyon nem konnyu anyukanak lenni. Munkahelyi daycare: az tenyleg alom melohely, nalunk sajnos nincsen.

Mostanaban sajnos nem sok idom van irni, a mult heten szabin voltam csutortokon es penteken, mostanra tudtam bepotolni a lemaradasaimat.
Hetvegen el voltunk San Diegoba jo volt mint mindig, anyu meg a noverem is volt velunk. Mondjuk az Zoo-t most kihagytam volna, annyira lefarasztott az a sok ember meg a gyaloglas.
Mult het csutortokon meg reggel elmentem a vercukros vervetelre, eddig meg nem jeleztek semmit, remelem nem is fognak es minden eredmeny rendben van. Ki nem allhatom a verveteleket.
Edu az USA-ban ez utan csinalnak meg vervetelt, nekem ez volt a harmadik, es ha nem muszaj koszonom szepen eleg is volt. :?
Bejelentkeztem a heten 4D ultrahangra, mar annyira kivancsi vagyok hogy nez ki a kislanyom. Most olvastam a heti jelentesben, hogy majd csak mostantol a 26. het utan kezdi el a baba a bore ala epiteni a kis zsirreteget. Hat azert remelem az UH-n mar nem lesz nagyon kis pirinyo sovanyka.

Edu kerdes: A gyerekorvos ir fel valami specialis popsikremet, oljat meg furdetokremet a korhazba, vagy lehet megvenni azt amit az uzletekben arulnak.
Nem szivesen hasznalnam azokat amiket a polcrol leveszek, szerintem egy ujszulottnek a gyogyszertari a legjobb. Mint ahogy otthon is azt hasznaljak.
Tovabbi szep napot mindenkinek,

Banka
Kép
banka79
 
 


Szia Banka,

A gyerekorvos nem ir fel semmilyen kenocsot. Nekunk szuperul bevalt az Eucerin Baby Aquaphor furdetoje es a kenocse M borzalmas ekcemajara. A BRU-ban megveheted de pl. a CVS-ben is mindig van. Pelenkakiutesre a Desitin creamy kek tubusos jott be. Hajmosasra meg a Mustela bebe foam shampoo for newborns-t hasznaljuk. (ez is van a BRU-ban) Megmondom oszinten mi M-et 6 honapos koraig csak hetente 1-2x furdettuk mert egy ekkora gyerek meg nem koszolja ossze magat es a viz feleslegesen kiszaritja a boruket. Persze egy hatalmas kakinal ami nyakig elaztatta megfurdettuk vagy ha sok tejet bukott akkor vizes ronggyal letorolgettem. A gyerekorvos tokeletesen egyetertett a ritka furdetesekkel es a hozzataplalast amitol megvaltozik a kaki es osszekoszoljak magukat csak 6 hos kora utan kezdtem. Pelenkakiutese csak 1x volt eddig amit rendbehozott a Desitin egyebkent rutinszeruen nem kenem a popsijat. Ja az orvos meg a sima Dove szappant ajanlotta furdetesre de az Aquaphor az egesz csaladnak bejott. A cukorterheles utan nem volt tobb vervetelem. A 27. het szuper lesz a 4D-re meglatod! Pont az a jo, hogy meg nem olyan vastag a zsirreteg es nagyon szepen fog latszodni a kepeken a lanyod. Nalunk a 32. heten keszult 4D hasznalhatatlan lett pont emiatt. (marmint tul 'duci' volt a baba)
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Gyors leszek, mert bar ugy terveztem, hogy addig irok, amig Oli delelotti alvasat folytatja, de elment az ido a csirkemaj rantassal... na, mar megint csak a fozesrol beszelek... :wink:
Oli hiperaktiv, mar tenyleg nem tudok mellette sokmindent csinalni, ugyanakkor nagyon aranyos, anyas lett. Szivbol orul minden olelesemnek. Hihetetlen, milyen sokat ertenek mar ezek az egy ev koruli gyerekek. Csak beszelni nem tudnak meg, azert tunik ugy, hogy nem ertik az ember szavat. Oli keresre mar olyanokat csinal, hogy kulonfele jatekokat be es kivesz dobozokbol, jatekokat odahoz nekem akar a masik szobabaol. Ezeket az apjanak is megmutatom este, mert o mindig aggodik a fia fejlodese miatt.
Tegnap megismerkedtunk az also szomszed nenivel, mert most mar nem az utcara dobalja le a jatekait, hanem ugyesen becelozza az alattunk levo erkelyt.

Edu, Banka, tok jo, hogy ti egy orszagban eltek, mert megbeszelhettek ilyen dolgokat, mit a legjobb popsikenocs....szerencsere nalunk ilyen nem fordult elo, mint pelenkakiutes. Nekem egyebkent anyukam szokott postan kuldeni Magyarorszagon felirathato un. Szell kenocsot, azelott meg mosakodokremet.

Banka :!: Azert vigyazz magadra es keruld a megerolteto dolgokat :!:

Edu, jobbulast a pasiidnak :!:

Monica :!: Nekem a lanynevetek nagyon tetszik :!: De tenyleg az a lenyeg, hogy nektek tetszen :!: Nalunk ha lany lesz, Olivia Herminanak fogjak hivni. Olivia az Oliver miatt (ferjem lett volna Oliver, ha a nagyszulok nem szolnak bele), Hermina volt az ukanyam. Ha fiunk lesz Gyorgy Karoly lesz, edesapaink keresztneve utan. Nos, ezekbe az uralkodonevekbe is bele lehetne kotni, hogy regimodiak, meg ilyesmi, de mi nem torodunk veluk. Biztosan ez lesz a nevuk :!:

Tegnap megvolt a beulti :lol: A 2.es sz. embrionk mind a 8 sejtje tulelte a felolvasztast :!: Szepen beultettek, a 3.as sz. szepen fagy meg, amig kell. Ugyhogy visszaszamlalas indul :wink:

Ja, Oliver marcius 30-an szuletett, azaz hetfon lesz 1. eves. Hazibulit nem tervezunk, de torta es ajandekok lesznek. Harmasban (negyesben:wink: ) fogunk unnepelni. Meg az egy eves oltasat is atrakattam a GP-nel masnapra, megse a szulinapjat zavrja meg az ilyesmi.

Na puszko mara :!: :wink:

Na, megis sikerult hosszut irnom...
katavirag
 
 


Szia Katavirag,

Kozben visszaneztem es rajottem, hogy Oli 30-an Leon meg 28-an szuletett. Csendben folytatom a drukkolast nektek az ET eredmenyessegeert. Az Olivia nagyon szep nev itt asszem a 3. leggyakoribb ugyhogy ugy tunik masoknak is tetszik. A Hermina meg nagyon eredeti es ritka. Olinak van masodik neve? Mi bajban leszunk ha megint fiunk lesz mert nincs tobb nev a tarsolyomban. Lanynevet ezerszer konnyebb valasztani. Figyelemremelto, hogy a szuleitek keresztnevet adnatok a masodik fiatoknak. Nagyon tisztelhetitek oket. Latod most mar te is rajottel milyen az ha a gyerekek tul aktivak es folyton rajtad lognak. :D En kimeletlenul bent tartom M-et az etetoszekeben amig elkeszitem a kajajat es elmosogatok utana. Maskulonben nem vegeznek semmivel. Nagyon szepen alldogal mar de az egyensulyat csak par masodpercig tudja megtartani utana elesik. Sokmindent megert es o is probalja megertetni velem mit akar. Igy kevesebb a sikoltozas evesnel mert rajottem vegre hogy mikor volt eleg neki es tobbet nem aggodom mar azert ha szerintem nem evett eleget. A gyumolcsturmix a tejjel nem jott be csak a joghurttal. Vegulis egyre megy melyiket eszi csak egyen minel tobbet. A szopi kezd nagyon masodlagos lenni ugyhogy kozel a vege. Kivancsi lennek vajon az en petefeszkemben mi tortenhet mert meg mindig sehol semmi egy kis barnazast leszamitva idonkent. Rakerestem a neten es ha ritkan is de vannak olyanok akiknel a minipill total verzeselmaradast okozott. A szulesznok szerint ez nem valoszinu de nekem mar gyanus. A tavaszt meg kihuzom vele aztan
hagyom beallni a ciklust. Kivancsi lennek vajon Kolyokek hogy haladnak a projekttel. Ma eszrevettem, hogy 2 anyuka is terhes a jatszocsoportba M-mel egyidos gyerekek mellett.
Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok,

Katavirag: csak semmi stressz es a 2. szamu meg fog tapadni. Ha megsem akkor johet harmaska. Elobb utobb biztosan sikerulni fog.
Mindenesetre en drukkolok es pihenj sokat.

Edu: Koszonom a babaapoloszer tanacsokat, mar nyomtatom is ki es ezeket mindenkeppen beszerzem. Nalunk BRU nincs, de CVS van, biztos ott is lesz minden. Volt egy olyan erzesem, hogy itt nem fognak felirni semmit, amugy ezek miatt a dolgok miatt en sokat bosszankodom, szerintem otthon azert sokkal alaposabb terhesgondozas van, tobb ultrahang, vedono stb. Jo lehet a korhazak otthon gazosak azokban talan nem szivesen szulnek, de itt meg sokszor ugy erzem, hogy nem foglalkoznak eleget a terhessel.
Viszont annak nagyon orulok, hogy nem lesz tobb vervetel. :lol:

Hetvegen megyek anyukammal es beszerezzuk meg a kicsinek a maradek dolgait amikre szukseg van. (Legzesfigyelo, babakocsi, pelenkataska) Es ha minden jol megy meghozzak a butorokat is. :o stb

A mellszivokkal kapcsolatban mi a velemenyetek. En mindenkitol azt hallom hogy csak az elektromosnak van ertelme. Es mikor erdemes azt megvenni, jo ha mar szules elott megvan vagy raerek utana.

Legzesfigyelo: Lattam egy Angel Care markajut ami legzesfigyelo es baby or egyben, ket kis hordozhato hangszoroval. Es nem is huzos 140 doli.
En a legzesfigyelo megvetelehez mindenkeppen ragaszkodom mar csak a sajat magam megnyugtatasa miatt is.
Nektem mik a tapasztalaitok ezekkel kapcsolatban?

Banka
Kép
banka79
 
 


Banka,

A BRU=babies'r'us. :D
Idemasolom neked a linkeket:
http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=2403861 (sampon)
http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=2967350 (furdeto)
http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=2267618 (krem)
http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=2396430 (pelenkakiutes kenocs)

Nekem ilyen Baby Sense legzesfigyelom van: http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=2660328. Sokkal dragabb mint az Angel Care de ezzel nincs teves riasztas. Tenyleg tuzbe mernem tenni a kezem erte es a mai napig hasznaljuk mert a ferjem paranoid.
Monitorbol Sony-t vettunk: http://www.toysrus.com/product/index.js ... Id=2815277. Ezt meg azert szeretem mert nem rezonal es rengeteg frekvencia kozul lehet valasztani igaz sok hasznat nem vettuk mert olyan a hazunk, hogy M-et mindenhol hallani ha razendit es az elso 6 honapban a bolcsojeben aludt az agyunk mellett.
Elektromos mellszivot a korhazban bereltem ( http://www.ameda.com/products/hospital.aspx) szinte fillerekert az elso 8 hetre mert komoly gondjaim voltak a szoptatassal. M 2 hetig tapszert is kapott mert a tej nagyon lassan indult be de utana meg niagarava valtozott a mellem. :D Miutan szultel bejon hozzad a lactation consultant es o segit neked a szopiban es nala lehet pumpat berelni. Kezibol az Avent Isis abszolut nem jott be de ajanlom a Medela-t vagy az Ameda-t. (nekem vegul Amedas lett szinten a korhazban vettem: http://www.ameda.com/products/manual.aspx) Szerintem varj a mellszivoval a szulesig es ott vegyel a korhazban amit a lc ajanl. Nem dragabb mintha pl. a B'r'U-ban venned. Szopiparnat viszont feltetlen vigyel!!!!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok :!:

Gyors irok, amig Oli az erkelyen matat... :wink:

Banka, tok jo, hogy mar vasarolgatsz :!: Olyan orom ez :!: En imadtam :!: Aztan ha megszuletik, mar nem lesz fenekig tejfel.... he he
Az elektromos mellszivorol en csak rosszakat hallottam, igaz nekem a pumpa sem jott be. Abban a 3 ropke honapban, amig ki tudtam csikarni magambol valami tejet, csak kezzel fejtem, mert ugy volt csak hatasos.
Nekunk Angel Care legzesfigyelonk van, teljesen elegedettek vagyunk vele. Oli elso 2 heteben 1x 2x beriasztott, amikor meg valoban nagyon picike volt es vszeg tenyleg nem vett levegot. De a csipogasra fel is ebredt, tehat mielott berohansz hozza, mar megtette a hatasat es a gyerek lelegzik :wink: Mi kolcson kaptuk sogornomtol, bar szerintem nalunk fog maradni, mert o nem akar tobb gyereket. Babyfon nincs hozza, de soha nem is volt ra szukseg a lakas felepitese miatt. Mi addig fogjuk hasznalni, amig meg nem szuleteik a kisteso. Valahogy biztonsagerzetet ad.
Edu, vegyetek egy keresztnev konyvet, ugy tutira lesz egy ket nev, ami megis tetszik.
Na puszko mara :!: Szep hetveget :!: Mi vszeg megint megnezunk egy allatkertet. Itt ugyanis rengeteg van, az ausztralok is odavalok :wink:
katavirag
 
 


Hali,
Nekem avent kéázi fejőm volt és utáltam, nagyon. Sz.r, nem tudtam jól használni, sírtam is miatta, mikor úgy éreztem, hogy szétrobban a mellem és megsem jött semmi azzal. A kézi maszirgával meg jött. Szóval én azt mondom, hogy elektromos, bár volt aki vett a kézi után és azt sem dícsérte annyira. Viszont szerintem is várjál a vásárlásával én most tuti, hogy nem venném meg előre. A kórházban van gépi, ott azt tudod használni. MEg edu szerint bérelni is lehet.
Nekünk is angel care légzésfigyelő és bébiőr van egyben. Mi is használjuk a mai napig. Nekem megnyugtató látni, hogy amikor lefekszik D. látom, hogy mikor alszik már (lassabban pislog a lámpa). Nálunk is volt téves riasztás, még pár hete is, de valószínű azért, mert D. elmászik, feltekeredik az ágy szélére. A bébiőr meg azért jó, mert 2 szintes a lakásunk és ha alszik, mi meg lent vagyunk, halljuk, hogy mikor ébred (bár lehet anélkül is hallanánk, mert mindig sírva kel.)
Nevek: mi is nehezen találtunk fiú nevet, lányból sok "tetsző" volt. Mi is gondolkoztunk, hogy apám nevét kapja D. csak az István nem tetszik. Mivel apu és Oli megjobb barátja is "Steve", azt adtuk volna, csak hát itt ugye úgy lehetne csak írni, hogy Sztiv, vagy hogy. Az meg elég gázul néz ki. Pedig szegény apám milyen büszke lett volna, ha tudná...
Katavirág, nagy drukkok!!!
Szülinapi buli, D. 2-án lesz egy éves, és 4-én lesz egy kis baba-party. Másik fórumról jönnek el csajok a gyerekekkel, hívnálak Titeket is, de...nem tudom D. hogyan fogja viselni, mert a felnőttekkel tök jól el van, de a kis gyerekekkel nem nagyon, sír tőlük egy ideig. De hát szoknia kell...
Az idő itt még mindig ócska, most is csak 4 fok van. Nem volt még tavasz. Amin jól lehet mérni a "hidegséget", tavaly ilyenkor már voltak muskátlik a teraszon, most meg még kapni sem lehet sehol semmilyen gyér típust sem.
Én a gyógyszertári popsikenőcsöt és fürdetőt utáltam (tök csomós volt, nem oldodott), így johnson fürdetőt és sudocream-et használunk már jó régóta.

Na puszi nektek, jó hétvégét!

Kép
1bambi
 
 


Katavirág,
György Károlyt - hogyan fogjátok írni? George Charles? Vagy magyarul?
Monica, nekem tetszenek a nevek. Hétvégén volt nálunk egy Loretta, itt így "hívják". Először furcsának tűnt, -nem túl gyakori-, de szép a hangzása.

Kép
1bambi
 
 


Sziasztok lanyok,

Mindjart indulunk NJ-be a tengerhez. Elotte meg gyogytornasz es csomagolas. Sajnos retek ido lesz ugyhogy marad az auto a repulo helyett. Remelem M kibirja a 3 orat plusz az 1 ora kompozast.
Szep hetveget!

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Draga Rima,

Holnap nem leszek gepkozelben ezert most kivanok Leonnak boldog elso szuletesnapot! Hihetetlen gyorsan eltelt ez az elso ev. Emlekszem amikor megkaptam az sms-ed hogy megszuletett Leon total elcsodalkoztam rajta, hogy vegul nem lanyod lett. Azt gondoltuk ha mar harman kisfiut varunk neked biztosan lanyod lesz. :D Csinalj sok fenykepet az unnepeltrol!!!!

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Sziasztok anyukak es leendo anyukak :D !

Kicsit eltuntem, de nem gondoltam volna, h egy szulinapi bulit ilyen nehez megszervezni. Szombaton csak a szuk csaladdal unneplunk (anyukam, M, Leon, M unokatestvere) es vasarnap lesz a "nagy" buli, na jo nem lesz nagy, kb 20-30 ember.
Leon mar tobb mint egy hete fut!!! Babakocsibol is kiakar maszni es setalni, nem is lenne gond, de teljes mertekben utalja a cipot, igy csak a parkokban futkoshat.
Monica es Katavirag gyonyoru neveket valasztottatok, nalunk a lanynev tuti Zara Elia es a kisfiunk vagy Noel (csak mert olyan mint a Leon) vagy Lorik(ami szinte senkinek sem tetszik).
M is nagyon aggodik Leon fejlodese miatt, pedig Leon tenyleg nagyon ugyes es megis :roll: ...
Mi is johnsont es sudocreamet hasznaltunk, de szerencsere Leon bore nagyon szep, igy nem is kellett a gyogyszertari kenocs :) !
Edu! Nagyon szepen koszonom :) ! nagyon kellemes kirandulast!
Katavirag! Neked meg mennek a drukkok :wink: !
puszi es kellemes hetveget

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsba mert nagyon faradt vagyok! :?

Rima
A Zara nev nekem is nagyon tetszik! :shock: :lol: Csak itt nincs ilyen! :( A Noel is tetszik! :wink:

Krem: Nekunk se kellett anno Charlottenak gyogyszertari krem,Niveat hasznaltam mindent (furdeto,testapolo,hintopor,popsitorlo). Nagyon bevallt remelem Nyuszkonal is jo lesz! :roll:

Eduarda
Jo utat! :wink:
Jajj nagyon varom mar az UH-t. :roll: :lol: Csak akkor fogok megnyugodni vegre! :lol:

fejo: Nekem Bambival ellentetben a kezi Avent jott be! :oops: De ahany haz annyi szokas! :wink:

Legzesfigyelo: Nekem is Angel Care legzesfigyelo+bebiorunk van,nekem bevalt.

Banka
Dejo,hogy mar vasarolsz! :lol: En is ugy mennek mar! :oops: :lol:
Nyarig meg varhato,akkor megyunk "haza" Mo.-ra es ott vesszuk meg a legtobb dolgot---> olcsobb.

Katavirag
Mennek a drukkok!!:++++


csok,Moni
Vendég
 


Kedves Rima es Leon, nagyon boldog elso szulinapot kivanok Nektek, es jo bulizast a hetvegen! :D Es hatalmas gratula a rohanashoz :!: (Most jonnek majd a prezurok...)
Puszi
Vendég
 


Jovo heten probalok vissza olvasni mindent :!: :D
Vendég
 


2008, március 26 szerda:
[quote="rima"]K írta:rimaolyok! en is szerettem volna ilyen kepet, de nekimentem az ajtonak es egy veres csik huzodik keresztul kasul a hasamon :oops: :oops: :oops: , igy meg nem fenykepezhetem, mit fog szolni a gyerek, h igy vigyaztam ra...

Edu! Koszi :) es olyan jo hallani, h mar a masodik baban gondolkodtok, vagyis, h igy szules utan nem vetetted el rogton a gondolatat, ez engem nagyon megnyugtat :) !

en mostansag olyan depis vagyok,vagyis nem is tudom mi vagyok, egyik pillanatban boldog vagyok, masikban meg sirok :twisted: ! egyszeruen nem erzem, h ez a gyerek valaha is megfog szuletni, a popsijat egeszen a torkomba nyomja :roll: , izeg mozog....na jo turelem... holnap megyek a dokimhoz, de hogy minek, egy kis mosoly es mehetek is haza :) ! viszont annyira, de annyira fog hianyozni ez a 9honap, az emberek mosolya, dicserete, h mindenki a pocakomat akarja megfogni, meg gugyognek a hasamban levo babahoz, ez olyan jo es a kovetkezo babaval mar nem lesz ugyanez...



2008, március 27, csütörtök
[quote="rima"]S írta:rimaziasztok :D !

Ma sokkal jobb a kedvem, lehet azert is mert sut a nap, stb....

Katavirag! Te mindig csak igergetsz ;) ! Igy nem tudok megszulni, h nem tudom mi van veletek :) !

Edu! ez a kendo jol hangzik, hol rendelted? en a metrozastol felek(marmint babaval), mert nincs minden allomason lift es mozgolepcsovel lemenni, hat.... de apuci egyik etterme itt van az utcankban, kb 5-10perc seta :D es tobbnyire itt tartozkodik :) !

Szoszke! Nekem az anyasag az eletem legnagyob alma volt :) ! ja amugy en lakom angliaban, Edu az USAban ;) ! Parizs szep, csak varost nezni mentek?

Kolyok draga! Meg mindig egyben? en ma voltam dokinal, megvizsgalt, baba feje teljesen beekelodve(mult heten meg csak reszben volt), azt mondta, h szinte log ki belolem a gyerek es nem erti, h mire var :roll: , de h akar ma is megszulhetek, ja, almomban, aprilisi lesz ez a tokmag ;) ! ha nem tortenik semmi 31.en kell a korhazba menni, ahol kivizsgalnak es eldontik, h mikor inditsanak(ez a verzio nem tetszik :? )! szoval setalok haza a dokitol, erzem, h vmi csurog, de h mi? azota mar jo par betetet elaztattam, de nem hiszem,h a magzatviz lenne, ja Edu milyen a magzatviz? mert ez tok szagtalan, szintelen, viszont nyalkas, ez meg nem tetszik nekem, szoval lehet erosebb folyas :roll:


mar megint sok a duma :)


és ezek után, még most is beleborzongok...
2008 március 28dika péntek hajnalán egy üzenet, mely még mindig a telefonomban van:

"Hello! Itt vagyok, ma érkeztem 2:46kor, 3478 gmal es 52cmvel! Puszi Leon :D"

Isten éltessen sokáig "kicsi" Leon, adjon vidám mosolygós életet! Remélem nagyon boldogan telt az első szülinapod!!!

Rima, Téged is Isten éltessen, egy éve hogy édesanya lettél, ami életed álma :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


ne haragudjatok lányok, hogy az elmúlt időben nem jelentkeztem...
itthon tök zsufi programjaink vannak... :?

aztán meg képzeljétek egy hétre hazarepültünk Mátéval! Marcit itt hagytuk dolgozni :) és barátoztunk ezerrel! Persze nagyon hiányzott Apja, de jó volt otthon... :)
Most újra itthon és igyekszem majd kicsit többet jönni... igazából olvasni se nagyon volt időm... így reagálni se megy nagyon,

csak most röviden annyit, hogy Katavirág ++++++

és szia Hasli, merre laksz? sajnállak a babó miatt :(

jaj úgy hiányzik a fórumozás... a másik topik teljesen behalt a zártra sem tudok írni, szval gyakorlatilag kezdek lelassulni... :? mármint a fórumos életem... estékre mindig van más programom ;) napközben meg ugye Mátézom meg minden.
na nem magyarázkodom, viszont most megyek mert ugye 1 órával kevesebb lesz holnap és ne az alvásból vegye el a kissrác ;)
puszi mindenkinek!!!!

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Leon-nak ès is Boldog születèsnapot kivànok!!!Persze neked is Rima 1 èves anyasàgi szülinapot!!! :wink:

Kölyök èn itt nagyon közel Wadenswil-ben kb 12 km töletek a nagy to partjàn!
A babadolgot pedig azthiszem lassan ,csak tul èlem....Idàig haragudtam a vilàgra ,de mostmàr bèke van.Lassan szeretnènk ujra neki kezdeni!

Kataviràg èn is szurkolok neked! :wink:

Szèp napot,èjt stb... mindenkinek! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szepen koszonom a szulinapi koszonteseket, fantasztikusak vagytok lanyok, itt zokogok. Sajnos nem ugy sikerult az elso szulinapozas, ahogy terveztuk, eltoroltuk a partyt es csendben "unnepeltunk". Az ok, h pentek delutan jott egy szornyu hir, h Mario huganak a 3 honapos kislanya meghalt. Bocsi csajok, de most tobbet nem tudok irni. Meg most is remegek, mikor ragondolok, felfoghatatlan, szornyu, nincsenek ra szavak....

Kép Kép
rima
 
 


Rima, ez szörnyű!
:cry: :cry: :cry: :cry:
Hogy halt meg? Miért? :cry: :cry: :cry:
Részvétem :( Jaj, ennél szomorúbb talán nincs is. :(

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Sziasztok,

Leon-nak nagyon sok boldog szülinapot kívánok!

És azt hiszem Katavirágéknál már hétfő van, így Olinak is nagyon boldog 1. szülinapot kívánok!

Rima, nagyon sajnálom ami történt, ez nagyon rossz dolog. Kívánom, hogy legyetek mindnyájan erősek!

Kép
1bambi
 
 


Rima szörnyü amit irsz!Ismeretlenül is rèszvètem,bàr tudom ez nem segit... :cry:
Vendég
 


Katavirag,

Nagyon boldog elso szuletesnapot kivanok Olivernek!

Puszi

Kép
Kép
eduarda07
 
 


Kedves Oliver, Szuletesnapodon kivanok neked sok szepet,
Legyen vidam, derus szamodra az elet!
Szerencse galambja mindig feled szalljon,
Legy boldog sokaig ezen a vilagon :!:

Boldog elso szulinapot Oli & Katavirag :!: :D
Vendég
 


Sziasztok :!:

Jaj, olyan jo kedvvel irtam volna ma, de Rima, elszornyedtem azon, amit irtal :!: Mi tortent :?: Hirtelen csecsemohalal? Lanyok, en ezert hasznalom a legzesfigyelot meg. Az ember csupa aggodas, ha gyereke van. Emlekszem, irtal egyszer Mario hugarol, hogy kicsinalja ot a ferje meg a csaldja. Verik ot, meg ilyenek. Ez egy masik testver :?: Utolag en is azert hagy koszontsem Leont. Isten eltessen szulinapodon te kis leugyesebb, legeletrevalobb mindnyajunk fiai kozt :!: :!: :!:

Oliver ma 1 eves :!: Alig birom felfogni, hogy elroppent az ido :!: Este koszontjuk ot apaval itthon, tortaval (boti, mert sutiben nem vagyok jo), jatekokkal. Kap szobamotort, tartozekokkal persze, mint utanfuto, vodor, funyiro :wink:, domperautotot, amibe pakolhat, es meg jott egy halom csomag postan otthonrol, amit szinten ma bontunk ki. Ma elkeszitem a fotoalbumot is az elso evrol, mindjart megyunk a kepekert a varosba. Kaja mar keszen :wink:

Bambi, a Stiv tenyleg nem nyero :wink: Masodik fiunk termeszetesen magyarul hasznalna a nevet, ha kulfoldon el majd, akkor meg ugy, ahogy neki jo. Oli masodik neve egyebkent Felix.

Tegnap a valtozatossag kedveert megint allatkerteztunk. Nagyon szep kis botanikus kertbe telepitett allatok voltak, nagyon otthonos volt. Szemmel lathatoan minden allat jol erezte magat, minden masodik kenguru erszenyeben volt kiskenguru, amit mashol meg nem lattunk. Itt van nehany kep. Puszko mara :!:

Kép

Kép

Letoltottem egy erszenyben ulo kiskengurut is, de tul nagy lett a kepmeret. Kepzeljetek ide


:wink:
katavirag
 
 


Jaj, Katavirág, Oli csudaédes!!!!
Csak hogy kicsit Veletek is nosztalkiázzunk...:

2008 március 28dikán pénteken
[quote="Katavirág"] írta:KatavirágSzoval az enyemet kicsinek talajatok :shock: En meg szinten ugy erzem, hogy a kis segge a gyomromban van. Cipot kotni nehezkes, a vallamat szetalszom reggelre. Amugy jol vagyok, ma is feszket raktam: ablakot pucoltam hoviharban :shock: De hat nem maradhat mocskos, ha esetleg megszulok :)

Ja, Geza ba semmivel sem beszelt ra a koldokverre. O azt mondta, sosem lehet tudni... az uram meg erre azt, ha Geza leveteti, levetetjuk mi is.

Ja, holnap szulesfelkeszito tanfolyam, apakkal Laughing Na, kivancsi vagyok. Eldontottuk, hogy itt szulok a klinikan. Anyukam beszaratatott: felhivott nehany napja, hogy ugy erzi, dilemmazom valamin, es eszembe ne jusson innen elmenni, hiszen itt vagyunk a legjobb kezekben. Sajnos eleg jok a megerzesei es nem kockaztatok utazgatni.

Mindenestere most vasaranap meg elugrunk Geza bahoz Stord-ba, megnezi UH-gal a veseit, mert legutobb volt egy kis vesemedencetagulat. Remelem, minden ok lesz.

Lanyok, jo hetveget, jovok jovoheten :!: Pusza :!:


Ezek után már a köv üzi egy sms volt tőle :)
Ma délután 17.52-kor megszületett Olivér a stordi kórházban Gézabánál. 3 kiló és 1/2 méter. Minden jól ment! Puszi

Majd már másnap!!!! jelentkezett nekünk :)
2008 március 31dikén
[quote="Katavirág"]S írta:Katavirágzoval, szombaton egesz nap szulesfelkesziton voltunk Bergenben a klinikan, mondvan, ket het mulva ott szulok. Aztan este lejottunk Stord-ba Geza bacsiekhoz, vendegseg cimen, meg hogy csinaljon egy kontroll UH-ot a kicsi veseirol (ket hete kicsit tagabbnak latta a vesemedenceket, de most nem latott novekedest). Este meg tarsasjatekoztunk, rohogtunk. Aztan ejfelkor lefekudtem aludni es egykor elfolyt a magzatviz. Nem volt kerdes, hogy az-e, mert elfolyt vagy fel liter tiszta viz. Nem tudom, hogy hogyan pattantam ki olyan gyorsan az agybol, de csak a foldet kellett folmosni, na meg a ruhakat... ;)
Geza ba dolgozott egesz hetvegen, behivoskent, igy hat szoltam neki es fel ora mulva megvizsgalt az egy percre levo korhazban. Akkor volt 1cm a mehszaj es indultak negyedoras, enyhe, de rendszeres fajasok. Hazamentunk midnyajan es lefekudtunk aludni. Persze en csak szunyokaltam, de tudtam pihenni 9-ig, mert akkor mar fajt rendesen.
Bementunk, elfoglaltam az urammal egy szuloszobat es vajudgattunk, vidamn, labdan, ettem, ittam stb. Delben felajalotta Geza ba az epiduralt, mivel latta, hogy nagyon doglodom ;) azt mondta, hogy beallitanak egy pumpara, de e mellett is lehet szenvedni rendesen, de jobb lesz. Es jobb is lett.
Este 5-ig vajudtam meg, de valahogy az egesz olyan szep volt. Tobbszor elsirtuk magunkat a ferjemmel, foleg, amikor elore betoltak a babaagyat. Ekkor kaptam egy kis oxitocint, es egy perces fajasokra kapcsoltam. Majd hirtelen szetszedtek az agyat szuloaggya es fel ora kitolassal megszuletett Oliver babank.
Nagyon tuti volt a szuleszno, mert nem repedtem, nem vagtak, nem varrtak :shock: :shock:
Az EDA-rol az a velemenyem, hogy bar kulonbozo dozisokat adnak kulonbozo gyogyszerekbol, de szerintem azert, hogy az ember epp esszel, maximalis figyelemmel vegigcsinalja az egeszet, erdemes kerni. En egy percig sem gondoltam arra, hogy nem birom tovabb es hogy soha tobbet nem szulok :!: Barmikor kezdenem a kovetkezo terhesseget es szulest, ha mind ilyen lesz :)

Kicsi babank itt alszik most mogottem. Mellre raktak rogton szuletese pillanataban, azota mar tobbszor szopizott, ami szebb elmeny, mint valaha gondoltam volna. Igaz, ez meg csak elotej, de allitolag sok tapanyag van benne. Olyan jo erzes, ahogy ratapad a mellbimbora, mint valmi kis ragcsalo :)


Hát csajok én is itt könnyezem, milyen volt 1 éve... :)

Oli, Isten éltessen sokáig!!!! Olyan nagyfiú lettél! Kisangyal! :)
Katavirág Neked is soksok puszi! És hajrá egy zebrát kérünk nemsoká :)

Kép

Kép
kolyok28
 
 


Oliver! Nagyon boldog elso szulinapot draga! En is vidam, boldog, hosszu eletet kivanok neked! Mara meg egy fincsi tortat es sok sok ajandekot!
puszi

Kép Kép
rima
 
 


Koszonom szepen. Bolcsohalal volt, ha minden igaz, de vhogy nagyon gyorsan eltemettek. Pentek delutan halt meg es szombat reggel volt a temetes. Szegeny sogornom annyira kivan, ferje idegosszeroppanast kapott a 3eves kislanyuk meg csak azt hajtogatja, h hol van Emily....Annyira sajnalom oket. ez M. masik huga, neki egy angyal ferje van. Csak M. szuleinek a hozzallasat nem ertem. Penteken az anyja hivta fel M.et es kozolte a hirt, de a hangja egy pillanatra sem remegett meg, akkor azt hittem, h sokkban van, de azota tobbszor beszelgettunk es semmi. Sot, az apja mar szombaton viccelodott, ja meg azt mondta, h a fan sem marad meg az osszes level... egyszeruen nem ertem, latjak a lanyukat szenvedni es semmi.... persze mikor mult hetvegen Leonnal az ERren jartunk, mert kapdosott a levegoert, akkor a szulok olyan visitasba kezdek, Leon csak egy kicsit megfazik es odavannak es akkor ez az unokajuk miert nem erdekelte oket? felfoghatatlan...
Legzesfigyelonk nekunk nincs, de a kovetkezo babanal tuti lesz, en is tiszta para voltam, 4honapos koraig percenkent neztem, azota velunk alszik Leon. Anyosom mindig probalt raszedni, h altassam Leont hason, en hiaba magyaraztam, kinevettek... Most meg a dokik azt mondtak, h ha nem aludt volna hason a baba, talan nem tortent volna ilyen tragedia....

Azert probaltuk megunnepelni Leon szulinapjat, de a partyt toroltuk. Szombaton, mikor kivittem a masik szobaba, tatott szajjal nezte a feldiszitett szobat, aztan fokozatosan bontottuk az ajandekokat(megjegyzem meg most is van egy csomo becsomagolva, rengeteg ajandekot kapott), majd etterem es utana hazajottunk es felvagtuk a tortat, neki csak a gyerta volt erdekes, meg az ego gyertyat elkapta es futott vele:)! Aztan ismet jottek az ajandekok, meg a baratnom is elhozta az ovet. Vasarnap meg beallitott m. 6haverja... ismet rakas ajandek...Leon apjatol kapott egy elemes nagyautot, bor kabatot es nyitott neki 2 bankszamlat, igy nem akar milyen 1eves fiam van :lol: :lol: :lol: ! es mar hivogat a tobbi ismeros, h mikor johetnek felkoszonteni Leont, mondtam nekik, h csak akkor, ha nekem hazat vesznek, mert mar nem ferunk el :roll: !

Kép Kép
rima
 
 


Katavirag! Olyan jokepu ez az Oli gyerek! es biztos nagy allatbarat lesz :wink: ! Neked meg meg mindig mennek a drukkok :wink: !

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok :D

Eloszor az en hireim! :lol: Tegnap nem birtam magammal es elmondtam a Mo.-on elo legjobb baratnomnek a nagy hirt, erre kozolte,hogy O is 8 hetes terhes! :lol: :lol: Annyira orulok! :D

Masik: Ma Charlotte olyan edi volt :) Oltoztem fol furdes utana erre ilyet szol: "Anya, ezentul odaadod nekem a te tujojudidat is,mert neked nagy a pocid!" :lol: Ha tudna,hogy nem a turo rudi miatt van... :lol:

Leon,Oliver boldog 1.szulinapot!!

Rima
Reszvetem! :( :( Ez szornyu...meg is konnyeztem (hormonok :oops: )

Katavirag
Oli egy tunemeny! :lol: (Es a koalakat is imadom! :oops: :lol: )

Mi 1. szulinapunk
Mi is rengeteg ajandekot kaptunk,mar egy hettel elotte szinte minden nap jartunk a postara,mert kuldtek az otthoniak az ajcsikat! :roll: :lol:

En meg elbogtem magam,hogy uristen most szuletett es mar 1 eves! :oops: Aztan a 2. nal is,hogy uristen mar 2 eves :lol: Kivancsi leszek 3.-nal! :lol:


csok,Moni
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?