Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Olive: Nem semmi ami maceran atestetek. Szerencsere nekem nem betegesek a gyerekek, de en egyebkent is csak vegso esetben viszem itt oket orvoshoz. Nagyon rendes Mo-on a regi haziorvosunk, anyukam is hozza tartozik es mivel tudja, hogy nover vagyok felirja anyunak a gyogyszereket amiket kerek es anya 3 havonta kihozza amikor jon. Igy amikor pl. Germicid kup kellett Laranak, mert szerintem otthon ez a legjobb lazcsillapito, anya kihozta. De igy szoktam kihozatni az antibiotikumot, vagy a diclofenacot is a ferjemnek. Ugyhogy altalaban minden van itthon tartalekban. Pont emiatt szerencsere nem sokat taliztam eddig a GP-vel.
Koszi szepen a linket, majd atbogaraszom! Azzal nem lesz gond, hogy elhagyjuk az orszagot, mert amiota kikoltoztunk nem voltunk otthon es nem is szeretnenk menni. A csalad nagy resze itt el, aki pedig nem, azt inkabb kiutaztatjuk! :D Egyszerubb, mint ennyi embernek hazamenni!

Picilulu: Eloszor is koszi a linkeket! Most kiakadtam rendesen, pedig eddig azt hittem, hogy nekem nincs gondom az NHS-el! :x 8 hetes voltam, amikor kertem idopontot a GP-hez, amit 11.hetes terhessegi hetre meg is kaptam. Azon kivul, hogy mert egy vernyomast es kiszamolta mikorra varhato a baba, mast nem csinalt, azt mondta, kerjek idopontot a midwife-hoz. 14. hetre kaptam idopontot, amikor csak helyettes midwife volt. Aranyos, kedves volt, kitoltotte a papirokat, akkor kerte el a HIP papirt is, hogy neki is ala kell irnia. Kozben rajott, hogy az a nap a legutolso, amikor meg lehet csinalni az uh-t Down-kor szuresre, 100 gazzal elkezdett a korhazba telefonalni, hogy azonnal es maris csinaljak meg az uh-t, de meg aznap, mert ez az utolso, es raadasul meg pentek is volt. Mondtak is a korhazban, hogy ok, 12-re erjunk oda, ez volt 11:40-kor. Hazafutottam, ferj, gyerek es teptunk a korhazba. Meg is csinaltak, a vert is levettek, minden ok. Alig jottem ki a korhazbol, amikor felhivott a midwife, hogy nala maradt a HIP papirom, de ne aggodjak, ugyis ingyenes a feladas, majd O postara adja, es emiatt ne menjek vissza megegyszer. A masodik midwife talalkozom dec. 30-an volt, mar a sajat midwife-al, meghallgatta a baba szivhangjat, nezett egy vizeletet es kesz. A harmadik talalkozonk pedig marc. 10-en lesz. Eddig nem vittek tulzasba a terhesgondozast. :( Tehat akkor nem is varom a penzt, mert ki tudja, hogy mi lett a papirommal, majd 10-en kerek uj formot!
A 21. heti uh-on nekem is tuti kisfiut mondtak, lattuk is a bizonyitekot :lol: , de mivel itt nem lesz tobb uh, azert szeretnenk egy 4d is. Amit talaltal nekem (koszi megegyszer!) 2 percre van tolunk kocsival egy hotelben, ha sikerul a jovo hetre idopontot kapni, akkor el is megyunk. Addig nem veszek semmit! Bar remelem nem tunik el a kukija! :lol: Kitartas! Meddig dolgozol meg?

Mariann! Ugy latom, Te sem vagy elajulva az itteni ellatastol! Alig latok a pipatol! Mindegy! Szurkolok neked! Remelem gyors es konnyu szulesed lesz! Mar nincs sok hatra! :lol: Remelem, hogy az en kicsi fiam nem varja meg a 3.-at. (a lanyok 38+6 es 38+5 hetre jottek) Ha ezt a semat koveti, meglesz maj. utolso hetvegejen. Nagyon remenykedek benne. Kevesebb is lenne a macera, hogy ki jojjon a gyerekekhez, ki vegyen ill. ne vegyen ki szabadnapot! :D Legalabbis addig amig apaval szulunk!

Befejezem mara! Szep estet mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Mariann: Nagyon megy a drukk!!!!!!!!!!!!!!

Én eddig épp, hogy nagyon meg voltam elégedve a terhesgondozással. Először is hogy az első trimeszterben abszolút békénhagytak, nem nyomkodtak összevissza (ismerek egy csajt, akinek kék foltjai lettek), nem turkáltak, stb stb. Az első gp-s találkozásom nekem is ilyen volt, gratulált, kiszámolta, hogy kb mikorra lennék kiírva, elmondta a legfontosabbakat és "beutalt" a midwife-hoz. Ennél többet én nem is vártam, nem is akartam. Felesleges vizsgálattal kideríteni, hogy valóban terhes vagyok, ha x teszt kimutatta. Szerintem megint tök felesleges hüvelyen keresztül vizsgálni a legelején, engem ne piszkáljon addig, amíg a legnagyobb annak a veszélye, hogy elvesztem a babót. Kb 5 hetesen hívtam fel a rendelőt, aznap még fogadtak is. Szerencsére azt hiszem 2 héten belül megkaptam a beutalót a 12 hetes UH-ra, 1 héttel az UH után pedig találkoztam a midwife-fal és mindent tüzetesen átbeszéltünk. Ott megkaptam az összes többi beutalót (még mindig van a mappámban olyan, amit még nem használtam). Kaptam részletes protokollt, vagyis hogy melyik héten mit kell csinálni, mikor hova telefonáljak ha épp kell, stb.

Szóval azt hiszem én jó rendelőt meg midwife-ot fogtam ki, sajnálom, hogy neked ennyi problémád volt a gondozással. Nem semmi lehetett, hogy így kellett rohanni a vizsgálatra sos-ben. Egyértelműen a GP cseszte el.

Én is március első hetén találkozom legközelebb a MW-fal (ez lesz nekem is a 3. alkalom). Pár héttel ezelőtt intéztük el a MAt B1-et meg a HIP-et. Nem hiszem el, hogy ilyen béna a csaj, hogy már a legelején el akarja küldeni a nyomtatványt. Tutira tisztázd vele, hogy mi történt, nehogy lecsússz valamiről :twisted:

Csendben megjegyzem, hogy teljesen megértem hogy pipa vagy....

Örülök, hogy jó lett a cím, remélem sikerül bejelentkeznetek. :D Ezúton is gratulálok a kisfiatokhoz. :wink: Majd ugye mutatsz te is képet? Jajjjjjjj én már úgy várom a pénteket :wink:

Én április 22-ig dolgozom, már számolom vissza a napokat. És te meddig? Ne haragudj ha már írtad :oops:

Egyébként augusztusban a férjemmel elmentünk megnézni Norwich-t, ha már focimeccsre odautaztunk. Nagyon tetszett :D Mármint a város, nem a mérkőzés 8)

Én is úgy szeretném, ha a kisfiam egy picit korábban érkezne. 25-ére vagyok kiírva, anyukám 22-én érkezik. Magamat ismerve szétaggódom majd magam, hogy anyuval mi van, sajnos nem beszél angolul (a párom családja pedig magyarul nem ért) és hát teljesen más rendszerhez van szokva. Jó lenne már, ha hármasban elintéznénk a kórházat, s anyu már akkor érne ide, mikor itthon vagyunk. Na de meglátjuk, nem kívánságműsor.

Én is elteszem magam aludni, jó éjt mindenkinek,.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Jelentem, hogy 2010 februar 18-an 20:42-kor megszultett Erik baba termeszetes uton, gyorsan 3100 grammal es 54 cm-rel! (Ebbol papirra csak 3000 gramm, 50 cm es 20:40-es idopont kerult, de sebaj.)
Jo egeszsegnek orvend, bar en annyira Kristof mereteihez szoktam mar, hogy megdobbentem milyen hosszu es vekonyka. Az etvagya jo, szopik szepen, tejem meg alig valami, picit be is sargult, igy potolunk. A korhazban let nem lett szornyu, Kristof jol viselte a nagyiknal nyaralast, en vegul egy agyas szobat kertem, ahova latogatok is johettek, igy a nap feleben Feri es Kristof velunk volt.
A szulesrol roviden: ugye csutortokon 2re vagtattunk be, hogy az antibiotikum kurat legyen ido felvenni, mielott magatol indulna meg a gyors szules. Ctg szerint voltak fajasaim gyengek ot percenkent, de en nem ereztem. 3kor kaptam az elso adag antibiot, de nem akart meg a doki burkot repeszteni, ekkor a mehszajam mar fajas nelkul majd 3 ujjnyi volt.
Nah, folyt kov kesobb, szolit a csalad.
Vendég
 

 
 

Itt is vagyok.
Szoval az elso antibogyo utan nagy volt a lazasag, a szuloszobat mar elfoglalhattuk az elejen, mert szabad volt. Beszelgettunk a szulesznovel, filmet neztunk, hasonlo jok. Negyed 7kor a dokibacsi burkot repesztett, fel hetkor megkaptam a masodik adag antibiotikumot is. Szoval mar hivatalosan is kezdhettem vajudni. A burokrepesztes miatti piszkalas meg is hozta a varva vart hatast, ugyanis haromnegyed het korul jottek a fajasok. Fekudnom kellett, mert baboca feje nem volt elegge lent, felo volt, hogy lecsucsik a zsinor, majd azutan illeszkedik be a koponya, igy vizszintesben kellett maradnom. A fajasok 2-3 percesek voltak, mar sziszegosek, de meg nem durvak. Igazabol nem is tudom, hogy mikor valtak durvava, de hamar eljott az is. Engedelyt kaptam a felallasra, mert beilleszkedett a baba feje bo harom ujjnyi tagulasnal, orultem, mint allatt, hogy felallhatok, mert pisilnem kellett, elkocogtam, majd vissza, leultem az agy szelere es valahol itt tort ki a vihar, mert az eltervezett jarkalasombol mar semmi sem lett, ott maradtam, annyira erosek voltak a fajasok. Biztos, ami biztos 8 korul kaptam Oxytocint is. Ez meg durvitott a fajasokon, illetve nagyon gyorsak lettek, ugy tunt nekem, hogy irgalmatlanul gyorsan jonnek. Mar nem neztuk az idot, sem az erejet (a fajasmerot leszedtuk, csak a szivhangot figyelte a gep). Fel kilenckor mondta Viki, a szuleszno, hogy szerinte haromnegyed oran belul meglesz. Legalabbis Feri ezt mondja, en nem emlekszem... Illetve mar lattuk, hogy keszitgeti elo az eszkozoket.
Nah, par perccel kesobb en kitalaltam, hogy az oldalamra fekszem, mert ugy biztos jobb lesz. Tevedtem. VAgyis nem....
A fajasok meg erosebbek lettek ettol a poztol. Sok mar nem is volt.
Ugyanis ereztem egy hatalmas nagy vajudo fajdalmat, fel perc sem telt el, ereztem, hogy jon a kovetkezo. Aham, csak az meg mar nem vajudos volt, hanem kitolas. De olyan igazi, nagyon eros. Gondolom az oxy miatt volt ennyire utos, de en nem tudtam megallni es tolni kezdtem, mint allatt. Meg egy volt ebben a pozban, mert olyan gyorsan jottek, hogy nem tudtam a hatamra fordulni, kozben Viki mar hangosan hivta a tobbieket es a dokit. En meg a hatamra tudtam fordulni. Es akkor mar ereztem, hogy feszit a feje. A kovetkezo tolasi ingernel mar latszott mano feje, ekkor ert be a doki is.
Probaltam szepen lassan tolni, elhihegni, ahogyan Kristof szuletesekor a gatvedelem miatt, de nem voltam annyira ugyes, tenyleg nem tudtam koordinalni a fajast, annyira robosztus ereju volt, amilyen hirtelen jott.
Vegul nem tortent igy sem baj, mert gatrepedes nelkul kint is volt az en picibb fiam, a feje egyebkent nem lett olyan nagy, mint a batyjae, 35-os fejkorfogattal szuletett meg Erik.
Felsirt szepen, le is pisilt, amint a pocakomra kerult. :D
Nem volt mas hatra, meg kellett szulni a lepenyt. Ez eleg konnyen ment, de megint nem volt problema mentes. (Nemtom, hogy itt irtam mar, Kristof szuletesekor bent maradt egy jo nagy lepenydarab, amit nem vettek eszre es ket hettel szules utan spontan tavozott. Hatalmas nagy mazlim volt, hogy nem kaptam vermergezest, meg csak be sem lazasodtam. De epp ezen elozmenyek miatt a doki nagyon oda akart figyelni a mehlepenyemre, mert ha egyszer megtortenik, akkor megtortenhet ismet.)
Szoval a mehlepenyem furcsan nezett ki. Eloszor azt hittek a szuleszno lanyok, hogy meszes, de azutan kiderult, hogy nem meszes. Csak volt valami rajta, ami erdekes volt. Nem volt eloregedve egyebkent. Vegul abban maradtak, hogy elkepzelheto, hogy ikerterhessegnek indult volna a dolog, de meg korai hetekben elhalt a masik embio es a petezsak maradvanyai voltak a lepenyen. Ez elkepzelheto, hiszen nekem az elso uh-m kint betoltott 13 het utan volt, elotte tortenhetett barmi.
A mehlepeny megszulese utan a doki megvizsgalt, kicsit repedt a mehszajam. Hozzalatott a varrashoz, illetve annak ellenorzesehez, hogy rendesen valt-e le e lepeny. Nah, ezutan jon az en nyavogasom, merthogy sok apro darab maradt bent, igy kaparni kellett. Hat, ezt nem kivanom senkinek. Nem gondoltam, hogy ilyen tortenhet, ha tudtam volna, akkor kottetek be edat, mert a vajudast kibirtam fajdalomcsillapitas nelkul, de ezt a tisztitasos balhet igy mar nem vallalnam be. De nekem nem volt eda bekotve, altatni ematt mar nem lett volna logikus, igy a gaz szipakolasa mellett tortent a folyamat. Aham, csak az eppen arra volt jo, hogy elboditson fizikailag, tehat mozogni nem birtam, el nem tudtam szaladni, de hallottam, amit beszelnek, (ha a szemem nyitva lett volna, akkor nezhettem is volna, de a boges miatt csukva volt), ereztem konkretan mindent.
EGyebkent vajudasnal is probalkoztam ezzel a gazos dologgal ket fajas alatt, de hagytam, mert csak raerositett a vajudas kozben meglevo alaphanyingeremre azzal, hogy szedultem tole, inni sem tudtam a maszk miatt, marpedig az nekem fontos volt, tompa voltam, de a fajas fajt.
Most sem tudom befejezni.
Lesz meg egy resz. :D
Vendég
 


csak ipodrol potyogok agybol, igy rovid leszek plusz nincs ekezet

Ananacska: Hatalmas nagy gratula a csoppseghez, sok boldogsagot a csaladnak, jo egeszseget s sok tejcsit. Koszi hogy megosztottad a szules torteneted, nagyon erdekes volt olvasni. Sokat gondoltam rad, orulok hogy minden rendben ment.

Mindenki jol van akkor? Kristof mit szolt?

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Csak egy percre ugrottam be, hogy megnezzem, jart-e erre Ananacska. Es milyen jo, hogy bekukkantottam. :D

Nagyon sok szeretettel gratulalunk a Kisherceghez!
Orulok, hogy egeszen siman ment a szules, de azert az a vege (mehlepeny kaparas) kimaradhatott volna. A lenyeg, hogy jol vagytok es legalabb most biztosan nem maradt benned egyetlen kis darabka sem a mehlepenybol.
Hogy boldogulsz a ket picivel? Van segitseged? Meddig maradtok otthon? A parodnak tart meg a munkaviszonya vagy uj munka utan kell majd neznie? A csaladipotlek es egyeb benefit-et hogy intezitek? Leadjatok a child benefitre itt a papirokat? Mi annak idejen megerdeklodtunk es azt mondtak, hogy csak akkor lehet, amikor mar visszajottem a babaval es akkor visszamenoleg is kifizetik. Egy kicsit szivtunk, mert csak 3 honpra visszamenoleg fizetnek, ugyhogy 1 havit elbuktunk. Ja, es ezt a 3 honapot is csak ugy kaptuk meg, hogy irtunk panaszlevelet, ugyanis a telefonon azt mondtak, hogy ez se jar, csak attol kezdve kapjuk meg, ahogy visszajottunk az orszagba. :roll: Szoval, nagyon esznel kell lenni. Mi nagyon profik vagyunk mar a panaszlevel irasban, eleg gyakran kell alkalmaznunk. Viszont itt sok mindent csak igy lehet elerni. :twisted:

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lányok!

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok, ha nem bánjátok. :)

Adrinak hívnak, a párommal élek Leeds-ben (West Yorkshire). Esteleg valaki a környékről? :) Ő már lassan 4 én picit több, mint 2 éve élek itt. Talán mostanra sikerült megszoknom a környezetet. Nulla nyelvtudással vágtam neki annó (még jó, hogy a suliban németet tanultam...), szóval, nem volt könnyű. :?

Bár még nem vagyok kismama, de már komolyan elhatároztuk magunkat a szándék mellett és most éppen az információgyűjtés rögös újtait tapossuk. Semmiféle tapasztalatunk nincs, még csak orvosnál sem jártunk itt soha (illetve a párom Ati egyszer már igen, de jobban járt volna, ha ágyban marad arra az időre is), ha volt valami gondunk, akkor próbáltuk megoldani magunk, vagy otthonról jött a segítség. Szóval az itteni egészségügyi rendsezrrel és a terhesgondozás mikéntjével is teljesen hadilábon állunk. Az NHS oldalán nézegettem már dolgokat, de lehet én vagyok a béna (vagy hülye) :), de gyakorlatba való kivitelezéssel kicst el vagyok veszve az ott olvasottakkal kapcsolatban. A segélyezési rendszerrel nemkülönben. Hallottunk már sokmindent sokfelől, de hogy konkrétan mi a helyzet, azt még nem sikerült kideríteni. Azzal a reménnyel jöttem, hogy hátha tudtok segíteni, tanácsot adni, információkkal szolgálni, vagy megtudok innen (Tőletek) is valami használhatót, hiszen sokan naprakészek vagytok a témában.
Azelőtt már beleolvasgattam itt egy két üzenetbe és láttam, hogy többen panaszkodtatok a terhesgondozásra. Elég elkeserítő, hogy ez a helyzet itt. :(

Remélem sikerül beilleszkednem hozzátok, az olvasottak alapján mind nagyon kedves, segítőkész kismamik, anyukák vagytok. :)

Most csak ennyit tudtam írni, hamarosan mennem kell dolgozni.

Ananácska! Én is gartulálok a kisfiadhoz!

Szép napot Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok Lanyok!

Gratulalok Ananacska Kristofhoz :D A szulesed mondjuk konnu volt, de a veget hidegrazva olvastam...
Jol vagytok ,minden rendben veletek ? Mindenkivel ?
Majd jelentkezel ha lesz idod .

Olive, mi megkaptuk papanszlevel nelkul is 3 honapra visszamenoleg a benefiteket... csak neztunk, mert mi meg nem is tudtuk, hogy visszamenoleg jar.
Koltozzetek videkre egyszerubb az elet
:wink: Ti is jol vagytok ?

Udv a korunkben Adri :D
Leeds, a Carlisle United megverte 2 hete a Leeds csapatat es most nagy a felhajtas kicsiny varosunkban, mert megy a CFU a Wembleybe :lol: Nem ertem en ezt... :wink:
Gyermekvallalassal kapcsolatban itt Uk-belul tanacsot nem tudok adni en ,ahogy olvasgatom en is az itteni terhesgondozast , szerencsemre mar keszen hoztam ki mindharmat :lol:

En a fiaiammal masfel eve jottem ki a parom utan aki mar 3 eve el itt. Szinten zero nyelvtudassal. De hat valahol el kell kezdeni :)

Mariann egyben meg ?Holnap csutotok, asszem holnap akarsz,szerenel szulni ?

Picilulu ujra koztunk .Jol eltuntel .
Tegnap neztem lanyok a Channel 4-on az One born every minute filmet, hat na... Ott a midwife kiment a csaladhoz is, hogy megismerje az apukat is, esetlegesen a masik tesot, folyamatosan tartottak a kapcsolatot , batoritottak a kismamat , vizsgaltak,etc... Na persze ez film. Asszem ezt a reszt Southamptonban forgattak.
Azert volt egy meredek resz,mikor a csajt a 13-rol lekuldte a midwife gyalog, fajasok kozepette... Hat na.Orulok hogy nem itt szultem.

Dorka, Dori , Picizoe (csakhogy a 3 Dori egy helyen legyen ) Nalatok mizu ?

Marcinak lehet megis szuksege lesz nemi fizikoterapiara, voltak megint az oviban megfigyelni ot, de majd kuldik a levelet, vagy telefonalnak, azt mondta az ovono.

Na mentem, mert hazaertek a nagyok a sulibol

Szep napot mindenkinek !
Ja, itt esett a ho reggel :?

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Huuu! Milyen aktivak voltatok amiota nem volt idom bekukkantani!


Ananacska! Millio gratula a pici fiuhoz! Nap, mint nap eszembe jutottal, hogy biztos babazol mar. Fuggetlenul a kellemetlensegektol, aranylag konnyen ment ugy latom! Persze gondolom, Te nem igy gondolod! Jo egeszseget es boldog babazast kivanok nektek! Ja! Es nagyon varom a tovabbi hireket, hogy mi van veletek! Puszi nektek!


Picilulu! Eddig en is ugy gondoltam, hogy nincs bajom az itteni terhesgondozassal! Sokszor mar az agyamra ment, hogy mennyit foglalkoztattak Mo-on. :roll: Abszolut nem hianyzik, hogy turkaljanak bennem es hetente kuldozgessenek valahova! Ez jo lenne igy, ha ez az idiota midwife nem cseszte volna el a papiromat! Na mindegy, ugyis csak 10-en megyek hozza, addig nem is mergelem magam! Megneztem a rendelesi idot es az idopontokat, ugyhogy letortem egy kicsit, ugyanis minden masodik penteken van itt rendeles 4d-n es a legkorabbi idopontjuk marc. 21-re van mar csak! Addigra mar a 30. hetbe lepek, nem tudom, hogy mennyit fogunk latni a bababol. :( Kulonben is turelmetlen vagyok! Mar latni szeretnem, ha mar ilyen sok idom van meg a szulesig! Hat ez van. Turelem! Norwich tenyleg gyonyoru varos! Orulok, hogy ide sodort az elet!

Udv a korunkben Adri! Eloszor is, nem olyan maceras az NHS-nel, mit elsore tunik! En ugy csinaltam, hogy bementem a hozzank legkozelebbi rendelobe, es megkertem oket, hogy nezzek meg, hogy a lakhelyem szerint hova kell regisztralni. Hozzajuk kellett, marmint oda, ahova beestem. Adtak formot, a kitoltese kb. 3 perc, es par het mulva megkuldtek az orvosom nevet es az nhs szamomat levelben. Koltozes miatt ezen mar 2x atestem. Par kerdes van csak: nev, szuletesi ido, hely, lakhely, karos szenvedelyek es betegsegek ha van. Ennyi. Ha ezzel vegeztel indulhat a babaproject. 8 hetes terhesen kell elvileg eloszor jelentkezni a GP-nel (haziorvos) O aztan mondja, mit hogyan tovabb, ne aggodj! Nem olyan rossz a terhesgondozas! Csak a multkor kiakadtam egy kicsit a penz miatt! :D Itt termeszetesnek veszik a terhesseget is es a szulest is, nem betegseg es ugy is allnak hozza. Nem baj szerintem! Otthon agyon paraztatjak a kismamikat! :roll:

Mariann! Hogy vagy? Ma van csutortok! :lol: Keszulodik kifele a babad?

Ildi! Koszi nagyon jol vagyunk! Ha azt nem veszem figyelembe, hogy oriasi a hasam, ami sokszor utban van! :lol: Foleg a mosogataskor! :)

Nem tudom, hogy miert nem tudom feltolteni a kepeket, mindig azt irja, hogy tul nagy a merete, pedig csak egy egyszeru 10 mp-es samsung fenykepezovel keszultek! :evil: Most probalok akkor telo kepeket, bar azok nem olyan jok! Nem ertem, hogy miert, de erre is azt irja, hogy tul nagy! Mi a fenet csinaljak? En vagyok bena?

Na mindegy! Majd probalom meg! Vigyazzatok magatokra! Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Ildi! Hát megmondom Neked őszintén nem követem a Leeds sorsát, mármint ami a focit illeti. :D Egyszer voltunk Fradi meccsen még tavaly Barnsleyban, de ezzel ki is merült az érdeklődésem. :)

Dorka!Azért némileg megnyugtató, hogy pozitívat is írtál, így talán én sem fogom majd nagyon borúsan látni a dolgokat :) És ha már a természetességet írtad. A párom épp a múlt héten beszélgetett erről a titkárnőjükkel, és ő is pont ezt mondta. Sőt, itt az is természetes szerinte, ha baba betegen születik, mondván, hogy azt is lehet szeretni. Ja, éshogy Atinak ( a párom :)) német felfogása van :shock: , tudjátok "tisztítsuk meg a fajt" (ami egyébként spártai felfogás, na mindegy), mert azt merte mondani, hogy nem törvényszerű, minden nyomorék gyereket megszüli és ezért nem körültekíntőnek lennei terhesség alatt. Hát erről ennyit.
Mondjuk az otthoni helyzet meg már egy kicsit tényleg túlzás, valami köztes megoldás lenne az igazi. :D
A képfeltöltésben nem tudok segíteni, az nekem még nagyon új. :(

És egy körkérdés. Mindenhol olyan ratyi az idő, mint itt? Tegnap esett a hó, ma batár nagy köd van. :( Sosem lesz már tavasz?

Szép napot Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Ananacsaka szivbol gratulalok a pici Erik megszuletesehez!!!! Hat mit ne mondjak, kicsit (nagyon) megijedtem az olvasottak lattan, remelem nalam nem lesz semmi gond. Az jo volt hogy ilyen hamar kibujt a kisfiad, remlem en is meguszok a vajudassl egyutt 4-5 ora alatt. Mar elkezdtem szedni a homeos bogyokat is. :) Vajon itt is ennyire durvak, nem hiszem el, hogy nem altattak el teged a mutethez. Emberkinzas! :x Azert remelem gyors gyogyulasod lesz es a kisfiaidban lelt orom elhalvanyitja a tortenteket.

Nalam, nem ugy tunik, hogy Matt baba ma ki akarna bujni (sajna). 2 napja vannak nappal is erosebb kontrakcioim , korabban csak ejjel voltak. Ma delelott vegig ilyen lepkeszeru enyhe osszehuzodasok voltak, de most mar annak sincs nyoma, ugyhogy szerintem lemondhatunk a mai szulesrol. :( De amugy semmi sem valtozott, vagyis csak elertem a 9. kilomat :lol:

Az ejszakak egyre huzosabbak, mar minden este felek a lefekvestol, tegnap is ugy fel volt huzva a gyerek, hogy egyszeruen fel kellett kelljek az agybol, mert teljesn szetrugdosott belulrol. Es egesz nap ezt csinalta, csodalkozott is a ferjem, miert vagyok ilyen ingerult ( tegnap tenyleg nagyon hisztis voltam mar a nap vegere,de tenyleg egesz nap tapostak bennem) :roll:

Udv a korunkben Adrika! Az NHS valtozo, mi itt helyben koltoztunk most egy honapja es uj korzeti orvoshoz kerultunk. Az elmondhato itt is, hogy az atleg betegseggel nem foglalkoznak, de pl nekem most volt egy olyan, hogy a mellbimbom felett van egy neyhen kituremkedo anyajegy, aminek elszinezodott egy resze ,majd leesett. Egybol irta a dokino a beutalot a korhazba, az meg mas dolog, hogy csak marcius 17re tudtak volna leghamarabb idopontot adni, aztan mondtam, hogy 16ra vagyok kiirva szulni,nem lehetne egy korabbi vagy kesobbi idopontot, igy majd aprilis 7en megyunk.
A paromnak meg mar 2x volt trombozisa,verhigitot kell szednie. Itt kint ezeszer jobb az ellatatas, mint otthon, 3 havonta kell csak dokihoz menni, 15 perc alatt vegez, ebben benne van az adminisztracio is es az eredmney kiadasa is!!! ja es arrol nem beszelve hogy itt ingyen kapja a gyogyszert, ami otthon jopar ezerbe kerult havonta...

Szoval ha kicsit komolyabb bajod van, azert lehet rajuk szmaitani, illetve a korhazi dolgokrol is csak jokat hallottam eddig, cak odaig jusson el az ember, ha szukseg van ra...

Na de hagyjuk ezeket a korhazi dolgokat, mert meg mindenki lebetegszik, vagy valami :lol:

tomaildi:
en nem merem nezni a One born every minute -t, mert elegge vizualis alkat vagyok, aztan csak beparaznek. Igy meg most meg buszkelkedhetek, hogy semmi felsz nincs bennem :lol: (persze,ami kesik, nem mulik :roll: ) megbeszeltem pocilakoval is hogy hamar, szepen egeszsegesen ki fog bujni... :)

Dorka 75:
a 4ds UH val nem gond ha mar 30hetes vagy, csak annal szebb emberszerubb babafotot lathatsz! :) Ugyhogy megeri turelmesen varni :) a kepfeltoltessel az lehet a gond, hogy tul nagy a kepformatum. allitsd be kepmeretet ahogy irja, 400x600 pixelmeretre es akkor fel tudod tolteni.

Majd meg bekukkantok a heten, addig is udv mindenkinek!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Szia Adrika, üdv közöttünk. Én Bucks-ban élek.

Ha jól értelmezem, akkor ugye már regisztráltatok helyi rendelőben?

Korábban írtam, hogy én pont hogy meg vagyok elégedve az itteni terhesgondozással, sőt, örülök, hogy itt fogok szülni. Szóval mielőtt bármi is történne, nehogy elkeseredj a legelején :)

Mivel foglalkozol?

Látom feljött a foci. Én nagy Wycombe szurkoló vagyok, régen az idegenbeliekre is jártunk, most már csak a hazaiakra (mióta babát várok).

A One Born Every Minute-et ám nehogy túl komolyan vegyétek. Nyilván csak az extrémebb eseteket mutatják (otthon is vannak ilyenek), ha minden sima lenne, akkor nem lenne olyan érdekes nézni. A keddiről épp meccs miatt lemaradram, de majd neten megnézem.

Dorka: Esetleg másik városban nem találtok 4d-s stúdiót? A 30. hét annyira nem vészes, ha korábban nem lehet megoldani. Megint keresgettem egy kicsit és másik helyet csak Ipswich-ben és Cambridge-ben találtam :(

A képekkel valószínű az a baj, hogy óriási méretűek (x ezer pixel). Valami programmal méretezd át őket. Én Infranview-t használok, teljesen ingyenes és megbízható progi, nagyon sok éve használom. Guglival keress rá. Vagy bármi más hasonló program.

Szia Mariann!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D Továbbra is megy a drukk, hátha Matt baba rájön, hogy lassan ki kell bújni. Azért van még pár napja :)
picilulu
 
 


Sziasztok!

Udv, Adri! En mar 8 eve eltem itt, amikor regisztraltattam magam egy GP-nel. Sose volt komolyabb betegsegem, nathas is ugy kb. 2-3 evente egyszer voltam, ugyhogy nem voltam raszorulva. Na, meg amiket hallottam, azok utan jobbnak is lattam sajat magamat gyogyitani. Klasszikus pl.: a ferjemnek nagyon fajt a laba (saroknal) es en hiaba mondtam neki, hogy a cipoje miatt van, nem hitt nekem, elment a GP-hez. A GP sarokfajasra felirt neki antibiotikumot. :shock: O is kezdett gyanakodni, hogy ez hulyeseg, ugyhogy elbaktatott az anyukaja baratnojehez, aki ostheopath es megkerdezte, hogy szerinte mi ez. A no ranezett a ferjem cipojere es azonnal mondta, hogy ezt a cipot ki kell dobni. Persze neki azonnal elhitte es nehany het mulva, miutan mas cipoben kezdett el jarni, semmi baja nem volt. :roll:
Szoval, en akkor regisztraltam, amikor a terhessegi teszt pozitiv lett. Akkor mar muszaj volt. :wink: A recepcios majdnem dobott egy hatast, amikor megtudta, hogy mar 8 eve az orszagban elek es eddig meg nem voltam regisztralva. :lol:

A terhesgondozasrol meg nekem az a velemenyem, hogy a magyart es az angol ossze kene adni, atlagolni es akkor pont jo lenne. :lol: Szoval, a magyar szerintem is ijesztgetos es maceras, az angol meg mar tul lezser. Valahol a ketto kozott lenne tokeletes.
En otthon szultem, szoval mind a ket terhesgondozast kiprobaltam. Amikor otthon ultem a varoban a dokira varva es hallgattam a tobbi kismama beszelgeteseit, teljesen hulyenek ereztem magam. Annyira profik voltak terhesseggel jaro latin kifejezesekben, mindenfele adatokban, hogy csak lapitottam, felkaptam egy magazint, azt olvasgattam, nehogy kerdezzenek tolem valamit, mert csak ertetlenkedve bamultam volna rajuk. Tisztara olyan volt, mintha egeszsegugyi dolgozok szakmai nyelven folytatnanak tarsalgast. Szoval, ez is mutatja, hogy otthon mar egy kicsit tulzasba viszik. Azert itt meg szerintem a masik veglet. A lenyeg szerintem, hogy foleg a terhesseg vegenel esznel kell itt lenni, mert kepesek par perces fajasokkal is hazakuldeni, mondvan, hogy ma ugysem szulsz meg meg, nem megy az olyan gyorsan. Szerintem itt mindenkeppen ott kell lennie a parodnak es mivel neked mar akkor nem lesz erod, neki kell talpraesettnek lennie es eroskodnie, kulonben nem foglalkoznak veled. Mindig telthaz van itt a szuleszeteken es akit tudnak hazakuldenek, hogy ne foglaljak az agyakat. :roll:
Az egyik baratnom is bement a korhazba reggel, mert erezte, hogy eljott az ido es haza akartak kuldeni, mondvan, nem lesz az meg olyan hamar, majd jojjenek vissza masnap. Ok nem hagytak magukat es meg ez volt a szerencse, mert aznap du. mar meg is szuletett a babaja. Ha hazamennek, lehet, hogy otthon jon ra a szules vagy feluton a korhazba menet.
Ezzel nem ijesztgetni akartalak, neked meg ez a resze ugyis kesobb lesz, csak jo ilyenekre figyelni, mert akkor sok kellemetlensegtol kimelheted meg magad. Ezt Mariannak is szerettem volna mar irni, hogyha ugy erzi, eljott az ideje, ne engedje magat lerazni!

Picilulu, neked meg mindig elfelejtem irni, hogy a ferjem sokszor dolgozik High Wycombe-ban. Bar lehet, hogy meg regebben irtam, csak ennyire szita az agyam. :oops:
Tudom, hogy az meg joval odebb van, de majd ha a picurkad iskolajelentkezesi lapjat kell leadni, vigyazzatok, hogy melyik kornyeken laktok! A ferjem haverjanak a lanya egy olyan suliba kerult, ahol az osztalyukban o volt az egyetlen angol gyerek es igen csak eltertek az altalanos brit tananyagtol. Nagy nehezen sikerult elintezniuk, hogy egy masik suliba keruljon a kislany, mert nem ertekeltek, hogy brit keresztenykent a kislany a Korant tanulja az iskolaban. Szoval, majd nezzetek korul alaposan iskolakezdesre es akkor olyan kornyeken lakjatok, ahol a kozelben levo sulikban zomevel angol gyerekek jarnak! Persze lehet, hogy mar ilyen kornyeken laktok, akkor nem szoltam semmit. :oops: Tudom, furcsa, hogy itt ilyenekre kell figyelni, mert otthon pl. a mi varosunkban nem is tudok olyan iskolat mondani, ahova nem szivesen iratnam be a gyerekemet. Persze valamelyik jobb hiru, mint a masik, de azert ilyen extrem esetek nincsenek.

Ildi, vettetek olyan zenes-tornas-tancos DVD-t Marcinak , amit egyszer emlitettem? Lolli nagyon rajuk volt kattanva, de mostanban mar nem fontos, hogy mozgas is legyen, csak zene kell neki es menetel korbe a nappaliban dobbal a kezeben. Neha mar a fejem szetmegy a nagy zenebonatol. :lol:
Tanacsra szorulok es teged peceztelek ki, mint tini fiuk anyukajat. :lol: Szoval, mit lehet egy 12 eves fiunak venni aprosagot? A Lolli szulinapjan nagyjabol az o korosztalya lesz, de akad ket idosebb teso is. A leanyzonak van otletem, de a sracnak fogalmam sincs mit lehetne venni. Tenyleg valami aprosagra gondolok, tombolahoz kene. Ugy szervezem majd, hogy bunda lesz az egesz, mindenkinek kitalalom elore, hogy mit nyer. :wink: A picik ugyse fogjak eszrevenni, hogy nem veletlenul nyertek. Csak ugye ugy szeretnem, hogy mindenki nyerjen valami aprosagot. A tobbieknek konyveket meg ontapados-filctollas foglalkoztato fuzetkeket vettem. Na, ne gondoljatok nagy felhajtasra, nem mereg draga nyeremenyekrol van szo, de megis olyanok, aminek szerintem a picik orulni fognak! Viszont fogalmam sincs, hogy egy 12 eves sracnak milyen aprosagnak orulne.
Remelem, Ildi tudsz segiteni. :)

Csajok, annyi mindent irtatok, hogy mar nem is tudom mire kene meg reagalnom. :oops: Szoval, bocs, ha valamit kifelejtettem, de mar fel labbal az agyban vagyok.

Mariann, szerintem meg varhatnal 2 hetet is, persze tudom milyen mar a varakozas a vegefele. :wink: En meg voltam rola gyozodve, hogy tul fogom hordani, erre 3 nappal korabban jott a kiirt idopontnal. Szoval, sose lehet tudni.
Tenyleg talaltal vegul antenatal class-t?

Dorka75, a mosogatast en is utaltam pocakosan. Nekem nem csak az volt a gondom, hogy utban volt a hasam, hanem a derekam fajdult meg tole. Mondjuk a ketto lehet, hogy pont osszefugg, mert a kiallo pocak miatt valoszinuleg valami bena pozban alltam ott es az nem tetszett a gerincemnek.

Jo ejt mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Minden rendben van velunk, koszonjuk szepen a gratulaciokat es hogy gondoltatok rank.
Hat, nem azt mondom, hogy varosnezotura lesz ket babaval az elet, de jelenleg meg annyira nem huzos, mint gondoltam. Ossze kell szoknunk, ki kell alakitanunk a rendet, ebben latom a megoldas kulcsat.
Pici Erik jo baba, remelem, hogy az is marad. Tejem alig, bar erre szamitottam a Kristoffal gyujtott tapasztalataim alapjan. Most nem idegesitem magam rajta, amit tudok megprobalok, hogy ez a kicsi legyen es maradjon is, de felkotni magam nem fogom. A korhazban meg biztam benne, hogy beindul, de a harmadik napon el kellett kezdenem potolni tapszerrel, mert Erik kezdett besargulni es aluszekony is volt, nem igazan volt egy szopogep aznap, igy fejtem (nem nagyon volt mit) es o kapott tapszert is, mert nem akartam bent ragadni vele emiatt meg napokig. Nah, azota sem tortent meg a belovelles, 20-30 ml van a ket ciciben egyutt, ezt kiszopizza kb haromnegyed ora alatt, majd siman bevag ra 60 ml vizbol keszitett tapot. Amilyen kicsi ez a legeny, olyan jo az etvagya.
Nem banom. Nem szuletett tul nagy sullyal, szamomra sokkal fontosabb az, hogy szepen nojon, erosodjon. Amig belefer az idombe, addig jatszom ezt a szoptatas es potlas dolgot, ha egyedul maradok, mert Feri dolgozni kezd, akkor kizart dolog, hogy lesz idom egy orakat ulni harom orankent Erikkel, mert Kristoffal is sokat kell foglalkoznom.
Hala Istennek feltekenyseg nincs, csak erdeklodes a teso iranyaban. Illetve nagyon apas lett, ami tok ertheto, de engem megis erzekenyen erint a dolog. Idonkent bogok is picit emiatt.
Van mar jopar fotonk, de nem sok van feltoltve a gepre, illetve megszerkesztve, mert nincs ra idonk. Netezni sem szoktunk, ha tudunk a babaktol, akkor inkabb alszunk egyet. :D
De ezeket azert megmutatom:
Kép
Kép
Vendég
 


Mariann!
A szulestortenetem ne tantoritson el, mert azt hiszem, hogy en meg mindig szerencses vagyok a rovid vajudas miatt. Gyanitom, hogyha az a tipus lennek, aki 12-24 orakat vajudik (merthogy ez gyakoribb szerintem, mint a 2-3 oras vajudasok, amiket en produkaltam), akkor inkabb valasztottam volna a rovid vajudst es a kaparast. Nem szep elmekent maradt meg bennem, ez teny, de nem panaszkodom miatta senkire, mert a szoveteimen kivul errol senki, semmi sem tehet...
Ilyennel aldott meg bennunket a sors, tudod Anyukam negy gyermeket szult, harom szules utan szukseg volt nala is eu-i kuretre, mert ugyanolyan carul valt le a lepeny, mint nalam.
Az alatas hianyt nem banom, nem szadizni akartak, hanem egyreszt gyorsan kellett cselekedni, masreszt nagyobb csapas lett volna egy szep es gyors szules utan altatni a kuret miatt, ugyanis akkor tuti egy napig rosszul lettem volna. Nem is tudom, hogy csak kuret miatt szoktak-e altatni. Es azt meg utolag hozzateszem, hogy tenyleg szukseg volt ra, jobban jartam volna, ha Kristof szuletesekor is eszreveszik es ott tullettunk volna rajta, mintsem utolag idegeskedtunk, hogy lesz-e valami bajom. Szoval a tisztitasra miattam volt szukseg.
Az meg az en egyeni szocproblemam volt, hogy ragaszkodtam az eda nelkuli szuleshez. Ha lett volna bekotve, akkor nem ereztem volna semmit, de csak emiatt mar nem volt ido bekotni. Harmadik szulesnel mar tuti kerni fogom, nem a vajudas miatt, hanem amiatt, hogy szinte biztosan lesz ismet gondom a lepennyel. nem pesszimista vagyoik, csak realis.
Az edat egyebkent azert utasitottam el, mert gyermekkent volt egy elegge elcseszett gerincvizvetelem, haromszor szurtak felre, mig vegre sikerult. Mindez tiz evesen ugy, hogy anyuekat elkuldtek kavezni, engem meg sunyiban bevittek a vizsgaloba es szo nelkul bokdosni kezdtek. Raadasul nem emlitettek, hogy gerincvizvetel utan x oran keresztul egyenesen kell fekudni, egy oraval kesobb sajat labamon engedtek mosdoba menni, aminek az lett a vege, hogy ket napig rokaztam a migren miatt es azt hittem meghalok, majd kb ket evig meg visszatero orult fejfajasom volt.
Nem vagyok hulye, tisztaban vagyok azzal, hogy edat maskepp szurnak es nem lehetnek ilyen kovetkezmenyei, megis tartok attol, hogy a gerincem kornyeken tuvel piszkaljanak. Ez van.
Szep es problemamentes szulest kivanok neked, de most kicsit ellened dolgozok. Ne haragudj meg erte, de en aztr kivanom neked, hogy 1-2 hetig meg bent maradjon a pici fiad az o erdekeben. Kell az meg neki, a terhesseg negyven het, nem 37. Mar most is szulethet persze, nem lenne baj, de en ugy tudom, hogy az utolso hetekben sokat fejlodik meg a tudo es sokat nonek, erosodnek. Annal konnyebben szulethet meg, minel erettebb, annal szebbek lesznek az elso percek, annal jobb lesz a szoporeflex, ugyesebben fog szopni, elvileg a bolcsohalal veaszelye is sokkal kisebb egy 39-40. hetre szuletett babanal.
Turelmetlenek vagyunk, az elso babat en is szivesen kirobbantottam volna 36-37 hetesen, vegul nem banom, hogy csak par nappal jott korabban. Hidd el, megszuletese utan percekkel mar messzirol lekakiltam, hogy elotte harom hetig teptem a ajam a turelmetlenseg miatt.
Most 2. babanal mar epp azert szoritottam, hogy bent maradjon ameddig meg neki is jo. Ha nem lett volna streptococusom es nem kellett volna kezelest kapnom szules elott, akkor meg a kiirt datum elott harom nappal sem inditottuk volna meg a szulest, hanem johetett volna magatol.
Es ismet cmegerositem, hogy a sulybecsles nagyon csaloka:
Kristofot bo negy kilo felettire becsultek, ha a 40. heten jon. Akkor jott es 3660 g lett.
Eriket 35 hetesen tippelte az uh 2610 g-ra. O meg bo negy hetig bent maradt, 3600 korul kellett volna szuletnie, amibol lett 3100 g. Ha ket hettel korabban jon, akkor harom kilo alatt lett volna boven es a korhazi sulyvesztes miatt talan rostokolhattunk volna ott meg egy hetet, mert 2,5 kg alatt nem engedik ki a babakat, ha jol tudom.
Csupan amiatt tippeltek oket annyinak, mert nagy fejuk es hosszu labuk volt az uh-n. Az lett eloben is, viszont palcikak. Ez szamitott fel kilo minusznak...
Nah, nem papolok tovabb, nem zaklatni szeretnelk am, csak elviselhetobbe tenni ezeket a napokat, heteket nehany tapasztalatommal.
Vendég
 


Sziasztok!

Mariann! Érdekes érzés lehet, az amikor valaki egész nap tapos odabent. Teljesen érthető, hogy emiatt inegrült vagy. Én is az lennék. Nem tudom ezen a férjek/párok/pasik, kinek mi :) miért csodálkoznak. Én már akkor ki szoktam lenni, amikor csak "megjön" és görcsökök. Azt szeretem a legjobban amikor éjjel jön, nem tudom mi van olyankor, de sokkal erősebbnek érzem azokat a fránya görcsöket. Így történt ez a múltkor is, és kínomban már csak ülmi bírtam az ágyban, közben majd meghaltam a fáradtságtól. Erre felébred Ati és megkérdezi, hogy mit csinálok (na vajon), miért nem fekszem le. Odamorogtam neki valamit, aztán még ő sértődött meg. Jófej...
De ne aggódj! Pár hét múlva már elfelejted ezeket a rugdosásokat. :) Nem lesz időd erre gondolni. :)

Picilul! Nálunk csak Ati van beregisztrálva, én még nem, éppen azon okból, amit Olive is írt. Eddig nem voltam rászorulva az itteni ellátásra, viszont most már mégiscsak be kellene regisztrálni engem is. Amúgy az elmúlt bő 2 évben mióta itt vagyok 3-szor költöztünk, úgyhogy talán jobb is, hogy eddig nem vesződtem az ilyesmivel.
Amúgy egy takarítócég alkalmazásában vagyok és egy irodaházban talarítok a belvárosban. Hát mit nem mondjak, nem az álmom, sőt, de amíg nem megy jobban az angol (mert szinte a nulláról kezdtem), meg a g.válság is ugye, addig jó ez is. Pénz van belőle és sajnos nem nagyon tudok válogatni a lehetőségek közül. Járok nyelvsuliba is, az idén E3-ból vizsgázom. Ez sem egy "nagy" szint még, de tavaly csak az E2-ben volt hely és ott kezdhettem. Évente meg csak egy szintet lehet lépni, akkor is, ha már jobban megy. Hát ez van, Azért nyitva tartom a szemem, hátha akad valami más. (Önéletrajzot is épp a héten tanultunk írni. Az élet apró örömei. :) )
Ja, és egyébként azthiszem a Te e-mail címedet kaptam meg evilanytól (Évi). Valahogy sejtettem, hogy itt összefutunk. :)

Olive! Köszönöm az információkat, mindenképpen hasznos lesz. Hadd kérdezzem meg, hogy az otthoni és itteni terhesgondozást, hogyan tudtad összeegyszetetni? Ide is jártál meg oda is? Vagy hogy volt?
Olvastam pár régebbi üzenetet, és volt egy, ami mellett nem tudok elmenni szó nélkül. Az a bizonyos eset, amikor a kislányod beteg volt és a doki nem akart neki felírni kúpot, merthogy az barbár kelet-európai módszer. Ezen nagyon le voltam döbbenve. Hát, ha én lettem volna ott megmondtam volna a dokinak, hogy jólvan öreg, tudjuk, kelet-európaiak vagyunk, a gyerek is az, így mi bírjuk a barbárkodást, úgyhogy írjd csak fel azt a kúpot. Egyébként nem valami indiai vagy pakisztáni sarlatán volt a doki? Már csak az irónia kedvéért... :)

Ananácska! Nagyon helyes kispasijaid vannak :)

Na megyek, lassan készülöm kell melóba.
Szép napot Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Én csak azért ajánlom, hogy mielőbb regisztráljatok dokinál, hogy ha SOS van, akkor ne legyen semmi fennakadás. Fogorvosnál ugyanez a helyzet.

Egyébként engem nem fogadtam a "körzeti" rendelőben. Utána felhívtuk azt a helyet ahol a férjem van bejelentve (a város másik részén van, nem is tudom hogy került oda), s ott semmi probléma sem volt.

Olive: Lehet, hogy írtad hogy a férjed sokszor dolgozik itt, de sajnos nem emlékszem, viszont nekem is tiszta szita az agyam, szóval kvittek vagyunk, hihi.

Köszi a tanácsot a sulival kapcsolatban. Egyelőre iskola szempontból jó környéken lakunk, megnéztük hogy hova tartoznánk és semmi probléma. Viszont ki tudja, hogy lesz-e námbör tú mire oda jutunk, ugyanis akkor valószínű költöznünk kellene. De majd akkor figyelünk erre a szempontra is.

Ananácska, köszi a képeket, nagyon édesek. Gratulálok ismételten, a két kisfiú irtó aranyos együtt. Írtad, hogy a harmadik napon elkezdted pórólni tápszerrel mert nem jött a tejcsi. Addig mit eszik a baba? Bocs ha oltári nagy hülyeséget kérdezek.

De jó, hogy péntek van, már irtóra elegem van a szemben ülő kolléganőből. Egyszer befogná a száját 1 percre!!! Tegnap összeszámoltam, hogy már csak 37-szer kell bejönnöm, juhéj! A munkával egyébként semmi probléma, de az előbb említett nőt nagyon nehéz nem kinyírnom :D

5 és fél óra múlva meglessük a picurt, már úgy várom!!!!!
picilulu
 
 


Picilulu:
az ujszulottek az elso 2-3 napban elvannak javareszt a semmirol. Pontositok: a legtobb kismaminak mar van eloteje terhesseg alatt, illetve szules utan az megindul, ez meg inkabb atlatszos, hig par cseppnyi ize. Nagyon keves, szerintem merni sem lehet. De ennyirol elvileg egy atlagbaba mar elvan az elso napokban. Max meg vizzel itatjak, van, ahol cukrosvizzel. Ha nagyon szoptataspartiak akarunk lenni, akkor ezeket is kanalazni kell, hogy ne talalkozzon a gyerek cumisuveggel, csak a cicivel.
Persze a baba minel tobbet van cicin ilyenkor, hogy minel tobb elotejet kapjon es minel jobban beinditsa a szoptatas a tejet. Nah, de az sem jo, ha sokat van cicin, mert ha felazik a mellbimbo, akkor kisebesedik es lesz sirva szoptatas belole.
Meg egyebkent sem realis egy ujjszulottol elvarni, hogy sokat szopja aktivan a szinte ures mellett, ugyanis az elso napokban nagyon aluszekonyak, ezert is vannak el kaja nelkul is.
De ez az elmelet, ami nekem egyik gyereknel sem mukodott.
Lehet, hogy en csesztem el valamit.
Kristof nagy sullyal szuletett, eros baba volt es o fel nap utan mar nem volt aluszekony, enni akart, orditott, mint akit nyuznak az ehsegtol. Neki mar masodik nap potolni kellett, mert nullat aludt, be sem volt hajlando kapni a cicimet, nem is probalt szopni, csak sirt az ehsegtol.
Erik nagyon szepen szopik, erosen, kitartoan, szereti is a cicit jobban, mint az uveget. Most jol ki is takaritottak szules utan, biztam benne, hogy sikerul tejet csinalni. De nem indult be normalisan. Most probaltam jatszani, hogy csak elotejet kap, amig nem lesz normalisan sok tej, de hiaba probalkoztam, csak vizet adtam neki, harmadik napra besargult, potolni kellett, nem mertem nem etetni, itatni.
Mondjuk meg most is eheztetne, mert bar megteszek mindent, de igy, 8. napra sem tudnek neki eleget adni, ha nem potolnek.
Szoval kb mar egy csomo sulyt veszitett volna.

Nah, mindegy, en csak teszem, amit az osztoneim sugnak es lesz, ahogy lesz, a gyerek ne legyen ehes es legyen egeszseges. :D
Vendég
 


Huh, ennyit szules ota nem neteztem osszesen, mint ma. Meg kepeket is volt idom feltolteni.
Meg nehany:
Az elso foto
Kép

Egy naposan Anyaval
Kép

Indulunk haza
Kép

Ellazulva hat naposan
Kép

Apa erre mar megtanitott
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ananacska, ez az utolso kep, a cumisuveggel, egyszeruen zabalnivalo! Nagyon tunderi a pici fiad! Nagyon megorultem, hogy tettel fel kepeket is.

A tej-tapszer ugyben ha valaki, akkor en megertelek, ugyanis mi ugyanezt jatszottuk el Lollival. Csak meg hozzajott az, hogy nem is szivott rendesen, mert ahogy bekerult a cici a szajaba, 1-2 perc es aludt. :roll: Na, meg 1 het utan jottek a hasfajasok is, ami kb. 3 honapig tartott. A bukasrol meg ne is beszeljunk. Engem az keszitett ki a leginkabb, a hasgorcsokkel otvozve. Az anyatejtol volt a legrosszabbul, sokszor mar azon gondokoztam, hogy erdemes-e eroltetni, mivel szemmel lathatoan szenvedett tole. Legtobbszor szopi kozben mar a mellemen visszajott minden. :( Engem is nagyon megviselet, de masodik babanal mar en is maskepp fogom latni a helyzetet es nem fogok rajta annyit gorcsolni, mert most mar tudom, hogy igy is, ugy is felno a baba es nem kell meg magamat is kinoznom a lelkiismeretfurdalassal. Azert szoritok, hatha megis beindul majd a tejed. Rengeteget igyal, persze ez sem garancia, de hatha segit.

Adri, pont a kupos eset utan kaptunk az NHS-tol egy kerdoivet, hogy mi a velemenyunk az out of hours service-rol, mivel ez vasarnapi nap volt. A mi velemenyunkben aztan nem volt koszonet! Szerintem ilyen panaszaradatot mar regen zuditottak rajuk. :lol: Szoval, azert nem hagytuk szo nelkul.
Megmondom oszinten, nagyon elromlott ebben az orszagban valami az elmult 10 evben, de lehet, hogy meg regebben kezdodott. A ferjem erzi ezt a legjobban, mivel o egesz eletet itt elte le. Nekunk rengeteg idonk megy el telefonalgatasra, levelirasra, mivel szinte semmit sem sikerul egybol elinteznunk. Most is mar 2 heten belul harmadszor jott ki a telefonszerelo es talan most mar lesz vonalunk. Az NTL "nagyvonaluan" felajanlott erre a 2 hetre 5 Font kedvezmenyt. Egy kicsit sokkal tobbe kerult nekunk ez a kar, mivel minden hivast a mobilrol kellett bonyolitani, Hiaba vannak a ferjemnek ingyenes percei, azok csak a maganbeszegetesekre jok. Minden hivatalaso szervet azon a specialis szamon lehet csak elerni, ami a vonalas telefonrol helyi hivasdijjal mukodik, viszont mobilrol egy vagyon. Nekun sokszor kell ilyet hivnunk (kulonosen amiatt, hogy Angliaban meg szamlazni se tudnak normalisan, emiatt a viz-, gaz- es villanytarsasagot is allandoan hivogatjuk, na meg a bevandorlasi hivatal hivasa is egy kisebb vagyon volt mobilrol). Szoval, az az 5 Font hol fedezi nekunk a meghibasodasbol eredo koltsegeinket?! Na, ezt sem hagyjuk annyiban, mert miert fizetnenk 2 hetig telefonszamlat (allando havi dijunk van ingyenes percekkel), ha nem is tudtuk hasznalni?!
Bocs, hogy most ilyen morcos es pesszimista vagyok, de mar kezd elegem lenni, hogy masok hiabaja mennyi idonket es penzunket rabol el. :twisted:

Picilulu, borzaszto egy ilyen kollegano, nekem tanulom volt ilyen, amikor meg dolgoztam, de azzal az volt a szerencse, hogyha mar nagyon elegem volt belole, hazakuldtem. :lol:

Adri, a terhesgondozast meg majdnem elefelejtettem. Eloszor a 9. heten utaztam haza, mivel csak a 13. hetre kaptam UH-ra idopontot itt Angliaban es mi a 10-11. hetemen mentunk kulfoldre nyaralni. Amikor leszerveztem, akkor meg nem szamitottam a pocaklakora. Nem mertem ugy kulfodre utazni, hogy elotte nem latott doki, mert ha veletelenul mehen kivuli lett volna, akkor nehogy pont kulfoldon, a nyaralas kozepen keruljek korhazba. Szoval, a 9. heten a nyaralas elott hazautaztam es elment otthon dokihoz, meg UH-ra. Mivel minden ok volt, utana elmentunk nyaralni. Bar, nem volt nagy elmeny, vegigrokaztam az egesz nyaralast. :oops: :lol:
Aztan itt mentem a 13. heten es a 21. heten UH-ra, na meg kozben es utana az angol midwife-hoz jartam. Aztan azt hiszem a 30. heten utaztam haza es attol kezdve otthon jartam a valasztott dokimhoz es terhesgondozasra is. Ez nekem igy tokeletes volt, mert pont kimaradt a magyar terhesgondozasbol az elso 2 trimeszteri sok macera. :wink: Otthon meg 4 terhesgondozos pecset kellett, meg a doki igazolasa, hogy megkapjam a szules utan jaro egyszeri segelyt. Nem tudom pontosan mi a neve, talan sokan kelengyepenznek hivjak.
Aztan ert meg egy kellemes meglepetes. Otthon van ING-s eletbiztositasom es kb. 500 Fontot fizetett, mivel csaszaros voltam. Erre nem is szamitottam. Eszembe se jutott, csak a biztositasi brokerem szolt, hogy ez jar, amikor jott gratulalni es babat nezni. Nekem minden szempontbol bejott ez a magyarorszagi szules. Meg a hivatalos papirugyintezes is egyszerubb volt, mintha itt szultem volna. Igy rogton megvolt Lollinak a lakcim kartyaja, a TB kartyaja, otthon is azonnal lett gyerekorvosunk, a magyar utlevelet is helyben mindenfele felar nelkul el tudtuk intezni. A brit utlevelet meg tok egyszeru volt itt Angliaban, nem is kellett sehova se menni, postai uton inteztuk az egeszet.
Arrol nem is beszelve, hogy en sokkal nagyobb biztonsagban ereztem magam es nem is feltem a szules miatt, mivel a sajat, valasztott dokimnal szulhettem, aki mar gyerekkorom ota ismer es megbiztam benne. Itt mar elso perctol kezdve nem volt bizalmam a dokikhoz. Igaz, hogy csak ketszer talalkoztam veluk, de meg azt is kihagytam volna az eletembol. Akkor nyugodtabb lett volna a terhessegem. Viszont ahhoz hozzasegitettek, hogy a magyarorszagi szules mellett dontottem. :roll: Azt hiszem korabban mar leirtam, hogy miert nem voltam veluk megelegedve, a tobbieket mar nem akarom ezzel farasztani.
Persze valakinek meg az itteni szules jon be, ugyhogy nem vagyok mervado. En az biztos, ha lesz masodik babank, ot is otthon fogom szulni. Csak az mar egy kicsit bonyodalmasabb, mivel mar itt van Lolli is nekunk es ha eppen iskolas lesz, akkor bonyolodik a helyzet. Na, meg anyukameknal csak egy + haloszoba van es azert az nem a legkenyelmesebb megoldas, ha az ujszulottel egyutt 4-en egy szobaban aludnank. :roll: Szoval, a kivitelezest meg at kell majd gondolni. :lol:

Megyek, mert mar megint hosszura sikerultem es ram fogtok unni. :wink:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szia Bea,

Millio Gratulacio!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Olvastam a torteneted csak nem volt idom irni!!!!!!!Nagyon cuki a 2 fiu egyutt!!!!!Csak apa hinyzik rola!!!!! :lol: :lol:
Orulok hogy ismet ilyen "konnyu" szulesed volt!Nagyon irigyellek!!!

Nekem Zoé vasarnap tolti a 9 honapot!Repul az ido!!!Ugyes kiscsaj.

Kb. 2 het es megyunk vissza. :cry: :cry: Talan ott kicsit tobb idom lesz es tobbet tudok irni.
picizoe
 
 


Sziasztok!

Ananacska! Gynyoru a pici fiu! Es egyutt is nagyon edesek! Pont akartam mar kerni, hogy ird le milyen 2 picivel. Ettol tartok egy kicsit. Nalunk Lara nagyon apas, bar a pocakom novekedesevel egyre anyasabb, mintha erezne, hogy ki kell hasznalni minden egyutt toltott percet, mert ha meglesz Kevin, biztos, hogy kevesebb jut ra. A szopis kinlodast, mintha en irtam volna amikor dzsena szuletett. Akkor meg 6 napig kellett korhazban maradni, be is lovellt a tejcsi, rengeteg volt, de ahogy hazamentunk, 2-3 nap mulva mar csak 3 orankent 10 ml volt a 2 cicimben. Dzsena is rajott, hogy hiaba szivja, ugyse jon, igy aztan meg sem probalta, be se kapta a cicit, hiaba kinaltam neki. Akkor nagyon lelkiismeretfurdalasom volt, mert vegig a terhesseg alatt arra keszultem, hogy min. 6 honapig csak szoptatni fogom. Laraval egy kicsivel jobb volt, O 5-6 hetig csak szopizott amikor ugy gondolta, hogy mostmar a duplajat szeretne enni, de a szervezetem nem igy gondolta, ennyire volt csak kalibralva. Igy aztan reggel este szopizott, meg 3 honapos koraig. De Kevinnel en sem fogok mar annyit gorcsolni, akarmennyire is szeretnem majd szoptatni, ha nem megy, nem eroltetem.

Mariann! Mar neztem, a "kozelben" Ipswich-ben van meg 4d, de az is masfel oranyira van kocsival. Ugyhogy valoszinuleg kivarom akkor a 21-et. Addigra mar jo nagy baba lesz! a kepfeltoltessel meg benazok, csak most nincs se idom, se turelmem. :oops: Azt hittem, hogy csak az en babam el ejszakai eletet bennt! :) Ahanyszor fordulok ejjel, annyiszor ebred fol, es annyiszor rugja szet a haz oldalat. A hatonfekvest pedig kulonosen utalja, akkor irto nagy rugkapalast levag. :)

Picilulu! A multkor kerdezted, csak elfelejtettem valaszolni! :oops: Abban a szerencses helyzetben vagyok, hogy nem dolgozok! Dzseni 8 honapos volt, amikor az anyagiak miatt muszaj volt visszamennem dolgozni. Amikor Lara megszuletett es utana nem sokkal kikoltoztunk, a ferjem hallani sem akart arrol, hogy dolgozni kezdjek. Kb 1 eves volt, amikor ujra felhoztam a temat, de akkor pedig mar eldontottuk, hogy johet a teso, tehat megintcsak itthon maradtam. Akkor nagyon el voltam szomorodva, mert nem voltam soha egy otthonulo tipus, de mostmar nem banom. Most latom, hogy mennyi mindenrol lemaradtam, amikor Dzsenike kicsi volt. Ha az anyagiak nem szolnak kozbe, akkor csak akkor megyek dolgozni, ha Kevin betolti a 2 evet. Addigra fog Lara is mar suliba menni. Szamomra ez igy eleg ijeszto, nagyon hosszu ido, de kitartok!

Olive! Az a nyamvadt mosogato pont a koldokomig er! :lol: Ha odahajolok nyomom a hasam, ha figyelek ra, akkor pedig kerdojelbe csavarodva mosogatok! sehogy se jo. De a ferjem, meg a nagylanyom fel szoktak hetvegere menteni alola! :lol:

Mennem kell, fo az ebedem, mar igy is 3x futottam neki az irasnak, mire befejeztem! szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok !"

Annyit irtatok, hogy mar- mar lehetetlen kovetni :D

Ananacska gyonyoru baba Kristof. Es nekem is a cumisuveges kep a favoritom :lol: Orulok hogy minden rendben van veletek
:)

Dorka el is felejtettem megkoszonni a multkori szilvasgombocot :D
Hat felve merem bevallani, hogy nekem mosogatogepem van :oops:
De ez volt az egyik ok, hogy ezt a lakast valasztottuk :lol: .
De mikor terhes voltam nekunk se volt, szoval aterzem a helyzeted .
Mit foztel ma ??? :lol:

Picilulu en nem vagyok focirajongo, csak most ez akkora szenzacio, hogy a Carlisle United megy a Wembleybe, hogy nincs ember aki ne tudna rola itt Carlisleban . Meg az angoltanarom is mondta : )
Meg par meccsen voltak kint apaval a fiuk.
Az en nagy kedvencem a forma 1 es ket het mulva kezdodik vegre egy ujabb ideny :lol:
Az One Born every minute-ra veletlen kattantam ra, es csak az osszehasonlitas kedveert neztem meg, kivancsi voltam mit adnak le a TV-ben .Vegulis egyik sem volt igazan extrem eset, csak magukra a midwife-ra voltam kivancsi .

Olive Draga, megkerdeztem az illetekes gyermekeimet, es halvany fingjuk sincs :lol:
Hazi tombolat meg sose csinaltam... van valami olyasmi amiert nagyon rajong a kissrac ?? Mint pl az en gyermekeim fociorultek, igy focilabda, zaszlo , sipcsontvedo , csuklopant, treat- bag , bogre persze mind-mind az imadott focicsapat logojaval :lol: Szoval puhatold ki mire van rakattanva a kisgyerek, es biztosan talasz valami aprosagot par fonter, amiert a kissrac oda-meg vissza lesz :lol:


Adri te is Esol kurzusra jarsz ha jol vettem ki az irasodbol. Te mennyit jarsz 1 heten ?
Milyen osszeteteluek az osztalytarsaid ? En E1 -ben kezdtem szeptemberben, aztan atkuldtek E2-be november vegen , most meg ugy dontott a tanarunk hogy mar E3-as anyagot is vehetunk. Ugyhogy en aztan nem tudom milyen szinten is jarok
8)

Jelentkeztem egy melora, 2 hetmulva kiderul bevalasztottak- e es mehetek inductionra :lol:

Na tovabbi szep napot mindenkinek !!

Apropo MAriann mi ujsag feletek ???

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Véletlenül bukkantam "rátok" és már hetek óta készülök írni,csak vmiért ez sose jött össze.

A helyzet az,hogy április első hetében költözünk Londonba.Uram október óta él kint.
Én rettenetesen félek ettől az egésztől és nagyon jól esne ha bíztatnátok egy kicsit.

Hirtelen azt se tudom,mit vigyünk magunkkal...????????Ti hogyan oldottátok meg a költözést?Elvégre nem csak egyszerűen egy másik városkába történő költözésről van szó!

Gyerekeknek mi kell?Útlevél?A gyerekdokitól kell kérnem vmit?

üdv:Reni

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok!

Van egy kis idom, ugyhogy ma is beneztem. A nagylanyom hihetetlen tarsadalmi eletet el, mostmar lassan minden hetvegen itt alszik valamelyik baratnoje. A mostani kislany legalabb magyar es semmi macera nincs vele. :D

Ildi! Tegnap foztem milanoit a kis csaladnak (kicsit felturbozva, sonka helyett daralthusival :lol: ), mivel en nem szeretem magamnak pedig spenotfozeleket tukortojassal. Ezt Laran kivul a tobbiek nem szeretik. Szegeny Laram bajban is volt, mert a kis tanyerjaba kiszedtem neki a milanoit, amit kanalazott maganak, de nem tudott ellenallni a spenotnak sem, ugyhogy felvaltva ette a tesztava, mint egy kis fioka nyitogatta a szajat, hogy ker fozeleket is! :lol: Mara is maradt ezert van most idom netezni. Vasarnap egyebkent majdnem mindig huslevest fozok, rengeteg zoldseggel. Egyszeruen imadom! De ezt most holnapra halasztom, masodik fogas pedig toltott csirkecomb lesz, talan kukoricasrizzsel. Ma csak valami sutit sutok mindjart, hogy legyen egy kis nasijuk, de meg nem dontottem el, hogy mi legyen. Gondolkoztam a kakaoscsigan vagy a kokuszos meglepetesen. Majd szavazasra bocsajtom a kerdest! :P Te mi jot fozol? Sokszor bajban vagyok, mert vagy nincs otletem, vagy nem kapok hozzavalokat itt. :cry: (pl imadom a karalabelevest, de itt megcsak nem is tudjak mi az a karalabe)

Picilulu! Milyen volt a babo? A mozi? Nagyon kivancsi vagyok! Biztos hihetetlen elmeny!

Udv Reni! Szegeny! Ne aggodj! Nem olyan szornyu, mint elsore latszik! Nalunk is ugy volt, hogy a ferjem 3 honappal hamarabb jott, hogy elokeszitse a terepet! :D Ciki, nem ciki, eleg csehul alltunk anyagilag, ugyhogy O busszal jott ki, mert nem volt sulymeghatarozas, ingyen lehetett hozni 2 borondot, minden tovabbi borondert pedig 2000 ft-ot kellett fizetni, ugyhogy O 4 nagy csomaggal jott ki, eleg sokmindent kihozott. Aztan amikor en jottem a gyerekekkel repulon, en is hoztam 3 db 20 kg-os borondot + fejenkent a 10 kg-os kezipoggyaszt. Ezek a cumok csak par hetig voltak elegendok, aztan szepen elkezdtunk bevasarolni! :cry: De ha jobban alltok anyagilag, van egy telefonszamom, az Arva Transz, ok vallalnak koltoztetest is, amikor mar egy kicsit jobban alltunk, mi is hozattunk ki veluk egy csomo cumot. Papirok! Ami nagyon fontos! Legyen mindenkinek utlevele vagy plasztik szemelyije, szuletesi anyakonyvi kivonat, hazassagi anyakonyvi kivonat, es a gyerekeknek az oltasi konyve!!! Lesz itt tobb juttatas ami jarni fog nektek ill a gyerekeknek, de mindenhez kerik az eredeti szuletesi anyakonyvi kivonatot es utlevelet. Az oltasi konyvben pedig latinul vannak az oltasok, azt le fogjak fenymasolni es az alapjan fogjak a gyerekek kapni itt a tovabbi vedooltasokat! Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de ahogy beugranak a dolgok, majd irom. Pl. a ferjed tudja, hogy milyen juttatasokra vagytok itt jogosultak? stb.

Most mennem kell, mert Laram nagyon nem fer a borebe! :lol: Szep napot mindenkinek! (nalunk 2 napja szakad az eso! Napocskat szeretnek mar! :lol: ) Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!


En is egy kicsit biztatni jottem Renit :D
Udv a korunkben :lol:
Csatlakozom Dorkahoz, nem olyan rossz itt kint :) .
Az Arva Transot en is csak ajanlani tudom, mi nagyon sok cuccunkat kuldtuk ki veluk, korrekt, megbizhato ceg .Haztol-hazig viszik a cuccot, raadasul mi a vilag vegen lakunk es ide is elhoztak a csomagokat .
A benefiteket viszont csak 1 ev folyamatos munkaviszony utan tudjatok igenyelni .Kiveve a child benefitet, az automatikusan jar . De otthon meg kell szuntetni a csp folyositasat. A child tax meg a working tax csak 1 ev munkaviszony utan igenyelheto.
Es ha jol ertem a ferjed fel eve dolgozik kint. Szoval Te meg nemigen tudsz elmenni dolgozni, igy eleg huzos lesz az elso fel evetek .Kiveve ha van megtakaritasotok.

Csongort majd idovel ha berendezkedtetek el tudod vinni nurserybe ,3 eves kor utan 15 ora jar hetente ingyen, egyebkent egy fizetes ramegy ha egesz napos esetleg, mert beiratni suliba keso, de jovore kezdheti .
:lol:
Majd szep aprankent adagoljuk az elmenyeket ne felj, ez itt nekunk kelet -europaiaknak, a kanaan :lol: Kiveve az ugyintezest, az rosszabb mint otthon :lol:

Apropo, menyire tudsz angolul ?

Dorka, en is mindig kinlodok mit kene enni, es raadasul minden nap fozok, mert a csaladom hihetetlen mennyiseget pusztit :lol:
A karalabet meg csak a River Cottage musorban lattam, boltba meg en sem . Azt se tudtam idaig, hogy irjak- hivjak angolul ...Pedig imadom a zsenge zold karalabet nyersen enni :lol: Na majd ha juniusban megyunk haza akkor kifosztom a piacot :lol:
Ma a parom fozott,ove minden vasarnap, aztan ilyenkor szokott kiserletezni :lol: Almas-csirkemell a mai menu, de ez most rossz valasztasnak bizonyult a reszerol , ugyhogy ezt a receptet nem tartjuk meg :D
Ja es persze minden magyar elemiszerbolt olyan tavolsagra van tolunk, hogy egyik se szallit ide. Mar probalkoztam mindenel de meg a legkozelebbi is azt irta, hogy kiesunk a korzetbol...

Picizoe, jo lesz mar ha kicsit surubben irsz . Meg par fenykep is johet reszetekrol .Mi is csinaltunk parat, de meg fel kell tolteni aztan miniaturizalni, es majd felteszem ide. Komolyna ez az egyetlen weboldal amit hasznalok, ahova ilyen mini-kepek johetnek. Es en utalok itt macerzni a gepnel :lol:

Na mentem, szep hetveget mindenkinek, most gyonyoruen sut a nap nalunk, ugyhogy ha felebredt Mano megyunk csavarogni :)

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Picilulu!Köszi! Hát már aktuális lesz a regisztrálás mindenképp. Amúgy milyen volt a picur les? :)

Ildi!Egy héten kétszer járok. Hétfő, szerda ese 3/4 7-tők 3/4 9-ig. Hogy milyen összetételű az osztály? Kb. 10 lengyel, 1 szlovák, volt 1 cseh is, de ő már teljesen kimaradt, 1 francia, meg 1 magyar (én :) ) Hát ilyesmi. Amúgy bosszat, ez az E3-as dolog. Mert vannak dolgok, amiket én már pl. tudok és haladhatnánk gyorsabban, vehetnénk akár L1-es anyagokat is, de a sok lengyel mindig mindenen értetlenkedik és ez nagyon sok időt elvesz. Pláne a fegyelmezésük, mert egész órán lengyelül beszélnek. Sokszor elegem van már belőlük. Amúgy meg hiába tudnék jobban, akkor is E3-ból kell vizsgáznom, mert tavaly E2-t csináltam, és egy évben csak egyet lehet lépni. Nézegettem állásokat, valami irodai munkát szeretnék, de mindenhova kiváló kommunikációs, írásbeli, helyeírási képességet várnak, a szokásos feltételek mellett. Igazából nem tudom, hogy nekik mit jelent az, hogy kiváló... (Enél nem volt beleírva a telefonokra válaszolás.) Nyilván az én angolom nem az, de tudom, hogy kell kezeni a számítógépet, meg ha bármit megmutatnak, utána már egyedül is meg tudom csinálni, de ehhez nem kell anyanyelvi szintű nyelvtudás. Úgyhogy nem tudom merjek egy jelentkezni egy ilyen állásra pl. Te milyen munkára jelentkeztél?

Olive! Köszönöm az infókat, valahogy én is így tervezem majd. Ha odaérünk, akkor majd még melegében kérek Tőled pár hasznos tanácsot. Tök jó, hogy Ti már így ki vagytok okosodva a témában. :D

Dorka!Nekem is mindig fejtörést okoz a kajakínálat összeállítása. Én is szeretnék sokminent csinálni (inkább változatosat), de úgy vagyok vele, nam nem kapom meg hozzá, ami kell, akkor hogyan? Én sem láttam itt karalábét, csirkemájat is csak egyszer-egyszer. Nekem hiányzik az otthoni mustár íze, vagy néha napján a májkrém, esteleg a páriszsi felvágott... Egyébként a lányok mindenevők, vagy már csak emiatt is totóznod kell?
Amúgy az idő itt is gáz. Jó lenne már tényleg egy kis napsütés!

Na megyek, vár a vasalás! Szép délutánt Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Dorka: Hű micsoda finomságokat főztél, illetve miket főzni fogsz. Nálunk a férjem a szakács, én nagyon béna vagyok és sajnos nem is nagyon szeretek.

4D-s mozi: Hát fél órás lett volna a dolog, de másfél órán keresztül próbáltuk mozdulásra bírni a manót. Tök rendes volt a nő. A picur alig akarta kivenni a fejét a falból, ha meg sikerült végre folyadékot "teremteni" az arca felett, akkor meg állandóan ott volt a keze vagy a lába.... vagy mind a 4!!! A 150 képből kb 5 ami jó. :( Na de a lényeg hogy babóca jól van, nem sokára itt lesz velünk, telhetetlen nem lehetek. :D De fantasztikus volt látni, hogy kb hogy néz ki, teljesen szerelmetes vagyok bele :)

Reni: Én is csak bíztatni tudlak, hidd el, nem olyan félelmetes mint gondolnád. Főleg, hogy a férjed már itt él. Ha megvan már a lakás, akkor onnantól sokkalta könnyebb a dolog. Én amikor ide költöztem (a férjem angol s mindig is itt élt), akkor 1 bőrönddel jöttem és abszolút semmi sem hiányzott. Minden mást meg lehet itt is venni. Nyilván én egyedül jöttem, gyerekek nélkül, így sokkal könnyebb volt, de látom a többiek már adtak tanácsot. Minél jobb az angolod, s minél több megtakarításotok van, annál könnyebb a helyzet.

Tegnap reggel ahogy az ágyban nyújtóztam, mindkét vádlimba úgy beleállt a görcs, hogy 1 percig üvöltöttem. Nagyon nehezen tudtam kirúgni, borzalmasan fájt. Ma meg erre alig bírok menni. Remélem holnapra jobban lesz, nem leszek ennyire bicebóca. Hú semmi kedvem dolgozni menni. Már csak 37 nap!!!!

Tegnap kellett volna megjönnie a kiságynak, de a mothercare jól elszúrta. Persze azonnal visszatérítették a szombati szállítás díját, de tökre le voltam törve, mert annyira vártam. Most várhatok megint 1 hetet..... nem mintha nem lenne még 2 hónapunk, de annyira beleéltem magam!!!! :(

Thomaildi: Megy a drukk a melóhoz.

Most ettem 2 szelet hihetetlen finom görögdinnyét. Gondolkodom még a 3-on :D

Jó éjt mindenkinek, én búcsúzom mert sokat írtam, s mert valamit csinálnom kell, annyira fáj a hátam.

UI: HAJRÁ MARIANN!

KépKép
picilulu
 
 


Kép Dzsenike

Kép Lara


Kép Apa es Lara

Kép En

Sikerult kb. 2,5 ora alatt megszulni. :lol: Bar ezek nem a legjobbak, de ... Talan legkozelebb. :oops:

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Annyira kedvesek vagytok,KÖSZÖNÖM SZÉPEN!!!!!!
Szóval:a lakás már megvan-bár még laknak benne,de márc.közepén/végén költöznek.Azért április első hetében megyünk,h apának legyen ideje kicsit kipofozni,mert sajnos nem éppen 5csillagos-na de kezdetnek megteszi!

Megtakarításunk nincs,ami volt,azt feléltük az első időszakban(amikor apa kiment és még nem volt melója és nekünk sem nagyon volt itthon pénzünk csak az én kis gyes-em+a csp.)Azóta meg amit meg tudott vna takarítani apa kint,haza kellett küldenie,hogy mi se halljunk azért éhen.

Ezért is döntöttünk úgy,ennek így nincs tovább értelme!Csak szenvedünk mindannyian,de jobb nem lesz.Havonta hazajött,mert nem bírta nélkülünk-ez is egy valag kidobott pénz...

Szóval összeszedve minden bátorságomat,mondtam,h akkor megyünk utána!Azzal tisztában vagyok,hogy az első fél év lutri:vagy bejön v nem...
Ezért nem is viszünk ki bútorokat,csak ruhát+használati eszközt+a gyerekek játékait.Sógorom nagyon rendes,vállalta h kihozza nekünk.Aztán majd lesz vhogy.
Követem Dorka pl-ját a csomagok terén.Mondjuk mi WIZZAIR-rel megyünk,ott csak 10kg-os lehet a kézi-,15kg-os a feladott poggyász.Anyukám kijön velünk,úgyhogy tudunk hozni min.két kézit és feladottat is.Az egy hétre csak elég,amíg sógorom kihozza a többit,NEM?!?

Angol????????Öööööööö...hát tanultam,de nem hinném,h kint meg tudnék szólalni az első időben :(

Mindenképpen szeretnék dolgozni,amint csak lehet,de nekem ez az angol óvoda-rendszer magas...Pedig óvoképzőt végeztem,de a jelenlegi angol rendszert elfelejtették beiktatni a tantervbe :roll:

Ezzel kapcsolatos infóknak nagggyyyon tudnék örülni :lol:

És mi legyen az itthoni gyes-sel"+ csp-vel?Még mielőtt kimennénk,le kell mondanom?vagy el lehet intézni utólag is?Mondjuk,amikor már biztos,hogy kint kapok?
Még nem nagyon néztünk utána,mit lehet igényelni,mert ugyebár csak most lesz fél éves munkaviszonya kint.De elvileg van vmi ismerős,aki segít majd,de én erről még keveset tudok.

Csongor várja.Ő itthon sem járt még óvodába-nem vették fel,mert gyes-en vagyok.De lazán áll hozzá.Érti h mi-miért történik,nem csinál belőle nagy ügyet.
Gondoltam,kicsit felkészítem,milyen is lesz ott,angol környezetben,így mikor bekapcsoltam neki egy mesét a dvd-n,nem állítottam át a nyelvet,hagy nézze angolul.Na ere kijelentette,hogy márpedig ő itthon nem hajlandó angolul mesét nézni,csak majd ha Londonban leszünk apánál és most kapcsoljam át magyarra :lol:
Szóval ő elég talpraesett,nem is féltem...
Csenge viszont totál az ellentéte:szörnyen anyás,mindenkitől fél(csak azoktól nem,akivel napi kapcsolatban vagyunk)
Még csak mostanában(kb2és fél hó-ja)lendűlt be a beszédfejlődése,szóval még magyarul se nagyon tud,mi lesz vele kint???

Bocsi,ha túl hosszú lett,biztos sok ilyen terjedelmes hsz-om lesz még,mert tele vagyok kérdésekkel,félelmekkel...

Jó éjt mindenkinek!

Kép
Kép
nusyka
 
 


Dorka!

Szép pocakod van :lol:

Jaj,Lara tüneményes kiscsaj :wink:

Kép
Kép
nusyka
 
 


Jo reggelt!

Reni! Nem kell felni, igaz, hogy nehezen indulnak be itt a dolgok, de utana mar nagyon jo itt, mi semmi penzert nem koltoznenk mar haza, pedig nalunk is csak a ferjem dolgozik. Az elso ido, kb fel ev nekunk is nagyon nehez volt, de azt ki kell birni. Az Ildi irta, hogy working es child benefitet nem adnak csak 1 ev utan, de ezt mar megvaltoztattak. Mi is igenyeltuk rogton, es a beadattol szamitva visszamenoleg is kaptunk 3 honapot. Igaz, hogy 8 honapot kaptunk egyben, de majdnem 5000£ teljesen rendbetette az eletunket. Sajnos a csaladit es a gyes-t le kell mondanod, ha itt akarsz igenyelni child benefitet, mert amikor igenyled, van egy olyan kerdes, hogy Mo-on mikor volt az utolso utalas, kitol, nev, cim. Tehat valoszinuleg leellenorzik, nem erdemes kockaztatni. Nalunk ugy van, hogy Dzsenire fizetnek 18£-ot hetente, Larara 12£-ot. A working&child tax credit pedig 140£/het. (200£-rol indultunk, de az elejen a ferjem sokat tulorazott es emiatt lecsokkentettek 140-re) A lenyeg az, hogy amikor kiertek azonnal adjatok be a papirokat, mert eleg sokaig ulnek rajta, es tobbszor kernek be potlast is, akkor is ha tokeletesen toltod ki a papirt. Az se art, ha telefonon erdeklodsz, mert mi ezt nem tudtuk, vartuk a penzt, teltek a honapok, es amikor 6,5 ho utan rajuk telefonaltunk, kiderult, hogy "ja! meg nektek nem utaltunk? bocsi par nap..." Aztan utaltak is, de elirtak a bankszamlaszamot, igy kb meg 1,5 honap volt, mire megkaptuk, de a vegen mar 2 naponta hivtam oket. Az angollal en is ugy voltam, hogy meg otthon azt gondoltam, hogy egesz jol elgagyogok, aztan amikor kijottunk rajottem, hogy amit tudok, semmire sem eleg. De par honap es abba is belerazodsz ha tanulsz.

Mennem kell, majd irok meg ha eszembe jut valami. Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka nem semmi pocakod van :D nem lattam tole a tvtelket rendesen, pedi sztem nekunk is olyan van :D
Ti miota eltek kint egyebkent ?
Most ezt a tax creditek miatt kerdem,merthogy az egy ev folyamatos munkaviszony itt Angliaban kell hozza meg mindig sztem . En legalabbis nem hallottam rola, hogy eltoroltek volna.
Mi 3 honapot vartunk csak ra, a ferjem folyamatosan erdeklodott lehet csak azert :lol: Addigra mar mi is a tartalekaink veget jartuk ugyhogy szoval miis eppen kihuztuk.
En is meg otthon irtam egy levelet az Allamkincstarnak? mar nem emlekszem, hogy lemondom a csp-t meg a gyest merthogy kikoltozunk .Ide Angliaba kuldtek mar a valaszt es elkuldtuk az igenylessel egyutt .

Ugyjogy reni menj az illetekes hivatalba be mindenkepp es erdeklodj utanna hogyan intezzetek mert tudod a hivatalok malami lassan orolnek...
A kicsik utlevele megvan mar ? Arra figyelj, hogy mindketten kelletek hozza, vagy pedig egy nyilatkozt a ferjedtol, hogy elintezheted sk merthogy...
Az a sok rohadt butokratikus sz...sag.

A fiad lehet meg fog zuhanni az elso idokben, neked kell batoritanod, mert most meg konnyen van, hogy magyar beszed veszi korul es van valasztasa. De itt kint nem lesz. De gyorsan tul lesznek rajta . Nekem az idosebb fiam , biztosabb angoltudasa reven nem vette annyira rosszul, de Marko kikeszult vagy 2 honapra...
Nem is biztos hogy a Fiad zokon veszi, nem ijesztegetni akarlak, csak azert keszulj fel hogy ez is lehet.
Na mennem kell mert sogoromek megerkeztek hirtelen, majd egyszer folytatom :lol:

KépKép
thomaildi
 
 


Ildki,Dorka!

Köszi!!!

Ha jól sejtem,hosszas telefonálgatással fognak telni a napjaim...Az okm.irod-át már felkutattam,hnap elvileg bemegy após és érdeklődik.Én igazából már a MÁK-ot is felhívtam vna,de apa mondta:várjam meg,mit tud intézni sógorom.Most nem tudom,mit tegyek,nem szeretnék kicsúszni az időből.Az lehet,hogy még nem mondom le,megvárom az áprilisi utalást,és legfeljebb majd visszafizetem nekik azt az egy hónapot?(mikor Csenge megszületett,vmi el lett cseszve és 2gyest kaptam.Abból nem volt gond,csak mikor feltűnt nekik,küldtek egy levelet,h vissza kell fizetnem)

Kellünk hozzá mindketten?Mármint az útlevélhez.Ezt nem tudtam,de akkor erre is rá kell kérdezni holnap.Szerdán-ha nem esik az eső-elsétálok Csongorral a védőnőhöz(úgyis meg kell csinálni a 4éves státuszvizsgálatot,mert az elmaradt,mivel beteg volt)ha már úgyis ott leszek,elmondom neki,mi a helyzet.Tőle v a doknőtől kell kérnem vmit?Vagy elég a kiskönyvük?

Csongor az egyetlen,akit nem féltek!Mindig,minden helyzetben feltalálja magát rövid idő alatt.Meg aztán hihetetlenül okos kiskölyök/-és ezzel együtt rettenetesen rossz is:)/
Erre alapozok,így nyugatatom magat és legalább miatta nem pánikolok!aztán majd kint kiderül,hogyan is viseli valójában...Csenge miatt már fele ilyen nyugodt nem vagyok!

Ami saját magamat illetni...na azt inkább hagyjuk...:(

Van köztetek olyan,aki kutyát is vitt ki?Nekünk van egy gyönyörű bordeaux-i dogunk,és szeretnénk ha hamarosan követhetne minket:)

Óvodával kapcsolatban van vmi infótok?Mint már írtam,elég magas nekem az ottani rendszer...

Kép
Kép
nusyka
 
 


Jo reggelt! :(

Felebredtem 3/4 4-kor es azota nem birtam visszaaludni! :evil:

Ildi! 2008 majusban jott ki a ferjem, azonnal kezdett is dolgozni, mert mar korabban beadtuk Mo-rol a jelentkezeset, es konkret idopontra jott ki. Mi a gyerekekkel szept. 5-en jottunk utana. 1 het berendezkedes utan el is kezdtunk utanajarni a penzugyeknek. Mivel nem voltunk profi angolosok a citizenben egy holgy segitett kitolteni az igenylolapokat, es O mondta, hogy jeloljuk be, hogy 3 honapra visszamenoleg is kerjuk a working+child tax creditet, mert a ferjem mar kinnt dolgozott es adozott. (Ebbol gondoltam, hogy megvaltoztattak) Pedig a formon fel kellett tuntetni, hogy mikor erkeztunk az orszagba, es miota dolgozik a ferjem. Pont tegnap mondta Dzseni baratnojenek az anyja (rakerdeztem), hogy Ok augusztusba jottek, novemberben adtak be a papirokat (meg kellett varni amig elkeszul az IN kartya, mert az kell az igenyleshez) es januar vegen megkaptak Ok is a penzt es ugyanugy visszamenoleg 3 honapra, neki is a ferje azonnal dolgozni kezdett. Szoval akkor nem tudom, hogy valtozott-e, vagy csak szerencsenk volt.

Reni! En a lemondasokat nem kapkodtam el, ugyanis csak ha tartosan 3 honapnal tovabb, eletvitelszeruen elsz kulfoldon, akkor nem jarnak a csaladi es a gyes. Nyugodtan megvarhatod az aprilisit, mert utolag utalnak es az meg a marciusi juttatas. Az utlevelhez mind a ket szulo kell, ez biztos, mi is azert csinaltattuk meg meg mielott Attila kijott. DE! Kerdezz ra az okmanyirodaba, mert mar csinalnak szemelyi igazolvanyt is torpeknek es ahhoz nem biztos, hogy kell mind a 2 szulo. A szomszedunk kislanya most lesz 2 eves es szemelyivel jott ki, de ma majd megkerdezem es megirom, hogy ala kellett-e irniuk mind a kettojuknek. Az ovirol nem tudok semmit, mert Dzsena sulis, Lara pedig itthon van velem. Bocsi! :( Kerdezd meg a vedonot, de mi nem hoztunk semmit csak az oltasi konyvet es eddig a 1,5 ev alatt nem is volt szukseg masra, nem kertek legalabbis semmit, pedig 1x 2x volt mar beteg es kaptunk mar egy csomo vedooltast is.
A gyerekek! Hat en is ugy gondoltam, hogy Dzseni tud vagy 10 mondatot, nagyszaju, talpraesett csajszi, nem lesz gond vele, de pont O zuhant meg. Szombaton jottunk, szerdan kezdte a sulit. Az elso 1-2 hetben nagyon elvezte, sot az osztalytarsai is, mert nagyon erdekes volt, hogy nem ertik egymast es mutogatni+szotarazni kell. De elmult az ujdonsag ereje es azt vette eszre, hogy senki nem jatszik vele, meguntak, hogy nem ertik. 100 gazzal kezdett tanulni, mert nagyon rosszul esett neki, Mo-on is a suliban vezeregyeniseg volt, igy nehezen viselte. Nap, mint nap sirva jott haza, nagyon szenvedett. Akkor eloszor gondolkoztam el azon, hogy jol tettem-e, hogy kirangattam egy idegen orszagba. Kb. dec-jan-ra mar megtanult annyira angolul, hogy megszunt a kirekesztettseg, es azota nap, mint nap jobban beszel, szepen beilleszkedett es ujra a regi onmaga. Olyan termeszetesen beszel angolul, mintha itt szuletett volna. Mar a tavaj evvegi bizije is kituno lett, de ezert nagyon kemenyen megdolgozott. Egyebkent nagyon maximalista.
Ahogy mar irtam is, otthon en ugy gondoltam, hogy eleg jol gagyogok angolul ahhoz, hogy megertessem magam. Aztan jott a pofaraeses. En ugyanis el tudtam mondani, hogy mit akarok, csak eppen nem igazan ertettem meg amit valaszoltak! :( Otthon valahogy eszembe sem jutott, hogy Ok azert nem ugy ejtik a szavakat, mint en! :oops: A citizen-nel ajanlott a holgy egy sulit, ami ingyenes, pont bevandorloknak es oda kezdtem jarni. Jo volt, mert a termunk mellett volt egy masik ahol a gyerekekre felugyeltek, gyorsan ragadt ram az angol, megszoktam ahogy Ok beszelnek, ugyhogy hamar at is tettek a haladoba. Lara elotte 1 percet sem volt idegenekkel, csak velem, de ezek a nany-k annyira aranyosak voltak, lefoglaltak, hogy fel sem tunt neki, hogy nem vagyok mellette. Tehat pont Laraval nem volt gond, pedig tole feltem a legjobban. Sokmindent ert angolul, de nem igazan beszel, csak par szot. Mondjuk meg a magyarba is most kezd belelendulni. Aztan abbahagytam a sulit, mert elkoltoztunk es innen tobb, mint 1 ora seta, de most talaltam itt a kozelben egy masikat, ahova megkerdezem, hogy jarhatok-e, mert itt a 4 fal kozott csak felejtek! :roll:

Adri! Szerencsem van, a gyerekek szinte mindent megesznek, inkabb a ferjem a maceras! Semmit nem eszik meg amiben tej vagy tejtermek van, es nem eszik fozeleket sem! :( De! Itt van magyar bolt, ugyhogy eleg sokmindent be tudok szerezni, horibilis osszegekert! :( Valamit valamiert! :) Hogy haladtok a babaproject-el?

Picilulu! Gyonyoru a babad! Mekkorak a meretei? Mondtak, hogy mekkora babara szamithatsz? Vagy nem mertek? Ja! es hogy fogjak hivni? Ha irtad mar, akkor bocs, de nem vagyok kepben! :)

Nem jut mar mas az eszembe, ugyhogy majd holnap folytatom! Mariann mi ujsag veled? Hogy vagy? Keszulodik mar a babad? Sziasztok, szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok !

Tegnap mar nem sikerult visszternem :D

A piszkos anaygiak miatt nem is reagaltam illoen a kepekre , ezer bocsanat mindenkitol .

Picilulu edes a kis pocaklakod :D Gorogdinnye hmm nem mertem venni meg itt, mert kulsore meg sem kozeliti a magyart :)

Dorka Neked pedig edesek a lanyaid nagyon :) Laranak huncut kis pofija van :)

Reni az utlevellel kapcsolatban :

2. Kiskorúak esetében:
- a gyermek születési anyakönyvi kivonata ( minden esetben )
- a gyermek érvényes személyazonosító igazolványa, lakcímigazolványa, ha ezekkel az
igazolványokkal már rendelkezik
- befizetés MÁK csekken a mellékelt táblázat szerint
- mindkét szülő személyes megjelenése személyazonosításra alkalmas okmányukkal
együtt, kivéve:
 ha az egyik szülő elhalálozott, akkor a halotti anyakönyvi kivonat
 ha az egyik szülő gyakorolja kizárólagosan a szülői felügyeleti jogot,
akkor az erről szóló igazoló okiratot (jogerős bírósági határozat,
gyámhatósági egyezség, megegyezés)
 tartósan távol lévő, megjelenni nem tudó szülő esetén körzetközponti
jegyző, gyámhatóság, útlevélhatóság, közjegyző, konzuli tisztviselő
előtt tett hitelesített hozzájáruló nyilatkozat
- ha a gyermeket nem a szülő neveli, akkor a kijelölt gyám/törvényes képviselőnek be
kell mutatni az ezt igazoló iratokat (jogerős bírósági határozat, gyámkirendelő
határozat) + a gyám/ törvényes képviselő személyes megjelenése és
személyazonosításra alkalmas okmányának bemutatása szükséges.


Apank nem volt itthon mikor inteztuk igy a konzul altal es ugyved altal hitelesitett nyilatkozatot kuldte el nekem es ugy tudtam a fiuknak megcsinalni az utlevelet egyedul.
Marcinak 2 evig ervenyes merthogy nem volt meg 2 eves mikor csinaltattuk .Azert is megyunk haza juniusban hogy ujat csinaltassunk neki .
A tax creditet csak azert irtam ertetlenkedes miatt, merthogy kerik a jovedelemigazolast 1 evre visszamenoleg. A legjobb az lesz ha a ferjed erdeklodik hogy mire is lesztek jogosultak.

Ovi. Mielott Marcit beirattuk volna, apank telefonalt a Children Servicesnek, es kert egy listat a helyi ovikrol .Kaptunk egy 20 oldalas listat annyi van ,pedi Carlisle nem olyan nagy mint London. :lol:
Kikerestuk a hozzan legkozelebb levoket, es kijeloltuk az elsot amit megneztunk .Nem is kellett tobbet szerencsere .Apank letelefonat egy idopontot es bementunk .
Megmutattak az ovit mar akkor otthagytuk egy kicsit Marcit .
Mazlink volt hogy az elso ovoda jo valasztasnak bizonyult.
Mi kellett ?
Szuletesi anyakonyvi kivonat, oltasi papir, meg a szokasos adatok .Lakcim, szulok munkahelye, telefonszam ilyesmi , az orvos akihez tarozik .
Az orvoshoz tenyleg csak az oltasi konyv kell, nalunk Marci miatt voltak extra pairok, de ez csak akkor kell, ha esetleg van valami olyan problema,ami miatt tartosabban kezelesre szorul-szorulhat .

Amit mar irtam heti 15 ora ingyenes, egyebkent altalaban itt a carlislei nurserykben £36 egy ora !! Es sztem Londonban sem olcsobb, de ezt Olive tudna neked megmondani pontosan .
Olive hol vagy??? :lol:

Mivel meg kicsi a fiad, gyorsan megtanul angolul, minel kisebbek annal konnyebben megy neki .
Csenge pedig furcsalni fogja, hogy nem erti korulotte az embereket, de gyorsan hozzaszokik .
Marci 2 eves elmult mikor vegre megszolalt ,magyarul, ugyhogy en is paraztam, hogy mi lesz ha oviba megy . Szeptember ota jar 3X5 orat egy heten es mar nagyon sok mindent tanul, ugy, hogy itthon csak magyarul beszelunk . Jo,persze a meseket angolul nezi :lol:
Egyebkent neki lassabban megy minden mint egy atlag gyereknek, szoval ne agodj, gyorsan tanul majd Csongor .
Ja es persze barmikor kezdheti az ovit, nem olyan merevek mint otthon, hogy csak es kizarolag szeptemberben :shock:
Meghat kell is minel hamarabb kezdeni, mert jovore mar sulis lesz :D
Ja es a suliba a jelentkezest legkesobb december elsejeig le kell adni . Mi ezt nem tudtuk es most kerdeses, hogy befer-e a keretbe .Mert olyan vedononk van, hogy akar ne lenne :evil:
Elmeletileg felveszik, mert nyomos okunk van ,hogy beadjuk, emiatt elsosegkent kezelnek, de mivel keson adtuk be a jelentkezest, igy a papirforma szerint kell eljarniuk es kesei jelentkezokent kezelni .Burokracia :cry:

Elsosorban egyebkent az Ni numberedet intezzetek el ,mert anlekul semmit sem tudtok elkezdeni intezni, mert az mindenhez kell. Nem tart sokaig asszem nekem is 2 het alatt elkeszult.

Na ennyi eleg, mert itt biztattunk, hogy ne parazz, ehhez kepest mindenfele szornyuseggel traktalunk :shock:
JA ,de egy biztato momentum csak eszbe van meg .Marci olyan szinten a seggemeb van-volt nove, hogy azt hittem az eletben nem tudom beszoktatni az oviba .Ehhez kepest puszi es mar megy is a csoportba :) Szinte a masodik naptol .

De kitartas, ha mindezeken tulvagytok mar csak jobb lehet :lol:

Milyen ido van feletek ? Itt reggelre egy centis ho figyelt a fuvon
:?
Marcius van , tavaszt akarok :roll:

Mariann hogy vagy ?Egyben meg ?

Adri!
Az osztaly nalam is hasonlo osszetetelu .Lnegyl,lengyel meg lengyel kivetel esgy litvan meg en mint magyar
:shock: Nalatok is azt hiszik a lengyelek, ha bevandorlo,akkor az csak lengyel lehet ?
A munka egy pubban lenne- vagy lesz , esti muszak ,mert nappalit nem tudok bevallani, semmi extra ,nyelvtudashoz passzolo, asztal takaritas , pohar gyujtes, mosogatas etc .De ahhoz hogy elkezdjek beszelgetni, tokeletes :lol: Aztan majd ha tokeletesitem az angolom, leszek manageraszisztens :wink:
Egyebkent marcius 19-en nyilik, es ha minden igaz 12 -en lesz egy megbeszeles. Most varom a telefont...
Irodaba en nem tervezem a jovomet, soha nem vonzott az irodai munka.
Na mara ennyi, ez most nagyon hosszu lett, bocsanat, igerem tobbet ilyen nem fordul elo :shock:

Szep napot mindenkinek !!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Huha, mennyre le vagyok maradva. Udv Reni a csapatban. Visszaolvasva alevleiteket akar receptajalno oldal is lehetne. Akar kaja ugyileg akar anglili elettel kapcsoaltban.

Jelentem, mi meg egyben vagyunk, Matt baba egyr nagyobb odabent, egyre nehezebben viselem, de azert meg mindent meg tudok csinalni ( amosogatas nalam is kozponti problema..) nomeg mostmar a zokni felhuzas is, cipofuzorol nem is beszelve... :lol:

Ananancsak, nagyon edes az ERik baba. Nekem a ket teso egyutt kep tetszik a legjobban. Remelem nekem is ilyen helyes kisfiam lesz :)
csak jonne mar ki. Vasarnap volt meginrt egyilyen boven joslofajasos napom, de azota semmi extra. mondjuk mar semmi nem jo, max ulles a szek sarkan, vagy a mozgas, de ugye azert az is faraszto. Fekudni napkozben remenytelen, pocilako nagyon nem szereti :(

A heten ittvan velem baratnom Bristolbol, ugyhogy nem tul sokat leszek gepnel, de neha azert igyekszem majd bekukkantani.

Addig is udv mindenkinek, drukkoljatok, mar elvielg csak 14 nap! (en remelem csak mondjuk ketto :wink:
udv: Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok Lányok!

Dorka! Nagyon helyes lánykáid vannak! :) Lara igazi kis csibész. :D Nekem menne olyan jól az angol, mint Dzseninek... Nagyon irigylem! :) Amúgy nem rossz ötlet a nyelvsuli! Szerintem minden szempontból jót tenne Neked (is)!
Ja, hogy főzelék? Az felénk is probléma szokott lenni, na nem a tej, vagy tejföl miatt, nálunk inkább a "sok" zöldség a bűnös. De másképp nem tudok vitamint beleimádkozni a zemberembe! :roll: A babaprojekttel most éppen nem állunk sehogy. :( Az elmúlt napokban egyszerűen nem volt időnk egymással foglalkozni sem, nemám hogy egyébként... Ati még tegnap este éljfélkor is ügyködött valamit a gépen a másik szobában, nagyon sokat dolgozik egy projekten, a hétvégén még én is segítettem neki a garfikában. Úgyhogy a "nemtevés" miatt babaügyben kicsit el vagyok keseredve. :( Ugye este mikor hazaérek a melóból, még főznöm kell, ha nincs éppen suli, aztán már 11 óra, hulla fáradtak vagyunk. Néha kitör belőlem, hogy így soha nem is lesz gyerekünk. :cry:

Ildi!Drukkolok melóügyben! Remélem összejön! Az irodai munka engem sem nagyon érdekel, de átmeneti megoldásnak jó lenne. Jobb lenne, mint ami most van. Egyébként vannak naaagy terveim :lol: , dehát a nyelvtudás ugye... Ja, amúgy itt is esett a hó az éjjel, bár nem tudom miből, mert tegnap felhő mentes napunk volt, ma szintén.

Mariann! Nagy babának nagy hely kell! Már nem sok van hátra! Kitartás! :)

Amúgy a hétvégén sikerült megírnom az önéletrajzom. Végre! :D
Egyenlőre még csak a kézi verzió van meg, pár magyar kifejezéssel ékesítve, de Ati azt mondta, hogy majd csak a leges legvégén segít. :? Viszont azért ért valai öröm is tegnap. A suliban kiértékelték a Level1-es reading tesztet, amit múlt hétfőn írtunk az óra második felében. Próbaképpen. 4 hibán lett csak, úgyhogy azt mondta a tanár, felterjeszti a főnökének, hátha reading-ból engednek Level1-es viszgát tenni. Jólenne!

Na megyek, megnézem mitt hozott a postás. Jó nagy, vagy sok lehet, mert vagy 2 percig tuszakolta be az ajtón. :D

Szép napot Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!

Most csak 1 szora ugrottam be. Annyit irtok mostanaban, hogy mire elolvasom, nem marad idom az irasra.

Mar a napokban is elfelejtettem reagalni a karalabes hozzaszolasokra. Van am itt is minden szupermarketben kaphato "swede" neven, csak biztosan nem ismertetek ra, mert akkora nagy, hogy fel sem merult bennetek, hogy az karalabe. A zoldseges hutoknel keressetek, a repa, paszternak kornyeken! A zsenge kis ragcsalnivalo karalabet tenyleg ne keressetek, azt sose lattam itt!
A szuleim szornyulkodtek, amikor meglattak ezt a karalabenak nevezett szornyeteget. :lol:

Igy nez ki, bar nem mindig ilyen bordos a heja:

Kép

Most csak ennyire jutott idom.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive!

Nem akarok belepofátlanokdni ám, de tényleg! Nem is olyan rég még én is azt hittem, hogy a "swede" névre hallgató jószág karalábé, de utánna kutakodtam és kiderült, hogy sajnos nem az. A swede nem más, mint karórépa. (Szótárban is.)
Ezt találtam róla a neten: "Karórépa, (fehérrépa), a gyakorlatban a káposztarepce megvastagodott gyökerû változatának neve, (Brassica napus rapifera). A csapadékos éghajlat alatt, (Anglia, Dánia. Svédország D.-i vidékén) termesztik nagyobb mértékben. Nálunk elvétve a közepesen kötött, nedves, televényes talajokon, (káposztaföldeken) termesztik. Változatai: fehér pomerániai, fehér crieweni, kékfejû óriás, altmarki stb. Úgy ültetik, mint a káposztát, (május júniusban, palántákról, (40x30 cm kötésben). Úgy ápolják, mint a takarmányrépát. Ősszel szedik, takarmányozásra, de emberi élelemre is használják." (forrás:http://hu.metapedia.org/wiki/Kar%C3%B3r%C3%A9pa).

Úgyhogy sajnos nem sok köze van a karalábéhoz, a káposztafélékhez tartozó rokonságot leszámítva. :( Valószínű ezért nincs belőle zsenge sem, meg ha már azt hittük, hogy karalábé, akkor az sem.:( Így továbbra is osztozom pl. Dorka és mindenki más fájdalmában a karalábé hiány miatt.

Most mennem kell, mert reklamálás van a vacsiért!

Jóéjt!

Adri
_adrika_
 
 


Sziasztok!
Idom alig, de a karalabes temahoz mar en is hozzaszolnek.
ugy tunik, hogy szerencses voltam, de a mi kornyekunkon siman vettunk karalabet, a zsenge zoldet. altalaban az alattunk levo zoldsegesnel megtalaltam, de volt a sainsbury`sben is.
igaz,mi indiai kornyeken laktunk, ott sok erdekes dolog volt... :?
de ha wembleyben jartok, akkor tankoljatok fel!
Vendég
 


Jo reggelt!
Mar ha jonak lehet nevezni, hogy mar megint nem tudtam aludni, de ezuttal "csak" fel 6-kor ebredtem! Mondjuk tegnap mar lefekudtem a tyukokkal este 8-kor, 9-ig olvastam es alvas. Nagyon faradt voltam, bejartuk Laraval a varost, 2 napja gyonyoruen sut a nap es volt vagy 10 fok! Mara is ezt igerik, ugyhogy megint uton leszunk. :lol:

Milyen aktiv volt tegnap mindenki!
Reni! Megkerdeztem a szomszed csajt, 3 evre kapta a kislany a szemelyit, azzal jottek ki, ingyenes es nem kellett alairni csak a ferjenek. Itt pedig mindenhez elfogadtak! Szerintem kerdezz ra! Ugy tunik nem olyan maceras, mint az utlevel.

Olive! Ezt a swede nevu izet mar regen sikerult felfedeznem, imadom is, de csak a huslevesbe foztem eddig. A csaladom nem nagyon rajong erte. :( Es engem is felbosszantott mar 2x, mert annyira kemeny, hogy 2 kesem tort mar bele! Azert fini, vettem uj keseket! :lol:

Mariann! Olyan csendben voltal, hogy mar azt hittem babazol, csak titkolod elolunk! Tenyleg kitartas, mar a celegyenesben vagy! Bar valoszinu ez lesz eleted leghosszabb 2 hete! :lol:

Adri! Ildi! Laranak nemcsak a mosolya huncut es csibesz!!! :roll: Hihetetlen kope a csaj! Sokszor mondom is a ferjemnek, hogy 10 fiu veszett el benne! Egyebkent meg annyira orulok, mert naprol napra tisztabban beszel! Pl 1 het alatt a krumpli szo, hihetetlen atvaltozason esett at: punta-punci-kumpi. Es van meg egy csomo ilyen. Teljesen kidumal, egesz nap be nem all a szaja! JA! Es 2 napja mindent elkezdett becezgetni. Fogalmam sincs honnan veszi, de anyaka lettem, Dzseni-Genike, a sajt-sajtika, sot, meg az alszik is-alszaka. Eleg muris! :lol: Kivancsi vagyok meddig fog tartani!

Mara ennyi, megyek megiszom a kavam masodik felet! :lol:
Sziasztok! Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Adrika, bocs a felrevezetes miatt, most mar jobban utananeztem es talaltam erdekes infokat, amiket eddig nem is tudtam. A swede (Swedish turnip), a karalabe (German turnip) es a white turnip mind egy "csaladbol" szarmazik.
Akkor esetleg a turnip-et (white turnip) probaljatok meg, az zsengebb, nem olyan kemeny es hatalmas orias, mint a swede! Talan akkor ez lesz a legemlekeztetobb a karalabera. En ezt mar olyan regen ettem, hogy nem is emlekszem az izere.
Mi a celeriac-ot szeretjuk nagyon (zellergumo). En fokent levesbe szeretem tenni, de a ferjem nagyons szereti krumplipure helyett osszepurezve egy kis vajjal, mustarral, fokhagymaval.

Mondjuk, Dorka75, ebbe is lehet, hogy beletorik egy-ket kesed. :lol:

Ananacska, amikor meg mi is indiai-pakisztani tobbsegu varosban laktunk, akkor konnyebben beszereztem magyar kajak fozesehez fuszereket, hozzavalokat. Azok a boltok hianyoznak is, viszont jobban erzem magam olyan varoskaban, ahol europai tobbseg van. :wink:
Ildi, kedvenceidbol, a lengyelekbol itt is Dunat lehetne rekeszteni. :wink:
2 hazzal arrebb is laknak. A szomszedunk mar nagyon kivan toluk. Minden reggel (hajnalban) jaratjak a kocsi motorjat, illetve tobbet is, mivel kb. 4 autojuk van. Ez ugye hangos is, meg jon be a hazba a gazolaj szag. :twisted: A kb. 8 eves kissracot a multkor elcsiptem es jol letoltam a szuleit, ugyanis a kiskolok a szembeszomszed keritesere pisilt. Itt volt kb. 2 haznyira, nem tudott hazamenni wc-re? Ezzel az utcan pisilessel nagyon a bogyombe vannak, mert az elozo helyen, ahol laktunk, ott is voltak lengyelek az utcaban es azok is hol a kertbe, hol az utcara hugyoztak. Mar bocs, de egy pici gyereknel megertem, na de egy 8 eves, aki 2 lepesre van a hazatol, meg a felnott, nem tud wc-be uriteni?
Ja, es amikor a kissrac szuleinek mondtam, hogy 2 perce a fiacskajuk a szomszed keritesere vizelt, a kolyok letagadta. Mondtam, hogy akkor nezzek meg, nem szaradt meg fel.
Egyebkent most tudtuk meg a szomszedtol (aki mar az ugynokseget is felhivta, mert egyeb ronda dolgaik is voltak), hogy 7-en laknak a hazban. :shock: Mi harman alig ferunk el. El se tudom kepzelni, hogy hogyan alszanak. Tele raktak vajon a hazat emeletesagyakkal? Amugy meg nem tudom, hogy az ugynekseg hogyan adhatta ki nekik, mert abszolut illegalis. Ilyen esetben mindenfele tuzvedelmi eloirasnak meg kell felelnie a haznak es ismertuk a szomszedot, aki kiadta es tudjuk, hogy nem csinalt semmit, amitol megfelelne ezeknek a szabalyoknak a haz. Persze o az onkormanyzatnal dolgozik, gondolom a kollegak szemet hunynak a szabalyok felett. :roll:
Lengyelekrol ennyit. Csak azert idegesit a viselkedesuk, mert aztan az angol minket magyarokat is egy lapra tesz veluk es minket sem fognak komalni. :(

Dorka 75, el is felejtettem irni, hogy koszonjuk a kepeket, nagyon edesek a lanyaid! A pocakod meg nem semmi! En kb. ekkoraval mentem szulni. :lol: Na, nem is jott ki belole egy oriasbebi. :wink: Csak azt neztem, hogy meg van kb. 3 honapod, ugyhogy a vegefele at kell majd adnod apanak es Dzseninek a mosogatnivalot, mert tenyleg nem fogsz odaferni a mosogatohoz. :wink:
Tenyleg, jo kis tarsasagi eletet el a lanyod! Nagyon jo, hogy igy belejott mar az angolba, meg a baratkozasba.

Reni, nekem ugyan sajat gyermekemmel ilyen tapasztalatom nincsen, mivel o eleve ketnyelvu, de pont a nyar elejen koltoztek a baratnomek Nemetorszagba Angliabol. Az o lanya is ketnyelvu volt (magyar, angol), nemetul egyaltalan nem beszelt. O is azt mondta, hogy a lanya (5 eves) kb. 2 honapig meg volt zuhanva, mivel nem tudott beszelni, meg nem ertettek, de a 3. honapra mar bele is jott. Fel ev utan meg mar folyamatosan beszel nemetul is. Szoval, a gyerekek hamar beljonnek meg alkalmazkodnak. Lehet egy kis melypont, de annak hamar vege.

Az anyagiakhoz meg csak annyit fuznek hozza, hogy a Tax credit jovedelemfuggo. Szoval, ha a te ferjed fizetese hasonlo, mint Dorka75 ferjee, akkor kb. annyi tax credit jar majd nektek is. Ha magasabb a te ferjed fizuja, akkor nektek kevesebb tax credit fog jarni.

Ha a ferjed fizetes nem haladja meg a kb. 23e Fontot evente (pontos osszeget nem tudok, csak az remlik, hogy e korul van), akkor mar a 2 eves gyerkocoknek is adnak heti 3 delelott vagy 3 delutan ingyenes bolcsis helyet. Ez azert lehet jo egy kulfoldi gyerkocnek, mert akkor mar koran meg tudja tanulni a nyelvet. Viszont az se rossz, amit azt hiszem Dorka irt, hogy vannak olyan nyelvsulik, ahol amig te benn ulsz az oran, a gyerekedet helyben beadhatod gyermekmegorzesre, ahol szakkepzett es gyakorlo ovonok foglalkoznak veluk.

3 eves kortol meg mar 5 ingyen delelott vagy delutan jar az ovikban.

Az iskolat (reception class) meg ha jol latom a vonalzodon, a nagyobbik gyermeked szeptembertol kezdene, de nem tudom, hogy hogyan tudtok majd jelentkezni, mert a 2010. szept. kezdesre mar le kellett adni a jelentkezeseket. Azert meg elotte jo lenne neki, ha jarna kozossegbe, hogy ragadjon ra az angol.
Ha mar nem is tudtok oviba bekerulni, keressetek majd valami foglalkozast gyerekeknek! Minden varosban van az un. Children Centre, amit az onkormanyzat mukodtet es pl. nalunk is heti 2 delutan lehet menni az 5 ev alatti gyermekekkel jatszohaz felesegbe. Ott marad a szulo is a gyerekkel es vannak szakkepzett ovonok, vedono, logopedus, akiket lehet kerdezgetni. Ezeket a foglalkozasokat helyi bolcsikben, ovikban tartjak. Itt tudtok ismerkedni hasonlo koru angol anyanyelvu gyerkocokkel is, te meg anyukakkal, van szabad jatszas is, kozos enekles, uzsonna a gyerkocoknek. Szerintem ez is hasznos lehet nektek, ha esetleg nem jar oviba. Ugyanitt nalunk 1 heten egyszer van egy oras un. rhyme-time, ami mondokazas, enekles, meseolvasas a piciknek. Ilyet helyi konyvtarakban is szoktak szervezni. Szoval, ha penz szukeben lennetek eleinte, akkor is vannak foglalkozasok, amikre el tudsz menni a picikkel.
Ezekrol a helyi vedononel vagy konyvtarban tudsz erdeklodni. Kozben eszembe jutott, hogy a pontos nevuk ezeknek a kozpontoknak: Sure Start Children's Centres.

Reni, azt hiszem lesz meg sok dolgod, amig otthon vagytok. Van mit intezni, meg utananezni dolgoknak! :wink: Ja, a gyermekorvosotoktol vagy vedonotol tenyleg nem kell semmi, csak az oltasi konyveket hozzad! Amugy itt egy oltas sem kotelezo, csak ajanlott.
Na, meg a szuletesi anyakonyvi kivonatok.

Mennem kell, de azt hiszem igy is irtam eleget, csak gyozzetek olvasni! :wink: :lol:

Olive

KépKép
olive
 
 


Szép estét!

Hát jó...asszem mostmár Csongor miatt is aggódom... :o De bízom benne,hogy az a bizonyos mélypont valóban rövid ideig tart majd!

Dorka,ILdi,Olive!

Annyit,de annyit segítettetek már hogy lassan kezdem várni :lol:
Már nem látom olyan sötéten a jövőt-bár azt azért nem mondom,h nem félek továbbra is!!!

Útlevél helyett jövőhét szerdán megyek személyit csináltatni a gyerekeknek.Elvileg ugyanúgy elfogadják,csak nem kell hozzá apa és egy hét alatt kész.

Gondolkodunk az ARVA TRANSZ-os megoldáson,mert sógorom is 150ezerért tudná kihozni a cuccainkat(benzin!).Apa kért,kérdezzem meg tőletek a tel.számukat.

Nagyon bízom benne,még be lehet vmelyik oviba íratni Csongort,jót tenne neki,már csak a nyelv miatt is.Nem gondoltam egyből heti5napra,bőven elég lenne 2-3,ha ezt így lehet!
De gondolom mindezt majd csak személyesen tudjuk intézni,ha már meglesznek a szükséges adatok(lakcím,stb)
De legalább nagyjából tudni fogjuk,kihez is kell fordulnunk!

Még egyszer nagyon köszönöm a sok-sok segítséget nektek!

Ja,megvannak a repjegyek

:lol: április 3-a helyett március30-a:)

Kép
Kép
nusyka
 
 


Sziasztok Lanyok :D

Szoval kelkaposzta itt nalunk nincs es en utalom a sweediet :lol:
Majd eszek ha hazamegyunk juniusba :D
Legfeljebb hozok ki magot aztan ultetek a kiskertembe :lol:

Olive , itt meg annyi a gond a lengyelek nagy reszevel, hogy mivel nagyon sokan vannak, nincs olyan hely szinte ahol ne talakoznak lengyellel, igy a fele meg csak a faradsagot sem veszi , hogy valamennyire megtanuljon angolul, mert valaki ugyis lesz hogy segitsen barmiben :shock: . :evil:

Reni Arva trans :
http://www.arvatrans.com/?p=0
az elerhetosegeink cimszo alatt jopar telefonszamot kiad, tuti elersz valakit. Olvasd at figyelmesen az oldalt, de gyorsan, mert ido mig megszervezik :lol: bar Pesten laksz, onnan valoszinu surubben indulnak Londonba.
Meg husvet elott megerkeztek :lol:
Naggyon finom husveti tojasok vannak Cadburry Caramell azt ki kell probalnotok :)
Hat szerintem 1 honap kell mire a nagyja papirmunkaval vegeztek, es utanna tudod vinni oviba Csongort .Addigra az elso kor meglepetesen ugyis tul lesz, de biztani,biztatni, biztatni . Kisebb mint az en nagy fiaim, es mint Dorka nagylanya , igy azert meg benne annyira nagy versenyszellem nincs masokkal szemben meg, hogy nagyon melyen erintse a dolog .

Dorka nem irtal ma reggel, tan bealudtal ???
:lol:

Ugy nez ki megvan a melo, mar kertek az adataim, hetvegen megyunk banszamlat nyitni nekem .Zabszem figyel :lol:
Ha minden igaz 19-en nyit a Pub.

Na mentem , nyomtattam egy kis olvasnivalot picit toltok meg az agyba.

Mariann mizu ??Nagyon hallgatsz...

Szep napot mindenkinek!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi, szoritok, hogy "kocsmarosne" lehessel. :wink: En egyszer itt egy etteremben voltam asztalhoz ulteto es italpultos meg kavefozo es bar elotte eletemben nem volt ilyen munkam, mivel otthon az idegenforgalomban dolgoztam, tokre elveztem. Igaz, hogy a kollegak nem voltak valami baratsagosak, mivel a pakisztani mosogatofiun kivul en voltam az egyetlen kulfoldi az egesz szemelyzetben, de a vendegekkel mindig olyan jokat dumaltam. :) A gorog vendegek meg el voltak ajulva tolem, mert jobban ismertem a tortenelmuket meg a foldrajzukat, mint ok. :lol:
Mindig jokat mosolyogtam, mivel a vendegek probaltak talalgatni, hogy melyik orszagbol jottem, de sose talalta el senki. A legtobben spanyolra es olaszra tippeltek. :lol: Akkor meg nem volt ennyi lengyel az orszagban, bar gondolom annak nem hinnenek, ahhoz tul sotet a hajam. :wink:

Amugy szerintem a lengyelekkel mindenhol az a gond, hogy nagy reszuknek eszebe se jut megtanulni angolul, mert valaki ugyis tud a kornyekukon lengyelul. A ferjem akadt ki egyszer, amikor keso este szaladt el a Tescoba. Az esti-ejszakai muszak 90%-a nem beszelt angolul. Akarhany dolgozot kerdezett, mindegyik csak bamult ra es mondtak, hogy "no english". Kokuszos kekszet kerestett, de szegeny hiaba hajtogatta, hogy "coconut biscuit", egyik sem ertette. Mar jelbeszeddel is probalkozott, de ugyse ertettek. Aztan nagy nehezen hivtak egy supervisor-t, aki beszelt nemi angolt es segitett neki keresgelni, de o sem talalt kokuszos kekszet. Azota hazilag sutom a kokuszos kekszet. :wink: :lol: Azert akkor megsajnaltam a ferjem. Milyen erzes lehet mar, hogy a sajat orszagodban bemesz egy szupermarketbe es az eladok kozul senki sem beszeli a nyelvedet, csak lengyelul beszelnek. Azert igen tolerans nep ez az angol. Nem hinnem, hogy Magyarorszagon ezt turnek az emberek, hogy bemesz a Tescoba es az elado nem beszel magyarul. :wink:
Ja, egy masik este meg amikor vasarolt, pont megbeszelest tartottak a tescos polcpakoloknak, de nem am az irodan, hanem a Tesco kozepen. A ferjem csak fulelt, hogy egy szot sem ert. Rajott, hogy lengyelul zajlik a meeting. :shock: Milyen szerencsesek mar, nem?! Idejonnek Lengyelorszagbol es meg meg se kell tanulniuk angolul ahhoz, hogy munkajuk legyen. Bar engem akkor is idegesitene, hogy meg evek mulva sem beszelem az orszag nyelvet, ahol elek. Ugy latszik, nekik ez termeszetes.

Na, meg egy lengyeles sztori, aztan eldugultam. :wink: Lolli setalt valamelyik nap az apjaval es itt az utcankban lealltak beszelgetni egy utca vegen lako szomszeddal. Kinai a csaj es Polsky a macskaja neve. A ferjem rakerdezett, hogy ezt a nevet honnan otlottek ki? Erre kiderult, hogy lengyel a ferje. :lol:
Lolli meg mondta a csajnak, hogy o meg Gyulan szuletett Amerikaban. :shock: :lol:
Szoval, Mariann, tudjal rola, hogy amerikai vagy! :wink: Azt hiszem Lollit meg foldrajzbol egy kicsit okositanunk kell. :roll:

Ildi, szerintem Dorkanak kimaradt a reggeli kave es visszaaludt. :lol: Tapasztalatbol beszelek, velem elofordult mar. :oops: :lol: Elvittem Lollit a bolcsibe, leultem a kanapera es bekabultam. :lol:
Azota ovatosan ulok le delelott. Muszaj mozgasban lennem, kulonben leesik a vernyomasom es kanapes baleset lesz belole. :twisted: Meg is nezettem mar a vasamat, de az szuper, ugyhogy a vernyomasom a bunos.

Ja, meg a magokrol meg a nem kaphato zoldsegfelekrol az jutott eszembe, hogy az 50-60-as evekben meg petrezselyem meg paprika sem volt Angliaban. A nagymamam occseek eltek itt es mindig Magyarorszagrol kuldetettek magokat. Volt egy kis uveghazuk a kertben, ott vetemenyezett. Anyukamban annyira elevenen el az emlek, hogy kuldtek ki a magokat, hogy nekem is allandoan petrezselyem magot akar venni, pedig mar 50-szer elmondtam neki, hogy most mar lehet kapni Angliaban petrezselyemet is. :lol:

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive!Nehogy már elnézést kérjél a swede miatt. :) Csak amikor először találkoztam vele, annyira megörültem hogy jéééé karalábé, hogy amikor megtudtam, hogy mi ez nagyon a szívember vettem. :D Aztán azóta minden itteni teremtményre furcsán nézek. Pl. amúltkor tök meglepődtem, amikor asszem Picilulu írta, hogy milyen finom dinnyét evett. Most nem azért, de azokról a nyamvadt akármikről, amit a boltban látni nem tudom elképzelni, hogy olyan íze van, mint amit a "Józsibácsi a dinnyelopó zsigulijából kiszerevál, és amit az anyu megér behozni akkora". Tudjátok én már csak ilyen otthonihoz szokott vagyok. :D Az epernek is csak eper illat van, de az íze..., a csereszeny dettó. A baracckal is csak dobálózni lehetne, és a paradicsom sem látott napot az tuti. De szerencsésnek is mondhatom magam egy picit, mert az anyukám mindig fagyaszt nekem mindenfél jót és amikor hazamegyek degeszre eszem magam. :) Ja, és amikor otthon voltunk karácsonykor, mi is feltankolutunk vetőmagból, dehogy mit lesz a kiskerttel, azt ne kérdezzétek. :D

Lolli olyan érdes lehetett ezzel a Gyulai Amerikai szöveggel. :) Ő milyen nyelven beszél egyébként?

Ildi!Csak ügyesen ám az új melóhelyen! :) Remélem tényleg azt kapod majd, amit szeretnél.

Hát lányok, a lengyelekről én is tudnék mit írni. Szerencsére a közvetlen közelemben nincsenek, azt leszámítva, hogy a 4. szomszédban lakik egy család. De őket csak nyáron hallani. Szóval én a suliban találkozok az említett díszpéldányokkal. Tegnap ki is akadram megint rendesen. Én nem értem, hogy egyesek mit keresnek abban a csoportban amelyikben én. Nem fényezni akarom magam, de tényleg. Mit keres mondjuk egy haladó csoprtban egy olyan, aki éppen ki tud nyögni 3-4 szót, azt is borzasztó kiejtéssel? Nemám, hogy mondatokban beszéljen, vagy akár írjon pár szót... Arról nem is beszélve, hogy volt egy párbeszédes feladat, ahol persze a két leghülyébbel raktak össze (Murphy) és akkor beszélgessünk a lakóhelyünkről. Egyik kérdez a másik válaszol, a harmadik javaslatokat tesz. Jah, én mondtam angolul, vártam, hogy majd kérdeznek is valamit, de azok ketten megbeszélték lengyelünl, azt jónapot. Tele van a hócipőm velük! :twisted:

Tényleg. Hol van Dorka? :)

Marinann! Veled mi újság? Hogy érzi magát a bristoli barátnő?

Most csak ennyi futotta, a vacsi még a sütőben, szóval megyek!

Szép estét Mindenkinek!

Adri
_adrika_
 
 


Adri, nekunk is fagyasztanak le mindenfele finom gyumit a szuleim. :D Nekem a leginkabb az eper, a cseresznye es a sargabarack hianyzik itt a legjobban. Ugy latom, neked nem kell megmagyaraznom, hogy miert. Tavaly egyszer vettem sargabarackot, mert mar annyira megkivantam, de a vegen sutibe tettem, mert magaban, nyersen ehetetlen volt.
Nekem is volt lengyel osztalytarsam kb. 11 eve, de szornyen bekepzelt volt es okoskodo. Aztan fel evvel kesobb egy masik suliban is kifogtam egy lengyel leanyzot az osztalyomban es ugyanezt tudom rola is elmondani. Tudom, hogy nem szabadna altalanositani, de en mindig is a szlovakokkal es a csehekkel jottem ki a legjobban. Most is az egyik legjobb baratnom cseh. :) Sulis korszakomban meg torok csajszikkal voltam joban. Sot, egyszer volt egy osztrak apaca osztalytarsam is. 50 ev koruli lehetett es eloszor furcsa is volt, hogy a csupa fiatal 20 ev koruli koze hogy kerult egy idosebb tanulo, raadasul apaca. A vegen meg o volt az osztaly kedvence. Nagyon kedves volt es jo humorerzeke volt.

Ja, kerdezted, hogy Lolli milyen nyelven beszel. Folyamatosan loki a szoveget magyarul es angolul, nehany szot, kifejezest, dalt tud nemetul, csehul es franciaul. Par szo meg egy dvd-rol ragadt ra spanyolul. Iszonyu jo nyelverzeke van, kar, hogy itt nincsenek ketnyelvu ovik, iskolak, mert szivesen kuldenem ilyenbe. Azt mondjak, hogy ilyen picik meg szinte akarhany nyelvet meg tudnak tanulni akcentus nelkul, anyanyelvi szinten. Csak sajnos Angliaban nem annyira divat a nyelvtanulas, legalabbis nem ilyen kicsi korban. Otthon mar szinte minden varosban van piciknek angol foglalkozas, sot, amikor en ovis voltam, az oviban lehetett du. ovi utan nemetre jarni. Kar, hogy itt nincs ilyen. Francia foglalkozast talaltam piciknek, de pont nem arra szeretnem vinni, mivel en franciaul nem tudok. Annak meg nem sok ertelme van, ha en nem tudok vele azon a nyelven foglalkozni.

Bar, lehet, hogy orulhetunk, hogy csak magyarul es angolul beszel folyamatosan, mert igy is szellemileg kimerulunk a nap vegere, annyit beszel, kerdez. Ha meg megtoldana egy nyelvvel, bele se merek gondolni, mi lenne... :lol:
Azon szoktunk nevetni, hogy nem ertekeli Apa probalkozasait a magyar nyelvvel. Ha az apja magyarul probal hozza szolni, akkor egybol raszol:"No, Daddy no, speak English!" Valahogy nem tetszik neki Apa akcentusa a magyarban. :lol:

Egyebkent meg irto sokat nevetunk, amiota beszel a kisasszony. Jegyzetelni kene az aranykopeseit, de annyi van, hogy keptelen vagyok ra. Nem ulhetek egesz nap jegyzetfuzettel es tollal a kezemben. :lol:
Ma pl. a kis haverja kohogott, erre Lolli rogton kozolte vele: "You caught a cold. You must wrap up warm and you need medicine. You have to eat manouka honey."
Ma este meg az apja valamit megkoszont es Lolli valasza: "You`re most welcome, Daddy." :lol:
Az apja mindig azt mondja, hogy ezt a gyereket depiseknek kene receptre felirni. :lol:
Ha valami olyat csinal, ami miatt merges leszek, a vegen arra kell ugyelnem, hogy el ne nevessem magam, kulonben semmit sem er a fegyelmezes. Ha latja, hogy merges vagyok, akkor ez a szoveg: "You`re not angry with me. Are you happy?" :twisted:

Ananacska, alakulnak napjaitok? Ti mikor is keszultok vissza?

Megyek aludni, apank ma nagyon koran kidolt, kemeny napja volt. Amugyis lehet, hogy huzos ejszakank lesz, mert Lolli nagyon taknyos lett mara, ilyenkor meg sokszor ebred ejjel. :(

Errol jut eszembe, Reni, ha szoktatok otthon nathas idoszakban orr-porszivot hasznalni, azt hozzatok magatokkal, mert itt nem lehet kapni! Illetve eppen be lehet netrol szerezni, csak borsos aron. Nekunk kisebb koraban nagyon jo szolgalatot tett, csak most mar nem engedi, azt mondja, inkabb kifujja az orrat.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Jooo reggelt! Itt vagyok! :D
Tegnap reggel is felebredtem mar 4-kor, de ugy gondoltam, hogy kihagyok egy napot, nehogy magunjatok! :lol: :lol: :lol:
Ma ejjel vegre jot aludtam! mar ram is fert! Eleg zombi kulsot kezdtem felvenni a faradtsagtol! De mostmar fitt es ude vagyok! :)

Olive! Jol ertettem? Lolli Gyulan szuletett? Kicsi a vilag! En is Gyulai vagyok! Vagyis mar nem is tudom, mert utana Ketegyhazan vettem hazat, onnan pedig Pestre koltoztunk, de gyarilag Gyularol szarmazom! :D

Az en kicsi Laram is szepen halad a beszeddel! Sokszor megfajdul a hasam a nevetestol, olyan szovege van. En elkezdtem vezetni egy fuzetet, mert szotar kellett hozza meg 2-3 hete, de mostanaban hihetetlen gyorsasaggal fejlodik! :) 1 het alatt pl a krumpli szo oriasi valtozasokon esett at, punta-punci-kumpi :D Es ez csak 1 szo.

Nekem azt hiszem, hogy jo dolgom volt a suliban, mert nem volt 1 lengyel osztalytarsam se. Amikor kezdo osztalyba voltam, ott torokok, iraniak es indiaiak voltak csak, de nem is lehetett veluk haladni, ugyhogy 2 honap utan tettek at a haladoba, ahol voltak afrikaiak, iraniak, torokok, es bangladesiek. Az osszetetel ott sem volt mas, de Ok mar vagy 3 eve! jartak a haladoba. :)
A jovoheten megyek kedden az uj suliba, kivancsi vagyok milyen lesz! Kicsit kezdem mar unni az itthon ulest es Laranak is jot fog tenni a kozosseg.
A suliban Dzseni is franciat tanul, mi orultunk neki, mert amiota latta ill hallotta a Romeo es Julia musicalt, kb 4 eves koraban, azota egyfolytaban azt mondta, hogy olyan gyonyoru nyelv a francia es szeretne tanulni. Utana amikor kikoltoztunk, egyutt bereltunk par honapig lakast egy francia foiskolas lannyal, amikor is megjobban beleszeretett a nyelvbe.

Ildi megy a drukk! Mar csak par nap es kezdesz!!! Remelem bejon a szamitasod!

Megyek, mert ha mar ilyen sokat aludtam ma, nem erek ra trecselni, Dzsenkanak meg kell csinalnom a lunch pack-jat, mert mindjart indul a suliba, aztan pedig kicsi Laram is mindjart ebred. A kedvenc napom egyebkent is a pentek, mert a ferjem nem dolgozik es shopping day van! :lol: Talaltam egy tok jo babaagyat es magunknak egy franciaagyat, remelem, hogy megvesszuk ma!
Szep napot mindenkinek, megyek a kavem masodik fele is var meg! :lol: Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Ildi!Köszi a Á.Transz honlapját,már meg is néztem őket,és ténbyleg nem olyan horrol áron dolgoznak.Lehet így jobban megérné kihozatni a cuccokat,csak nem tom,mit szólnak majd hozzá apósék.Ugyanis ők szépen kitalálták,h mivel mivel sógorom jön és kell mellé még egy sofőr,hát akkor már eljön anyós is velük...Rettentő mód örülök neki...nem számít,h itt most rólunk v szó,azt kéne nézni,nekünk h lenne jó,ők meg se kérdeznek,szerveszkednek!Mert úgy volt,h egy merci vito-val jön,az keveset fogyaszt és elég sokminden belefér,de ugyebár csak 3személyes,így inkább a saját hondájával jön,amibe viszont alig fér vmi...ki vagyok akadva...azt gondolják,két szatyor ruhát akarok kihozatni?????hát neeeem!Ez első időszakban nem nagyon lesz pénzünk vásárolgatni,szóval kellett vna szárító,vasalódeszka,ágyneműk,használati tárgyak,Csongornak bringa,motor,stb...ezek meg nem kis helyet foglalnak.De ha szólok nekik,akkor megsértődnek :evil:

Olive!
Köszi az infót :wink:

Még egy kérdés eszembe jutott?Ha apának bejelentett melója van,akkor ő ugye jogosult az orvosi ellátásra?És ha igen,akkor ezzel mi is???Vagy kötnöm kéne rájuk vmi biztosítást?

Kép
Kép
nusyka
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: