Új privát üzeneted érkezett!

moni átadom......!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nita - :shock: :shock: :shock:
sajna én sem tudok adni, mert most kezdjük átszokatni Nórit a saját szobájába és én sem vagyok nyugodt a légzésfigyelő nélkül.
Ó, szegény kis Iza! Remélem nem fog többet előfordulni ez a légzésleállás!!!! Csinálnak vele vmit emiatt a kórházban? Írj kérlek ha tudsz valamit!
Vendég
 


Móni - Roli ügyes hogy tud már egyedül ülni! :D Várjuk a képeket!!!
A szekrényekkel vigyázz!! Nem akarlak riogatni, de volt már ebből nagyon nagy baj az ismerettségi körömben! Na nem kis szekrényről volt szó... de mi nemsokára mindet rögzítjük majd a falhoz, mert én rettegek tőle hogy esetleg belekapaszkodik majd Nóri is.
Már ilyeneket csinál: :twisted:
Kép

Apa holnaptól dolgozik! A héten már full be vagyunk táblázva, de jövőhétre csaphatnánk egy talit! :wink:
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Iza megszületéséhez hatalmas gratula! Édes pici lány! Nita, mesélj egy kicsit többet, ha gondolod. Légzésleállást sajnálom, elég ijesztően hangzik. Nekünk nincs (nem volt) légzésfigyelőnk, sajnos nem tudok segíteni... Mondtak erre valamit a kórházban?

Rolinak gratulálok az üléshez, nagyon ügyes! Kérünk fotókat!

És látom, Nonó is halad a tárgyak elmozdítása, lehúzása, magára borítása útján. Csak néhány hónap, és loholhatsz utána Vera!

Velünk nincs semmi különös. Samu a múlt héten beteg volt, kötőhártyagyulladás, de nem a komoly fajtából, két nap alatt rendbe is jött teljesen. Csak hát bölcsibe nem mehetett egy hétig.
Tényleg Niki, mesélj a munkádról! Hogy tetszik?
Pocaklakó jól van, már néha hullámoztatja a pocit, nagyon vicces látvány, már el is felejtettem...

Most lépek, dolgozni kellene...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Nita! A másik topikomból felajánlott vki egy légzésfigyelőt Izának, csak el kellene érte menni a 17. ker-be!!
Vendég
 


erpé iza egyszerűen gyönyörűűűűűűűűűűűűűű......meglehet zabálni olyan picike........fekete haja van szé nagy kerek szemei!!!!!!
olyan nagy boldogság volt hogy bemehettem az ali g 2 orás izához!!!!!!!!!!!nagy élmény volt!!!
wera köszke :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Nagyon gratulálok Verának! Nita: majd azért írjál, hogy mi van velük.

Kép
németh
 
 


Igen Nita! Várjuk a fejleményeket!!!!!! Légyszi ne feledkezz meg rólunk! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Gratulálok Verának és a babának!!!! Remélem minden rendben lesz. Kívánok sok tejcit és minden jót nekik. Mikor jöhetnek haza? Tovább kell emiatt maradni? Lesz valamiféle kivizsgálás? Nagyon szorítok nekik.

Légzésfigyelőnk nekünk sincs. Remélem jó lesz amit felajánlottak.

Mi is jól vagyunk. Nem szeretem a hideget. Így kicsit többet vagyunk bent az átlagosnál. Rá kéne magam venni több kiruccanásra.

Hol lenne a tali? A játszón? És mikor? Én szívesen mennék.

Mostanában elgondolkoztam azon, hogy elnézünk valamikor az Amk bölcsibe játszani. Remélem működik még ott a klub. Elég régen voltam. Van valakinek kedve csatlakozni?

Szép napot! Jó hétvégét mindenkinek!
Vendég
 


sziasztok!tegnap voltam bent veráéknál.....egyszerűen tüneményes a kis iza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
És én lettem a keresztanyukája!!!!!!!!!!!
ha minden igaz akkor vasárnap jönnek haza!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok sürgösen keresek olcso ujszülőtt kortol babakocsit max20000ft-ért ha van valakinek az kérem irjon email cimemre petra45@freestart.hu de ha tud képet is küldjön vagy hivhat is és bármikor megnézem 06706615607 ellöre is köszönöm
De kiságy is érdekelne az is kb 20000ft-ig

Sipilo Petra
petra21ker
 
 


Szijjasztok.

nita köcike a híreket ide puszi érte. Wera neked meg a figyelő miatt. már a popsija alatt van. sajna bukik és emiatt állt le akkor. Többet nem de inkább megelőzni mint.........
lesznek majd kivizsgálások mert uyge olt apnoes gyerekem is meg refluxos is.
a történet íme ami belinkelt a blogomból.
képek majd holnap.


Háát kalandos egy szülésem volt az biztos.



szóval:hétfőn az sztks ctg-n nuku mozgás. még noszogatásra sem. Délután a Csabi fiam kiborított a suliba egy hülyeség miatt és elegem volt az egészből főleg a hatalmas nagy hó miatt is mivel a bakancsomat segítég nélkül felvenni se tudtam. Megszerveztem a gyerekek beadását hogy nekem ne kelljen kimenjek a hóba igaz jelenésem volt a barinőmmel együtt a dokinál de oda kocsival mentünk volna.

hamar lefeküdtem aludni este. 0 óra 40 perckor felébredtem hogy le kell oltani a villanyt a kicsiknél és ahogy megfordultam mint aki bepisilt jött egy kisebb adag. Felkeltem és megint jött. Megnéztem és szagtalan gy kicsit édeskés illatú nem teljesen víz szerű érzésű jött belőlem. Nem volt vészes. bementem lekapcsoltam a villanyt és kimentem wcre megnézni. Háát rózsaszínes volt. Azaz kicsit véres. Betétet beraktam és elkezdtem be pakolászni a többi dolgot ami még kellett. Utána negyed kettő körül felhívtam a mentőket hogy megkérdezzem bevisznek e vagy keltenem kell valamelyik szomszédot.Mondták hogy ha várni fognak rám akkor okés dolog. De mondtam nekik nem kell sietniük mert nincsen fájásom semmi. Felhívtam az Uzsokit. Megint wc miközben csörgött a vezetékes. Apát még nem keltettem így tudtam hogy fel fog kelni rá és hogy a mentők azok akik telóznak. Felvette de pont akkor mikor lerakták. Közben kimentem és akkor csörgött a mobilom amit én vettem fel miközben a mérges párom kérdezte ki a fene ilyenkor??

Mondtam a mentők. Ők voltak. szóltak hogy mivel nincsen fájásom messzebbről jönnének. Én meg hogy oké. Na és akkor világosítottam fel a férjemet a helyzetről. Ahhoz képest hogy messziről jöttek fél 2-re ott voltak villogva. Tudjátok sok volt a szülési baleset és mivel nekem 5-ik meg víz el így jöttek sietve. Nahh bementünk a khba szirénázva. Ott megvizsgált a szülésznő és mondta hogy ez bizony nem magzatvíz mehetett el mert a burok ép volt a fejénél és alig érte el hiszen magasan volt és a fejét is ki tudta mozdítani még. Mondom akkor feleslegesen jöttem be?? Erre mondja neem. Kérdem hogy nyitva vagyok e?, mondja igen bőő két ujjnyira. Naah hatalmas csodálkozás hiszen fájásom nuku. Még keményedésem se. Doki közben jött és ő is megvizsgált pont egy keményedés alatt állítólag mert ő jobban hozzáfért a dolgokhoz oda lent de ő is mondta a burok dolgot hogy nem azt érezhettem. Repeszteni akkor nem tudott pedig szerette volna mert a feje még viszont nagyon magasan volt. Adminisztráció, utána beöntés borotválás fürdés és mentem az üres szülőszobába az egyágyasba. ctgre fel. Mikor meg nyugodtam elkezdtek jönni az 5 perces alul menszi érzések amit a gép nem érzékel és csak abból tudtuk hogy van valami hogy a szívhang akkor elment mindig. Ez volt 3-kor. Ctg le és feláll hogy úgy érezzem azokat amiken nevettem. A szülésznő egy naggyon aranyos nőci volt és jót beszélgettünk mindenről. Hogy szültem milyen gyorsan, megtárgyaltuk a délpesti khban uralkodó dolgokat stb. 4-kor megvizsgált megint és bő 3 ujjnyit regisztrált. Én meg mondtam neki hogy belegyezek végig ilyen "vajjúdásba". De mondta hogy annyira ki bojtosul most már a burok hogy repeszteni kell. Jött a doki negyed 5-kor és mikor ő megnézet eltűnőbe volt már a méhszájam. Hattalmas nagyot néztem a szülésznővel egyetembe. Hogy semmi és így kitágultam. Burkot repesztett és utána felállás hogy lejöjjön a gyerek feje. Mondta a szülésznő hogy ha kakilnom kell szóljak. Én meg hogy az nem hiszem hogy érezni fogom mivel a többinél se éreztem.

Nem tudom a pontos időt csak a szülés miatt viszonyítom kb hogy 5 óra előtt 5 percel lett egy kicsit fájdalmasabb fájásom és rá egy percel még egy mikor mondták hogy feküdjek fel bekötik az infúziót mert mivel nem az első baba hanem az 5-ik így kell egy kicsi segítség majd szülés utánra a méhemnek. Akkor már kellemetlen volt és pont a nyomás inger előtt kötötték be és utána elkezdtem nyomni. Lában a doki meg a szülésznő nyakába mivel mondtam hogy nem akarom kengyelbe rakni. abbamaradt a nyomásinger és hallottam ahogy mondja a doki a szülésznőnek hogy nézze nincsen tolófájás anyuka nem nyom és jön a gyerek még is. szó szerint kicsusszan magától. Közben jött az tolóinger és nyomtam egyet és Izácska kibuggyant. Naggyon hattalmas érzés volt és nem kérdeztem rá hogy ugye lány mert alapból tudtuk és tök természetes volt. A pucolás után a hasamra rakták egy kicsit. Utána óvatosan vágták el a köldökzsinórt mert onnan vettek vért a vércsoporthoz hiszen negatív vagyok.

Egy dolog volt picikét rossz hogy mivel éjjel szültem egyedül kellet mennem. Így se fényképezés se videó amit szerettem volna hanem csak az én általam készült egy szem fotó. De ott volt Iza és ez mindennél fontosabb volt.

Bekerültem az osztályra és az általam kinézet szobába. a barátnőm bejött a szülőszobára (aki nita volt) fél 7-re ért oda így azért a bemenetelbe a szobámba tudott segíteni báár mindenki csodálkozott hogy 2 órája szültem és pezsegtem de nagyon. kiültem hozzá és beszélgettünk. nem fájt semmim és tök jól voltam. Vártam a gyerekeimet a párommal.



és!!!



aznap éjjel vagy is másnap hajnal 3-kor jön az sms egy barátnőmtől aki dec 15-re várta a babáját hogy a szülőszobán van.

Ő 26-án reggel 8.50-kor szült és pont mellém került a szobába. iszonyat jól jött ki hogy a legjobb barátnőmmel együtt szültünk ha úgy vesszük.

Az első nap volt azaz ijedelem a nem vett levegő miatt de utána minden okké volt.





amúgy nagyon jó baba. eszik alszik néha nézelődik

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 



vera ezer puszi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
velünk....szegény mátékám nagyon beteg....lázas és köhög.....holnap doki...... :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Vera! Mégegyszer gratulálok. Jó kis sztori. Sok-sok tejcit nektek.
Hamarosan tali. Kiváncsi vagyok a kisasszonyra.

Akkor nem unatkoztatok a Gabival a kórházba. Mennyire jó lehetett.

Szép napot!
Vendég
 



Vera: gratulálok még egyszer!
Nita: jobbulást kis Máténak!

Kép
németh
 
 


Vera - köszönjük h megosztottad velünk Iza születését! Hát, asszem 5-ödikre már mindenkinek ilyen könnyű szülés és gyors regenerálódás dukálna!! :lol: :wink:
Nagyon megijedtünk amikor írta Nita h leállt a légzése Izának, de örülök hogy azóta nem volt semmi gond! Most már biztos nem is lesz! Jó babázást nektek! Várjuk a képeket Izáról! Én leginkább azt szeretném látni ahogy a bátyusok körbeveszik!! :D :D

Kinga - napokig eszbe volt hogy köszöntselek a szülinapodon, aztán pont a napján nem jutott eszembe! De akkor most így utólag is Isten éltessen sokáig! :wink:
Mackó koma hogy van?
Nagyon cuki az új avatarod!! :D

Niki - Kiara meggyógyult már? Vitted végül további vizsgálatokra?

Nita - Máténak gyógypuszi a kis beteg kobakjára! :(

Móni - mizu veletek? Jövő héten ráértek valamelyik nap? Összefuthatnánk esetleg... :)
Vendég
 


Wera: köszönöm szépen! Mackó koma jól van, köszi. Most pár napja Madagaszkár őrületben van. :shock: Csak ez az esős idő nem kedvez az energiái levezetéséhez, de hát ez van.

Igen Vera kérünk képeket ahogy a bátyók körbeveszik a kis Izát!

Kép
németh
 
 


Máté nevébe is köszönöm a jókivánságokat... :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Harivera: nagyon gratulálok nektek! Jó gyors szülésed volt, mondhatom, örülök neki! Légzésfigyelő mellé azért voltál újraélesztős tanfolyamon, ha véletlenül megint lenne valami? Mert anélkül nem sokat ér a dolog. De nagyon remélem én is, hogy most már minden rendben lesz, dokik mit mondtak? Fiúk mit szolnak hugihoz?

Wera: jaja, meggyógyult Kiara, mondjuk gondolom számított, hogy kaptunk immunerősítő cuccot, reggelenként azt kell adnom 10napig most. Hétfőn már megy bölcsibe, remélem nem az lesz az első dolga, hogy hazahoz valami bacit! :roll: :lol:

Most már talán többet fogok jönni, csak eddig dolgoztam, meg Kiara szülinapjára készültünk, tegnap volt. Kapott gyöngyfűzőset, tanyasi babaházat :lol: , könyveket, ruhákat, gitárt, ilyeneket. Tortát rendeltük, nem volt hozzá lelkierőm, hogy most még süssek is, pénteken még dolgoztam, 8felé értem haza. Drága lányom meg kijelentette, hogy csokis-meggyes tortát kér, nem volt sok választásunk! :lol:
Meg nem aludt délben, estére szegénykém olyan fáradt volt, majd leragadtak a szemei, de azért táncolt, ugrált, élvezte a dolgot!

Mikulás kinél-hogy volt?

Próbálok azért képet is rakni, bár nem lett túl sok amin nem a rokonokkal van (ők meg nem biztos, hogy örülnének, ha fent lennének :lol: )!

Kép

Kép

Kép

Kép
kernico
 
 


Halihó!

Niki
Örülök hogy Kiara végre meggyógyult és mehet a bölcsibe! Hátha segít az immunerősítő kúra és nem szed össze semmi újat! :wink:
Nagyon édes a képeken! Rengeteget nőtt! Kétéves komoly nagylány! :D :D

HOztam egy kis vidámságot nektek:


Egyszer volt, régen volt, a Mikulás karácsony előtt észrevette, hogy a 4 manósegédje megbetegedett. De a segédmanók nem tudtak olyan gyorsan csomagolni, mint az igazi manók.
A gondok közepette Mikulásné bejelentette, hogy az édesanyja velük fogja tölteni a Karácsonyt. Szegény meggyötört Mikulás ennek hallatán kiment a rénszarvasszánhoz, de szomorúan vette tudomásul, hogy az 5 rénszarvasból 3 vemhes, 2 meg ismeretlen helyre távozott a kerítésen átugorva.
Ezek után a teljesen összetört Mikulás bement a házába, hogy igyon egy kis pálinkát, de azt látta, hogy a segédmanók már mindet megitták.
Erre olyan mérges lett, hogy a kezében tartott poharat a padlóhoz
csapta.
Mikor össze akarta söpörni a szilánkokat, rájött, hogy az egerek
szétrágták a seprűt.Ekkor csöngettek. A lelkileg meggyötört Mikulás
ajtót nyitott.
Az ajtóban egy angyalka állt, kezében karácsonyfával.
Az angyalka így szólt:
- Hát nem csodálatos a mai nap?
Így alakult ki az a szokás, hogy a karácsonyfa csúcsára angyalkát húznak...
Vendég
 


wera kedves kis történet........
kernico utolag is nagyon sok boldog születésnapot kívánok kiarának!!!!!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


szijjasztok.
én is megjelentem újfennt. Izával khban voltam 5 napot mert az első nap lila lett szegénykém és kivizsgálták most. Minden rendben van vele hála

alvásvizsgálat alatt
Kép

Kép
Kép

kernico

hála van tanfolyami képzésem a másik gyerekem miatt.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Jaj, de édes Iza, meg lehet zabálni! Annyira tündéri!

Kép
Kép
bnemonika
 
 


gyönyörű a kicsi iza!!!!!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



vera sajna még folyik az orrom....más bajom ugyan nincs de így sajna nem merek meni....pedig már nagyon megölelném a kicsi keresztlányo!!!!!hiányzik!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 



vera addig meggyógyulok igérem!!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Úgy látom, mindenki szaladgál és nincs ideje a gép előtt ücsörögni :lol:

Mindenkinek békés, boldog, ajándékokkal teli karácsonyt kívánok!

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok! Kép

Kép
németh
 
 


Nagyon nagyon boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánunk nektek! És minden jóban bővelkedő Új Évet!

Most én is csak ennyire jövök, iszonyatosan nem volt időm semmire, hajnalig pakoltunk, csomagoltunk apával tegnap is, bár most már legalább jól állunk, fa feldíszítve, Kiara nemsokára kel, kacsa sül, ... nemsokára karizhatunk végre! :D

Kép
kernico
 
 


merre vagytok csajok? :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Szeretnék hozzátok csatlakozni. Jelenleg egy 1 és 11 éves gyermekünk van, júliusra várjuk a 3. trónörököst.
Pár hete költöztünk Csepelre, nem vagyok ismerős még erre.
Tudtok esetleg ajánlani valami jó programot, itt Csepelen ilyen hűvös időkre? Kinti, benti program is érdekelne.
Tudtok segíteni abban, hogy tudom beilleszteni a vonalzót? Nem igazán jön össze. A vonalzó kész, csak nem tudom, hogy kell beilleszteni.
Előre is köszi a segítséget és további kellemes karácsonyozást Mindenkinek!
teranita
 
 


próbálkozok...

Kép
Kép
Kép
teranita
 
 


Sziasztok!

Üdv köztünk teranita! Úgy látom, sikerült a vonalzókat megcsinálni :D Csepel tetszeni fog, mi is nagyon szeretjük, csendes, zöldövezeti környék (persze csak akkor, ha nem a Kossuth Lajos utcában laktok :lol: ).

Mónika

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Sziasztok!

Kissé lemaradtam. Utólag is kellemes ünnepeket.

Üdv!Anita. Hova költöztetek? Honnan jöttetek? Van néhány lehetőség a közelben. Játszóház, Baba mama club meg hasonlók. Mi érdekelne pontosan.

Szép napokat!
Vendég
 


Sziasztok!

A Rákóczi-ligetbe költöztünk, eddig a 2. kerületben laktunk.
Játszóház és baba-mama klub is érdekelne. Örülnék, ha a kislányom hasonló korú gyerekekkel is játszhatna, ilyenkor télen a játszóterek is üresek. Régebben jártunk babaúszásra is a 13. kerületbe, de az most már messze van. Bölcsibe nem szívesen vinném, nem szeretném még a kis szervezetét kitenni mindenféle betegségnek, de egy kis gyerek közösség szerintem jó lenne.

Anita

Kép
Kép
Kép
teranita
 
 


teranita üdv köztünk ......gratula a 3. babóhoz.........

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Lányok, mindenkinek boldog új évet kívánok!

Kép
németh
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Kép
Kép
Kép
teranita
 
 


Sziasztok!

Hát ide megint nagyon régen írtam. :( De most itt vagyok! :D Vagyunk!

2008. December 20-án újabb csepeli babóka született. Megszületett délelőtt 10:05-kor 3340 grammal és 54 cm-rel az én kisfiam, Noel!

Kép Megszülettem

Kép

Kép Szeretem a kendőt

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon boldog új évet kívánok!

Aida
Noel baba gyönyörű! Ilyen szép babát nagyon ritkán látni, komolyan! Gratulálok! Jó egészséget és sok tejcsit kívánok!

Mesélj, milyen szülésed volt, és mik történtek veled mióta nem jelentkeztél.

Kép
Kép
bnemonika
 
 


Végig vittem fekvéssel a terhességem, végül 38+6-ra született meg Noel és spontán indult meg a szülés. Úgy hogy én nem is tudtam, hogy most épp a szülés indult el. :D Hisz előtte is annyit fájt.. Csak azért mentünk kórházba mert már nagyon elegem volt hogy napok óta ramatyul voltam. Erre azzal fogadtak, hogy bő 2 ujjnyi. :D A tágulás hihetetlen gyorsan ment, de a kitolás nagyon elhúzódott, pedig úgy igyekeztem. :( Aztán a vége 3 órás szenvedés után vákum lett. :( De még így is jobb mint a császár. :D Sajnos nekem emiatt eléggé negatívan maradt meg bennem a dolog, nagyon fájt és nagyon nem bírtam a fájdalmakat sajnos. :( De a végeredmény mindent megér!! :D Bár azóta nem sokat alszunk és nagyon vágynék 2 óránál több alvásra is, de megéri! Kicsi Noel mindent!

Kép
Kép
Kép
aida
 
 


Szia aida!

Gyönyörű a kis Noel, millió gratula hozzá!

Kép
Kép
Kép
teranita
 
 


[color=blue]aida gyönyörű a kis noel gratula!!!!!!!!!!!!!![/color]

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Aida: Gratulálunk! Nagyon szép kis pöttöm! És milyen otthon vele?

Teranita: Üdv. itt köztünk, most kicsit be van lassulva mindenki az ünnepek miatt, de lesz ez jobb is!
Képeket tudsz feldobni?
Csepeli progit én nem nagyon tudok, játszóházak vannak, de így télen nem nagyon járunk így sehová mármint csepelen max. bölcsibe. :roll:

Baromira nincs időm mostanában, állandóan rohantunk valahová, nekem majd az ünnepeket kell kipihennem, nem fordítva! :roll: Majd jövök én is mesélni meg képekkel, de nem tudom, mikor!! :oops:

Kép
kernico
 
 


jóéjt lányok!!! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
nitacska007
Halásztelek
 
 


kernico írta:Aida: Gratulálunk! Nagyon szép kis pöttöm! És milyen otthon vele?


Sajnos nagyon sírós Noli baba, 24-ből 14 órát képes végig sírni. :( Nagyon sokat bukik és nem hízik rendesen. Szóval probléma az van sajnos.. Hétfőn jön a gyerekdoki..

Kép
Kép
Kép
aida
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: