Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Udv a korunkben Dorka! amint latom Te sem laksz kozel hozzank :? . mar nem is lepodok meg :D Mi koltoztunk a vilag vegere :lol:
Az oldal kezelese nem bonyolult dolog, ha gondolod meg vonalzot kesziteni is segitunk.
Nekem 3 fiam van 14.12. a legkisebb 3es fel eves.
Es masfel eve lakunk Carlisleban :lol:
Meselj magatokrol bovebben aztan ha kerdezz barmit
:lol:


Olive Draga! Anno emlitetted nekem a netmumst, de akkor meg a nevemet is alig tudtam lirni ugy ahogy itt hasznaljak :lol: De tegnap elott osszeszedtem minden batorsagom es angol tudasom, es irtam a Local meet-a mum noticeboardra . Nem sok remenyt fuztem hooza, irtam hogy magyar vonek, 3 gyerekkel es nem nagyon tudok angolul :lol: Es lass csodat , valaszolt egy csajszi !!! Szinten 3 fius anyuka . Na jo, aze a csoda melle kellett a noi kivancsisag is. Ugyhogy most kiizzadtam magambol egy rovidke valaszt , remelem nem irtam sok hulyeseget, es megerti :wink:
Muszaly mar valakivel targyalnom, mert az egyszeri heti angol suli keves. meg kezdek szepen lassan megorulni egyedul :shock: Es ha en egyszer bekattanok... 8)

Dori, gyonyoru Zoe. Hatalmasat nott :lol: Orulok hogy jol vagytok.
Mikor jottok vissza ?Most nagyon hideg van otthon. Nem irigyellek.

Mariann, mivel elso terhesseg , igy bizony joval hamarabb megerzed hogy csinalja maganak a helyey a kis pocaklako. A masodiknal mar eszre se veszed :wink:

Ananacska sikerult elkoltozni ? Remelem mar rendezodtok otthon ugyben. Nemsoka kopogtat Erik :)

Ja!Voltunk a suliban szetnezni, beadtuk a jelentkezesi lapot, most varunk, mert ugyebar eklkestunk a jelentkezessel. koszonheto a sok - sok tajekoztatasnak. Egyebkent a reception class olyan mit az ovoda, sok-sok jatek, de mar betuk, szamok fent vannak a faln, vagy ahogy itt szokas fuzeren futtatva.Meg el vannak zarva a nagyoktol, kulon esznek, kulon kis jatszoteruk van, de azerty mar nemi kontaktus van a nagyokkal. Olyan finom kis atmenet az ovi es a suli kozott. szerintem nagyon korrekt. Egyre tobbet dumal egyebkent marci is angolul :lol: Ossze kell kapnom magam, m er a vegen meg o is leeloz :roll:
ma meg viszik oket uszni. Kivancsi vagyok mit mond az ovoneni. merhogy az en gyerekem fosik a viztol . :lol:

Na pa. meg mielott elszall az iromanyom.

Szep hetet , irjatok Ti is !!

Ildi

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!
Hol is kezdjem? A nagylanyom Dzseni, mar majdnem 10 eves. A masfel ev alatt amiota itt lakunk, mar szinte anyanyelvi szinten beszel angolul, es pont olyan kiejtessel, mint az angolok, semmi akcentus. Nagyon buszke vagyok ra! A kicsi lanyom Lara 22 honapos, most kezd beszelni. Haaaaaaat! Nem egyszeru megerteni. Hihetetlen, hogy milyen szavakat kreal, tenyleg szotar kell hozza. :)
(eger-dundune, zokni-goda, krumpli-punta) De azert probalkozunk, es O is. A pici fiam a hasamban 22+3 hetes. Turelmetlenul varjuk mar. Nagyon sokat nyuzsog, sokszor ejjel is! A mult heten voltunk uh-on es a meretei szerint 24 hetes! Valoszinuleg nagy baba lesz a midwife szerint. Kicsit felek is a szulestol! (Ferjem 186 cm, 4,5 kg-mal szuletett) Remelem a kissrac nem akar olyan nagyra noni bennt.
Errol jut eszembe! 2 uh-on voltam mar, ha problemamentes a terhesseg nem is csinalnak mar tobb uh-t? Nem bannam, ha lathatnam, pl. hogy rendesen befordult!
A ferjem Cromer-ben dolgozik egy rakfeldolgozo uzemben. Nem almai munkaja, de megbecsulik, es biztos munkahely. A kollegai nagyon rendesek.
Mit irjak meg? Imadunk itt Norwichban elni. 20 merfold a tengerpart, nyaron minden napot kinnt toltunk, ha a ferjem szabadnapos es jo az ido.
Mara befejezem, muszaj kezdenem a vacsit, mert a kis csaladom ehezik! :)
Sziasztok, szep napot nektek! :D Dorka
dorka75
 
 


Sziasztok!
Csak 1 pillanatra ugrottam be.Nem vesztunk el csak kikoltoztunk a hazunkba es ott nincs net.Itt olyan ho,hideg,jeg van hogy csak ritkan jovunk a szuleimhez netezni.Februar vegen megyunk vissza kb.
Most mennem is kell mert sotetedik es olyan ho van felenk nem latni sem lehet hol az ut,az arok vagy a szantofold es most is hordja kavarja a havat es levan fagyva az ut.Majd jelentkezek!

Udv Dorkanak!!!!Ti hol laktok?Sajna nincs idom visszaolvasni! :cry:
picizoe
 
 

 
 

Sziasztok!

Dorka!
Udv a forumon. Igaz, en most enyhen jogtalanul vagyok itt, mert jelenleg nem vagyok angliai kismama/anyuka, de nemreg meg az voltam es idovel meg leszek is.

Ildi!
Jelentem, bekoltoztunk. Komolyan mondom, nem gondoltam volna, hogy eljon ez a pillanat, illetve hogy a koltozes hamarabb vegbe megy, mint a szules... :roll: :roll:
De Megtortent! :lol:
Es nagyon boldogok vagyunk. Igaz, hogy mi a kicsi londoni albihoz vagyunk szokva, ez a haz ahhoz kepest hatalmas. Ezt foleg az elmult harom napban tapasztaltam meg a koltozkodes alatt. Vasarnap kerult at az osszes cuccunk, harom napja folyamatosan pakolunk. Ma estere jutottam el arra a szintre, hogy mindket emeleten fel van nyalva meg a padlo is, a ruhak 97%-a behajtogatva, az osszes cuccnak van helye. Aprolekos takaritas maradt meg (csempe, furdoszoba), de ezekben feri anyukaja segiteni fog nekem.
Holnap rakjuk ossze a babacuccokat, mint kisagy, pelenkazo, illetve kivasalom a mar kimosott babaruhakat. A korhazi pakkom mar osszerakva.
Es barmilyen megdobbento, a gyerek meg bennem. Igaz, nemtom meddig, ugyanis az elmult napok hajtasa miatt neha mar menni is alig birok a derekfajastol, Erik feje mar szetfesziti a mehszajamat (ugy erzem), rengeteget kemenyedek es ejszakankent sok joslom van. SEbaj, a hetvegere meg vendegeket varok, a szulesznom is szabin van, de a jovoheten mar akar szulhetnek is. :D

Dori!
Nagyon aranyosak a keresztellos kepek.
Nekunk is lesz, de megvarjuk Eriket vele. Kettot keresztelunk egyszerre kb majusban, juniusban.
Hogy vagy a visszakoltozessel? Hianyzik kicsit London, vagy inkabb maradnal hazai tajakon?
Vendég
 


Sziasztok!

Dorka udv kozottunk!
A baba merete miatt szerintem ne aggodjal! Nekem 3.5 kilos babat josoltak, aztan kis vacak 2.6 kilos lett belole. :lol: Nalunk is a ferjem oriasbebi volt, aztan Lolli megis milyen kis "vakarcs" lett. :roll: Mondjuk hosszra hosszu volt, meg most is az atlagosnal mindig magasabb par centivel, de a hizast a mai napig nem viszi tulzasba.
Ugy irigylem a gyerekeket, hogy olyan szepen es gyorsan meg tudjak tanulni a nyelvet! Nekem a keresztanyam 3 nyelvu. Itt szuletett Angliaban es kb. 8 eves volt, amikor Nemetorszagba koltoztek. Azota is ott el es olyan tokeletes helyi akcentusa van, hogy meg nem mondana senki se rola, hogy nem ott szuletett. Engem csak az szokott elszomoritani, hogy altalaban a masodik generacio mar nem beszeli az eredeti nyelvet. Ez tortent pl. a keresztanyam mindket batyjaeknal is. A gyerekeik mar "echte" nemetek es sajnos nem beszelik a magyart. Az egyik masodunokatesom most huszonevesen jott ra, hogy tulajdonkeppen o magyar is es most kezdett el magyarul tanulni.

Mondjuk en is befoghatom a szamat, mert en meg az apukam anyanyelvet nem beszelem. Az apukam nagyszulei az 1800-as evek vegen vandoroltak be Magyarorszagra.
Neha elgondolkodom rajta, hogy vajon az unokaim beszelnek majd magyarul? Ha esetleg ok meg igen, a dedunokaim mar biztosan nem fognak. :cry:

Ananacska, ez nagyon jo hir! Akkor most mar nem kell aggodnod, hogy a koltozes elott meglesz Erik. Azert ovatosan azzal a pakolassa, takaritassal!

Picizoe, akkor mostanaban ritkan fogsz jonni gondolom. Azert hat tudsz, jelentkezz, adjal eletjelet magatokrol!

Ildi, milyen volt az uszas? Szerintem nem gond, hogy kesobb adtatok be a sulira a jelentkezest, mert nalatok ott a vilag vegen :wink: nem olyan suru a nepesseg es gondolom nincsenek annyira az iskolak sem tomve, mint errefele. Lolli meg kb. masfel evig a nurseryben lesz, ugyhogy meg nem kell sulit valasztani, bar azt joval hamarabb kell. Gondolom majd jovo decemberben kell leadni a jelentkezesunket. Azzal egy kicsit gondban leszek, mert nem vagyok elajulva a legkozelebbi iskolatol es amelyik turheto, oda nem biztos, hogy felveszik a tavolsag miatt.

Talalkoztal mar a netmum-os "baratneddal"? Nehogy aztan elhanyagolj bennunket! :wink: :lol: Azert kell, hogy gyakoroljad az angolt valakivel, mert a suli onmagaban szerintem nem eleg. Csak lengyel osztalytarsaid vannak vagy azert akad mas nemzetiseg is? Csak azert kerdezem, mert ha esetleg akad ott is egy normalisabb figura, akkor osszejarhatnatok neha egy kavera es akkor tudnal egy kicsit gyakorolni. A lengyelek nem igen baratkoznak, csak egymassal, azert kerdeztem, hogy akad-e valami mas nemzetiseg is.

Bocs, hogy most a tobbiekhez nem tudok szolni, de apanknak szuksege van a gepre, ugyhogy el kell koszonnom.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Norwichban elunk. Ez Norfolk megye kozpontja, 100 merfoldre Londontol. Jo kis hely.
Probalok pozitivan hozzaallni es nem parazni attol, hogy nagy lesz a baba, bar siman raerne kinnt is megnoni :lol: Dzsena 2700 g-mal, Lara 3350g-mal szuletett, gonolom ezert is mondta a midwife, hogy a kisfiu meg nagyobb lesz.

Olive: A profeta szoljon beloled. Bar holnap leszek 23 hetes, akkora pocakom van, mint egy hordo. A lanyokkal kb. ekkora hassal mentem szulni. Pedig eddig csak 4 kg-ot szedtem fel. Nagyon remelem, hogy a gyerekek nem fognak elfelejteni magyarul, bar sokszor elofordul, hogy Dzsena magyar beszelgetesbe angol szavakat csempesz. Foleg, ha valami olyat akar mondani, amit magyarul nem igazan hasznalunk. Szoktam letolteni neki magyar fogalmazas, helyesiras gyakorlatokat a netrol, mert nem szeretnem, ha az anyanyelvehez analfabeta lenne. Szereti toltogetni, jateknak fogja fel.

Ananacska! Kitartas, mar biztos nincs sok hatra, szeretnek mar ott tartani ahol Te. Bar kicsit tartok tole, hogy milyen lesz majd fius anyukanak lenni! 10 ev alatt megszoktam, hogy lanyos anyuka vagyok. Eleg hihetetlen, hogy kisfiut varunk.

Tudna nekem valaki segiteni, hogy mikor kell majd Larat suliba vagy iskolaelokeszitobe vinnem? Aprilisba tolti a 2 evet. Nem beszel angolul, bar sokmindent megert, ezert gondolom, hogy suli elott kellene meg valahova jarnia ahol gyakorolhatna a nyelvet.

Na bucsuzom lassan, ebresztenem kell Dzsenat, meg a heten es a jovoheten van suli, utana szunet.
Szep napot mindenkinek! Dorka
dorka75
 
 


Sziasztok!

Ananacska orulok hogy a feszekrakas hamarabb megvan mint a golya :))
Akkor mar lehet lazitani, es igy lehet Erik is megvarja az idot merthogy mar minek siessen ha minden kesz van :)

Dorke esetleg a vedonot megkerdezheted majd mikor vidd a leanyt, de szerintem ha megprobalkoztok suli elott az ovival, sokat segit majd Lara nyelvi fejlodesen.Es oda mar 3 honapos kortol van felvetel.Iskolaelokeszito pedig ugy van hogy ha az adott ev aug 31-ig betolti a 4 et akkor szeptemberben mar kezdheti az iskolaelokeszitot.

Azon mar en is gondolkoztam, hogy vajon az unokaim tudni fognak-e magyarul. :roll: Azt remelem hogy a kicsi nem felejti majd el idovel a mgyart :shock: Es hajlando lesz ugy is beszelni.

Olive az uszas a varakozasoknak megfelelo volt, be volt szarva Marci, de sikerult becsabitani azert egy kis labdazasra. Mondta az ovoneni, hogy majd megszokja ha rendszeresen jarnak.Most szerdan nem volt ugyan ,mert voltak a korai fejleszto kozpontbol az oviban, megnezni Marcit hogy jatszik ,dolgozik etc... es majd eldontik kell-e neki extra segitseg es ha igen mi.Ma meg megyunk a beszedterapeutahoz.
A jelentkezesi lapot dec 1-ig kell leadni egyebkent, de febr 10 a legvegso hatarido.Ezt apank el is kuldte e-mailban, hogy nem a mi hibank, hogy csusztunk, de meg egy kukkot nem kuldtek hogy akkor mi van.Valoszinu megvarjak a feb 10-et. Egyebkent eleg sok gyerek van a kornyeken, de 2 iskola is van ami belathato tavolsagban van igy nagy gaz nincs.
A netmumsos csaj meg nem valaszolt, lehet elfelejtette hogy irt nekem :D
Osztalytarsaim kozul 6 lengyel, 1argentin es egy litvan.
Es igen a lengyelek elvannak maguknak, es egyik osztalytarsam sem egy massal baratkozo tipus ugyhogy ezt felejthetem.Az elozo osztalyom sokkal jobb volt, ott teljesen masok voltak.Persze voltak lengyelek, de nem ilyen maguknak valok.Mindegy . Majd lesz valahogy...

Na mentem, csinalunk manoval ebedet ,aztan majd indulunk is lassan.

Szep napot mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Lehet még csatlakozni hozzátok?
Londonban (Hillingdon) élő anyuka vagyok, egy kisfiunk van Szabi, aki áprilisban lesz két éves.
Dolgozom, remélem nemsokára sikerül ovit intéznem a porontyomnak :)

Üdv: Dorka
roseandchocolate
UK
 
 


Sziasztok1

Hello Dorka, udvozlunk kicsiny de lelkes csapatunkban ,csatlakozni sosem keso :D
Irj picit bovebben magatokrol. Mikor jottetek, mit dolgozol. A parod magyar vagy angol ?


Hogy vagytok tobbiek ?Kismamaink nem osztodtak meg ?


Mara ennyi a hetvege nightmare volt a blogomban leirtam ide mar megegyszer nem akarom olvassatok el ha lesz idotok.
Rossz helyen, rossz idoben..

http://thomaildi.blogspot.com

Szep hetet mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Dorka, persze, hogy lehet meg csatlakozni! Udv kozottunk!

Ildi, nincs sok idom, de gyorsan beleolvastam a naplodban. Hat, hallod, durva, de meg jo, hogy csak ennyivel megusztatok! A ferjem regen rendorsegi fenykepesz volt es nagyon durva dolgokat meselt. Pedig akkoriban meg baratsagosabb vilag volt, most sokkal eroszakosabbak. En azon vagyok kikattanva, hogy egyre fiatalabb gyerekek olyan eroszakokat visznek veghez, hogy egyszeruen felfoghatatlan. Pont valamelyik nap agyaltam azon, hogy Lollit is legszivesebben felnott koraig kisergetnem, meg mennek erte mindenhova, de gondolom ez tinedzser korban mar ciki lesz neki.
Nalatok viszont ezek utan gondolom, nem fogjak banni a fiuk, ha ertuk mentek vagy elkiseritek oket valahova.
Azert remelem, hamar felepulnek lelkileg is.

Nekem anyosos vasarnapom volt es eleg rendesen leszivott, nagyon hulla voltam estere. Pedig bemenekultem a konyhaba, mondvan, hogy sutok-fozok, jatszon o Lollival. Azer igy is jutott boven az okoskodasaibol. Ismet megtudtuk, hogy mi mindent rosszul csinalunk. Pl. felhaborodott azon, hogy vacsora utan 1 oraval furdetjuk Lollit. Szerinte vacsora utan 1 oraval meg tele a hasa a gyereknek es nem lehet furdetni. :shock: Es allitolag minden nonszensz, amit mi csinalunk. :roll:

Legalabb a szombatunk jol sikerult. A baratnom kislanya most volt 3 eves, az o szulinapi bulijara mentunk. Lolli imadja a partikat, minden nap menne, ha lenne. :lol:

Ildi, tegnap gondoltam rad, ugyanis dietas almas pitet sutottem. Nagyon finom lett, csak ugye akkora mennyiseget benyomtam belole, hogy az mar nem szamitott dietasnak az osszetevok ellenere sem. :wink: :lol:
A krokodilt meg mindig nem sikerult megcsinalnom. A multkoriban virslis kifliket csinaltam, azok is nagyon finomak voltak. Lolli es apank kente meg a tetejuket tojassal es amikor apa felrenezett egy pillanatra, Lolli felkapta a nyujtofat es virslistol kinyujtotta az egyik sutesre varo kiflit. :twisted: En ugyan nem lepodtem meg, ezert is nem szoktam kettesben sutni vele, csak ha valaki ott tud allni mellette es lesi minden mozdulatat. Apank egy kicsit meglepodott a palacsinta formaju virslis kifli lattan. :lol:

Muveszno felebredt, ugyhogy mennem kell.

Ja, Ildi, meg az jutott eszembe Marci mozgasfejlesztesehez, hogy van nektek ugrodeszkatok? Az ugralas is allitolag nagyon bonyolult agyi tevekenysegek vegeredmenye, ugyhogy az is jo fejlesztogyakorlat.

A kismamaink nagyon hallgatnak. Mi ujsag veletek?

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!!

Eloszor is udv az ujjonan csatlakozoknak. GYarapodik egyre kis taborunk :)
Masodszor elnezest az eltunesert, de mi is koltoztunk es talan mara sikerult mar mindent elpakolni.
aztan holnap atnezem mihova kerult, es ujrarendezem :D:D:D:D

Mult heten voltam vedononel, azt mondta megfordult a pocaklako, most mar nem vagyunk farfekvesesek. Meg mindig nagyon sokat aktivkodik es imad felkuszni a gyomromba, en meg csak gyozzek levegot venni...

Mi is hetvegen allitjuk ossze a kisagyat. A szulesi tervem holnap irom meg, mar elvileg kesz kene lennie. Ha nem lesz semmi komplikacio, akkor medences szulest szeretnek, termeszetesen a parom jelenleteben :) Micsoda igenyek, nem? :D

Most ezerrel megy a hivatalaso dolgok atiratasa, concil, bank, netelofizetes, rezsik stb... Megkaptam a health in pregnancy grantot is, mondjuk az mindenkinek jar, de megis jo hogy kapunk 190 Fontot, mivel nalunk csak apa keres, nekem mivel nem volt itt kint eleg munkaviszonyom semmi nem jar. Beadtam Sure start maternity pay re palyazatot, kivancsi vagyok, mi sul ki belole. Ez is egy egyszeri tamogatas, de minden filler szamit. Radasul a ferjemet a munkahelyen baleset erte, belevagodott a korfureszrol egy MDF lap az alkarjaba, ugy hogy a baleseti sebeszeten kotott ki... multhet penteken szedtek ki a varratot ( 5db) az alkarjabol. mivel maganvallakozo igy tappenz sem jar neki. Tenyleg ehhez nem tudtok valami tamogatast? ha nem tud dolgozni a serulese miatt? (jobb keze miatt masfel heti kieses), nagyon hazavagja az e havi kasszankat, mivel mas penzforras meg nincs... :roll:

ami meg izgis volt a koltozeserol diohejban, 3 napig nem volt futes a lakasban csak max 15 fok (a haloszobaban egesz ejjel egy elektromos holegfuvo ment, hogy ne faggyunk szet), es a huto sem volt jo, de rendes volt a landlord, mert hivatott gazszerelot meg vett nekunk uj hutot is. A hutot 6 napig kellett nelkuloznunk
,meg jo hogy kint hideg volt. Viszont mostmar jo meleg van es a nyilaszarok is jol zarnak, elvezem hogy nem jar a huzat a labamnal, mint a korabbi helyen.

Ma lemertem magam, es most erkezett meg a 8. + kilom. mar 62.6 vagyok. hihetetlen szam, szamomra, mikor evekig azert kuzdottem, hogy sikeruljon elernem az 50 et :D:D

jovoheten megyek ultrahangra, megnezik hogy fekszik a baba, meg mekkora, mert kiskoromban csipoficamos voltam es majd jovoheten dol el, csaszar lesz-e vagy normal szules. Kivancsi vagyok valoban olyan nagy e a pincurkank, mint a fundal high mondja. ott az atlag legnagyobb erteknel 4 centivel nagyobbak vagyunk. Mondjuk egyertelmu fius pocak vagyok, mert olyan csucsos, hogy csak na, hatulrol senki nem mondja meg hogy terhes vagyok.
Na megyek vacsit csinalni, mert nemsokara erkezik a parom.
Szep estet mindenkinek!

Mariann

u.i. Regisztraltam a netmumra, de eddig senki nem jelentkezett :(

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Ananacska nagyon eltuntel! Szoritok neked, remelem konnyu szulesed lesz!

Ildi! Koszi az infot! Amikor mondtam a ferjemnek, hogy az O picurka lanya mar 2 ev mulva suliba fog menni, teljesen kiborult. Azt mondta, emiatt azert visszasirja Mo-ot. Ott Dzseni is 7 eves koraig az O pici lanya volt, ameg nem kezdte a sulit. Most meg!? Hannah Montana, Shakira, Lady Gaga. Megorulunk sokszor tole. :)

Kepzeljetek! A hetvegen meghivott a ferjem kollegaja, baratja ebedre, 2 hete szuletett babajuk. (portugalok) A baba tunemenyes, nagyon fincsi kajat ettunk. Amin kiborultam, hogy meselte Tatiana, hogy amikor szult, kb 30 kismama volt a szuleszeten, es rajta kivul senki nem szoptatott. Az angolok nem szoptatnak. Teljesen padlot fogtam. Tapszer. Hihetetlen meg se probaljak. A 2 csajszimat olyan rovid ideig tudtam szoptatni, (Dzsenat kb 2 hetig, Lara 6 hetig csak szopott, utana annyira nem volt tejem, hogy csak reggel-este szopizott meg 3 honapos koraig, amugy tapszer), hogy teljesen kiboritott. Annyira szerettem volna, es hiaba kinlodtunk nem volt tejem. Nagyon remelem, hogy a kisfiuval tobb szerencsem lesz. Olyan jo lenne legalabb 1 eves koraig.

Jut eszembe! Nincs valakinek valami fincsi, magyaros (nem porkolt) receptotlete? Ferjem meghivta a baratjaekat viszontebedre :) es magyar specialitast igert. Nagyon szeretek sutni-fozni, de most valahogy nem tudom kitalalni, hogy mit is?

Mariann! Nincs a ferjednek biztositasa? Probaljatok bemenni a jobcenterbe, most hallottam, hogy ok esetleg szoktak segiteni, ha egy csalad jovedelem nelkul marad onhibajan kivul. Egy setat meger. Vagy esetleg a city council?

Megyek mostmar, befejezem mara! Jo ejt!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka 75, engem akkor utott mellbe ez a szoptataskerdes, amikor kb. 26 hetes lehetett a pocakomban Lolli es a vedono megkerdezte, hogy mik a terveim; fogok-e szoptatni vagy tapszerezunk-e majd. Kopni-nyelni nem tudtam, csak bamultam ra bamban. En ezt nem gondoltam, hogy kerdes, egyertelmunek hittem, hogy egy anya szoptatni szeretne a gyereket. Aztan mar lattam a szomszedokat es egyeb angol ismerosoket, hogy szinte mind tapszerezett. :shock:
En is vegul nagyon csalodott voltam, mivel en, aki tenyleg 6 honapig csak szoptatni szerettem volna, nem tudtam szoptatni. Ugyan kihuztuk 5 honapig, de tapszerrel kombinalva.
Viszont azt mondom, van remenyed, mivel a fiuk altalaban jobban "rajonganak" az anyatejert es a cicizesert. :wink: En ugy vettem eszre ismeroseim koreben, hogy altalaban a lanyos anyaknak gyult meg a baja a szoptatassal.
Van egy francia ismerosunk is, akinek mar 2 nagyobb gyereke volt, amikor a 3. szuletett. Az elso kettot alig tudta szoptatni, de harmadjara nagyon elszant volt. A 3. babajaval is ugy indult, hogy nem megy, de nem adta fel, elment szoptatasi tanacsadasra es olyannyira sikerult, hogy 2 evesen is alig birta elvalasztani a kislanyt. :)
Nekem is mondta, hogy menjek, de nalunk mas problemak is voltak, nemcsak a tejmennyiseg volt a bibi. Az en lanyom szinte az osszes anyatejet, sot lehet, hogy nem is szinte, hanem tenyleg az osszeset, visszbukta, csak a specialis, antirefluxos tapszer maradt meg benne, bar az se mindig. Szoval, lehet, hogy en meg feleslegesen is eroltettem 5 honapig, de ugy ereztem, hogy nem szabad abbahagyni. :roll:

Mariann, az en ferjem is egyeni vallakozo, de nem tudok rola, hogy lenne barmilyen segely is, ha beteg.
Remelem, azert valahogy kijottok a penzbol es nem fordul ez elo megegyszer.
Az tok jo, hogy vannak ilyen anyasagi tamogatasok. Amikor en voltam pocakos, ilyenek meg nem voltak.
Kivancsi vagyok, mit fognak mondani neked a szulessel kapcsolatosan. Remelem mindent rendben talalnak es mehet a medence. :wink:
Lesz majd szules utan segitseged? Azert az nagyon jol jon legalabb nehany hetig.
Ha meglesz a baba, azert nemi penzt fogtok kapni, ugyanis jar majd a Child Benefit, meg valoszinuleg Tax Credit, Working Tax Credit. Ennek utananeztetek mar?

Ildi, meg mindig le vagyok dobbenve a hetvegen tortenteken. Hogy vannak a fiuk? Gondolom most akkor nem jarnak suliba legalabb nehany napig. Nem is gondolnam, hogy ott arra feletek ilyen megtortenhet. :shock:

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ildi! Ez nagyon durva tortenet volt. Bevallom oszinten, hogy en sok helyen eltem mar Magyarorszagon belul, Budapesten belul is sok alantas keruletben, reszben kellett mozognom a munkahelyek es a sulik miatt, de en soha sehol nem paraztam meg annyit, mint Londonban. Igaz, engem nem megverni akartam, de borzasztonak talaltam azt, hogy egy olyan forgalmas varosreszben, mint Wembley (azon belul is kozpont), ahol meg ejszaka is nappali elet van nekem tobbszor kellett hajnalban futva megtenni a lakas es a metro kozotti utvonalat a zaklatok miatt. Es nem mondom, hogy nemzetekhez kotheto, mert kergetett mar meg indiai pasi, angol es ket lengyel is.
Vehetnem boknak, de nem teszem, mert a bok mashol er veget.
Jah, ketszer terhesen is megtortent, pedig mar boven felido utan voltam. Utaltam hetvegen hajnalban jarni dolgozni (hetkoznap Feri vitt, mert utba esett neki).
Remelem, hogy azota mar testileg, lelkileg jobban vannak a fiuk.

Dorka: a szoptatasrol annyit, hogy ahol en szultem, ott meg a lo tuloldalara estek at. Valoszinuleg attol is fugg, hogy kik elnek a kornyeken. Nalunk inkabb indiaiak voltak, nem angolok. En mar terhesseg alatt is folyamatosan az anyatejrol es a szoptatasrol hallgattam, ami nagyon jo, mert termeszetesnek vettem, hogy menni fog, akartam is. A szules utan tiz orat voltam korhazban, de abbol hetben csak a szoptatasrol hallgattam, tanacsado jott, a csecsemos, szuleszno, doki, mindenki errol beszelt. A hazi ellenorzeseknel is folyamatosan errol volt szo, ha volt nalunk husz percet a midwife, akkor abbol 17-ben a szoptatas volt a tema, harom percben mert es adminisztralt.
Ez nem is lett volna gond, de nekem nem indult be a tejem. Es mivel folyamatosan azt hallgattam, hogy anyatej kell, menni fog, stb, igy baromira meg akartam felelni es ezzel okoztam 4-5 het igen kemeny es sotet idoszakot magunknak. Akkor persze mar senki nem jott segiteni, hogy kirangassanak a depibol. :(
Szoval az lenne az igazi, ha egyseges egyensulyt tudnanak tartani es nem terulettol fuggne, hogy tok termeszetesnek veszik a tapszerezest alapbol, vagy eroltetik a szoptatast meg holtponton tul is.

Jah, jelentem mi meg mindig egyben vagyunk.
A gyerek tegnap ota be van lassulva, tegnap en is faradt voltam, nagyon rossz volt a kozerzetem, hasmenesem volt, aludtam volna egesz nap. Be is vizesedtem. Mar azt hittem, hogy szules lesz, de meg egyben vagyunk. Mindenesetre ma nekiesunk a maradek babakelengye osszerakasanak. Meglepodnek, ha egy heten belul nem szulnek meg.
A csutortokot neztem ki magamnak. :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Ildi! Most volt idom elolvasni, hogy mi tortent a fiukkal. Szornyu! Remelem jobban vannak mar. Ilyenkor erzem azt, hogy milyen jo, hogy nem Londonban elunk.

Ananacska! En is kineztem magamnak egy idopontot, meg rogton akkor amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, ez a majus utolso hetvegeje. Nem tudom, hogy miert, de szerintem akkor fogok szulni. A lanyok is 38+6 ill. 38+5 napra szulettek, ezert remenykedek benne, hogy Kevin is igy valahogy fog erkezni.

Dzsenivel en is megkinlodtam. 1,5 het utan mar csak 10 ml tejem volt mire szoptatni kellett volna, ami persze nem volt eleg. Orankent keltem, fejtem ejjel is, hogy hatha beindul, de nem. Volt egy fanatikus haziorvosunk (akkor meg egy Bekes megyei kisfaluban eltunk, nem volt gyerekorvos), akihez hiaba mentem el, hogy irjon tapszert, azt mondta ne adjam fel, eroltessem a szopit. De addigra mar Dzseni is rajott, hogy hiaba szivja nem jon belole semmi, igy meg se probalta csak sirt. Meg egy napig orditott, ehezett, mire eszembe jutott, hogy volt a suliba egy gyerekgyogyaszat tanarom, aki nagyon aranyos volt, felhivtam es elmeseltem neki, hogy mi ujsag. Rogton felhivta a gyogyszertart, hogy azonnal adjak ki a tapszert, delutan postazza a receptet (10 eve nem lehetett csak receptre tapszert venni) Attol kezdve a kislanynak semmi baja nem volt, evett, aludt. De addigra en mar tok depresszios voltam, egyfolytaba bogtem, hogy en meg erre se vagyok kepes.
Laraval egy fokkal volt jobb a helyzet. Nala 6. het korulig eleg volt a tejcsi, mikor O egyik pillanatrol a masikra kitalalta, hogy majdnem a duplajat enne. Szerintem csak annyira voltam tejugyileg kalibralva, mert nem lett tobb, igy egesz nap gyujtogettem :) ill. egesz ejjel, igy napi 2 szopi volt meg 3 honapos koraig. (vegighivtam pedig vedonot, szoptatasi tanacsadot, orvost, de hiaba. Akkor mar Pesten laktunk) Mire Lara 5 honapos lett, koltoztunk ide.
Itt amikor eloszor voltam a midwife-nal es allitotta ki a papirjaimat, megkerdezte, hogy akarok-e szoptatni, en is csak bamultam, hogy miert kerdez ilyen hulyesegeket. Hat most rajottem, hogy miert.

Olive! Koszi a biztatast! Valahogy en is ebben remenykedek, hogy Kevin hatha turelmesebb lesz en pedig ugyesebb. Nagyon elkeseritett, hogy a lanyokkal nem ment, pedig nagyon szerettem volna. Sose mondtam ki, de mindig magamat hibaztattam erte.

Felebredt a csajszim, ugyhogy mennem kell!
Szep napot mindenkinek! :D Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok lanyok!

Asszem behoztatokkaz eves lemaradast :D

A fiaim jol vannak szerencsere, bar meg kicsit tobbet maceralom oket mint azt ok szeretnek, de azert kell ido hogy helyrerazodjanak, bar ok azt gondoljak mar jol vannak .Kemeny kis fickok.
Dorka, mi nagyon-nagyon messze elunk Londontol, itt fent a skot hatarnal az utolso angol varosban. De sajna mindenhol vannak ilyen fiatalok... A rendor mikor volt nalunk felvenni a vallomasat a faimnak, rohant is mert egy idiota kessel rohangaszott a varosban....Mondjuk ez mar 9 ora fele volt.
Suliba jarnak , menjenek is, hagy felejtsenek. Meg Martinnal megyunk csutortokon a korhazba , megnezetjuk az orrat, mert nem happy. Meg mindig ferdebb mint volt.


Ez a szoptatas dolog is jellemzo Angliara. Mint ahogy az is hogy kantar a gyerekre aztan hajra.
nekem egyik fiammal se volt tejem, de ez genetiakilag is oroklodik sztem mert sem anyamnak sem pedig noveremnek nem volt...
Csinaljatok ugy ahogy a legjobbank gondoljatok, minden jobb annal,mint amit itt kinalnak :wink:

Mariann ,oriasi hogy megfordult a csepp fiad . Azota mertek a pocakod ?esetleg masok a mereteid ,merhogy maskepp heleyzkedik el odabent.

Ananacska asszem hamarosan osztodsz :) Meg lehet hogy nem is lesz idod a vegso simitasokra :lol:

Dorka 75, ezt a reception classt nekunk ajanlottak kifejezetten Marci miatt,lehet nektek eleg lesz 5 evesen kezdeni .Ezt majd a vedonotokkel ertekezzetek meg megis hogy keszuljetek.
A vendegeiteknek csinalj jo kis kaposztas kajat .Toltottet, vagy szekelygulyast . Vagy rakott kelt ?
Desszertnek meg madartejet mondjuk... bar a ketto egyutt lehet megdolgozna oket . :)

Olive trambulinra gondolsz ?Lehet beszerzunk egyet, de a gyerekem olymertekben inaktiv, hogy kinszenvedes meg egy egyszeru seta is . Lassan megorulok asszem .Most csori tiszta takony, itthon szorcsog mint Darth Vader . Tegnap voltak uszni, de nem tudtak mar belecsalogatni se a vizbe... Kemeny dio a gyerek , es sztem az orvos nem vagta el rendesen a koldokzsinort :roll:

Ja! Mar ket anyuka irt a netmumson :D Az egyik kemeny dio, nem ismeri a pontot a mondat vegen, es a nagybetut sem ugyhogy fel tudja adni a lecket .A masik tud irni :wink:

Szep napot!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ananacska, te tenyleg mar a hajraban vagy. :wink:

Vissza meg a tejkerdesre, otthon engem is egyfolytaban piszkalt a vedono, hogy eroltessem es ezzel 5 kerek honapunkat mergezte meg, mivel ugye lelkiismeretfurdalasom volt allandoan, hogy adom a tapszert is. En is probaltam allandoan fejni is, meg vedeltem a tejszaporito gyogyteat is, de egy cseppel sem lett tobb. Szoval, ezt a tejkerdest szerintem egy kicsit finomabban kene kezelniuk a vedonoknek. Vagy segitsen, hogy akkor mit csinaljak, hogy legyen normal mennyisegu teje a kismamanak vagy akkor ne hangsulyozza egyfolytaban, hogy csak a szoptatas a jo.

Itt Angliaban rohejes, de a majdnem 3 ev alatt ketszer lattunk vedonot. Na, nem is hianyoltam oket, jol megvoltunk nelkuluk. :wink: Egyszer mentunk a Baby Clinic-re, de nagyon nem jott be nekunk. Egy kerdesemre se tudtak felelni es a GP rendelo varojaban volt felallitva pentekenkent a Baby Clinic. A legkondi okadta ezerrel a hideget es ott alatta pucerra kellett vetkoztetni a babakat. Ebbol tobbszor nem kertunk. Volt itthon babamerlegunk, ugyhogy merni en is tudtam, tanacsokat meg ugyse tudtak adni, ugyhogy nem lattam ertelmet az egesznek.

Ildi, igen, a trambulinra gondoltam, csak anyukamek allandoan kijavitanak, hogy az nem ugy van magyarul, ezert irtam maskepp. :lol: Lollinak nem vettunk, mert nem nagyon van helyunk, de ha valakinel jarunk es ott van, azt imadja. Itthon meg a mi agyunkat hasznalja e celra minden este. :twisted: A jarokankat is ki kellett dobni, miutan Lolli kinott belole, mivel egeszen kicsi kortol egyfolytaban ugralt. A jarokank is leszakadt. Szoval, nekem meg egy ilyen kerge-birka gyermekem van.
Azert jutott eszembe, hogy a paros labbal valo ugralas is jo fejleszto, mert emlekszem, hogy Lolli nagyon pici koratol csinalta es mindenki meg volt rajta rokonyodve, hogy mar igy tud ugralni. Mondtak, hogy ezt altalaban kesobb szoktak, mert nagyon bonyolult agytevekenyseget igenyel.

Amugy az ugralason kivul a mozgasban mindig le volt egy picit maradva, viszont o meg mindig szellemileg allt elorebb a kortarsainal. Most is le vagyunk rajta dobbenve, annyi betut ismer es meg nincs 3. Pont ma reggel, amikor apaval reggeliztek, kiszurta a Bosch food chopper-em dobozat es mutatott az s beture es mondta, hogy az Sienna betu (Sienna egy kis csoporttarsa), aztan a ch-ra mutatott es mondta, hogy az meg Charlotte betu (o meg egy masik csoporttarsa).
Ha igy halad, a vegen meg a reception class-ra megtanul olvasni. :shock:

Egyebkent en ugy tudom, hogy minden gyerkoc a betoltott 4. ev utan megy reception class-ba. Tehat mivel Lolli marciusi, o 4 es fel lesz.

Mennem kell, Lolli felebredt.

Olive

KépKép
olive
 
 


Hahó!

Látom,hogy már van it egy Dorka, úgyhogy akkor én legyek Dori és akkor nem lesz probléma,hogy kinek mi szólt,jó így?

Tejkérdés: a fiam 22 hónapos és még mindig szopizik, naponta sokszor, éjszaka is sokszor. Az angolok úgy néztek rám,mikor ezt megtudták,mint valami perverz állatra, pedig egészségügyben dolgozom, szóval azt hittem,felvilágosultabbak lesznek,dehát nem...

Olive: nagyon ügyes kislányod van!

Dorka: magyaros fűszerrel sült csirkét, krumplipürével? Egyik kollégám mondta,hogy járt Magyarországon és ,hogy mindenütt csak húst és krumplit lehetett enni :lol: jót nevettem rajta. Van benne valami.

Mennem kell: D.
roseandchocolate
UK
 
 


Sziasztok!
El vagyok havazva egy kicsit. Lara ugy gondolta, hogy ha eddig jatszott minden nap egy kicsit egyedul, akkor mostantol nem akar. Raadasul fogaszatra jarok. Bar mar csak 1x kell mennem. Szombaton jonnek a vendegek, ugyhogy tegnap voltunk nagybevasarlason. (A ferjem attol fel, hogy ha hazahozok 2 szatyrot, valami baja lesz a kisfianak :) ) Dzsenanak pentektol szunet, ugyhogy szombaton megy az egyik baratnojehez aludni, vasarnap pedig jon a masik hozzank aludni. Szoval varialjak mindnyajan az eletemet.

Ildi! Koszi a receptotletet! A kaposztas nem lenne rossz, de mivel Tatiana szoptat, szerintem a kaposztas kajakat kihagyom, nehogy hasfajos legyen a babaja, de a desszert madartej nagyon jo, azt megcsinalom. Szerintem biztos fogunk meg osszejarni, lesz par kozos ebed, meg fogom veluk kostoltatni a toltottkaposztat. :) (Karacsonykor istenire sikerult :) )
A fiukkal mi ujsag? Hogy vannak?

Olive! Nem semmi a csajszid! Tok jo, hogy ilyen koran, es kenyszer nelkul megtanulja! Bar lehet, hogy akkor majd a suliban fog unatkozni, amikor a tobbiek a betuket tanuljak.

Dori! Mit csinalsz az egeszsegugyben? Mo-on en is eu-s voltam, az Amerikai uti idegseb. intenziven voltam nover. Imadtam, bar itt valoszinuleg nem megyek egeszsegugybe dolgozni. 3 gyerek mellett... Meg azt hiszem eleg is volt majdnem 17 ev. Koszi neked is a receptotletet! Meg filozok, de beszamolok, hogy mit foztem.
Huuu! Basszus! Nagyon irigyellek! Mindent megtennek, hogy legalabb fele ennyi ideig tudjam majd szoptatni a fiamat. Most nezem, hogy a kisfiad egyidos Laraval. Miket csinal? Mond? Milyen jatekok kotik le?

Mennem kell, Lara kotelezoen foglalkoztatni kivan!
Szep napot mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka, en el is felejtettem neked magyaros kajat ajanlani. :oops: Tepsiben egyben sult fasirt, amit szeletelni lehet krumplipurevel, salataval vagy hagymaskrumplival is nagyon finom.

Azt hiszem azt irtad, hogy ne paprikas legyen, pedig eddigi tapasztalataim alapjan, az angol vendegeinknek nagyon bejott a paprikascsirke nokedlivel meg a gulyas is. En szoktam brassoit is csinalni, csak mar egy kicsit elangolositottam, ugyanis amikor a hust sutom a serpenyoben, hozzakeverek repat, borsot es esetleg kukoricat is. Igy egy kicsit egeszsegesebb. :wink:

Lehet, hogy nincs itt tarhonyad (en mindig felpakolok belole otthon) pedig a tarhonyas hus is finom. Azt is brassoi fuszerezessel csinalom es zoldborsot keverek bele. Viszont valami hasonlot rizzsel is lehetne csinalni, csak vigyazni kell, hogy legyen boven szafjta, hogy ne legyen tul szaraz a rizses hus.

Akkor, ami meg nagyon finom es annal csak az elokeszulet sok, de aztan semmi dolgod vele, mert csak a sutobe kell bedobni, az a mustaros csirke foliaban.
Megsozom, esetleg borsozom, mustarral megkenem a csirkecombokat. Adagonkent kulon foliara rakom es rakok hozza jo sok hagymakarikat, hasabokra vagott krumplit es repat is teszek melle, a tetejere meg vagdosok egy kis vajat. A negy sarkat osszefogom a foliaknak, hogy batyuk legyenek belole es min. 1 orara, de sutotol fugg, beteszem a sutobe. Ez azert jo, mert nincs az, hogy amikor mar megjottek a vendegek, meg a konyhaban kell allnod, kavarni meg lesni a kajat.

Hirtelen ezek jutottak eszembe. Meg is eheztem. :twisted:

Lolli ebredofelben, ugyhogy megyek. A csutortoki napunk mindig elcsuszik, mert du. fel 2-kor van ujabban a zeneovi es igy csuszunk a du. alvassal, viszont ki nem tudjuk hagyni, mert meg mindig nagyon igenyli.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

bekukkantam hatha van golyahir .
Most csak ennyi, Martin orrat muteni kellet, de mar kesz van ,remelhetoleg 3 ora fele jonnek is haza .

Olive kosz a receptet, mar tudom mit fozok holnap.

Szep hetveget mindenkinek !!

KépKép
thomaildi
 
 


Halihó!

Dorka: Én meg mindent megtennék,hogy legyen 3 gyerekem - és bírjam is velük, nem igazán érzem magam szuperanyunak. Idegseb ITO-n dolgoztál - kemény lehetett. Én orvos vagyok, sürgősségin.
Mit szeret a pocok játszani? Ami legtovább leköti, az a rosszalkodás. :lol: Egyébként autózik. 15 millió autója van és mindegyik létfontosságú. Aludni is kisautóval megy, nem ám macival, vagy babával. Végülis, örüljek neki,hogy nem egy kipufogódobbal :roll: Ezen kívül építőzik, formabedobózik, labdázik (a narancs, a szilva és a sárgadinnye is labda nálunk). Dominóból "parkettát rakunk le", a képekre nem ügyelünk, csak arra,hogy egymás mellett legyenek a lapok. Fűzőcskés játék még amit szeret. Ami nagyon leköti, az a szgép. A babytv.com-on vannak aranyos fejlesztős játékok, színkereső,formakereső, pontösszekötő, persze nem Szabi kezeli az egeret, de így is élvezi.
Sajna mennem kell, majd még visszanézek.
roseandchocolate
UK
 
 


SZiasztok!

Ami olcso es laktato es sokat is lehet csinalni es a mi angol ismeroseink imadjak az a rakott krumpli. CSak egy kis hazai kolbaszt tegyel bele es onnastol nem fognak tudni ellanallni a magyar konyhanak! :D:D Legalabbis mi ha megyunk haza mar rendelesre hozzuk a fustolt kolbaszt a ferjem kollegainak :)
Mi meg egyben vagyunk, bar most kicsit aggodom, mert bovebb folyasom van, minimum 2-3x tobb, mint rendesen. Semmi egyeb tunet ,viszketes vagy ilyesmi, meg a szine-szaga is normalis, de lehet magzatviz csepegesem lenne?

Most hetvegere vendegeket varunk, de ha nem csokken a mennyisege akkor szerintem hetfon benezek a korhazba. Nehogy valami baj legyen. A kemenyedesek megvannak, neha joslo fajasok is elo-elo bukkanak mar, de semmi egyeb jel nincs, hogy szulni kellene menni. Szoval remelem ez cask vaklarma es normalis tunet. Alif hiszem el hogy mar csak egy honap es egy kis elete tarthatok a kezemben. MAr annyira varjuk!!! :)

Vajon Ananacskanak "osszejott" a csutortoki szules? En marcius 16ra vagyok kiirva, de jobban orulnek, ha ebben a honapban meglenne. Nem tudom valahogy a marciust nem szeretem. :oops:

Olive en is egyetertek dorkaval. Minden elismeresem, hogy mar ilyen jol megy neki az ABC, de kesobb ebbol nehogy bajok legyenek, pl rossz magaviselet, mert egyszeruen unatkozni fog a tanorakon. Nekem meg mindig furcsa hogy itt ilyen hamar kezdik a betukel szamokkal valo ismerkedest, 3-4 eves korban. Hihetetlen, mikor mi otthon 7 evesen kezdjuk el a cicafarkot...

meg eszembejutott hogy a pogacsat is nagyon szeretik az angol ismeroseink, de ha edesszajuak akkor a madartej kivalo otlet. Azt hiszem jovoheten en is csinalok majd magunknak.
Na most megyek, emg athuzatolom az agynemut a vendegeknek, mert nem sokara megerkeznek.

Mindenkinek szzep hetveget es babzast, gyerkocozest!

Mani

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Jelentem, hogy mi meg egyben vagyunk.
Es azt is, hogy szegyen szemre a terhesseg vegere kezdek kicsit bepanikolni. Nem a szulestol felek, hanem a korulmenyektol, attol, hogy mi lesz Kristoffal, ha en harom napig a korhazban leszek es utana, ha kevesebb idom lesz ra.
Felek, hogy torest fog benne okozni, amit nagyon nem szeretnek.
Ugyhogy jelenleg abban a stadiumban vagyok, hogy az eszemmel tudom, hogy jobb lenne mar szulni, kozben meg kicsit azert szurkolok, hogy kapjunk meg egy-egy napot...
Pedig inkabb tenyleg szulni kellene, mert mi hazahoztuk az angol autot, aminek hamarosan lejar a muszakija. Ferinek vissza kell vinnie legkesobb a ho vegen, elotte meg at kellene nezetnie szerelovel.
De amig meg nem szulok, addig nem visszuk a kocsit szerelohoz, illetve par napos babaval nem is akar itthon hagyni.
Szoval praktikus lenne kb most szulni, hogy Feri ho vegen itt hagyhasson bennunket bo harom napra...
Vendég
 


Sziasztok! Jo reggelt!

Huuu! a tegnapi napom nagyon farasztora es hosszura sikeredett. Jottek a vendegek (portugalok, nem angolok) 11 korul, ill. a ferjem hozta Oket. Olyan jol ereztek magukat, hogy este fel 7-kor indultak haza. :roll: Kicsit tulteljesitettem kaja ugyileg, de legalabb nem kell ma foznom. Csinaltam mustaros sultcsirket, fokhagymas rantott sertesszeletet, krumplipuret, rizibizit, franciasalatat. A desszert madartej es keksz rolad volt (a ferjem semmi olyat nem eszik meg amiben tej vagy tejfol van) Oriasi sikere volt, mindent vegigkostoltak. Megegyszer koszi mindenkinek az otleteket! Mar most mondtak, hogy jonnek maskor is, mert nagyon jol ereztek magukat. Babaztam egy kicsit, 3 hetes a pici fiuk, es egy tunemeny. Olyan jo volt Ot megfogni, annyira picike,artatlak, kis tehetetlen. Most megjobban varom az en kicsi fiamat. A lanyok mar olyan nagyok! Lara is, sokszor mar nem is babas. :) Kicsit feltem, hogy ha kezbeveszem a babat, Lara kiborul, de nem. Pedig vagy 2 orat aludt a kisfiu a mellkasomon. Lara allandoan szaladgalt, hogy csereljuk ki a baba pelusat, adjunk neki tejet, mert ehes, hozta a cumijat...stb. Ugy viselkedett, mint egy felelosegteljes nover. :D Tehat azt hiszem nem kell annyira aggodnom, ha megszuletik Kevin.

Dori! En sem erzem magam szuperanyunak, sokszor ketsegbe esek, hogy vajon jol csinalom-e, jol nevelem-e a csajokat, de amikor Dzsena estenkent hozzambujik, azt mondja, hogy "Szeretlek anya, Te vagy a legjobb anya a vilagon!" Ez olyan jo erzes.

Ananacska! Akkor ez nem jott be. Marmint a csutortok! Azert szoritok neked! Mar nagyon varom az infokat, hogy hogyan lehet boldogulni 2 kis manoval. :lol:

Marriann! A rakott krumplit mar kiprobaltam angol baratokon, nagyon izlett nekik! A hazi fustoltkolbival en is ugy vagyok, hogy anyukam 3 havonta jon es 6-8 kg-ot hoz minden alkalommal. Mi nem adjuk el, de mivel hugom es ocsem is itt el, el szokott fogyni. Sot! Kitartas, mar nincs sok hatra! Mar ami a szulest illeti! :) Probald, ki, hogy a magzatviz-e. Tegyel be egy papirzsepit, ha atazik, akkor a magzatviz, ha nem, akkor csak bovebb folyas. Most olvastam valahol, hogy igy lehet megnezni.

Ildi! Jobbulast Martinnak!

Olive! Olyan szerencses vagyok, hogy itt Norwichban van magyar bolt, ugyhogy eleg sok mindent be tudok itt szerezni, nem kell mindent otthonrol. Mo-rol csak a hazikolbaszt szokta anyukam hozni. Az angol baratainkkal mar az ilyen porkolteket, gulyast, bogracsost vegigkostoltattam.
:lol:

Most megyek, mert Dzsenka a baratnojenel aludt es nem ert meg haza, a ferjem dolgozik, Lara pedig anyazni szeretne. Szep napot mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Remelem Ananacska, ha csutortokon nem is, de mondjuk ma, "a modern idok szerelmeseinek napjan" mar 4re bovul a csaladod:) Nekem ma delelott eleg izgatottan telt. Itt voltak ugy e vendegeink pentek este ota, es ma reggel meg egesz delelott gorcsolgetett a hasam, de ugy rendesen. Nem birtam meg leulni sem,az sem esett jol, cask tornaztam, meg setalgattam fel ala a lakasban, a ferjem fozott... Megettem jo par szem magneB6ot, igy delutanra mar el is multak a fajasok, bar a derekam kicsit faj, (talan az egsz delelotti maszkalastol? :D ) Mar kezdtem delelott parazni, hogy a nap vegen a korhazban kotunk ki, de nem..

Örülök Dorka, hogy neked is jol sikerult a vendeglatas. Ilyen lányok mellett nyugodtan varhatod a kisfiad! :) Koszi a zsepis otletet, holnap kiprobalom.

Na megyek romokat takaritani, aztan kicsit lefekszem, mert elegge elfaradtam ma.

Mindenkinek szep estet és jo hetet jovohetre! Kép Kép

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Nekunk is voltak ma vendegeink. A baratnomek mar regen voltak nalunk vacsoran es a parjanak ma volt a szulinapja, ugyhogy athivtuk oket. Kicsit gondban voltam a tortaval, mivel nem szereti a pudingos edessegeket, a kremes dolgokat. Aztan hosszas gondolkodas utan kiotlottem egy kremmentes tortat, amiben lett volna dio, erre ma reggel mondja a baratnom, hogy a parja a diot se szereti. Ezutan ugy leblokkoltam, el nem tudtam kepzelni, hogy akkor milyen tortat lehet sutni. Aztan bedobtam egy kavet es beindult az agymukodesem. :lol: Vegul zebratortat sutottem (olyan, mint a marvanysuti, csak nem marvanyos, hanem csikos) es bevontam a tetejet csokimazzal. Attol feltem, hogy tul szaraz lesz mindenfele krem nelkul, de nagyon finom volt. Az unnepelt magaban ette, mi tobbiek ettunk hozza tejszinhabot is.
Meglepi volt, az unnepelt nem tudott rola, de Lolli parszor majdnem elszolta magat, csak az volt a szerencse, hogy magyarul szolalt meg, ugyhogy a srac nem ertette, mivel o angol. :lol: Amikor befejeztuk a vacsorat es felalltam az asztaltol, hogy indulok a gyufaert, Lolli ramkiabalt, hogy a torta nem ott van es mutatta, hogy hol van. Szerenecsere ezt is magyarul, ugyhogy az unnepelt elott az utolso pillanatig sikerult titokban tartani.

Mariann, majd kiakadt a szemem! Hogy neked mennyit nott a hasad?! :shock: Amugy nagyon csinos maradtal, csak pocid van. Neked aztan nem kell majd fogyokuraval kuzdened. :lol:
Most mar tenyleg pihizzel, vegyed lazabbra a dolgokat!

Dorka75, orulok, hogy jol sikerult a vendeglatas nalatok is.

Ananacska, szoritok, hogy most mar minel hamarabb megszulessen a fiacskad, nehogy nagyon megvarasson!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Huuuu de levagyok maradva!!!!!!!!!!!!!Mellesleg en is Dori vagyok de nem gond.
Jelentem mi is megvagyunk de meg mindig itthon.

Zoé lassan 8 kg.Eszik mindent.Jol van.Megkapta a bcg oltast.Jol viselte.8 es fel honapos.

Most mennem kell.Majd jelentkezunk!!!!

Bea-kitartas!!!!!Aztan irj ha megszukletett Erik!!!!!!!!!!!!!!!Szurkolunk!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!
A mai napom is hosszura sikerult. Tegnap delutan ota itt van Dzseni angol baratnoje, es mar enyhen szolva kiboritott. Eloszor is barmit fozok, nem jo neki, bezzeg a sutemeny es a palacsinta johet tonna szamra. A masik, hogy arrol volt szo, hogy ma delutan hazamegy, erre a hatam mogott lebeszelte a szuleivel telefonon, hogy marad, mert jol erzi magat. Tok jo. Utolag kozolte. Persze az apja fel sem hivott, hogy nekunk jo-e igy, gondolom orul, hogy jo helyen van a gyerek, ugyis szunet van, legalabb nem faj a feje, hova tegye amig dolgoznak. Na mindegy! Remelem holnap delutan mar elviszik! Vagy ha nem jonnek erte, hazaviszi a ferjem! :lol:

Mariann! Kiprobaltad a zsepit? Remelem nem magzatviz volt, mert jo lenne, ha par hetig meg bennt maradna a baba. Ja! Mar akartam kerdezni! Hogy, hogy ilyen keson kaptad meg a 190£-ot?(a health in pregnancy-t?) Mikor adtad be az igenylest? Mar bocsi, nem indiszkret akarok lenni, csak nekem a midwife azt mondta, hogy a 25. terhessegi heten fizetik. Penteken leszek 25 hetes, es remeltem, hogy ha a heten nem is, de a jovoheten megkapom. Vagy ne remenykedjek? Jo nagy a pocid! Az a legszurnyubb, hogy az enyem is legalabb ekkora, pedig 11 hettel fiatalabb a kiscsavom! :roll: Az elmult heten nagyon feszult a borom, hiaba kenegetem 3x, nagyon csunya lett. Tele van csikokkal, nagyon el vagyok keseredve.

Most megyek aludni, nagyon faradt vagyok! Szep estet! Jo ejt mindenkinek!

:x

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Húha haladnak a dolgok előre.

Ildi.Ledöbbentett a történet,a srácokról.
Sajnos erre halad a világ már a kölköket nem lehet megvédeni az egyre terjedő brutalitástól.

Kismamáknak szorítok.
Megszaporodott a kukacos banda száma. :lol:

Dorka énis nővér vagyok,de engem nem vetett az élet olyan helyre ahol ki is használhattam volna a szakma előnyeit,illetve a szakmai tudást.
Foglalkozás eü-ből léptem le most végleg. :(
Gyógymasszőri pályára nyargalok át inkább.

üdv. a többieknek is.

Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!
Gyors helyzetjelentest teszek: lassan lehet ertunk szoritani.
Beindult a folyamat, nagyon erdekes, asszem ez egy vicces szules lesz.
Tegnapelott ejszaka hasmenesem volt es kemenyedett a pocim, nem fajt, reggel elmult, majd ujrakezdodott, nem fajt, delutan elmult. Viszont hanytam is haromszor. Este is kemenyedtem tegnap, de nem fajt, tettem a dolgom, poenbol Feri merni kezdte. Kiderult, hogy tiz perces. Hivtam a szulesznot es mivel mi masfel oranyira lakunk a korhaztol (ejszakai jo forgalomban Kristof nagyiknak torteno atadasaval), igy berendeltek bennunket.
A ctg ot perces gyenge fajasokat mutatott, amibol semmit nem ereztem. A doki megvizsgalt, kiderult, hogy mar ket ujjnyira nyitva voltam a kemenyedestol is, konkretan meg tudta mar fogni Erik fejet, de a magzatviz tiszta volt, szivhang rendben, fajas gyenge, igy nem repesztett burkot, hanem hazamehettunk aludni.
Marmint anyosomekhoz, mert ok csak 15 percre laknak a korhaztol.
Sokat nem aludtunk, erosodtek az ot perces fajasok, de meg mindig nem fajtak ugy igazan, vigan bealudtam, reggel arra ebredtem, hogy semmi bajom. Visszarobogtunk a korhazba, mert a sajat dokim is latni akart.
CTG teljesen sik, nincs fajas, nem faj semmi, de igy is felig nyitva vagyok mar, a mehszaj elvekonyodva, a doki mar szuleszteni akart, azt mondta, ha burkot repeszt, akkor ket oran belul babazok.
Vegul en meg idot kertem, mert valszeg hamarosan magatol is megreped, vagy lesz fajasom.
addig meg setalunk egyet, enni akarunk valami finomat, szoval kihasznalni az utolso nyugis orakat.
Igy eljottunk a korhazbol es fajas nelkul vajudok. :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Hu , latom mindenki be van indulva:) Ilyen forum forgalmat regen lattunk! :) Koszi a zsepis tippet dorka, nem magzatviz volt hala istennek, meg most mintha kicsit csokkent is volna. Egy baratnom mondta ,neki volt szules elott, hogy joval bovebb temreszetes folyasa lett, a dokija is azt mondta ez normalis jelenseg, ugyhogy kicsit megnyugodtam. HOlnaputan UH, aztan kiderul mi hogy szulunk es mekkorak vagyunk. JO lenne mar mihamarabb tullenni rajta, mert alig kapok levegot...

Olive micsoda egy valogatos angol pasi ismerosotok van!! de legalabb sikerult vegul talalnod valami jot, amit megeszik :D, Orulok, hogy jol sikerult a meglepi!

Dorka, nekem palmer's cocoa butter formula massage lotion for stretch cream-em van, azt hasznalom es meg (eddig) egy darab repedes sincs rajtam. Probald meg, hatha neked is segit! mindjart toltok fel pocakfoto, hogy lasd a sajat szemeddel is :D:D
a health in pregnancyt en igenyeltem kesobb, mivel valahogy pont ugy jottek ki az ellonorzo datumok, hogy nem talalkoztam majd 2 honapot a vedonovel (nem volt nala idopont igy GP hez mentem) december es januarban otthon voltunk 3 hetet az unnepekre, meg a doktori vedesemre, igy csak mar 31-32 hetesen tudtam beadni, de azt mindenkinek megadjak, ugyhogy biztos te is hamarosan megkapod!

Picizoe, orulok, hogy jol vagytok es Zoe is jol van az oltas utan. Mikor jottok vissza? esetleg megoldahto lenne, hogy visszafele hoznal nekem egy csaladi csomagos etcsokis pirospottyos turorudi csomagot, majd elpostaznad? egyszeruen orultul hianyzik (ugy tunik edessaju a babank nagyon). a posatakoltseget meg a vasarlasi dijat termeszetesen elutalnam, de ez meg ugyis kesobb lesz. :)

Ananacsaka! Hat tenyleg eleg furi a vajudasod. :) Remelem en is igy fogom megerni, szinte eszre sem veve. Ma mar biztos meglesz nalatok a legkisebb csaladtag! Drukkolok!! A heten ha lement az UH es szulhetek rendesen en is elkezdem szedni a homeopatias bogyokat. Mar kezdek kicsit izgulni, de erdekes mert felelem viszont egy csepp sincs bennem. bar ki tudja, ami kesik nem mulik... Anyum majd csak marcius 9-en jon, de en addigra mar tul akarok lenni rajta, en a februar 27et neztem ki szulonapnak. akkor mar koraszulott sem lenne, mert a 38 hetben jarnek.

Na megyek ebedelni, mert mar farkas vagyok ( mint mindig )

:lol:

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Kép hatulrol Kép pocakfoto1

KépKép
aylesburymariann
 
 


meg feldobtam nehany kepet a mostani allapotomrol :) A kovetkezo remelem mar laposhasu lesz :D

Sziasztok, szep napot!

Mani

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Ananacska! Nagyon szurkolok neked! Remelem a tovabbiak is ilyen konnyuek lesznek! Olyan jo, hogy mindjart babazhatsz! Jo egeszseget es nagyon konnyu szulest kivanok!

Ancsi! Azt hiszem nagyon szerencses vagyok, mert kiprobalhattam magam egy par erdekes helyen (detoxikalo, belgyogyaszat, neurologia subintenziv es a vege az OITI intenziv) Vegigjartam a szamarletrat, es azt hiszem elertem amit lehetett noverkent. Nagyon szerettem a munkamat, de ha a kisfiu utan dolgozni kezdek, valtani fogok, nem akarok eu-ben dolgozni. Fontosabb a csaladom, veluk szeretnek tolteni annyi idot, amennyit csak lehet. azt meg nem tudom, mit szeretnek csinalni. Ez olyan, mint a 2. palyavalasztas! :roll:

Mariann! Az jo, hogy nem magzatviz, raerne meg a babad kijonni. A 38. het az mar jo. A lanyaim is 38+6 ill. 38+5 napra szulettek. Tenyleg szep a pocid. Az a baj, hogy 2x, 3x kentem naponta babatestapoloval es babaolajjal felvaltva, es most amikor mar eszrevettem, hogy milyen csunya, elkezdtem massal kenni, (ferjemet kuldtem gyorsan kenceert, es az a vicces, hogy pont ilyen cacao butter fomulas valamit hozott, amit irtal), de meg csak 2 napja kenem vele. Az ocsem is ezt javasolta, mert neki is volt ilyen problemaja a felkarjan es a mellkasan, mert body-zik, es hirtelen nott a tomege, de azt mondta, hogy ez a krem neki teljesen elhalvanyitotta, nem is lehet latni. En is ebbe bizok. Akartam feltolteni kepet, de allandoan azt irja ki, hogy tul nagy. De lehet, hogy csak en vagyok bena. Majd probalom meg. Remenykedek akkor meg a 190£-ba, hogy mostansag megkapom. Abbol szeretnenk megvenni a babaagyat.

Megyek, mert Lara foglalkoztatni szeretne. Kesobb meg lehet, hogy visszanezek! Szep napot!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok !

Van forgalom rendesen nem mondom :lol:
Ananacska soha kellemesebb vajudast :D
Asszem az elmult hetek feszultsegei utan ennyi jar :)

Mariann nem semmi pocid van. Es elegge lent is van ahogy latom. Mazlista,csik nelkul . :wink: En olyan olyan voltam az elsonel is mint a zebra :?

Olive , nem is tudtam ,hogy neked is fel lehet fozesileg adni a lecket. En asszem az elso kor utan azt mondtam volna, jol van baratom, egyel otthon :lol:

Dori , a tinedzserek rugalmasak, es azt hiszik a szulok is :) Es mivel a lany apja sem nagyon sietett kerdezni teged, hogy maradhat-e a gyerek , akkor ne csodalkozzunk, hogy a kislany is elfeledkezik eme aprosagrol ...
A palacsintarol jut eszembe, en olyan jokat vigyorgok,mikor megyek a boltba, mert ugye ma van a pancake day, es a palacsinta teszta portol kezdve a palacsintasutoig most minden akcios :lol: mar tobb mint egy hete .

Ancsi, regen jelentkeztel .Picit irhatnal tobbet is, ha mar bedugod az orrod neha :) Jo lenne tudni mi van veletek...

Picizoe akkor Picizoe leszel , maradsz, nem Dori :) Orulok hogy jol vagytok, szepen novoget a leanyzo.

Na ennyi is voltam, felebredt Marci :lol:

Martin orrat megmutottek, jobb mint a gyari volt :lol: Meg picit faj neki, de jol van.

Szep napot mindenkinek !

KépKép
thomaildi
 
 


Jelentem, meg mindig egyben. Asszem ma tovabb nyiltam, de fajas meg mindig nincs.
Igy nem halogathatjuk tovabb: holnap kettore megyek be a korhazba, szoval most mar tenyleg szulni kell.
El is keszultek ennek oromere az utolso pocakfotok, ki tudja lesz-e meg ilyenem az eletben (elvileg meg egyszer igen, jo par ev mulva, de a terveket az elet neha athuzza, mint tudjuk).
Ugyhogy fajo szivvel koszongetek el tole ma este.
Szoval ekkora rajtam a bogyo most es holnap meglatjuk, hogy ki is bujik ki belole! :D

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Ananacska nem semmi pocak :D igy az utolso elotti napra.
Kivanok neked gyors szulest, es amint tudsz jelentkezz, hogy minden oke :D
Szep napot neked es persze mindenkinek, de asszem a Tied lesz most a legszebb :D

Ildi

KépKép
thomaildi
 
 


Ananácska, nagyon drukkolok!!! Ha ilyen szépen, könnyen nyíldogálsz remélhetőleg gyorsan és kevés fájással fogsz szülni!

Dorka: én ITO-n és sürgősségin dolgoztam eddig, előtte nővér is voltam. De én képtelen vagyok elhagyni a pályám :oops: még ha időnként teljesen kibukom is a látottaktól, akkor is imádom.
Ma reggel hívtak,próbál elszipkázni egy másik kórház, ez jól esik... meg szívesen megnéznék más helyeket is, szóval azt hiszem, másodállást is fogok vállalni. Nálunk apa van itthon a gyerkőccel.

Más: van 4 nap szabim , elmennénk valamit nézni a pocokkal. Van ötletetek, mit lehet megnézni egy (majdnem) kétévessel? Eddig csak a science múzeumban voltunk, az nagyon tetszett neki (főleg a gőzgép, azt 20 percig kellett csodálni :lol: )
roseandchocolate
UK
 
 


Sziasztok! Csak 5 percem van, varom haza a ferjemet, minden nap amikor hazaer egyutt kavezunk. :) Aztan estig mar nincs kettecske! :)


Ildi! Orulok, hogy jol van a kisfiad es az orra is szep lett. Bar jobb lett volna nem ilyen aron. :)

Ananacska! Remelem, hogy volt olyan gyors es fajdalommentes a szules, hogy mostanra mar olelgeted a babadat. Bar ezt ugyse most olvasod el, jo egeszseget nektek!!!!!

Dori! Nem olyan egyszeru azt eldonteni, hogy nem csinalom tobbet azt, amit eddig imadtam es ami nagyon fontos volt szamomra! De vagy a hivatas, vagy a csaladom! Ameg Lara meg nem szuletett, a munkam volt a fontosabb, de mostmar a gyerekek es a ferjem. Igy is jo par evig probara tettem a turelmuket es kitartasukat! Igaz, hogy most nincs tul jo ido, de szerintem egy allatkertet nagyon tudnak elvezni a kicsik. Mi tavaly 3x voltunk, mindig masikban, nagyon tetszett es kitoltott egy napot.
Majd meg gondolkozom es irok, de Lara itt ul az olembe, es azt mondta, hogy eleg! :lol:

Szep napot mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Bea nagyon szurkolok hogy minden rendben legyen!!!!!Jelentkezz majd mi hogy volt.

Ok akkor en picizoe maradok! :lol:

Mi ios megvagyunk meg nem tudom mikor magyunk pontosan.Meg par het.Nem vettunk meg jegyet.

Zoé jol birta az oltast.(BCG)viszont nme latszik belole semmi.Ilyenkor mi van?Ha jol tudom 1 eves korig adjak be.Vagy majd adnak masikat legkozelebb?Vagy kint kerjem hogy ismeteljek meg?2 napig latszott mint egy kis szunyog csipes.Holnap lesz 1 hete hogy beadtak de mar csak a tu helyet latni picit.

Bocs de megyek is!
Szurkolok minden kismamanak!Varom majd a tortenetet ha megjottek a babak. :lol: :lol:
picizoe
 
 


Sziasztok!

Ananacsaka , nem semmi pocakod van es nagyon lent volt mar. Remelem lassan csupoa jo hireket hallunk feloled!

Na tegnap megnyugodtam: megvolt a 36 hetes uh es nem lesz oriasbebim :) Most 2701 grammnak becsulik es fejfekvesu, minden merete normalis es a magzatviz mennyiseget is rendben talaltak. Mondtam a folyasos problemamat, de azzal nem foglalkoztak, igy azzal ma megyek majd este a GP-hez. Viszont megneztek a csipomozgasom, meg korbe tornaztattak es mondtak, hogy nem kell csaszar, mehet e medence "parti". de a 40 hetre megint behivtak UH-ra,biztos ami biztos alapon. es ha a 40 hetig nem szulok, valoszinu meginditjak a szulest a trombozishajlamom miatt :S remelem nem kell megvarnom, nem akarom inditott szulest. (mintha ez kivansag szerint menne:) )
Drukkoljatok , hogy a folyassal se legyen problema, baba

mozgasok azok vannak, meg kemenyedesek, de fajasok semmi.

Ildi! remelem Martin nozija mar teljesen jol funkcional es szuperul nez ki! :)

rose:sajnos nem londoni leven nem tudok segiteni, esetleg allatkert, ha jo ido van?

Picizoe, Jo hogy semmi laz, semmi viszkeetes vagy ilyesmi nem lepett fel Zoenal.

Na megyek meg elmosogatok,a ztan keszulok a dokihoz.
mindenkinek szep estet es jo hetveget!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Picizoe! Ne aggodj, minden oltast ugyanugy meg fog kapni a baba, mint otthon. Lara 5 honapos volt amikor kikoltoztunk, raadasul el voltunk egy oltassal maradva, mert beteg volt. Amikor kijottunk, a magyar kiskonyvet bemutattam, lefenymasoltak (oltasok latinul vannak, itt is orvosi latint hasznalnak) lattak, hogy mit kapott mar meg es ott folytattak, ahol Mo-on abbahagytak. Annyiban mas csak, hogy otthon vannak 3:1 oltasok, ilyen a BCG is, itt majdnem minden oltasban 1 hatoanyag van, ugyhogy tobbszor szurnak, mint otthon. De egyebkent eu szabvany, ugyanazt kapjak a babak.

Mariann! Mi volt a GP-nel? Orulok, hogy minden ok, es szulhetsz csaszar nelkul. Ha jol tippeltek a baba sulyat, akkor ugy 3 kg lesz, tenyleg nem egy oriasbebi. De boven lesz ideje itt kinnt megnoni. Nekem Dzsena 2700g-al szuletett, Lara 3350g-al, De Larat sokkal konnyebb volt megszulni, az orvos szerint azert, mert nagyobb, erosebb volt es sokat segitett. En is kiegyeznek egy 3 kg koruli babaval. :lol:

Nagyon jo ido van most nalunk, ragyog a nap es 6 fok van. Lehet, hogy kimegyunk setalni egy kicsit a tengerpartra. Teljesen be vagyunk mostanaba gubozva. Tegnap foztem egy csomo babgulyast fustolthusival es szilvasgombocot, ugyhogy ma meg foznom se kell.

Tovabbi szep napot es jo hetveget mindenkinek! Dorka

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Dorka irigyellek a tengerpartert :D most nalunk is jo ido van, ugyhogy mi is megyunk majd levegozni :lol: Van egy jo kis park, bar eleg messze, de van jatszoter, tavacska amiben kacsak ,hattyuk vannak, mar egy hete gyujtjuk nekik a kenyeret :)
Teleportalnal nemi szilvasgombocot ??:)


Picizoe ha jol emlekszem par het mulva kezdett Marcinak is holyagosodni az oltasa. Ugyhogy csak legy turelemmel .:)
Martinek is 2 hettel ezelott kaptak meg az utolso sorozat oltast :)
Ugyan az mint otthon volt .
Koszi az erdeklodest es az aggodast lanyok, szerencsere tokeletesen rendben van Martin orra, mar nem is latszik semmi.

Marci viszont baromi csunyan kohog, bar mostanra merseklodott, elvittuk a dokihoz, megvizsgalta, tudeje tiszta, fertozes nincs, adjunk Calpolt ha netan belazasodna, es akkor vigyuk vissza meg ha esetleg a kohoges rosszabbodik .Jelzem a gyerek fuldoklott, nem szaraz kohogese van, de nagyon ingerelte.Es az a rossz, hogy este miutan elaludt, anpkozben annyira nem . Es a landzsas utifu szirupom nana elfogyott, es semmi hasonlo nincs itt a kornyeken .
Megkerdeztem azt az angol anyukat akivel levelezek, o mit ad a fianak, szinten ugyanez a baja a doki neki is ugyanezt mondta, aztan o is csak probalkozik ... Mondta a mezet meg a glicerint aztan ennyi...
Ugyhogy hasznalunk Baby luuf balzsamot, Karvol cseppet, meg Manuka Honeyt hogy ne legyen rosszabbul.Aztan majd meglatjuk.

Dori talatatok valami kirandulohelyet ? A vonatokat Marci is imadja
:D Otletem nincs, nekem se, meg mi tul messze lakunk Londontol.

Mariann mit mondott a GP? Tok jo, hogy meguszod a csaszart . Csak a tapasztalat miatt mondom 2 sima szules utan Marci csaszaros volt.

Olive mar megint eltunt :lol:

Na mentem szep hetveget mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi, vagyok, vagyok, csak sok minden volt az elmult napokban es nem volt idom irni. Intezzuk az allampolgarsagom es ezzel annyi bonyodalom jar... :twisted: Mar meg is bantam, hogy belevagtunk, csak csaladi nyomasra adtam be a derekam. A vegen lehet, hogy meg se kapom, ugyanis 2007. jan. 23. es marc. 24. kozott nem tudom hivatalos papirokkal bizonyitani, hogy en itt eltem. Rohejes. Csak azert nem, mert nem volt munkaviszonyom, nem igenyeltem munkanelkuli segelyt, nem jartam 7 honapos terhesen allasinterjukra. Ezekkel lehetne bizonyitani, hogy itt eltem. Annak idejen, amikor nem volt munkam, direkt nem kertem munkanelkuli segelyt, hogy nehogy kesobb ebbol hatranyom szarmazzon. Erre most meg kiderul, hogy akkor lennek jo az allamnak, ha eloskodtem volna, igy, hogy nem, senkinek szamitok es itt se eltem allitolag. :shock: Az nem eleg, hogy vegleges letelepedesi engedelyem van, brit allampolgar ferjem, aki itt dolgozott es fizetett adot, itt volt hazunk es terhes voltam. Ez nem eleg bizonyitek arra, hogy abban a ket honapban resident voltam Angliaban. Kesobb mar tudom bizonyitani a Child Benefit papirokkal, de terhesen ugye az meg nem jart.
Az nem is izgatna, ha nem kapnam meg az allampolgarsagot, csak azert orjongok, mert a penzt nem adjak vissza es ugye nem ket fillerrol van szo.
Most keressuk a midwife-os es korhazas papirjaimat, mivel pl. 2007. jan. 31-en is voltam midwife-nal, hatha ezzel lehetne bizonyitani, bar ebben csak mi remenykedunk, ok azt irtak, hogy ugye benefites papirokat kernek vagy munkaltatoit vagy allasinterjukra hivo leveleket. Meg jo, hogy a ferjem megtart minden hataridonaplojat es az en fontosabb dolgaimat is belejegyzi, igy vissza tudjuk nezni, hogy mikor jartam dokinal, vedononel.

Orulok, hogy Martin orra most mar ok. Mit csinaltak vele, vestek is? A bandaval mi lesz? Csinal valamit a rendorseg? Az a baj, hogy az ilyen vadallatok, ha nem csukjak le oket, akkor legkozelebb meg komolyabb kart tesznek valakiben, mert tudjak, hogy ugyse kapnak ok erte semmit, siman megtehetik.

Ananacska, valoszinuleg mar olelgeti a pici fiat. :D

Mariann, ez jo hir, hogy szulhetsz a terveidnek megfeleloen, de akkor se essel ketsegbe, ha csaszar lesz! Nekem az utolso honapban derult ki, hogy csaszar es eloszor nagyon el voltam kenodve, de igy utolag visszatekintve nem volt veszes. Jo, az elso ket nap huzos volt, de utana mar minden nap egyre jobban voltam. Nagyon sok erot adott a pici. Hamarabb felepultem a csaszarbol, mint gyerekkoromban a vakbelmutetbol, pedig a csaszar sokkal komolyabb. A baba ellatasa nagy huzoero volt szamomra. Persze biztosan sokkal egyszerubb lett volna az eletem egy egyszeru szulessel, de a lenyeg, hogy mind a ketten egeszsegesek maradtunk.

Picizoe, Lollinak semmi heggesedes nem tortent a BCG oltas utan es azt mondtak otthon (o Magyarorszagon a korhazban kapta meg), hogy fel eves koraban meg kell ismetelni, ha nem heggesedett. Itt Angliaban ezzen nem foglalkoztak. Rakerdeztem es azt mondtak, hogy nem kell. Akkor egy kicsit ki is akadtam rajuk, de most mar maskepp latom az oltasokat es azt az elso BCG-t se adatnam be, csak hat otthon az kotelezo, nem kivansagra megy.

Dorka75, hat en nem tudom, akkor itt milyen oltasokat kaptunk, ha egy hatoanyag van bennuk, mivel tisztan emlekszem, hogy pl. amikor 4 honapos volt Lolli, akkor 3 helyen szurtak es raadasult kombinalt hatoanyagu oltasok voltak. Ki is fekudt tole rendesen, iszonyu beteg volt utana. Aztan az osszes tobbi angol oltas utan beteg volt. Nem ertem, mert otthon is kapott mar korabban es azoktol nem keszult igy ki. Amig nem jart kozossegbe, sose volt beteg, csak az oltasok utan, de akkor nagyon. Egyszer a laza is felment 40 fole, pedig se elotte se utana nem volt lazas (kiveve, amikor a Roseolat, a 3 napos laz virust kapta el).
Orulunk, hogy egyenlore tulvagyunk az oltasokon. Amikor jott a GP-tol a swine flue oltasra a "meghivo", apank azonnal visszakuldte, hogy koszonjunk nem kerjuk. Nagyon be van ragva az oltasokra, de swine flue koruli cirkuszra meg kulonsen haragszik.

Tovabbi kellemes hetveget mindenkinek, elvezzetek a jo idot (ki tudja meddig tart)!

Olive

KépKép
olive
 
 


Előre is bocs a hosszú hozzászólásért, nagyon sokat kellett visszaolvasnom.

Sziasztok! Most látom, hogy 2 hónapja nem voltam a fórumon, elnézést, hogy úgy eltűntem.

Igyekeztem mindent elolvasni azóta. Látom pont időben néztem vissza, de jó, hogy már ilyen közel vagy Mariann. De izgalmas! Hogy vagytok?

S a többiek?

Olive: Örülök, hogy jól sikerült az oviváltás. Azóta is minden szuper?

Hűűűűha: Ananácska, most látom a te vonalzódat is, váááááá. Gratula a költözéshez, az új házhoz.

Picizoe: Most olvastam csak mi volt Zoeval, hogy van? És a szívzörejed?
Gratula a babó felállásához és a keresztelőhöz is!!! Jól értem, hogy új házatok van?

Ancsi1979: Van valami fejlemény munkaterén? Remélem mielőbb sikerül visszajönnöd.

Thomaildi: Milyen a suli s hogy megy Marcinak az úszás? Jobbulást neki.

Mariann: Gratula a PhD-hez, nagyon ügyes vagy! Hát nem semmi utatok volt otthonról visszafelé. Antenatal class-szal a végén mi lett?

Dorkának üdv! Mikorra vagy kiírva?

roseandchocolate: szia neked is. Neked mikor van a nagy nap?

Most olvasom hogy Mariann, ti is költöztök :D Örülök, hogy a pocaklakó befordult. Férjed remélem már jól van. Hű de szép a pocakod.

Dorka: A HIP-et azután utalják, hogy elküldted a formanyomtatványt. Én a héten postáztam, majd valamikor jön a pénz. Te mikor küldted el?

Annácska: Nagyon megy a drukk!!!!
Marriann: Neked is!

Hű de izgalmas, a legjobbkor jöttem vissza.

Olive: Olvasta a történetedet, akkor még jobban odafigyelek hogy meglegyen minden papírom az állampolgárságihoz. Mondjuk nekem még van 1 évem.



Mi is jól vagyunk, manócska nagyon aktív, egész nap rugdalózik és nagyon jó kis napi rutinprogramja van. Szerencsére éjjelre mindig leáll, így alvással nincs gond. MATB1, HIP elintézve, egészséggel, picivel is minden rendben. Jövő pénteken megyünk 4d-re, már nagyon várjuk. :D

Mariann: Képzeld, meggondoltuk magunkat, és még is Stoke-ba megyünk szülni. Majd meséld el ám, hogy milyen volt. A férjem unokaöccsének a felesége most szült ott, és állítólag minden klassz.

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Nagyon szupi napunk volt tegnap, muszaj elmeselnem! :lol: Eloszor is setaltunk egy nagyot Cromerben a tengerparton. Nem voltunk kinnt sokaig, mert igaz, hogy sutott a nap, de borzalmas szel fujt, eleg hideg volt, de jo volt egy kicsit a levegon. Delutan jott hozzank ocsem es a hugom a baratjaval, es kitalaltak, hogy menjunk el bowlingozni. Lelkesen beleegyeztem, bar meg eletemben nem bowlingoztam. Jaaaaj! Nagyon jo volt! Nagyon jol ereztuk magunkat! Meg Lara is guritott egy parat, nagyon elvezte. Biztos, hogy meg fogjuk ismetelni. Ahanyszor 10 mp/h-nal jobbra sikerult a guritasom, az ocsem annyiszor esett ketsegbe, hogy csak ovatosan, mert nem akarja, hogy megszuljek! :lol: Panikolt 1x-2x. Persze semmi bajom, nagyon is jol vagyok! 9-re ertunk haza, Lara addigra mar hulla volt. De azert hoskent viselkedett. :D

Ildi! Kuldtem a szilvasgombocot! Remelem megkaptad! :lol:

Olive! Igen mi is kaptunk eleg sok szurit, pont azert, mert itt nem egyben kapjak meg a babak. De azt mondtak, hogy ugyanaz, mint Mo-on, csak tobbszor kell szurni. Lara mar ha meglatta a novert, ki volt borulva, hogy bibis lesz a 2 laban. Altalaban parossaval kaptuk. O is tobbszor belazasodott, de sajna ez ilyen, amikor Dzseni kicsi volt es kapta a szurikat meg otthon, O is lazas volt, sot! volt amelyiktol labra se tudott allni 1-2 napig. Egyebkent kb 3 hete hivtak fel minket is a swine flue miatt, mi beadattuk Laranak, meg azt viselte a legjobban. Erdekes, hogy csak neki adtak be, pedig en terhes vagyok, Dzseni suliba jar, ahol a legkonnyebb osszeszedni minden sz..rt.
Szoritok neked, hogy elfogadjak a papirjaidat es megkapd az allampolgarsagot. Mi meg messze vagyunk tole. De! meg tudnad mondani, hogy a letelepedesi engedelyhez mi kell? Hol kell intezni? Mennyi Angliai tartozkodas kell hozza? Azt szeretnenk megprobalni ha lehet.

Picilulu! Junius 4-re vagyok kiirva, ugyhogy meg csak penteken toltottem a 25. hetet. A papirokat a HIP-hez mar akkor kitoltottem amikor a 13. heten mentem a midwife-hoz, le is adtam neki, azt mondta, hogy postazza is, mert elotte neki is ala kell irni, meg ki kell tolteni. Remelem, hogy meg is tette es elkuldte, es nem kell ujat kitoltenem es nem hiaba varom a penzt. :roll:
Tudjatok mar, hogy fiu vagy lany a baba? Vagy majd csak a 4d-n derul ki? Mi is gondolkozunk rajta, hogy csinaltatunk, csak nem tudom, hogy hol csinalnak itt Norwichban, de probalom kideriteni. Majd marcius 10-en megyek a midwife-hoz, tole megkerdezem.

Sziasztok! Szep napot mindenkinek!

Kép
Kép
dorka75
 
 


Sziasztok!

Picilulu, orulok, hogy elokerultel, pont a napokban gondoltam rad, hogy lehet veletek.

Dorka75, mi az oltasokat sajnos nem usztuk meg csak egy kis lazzal, hanem 2 hetig tarto torokgyulladas-takonykor-hanyas lett belole minden alkalommal es persze atvirrasztott ejszakak. Az NHS-re meg se telefonon se szemelyesen nem lehet szamitani. Amikor egyszer nagyon durva volt a laza az oltas utan, rohantunk a surgossegire es ott a doki nem volt hajlando kupot felirni Lollinak, mert allitolag az barabar kelet-europai modszer es Angliaban max. korhazakban hasznaljak. Hiaba mondtuk neki, hogy maskepp nem fog lemenni a laza, mert a szirupokat kihanyja. A ferjem csak nem nyugodott, bement egy gyogyszertarba, ahol kidrult, hogy megis van kup, csak meg kell rendelni, nem tartanak belole raktaron. Masnapra volt kupunk, "csekely" £20-ert. Azt hittem felrobbanok. Ha felirta volna a doki, akkor ingyen kaptuk volna. Addig kenyelenek voltunk borogatassal, hutofurdozessel csillapitani a lazat, mivel nem akart lemenni es a folyekony gyogyszert, amit a doki irt fel, kihanyta. Az NHS helpline-on pedig kozoltek velunk, hogy nehogy borogassuk meg hutofurdoztessuk, mert azt nem szabad. Szerintuk a megoldas az lett volna, hogy a 19-20 fokos szobaban egy szal rovidujjas bodyra kellett volna vetkoztetnunk. Ezzel aztan lement volna a 40 fokos laz! Na, mindegy, megtanultam mar, hogyha itt Angliaban magunkat nem tudjuk meggyogyitani, akkor betegek maradunk, mert az itteni orvosok nem segitenek. Van olyan ismerosunk, aki tart otthon orvosi szakkonyveket, na meg az interneten is korulnez es ugy megy a dokihoz, hogy o maga felallitja a diagnozist es mondja a dokinak, hogy hova utalja be vagy milyen gyogyszer kell ra. Amiota igy csinalja, azota hamarabb felepul egy-egy betegsegbol. :roll:


A letelepedesi engedelyt mar nagyon regen inteztem, kb. 7 eve, azota mar sokszor megvaltoztattak a torvenyt. Ha jol sejtem, a ferjed magyar, ugye? Akkor megint csak mas az ugyintezes. Viszont idelinkelem a hivatalos weboldalt, ahol kibogozhatod, hogy mi a menete. Erdemes minel hamarabb utanajarni, meg ha nem is most aktualis, hogy biztosan meglegyen minden papirotok hozza. Meg ugye arra is kell vigyazni, hagyjatok el az orszagot tul sok idore.
Az allampolgarsagot el kellett volna inteznem Lolli szuletese elott, de nem izgatott, mivel megvolt a letelepedesim. Most meg varnom kellett, egy idejig nem tudtam beadni a jelentkezest, mivel tul sokat voltam Anglian kivul. Ugyan "megkegyelmezhetnek", mivel a szules miatt voltam sokat Magyarorszagon, de az elbiralon mulik, hogy mennyire emberseges. Erre azert nem akartunk adni, ugyhogy inkabb vartunk, amig a max. tavol leheto napok szamat nem haladtam meg.
Szoval, erdemes elore utananezni, hogy biztosan meg tudjatok felelni a kriteriumoknak.

Ime a link:

http://www.bia.homeoffice.gov.uk/settlement/

Tovabbi kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Dorka: A helyedben mindenképpen rákérdeznék a HIP-re amikor legközelebb beszélsz a midwife-fal. Ha a 13. héten kitöltötted és akkora is dátumozta, akkor nem fogják elfogadni. A 25. hét előtt nem szabad kitölteni/elküldeni.

Lásd:
http://www.direct.gov.uk/en/MoneyTaxAndBenefits/BenefitsTaxCreditsAndOtherSupport/Expectingorbringingupchildren/HealthinPregnancyGrant/DG_173502

Pár másik fórumot átolvasva a pénz max 1 hónapon belül meg fog érkezni.

Kisfiúnk lesz, karácsony előtt elmentünk gender scan-re. Elég egyértelmű volt, így már egy csomó kék rucit vettem :D

Guglival őket találtam Norwich-ban 4d-re:
http://www.a4dbaby.com/

Ma voltunk a baba expón Londonban. Nem ájultam el, de azért jó volt látni pár termékbemutatót. Cumisüvegeket vettünk, illetve azokhoz való melegítőt. Babamonitort is akartunk, de mire visszamentünk, elfogyott. Az amazonos kód amit adtak, s amivel kiállításos áron megvehetnénk a neten, nem működik
:twisted: Lehet, hogy majd felhívom őket, hogy mi a helyzet.

Nem akarok holnap dolgozni menniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :cry:

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Udv ujra Picilulu. Mar azt hittem kiregisztraltal. Nagyon eltuntel. akkor te is a fius bandat fogod gazdagitani. Jo lenne mar picizoe melle egy uj holgyemeny,mert nagy veszekedes lesz erte a fianik koreben :lol:

Ananacsaka biztos mar pici erikezik, mert nem jelentekzik...

HAt az itteni GP-m is tipikus angol.... Ugye elmentem pentek este, megvizsgalt, igazabol csak bekukkantott, meg kentet vett, de hogy?
miutan kivette a kacsat, fogta belemdugott csak ugy egy palcikat aztan kihuzta. jo, lehete csak tenyleg a "trutyibol"' vett mintat, de ha a rakszures is igy menne itt, akkor soha senkinel nem regisztralnak.... semmi kupot, tablettat semmit nem kaptam, majd csutortok korul erdeklodjek az eredmeny felol. Szerinte minden rendben van. Hat nem igazan sikerult megnyugtatnia.
Babamozgasok rendben, hala istennek, egyre huzosabbak az ejjelek, mar 8x fel kell kellnem holyagoturiteni :D meg tuti ejjeli vagy hajnali baba lesz, mert mindig ejszaka vannak a joslofajasok, kontrakciok.

Nem semmi, hogy ilyen macerasak az allampolgarsagi dolgoknal. Most azon a ket honapon kepesek itt gorcsolni es meg a terhesseg sem eleg bizonyitek nekik. kesz vagyok.

Dorka, igen, szerintem is kerdezz ra a vedononel, mert szigoruan csak a 25 het utan fogadjak a papirokat, en is a karacsonyi hazautazas, doktori mizeria miatt,csak a 28-30. korul tudtam beadni,mivel elotte koran volt. En anno megkertem a midwifot, hogy milyen datumot irjon ra, de ami fontos hogyHMRV hez csak a 25 hetes terhes allapot utan jusson el a level.
mas, nem lehet ne a babatokat juni 3-an szulni? en is akkor szulettem :lol:

A ferjemmel mi most csutortokre tervezzuk a nagy napot,de hogy pocilako ehhez mit szol... majd kiderul, mindenesetre ha beindul valami, jelentkezem...

Addig is udv mindenkinek!

KépKép
aylesburymariann
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: