Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Reni ne hagyd magad .Ha anyos megsertodik, majd idovel megbekel,
de nem a szomszedba koltoztok, es nam vagytok burzsujok sem... :wink:

Altalanos orvosi ellatasra jogosultak vagytok, a ferjed reven ( ugye nem mondok hulyeseget tobbiek :roll: ) merthogy nalunk is csak apa dolgozik .
En mar voltam rakszuresen, a gyerkocok kapjak az oltast, a legnagyobb fiam mar mutve is volt itt. Csak be kell regidsztralnotok a korzeti rendelobe. Illetve kellene de em biztos hogy pont a korzetibe lesz helyetek .

Az ovival kapcsolatban akartam meg mondani neked, hogy 3 eves kor utan van ingyen heti 15 ora, az annal kisebb gyerkocok mind fizetosek...
Epp most jott meg a frissites a mi ovinkbol is,2 ev alattiak ellatasa a legdragabb, merthogy pelus, popsitorlo , meg formula milk ( ez a tapszer lenne ??) plusz a kaja benne van .
Nekik 42 font per nap .
Ja es ha esetleg baleset torenik, netan bepisil a gyerek, vagy nyakig saros lesz, akkor a koszos cuccot nem kapod meg hanem azt az oviban kimossak .
Vagy lehet hogy mi fogtunk ki posh nurseryt :lol:
Olive ez hogy mukodik feletek ??
Szoval Reni ennel alabb ne add :wink:

Olive, mit szolnanak ha megtudnak hogy orrszivoval szedjuk a gyerekbol a taknyot, ha a kuptol kiakadtak ??? Lecsuknanak szadizasert ??? :D

Dorka te tenyleg szerencses vagy, hogy nem kaptal lengyelt .
nekem is volt a masik csoportba egy indiai osztalytarsnom, kicsit furcsallottam,mint Adri az apacat, de ott is vele tudtam "kommunikalni " csak .O egesz jol beszelt , mert a ferje a Collegeben valamelyik reszleg HOD-ja csak eppen irni meg olvasni nem tudott egyaltalan . Azota sajna nem is talakoztam vele .Milyen meseszep saljai meg ruhai voltak...


Dorka egyebkent megvettetek az agyakat ? Nalunk holnap lesz varosnezes, azaz boltbejaras :lol: Meg par aprosag kene hogy pofasodjon a lakas meg a fiuknak nemi ruhapotlas mert megint kinottek mindent...


A gyumolcsokrol annyit, hogy en ugy vasarolok, hogy legalabb 1 hetet erlelem oket eves elott :roll:

Na mentem, szep napot , hetveget mindenkinek,.

Picizoeeknak mostansag kell visszaerniuk asszem ...

KépKép
thomaildi
 
 


Ime nehany kep a fiukrol :)

Marko :

Kép


Martin :
Kép


Eletem parja :)
Kép


Rasta Marci :)
Kép


ES megegy Marci :)
Kép

KépKép
thomaildi
 
 


Szia Mindenkinek!

Mar itthon vagyunk harmasban. Tegnap reggel villamgyorsan - 5 ora alatt megszuletett Matt baba 3070 grammal es 48 cmrel. Arra keltem fel 3/4 2 kor, hogy fajkal az alhasam es mikor pisilni mentem, nem csak pisi jott :) masfel ora mulva mar 4 perces fajasokkal kerultem be a vajudoba. es reggel , angol ido szerint 6:48kor semmi erzestetlito nelkul szultem, legalabbis a kitolas mar anelkul ment, mert gazzal tortent a fajdalomcsilapitas, de a szipakloas farasztobbnak tunt nekem mint a nyomasra koncentralas. 3szor vissza is csuszottt, pedig mar lattak a hajat. Vegul a 7 tolasra kint volt. Most roviden ennyi a lenyeg, hulla vagyok, majd irok, ha kicsit osszeszedtem maga, ma mar itthon vagyok,mert itt egy nap utan mehetnek haza a komplikacio nelkuli anyukak :) Amugy ez a korhaz egy csucs volt, picilulu, 100% hogy te is elgedett leszel vele, jah es csak hogy megegy dolgot emlitsek ha jol emlekszem 37 fele menubol valszathat ebedet , melyhez desszert is jar, a vacsi szinten valasztheto, de ott "csak azt hiszem 20 bol valszthatsz :)

Kepek is keszultek, ha kicsit osszeszedtem magam es jutok egy lelegzetvetelnyi idohoz, irok reszletesebben.

A medences szules nem mehetettt, mivel a magzatviz elfolyasas elott valamitol vereztem, de ez nem derult ki hogy mitol, valoszinu csak a nyakdugo volt az, de a doki nem mert kockaztatni, de minden nagyon klasz, volt, mondtam a ferjem nek kb 10perccel a Babo kibujasa utan, hogy johet a kovetkezo :D

Puszi mindenkinek, megyek, mert alig elek, nemreg jottunk csak haza korhazbol.

KépKép
aylesburymariann
 
 

 
 

Gratulálok nektek Mariann!
Örülök nagyon, hogy szép szülésed volt, jó az ilyet hallani, nagyon el tudok kámpicsorodni, ha valaki negatív élményként éli meg a szülését. Pedig van ilyen és az is természetes, de nekem mindkettő olyan szép volt, hogy fáj a szívem amiatt, hogy más rosszként gondol rá.
Jó, hogy minden rendben van veletek és tetszett a kórház. Egyébként nagyon hasonlít a szülésed az én elsőmhöz, annyi a különbség, hogy nekem éjfélkor folyt el a magzatvíz, három körül kezdődtek a fájások, de bármilyen megdöbbentő, ha jól emlékszem, akkor Kristóf is pontosan 6:48-kor látta meg a napvilágot! :D
És látod, tudják a babák, hogy mekkorára kell nőni, nem lett óriásbabád a híreszteléssel ellentétben (az is lehet, hogy ez a hobbiuk, mert Kristóffal nálam is állandóan szörnyülködött a midwife, hogy hatalmas a magzat). Ha végig bent maradt volna, akkor is max 20-30 dekával lett volna nehezebb és 1-2 centivel hosszabb, szóval ki volt ez számítva jól.

Sok erőt kívánok neked az elkövetkezendő hetekhez, mert emlékeim szerint nekem első babásként az első időszak volt a legnehezebb lelkileg és fizikailag is.
Amikor tudsz pihenj, ne foglalkozz semmivel, legyen otthon bőven szénhidrátban bővelkedő gyorsan összedobható kaja, szendvics, ne felejts el enni, amikor tudsz aludj, vagy csak dőlj hátra és nézz ki a fejedből.
Az éjszakákra készülj rá minden délután, este, mert soha nem tudni, hogy mit hoz az éjszaka, lesz-e alvás. :lol:

Rólunk gyorsan annyit, hogy rendben vagyunk, jól telt el az első két hét. Erik baba egy álom, sokat alszik, eszik is, hízik szépen, már rugdalózót is nőtt ki. Bőven meglesz a egy kiló feletti hízás az első hónapra, ha így folytatja tovább. Az éjszakáink is kiegyensúlyozottak, Erik keveset sír, nem is sír, max nyávog, mint egy kiscica. Tízkor max elalszik cicizés, tápszer után, kettőkor van az első ébredés, utána pedig öt körül. Szóval nem panaszkodhatom.
Eddig még minden nyűg, hasfájás elkerült bennünket, kopp-kopp.
Kristóf az első néhány napban felébredt az éjszakai járkálásomra (amikor elláttam Eriket), de most már ő is alszik szépen. Nem törte meg a lelkét eddig a tesóbaba, vidám, kiegyensúlyozott, apásabb lett, de most már hozzám is visszatalált. :D
Szereti az öccsét is, puszilgatni szokta, simogatni, igaz, néha szívesen játszana vele, így nulla másodpercre sem lehet őket egyedül hagyni.
Már elkezdtem a levegőztetést is, mivel itt egész héten gyönyörű, napos idő volt, hétvégére terveztem az első hosszabb sétát, de nem lesz belőle semmi, mert tegnap ismét fagyos lett az idő, fúj a szél, szétfagyunk kint, még havat is jósolnak. :evil:
Tejem van is, meg nincs is. Reggel van elég sok, este is, napközben inkább csak komfort szopi van, de úgy veszem észre, hogy az én tejem csak meghozza Erik étvágyát, mert hiába szopizik ki annyit, amennyinek elégnek kellene lennie, max fél óra és utána enni kér. De sebaj, nőjön szépen, az a lényeg.
A héten ugyan volt egy szopimentes nap, ugyanis begyulladt az egyik fogam, félig le is tört, így egy komplett napig fájdalomcsillapítón éltem, nem aludtam éjszaka, majd másnap eljutottam fogdokihoz és sikerült betömetnem nem azt a fogamat, amelyik fájt. Így következő nap ismét mentem, már megtaláltuk a jó fogat (a doki első nap is, de én ragaszkodtam a másikhoz). :oops:
Kihúzták, most már minden szép és jó.
Viszont így az egész napos tejtermésem a kutya táljában landolt, persze aznap annyit fejtem ki, amennyit máskor két nap alatt összesen. A szívem szakadt meg, de kettessével kapkodtam egész nap a paracetamolt, nem mertem Eriknek odaadni.

Ferin kívül egész héten volt még segítségem, itt volt velünk a nagyija is, jó volt így. Most hétvégére egyedül maradtam ERikkel, úgy tervezem, hogy szétpihenem az agyam. Anyukámék ugyanis leölnek a kedvünkért egy disznót, ők 300 km-re laknak, Feri ma hajnalban lement segíteni és vitte magával Kristófot is. Holnap jönnek haza.
Feri kapott munkát, méghozzá egész jót. Hétfőn kezd is.
Apukám jön hozzánk hét elején, utána meg belevágunk a közepébe: letesztelem magam, hogy milyen lesz itthon a két babával, egy kutyával és egy hatalmas házzal. Hát, nem mondom, hogy nincsen bennem aggodalom, de beledögleni nem fogunk, tehát rossz nem történhet.

Az angol biztosításról én is azt tudom mondani, hogyha a család egyik tagjának van, akkor az kiterjed az egész famíliára.
Vendég
 


Jo reggelt Mindenkinek!!!!

Mariann!!! Gratulalok! Sokszor eszembe jutottal az elmult napokban, de azt gondoltam azert nem jelentkezel, mert baratnozol! Orulok, hogy ilyen gyors es szep szulesed volt! Nagyon jo ezt hallani. (valoszinuleg, ha Dzsenivel ilyen szep szulesem lett volna, nem vartam volna 8 evet a kovetkezo babaval :))
Remelem jo baba lesz es ugyesen osszeszoktok! Ahogy Ananacska is irta, pihenj sokat es ne felejts el enni, inni! Ja! Es varjuk a fejlemenyeket! Megegyszer gratulalok!

Reni! Ha a ferjednek bejelentett munkahelye van akkor van insurance number szama, kartyaja, arra biztositott O is es a gyerekek is. Te, meg ha nem dolgozol is a kezdeti idokben, ugy leszel biztositott, ha neked is megcsinaltatjatok. Egyebkent is muszaj lesz, mert a segelyekhez a te szamodat is fogjak kerni.

Ildi! Gyonyoruek a gyerekek! gratulalok!
Nem vettuk meg az agyakat a vegen, csak megneztuk, a ferjem azt javasolta, hogy varjunk a jovohetig, mert eleg szoros lesz a hetvegenk es nem lenne ideje osszerakni. Most indul az autoval a szervizbe teljes olajcserere, utana fodraszhoz megyunk, delutan pedig jon a csalad koszonteni, 4-en toltotte a 35-ot. Ugyhogy partyzunk! :lol: Vasarnap pedig mar dolgozi, neki az mar a hetfo. (mindig hetfotol pentekig dolgozik)

Ananacska! Jo hallani, hogy minden rendben van Erik babaval! A portugal barataink babaja 5 hetes es mar teljesen zombi fejuk van, mert a kisfiu egyaltalan nem hajlando ejszaka aludni. Mar teljesen ki vannak borulva. Kristof egyaltalan nem feltekeny? Nagyon felek, hogy Lara az lesz! pedig most allandoan puszilgatja a hasam, meg beszel Kevinhez, szokta neki mondani, hogy gyere ki, de gondolom mas lesz a helyzet, ha mar itt lesz kozottunk.
Jo, hogy volt segitseged, biztos nem lesz egyszeru, ha harmasban maradtok otthon.

Megyek, mert ebrednek a gyerekek! Szep napot mindenkinek! Jo hetveget! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Mariann oriasi gratula es szuper ,hogy ilyen konnyen megszuletet Matt baba :D
Pihenj sokat es majd varjuk a kepeket, meg az elso napok beszamoloit :)

Ananacska verprofi anyuka vagy, es Kristof pedig egy zsenialis kiskrapek,amiert ilyen szepen viseli a kisteso erkezeset . Pedig meg pici o is, de hihetetlenul okos :D A fogad rendben van ? :wink:

Dorka , szerintem nalatok sem lesz problema, a nagylanyod is segit majd a babazasban es Lara is orommel "pelenkazik " majd biztosan :lol:
Jo partyzast neketek !

Picilulu hol vagy ? Es hogy vagy ?

Most mentem, at kell fesulni a fiuk gardrobjat, mert delutan ket hisztis tinedzserrel megyek ruhat venni :roll: Gondolnatok hogy a fiuk valogatosabbak mint a csajok ???
A kicsit nem visszuk, marad apuval , rendet raknak odakint a "feszerben " :lol:

Szep hetveget jo babazast , itt gyonyoru ido van .

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak egy pillanatra bekukkantottam es milyen jo!

Nagy-nagy gratula Mariann! Orulok, hogy ilyen szep es konnyu szulesed volt.
Te milyen korhazban szultel? 5 csillagos szalloda? Errefele egy vacak szendviccsel es egy kis pohar joghurttal kiszurjak az ember szemet vacsorara a korhazban.
Pont nem regiben foglalkoztak azzal, hogy Angliaban a bortonokben kulonb a koszt, mint a korhazakban es hogy ez milyen felhaborito. Szoval, nem ertem, hogy a nalatok hogy van ez a rengetegfele menu. :shock:

Egyebkent pont tegnap fordult meg a fejemben, hogy mar regen irtal, nem eppen szulsz-e, de aztan eszembe jutott, hogy ott lesz nalatok a baratnod es gondoltam emiatt nem tudsz jonni. :)
Vegul megsem kellett sokat varnod. :wink:

Ha lesz egy szusszanasnyi idod es nem leszel tulsagosan hulla, akkor azert egy kepet nagyon szeretnenk latni a pici fiadrol.

A tobbieknek majd maskor irok, most mennem kell.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Köszönjük az érdeklődést, jól vagyunk csak mostanában nagyon rámtört a fáradtság, s ezért nem volt energiám fórumozni. Majd lesz mit olvasnom :shock: :D

Csak annyira tudtam eddig mindig beugrani, hogy vajon van-e újság Mariannról :D

GRATULA MARIANN!!!! Nagyon örülök, hogy ilyen jól ment minden, sok boldogságot hármotoknak.

Majd jövök ám amint tudok. Mindenkinek jó hétvégét. :D

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok,


MARIANNAK GRATULACIOM!!!!!!!!!!!SOK EGESZSEGET NEKTEK!!!!!!Orulok hogy nem szenvedtel sokat es "jo" szulesed volt.Bar mindenkinek igy lenne!!!!

Bea,
Nagyon jo olvasni hogy a fiuk ilyen jol kijonnek.Tenleg minden elismeresem a tietek 2 picihez.Szerintem ha konnyu szulesem lett volna sem mernek bevalalni Zoé melle egy kisbabat.
Nagyon sok figyelmet igenyel.Estere mar ko vagyok.

Amugy jol vagyunk.A parom ma indul vissza.Igy aggodhatom majd!!! :cry: :cry: Remelem minden rendben lesz vele az uton.
Milyen az ido amugy kint?
Mi is keszulunka jovohet vegen de meg nincs meg a jegyunk.
De nem igazan varom a vissza utat.Egyedul megyunk geppel majd.Zoe max 10 percet ul ha van kedve.Nem tudom hogy fogja megint birni.Auto utat nem mernek vele bevalalni.2 ora kocsi ut utan mar fesziti ki magat az ulesbol es sir es nem akar visszaulni ha kiveszem.Szoval igy marad a gep. :lol:

Most vissza koltozunk majd a regi albinkba ahol tobb magyar is lakik.Igy jobban kijovunk anyagilag de nem tudom hogy fogjak birni Zoét.Nem siros de sokat sikongat,kiabal,kacag,hisztizik...........

Na es persze azok utan hogy itthon a sajat hazunkban voltunk ahol volt helye kulon szobaja..........Most egy szobaba lesz velunk igy megint rosszul fog aludni.Itton olyan szepen aludt egyedul de ha vele alszunk nem lehet tv-ni vagy csak halkan es megsem lehet mozdulni mert forgolodik na es az apja horkolasat nem is reszletezem!!!!!!!!!!!!Szoval Most a nagy haz utan 1 szoba!De remelem jo ido lesz es szeret majd kint lenni es talalunk neki a kornyeken kis baratokat ,baratnoket.

Ti ilyen idosen(9 honap) hordtatok valahova?Mivel lehet oket fejleszteni?

Ha sikerul dobok fol par uj kepet!Megyek mert nemsokara indul a parom! :cry: :cry: :cry: :cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára picizoe 2010.03.07 15:35-kor.
picizoe
 
 


Kép Babazik Zoé Kép Jatszunk anyaval
Kép Igen is leteznek ANGYALOK!!!!:-)

Kép Séta Kép Séta kozben alvas utan:-)

Kép Pancsi a kacsakkal:-)

Remelem jo meretuek lesznek a kepek meg minden de a tesom gepet hasznalom itthon es mas programjai vannak es rossz volt kicsinyiteni!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe, de jo hallani feloletek is! Zoe tunderi! Azok a kacagos kepek...!
Ismeros az egy szobaban alvas, csak mi pont Magyarorszagon szoktuk azt csinalni.

Muszaj Londonban laknotok? Horibilis albiarak vannak ott. Egyszer irtad, hogy mennyit fizettetek, de mar elfelejtettem, csak az remlik, hogy kikerekedtek a szemeim. Nem tudtok egy kicsit arrebb koltozni, ahol olcsobb es akkor tudnatok kulon egy lakast vagy hazat berelni? Kerdezted a foglalkozasokat. Lollival, ha jol remlik fel evesen kezdtem jarni zenes foglalkozasra es mar az elso perctol erdeklodest mutatott es a mai napig jarunk. Az neked is jo lenne, mert meg tudnal tanulni egy csomo uj angol dalt. Persze lehet, hogy igy is tudsz jo nehanyat, de biztosan lesznek szamodra ujak is.
Konkret weboldalt nem tudok neked ajanlani, mivel ahova mi jarunk, csak Hertfordshire megyeben van.
Viszont ha talalsz tobbet is, erdemes kiprobalni eloszor, mert nem mindegyik jo. Altalaban ugy van, hogy lehet jelentkezni egy ingyenes probafoglalkozasra es ha tetszik, csak akkor iratkozol be es fizeted be a term-ot.
Mi egy tancosra is szerettunk volna jarni 2 eves koratol, de nagyon gyenge volt, se Lollinak, se nekunk nem tetszett, ugyhogy be se fizettuk, csak a probanapon voltunk.
Neked is ajanlom a http://www.netmums.com weboldalt. Ha ott regisztralsz, meg tudod nezni, milyen foglalkozasok vannak ilyen piciknek a kornyeketeken.

Amugy mi meg pont az autozast szeretjuk jobban. Lolli legeloszor 6 honapos koraban utazott Magyarorszagra autoval es azota is minden nyaron ugy megyunk. Egyszer szoktunk egy evben repulni, de azt nagyon nem komaljuk. A repulon minden ok vele, ott szepen ul es "olvasgat", beszelgetunk, stb., de amig a repulore kell varni, az egy remalom vele. Raadasul nekunk Pestrol videkre kell utaznunk. Minibuszra szoktun befizetni, de az ugye nem rogton jon, ahogy mi leszallunk, meg meg visszafele is a becsekkolas elott 3 orat kellett varnunk legutobb a repteren. Ha Pestiek lennenk, semmi gondunk nem lenne, de igy.... Most legkozelebb majusban repulunk, de a hatam kozepere nem kivanom a repteren valo varakozast. Amig meg ult a babakocsiban, addig nem volt gond, de nalunk sajnos befejezodott a babakocsizas 2 evesen. Meg sokszor vittem magammal, hatha beleul, de csak a taskainknak, szatyrainknak volt jo a babakocsi.

Mennem kell. Tovabbi kellemes vasarnapot mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mennyi minden történt két nap alatt! Látom nem unatkoztatok. :)

Mariann! Gartulálok a babához! Jó egészséget Nektek! Hogy telnek az eslő napok?

Ildi!Nem tudtam, hogy nálatok ennyi pasi alkotja a családot. Ahogy elnézem bőven férfi uralom van. Hogy bírsz el ennyi kis, közepes és nagy krapekkal? :) Amúgy sikerült a ruhabeszerzés a nagyobbakkal?

Pizizoe!Nagyon cuki a kislányod!Már igazi kis hölgy. :) Remélem az 1 szobában való alvás dolgot sikerül megoldanotok valahogy. Vagy tényleg, másik városba költözésen nem gondolkoztatok?

További kellemes vasárnap estét Mindenkinek! Már ami maradt még belőle!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Üdvözlök mindenkit a topicon. 7 éve vagyok kint Angliában és júniusra várjk első gyermekünket. Mi magyar állampolgárok vagyunk. A babáé milyen lesz,ha itt születik Angliában? Ha nem jár az itteni autómatikusan, annak elintézése sok hercehurcával és papírmunkával jár?
Segítségeteket előre is köszönöm

Kristóf
kkristof3
 
 


Mariann!

Tiszta szívből gratulálok Nektek!Minden elképzelhető szépet és jót kívánok,rengeteg eseménydús-örömteli babázós perccel :P

Ildi!

Tyű,apááám,milyen helyes hapsikáid vannak :wink:
Nem félted őket?Úgy értem,még nem vagy az a típikus "fiús anyuka"??? :wink:

Annácska!
Én ugyan mindkét ördögömet császárral hoztam a világra,de nincs bennem rossz érzés,gyönyörű emlék mindkét szülés.Bár nálam voltak gondok(nem a babákkal,hanem konkrétan nálam/velem):érzéstelenítő mellékhatása,begyulladt mell,kisebesedett bimbó,stb,stb,stb,de akkor is fantasztikus,és szívet melengető érzés visszagondolni rájuk!Szerintem a legfájdalmasabb szülés is megszépül az idő múlásával:)

Nagy szerencse,h nem kellett egyből a mélyvízbe ugranod,mert van segítséged.Tuti,nem lesz semmi gond,ha már csak 3asban lesztek,hiszen ez idő alatt összaszoktok és úgy túnik,Kristóffal is óriási szerencséd van:)
Én is így voltam anno.Csongor 2és fél éves volt,mikor megérkezett a hugi,de se az elején,se azóta se ,egysze se volt féltékeny rá!Rengeteget segít-mondjuk az elejétől kezdve megengedtem neki,soha nem éreztettem vele,h"féltem tőle" CSengét.A nagymamák mit meg sipákoltak,mikor látták,h Csongor fogja Csengét...:)Nem hagytam őket magukra,mindig ott voltam,figyeltem,szóval baj nem történhetett!

Ma ott tartunk,h Csongor mosdatja,megmossa a fogát,meg minden!Sőt!Volt egy időszak,amikor Csenge senki mástól nem fogadta el az ételt,csak a bátyustól:)
Egyszer fájt a fejem,feküdtem,Csenge bekakilt.Poénból mondtam:"Jajj,nincs kedved tisztába tenni a húgodat?"
Erre az én kicsi tökmag fiam sóhajtott egyett,majd elindult,áthozta a szobájukból a törlőkendőt+pelust+krémet és elkezdte pelenkázni :lol:
Persze őt már annyira nem egyszerű,szóval segíteni kellett,de nagyon ügyesen csinálta!!!

Picizoé!

Zoé gyönyörűűűűű:)Nem hinném,h gondok lesznek a lakótársakkal,ilyen mosolynak kétlem,h ellen lehet állni :wink:
Én is rettenetesen félek a repülőúttól.CSongor élvezni fogja,vele nem lesz gond,na de Csenge?!?Hajnalban kelünk,mert reggel 6kor indul a gép.Az egyetlen reményem,h elalszik majd:)

Mi is Londonban fogunk lakni,pedig annyira szeretnénk inkább vidéken találni vmit...
Nekünk 500font lesz a lakás.

Kép
Kép
nusyka
 
 


Ja,Ildi!
Osztom a véleményed:pasikkal vásárolni???Na,ahhoz nagy bátorság és rengeteg türelem kell!!!
Oké,h mi nők rengeteg cuccot képesek vagyunk összevásárolgatni,na de ők még emellett iszonyatosan válogatósak is!Anno-megboldogult "jánykoromban":)-én jártam bátyámmal vásárolni,aztán itt van uram,aki ultra nehéz eset a maga kis piperkőc stílusával,ami párosul némi mártírsággal("jajj,ez dráááááágaaa,én ennyit nem költök magamraaaa!"-hú,na ettől a falnak megyek!!!)Aztán itt v az öcsém,aki 14éves,szóval "hisztis tini"stílus itt is megvan...! :roll:

Kép
Kép
nusyka
 
 


Szia Kristof!

Ha mindket szulo magyar allampolgar, akkor a gyermek automatikusan magyar allampolgar lesz. Az ittenit csak ugy kaphatja meg, ha ti is megigenylitek magatoknak. Csak a mostani menetet tudom, de aprilistol mindig valtoztatni szoktak.
Eloszor le kell tenni az allampolgarsagi vizsgat, aztan lehet beaadni a jelentkezest. Letelepedesi engedelyetek van? (Indefinite leave.) Az allampolgarsagot csak ugy lehet megigenyelni, ha mar 5 eve megvan a letelepedesi engedelyetek.
A gyerkoc egyebkent, ha a szulei nem original brit allampolgarok, hanem a szulok is megigenyeltek az allampolgarsagot, akkor 18 eves koraig ideglenes allampolgarsagot kap, akkor ujra kell intezni.

Egyebkent miert fontos, hogy a gyerkoc brit allampolgar legyen? A mienk kettos allampolgar, de mi mindig buszken magyarnak irjuk minden jelentkezesi lapon. A nurseryben is Apa magyar allampolgarnak irta, pedig be lehetett volna x-elni a brittet, mivel az is. Apa nagyon buszke ra, hogy a lanya magyar, pedig azt hinne az ember, hogy angol leven, a gyereket is angolnak vallja. :) Amugy szerintem a mai vilagban tok mindegy, mivel Magyarorszag is benne van az EU-ban. Ez regen lett volna fontos, mielott Magyarorszag bekerult az EU-ba. En szivtam eleget regen amiatt, hogy nem voltunk benne az EU-ban. Pl. iskolakban iszonyat mennyisegu penzt otthagytam tandijakra, csak azert, mert nem voltunk meg akkor eu-sok. Most viszont mar ilyenek nincsenek, mivel egy eu-s tagallamost ugyanugy kezelnek, mint egy brit allampolgart.
Amugy igen, sok papirmunka es sok penz az allampolgarsag megigenylese.
Ha megigenylitek, akkor ezen a weboldalon nezzetek utana a dolgoknak:

http://www.ukba.homeoffice.gov.uk

Merre laktok Angliaban? Tudjatok mar, hogy kisfiatok vagy lanyotok lesz?

Olive

KépKép
olive
 
 


Jo reggelt mindenkinek!
El voltam veszve egy kicsit. Voltunk kinnt a tengerparton a hetvegen, mert olyan gyonyoruen sutott a nap es Norwich-ban 8 fok volt. Haaat a parton nagyon hideg volt. Azt hiszem a parti setakkal varunk meg egy kicsit. Jo ha volt 2 fok es iszonyu hideg szel fujt. Bar a lanyok elveztek! :roll: Nem ertem, hogy van ez, hogy a gyerekek sose faznak! :lol: Partyztunk is, nagyon jol sikerult a szulinapi meglepi. Osszejott a kis csalad. Szoval jo hetvege volt. Ma megyek az uj foglalkoztatoba Laraval, kivancsi vagyok, hogy milyen lesz.

Reni talaltam megegy koltozteto ceget www.csomagkuldes.com. Szerintem nezd meg ezt is, Oket nem ismerem, de egy kattintast meger. Aztan majd latod, hogy melyik az olcsobb, jobb.

Picizoe! Nagyon edes a kicsi lany. Elbuvolo! szerintem nem lesz gond, mindenkit levesz majd a labarol!

Kristof! Annyit fuznek meg Olivhoz, hogy en is mostanaba neztem utana, amikor megszuletik a babatok, Londonban a kovetsegen kell az anyakonyvezeshez a papirokat beadni
http://www.mfa.gov.hu/kulkepviselet/UK/ ... vezese.htm
Belinkelten neked, itt minden infot megtalalsz.

Mara ennyi, mindjart koltom Dzsenit es a kavem masodik fele is var meg!:lol: Sziasztok, szep napot!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!


Picizoe, tunderi Zoe baba :D Fulig vigyor kicsi lany .
Olive velemenyet osztom az alberlettel kapcsolatban .
Jo ,persze, konnyu mashonnan okoskodni .
A parodnak azaz hogy nektek van kocsitok, az volt valamilyen alkalomra ajandek ha jol emlekszem a ferjednek ? Mert ha esetleg kicsit videkebbre koltoznetek tudna esetleg kocsival jarni dolgozni, de sztem ennyit megerne a nyugalmatok .Merthogy nem is az, hogy mit szolnak a lakotarsak, de mit fog szolni Zoe ? Miert kene neki csondbe maradni ?Miert nem mehet ahova akar a lakasban etc... merthogy az egyutteles iratlan szabalyai . Persze , biztosan orultok, hogy kezdesnek egyaltalan lesz hol lakni, a tobbi meg majd jon magatol :lol: Mikor jottok Zoeval apa utan ?

Reni ti milyen lakast bereltek ?Haz, vagy flat , es hany szobas ?
A videki elet olcsobb, tessek jonni ide folfele :lol:

A ruhabeszerzesben mazlim volt, elmentunk a Matalanba (Reni nezz utanna majd hol a legkozelebbi Matalan uzlet csak ajanlani tudom ) es mivel nemreg erkezett meg a tavaszi szallitmany sztem, igy mindent meg tudtunk venni egy helyen . :lol: Es mivel volt mibol valogatni, igy a mazsolazas se okozott gondot nekik :lol: Szoval masfel ora eleg is volt :lol:


A nagyobik fiamnak mar volt baratnoje itt kint , hogy mennyire leszek harpia ? Hat, az angol lanyokat elnezve szerintem leszek . Majd rajossz mirol beszelek, ha felfedezed a vilagot idekint :lol:
Sztem majd hazakuldom oket feleseget keresni :D

Repulout. HAt idefele MArci vegigaludta, mert addigra a varakozas a repteren elotte a 2 oras autout, es meg a hirtelen valtozasok elotte, kikeszitettek . NA de hazafele mi lesz ? Egy helyben ha inside :D vagyunk, mint a mergezett eger .Es mivel ovis (vagy lehet nagyothall ) folyamatosan "kiabal " Szoval asszem mi elszorakoztajuk majd a repulogep kozonseget :lol: Mar varja hogy repuljunk, szoktunk beszelni rola, meg ha a tv-ben is van olyan jelenet , akkor szoktam neki mutatni, szoval varja.
Imad egyebkent utazni .

Dorka az en gyerekeim se faznak sose . En se faztam kicsinek :D
Megint koran keltel .
Pocaklako hogy van ?Es Te?

Olive hogy halad a szulinapi party szervezese ? Kesz a teljes program ? VAlami uj igazan dietas suti recepted van ?

Szep napot mindenkinek


:)

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak villamkepfeltoltesre van idom, lassan tejcsarnokot nyithatok, annyi tejcsim van. Babucinak jo az etvagya, most mar kezdjuk visszaszedni a kezdeti sulyveszteseget. Ma este jon anyum, igy holnap, holnaputan mar tudok irni is es visszaolvasni a hozzaszolasokat. Udv az ujjonann csatlakozoknak es koszonjuk mindannyitok jokivasagat!

Mariann Kép 4 napos Matt baba Kép szules utani pillanatok Kép kiscsaladunk a szuloszobaban Kép Matti kormeinek bizonyitekai a 2.napon

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Dorak, orulok, hogy ma ideertel kavezni. :wink: Ha jol latom, en akkor meg aludtam. :lol:
En is imadom a tengerpartot, csak nem ebben a hidegben. Az en lanyom, meg fazos. Biztosan hulyenek is szoktak nezni az angolok, hogy mindig ugy feloltoztetem. Most is meg ugy jar, hogy a nadrag alatt vastag harisnya is van es igy sincs melege.

Ildi, sutottem mar nehany sutit, amit bedobtam a fagyasztoba. Tavaly Lolli a partija elott heten lebetegedett es emiatt semmit sem tudtam elore megsutni. Mindent az utolso percben es iszonyu kapkodas es idegeskedes volt. Na, ezt nem akarom eljatszani megegyszer, ugyhogy mar elore sutottem olyan sutiket, amiket lehet fagyasztani. Mostanaban egyebkent allandoan flapjack-et sutok, az viszonylag egeszseges is (leszamitva a vajmennyiseget, ami belekerul). Ezt ismered? Mi imadjuk es semmi macera, az elokeszuletektol a sutes vegeig osszesen fel ora.
Mar regota egy kis dietas zserbora faj a fogam, de meg mindig nincsen diodaralom es nincs kedvem nyujtofaval vagy huskloffoloval diot "daralni!. Pedig dietas sargabarack dzsemmet mar foztem hozza. Rohogni fogsz, hogy mibol, mert hat ugye most meg nincsen sargabarack. Cukor nelkul eltett sargabarack konzervbol csinaltam. Agyamra ment mar a cukormentes eletmod. :lol: Egyebkent egyaltalan nem lett rossza. Na, jo, nem olyan isteni, mint a hazai, hazi kajszibarack dzsem, de meg mindig finomabb, mint az itt kaphato boltiak es nincs telenyomva cukorral. Zserboba meg tokeletes lenne, csak tenyleg kene mar nekem egy diodaralo. Na, meg a zserbo egy kicsit idoigenyesebb is, ugyhogy most mar lehet, hogy megvarom, amig Lolli minden delelott megy oviba.

Ja, meg a multkor nem valaszoltam a bolcsis temara! Hat, nem tudom, hogy ti milyen hiper-szuper nursery-t fogtatok ki, de az nagyon ritka lehet. Errefel mindenhol neked kell vinned a pelenkat, popsitorlot, nincs az arban semmi. Szerintem a ti nursery-tek nem onkormanyzat altal uzemeltetett. A mi regink az volt. A mostani magan, de itt sincs benne az arban a pelus. Mondjuk ez legyen a legkevesebb. A mostanival tenyleg meg vagyok elegedve. Nagyon kedvesek az ovonok es nagyon sokat foglalkoznak a gyerekekkel. Lolli meg egyszer sem mondta, hogy nem akar menni, mindig szivesen megy. Bezzeg, a regit, fel ev alatt se tudta megszokni, annyira vacak volt! Iszonyu nagy kulonbseg van itt ket nursery kozott.

Na, jo, elofordult mar itt is, hogy azt mondta reggel, o nem megy, de nem azert mert nem szereti, hanem mert nagyon szeret aludni es meg nem akart felkelni. :lol: Az uj nursery-ben meg egyszer sem sirt, a regiben meg szinte minden nap es mar elozo este is kezdte mondogatni, hogy o nem megy a bolcsikebe.
Amiota az uj nursery-be jar, azota mar elozo este azt tervezgeti, hogy mit fog csinalni, mivel fog jatszani masnap a bolcsiben. Nagy kulonbseg. :roll:

Dori, szerintem is Zoe leveszi majd a lakotarsakat a labarol, annyira kis vigyori, de en is azert javasoltam a videkebbre koltozest, mert csak kenyelmesebb nektek is, ha nem azon kell aggodnod, hogy hogyan csititsad Zoet, ha egy kicsit hangosabb, meg hogyan fogd vissza, ha valaki szobajaba be akar menni, stb. Mindenkeppen nezzetek korbe, hatha talaltok valahol egy olcsobb albit, amit siman ki tudnatok fizetni egyedul is! Persze kedzetnek jo, ha egyaltalan van hol laknotok es nem a bizonytalanba jottok vissza.

Ildi, mi is szoktunk Matalanban vasarolni, bar pont Lolli mostani mereteben nem nagy a valasztek.

Megyek, mert a szomszed kezdi a szokasos delutani kalapalast es mindjart felriasztja Lollit. Mondjuk ez baratsagosabb, mint a tegnapi utvefurora ebredes. :roll: Attol nagyon megijedt szegeny.

Olive

KépKép
olive
 
 


Huu, most latom, hogy amig irtam, Mariann dobott fel kepeket! Tunderi ez a Matt baba!
Ha mar itt lesz anyukad, varunk!

KépKép
olive
 
 


Kedved Dorka75 és Olive!

Köszönöm a segítségeteket. Egyáltalán nem fontos, hogy milyen állampolgár lesz (nem szégyeljük vagy tagadjuk honnan jöttünk), csak a papírmunka és utánajárás miatt kérdeztem.
A lányunkat június végére várjuk. Mi Bristoltól délre 30 mérföldre lakunk egy kisvárosban, Wincantonban (talán láttatok már kamionokat Wincanton felitattal-Magyaro-ra is szállítanak). Csendes, nyugodt környék, a reptér és a déli tengerpart is max 1 óra kocsival.
Gyerekruha vásárláshoz én is csak ajánlani tudom a Matalant és a Mothercaret. Bár még van majdnem 4 hónapunk, de már szinte mindent megvettünk apránként. És ha itt nem találtok megfelelőt még mindig ott van az ebay. Meglepő, hogy bármit megvehetsz és néha "bagóért".

Mindenkinek szép napot kívánok és még1x köszönöm az infókat.

kkristof3
kkristof3
 
 


Sziasztok!

Ildi!Egy Matalant már én is felfedeztem itt, de a ruhák, amiket kapni lehet inkább csak Ati kedvét nyerték el. Vagy lehet rossz évszakban mentünk... Engem a háztartási kiegészítő cuccok jobban érdekeltek. :D

A nagyobbik fiad mennyi idős, hogy már csajozik? Ezek a mai fiatalok... :lol:

Mariann! Nagyon szép a kisfiad! Remélem ha időd engedi bővebben is beszámolsz, hogy telnek a családos hétköznapok! :)

Olive!Megemlegettelek hétfőn! Hát bocs, de én még mindig nem tudok leszállni a "kúpos, barbár kelet-európai szokásos" témáról. Történt ugyanis, hogy hétfőn a suliban beszélgettük a lengyelekkel, hogy milyen kedves nekünk ez a nőnap dolog. Aztán a tanár is meghalotta mikről folytatjuk a diskurzust és tök meg volt lepődve, hogy nálunk ilyen van. (Még jó, hogy nemzetközi amúgy...) Én meg gondoltam magamban, igen, a barbár kelet - európaiaknak ilyenek barbár szokásaik is vannak, mint nőnap... :roll:

Ja és amúgy kérdezni akartam még, hogyha nem használsz cukrot a dzsem elrakáshoz, akkor édesítőt teszel bele vagy gyümölcscukort? Amúgy lehet ki fogsz nevetni, de én pl. sajtreszelőn szoktam diót "darálni". Igen, egyesével, szemenként. Kicsit macerás, meg hosszadalmas, de a tv előtt egy jó filmmel vagy sorozattal simán kivitelezhető. :D

Most megyek, kész a víz a teámhoz. Sikerült így a tavasz legelején megfáznom. :(

Szép napot Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Adri, en el is feledkeztem a nonaprol. Nem voltak korulottem "barbar, kelet-europai ferfiak", hogy felkoszontsenek. :wink: :lol:

Errol jut eszembe, hogy a multkor olyan jot mosolyogtam Ildi hozzaszolasan az orrszivorol, mert egyszer nekem is beugrott, hogy jobb, ha nem latjak az angolok, hogy en porszivoval szivom a gyerek orrat, mert a vegen meg feljelentenek. Pedig ez a leghatekonyabb modszer a kicsiknel es en tenyleg ajanlom mindenkinek. Amiota mar orrot tud fujni Lolli, inkabb kifujja, de szerintem ez az uj porszivo miatt van, mert hangosabb, mint a regi es egy kicsit be van tole tojva. Regen o tartotta oda maganak az orrszivo csovet es szivta a trutyit. Szoval, annyira nem lehet szornyu erzes, mert akkor nem csinalta volna magatol.

Amugy tegnap gondoltam ratok. Lebbencs levest foztem rengeteg zoldseggel. Megizzadtam, mire felszeleteltem a swede-et es mire megpucoltam a celeriac-ot. :roll: Miutan mar mindent osszeszedtem es megpucoltam a leveshez, rajottem, hogy nincsen mar lebbencsem. Azert sikerult megoldanom. Lasagne tesztat tordeltem bele. Teljesen lebbencs ize volt. :lol:

Ildi, jut eszembe dietas desszert! Szeretitek az apple cumble-t? Azt sutottem. Ha nem ismered vagy kered a dietas valtozatot, szoljal! Mondjuk az a mennyiseg, ami lecsuszott mar nem volt dietasnak mondhato. :twisted: Angolok vanilias jekremmel vagy custard-del eszik. Nekem magaban is nagyon finom volt es igy dietasabb is.

Dorka, az en mai kavem valahogy kimaradt, de most mar potolnom kell, mert kezdek nagyon kokadni. Ugy erzem, itt a szeken el tudnek aludni. :oops:

Adri, kurald ki magad minel hamarabb! En beszelek, aki eppen mar kimaszott a tobb honapos megfazasbol, de meg belul mindig tiszta seb az orrom. :roll:
Amugy most varom a kovetkezo betegseget, ugyanis Lolli taknyos. Orulnek, ha vegre mar egyszer nem kapnam el tole.

Kristof, meg az jutott eszembe, hogy amikor a kovetsegen intezitek a papirokat. lehet, hogy jobban kijottok, ha nem rajtuk keresztul csinaltatjatok az utlevelet, hanem amikor hazautaztok Magyarorszagra, akkor kertek toluk egy egyszeri hazautazasi engedelyt es otthon csinaltatjatok meg az utlevelet a picinek. Van meg idotok, de erdemes elore megerdeklodni, hogy ne az utolso percben kelljen majd kapkodnotok.

Most mar tenyleg megyek a kavemert.

Kellemes estet Mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Ma delutan voltam a midwife-nal. Eloszor is szova tettem a helth in pregnancy-s papiromat. Az volt a szerencsem, hogy megint Julie volt, pont az akinek leadtam, igy tudta mirol beszelek. Mondta, hogy bocsi-bocsi, 1 perc es kitolti es ideadja. Nem remeltem, hogy ilyen konnyen fog menni. :roll: Aztan kozolte, hogy el kell mennem terheleses vercukor vizsgalatra, mert volt a csaladunkban cukorbeteg. (hiaba mondtam, hogy semmi panaszom, tunetem) Itt mondjuk emberibb, mint Mo-on, ahol 1,5 dl vizbe feloldanak 20 dkg cukrot, es idd meg. HUUUU! Itt csak egy energiaitalt kell meginni. Folytatasban le kellett fekudnom, es nem volt semmi, ahogy ossze-vissza nyomkoraszta a pocakomat, kozben koszont a babanak is, azt mondta, hogy ellenorzi a baba meretet! :) Rogton kozolte, hogy eleg nagy baba, kb akkora, mint az elottem itt jart holgy babaja, de O mar 32 hetes. Hurra! Tok megnyugtato! Hallgattunk egy kis szivhangot is, aztan mondta, hogy igy tapintasra meg a szivhang alapjan be van fordulva, de ne aggodjak, mert meg ki is fordulhat. :x Aztan , csak, hogy megjobb napom legyen, elkezdte magyarazni, hogy mivel 3. baba, es az elozo szules 2 even belul volt, az a tapasztalata, hogy a megnyult mehtarto szalagok es a meh rugalmatlansaga miatt, ugy keszuljek, hogy a 36-37. het korul beindulhat a szules. Valami statisztikat is emlegetett, de arra annyira mar nem figyeltem. Ennyi jo hirt, joslatot 1 napra! :roll: Pont ezt szeretne hallani az ember lanya! :D Ja! Majd elfelejtettem, mennem kell majd anti D-re es swine flu-ra. Persze kulon-kulon, egy napon nem lehet oket beadni. Hat ennyi. Egyebkent kutya bajom, ha nem veszem figyelembe a balna mereteimet! :lol: Jol is erzem magam! Igazabol, ha a hasam nem lenne utban, fel sem tunne, hogy terhes vagyok! Ezt a terhesseget viselem eddig a legjobban a 3 kozul, ugyhogy amikor kijottem a rendelobol, megbeszeltem a kicsi fiammal, hogy azert sem lesz oriasbebi, azert sem indul el a 38. het elott es nem hagyom magam befolyasolni, ha egyszer jol erzem magam! :lol: Ezzel gondolom Kevin is egyetertett, mert azota alig allt meg, annyit nyuzsgott, folyton kinyomja valamelyik alkatreszet! :)

Ildi! Teged is farasztottak ilyen baromsagokkal? Hamarabb jott Marci?

Mariann! Nagyon edes a Matti baba! Olyan jo nezni Ot! Varom a reszleteket! Megjott anyukad?

Picilulu! Mi van veled? El vagy veszve! Minden ok? Hany napot kell meg dolgoznod? Ne tunj el, mar csak ketten maradtunk nagy pocakkal! Es kb egyszerre jon majd a baba is! :D

Na megyek lassan, mert nagyon almos vagyok! Remelem tudok majd aludni! Ja! Megvettuk ma az agyat magunknak (fekete borboritasu, es szerintem gyonyoru)
Jo ejt! sziasztok! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Mariann gyonyoru szepseges Matt baba :) Nagyon jo egeszseget nektek, aztan varjuk a tovabbi kepeket. Meg a beszamolot az elso napokrol :)

Dorka en most irigy vagyok mint allat . Merhogy en is szerettem volna fekete vagy sotetbarna borboritasu agyat,de az uramnak nem teszik :? igy maradtunk a fakeretesnel ...
Itt mindenkinek aszontak mar hogy oriasbebije lesz , mar ami a topicot illeti . Es mindenkienk normal meretu beije szuletett :lol: Szoval szerintem se parazz :D
En mar kezdetektol fogva veszelyeztetett terhes voltam, mehnyakrakot diagnosztizaltak 11 hetes terhesen,szoval nem volt egyszeru .Nekem az utolso volt a legnehezebb ugymond . Vercukor meres otthon mindenkinek kotelezo, szoval nem volt menekules. Es az a cukros viz. Apam , az az emberkinzas...
Egyebkent 38 heten szuletett Marci, tevezett csaszar, fajasaim sem lehettek mert osszevartak a mutet utan, josloim voltak , 36 hetesen befektettek ,mert rendszeres osszehuzodasok voltak, de meg nem tul erosek, igy le tudtak allitani .
Vegulis csak a tapasztalatat mondta el a banyek, ugyhogy nyugodtan lehetsz kivetel :wink:
Edesapam szuletesnapjan szuletett Marci, csak sajna ezt apu nem erhette meg . Abban az evben halt meg, pont akkor,mikor en bent voltam a korhazba, es a mutet utan annyit mondott a doki, hogy imadkozzak, hogy sikerult neki kimetszeni minden rakos sejtet. Szoval asszem ez az idoszak nem a boldog varakozasrol szolt.

Aztan meg jott a tobbi nehezseg, eleg sok utannajaras kellett hozza, hogy komolyan vegyenek, hogy nem stimmel valami a gyerekemmel, igy 1 eves kora utan kicsivel sikerult egy MRI -t kiharcolni, ahol kiderult hogy szuletes elott-alatt-utan kapott egy enyhe agyverzest, a serult reszek a bal feltekeben vannak, szoval mindent tanulni ,tanulni, tornazni, gyurni etc...
De mara egeszen osszekapta magat a kis budos, bar meg le van maradva picit.
Vegyuk csak a lepcsozest, ugy tunik egyre kevesbe kell neki ahhoz osszpontositani, hogy valtott labbal tudjon folfele menni .
A lefele majd egyszercsak...
Ja es sema Deeveny-tornarol sem a szenzomotoros treningrol nem hallottak errefele...
:lol:

Olive kerem a receptet, hogy a banatba ne . Meg a flapjacknak is, azt is imadom .Mint minden edesseget :twisted: Az egyik ismeros magyarnak van diodaralaoja ugyhogy nalam a problema megoldva .
Mi is beszeltunk angol oran a nonaprol, de mint altalaban , hiaba nemzetkozi, az angolok ezt nem tartjak . En azert kaptam szep viragot
:D
De hogy a hocipom tele van a sok ....lengyel osztalytarssal .Alig varom hogy vege legyen a tanevnek es remelem nem ok lesznek az osztalytarsaim... Hetfoen csak negyen voltunk ebbo ketto folyamatosan egymassal pofazott, a harmadik meg kurvara nem tud angolul es mindent meg akar magyarazni... es ezzel megy el egy ora. Es a masik lengyel csaj se tud angolul, azt nem erti mit kerdez a tanar, ugyhogy hogy a banatba kerult ez ebbe a csoportba ??

Adri, en lattam sok-sok szep noi ruhat is... :lol: Mar amennyit meg tudtam nezni gyermekeimtol :wink:
A legidosebb kisfiam 15 lesz majus elsejen :lol:

Ja csak a hungry - hungary melle meg halkan megjegyzem hogy a vezeteknevunk Kiss. Igy double s-el .Szerintetek ??? :twisted:

Reni , Kristof velemenyet osztom a Mothercarval kapcsolatban, bar picit dragabb mint a Matalan, de szep ruhak vannak nagyon .Es az e-bay is nagyon jo, bar ruhat meg ott nem bongesztem .De vegulis itt meindent meg lehet venni neten , es ha nem tetszik valami visszakuldheted, mert mondjuk nem olyan mint amilyennek elkepzelted , szo nelkul visszaveszik, nem szarakodnak veled mint otthon . Csak orizd meg a blokkot. :D

Na mentem, lejart a zenei cd, MArci feleszmelt , ugyhogy irany a bolt, aztan lehet fesziteni a tuzhely elott.

Szep napot mindenkinek !!!!

Szombaton kezdodik az ujabb Forma 1-es szezon, mar tisztara lazban egek :lol: :lol: :lol:

KépKép
thomaildi
 
 


Szombaton indulunk vissza:-(
sajnos eltelt az ido.A parom mar kint van.Szerencsesen megerkezett.

Picilulu-Bocsi most olvastam vissza kicsit.Igen kiderult szivzorejem van.De zoet is meghallgata a doktorno nalla nem hallani hala az egnek.
Igen itthon van eghy hazunk amit évek oza ujitgatunk,épitgetunk.Már nagyabol kesz es most ott toltottuk az itthon toltott idonket.
Most pedig 1 alberleti szobaba leszunk kint.

Hogy vannak az ujdonsult anyukak?

Bocsi de most mennem kell.Szep estet!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk.

Ildi a flapjack receptet maris idemasolom, az apple cumble-t meg majd ha lesz egy kis idom bepotyogom, mert az nincs meg a szamitogepemen.

Jo kis vezeteknevvel vagytok megaldva, direkt Angliaba valo! :lol: Az enyem is igen jo, tok mindegy, hogy Magyaroszagon elek vagy Angliaban, sehol sem ertik, mert szlovak nevem van. Egyedul akkor volt sikerelmenyem egyszer, amikor a suliban voltak cseh es szlovak osztalytarsaim. Na, nekik nem kellett 5-szor elismetelnem meg betuznom. Ok viszont nem ertettek, hogy ilyen nevvel, miert nem beszelek folyamatosan szlovakul. :lol: Hat, igen, nem sok ragadt ram gyerekkoromban, de meg annak a picinek is neha hasznat veszem. Vasarnap pl. a ferjem vett egy Panasonix Lumix fenykepezot aukcion, de csak itthon vette eszre, hogy nem angolra van allitva benne a nyelv. Egybol idenyomta nekem, mert szerencsere eleg sok nyelvet felismerek es mit ad Isten, csehre volt allitva. Makja volt, igy par perc alatt meg is talaltam benne a nyelv beallitasat es atallitottam angolra. Meg is jegyezte, hogy nem hiaba tart engem, valamire jo vagyok. :twisted: :lol:

Dorka, olyan agyat meg sosem probaltam ki. Nem csuszik rajta a lepedo? Vagy csak a kerete borboritasu?

Tenyleg mindenkit ezzel farasztottak itt, hogy oriasbebije lesz. Sot, a 13. heten meg engem is atminositettek 14 hetesnek, azt mondtak meretei alapjan nem 13 hetes a baba. Na, a vegen meg milyen kis vacak lett! Szoval, en mar nem adok az ilyesmire.

Ime a Flapjack recept, pont ma fogyott el az elozo adag, ugyhogy nekem is kene ujabb adagot sutnom.

Flapjack

Hozzavalok:

175g vaj
Kb. 80g barnacukor (light vagy dark muscovado cukorral a legfinomabb, de sutottem mar xylitol es gyumolcscukor keverekevel is)
2-3 ek mez
350g zabpehely

Ez az alaprecept, de barmit keverhetsz hozza. En nagyon szeretem, ha van belereszelve egy alma is (igy talan puhabb) es szoktam tenni bele aszalt afonyat, de lehet aszalt sargabarack vagy mazsola is. Vagy ha gyerekeknek van, lehet csokidarabokkal kesziteni vagy csokimazzal bevonni a tetejet.

Ugy fogsz neki, hogy a vajat es a cukrot, mezet egy labasban felteszed a tuzhelyre es addig melegited folyamatos keveres kozben, amig a cukor szepen felolvad.
Ezutan leveszed a tuzrol es hozzakevered a zabpelyhet. Amikor jol elkeverted, egy sutopapirral kibelelt kb. 20x30 cm-es tepsibe simitod egy vizes kanal segitsegevel.
Elomelegitett 160 fokos sutoben sutottem 12 percig. Ha nem elektromos legkeveros a sutod, akkor tovabb kell, meg magasabb hofokon, de vigyazz, mert kiszarad, ha tulsutod! Bar akkor is finom, csak akkor ropogos lesz, mint egy keksz. En tobbfele sutesi idot is probaltam es az en sutomben 12 percnel tovabb nem szabad hagyni. Amikor kiveszed, meg nagyon puhanak fog tunni es ugy latszik, mintha nem lenne kesz, de ne csapodj be! Hagyd allni a tepsiben 10 percet, aztan szeleteld fel, mert kesobb mar nehez vagni. En egy muanyag vagy fem lezarhato dobozban szoktam tarolni. Sokaig elall, de gondolom nalatok erre nem lesz pelda. :wink:

Legkozelebb, irom majd az apple crumble-t is.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok! Aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok. Köszi :D Napközben igyekszem olvasni a fórumot, főleg amikor a szupervájzor kolléganőm eltűnik, akkor simán végig tudom olvasni a hozzászólásokat az ipodomon, egyébként sunyiba kell :lol: Viszont estére annyira fáradt vagyok, hogy sajnos semmi energiám írni. Úgy sajnálom, mert annyi mindenre szerettem volna én is reagálni.

Remélem a hétvégén egy kicsit helyrerázódom.

Mariann: Gyönyörű a kisbabátok, ismét gratulálok. Örülök, hogy minden jó volt a kórházban, megnyugodtam. Tök jó, hogy ugyanott fogok szülni.

Hirtelen még az útlevélkészítésre akarok reagálni. A követségen sajnos átmenetileg nem csinálnak, haza kell érte utazni. Én is karácsonykor otthon elintéztem, itt a követségen pedig átvettem január közepén. Nagyon simán ment.

Szeptemberben ha hazamegyünk, majd ugyanígy fogjuk intézni a picur útlevelét. Itt meg kap brit útlevelet, szóval azzal simán haza tudjuk vinni, nem kell emiatt átmeneti papírokat igényelni 8)

Már csak 28 napot kell dolgoznom.... nem mintha számolnám :lol: :lol: Április 22 lesz az utolsó nap, már alig várom!!!! Délutánonként már nagyon fáj a hátam, eléggé szenvedek. Na meg az egy éves szabi eléggé kecsegtetően hangzik :wink:

A hétvégén jelentkezem, újra végigfutok a hozzászólásokon.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Olive!Tudom már kicsit későn, de ha már úgysem köszöntött fel senki nőnap alkalmából, hát akkor így utólag, boldogot Neked is! : :D

Ja, a kúpos orrzsvíós témát még mindig tudnám ragozni amúgy, de inkább nem írom le, mert lehet már kivágtok vele együtt. Hát ez van ha nem tudok leszállni egy olyan témáról, ami piszkálja a csőröm. :lol: Viszont ez az orrzsvós dolog biztos nagyon hatékony lehet, majd ha eljön a mi időnk sz.tem én is beszerzek egyet.

Megfogadom a tanácsod, próbálom kúrnálni magam. A torkom már egész jó. Mondhatnám azt is, hogy túljutottam a kaparós kínlódáson és most a trutyi se fel se le résznél tartok. Vizsont az orrom az valami katasztrófa. Ha szipogok, mert ugye az az érzésem, hogy valami jönni akar, de amikor törölgetem semmi. Bezzeg amikor lehajtom a fejem akkor jön ki magától is, hiába a szip-szip. Bocsi, hogy ez ilyen naturalisztikusra sikerült... De gondolom érted/értitek... :roll:

És légyszi én is viszem a recepteket. Ha van még más is és időd engedi, engem érdekelnek az ilyesmik. :)

Ildi!Igérem, ha legközelebb járunk a Matalanban jobban kinyitom a szemem, hátha tényleg akad valami kedvemre való! :)
A 15 éves legnagyobb kisfiad szerintem így is fiatalka még a csajozáshoz.:D De mondom, csak szerintem. :)

Amúgy meg örülök, hogy sorstársa leltem benned, márami a lengyeleket illeti. Szerdán én is bőszen elgondolkoztam azon, hogy konkrétan két ember mi a túrót is keres abban a csoportban amelyikben én. Azok ketten, de főleg az egyik, az még nem is idős, egy értelmes mondatot nem tud kinyögni a száján. És igen, nálunk is az ilyenekkel megy al az egész óra. :evil:

Picilulu! De jó Neked! Már csak 28 nap. Hmm! :) 28 nap múlva én is szeretnék szabira menni, csak úgy... :)

Mariann!Megérkezett már az anyukád? Hogy vagytok, mi újság Veletek?

Mára ennyi. Vár az ágyikó! Jóéjt!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Ma vagyok 28 hetes, ugyhogy elkezdem a visszaszamlalast! :D Nem szulok a 38. het elott, ugyhogy van meg 10 het! :lol:

Ildi! Borzalmas ami veled tortent! De azert mar minden rendben ugye? Olyan szomoru voltam amikor olvastam, meg a konnyem is kicsordult! Nem lehetett konnyu!
Apukad miatt egyutterzesem! az en apukam is akkor halt meg, amikor Laraval 6 honapos terhes voltam. Jott fel Pestre hozzank Gyularol vonattal, hogy nalunk tolti a szulinapjat es velunk szilveszterezik. Leszallt a vonatrol, sogorom meg ferjem mentek ki ele a Keletibe, beszallt a kocsiba es szivinfarktust kapott. A mentok 2 perc alatt ott voltak, 1 orat probaltak ujraeleszteni, de nem sikerult. Imadtam Ot, a mai napig iszonyatosan hianyzik.

Az agy nagyon jo! Ez mar a 3. fajta amit kiprobalunk, remelem nem kell egy ideig vennunk. A regi lakasba volt fakeretes, nem tetszett. Amikor idekoltoztunk, ez butorozatlan volt, de a regi lalok itthagytak a femkeretes agyat, igy megtartottuk, mert volt mit vennunk boven. Akarmennyire is huzgalta a csavarokat rajta Attila, allandoan nyekergett, nyikorgott minden mozdulatnal. Igy nem birtuk tovabb, lecsereltuk. Csak a keret borboritasu, matracot nem is vettunk, mert ami van eleg kenyelmes. Bar soha nem kesz olyan, mint a magyar vastag, kemeny szivacsmatrac. Olyat probalok itt is talalni, de eddig remenytelen.

Nalunk ami egeszen jol bejott a Primark. Tok olcso es egesz jo rucik vannak. Bar leginkabb csak a gyerekeknek vasarolok ott. En nem igazan szeretem az ilyen angol agyoncsicsazott rucikat. :lol:

Voltam kedden "suliban". Haat nem igazan jott be. Ez igazan csak gyerekeknek jatszohaz, mert az ora amire bementem nagyon kezdo. (kepeken mutogattak, hogy ez egy dog) Szoval orultem, hogy Lara nem maradt a nanyval nelkulem es ki kellett mennem. Ott csak visszafejlodnek. :lol: De a gyerekeknek a foglalkoztato nagyon klassz. Nagyon sok jo jatek van, es a nanyk is aranyosak. Megyunk maskor is. Van rajtam kivul jo par anyuka, aki csak a jatszohazba megy, veluk beszelgettem, szerintem azzal tobbet tanulok.

Mennem kell! Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!


Dorka csak igy tovabb :) A midwife meg majd ujabb adatot rak a statisztikahoz, hogy nem minden 3 terhesseg fejezodik be a 36. heten :lol:
Valamennyire sorstarsak vagyunk bar nem igy kellene :cry:
En rendben vagyok, Marcin meg gyurni kell kicsit de ettol lesz tokeletes :lol:
Az agy miatt akkor is irigy vagyok . Majd a kovetkezonel en valasztok .Bar jol valasztottunk es sokaig fogja birni ez az agy ugy tunik :)

Adri a csajok es a lengyelek .
Lengyelek koltoztek a szomszedba. eloszor csak remenykedtem, hogy azert nem ertem a beszedet, mert messze vannak ... de tevedtem . Raadasul fiatal kolkok, ami azt jelenti, ha itt a jo ido, ezek itt bulizni fogank, meg egyebkent is hangosak, koszosak es etc...
:cry: :cry:
Csajozas . Alakul a tortenet. Merthogy allitolag mar nem is jart egyutt a ket fiatal .Aztan megkerdezte a kisfiam hogy jovo het szombaton ott aludhat -e a leanyzonal?? Merhogy az anyukaja meg akarja ismerni a fiamat!!! Igy???
Hat ennyit az anyukarol ... Mondtam mast is, de azt most igy nem irnam le . Persze a valasz nem, 14 evesen meg nagyon-nagyon kicsik ehhez .Barmit is erezzenek.

Picilulu, kitartas, bar ilyenkot mar minden nap eveknek tunik .
A gyerekszoba hogy all ? :wink:

Na most mentem lesz egy rendezveny a varosban, Welcoming the light, kis lampasokat eregetnek majd az emberek a levegobe, meg mi is ha kapunk meg lampast ha kierunk :)

Szep hetveget mindenkinek!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Gondoltam ma ratok, ugyanis voltunk vasarolni. Ruhat a vegen egy darabot se vettunk, de igy sikerult jol bevasarolni. :shock:
Voltunk a Matalanban is meg a Primarkban. Nekem mind a kettovel az a problemam, hogy 2 eves kora alatti gyerkocokre lehet jol vasarolni, a Lolli mereteben semmi jot nem talaltam. Pedig nagyon kellene neki nadrag, mivel a regiek kozul mar alig jo ra egy-ketto. Engem nagyon felhaborit, hogy pl. a Primarkban a 3 eves kislanyokra csak csiponadragot lehet kapni. A farmerokon kivul meg a leggings-ek is csipok. Miert jo az, hogy mar 3 evesen kint legyen a kislanyok dereka a nadragbol? :evil:

A holnap meg jovo heten nem lesz idonk vasarlasra, mert Lolli partijara keszulok, raadasul sogornom is kitalalta a heten, hogy o jovo heten beallit par napra Irorszagbol. Maskor orulnek neki, de a legrosszabb idopontot szurta ki. Raadasul a parti napjan a ferjem ejjel 3-kor viheti ki a repterre es termeszetesen nem a legkozelebbi repteret valasztotta, hanem azt ami tobb mint 1 ora tolunk. Szoval, a heten meg ki kell huznunk nadrag nelkul. Meg az a szerencse, hogy a szoknyai meg jok ra es vastag harisnyaval meg leggings-szel fel tudja venni telen is.

Ildi, bocs, de en olyan jot rohogtem a fiadon. Jo, tudom, hogy neked nem vicces, de ugy belegondoltam, hogy jovore te lehetnel az 1. forumos nagymamank. :wink: :lol: Na, jo nem ragozom a temat tovabb, mert valoszinuleg nem te szeretnel eme nemes szerepben diszelegni.

Tovabbi kellemes hetveget es boldog angol Anyak Napjat kivanok nektek holnapra!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok

zoe meg szunyokal igy gyorsan irok par sort.
Jelentem szerencsesen visszaertunk.Zoe eleg jol birta az utat igy nagyon megdicsertem.Kukit evett,ivott,nezelodott,jatszott es meg aludt is kicsit.Persze ehez az is kellett hogy en nyugis legyek na es hogy 2 ora 20 percen keresztul szorakoztassam.

Na de mikor leszalltunk!!!!!!!Kepzeljetek!Vegig cipelem Zoet a jo hosszu folyoson.Majd megszakadok!Kigyozo sor az utlevel ellenorzesnel(otthon elore engedtek minden vizsgalatnal!!!!).Kivartuk sorunk.Mire a taskas reszhez ertunk mar kezdet feltenni a szallagra.Mondom de jo felteszik a baba kocsit es de jo lesz!
Aha!!!Gondoltam en!!!!Megy megy a szallag sport felszereles,taskak...........a mi kocsink,borondunk sehol.Mar alig marad par ember de sehol semmink!
Mar tenleg alig birtam Zoet tartani!Aztan megallt a szallag.Hat mondom ezt nem csinaljak.Aztan beindult egy masik.Na mondom menjunk oda.Kiderult ott folytattak!
Na mondom vegre!Persze!A babakocsik voltak az utolsok amit feltettek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!A borondunk az utolso elotti elotti volt!Gondoljatok!A gyerek a kezembe es igy kapd le a borondott majd a szetszedett babakocsit.Azt hittem szet robbanok a meregtol!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi voltunk az utolso elottiek akik kisetaltunk.Mar csak a parom allt es vart rank kint!

Fel 12 -kor indultunk otthonrol es este fel 8-ra ertunk az albihoz.
De legalabb Zoe jol viselte.
Itt is mindenki jol fogadta.Neki is tetszik a hely.Igy meglatjuk a tovabbiakat!!!

Igy eggyutt van ujra kis csaladunk!!! :lol:
Persze az otthoniak jol kisirtak magukat!De ez van!!!!

Na megyek mert 10 orait kell csinalnom!

Udv Kristosnak az oldalon!Hol laktok Londnban?
Mariannak nagyon jok a kepek!!!! :lol:

Bea-Ti hogy vagytok? A fiuk?

Szep napot mindenkinek!
picizoe
 
 


Szia Picizoe!

Ismeros, amit leirtal a repterrol. Na, ezert nem jarunk mi surun haza. Csak akkor utazunk, ha Apa is tud jonni velunk. Bar Lolli mar nem babakocsis, de nekem meg az a problemam, hogy o nem az a fajta gyerek, akinek megmondom, hogy itt allsz anya mellett es nem mozdulsz! Szoval, a mi borondunk visszaprogne parszor a szalagon, mire le tudnam venni, mivel rohangalhatnek Lolli utan.

En is nagyon beragtam az angol repteren, amikor meg babakocsival repultunk, hogy nem adtak oda mar a leszallasnal a repulonel, mint Magyarorszagon. Ezutan vettem a Take Off babakocsit, hogy meg egy ilyet ne kelljen atelnunk. Azt meg ugye direkt repulozeshez terveztek, ugyhogy fel lehet vinni a fedelzetre es a fejed feletti csomagtartoba betenni. Siman befer. Na, meg igy nem kellett rettegnem utazaskor, hogy vajon egeszben megerkezik-e a babakocsink, ugyanis tobb baratnom is ugy jart, hogy el volt torve, amikor kezhez kaptak.
Lutonban (mi mindig Lutonbol repulunk) remes az a hosszu folyoso az utlevelvizsgalatig. En is amikor meg a regi kocsink volt es le kellett adni felszallas elott, majd megszakadtam a kezemben Lollival es meg a kezipoggyaszt is cipelni.

Jo, hogy irtad, mert legalabb eszembe jutott, hogy meg kene mar hirdetnem a babakocsinkat. Nem tartogatom, mert Lolli mar nem hasznalja es lehet, hogy nem is lesz kisteso, ugyhogy nem erdemes orizgetni.

Azert most mar tulvagytok a huzos utazason, ugyhogy elvezhetitek az eletet edes harmasban! :D

Olive

KépKép
olive
 
 


Jo reggelt mindenkinek!
Hol is kezdjem? Eleg maceras hetvegem volt. Allandoan kemenyedett a pocakon, gorcsolt es szurkalt az alhasam, szoval nem voltam tul jol. Raadasul nem tudom, hogy mit csinalt a baboca, de szombat este majd kiszakitotta a hasamat jobb oldalon, annyira feszitette magat. Kicsit meg is ijedtem. Voltak azert jo dolgok is, atjottek hugimek is es ocsemek is es Actyvitiztunk. Rengeteget nevettunk.
Ma megint kedd van, gondolkozom, hogy vigyem-e Larat a jatszohazba. Nagyon rosszul aludt, be volt dugulva az orra, de hiaba fujta szegenykem, nem jott belole semmi. Itt a tavasz, tegnap mar ragyogott a nap es 12 fok volt, ugy nez ki ezzel egyutt megjott a natha is. Pedig tavaly ilyenkor volt utoljara megfazva.

Ildi! Milyen volt a welcoming the light? Kaptatok meg lampakat? Huuu! A fiad nem semmi! Ferjemmel egy jo ideig ezt beszeltuk, hogy mi mit is csinalnank!? Nekunk van meg par evunk, az ilyen problemakig, arra jutottunk, hogy kielvezzuk. A franc se tudja, hogy az a jobb, ha elengedi az ember, de szemmel tartja, vagy az ha nem, es titokban, felelotlenul megis papast-mamast "jatszanak". Jo, hogy nem most kell ilyesmirol dontenem, mert nem tudnek! Dzseni pont tegnap jott haza ugy a sulibol, hogy 2 osztalytarsa egyutt jar es mar azt beszelik, hogy szexelni fognak. Dzseni ezen nagyon felhaborodott, hogy "de anya, 10 evesen? Azt a felnottek szoktak!" :roll: Egyelore ez a velemeny, es remelem meg marad is par evig.

Olive! Egyetertek a csipo nadrag kerdesben. Eleg sokat kell nekunk is keresgelni, mire olyat talalunk, ami nem csipo nadrag. Egy kislanynak meg fontos, hogy melegen legyen a dereka. Az utobbi idoben 2x is mellefogtunk. Sikerult egy jo kis belelt nadragot es 1 Fifis pizsit is vennunk Laranak, mind a ketto csipo, nem is figyeltem, ugyhogy nem is tudja hasznalni, mert mire meg a pelust is felvesszuk, mar a csipojeig sem er. :( Nagyon duhos voltam.

Picizoe udv ujra Angliaban! Egyutt tudok erezni veled. Amikor jottem ki a gyerekekkel a ferjem utan, nem is hoztunk babakocsit, mert nem tudtuk, hogy lehet. Lara 5 honapos volt, kenguruban logott rajtam elol, a ket vallamon 1-1 10 kg-os kezipoggyasz es a kis taskam, Dzseni hozta a sajatjat. Megszakadtam. A borondunket elkevertek, rossz szalagra tettek, kb 1 oraig vartam, mire mar akartam menni reklamalni, de 2-3 szalaggal arrebb megtalaltuk a szalag melle ledobva. Nem volt semmi mutatvany a 3 borondot felpakolni a kocsira. Kinnt a ferjem mar tiszta ideg volt, hogy mi van velunk. Tehat nem repulunk, hacsak egyszer nem lesz muszaj. Inkabb kocsival megyunk, ha majd menni kell.
Mar elore stresszelek, mert Laranak lejar az utlevele majus 10-en. Fel fogom hivni a kovetseget, hogy megcsinaljak-e itt, mert mar 8 honapos terhesen repulni sem lehet, egy ekkora utra pedig nem merek mar kocsival elindulni.

A ket kisbabas anyukat nagyon lefoglaljak a torpek, nem jelentkeznek mostanaban! Pedig nagyon varom a fejlemenyeket!

Picilulu! Mi van veled? Hogy vagy? Hogy viseled? Te is kezdesz mar nyuglodni?

Megyek kavezni es Dzseninek lunch packot csinalni. Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok !

A repulestorteneteket olvasva orulok, hogy egyutt megy a csalad
:shock:

Nekem fel sem tunt hogy ott alltam a karomon a gyerekkel vagy fel orat a szalag elott... mindenhol varni kellett ugyhogy mar elegge fasult voltam. Persze egy csomagunk lemaradt a geprol, ugy kellett reklamalni. Azert most jo lenne ha ilyen nem tortenne.
Egy ejszakat Manchesterben fogunk tolteni, mert a gep keson erkezik es Carlisleba mar este 9 utan nem jon vonat :x
Dorka mi is azert megyunk most haza, mert Manonak juni 19-en jar le az utlevele, kkulonben juliusba mentunk volna. Es kiszamoltuk hogy baromi sokba kerulne megcsinaltatni egy ideiglenest (mert azt csinalnak csak) ami fel evig ervenyes es csak hazautazasra :shock:

Picizoe majd remelem surubben jelentkeztek.

Mi megyunk nemsoka oltasra Marcival. Voltunk ma az oviba , mert fenykepezes van, ilyen mutermi fotot csinalnak a gyerekekrol egyenkent, de a mi gyermekunk kiakadt mint a taxiora, mert idegen szituacioba talata magat. Es nem tudta mi fog tortenni, es o ezt eldontotte magaban, hogy nem, es innentol kezdve eselytelen volt vele barmit csinalni. Ergo addig orditott mig ki nem jottunk az ovibol .

A welcoming the light jo volt , faklyat nana nem kaptunk, az interneten mar elore megvettek a nepek az osszeset, ugyhogy mar csak a lefoglat faklyat lehetett atvenni :evil: Hat ugye hol vasarol az angol...
De klassz volt, csak a seggunk majd be fagyott, szeles volt az ido.Volt utzijatek is, meg volt egy holegballon amin egy csajszi akrobatizalt, de ezt mar nem vartuk meg mig felengedik, mert Marci mondta hogy menjunk haza mert fazik.De kiszelloztunk az tuti :wink:

A gyermekem nem alszik a leanynal ezt termeszetes , Olive en bele se gondoltam a Te feltevesedbe a hatamon a szor felall a gondolattol.Es nem azert mert en lennek nagymama, hanem a gyerekem ne nehezitse meg a sajat eletet . 10 ev mulva az mar korrektebb. Addigra mi is osszeszedjuk magunkat annyira, hogy tudjuk segiten majd a gyerekeinket etc...
A szexel meg raer meg legalabb ket evig. Jo lenne ha addig kibirna... remelem nem tudja elhulyiteni ez a kiscsaj... :shock: Meg ugy tunik uralkodik magan a gyerek, nem akar allandoan csavarogni, van mikor ugy kell kizavarni, hogy kicsit levegozzon, ugyhogy a remeny el ...
Szoval eddig meg nem oszultem, majd eztan...

Szerencsere fiuruhakban ilyen gondom nincsen mint nektek, gyartanak normalis nadragot a skacoknak.
En a Nextben lattam most egy csodaszep felsot... :lol:

Dorka esetleg a melegfront mozgositotta a pocaklakot? Egesz szep ido van mostansag. Nalunk most majdnem meleg van .
:D

Mentem,szep napot mindenkinek !

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok! Sajnos a hétvégén nem jött össze a "fórum csekk". Szombaton festettük és tapétáztuk a konyhát, vasárnap egész délelőtt a babaszobát takarítottam, rendezgettem, aztán mire anyósom megjött ebédre, alig bírtam megmozdulni. A túlhajtásnak sajnos meg is lett az eredménye, hétfőn reggel begörcsölt a hasam, és fél óra után mehettem haza. Szerencsére valaki hazavitt, este pedig a férjem hazahozta a kocsit. Egész napot az ágyban töltöttem és hála az égnek a pihenéstől teljesen elmúlt. Valószínű nagyobb volt az ijedtség. Sikerült jól kibőgnöm magam, mert a kényelmetlenség mellett még a manócska sem mozgott. Aztán később 1 óra fekvés után rendesen rákezdett, szóval megnyugodtam. Asszem jobb lesz egy kicsit visszavennem a tempóból :-(

Köszi Ildi, a gyerekszoba már teljesen kész van. A ruha és ágynemű mosással még várok, de ettől függetlenül már csak a picur hiányzik :)

Picizoe: Örülök, hogy rendben visszaértetek, mégha annyit is kellett várni a cuccokra. :(

Látom felköthetem majd a gatyám, ha majd mi is babával utazunk. Bár nyilván nekünk még nem lesz babakocsis az akció, de kíváncsi leszek hogy megy majd. Szeptember végén, október elején tervezzük, hogy hazamegyünk látogatóba.

Dorka: Én is elég rosszul alszom mostanában. Közben rájöttem, hogy ez az a "restless leg syndrome" amiról olvastam, s amit nem tudok lefordítani magyarra. Egyszerűen órákon keresztül nem tudok elaludni, mert a lábfejem állandóan idegel, és muszáj megmozdítanom. Nem zsibbad, de ha nem mozdítom meg, akkor megőrülök. És ez persze kb 5 mp-enként, aaaaaaarghh.

Mindenkinek szép napot! :D

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok Lányok!

Sajnos nem tudok neketek semmi jóról beszámolni.
Múlt héten csütörtökön meghalt Attilám anyukája. Teljesen váratlaul. Szó szerint derült égből villmáncsapásként ért minket a hír.:cry: :cry: :cry:
A hétévégénk ennek jegyében telt. Szegény Atim most kezdi csak felfogni mi is történt, apránként tudatosulnak benne a dolgok. :( Temetésről stb-ről még nem tudunk semmit, mert ugye hétvége meg a 15. -e miatt otthon biztosan nem csináltak semmit. A nevelőapukája intézi a dolgokat. Még azt sem tudjuk mikor megyünk haza, mivel és hogyan. Ati kapott rendkívüli szabadságot, azt mondták neki, annyi időre megy haza amennyire szükséges éshogy visszavárják. Én nem kaptam, úgyhogy ha Ati haza is megy mostanában én majd csak valamikor utána. :(
Jaj Lányok! Olyan borzasztó ez az egész. Szegény Atim egyedül maradt a családjából, és majd a szívem szakad meg amikor látom, hogy titokban sírdogál. :cry: :cry: :cry: 3 éve temettük el a bátyját (beteg volt) és most az anyukája. Nem is tudom, hogy fogjuk feldolgozni ezt. Főleg Ati. :( Bárcsak tehetnék érte valamit azon kívül, hogy mellette vagyok. :(

Ne haragudjatok, hogy ilyen hírrel borzoltam itt a hangulatotokat, nem is tudom mikor fogok tudni írni megint. Mindenesetre próbálom majd követni az eseményeket.

Most ennyi tellett tőlem. :(

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Adri, ez szornyu. Oszinte reszvetem.
Tenyleg, borzaszto lehet latni, hogy mennyire faj neki.
Az edesapja el meg? Vagy vele nem tartja a kapcsolatot?
Szoritok, hogy minel hamarabb sikeruljon neki feldolgozni ezt a fajdalmat.

Picilulu, te meg vigyazzal magadra es a babora! Probaljal tobbet pihenni!

Olive

KépKép
olive
 
 


Adri, őszinte részvétem :(

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Adri ez szornyu, oszinte reszvetem .:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

KépKép
thomaildi
 
 


Adri! Fogadd oszinte reszvetemet!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Oszinte reszvetem!Szerintem ilyenkor sok erot adhatsz te is neki meg ha most nem is igy latja.Probalj sokat beszelni vele.Adja ki a fajdalmat mert ha bent tartja annal rosszabb. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Nekem a paromnak az apukaja halt meg par eve es tudom nagyon rossz volt azt sem tdtam mit mondjak vagy csinaljak.De segitettem neki amiben tudtam es nem hagytam egyedul,probaaltam elterelni a gondalatait a temetes utan.Bar utana mar semmi sem a regi de az ido majd konnyit a fajdalmon! :cry: :cry: :cry:


Minden napot ugy kell megerni hogy boldogan,szeretetben fekudhessen le az ember mert nem lehet sajnos tudni mit hoz a holnap.Ma mar nem kell oregnek lenni hogy az ember meghaljon! :cry: :cry: Sajnos olyan volagot erunk hogy lehet akar kicsi gyerek fiatal,felnott nem szamit!


Ezert mindenkinek nyugott ,bekes,szeretetben teljes estet kivanok a parjaval,babajaval,gyerekeivel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
picizoe
 
 


Ha nursery-t keresek akkor kit kell folhivnom?Vagy ez hogy megy?Ti mikortol vittetek?
picizoe
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen Lányok a részvétnyilvánításaitokat. Természetesen átadtam Attilámnak is. Nem is tudjátok milyen jól esnek nekünk ezek az együttérző szavak.

Ati hétfőn repül haza, megvan a temetés időpontja, 31-én lesz a pécsi temetőben, a nevelőapukája sokmindent elintézett már. Én meg majd csak pénteken megyek utána. (Nekem nem jár rendkívüli szabadság, így próbáltuk megoldani, hogy minél kevesebb kimaradásom legyen a munkából, így is fizetés nélkülim van már csak áprilisig.) Nagyon nehéz lesz az a 4 nap nélküle. Persze az idő most fog a leglassabban telni, de próbáltam már kitalálni magamnak programokat, hogy ne csak a szobában üljek. Pl. nekiálhatnék a nagytakarításnak :? . Bár minden hétvégén takarítok mégis ráfér a házra egy alaposabb suvickolás. Vagy akár a virágos kertet is rendbe tehetném. Plusz suli is lesz még hétfő, szerdán, utána ott is két hét szünet. Otthon is lesz még egy csomó dolgunk temetés előtt. Ati jövő hétvégére rokonlátogatást tervez, majd nekem kellene vennünk feketet ruhákat, mert ugye egy sincs. Sajnos nem voltam ilyen eseményekre berendezkedve. :cry: :cry: :cry: .

Olive, Ati tartja a kapcsolatot az édesapjával, de nem az igazi. Ati 7 éves volt, amikor elváltak a szülei, aztán azóta nagyon hullámzó volt a kapcsolatuk. Az apjuk az egyik akkori b.nője hatására egyszer le is akart mondani róluk, de ezt az apai nagymama megakadályozta (aki egyébként az egyetlen kapocs volt a gyerekek és az apjuk között). Aztán amikor a nagymama meghalt, egyre jobban eltávolodtak egymástól. Az apjuk szinte nem is kereste őket. Attila 4 éve kijött Angliába, akkor egyáltalán nem is beszéltek. Majd Attila bátyja beteg lett, agydaganatban halt meg 3 éve, nagyon sokat szenvedett, nagyon beteg volt és erről az apjuk szinte nem is tudott, csak hírfoszlányokat a nagynéniktől (akik látogatták Ati tesóját), de persze velük sem volt rózsás a viszonya. A nagyobbik fia elvesztése után ő is nagyon összetört, de kezdett észbe kapni, és akkor vette fel újra a kapcsolatot a megmaradt gyerekével. Azóta látszik rajta az igyekezet, de Ati sokmindent nem tud megbocsájtani neki, így kézzel foghatóan érezhető a küztök lévő távolság. Most is nagyon igyekszik, próbálja Atit támogatni, de Ati inkább csak bennem talál vígasztalást. Mindig csak azt hajtogatja, hogy most már csak én maradtam neki. :cry: :cry: :cry: De most hogy megy haza mindenképpen találkozik az apukájával is. Beszéltek telefonon, nagyon várja őt az édesapja.

Picizoe, nagyon köszönöm a kedves szavakat, nagyon igazad van abban, amit írtál. Hát igen, sajnos ilyen világban élünk. Én talán még most sem hiszem el, hogy ez megtörtént velünk. És az, hogy nem voltunk otthon amikor megtörtént ez a tragédia, méginkább azt az érzést kelti bennem, hogy ez csak egy rossz álom. Ezért is féltem Atit, hogy most úgy látszik elfogadta ami történt, de ha hazamegy és ténylegesen szembesül a dolgoggal, akkor fog igazából rászakadni miden fájdalom. :cry: :cry: :cry: Hát basszus nem embernek való ez. És, ha lehet ilyet mondani, most még jobban szeretem őt, mint azelőtt. Olyan erső és elhagyatott is egyben. Próbálok neki segíteni, amiben csak tudok.

Mégegyszer köszönöm szépen mindenkinek, hogy gondoltatok ránk. Nagyon kedvesek vagytok, de tényleg!

Vigyázzatok magatokra, egymásra! Szép napot mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Ananácska és Mariann, hogy vagytok és mi újság a csöppségekkel?

Dorka: Voltatok aztán 4d-s uh-n?

Ananácska: Ha még nem köszöntem meg, akkor x hét után biztosan megteszem, köszi a tanácsot a szoptatással kapcsolatban. Anyukámat lehet hogy nagy nehezen ráveszem, hogy a babák tök jól ellesznek egy ideig csak a tejcin.

Dorka: Kérdezted pár hete hogy mekkorák a kisfiőnk méretei. Csak privát babamozin voltunk, amolyan "bonding scan" volt, nem mértek semmit, csak ámultunk és bámultunk. A neve már megvan, de úgy határoztunk, hogy csak akkor áruljuk el a nagyvilágnak, ha megszületett. Anyukám minden héten megpróbálja kiszedni belőlem, de akkor is meglepetés lesz :D

Mi is kinéztük már a bölcsit, ha majd arra kerül a sor. Az egyik kollégám kisfia kezd ott majd valamelyik héten, nekik is úgy ajánlották, s állítólag amint megérkeztek és körülnéztek, azonnal tudták, hogy ez lesz a legjobb. Ráadásul nekünk ez a nursery van a legközelebb. Itt £50.25 a napi díj. Thomaildi: Az a £36 biztos hogy egy óra díja???

Lengyelekkel nekem szerencsére még csak jó tapasztalatom volt. Korábban dolgozott a cégnél két lengyel srác, mindkettő tök jó fej volt, s kiválóan beszéltek angolul, s csak a legritkább esetben szóltak egymáshoz az anyanyelvükön. A sportklubban ahova járok, ott is van 2 lengyel csaj, és ők is automatikusan angolul trécselnek ha valaki más is ott van mellettük.

Az egyik kolléganőm vett nekem az asdában makaróni tésztát. Váááá tök régen ettem már. Eddig még sehol sem láttam. Valamelyik este bolognaival kipróbáltuk, s a férjemnek nagyon ízlett, ő ilyet még nem is látott, hihihi.

Nusyka: Hogy álltok a papírok intézésével?

Gyümik: Hát igen, a finom eper ritkaságba megy, szép cseresznyét pedig én még nem láttam :( Vettünk már többször, de a felét inkább kidobtam. A sárgabarack nekem nem hiányzik, mert annyira nem vagyok odaérte, de mint korábban említettem, a görögdinnye hihetetlen nagy meglepetés volt. Nagyon sokáig én sem akartam a közelébe menni, aztán a kíváncsiság rávett. Mi a Sainsbury's-ben szoktunk venni, és eddig 90%-ban nagyon finom volt. Ok, nagyon mini a mérete de úgy is csak ketten vagyunk :)

Gyula-téma: Nekem pedig az anyukám gyulai, amíg a drága nagyszüleim éltek, rengetegszer voltunk ott.

Dorka: Milyen az új suli?

Ok, már csak az utolsó oldalt kell újra átolvasnom. Most muszáj felkelnem mert 1 óra múlva kezdek a munkahelyemen. Tegnap este koncerten voltunk, és a délelőttöt kivettem szabinak. 4-ig dolgozunk pénteken, azt a 3 órát csak kibírom :D

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk, mert mar nincs pofam tovabb halogatni a nem irast. Olvasgatlak benneteket, de altalaban csak fel kezzel tudok gepelni, mert akkor jutok gephez, amikor Erik epp az olemben van. Viszont annyi mindent kellene mar irnom, sok-sok dolog felhalmozodott, hogy fel kezzel potyogve egyszeruen nincs lelkierom nekiesni.
Most ket kezem van, de idom nincs, mennem kell fel a kolkecekhez.
A lenyeg: megvagyunk, elunk, telnek a napok. Sokat vagyok egyedul, mert Feri mar dolgozik es marha hosszu a munkaideje, nah meg amig hazajut. Ennek ellenere meg nem nyirtam ki senkit es semmit, birom idegekkel.
D :lol:
De azert nem mondom, hogy nem vagyok faradt.
A fiuk szuper jol viselkednek, ez a szerencsem, igy aprankent meg a hazimunka is halad, van minden nap fott kaja, vasalt ruha, csak en vagyok gyurott.

Erik szepen no, mar 4100 gramm kornyeken mozog, ez azt jelenti, hogy a legkisebb mert sulyhara (korhazbol hazajovetel elott) 1200 grammot hizott ra az elso honapban. Ezzel en elegedett vagyok.
Mondjuk van is etvagyam. Tejem minimalis, inkabb csak komfort szopi van, de a boldogsagunk maximalis. Ez a lenyeg. :D
Kristof meg mindig nem feltekeny, hala Istennek, nagyon jo fiu, puszilgatja a picit es a maga modjan simogatja is.

Nah, most rohannom kell. Dobok kepeket a vegere, igaz, nem sok van, nincs ido fenykepezgeti.

Adri!
En is sajnalom, ami veletek tortent, kitartas mindkettotoknek!

Kép Kép Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok! Jo reggelt!

A jo ido megerkeztevel ugy erzem, hogy egesz nap el vagyok veszve, nincs idom extrakra. Lara minden reggel amikor kinyitja a szemet, szalad az ablakhoz es kezdi mondani, hogy menjunk setalni es hintazni. Elvileg van egy kis udvarunk, de az kimerul egy 3x4 m-es betonozott is izeben. :cry: Tehat arra alkalmatlan, hogy jatszani lehessen barmit is, igy marad a jatszoter. Nem messze tolunk van egy gyonyoru park, van benne jatszoter is, minden delelott oda szoktunk kisetalni Laraval. :D Ezzel el is telik a delelott. Nalunk mar 15-16 fok van es napok ota sut a napocska. Mire hazaerunk, ebed, es alvas. Minden mast delutan csinalok.
Tegnap a ferjemen kitort a feszekrakasi oszton. :) Eszebe jutott, hogy osszeallitja a babanak az agyat, ami a nappaliban lesz. 2 honapunk van meg, ugyhogy szerintem egy kicsit korai, de nem tettem szova. :P addig kimostam a babaruhakat, tele is lett vele a szarito, majd aprankent kivasalgatom.

Ananacska! Nagyon edesek a fiuk! El tudnam nezegetni orakig. :P Jo olvasni, hogy ilyen jol boldogulsz. En kicsit felek, hogy-hogy fog menni.

Picilulu! Nem megyunk 4d-re! :cry: Megpedig azert, mert 21-re lett volna idopont, de a ferjemet vasarnap nem engedtek el szabira! :evil: Picit merges voltam, de aztan megbeszeltuk, hogy nem baj, majd megcsodaljuk, ha kibujik. :)
A suli, az nem jott be. A first class nagyon-nagyon kezdo, kepeket mutogatnak es ugy, hozza, hogy mi micsoda, pl.: dog, house..., a second se jar sokkal elorebb, ugyhogy csak a jatszohaz reszet elvezzuk. Jo kis fejleszto jatekok vannak, jol szoktuk erezni magunkat. Meg is beszeltuk a vezetonovel, hogy nekem vegulis jo ugy, hogy a tobbi anyukaval meg a nanykkal beszelgetek ameg a gyerkoc jatszik, es ugy gyakorolok. Legalabb van kivel beszelni. :roll:

Bocsi lanyok, mennem kell, nyuzsges van a konyhaban. Dzseninek a baratnoje aludt itt ujra, es ehen akarnak halni! :?

Szep napot mindenkinek! Jo hetveget! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok

Ti hogy kerestetek csoportokat babaknak?Toddler group vagy milyen cimszo alatt?Van olyan oldal amit tudtok ajanlani?Jo lenne Zoeval elmenni ilyen helyre had jatszon mas vele koru gyerekekkel.
Koszi elore a segitseget!
picizoe
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: