Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!
Köszönöm mindenkienk az együttérzést.....Rendesek vagytok!

Egészségügy:
Tényleg kész vicc! Van egy gyógyszerész barátnőm és amikor meghallotta hogy itt milyen gyógyszereket adnak teljesen kiakadt, hogy azokat otthon már vagy 10 éve elavultnak ítélték meg!

A másik dolog, hogy ha itt valaki ne adj isten rákos lesz, kb. 5x annyi esélye van belehalni, mint otthon! Ezt valami prosztata rákos fórumon olvastam, mert az egyik kollégámnak az van sajnos....

Éjszakai munka:
Azért nem lesz olyan egyszerű abbahagyni, mert ma sem kellett volna mennem, de kaptam egy telefont, hogy please-please-please, és én hülye meg elvállalom.... No comment. De legalább lesz pénzem belőle! :)

A suli viszont elég nehéz, remélem túlélem az első vizsgákat.

Andi!
Kamasznak elfoglaltság? Hát, csak van valami ami érdekli! Sport?
Az enyémek úszni járnak, a lányom akart szinkron úszást is, de most nem-et mondtam mert már 3x egy héten nem vagyok haljandó és nem is tudnék odamenni. Járunk lovagolni, amit nagyon élez, de írtó drága, jár táncra egy héten egyszer, énekkarra és majd még rajz szakkörre szeretne, ha beindul.

Na, puszika mentem!
Andi
andi68
 
 


Szia Andi,

En is sajnalom! :cry:
Sajnos ez a rak nem konnyu eset. :cry: :cry: :cry:

Hova tunt mindenki?

Velunk minden ok.Tegnap foglaltuk le vegre a jegyunket haza.Dec. 9-en reggel megyunk.Elore parozom milyen lesz Zoeval.Mert o ugye nem egy nyugodt ,alvos baba.
Ha viszek fol tapszer a gepre nem fognak vele vacakolni?
Mar alig varom hogy otthon legyunk!!De meg 2 honap!!!!! :cry: :cry: :cry:


Amugy Zoe jol van.Gyorsan telnek a napok,hetek.Egyre ugyesebb.Jobban fog.Ha a hatan van szeret a jobb oldalara fordulni de itt megis all.De en nem sietetem.Szegeny mindig tiszta nyal es rag mindent.De meg mindig a kezet szereti a legjobban! :lol:


Vettunk neki egy tigrist amit folkell akasztani az ajtora es rugos es tud ugralni benne.Nagyon elvezi.Imad ulni es onnan nezelodni.Szep pockosen ul mint valami barono de meg eldol.De szepen tarja magat.Ha kinyomja magat allasba azt is szereti.Pakolassza a kis labait is persze bizonytalanul.De olan kis ari.Nem akarom elkiabalni de szerintem tenleg hamarabb fog menni es ulni mint forogni.Annyira akaratos,makacs de nagyon eros.Rengeteg ero van benne.De honnan??

Na megyek eszek valamit mert azt meg mindig csak neha tudok ha alszik.Ennek ellenere megsem fogyok pedig mar 6 utan mostanaban nem eszek semmit.Vagyha megis akkor vagy 2 szelet vajas kenyeret es kesz.

Na mentem!Mindenkinek szep vasarnap delutant.Mi egyedul vagyunk!Apank a konyveleset csinalja!
Ja dobok fol par kepet!
Ha tetszik nektek ti is megtudjatok csinalni!Szoljatok es elkuldom a web cimet!
picizoe
 
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
picizoe
 
 

 
 

Sziasztok!

Dori ezek nagyon jok :D kerem a webcimet :lol:

Az orvosokat addig emlegettuk, hogy hajnal kettokor a legkisebb fiam hivo szavara ketem, tiszta laz volt csorikam. :(
Adtam neki Calpolt, ami nagy nehezen levitte a lazat, es el tudott aludni. A mandulait ki tudom tapintani , akkorak mintha lenyelt volna ket golflabdat. Kivancsi vagyok mit ad ra a doki, delutan megyunk...
Reggel is lazas volt, mostanra lement neki.

Andi! Elobb -utobb elmarad az ejszakai melo. Fo a fokozatos leszokas :lol: :wink:
A nagyfiamnak van egy-ket dolog ami erdekelne, de lusta a kis dragam, plusz kitartasa zero a kobon... Pedig zsenge korunkban mi is sportoltunk az apjaval, ugyhogy ez csak egy rejtett genhiba lehet :lol:

Szep hetet mindenkinek!!!

KépKép
thomaildi
 
 


thomaildi-Itt a web cim!
szegeny Marci remelem jobban lesz es nem lesz gond a mandulaival!!!!!
http://www.photofunia.com/

Itt esik! :cry: :cry: :cry: :cry: Azert szep napot nektek!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Koszi Dori, kiprobaltam egy keppel, nagyon klassz es very easy :lol:

Marci ma mar jobban van ,tegnap egesz nap lazas volt, este mar vizes ruhaval borogattam, kapott antibiotikumot. A doki megnezte a fulet, meg a torkat , felirta a gyogyszert es pa . Otthon azert meghallgatjak a gyerek mellkasat, hatat is itt ez nem divat . Voltunk bent vagy 2 percig talan. Ez utobbit persze nem banom. :D

Tegnap nalunk szep ido volt, de mara ideert az eso hozzank is
:?

Szep napot mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Szia mindenkinek!

Még élek, de halgatásom nak komoly ok van, kiderul a doktori disszertaciomat oktober 25ig kinyomtatva le kell adjam Debreceneb es meg csak a nyers valtozata van meg a dolgozatnak, tezisfuzetek semmi, ugyhogy most azt csinalom ejjel nappal. Visszaolvasni sics idom, talan halement ez a mizeria. Babauci jol van, mar masfel hete erzem a mozgasat (most vagyok 17 hetes), de mar az elmult ket-harom napban nagyon heveskedik, mint a ki karateedzesen van :D:D:

Mindenkinek tovabbi jot, remelem azert neha lesz egy par percem es fel tudok nezni tobb idore es olvasgatni.

Puszi mindenkinek!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


thomaildi-Szivesen!Orulok hogy tetszik.Nekem is nagyon bejott!!!!Hogy van Marci?

aylesburymariann-Hajra a disszertacioval!De azert vigyazz na hajtsd tul magad!Vigyazz a babara!Nekem nagyon tetszik a Matt nev!

Ma nagyon rossz napunk volt.Zoe tegnap este ota lazas.Vagyis csak hoemelkedese van.De amugy jol van.Sokat alszik kicsit nyugos.Az elmult napokban hapcizott parat es kohintett de tenleg 1-1-et.Nem tudom mitevo legyek.Adtam neki Calpolt de nem mult el a hoemelkedes.Ma egesz nap meleg volt.Igy vettem neki homeos csepett de attol 1 oran keresztul sikitott es feszitette magat mint mikor fajt a hasa.Aztan 1 ora utan leizzadva szinte ajulva elaludt.De meg egy jo feloraig huppogott utana.Este hozott a parom Nurofen szirupot neki mivel igy a homeosat nem mertem beadni neki de attol ugyanezt csinalta.A Calpolnal sosem csinalta ezt.
Szoval nem tudom hogy most megfazott e vagy nem e a foga.A 3. fogval mar egy jo honapja szenved.A nyala nagyon folyik mint egy boxer kutyusnak! :lol: De eddig nem volt meg ilyen gond.Sott meg "lazas" sem volt.Arra gondoltam nem e a sok nyal folyik le a hasaban es nem e attol faj neki.
Szerintetek?Ha a hetvegen lesz homelekedese akkor hetfon elviszem a dokihoz.Nem lehet baja a "folyamatos" hoemelkedestol?Most nagynehezen elaludt de majd ejszaka figyelgetem.Remelem nem lesz semmi baj!

Majd jelentkezunk!
Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Ugy latszik, a heten jo sok gyerkoc lerobbant. Lolli is. Meg mindig nincs kint minden foga es szerintem most jon egy hatso rago. Nalunk ez igy ment minden fog jovetelnel. Azt hiszem az elsoknel megusztuk, de amikor mar a szemfogak es a ragok jottek, minden alkalommal lebetegedett. Mindig a nyakos, folyos szeklettel kezdodott, aztan jott hozza a kohoges es orrfolyas. Neki a 2 es fel alatt csak egyszer vagy ketszer volt laza, abbol is az egyik az volt, amikor a 3 napos laz virust nyelte be. Hirtelen jott 3 napig tarto magas laz es 3 nap mulva hirtelen vege, aztan jonnek a kiutesek, amik 2 nap alatt el is multak. Most ismet a torkaval van gond, mint mindig, amikor jon a foga. Tele van szegeny slejmmal es nem akar enni. Reggel csipeget, delben szinten, uzsonnara eszik a legtobbet, aztan este ismet csak csipeget. Szerencsere az ivassal nincs gond, mert maskor azzal szoktunk kinlodni. Gyogyszert azt viszont enne a draga egesz nap. Mindig jon, hogy adjak neki gyogyszert. Dokihoz nem vittem, egyenlore csak homeos echinacea bogyokat adok neki, landzsas utifu szirupot es manuka mezt. (Ezeket hivja o gyogyszernek es kanalazna, valamint szopogatna egesz nap. :lol: )

Picizoe, nem tudom neked mit javasoljak. Szerintem a hoemelkedes nem veszes, csak ha magas laza lenne, az gond. A szekletel milyen? Persze azert figyelgesd es ha nem menne le, hetfon menjetek el dokihoz! Valoszinuleg neki is a foga okozza.

Mariann, ha keszen vagy a tanulassal, azert gyere surubben!

Ildi, Marci jobban van mar? En meg nem mertem antibiotikumot adni Lollinak, pedig egyszer felirta a doki. Ki is valtottuk, de nem adtuk be. Eloszor massal probalkoztunk es szerencsere akkor a homeos cuccoktol elmult a horghurut. Nagyon felek az antibiotikum mellekhatasaitol. Leginkabb attol, amit ilyen korban a fogakkal muvelhet. Bar mar nektek lehet, hogy kint van mind. Amikor jonnek a fogak, az antibiotikum tonkrevaghatja a zomancot. Elgyengiti a fogzomancot, sot el is kezd leperegni. Kesobb, meg amikor mar maradando fogak vannak, akkor meg elsargitja a fogakat, ha a gyerek tobbszor kap antibiotikumot.
En probalom mindig maskepp megoldani, persze, ha valami sulyos gondunk lenne, beadnam en is.

Fogakrol jut eszembe. Voltunk a heten fogorvosnal. Semmi komoly, csak a fel eves ellenorzes. Mondtam a dokinak, hogy Magyarorszagon kimuttettem a ki nem nott bolcsessegfogam. Mondja, hogy jo, de a masikat is ki kene, mert az se tud kinoni es ala van nove a gyokere az elotte levo fognak. Azt mondja, beutal a korhazba, ha gondolom. Tulajdonkeppen o is meg tudna csinalni, de inkabb nem vallalja, mert kozel van az idegekhez es akar fel evre is lebenulhat a fel arcom. :shock: Biztato, hogy milyen profi fogorvosunk van itt Angliaban. :roll: De meg jo, hogy bevallja es nem esik neki. Na, mindegy, ugyis csak vegszukseg eseten megyunk hozza, meg kontrollokra. Amugy mindent otthon csinaltatunk a reg bevalt jo fogorvosunkkal.

Azon agyaltam, hogy nekem is valami ilyen munka kene, ahol csak azt csinalom meg, ami konnyen megy es ha valamit bonyolultnak talalok, akkor azt atpasszolnam masnak, mint ez a fogorvos. :wink: :lol:

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Meg nem sikerult sokat, de nehany kepet kicsinyitettem, ugyhogy dobok fel nehanyat a nyaralasunkrol.

Kihasznalom a lehetoseget, mert mostanaban a apank nagyon sokat csung a gepen es nem surun jutok ide.

Lenne egy keresem is, orulnek, ha tudnatok segiteni. Apank benevezett egy palyazatra, ahova egy szamara ertekes (nem anyagilag) targyrol kellett fenykepet kuldenie. O a regi negativokat valasztotta, amiket par evvel ezelott bescannelt es eveken keresztul retusalt. Amiket kb. 20 evvel ezelott egy oreg bacsitol kapott, aki a `40-es evekben Indiaban es Iranban elt es ott fenykepezett egy csomot. Ha sokan szavaznak ra, akkor a zsuri ele kerul es a gyoztes 13 targy kiallitasra kerul.

Szoval, ha van par masodpercetek, akkor kattintsatok a linkre es ott a szoveg alatti "Vote for this item"-re kattintva szavazhattok.
IP cimenkent csak 1 szavazatot fogadnak el, ugyhogy csak egyszer tudtok kattintani.

https://www.treasureforever.org.uk/entries/show/207

Elore is koszonjuk.

Akkor ime nehany nyaralos kepunk: Kép Kép Kép Kép

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Olive jok ezek a kepek. Az utolson olyan Lolli mint egy angol kisasszony. Edes pofa :)
Szavaztam csak neketek csak most :)

Dori ,hogy van Zoe?Van meg hoemelkedes,vagy egyeb tunet? Ha tartos a hoemelkedes, akkor csak nezze meg doki, bar az itt nem sokat jelent. Mert jelenthet valami kis gyulladast is eppen. Es ha a Calpol nem pantja a pocijat, akkor csak azt hasznald neki .Szegeny , meg ezekre is mashogy reagal.

Olive, Marcinak mar 2 evesen az osszes foga megvolt. Szerencsere ezen a teren minden gyermekem gyorsan tulesett :)
Most taknyos meg kohog a lelkem, bekapott egy kis legcsohurutot,mert a heten ketszer is olyan irgalmatlan hisztit levert az utcan, hogy valoszinu nem tett jot neki. Ugyhogy most Landzsas utifu szirup, mentolos kenocs, meg veszunk meg ma orcseppet. Kesz vagyok neha a legkisebbtol. Idegrendszere zero a kobon.

Jovore en is meglatogatom az otthoni fogorvosom.Itt nem merek elmenni :shock:

Mariann , vigyazz magatokra ,varunk ha keszen vagy a disszertacioval :lol:

Tovabbi szep napot mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Kaptam az egyetemtol egy het haladekot a beadasra. Kikonyorogtem, mondtam nekem itt 27en orvoshoz kell mennem, nem tudom leadni hamarbb. Akkor derul ki, ki lakik a pocoban :) ezt perse nem kotottem az orrukra :D szoval 28 an mar repulok is haza, mindezt ket alairas miatt :S bar szerintem meg mindig olcsobb ha otthon nyomtatom meg kottetem be, mint ha innen postaznam, ( 8 peldany a dolgozatbol darabonkent 120 oldal, 18 tezisfuzet, ezek 30 oldalasak + 2 CD ne kell beadni az anyagot), meghat akkor ki intezni a temavezetoi alairast. De ha mar haza megyek 1 hetet otthon leszek. nov.4en jovok vissza, jol felpakolok otthoni kajakkal :) es turo rudival. Nov 20 an megint repcsire szallunk most mar a parommal kettesben, mert megyunk haza nagyszuleim 60. hazassagi evfordulojara. Es meg valamikor az iden vagy janurban megegyszer repulok a vedesre. Nem tudom melyik baba mondhatja el, hogy 6x utazott anyu hasaban repcsin :). remelem nem lesz semmi gond, amugy en nagyon szeretek repulni, meg meg a pocim sem veszes. ha nagyon rafogom akkor mar + 1 kg ot mutat a merleg, bar mi kesik nem mulik, ki tudja mennyi fog meg ramjonni.
Babuci aranyos volt valamelyik nap, apu jott haza es mintha megismerte volna a hangjat elkezdett odabent mocorogni, mint aki koszon :)
mondjuk mostansag kicsit kevesbe aktiv, lehet miattam, mert en is egesz nap a gep elott csucsulok, mar fajnak a szemeim, de nem hagyhatom kutba esni 5 ev kutatomunkajat. Szoval lehet szolidarit velem ;)

Picizoe! Meggyogyult mar Zoe? Elmult a hoemelkedese?

Olive! jo volt nezni a kepeket, egesz felmelegedtem tolunk :)ja es klikkeltem is egyet :)

Ildi! Remelem mar MArci is jobban van azota es nem fosztotta ki a !"gyogyszeres" fiokot :)

Nem tudjatok ananacskaval mi van? mar regen irt es o 3 hettel elottem jar, mar kellett mennie 20 hetes UH-ra, de semmi hir.

Na , most igy nagy hirtelen ennyi, megyek is vissza a "munkafotelbe" meg egy kicsit kinzom magam.

Mindenkinek jobbulast es szep hetet kivanok!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Halistennek helyre jott Zoe.Elvittem tegnap a dokihoz mivel mar nem volt hoemelkedese de tele lett kiutessel.Azt mondta ra hogy rozsahimloje van.Egesz jol viseli.Azt nem tudom honnan szedte.
Ma vinnem kelltt volna meresre de igy nem vittem.Nem tudom meddig fertozo.Nem akartam a tobbi babat megfertozni.Majd elmegyunk jovoheten.
Ma vasarolni voltunk.Zoe kinotte a ruhakat.Neztem a 6-9 honaposat de az oriasi.Igy 3-6 honaposokat vettem.De egyik cukibb mint a masik!Imadom hogy lanyom van es lehet oltoztetni!

Sikerult magamnak is farit venni vegre!!! :lol: :lol: Nagyon jol erzem igy magam.Mar olyan elegem volt a melegitobol.......


Apanak jovo szerdan lesz a szulinapja!Csinaltatam neki egy festmenyt Zoerol.Mindjart folteszem.
Szep este mindenkinek! Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Dori, biztos, hogy rozsahimlo az? Hol kapta el? Jartok kozossegbe? En meg senkit sem hallottam, hogy ilyen picin kapta volna el, foleg, ha nem is bolcsodes. Hany napja jottek ki a kiutesek? A laz utan jott ki? Nem a 3 napos laz virust kapta el o is, mint annak idejen Lolli? Ezt az angol dokik nem szoktak felismerni, en is Magyarorszagrol ismerem, mivel tobb baratnom gyerkoce is elkapta.

Ha kozelebb laknatok, elszaladnek hozzatok, hogy Lolli is elkapja. Most biztos bolondnak nezel, de en orulnek, ha tullenne rajta, mivel az oltast nem szeretnem beadatni neki. Ha tinedzser koraig nem kapja el, akkor viszont egy szimpla rubeola elleni oltast kap majd, mivel ha egy no pocakosan kapja el, akkor az karosithatja a magzatot, szoval azt mindenkeppen szeretnem, ha vedett lenne.

Az tudom milyen jo erzes, amikor normalis cuccot tudsz mar fevenni. En nagyon sokaig hordtam kismama cuccokat a szules utan, mivel semmi nem jott ram a regi gatyak kozul. Olyan tramplinak ereztem magam. Azota szerencsere rendezodtek a dolgok egy kis dietaval. Sot, ugy belejottem, hogy mar a terhesseg elotti ruhaimbol is kifogytam. :D Azert igy se vagyok csontkollekcio, de mar sokkal jobban erzem magam a boromben. Pont a napokban akadt a ferjem kezebe egy olyan kep, amin meg 18 kiloval tobb voltam. Be kene scannelnem a gepbe, mert ott semmi sincs rolam abbol a korszakbol. Allandoan bujtam a fenykepezo elol. :oops: Mondtam is neki, hogy elokapom azt a nadragomat, amiben a kepen vagyok es most fenykepezzen le benne. :lol:

Mara elkoszonok, jo ejszakat!
Ja, koszonjuk a szavazatokat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Bocs, Dori, az elobb nem is irtam, hogy milyen szupi az a kep. Biztosan nagyon fog orulni neki Apatok.

KépKép
olive
 
 


olive-Koszi en is remelem.Hat nekunk ezt mondta a doki.3 napig volt hoemelkedese aztan hetfon delelott kijott rajta piros kiutes.Eloszor csak a hasan majd a kis buksijan.Ma mar halvanyabnak tunik.En is halottam errol a 3 napos lazrol.De az itteni doki nekunk ezt mondta.Hat en nem tudom.O az orvos neki kellene tudnia!
Viszont nem azt mondta hogy rubeolla hanem hogy Roseola.A parom utana nezett es a 2 ugyan az.Mondjuk nem csodalkoznek ha felre nezte volna a GP.Amennyit neha tudnak annal meg en is tobbet tudok!!!!! :lol: :lol: :lol:
De ne voltunk kozossegben.Utazunk neha buson,metron.De nem surun.Soval pasz!
Na megyek mert folkelt!
Szep napot mindenkinek!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!
Elunk es virulunk, csak en tuntem el. A munka meg mindig tart es elegge lefaraszt, nah meg amikor hazaerek, akkor orulok, hogy babazhatok, meg Ferivel is vagyok, mert este koran alszunk.
A multkor valamelyikotok (bocsi, most nincs idom visszakeresni) kerdezte, hogy miert sirok munkaba menet. Hat, teny, hogy nem egy leanyalom a munka, de azert nem is olyan borzaszto, hogy amiatt sirjak, meg amugy se er meg egy konnycseppet. Kristofot borzasztoan nehez itthon hagyni, ha mosolyogva ebred es bucsuztat, akkor azert, ugyanis ahogy bezarom magam mogott az ajtot sirni kezd. Ha alszik, akkor meg azert vagyok szomoru, mivel ugy jottem el, hogy el sem tudtam koszonni tole.
Nehez...
De ezen kivul mar csak negy hetet kell dolgoznom es vegeztem jo idore.
Mellesleg egy hutohazban dolgozom, allo, setalo munka, szoval nem eppen kismamanak valo, de az irodai csereallast nem vallaltam el, amit ajanlottak, ugyanis ott mas idobeosztas van, otig kellene dolgoznom es az nem megoldhato, mert Feri olyankor mar elindul dolgozni, amikor dolgozik este, anyosom pedig angol suliba jar. Lent a konyhaban haromkor vegzek, tutira hazaerek az orsegvaltasra. :lol: :lol:

OLIVE es PICIZOE: olive is jol mondja, meg Dori haziorvosa is, mindenki okos. :D Ugyanis a harom napos laz neve ROSEOLA, ez nem ugyanaz, mint a RUBELLA, vagy Rubeola, ami tenyleg a rozsahimlo.
De most gyorsan rakeresek, biztosan mashol is van errol info, nem csak az en fejemben.
Itt is van: http://www.e-paciens.hu/index.php/gyerm ... a-subitum-

Amugy a himlo szo engem erzekenyen erint, ugyanis nekem rozsahimlom volt (annak ugye nezik is az antitestjet az elso verteszten itt a terhesseg elejen), viszont baranyhimlorol nem tudtunk. Anyukam sem emlekezett, a haziorvosunk se, senki. Mult het szerdan bementem a munkahelyemre ugy, hogy mar volt rajtam nehany viszketo kiutes. Mit ad Isten, szol a fonok, hogy figyeljek oda, mert az egyik kozvetlen munkatarsamnak baranyhimloje van, akkor telefonalt. Jol megijedtem, haza is kuldtek, mentem a walk-in centre-be, mert a gp-hez nem kaptam idopontot csak pentekre. A walk-in centre-ben a doki azt mondta, hogy baranyhimlonek nez ki, menjek a haziorvoshoz. Penteken mentem is, o is mondta, hogy baranyhimlo lesz szerinte, adott beutalot, azonnal mennem kellett a korhazban vervetelre, mert ha himlo, akkor meg delutan ertesitettek volna es mehettem volna oltasert.
Hat, hiaba rohantam a korhazba, ott kitalaltak, hogy valamit lehagyott a gp a beutalorol, nem veszik le, majd a jovoheten. Elkuldtek. Nem hagytam magam. Bejartam vagy harom reszleget, ropke ket oramba telt, vegul mar eljutottam odaig, hogy egy midwife-fal kiabaltam, majd bogtem. Merthogy bejelentette, hogy menjek haza nyugodtan, a jovo heten leveszik a vert, varjam ki. Es akkor kertem tole, hogy megyek, csak irja le nekem, hogy o felelosseget vallal ertem, o hazakuld terhesen baranyhimlo gyanuval annak tudataban, hogy ha valoban az van, akkor szurni kell es ellenanyagot kapnom rovid idon belul. Es vallalja, hogy sem a babanak, sem nekem nem szarmazhat abbol bajom, hogy egy hetet csuszik a verteszt.
Nah, ezt mar nem irta ala, nagy nehezen elintezte a vervetelt. Vegul nem ertesitettek, csak hetfon. A lenyeg: nem baranyhimlo. Nem tudni mi, talan allergia valamire bent a cegnel, de a babam nincs veszelyben.

Ultrahang: hetfon voltunk, minden a leheto legnagyobb rendben. A baba ep es egeszseges, megfelelo meretu a korhoz kepest, csak a feje nagyobb egy hettel, de ez nalunk genetika, Feri is nagyfeju, a Kristofe sem kicsi, akkor is nagy volt, amikor megszuletett es az uh-kon is vegig. Es egyertelmuen fiu, szoval tutira Erik lesz. :D :lol: :lol:

A terhesseggel semmi gond, jol birom meg mindig, csak a munkaval kombinalva nehezebb egy kicsit. Hetkozben vizesedek, pihenonapokon nincs rajtam viz. Neha huzodik a hasam, de nem durvan, gyanitom, hogy azzal van osszefuggesben, hogy most kezdett el intenziven noni.
Nemtom miert, de most sokkal hamarabb no, mint Kristoffal. Vele 28 hetesen volt kb ekkora, mint most. Most sem hatalmas, inkabb irto feszes, gombolyu, tetszik nagyon. (Kristoffal a gyors hizas miatt inkabb elszelesedo vedoreteges pocim volt, a jelenlegi haj nelkuli sokkal jobban tetszik.)
A hizassal is baratsagban vagyok, most jarok harom kilonal a melohelyes vizesedessel egyutt, ami asszem nagyon jo az en testalkatomhoz, mert most meg vekonyabban estem teherbe es jo sok hizas be volt nekem igerve. Ettol fuggetlenul elkezdtem tottyosodni, kevesbe vagyok feszes, de sebaj, siman vallalom. :lol: :D
Majd kovetkezo heten keszitunk uj pocakfotot es toltok fel, ha nem felejtem el.

Kristof: o is taknyos volt kicsit, masfel hetig tartott. Az ok egyszeru: most jott ki a 9. foga, egy jo nagy orlofog mivel o mindig csoportokban fogzik, igy mar be is van dagadva tovabbi harom helyen az inye es ki van feheredve. Szerintem 2-3 heten belul 12 fogu fiam lesz.
Viszont igy folyik a nyala, ogndolom meghult a mellkasa es ezert fazott meg.

Es a nagy hir: ferjecskemmel ugy dontottunk, hogy piheneskeppen nehany honapra hazalatogatunk. Ugy erezzuk, hogy ha nem hasznaljuk ki most a helyzetet, hogy haza merunk menni, akkor jo ideig nem fogunk. Ugyanis en most kovetkezo szeptemberig kapni fogom a maternity payt, ami itt nem nagy osszeg, de otthon jol funkcional, igy addig otthon leszunk. Feri ugyis el akar vegezni egy sulit, tanfolyamot, mellette majd keres valamit. Mi november vegen repulunk a gyerekkel, anyosommal, Feri felszamol mindent es december kozepen jon utanunk.
Egyedul az otthon szulestol parazok, nagyon nem akartam ott szulni, de az en igenyeim miatt nem tartom Londonban mindannyiunkat. Ugyhogy majd osszeszoritom a fogam es megszulok otthon. Mar most probalok baratkozni a csuszopenzek, az agyonellenorzesek, meg a tobb napos korhazban tartas gondolataval.
Vendég
 


Szia Dori!

Igy meg nem hallottam, hogy Roseoala, ugyhogy utananeztem es az nem a Rubeola, hanem a 3 napos laz. Ezt egy herpeszvirus okozza, a HHV-6 vagy a HHV-7. Ugyhogy akkor megsem rozsahimlotok volt. A rozsahimlo ellen majd 13 honaposan adnak kombinalt oltast (MMR: kanyaro, mumpsz, rozsahimlo). Ez az, amit mi nem kertunk. Otthon egyebkent 15 hosan adjak. De legalabb most mar a Roseolara immunis lesz Zoe, azt mar megegyszer nem kapjatok el. :wink: Amugy szerencsesen megusztatok, ha csak hoemelkedese volt, mert altalaban nagyon magas lazzal jar.

En mindig attol felek, hogy majd akkor kap el valami baranyhimlofelet, amikor pont utaznank. Legkozelebb majusban megyunk haza es akkor lagzira megyunk, ugyhogy meg nagyon el se tudjuk halasztani az utazast, ha pont akkor jonne valami betegseg. :roll: Nagyon remelem, hogy meg fogjuk uszni es siman haza tudunk majd repulni.

Tenyleg ki megy haza karacsonyozni? Mi mar 3. eve, hogy nem megyunk haza karacsonykor. Talan majd jovore, akkor egy kicsit nagyobb lesz mar Lolli es konnyebb lesz vele utazni. Vagy csak en gondolom igy? :wink: Lehet, hogy akkor meg nehezebb lesz vele.
Az iden is a szuleim jonnek hozzank, ugyhogy azert egyutt lesz a szukebb csalad.

Most is majd meg szeretnem sutni az Ildi fele fincsi beiglit, meg az iden mezes figurakat is szeretnek sutni. Kacerkodom hazi szaloncukorral is, de cukortartalma egy kicsit visszatart. Lehet, hogy azt megsem csinalok, lesz igy is mitol hizni. :wink:
Jo vagyok, hogy mar oktoberben karacsonyrol beszelek, de lepten nyomon karacsonyi dolgokba botlok a boltokban, ugyhogy mar en is el kezdtem rajta agyalni.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Remélem már mindenki meggyógyult és ujra makk egészséges! :)

Szerintem mi is itt kint karácsonyozunk, mivel a védésre januárban ugyis megint haza kell kell repülni, meg ünnepekkor már most az eget verik a jegyárak.

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mit javasoltok, mi az amit érdemes otthon, Magyarországon megvenni a babuci számára (textil pelus, cumisuveg, cumi, ilyan aprosagok) ami olcsobb és nem tul nehez hogy visszafele jövet ne legyen üres a böröndöm, de azert annyira nehez se legyen. Illetve ahogy láttam ti otthon vagytok az ilyen homeopátiás dolgokban, mit javasoltok, számomra mit kellene beszerezni. pl valami tágitás elősegito, már a szülés előtti hetekben, vagy tejképzést elősegitő dolgok, illetve a babucinak betegségekre, ha megszületik, ilyesmikre gondoltam. Tegnap mar 1,10 kg-mal mutatott többet a mérleg, lassan de biztosan azért gyarapodok :)
8 nap és kiderül ki lakik odabent. Már nagyon várjuk a párommal.

Mindenkinek szép hetet, már csak két hét és leadom a dolgozatom! HURRÁÁÁ!

Üdvözlettel:

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Csak eszembe jutott még valami. Anancska irta, hogy vizesedik, dagad a lába. Mikor anyukám jott ki hozott nekünk gyogyzoknit, a páromak trombozisos volt a lába, nekem meg a terhesség miatt. Ha esetleg érdekelne valakit, szivesen hozok otthorol. Nezzetek meg a weboldalukat. Nagyon jó minóségűek és abszolút nem drága és nem szoritja el a vérkeringést, nem marad a lábatok szárán csik. A weboldal www.bokatex.hu

Szoval ha valaki szeretne, akkor irja meg és hozok!

Üdv:
Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok

Zoe hala istennek meggyogyult.3 napig volt hoemelkedes es 2 napig voltak kiutesei.
Elkezdtem neki bemutatni a gyumiket!Nagyon elvezi!!!Szepen eszik a kanalal.Tudom vannak eloiteletek hogy ki mikor kezdi el a hozzataplalast.En most ugy lattam.Gondolom ezzel nem mindenki ert majd eggyutt de en igy latom.
Gyorsan telnek a hetek es Zoe is gyorsan no,fejlodik.A fogaval nagyon sokaig elvolt foglalva es nem erdekelte semmi.Most csillapodott neki kicsit es mar kezd oldalra forgolodni.Ha kicsit segitek neki akkor at is fordul hasra.Nagyon szereti emelgetni a labait.Mar majdnem betudja kapni.Nagyon elvezi!Mostanaban mosolygosabb,boldognak tunik.Imadom!De nagyon huncut es baromira akaratos!!!!Nem tudom mi lesz vele ha nagyobb lesz!!!Tartok tole!!!!

Mi megyunk haza karacsonyra!Elsem tudom mondani mennyire varjuk!Mar reg voltunk otthon.Zoet meg nem is lattak! :cry: :cry: Akkora mar 7 honapos lesz!!!!Nehez igy csalad nelkul!!!!!
Szinte mar szamolom a napokat!Dec.9-en megyunk es marciusban jovunk majd vissza.En repulovel megyek Zoeval es a lakotarsam jon velunk.Apa es a lakotars baratja pedig kocsival jonnek utanunk par nappal!Apa vett egy uj kocsit!Peguegot boxert.Ez a karacsonyi ajandekunk!Kell neki a valalkozashoz.

Ha esetleg van ismerosotok akik keresnek 2 szobas hazat,nappalival,kerttel,parkoloval mi dec. kozepetol atadnank valakinek a mi flat-unket mivel hazamegyunk!Szoval ha valakit tudtok szoljatok mar!A haz £265/het +szamlak.A tulaj ker referenciat az elozo landlordtol es banki szamlakat hogy lassa hogy tudjak fizetni a hazat.
Csak megbizhato magyarokat keresunk.

Mariann kitartast a dolgozathoz.
Olive-Milyen lett a beigli!De reg ettem mar!!!!Majd karacsonykor! :lol:

Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Mi is otthon karacsonyozunk, de mi ugye meg maradunk is egy jo ideig magyar foldeken. Mar nagyon varom. :D

Mariann: otthonrol amit en kertem az az orrszivo porszivo volt. Gondolom lehet elni nelkuli, de nekunk nagyon jo szolgalatot tett mar eddig is, pedig Kristof meg csak ketszer volt nathas, mindketszer a foga miatt. Viszont (talan az en benasagom miatt) az itt kaphato pumpas orrszivo nem ert semmit ilyenkor, porszivosat itt nem lehet venni. Ajanlgattak az orrcseppett, ki is probaltam, de az csak az eldugult orron segit, viszont a folyamatosan folyo, dugig levo orrbol ki nem szed semmit.
Szoptatos teaval itt meg nem talalkoztam, baba teaval sem. Mondjuk nekem egyikrol sincs nagy tapasztalatom, mivel tejem nem volt, kaptam szoptatos teat otthonrol egy dobozzal, meg is ittam, de az sem segitett. A babateabol is kaptam edeskomenyeset es vegyeset otthonrol (filteres valtozat), de az edeskomenyeset Kristof nem szerette, a vegyesben meg semmi olyan nem volt, amit itt ne lehetne megkapni (hibiszkusz es csipkebogyo keverek volt). Szoval inkabb veszem itt azota is a csipkebogyo teat, az a lenyeg, hogy fekete tea ne legyen benne.
Otthon hasfajasra is lehet kapni teat, errol sem tudok nyilatkozni.
Homeos bogyo: nem vagyok egy nagy szakerto, de feltankoltam caulophyllum 5ch-val amikor szules elott utoljara voltunk otthon, plusz malnalevel teaval. Ezeket ajanlottak. Mindkettot a 36. heten kellett elkezdenem, teabol napi egy cseszet ittam, bogyobol napi ot golyocska kellett, plusz vajudasnal is lehetett volna szedni, de nekem mar akkor eszemben sem volt. (egy uvegcsepen kb nyolcvan golyo van, csakhogy a mennyiseggel kalkulalni tudj.)
Hogy ezek miatt, vagy sem, de nekem konnyu szulesem volt, harom ora vajudas, nagyon durvan intenziven vegig (a leghosszabb fajasom harom perces volt, a masodik felet vegig egy percesekkel vajudtam). De jo volt ez igy, megfelelt, ugyhogy biztos, ami biztos en most is hasznalni fogom ezeket a cuccokat.
Viszont ilyet szerintem itt is kapsz, csak nem tudom, hogy hol.
Gatmasszazs olajat itt vettem.
Ami meg ott v an es itt, az a kulonbozo gyogyszertari babaapolasi cuccok ujszulottnek. Kikevert furdetokremek, alkohol a koldokre (vagy valami ilyesmi). Itt ilyenrol en nem hallottam, hogy lenne, igaz, hogy nem is jartam utana, mert ugy ereztem, hogy szamunkra ezek nem fontosak. Valoban nem volt rajuk szukseg, a koldokcsonk alkoholos apolas nelkul is szepen leesett, a bore kevert furdetokrem nelkul is szep lett Kristofnak.
Textilpelus itt is van, vannak aranyos szinesek is, bar lehet, hogy otthon olcsobb. Mas nem jut eszembe.

Rolunk: mar csak negy hetem van munkaban ezzel egyutt. Nagyon varom mar a veget es most kulonosen orulok, hogy rohan az ido. :lol: :lol:
Vendég
 


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Dobtam fol par uj kepet remelem nem banjatok!Remelem jokedvre derit titeket ez a mosolygos noszemely!!


Zoe most 20 hetes 3 napos
picizoe
 
 


Hova tunt mindenki!!!!Kepzeljetek ma eloszor fordult meg Zoe magatol.Csak ugy!!!! :lol: :lol: :lol:
Persze gyorsan folvettem!
http://www.youtube.com/watch?v=aswa8OwhrMA
Itt megtudjatok nezni ha erdekel!Elotte apa jatszik vele es utana lesz!
Szep estet mindenkinek!!!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok Lanyok!


Jelentem mi is elunk.:)

Dori megneztuk a videot, nagyon ugyes Zoe. Marcinak is nagyon tetszett egyutt neztuk :D .Nagyon szep , mosolygos kislany Zoe.
£265/week a lakas? Nem semmi arak vannak Londonban es kornyeken. Lehet vagni a centit az indulasig.

Mar mindenki hangolodik a karacsonyra ugy latom :D Kismamaink jol vannak, Ananacska neked kitartas meg a munkahoz!
Beiglit majd en is szeretnek megint csinalni, meg majd csinalunk mi is mezeskalacs figurat biztosan. Szaloncukrot hoztak igy most az is lesz a fan .Most Halloweenre keszulnek a fiuk, meg Marcinak is kellett maszkot venni, pedig azt hittem idegenkedni fog a maszktol, de felvette az ordog maszkot es abban szaladgalt en vagyok a kisordog felkialtassal :D .
Az oviban egyre jobban erzi magat, egyre felszabadultabb szerencsere.

Jovo heten szunet , apank is szabin lesz, lesz egy jo kis laza hetunk :D Igaz suliba kell mennem, de az csak egy este :)

Szep hetveget mindenkinek

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!
Dori: a lakasotok aran en is jol meglepodtem. OK, a mienk kicsi is, rossz is, de a tietek akkor is durvan soknak tunik. Nekem. Nemtom mi mikor es hova koltoztunk volna, ha ennyit kernek egy ketszobasert, csak mert ennyit en mar elvi okok miatt sem fizetnek ki albira. :roll: Egy lakasert nem. Hazert talan.

Koltozes: talaltunk fuvarost, csutortokon kicsiny lakasunk nagy resze indul haza Magyarorszagra. Ugyhogy ma nagy pakolasba kezdtunk. Mindent el kell kuldeni, amire a kovetkezo harom hetben nem lesz feltetlenul szuksegunk (akkor megyek en is a cuccok utan Kristoffal).
Hat, nem annyira vicces ez a csomagolas, mint amilyennek gondolna az ember, a bepakolastol mar csak az otthoni kipakolas lesz rosszabb.
Raadasul el kell kezdenem vasarolni Kristofnak es a pici Eriknek ruhakat, magunknak nehany dolgot, amit jobban megeri innen hazavinni. Semmi kedvem hozza. Utalok vasarolni es ez most kotelezo. :cry: :cry:

Most en is dobok fel ket kepet. Az egyiken a pocakom van (vicces, meg mindig nem tudja sok munkatartsam, hogy babat varok, a legtobbnek nem tunik fel a hasam, allitolag nagyon "jol" tartom magam es a mozgasomon sem latszik, hogy kanyaritok a hatodik honapba lassan. Ez mind Kristof erdeme, mert nem engedi meg nekem, hogy elkenyelmesedjek. Asszem ennyire fitt meg sohasem voltam, mint most...
A masik foton en vagyok Kristoffal. Nem egy nagy szam kep, a munka altal lestrapalt arcomat alapban nem is mutogatnam, de mar olyan regen keszult rolunk kozos foto, hogy ez most a szivemet melengeti.

Kép Kép

Kristof egyebkent most teszi meg az elso egy-ket bizonytalan lepeset, de mindig leules van belole, vagy vegul megkapaszkodik valamiben. Ugy imadom! :D
Es tulvagyunk egy nagy fogzason. Most jott ki egyszerre(!!!) negy orlofoga. Igy osszesen mar 12 van. Szenvedtunk is a hajnali ebredessel, illetve durva peluskiutese lett, de mar az sincs hala Istennek.
Vendég
 


Hello Mindenki!

Szuperek a képek,a pocaklakók és a gyerkők szépen növekednek.

Olvasni olvaslak benneteket,ha írni nincs is időm,meg sosem voltam írásban egy nagy fogalmazóművész.

Helyzetjelentés:
Elkeztük a férjemmel a gyógymasszőr tanfolyamot,egy hét múlva vizsgázunk svédmasszőriből,mert azt a suli grátiszba adja ha sikeres vizsgát teszünk.
Most is dolgozom éppen.
A férjuram raktárvezető lett pár hete és sajnos azóta alig van otthon muszáj egydül szerveznem a gyerkőt a háztartást és a munkát,sulit.

Ha otthon leszek rakok fel képet Ádiról,elkezdett beszélni ,de sokszor nem értem még mit mond főleg azért, mert felcseréli a szótagokat.
Szerintem kell majd logopédushoz járnunk beszédfejlesztésre.
Imád focizni(asszem őstehetség :lol: ), és éjjel nappal a verdákat nézzük,kiveri a balhét,ha nem az megy a tv-ben
Átmenetben vagyunk a wc és pelusos korszak között ,ha kedve van elmegy wc-re ha nincs,csak a pelenka.

Üdvözlet.
Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Bea-Ti mikor mit adtal Kristofnak?Nezem de mindenhol mast irnak.Anyanak van egy regi konyve gyerekneveles ,szules minden benne van.Szerintem velem egyidos.Abba viszont tenleg mashogy irjak a dolgokat.De vegulis mi is felnottunk.En 1 honapos korom ota kaptam gyumit.....Anyanak nem volt teje es nem irtak fol neki tapszert.
Zoenak en is elkezdtem.Imadja a banant,kortet,tok,krumpi,brokkoli a kesz uveges dolgokat is megeszi de alltalaban 1 nem eleg neki.Ma brokkolit (1 kis ag)es 1 kozepes szem krumplit evett.Ennek 3/4-et megette aztan meg erre ivott fel adag tejcsit 80-100ml.De semmi baja.
Az almat nem szereti attol szorulasa van.A barackkal elvan de az kicsit savanykas neki szerintem.Probaltuk meg a hipp cukkini,karfiolt is 4+ honaposnak volt irva.De az ne igazan jott be.
Szoval ezeket probaltuk.Ja es meg a bebipapit.De az nem igazan jott be.


Ki hogyan csinalta?Kovessem a konyvekbol a dolgokat.Amit most lattam meg hogy 4+-tol van olyan hogy bolonyai,teszta sajttal,csirke zoldseggel ami pure de ezeket meg szerintem tenleg nem lehet nekik adni es miert 4+-tol?A vedono leis tepne a fejem ha tudna hogy Zoe mar egyaltalan gyumit eszik.Szoval nem ertem!


Kepzeljetek mar kb. 1 hete hogy forog mindket oldalra. :lol: :lol: :lol: A hatara meg nehezen de hasra mar nagyon konnyen.A labait is elkezdi huzogatni neha.A jatekait messze teszem hogy nyujtozzon etruk igy gondolom rafog jonni hogy masszon ertuk.

Imadja amikor gyutorjuk,"dobaljuk",gyomrozzuk,puszilgatjuk.Nagyokat nevet,kacag rajta.

Hat igen az albink nem olcso!Csak anniyt teszek hozza hogy a parom vette ki.........Ferfiak!!! :roll: :roll: :roll:

Na mara ennyi lanyok!Megyek mindjart kel Zoe vacsizni es kapni fogok ha nincs kesz a vacsija!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ja penteken lesz 5 honapos (22 hetes)az en kis angyalkam!!!!!!!!!!!
picizoe
 
 


Kepzeljetek!
Kristof ma elindult! Annyira aranyos, olyan kis bator, ahogy lepeget. Na, nem futja meg korbe a szobat, de parat lep hozzank. :D :D
Amugy mi meg javaban pakolunk, dobozolunk, idegeskedunk.
Mondtam mar, hogy utalok koltozni???

Dori: en a hozzataplalasban elegge a sajat fejem es Kristof igenyei utan mentem. Nem voltam hajlando konyveket es tablazatokat kovetni. Epp azert nem, mert mindenhol mast irnak. Otthon nagy a szigor, itt igen lazak. Bar inkabb igyekeztem az angol szemleletet jobban olvasgatni, ugyanis ugy voltam vele, hogy megiscsak itt elunk, itt viszem a gyereket orvoshoz, bennuk kell inkabb, hogy megbizzak, ha meg nem tetszik, akkor inkabb menjunk haza. Nah mindegy, biztosan erted, hogy mire gondolok.

En inkabb azt tartottam szem elott, hogy mi az, amit nem szabad kapnia. Tehentejet egy eves kora utan fogom bevezetni. De peldaul sajtot mar regen kaphat, turot is, (nem zsirszegeny) joghurtot is. TEjfolt, tejszint meg nem, de az elmult hetekben mar volt olyan, hogy keveredett a kajajaba es nem rohantam a falnak (nagyreszt mar azt eszi, amit mi, csak babasitott valtozatban, tehat mondjuk szedek ki neki azelott, hogy erosebben fuszereznem. Vagy ha mi olajban sult krumplit eszunk, akkor neki inkabb sutok meg olaj nelkul tepsiben. Es hasonlok.

Az allergizalo dolgokkal figyazni kell, ilyenek az apro magvas gyumolcsok (eper, malna, kivi, stb), a paradicsommal szinten vigyazni kell, mert a magot abbol sem kaphatja meg, illetve a hejat sem. Asszem ezeket is egy eves koraig fogom kerulni, illetve amig a kovetkezo szezon lesz mondjuk eperbol.
Kulonbozo magvak, mogyorofelek, mez szinten tilos (ezek jo sokaig).

Tojas: sargajat mar kapja Kristof jol megfozve 2-3 honapja, a feherjet meg csak most fogom majd elkezdeni, mert elvileg egy eves kor alatt nem tudja megemeszteni. A gombat sem, az sem ajanlott.

Es hogy mi hogy kezdtuk: alma, barack, korte, szilva, mango, banan, meggy, cseresznye, ezek mentek szepen sorban, most mar ananaszt is kap. Vegyitettem ezt is, azt is, szekrekedesre nekunk a szilva, korte, mango valt be. Ezek csodat tesznek. Csak a szilvaval, kortevel vigyazni kell, mert puffaszt.

Zoldsegek: Kristof elso kedvence az edesburgonya volt ceklaval osszesutve sutozacskoban. Ez meg ma is az egyik favorit, mellesleg en is imadom. Az elejetol kapta, ahogyan a sima burgonyat, sargarepat, sutotokot is. Ezekhez csatlakozott a borso (elvileg hej nelkul, at kell passzirozni), karalabe, feherrepa, sima tok, zoldbab, bab, meg aprankent az osszes zoldseg, amit mi is rendszeresen fogyasztunk, kiveve a paradicsom.

Husok: en igen finnyas vagyok, a csirken es a disznon kivul mast nem eszek meg. De Kristoftol nem varom el ugyanezt, szoval idonkent veszek neki babakajat, hogy kapjon baranyt, marhat, halat is.
A csirkemell kezdesnek nagyon jo, szerintem hussal raersz megvarni a hat honapot, de akkortol mar kaphat, foleg, hogyha mar eszik par fele gyumolcsot, zoldseget es jol fogadja. En eleinte (amikor meg kulon foztem neki) mindig sutozacskoban megsutottem a husit a zoldsegekkel, csak pici vizet ontottem be hozza es egyutt turmixoltam oket. Ha sok lett belole, akkor ures bebieteles uvegekben azonnal lefagyasztottam turmixolva. A maj is jo, lehet adni azt is koran, mert nagyon magas a vas tartalma. Nem kell tole felni, hiaba meregtelenito szerv, de csak kivalasztja a merget, nem raktarozza. A vas viszont nagyon fontos. Ezert is kell hat honapos kor utan husikat is adni, mert akkor kezdenek kiurulni a vastartalyak, azt mondtak az okosok.

Gluten: nah, ebbol jo sok fele szemlelet van. A legujabb es nekem legszimpatikusabb, valamint az osztoneimet alatamaszto az, hogy hat honapos kortol el kell kezdeni a gluten bevezeteset. Par eve az volt a divat, hogy min egy eves korig varni kellett vele, merthogy allergen, most meg mar azt mondjak, hogy nem allergen, viszont aprankent jo raszoktatni mar hat honapos kortol a szervezetet, mert minel kesobb talalkozik vele, annal rosszabb.
Ennek megfeleloen Kristofnak en hat ho utan siman adtam aprankent tesztat. Meg nem volt het honapos, amikor rajottunk, hogy tud ugyesen egyedul enni, ezert tizoraira azota is kenyeret kap valamivel.

Tejpep: nekunk a Magyarorszagon kaphato tejpepek jobban bejottek (azok tenyleg finik, en szeretem), az itteniek (nekem) kicsit izetlenek. Kristofnak sem csuszott olyan jol onmagaban. DE! Ha nem izlett neki, akkor en kevertem bele gyumolcsot, a banan, mango, korte peldaul nagyon jol izesit, edesit.

Fuszerek: eleinte semmit sem hasznaltam, majd a husokhoz, zoldsegekhez raktam zoldfuszereket. Azokat hamar kaphatnak a babak. Sozni direktben meg mindig nem sozok, ha kulon Kristofnak fozok, de a mi etelunkben van valamennyi, szoval mar igy is talalkozott a fuszerekkel boven.

Babaetel: en ha vettem, akkor hipp organic-ot vettem, az volt a legszimpatikusabb.
Ne lepodj meg azon, hogy nagyon durvanak tuno kajak vannak bebietel formaban. Ugyanis ezek nem igazan ugy vannak elkeszitve, ahogy mi csinaljuk otthon. Az alapanyagok, a zoldsegek ugy vannak elokeszitve, ahogy a baba kaphatja, tenyleg minosegiek. A paradicsombol ok peldaul kiszedik a magjat, a hejat, a borsonak a hejat, mert csak igy rakhatjak bele, mindenre megvan a technologiajuk. Szoval nem kell toluk felni.
Ennek ellenere en ugy csinaltam, hogy mar csak akkor adtam neki babaetelben x fajta dolgot, amikor elotte en mar bevezettem. Peldaul a hust eloszor en keszitettem, majd csak utana kapott bebietelben.
Jah, ezek fuszerezve szinte egyaltalan nincsenek.

Surites: mivel Kristof jo sokaig bukos baba volt, igy nekem kulon oda kellett figyelnem a pepesitett etelek surusegere. Foleg a gyumolcsok tudnak nagyon cseppfolyosak lenni, azutan volt bukas rendesen. Szoval en hasznaltam szinten hippes baba rice-t, ami tulkeppen daralt rizs, avagy rizspor (rizs is mehet az elso gyumikkel, zoldsegekkel is, koran adhato). Ezt kevertem hozza ugy, hogy az iz is megmaradjon, de ne is legyen a kaja folyekony.

Szoval en igy csinaltam, csinalom. Nem azt mondom, hogy ez tok jo, nekunk bejott, de tudom, hogy ezren meg tudnanak lincselni az elmeletem miatt. De engem nem erdekel, mert Kristof az en gyermekem, en nevelem, en vagyok vele, en latom, hogy neki x dolog igy jo-e, vagy ugy.
Vendég
 


Szia Mindenkinek!

Leadtam a dolgozatot nyomdaba!!! HURRA!!! szegeny babom jol megsinyelhette az elmult 3 nap ejjeli 4-5 ora alvasomat, de most mar csak o van es nyugisabb idoszak jon. Megtette mindenki a licitet, hogy kisfiu vagy kislany? :D:D
A bekotott disszertacioert meg hetfon megint fel kell utaznom Debrecenbe, de az mar csak annyi, hogy felveszem, elviszem a temaveztomhoz, ott lalairjuk mind a ketten, aztan irany a PhD ugyintezo no es kesz. Ha minden jol megy akkor december januar elejen megcsinalom a vedest es utana mar dr. leszek. Jo lenne mar ezen tul lenni. JO lenne ha mondjuka ket unnep kozt le lehetne zavarni, mert akkor tuti kocsival hazajonnenk es itthon is lehete a csaladdal kicsit karacsonyozni, de ez mar a biralokon mulik.
Nagyon hasznos dolgokat irtok itt a babakajcsikrol. Azt hiszem hogy ha mar tenyleg mindent elrendeztem akkor az elejetol elolvasom az egesz forumot :)
Olyan jo itthon lenni, bar a reptertol gyulaig valo borondcipeles (16+9 kilo) nem volt leanyallom 2x atszallni Szolnokon, meg Bekescsaban. Itthon mar szerencsere kijottek elem.
Na jo most mar elarulom, en is a fius anyukak csoportjat fogom gyarapitani. Ha lattatok volna az a hatalmas allo kukit, zacsit, amit a doki mutatott :D:D:D, ha visszamentem Angliaba, beszkennelem es felteszem :D

Na azt hiszem, most megyek es alszom egyet, mert fajnak a szemeim a keves alvastol, delutan meg elkezdodik a rokonlatogatas.

Udv mindenknek és szép hétvégét!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok! Szeretnék csatlakozni hozzátok ha lehet. Ha minden igaz, akkor 10 hetesek leszünk vasárnap és nagyon izgulunk, hogy minden okés legyen.

Mariann, gratula a kisfiúhoz. Látom elég közel vagyunk egymáshoz, péntekeneste Aylesbury-be szoktam járni (ma pont nem) :D
picilulu
 
 


Sziasztok!

Nyár végén gondoltunk egyet és a falfestés után szerttük volna ha színesebbé válik Ádi szobája.
Gondolatot tett követte.
Itt a végeredmény.

http://gyermekszoba.blog.hu/2009/11/02/ ... mment-form

Üdv:Anicsi

Kép
ancsi1979
 
 


Wow, Ancsi, kicsit leesett az állam. Nagyon szuper!! :D
picilulu
 
 


Sziasztok!

Picilulu udv. kozottunk a forumon, gyere majd gyakran!

En most egy kicsit el voltam tunve. En is beteg voltam es Lolli is visszaesett. Na, meg kotottem, horgoltam ezerrel. Lollinak kotottem egy narancssarga mellenyt es egy zold sapit Halloweenra, mivel be volt rezelve a boltokban kaphato jelmezektol. Igy o egy kis tok volt. :) Majd kicsinyitek kepeket es akkor meg tudom mutatni. Azota mar a melleny es a sapi is egy kicsit atalakult. A sapira egy szines csigat horgoltam, a mellenyre meg egy indian lanyt (Lolli keresere). Amiota Magyarorszagon latott indian zenekart, azota meg van bolondulva az indianokert. Allandoan azt kell rajzolni neki, epitokockabol azt epiteni, na meg a mellenyere is azt kert.

Ancsi, nagyon tuti lett a szoba! Mosolyogtam, amikor meglattam a Night Garden csapatot, mert eszembe jutott, hogy azt Adi mennyire szerette. Lolli meg mindig nem nezi, csak az elejen megorul a szereploknek, meg ha megy a vegen az ossznepi tanc, abba beszall. Amugy meg mindig igy van a mesekkel, hogy tetszenek neki a figurak, de maga a sztori nem erdekli. Csak a zenere kapja fel a fejet. A DVD-i kozul is csak azt nezi, amelyiken enekelnek, tancolnak.
Tiszta apja, o is allandoan enekel. Hiaba magyarazom mind a kettonek, hogy amikor faj a torkuk, ne enekeljenek, mert eroltetik es jobban fog fajni, egyik se erti. Lolli ma is lefekves utan meg 1 ora hosszat enekelt az agyaban. Azt hittem mar sose fog elaludni. Na, de legalabb nem sirt, hanem elszorakoztatta magat. Idonkent kiabalt, hogy "Anya gyere, folyik a nozi!" Aztan orrtorles utan folytatta, ahol abbahagyta. Csodalom, hogy nem ment el a hangja, szornyen kohogott neha.

Amugy nem csodalom, hogy ilyen ritkan irtal, latvan Adi szobajat. Amugy is jol el vagytok foglalva es meg ez is hozza! Na, de megerte, olyan jo lett. Adi mit szolt hozza?

Dori, azok a multkori kepek nagyon jok! Foleg az tunderi, amikor apaval nagyokat kacarasznak.
A hozzataplalashoz annyit szolnek hozza, hogy szerintem babatol fugg, ugyhogy en se teljesen a szakkonyvek szerint mentem. Na, meg tenyleg, a magyar es az angol elmelet homlokegyenest kulonbozik.
Egyetertek Ananacskaval, hogy 6 ho elott hust ne adjal, de gyumit, zoldseget en is adtam 6 ho elott, mivel nalunk a nagyfoku bukasa miatt specialis tapszert kapott Lolli es ez szekrekedest okozott neki. Emiatt en hamar megkezdtem a gyumis hozzataplalast. Ez nekunk nagy segitseg volt. Lolli a krumplit nagyon sokaig nem akarta megenni. Meg egy evesen is oklendezett tole. O sose ette az izetlen kajakat es a krumpli so nelkul ugye igen izetlen. Ehelyett edes krumplit adtam neki es ezt nagyon szerette, sot egeszsegesebb is a krumplinal. Na, meg sutotokot nagyon sokat kapott. A karfiol, brokkoli, bab es egyeb huvelyesek fujnak, ezert azokat en kesobb adtam.

En tejet es glutenes dolgokat viszont sokaig nem adtam, mivel apa csaladjaban (hug, apuka) van allergias.

Az angol bebieteleket sorra dobtuk ki, mivel Lolli oklendezett toluk. Egyedul a HIPP-nek volt kb. 2-3 fajtaja, amit hajlando volt megenni. En allandoan foztem, na meg a melyhutoben kijeloltem egy fiokot Lollinak es kis adagokban lefagyasztottam. Ha meg mentunk Magyarorszagra, akkor bevasaroltunk az otthoni kecskemeti bebietelekbol, mert azokat szerette. Persze annyit ugyse tudtunk magunkkal hozni, hogy az sokaig eleg legyen. Azokat inkabb vesztartaleknak raktam el, ha esetleg vendegsegbe mentunk vagy utaztunk kajaidoben.

A kecskemetinek volt egy fajtaja, amit egyszeruen imadott. A sutotokpure sertesmajjal. Emlekszem egyszer meglatogattak minket baratnomek Magyarorszagrol es kb. 20-at hoztak magukkal ebbol az "isteni" finomsagbol. :lol:
Amikor elfogyott, akkor meg magam kezdtem gyartani. En viszont azt hiszem csirkemajjal foztem. Akkoriban meg nehez volt csirkemajat beszerezni, de most mar lehet kapni a Tescoban is.

Nagyon szerette a paradicsomos kajakat is (edeskrumplival keverve kulonosen). Azt ugy csinaltam, hogy forraltam vizet es a paradicsomokat egy pillanatra a lobogo vizbe martottam es utan konnyeden le tudtam huzni a hejat. Ezutan szitan atnyomkodtam, igy a mag nem ment bele. Most mar hasznalok neki paradicsomkonzervet is, de az elejen meg nem, mivel abban van hozzaadott so is.

Nalunk a tej volt a mumus. Az egyik baratnom, aki itteni, angol hozzataplalas szerint ette a babajat, mindig mondta, hogy mit felek tole annyira, mar regen adhatnam. En viszont kitartottam es ket eves koraig magaban nem kapta a tejet, csak fozelekbe belefozve, de attol is feltem aposom es sogornom tejallergiaja miatt. Lollinak nem volt tole sulyos allergiaja, viszont ekcemas lett az arcbore, ugyhogy vegul a fozelekekbe se mertem beletenni a tehentejet, hanem kecsketejet hasznaltam sokaig. Attol kezdve el is mult az ekcema az arcboren, szoval egyertelmu volt. 2 eves kora utan viszont ujra megprobalkoztunk a tehentejjel es akkortol mar nincs vele gondunk.

Ananacska leirta neked, hogy a diofelekre es apromagvas gyumikre vigyazz, ugyhogy azt nem is reszletezem. Anyukam viszont azt mondja, hogy o adta nekem az epret, amikor meg csak 2 es fel honapos voltam. Attorte szitan, ugyhogy a szoszmosz es az apro magvak nem kerultek bele.
Ahogy azt te is irtad, akkoriban meg teljesen maskepp csinaltak a dolgokat. A vicces az, hogy a mostani elmelet is meg fog valtozni es majd amikor mar unokaink lesznek, biztosan furcsan fognak rank nezni gyerekeink, ha tanacsot probalunk adni. :roll:

Mariann, akkor ezek szerint most otthon vagy. Pesten vagy Gyulan mentel el 4Ds Uh-ra? Gratulalok a kis tokoshoz! Most mar azert probald kipihenni magad! Aludjal sokat!
Mar a multkor is akartam neked irni, de elfelejtettem, hogy a malnalevel teat, amit Anancska is javasolt, megveheted otthon Herbariaban vagy itt is lehet kapni a Holland and Barretben.

http://www.hollandandbarrett.com/pages/product_detail.asp?pid=1511&prodid=1607

Ildi, vege mar a szunetnek? Hogy veszelted at annyi fiuval magad korul?
Ha mar reklamoztam a H&B-et, a multkor gondoltam rad. Nem mertem a netrol rendelni Xylitolt a postas sztrajk miatt, ugyhogy a Holland and B.-ben vettem. Nagyon megorultem, mivel most minden termek akcios, ha kettot veszel, akkor a masodik termek fel aron van. Igy letakaritottam a xylitolos polcot azon nyomban.
:lol: Szoktad meg hasznalni?
Nem tudom, hogy meseltem-e, most a ferjemet fogyasztom. Ugy megirigyelte a fogyasomat es azt, hogy tartom a sulyom, hogy pedzegette, hogy lehet, hogy neki is kene. :lol: Tulajdonkeppen azert is izgatta, mivel mar egy ideje magas volt a vernyomasa es az egyik haverja, aki csak 1 evvel idosebb nala, mar gyogyszert is szed magas vernyomasra, pedig a doki megmondta neki, hogy nem kene, ha lefogyna. Szeptember vegefele, ahogy volt a vesekove megijedt es megkert, hogy segitsek, belevag a dietaba. Neki azert nem a 90 naposat ajanlottam, de nagyjabol szetvalasztast csinal, csak nem olyan drasztikusan, ahogy a 90 naposban van. Nem iszik mar egyaltalan sort se, kavet se. Illetve igazi kavet nem iszik, gabonakavet szoktam neki csinalni. En is megkostoltam es nagyon finom, teljesen olyan izu, mint az igazi. 6 het alatt mar kb. 8-9 kilot adott le. Persze most mar le fog lassulni a fogyas, mivel az elejen megy le sok , de mar nagyon latvanyos az eredmeny. SZerintem mar az is eleg lenne, ha mar csak 5 kilo menne le neki.
Mindenki meg mert volna ra eskudni, hogy 1-2 het mulva feladja, de nagyon kitart. :shock:
Azt a lisztet, amit meg regen mondtal, megvetted a tesodnak? Egyenlore tk. tonkolylisztet hasznalok, de fel szeretnek fedezni valami nagyon alacsony szenhidrattartalmu lisztet.
A fiaid voltak Halloween-kor trick or treat-ezni? Mi nem voltunk, mert Lolli meg mindig nagyon nathas volt, de nagyon elvezte, hogy olyan sok gyerkoc bekopogott hozzank. Apank egy nagy rokot kifaragott es mecsessel kivilagitva kitettuk az ablakba. Majd ha eljutok odaig, errol is dobok fel egy kepet.
A sracok hogy allnak az angollal? Irigyled oket? :wink: A multkor lattam a tv-ben egy torok csajszit, aki most huszoneves es 10 eves volt, amikor Torokorszagbol idekoltoztek. Meg nem mondtam volna, hogy nem itt szuletett, semmi akcentusa nem volt.

Ananacska, nem irigyellek, en utalom a koltozest. Azert csak ovatosan, nehogy megeroltesd magad! Mikor utaztok pontosan?

Valoszinuleg nem irtam mindenkinek, de nagyon hosszura sikeredett a hsz-om es jo keso van, ugyhogy most muszaj elkoszonnom.

KépKép
olive
 
 


Sziasztok Lanyok!

Picilulu udv kozottunk .Jovore tele leszunk aprosagokkal :D Hogy van minden kismamank? Ananacska jo nagy lehet a felfordulas fletek igy hogy felig itt felig ott vannak a cuccok.Kristof hogy reagal ra?
Mariann utolerted magad a pihenessel? Mindenkit leviziteltel? Ja es udv a fius anyukak kozott :wink:

Ancsi, nagyon klassz lett a festes :D Egyedul csinaltad?Es hogyan? Nagyon ugyes vagy,minden elismeresem!!

Olive , nekem most nincs xilitolom, steviam van :lol: . Meg mostansag nem sutok olyan surun.Igy, hogy Marci oviban van, igyekszem hasznosan eltolteni az idot. Pl kondiba jarok hetente legalabb 2x. Es apankat is elkuldtem, hogy ledolgozza a "kockahasat" .Ugyhogy most nalunk ez az alakformalas van teriteken. Tesomnak megvettuk a lisztet , csinaltunk is belole makos sutit , finom lett. De en azota is maradtam az Allison fele tk lisztnel.
A szunet gyorsan eltelt, itthon volt apank is, igy azert konnyebb volt. A ket nagy volt gyujtogetni.Haza is hoztak fejenkent ket bodon edesseget :D Nagyon megy nekik az angol, moziba jarnak, sot Martinnak szombat ota baratnoje van. Amit meg meg kell emesztenem :wink: Elso szerelem. :wink: Most kezdodik igazan az elet :lol:

Na mara ennyit, szep napot mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 


Közben kiderült, hogy elég bonyolult lesz eldönteni, hogy hol akarok szülni. A helyi kórházból egy csomó osztály áttelepült egy másik városba (fél órányi vezetésre innen). Ha természetes szülés lesz, minden komplikáció nélkül, akkor szülhetek itt. De itt csak midwife-os szülés van, nincs epidurális, nincs császár. Ha bármi baj van, mentővel kell átvinni a másik kórházba (Mariann: SM-be). Milyen gáz már :cry:
picilulu
 
 


Sziasztok!


Picilulu udv a csapatban!

Orommel olvasom, hogy mindenki milyen aktiv volt mostanaban!

Ananacska hogy alltok a koltozessel? Gondolom mar ezer fele szakadsz...

Ancsi klasssz a szoba! Adi szereti?

Na most mar vegre ismet otthon. Csutortok este repultem vissza, aztan penteken mentunk baratnomekhez hetvegere Bristolba, szoval nagyon zsufi volt. Ti nem kaptatok influenza elleni oltasra behivot?? En nem megyek, rajtam ne kiserletezzenek! Nagyon gyerekcipoben jar meg ez a dolog... A fiu kerdes csak itt Angliaban derult meg ki a 20 hetes UH-n. GYulan megyek majd 4d-s UHra nov.20 an.Egy porcikam sem kivanja, hogy jovoheten megint ennyit repkedjek :( penteken haza, vasarnap vissza :(( szerencsere jol vagyunk, az utazast is jol birtuk. Most mar elertem a 2 kilo pluszt is :), es buszken viselem a dudorodo hasam. Mikor visszajottem, Zsolti alig hitt a szemenek, hogy mennyire megpocakosodtam, mig odahaza voltam 1 hetig! :) Majd teszek fel fotokat a "pup" rol :D

Picilulu, majd irj hogy mikor jarsz erre, aztan osszefuthatunk, vagy skypen megtalalsz harcimani neven (korabban karateztam innen a nev). Meg nem tudom en sem hogy szuljek, most a medences szules mellett vagyok, de ki tudja addig mi lesz meg. Mivel kiskoromban csipoficamos voltam, illetve a jobb oldali forgom sincs rendesen bent a helyen a gyulai ortoped orvos csaszart javasolt meg vagy 10 eve, hogy ha majd valamikor szulok... de ismerve az itteni orvosokat, szerintem tesznek erre magasrol... majd meglatjuk.

Hu, na most nagyhirtelen ennyi lenne, majd jelentekezem, most mar bizom benne surubben :)

Udv mindenkinek!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Én még nem kaptam ilyen beutalót de én sem fogom beadatni az oltást. Ha nem lennék terhes akkor meggondolnám, de így ki tudja hogy milyen hatással lesz a babára a szer, s így nem vállalom.

Mariann: Mostanában nálunk is zsufi van, de nagyon remélem hogy hamarosan összefuthatunk. Képzeld anyukám gyulai, így nagyon sok emlékem főzödik a városhoz. Sajnos a nagyszüleim már nem élnek, így már csak nagyon ritkán megyünk.

Csináltam magamnak én is vonalzót!! :D Nem bírtam holnapig várni.
Voltunk ma délután UH-n, babó köszöni jól van, összevissza kapálózott meg rugdalt, olyan édes volt! :D Éééééés, 5 napot nyertem a két és fél héttel ezelőtti UH óta. Így május 25-e a hivatalos időpont. Ez azt jelenti hogy holnap leszek 12 hetes és így úgy döntöttem már holnap bejelentem a munkahelyemen. Annyira boldog vagyok!!!!!!!!!!

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!
A felig elkoltozes es munka, valamint Kristof fogzasa es elindulasa mellett meg egy nehany napos net-szunet is bekerult a programba, ezert tuntem el ennyire.

Picilulu: udv a forumon es a kismamak taboraban. :-) Gratula a babahoz!

Mariann: neked a kisfiuhoz gratula es ahhoz, hogy ilyen jol viseled a sok utazast. Bevallom oszinten, hogy en utalok utazni, foleg repulni. En csont ideg vagyok, hogy mi marad itt-ott, mit fogunk lekesni, miert indulok el kesobb. Amiota gyermekem is van es csaladanyakent utazom (ami annyit tesz ugye, hogy nem csak az en cuccaimat kell teljesen elpakolni, hanem a ferj es gyerek cuccai is ram tartoznak), nah azota szinte seduxent kellene szednem utazas elott. Teljesen idegroncs tudok lenni. :x :x

Dor: te is nagyon eltuntel. Hogy haladtok a hozzataplalassal? Remelem, hogy minden rendben van.

Ancsi: a szoba szuper, nagyon tetszik. En is szeretnek ilyeneket csinalni, de a vilagbeke erdekeben inkabb nem fogok hozza. A kezugyessegem meg talan meg is lenne hozza, elvegre a melomhoz is az kell es egesz jo vagyok benne, viszont a kitartasom hianyzik. Az ehhez hasonlo dolgokba nagy lendulettel belefogok. elkezdem, majd megunom es hivok valakit, hogy fejezze be. :roll: :lol:

Olive: latom ti is betegeskedtek. Mi is. REmelem mar csak mult idoben. Kristof folyamatosan fogzott es ez azzal jart, hogy nathabol ki-be maszott. Most mar masfel hete elmult (kopp-kopp), erre most mar nem csak nekem, hanem neki is vannak kiutesei. Nem hiszem el. Fogalmam sincs, hogy mi lehet a lakasunkban, de nem varhatok tovabb, el kell vinnem ot dokihoz. Pedig nem szivesen megyek most a rendelobe.

H1N1 oltas: ha bejutok Kristoffal haziorvoshoz, akkor en rakerdezek. Meg nem tudom, hogy oltassak-e, akkor eldontom. Nem zarom ki, igazabol attol teszem fuggove a dolgot, hogy mennyi ido az atfutasa. Olvastam, hogy ket fajta oltas van itt erre az influ-ra, az egyikbol egy eleg, a masikbol ket dozis kell harom hetes kulonbseggel. Ha a rendelonek ilyen lenne, akkor abba mar nem fernenk bele, mert jo ket het mulva megyunk ugye haza.

Koltozes: a cuccaink epsegben hazaernek. Hogy kipakolva mikor lesznek es hova, az meg homaly es az is marad januarig. Csak abban bizom, hogy otthon hamarabb berendezunk magunknak egy feszket, mint ahogy megszuletik Erik. Igazabol tok jol megvagyunk most, sok az ures hely a lakasban, de ez nekunk tetszik. Olyan dolgot nem kuldtunk haza, amire szuksegunk lenne (bar ma a pizza tesztat jobb lenne bedagasztatni a mar otthon levo geppel, mint kezzel, de ez legyen a legnagyobb gond).

Munka: ez az utolso hetem. :lol: :lol:
Manipulaltam a szabadnapokkal, tegnap dolgoztam, most ket napig pihenek, igy mar csak negy napom maradt. Vasarnap leteszem a lantot. :lol: :lol: Elmondhatatlanul boldog vagyok, hogy ismet elsosorban Kristof baba anyukaja lehetek, aki vele van egesz nap, nevel, pelenkaz, etet, mos, foz, takarit, kipihent, szep es nyugodt. Es nem a dolgozo anyuka, aki lelep koran reggel meg a babaja ebredese elott, egesz nap porog, hazaer keso delutan faradtan, csunyan, megtepazva es nyugosen es annak is orul, ha luk van a feneken. Ez valahogy igy nagyon nem volt jo.

Karacsony: ti varjatok mar???
En mar nagyon. Foleg azert, mert most vegre Magyarorszagon toltjuk. Varom a havat, az elo fat, a sok kajat, a karacsonyi vasart, a forralt bort, a hideget, anyukameknal a sult almat es a nagy csaladot, illetve ott faluhelyen a tel-illatot. (Ez annyit jelent, hogy sok hazban meg van cserepkalyha, nalunk is, es az onnan kiszallo fust valami hihetetlen jo, megnyugtato, otthonos illatu a hideg, levegovel keveredve, foleg ha meg ho is van.)
Nagy ajandekozast nem terveztunk, mert a koltozes epp eleg koltseges lesz nekunk is, de megis ugy alakult a dolog, hogy ugyan csak keves ajandekot veszunk, de azok ertekesek lesznek. Igaz, hogy nem amiatt vesszuk, mert karacsony jon, hanem ezek regota tervben levo dolgok, de most tudjuk osszehozni, hiszen most leszunk otthon.

Es vegul dobok fel nehany fotot. Igy nez ki a pocakom most:
Kép
Kép
Kép

Kristof uj kabatja, ami utan rengeteget mentem, ugyanis az idealis kabatot akartam neki megvenni. Igy lett egy eszkimo-babam. :lol:
Kép
Kép

Es az uj satyijaban, amit meg tovabb kerestem, mint a kabatot:
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Csak ket szora ugrottam be, mert a ferjem web oldalara kene toltogetnem a kepeket, amig Lolli alszik.

Ananacska, kopp-kopp, mi is meggyogyultunk, de kb. 1 honapig nem tudott kimaszni belole Lolli.
Ez tok jo, hogy most mar csak 1 nap es ujra otthon lehetsz. Nekem eddig kb. 4-szer kellett Lollit szuleimre vagy baratnore hagyni munka miatt, de nagyon szenvedtem. Allandoan telefonalgattam haza, hogy minden ok-e. Amikor a baratnom vigyazott ra, orankent kuldte sms-ben a helyzetjelentest. :lol: Jo volt, mert akkor eppen olyan helyen voltam, ahonnan nem tudtam volna telefonalgatni, de lopva, el tudtam olvasni az sms-eket, igy megnyugodtam.
Mar a multkor is akartam irni, csak elmaradt, hogy lattam a kepeken, nektek is Takeoff-os babakocsitok van. Csak szinben mas, ugyanis a mienk fekete-narancssarga. Mi nagyon szeretjuk, nagyon konnyu tolni. Bar, lassan el is adhatjuk, mert Lolli mar csak nagyon ritkan ul babakocsiban. A travel system-et is, amit pici koraban hasznaltunk most akarom megtisztitani, aztan valahol meghirdetem, mert mar csak a helyet foglalja.
Meg a Takeoff-on agyalok, hogy eladjam-e. Nekunk meg 2 evig biztosan nem lesz masik gyerkocunk, ezt meg csak fel eves kortol lehet hasznalni, sot szerintem inkabb meg kesobb, addigra meg mar lehet, hogy meg jobb babakocsik lesznek.

A repulesrol ugyanaz a velemnyem nekem is, mint neked. Amig csak egyedul repulgettem, nem bantam annyira, de most ferjestul, gyerekestul, szornyu! Megnyugtato, hogy nem csak en vagyok olyankor idegroncs. En is mindig azon rettegek, hogy mi marad itthon, amit nem tudunk nyaralas alatt konnyen potolni.

Nagyon jo az a kis kabi, amit Kristofnak vettel! Irto cuki a kis eszkimo! Tavaly meg 1-2 sapkat vett anyukam Lollinak, de az iden mar egyaltalan nem vettunk. Van meg tavalyrol is, ami jo ra, na meg kotottem is neki. Pont most csinalom az egyikre a pom-pomokat, csak egy kicsit megakadtam, mivel most kozelendo szulinapokra kotok-horgolok. Karacsonyra is szerettem volna sokat kotni, horgolni, de lehet, hogy kicsuszok az idobol. Jovore mar nyaron kell majd elkezdenem a karacsonyi ajandekok kesziteset.

Picilulu, az en anyukam is gyulai! :lol:

Thomaildi, gondolom, hogy hozza kell szoknod meg az "anyos szerephez" . :lol: Hihetetlen, hogy ti mar itt tartotok!
Lisztet en tk tonkolybuzat hasznalok, de lehet, hogy mar irtam. A multkor meg a pizzat is ebbol csinaltam.

Dori, adhatsz Zoenak koleskasat is, az glutenmentes. Tapszerrel es esetleg valami edesito gyumolccsel (banan, korte, alma) keverd ossze a kolespelyhet. Kolespelyhet a Holland & Barretben lehet kapni.

Mariann, neked aztan tenyleg kijutott az utazasbol az iden!

Na, most mar rohanok, mert egy kicsit tobb lett ket szonal es nem haladok a munkaval.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Bocsi az eltunesert!De hulla vagyok es gyorsan eltelik a napom este alig varom hogy lefekudjek.
Kepzeljetek bepeneszedett az osszes ruhank es minden a szekrenybe.Igy mindent de szo szerint mindent mosnom kell.Folyamatosan megy a gep mindenhol ruha,taska,cipo szarad.
Zoe egyre ugyesebb ide oda forog!Mar nem lehet egyedul hagyni!Delutan mar sokat van font olyankor jatszik,setalunk......Egyre tobbet kacag,mosolyog.
Adok neki mar sokmindent koszi a tippeket.Tizoraira kap tejberizs es tejcsit ebedre fozelektet es tejcsit.Mas folyadekot nem fogad el.De eddig imad minden gyumit,zoldseget.Csak gyozzam kanalazni neki.Ugyesen eszik a kanalbol de most mar kezd belenyulni a kanlba,vagy kiveri a kezembol...................

Tudjatok mit csinal mostanaba?A kormevel kapar mindenhol.Iszonyu hallgatni!!!Rajtunk a farit,jatekot,szonyeget barmit.Nem tudom miert csinalja!!!!

De mar figyel a nevere.Ha kerdezem hol van apa akkor szetnez a szobaba es rajta tartja a szemet ha megtalalta!
Ha eneklek neki akkor o is hangokat ad ki mintha enekelni.a honap vegen mar 6 honapos lesz!!!! :lol: :lol: :lol: Hihetetlen hogy repul az ido!!!!!!!Meg nemreg irtam hogy rettegek a szulestol.............es tessek!!!!!


Bea-Tok jol nezel ki!Es Kristof??Nagyon cuki es mekkora?En is bejartam Zoenak vastag overalert mindent vegulis vettem egyet de nem tetszik igy vissza fogom vinni!De neten talaltam jobbat igy vissza fogom vinni!

Karacsony?Nagyon varom!!!!!Nekunk is az elso lesz,elso ho,elso,fa..............Es OTTHON!!!!!Dec. 9-en megyunk es marcuisban jovunk vissza!Hat nekunk se lesz sok penz karacsonyra de szerintem most mindenki Zoeval lesz elfoglalva.Meg nem voltunk otthon miota megszuletett!

Egy kerdes mindenkihez!Meddig adjak a Child benefitet es tax creditet?Ezt nem tudom!!!!


picilulu udv az oldalon!!!!


Hirtelen ennyi!!!!Szep estet mindenkinek!!!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Próbálom megosztani másokkal azokat a gyerekeknek szánt dolgokat (filmeket, sorozatokat, könyveket, fejlesztőket, zenéket, stb...), amiket beszereztem az elmúlt években :D


Jó szórakoz(tat)ást!!
ubuntu
 
 


Sziasztok Lanyok!

Zajlik mindenhol az elet :)

Dori, mi is kb ott tartanank mint Ti, miota bejott a hidegebb ido, elkezdodott a parasodas es a vizesedes a lakasban. A peneszrol ne is beszeljunk. Mivel hoszigetelo ablakunk van, igy a meleg levego nem megy ki ugyan, de viszont nem is cserelodik igy a para szepen kezdett kiutni a plafonon. Igy vettunk egy paratlanitot, ami egesz ejjel megy, est 9 -kor kapcsoljuk be es reggel fel 7-kor kapcsol ki, mert megtelik a tartaly, ami 2!! literes. De azota se vizesedes, se penesz nincs. Szoval a tokeletes szigeteles sem jo :roll: Legalabbis regi teglaepuleteknel nem.

Karacsonyt mi is varjuk mar, es az oviban is lesz unnepseg, es Marci csillag lesz :D Ugyhogy jovo heten meggyartom a csillagjelmezt, plusz meg karacsonyi dalokat kell meg tanulnunk :D Rudolf the red nosed reindeer :D Ez a kedvencem :lol:
Mivel Marci imadja a zenet igy lehet ejjel-nappal hallgatni.Most is szol.

A parom munkahelyen meg lesz lehetoseg talakozni a Telapoval :lol: Es ezt mar nagyon-nagyon varja. Ugyhogy Marcit ha elkapja a harcteri idegbaj , akkor csak raszolunk, hogy figyel a Telapo... :wink:

Mara ennyi, szep hetveget mindenkinek !!

KépKép
thomaildi
 
 


Mariann: Holnap megyünk Aylesbury-be meccsre, de utána azt hiszem egyelőre nem fogok arra járni. Tegnap este edzésen mindig hirtelen belehasított a fájdalom a hasamba, amikor felugrottam ütni (röplabda). Úgy hogy elhatároztam hogy holnap lesz az utolsó meccsem, aztán búcsút intek mert nagyon megijedtem. Valószínű csak húzódik belül, de nem akarok vele játszani, mégis csak a baba a legfontosabb.

KépKép
picilulu
 
 


Picilulu-Nagyon bator vagy hogy 12 hetesen roplabdat jatszol.En nem tennem a helyedben!Elso a baba!De ezt csak en mondom!Sajnos en elveszitettem egyet regebben igy en ma 100-szor ovatosabb vagyok/voltam terhesseg alatt.
De mindenki maga donti el!

Zoe meg kicsi a mikulashoz.Es az iden nem is fog latni mivel itt nem lat otthon pedig mar tul lesznek a mikulason.De kivancsi leszek jovore mit fog hozza szolni. :lol:
Jovo kedden viszem meresre!Kicsit ideges vagyok mert hiaba eszik nem latszik pufibbnak!Ugyis azt fogjak mondani vigyem a dokihoz. :cry: :cry:

Szep hetveget mindenkinek!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

thomaildi-Hogy megy Marcinak az ovi?Angol oviba jar?Otthon beszeltek vele angolul?Gyorsan megtanulta?Mikor kezdted el oviba hordani?Itt hogy megy a beiratkozas?Mikor kell beiratni?Nekunk meg odebb van de jo tudni! :lol:
picizoe
 
 


Szia picizoe, írtam, hogy holnap fogom abbahagyni. Annak idején beszéltem az orvossal is erről, plusz pár csapattársammal akik szintén terhesen játszottak annak idején. Mindannyian azt mondták, hogy ne aggódjak, ha nem megy akkor úgyis érezni fogom és akkor tudom hogy leállok. Pont ezt éreztem tegnap, s ezért is mondok búcsút. Hidd el nekem is első a baba. :wink:

KépKép
picilulu
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Picilulu, kar hogy csak ma leptem be az oldalra, igy lemaradtam rolad, priviben megirom a telszamom, hogy ha jonnel be, akkor tudsz uzenni, vagy felhivni.

Nincs kedved jarni Aqua natalra? En multheten kezdtem es nagyon jo volt. A SM hospital mogott van egy fitness kozpontban, szerdankent delelott 1 ora. Meg 38 hetes kismamak is voltak, amin en kicsit elcsodalkoztam, de ha jo a kozerzetuk vegulis miert ne mennenek? :)

Remelem nem lett baj a a roplandazasodbol! Vigyazz magadra. MI a parommal salsazni jartunk, de az elso 2--3 honapban annyira szedultem, mikor porgettek, hogy feladtuk, majd kesobb folytatjuk.

Nalunk szerencsere "csak" az ablakokon folyik a viz, a plafon es a falak nem vizesednek, de lehet mi is beszerzunk egy ilyen paramentesitot.

Matt baba, tegnap annyit mozgott, hogy a vegen mar fajt. Csak este egyfolytában 2 orán keresztul boxolta a hasam kivul belul ahol erte. Nem tudom mi nem tetszett neki, vagy mitol volt ennyire virgonc, de mar elig vartam, hogyabbahagyja. Szabalyszeruen fajt a hasam. :S Nektek is ennyit mocorogtak a picik odabent ebben a korban ( 5. honap? )

A heten ugy megint hazarepulunk, penteken vegre 4D-s UH lesz. Mar annyira varom!

NA, mindenkinek szep hetet, elkoszonok, megyek fozocskezni!

Sziasztok: Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok !

Mariann a fiad pilota lesz meg a vegen annyit repultok :lol:
5 honaposan meg boven van helyuk ilyen virgonckodasra, majd ahogy no, ugy lesz kevesebb mozgastere a bebinek es akkor nem fog ennyire hevesen boxolni.Addig meg kitartas :wink:

Dori, az ovit ugy inteztuk, hogy a parom felhivta a Children servicest, hogy szeretnenk marcit oviba vinni, es kellene egy lista az ovodakrol.masnapra ki is kuldtek az osszes Carlisleban talalhato ovi cimet, adatokkal mint nyitvatartasm ferohely, gyerekek eletkora , etc. Aztan abbol lehetett mazsolazni.Gondoltuk vegigajrunk majd joparat mire telelunk de az elso szerencsere tokeletesen bevalt.
Angol ovi , kapisgalja mar mit akarnak tole, itthon is mondogatja hogy "Well done Marcell" akkor What are you doing now?" meg a legjobb "Sit down on your bottom" :lol: szoval csipegeti.
Es most segito tanart is kap az oviba , hogy konnyitsenek neki a tanulason .De eloszor megnezik hogyan viselkedik etc az oviban.Es utanna fogajk kitalalni mivel lehet segiteni a fejlodest, tanulast.

A tax credites kerdesre elfelejtettem a multkor valaszolni. 16 eves koraig a child benefit jar, aztan ha meg folytatja a tanulmanyait nappalin akkor meg utanna is valameddig, a child tax is asszem addig jar, de tudod hogy az jovedelem fuggo, es minden evben az adobevallas utan kerik ujra a papirokat hogy kiszamoljak a jovo evi jaradekot.

Zoeval kapcsolatban, lehet hogy most olyan sokat nyult, hogy azert nem latod pufibbnak, mert felhasznalta hosszra :)

Hirtelen ennyi, kismamak vigyazzatok magatokra, Ananacska is otthon babazik mar. :wink:

KépKép
thomaildi
 
 


bocs az elutesekert :oops:

KépKép
thomaildi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: