Új privát üzeneted érkezett!

Esetleg playgroup?

Nem tapasztalatból beszélek, csak tudom hogy egy barátnőm néha oda szokta vinni a kislányát.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Latom mindenki nagyon elfoglalt mostanaban!
Nekem is eleg buzy hetem lesz. :D Tegnap voltam vercukorterhelesen, mire levettek az utolso vert fel 12-kor, mar ehen voltam halva. :lol: Penteken megyek a midwife-hoz, kapom az anti D-t. Ma mentunk volna a jatszohazba, de Laram lazasan ebredt, folyik egy kicsit az orra, es fajt a feje. :cry: Ugyhogy ma kihagyjuk. Holnap vasarolgatunk Kevinnek egy kicsit. Mar naggyon varom. Eleg sokmindenunk van polya, ruhak, agynemu... Holnap akarok venni lepedoket, halozsakot, torolkozoket...

Ildi! Milyen a munkahely? Tetszik?

Picilulu! Hogy vagy? Labad? Derekad? Latom mar nem sokaig dolgozol! :D Nem emlekszel veletlenul, hogy a HIP-et postaraadastol kb. mikor utaltak? A ferjemmel majdnem minden nap megy a "harc" :) , hogy menjunk mar megvenni a babaagyat es szekrenyt, de en ragaszkodok hozza, hogy majd a HIP penzbol. Akkor se maradunk le semmirol.

Picizoe! A jatszohazat ahova mi jarunk, children surestart centernek hivjak, es a midwife szolt, hogy lehet oda menni. Szerintem tole erdeklodj, hogy a kornyeketeken milyen lehetosegek vannak, O fogja tudni.

Mariann! Hogy vagytok? Novoget Matt baba? Itt van meg anyud?

Olive! Veletek mizu?

Adri! Hogy vagy?

Most mennem kell! Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lanyok!

Dorka, hoszabbak a nappalok, es melegebbek, igy kevesebbet kuksolunk idebent :D

Melo ugyben meg csuszas van, felujitjak az epuletet, kiderult hogy a tetot is javitani kell, es csuszik az egesz :? Hetfon lesz a staff training, ha csak addig megint nem valtoztatnak, aztan husvetkor tervezik a nyitast .Ugyhogy meg van 2 hetem.
Csak az a rossz az egeszben, hogy a staff training delben kezdodik, raadasul jovo heten mar tavaszi szunet, igy a gyerekim egyedul maradnak itthon .Max masfel orat, aztan az vagy eleg lesz megbeszelni amit kell a melohelyen, vagy emiatt eluszik az egesz. Tovabb nem hagyom hogy itthon oket egyedul .Ez hetfon kiderul. :shock:
Aztan ha emiatt bukom a melot, megyek a Jobcenterbe ez keresunk valami melot , mert kezdek begyagyasodni itthon. :roll:

Picilulu, kosz az eszrevetelt, hulyeseget irtam nana. Az a £36 napi ar :oops:

A mult heten olvastuk az ujsagban, hogy halalos baleset tortent Carlisleban, egy lorry es egy van utkozott frontalisan ez utobbi soforje magyar , a lorry vezetoje (angol) a helyszinen maghalt, a van soforje tulelte a karambolt. Mindez hajnalban tortent, es a magyar sofor az ut rossz felen vezetett, ezert tortent a baleset. Aztan a folytatasban irtak, hogy a magyar sofor nem tud angolul, es mobiltelefonon ! keresztul forditottak neki . Most elozetesben van halalt okozo veszelyes vezetesert , bunosseget elismerte ,az ovadekot elutasitotta, es majd juniusban lesz a tagyalasa itt Carlisleban. Azert ezt meg olvasni is szornyu igy... Hozzateszem nem fiatal kolokrol van szo, hanem kozepkoru ferfirol . Mit elhet most at a szerencsetlen .

Persze volt vidamabb vonatkozasu cikk,
Benne volt a kozepso fiam, mint man of the match, irtak rola par elismero szot :lol:
es egy magyar vizsla, ( most eloszor )nyert meg egy rangos kutyaversenyt :lol: :lol: A verseny fajtajarol ne kerdezzetek, nem vagyok szakerto 8)

Dorka egyebkent nalunk is minden hetvegen van halovendeg, vagy neha a fiuk alszanak haveroknal :lol: Szerencsere a baratnonel valo alvas elutasitasa erto fulekre talat, megbeszeltuk Martinnal meg varjon vagy 2 evet :lol:
Most a dohanyzast beszeltuk at,mert a minap erosen cigarettaszagu ruhaban jott haza. Rakerdeztem, hogy dohanyzik -e de mondta hogy nem, a haverja es a szulei akinel volt az dohanyzik . Sokan dohanyoznak az osztalyabol, de szerencsere ot ez nem vonzza, es nem akarja a zsebpenzet cigire kolteni, plusz a sportolashoz sem passzol (ezen jot rohogtunk mert nem az az aktiv sportolo fajta ) . Megjegyzem mi az apjaval ilyen idosen mar mint a gyarkemeny fustoltunk, igaz azota mar megjavultunk mindketten :lol: Bar ez volt eletem egyik legnehezebb probatetele, leszokni a cigirol .

Reni mizujs veletek ?Hogy haladnak az elokeszuletek ?Nemsoka indultok :) meg pont 1 het .

Olive keszul a partyra felenk se nez :lol:

Na eleg mara ennyi, szep napot mindenkinek !

KépKép
thomaildi
 
 

 
 

Sziasztok!

Csak tenyleg egy gyors eletjel. Tuleltuk a hetveget, jol sikerult a party, de igen elfaradtam. Majd legkozelebb dobok fel kepeket meg reagalok a hozzaszolasokra is.
Ma meg a bolcsibe kell gyartanom sutiket, amit holnap visz be Lolli.

Szep estet mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Már 1000 éve nem jelentkeztem, de nem csak az én hibám, sajnos dolgozni is be kell járni :)

Nálunk minden rendben alakul, kivéve, hogy hajnali 4 órakor mindig tornaórát tart a gyerek. Akkor, és este 8 körül a legaktívabb, akkor nagyon rugdos.Így akkor a család megpróbél elhelyezkedni és tovább aludni :wink: :evil:
Holnap lesz találka az új midwife-fal, remélhetőleg jobban felkészült és tájékozottabb, mint az előző.

Nekünk még 3 hónap van hátra és szinte mindent megvettünk. Igaz,hogy vannak különböző babonák, szokások, de a kiárusításokkal azokra nem várnak. A babaágyon így 100 a gyerekkocsin 250 fontot spóroltunk. Azért ennyiért már érdemes elgondolkodni - szerintem.

Üdv

kkristof3
kkristof3
 
 


Dorka: Remélem minden okés volt az Anti D-vel ma. Lara jobban van már?

Köszi jól vagyunk, rájöttem, hogy kis ördögfiókánk van. Egész nap nyújtózkodik bent, mintha tesztelné hogy meddig tudja kitolni a lábát. Aúúúú. De nagyon imádom :) Közben voltam GP-nél és lett egy kis fehérje a mintámban. Elküldte a kórházba újabb vizsgálatokra, majd hétfőn telózok hogy mi újság. Remélem nem lesz semmi gond. Ilyen volt esetleg valakinek?

Lábammal mostanában nincs probléma. Azóta egyszer még jól begörcsölt, de egy ideje semmi. Kopp kopp. A derekam viszont minden nap fáj, jellemzően egyszer délután, aztán elég durván estefelé tv-nézés közben. De felállok vagy járkálok, és akkor elmúlik.

Dorka veled minden okés vagy neked is vannak ilyen nyűgjeid?

A HIP-et nekem postaadástól számítva 2 héten belül utalták. Meg is lepődtem. Viszont 1 hónapon belül tutira meg kell kapjad, különben gond van.

Remélem majd Mariann is jelentkezik, már nagyon kíváncsi vagyok rájuk.

Többiekkel mi újság?

Olive: Lollinak boldog szülinapot megkésve is.

Kkristóf: Mi volt a midwife-nál? Szép összegeket spóroltatok a vásárlással, gratula! Szerintem jól tettétek, hogy mindent beszereztetek. Később nagy pocakkal, aztán főleg bébivel kinek lesz energiája keresgélni, nézelődni.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Szoval, nagyon hosszu es mozgalmas volt a het!
Lara kedden, szerdan lazas volt, szerda delutanra tele lett apro piros pottyokkel az egesz teste. Eloszor azt hittem, hogy a laztol van, de masnapra meg tobb lett, ugyhogy elvittem a dokihoz. Kiderult, hogy rubeolas! Tok jo! :( Panikszeruen neztek a lapomat, hogy a vervetelkor mi volt a rubeolaszures eredmenyem, de szerencsere negativ, ugyhogy van meg ellenanyag a szervezetemben, igy nem kell aggodni. :roll:
Csak, hogy meg jobb legyen a het, a ferjem is megbetegedett, fajt a feje, torka, szurt a mellkasa, hata, laza nem volt. Elment O is dokihoz, azt mondta a doki, hogy influenzas! Ez kicsit gyanus. Nem talakoztam meg laz nelkuli influenzaval... :o Ja! Tehat a het kozepere mar csak Dzsenkaval maradtunk talpon. :lol:
Vagyis nem teljesen, mert par napja iszonyatos szurkalast, nyilallast erzek a hasambol a szemeremcsontom fele. Eloszor csak terhelesre jelentkezett, de tegnap mar akkor is, amikor felalltam a szekrol. Ilyenkor percekig mozdulni se tudok es utana ugy erzem, mintha a baba feje ki akarna szakitani a hasamat alul. Meg is ijedtem rendesen, foleg azert, mert a lanyokkal ezeket az utolso 1-2 hetben ereztem. Voltam tegnap a midwife-nal, mondtam neki, gyorsan lefektetett, megnyomkodta a hasam, megvizsgalt es mondta, hogy nagyon lent van a baba feje es nyomja a medencet, elkezdett tagitani. Szerintetek? But no worry! Mondta Julie. Azert gyorsan megadta a korhaz szamat, hogy tudjam kit kell hivni, ha indul a szules. Ja! Es kezdjek el gondolkozni rajta, hogy milyen fajd. csillapitast szeretnek szulesnel, mert ha injekciot vagy gazt, akkor szules utan 8 oraval lehet hazamenni, ha viszont eda-t, akkor 24 ora. Ha csaszarozni kell, 48 orat kell maradni. Tehat megnyugtatott.

Picilulu! Amugy minden ok, ha eppen nem szurkal, nagyon jol erzem magam. Megkaptam az anti D-t. A vercukorterheles is normal lett. :) Pedig nem birtam ki es kaveztam elotte! :oops:
Kozben csutortokon mar meg is kaptam a HIP-et, ugyhogy meg is vettuk a babanak az agyat, es a pelenkazot (Mothercare-bol, szerdaig szallitjak valamikor :cry: ) es megvettuk a kis szekrenyet is. Azt Attila mar ossze is rakta, ugyhogy bepakoltam a mosott, vasalt rucikat. Mar nagyon sok mindent megvettunk, de meg kell par dolog.
A baba egy boxbajnok! :lol: Hihetetlen mennyit nyuzsog, sokszor mar a kellemetlen es fajos erzest surolja, de en is imadom. :lol: Sokszor el is gondolkozom rajta, hogy mikor alszik egyaltalan? A nyuzsges szinte folyamatos napkozben. :)
Nem akarlak ijesztgetni, de a vizeletben a feherje nem igazan jo! Jobb esetben csak felfaztal, rosszabb esetben toxaemia! Bar ahhoz tarsul vizesedes es magas vernyomas is!
:cry: Rendben van a vernyomasod? Nem dagad a labad, kezed? Sajna tapasztalat, Laraval toxaemias voltam. :( De remelem, hogy nalad csak egy kis felfazas!

Olive! En is boldog szulinapot kivanok Lollinak! Milyen volt a buli? Jol sikerult? Varom a reszleteket! :)

Ildi! Gratula a fiadhoz!

Kristof! Milyen az uj midwife? Hogy birja a feleseged a gyurodest?

Befejezem, nehogy megunjatok! :lol:
Szep napot es jo hetveget mindenkinek! Az eltuntjeinknek varom a jelentkezeset! :lol:
Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Szép napot mindenkinek!

Bocsi,h így eltűntem de totál szét vagyok csúszva,alig tudom magam útolérni!
Ma korábban mentek törpök aludni és mivel apa ma költözik át az új lakásba,nem tudunk skype-olni,így van némi időm írni nektek-a vasalnivaló ruhák is azt mondták:nyugodtan,ők itt megvárnak :lol:

Sajna visszaolvasni nem lesz idő,úgyhogy nem, tudok mindenre reagálni.

Rólunk annyit,hogy pakolok 1000-rel!Megvan a gyerekek szem.igazolványa(nem útlevelet csináltattam,ez egyszerűbb,aztán majd ha hazajövünk együtt apával,megcsináltatjuk)

Felpakoltam gyógyszerekből,mososzerből+öblítőből(apa mondta,az ott elég drága,ráadásul nem is nagyon van,amit itthon használok,de váltani nem tudok majd hírtelen,mert Csongor ekcémás...)
A gyomrom már görcsben áll... :? Be vagyok pánikolva rendesen...

Mi is LUTON-ra megyünk,nem is tom,h bírják majd azt a hosszú labirintust végig várni ördögeim.Bár én reménykedem,h mivel ez kedd reggelre esik,nem lesz tömve!
Tényleg olyan sokat kell várni a csomagokra???Jesszus...

Csongor lelkesedése kezd alábbhagyni!Várja nagyon,h menjünk,de ő úgy gondolja,h ez csak egy kis kiruccan
s,aztán jövünk haza!Meg kijelentett,h ő nem hajlandó ott óvodába járni,csak ha én is megyek vele és én leszek az óvó nénije...

Köszi csajok a tippeket!A Mothercare-t ismerjük,ott vett apa Csengének télikabátot,de az a másik üzlet,amit Ildi írt,az nem ismerős neki.Azt mondta,majd utána néz.

Most újabb kérdés,h hogy a manóba jutunk be-azaz "haza"-Lutonról?!?Elvileg fuvaros jön értünk kocsival,na de gyerekülés egyenlőre nincs,pedig kettő is kéne...remélem keddig kitalálnak vmit!

Fórumos kismamáink h vannak???Húúú...lassan mindenki a vége felé közeleg!Ez olyan izgi:)

Ildi!Amit nagyfiaddal kapcsolatban írtál,na az nem gyenge!!!Ilyen lazák az angol anyucik???Hát...lehet az én gyerekeim szarul jártak velem,mert én bizony nem leszek ilyen laza ezen a téren!Amúgy igen,de ez azért...hát nem is tudom...érdekes naaaaaa!!!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!
Már egy hete a szüleimnél vagyunk, nincs netem, ezért vagyok eltűnve.
Most a tesóméknál vagyok, egy percre bejelentkezem.
Mindenki rendben van, Kristóf élvezi a vidéki életet, Erik rengeteget nőtt, egy hét alatt fél kilót hízott, már 4500 gramm volt hét közepén. :shock:
Én többet tudok pihenni, így már nem nézek ki mosómedvének.
Remélem mindenki jól van és szép tavaszotok van!
Bő egy hét múlva vagyok!

Puszi
Vendég
 


Dorka: Jobbulást mindenkinek a családban!

És elkezdtél gondolkodni a fájdalomcsillapításon? Nekem első baba lesz, így fogalmam sincs mi áll előttem, meg aztán bármi lehet. Majd ott eldöntöm attól függően hogy mennyire szenvedek.

Örülök, hogy jók lettek az eredményeid, s hogy a HIP is megjött. Mi is Mothercare-ből rendeltük az ágyat, bölcsőt, pelenkázót, stb. Összevissza megy a szállítás, elég gáz. Mondtuk anyósnak, hogy szerdára van kiírva a szállítás, erre kiderült, hogy kedden már beadták a szomszédnak. Aztán volt olyan is hogy fizette, 10 fontot azért, hogy szombaton hozzák ki, de elfelejtették. Azonnal visszatérítették, de baromira kiakadtam, mert annyira vártam a cuccost.

Ma megnéztük a kórházat kívülről, most már nagyjából tudjuk, hogy merre kell menni.

A vérnyomásom eddig mindig 100 és 120 között volt, tehát teljesen normális. A doki is mondta, hogy pont emiatt nem kell aggódni, de biztos ami biztos elküldi tesztre. Majd holnap felhívom őket, hogy van-e eredmény.

Ja és a lában, kezem, semmim nem dagad, szerencsére ilyen problémám nincs.

Nusyka: Mikor is utaztok?

Luton miatt ne aggódj, mert egyszerűbb helyre nagyon nem is érkezhetnél. A szüleim is most eldöntötték, hogy mindig oda jönnek, mert nem lehet ott elveszni. Ha jól értem, már voltál ott, ugye? Mi mondjuk mindig Heathrow-ra jövünk, mert az van a legközelebb, de anyukámat egyedül ott nagyon félteném. Nem lesz semmi gond a Lutonon :)

Hogy érted hogy hogy értek haza Lutonról (ne hari, hol is van a haza, elfelejtettem)? Ha fuvaros (taxi vagy barát??) jön értetek, akkor nincs probléma, nem? Gyerekülést itt fogtok beszerezni?

Szia Ananácska, örülök, hogy jelentkeztél, s hogy jól vagytok :)

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok mindenkinek!

Bocsanat a hosszu hallgatasert :oops: Remelem lesz idom visszaolvasni is, egyenlore csak megprobalom gyorsan leirni az elmult hetek torteneseit, total el vagyok havazva. Anyum mult heten kedden hazament, azota egyedul probalom tartani a frontot. Matt baba jo fiu, csak akkor sir ha ehes, vagy valami nem ok a pelusban. Lekopogjam eddig nem is vagyunk hasfajosak :) Elegge ki vagyok faradva, pedig ejjel is csak 1-2 szer felkelni hozza. Mig anyum itt volt, a hivatalos dolgokat inteztem, mert valjuk be gyerek nelkul csak gyorsabban megy, mar be is vagyunk anyakonyvezve, meg megjott a Child benetifes papirunk is, meg a taxosokra es a housing benefites papirokat varjuk. NA akkor a korhazi dolgok kicsit bovebben: ejjel 1kor fajkalt a hasam, kimentem pislini hatha jobb lesz. Majd fel2 kor megint arra keltem, hogy most jobban faj a hasam es mikor kimentme a wcre, a bugyimon okolnyi folton veres volt, ahogy leultem pisilni megint, elfolyt a magzatviz egy resze. Na mentem gyorsan vissza a szobaba remego labakkal kelteni Zsolti, hogy megyunk szulni. :) Baratnom is komas abrazattal jon ki a szobajabol, hogy almodta, vagy tenyleg megyunk szulni?
meg fajasok alig voltak ekkor talan 10-15 percenkent johetett egy-egy. Meg fotozkodtunk egy negyed orat, hogy utolso pocakos oraim :) aztan hivtuk a korhazat, hogy indulunk. Eloszor azt mondtak, hogy majd 6 fele menjunkbe, mivel meg csak 10 perces fajasaim vannak, de miutan mondtuk a verzest, akkor mondtak mennyek inkabb megis ahogy tudok. Szoval rohogesek, nevetesek kozben fel4 fele beertunk a korhaza, ekkor mar 5-7 perces fajasok voltak. Eloszor bementunk a vajudoba, ahol monitorra tettek a verzes miatt, a baba szivhangjat neztek meg a fajasok gyakorisagat, erosseget, majd kb fel ora mulva jott egy fiatal dokino aki megvizsgalt mitol lehet a verzes. Valoszinu csak a nyakdugo lehetett, mivel mindent rendben talalt es mondta hogy mar 4 centire ki vagyok tagulva. 5 korul mar beindultak a durvabb fajasok, akkor mar kertem Zsoltit hivja a novert, mert mindjart szulok. Na jott a nover, aki igencsak elcsodalkozott es meg is ijedt egy kicsit, gyorsan atkisertek a szuloszobaba. az a 50meter nagyon hosszu volt. ossze kellett zarjam a labam a folyoson, mert ugy ereztem, utkozben kicsuszik a baba. NA pechemre a szuloszobaban hanyat fektettek egy agyra. (a vajudoban mozoghattam szabadon)es igy visszaestek a fajasok. csak gazt kaptam fajdalomcsillapitasra, mikor mar nagyon fajt kertem adjanak epiduralist mondtak, mar tul keso, mar nemsokara meglesz.NA vagy3-4 tolofajasnal mar homlokig kint volt, de visszacsuszott, mert elfogyott az erom. rajottem hogy az erom arra "pazarlom" hogy a csovet amit szipkazni kellett amibol jott a gaz, azt szorongatom iszonyat erovel es nem marad eleg a nyomashoz. Na osszeszedtem minden erom es batorsagom,leraktam a fajdalomcsilalpitot es nyomtam ahogy csak tudtam: a kovetkezo nyomasra kint volta feje es a kovetkezo 2vel meg az egesz gyerkoc. Ami nagyon megmaradt bennem az az hogy mondtam a Zsoltinak, hogy "ez mar nagyon faj", de nem sirtam, nem orditottam,semmi. rogton szules utan a pocimra tettek Mattet,majd Zsolti elvagta a koldokzsinort, ezutan megtorlogettek a babot feloltoztetek es visszatettek ram. A szules utan 5 percel mar mondtram a Zsoltinak johet a kovetkezo gyerkoc. mondjuk teljesn szetszakadtam odalent, 20 varrattal stoppoltak meg, itt kint nem szoktak gatmetszest csianlni, csak ha komplikacio van.a varrasnal viszont elbogtem magam, mikor beadta a no a fajdalomcsillapito injekciot. ott is mondta hogy szivjak gazt amig beadja az erzestelenitot, de semmit nem ert , sot mivel annyira szivtam, mert annyira fajt csak beszedultem tole es rosszullettem, hanyingerem lett, es elsirtam magam. maga a varras mar nem fajt, de az injekcio az borzalmas volt. miutan vegzett a varrono, mondta hogy mehetek zuhanyozni. es lam meg nem telt el 2 ora a szules utan es tok egyedul mentem zuhanyozni.miutan vegeztem hoztak nekem es Zsoltinak is reggelit majd fel12 korul vittek fel az osztalyra. A kaja valsztekot azt mar irtam korabban, bosegesnek nem mondanam az adagot, de finom volt, es itt adtak evoeszkozt is ,nem ugy mint otthon. :D Hoztak neked vizet, kb 2 orankent radneztek, hogy minden rendben van-e, kerek e fajdalomcsillapitot, vagy van e valami problemam. Mindent osszevetve es azt hogy ezert egy fillert sem kellett fizetnem nagyon elegedett voltam mindennel. Masnap ki is engedtek minket a korhazbol. Aztan 4naposan jott a vedono hazhoz, megnezni hogy van a baba meg en. Mivel a babuci a megengedett 10% os sulycsokkenes helyett 10.43%ot csokkent, berendelt minket a vedono a baleseti es surgossegi korhazba, hogy onna majd tovabbutaljanak a gyerekkorhazba, hogy miert fogy a baba. Hiaba mondtam neki, hogy csak kesobb jott meg a tejem nem tudtam meg szoptatni az elso napokban, szartak bele. nekik tobbet ert az hogy , egy par napos csecsemot taxiztassak a korhazba, 5 orat etlen szomjan legyunk, hiaba latszott a baban, hogy kiegyensulyzoztt, szep a bore, nincs kiszaradva, jokedeju, tojtak bele. 3tol este 8ig vegeztunk... biztos elkuldtem vona a vedonot a ...-ba ha osszeszedett vona valamit Matt baba a korhazban, de hat eros kis gyerkoc, szerencsere megusztuk. Na es persze a gyerekkorhazban ismindent rendben talaltak, neztek neki szivhangot, vettek tole vert szegenyemnek szitava szurkaltak a sarkat, mert nem akart rendeesen jonni a ver belole. :( En is egyutt sirtam vele. NA de most mar boven visszaszeduk a dekakat, penteken 3350 gramm volt (22 napos).

Tejcsim miatt aggodom, mert apadoban van, tegnap este csak 50ml tudtam lefejni, ugy hogy elotte meg nem szopott. Ejszaka mikor nem kel fel idoben es mar nem gyozok ra varni, akkor lefejem geppel es cumisuvegbol adom oda neki a tejcsit. korabban 70-90 ml is lejott. Most rendeltem anyukammal fitolac teat, hogy postazzon ki,mert itt kint nem lehet kapni:( Amugy meg mindig jol vagyunk, meg mindig nem vagyunk hisztisek. Esetleg nincs valami otletetk, mit egyek, igyak hogy megint tejcsim legyen. Valaki azt mondja szoptassak mindket mellbol, de mas meg azt modnja akkor elapad a tej. Ki tud ezen kiigazodni. Muszaj tappal potolni, nagy-nagy banatomra:( de talan meg sikerul +tejet kicsikargatnom magambol. Mondjuk valoszinu a nagy fizikai megterheles lehet az oka. Ugy erzem magam mint egy szoptato gep. masfel ora a szopi bufi +fejes. Aztan ujabb masfel-2 ora mulva kezdodik elolrol. De az az elmeny amikor szopi kozben ramnez az osszes cicifajdalmat elmulasztja. Eleninte nagyon kiszivta , kiaztatta a cicim, azt hittem kiugrik a szemem a helyebol, mikor ratettem es elkezdte a szivast. na ennyire futotta most mennem kell Matt baba mar 10 perce anyarabszolgaert kiabal :lol: , majd teszek fel kepeket, meg visszaolvasom amiket irtatok kovetkezo korben.

udv mindenkinek, szep hetet!

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Most csak ket percre ugrok be, igazabol Mariann miatt.

Mariann, kenjed a mellbimbodat Bepanthennel! Nekem egy baratnom javasolta annak idejen, aki egy csecsemos novertol hallotta ezt a tippet. Se a baratnomnek, se nekem, sose volt kisebesedve a bimbonk. :D
Egyebkent Lollinak is a kenyes feneke, csak ezt a kremet viselte el. Itt szinte mindenki Sudocreme-t hasznal, de nalunk az egyaltalan nem jott be. 2 napig azzal kentem, tiszta potty lett a feneke. Nala is a Bepanthen volt a megoldas.
A tejmennyiseget pedig remelem, hogy sikerul visszatornaznod. Ha megsem, akkor se keseredj el! Sokan kenytelenek voltunk tapszerrel potolni, megis minden rendben volt. Szoval, fel a fejjel! En egyebkent a 2 mellbol szoptatos modszerre szavazok, foleg, ha nincs rengeteg tejed.
Viszont, ha van ra lehetoseged, keress fel szoptatasi tanacsadot, itt Angliaban sok van! Ok sokat tudnak segiteni. Egy ismerosom az elso ket babajat nem tudta szoptatni, elapadt a teje, a 3.-nal felkeresett egy ilyen tanacsadot es nagyon sokaig tudott szoptatni. Szoval, van remeny. :D

Fel a fejjel, aztan varjuk a kepeket!

A tobbieknek majd maskor irok. Most egy kicsit idohiannyal kuszkodom, mivel apank Skociaban dolgozik a heten, ugyhogy egyedul vagyunk Lollival. Megmondom oszinten, nem irigylem az egyedulallo anyakat, bar eddig meg egesz jol vettem az akadalyokat.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Napok ota ki vagyok akadva. Nem tudom, hogy mi baja Laranak, de megorjit. :( Hajnali 3-tol felsir, kiabal, hogy anya, teat ker kb. fel orankent. :cry: Altalaban reggel 5-fel 6-ra mar az osszes almossagot kicseszi a szemembol, es inkabb felkelek. Ami a legduhitobb, hogy utana egy hangja nincs, alszik 9-ig. Ha ezt igy folytatja es felvaltva kell majd kelnem hol hozza, hol Kevinhez, egy heten belul zombi leszek. :evil:

Picilulu! Meggyogyult a kis csalad, Lara pottymentes, es a ferjem is lassan kimaszott a betegsegbol.
Tegnap miutan elolvastam a mothercare-es sztoridat, ra egy orara kopogtak es meghoztak az agyat es a matracot, majd a faszi elrohant. Utana vettem eszre, hogy a pelenkazot nem hozta be. HUUU! pedig pont akartam neked irni, hogy most eloszor szerencsem volt a hazhozszallitassal, de nem. Kezdtem gyorsan telefonalni, hogy szoljanak a sofornek, hogy forduljon mar vissza, de a custumer service-es csaj mondta, hogy azt nem lehet, menettervuk van, majd holnap. Hurra! de a vegen megis kihoztak delutan 3-kor. :? Mindig megfogadom, hogy soha tobbe nem veszek ugy semmit, ha nem lehet azonnal elhozni, dehat babaagyat sehol nem talaltunk ugy, hogy azonnal el lehessen hozni. Na mindegy, apa osszerakta, megagyaztam, teleraktuk jatekokkal, mar csak a baba hianyzik. :D
Fajdalomcsillapitas! Hat igen! Gondolkoztam mar rajta, de nem tudom, hogy mit csinaljak. Dzsenit fajd. csillapitas nelkul szultem. Igaz, hogy kertem eda-t, de nem adtak, mondvan honnan akasszanak le punkosd hetfon egy anesztest.? En meg amilyen kaba es faradt voltam mar, vegig se tudtam gondolni, hogy az mindig van 1-2 minden korhazban. Ebbol kifolyolag, Laranal mar nem is akartam kerni, ott a dokim eroskodott, hogy jobb ha van, mert nagynak latja es ha megis csaszarozni kell, jobb ha van. Ehhez kepest nem hatott semmit ugyanugy ereztem mindent, mint Dzseninel. :cry: Bar szerintem az utolso 1 ora volt eleg brutalis, a tobbit el lehetett viselni. Most pedig nem tudom. Nagyon vonz, hogy ne kerjek eda-t, setaljak, guggoljak, mert sokkal gyorsabban tagul ugy az ember, ja es akkor nagyon hamar haza is lehet jonni. Mind a 2 lannyal fektettek, Dzsenivel a burokrepesztes miatt, Laraval az eda miatt, ami elnyujtotta a tagulas idejet. De az is vonz, hogy fajdalommentesen szulni, hatha sikerulne. :roll: Tanacstalan vagyok. Szerintem majd akkor dontom el en is. A ferjem agyon aggodja magat mar most. Hol azt mondja, hogy kerjek eda-t, hogy ne szenvedjek, hol azt, hogy ne, nehogy rosszhelyre szurjak es lebenuljak. Hiaba mondom, hogy az nem igy van. :) Szegeny elkezdett panikolni. Amikor Larat vartuk, akkor is az utolso 2 honapban, hacsak atfordultam egyik oldalamrol a masikra, mar kerdezte is, hogy szulunk? megyunk? Es most megint kezdi!!! :roll: hosszu lesz ez a 2 honap!

Adri! Ma van a nagy nap! Remelem minnel hamarabb tudsz jelentkezni, hogy mi van veletek, milyen volt az utatok!

Ananacska! jo hogy irtal par sort, orulok, hogy jol vagytok! Mar varom a reszletesebb beszamolot a mindennapjaitokrol!

Mariann! Ne keseredj el a tejcsi miatt! A cici kisebesedesre en is Bepanthent hasznaltam, tenyleg jo! Amellett amikor csak teheted, hagyd szabadon a melledet es kend be anyatejjel, es hagyd raszaradni. Nekem bevalt. Nemregen talaltam egy oldalt, ahol eleg sok hasznosnak tuno dolgot irnak a szoptatasrol, tapasztalt anyukak, sokat olvasgattam, hogy minnel inkabb fel tudjak keszulni, hogy sokaig tudjak szopiztatni. Ha van kedved, olvass bele! Gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas,neveles/szoptatas.

Szep napot nektek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Kép 25naposan Kép cumibajnok Kép 3 hetesen

Sziasztok!

Itt vannak az igert kepek. Hetvgere jonnek Matt baba keresztszulei ugyhogy most nagytakaritas sutes fozes, mar most hulla vagyok, pedig meg csak a nap felenel jarunk. :roll:
Szerencsere a pincurka jol alszik, aki mar nem is olyan kicsi, mert mar jonehany ruhat kinott :) Mindenkinek szep napot, majd igyekszem megint hamar jelentekezni es hozzaszolni a korabbi temakhoz.

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!!!!

Mariann nagy Gratulaciom a kisfiadhoz!!!Nagyon edes!!!!!!!

Csak beugrottaam Kellemes Husveti Unnepeket kivanni minden maminak ,babanak es nagyobb gyerkocoknek!!!!!!!

Mi iszanyatosan megfaztunk!Zoe az egyik play g. osszeszedett valamit es most mindenki alig el!!!!!
De megvagyunk!!!!Ot is megviseli!Most eloszor beteg!!!!
30-an volt 10 honapos!!!!!!

Majd teszek fel kepeket ha lesz idom!!!!!!!Napkozben nincs mert 1 pillanatra nem vehetem le Zoerol a szemem ilyenkor pedig mar erom nincs hozza!!!!De igyekszem!

A kisfiuknak sok himes tojast a lanyoknak pedig illatos kolnit kivanunk!!!!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

En is csak gyorsan bekukkantottam, hogy KELLEMES HUSVETI UNNEPEKET KIVANJAK!

Picizoe, en evekig nem voltam beteg, most meg mar ez a 2. telem, hogy vegigbetegeskedek. Lolli hordja haza a virusokat a kozossegbol es sorra kapom el. Csak azt nem ertem, hogy miert, hiszen gyerekkorban nem voltam ilyen beteges. Igen mutansak lehetnek ezek az angol virusok, hogy igy levesznek a labamrol. Engem persze sokkal jobban megvisel, mint Lollit. O nagyon lazan atveszeli es felepul hamar, en meg hetekig kinlodok. Aztan jol vagyok 1 hetig es jon a kovetkezo betegseg. Tavaly a 2 hetes majusi magyarorszagi nyaralas alatt jottem rendbe es utana mar csak novemberben robbantam le. Nemsokari itt a majus es az iden is megyunk haza, ugyhogy remenykedem, hogy akkor ismet pont kerul a gethes korszakom vegere. Az orrom mar annyira sebes belulrol, hogy lassan meg se merem mozditani az arcizmaimat.

Te, nem mondod, hogy Zoe mar 10 honapos?! O volt a forum pici babaja! :shock: Most meg mar nemsokara 1 eves. Hihetetlen!

Elvezzetek a csaladdal a hosszu hetveget! Talan vasarnaptol mar az ido is javul. :roll:

Olive

KépKép
olive
 
 


Kellemes husveti unnepeket kivanok mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Kép vigyorka Kép oleles Kép puszika Kép allva jatszunk
picizoe
 
 


Sziasztok!!!

Hát...megjöttünk...na jó,nem most,egészen pontosan márc.30-án.Az út izgi volt:reggel hatkor indult a gép Ferihegyről.Csenge amint felszálltunk a gépre,sírni kezdett,azonban amint elindult a kifutópályán,már el is aludt.Csongor is aludt kb fél órát,aztán szórakoztatta magát,végül nagy nehezen levetettem a táskát,előkerült belőle a jól bevált "Anna,Peti,Gergő" és azzal elvolt.Aztán h ne legyen olyan egyszerű az élet,leszállás előtt kb 10perccel felkelt Csenge,így azt az időt ismét végigsírta(kisebb-nagyobb szünetekkel)Nagyon nem tetszett neki,h le van kötve és nem mehet sehová.
Lutonon nem volt tul.képp. semmi gond,leszámítva azt a több,mint fél órás sorbanállást kifelé(rengetegen voltak!!!És ott-Feriheggyel ellentétben!!!-nem engedik előre a gyerekeseket...ismét egy dolog,amiben jobbak vagyunk mi,"balkániak"...
És szerencsére apa ki tudott jönni elénk,szóval nem volt gond.

Egyenlőre nem vagyok elragadtatva Londontól!Iszonyatosan szemetes és baromi hideg van.A lakás is elég ótvar,de azon lehet majd változtatni,ez csak egy gyors-és átmeneti megoldás volt.
Csongor ma kijelentette:"anya,Nagytétényben sokkal jobb játszóterek vannak!"és milyen igaza van!!!Eddig 3játszótéren voltunk,de egyik sem közelíti meg az otthoniakat...

Irigyellek titeket,vidéken biztos sokkal szebb és jobb az élet!!!Bárcsak ott is lehetne melót találni,akkor mennénk mi is...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Nusyka-Udv Londonban.Igen sajnos London olyan amilyen.M.orszagot szerintem nem lehet potolni.n mar 8 eve elek itt es meg mindig nem szeretem!!!!De itt van munka konyebb megelni,jobb a tamogatas..........
Fugg attol is melyik kornyeken laktok?Tenleg hol laktok?
Mi eltunk videken is en imadtam!!!Teny hogy csendes es tobb a fu...de kevesebb a munka ott meg annyi jatszoter sincs,mindenhova kocsi kell..............
Szerintem hamar megszokjatok majd de az teny hogy nagy valtozas egy ember eleteben!!!!

Zoenak jovo honapban lesz a szulinapja!!!!! :wink: :wink: :wink: Ma megvettuk neki az ajandekot.Tortat szerintetek hol csinaltassak neki?Aibol kissebb babak is ehetnek majd?

Szep almokat mindenkinek!!!!!!!!!!!!
picizoe
 
 


Ja,Mariann!

Én anno szoptatás alatt madártejen éltem :lol:
Anyukám literszámra csinálta + ittam a tejserkentő teját,az nekem nagyon bevált.De a legfontosabb a rengeteg folyadék és sok pihenés!!!Nem hinném,h elapad ha mindkét ciciből eteted,hiszen a tejtermelődés "kereslet-kínálat" elven működik,tehát minél többet szopizik,elvileg annál több termelődik.Nekem Csongorral rengeteg tejem volt,pedig sokat evett,mégis a csapban kötött ki a lefejt tej.Mikor beállt,már nem is fejtem etetés után,felesleges volt.Így is 6hónapig csak szopott-hála égnek!!!

Csengével már jóval több gondom volt,de ezt inkább nem részletezném,nem szeretném elvenni a kedved a szoptatástól... :? A lényeg,hogy őt nem tudtam szoptatni csak kb másfél hétig,így 7hónapig fejtem neki a tejet és c.üvegből adtam neki.4hónapos korától szüksége volt pótlásra,aztán 7hónap után már csak t.szert tudtam neki adni,mégis erős,egészséges lett.
Ne fogd fel kudarcként,maradjon meg szép élmény a szoptatás akkor is,ha csak néhány hétig élvezhetitek :wink:

Ha van időd napközben,bújjatok sokat össze a kicsi fiaddal-úgy,h rajtad nincs fölül semmi,sok esetben ez is serkenti a tejtermelődést(hormonok!)

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Latom mostanaban elfoglalt mindenki! Hogy telt a husvetotok?
Nalunk semmi extra, Attila dolgozott vasarnap is + hetfon is. :( Egyebkent is rossz volt az ido! :( Tegnap lattunk eloszor napot, ki is mentunk a gyerekekkel a jatszoterre, mert mar nem lehetett veluk birni. :) Penteken, ha jo lesz az ido, elmegyunk a Banham-i allatkertbe, tavaly mar voltunk, nagyon jol ereztuk magunkat. Szombaton pedig Laranak lesz a szulinapi partyja. :) Mar nagyon varja, csini ruhat :) kert szulinapjara. Igazi csajszi! :lol:
Tegnap felhivtam a kovetseget, hogy idopontot kerjek, mert Laranak lejar az utlevele majus elejen, de kellemes meglepetesben volt reszem. Nem kell idopont, sot mivel 12 ev alatti, allando utlevelet csinalnak neki, nem ideigleneset. Tok jo. Kevinet is meg fogjuk tudni itt csinaltatni es nem kell hazautazni.
Nem voltunk meg Londonba, ugyhogy turistaskodunk is egy kicsit.
Egyebkent pedig elvezzuk a tavaszi szunetet, Dzseninek nem kell suliba menni, csak 20-tol.

Nusyka! Udv Angliaban. Sokszor eszembe jutottatok, hogy milyen utatok lehetett. Ne keseredj el, majd megszokod itt. Mi is egy aprocska lakasban kezdtuk, ami nem volt almaink netovabbja, de annyira orultunk, hogy vegre egyutt a csalad, hogy fel sem tunt. Mondjuk nekunk szerencsenk volt, Norwich szep, tiszta varos!

Picizoe! Nagyon jok a kepek, aranyos kislanyod van. Mit vettetek neki szulinapjara?

Olive! Meggyogyultatok mar? Nalunk mindenki rendbe jott. :)

Ildi, Picilulu! Jol vagytok?

Mariann! Nagyon edes a pici fiu! Gyorsan novoget! :)

Megyek kavezni, majd valamikor irok meg!
Szep napot mindenkinek! Dorka
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dorka75 2010.04.08 11:57-kor.

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre sikerült netközelbe jutnom, bár most is hulla fáradt vagyok. Ki vagyunk purcanva mindenféle téren. Még az a szerencse, hogy nagyrészt napos, meleg idő van itthon, különben teljesen eluralkodna rajtunk a depi. Amúgy a dolgaink, vagyis főként Atié igencsak kacifántosan alakulnak. A bürokrácia az működik kő keményen, intézni érdemben, 3 hét alatt, szinte semmit sem seikrült (már ami az anyukája után maradt dolgokat illeti), viszont hétfőn vissza kell menjünk, mert Atinak írt a titkárnőjük, hogy "jólenne" ha menne... :? Aztán egy kicsit a temetés költségei miatt is ki vagyok bukva. Természetesen nem arról van szó, hogy bármin spóroltunk volna, erről szó sincs! Szerintünk mindent megttettünk (mi is, meg Ati nevelőapukája is), hogy Ati anyukája méltó nyughelyen, tisztelettel legyen elbúcsúztava, de sajnos nem tudtam meglátni az értéket amögött a pénzmennyiség mögött, amennyit végül otthagytunk. Jó, tudom, ha ennyibe kerül, akkor ennyibe, de azt vettem észre, hogy már ez is tiszta biznisz.

Egyébként megvagyunk. Atiban most még jobban ég a vágy egy kisbaba után, merthát szerinte most már neki kell gondoskodnia a családról. Mondjuk én annál a résznél bőgtem el magam, amikor azt mondta, hogy kell egy anyuka a családba. Hát, akárhogy is lesz, egy gyerekem már biztos van. :wink: Amúgy nagyon erős egy pasim van. Nagyon büszke vagyok rá és tényleg csodálattal nézek fel rá, teljesen érett felnőtthöz méltóan kezeli a dolgokat. Racionálisan gondolkozik, és azthiszem ez nagyon sokat segít mindkettőnknek. Monjuk nagyon ingadozó a hangulata, hol semmi baja, hol meg látszik rajta a világ összes fájdalma, de alapvetően próbálja megtalálni a középutat. Vívódik most ezerrel, nagyon húzza haza a szíve, de tudja, hogy nem igazán lenne nekünk most jövőnk otthon. Mondjuk pár év múlva amúgy is hazajönnénk, szóval ezt még a helyére kell tenni a kis fejében.

Szóval hétfőn már megyünk vissza és minden megy tovább a maga útján, persze már semmi sem lesz ugyan olyan, mint azelőtt. Hát remélem mihamarabb sikerült majd túljutnunk ezen.

Bocsánatot szeretnénk kérni mindenkitől, de lemaradtam a húsvéti jókívánság osztásról. :oops: Remélem mindenkinek úgy telt az ünnep, ahogy tervezte, és mindenki meg is lett locsolva. :) Sajnos még nem volt időm visszaolvasni az eseményeket, de igyekszem képben lenni, hogy kivel mi és hogyan történik! :)
Remélem hamarosan újra jelentkezem. A hétvégén és addig is még kb. egymillió dolgunk van, de majdcsak ideérek! Üdv mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok

Mi betegen voltunk itthon husvetkor.Igy sajna sehova sem mentunk! :cry: :cry: :cry: Pedig ugy vartam hogy a parom is itthon legyen egy elmenjunk valamerre mivel ritka hogy o itthon van.De mind a 3-an alig eltunk.Igy majd valamelyik hetvegen bepotoljuk.


Zoenak bicajt vettunk.Ezt a 3 reszest.

http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... 417776.htm


Csak akkor meg volt a husveti akcio es £48 volt.Most pedig £65.Ami nem mindegy!En mar most osszeszerelnem neki!Alig varom a jovo honap veget!!!!
Csinalni szeretnek neki egy kis babazsurt.

Ti hol vettetek az 1 tortat?Nem akarok Asdaba itt ott mert ki tudja mi van benne.Sutni pedig se formam,idom sem sok es nem is igazan tudok.
Neztem party szervezoket ahol lehet rendelni tortat Kb. £50-60 azert annyit szerintem hulyeseg kidobni!!!!!

Megyek mert keszulnk a parkba.Ki kell hasznalni hogy sut a nap!!!!


Hogy vannak a kismamak?Ujdonsult anyukak?
picizoe
 
 


Csinaltam egy kis klippet ha van kedvetek nezzetek meg!

http://www.youtube.com/watch?v=mx2A1qKFdms
picizoe
 
 


Sziasztok! Én is itt vagyok. Örülök, hogy mindenki jól van, a képeket pedig megcsodáltam, gyönyörűek az apróságok.

Mellesleg nem tudom mi van, de manó annyira rugdal, hogy az előbb majdnem elsírtam magam, annyira fájt. Most egy kicsit lenyugodott, de még mindig iszonyat kényelmetlen. Úgy hullámzik a hasam, hogy hihetetlen! Nem panaszkodom, mert ha nem mozogna akkor nyafognék, de nem túlzok, baromira fájt negyed órája.

A húsvét nekünk is jól telt, a szüleim jöttek látogatóba. Anyu finomakat főzött :) Kimostunk minden babaholmit, s ő mindent ki is vasalt. Ma a kórházi cuccost készítettük el, most már azt hiszem teljes mértékben készen állunk. :)

Remélem mindenki élvezte ezt a gyönyörű napsütéses hétvégét (mármint itt az volt). :D

KépKép
picilulu
 
 


Jo reggelt, sziasztok!
Kezdem a hetvegevel! Nagyon jol sikerult! Penteken voltunk az allatkertben, nagyon jol ereztuk magunkat! Lara nagyon elvezte. A legnagyobb sikere a kecskeknek volt, mert azokat lehetett etetni es simogatni. :) El se akart mozdulni onnan, hiaba mondtuk, hogy nagyon sok szep es erdekes allat van meg. :lol: Rengeteget szaladgalt, amult, bamult, ugyhogy delutanra jol el is faradt, hazafele a kocsiban el is aludt. Szombaton volt Laram 2. szulinapja! "Csini ruha"-t kert, kapott is tesomektol, nagyon vaganyak, ugyhogy proba utan le sem akarta venni, illegett, billegett, porgott a ruhakban, majdnem nagyobb sikere volt, mint a jatekoknak. :lol: Persze volt lufi, torta, es szulinapi zene-bona. Szoval jo volt.

2 napja elkezdodtek a joslofajasok! Kicsit megijedtem, mert Dzsenivel egyaltalan nem volt, Laraval pedig csak a 36. hettol. Iszonyatosan elkezdett kemenyedni a hasam es kozben ilyen menziszeru gorcsok. HUUU! Mit ne mondjak, egy cseppet sem volt kellemes. Tegnap elott, csak 1x-1x, tegnap viszont kb 1,5-2 oran keresztul 8-10 percenkent. Aztan elmult es elkezdett fajni a derekam. Delutan le is kellett fekudnom egy kicsit, mert olyan sehogy, semmi nem jo erzesem volt. Nem korai ez meg a 33. heten? A baba rengeteget mozog, el is gondolkoztam rajta, hogy mikor van a napnak az a bizonyos 90%-a, amikor a pocaklakok alszanak, mert nekem ugy tunik, hogy reggeltol estig nem all meg.
Nekem is hullamzik a hasam, sot a legujjabb, amit felfedezett a mano, hogy a hatat a bal oldali medencecsontomnak tamasztja es jobb oldalon a konyoket es a terdet kifesziti a hasfalamnak. Szerinte ez biztos jo buli, mert naponta 4x-5x megismetli, ugy kell ovatosan az alkatreszeit visszanyomkodnom. Hat az azert eleg brutalis. Sokszor ugy erzem, hogy a hasamat kiszakitja. Tegnap a szemem is konnybe labadt. Minden nap azzal vigasztalom magam, hogy mar csak par het. :)
Piciluluval ellentetben, nekem meg hianyzik par cumo, leginkabb az en korhazi csomagombol, de a heten en is ugy tervezem, hogy beszerzek minden hianyzot es keszen lesz minden.

Picizoe! Megneztem a videot! Nagyon jo! Tetszik! :) Tortat Laranak 2 helyrol szereztunk be. Az egyik, egy magyar lany, aki vallal tortasutest, a masik pedig az Iceland-bol, fagyasztott torta, annak van mindig a legnagyobb sikere, annyira finom. 3£, es itt nalunk 3 izben lehet kapni, csoki, epres es erdei gyumis.

Megyek, szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Vegre van egy kis idom netezni. Ugy erzem, ha 36 orabol allna egy nap az sem lenne eleg... LAtom mindenki visszatert Angliaba.

Adrika, fogadd reszvetem :(.

Nusyka koszi a tippeket, probalkozom, jelenleg ott jarok, hogy alkalmankent (2,5 es 3 ora), valtott mellel 40-50 ml tejcsim van. Nem merem mindkettobol szoptatni egyszerre, sokan mondtak, akkor konnyen elapad, igy marad a tapos kiegiszites, bar Manocska mostanaban kezdi visszautasitani. Nem tudom, lehet, tapot valtunk majd, de abban bizom, beindul a tejem. Mar napi 600 mlt kene ennie, de kb 10 eves/nappal csak cicivel ez nem megy.

HOgy rohan az ido! Zoe meg csak most szuletett meg, most meg mar kesz kis holgy! :)

Picilulu, dorka75 kitartas a rugdosashoz, nekem Matt laba es terdea jobb oldalam es bordaimnal volt. Ismeros, hogy mar kicsordul a konnyed, amilyen aktiv odabent. kitartas, mar csak par het! izgulok ertetek!

A heten kapjuk meg az elso ket oltast. remelem nem fogunk belazasodni. eddig a hasfajas is elkerult minket. az egyeduli " problema", hogy 2 hete nem akar bufizni, fel oraig kell neki imadkozni, hogy legyen valami, meg eleg sokat bukik. faj a szivem, mikor a nagynehezen megtermelt tejem latom kijonni a szajan. :(

kepzeljetek, a health visitor bereggelt egy postnatal classba! itt majd tanulunk babamasszazst, meg altalanos csecsemogondozasi dolgokat,kozben teazas, meg cseveges a tobbi kismamaval! Mar alig varom:)

Most mar mennem kell, ciciet kialt Matt(mar vagy5-10 perce).

Mindenkinek szep hetet!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Jo regen jartam mar feletek, de nagyon el voltunk foglalva mostanaban. Ahogy egy kicsit jobb lett az ido es raadasul szunet van mindenhol, semmi foglalkozas nincs hetekig, sokat setalunk, parkokba jarunk, rollerezunk.

Adrika, udv ujra Angliaban! Meglepodtem, amikor irtal, mert pont elozo este gondoltam rad, hogy vajon mikor jottok vissza.

Mariann, sajnalom nagyon, hogy Matt baba sokat bukik. Nekunk is kijutott belole boven. Nekem is a szivem szakadt meg, amikor lattam azt a nagy nehezen kicsikart kis tejecsket visszakoszonni. :cry: En ugy neztem, hogy az osszes anyatej, amit kiszivott visszajott. Legtobbszor mar azonnal, a mellemen. Ilyenkor el tudtam volna magam sirni. Egyedul a tapszer maradt meg benne nagyjabol, bar az sem mindig. Doki altal felirt specialis tapszert kapott, refluxra. Ez olyan suru volt, mint a McDonalds-ben a milkshake. Azert ez is vissza tudott koszonni, de ez tobbszor maradt meg benne, mint az anyatej.

Picizoe, nagyon jok a kepek a zenei alafestessel! En is mindig tervezem, hogy csinalok majd valami lyesmit, de sosincs idom ram. :( Sajnos en nem tudok ajanlani semmit, hogy hol vehetnel tortat, mivel en mindig sutom. Angol cukrasztortat biztosan nem vennek, mert az fortelem. A kinezetre mennek, nem az izre. Szepek a tortaik, de izre meg egyet sem tudtam volna megdicserni, pedig sok eskuvon voltam mar, ahol volt alkalmam megkostolni ezeket a "tortacsodakat".
Irtad, hogy olyan kellene, amit babak is ehetnek. Mekkora babakra gondoltal? Mi nem lehet benne? Tojas, gluten vagy tej nem mehet bele? Nem akarsz megis sutni egyet? Ha megmondod, hogy mi nem lehet benne, szivesen kuldok neked receptet.

Dorka, Laranak utolag nagyon sok boldog szulinapot! Tudsz mutatni kepeket a szulinaposrol?

Megyek aludni, mert hulla vagyok. Majd probalok meg jonni a heten, de penteken megyunk Belgiumba es addig meg van egy csomo dolgom.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Hosszu eltunes utan ismet probalok irni. Lehet, hogy harom reszletben fogok reagalni egy het alatt arra, amit tudok, de nezzetek el nekem, ugyanis kb meghalni sincs idom. Nagyon jo volt a szuleimnel lenni es pihenni, csak Feri hianyzott nagyon-nagyon, nah meg a sajat birodalom. De tenyleg pihentunk.
Viszont Erik maximalisan olbe szokott ezalatt, igy kb kezelhetetlenne valt, nem akar fekudni sem kisagyban, nem szereti a babahintat, a babakocsi is csak akkor jo, amikor zotyog. Kristof belazasodott visszaerkezes utan, a doki nem talalt bajt nala, viszont iszonyatosan nyugos lett. Igy a mult het azzal telt, hogy a kolykok allandoan olben akartak lenni, az egesz haz romokban a ket hetes tavolletem miatt, semmivel sem haladtam elore. Szombatra mar borult a bili, kilencre mar en is csatlakoztam a ket ordito gyerekhez a sirasban. :cry:
De azutan Feri harom napig itthon volt velunk, igy kicsit osszekaptam magam, Kristof is gyogyult, nyugodtabb, Erik is tobbet hajlando aludni nem csak olben, igy bizom a javulasban.

Hizik Erik szepen, nagyon is szepen. A legutobbi, ket nappal ezelotti merlegelesen volt 5440 gramm. Es jo hosszu is, 62 cm korul van.

Orulok, hogy a kismamaink pocakbabai novogetnek, a gyerekek szepek, Doriek is epsegben visszakeruoltek!

Majd probalok kommentelni is reszletesebben, de asszem nem most, hiv a kotelesseg. Epp Kristof probalja ringatni Eriket az utazoaggyal egyutt, be kell avatkoznom. :lol: :lol:
Egy masik topicos hozzaszolasomat bemasolom kepekkel egyutt.

Valogattam ossze kepeket. Nehez volt, tekintve, hogy kb a semmibol kellett valogatni. Nem is igazan jo minoseguek, mert nem Feri fotozott, hanem a nagyi es tulzas lenne azt allitani, hogy minden rafert a kepekre, amiknek rajtuk kellene lennie... :lol:
Szoval itt-ott csak fel gyerek van. :lol:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok

Bea-Nagyon cukik a fiuk!!!!Erik is nagyot nott!!!!


Olive-Turo torta felere gondoltam.Hat nem tudom minek kellene es nem kellene benne lenni igazan.A legkisebb baba 6-7 honapos lesz.

Hetvegen csaladi hetvegenk lesz hosszu ido utan.Ti hova menetek itt Londonba babaval???
picizoe
 
 


Sziasztok!

Most csak ket percem van, ugyhogy rovid leszek.

Ananacska, orulok, hogy irtal meg tettel fel kepeket. Nagyon edesek a fiuk!

Picizoe, a legkisebb lehet, hogy nem ehet a turotortabol, de en azon nem aggodnek, mert gondolom, hogy amugy se tervezik a szulei, hogy tortaval etessek. En is turokremes tortat csinaltam Lollinak az elso szulinapjara, sot a masodikra is. Szerintem talan arra kell figyelni, hogy tojasmentes legyen, mert azt sok szulo nem ad az elso 12 honapban a babocanak. A turot mar lehet adni, de nem tudom, hogy az ismeroseitek hogy allnak a tejtermekekkel, ugyanis valaki azt sem ad nagyon sokaig.

Hetvegen Hampstead Heath? Felteve ha szep ido lesz. Mehetnetek pikinikezni, meg lehet nagyot setalni. Vagy valami komolyabb programra gondoltal?

Mi Belgiumba megyunk penteken es vasarnap este jovunk vissza. Osszekotjuk a hasznost a kellemessel, ugyanis a ferjem konyveloje odakoltozott es nehany dolgot meg kell vele beszelni, de lesz ido egy kis kirandulasra is. Lolli mar varja a hajozast (komp).
Majusban meg 2 hetre megyunk haza. Most repulovel, de nem tudom mi lesz, ugyanis Lolli kozolte, hogy o nem ul fel az igazi repulore, mert nagyon hangos. :roll: Remelem azert nem fog cirkuszolni, amikor szallunk fel. Jobb lenne kocsival menni, csak ilyen rovid idore nem szeretunk autozni, mivel tul sok ido esik ki az utazassal. Nemetroszagban mindig megallunk rokonoknal es ilyenkor nem lehet csak 1 ejszakat maradni, ugyhogy mar ott tobb nap kiesik.

Picizoe, ird meg nyugodtan, ha megis te sutod a tortat es szukseged van receptre!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Olive

Elkuldod a receptet?Megprobalom kicsibe aztan lesz ami lesz.Neztem az egyik boltba maci alaku torta format.Ha sikerulne a torta akkor vennek neki format is hozza.Elore is koszike!!!!

Hampstead-ben mar voltunk.Ott szuletett es voltunk ott tobbszor.
Valami programra gondoltam a hetvegen.Persze fugg az idotol is.De jo volna valamerre maszkalni.De nem tudom Zoeval hova erdemes menni.Olyan hely lenne jo ami minket is kikapcsol kicsit de o sem unja halalra magat.
picizoe
 
 


Kép A Banham-i allatkertben

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép Lara szulinapja

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Majd holnap irok, mert Lara nagyon nyugos! :(
Sziasztok[/img]

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka, koszi a kepeket. Latszik, hogy mennyire elveztek a kiruccanast a gyerkocok. Nagyon csini az uj ruha! :wink:

Picizoe, mindjart kuldom neked a receptet.

Holnap egesz nap sutok, pakolok, bevasarlok, ugyhogy mar csak jovo heten leszek. Addig is irjatok sokat, hogy legyen majd mit olvasnom! :wink:

Olive

KépKép
olive
 
 


Jo reggelt!
Szornyu ejszakam volt! Ki se latok a fejembol! Lara megint nathas, be van dugulva az orra es egesz ejjel alig aludtunk, kb 15-20 percenkent felsirt. 4-kor mar mellefekudtem, mert meguntam, hogy ugralok hozza, de igy se volt jo, fel 6-kor mar vegkepp nem birtam tovabb es felkeltem. Az az erdekes, hogy azota a nyikja sem volt. Dzseni a baratnojenel alszik, Attila mar dolgozik, ugyhogy lehetett volna tentizni. :x
Tegnap megint egesz nap kinlodtam a joslokkal, kozben pedig beszelgettem a kiscsavoval, hogy minimum 2-3 hetet meg maradjon, mindenkinek jobb lesz. Ferjem panikolt. :lol:

Ananacska! Jok lettek a kepek. Hihetetlen, hogy milyen nagy lett Erik. Nagyon hasonlit egymasra a ket kisfiu. edesek. Valami ilyesmi kaosztol tartok en is, ha mar meglesz a Kevin. Bar Lara nagyon varja, sot mostanaban azt mondja, hogy faj a hasa, mert Kevin rug benne :lol: , azert ha nem O lesz allandoan a kozpontban, tuti lesz egy kis feltekenyseg. Vagy amikor beteg, mint most. Egesz nap az olembe ul, es keri, hogy mondjam neki, hogy "kicsi babocam" vagy "kicsi kincsem". Ez valamiert nagyon tetszik neki. :)
Kitartas!

Picizoe! Mikor lesz a szulinapi party? Mennyi idod van meg addig?

Olive! Jo utat nektek! Erezzetek jol magatokat. Minket Hollandiaba hivott a ferjem egyik baratja egy hosszu hetvegere, de en mar nem vallalkozok ekkora utra. Majd a nyar vegefele legkorabban.

Holnap megyunk Londonba, Laranak utlevelet csinaltatni. Tegnap elvittem a kisholgyet utlevelkepet csinaltatni, haaat egy vicc volt. Kb. fel ora alatt kattintott a fenykepesz vagy 60x, mire egy kepre joindulattal rafogtuk, hogy ez megfelel a kovetelmenyeknek. Nyuzsgott, mozgott, puszit kuldott a fotosnak, felhuzgalta a vallat, nyuszifulet mutogatott, nevetett, hogy csiz...stb, aztan egy ido utan megunta, le akart szallni a szekrol, es kozolte, hogy kesz ennyi. Kemenyen megdolgozott a pasi a 10£-jaert. :)

Ja! Majdnem elfelejtettem! Befejeztem a bevasarlast, megvan mostmar minden, a korhazi cumo is ossze van pakolva!

Mara ennyi, megyek a maradek kavemhoz! Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát látom zajlanak az események rendesen. Kellőképpen le is vagyok maradva... :roll:

Olive! Milyen volt a kirándulás Belgiumban? Szép időtök volt, jól éreztétek magatokat?

Dorka! Fűha, hát már te is a finish-ben vagy... Nagyon drukkolok Nektek, meg Kevinnek is, hogy húzzon még ki pár hetet a pocakban! Lara pedig egy kis tünemény. Igazi kis hölgy abban a tavaszi kis ruciban. :) Boldog szülinapot Neki, utólag is! :)

Ananácska! Milyen nagy lett már a kisebbik fiacskád is! Mikor jöttetek vissza? Repültetek vagy kocsival oldottátok meg a hosszú utat? Remélem lassan visszaszoktok a régi kerékvágásba. Kitartást Nektek!

Mariann! Hogy vagytok? Megvolt az első oltás? Hogy viselte a kislegény?

Ildi!Hogy haladnak a dolgok az új melóhellyel kapcsolatban? És amúgy mi újság Veletek?

Nálunk amúgy nem igazán történt semmi. Ati a múlt héten túlótázott, én meg csak szimplán próbáltam túlélni az első hetet.

Ja, de van esemény... Atinak csütörtök óta fáj a foga. De olyan szinten, hogy nem tudta összezárni a száját, amikor voltunk bevásárolni, nem tudta tolni a kocsit, én hordtam oda a cuccokat és igyekeztünk kifelé, mert már hányingere volt a fájdalomtól. Igazából nem tudjuk, hogy mi baja lehet, mert amelyik fogát fájlalja, azon nem látszik semmi. Sensodyne fogkrémet használunk, de most hoztunk otthonról elmexet is, a corsodyl sem használt neki, ahogy a Demalgon meg az Algipirin sem, sőt még a homeopátiás bogyók sem. Csak a Cataflan kettesével és az is csak jó sokára... Szomabton voltunk a boots-ban, hogy hátha tudnak adni valami erősebb fájdalom csillapítót, de a paracetamol-on kívül nem volt semmi, :shock: amit köszüntünk, de nem kértünk. Ebben az országban van egyáltalán helyi érzéstelenítés? Lidocain spray vagy valami? Tud erről valaki valamit?

Én hála az égnek jól vagyok (kopp-kopp-kopp), a hétvégi jó időre való tekintettel ültettem virágokat a kertbe, és végre az udvarra terítettem ki a ruhákat. Olyan jó volt. :) Ma meg már mehetek melóba, utána pedig suliba. 3 hét kihagyás után. Ne is kérdezzétek, hogy állok az angollal. Botrányosan sokat felejtettem...

Na megyek van még kis dolgom mielőtt elindulok a dolgoózba.
Mindenkinek szép napot!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!
Sajna nem sok jorol tudok beszamolni. :(
Megcsinaltattuk Laranak az utlevelet penteken, majd kipostazzak. Varosnezes nem nagyon volt, mert a navigacionk meggargyult, 2 oran keresztul kinlodtunk a parkolassal, a gyerekek mar addigra faradtak voltak, kozben beborult, huvos lett, fujt a szel, ugyhogy megneztuk a Big Bent, es a London eye-t es jottunk haza.
szombaton car boot-on voltunk, ott legalabb jol ereztuk magunkat, sutott a nap es nagyon jo meleg volt. A ferjem gyujti az afrikai faragott arcokat, figurakat, talaltunk is neki vagy otot. :lol: Laranak fa kirakokat, imadja oket, Dzseninek pedig jopofa "ekszereket", most az a legujjabb mania.
A vasarnap borzalmas volt. Lara ugy ebredt, hogy a natha (amibol szerda ota nem maszott ki) melle, elment a hangja. Egesz nap nyuglodott, semmi nem volt jo, alig evett, laza nem volt es nem fajt semmije. Amikor delutan melobol hazajott Attila, megbeszeltuk, hogy hetfon elviszem a dokihoz, bar ertelme nem sok, mert ugyse csinalnak vele semmit, de legalabb lassa orvos.
Este 8-kor elmentek Attilaval aludni, fel 10-kor amikor mentem fel en is, a gyerek tuzelt a laztol es iszonyatosan fulladt, kihagyott a legzese. Adtam neki Germicid_C-t, es Ventolinnal megpuffoltam. :cry: (ezt meg babakoraban kaptuk, amikor szinten fulladt, tudogyulladasa volt es kezdodo asztmaja. Szerencsere rendbe jott es azota se kellett puffolni, mert mar Magyarorszagon mondtak, hogy a legjobb amit tehetunk, ha ide koltozunk Angliaba, es tengerkozelbe, mert a hideg sos paras levego a legjobb neki, az asztma ellen.) 10 oraig nem lett jobban, ugyhogy hivtuk az ugyeletet. Ahogy kiert a doki, megvizsgalta, atlelegeztette oxigennel, meginhalalta sos vizzel->javulas semmi, ugyhogy mentot hivott es irany a korhaz. Utkozben is inhalaltattak, meg gondolom hatott mar a puff es a lazcsillapito, mert miutan odaertunk, ra fel orara kezdett jobban lenni, mire ejfelkor megvizsgalta a doki, meg mosolygott is szegenykem. Adtak antibiotikumot, 6 orankent kell neki adni, koptetot 3x , tovabbra is kell hasznalni 4 orankent a puffot + az elmaradhatatlan Paracetamol, es ejjel 1-kor hazaengedtek. Szegenykemet odafektettem magam melle, orult, hogy velem aludhat, felpolcoltam a hatat, hogy konnyebben kapjon levegot es azonnal el is aludt. En meg egesz ejjel, csak hallgattam a legzeset, nem aludtam semmit. Ma mar egy hajszallnyival jobban van, de a delutani alvasa 3,5 ora volt. Hulla vagyok, pedig delutan en is aludtam mellette ulve egy kicsit.
Dzseninek holnap kezdodik a suli. Egyebkent O fel sem ebredt az ejszakai kavalkadra, pedig Attila mielott elindult kocsival utanunk, ill. a mento utan, szolt neki.

Adrika! Udv itthon. :) Volt egy ido, amikor a ferjemnek nagyon fajt a foga es csak ez hasznalt neki: Paracetamol and Codeine Caplets. A bootsba lehet venni, de a codein tartalma miatt, mint egy lorugas, es a paracetamol csak beugratas. :lol: Probaljatok ki, tenyleg nagyon jo.
Koszi, atadtam Laranak az uzidet! :D
Hat ez mar tenyleg a finish, nem is banom, mar egyre tobbet nyuglodok, alvas, derekfajas, stb...
Irigyellek a kert miatt, nekunk kb csak 3 m2, es le van betonozva. :cry:

Olive! Visszaertetek? Milyen volt? Szetneztetek egy kicsit? Jut eszembe, meg nem tettel fel kepeket Lolli szulinapjarol! Meg mindig varjuk! :) Johet Belgiumrol is! :D

Sajna mennem kell, felvaltom apat Lara patyolgatasaban.
Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok Lanyok!

Bocsi hogy igy eltuntem :oops:
Nem vagyok formaban mostansag :?

Dorka, gyonyoruek a csajszik, Lara igazan kis bohokas, de edes :lol:
Nagyon Boldog Szulinapot kivanok Neki igy utolag .
Remelem mar jobban van nem kell visszamenni a korhazba. Szornyu lehetett . Mi is voltunk egyszer ugy, hogy csak ocsmanyul kohogott, mas baja eppen nem volt, csak majd meg fulladt neha . A terapia : Calpol ha esetleg belazasodik...
Ugyhogy a hazahozando listan elso sorba rajta van a Landzsas uutifu szirup...
Te hogy vagy? Gondolom ez az ejszaka sem tett tul jot neked...
Ja! Lattam a fenykepen a tetkod... nekem is ugyanott van
:lol:

Mariann,Ananacska gyonyoruek a fiuk !! Igazi edes kis nyugodt babocak . Mindkettotoknel rendben van minden ?Ananacska Erik visszazokkent a regi kerekvagasba ?

Zoe is hatalmasat nott, kesz kis holgy lett belole is :) Gyonyoruseges o is .
megvan mar a terv a szulinapjara ? Es a tortarecept ? :wink:

Picilulu, jol latom hogy mar csak 2 napig dolgozol? Veled mizu? Hogy alakul a pocak, fersz meg tole ? :D Aktiv nagyon meg a pocaklakod ?

Reni udv a szigeten :lol:
Nagyon hallgatsz, pedig kivancsi vagyok mi az elso benyomasod :lol: ne kimelj minket :wink:

Adri, remelem jobban van a parod mar azota. Szegenynek osszejon minden .
Nekem mikor apu meghalt akkor volt hasonlo erzesem, hogy kifizettunk egy rakas penzt azert a szolgaltatasert ami sztem meg felebe sem kerult. Undorito. :cry:
Mi most csinaljuk a suliban a listening, speaking es writing-reading teszteket folyamatosan. Jovo heten telefonbeszelgetesunk lesz a tanarral :)
Es azt mondta, hogy ha minden jol megy E3 szinten zarjuk az evet igy jovore L1-en kezdunk...

A munka egyenlore torolve, mert nem engedte a council hogy kinyissak az egesz Pubot.Hatul tancter, Dj pult lenne, es valamiert nem tetszett a Councilnak ugyhogy meg par het.Igy addig csak a full timeosok kellenek, mert nincs annyi melo.
Most rakom ossze a CV-met egy baratom segitsegevel, aztan majd osszekaparom az embert es elmegyunk ugynokseghez .

Holnap lesz a napja, hogy elkezdik kiertesiteni a suliba jelentkezoket, hogy megvan-e a felvetel. Remelem meg a heten megkapjuk a levelet,hogy Marcit felvettek-e.
Jon hozzank a fizikoterapeuta, megnezni Marcit, hogy kell-e neki valamilyen specialis szek a suliba...ez nem tudjuk miert merult fel benne, amire lehet a gyerek felul . Az oviban mar volt, ott mar megnezte egyszer, akkor azt mondta, hogy nem kell neki terapia...Es mondtuk neki, hogy mi jobban aggodunk aludtalpa miatt ami akora mint ide Mo .
Az tuti , ha hazamegyunk egy pofas Siesta cipo biztos bekerul a tatyonkba. Abba belefer a talpbetet is kenyelmesen , tokeletes a gyereknek.

Egyebkent hatalmasat valtozott a kolok, a sok idegtepo cirkusz meghozta az eredmenyet es mar 2 ora hosszakat is elcsavargunk folyamatosan, babakocsi es vegyel fel szavak nelkul :D
Egyebkent akaratos es hisztis :lol:

Majusban mi is bulizunk, Martin 15 lesz Markonak nevnap es az egyik magyar ismerosunknek is lesz a szulinapja. Ugyhogy remelhetoleg mar meleg lesz es tudunk a kertben bbq-ni :)

Most igy ennyi mindenkinek szep napot :lol:

Ja csutortokon megyek vert adni :lol:

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi, nagyon megorultem, hogy elokerultel! :D Annyira hihetetlen, hogy Marci mar suliba megy szeptembertol. Lolli majd jovo szeptembertol megy csak, ha minden igaz. Most kezdett heti 15 orat jarni oviba. Maradt a regi helyen (Montessori nursery school), ugyanis oda 2 es fel eves kortol a suli kezdesig jarnak. Eddig csak 2 delelottot jart, most 4-et es ebbol 3 nap ott is marad ebedelni. Igy osztottuk el a 15 orat. Altalaban ugye 9-tol delig mennek heti 5-szor, de ebben az oviban lehet varialni es mi igy jobbnak lattuk. Igy egy kicsit nekem is tobb idom marad, amikor oviban van, penteken meg egesz nap az enyem a leanyzo. Pont ma beszeltem az egyik ovonenivel es mondta, hogy Lolli nagyon jol erzi magat mindig, latszik rajta, hogy mennyire elvezi az ovit. Ennek annyira orulunk, mivel az elozovel jol megszivtuk. Ott az ovonokon latszott, hogy nincsenek odaig a gyerekekert. Szinte nem is foglalkoztak veluk. Itt meg nagyon sok erdekes dolgot csinalnak es latszik az ovonokon, hogy elvezik a gyerekekkel valo foglalkozast. Az elozo nurseryt Lolli annyira utalta, hogy minden reggel ment a cirkusz, hogy o nem akar menni. Itt eszebe se jut ilyen. Lelkesen megy minden reggel.

Ildi, nekunk is volt regebben Siesta ciponk. Mostanaban e-bayrol szerzem be a cipoket. A francia, spanyol es nemet cipok jottek be a legjobban. A nemet Ricosta Peppino hasonlo kikepzesu, mint a Siesta. Ha szoktatok e-bayezni, akkor erdemes ott keresgelni. En mindig folyamatosan nezem es amikor latok olcson, akkor lecsapok ra. Mindig csak ujat veszek es meguszom max. 15 Fontbol. En tobbet egy gyerekcipoert nem vagyok hajlando adni, mivel kell tobb par is egyszerre es csak par honapig tudja hordani. Kozben meg eszembe jutott, hogy a spanyol Billowy ciponek is van olyan belso ludtalpas kikepzese. Mondjuk ezt nehezebb kifogni, ritkabban van az e-bayen. Viszont amikor van, tok olcson lehet kifogni.

Akkor irok nehany sort Belgiumrol is. Majd lesznek kepek is, csak kicsinyitenem kell.
Dorka, tenyleg, teljesen elfeledkeztem a szulinapi kepekrol! Na, majd azt is potolom.

Lolli elvezte a legjobban a hetvegi kiruccanasunkat, ugyanis ahol megszalltunk, a haziaknak van 3 lanya es az egyik egyidos Lollival. Sot, meg egy rokonkislany is volt ott Amerikabol, aki szinten 3 eves. Az udvaron rengeteg jatek volt, sot, tyukok es cicak is. Meg volt egy kis istalloszeruseg (allatok nelkul) tele szalmakazlakkal. Ez nagyon tetszett Lollinak, alig lehetett onnan kihozni.
Tulajdonkeppen tervbe volt veve, hogy megyunk egy kis varoslatogatasra is, de az valosznuleg ugyse kototte volna le Lollit, az udvaron meg nagyon jol erezte magat a gyerekekkel. Nalunk meg az is kozbeszol a programokba, hogy Lolli meg mindig nincs meg delutani alvas nelkul, ugyhogy igy nehez tervezni barmit is.
Nagyon szep idonk volt, gyonyoru napsutes (18-19 fok). Nigel konyvelojenel is jol ereztuk magunkat, penteken es szombaton is ott vacsoraztunk. Van ket nagy boxer kutyajuk. Lolli kicsit felt toluk, de nagyon vicces volt, ahogy masodik napra felbatorodott es a felig alvo kutyat probalta ingerelni. Na, nem komolyan, de jot nevettunk, ahogy kozelebb mereszkedett es idetlen grimaszokat kezdett el vagni a kutyanak.
Nigel konyveloje es a ferje vagy felesege (nem is tudom minek nevezzem, mivel ket ferfi es ossze vannak hazasodva) nagyon ertettek Lolli nyelven, ugyhogy o ott is nagyon jol erezte magat. Nigel konyveloje meg iszonyu jol foz, ugyhogy Lollinak is izlett a vacsora, pedig feltem, hogy majd kozli, hogy az nem jo. O eredetileg Hollandiabol szarmazik, ugyhogy egyik este holland vacsorat keszitett.
Voltunk egy helyi bolhapiacon is, ahol Lolli mindenfele jatekot ossze akart vasarolni. :lol:
Nagyon tetszett neki a kompozas is. Ha valaki autoval szokott hazajarni, annak nagyon ajanlom a Norfolk Line hajotarsasagot, mivel arban is altalaban ok a legolcsobbak es a hajoik is sokkal jobbak, mint a tobbi tarsasage. A kaja is megfizetheto a hajon es ami Lolli szempontjabol nagyon jo, van rajta soft play area, ugyhogy oda beszabadul es akkor nekunk van egy kis nyugtunk. :wink: Ugy hivja a kompot, hogy "soft play ship". :lol: Tavaly szeptemberben voltunk utoljara a kompon, de o emlekezett ra, hogy van soft play, ugyhogy amint kiszalltunk a kocsibol, maris a soft playt kezdte keresni a hajon.

Utazik valaki mostanaban haza repulon? Mi ket het mulva mennenk, remelem, addig helyreall a regi rend. Nem szeretnem kihagyni az unokatesom lagzijat! :twisted: Meg jo, hogy Belgiumba nem repulovel akartunk menni.

Picizoe, nem tudtam valaszolni az utolso prividre, mert utazas elotti nap egesz nap nem jutottam gepkozelbe, csak ejjel, lefekves elott futottam at az e-maileimet, de akkor mar nem volt erom valaszolni. Igy is csak 1 orat sikerult aludnom indulas elott. Napkozben Lollitol nem tudtam pakolni. Ha a jelenleteben pakolok, akkor amit en beteszek, azt o kiveszi. :evil: Napkozben sutogettem az utra es csak ejjel tudtam pakolni.
Kiprobaltad a tortat? Vegul mivel toltod meg?

Na, mennem kell, mert elfogytak a hazi sutik, kekszek itthon, ugyhogy meg valamit ossze kell dobjak, amig a kisasszony alszik.

Kellemes hetet mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Gyorsan mutatom a szulinapi kepeket, mig vegleg el nem felejtem. A torta tanyerja kisse maszatos (csokis), mert nem engedtek baratnomek, hogy atrakjam tortapapirra. Feltek, hogy az utolso pillanatban kettetorom vagy foldhozvagom a tortat. :lol:

Dorka, Lara jobban van mar? Remelem ejszaka most mar tudtok aludni!

Kép Baby Pom torta Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
olive
 
 


Sziasztok

Bocs az eltunesert de Zoe mostanaban jo ha 1 -1.5 orat alszik napkozbe igy csak este jutok gephez ilyenkor pedig hulla vagyok! :cry:

Jol vagyunk!Olive koszi a recepteket.Meg nem volt idom kiprobalni de hamarosan csinalok egy proba tortat.Meg a toppingon gondolkodom hogy icing legyen vagy marcipan.

Csak egy kis bulit szeretnek Zoenak.Meghivom a kis baratait csinalok egy kis kajcsit,suit...... masnap a szulinapjan pedig mi 3-an csaladiasan toltjuk majd a napot.
Majus 30-an lesz 1 eves!! :lol: :lol:
Bicajt fog kapni de legszivesebben mar odaadnam neki!!!!! :lol: :lol:


Sokat jarunk mostanaba play group-ba.Itt nem messze.Jol erzi magat a nagylany.Szeret gyerekek kozt lenni.En mintha ott sem lennek!Ugy jatszik.Szereti az uj dolgokat,helyeket na es a gyerekeket.


Neztem neki a nursery-t is de en ugy tudtam 2 eves kortol jar az a 15 ora ingyen de most tudtam meg hogy majd csak 3-tol.gyhogy addig nem tudom mit fogok vele csinalni.En ugy gondoltam 2 eves kora korul elviszem naponta par orara hogy nekem is legyen egy kis szabadidom................de igy.
Es mikortol lesz neki ingyenes?Azert ez kitolas hogy fizetni kell az oviert.Otthon legalabb azert nem kell!Az angol miadt is szeretem volna ha elkezdi hogy azt is tanulja az elejetol a magyar mellett.

De ez van.Megyek aludni.Mar mindenki alszik. :cry:

Szep almokat mindenkinek!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe, ha marcipannal vonod be a tortat, akkor a baboknak ugy adjatok, hogy a marcipant leszeditek a tortaszeletrol, mert abban van mandula es nyers tojasfeherje! Bar en Lollinak a cukormazat is le szoktam kaparaszni, mert azt se szivesen adom ilyen picinek.
Tenyleg hihetetlen, hogy Zoe 1 eves lesz hamarosan! :shock: Meg csak most voltal pocakos!

Ket eves kortol is jarhat ingyen bolcsi (azt hiszem heti 9 ora), de ez jovedelemfuggo. Azt hiszem kb. evi 21e Font jovedelem alatt jar. Ha ennel kevesebbet keres a parod (gondolom te most otthon vagy es egyaltalan nem dolgozol), akkor jarjal utana mindenkeppen! Nezzetek ki egy nurseryt es menjetek be erdeklodni! Lehet, hogy fel is kellene mar iratkozni a listajukra, ugyanis sok nurseryben olyan varolista van, hogy 1 evvel kezdes elott be kell iratkozni.
Ezt egyebkent nem nagyon reklamozzak a neten, csak a bolcsiben szoktak megemliteni. Emlekszem, hogy mi is, amikor irattuk be Lollit, kerdeztek, hogy tobbet keresunk-e ennel az osszegnel. Persze ez csak onkormanyzati bolcsikre vonatkozik, a maganbolcsik nem adnak ilyen kedvezmenyt.

A korai beirtatkozas alol kivetelek Ildiek, mivel ott a "vilag vegen" rengeteg bolcsi, ovi, suli van, gyerektomeg meg nincs ilyen, mint itt Delen. :lol: :wink: Irigykedem is erte!:mrgreen:

Dorka, remelem, Laranak mara mar kutya baja! Mi most leszunk betegek. Baratnom gyerkoceitol sikerult benyelni a bacit. Az o kislanya mar napok ota tiszta takony, a kisbabaja meg tegnapra lett beteg. Lollin meg ma kezdtem latni a kezdeti tuneteket. Az orra csak egy picit folyik, de nagyon nyugi es faradt volt egesz delelott, ami egyaltalan nem jellemzo ra. Remelem hamar tullesz rajta es mire utazunk Magyarorszagra (12 nap), mar meg is gyogyul teljesen. Most mar a repulok is jarnak, ugyhogy remelem, hogy mas mar nem all az utunkba. :wink:

Adrika, hogy vagytok? Visszazokkentetek a hetkoznapokba? Remelem, hogy ez a sok napsutes egy kis boldogsagot hoz nektek.

Picilulu, veletek mi ujsag? Nagyon hallgatsz!

Mariann, elkezdodott a postnatal class?

Ildi, tulvagy a veradason?

Mennem kell, ki kell hasznalom az idot, amig Lolli alszik.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Csak 1 percre ugrottam be! :)
Lara jobban van egy kicsivel, de eleg nehezen gyogyul. Amiota beteg, alig alszunk. Az elso 3-4 ejszaka, csak bobiskoltam mellette 2-3 orat, nem mertem aludni, azota se sokkal tobbet, bar a legzese hatarozottan jobb, de egyfolytaban folyik az orra, nagyon csunyan kohog es meg mindig be van rekedve. 6 orankent adom neki az antibiotikumot es puffolunk is. Tegnap akartam a puffot csokkenteni, de 2 ora mulva (ahhoz kepest amikor esedekes lett volna) O kerte, mondta, hogy fullad. Tehat ez meg varat magara. :( Elvileg vasarnap este jarnak le a gyogyszerek, nem tudom, hogy utana kell-e neki meg valami.
Tegnap egesz nap josloztam. Meg is ijedtem, mert beallt delutan rendszeres 10 percesre, fajt a derekam is es hasmenesem volt egesz nap. 3-4 ora mulva megszuntek a gorcsok, de este kezdodtek ujra. Lehet, hogy a faradtsagtol es kialvatlansagtol. Ma ejjelre felvalt a ferjem, hogy tudjak aludni egy tisztessegeset.
Ma voltam a midwife-nal, azt mondta, hogy ne aggodjak, a fajasok miatt, mar betoltotte a 34. hetet, mar nem koraszulott. :( Megnezte a babat, tapogatta, nyomkodta a hasam, es mondta, hogy van egy rossz hire, fejfekvesbol atfordult farkekvesbe! 2 het mulva kell visszamennem es ha nem fordul meg ujra, akkor elkuld uh-ra es ugy keszuljek, hogy csaszar. Na ezen rendesen kibuktam! Hazamentem es bogtem, mint a zalogos marha! Nem akarok csaszart, nem erek ra 3 gyerek mellett a korhazba udulni es hetekig regeneralodni. Nagyon remelem, hogy megfordul! :cry:

Mennem kell, majd jelentkezem! Jo hetveget mindenkinek! Jo ejt!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

Koszonom az infokat!!!!Rafogok kerdezni!!!!

Kepzeljetek fogytam 9 kg-t.Nagyon buszke vagyok magamra!!!!!!!!!!Meg 5-6kg minusz es elegedett leszek!!!!!!Ma mar 1 merettel kisebb gagyot es felsoket vettem!!!!! :lol: :lol: :lol:

Voltunk ma jatszon dobok fol kepet a kisasszonyrol!
Szep almokat!!!! Kép Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!


Olive Lolli mint egy kis kiralylany :) Ossze kene rakni Lollit es Dorka Larajat egy fotozasra, tuti csoportkepeket dobanak ossze :) a torta biztso finom volt, ha lehet akkor kuldd el a receptjet,meg mielott elindultok Mo-ra, es akkor meg tudom sutni en is Martinnak, meg az apple cumble sem ert meg el hozzam :D Azt meg apank hianyolta epp a mai nap , hogy ugyan mikor csinalok ma :D
Ugyhogy ma Pear and almond cake by Hugh Fearmley Witthingstall ( River Cottge )a suti, epp most lett kesz, picit meg hul es vaniliafagyival betoljuk :D

Dorka vasarnap van, remelem a kicsi lanykad jobban van es Te is ki tudtad meg pihenni magad .Azert meg 2-3 het elferne a pocakban. Sajnalom, hogy megfordult a a pici Kevin, lehet ezert is erezted a sok feszulest, kemenyedest, es kellemetlen ezrest, azert egy ekkora baba mar elegge kitolti a pocit . Hatha visszafordul meg, fingers cross!!!!!!!!!!

Hat nursery itt tenyleg van szarasig. Ugy 10-15 perces korzeten belul otot tudok osszeszamolni, es meg hol van a tobbi :D

A legfontosabb :Marcit folvettek a suliba :lol:

Csutortokon jon meg a fizioterapeuta , megnezi Manot, aztan az ovada is es a Fizioterpeuta is felveszi a kapcsolatot a sulival, hogy mire is kell majd figyelni Marcinal.
Komolyan olyan szinvonalu szolgaltatast kapunk a nurserytol, mintha valami meregdraga magan-ovodaba jaratnank a gyereket.
Marha nagy mazlink van :)
8-an megyunk kirandulni egy allatfarmra :D

Dorka ,Zoe imadnivalo a kis kalapjaban :D
A -9 hez meg oriasi gratula, a tobbi is lemegy, ne aggodj meg csak most jon a java a gyerek utani futkosasnak :D

Most menek, jonnek hozzank vendegek,az egyik osztalytarsam (litvan ) a lanyaval, az egyetlen ertelmes ember a csoportbol, ugyhogy kicsit finomitok az angol tudasomon.egyebkent olyan jokat rohogok magunkon, mert neki is iszonyat akcentusa van, es nekem se kell soba allni erte :lol:

Szep napot mindenkinek !!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Dorka, hogy vagy? Írtad hogy rendesen beindultak a jóslófájások 2 hete. Mi újság ilyen téren?

Megnyugodva olvastam, hogy neked is milyen kis aktív a babód. Nekem sincs egy 5 perc nyugim. Tegnap reggel rátett egy lapáttal, azt hiszem pár másodpercig beakasztotta az egyik lábát a bordáim közé... Azt hittem összecsinálom magam annyira fájt. Aztán sikerült kiboxolnom, meg Marknak sikerült ülésig felhúznia, na akkor vége lett a fájdalomnak. Nagyon brutál volt.

Dorka, kórházi pakk-kal haladtál? Nekem már csak a szopis melltartó kell, majd 37 hetesen beszerzek párat, azt ajánlották, hogy addig ne vegyek.

Mariann: Hogy vagytok?

Picizoe: Sikerült tortát venni? Nekem most az Asdában vettek kettőt is, mindkettő madeira sponge volt, icing-gal a tetején, nagyon fini volt mindkettő. Nekem az ilyenek jobban ízlenek mint az otthoni habos meg krémes torták. Lehet hogy megint mázlis vagyok :)

Ananácska: HOgy vannak a fiúk? Remélem azóta minden ok. Nagyon cukik a képeken :)

Dorka: Nagyon aranyosak a lányok a képeken, köszi neked is. Remélem ők is meggyógultak azóta. Az útlevélkészítéshez mit kellett vigyetek?

Thomaildi: Gratula a suli-felvételhez!

Olive: Hű micsoda torta, gratulálok! És micsoda hercegnő a kis Lolli :)

Dorka: Most olvasom, hogy mi volt a midwife-nál. Akkor nagyon szurkolok, hogy a kismanó meggondolja magát, és rájöjjöm fejjel lefelé sokkal jobb lesz neki. Pénteken írtál, azóta mi újság a fájásokkal. Bocs hogy nyaggatlak ezzel, nekem is elkezdődött már nappal is de még abszolút nincs benne semmi rendszer.

Picizoe: Gratula a mínusz kilókhoz. Kisasszony pedig gyönyörű.


Múlt csütörtökön megvolt a munkahelyemen a búcsúztatóm, nagyon jó volt. Meglepődtem, mert nagyon nem számítottam semmire. Egyszer csak megjelent az irodában mindenki (még a szomszéd épületből is átjöttek), s a vezérig. bácsi nagyon szép köszönő beszédet mondott. Kaptam egy csomó cuki ajándékot is, csak lestem. Nagy zavaromban éppen sikerült összehoznom nekem is egy kis beszédet, azt hiszem nagyon jól ment. Péntek este pedig Mark elvitt vacsorázni, csak hogy kiderült, hogy egy meglepetés bulira. A kollégáim lefoglaltak egy nagy asztalt egy étterembe, fel volt díszítve, lufik meg minden.... Még tortát is kaptam a saját, nagy pocakos képemmel ahogy gitározok otthon. Markot jól befűzték, hihi. El lettem kényeztetve rendesen, nagyon szerencsés vagyok.

Ma reggel voltam vérvételen, mint kiderült, tökre félreértettem és nem is éhgyomros lett volna. Ah, na mindegy, gond csak nem lesz emiatt.

Most pedig pihenek és még mindig nehezen hiszem el, hogy 1 évig itthon leszek. :D

KépKép
picilulu
 
 


Szép napot mindenkinek!

Igen,beismerem:nem vagyok vmi rendszeres fórumozó!Igyekszem ezen változtatni,de még nem nagyon sikerült összeszednem magam...

Nagyon más itt minden,máshogyan kell szerveznünk a napjainkat.Mivel apa állandó éjszakás,így a mi nappaljaink is össze-vissza alakulnak.Csenge rengeteget alszik-gondolom a levegő miatt.Délután simán alszik 3órát is...este 9körül alszanak el,én után kezdek takarítani(fürdő+konyha),teregetni,vasalni...így én sem állok a helyzet magaslatán nappal...

Csongor furcsán,ellentmondásosan viselkedik:nem tetszik neki London,hiányoznak neki az otthoni dolgok(nagyszülők,kutyája,szobája)de azt nem mondja,h haza akar menni.Csengén nem veszek észre különösebb változást.Még mindig baromi anyás.szegény apját ki is készíti ezzel...pl azt se engedi neki,h ő adja oda a kakaóját,ő öltöztesse.Ha nagyon dinka,még a babakocsit is nekem kell tolnom..
De Csenge sokkal nyitottabb(pedig ez rá nem jellemző!Kettejük közül Csongor volt a vagány,Csenge a visszahúzodó)Szinte első perctől kezdve úgy köszön mindenkinek,h "hi" v "good bye"!


Egyenlőre Enfield Lock-ban lakunk.Még erős túlzással sem állítanám,h szép környék!!!A lakással nem lenne bajom,ennyi pénzért nem vártam palotát,meg aztán laktunk mi egy szobában is,úgyhogy az nem érdekel,csak sajnos penészes... :?
És rettenetesen hiányzik a kert :cry:
Szeretnénk mihamarabb költözni.Apa munk.helyének nemrég nyílt délen egy új raktára,szeretne oda átmenni,csak kérdés,h átengedik-e?!?

A babás képek nagyon jók

:lol:

Az ünnepelteknek pedig SOKAT ÉS BOLDOGAT :P

Ildi!Nagy gratula Marcinak a sulihoz!!!

Hát Dorka nem irigyellek a farfekvés miatt,de még mindig megfordulhat!

Picizoé!Téged pedig a fogyás miatt irigyellek...Én amióta kint vagyok,egyre csak hízok :? Tuti megint vagyok vagy 50kg,de szerencsére nincs a közelemben mérleg :lol:
Viszont apánk is elkezdett kicsit hízni,ami jó,mert szegénykém borzasztóan lefogyott az elmúlt hónapok alatt!20kg fogyott-na jó,azt azért hozzá kell tennem,h volt miből,mert elég dagi volt...
:wink:

Most megyek,megpróbálom Csongort is ágyba dugni!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

De orulok, hogy elokerul lassan mindenki! :D

Picizoe! gratula a kilokhoz! Hogy sikerult? Dieta? Torna? Egyutt a ketto?

Ildi! Orulok, hogy sikerult Marcinak a suli!
Koszi kerdesedet, javulgat Lara, bar meg nem tokeletes. Tegnap elvileg lejart a 7 nap az antibiotikumbol, de ugy gondoltam, hogy 1 napot rahuzunk meg, artani nem art. Meg mindig kohog, de mar nem fuldoklik, es folyik az orra is.

Picilulu! Orulok, hogy elokerultel, mar aggodtam, hogy mi lehet veled, annyira regen jelentkeztel!
Eloszor is, a helyzet valtozatlan. :) Hol tobbszor, hol kevesebbszer, de vannak joslok minden nap. Van, hogy rendszeressek is, de altalaban csak ossze-vissza jonnek. Sokszor erzek nyilallasokat a szemeremcsontom fele, es faj a derekam is, mar nagyon maceras egy 2 fogasos kaja megfozese, nem tudok allni annyit, allandoan le kell ulnom. Hatalmas a hasam, pedig csak 8 kg-t hiztam. Mostmar egyre nyugosebb vagyok, sehogy nem kenyelmes aludni, minden fordulasnal felebredek. Szoval nagyon varom mar a veget! :)
Mindent megvettem mar Kevinnek, ill. tegnap jottem ra, hogy a fej-racsvedo kimaradt, azt meg beszerzem a heten. A korhazi cumo ossze van keszitve mindkettonknek, sot meg a babahordozot is kikeszitettem a ferjemnek, hogy azzal se legyen gondja! Tehat menetkesz minden, mar csak Kevinnek kell kitalalnia, hogy meddig akar benntmaradni. Lara minden nap tobbszor is mondja neki, hogy jojjon mar ki! :lol:
Utlevel: 2 db igazolvanykep, regi lejaroban levo utlevel, 38£ es ott kellett kitolteni es alairni mindket szulonek az igenylolapot az ugyintezo elott.
Itt a konzulatus linkje, itt mindent megtalalsz! http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/ ... ottnek.htm
Ja, csak meg annyi, hogy nem kell idopontot kerni, minden nap fel 10-12-ig van ugyfelfogdosas. Gyerekkel elorevesznek, pedig nincsenek tomegek. Kb 3 ember volt elottunk, igy is elore vettek. Az utlevellel egyutt, meg lehet csinaltatni az anyakonyvezest is, itt a link, hogy mi kell hozza : http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/ ... vezese.htm

Azt hiszem, hogy nem hagytam ki semmit. :)

Egyebkent Te hogy viseled? Nincs mas, csak a brutalis mozgasok? Mert akkor nagy szerencsed van. :lol: Bar ennel nagyobb problemam nekem se legyen, mint ami van. Kevinke pedig, vissza fog fordulni! ugyes fiu!
Nagyon rendik voltak a kollegaid, es a ferjed is!

Mennem kell, megjott a csaladom es igenylik a torodesemet!!! :lol:
Szep napot mindenkinek! Ahogy tudok, jelentkezek

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Eloszor is Ildinek szeretnem az adossagom torleszteni. :wink:

Ime az Apple crumble recept:

Hozzávalók:
100g tk liszt
100 g zabpehely (porridge oat)
75 g cukor (dark muscovado sugar)
100 g vaj v. margarin
3-4 db közepes méretű alma
mazsola vagy aszalt sárgabarack(illetve sárgabarack beföttel is jo)

A vajat, lisztet, cukrot, zabpelyhet keverjük össze, míg morzsálódó tésztát nem kapunk. Az almát vágjuk fel szeletekre es fözzuk néhány percig (csak annyira, hogy egy piciket puhuljon), a mazsolát v. aszalt sárgabarackot áztassuk forro vizbe.

Egy jénai tálat, vagy hőálló edényt vajazzunk ki, alján terítsük el a felszeletelt almát, s szórjuk rá a leszűrt mazsolát v. sárgabarackot.

Tetejére morzsoljuk rá a tésztát, majd előmelegített sütőben süssük 20-25 percig, 160-170 fokon. (Ha nem légkeveréses a sütő, akkor tovább).

Vanilias szosszal vagy vanilias jegremmel a legfinomabb. Dietazok magaban is ehetik, ugyis nagyon finom. Sot a muscovado cukrot le lehet cserelni gyumolcsukorra vagy xylitolra.
Ha nagyon savanyu almat hasznalsz, akkor azert azt is meg kell szorni egy kis cukorral, amikor leraktad az edeny aljara. Egyebkent finom alma es blueberry kombinacioban is.

A csokitorta recept a konyhaban lapul, ugyhogy azt majd legkozelebb.

Picizoe, tunderi Zoe a kepeken!

Nusyka, orulok, hogy te is elokerultel. Majd csak belerazodtok az itteni eletbe!

Dorka, szerintem meg siman megfordulhat a kislegeny. Azt mondjak, tobbedik terhessegnel elofordul, hogy az utolso pillantban fordulnak csak be. Szoritunk! Ha meg megis csaszar lenne, azon se bankodj! En is feltem tole es kibuktam, amikor kiderult, hogy faros, de igy utolag visszagondolva nem is volt olyan veszes, mint amire szamitottam. Itt meg ugyse tartanak sokaig a korhazban (ha jol emlekszem, csaszarral 2 nap, otthon meg 5 volt). En is a felepulestol feltem a legjobban es csak az elso 2 nap volt szornyu, utana mar rohamosan javultam. Nagyon sok erot ad a baba, siman el tudtam latni. Jo tudom, neked meg ott van 2 masik csemete is, ugyhogy azert bonyolultabb az eleted. Probald meg a nagyobbik lanykadat felkesziteni, hogy majd szukseged lesz a segitsegere!

Picilulu, nagyon a finish-ben jarsz mar te is! Nagyon kedves kollegakkal lehettel korulveve. Nekem sajnos ezek a lekvaros sponge-ok az icing-gal nem jonnek be. Nem szeretem a tomeny cukros edessegeket. Nekem az otthoni tortak jobban bejonnek, persze reformositva, dietasan. :wink:
Amugy meg en nagy kekszrajongo vagyok, de abbol is a hazi, nem a bolti. Most eppen zabkorpas-zabpehelylisztbol keszult mogyoros keksz lapul a kekszes dobozban. Cukor helyett 100%szololevel es xylitollal edesitve. :)
A lanyomnak is sikerult orokolnie tolem a keksz iranti szeretetet. :wink: Viszont amig a reformkekszeimet eszi, addig nem banom.

Mit szoltok a jo idohoz? Bar mar pentektol mutatjak az esot. Angoleknak olyan meleguk van, hogy mar pantos nyari rucikban jarnak, mezitlabas papucsokban. :lol:

Bocs, ha valami kimaradt, de kezdek kokadni. Mar mindenki alszik, csak en vagyok meg ebren, ugyhogy msot mar en is megyek lefekudni.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: