Új privát üzeneted érkezett!

Szilvi

Tudom,hogy vártatok,de történt egy kisebb balesetünk,így ugrott a program.Bulcsúnak akkor már nem volt kedve menni... :? Így lemaradtunk rólatok,pedig már minden be volt készítve :wink: !
Látom,nem fecsérlitek az időt,míg Apa itthon van :wink: !
Ne aggódj,el fog múlni ez is :)....mármint a hiszti.Nálunk is volt ilyen,néha hagytam kicsit,ha nagyon nem múlt,akkor elkezdtem bizonyos időközönként bemenni,visszatettem ,elmondtam neki,hogy alukálni kell és kész...Aztán elaludt.Volt,hogy félig ülve :D,de már semmi ilyen gond nincs.Igazából szt annyira bejön az új mozgás,hogy állandóan csinálják,de visszafelé még nehezen megy.És nem biztos,hogy azért nyüszi,mert nem akar aludni,inkább azért,mert nem tudja pontosan ,hogyan feküdjön le... :roll:
Na méééék,varrogatok tovább :D!

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Köszönjük mindenkinek a köszöntéseket!
Bencének nagyon tetszett, órákig nézegette.

Orsi

Izgulsz már? Altatásban csinálják a műtétet?
Igen én csináltam a koktélokat, köszi a torta dicséretét is :wink: ,de tényleg nem lett a leszebb :(

Anyapoc

Mit varrsz? Milyen baleset/ha nem vagyok túl indiszkrét/?


Szilvia

Szép lesz a házatok!
Mit főztél marcellből? :wink:

Petra

Hazaértetek már?
Kíváncsian várom a beszámolót az útról :oops:


Tegnap Bence megkapta a 3 éves oltást. 15 kg és 100 cm. Olyan gyorsan megnőtt. Lilla mindenre felmászik, nincs egy nyugodt percem sem. KIbújt a második fogacskája.

Most megyek [img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 592.61.gif[/img]

Puszi Andi
bambika
 
 


Sziasztok!

Megint sikerült eltűnnöm több mint egy hétre, de most van "mentségem" :) . Ugyanis látogatóink voltak Mo-ról, őket kalauzoltuk erre-arra, meg vendéglátás stb... szóval nem unatkoztunk :wink: . Szerencsére a szuperjó időjárás még mindig tartja magát (ahhoz képest, hogy kéthetes nyarat jósoltak... :o :roll: ), sokat vagyunk úton, főleg a tópartot, meg a szomszéd város strandját látogatjuk előszeretettel. Enikő a medencés pancsit annyira nem élvezi mostanság, az köti le, ha tud homokozni, sarazni, kavicsozni a tóparton. Ákos meg nagy focista lett, ő beáll a gyerekekkel focizni, vagy az apját nyúzza állandóan, hogy menjen vele rugdosni kapura... :lol:
Mivel a fotóstárhelyemet sikerült telítenem, csináltam újat :wink: :wink: , belinkelem hátha valaki belekukkant :oops: : http://fototar.t-online.hu/media/medial ... um=1780990

Anyapoc!
Há igen... nagyon közeleg a hazaköltözés, és biztos fura lesz megszokni, főleg azt, hogy újra óvoda, bölcsőde, munka 8 órában stb. Szinte ámenet sem lesz, mert okt. elején hazahurcolkodunk, okt. 16-tól meg már munkába is állok :( :cry: .
A minivonatos hely tényleg paradicsom a 3-4 éves kicsiknek, bár Enikőt is alig lehetett kirángatni az ülésből :D . Itt van tőlünk 5-6 km-re egy skanzenben. Normál esetben nincs annyiféle kisvonat (azt hiszem csak 1-2), mikor mi voltunk éppen vonatos találkozó volt, sok helyről hozták a szerkezeteiket a hobbinak rajongók.

Petra!
Én is gratulálok a kislány pocilakóhoz! Kép Ha nem mutatta a szívecskéjét, akkor tuti kiscsaj... :lol: (Enikővel is így voltam)
Nyaralás biztos szuper volt (vagy még jelenleg is az), várunk fotókat és élménybeszámolót!!!!!

Andi!
Nem semmi, hogy nálatok az első fodrászkodás megelőzte az első fogat! :lol: :lol: :lol: Ez számomra elképzelhetetlen, mert mindkét lurkóm haja nem nagyon akarja (akarta) megmutatni magát. Enikő lassan két éves lesz, aztán még alig van pár szál... :)

Szilvia!
A házatok szépen alakul! És milyen jó lesz az a nagy terasz!!! Én is imádom a miénket otthon, hiányzik is nagyon ezen a nyáron...
Bográcsos kép: :lol: :lol: :lol:

Szilvi!
Hát nagy áldás tud lenni a mászás és az ülés! Én is alig vártam Enikőnél (Ákos már korán művelte mindkettőt), utána egy hangját nem lehetett hallani. Az elalvás meg tényleg alakulni fog úgy, ahogy Anyapoc írja.
Húúú, de meghoztad a kedvemet az állatkerthez! :) Hazamegyünk, tuti az első kirándulásunk oda fog vezetni.
Nagyon édesek a képek Márkról, a kacsintóson meg zabálnivaló!!!! :lol: :lol:

Puszi, szép napot mindenkinek!
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 

 
 

Andi!

A műtét úgy lesz, hogy gerincbe kapok érzéstelenítőt, így deréktól lefelé nem érzek majd semmit, de végig ébren leszek.Apa is bent lesz velem, ő csinál majd fotókat.
Joci korababa volt, így azonnal elvitték inkubátorba, de most odaadják a kicsit, ha kiemelték.
Kezdek izgulni, 2 hét múlva ilyenkor meglesz a baba. :D

Torta: nagyon szép lett, nyugi! :D

Timi!


Köszönjük szépen a rucikat, a pólyára hirtelen nem tudta Józsi, most ez mi is?Férfiak...elnézte csipketerítőnek :roll:

pussz
O.

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Andi

Gratulálok Bence "méreteihez",még emlékszem,amikor a városban taliztunk,mennyivel kisebb volt...na nem méretileg,de 1 évvel ezelőtt.... :) Tényleg hamar megnőnek...Mindjárt a kicsik is 1 évesek :wink: ...
A függöny varrását fejeztem be a gyerekszobába.Disney-s függönyük van és a tetejére és oldalára csináltam toldást világoskék függönyanyagból,mert erre az ablakra kicsit kicsi :)....Az egyik már régóta megvolt,de Villő születése után most vettem elő a varrógépet először... :? Viszont megvan a következő meló is,mert Bulcsú ágyára szeretnék ágytakarót,mármegvettem a bélést,az anyaga régóta megvan,most már csak rá kell szánnom magam :D!
Gratu Lilla fogacskájához :).Mi két hónapja 2 fogúak vagyunk és nem is látom,hogy nagyon készülődne. újabb.Eddig úgy nézett ki,de megint semmi :roll: ...
Remélem,Lilla már teljesen meggyógyult! :)
Baleset:semmi vészes,csak ráesett anyuméknál Bulcsú hátára a kemping bicikli.Illetve az ülése pont a hátára,így lett egy szép nagy véraláfutás rajta :(.Kicsit megijedt és elment a kedve mindentől...illetve mire megjött,már menni kellett haza... :? Egyébként mindig úgy néz ki,mintha legalább is verném :D:D:D!Most az álla pompázik kékben(kékszakállúnak hívjuk :D),mert mászott Villő előtt és hát nem sikerült ... :roll:


Kriszti

De jó,hogy voltak magyar vendégeitek :).Gondolom,kiéltétek magatokat :D!És mivel ennyire ismerősök vagytok a környéekn,gondolom,jó vendéglátók voltatok :wink: !
Hát elhiszem,hogy nem lesz könnyű így az átállás. :(
Nem sok időtök lesz,az biztos.De legalább nem lesz időtök sopánkodni rajta :wink: !
Kár,hogy felénk nincs ilyen jó vonatozási lehetőség...vagy inkább jó? :wink:
Látom,megint szuper helyeken jártatok :)!Már nem is írok rá semmit :D!Itt az ismerősökkel voltatok,vagy csak megint "saját szakállatokra" :) ? Hogy csípi Enci a háti hordozót? :roll: Én is gondolkodtam rajta,bár egyenlőre nem aktuális... :D!


Timi

Szülinap hogy sikerült? :wink:
Örülök,hogy találkoztunk ám :)!
És hogy milyen jó a szemed,hogy az én száguldozó fiamat így felsiemrted :D!
Kérdezek egy furit.... :roll: Csengének ajakhasadéka volt? Akartam kérdezni,de aztán elfelejtettem....Mert a fényképeken nem látszik egyáltalán. :) Persze csak ha nem vagyok indiszkrét... :? !



Mi Apáztunk tegnap,illetve Apával Állatkerteztünk.Szuperül meg van csinálva, a kaja ugyan nem olcsó(mármint az önkisz étterem),de nagyon élveztük.Annyira meleg sem volt,sok az árnyék és az állatok is jól bírták. :) Bulcsúnak a kecskeetetés tetszett a legjobban,alig tudtuk elvonszolni...na meg a kis földalatti :D:D:D:D!Az volt a nap csúcspontja...Villő passzív volt egészen a palacsintaevésig :D,ott aztán felélénkült :).
Most láttam először jegesmedvét igazán közelről...hát nem találkoznék vele szívesen a szabadban.... :shock:


Pusza

anyapoc
 
 


Sziasztok Lányok!

Tyúúúú! Már azt hittem utáltok! :lol: Mire előkerültem már csak Anyapoc írt nekem.

Orsi
Megy a drukk! Két hét! Nem semmi. Hallottam, hgoy Pesten beengedik az Apákat csaszinál, itt Vp-ben nem fordulhat elő. Szerencsések vagytok!


Andi
így utólag boldog szülinapot Bencének!
Kép
Nem viselte meg a szuri?
Lillánál igen lassan jönnek a fogak! Lassan már ő is egy éves. Eeeeez igen! Milyen gyorsan megy az idő.
Milyen lett a frizkód? Nem akadt ki a fodrász, hogy elkéstél?


Kriszti
Üsse kő! Megbocsátunk!
Hogy Ti mindig megtaláljátok a legszebb és legjobb helyeket!
Igen, legyen az első dolgotok a vp-i Állatkert. Érdemes elmenni a kőcökkel. Rá sem ismertem első körben. Igazából az a jó, hogy itt még a természeti adottságok is megvannak ahhoz, hogy jó kifutókat építsenek és az állatok is jól érezzék magukat. Azt hiszem kitett magáért az állatkert. Nagyon jók a játszóterek is és külön tetszett, hogy már itt is adnak egy kis térképet az útvonalakról, melyik állatot hol találod. Bár lehet, hogy ez csak nekem újdonság, mert olyan régen jártam ott :roll:
Köszi Márk nevében a dicséretet. Te sem panaszkodhatsz a törpéidre.
Az biztos, hogy nem lesz egyszerű a visszaszokás. :( De mint írtátok is,nem sok időtök lesz szomorkodni.


Anyapoc
Gondoltam, hogy Ti Apáztok, tegnap. Nem voltál elérhető. :)
Márk is felvillanyozódik egy kis palacsintára.
Ügyi vagy, hogy varrogatsz! Nekem is van varrógépem, már csak meg kellene tanulni használni. :lol:

pusz!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Na, ma bepótolom a kimaradásomat... megint itt vagyok :lol: :lol: :lol: !!!

Enikő alszik, Ákos meg barkácsol papírból, így van egykis időm.

Anyapoc!
Még akkor vettem a háti hordozót, mikor Párizsba készültünk, de aztán nem került sor a felavatásra, mert vittük a babakocsit. Aztán bedobtuk a kocsi csomagtartójába, hogy majd... És most adódott alkalom a kipróbálásra, mert a barlangba nem tudtunk volna kocsit vinni és ott szaladgálni sem nagyon lehet. Féltem, mikor belegyömöszöltük a kiscsajt, de fülig ért a szája, annyira élvezte... és kijönni sem akart. Apa viszont annyira nem volt odáig attól a 11 kilótól... :P :) :wink: Viszont még mindig jobb, mint karon cipelni a popóját!
A mostani kirándulásokat az otthoniaknak szerveztük, de természetesen úgy, hogy azért mi is élvezzük... :wink: :lol: :lol: 8) 8)
Augusztusban anyukámék is kijönnek hozzánk, akkor mégegy ilyen "kör" lesz.
Állatkert: Mi tavaly nyáron voltunk, és azt hiszem akkor írtam is, hogy tátva maradt a szánk, annyira jól megcsinálták. Azóta megnéztük a stuttgartit is, és a nyomába sem ér, pedig az is elég színvonalas.

Szilvi!
Dehogy utálunk!!!! Eszedbe se jusson ilyesmi!!!!! :twisted:
Nem magunktól találjuk ám meg ezeket a helyeket! Hihetetlenül nagy a reklámkampány itt, próbálnak minél több turistát, látogatót vonzani. Több tonna színvonalas prospekus, szórólap, plakát, kiadványok a postaládában... szóval így ha nem akarnánk, akkor is tudnánk a jó helyekről.

Na pussz:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszti
Ari vagy. :D
Mennek anyudék, huh az még izgi lesz!

pusz

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Akkor nosza,varrógépet elő,aztán hadd szóljon :D:D!
Én is így "tanultam" meg,próbálkozni kell :).Én szeretem,csak időm legyen elég :wink: !

Kriszti

Óóóóó,szerintem egyértelmű,hogy imádnak Apa nyakában lógni :).Nálunk ez most szóba sem jöhet Apa háta miatt,de majd előbb-utóbb.... :D
Az a lényeg,hogy bevált és nem lett hiába :).Egyenlőre nekünk végül is nem kell,de ha majd túrázni szeretnénk,lehet,hogy jobb megoldás...
De jó,ennek anyudék is :).Biztos élvezni fogja az egész család :).Jó kis nyaralás lesz nekik is :).
Állatkert:igen,emlékszem :).Mi a kölniben voltunk,az mondjuk vetekszik vele :wink: .Nem felejtem el,hogy az oroszlánok milyen szuper helyen,egy sziklákkal körlvett nagy völgyben voltak :).
De azért szt világszinten is színvonalas a budapesti is,nagyon sok szuper dolgot hoztak létre.A "sziklát" most is csinálják....

Na lépek,mert őrjöngés van az erkélyen... :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Na 2 hetet lenn voltunk Füreden, de a nagyszülő-dédszülő és mindenféle rokonság élni se hagyott minket... Most hazajöttünk mert Zsombi oltást kap és hétfőn este megyünk is vissza... Mi ugye a part felé lakunk és azon tűnődtem hogy nincs a környéken játszótér... Vagy csak én nem találtam még meg???

Hát olvasni nem sokat sikerült, de Orsi! Én is így szültem Zsombit mármint császárral, és ébren voltam... Nem éreztem semmit, és nekem is odaadták miután kiemelték :) És mondjuk én Bp-en szültem de apuka nem jöhetett a műtőbe. Nem tudom melyik korházban van ilyen, de még nem hallottam róla... Nagyon drukkolok értetek!

Ja és ha visszamentem Aba hívlak :)

Puszi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Gabi!

SOTE l-es sz. női klinika...na itt lehet bent velünk apuka, máshol sehol nincs engedélyezve.(többek közt ez is az egyik ok, ami miatt ismét őket választottuk :lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


..ja és lemaradt: neked miért volt császár?

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Hello!

Hát császár... Nos az azért volt mert a 37ig héten elkaptam valamit (szemölcsféle izék) amiről a mai napig nem tudom biztosan hogy mi volt, de a bőrgyógyász és a dokim is azt mondták hogy a biztonság kedvéért maradjunk a császárnál :( Na egy hétig sírtam... De aztán megnyugtattak. Mindenesetre szeretnék még természetes úton is szülni ha lehet. Na elköszönök... Holnap megyünk vissza Füredre!

Puszi

Kép
Kép
ickerek/2-55-33-2007_05_24-Botond.jpg[/img][/url]
gabiii
 
 


Szia Gabi!

Várunk!

Timi

Kép

Kép
aba
 
 


Sziasztok!

Előkerültem én is :D

Anyapoc

Te azért néha varrógép elé kerülsz :) . Én meg addig jutok, hogy kitalálom mit szeretnék varrni. Ennyi , az anyagot megvenni már nem sikerül.
Bence is tele van kisebb- nagyobb sebekkel. Most mindenhonnan ugrál, egyszer még eltöri a lábát :(


Kriszta

Zajlik nálatok rendesen az élet :lol: A képeket még nem néztem meg , de ha kész vagyok az írással megteszem!


Szilvi


Jól megcsinálta a fodrász a hajamat. Tudott róla, hogy késni fogok. Mokor tótvázsonyból elindultam telefonáltam neki, hogy késés várható. Jó fej csaj nem csinál gondot belőle.
Jelentem kész a homokozó! Jöhettek játszani :lol:
Köszi a szülinapi köszöntést!

Orsi

Most hirtelen nem is tudom mit írjak. Megrohantak az emlékek a pocakosság utolsó hetei , a csöpp kis baba. Jó neked hogy nemsokára babázhatsz. /Mindjárt felkeltem apát, mégis jöhet a harmadik baba :wink: /


Vasárnap tartottuk meg a szülinapokat , nagy családi körben. Sikerült az ebéd és a torták között egy jó kis viharos , esőt kapni a nyakunkba. A kerti buliból szobafogság lett :(

Kép

Így indult a reggel.

Kép

A torták.


Kép

Bence kóstolgat :D


Kép

Lilla csodálja a keresztanyucijával a tüzijáték gyertyát.


Jó éjszakát!

Andi
bambika
 
 


Nórának nagyon boldog névnapot kívánunk!

Kép

anyapoc
 
 


Andi

De jó,hogy ilyen hosszan jelentkeztél :)!
Ne aggódj Bence miatt,tudod,ezek a srácok gumiból vannak és mindenhonnan visszapattannak :D!ha túlzottan félted,az sem jó...én hiszek abban,ha valamit előrevetítesz neki(vagyis belebeszéled... :roll: ),akkor az megtörténik.A most olvasott könyvemben is ezt támasztja alá a pszichológus.hinni kell benne,hogy a gyerek képes rá és bátorítani kell,persze csak mértékkel és biztonsággal :).Na jó,azért bungi-jumpingot én sem engednék neki :D:D:D!
Szuperek a torták ,gondolom,jó volt a buli :).Lilla édes (már amennyire látom :wink: ),ahogy örül a tűzijátéknak...emlékszem,ez nálunk is nagy dolog volt... :)
Eső... :( Felénk nem esik,csak ígérik...pedig kéne már egy kis frissülés... :?
Varrás:na ne aggódj,én sem jutok mindig oda,ahova kéne :D!Most éppen sógornőmtől kaptam megrendelést,azt muszáj lesz megcsinálni...
Képzeld,én pont teganp olvastam vissza a topikot,milyen volt pocakosan...kicsit hiányzik... :) Bár tagadhatatlan,hogy az első hetek -hónapok nehezek voltak... :?
Szóval jöhet a harmadik? :wink: mi is megbeszéltük már,de majd csak akkor,ha Apa már itthon lesz :)!

Na,sok boldogságot az ünnepelteknek mégegyszer,azért Lilla napján még jövök :wink: !

anyapoc
 
 


Nórának nagyon boldog névnapot!

Kép
bambika
 
 


Boldog névnapot Nórának! Kép

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Timi!

Irtó édes a szülinapi meghívó, köszönjük!
Apával megbeszéltem, h. legrosszabb esetben ő viszi át Jocit a buliba!Biztos nagy élmény lesz neki!

Tegnap mikor összefutottunk, el is felejtettem mondani: micsoda csini kis nőci lett Csengéből, és irigylésreméltó, mennyi haja van! Revalid kapszulán él ez a gyerkőc? :D

Andi!

De jó, akkor jöhet nálatok a 3. baba?Ez igen :lol:
Bocs, de merénylet tőled, hogy felrakod a tortákról a képeket egy kismaminak :lol: nyamnyam....egyik gusztább mint a másik.
Azzal vígasztalo magam, hogy 30-án én is kapok majd egyet!


Nórának boldog névnapot kívánunk!


Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Boldog névnapot Nóra!!!! Kép

Orsi!

Remélem azért ha csak egy rövid időre ti is át tudtok jönni Franciskával. Szokja csak a kiscsaj a pörgést! :D

Csenge haja............ Nem engedi levágatni. Hát persze,ha mindenki dícséri neki. Úgyhogy ebben a csatában alulmaradtam..... :lol:

Ma megnázem a pólyabetétet,csak nehogy Józsi fel akarja ezt is teríteni az asztalra :lol:

Délután nem jöttök kempingbe?

T.

Kép

Kép
aba
 
 


Boldog névnapot Nóra Kép

Bambika!

Szupik a torták. Ezeket Te készítetted? Tüzijáték és Lilla:P
Jaj, aranyos vagy, köszi a meghívást. Lehet ma jelentkezünk! De könnyen megtörténhet, hogy Márkot a medence jobban fogja érdekelni :lol:
Mindenesetre biztos, hogy Herenden leszünk és ha belefér az időmbe majd jelzek.
Strandolni voltatok már?
Te írtad, hogy a Horvátokhoz mentek nyaralni?
Igen bevállalós vagy :wink: Én azt hiszem, visszakozok még a másodikkal kapcsolatban egy időre. :roll:

Anyapoc
még a cérnát sem tudom befűzni. :roll: Már elfeljtettem :oops: De ha valamire szükségem van, majd jelzek :lol: :wink:

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi

Nincs meg a leírás a gépedhez? :D Na csakszólj,azt segítek befűzni a cérnát :D:D:D!
Miért visszakozol? :roll:

anyapoc
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Bence fél 6-kor ébresztőt rendezett. 38 fokos láza van :(


Anyapoc

Bungi-jumping :lol: . Mi lesz később ha már a mostani mutatványaitól szívbajt kapok? Ha olyan lesz mint az apucija akkor hetente baleseti sebészet :? De igyekszem nem parázni.
Esőröl még annyit, hogy szombaton strandra készültünk /ha már a keresztszülők Szarvasról ideutaztak, a Balatonba is megmártóznak/, akkora eső volt, hogy kiöntött a tó :(


Szilvi

Sajnálom, hogy nem volt nálam a telefon.
Igen a tortákat én készítettem. A kamionost apa díszítette, én csak megsütöttem és burkoltam marcipánnal.
Mi készülönk Horvátországba Vir szigetre, augusztus 26-án indulunk. Már nagyon várom, annyira hiányzik a tenger. Nemhiába halak a horoszkópom.
Strandolni voltunk már kétszer is /ez nagy szám apa miatt/. Két vizimanóm van, nagyon élvezik. Megnéztük a füredi aqvaparkot is /még nem volt nyitva/ Bence kipróbálta a gyermek medence csúszdáit. Lilla meg a bébi pancsolót.

Orsi

Bocsánat erre nem gondoltam...., de ígérem ha lesz egyszer egy tali ahol én is jelen leszek akkor sütök egyet nektek is ok????
Egy éve már öt napja a kórházi ágyat nyomtam. Vagyis a folyosó székeit koptattam. Csak vártam-vártam mikor akar már végre a kiscsaj kibújni.


Megyek megmérem újra a kisbetegem lázát.

Puszi Andi
bambika
 
 


Bencének sok-sok gyógypuszi!!!!!!!

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Andi

Jaj,már megint bekaptatok valamit? :?
Szegény Bence... jobbulást,remélhetőleg nem húzódik sokáig :roll: !
Apa: :? ...minen héten baleseti?Szóval a kertépítés ilyen veszélyes meló? :wink: De komolyan...ugyan méééé? :?:
Na csak ne aggódj,vegyél fel fa arcot,oszt csak belül hűledezz,hogy milyen mutatványokat is csinál a gyerkőc :)!
Látom,nálatok is bejön a víz...akkor gondolom kerti medence mindig tele vízzel :)... Nálunk is menő,szerencsére mi azért sűrűbben eljutunk a strandra,igaz más programom sincs délutánra :D!
Jaj,nosztalgiázol?Én is ahogy minap visszaolvastam,olyan izgi volt...most szeretném újra átélni,de azért jó lenne,ha utána Villő visszacseperedne :wink:

Móni

Te merre jársz?Ti is nyaraltok,csak nem emlékszem? :roll:
Hogy bírjátok a meleget?Ha minden igaz,már AFP-d is volt... :?

Petra

Jöhet ám majd az élménybeszámoló,ha megjöttetek :)!

Kriszti

Talán megint beteg vagy? :roll: Nem nagyon jelentkezel... :(

Rólunk csak annyit,hogy a ma este is épp elég volt a történésekből...
Először is Villő a hozzátáplálás netovábbja,kilógott az erkélyre és mire utánamentem,már vmi madárkaki volt a szájában... :? ?Mondjuk egy kicsit elgondolkodtam rajta a madárinfluenza miatt,hát remélem,semmi nem fog történni... :roll:
Persze ez nem volt elég,a nagy játékban eltörte a D vitaminos üveget(fogalmam sincs,hogyan,mert nagyon vastag üveg.... :(),és csak azt vettem észre,hogy a járólap itt-ott piros foltos-csíkos...először nem értettem,de aztán amikor a két üvegdarabot megláttam a kezében.... :shock: Na még egy tortúra ekkora gyerek kezét bekötözni.... :?
Na,ennyit a horrorról... :wink:

Pusza

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Bambika
Nagyon ügyik vagytok apával.
Ne sajnáld,hogy nem volt nálad a telcsid, megyünk mi még Herendre.
Sok gyógypuszi Bencének. Hogy van?
Nálunk is megvolt az első betegség. A háromnapos láz. Mára tiszta pöttyös lett a Márk, hétvégén pedig lázas (csak hőemelkedés, mert nem vártam meg, hogy felszökjön a láza.)volt. Nyüglődött sokat, éjjel csak ingáztam a mi szobának és az ő ágya között. Olyan rossz volt ilyen kis elesettnek látni. Szegény kis törpém már jobban van és a doki azt mondta, hogy mehetünk közösségbe is. Így aztán strandon kötöttünk ki. Almádiban voltunk. :D

Anyapoc
nincs leírás, lomis a cucc. :lol:
Nem maradt üvegszilánk a Villő kezében? Eddig én is odaadtam az üveget Márknak, de azt hiszem érdemes lesz átgondolni. :o Ráadásul nálunk inkább a rágcsálása ment. Még jó, hogy ennyivel megúsztátok!!!

Orsi
Bocsi, hogy értetlenkedem, de miért lesz programozott a csaszi? Értem, hogy voltak előzmények, de miért nem várjátok meg, hogy magától beinduljon a szülés? Joci miatt nem akarsz meghatározatlan időre befeküdni?
Elmékszem, én is nagoyn faltam az édességet anno, bár most is. :lol:

Sziasztok!

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Lillának nagy boldog Kép születésnapot kívánunk!

Kép

anyapoc
 
 


Szilvi

Szerencsére nem szilánkosan tört,mert vastag az üveg...
Én nem szoktam üveget adni neki pont ezért,mert földhöz vagdal mindent,de ezt már napok óta nem találtam és ő volt a gyorsabb... :roll:
Mire elaludt,leszedte a kezéről a ragtapaszt...mondanom sem kell, a buli pláne az volt,hogy nem csak hogy nem engedte beragasztani,de az olajos D-vitamin trutyira nem igen akart ragadni a ragasztó... :? Szóval fel volt adva a lecke :D!
Varrógép :lol: ....na ne má :D:D:D!nagyjából mindent uúgy kell befűzni,majd ha meglátogatunk titeket (burkolt célzás volt :D),akkor megmutizom :wink: !

Külön a Te kedvedért csináltam ezt a képet :D(na jó,nem egészen,mert adta magát :)):

Kép

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Csak nem bevadult a lánykád, hogy ketrecbe kellett zárni? :wink:
:lol:

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Orsi

Nem-nem,csak Szilvi múltkor kifogásolta,hogy miért csak a rácson innenről csináltam róla képet :D...hát most csináltam az ő kedvéért (is) a másik oldalról... :D
Na meg a helyzet adta... :wink:
Na meg olyan édi volt,ahogy felfedezett az ablakban és baromira nem értette,mit keresek ott és ő miért nem tud odajönni... :lol:
Egyébként kedvenc helye lett az erkély... :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kicsit depresszióba süllyedtem, nem volt túl nagy hangulatom a gép elé ülni... még az olvasgatáshoz sem (nekem, aki valamelyest már függő :o ). Igazából bepánikoltam amiatt, hogy mi lesz októbertől... a munka mellett nem fog idő jutni a gyerekekre, szegények reggel 7-től este 5-ig az oviban/bölcsiben fognak dekkolni, mennyire fognak hiányozni stb. stb. :( Szóval para van rendesen, és arra az elhatározásra jutottam, hogy most visszamegyek a régi munkahelyemre, de közben keresgélek, hátha akad egy rugalmasabb időbeosztású munkahely. Még azt sem bánnám, ha kevesebb fizut kapnék. A lényeg, hogy a gyerekek lehessenek az elsők!!!!!

Minden közelmúltbeli névnaposunknak és szülinaposunknak sok boldogságot kívánok!!!!! Kép

Orsi!
Nagyon közel a nagy nap!!!!! Aztán valamilyen úton-módon értesíts ám bennünket!!!! :wink:

Nálunk az én letargiámon kívül minden rendben, a gyerekek továbbra is élvezik a nyár szépségeit. Ákos még ovizik, de ott is sokat pancsolnak az udvari medencében, járnak kirándulni, erdőzni. Még mindig nem fogytunk ki a kirándulási célpontokból, így hétvégén azt is "műveljük". Az időjárás kiváló hozzá, mert nincs fullasztó hőség, hanem napos, kellemes 28-29 fok, szellő. Éjszaka a lakást is jól ki lehet hűteni, nem szenvedünk klíma nélkül sem. Most hétvégén a város is felbolydult, mert középkori várjátékok voltak sok programmal, előadással. Ákost el sem lehetett vonszolni a katonai bemutatók mellől. Engem meg a kézművesek sátrai elől... :roll: :lol: :wink: És a németek ismét bebizonyították, hogy mennyire tudnak jelmezes ünnepségeket rendezni magas színvonalon, és mennyire lelkesen tudják az egészet csinálni, magukat jól érezni. Ismét, mint farsangkor, a város apraja-nagyja középkori jelmezbe bújt, és bulizott 2 napig. Mi meg csak tátottuk a szánkat... :o :) :)

Puszi mindenkinek!
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Kriszti

Jövök vígasztalni,bár nekem sincs jobb kedvem :? ...
Megértem a dilemmádat,de talán a maradék időt,amit otthon töltesz munkanapokon is tartalmasabban tudjátok tölteni,így lesz egy kis kompenzáció!Tudom,sovány vígasz.... :?
Talán hamar találsz olyan munkát,ami jobban megfelel az igényeiteknek és nem érzed majd,hogy nem jut rájuk időd....
Nehéz kiszabadulni abból,amikor minden precben velük vagy,velük osztod meg,aztán hipp-hopp már nem így van...
Aztán már csak azt veszi észre az ember,hogy felnőnek és nekik nincs már igényük rá.... :roll:

Szuper,hogy még mindig van mit csinálnotok,hát kezdek irigykedni a németekre :).Bár az utcazene fesztivál szt idén is kiváló,de hát este két gyerkőccel már nem tudok hova menni,nappal meg ugye van más dolgunk... :? Azért ilyen karneválokra én is befizetnék :wink: !
Kézművesség :).Mi mindent tanultál? Mesélj,miket láttál!!!!!
Majd összehozunk itthon egy kézműves brigádot :D!

Na lépek,mert Villő mondja a magáét :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Én is amondó vagyok, hogy a munka utáni maradék időt el lehet tartalmasan tölteni, csak a gyerekekre koncentrálva... feltéve ha nincs más dolga az embernek... de sajna van mosás, vasalás, néha főzés, takarítás stb. stb... És akkor arról még nem is beszélve, hogy a munkahelyi 8-9 óra mennyire kiszívja az embert. Igazából nem is ezek zavarnak, mert nem vagyok a háztartás rabja (szerencsére :wink: ), meg a fáradságot is félre lehet tenni a kicsik kedvéért. Hanem az a 9-10 óra bölcsiben/oviban töltött idő nagyon sok. Emlékszem, mikor Ákos 2 éves kora után dolgozni kezdtem, mindig reggel ő volt az első, du. meg az utolsó... a többi szülőt csak szülői értekezletekről ismertem :? :? . Szegényemnek ez volt a legrosszabb, hogy ennyire hosszan kell ott lenni, arról nem is beszélve, hogy az óvónők mennyire szerethettek minket ezért... De sajna a munkahelyemen 1/2 8-tól 1/2 5-ig tart a munkaidő, és még olyan kompromisszumra sem hajlandók, hogy az ebédidőt nem használom ki, és egy órával előbb fejezem be a munkát (indok: he nekem engedélyezik, akkor felborulna a rend és a kollégák is ezt akarnák... :shock: :? )

Kézművesek: Rengeteg szép dolgot csináltak, árultak. Mi Ákossal kerámiafigurát festettünk, gyertyát készítettünk, a többi dolgot inkább figyeltük, meg vásároltunk... :roll: :roll: :roll:
A kézműves brigád nem rossz ötlet, én benne lennék! :) :wink: :wink:

Puszi, most megyek, mert Enikő rángat, hogy játsszunk...

K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


No,írtam,aztán kidobott a net... :(

Kriszti

Igen,értelek, a dillemádat is.Ugyan nálunk nem ilyen a helyzet,de tudom,milyen fárasztó,amikor egész nap melózol,aztán otthon csak eldölnél,de hát nyúznak,mert ugye anya is kell... :roll: Nálunk érettségi idején van ilyen,elég húzós szokott lenni....
Tudom,milyen szívfacsaró tud lenni,hogy reggel ő az első,délután meg az utolsó... :( Tényleg lehetne rugalmasabb a munkahely,mint nálunk.Nem tart semeddig azt mondani,hogy akinek kicsi gyerekei vannak,annak igenis jár a kedvezmény,hogy akár az ebédidőt erre fordítsa.... Nálunk pl a kisgyerekeseknek nincs első órája automatikusan és ezt mindenki elfogadja.Tehát lehet magyarázatot találni és a többieknek illik ezt elfogadni,bár nem tudom,nálatok milyen a kollektíva (ez jól hangzik... :D)...

Nem tudom,nagyitok milyen helyzetben van ezügyben,vagy hogy hova fognak járni a gyerkőcök,de ő nem tudná elhozni őket előbb? :roll:
Jut eszembe...GYES-en maradsz egyébként? :roll:

No,akkor ezt a kézműves dolgot megbeszéltük.Amint hazajöttök és visszaáll minden a (majdnem) normális kerékvágásba,akkor összehozzuk :)!

Pusza

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Aranyos vagy... :) :) :) :wink:

Nagyiügyben az a helyzet, hogy mindketten még aktívan dolgoznak. Anyósom ráadásul Alsó/Felsőörsön, meg ott is lakik, tehát ő nem jöhet szóba. Anyukám két műszakos a bölcsiben, ha délelőttös, akkor 1/2 6-tól 1/2 2-ig dolgozik, ha délutános, akkor 10-től este hatig. Talán ha du-os, akkor Enikőt tudja vinni magával, de a többi kiesik.
Azt nem tudom, hogy gyes-en maradok-e... fogalmam sincs mi az előnyösebb :?: :?: .

A munkahelyen ismét meg fogom kérelmezni a kedvezményt, hátha... és vannak olyan megértők a kollégák, hogy ne kezdjenek el lázongani...

Na pussz!

Többiek????? Strand? Tényleg, milyen az idő most otthon???

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszti

értem a nagyihelyzetet...hát akkor nem könnyű...De majd belerázódtok valahogy és biztosan megtaláljátok az optimális megoldást,még ha munkahelyet is kell változtatni... :?

GYES-t azért kérdem,mert idéntől teljes állás mellett is igényelhető,még bölcsődei elhelyezés esetén is.
tehát esetleg azt is meg tudnád nézni,hogy mennyire érdemes félállásba visszamenni GYES mellett.De mint írtam,teljes állás mellett is igényelheted,így még jól is jártok :)!

Idő szép napsütéses,de hűvös a szél miatt.... :(
Így nálunk a strand kilőve,csak az udvaron voltunk kint :).

Többiekről nem tudok... :?

anyapoc
 
 


Anyapoc!

Már én is derűsebben látom a jövőt, mint egy héttel ezelőtt... :) Mindenre van megoldás, és csak rajtunk fog múlni, hogy alakítjuk a dolgokat. Az az egy biztos, hogy a gyerekek érdekét fogom első helyen figyelembe venni. És szilárd elhatározásom, hogy akár munkahelyet is váltok, még akkor is ha anyagilag rosszabbul járunk... :wink: :!: :!: :!:

GYES: Jó tudni!!!! Az a 20 ft is jól jöhet plusszban... :wink: :)

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Akarom mondani 20 ezer!!! :lol:

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta

Na,így már jobban hangzik a dolog :)!Látom,azért ma is sokkal jobban érzed magad :)!Vagy rosszul látom? :wink:
Én azt modnom,az a lényeg,hogy mamának is babának is jó legyen.Én is ezért megyek vissza,mert nekem így jó,és ha nekem jó,én jól érzem magam,akkor nekik is jó.Amúgy meg nagyrészt Villő is apjával lesz,mert novembertől(legkésőbb) március végéig itthon lesz.Tehát a családban marad :D!
És ha Te úgy érzed jól magad,hogy kevesebbet dolgozol,az lesz jó nekik is :)!Bármi áron!
Ugye,milyen jó a GYES? :roll: Amúgy asszem majd' 25 ezer Ft már... :wink:

anyapoc
 
 


Anyapoc!
Jól elcseverészünk itt ma... :lol: :lol: :lol: És tényleg jobban érzem magam, így hogy kiveséztük a dolgot... :wink:

Húúúúúú, 25 ezer???????????? Asszem el sem fogom tudni költeni! :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: :roll:

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok lányok!


Kriszti
Látom Te is megtaláltad az ügyeletes lélekregeneráló pótanyát!(Anyapoc tiszta jó, hogy vagy!) Én is szeretem Anypoccal megvitatni, ha valami bátn, aggaszt! Sztem, tök jól lelket tud önteni az emberbe.
Nálunk is, sajnos a nagyik aktív dolgozók és egy ideig így is marad. Sőt tovább megyek, ha a kormány így folytatja, sztem mi a munkahelyünkről fogunk a temetőbe menni :( Ennyit a politikáról! :lol:
A kézműves tábor minket is érdekel. :!: :!: :!:


Anypoc!
Nem tévesztettél Te pályát? :wink:

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Jó reggelt!

Gondoltam elmesélem nektek a tegnapi kicsi balesetemet, mert rájöttem vannak még jó emberek kicsiny kis hazánkban. :) :) :)
Este sétáltunk Apával és egy lépcsőn lefelé menet sikrült elcsúsznom a múrván. Térdre estem (elég látványos volt :o ) és legalább 3 vadidegen embere rohant oda hozzám, hogy jól vagyok-e, segítenek felállni stb. Én, csak fogva a térdkalálcsomat, küzdve a könnyek ellen hebegtem, hogy köszönöm, de itt a férjem. Sajnos meg sem néztem ki volt az a 3 jóérzésű embereke és már nagyon sajnálom, hogy nem néztem a szemükbe, nem jegyeztem meg az arcukat :!:

Kriszti
Nekem is egyre gyakrabban jut eszembe,hogy 4 órában talán dolgozni kellene újra. Bár újongtam amikor kiderült a terhesség, mert végre nem kell menni dolgozni (akkor éppen nem volt a legideálisabb helyzet, sőt!), de azt hiszem mára ez megváltozott. Milyen fura az élet, nem gondoltam volna, hogy a mostani munkahelyem hiányozni fog egyszer.....
Neked miért sürgős visszamenni? Encivel még otthon lehetnél egy ideig, nem? Vagy már 3 éves lenne a nagylányod? :shock:

Bambika
A jövő héten Herenden leszünk és jó lenne legalább egyszer talizni, ha már nem beteg Bence sem.

Sziasztok

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
A lélekregeneráló szó nagyon találó.... :wink: :wink: :wink: :) :) :)
Baleseted: :( Tényleg pozitív élmény, ha segítőkész emberekkel találkozik az ember (ritka sajna)... Nekem is volt a múlt héten kellemes élményem, bár a segítség intézményesített volt, ami meglepett. Ákosért mentünk a pályaudvarra (kirándulásból érkezett). Az aluljáróban van ugyan a lépcső szélén babakocsis rámpa, de nem a keskeny és bolygó kerekű kocsikhoz találták ki :? :evil: . Viszont ott termett mellettem egy idősebb hölgy, akinek a ruhájára volt írva, hogy pályaudvari önkéntes segítő. Ő kimondottan erre a célra "van", hogy segítsen cipekedni, aki rászorul fel- és leszállni. Figyeltem utána, mindig ahhoz a peronhoz ment, ahová vonat futott be, és sasolt, mikor van rá szükség :) . Jó dolog, és valószínű az egyház "keze van a dologban", mert itt mindenféle ilyen szociális, segítős dolgot az egyház szervez és finanszíroz.

Munka: Ákos 2 éves korában azért mentem vissza, mert már besokalltam, nem volt társaságom (Felsőörsön a hegyen laktunk kocsi és net :wink: nélkül). Meg Ákos is elég társasági gyerkőc volt, már kellettek neki a játszópajtások. Most más a felállás, mert annyira nem vágyom vissza, viszont sajnos az anyagiak megkívánják (tudod: házépítés, jókis hitel... :? ) Amúgy Enci még csak két éves lesz decemberben, tehát jövő év decemberéig még maradhatnék otthon. Nem is lenne semmi bajom az újra dolgozással, ha rövidebb lenne egy nap... de hát Mo. még elég messze van attól, hogy részmunkaidőben foglalkoztassa az anyukákat... :( Itt No-ban teljesen normális és általános. Egy ismerősünk lánya szeptembertől iskolába megy, és kérelmére gond nélkül 8-ból 4 órába áttette a munkáltatója...

Szép napot mindenkinek!!!
K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok Lányok!

De jó,hogy írtatok :):)!

Lélekregeneráló....még a végén teljesen zavarba hoztok... :oops: :oops:
Hát nem ezért vagyunk itt?Hogy megvitassuk ügyes bajos dolgainkat és tartsuk egymásban a lelket? :wink:

Kriszti

Örülök,hogy már jobban érzed magad.... :)
Nekem is szoktak nagyon rossz napjaim lenni,de ilyenkor mindig arra gondolok,hogy volt már ilyen és a lejtő után mindig emelkedő jön :wink: .
És persze a kedvenc mondatom a Muzsika hangjából: Ha Isten becsuk valahol egy ajtót,valahol biztosan ablakot nyit :)
Félreértés nélkül,nem vagyok vallásos,de a mondat nagyon találó :wink: !
Hölgy a pályaudvarról :).Hát ez elképesztő!Még nem is hallottam!Van még mit tanulnunk... :roll:
Munka: nálunk gond nélkül ment a félállás,inkább attól parázok,mi lesz,ha már egészet szeretnék... :?
Hát hogy a félállás nálunk miért nem működik... :roll: Én mindenre kitalálok mindig valami jó megoldást,csak soha nem hallják meg :D!.Pl. ha támogatnák valamiylen szinten,hogy a kisgyermekes anyák munkakedvezmnényt kapjanak...teszem azt,munkáltató járulék csökkentése ezesetben,vagy hasonló....Hát csak nem ilyen egyszerű a helyzetünk... :roll:
Most nézem,tényleg jól eldumcsiztunk :wink: ...jaaa,ha nem tudod elkölteni a lóvét,gyere,aztán majd költjük együtt :wink: !

Szilvi

Baleseted :(...gondolom,mennyire fájhatott :cry: ....
Viszont tényleg jó érzés,hogy vannak segítőkész emberek :).Néha én is meglepődök,hogy segítenek babakocsit cipelni stb... :) És már vissza sem utasítom csuklóból,mert za meg nekik szar érzés,inkább elfogadom még akkor is,ha tudnám vinni.Volt olyan,aki még Bulcsút is felkapta volna :D!
Munka:én is azt hittem,hogy no most aztán itthon lebzselek 3 évet,de nem megy...nekem ez nem jön be,nem tudom,miért.Illetve tudom,mert nem vagyok itthon ülő típus,rossz egyedül lenni az év nagy részében,így viszont emberek között is leszek,nem csak a gyerkőcök társaságában :).Szt normális,ha valaki tevékeny és nem kifejezetten az otthon levés a célja.Az is normális,ha valaki meg ezt szereti.Nem vagyunk egyformák,szerencsére :wink: .
Nyugdíjazás: mindennemű politikai háttér nélkül :).Gondolom,erre gondoltál.Sajnos kénytelenek emelni a nyugdíjkorhatárt,mert egyre több a nyugdíjas,a születések száma csökken,vagyis egyre kevesebb az a réteg,aki a nyugdíjasokat "eltartja".... Hát reméljük,hogy ez majd változik...tehát ennek inkább ilyenfajta rális okai vannak szerintem....Az lett volna a jó,ha már régebben valamiféle takarékosságot ösztönöznek,hogy ne csak a befizetett nyugdíjalapból kelljen élniük,hanem a saját megtakarításból.... Persze ez csak az én logikám :)!
Pályatévesztés: Hááát,van benne valami,de azért a pedagógiában is próbálom ezt érvényesíteni :wink: !
És annak csak örülök,ha Nektek segíthetek :)!
Márkról ide is dobj már képet,régen "láttuk" :)!

Na megyek valamit enni,mert még nem sikerült :)!

Puszi

anyapoc
 
 


Sziasztok!


Kriszti
Milyen figyelmes az egyház ott. Nagyon jó az ilyen segítség. Erről igazán példát vehetne a magyarországi egyház is.
Rossz lehetett egy „hegyen” lakni egy pici gyerekkel. Se barátok, se rokonok, apa csak későn ér haza a munkából…. :( Brrrr. Nekem az a parám, hogy elköltözni valahová, ahol nincs egy teremtett lélek, akit ismernék vagy épp olyan elszigetelt, hogy még a netet sem lehet bevezetni. Mondjuk ettől az utolsótól nem kell félnem, mert Apa munkája megköveteli.
Na igen, épp a hétvégén kérdezte meg egy másik kismama, hogy Márk lesz-e bölcsis? Én csendesen mondtam, hogy még nem tudom, Apa határozottan, hogy nem, csak mikor leesett neki, hogy én mit is mondtam, korrigálta magát egy kissé… :shock: Persze, ha hamarosan jönne egy kistesó, nem lenne aktuális a kérdés. Úgy látszik nálatok minden sokkal rugalmasabb. Kíváncsi lennék, az én munkahelyemre kellenék-e 4 órában, egyáltalán kellenék-e? :?

Anyapos
Értem én, hogy sok a nyugdíjas, de el sem tudom gondolni, hogy mi hány évesen leszünk nyugdíjasok. Nem szeretném mindenesetre azt megérni, hogy 70 évesen is robotoljak napi 8-9 vagy akár 10 órát is. Mert most nagyon sok fiatal dolgozik 10-12 órát ahhoz, hogy normálisan eltudja tartani a családját. :(
A saját munkáltatómnál kell kérvényezni, hogy gyes mellett dolgozhassak?
Miért, az probléma, hogy valaki vallásos? :o
Lehet, nem jó helyen mondod el a jobbnál jobb ötleteidet. :lol: Talán indulnod kellene a választásokon… Pár szavazatod már biztos tuti lenne. :wink: :wink: :wink:

Pusz

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Mi is figyelemmel kísérünk benneteket, de írni mostanában nem volt kedvem.
A házépítésünk a végéhez közeledik és végre eljött az én időm. Függönyvarrás, háztartási gépek kiválasztása, csempe, járólap választás. Ezt a részét kifejezetten élvezem az építkezésnek.


Marcell már sokat ügyesedett, szerencsére már ritkán esik el.

Munkavállalás tekintetében szerintem is az lenne jó, ha a kisgyermekes anyukák csak 4 esetleg 6 órában dolgoznának.

Anyapoc
Villőnek nagyon jól áll a kockás kendő, nagyon szép kislány.

Szilvi
Márkról is nagyon tetszik az új kép amit

Szilvi
Márkról is nagyon jó a labdás kép.

Kár hogy a képeket nem lehet nagyobb méretben megnézni.

További szép napot nekte!

Kép
Szilvia & Marcell
szilviab
 
 


Szilvi


Nyugdíj:hát én sem szeretnék 70 éves koromig robotlni... :( Bár ahogy néhány nyugdíjas kollégámat elnézem,hááááát...ki sem lehet írtani őket...már bocsánat :?
A probléma valóban inkább ott van,hogy a mai fiatalok már nem 8 óráznak és ezzel az életviletellel el sem jutnak a nyugdíjas korig...gyanítom,ez nagyon meg is éri a nyugdíjbiztosítóknak.... :(
Én pl azt is bevezetném,ha már szerencsétlen ember nyugdíjas kora előtt meghalt,akkor bizony a család legalább részben részesüljön az utána befizetett összegből...mert nem elég,hogy kiesik egy kereset,de ugye a pénzt el is nyelik...no,mindegy,ez nem az én asztalom...
Nem lennék jó politikus,mert az igazságtalanságok mellett-no meg a sok emberi butaság mellett-nem tudok elmenni szó nélkül...és akkor én sem érném meg a nyugdíjas koromat :D:D:D:D!
Nem tudom,hogy kifizető hely-e a céged.Ha visszavesznek,annyi a dolgod,hogy írsz a TÁKISZ-nak(MÁK) egy levelet,hogy köszönöd a GYED-et,de innentől nem igényled és visszaállsz munkába és 1 éves korától a GYES-t szeretnéd igénybe venni.És akkor vagy a munkáltatón keresztül fizetnek,vagy ők maguk...
Tehát a MÁK-kal kell lelevelezni...
Nem probléma,ha valaki vallásos,csak én nem vagyok az :).Csak valahogy nekem ellenérzéseim vannak olyan dolgokkal szemben sokszor,amiben ISten neve szerepel...talán mert sokan nem megfelelően használják...az egyházzal sem igazán értek egyet... :( A hit az más kérdés :)....Legalább is nálam... :roll:

Szilvia

Szuper,akkor nemsokára költöztök :):):):)!!!!!!
No,azért majd dobj róla(tok :)) képet,mert kíváncsi vagyok :)!
Jaaa,az tényleg szuper,ha a berendezés van hátra...csak bírja Apa pénztárcája :D:D:D!
Köszi a dícséretet,ez a kép tényleg jól sikerült(ezek szt...) :D!
Hát az avatart nem lehet nagyban megnézni,de majd feldobok pár ékpet,ha érdekel az albumba és ott megkukkolhatod :)!
Aztán Marcellről is lássunk ám képet,mert már régen láttuk... :wink:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk már, de a múlt héten is csak immel-ámmal voltunk itthon. Csak aludni és enni jártunk haza, amúgy az utcazenén voltunk. Nem találkoztam Veletek! Ti nem jártatok arra? Ha igen és irtatok is róla, akkor bocs. Visszaolvasni még nem volt időm mindent!

A nyaralás amúgy nagyon jól sikerült. Krk szigeten voltunk, Baskan egy bababarát uszodás szállodában. 2 nap jó is volt az a benti medence, mert nem igazán volt strandolós idő. A többi nap időjárásügyileg és más szempontokból is rendben volt. Jól kipihentük magunkat, nagyokat ettünk és szép helyeket láttunk. A legnagyobb fejlemény, hogy Nóra megtanult úszni. Úszómellényben persze, de a lábtempója már most nagyon profi. És még valami ami nagyon ment neki: (kép)

Kép

puszi mindenkinek
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
Az csak jó lenne, ha a politikusok nem mennének el az igazságtalanságok mellett. Vagy legalábbis gondolom, és tényleg úgy lenne igazságos, hogy a befizetett nyugdíjat (ha valaki idő előtt sajnos távozik), a család megkapja.

Szilviab
Köszöni Márk a dicséretet! A baj az, hogy ekkora képen jobban látszik a laszti mint ő. Majd kicsinyítek le párat és feldobom.
Igen, dobj képet, mert én is kíváncsi vagyok rá! Elhiszem, hogy ez a része az építkezésnek már jobban tetszik! Mikorra saccoljátok a költözést? De jó lenne, ha egyszer mi is itt tartanánk!
Te is visszaszeretnél menni dolgozni?

Sziasztok!

Kép
Kép
kismama2004
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: