Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

LAtom mindenki elvan nagyon tunve!!!!Remelem mindenki megvan azert.
Latom a fiuk szepen nonek!!!

Mi is megvagyunk.Tul a 13 honapos oltason.Megvolt a 10.evfordulonk is.De nem unnepeltunk majd othon.Most csak elmentunk apaval Hampstead garden-be es ott van egy kis pool babaknak es ingyenes.Zoe es apa is nagyon elveztek.Aztan talakoztunk ismerosokkel.Piknikeztunk,beszelgettunk,napoztunk....

Zoe is jol van.Sokat nott.Ugyesen megy mar.Bar meg esik sokat de egyre magabiztosabb.Sokat raplizik,hisztizik de ez korral is jar.
Meg nem mond semmit csak halandzsazik.De erti amit mondok hogy hozza,vigye adja ide,vegye fol a cipot................De ami kesik nem mulik.De nagyon akar beszelni!Neha tiszta ideg ugy mondana de nem tudja meg. :lol: :lol:

Most gyorsan csak ennyit!

Ja!Mariann!Utazas!!!Hat nem konnyu egyedul de tul lehet elni!Zoe 6 honapos volt mikor mentunk haza es 9 mikor jottunk vissza.Az oledbe fog ulni kapsz egy + csattot amivel odacsatolod magadhoz.Csomagot neki nem vihetsz meg mivel o nem kulon szemelynek szamit mivel oledbe ul.......Velem otthon rendesek es segito keszek voltak.De itt?LEszallas utan fel orat vartam Zoeval a babakocsijara!A LEGVEGE TESZIK FOL A SZALLAGRA!!!!!!!!!!!!EN VOLTAM AZ UTOLSO AKI KIJOTT!!!!aZT HITTEM MEGSZAKADOK+CSOMAGOKAT FEL KEZZEL SZEDTEM LE.NEM TUDOM HOVA JOSZ VISSZA EZ LUTON VOLT.HATHA MASHOL JOBB!SEGITSEGET KIMONDOTTAN SZERINTEM NEM KERHETSZ ESETLEG ANYYI HOGY ELORE ENGEDNEK NEM PISZKALNAK ANYYIRA........NEKEM HAZA NAGYON ROSSZ VOLT ZOE SIKITOTT!!!!VISSZAFELE MAR JOBBAN LEKOTOTTEM.UGYANIS O NEM AZ A TIPUS AKI ANNYI IDOT EGYHELYBEN UL.EZERT IS NEM TUDUNK KOCSIVAL HAZAMENNI.VITTEM JO SOK TEJET,KEKSZET,PUFIT/KUKACOT ENNI ES JATEKOT.SZERENCSERE VISSZA NEM ULT MELETUNK SENKI EZ JO VOLT MERT AHOGY ELALUDT AZ OLEMBE ATLOGOTT VOLNA A MELLETTEM ULO LABARA NA ES TUDTAM A CUCCOKAT HOVA PAKOLNI.VITTEM FERTOTLENITO KENDOT ES AMINT LEULTEM LETOROLTEM MINDENT.
REMELEM TUDTAM VALAMIT SEGITENI!HAA VAN MEG KERDESED IRJ AZTAN IROK HA TUDOM A VALASZT! :lol: :lol: :lol: :lol:

sZEP ESTET!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!Latom meg mindig sehol senki! :lol:

Kert valaki kozuletek Housing Benefitet?Szerintetek mi kaphatnank?En nem kapok semmit csak a child b. es a parom a c. tax c. o maganvallakozo.16 ezer font alatt keres de tobbet dolgozik mint 16 ora.Szeretnek valahova elkoltozni.Nem tudjatok kb. mennyit fizetnek.Nekem azt mondtak attol fugg hova koltozunk.

Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Sziasztok!
Eg apofamon a bor, hogy ennyire eltuntem, de hatha maradhatok...
Sokaig voltunk a szuleimnel, ott nincs netunk, azutan meg teljeselcsuszasban voltam. Van egy masik forum, amit meg hasznalok, ott hatalmas a porges, igy lekoti az osszes idomet, amit a gep elott tolthetek (nem sok van).

Meretek:
Erik baba jelenleg 69 cm es 8,5 kg. Hat, nem apro gyerek, eloszedtem a 74es ruhakat.
Kristof 94 cm es 15,5 kg.
En meg vegre kezdosulyomnal vagyok, de ami a legfontosabb, hogy azalakom is visszatert, mar a legaprobb csipogatyakbol sem log ki semmim.

Fejlodes:
Erik mar forog par hete, hatrol hasra kezdett, majd hasrol hatra, bar ezt nem annyira szereti. Vigyorgomboc, rengeteg mosolyog, kacag, sikit. Amikor sir, akkor meg rekedt siralyhangja van.
A hozzataplalast meg nem kezdtuk el, mostanaban mar mutattam neki egy-ket dolgot, de mivel egyaltalan nem tetszik neki sem a kanal, sem az uj iz, igy nem eroltetem, egyebkent sem akartam 5 hos kora elott kezdeni.
Varom a fogakat, az also ket kozepso metszo mar feherlik az iny alatt, de meg nem tort at.
Kristof nagyon huncut, egesz nap megy, csinal valamit, keritesve maszva eszi a cseresznyet a farol, mindenhova feljut, halAlra remiszt. Sokat nem beszel, egesz nap szovegel, de ertelmes szot csak keveset hasznal.

Par foto:
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Orulok, hogy minden baba jol van. Eszre sem veszem szinte esmar sorban fogjuk unnepelni az elso szulinapokat. Bele sem tudok gondoni, hogy kovetkezo honapban Erik fel eves lesz. :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép
be-a-mum
 
 

 
 

Sziasztok!

Latom, nem csak en vagyok elveszve! :)

Eloszor is, Kevi tegnap volt 7 hetes, nem tudom pillanatnyilag mennyi a sulya, a mult penteken voltunk meresen, akkor 4,70 kg volt. Szepen osszeszedte magat! Ugyes kisfiu! :)
Szopizni sajnos nem szopizik mar napok ota. :( Nagyon ideges lesz, hogy nem jon azonnal a tejcsi. Az az igazsag, hogy idom sincs eroltetni. Naponta 5x-6x fejek, de nagyon keves a tejem, kb. 500 ml jon ossze egesz nap, O pedig 800-900 ml-t eszik naponta. Mar mindent megprobaltam, de nem sikerul tobbet produkalni. Mindegy, ez is tobb, mint a semmi.
Itt nalunk napok ota iszonyu a hoseg, 30 fok van, amit kb 40-nek erzunk, a levego magas paratartalma miatt. Gondolom ez a tenger kozelsege miatt van. Szo szerint uszunk az izzadsagban.
Kevi alig tud pihenni, 2-3 napig csak nyuglodik, utana 1 napot szinte vegigalszik, csak enni kel fel.
Ja! Kb. 5 hete van mar bedugulva az orra, alig kap levegot, foleg ejszaka. Mar 3-4 fele orrcseppet kiprobaltunk, mar a mult heten a dr-no irt erosebbet, de semelyik nem hasznal. Hiaba probalom leszivni, semmi nem jon belole, de megis be van dugulva. Az idiota dr-no azt mondta, ne aggodjak, par het es elmulik. Tok jo.
Volt valakinek ilyen problemaja? Mit csinaltatok! Mi valt be?
Amilyen gyakran tudunk, kimegyunk a tengerpartra, ott jobb, kidugul neki, alszik egy nagyot, aztan ujra bedugul.

Mariann!! Mi akkor repultunk ide, amikor Lara 5 honapos volt. Fizettunk elsobbsegi beszallast, amikor felszalltunk a gepre, megebedelt Lara, tisztaba tettem es mire felszallt a gep, mar aludt is. Az olembe ult ill. logott, mert kenguruba tettem, nem is hoztunk babakocsit, itt vettunk ujat. Nagyon rendesek es segitokeszek voltak az utaskiserok. Amikor leszallt a gep es a borondoket kellett a szalagrol leszedni, utasokat kertem meg es nagyon segitokeszek voltak. Nekem 3 db 20 kg-os borondom volt. (hivatalosan Laranak nem jart, de pluszba fizettunk egy 20 kg-os csomagot) + volt 3 db 10 kg-os kezipoggyaszunk, + Lara logott rajtam a kenguruba, szolval marha nehez volt, de 1x ki lehetett birni.

Picizoe! Nalunk Lara most kezdte a hisztit es mar nagyon kivagyok tole! Te hogy birod? Mit csinalsz vele amikor hisztizik? Lassan mar az egesz csalad kikeszul tole. Bar az elmult 2 nap, minha jobb lett volna.

Bea! De nagyok mar a fiuk! Nagyon edesek! Konnyebben boldogulsz mar veluk? + A hazimunkaval? Mar nagyon ki vagyok merulve! Kevi kezdi a napot evessel, utana fejek, ebred Lara, neki is reggeli, utana negyed orankent hol pisilni kell, hol kakilni, ujra Kevi.... es sose erek a dolgaim vegere reggel 6-tol ejfelig. Szegeny Dzseni miatt nagyon lelkiismeretfurdalasom van, mert ra vegkepp nincs idom. Aranyos, mert megerti, de tudom, hogy nagyon hianyzok neki. :cry:
Mikorra erted utol magad?

Na mennem kell, mert mar megint nyuglodik Kevi, pisilni kell Laranak!
Sziasztok, szep napot mindenkinek!!! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lanyok!

En is az eltuntek taborat erositem :D
mentsegemre legyen mondva, hogy most festunk, a ket nagy beteg volt (hanyas-hasmenes ) meg kirandulni voltunk ,persze azert lustasag is akadt :D

Nagyon szepen novogetnek az aprosagok :) :) Bea, eloszor azt hittem eltevedtel, valaki ismeretlen ir a forumba,merthogy megint uj nickneved van, de miutan olvastam a skacok nevet leesett hogy ki is vagy :lol:

Dorka , akkor gondolom a baratnod mar hazament, ahogy a soraidbol kitunik . Lara gondolom nemigen akar mastol elfogadni semmit, csakhogy vele is foglalkozzal . Most Marci is hihetetlen eroszakos volt es hisztis, merthogy a ket nagyot kellett helyrepofozni, es miazhogy nem o a kozeppont :twisted:

Picizoe, szerintem a legjobb lesz ha egesz egyszeruen beadod az igenylest amire csak tudod, es az o valaszuk biztos lesz :lol:

Jovo heten megyunk a suliba szuloire, meg jonnek csaladlatogatasra , addigra nemileg fol kene szamolni az itthoni kaoszt :lol:

Most megyek is, mindenkinek szep hetveget :)

KépKép
thomaildi
 
 


Kép Kép Kép Kép

Sziasztok!

Itt vannak az igert kepek! Koszonom mindenkinek a repteres infokat. Kozben apam ,megtesom es a baratnoje kitalalta, hogy kijonnek hozzank es velunk jonnek egyutt vissza, ugyhogy meguszom az egyedul cuccolast. :D

ADri!
Igazad volt, legalabbis felig. elneztem a betuket nem ft volt, hanem th. igy sorban a vonalakon 9th, 25 th, 50th... kiderult ez azt mutatja 100 gyerekbol az enyem hol van sulyban ( a maxot es a minimumot osztottak 100ra), szoval mi a kistermetuek koze tartozunk a 9th val, bar alegutobbi meresen mar kb 15 th osok lehettunk :D ... Eriket ha kiszamolom(+3 het) akkor o 8,5 kilojaval a 85-90 kozti kategoriaba esik.

Picizoe!
Mi igenyeltun kcouncil tax benefitet es housing benefitet, egy honapig kaptaunk majdnem 100 fontot, aztan vegul 40 fontot kapunk havonta. A varialas amiatt volt, hogy gazdasagi evvaltas volt es tavaly kevesebb jovedelmunk volt, mint elotte valo evben, meg kozben kaptunk work tax creditet is, igy aztan megiscsak tobb lett abevetel, igy szinte hetente kuldtek a papirt, hogy mennyi az aktualis tamogatas osszege. legalabb 4x varialtak. MIndenkepp palyazd meg! Meg szobara is adnak tamogatast, ha nem tudtok egy egesz lakast berelni. Mi mikor eloszor megpalyaztuk 19000 font volt a kozos jovedelmunk. Elkeserito ,mikor atszamoltam az otthoni jol fizeto biologusi fizetesem, eves szinten 5300 fontra jott ki, pedig ez brutto 208 ezer forintos fizetest takar... Work taor csak most kaptunk,mert itt kint nem dolgoztam es igy a jovedelmunk 14ezerre csokkent. Szovel hajra, be kell adni!!

Bea! Hatalmas Erik! De jo latni, hogy o is olyan vidam es mosolygos baba, mint Matt.

most elkuldom, majd mindjart jovok meg, csak Mattnek "szaros" ugyi lettek. es jha nem vagyok itt, akko rmeg kileptet a rendszer es kezdhetem elolrol az irast..

Akko rmindjart folyt kov...

KépKép
aylesburymariann
 
 


na vagyok ujra...

hihetetlen hogy telik az ido. Meg csak most szulettek, most meg mar minimum 2 akkorak, mint a szuletesi sulyuk. Nalunk is mar latszik a kis feher csik az also inynel, viszont mi meg nem forgolodunk,mar elege sokat probalkozik vele pincurka, de meg nem jott ra, hogy tegye at a farsulyat :lol: Imadja a tukrot, mindig mosolyog ra majd, ki esik a szjan, majd utana, szegyenlosen elforditja a fejet, majd ujra kukucskal, ujra elbujik. Meg tudnam enni :lol:

Ildi!

Remelem mar helyrejottek a fiuk es mindenki ok.

Multheten voltunk a konzulatuson manonak magyar anyakonyvet, meg utlevelet csinaltatni. Varakozason felul jol vegeztunk. hamarabb erkeztunk egy 20 perccel, es mikor mondtuk, hogy gyerekkel vagyunk, akkor beengedtek, sot!10 perc alatt megvolt minden. Mostmar csak abban bizunk, hogy megerkezzen 10 het alatt, mert pont a 10 heten repulnenk haza. Kicsit necces lesz, de a no, akivel az idopontot fixaltuk, azt mondta 8 het alatt mrg szokott jonni a cucc.

Na jo sokat irtam ,mostmar ideje nekilatnom a hazimunkanak is.

Szep hetet mindenkinek!

Mariann

meg egy kedvenc kep:apaval

Kép

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!
Szokas szerint idom semmi, de dobok fel par kepet.
Kevike mar tobb, mint 5 kg, es ma mar 2 honapos! Hihetetlen mennyire rohan az ido! Remelem, hogy mindenki jol van, majd jelentkezzetek! Ha irni nincs is idom, majdnem minden nap benezek, hogy van-e uj fejlemeny valakivel!
Szep napot mindenkinek! Dorka [img]

Kép baratnommel a Cromeri tengerparton

Kép Apa es Lara forognak, Cromerben

Kép Dzsena fellepese a suliban

Kép Dzseni, a baratnoje es Lara a Salthouse-i tengerparton

Kép a batrak

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép [/img]

Kép
Kép
dorka75
 
 


Dorka-Nagyon jok a kepek!Nagyon cukik a gyerkocok!!!

En is beszoktam estenkent nezni de nem igazan mostanaban mozgas.Gondolom a nyar miadt.2-an mi is megyunk vegre haza!!MAr nagyon varom!!!!!!!!!

Zoe megvan.ar nagyon nagy lany!Ugyesen megy mar.Bar meg esik de egyre ugyesebb.Nem beszel meg de mindent ert amit mondok neki!

Lassan bekene adnom a papirjait az oviba.Soknak utana neztem de milyen arak vannak???Hihetetlen!!!Legalabb otthon ez ingyen van!!!!!!Ugy dontottem hiaba tolti a 2 majusba csak szeptembertol adom be.Akkor mar majdnem 2.5 lesz.Remelem akkora mar pelus sem lesz.
Ti mikor adtatok be?Nem viselte meg nagyon?Nem akarom egesz nap csak 2-3 alkalommal 3-4 orara.Nekem ez annyira fura hogy matracokon alszanak.Fizetek es nem telik nekik agyra???Meg ha alszik alszik ha nem nem.azert meg kicsi hozza hogy ne aludjon!

Na megyek mert alszik es meg sok a dolgom!Szep napot indenkinek!!!
picizoe
 
 


Szia Dóri!

Lara nem jar oviba, mert itthon vagyok es meg nem akartuk beiratni, majd csak 4 eves koratol. Bar ez meg valtozhat, mert lehet, hogy jobb lenne neki a nyelvtanulas miatt hamarabb, de egyelore a ferjem hallani sem akar rola. Gyorsan irom amit az elobb megtudtam! Felhivtam hugomat es O mondta, hogy neki tobb kolleganoje is van, akik bolcsibe, oviba hordjak a gyerkocot mar egeszen pici kortol (6-9 ho) es nem kell semmit fizetni erte, mert kertek tamogatast a city council-tol, es teljesen atvallaltak, igy terites nelkul jarnak a lurkok bolcsibe es oviba. De! Az elobb volt itt a portugal baratnom is es O is mondta, hogy szeptembertol megy vissza dolgozni, akkor a kisfiu 8 honapos lesz, nem akarta bolcsibe adni, talaltak egy babysittert, aki 3,5 £-os oraberert vallalta a babat, O is kert tamogatast a city council-tol es havi 100 £-ot fizet helyette majd a council. Szerintem neked is erdemes lenne bemenni es megerdeklodni, mert ismered a mondast, ha adnak fogadd el... Nagyon csaladcentrikus a rendszer, szerintem tuti nem kell majd teljes arat fizetned. Valamikor remlik, hogy kerdezted, a housing benefitet es a council tax benefitet! Csak bemesz, kikered hozza a formot, kitoltod es beadod. Ennyi. Barki kerheti es szobara is adjak. Itt nalunk nagyon gyors az ugyintezes is. A ferjedtol fog kelleni 5 heti fizu papir, ha kapsz child benefitet arrol a hatarozat, ugyanigy a working es child tax creditrol is ja es 2 havi bankszamlaegyenleg. A formon kivul nekunk mindent azonnal vissza is adtak, csak lemasoltak. Ugy tudom, hogy 1 szobara 53 £/ho jar, de ez nem 100%, de igy remlik. Probaljatok meg, vesztenivalotok nincsen. A kis penz is penz.
Na megyek, mert iszonyu hosszu volt ez a nap! Remelem tudtam segiteni, bocs ha keson! Ha barmiben tudok, csak kerdezz! Probalok minnel elobb! Szep estet! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Koszi az infot Dorka!

Remelem mindenki jol van azert!En is beugrottam!
Zoanak adok a csapviz helyedt Evian-t.Ugyen nem lesz baja tole?Sok helyen olvasom hogy ihatnak csak ezt meg azt ne tartalmazzon.Leirom mi van az evian-ban:1 liter/mg
kalcium:80
magnezium:26
sodium:6.5
pottasium:1
bicarbonates:360
sulphates:12.6
chlorides:6.8
nitrates:3.7
silica:15

Szerintetek?csak mert olvastam hogy hosszu tavon karositja ha nem a megfelelo vizet issza!

Amugy jol vagyunk!Az oruletbe kerget ez a no!Mindent huz ki,szed le..........megallas nekul egesz nap!Mintha duracel elemmel menne!!!Hetfon reggel megyunk vegre haza es 22-en jovunk vissza!Igy elore is bocsi de ne is eltunok egy rovid idore!De irok ha tudok ha nem akkor jelentkezem ha vissza jottunk!

Szep hetveget mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, latom mindenki nyaral, csak Dorka es Picizoe tartjak a frontot!
Picizoe, jo utat holnapra! Nekunk is mar csak masfel honap es repulunk! Mar en is ugy vagyom haza!

Dorka! Hatalamas mar Kevin!! Majd ha idod engedi, tegyel fel megint kepeket!

A kepfelteves mindenkie vonatkozik! Legyetek szivesek mindenki, egy kis frissitest csinalni!! Tudom en se tul gyakran jutok gephez, de jo lenne mar latni kicsi forumunk apraja-nagyjat!!

Matt meg nem fordul meg, a babaklubbol ismert korcsoport tarsai kozul is csak egyetlen egy tud meg atfordulni. Erik nagyon ugyes , ahogy Bea arta, hogy mar nehany hete forog. Nekunk inkabb a beszelokenk fejlett, rengeteget dumal..., tiszta apja :lol:
Nagyon-nagyon vidam fiu. meg igazan sirni nem is hallottam, hala Istennek!

Most kivancsi vagyok mi lesz, mert penetken voltunk merlegelesen 6870 gramm volt a 21 heten es mondtam a health visitornak hogy szerintem a BCG-je negativ lett, nem valtotta ki az immunvalaszt, mert nem volt piros es nem fakadt ki. Hivott telcsin az
nap delutan, csak nem hallottam, igy majd holnap hivom vissza. Magyarorszagon mikor mukodne ez, hogy visszahivnak?

Meg egy kerdes? Neketek nem hullott a hajatok? en mar lassan kopasz leszek, de komolyan!! hajmosaskor annyi hullik, hogy total eltomodik a kad lefolyoja. a fesulkodesrol ne is beszlejunk
minimum 200 szal jon ki egy-egy alkalommal. Valami javaslat? Hagyjam abba a szopiztatast? Vagy mit szedjek, nektek nem volt hasonlo helyzet?

Na most megyek, mert meg a konyha rendberakasa var ram.

Mindenkinek szep almokat es kellemes hetet!

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok. Hetek ota probalok jonni de valami mindig kozbejon. Most meg a laptopom is elszallt, hat irto boldog vagyok. Nem hianyzik az ujnak a koltsege. Ezt most ipodrol potyogom agybol, muszaj volt mar beneznem es hat most keritettem ra idot, ilyen idotajban. Nils 1-kor kezdett el erosebben nyuzsizni, evett, 1 ora volt a bufiztetes. Ejjel ettol a falra tudnek maszni. Jol megszenvedtem a peluscserevel mert ulve kellett. Szegenynek ugy visszajott a tej mikor lefektettem hogy borzalmas volt nezni. Nappal szerencsere nincs ilyen gond, akkor sokkal konnyebben jon az a bufi.
Orommel nezegettem a kepeket, most csak az utolso oldalt tudtam vegigfutni. Aludni is kellene :) nagyon aranyosak a lurkok.

Mi jol vagyunk, Nils alomjo baba, siras nagyon ritkan van, az is akkor ha nincs keszen a cumisuveg amikor o ehes. Vegtelen sokat mosolyog, aranyosan gugyog, a jatekokkal meg jol elvitatkozik :) No mnt a gomba, mult szerdan 6150 gramm korul volt. Szegeny a mult heti oltas utan ket ejszaka is lazas volt, nagyon rossz volt nezni hogy beteg.

Na megyek szunyalni mert nem fogom birni a reggeli 7-9 oras "akkor sem alszom vissza, vegyel a kezedbe" bizniszt.

Jo ejt

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Nalunk kaosz van ismet. Anyaeknal voltunk ket hetig (en a ket gyerekkel Feri nelkul) es eloszor Kristof kapott bakterialis torokgyulladast, harom napig szunet nelkul orditott, tele volt a szaja holyagokkal. Csak vizet ivott, enni kb semmit sem tudott.
Mire o rendbe jott, addigra Erik lett beteg, neki is torokgyuszira tippelt a doki, de megsem az volt, valami mas. Lazas volt par napig, majd elmult, de maradt a rossz kedv. Ejszaka konkretan SEMMIT nem aludt, nappal is csak olben ringatva, de ugy, hogy kozben is sirdogalt.
Majdnem agyverzest kaptam, azutan rajottem, hogy mi a baja: fogzani kezdett. Es ez kesziti ki ennyire.
Kristofot anno egyaltalan nem torte meg a fogzas, szegeny Erik meg belebetegedik. Meg mindig nem vagott at a fog (also ket kozepso metszo jon), viszont szombat ota kap chamomillat, azota mar majdnem a regi. Nagyreszt alszik ejszaka, egyszer ebred enni, napkozben feszt mosolyog. Annyi, hogy a napkozbeni 2-3 oras alvasok eltuntek, csak olben alszik. Aludna. De nekem nincs idom egesz nap ulni vele, szoval igy keveset alszik sajna.

Hozzataplalast elkezdtem, de nem haladunk sehova. Nem igazan tud kanalbol enni, ki sem nyitja a szajat, ha igen, akkor is kitolja a nyelvevel a kajat es semmi nem izlik neki. Almat, barackot, meggyet es tejpepet probaltam, illetve krumplit is kulon, meg suritesnek.
Szoval idegtepo pacsmagolas az egesz, plusz rajott ez a fogzas, igy abbahagytam, de a tapszer meg mar nem eleg neki (ezert ebred ejjel).
A heten ujra kezdem a probalkozast.

Mozgas: nem haladtunk elore, sot! hatrol hasra fixen forog meg most is es valahogy bejarja igy az egesz agyat, hatra fele tolja magat. De a hasrol hatra forgast csak par napig csinalta, a betegseg ota nem. Elfelejtette? Nemtom...
Mariann: nyugi, ami kesik nem mulik. A gyerekek nagyon nem egyforman fejlodnek, meg a testverek sem, latom jol.
Eriket mondjuk en nem mondanam gyors tempojunak Kristofhoz kepest. (Probalom nem osszehasonlitani oket, nem is kovetelek, de tenyleg nem egyformak.)
A lenyeg: Kristofnak negy honaposan bujt ki ket foga, kovetkez honapban masik ketto es o akkor mar a szelrozsa minden iranyaba forgott, hatrafele kuszva bejarta a szobat. Mindezt ugy, hogy joval ducibb volt.
Tehat ha hozza nezzuk, akkor Erik tempoja komotosabb, foleg, hogy ez a nyugi korszak bezavart.

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


Sziasztok!
Latom lassacskan elokerul mindenki! :)
Kevikem ugyesen novoget, fejlodik. Nagyon sokat mosolyog es beszelget is. Most eloszor sikerult lefenykepezni, ahogy nevet.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Es most keszult eloszor kep rolam es a gyerekekrol. Altalaban ugyanis en fenykepezek, igy en allandoan lemaradok! :)

Kép

Kép

Kép

Penteken megyunk a kovetsegre Kevit anyakonyveztetni es utlevelet csinaltatni neki. Tok jo lesz! Mara ennyi!
En is varom mindenkitol a friss kepeket! Szep napot!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Dorka: Csodaszep kisfiu Kevin, olyan aranyos a kepeken. Az utolso kep pedig olyan szuper! Nagyon szepek vagytok.

Majd en is mutatok kepeket, csak kozben elszallt a laptopom es egy kicsit bonyolult. Szerencsere meg mielott vegleg elromlott volna, sikerult kimenteni az osszes kepet, meg minden fontosat. Most a pc-rol irok, de erre Mark valami fura geek operacios rendszert telepitett, alig ismerem ki magam es meg az ekezetet sem tudom bekapcsolni.

Gyors bekukk, mert reagalni akarok valamire, meg mielott elfelejtem. Szo volt a poggyaszrol. BA-nal a picinek is jar 1 boron (23 kiloig) plusz 1 kezipogyo, az utobbinak azt fogadjak el, amire az ut soran szukseg lehet. Magyaran pelenkazo cuccos.

Majd meg irok amint tudok, most mennem kell mert furdetni kell.
Sziasztok!

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!
Latom, meg mindig pangunk! :)
Remelem azert mindenki jol van!
Nalunk a helyzet valtozatlan. Kevi orra meg mindig bedugul, sajnos. De egyebkent egy kis "mosolyalbum"! :) Nagyon jokedelyu, csupa mosoly kisfiu. "Beszelget" is, es par napja felfedezte, hogy tud sikongatni. Annyira edes, meg kell zabalni.
Tudom elcseszem, de egyutt alszunk, ugyanis rettegek ha nincs mellettem, hogy nem hallom meg, ha bedugul az orra es nem kap levegot. Este 8-tol reggel 8-ig alszik ugy, hogy ha ejjel 2-kor es 5-kor kezd nyuzsizni, mar etetem is, fel sem ebred. Nagyon jo baba. Delelott aztan 11-ig fent van, eszik, elalszik es 2-kor ugyanugy, mint ejjel, szinte csukott szemmel eszik es alszik 4-ig. de amikor ebren van, szereti ha anyazhat! :) Sokat beszelgetunk. :) Van 1 kis pihizoszeke, fel van aggatva mici macko, fules, tigris es malacka, ezeket nagyon sokaig elnezegeti, beleakad a kis keze, himbaloznak, beszel hozzajuk.
A legujjabb, hogy megtalalta a kezet es eloszeretettel ragcsalja, akkor is, ha nem ehes.
Lara meg mindig sokat segit korulotte, vagy pedig a sajat babajaval csinalja azt, amit en Kevivel. Ja! Es halali szovege van.
Dzsenam pont az idegeimre megy mar napok ota, mert mar 2 hete elutazott a baratnoje Mo-ra es szetunja az agyat. Ha pedig unatkozik, az idegeimet orli. HUUU! Kiskamaszok!
4-en volt a hazassagi evfordulonk! A ferjem egy gyonyoru csokor viraggal es egy gyuruvel lepett meg. Annyira imadom! Fincsi vacsit foztem, gyertya stb, es itthon unnepeltunk.
Azt hiszem ennyi tortent mostanaban.

Hajni! Hanyszor es mit eszik Nils? Ja! es mennyit egy kajalasra?
Kevi meg mindig 8x eszik egy nap, 100-110 ml-ket. Egy kicsit keveslem, Lara ennyi idosen mar 160 ml-t evett, az is igaz, hogy csak 5x. Pedig szepen fejlodik! Kb 5,5 kg. Megduplazta a sulyat az elmult 11 hetben.

Hello mindenkinek!
Varom a jelentkezeseket! Dorka

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

Udv mindenkinek!Jelentem mi is megvagyunk!!!!Meg itthon!Nagyon jol érezzük mwagunkat!!!!Öszintén semmi kedvem vissza menni!!!!!

Zoé nagyon jol van!Élvezi hogy sokat mehet káká es hogy mindenki vele foglalkozik.Hálistennek mindenkit megismert es nagyon jol vette a változasokat,uj helyeket....................

A páromék csinaljak a házunkon a tetönket.Igy mi napközbe anyuméknal vagyunk es csak aludni megyünk apánkhoz!

Vasárnap megyünk vissza! :cry: :cry: :cry: :cry:

Majd irok onnan es teszek föl majd par képet!!!

Hogy a fiuk mekkorat nöttek!!!!!Mindannyian nagyon cukik!!!!!!!!!

Puszi mindenkinek!!!!!!!!!!
picizoe
 
 


en most talaltam ezt a babanetet, Angliaban elek, es 4-5 hetes terhes vagyok, aminek most meg nem tudok felhotlenul orulni, mivel 3 eve a 8. heten elvesztettem egy terhesseget. Mivel 45 eves vagyok, en mar nem is hittem hogy velem ez megtortenhet, foleg az elozoek utan, de most otthon voltam 3 het szabadsagon, hat megtortent megint a csoda. Remelem, most rendben lesz minden. De felek is egy kicsit semmit sem tudok az itteni helyzetrol, milyen jogaim vannak, milyen ellatast kaphatok. Bar egyelore varom, hogy a midwife felhivjon, mikor kell vizsgalatra menni, mert a surgeryben az orvos csak a vernyomasomat merte meg, hat azt en is megtudom a munkahelyemen. Senkinek nem merek beszelni az allapotomrol, amig nem biztos, hogy kihordhatom a babat egeszsegesen. Csak a ferjemmel tudok egyelore beszelni, de o otthon van Magyarorszagon szegenykem teljesen aggodik miattam, de attol felek, hogyha hazamegyek nekem nem jar az ingyenes ellatas, mivel mar 3 eve itt dolgozom a nursing homeban. Meg hat a penz is hianyozna amit itt keresek es hazakuldok. De talan valaki tud valaszolni, hogy varhato-e hogy felhiv majd ez a midwife, vagy csak a doki akart lerazni?
kisiluci
 
 


Szia Kisiluci!
Gyorsan valaszolok, csak par percem van. Eloszor is udv a korunkben. :)
Szoval a midwife fel fog hivni, de nem fogja elkapkodni. Mar csak azert sem, mert itt osszesen 2 uh vizsgalat van a terhesseg alatt, az egyik a 12. heten, a masik a 20.-on. Mivel neked mar volt vetelesed, szerintem ne vard meg, hogy hivjon, hanem menj el hozza, kerj egy idopontot. Ugyanis veteles utan, fokozottabban figyelnek rad, de ahhoz tudniuk kell, hogy mi volt veled korabban.
Egyebkent jobban jarsz, ha itt hordod ki a babat, legalabbis ami az anyagiakat illeti.
Mar terhesen is 2 fele penz jar, 1x 190£, egyszer 500£. Ha megvan a baba, akkor a child benefit, child tax credit. Igenyelhetsz alberlet tamogatast (housing benefit), es council tax benefitet. Mivel dolgozol, "gyed" szeru penzre is jogosult vagy.
Konkretan mire vagy kivancsi meg?
Szaladok, sir a babam!
Hello! Szep napot!

Kép
Kép
dorka75
 
 


koszonom dorka75 hogy valaszoltal es en is arra gondoltam, hogy a jovo heten fel fogom hivni az adott telefonszamot, mert rettenetesen izgulok. egyebkent semmi rossz jelet nem tapasztaltam, kicsit feszul, szurogat a hasam meg surun kell pisilni, de ez minden. A jovo heten mar lehet, hogy tobbet is lehet majd tudni, ha megvizsgalnak.nagyon bizom hogy minden rendben lesz. gondolom, azok a penzek majd akkor lesznek valosak, ha mar biztos, hogy egeszseges terhessegrol van szo, de igazabol nekem most a penz az ami a legkevesbe izgat, inkabb meg en fizetnek, csak rendben legyen minden. majd irok, ha tortenik valami. szia, szep napot mindenkinek!
kisiluci
 
 


Szia Kisiluci!
Szoritok, hogy minden rendben legyen.
Tul nagy vizsgalatokra ne szamits! Itt nincs nogyogy vizsgalat terhesseg alatt, nem vizsgalnak manualisan a fertozesveszely miatt. A terhesseg termeszetes dolog, nem betegseg, igy is kezelik, es nekem allandoan hangoztattak. Max annyit fognak csinalni, hogy hamarabb csinalnak uh-t, es mivel mar volt vetelesed, nem csak 2 lesz, hanem tobb. De kb. ennyi. Ja! Gondolom, majd surubben kell a midwife-hoz menned, aki a 12. hettol majd hallgatja a baba szivhangjat!
Sok erot es egeszseget kivanok, es azert jelentkezz neha, hogy mizu veled! Szeretnem azert tudni, hogy minden rendben van.
Szep estet! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


szia dorka, nagyon koszonom, hogy valaszoltal, jo hogy van valaki, akivel lehet errol a helyzetrol beszelni. meg nem hivtam fel a midwifet, varok 2 hetet, most egyelore jol vagyok, csak olyan erzesem van, mintha meg akarna jonni a verzes, de hal istennek, semmi verzes nem mutatkozik, csak feszulo erzest erzek, meg szedulok neha. A 7-8 heten mar ugyis meg kell latni a kis lenyt az uhn, addig meg probalok nem izgulni, ezt megteszik helyettem a ferjem es a ket felnott fiam, akik rettenetesen izgulnak, hogy 'anyaeknak osszejojjon'. ugy gondolom, hogyha nem erzem rosszul magam, akkor a jovo penteken felhivom a midwifet es kerek idopontot tole. Nagyon bizom, hogy most minden rendben lesz. Majd irok, hogy mi tortent. Egyebkent lattam a kepeket a gyermekeidrol, csodalatosak, igazan boldog lehetsz. minden jot nektek szia. icu
kisiluci
 
 


Sziasztok!
Én nem vagyok kinti kismama, de szeretnénk kijutni úgy két év múlva, és addig mindenféle információ jól jönne.
Milyen mostanában a közhangulat az angolok körében a bevándorlókkal/külföldi munkavállalókkal kapcsolatban? Tudtok mesélni, van tapasztalatotok?
Párom tűzoltó és mivel szereti nagyon a szakmáját, jó lenne ha kint is el tudna helyezkedni ebben a munkakörben. Már van egy-két fontosabb infom, hogy Angliában hogy működik a tűzoltóság, de olyan hatalmas az az ország, és tulképpen nekünk mindegy lenne, hova megyünk, csak ne London és ne nagy város legyen.
Valamelyikőtöknek nincs ismerőse esetleg, aki tudna még ebben a témában többet mondani? Hol lehet keresni egyáltalán munkát, vagy esetleg lehet-e valami központi helyre beadni önéletrajzot, ahova aztán bármely angliai parancsnokságról befutnak a felvételi igények?
Azt tudom, hogy az új kormány most pont a közszférát nyesegeti kint, mmint létszámot akarnak csökkenteni, de hátha ez két év múlva már másképp lesz...bízok benne.
Előre is köszi mindenkinek. És olvasni foglak titeket, mert erőt adtok. :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Sziasztok Lanyok!

Olyan regen nem irtam, hogy mar lassan be se merem tolni a kepem :oops:
A visszaolvasas is kesobbre marad, a kepeket megneztem, gyonyoruek a gyerkok es oriasit nott mar mindenki :)

Kinek hogyan telt a nyara ? Ez az idei nyar igazan melegnek mondhato es meg most is nagyon jo ido van szerencsere :D

Mi befejeztuk a lakast, voltunk meg kirandulni egyet Newcastleban, gyonyoru varos , mostmeg mar keszulodunk lassan a suliba. Marcinak is nagy fordulopont ez, kivancsi vagyok hogy megy majd Neki :)
Hetfotol kezdjuk a "szoktatast " :)

Dorka azert te latom tartod a frontot, Te vagy a forum lelke :)


Kisiluci, Csibic udv a korunkben :)


Meg megprobalok visszaolvasni, mert nemigazan vagyok kepben, meg kicsit surubben jonni, mindenkinek szep hetet !! :)

KépKép
thomaildi
 
 


Szia Mindenki!
Remelem, mindenki jol van es a babak is egeszsegesek.
Holnap reggel megyek uh-ra, mert egy kis vilbarna folyast tapasztaltam, ami nagyon keves volt, es nem is tartott 1-2 oranal tovabb, de a doki azt mondta, hogy jobb ha elmegyek uhra mivel 3 eve volt egy megszakadt terhessegem. Bar nem tudom, mit fognak latni egy kb 6-7 hetes kis valamin, bizom benne, hogy minden rendbe lesz, bar a korom miatt fel vagyok keszulve mindenre, de azert nem esne jol, ha rosszat mondananak. Azonban most csak jora tudok gondolni. A ferjem is azt mondta, hogy ne feljek, minden rendbe lesz es csak jora gondoljak. Remelem, holnap jo hirt tudok irni nektek. Most mennem kell, mert ejszakas vagyok es meg megprobalok hunyni egy kicsit, bar tul izgatott vagyok a holnap miatt. Udv mindenkinek! :D
kisiluci
 
 


Sziasztok!
De jo, hogy lassacskan visszater az elet a forumunkba!

Szia Ildi! Mar nagyon hianyoztal! Milyen lett a lakas? Dobsz fel par kepet? A fiukrol se lattunk mar regen!
Szurkolok Marcinak! Ugyes kisfiu, biztos rendben lesz minden, bar nem mindennap kezd az ember sulit! Emlekszem amikor Dzsena ment eloszor iskolaba, idegesebb voltam mint O es jobban is izgultam! :)
A nagyok hanyadik osztalyt kezdik?

Kisiluci! Na akkor eljott vegre a nagy nap! Nagyon szoritok neked! Csak pozitivan allj hozza, es minden rendben lesz!
Tenyleg boldog is vagyok, gyonyoru csaladom van! :)
Mindenkeppen irj, hogy mi volt uh-on!

Szia Csibic! Udv a korunkben! Orulok, hogy csatlakoztal, jo kis csapat ez! :)
De segiteni nem igazan tudok! Legalabbis fogalmam sincs, hogy hogyan kell jelentkezni a tuzoltoknak! Megprobalok utananezni, de nem igerem holnapra!
Egyebkent jo itt kint a hangulat! Nekem semmilyen negativ tapasztalatom nem volt meg eddig az angolokkal. Kedvesek, segitokeszek!

Mennem kell, kezdodik a Gyilkos elmek! :) :) :)
Puszi mindenkinek! Jo ejt!
Vajon a tobbiekkel mi lehet?
Jo sokaig nyaralnak!!!
Picizoe!!!
Olive!!!
Mariann!
Bea!!!
Hajni!!!
:) :) :)

Kép
Kép
dorka75
 
 


Szia Mindenkinek!
Nagyon szomoru vagyok, ugyanaz tortent, mint a legutolso esetben. a baba meggondolta magat es nem fejlodott tovabb. holnap megyek a korhazba 'befejezesre'. hat, eddig tartott az oromom, es meg azt se mondhatom, hogy legkozelebb, mert en mar benne vagyok a 'korban'. Azert orulok, hogy egy kicsit koztetek lehettem, minden jot nektek es koszonom a biztatast, amit toletek kaptam. Most megyek es jol kibogom magam, hatha segit. Sziasztok.
kisiluci
 
 


Kisiluci!

Nagyon sajnalom hogy ez tortent Veled ujra :cry:

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok

Jelentem meg elunk!!!Otthon voltunk 3 hetig.Nagyon jo volt feltoltodni!!!!Es a meleg!!!!Imadtam!!!Zoe is hogy mindenki korberajongta!!! :lol: :lol:
Megismert mindenkit!Nagyon jol elvolt.
de most hogy visszajottunk anyas lett!Gondolom korral jar.Na es hisztizik ha nem kap meg valamit es akkor huzza a hajat,magaba vagy belem csip,csapkod.Remelem ezt is gyorsan kinovi.Az ejszakai alvasa negetiv iranyba fordult!Eddig ugye vegig aludta szepen most pedig sokat felkell es rogton keservesen sir!!!!!!Nem lehet megnyugtatni ,sok ido kell meg vissza alszik.Es ezt tobbszor is megcsinalja ejszaka!!!!Olyan mintha felne a sotetbe vagy hogy messze vagyok.............Pedig 1 lepesre alszik tolunk.Pobaltam hogy kiveszem de amint visszarakom megint felsir.
Mar 15 honapos mult.Szalad,jo kedvu,jo eszu.Minden erdekli!!!Par dolgot mond meg csak:aga=anya apa,kaf kaf ez mindenfele allat,gyeje ez a gyere,brum=minden ami zug es brug,mama=mama,pap=papo kap=kapcsolni,kapaszkodni.Erti amit mondok hozza ide,vegye fol,le..............Rengeteget fejlodott!!!!Mar 9 foga van!!!!
Hirtelen ennyit!Ha lesz idom dobok fel par uj kepet!!!

Kisluci-Sajnalom a dolgokat!!!Azert ne add fel!Sajnos tudom mit erzel!!!!!!
picizoe
 
 


Kép Krumpli soska szosszal Kép Porszivozok mamanak Kép Fozok Kép Dance monkey dance:-) Kép A kepi cipoje.Meg kicsit nagy!;-) Kép Langos!!!! Kép Most anyanak segitek!!! Kép Fari bemutato! Kép No comment!:-) Kép Anyaval
picizoe
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is előkerültem végre!:)

Igyekszem lassan visszakerülni a vérkeringésbe. Egyenlőre én is a képeket nézegttem és ahogy elnézem szépen nőnek a gyerkőcök mindenkinél. Dorka! Látom Te voltál a front tartó.:)

Nálunk semmi érdekes nem történt a nyáron. Még az elején levizsgáztam E3-ból. L1-re már nem ebbe a suliba fogok járni, mert enyhén felmentek a tandíjak (kb. a duplája) és mivel nem kapok semmi juttatást (mert pár vagyunk), így az egészet ki kellene fizetnem. Még úgy sem kapok kedvezményt, hogy alacsony kereső vagyok. Ati azt mondja, ennyi pénzért már egy magánsuliba is eljárhatok. Valószínű az lesz. De ugye ezt is keresni kellene. :roll:
Aztán voltunk otthon nyaralni 2 hétre kocsival. Egész jól sikerült a kis kiruccanásunk, volt pár nap jó időnk, próbáltuk kiélvezni az otthon töltött napokat. Ha minden jól megy, tavaszra hozunk ki egy kiskutyát. Aki mondjuk addigra már nem lesz annyira kicsi, dehát a szabályok értelmében, le kell töltenie a karantént. Apu viszi majd oltani, meg csippeztetni, még útlevelet is kell csináltatni neki. Akkora feneket keírtenek egy kisállat kihozatalnak, hogy őrület... De nem baj, végigcsináljuk.:) A cél érdekében mindent.
Voltunk nődokinál is. Zöld lámpát kapott a babaprojektünk.:) Most próbálkozunk, aztán ha nem jön össze, akkor fél év múlva (azaz télen) megbeszéljük a továbbiakat. Hát azóta is próbálkozunk, de eddig semmi. Sőt, a ciklusaim is egyre rövidebben.:( Elkezdtem hőmérőzni, hát nem vagyok elragadtatva. :cry: Mondjuk most nem is állunk helyzet magaslatán, Atinak homloküreg gyulladása van. Már két hete csak kínlódik a sok cucctól az orrában, de laglább most már tisztul neki. Emelett persze egy csomót dolgozik. Hogy lesz nekünk így gyerek?... :roll:
Aztán meg éljük a hétköznapokat. Egyik ismerős kislánya, 11 éves, most kezdte az iskolát, nagyon még angolul sem tud, de állítólag szereti.:) Nem semmi, egyből a mély vízbe. Másik ismerőséknél meg hamarosan érkezik az új családtag, még kb. 3 hét és egyel többen lesznek.:) Már voltunk babaholmi mustrán. Kíváncsi leszek, hogy alakulnak majd a dolgok.:)

Most ennyire futotta. Mennem kell dolgozni. :?
Puszi Mindenkinek! Szép napot! :)

Adri
_adrika_
 
 


sziasztok!

Na ha mindenki kezd visszatérni,hát jelentkezem én is!:)azt persze nem ígérem,h rendszeresen jövök,arra sajna nincs kapacitásom,de azért igyekszem!

Jó újra "látni" titeket:)

Kisiluci!
Annyira,de annyira sajnálom :cry: Légy erős!Kitartás!!!

Picizoé!

Zoé nagyon édes a képeken!
A hiszti meg az éjszakai sírás(félelem)életkori sajátosság is és közrejátszhat az is,h nemrég jöttetek vissza.Neki még sok az a 3hét,amit otthon töltöttetek.

Csenge nálunk is kezd egyre akaratosabb lenni,volt már pár durvább hisztije is,de "ráhagyom",nem tulajdonítok neki különösebb figyelmet,hagyom,h lenyugodjon,aztán,megmosom a kis arcát és megbeszélem vele a dolgot.Ez eddig bejött.

Tényleg jók a képek a kispasikról:)


Adri!
HAJRÁ-HAJRÁ!!!:)nemrég jutottál eszembe,hogy állhat a babaprojekt.Akkor be is kukkantottam,de nem találtalak...
Attilának mielőbbi gyógyulást,h aztán újult erővel léphessen a tettek mezejére :wink:
Neked gratu a vizsgádhoz,ügyi vagy!
Milyen kiskutyusotok lesz?
Nekünk is otthon maradt a 3.gyerek,egy másfél éves bordeaux-i dog,de amint lesz kertünk,már hozzuk is mi!!!
Én úgy tudom,nem kell karantén,csak kell csináltatni otthon egy vérvételt,ami kicsit drága,mert Németo-ban csinálják meg,aztán annak van egy ismétlése és utána lehet kihozni.Lehet nem jól tudom,de úgy emlékszem,az nincs fél év!

Ő már meglévő kutyus,vagy most vettétek,vagy csak tervben van?

De ezek szerint,mégsem mentek haza:)

Csibic!
Üdv köztünk:)ÉS ÓRIÁSI GRATULA A KIS POCAKLAKÓHOZ:)
Én nem vagyok ilyen téren jártas,bocsi...

Ildi!
Igen jó lett a lakás:)és készül a levél,remélem ma este senki nem szól-ill. sír közbe...(Gondolok itt a kicsi lányomra :roll: )

Mi jól vagyunk!2 hete szombaton volt Csenge 2.szülinapja,ami nagyon jól sikerült,csak sajnos a nagyszülők csak skype-on keresztül lehettek velünk :(

Apánk éjjel-nappal dolgozik,totál ki van merülve,de péntektől egy hét szabi :lol: Hát most hirtelen ennyi...igyekszem jönni!Nagy puszi mindenkinek!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok Lanyok!

Egy gyors hozzaszolas ,mig Mano nezi a meset :)

Jo hogy visszater ide meindenki ujra :)

Picizoe, Zoe oriasit nott megint, nagyon szep :D
Mikor mi visszajottunk magyarbol, Marci is meg volt zakkanva vagy 2 hetig, turelem, szepen lassan visszarazodik a regi kerekvagasba :)

Adri, neketek megy a drukk ezerrel, jonnek a hosszabb ejszakak , hidegek, az embernek ugysincs kedve kimozdulni , lesz egy kicsit tobb idotok egymasra :wink:
Noverem mar feladta a probalkozast, nem is akart mar tobb babat, 36 eves, es most 13 hetes terhes :)
En is Entry 3-al vegeztem, tegnap kezdodott az uj tanev . £270 korul lesz iden is, amit 3-4 reszletben lehet fizetni, mert mi van ha visszakoltozol, vagy a munka miatt nem tudod folytatni , aztan visszaigenyelni maceras .Ezt most mondta a tanarunk . De mi kapunk working tax creditet, igy £40-bol meguszom . Esetleg valamelyik konyvtarban nem inditanak ilyen nyelvtanfolyamot?

Reni, varom a leveled, aztan majd turelem en is egyszer csak fogok irni :) Elfelejtettem szulinapra irni Csengenek,pedig neztem a Facebookon a kepeket :oops: Ezeuton potolom, es nagyon Boldog Szulinapot Kivanok a lanykanak :)
Papirokkal hogy alltok ? Jott mar valami valasz ? iskola utan erdeklodtetek mar ?

Dorka keretik jelentkezni :) remelem jol vagytok .Meg a tobbi kismamank is :)

Ennyi fert mara, keszulunk a suliba , meg gyorsan feldobom a kepeket amiket kicsinyitettem, a hazrol meg a blogomban meg tudjatok kukkolni a tobbit, azt mar lusta vagyok kicsinyiteni :lol: Csak kattintsatok a www-re a vonalzo alattaztan beadja .
Oliverol tud valaki valamit ? teljesen eltunt... :cry:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak mostansag allandoan uton vagyok es semmi idom sincs.
Lara is es Kevin is kinotte az osszes ruhajat, igy aztan folyamatosan potolom. Nem 2£!!! :roll: Bar shoppingolni imadok, ugyhogy nem mondom, hogy tulzottan nehezemre esik ujakat venni. Csak szegeny ferjem gyozzon minket anyagilag!!! :lol:
Kevi oriasi!!! Ma 2x is 6 honaposnak neztek! Csupa mosoly, bubaj! Imadnivalo!
Lara tovabbra is a csalad dumagepe! :roll:
Dzsenanak elkezdodott a suli! Mar varta!
Attilaval pedig alig van egymasra idonk! :cry:
Tegnap voltunk Londonban, a kovetsegen, megcsinaltattuk vegre Kevi anyakonyvezeset es utlevelet! Megint elborzadtam! Annyira ellenszenves nekem London. Olyan remiszto! Nagyon orultem amikor vegre hazaertunk.

Kisiluci! Nagyon sajnalom, ami tortent! Fel a fejjel!

Picizoe! Tenyleg sokat nott Zoe! Es elbuvolobb, mint volt! Nagyon aranyos, gyonyoru kiscsaj! Jo, hogy visszajottetek vegre, uncsi volt szinte mindig csak magammal dumalni! :lol:

Adrika! El se hiszem, hogy Te is elokerultel!!! :lol:
Mostmar akkor mindent bele, nagyon szurkolok nektek!!!

Reni! Megy a level, ha sikerul, akkor meg ma!
Mi is nagyon szeretnenk egy kutyust, de itt nincsen kertunk, legalabbis azt a 3 m2-t nem nevezem annak, igy majd az uj kecoban. Remelem tavasszal. Bar 1 honapja uj szomszedaink vannak, 1 lengyel par egy 2,5 eves kislannyal + a leginkabb itt tartozkodo rokonsaggal es baratokkal, ugyhogy azota nagyon koltozhetnekem van, mert iszonyu hangosak. Ha siman beszelgetnek akkor is ordibalnak! HUUU! Tegnap a ferjem mar ejje 10-kor atment szolni, hogy halkabban, mert nem hallottam a tv-t es Dzseni nem tudott aludni!

Ildi! Jelentem itt vagyok! TE voltal eltunve! Ja! Es priviben is te kovetkezel!!!
Teljesen el vagyok ajulva!!! Eszmeletlen jo pasik a fiaid!!! Ezt Lara es Dzsenike is megerositette!!! :wink: Majd mindjart megnezem a blogot is! Bar a konyhabol ami latszik, nagyon bejon. Hasonlo szinu az enyem is!

Most ennyi, mert ebred Kevike! Ha lesz idom, dobok fel kepeket en is!
Puszi mindenkinek! Jo ujra veletek! :P

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lányok!

Reni! Már megvan a kutyus, drótszörű tacsi kölyök, 17-én lesz 3 hónapos. Utána jártunk pontosan, hogy hogyan lehet kihozni kutyát. Attila még az itteni állatorvosi kamarának is írt és onnan tudjuuk, hogy 3 hónapos kora után kell beadatni egy veszettség elleni oltást, aminek az eredményét fel kell vinni Bp-re és ott egy laborban megvizsgálják. (A pontos cím, mfent van az állatorvosi kamara honalpján.) Az olráts után lehet csippeztetni, és ha jó lett a véreredmény, akkor az oltástól számított 6 hónap múlva lehet kihozni a kuytust. (Azt nem tudom, hogy kell e ismételni az oltást vagy sem... :? ) Kell kiállítatni útlelevel is a kuytának. Ebbe kell beleiratni a véreredményt, hol, mikor lett levéve stb., aztán a kihozatal előtt 36 órával féregteleníteni kell és ezt percre pontosan be kell írni az útlevélbe. Hát így jöhet ide ki egy kutya.
Most anyukámék intézik neki az állatorvost, meg az oltást, ami már a jövő héten esetdékes lesz.:) Ha minden jól megy, akkor tavaszra már itt is lesz.:)

Csengének pedig utólag is Nagyon Bolgog Születésnapot!!! :)

Ildi! Benéztem Hozzád a blogba! Nagyon jó lett a ház!!! Nagyon jó színeket választottatok. Nekem kicsit furcsa az a nagy kandallókémény. Mekkora helyet elvesz a térből! Gondolom sakkoztattok a bútorokkal eleget.
Amúgy gartulálok a viszgádhoz!Jó neked, hogy csak 270 font a suli. Nálunk 525. Éshát a színvnal... Durva... Néztünk másik sulikat, azok még drágábbak, de legalább intenzív kurzusok. Ha sikerült valahova bekerülni, el fogok kezdeni másik munka után nézni is.
A babadologgal meg igyekszünk.:) Titkon én is az őszben bízom!:D:D
Ja, és hadd ne feletjsem már el én se, tényleg nagyon helyesek a pasijaid!!!! Én a helyedben féletném őket! Főleg ezektől az angol lányoktól!!!:P

Dorka!Hát előkerültem.:) Ami Londont illeti, teljes mértékben egyezik a véleményünk. Én 3-szor is jártam már ott, de egyik alkalommal sem voltam odáig. Én is alig vártam, hogy hazaérjünk onnan.
Hadd kérdezzem meg, hogy Dzsenának annak idején mennyi idő alatt sikerült megszokni a sulit, a nyelvet, a társait?

Csibic! Akkor én leszen az ünneprontó.:( Mi Leedsben élünk és egyáltalán nem tudom azt mondani, hogy itt szeretik a külföldi munkaerőt. Sőt! Nekem az a meggyőződésem, és így két és fél év után már mondhatom, hogy az angoloknál diszkriminatívabb, rasszistább népet még nem láttam. Az csak duma, hogy ők mindenkivel toleránsak, barátságosak. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy kétszínűek! (Persze ez valószínű helye is válogatja, pl. Dorka írta, feléjük kedvesek.) Itt is van, aki az, a szemedbe, merthát ők ilyenek. Az én munkahelyem egy tökéletes pléda erre. Itt minden angol azt hiszi, hogy az ő fenekében fordulnak meg a világtengerek. Aki már csak egy kicsit is különbözik tőlük, azt le illetve hülyének nézik. Én már megszoktam, hogy nem köszönnek, hogy levegőnek néznek és a munkámmal kapcsolatban ott tesznek keresztbe, ahol tudnak, dehogy hülyének néznek, na ezt már kevésbé veszi be a májam. És akár tetszik, akár nem, én meg is szoktam mondni nekik a magamét. Különösebben nem izgat, hogy amúgy nem szabadna. Mondjuk ki tiltaná meg nekem. Amikor bejön a főnök az épületbe, mindenki lemegy kuytába, mindenki fél, hogy jaj mi lesz, jön a főnök. Én meg meg szoktam kérdezni, hogy mi lenne, ő is ugyanolyan ember, mint te vaga én. Ennyi. Szóval ha jöttök, Leeds környékét nem ajánlom ilyen szempontból, de azért az is biztos, hogy a válság óta országszerte nem szívlelik itt a külföldi munkaerőt.
A munkával kapcsolatban csak annyit, hogy kell a nyelvtudás. Anélkül esélytelen a munka. Sajnos nem tudok neked segíteni a tűzoltó munkával kapcsolatban, de 'jobcentreplus' honlapján tudtok nézelődni. Azt meghogy mi lesz 2 év múlva, senki sem tudja. De reméljük ennél csak jobb lesz.
Bízom benne, hogy nem vettem el teljesen a kedveteket, csak azért írtam le ezek, hogy ne ringassátok magatokat álomvilágban, nem fenékig tejföl az élet itt sem. Kitartást a tervek megvalósításához és sok boldogságot a babához!

Most mennem kell! Szép napot mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Ah, ezt el sem hiszem.
Husz percen at gepeltem, erre eltunt minden.
Kitepem a hajam.
Akkor most meg egyszer nekifutok, de csak roviden, tomoren.

Adri: szukolok a babahoz! A kutya kiviteli temaban nekem is ezek az infoim vannak, mi ugye kintrol hoztunk Magyarorszagra kutyat, ugyanez volt, csak fel ev karanten nelkul, meg egy vagon penzbe kerult, kb 400 font volt.
A melohelyi viselkedes nalunk is ilyen volt sajnos, marmint az en melohelyemen.

Dori: orulok, hogy jol vagytok, nagyot nott Zoe, nagyon aranyos. A hisztis korszak nalunk ilyenkor kezdodott, igaz, hogy amikor Kristof 15 honapos volt, akkor mar Erik megszuletett es eleinte azt hittem, hogy a pici miatt hisztis, de nem. Ez egy korszak. Akaratosak es ha rajonnek, hogy nem mindent ok iranyitanak, akkor kitor a frasz. De ez igy a jo, olvastam, hogy ezen tul kell lenni, sot, egy doki mondta, hogy ilyenkor a mi feladatunk, hogy megmutassuk a gyereknek, hogy ok csak a vilag reszei es nem minden ugy tortenik, ahogy nekik jo lenne. Merthogy elvileg ok ilyenkor meg azt hiszik, hogy ok maguk a vilag, a hisztis korszakban tanuljak meg, hogy ez nem igy van, viszont ha rajuk van hagyva, akkor beloluk lesznek az elkenyeztetett gyerekek, majd az elkenyeztetett felnottek.

Az Eriket kovetoen szuletett babakrol szivesen nezegetnek friss kepeket!
Biztosan ok is nonek, mint a kender.

Rolunk: Feri visszament Londonba, betelt a pohar, anyagilag is szarul alltunk, igy felmondott itt es mar holnaptol dolgozik ott (kedden utazott ki). Egyenlore mi nem megyunk, csak latogatoba havonta, kethavonta, mert Feri ejjel-nappal dolgozni akar es tavaszig, vagy max nyarig rendbeszedni az anyagi helyzetunket, majd eldonentjuk, hogy kimegyunk mi, vagy hazajon o.
Baromi nehez nelkule, Kristofnak is nagyon hianyzik, Feri is depis kint nelkulunk, en probalok eros lenni, de az elso nap szetsirtam magam.

Kristof: aranyos, most kezd kinyilni az ertelme igaza, a hiszti elmult, masfel honapja arany baba, mar az occsere is odafigyel. meg mindig aktiv, szelvesz, eleven, neha on es kozveszelyes, mindenhova felmegy, felmaszik, feljut, mar olyan a hazunk, mint egy eroditmeny, de ez is keves.
A beszedet nem kapkodja el, ossze-vissza szavakat mond mar, de ennyi.
Szol viszont ha kaka van (utolag) es tudja iranyitani a pisilest (ha akarja), viszont bilin ulni nem szeret.
Merete meg mindig nagy, 95 centi korul van es epp 16 kg, foga meg mindig 20, mar honapok ota megvan mind, tobbet mar nem is varunk par evig.

Erik: o is no, mint a kender, 76 cm es 9 kilo felett van, reg volt merve, talan mar kozelebb van a tizhez, nem tudom.
Aranyos, cuki, o rengeteget beszel babanyelven, szinte tobbet hallom a hangjat, mint a batyjaet. A mozgast nem kapkodja el (tok ellentetek a fiuk), gurulva kozlekedik, oldalra tamaszkodva probal felulni, negykezlab hintazik es kb ennyi, teny, hogy a laba egesznap jar, es furge mozgasu, de maszni meg csak hatra tud, vagyis tolat, elore max picit kuszik es feladja.
Ket foga van, lassan fogzik, szenvedosen, 2-3 het ejszakazas jut egy fogra. Mire kijon mind a 20, addigra en megoregszem. Szegenykemet nagyon sajnalom emiatt.
Vegre normalisan eszik, nem akarta megkezdeni a hozzataplalast, lassan haladtunk, valogatos volt, most mar ket tejet kivaltottunk, vagyis ket es felet, meg ket es fel adag tapszert kap, ez igy egesz jo.

Ildi: nagyon szepek a fiaid, a ferjed is jokepu es te is csinos, elegans no vagy. Meg nem is lattam rolad fotot.
En is valahogy igy latom a jovomet, beszelgetni kezdtunk 3. gyerekrol, Feri bizik a lanyban, en biztosra veszem a fiut. De nem is bannam, sot. Szerintem te megerted.

Es vegul nehany foto, majd meg kommentalok tobbet, de mar mennem kell.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
be-a-mum
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem lassan mindenki felbukkant a nyaralasbol, ugyhogy akkor jovok en is. :wink:
Mi szept. kozepen jottunk vissza, kb. 1 honapot voltunk Magyarorszagon es meg osszesen 1 hetet Belgiumban, Nemetorszagban. Nagyon jo volt, rossz volt visszajonni. Lassan visszarazodunk a hetkoznapokba, de allandoan azon agyalunk, hogy jo lenne Magyarorszagra koltozni. Csak sajnos az anyagiak miatt nehez. Most itt se rozsas a helyzet, de meg mindig jobban meg lehet elni, mint otthon. :roll:

Ananacska, nem lehet konnyu nektek igy, ket orszagban, de remelhetoleg csak rovid ideig kell igy elnetek! Tok jo, hogy ilyen sok kepet raktal fel! Hogy nonek ezek a fiuk?! :shock:

Dorka, Dori, Mariann es Ildi, a ti kepeiteket is olyan jo volt nezegetni!

Picilulu, ha jol remlik, azt irtad, hogy elromlott a gepetek, de ha mar lesz ra lehetoseged, te is mutassal nekunk friss kepeket!

En meg a gepre se toltottem le a nyaralos kepeket a fenykepezorol, de ha megleszek vele, majd dobok fel nehanyat en is.

Ildi, egy kicsit szita az agyam, meg sokat kellett visszaolvasnom, de ugy remlik, hogy Marci most kezdte az iskolat. Ha igen, akkor milyen. Talan Lolli csak 2011. januarban kezd, mivel o marciusi es pont a marc. honapban es utana szuletettek nem szeptemberben, hanem januarban kezdenek iskolat. Igen erdekes egy szokas, de az angolok amugyis erdekes modon gondolkodnak, ugyhogy talan nem kene meglepodnom. :wink:
Baratnok teren hogy alltok? Vagy ne idegesitselek? :lol:

Dorka, Dzsennanak magyar baratnoje van? Ugy latszik, kicsi a vilag. :)

Dori, ti meg baratokkal laktok vagy kerestetek kulon lakast?

Ildi, gondoltam rad, amikor visszajottunk Angliaba! A suti zabalasrol otthon se tudtam lemondani, de otthon senki se sutott nekem diatasat, na meg a cukraszdakban is feherbuzaliszt es cukorhegyekbol keszulnek a sutik, ugyhogy 2 kilo plusszal jottem vissza. :cry: Azert annyira nem busulok, mert 1 mar le is ment es beindult mar az "itthoni dietas cukraszdam", ugyhogy nincs megvonas tovabbra sem. Meg apank szulinapi tortajat is total dietasra csinaltam es isteni finom lett.
Tegnap meg zabpelyhes-kokuszos kekszet sutottunk Lollival. Az tulzas, hogy sokat segitett, mert egyfolytaban csak lopkodta a tesztat es ette nyersen. Meg jo, hogy ebbe nem kell tojas, ugyhogy szalmonellat nem kaphatott tole.
Megkukkantottam a kepeket a hazatokrol. Nagyon jo lett! A landlordnak tetszett? Hany haloszobatok van?
Nekem a hazunk meretevel van bajom, de azon sajnos nem tudunk valtoztatni. Mivel sajat, sajnos nem tudunk a kozel jovoben keresni egy nagyobbat es koltozni. Ebbol a szempontbol jobb a berles, mert ha nem jon, be akkor lehet keresni masikat. Eredetileg ideiglenesen koltoztunk ide, de mivel a gazdasag osszeomlott es a bankok nem nagyon adnak hitelt, ittragadtunk. :(

Adrika iskolateren mi a helyzet? Valtottal? En el se merem mondani, hogy 11-12 eve mi penzeket elkoltottem iskolakra! Londonban laktam es mocsok dragak voltak az iskolak, foleg, hogy meg nem voltunk benne az EU-ban. Az EU-s orszagok diakjainak bezzeg fel aron adtak.

Remelem most mar a tobbiek is surubben jonnek majd, foleg, ha jon a rossz ido.

Puszi mindenkinek:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lanyok!

Mindenki szep lassan visszater :)
Bea , oriasit nottek a fiuk , nagyon edesek .
Nem lehet most konnyu nektek .A parod ugyanoda ment vissza dolgozni Londonban ?
Egyebkent nagyon jol birod a gyurodest, ha mar a harmadikrol is beszelgettek :) Az allaspontod a harmadik fiurol tokeletesen megertem ,en is igy gondoltam . De egyebkent egy kislany meg megszeliditene ket fiut :) A hajad szine tetszik , nekem is volt ilyen . De mar visszavettem a szinekbol, maradok a barnanal :)
Koszi a bokot egyebkent , nem szeretem magam mutogatni , igy en inkabb a fenykepekrol lemaradok ha lehet , evente egy-ket foto ami fellelheto rolam :)

Olive , Te aztan jol felszivodtal :lol:
Jol emelkszel ,Marci elkezdte a sulit :) Jovo heten mar egesz nap lesz .
Tanuljak a betuket , gyakoroljak a kiejtest, hangzast , gyakoroljak az irasat is , 2-3 betus szavakat memorizalnak . Persze Marcit egyaltalan nem erdekli a tanulas, ami ertheto is, hiszen csak 4 eves . De csak lazan csinaljuk , atnezzuk a szavakat , megmutatja hogy hol az a betu amirol epp beszelunk , a szaggatott vonalon atrajzolja a betut , meg rajzolunk es kesz .
Egyebkent nem igazan ertem miert is kell ezzel foglakozniuk , bar van olyan negy eves aki olvasni is tud mar egyszerubb meseket, de az en gyerekem egyenlore a nyelvet tanulja . :) Es rohadtul nem hajlando a betuket megtanulni, amit tokeletesen megertek . De , eszrevetlenul tanul , marmint szamara eszrevetlen ,mert egy -ket betu belopozott a memoryba es felismeri :) Olvasunk sokat , ma iratkoztunk be a konyvtarba , probalok neki a legjobb tudasom szerint olvasni, bar olyan brutalis akcentusom van hogy tanitani lehetne eskuszom .
Egyebkent sokat jatszanak , a tanitoneijet szereti , a suliban jol erzi magat . Van lengyel, kinai, meg indiai osztalytarsa is, ugyhogy vegyes a csapat :)
4 tantoneni van ,mindenkihez tartozik 10-12 gyerek .
Ha valami konkret dologra vagy kivancsi kerdezz batran :)
Valami uj dietas sutirecept ?

Baratnok teren a skacokat gondololod ? A legidosebb szingli , a kozepsonek van baratnoje . Szinten osztalytars mint az elozo, ugyhogy mondtam neki, mire vegzel a sulival, meglesz az osztaly
:lol:

Dorka mizu veletek ? Jol vagytok ? Asszem megint en jovok a levelirassal :oops: Azt hittem idomilliomos leszek ha Marci sulis lesz .Eddig ez nem jott ossze :)

Adri , talaltal valami sulit ? En osszesen 42 fontot fogok fizetni erre az evre . Merthogy kapunk working tax creditet es igy csak a "vizsgadij " amit fizetni kell . Itt a Collegeban igy mukodik .
Angol meny ? Nem akarok egyenlore belegondolni... :) Hazakuldom oket feleseget keresni :wink:
Itt az osz , az esos ido... hosszu estek ... Mizu ezzel kapcsolatban ? En drukkolok ezerrel :)

Reni , hogy haladnak a hivatalos ugyek ? Van mar valahonnan valami valasz ?

Picizoe, Mariann, Picilulu , merre vagytok ?Mar csak Ti hianyoztok a jelentkezok kozul .

Szep hetveget mindenkinek :)

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Jo sokaig hianyoztam, most meg ugy belejottem, hogy 1 napon belul mar masodjara jelentkezem. :lol:

Ildi, nagyjabol leirtad, amire kivancsi voltam iskolaval kapcsolatosan. Ebed ott van? Vinni kell otthonrol vagy van melegkonyha?
En mult heten dobbentem le az oviban. Egyik nap, amikor mentem Lolliert, odabokte az egyik ovoneni, hogy tanul a lanyom olvasni. A betuket mar nagyon regota felismeri, na de az olvasast egy kicsit meg korainak tartom. Azt mondta az ovoneni, hogy ne aggodjak, csak azokat tanitjak, akiket erdekel. Ha nem erdeklodne, akkor nem eroltetnek. Jo, azt tudom, hogy nagyon izgatjak a betuk es szeret veluk jatszani, de azert eszembe nem jutott volna egy 3 es fel eves gyereket olvasni tanitani. Na, mindegy, ok tudjak. Eroltetni ugy se tudjak, mert ha Lolli nem akar valamit, azt nem szegyenli kozolni. :wink:
En viszont akkor is korainak tartom az itteni iskolakezdest.
Jot mosolyogtam, a kozepso fiadon. :lol: Azt hiszem, tenyleg jobban jarnal majd egy magyar menyecskevel! Az angol ferfiak jo ferjek, na de egy angol not nem tudnek elkepzelni egy magyar ferjjel. Pedig letezik ilyen, ismerek ilyen parositast is, de nekem ez akkor is nagyon furcsa. Lehet, hogy nem kene altalanositanom, de az en szememben az angol csajok lustak, nem foznek, nem takaritanak, isznak, szorjak a penzt. Persze van kivetel, de ritka. :wink:
Ja, a hajszint el is felejtettem emliteni, pedig eszrevettem, hogy te bebarnultal, Bea meg voros lett! Jol all mind a kettotoknek az uj frizura, de neked a voros is nagyon jol allt.
Most festve van vagy szinezo? En is gondolkodom rajta nagyon, mert ket oldalt kezdek oszulni. Mivel nekem nagyon sotet a szemem, szemoldokom, nem akarok szinekkel kiserletezgetni, mert valoszinuleg nagyon termeszetellenesen allna nekem, ugyhogy az eredeti hajsznemhez hasonlo sotetbarnat szeretnek majd talalni.
Bar egyenlore a hajhullasomat kene rendberakni. Negyedannyi hajam van most, mint 4 evvel ezelott. Szornyen hullik a mai napig. Mar voltam GP-nel, aki beutalt vervetelre, de semmit sem talaltak, minden eredmenyem tokeletes. Ezek utan kozolte, hogy akkor o nem tud segiteni. Akkor ki tud? Szoval, most fogalmam sincs, mitevo legyek. :cry:
Ujabb receptre majd visszaterunk. A fejemben mar megszuletett egy ujabb suti receptje, de mielott ajanlanam meg is kene sutni es kostolni. :wink:

Karacsonykor megy valaki haza vagy itt karacsonyoztok?
Bocs, hogy szeptemberben ilyeneket kerdezek, de a boltokban mar megjelentek az adventi csokis naptarak, csokimikulasok, stb. Azt hittem rosszul latok, amikor a nyaralas utan az elso bevasarlast ejtettuk meg es mar ki voltak rakva a karacsonyi cuccok. :shock:
Mi valoszinuleg maradunk. Telen nem szeretunk egesz Europan keresztul hazavezetni, repulovel + vonattal nekunk meg nagyon maceras gyerekkel az orszag del-keleti csucskebe eljutni. :( Tavaly is inkabb a szuleimnek vettunk repjegyet es ok jottek. Valoszinuleg az iden is igy lesz.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Latom beindult az elet! :D Itt a rossz ido! :)

A gyerkoceim nonek, mint a gombak! Fel sem tunt addig, ameg elo nem kellett venni a hosszunadragokat! :x Mindenki kinott mindent! Szornyu!
Dzsenam egyre farasztobb! Amiota meno vegzos lett a suliban, nagyon elszaladt vele a lo, de probalom nevelgetni. Eleg nehez!
Az iden Franciaorszagba mennek osztalykirandulasra, arra kezdunk gyujteni. Mar 3. eve tanul franciaul. Remelem tudja kamatoztatni majd.
Laram! :roll: O a legnehezebb eset a 3 kozul! Egyik percben kis tunderke, a masikban maga a megtestesult szornyeteg. A heten voltunk a health visitornal, megmertek, 97 cm es 15 kg. Ennek ellenere annyira sovany. Mar kb 2-3 hete alig eszik. Mar megszoktam, vannak ilyen idoszakai.
Kevike! 6.94 kg es 66 cm. Rengeteget kacaraszik, mar parszor sikerult tegnap es tegnapelott hasrol hatra fordulnia, jokat nevetett sajat magan, eloszor nem tudta mi tortent. Ferjem osszeszerelte Lara regi hintajat neki, nagyon elvezi, bar leginkabb azt, hogy meg lehet enni az elejet. A kezet mar hetek ota eszi, de mostanaban mar nyul jatekokert es azokat is megkostolja. Nagyon szeret velem aludni, (en is vele :lol:) olyankor alszik a legjobbakat!
Beteg volt, ill. meg volt egy kicsit fazva, ami akkor kezdodott, amikor vegleg elapadt a tejem. Eloszor szakadt a takony belole, mire azt lekuzdotte, rettenetesen kohogott es nehezen szakadt az slejm. Mondanom sem kell, hiaba vittem orvoshoz, semmit nem adtak ra, azt mondtak, ha 7-10 nap mulva sem lesz jobban, akkor vigyem vissza. 2 napja jol van, nem kohog.

Olive! Udv ujra a korunkben! Olyan regen nem jelentkeztel, hogy azt hittem vegleg elhagytal minket!
Igen, magyar Dzsena baratnoje, es 150 m-re laknak tolunk. Norwichban rengeteg magyar el. Az iwiw szerint 600 korul.
Varom a kepeket!!!!

Bea! Nagon edesek a fiuk! Es nagyon sokat nottek! Le se tagadhatjak, hogy testverek, annyira hasonlitanak egymasra!
Tudom, hogy milyen rossz most neked, mi is vegigcsinaltuk. Aztan 3 honap utan amikor kikoltoztunk apa utan, azt mondtuk soha tobbet. Ha nyomor lesz, akkor is egyutt maradunk, mert ez nem embernek valo. Kitartas! Gondoljatok egy nagyot es gyertek Feri utan. Jobb itt egyutt, mint kulon. A ferjem azt sajnalta nagyon, hogy mennyi mindent nem latott, amikor Lara kicsi volt. Sokmindenrol lemaradt, amit soha nem lehetett potolni. (az elso mosoly, az elso fordulas...)

Ildi! Ja! Te jossz! :) Mostmar mindenki jol van, Kevi is rendbe jott. Orulok, hogy ilyen ugyes Marci a suliban! Meg mindig nem tertem magamhoz, hogy 4 evesen miket tanulnak.
Gyanus, hogy angol menyecsket fognak elvenni a fiuk! :) Gondolom nem sok magyar van arra feletek, igy aztan eleg korlatozottak a lehetosegeik! :lol:

Dobok fel egy par kepet, aztan adok uzsit a csajoknak. Kevi is ebred mindjart!

Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Forditva sikerult felvenni apa mamuszat :)

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Hosszu hallgatás után én is felbukkanok. hu nem is tudom hol kezdjem. Elöszőr is üdv az ujonnan csatlakozottaknak. :)

HIhetetlne mennyit nőtt mindeki mig távol voltam. Ezer fele szakadtam az elmőlt időszakban, nyáron szinte alig volt olyan hétvége, mikor ne jött volna valaki látogatóba, vagy épp mi mentünk valahova.

Most épp GYulán vagyok, de pénteken már repülünk is haza. Sikerült itthon elintézni manokának mindent, a héten postázzák a tb kártyáját is. Hála istennek minden sokkal simabban ment, és főleg gyorsabban, mint ahogy remélem. Ebben kellemes n csalodtam, viszont nagyon rossz volt látni, az itthoni "nyomorgást". főleg igy a keleti országrészben csak panaszkodnak az emberek, beguboznak, depisek.


Na mindegy.


MAtt ről diohéjban. mi kb 8 kilók vagyunk (szeptember elején voltunk mérlegelésen akkor 7.52 volt). KB 70centik vagyunk. MAtti imád enni, nagy zabás, de még mindig cicfüggő és még mindig 2x kell éjjel is szopcsizni. MIkor lesz ujra, hogy egy éjjelt végigalszom?? :S Mozgásban hasonloan állunk mint Erik, forgunk ide-oda, még nem kúszunk teljesen, de próbálkozunk. MOstanában a lábfejével játszik rengeteget MAnoka. megfogja és ugy fekve dülöngél minden oldalra. Dumában meg lassan kettőnket tulbeszéli. Mondja mint a pereces :lol:

APa és én is beiratkoztunk nyelvsuliba. Apa E3 én L2 be, viszont ami érdekes, nekünk még a vizsgadijat sem kellett kifizetni, teljesn ingyen tanulunk, Vuttuk a child es worktaxos papirt, meg a Council tax és housing benefites papirt. Remélem kesőbb sem fognak variálni, mert akkor a gatyánk rá fog menni a sulira. Valahol oastam, hogy zminnél fentebbi csoportba megyaz ember, annál drágább az óradíj.


NA riasztást kaptam a gyerekszobából, honap még jövök, majd töltök fel képeket is!

bocsánat a gyors elrohanásért!

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!
Mariann vagyok, észak-nyugat angliából.
Már egy ideje böngészgetem ezt az oldalt, és rengeteg érdekes ill. fontos infót találtam már itt.
Most csatlakoznék hozzátok, mert 6 hetesek vagyunk! :)
2 hét múlva megyek a midwifehoz, ma érkezett egy csomó papír tőlük.
Az első kérdésem lenne: Ma jött meg a Pregnancy Notes nevezető füzetem és ragsztottak bele egy kérdést amiről fogalmam sincs mit takarhat: mi az a "TB"? Be kell írni, hogy volt e valamelyikünknek az elmúlt 3 évben.
Aztán természetesen lenne még egy csomó kérdésem, mint első babás leendő anyukának :)))
Előre is köszi, M
mariann86
 
 


Sziasztok Lányok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy így a szíveteken viselitek a babaprojektünk sorsát.:) És ha már ennyire izgultok, akkor a következő napokban, hetekben összeszoríthatjátok az újjaitokat értünk. :D :D Bár a párom annyit dolgozik mostanában, hogy a bele kilóg (bocsi:)) :roll: mire hazaér, de majd igyekszem noszogatni egy kicsit...
A sulival még nincs semmi konkrét. Találtunk egy rakás iskolát, horribilis összegekért. És ezek mind intenzív kurzusok, minden nap kéne menni 3-4 óra délelőtt, egyet találtunk, ami 2 órás, este, de az is naponta van. Olyan nincs is, ahol mondjuk heti 3 alkalom lenne... Mondjuk munka mellett bevállalni napi 3-4 óra angol kurzust és másnapra még készülni is... Hajam égnek áll! De az árak, valami brutálisak!!! Csak egy példa: 20 hetes tanfolyam 1600 font... És ez még nem is a drágább kategóri. A kedvezményekről meg annyit, hogy itt pl az EU-s diák kap heti 20 fontot. Ami a 20 hétre 400. De az 1200 font még mindig nagyon sok pénz. A másik suliban, ahol eredetileg voltam, az ezekhez képest még bűn olcsónak számít, viszont a 600 font nem éri meg azt a heti kétszer 2 és fél órát délelőttönként. Pláne, hogy többet hallok lengyel szót, mint angolt. Igen, az itt is úgy van, hogy aki kap bérmiféle egélyt, annak nagyon olcsó a suli. Ahogy azt már írtam korábban. De ez meg így nem fair. Ha nincs gyerekem, akkor már nem is tanulhatok? Vagy mégis honnan a bánatból akasszak le magamak valami juttatást? Hagyjam ott a munkahelyem, hogy tanulhassam a nyelvet? Komolyan mondom katasztrófa!! Bocs lányok, de ezen ki vagyok bukva egy csöppet.
Ja, meg a melóhelyemmel is hadilábon állok. Nagyon kilóg a lóláb. Hétfőn már bőgtem Attinak, annyira kész voltam. És nem is tudom, hogy emiatt, vagy ennek a "gyönyörű" időjárásnak köszönhetően, de olyan hangultban vagyok, hogy élni sincs kedvem, nemám cselekedni. Meg ez a baba dolog is. Pfff... Attila azt mondja, kevesebbet kellene rajta rugóznom. Ja, könnyeb mondja ő. Én nem tehetek róla, hogy a napom 24 órájából 16-ban ezen jár az agyam. És vannak napok, amikor annyira érzékenyen érint a téma, hogy minden előjel nékül egyszer csak elbőgöm magam... Hát lehet, hogy ez már tényleg nem normális... :cry:

Olive! Nekünk is megfordult már a fejünkben nem egyszer, hogy hazaköltözünk. De mindig azok a piszkos anyagiak visszatartják az embert. Tudom, miről beszélsz... Többek között ezért sem megyünk haza karácsonykor. Az idén már hászomszor voltunk otthon (ha a tavalyi karácsonyt is ide vesszük) és ez a mostani már nem férne bele. Mi is gondolkoztunk, hogy anyuéknak vegyünk inkább jegyet és jöjjenek ők, de anyukámnak meg nagyon be vannak gyulladva a visszerei a lábában, és nem tudom, hogy jó ötlet lenne e neki így repülni, meg utazgatni, idegeskedni az út miatt. Úgyhogy lehet, ez lesz az eslő karácsonyom a szüleim nélkül, meg az első egyedül töltött Attilával. Az eslő igazi közös karácsonyunk...

Dorka! Szépen nőnek a csemeték! Kevin is milyen nagy már!!! Azért nem lehet könnyű három különböző korú gyerkőccel. Ahogy olvasom Dzsenád meg tán kamaszodik.:) Hát csak hajrá! Nem lesz egy könnyű menet féken tartani itt az angol fiatalok között. Kitartást és sok türelmet!

Mariann!Jól telt az otthonlét? Ne aggódj az otthoni panaszkodások miatt. Nem csak az ország keleti részében van ez, hanem a nyugatiban is. De én nem is emlékszem olyan időszakra, amikor nem ez lett volna. Amúgy olvasom, Matt baba is szépen nődögél.:) Hozzad csak azokat a képeket! :)

Ildi! Igaza van Olivenek az angol lányokkal kapcsolatban. Én még annyival egészítenék ki a sort, hogy 14 éves korukig még csak kinéznek valahogy, de aztán? A többség (mert persze kivételek itt is vannak) mint valami olcsó útszéli. Úgyhogy légy résen! Az a biztos! :wink: :D

Mariann! Üdv itt! Én még nem tudok neked naprakész infókkal szolgálni, de a többiek biztosan válaszolnak majd neked!:wink:

Bocsi lányok, de most ennyi fért bele. Még össze kell kapkodnom a ruhákat. Minden üres helyen száradt valami.:)

Szép napot mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok Lanyok !

Eloszor is Mariann udv a korunkben . Es mint ritka madar , gyorsan meg is kerdem, hogyan keveredtetek fel ide ahova magyar ember nemigen jar ? :D Eddig mindig azon rinyaltam, felenk nem lakik senki :wink: Melyik varosban laktok itt Cumbrian belul ?
Es persze gratulalok a pocaklakohoz is :D .Az elso kerdesedre nem tudom szemely szerint a valaszt, en otthonrol hoztam a fiaim :lol:
Kicsit majd irj bovebben magadrol magatokrol is .!

Dorka, a heten osszerakok egy levelet igerem :wink:
Oriasit nott megint Kevin ! Kamaszok... nalunk Marko van meghulyulve . :roll: Martin egesz jol viselte ezt a korai kiskamasz letet, de Marko ... olyan mint en voltam .Kataszrofa :lol:
Szakitott a baratnojevel :lol: Nagyon de nagyon remelem hogy nem angol feleseget valasztanak :shock: Meg a mai napig meg tudok dobbenni egy-ket leanyzon :lol: Ja!
Ezt magyarazzatok meg nekem . A sogorom baratnojevel csajos estet csinaltunk , kifestettem magam .Nem vittem tulzasba , nem angol vagyok ... na lenyeg a lenyeg, Marko fiam kozolte velem, hogy en ne fessem magam . Nezek ra, nagy meredt szemekkel , kerdem en miert ? Csunya vagyok tan ? Nem , de festek nelkul jobb. Meg kulonben is , en az o anyja vagyok, tehat ne fessem magam . De edes fiam, ha majd nos leszel es lesznek gyermekeid, akkor a feleseged se fesse magat ??? Kozepkor vagy mi van ? Nem, az mas . En az O ANYJA vagyok es en NEM festhetem magam :lol: Rendesen behisztizett nekem , es pofakat vagott 8)

Szia Mariann ! Jo hallani ujra feloletek :D Varjuk a kepeket :lol:
:lol: A mi sulinkban is van olyan lehetoseg, hogy tok ingyenesen lehet menni a tanfolyamra . Nalunk a workig taxos papirt veszik be ha ilyesmi van a child tax nem szamit bele, council taxot meg nem kapunk . De befogom igy is csak 42 font lesz.

Adri , mire meglesz nalatok a tronorokos, minden korosztalybol es nembol meglesznek az olvasmanyaid a gyermeki es kamaszkori lelektanbol :D Ugyhogy Te is felkotheted azert a gatyad :lol:
Nektek szarul jon ki ez a tamogatas dolog , merthogy nem az egy fore juto jovedelmet nezik itt, hanem a kettotoket osszesen, mivel hogy kozos haztartasban eltek .

Olive , a suliban van lehetoseg meleg kajara, vagy pedig viszi otthonrol a gyerek .Amit a szulo valaszt . Marci meleg kajat kap .£9 egy hetre , es mivel a huson kivul mindent megeszik, igy nem aggodom hogy ehen marad . :lol: Meg hetente fizetunk 1 fontot es igy van a gyerekeknek tizoraira gyumolcs, meg tej vagy kakao . Jobban mondva nem is tizorai, hanem ki van teve a gyumolcs meg a tej - kakao tea es ha valaki akar enni-inni, akkor ki tudja magat szolgalni .
A hajam festve van :lol: Igazandibol a vorosrol azert is mondtam le, mert nekem naponta kell mosnom a hajam, kulonben ugy nezek ki masnap, mint akire raboritottak a zsirosbodont :shock: Bar a szin 6 hetig tartos, de nem minden napos hajmosasnal :) A barnanal meg nem latszik a kopas .
Hajhullas. Nekem ugy 8 evvel ezelott volt egy igen huzos hajhullatos problemam .Akkor en felig megkopaszodtam . Hormonos hajnoveszto cseppet hasznaltam, plusz jodot+cinket meg valamelyik B vitamint kellett szednem . 6 honap alatt jott vissza a hajam .

Mi is itt karacsonyozunk iden voltunk otthon, ujabb utra meg kell legalabb masfel ev gyujtomunka :lol: En megyek majd majusban haza, megismerkedni noveremek legifjabb csaladtagjaval :lol:

Na mara ennyit, szep estet mindenkinek !!

KépKép
thomaildi
 
 


Szia Thomaildi!
Köszönjük! :)
3 évig laktunk Penrithben, ami csak 20 mi-re van Carlisletól délre. De lassan fél éve kicsit messzebb költöztünk és most egy nagyonpici falucskában (egy templom, egy bolt és egy iskola az egész :D ) lakunk 10 mi-vel odébb. Amúgy Birmingham-ben kezdtük angliai pályfutásunkat, 2,5 hónap aktív munkakeresés után , kaptunk egy telefonhívást, hogy itt északon lenne meló, szállásal, megcsinálják az összes papirt, bankszámlát... és azóta itt élünk és dolgozunk. Annó hetente jártunk be Carlisle-ba, de mostanában már csak ritkán, ha nagybevásárlást csinálunk.De nagyon gondolkozom rajta, hogy szülni ott fogok :D. Mert az itteni kiskórházról elég sok rosszat hallottam. Egyik kolléganőm majdnem elvesztette a babáját, mert óriásbébi volt és beszorult... és csak 4 óra után indultak el vele Carlisle-ba szirénázó mentővel....
Amúgy egy csirkefarmon dolgozunk mind a ketten, a párommal. Ha a Morisonsban veszed a tojást, akkor lehet, hogy van olyan amit mi szedtünk :D.
Jah, láttam, hogy nem egyedüli Mariann vgyok, ezért ha nektek is jó az én nevemet írhatnánk két M-mel (a vezetéknevemből adódóan, weben gyakran használom így)

Üdv Nektek, Mmariann
mariann86
 
 


Sziasztok!

Gondoltam irok par sort, ameg Kevi alszik, Lara meg jatszoteren van apaval. :D Dzsenkam ! :roll: Az angol baratnojenel van, csak holnap du jon haza.

Eloszor is udv Mmariann! Az elso jelentkezesednel kerdezted a TB-t! Ha jol tudom, tuberculosist (tudobajt) jelent. Vagyis feltetelezem, mert Mo-on igy roviditik es ezek altalaban a latinbol erednek es nemzetkoziek!
Gratulalok a babahoz. Nem lehet konnyu kismamakent egy csirkefarmon! Kerdezz csak nyugodtan, valaki altalaban tud valaszolni!

Mariann! Gyulai vagy? Milyen kicsi a vilag! Alapbol en is gyulai vagyok, bar eleg sokat koltoztem az elmult evekben. (Ketegyhaza, Pest)
Varjuk a kepeket, mar biztos nagyon nagy fiu Matt. :)
A nyomort biztos rosszabb latni, mint hallani, de anyukam reszletesen tajekoztat. :( O meg mindig Ketegyen lakik. Sajna minden honapban kuldenunk kell neki egy kis anyagi tamogatast, mert szerintem mar felkopott volna az alla.

Ildi! Varakozok! :lol:
Dzsenka es a kamaszkori hulyesegei sokszor probara teszik a turelmemet. Egyebkent is kiborit, hogy milyen nagylany mar, minden nap eszembe juttatja, hogy milyen oreg vagyok. Mindemellett allandoan vitazik, mindenkinel mindent jobban tud, es ami a legszornyubb, mostanaban minden fontosabb neki, mint a csaladja. ( Baratok, szamitogep, telefon, es talan utana jovunk mi is valahol a sorban) Napok ota gorkoriznak a baratnojevel, 2 napja pedig poenbol vettem neki egy rollert, most abba van belezuhanva. A lenyeg, hogy lehet csvarogni. Tegnap meg a szakado esoben is menni akart. Most pont nem nagyon szerelmes, de mar az elmult 2 evben elfogyasztott 5-6 szerelmet! :oops:
Hajhullas! Soha nem volt ilyen gondom 1,5 honappal ezelottig. Azota marekszamra hullik a hajam, a GP szerint a szoptatastol, bar mar 2-3 hete nincs tejem, a hajam ugyanugy hullik. :(

Adrika! Fel a fejjel! Ne keseregj! Es igaza van parodnak, ne gorcsolj a baba kerdesen. Tudom, konnyu mondani, de ha megbeszeled magaddal, hogy nem foglalkozol vele, hamarabb osszejon. Tapasztalat! (Annyira sikerult kirekesztenem az agyambol, hogy fel se tunt, hogy kimaradt a mensesem! Hanyingerem volt a kocsiban, de arra is rafogtam, hogy azert mert hatul ultem. Aztan masnap reggel, amikor kocsikazas nelkul is hanyingerrel ebredtem, gyanussa valt a dolog. Futas a naptarhoz, szamoltam,... es! Osszejott Kevike!!! :D)
A hangulatingadozasra pedig raersz akkor, ha kismama leszel es dolgoznak a hormonok! :wink:

Renike! Mar csak Te vagy eltunve a csapatbol! Remelem jol vagytok!

Mara ennyi, szep hetveget mindenkinek! (Nalunk vegre 3 het eso es boru utan ma eloszor sut a nap!) Boldosag!
Puszi: Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Renike él és virul és minden rendben van velünk!Írtam is nektek múlt héten egy szép hosszú levelet,de természetesen küldéskor szétkapcsolt a net...mivel kb éjfél volt,újra megírni nem volt erőm,azóta meg időm nincs írni...sűrű elnézést kérek érte!!!Igyekszem pótolni!

Dóri-neked írtam levelet,ne mondd,hogy most sem kaptad meg,mert a falnak megyek :lol:

Most megyek,Csongor fest,Csengének meg lassan ébrednie kéne!Náthásak apjukkal együtt,ráadásul Csengének fáj a füle!Elfogyott a fülcsepp,amit otthonról hoztunk,van vkinek tapasztalata fül-fájás téren?Mit vegyünk?Ezeket nem ismerem.Köszi!Minden jót Nektek!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok, csatlakozhatok?

Mi Bristolban, illetve Bristoltol 10 m-ra egy kisvarosban elunk. Botikam tegnap vol 8 hetes, 5200 g es 57 cm. :D
Olvasgatlak itt Titeket, 2-3 gyerekes Anyukakat, tudnam hogy csinaljatok??? :shock: :shock:
Nekem sokszor zuhanyozni sincs idom... :cry:
Mondjuk Babokam nagyon hasfajos, siros, igy sokat van kezben, hassal lefele log, az megnyugtatja. Az en karizmomat meg erositi... :lol:

Ti adtatok D vitamint a Babuciknak? Mert otthon adnak 1 eves korig. Szopizik a dragam es en szedem azt a pregnacaret, de nem tudom,az eleg?

Mmariann, gratulalok pocaklakodhoz, en is ugy tudom, hogy a TB tudobetegset jelent, folsavat szeded, az nagyon fontos az elejen!

Teszek fel egy kepet, ami a heten keszult.
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
Klári
nklari80
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat! Az első gondolatom nekem is a tuberkolózis volt, de én úgy tudtam, hogy azt TBC-nek rövidítik otthon. :? De mivel nem volt semmilyen betegségünk az elmúlt 3 évben... így igazából akármi is.,.. beírhatom, hogy nem volt :D de jobban szeretem érteni az ilyeneket.
Szia Klári!
Természetesen szedek folsavat... mivel tervezett volt a családalapítás már 2 hónappal előtte szedtem a pregnacare-t. És mindketten nagyon meglepődtünk, amikor elsőre 2 csíkot mutatott a teszt :)
Ti hogy voltatok a rosszullétekkel? Nálam egyenlőre szinte semmi. Volt egy hetem, amikor elég émelygős voltam... de azóta szinte semmi.
Édesanyám (2 lány és 3 fiú anyja :D) azt mondja, hogy ő csak a lányoknál volt rosszul, de akkor nagyon. Ő azt mondja fiúnk lesz. Párom is azt mondja, hogy úgy tudja valamelyik nemnél gyakoribbak a rosszullétek, de azt nem tudja melyiknél.
Én úgy gondolom, vannak akik érzékenyebbek és vannak akik nem ... ti mit gondoltok erről?
És lenne még egy kérdésem. Olvastam korábban, hogy még szülés elött lehet 2 féle támogatást is kapni. Tudnátok részleteket mondani? Mert mivel első baba lesz... semmink sincs... és elnézegettünk az árakat
benne lesz egy kisebb vagyonba a felszerelkezés :)
További szép estét, MMariann
mariann86
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: