Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!Most csak Tündi neked írok,mert a Zsuzsival Msn-en szoktunk majdnem minden nap beszélni.Olvasgattam az előző leveleket,sajna tudom miről beszélsz,mert anyukám mesélte a történetet.Nagyon rossz lehet a párodnak meg neked is hogy így kell valakit gyűlölni a mai világban.Sajnos nálunk is ugyan ez van csak annyival rosszabb,hogy mi egy házban lakunk anyukámékkal és faterom iszik,veszekszik és ezért nagyon haragszom,mert nálunk se érdekli azt hogy pici baba van és állandoan felordítja.Ezért szeretnénk már végre lépni valamerre, mert a gyerekek is gyűlölik már tiszta szívből,szóval itt is nagy a baj és én is úgy nőttem fel mint te!Én sem akarok panaszkodni de ezt így nem lehet csinálni,nem szeretném ha a gyerekek is úgy nőnnének fel ,mint én komolyan mondom egy idegroncs vagyok. :oops: :oops:
heno
 
 


Sziasztok!

Kicsit elszomorító, h nagyon sok NŐ, Édesanya, család van állandó félelemben, él életveszélyben. A káros szenvedélyek, a szeretethiány felemészti az embereket és agresszívvé válnak. Jómagam szerencsés vagyok, h sikerült kitörnöm ebből, noha a mai napig fenyegetnek, de már nem félek, biztos támaszom a férjem.

A megoldást Én sem tudom, mert hiába vannak törvények, nincs igazi védelem a bántalmazottaknak. A lelki terrort is büntetni kéne!

Mi jól vagyunk, Ábelem beszél rendületlenül :-) Csatolok egy képet a házasságkötőteremben készült. Szemben voltak velünk a gyerekek. A kislány a barátnőm kislánya, aki a tanum volt. Remélem kicsit felvídít Benneteket a kép!

Puszik



Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

sajnos nincs sok időm írni már megint.

nagyon édesek a díszvendégek a képen.

szép napot!

Kép
papp tünde
 
 

 
 

Kép Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánunk mindenkinek Rutai család apraja-nagyja.
heno
 
 


BÉKÉS, BOLDOG, SZERETETTELJES ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
Heni!sajnálom, hogy te is ugyanebben vagy,legalább megérted...
Zsu!képzeld ma hajnalban hánytam és 39fokos lázzal vacogtam.Gergőt alig bírtam felemelni,alig bírtam járni.most is csak ülni tudok.levertség van rajtam.
a legrosszabb az hogy Gergő is elkaphatja.....sírni tudnék ez miatt.remélem jól leszünk...
pusszancs
köszönjük a karácsonyi kívánságokat.mi is kívánjuk ugyanezt.
holnap rakok fel képet is.
vigyázzatok egymásra

Kép
papp tünde
 
 


Szia Tündi!!!!!!!!!

Jobbulást Neked!!!!!!!!!!! Bízz benne, h Gergő nem kapja el!!! Szedsz vitamint???????

Mi jól vagyunk, hozzánk költözött az anyósom. Meg kell szoknunk az új helyzetet.

Ábel jól van, amióta jobban odafigyelünk a böfiztetésre, alig bukik, így remélem nem kell beavatkozni. Nagyon mozgékony a pelenkázóról lemászik. Ha itthon van apa ketten alig tudjuk tisztábatenni. Ha egyedül vagyok, akkor nagyon sok türelem kell hozzá Nagyon erős és makacs, nincs veszélyérzete. Rettegek, h egyszer lepottyan a pelenkázóról. Egyenlőre csak anyatejet kap, a sütőtökkel szemezgetek. Kaki csak kúppal van. Sokat beszél, egész nap be nem áll a szája, vigyorog és nagyon igényli a társaságot.

Várom a képeket!!!!!

Puszi Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Beköltöztünk és imádunk itt lakni! Orsitól féltem hogyan fog külön aludni, mert másfél év alatt megszokta hogy mellettünk volt a kiságya, meg alváskor ott is kellett mellette ülnöm, most szerencsére nagyon büszke hogy saját szobája van, nagykislány lett:) csak percet ülök mellett és elköszönök, majd egyedül elalszik. Szoval ez sem okozott gondot.
Ebédet nem szállittatok ki mert lesni nem tudok öket, igy kényelmesebb lett hogy elmegyek érte és a vendéglöbe, nagyon finomat a kaja és sokkal olcsóbb is. Estére jut belöle meleg kaja a férjemnek is.

Heni! A sulival szemben laktok? nagyon szépen feldiszitettétek a kertet is!

Tündi! Jobbulást!!

Mindenkinek kellemes ünnepeket kivánok!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KarmenHalihó :!: Honnan találtad ki hogy merre lakunk :?: Jól vagy informálva nagyon,vagy én mondtam el,már nem emléxem :?: Van már interneted :?: :?: Azért írigyellek hogy a karácsonyt egy új házban tudjátok tölteni :!: Ezt az érzést szívesen átélném már én is,de talán jövőre lesz csak belőle valami,tőletek nem messze a József Attila utcán.Bár félek tőle nagyon mert sokmindent nekem kell majd intéznem :!: Megyek majd tanácsért hozzátok ha nem tudok valamit.Üdv mindenkinek
heno
 
 


Heni! Te irtad meg a cimedet:) Én meg lestem a házakat melyik lehet az, szép nagy ház. Ja és tegnap megkaptuk a lakhatási engedélyt! Hát tényleg csodás érzés sajátban lakni, amit még szeretünk is. Az azért biztos még egyszer nem vágunk ilyenbe lene, irtó sok idegeskedéssel, szervezkedéssel járt.
Mekkora telket vettetek?

Zsuzsi! Gratulálok és sok boldogságok kivánok!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!!

Kármen!
De jó, h itt vagy ismét! Örülök, h bejött a számításotok és elégedetettek vagytok. Köszönöm a gratulációt!


BOLDOG ÜNNEPEKET, EGÉSZSÉGET, ÖRÖMET, ÉS MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNUNK AZ ÚJÉVBEN!

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

jó hogy újra együtt a csapat!!!

Karmen !!
szuper hogy jól érzed magad.remélem a pocaklakó is jól van!Kisfiú v.kislány?
melyik vendéglőbe jársz ebédért?

Zsu!
mostmár jól vagyok.nincs semmi bajom.Gergőn nem látom hogy elkapott volna vmit.szerencsére
kaki gond nálunk is van.3naponta kakiltatom szegényt.amióta eszik mást is sokkal sűrűbb a széklete.nagyon szereti a gyümölcsös kajákat.tegnap kapot először bébiételes pulykahusis kaját.nagyon szereti.Gergő egyáltalán nem ficánkol,úgy mint Ábel.csak ha kedve van akkor .legújjab tudománya hogy fekve oldalra fordítja a fejét mint mikor csóváljuk a fejünket.birom nagyon.
kezdi kinőni a 74es tipegőket és én úgy tudom hogy az a vége,nincs nagyobb méret.jönnek a kisnadrágok és a kis pulcsik...fiúsodnak már a fiúk.
ja és megint rászokott a cumira.kicsit nyugisabb itthon.
ne hari mert nem tudok sokat írni,elég kevés az időm.
Heni!
hogy van a kislányod?a nagyobbak nem viszik haza a bacikat?
azt hiszem téged láttalak asszem az otp utcájából akartál kikanyarodni a főútra,4előtt.
megkérdezlek téged is hogy nem tudsz-e vmi munkát a páromnak.áruszállító v.ilyesmi.
te tudsz róla hogy a Pataki Dóránál lesz álló szoli???
te jársz vhova most?
ilyenkor télen jó lenne elmenni szoliba.de a Babszemet nem tudom kire bízni arra a 20percre,jó lenne összebeszélni és addig figyelne a babára az egyikünk míg a másikunk bennt van.
Anyukád megy nyugdíjba?láttam a postán ki van írva hogy kézbesítőt keresnek.nagyon csodálom Anyukád hogy télen nyáron bírta ezt a melót.mond meg neki.

mit főztök karácsonykor??

indulok pihizni

jó éjt mkinek!!

Kép
papp tünde
 
 


Szia mindenki!Eddig még nem kapta el tőlük pedig voltak már betegek.Ha egy fekete Audi A6-ost láttál akkor én voltam.Munka?Milyen jogosítványa van a párodnak,attól is függ.Voltam a Dóránál van álló szoli tényleg nagyon klassz,nem tudom hogy tudnánk összehozni a talit.Anya tényleg megy nyugdíjba febr 9-én, 26év után,már nagyon belefáradt szegény mert nehéz meló.Karácsonyi menü halászlé,töltött káposzta,marhapörkölt ki mit szeret.Bőség zavara.Nálunk is Arabella 74-es rucikat hord jól fejlődnek ezek a törpék.Karmen keresd meg a József A u 8 számot oda fogunk építkezni.
heno
 
 


Heni! Nem tudom merre van de megnézem majd, kiváncsi vagyok.

Tündi! Nemét nem akarjuk tudni. Én szivesen vigyázok a gyerekekre ha itthon vagyok. A 4-esbe járok ebédért, nagyon finom és böséges.

Én rántott halat és sült kacsacombot csináltam, halászlét és sütit hoztak anyuék és tesomék.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szia Karmen!
tegnap voltunk a pizzériában,nézegettem a házakat melyikben lakhatsz...nagyon sok arra az új ház.
köszi a felajánlást a gyerek vigyázásra,tudom hogy biztos jó kezekben lenne Gergő...nekem csak 20percre lenne szükségem,mert télen el szoktam menni szoliba mert hajlamos vagyok depresszióra és a szoli ebben nagyon sokat segít.de elég messze laktok a szolitól,és nincs is jogsim.azért köszi,nagyon aranyos vagy!!!
Orsi várta már a karácsonyt?
a babód jól van a pocidban?mekkora most?

Szia Zsu!
mi van veled?anyósod kezd már megszokni nálatok?hogyan viseled?
Ábel mit csinált karácsonykor?
Gergő nagy szemekkel nézte a karácsonyfa díszítést,nagyokat nevetgélt egész karácsony alatt.
rakok fel pár képet. Kép Kép Kép

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Mi is itt vagyunk. Ábelt nem igazán érdekli ez a karácsonyosdi. Arra szeretnénk nevelni, h ne az ajándék legyen számára fontos ezen a napon, hanem , h együütt vagyunk és egészségesek. Nekünk ez a szeretet ünnepe, nincs semmi "jézuskázás". Mindennapunk a szeretet jegyében zajlik, de van egy nap ami a szeretetet ünnepli.
Nem különösebben érdekli a fa, pedig szép nagyot díszítettünk neki. Ajándékból csak a zörgős papír a nyerő. :D Az Ő ajándéka az volt, h mondja: Apa :D apuci belépett a szobába, erre Ábel: apaapapapa ápápápá, apaaaaaaaaaa :D azóta is ha meglátja kiált neki. Ez a legszebb ajándék na meg az Ő kacaja.

anyós: nagyon nehéz. semmmi sem jó neki, sirdogál, értetlenkedik.......próbálom nem idegesíteni magam, mert az nagyon rossz lenne, ha összeroppannék. Tegnap jól kibőgtem magam, ma már könnyebb. Majd lesz valahogy.

Teszek fel Én is képet, az első az én tornászbajnokom :D


Kép

Kép


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Szia Tünde!Hozd el hozzánk Gergőt nyugodtan ha menni akarsz szoliba majd én vigyázok rá.Heni
heno
 
 


Nagyon jol sikerültek a karácsonyi képek, látom!:)

Én még nem töltöttem fel, majd én is potolom.

Tündi! A pizzéria elött is van jobbra egy földut, ott a tanya mellett lakunk, ez a 2 szintes ház, a többi egyszintes.

Képeket is csinálok majd a házrol, még nem jutottam oda.

Ma jött a védönö is, akkor láttam hogy rossz véreredményt kaptam megint a Vasasban (ahogy 1 honapja is) a név egyezett, de semmi más. Anyu elment, másolatot tudtak adni. Nem értem miért ilyen figyelmetlenek mindig.
Karácsony nálunk is jol sikerült, ajándékoknak nagy volt a sikere. Én is jol vagyok, pici sokat rugdos, néha nagyon fáj is mert meséltem nekem nem fér el a baba, nem egészséges a méhem.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Zsu!
nagyon sajnálom ami veled van!biztos sokat idegeskedsz ez miatt.de miért költözött hozzátok?tudom már irtad vhol,de mostmeg nem találom...a párod hogyan vélekedik ez ügyben?tud segíteni lélekben mert bizony nagyon nehéz ezt csinálni.sajnos tudom mit érzel mert a nevelő apám anyukáját is anyukám alig bírta elviselni öregségére,mert már tiszta zizi volt szegény.nem baj hogy ezt érzed,minden egézséges ember így érez ahogy te.

Heni!
köszi a felajánlást,de inkább itthon hagyom,majd a párom elboldogul vele.nem igazán megy neki a babázás,de majd bele jön.

Karmen!
legközelebb jobban megnézem a házakat,biztos szép nagy.
örülök hogy rendben van a babód!!!!!!!!!!
Orsi szeret itt lakni?barátai esetleg már van?


befejezem,felébredt a kisember.

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Inkább priviben irom le mi van, mert nem akarok megbántani senkit. Remélem ha Én megöregszem, akkor eszembe jutattja valaki azt amit Én most gondolok. Az a 42 év körkülönbség ami köztünk van anyóssal az majd két generáció és elbeszélünk egymás mellett. A káromkodással van alegnagyobb bajom, mert Ábel most tanul és nagyon nem szeretném, ha a "basszátok meg".és hasonló kifejezéseket tanulná meg. Minden alkalommal kérem anyóst, de lepereg róla. Úgy használ ilyen kifejezéseket, mint Én a jónapot...köszönést.

Ábelem jól van, de a foga kínozza. Mindent megrág, legyen az fa, gumikarika, plüss, ruhanemű, haj......ma az arcomat harapdálta, persze nyáladzott nagyon így úsztunk. :oops:
Gyakorolja a szavakat már megy az "Ábebaba is " (Ábelbabának hívjuk) Aludni alig, felébred és nyekereg, cuppog, rág.........

Mindenkinek jó egészséget!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


MINDENKINEK KÍVÁNUNK BOLDOG BÉKÉS ÚJÉVET!

zSU!
KÉSŐBB PRÓBÁLOK NEKED ÍRNI.......

Kép
papp tünde
 
 


Kedves Mindenki!

Ezer köszönet minden jó szóért, tanácsért! BOLDOG ÚJÉVET KÍVÁNUNK!! :D


Itt az Új Év,új jót hozzon,
Régi jóktól meg ne fosszon!
Hogyha új jót nem is hozhat,
Vigye el a régi rosszat!


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi,Heni! Van Mórán jo cukrászda? Sehol nem találtam még de kizárt hogy ne lenne, annyira kivántam tegnap is az édességet és nem tudom hova kellene mennem.

Zsuzsi! Ügyes Ábel hogy igy probál már beszélni!

BUÉK mindenkinek!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Karmen! a főúton mész Baja felé,elhagyod a nagy abct utána van az állat eledeles bolt és a következő utca lesz balról.van egy élelmiszer bolt is mellette.a sarkon van a cuki!
hogyan telt a szilveszteretek?

Zsu!
Ábelnek nagyon boldog első névnapot kívánok!
Gergő nagyon nyűgös lehet hogy őt is a foga kínozza.nagyon ügyes Ábel!!!!
Ábel jól viselte a szilvesztert?itt akkora puffogások voltak mintha háború lett volna.ahhoz képest jól aludt.
mi újság van otthon?az anyósoddal még ugyanaz a helyzet?

puszi mkinek!

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!


Heni!

Bocsi, ma amikor irtál az msn-n, Ábel a kezemben, anyós beszélt hozzám, telcsiztem ....

Kármen!
Nagyon ügyi a fiunk, utánoz...Tegnap az apja megtanította a berregős játékra, azóta folymatosan csinálja. Éjjel is, félálomban... :D A beszéd is megy, amit értünk, az még mindig a baba és a mama, apa és abebaba..

Tündi!
Köszi, jólesett, h figyelsz! Nem volt névnapozás, igaz anyós ideadott az előbb egy kis pénzt, jó lesz a babakötvénybe.

szilveszter: 9-kor elaludt, 3-kor ébredt, ahogy szokott. Mi apával több mint egy órán át néztük a tüzijátékot. Nagyon sok helyen volt, szaladgáltunk egyik szobából a másikba. Nekünk ez volt a szilveszter.

Itthon a helyzet változatlan, de épp most beszélget anya és fia, úgy tűnik csüt. hazamegy anyós. Nekem nincs időm Őt pesztrálni, elég a fiam és a háztartás. Otthon sem lesz társalkodónője. Nem vagyok önző, de kellemetlen, h pont amikor a legfogékonyabb korban van a fiam, csúnye beszédet kell hallania. Azt akarom, h Ábel ne a káromkodást tanulja meg. Szilveszter éjjelén kiabált anyós, h idegenek járnak a házban, pedig csak petárdáztak......az én családom ne ijedezzen, ne rettegjen...

Tegnap kapott Ábel sütőtököt. SÜtőben megsütötöttük, 1 rész tök, 4-5 rész anyatej , ebből evett néhány evőkanálnyit. tetszett neki, reméltem, h lesz spontán kaki,de nem lett. :( Azt hiszem az az oka, h anyuci evett lencsefőzit és elfelejtette átpaszírozni. Durrog az egész család és nagyon fájt a hasam is. Szégyenlem magam. 8)



Teszek fel képeket, gyönyörködjetek :-)

Puszik!


Kép állok :-)

Kép mosoly csak nektek

Kép eszem

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! Nem tudod melyik utca, térképen könnyebben odatalálnék. Nem tudom kocsibol idöben észreveszem-e a boltot és az állateledelest. Eddig csak a 4es vendéglöig mentem fel, ez a köv. sarok lenne?

Szilveszter szerény volt, ahogy az utobbi években. 7kor tüzijátékoztunk, meghivtuk szomszédot is, persze nem volt nagy müsor csak Orsi kedvéért mert imádja, amugy meg elég drága. Utána fürdött, 8kor meg lefeküdt. Errefele nagyon sokan csináltak tüzijátékot, azon már kiakadtam hogy még fél 2kor is volt, reméltem éjfélkor mindenki abbahagyja. Orsit nem zavarta, ö aludt, amugy sem fél a dörgéstöl, tüzijátéktól stb. mindig mondom neki hogy nem bánt, itt bent biztonságban vagyunk. Ezek után békésen aludt, én fél éjjel nem.

Zsuzsi! Nagyon jok a képek!!

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Karmen!
a szőlő utca és a szegedi út sarkán van ha a térképen nézed.kb. a 4-es vendéglőtől 5-6 sarokra van.

Zsu!
elmegy az anyósod?ez szuper!
Ábel nagyon aranyos a képeken.már áll??????ez hihetetlen.
gratulálok az első sütötök ebédnek!szerette?
a kaki nem azonnal fog jelentkezni,Gergő 2 hónapja eszik és csak most kezd magától kakilni.
szóval még várj.

megyek mert nincs sok időm.

szép napot mkinek!!!

Kép
papp tünde
 
 


sziasztok!

Kármen!
Köszi a gratulációt, ha tudsz tegyél fel Te is képet! Találtál végül cukrászdát? :-) Amikor vártam Ábelt, én kürtöskalácsot ettem volna egyik este. APuci elment a Corához és kapott nekem édességet. :D

Tündi!
Csalós a kép, Ábel nem áll egyedül, sőt......:-) Az történt, h tettem be a járókába és valahogy megfogta a járóka szélét és megállt kapaszkodva a lábán és rágta a keretet. Apuci fogta, én fényképeztem. Egy pillanatra megáll egyedül, de nem engedjük, nagyon féltem. Unja a fekvést, most a szobában közlekedhet. Egyenlőre csak forog és hasan hátrafelé halad. Ma megkaparintotta a függönyt, alig tudtam kiszedni a kezéből. A zacskókat is imádja és rágja a járóka rácsát....

anyóst most vitte haza Bence. Magas a vérnyomása(170/100 gyógyszerekkel), de közölte, h nem kezelteti magát, nem akar meggyógyulni. Erre összepakolta a fia és hazavitte. Iszonyat ideges Bence, de remélem rendben visszaér.

Gergőről nem nagyon irtál..........hogy van??? tanácsadásra mikor mentek??? hogy alakul az étrendje???


Mi ma is ettünk sütőtököt. 30-40% sütőtök a többi anyatej. Nagyon tetszik neki, nyitja a száját, de apa megtanította berregni, így minden csupa sárga........nincs etetőszékünk, így a babakocsiban eszik. A kaki normalizálódni látszik, kakil rendesen. :-)

Van ötletetek folteltávolításra????????

Puszi, jó egészséget!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!Karmen a cukrászda pontosan a 4-es után még 3saroknyira van bal kéz felől,könnyű megtalálni.Zsuzsu mostanában nem írok Msn-be mert a párom bírtokolja a gépet.Tünde jövőhéten talizunk a védőben addig is üdv mindenkinek. Kép esti fürdés
heno
 
 


Szia Zsu!

Remélem a férjed nem idegeskedik!!!
most akkor az anyósod egyedül marad a lakásban?

Gergőről annyi hogy nagyon igényli a közös játékot ha egyedül van nem is érdeklik a játékok.szóval nem unatkozom.most is itt ül az ölemben és nem győzöm kitörölni a betűket amiket beüt a kis kezével.ruhában nem akar mozogni,amikor fürdés előtt 1 órával levetkőztetem akkor nagyon kis fürge,oldalára fordul.de semmi több.kis lusti.a hasán kb 5 percet marad utána meg kell fordítani.sokkal jobban érdekli a csörgős szines játékai.azt sokáig el tudja nézegetni és forgatni a kezében.vettünk fruttapura bébiételt és annak van egy kemény kartonpapír csomagolása azt imádja nézegetni,szép szines.
beszélni is csak a - ba,-em,-mba,-eő szavakat mondogatja.
az evések úgy alakulnak, hogy délelőtt egyfél üvegnyi gyümölcs délután pedig fél üvegnyi husis főzelék.bár tegnap lenyomott egy egész sütőtököt.utána rá még teleette magát anyatejjel és annyira túlette magát hogy fájt a pocija és sírt.inni forralt vizet kap,nem nagyon akarom rászoktatni a gyümölcslére mert ha sokat iszik belőle akkor előfordul hogy "jóllakik"vele,plusz még a fogai miatt is jobb a víz nem lesznek szuvasak ha sokat lógna a cumisüveg a szájában.mi a babahordozóban eszünk.
sajnos csak velem alszik el,magától egyáltalán,persze a babakocsiban magától alszik.ha észreveszi hogy nincs cici a szájában felébred és keres.szóval nagyon nem jó hogy így alakult,de mivel hasfájós volt az elején,és egy szobánk van hozzábújtam hogy ne sírjon így rászokott anyára.

foltot sztem legjobb mosószappannal,de nem tom milyen folt.nem vagyok egy házitündér sajnos.

mostmár mindennap kap Ábel szilárdat?

befejezem,mert Gegő megunta.

puszi!!!!!!!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Szia Zsu!

Remélem a férjed nem idegeskedik!!!
most akkor az anyósod egyedül marad a lakásban?

Gergőről annyi hogy nagyon igényli a közös játékot ha egyedül van nem is érdeklik a játékok.szóval nem unatkozom.most is itt ül az ölemben és nem győzöm kitörölni a betűket amiket beüt a kis kezével.ruhában nem akar mozogni,amikor fürdés előtt 1 órával levetkőztetem akkor nagyon kis fürge,oldalára fordul.de semmi több.kis lusti.a hasán kb 5 percet marad utána meg kell fordítani.sokkal jobban érdekli a csörgős szines játékai.azt sokáig el tudja nézegetni és forgatni a kezében.vettünk fruttapura bébiételt és annak van egy kemény kartonpapír csomagolása azt imádja nézegetni,szép szines.
beszélni is csak a - ba,-em,-mba,-eő szavakat mondogatja.
az evések úgy alakulnak, hogy délelőtt egyfél üvegnyi gyümölcs délután pedig fél üvegnyi husis főzelék.bár tegnap lenyomott egy egész sütőtököt.utána rá még teleette magát anyatejjel és annyira túlette magát hogy fájt a pocija és sírt.inni forralt vizet kap,nem nagyon akarom rászoktatni a gyümölcslére mert ha sokat iszik belőle akkor előfordul hogy "jóllakik"vele,plusz még a fogai miatt is jobb a víz nem lesznek szuvasak ha sokat lógna a cumisüveg a szájában.mi a babahordozóban eszünk.
sajnos csak velem alszik el,magától egyáltalán,persze a babakocsiban magától alszik.ha észreveszi hogy nincs cici a szájában felébred és keres.szóval nagyon nem jó hogy így alakult,de mivel hasfájós volt az elején,és egy szobánk van hozzábújtam hogy ne sírjon így rászokott anyára.

foltot sztem legjobb mosószappannal,de nem tom milyen folt.nem vagyok egy házitündér sajnos.

mostmár mindennap kap Ábel szilárdat?

befejezem,mert Gegő megunta.

puszi!!!!!!!!!!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Köszi a cukrászdát mindenkinek meg fogom tudni találni. Most nem jött rám ilyen erös kényszer, de ha fog akkor elmegyek oda. A multkor nagyon rossz volt nem találtam sehol.

Zsuzsi! Én is csodálva néztem Ábel már áll? Utolag boldog névnapot a fiatalúrnak!

Heni! Ezek a nagy szemek!!:) csodaszép lány lesz!

Ime mi:
Kép Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Hova jártok kozmetikába és mennyibe kerül egy fazon gyantázás? Nem akarok csak ezért bemenni Szegedre.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Heni!
Tündéri Arabella, tetszik a fülbevalója is! :-)
Jó h mondod, akkor nem szólítom meg a férjed az msn-n :-) Igaz most Én is keveset netezek, mert Ábel nyafka :-( Így inkább sétálunk, akkor csendben van, na meg a cicin. Kisebb korában nem volt ennyire cicirajongó mint mostanában.

Kármen!
Komoly Hölgy Orsi! Szépek vagytok, kicsit látszik a gömbölyödő pocakod :-) Jó egészséget nektek is!

Tündi!
Szerencsésen visszaért a férjem tegnap este, nem ideges, tudomásul vette az édesanyja döntését. Egyedül van, azt állítja ellátja magát, nem kell segíteni, megoldja Ő. Erőszakkal nem lehet senkit sem gyógyítani, Ő pedig kijelentette, h hagyjuk békén, nem akar meggyógyulni. Ez van, havonta egyszer, ha az időjárás engedi meglátogatjuk és ennyi.

Ábelem kúszik a szobában, de pár napja elég nyafka. Állandóan kézben lenne na meg cicin. Úgy érzem kevés a tejci, de Ábel eljátszik a cicivel. Nappal Ő is szopi közben alszik és ha me
gmozdulok, akkor ébred és bőg. Elég kényelmetlen, kezdek kimerülni. Séta közben is elalszik, de ha megállunk, felébred és nem alszik. Szerencsére este 9-kor leteszem és alszik 3-ig, de van hogy reggel 6-ig az ágyában.
Apuci komolyzenét hallgat, de Ábel is dobol rá a kicsi lábival. Bence szerint kell a zene a fejlődéséhez.

Folt: sütötök és anyatejfoltok....

Hidd el pár hét múlva Te is megéred összekapkodni Gergőt, úgy elkezd ficánkolni.

Alakul a frizurátok? nekünk most már látszik a haja, de még nem kell fodrász :-)

Ha az ölemben van pakol, az étkezőben az asztalterítő cibálása a kedvenc na meg a függöny....

Főzelék: csak sütőtök eddig és egyenlőre minden másnap. A többi napokok 100% ban anyatej.

Szép estét!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Heni!
mi 17-én megyünk a rendelőbe az 2 hét múlva lesz.
nagyon nagyon szép a lányod,a te bőrödet örökölte mert nagyon szép az is.anyukád még dolgozik,találtak már helyette vkit?

Karmen!
nagyon aranyosak a képek!!!!Orsi mint egy kis királylány,nagyon szép!
sajnos nem járok kozmetikushoz.kozmetikus a fürdőben van vagy a Bástya soron,tőletek nem is olyan messze.

Zsu!
örülök hogy helyre állt a rend nálatok,tényleg elég a gyerek egész napra...én a páromat is eléggé elhanyagolom,már szóvá is tette,de megérti hogy a gyerek az első.
ha úgy érzed hogy kevés a tej akkor adj neki gyümit,csak te tudod mikor mi kell a gyerkőcnek.féltem én is a szilárd ételektől de Gergő olyan természetesen vette mintha azt kapott volna egész életében.de minden gyerek más.
Gergő haja is növöget,már van vagy egycenti a tetején.
a foltokkal nem szoktam foglalkozni.én pelust használok mert a partedli erre elég kicsi.kineveztem pár pelust ételesnek, azok foltosak maradnak.

az autózást hogyan viseli?
Gergő már megszokta,most külünk venni egy nagyobbat mert kinőtte a babahordozós autósülését.már az övet alig tudom becsatolni.néztük a brendonba ami nem gagyi és lehet donteni az 30rugó.de mivel most le vagyunk égve nem lesz a közeljövőben megvásárolva.

ti mikor keltek?mi olyan 7óra magasságában.ennek nagyon örülök mert az elején még 5kor kelt...

befejezem

pusz mindenkinek

Kép
papp tünde
 
 


Sziasztok!

Tündi!
Én is örülök, h nyugi van. Tegnap elég nyavajgós napja volt Ábelnek, de ma pótolta az alvást. Így úgy döntöttünk a házimunka megvár és amíg alszik a gyerkőc egymással foglalkozunk.. Ennyi nekünk is jár! Kell idő egymásra, mert azt az egész család megsínyli.

Bence ragaszkodik hozzá, h anyatejet igyon Ábel, a víz várat magára. Amíg van anyatej a fagyasztóba igyon azt.... Ma evett 100-150 ml sütőtökpürét anyatejjel, de simán megivott utánna 150 ml anyatejet.... Persze némi seggrázás és böfi után elaludt. :D

autósülés: én a neten néztem ki egy tipust majd ha lesz pénzünk megvesszük. szeret mostmár autózni, igaz sötétben nem nagyon kocsikáztunk.

ébredés: ha olyanja van, akkor este 9-től alszik reggel 6-ig, de ha 3 kürül megébred, akkor is legkésőbb 7-kor ébred. Ma 6-kor szopizott, némi dajkálás és visszalaudtunk 9-ig. Apa itthon vn, jólesett lustizni. Mondták egy tévéműsorban, h a babákat lefekvés előtt alaposan meg kell etetni. Mi így teszünk, így viszonylag nyugisak az éjszakák. Ha megébred, sokszor elég egy nyugtató szó vagy simi, vagy pár perc szopi. Csuda édes, amikor félálomba hihetetlen ösztönnel keresi a cicit és rákap. :D :D Nagyon fog hiányozni, ha már nagyobb lesz.

nekünk még mindig van koszmó a fejbőrén. :evil: :evil: Mondtam a dokinak, azt mondta nagyon szép a bőre, ha nagyobb leszelmúlik. Mossam koszmó ellenni samponnal és fésüljem puha fogkefével.

Amúgy csudapofa a fiam, jókat kacag, hancuroznak apával. IMÁDOM! :-)

pusszancsok!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Tündi! köszi, megtalálom a Bástya soron. Tortát szoktatok rendelni abból a cukiból amit irtatok? Vagy bementek inkább Szegedre ott finomabb?

Zsuzsi! Anyos akkor hazament? Vizet én is csak a nyári nagy melegben kezdtem adni Orsinak, de keveset, amugy csak anyatejet ivott másfél éves koráig meg vizet.
Nekem bevált a gyógyszertári fürdetökenöcs a koszmora, minden este fürdés elött bekentem vele a fejét majd megmostam a haját vizzel habositva, sampont nem tettem már rá, a fürdetö habzik.

Ja és itt pocakos kép, mert már alig birok ülni is, de mindenki azt mondta a karácsonyi fotokon nincs hasam, szoval most pozoltam egyet:) Én nagynak tartom:)
Kép

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok!

Karmen!
nagyon szép a pocid!!!!!olyan lányos...lehet hogy újra kislányotok lesz?Orsi mit szeretne?
Tortát sztem Szegeden csináltass,nem tom lehet-e itt csináltatni,de Szegeden biztos jobb.
Karmen,te mit fogadtál meg,mit fogsz másképp csinálni a második babóval?azért kérdezem,hogy tanuljak belőle.bár minden gyerek más.


Milyen autósülés az ideális?segítsetek!
kinéztem egyet ami 9-18kg-is jó és a dönthető.szerintetek jó ha dönthető?arra gondoltam hogy kényelmesebb ha hátra lehet dönteni az ülést,ha mondjuk hosszabb útra megyünk.

Gergő rászokott arra hogy nem sír ha vmi baja hanem elkezd skítozni.elég magas hangon,néha a fülembe...szuper jó a fiam,olyan a hangja mint a kislány.

Zsu!
mindjárt félévesek a fiaink,ez nagy haladás.még ugyanennyi és már egy évesek....
almát nem próbálsz meg neki adni?
nekem már nincs ennyi tejem,hogy inni is azt adjak neki sajnos.nem eszem rendesen...nem birok.
miket szoktatok Ábellel játszani???

na megyek.

sziasztok!!!!

Kép
papp tünde
 
 


Szia mindenki!Jó nagy a pocid,mikorra vagy kiírva nem figyeltem az elején az üzeneteket.Kozmetikushoz én is a Bástya sorra járok,szerintem a Zita nagyon ügyes. Milyen gyerekülést néztetek ki? Küldjetek linket ha van. Itt a tavalyi torta ami a cukrászdából van. Kép
heno
 
 


http://www.bambino.hu/index.php?m=autosulesek_936 Én már szétnéztem biztonsági gyermekülés ügyben Szegeden és úgy döntöttem hogy innen fogok rendelni,mert jóval olcsóbb. A legpraktikusabb most nekünk a 9-36kg-ig és dönthető legyen,szerintem a 9-18kg köztit gyorsan kinövik,de ezt én csak tapasztalatból mondom.
heno
 
 


http://babyfun.vasarlas.origo.hu/termek ... pid=402262

Tündi!

Én ezt néztem ki Írok később, de Ábel kúszik -mászik és figylnem kell!

Kép így közlekedik a szőnyegen..

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Nekem tetszik a pocakod, jó a kép is! Kipróbálom a fürdetőkrémet a koszmóra, mert már nagyon unom. Anyós hazament, azóta nem hívott és mi sem Őt. Hagyjuk had élje az életét. Nem fogadta el a segítségünket, akkor oldja meg maga. nem erőszakolom rá sem magam, sem az unokáját, de még a saját fiát sem.

Heni!
Melyik ülésre gondoltál?? Ezen az oldalon sok van :-) A torta nem semmi :D :D :D A férjemnek van egy tuti cukrászdája, onnan rendel mindig Szegeden. Még Én sem voltam ott, de finomakat készítenek. Pár éve még nem laktunk együtt a szülipomat Egerszalókon ünnepeltük. Odautaztunk egy hosszú hétvégére, jó levegő, finom borok... Bencém hozta a kocsicsomagtartóban a tortát :D Nagyon meglepett, de örültem. Már agyalok milyen legyen Ábel első tortája :-)

Tündi:
Ábel nem sikít hanem kiált! Kicsit ijesztő, de aranyos. Nyekereg is, de hisztizni is tud. Megértem, h frászt kapsz, én is szaladnék, h mi baja lehet... Ábel a beszédben használja a hangszínét, képes "nyávogósan" is baba-mamaázni, de brummogó medve hangon is......Nevetünk, nem lehet másképp :D :D

Rohan az idő, látod Én már az egyéves szülinapi tortáján agyalok :-)

Az almától tartok, a savassága miatt. Egyenlőre nem, később előszőr keverem majd pld. körtével, sütőtökkel....Egyenlőre csak tök.
Küzdünk kicsit, ugyanis köpköd evés közben. Jó játék számára......éhes pedig, de játéknak veszi az evést.......tegnap próbáltuk félbehagyni az evést, de olyan hisztit levágott, h megsajnáltam. Mondja: nem-nem, rázza a fejét és köpköd........aranyos, de helytelen amit csinál.........

Hogy tetszik a kép??? Sikerült egy vigyoris felvétel.

Játék: a kukucs játék nagyon megy. Lehasalok az ágy mellé, Ő meg odakúszik-mászik és kacag, ha megtalál.... Igazából most nagyon leköti, h szabadon közlekedhet. Ma egy flakonnal játszott...Hihetetlen sebességgel fordul, nagyon kell figyelni.

Puszi Mindnkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Heni!
nagyon jók az ülések,lehet hogy én is innen rendelek.
szuper a torta.ezt innen rendeltétek Móráról?az íze is finom, nemcsak a kinézete???

Zsu!
amit írtál,hogy nyávogósan beszél Ábel,Gergő is szokta csinálni.
Gergő inkább azt szereti ha énekelek neki és mondókákat mondok.mindig nagyon figyel és ha sír akkor is énekelni szoktam,elhallgat és már mosolyog is.nagyon sokat nevet,szinte egész nap,csak kedvesen kell vele beszélni .
nagyon édi Ábel a képen!!!!!!!!!!!
Ábel elvan egyedül???
Gergő nem igazán még mindig.ott kell vele játszani vagy körülötte lenni.
ti már most a 7en mentek a dokihoz?mi csak a jövő 7en.
Gergőnek kicsit folyik az orra és tüsszög lehet hogy ez miatt viszont elmegyünk a dokihoz.:(

sziasztok!!

Kép
papp tünde
 
 


Ülés. Mi gondolkodtunk a Kiddy Life Plus-on, http://www.bambino.hu/kicsikepek/autosu ... kf-008.jpg
de megnéztük és végül a Concord Trimax mellett döntöttünk, nagyon szeretjük, föleg nyáron mert van szellözése a gyerek mellett. http://bebibolt.hu/index.php?main_page= ... ts_id=1390

Ennek késöbb a hátulja le is vehetö és rá lehet tenni a Lift Pro háttámlát, igy 15 kg felett is biztonságosan használható lesz.

Heni! Gyönyörü a torta! Mennyibe került? Vettem tegnap csokitorta szeletet, finom volt, de közel sem annyira mint az Ujszentiváni cukié, ahonnan hozatni szoktuk. Szegeden ingyen kiviszik házhoz, még nem tudtam öket felhivni (elveszett a számuk) hogy Mórára is hoznak-e. Mennyibe került tavaly a torta? Most nagyon drágák itt Mórán, a formatorta 5500 ft-tól. A sima is drágább, meg kiakadtam hogy az ostya 1400 ft lenne, mondtam akkor veszek én a cukrászdiszkontban 500 ft-ért és tegyék majd rá azt, ha itt kérek.
A csaj is egyetértett velem.
Ápr.6 vagyok kiirva, de márc. megszületik a baba.

Holnap reggel tanácsadásra kell mennem, Szegedet választottam, csüt. meg UH.

Orsi is nagyon szerette a kukucskálást.

Tündi! Megprobálom nem rászoktatni hogy cicin aludjon el, Orsinál ez 1 évesen alakult de, utána végül muszáj volt alkalmazni az Aludj jol gyermekem módszert, ami félig sikeres volt, elaludt nyugodtan a saját ágyában, de mellette kellett ülnöm. Most a költözés óta alszik csak el egyedül, ami már nagyon fárasztott mert kb. 30-45 perc mire álomba merül.
Még annyi, hogy a kistesót nem fogom mérni, Orsinál teljesen kikészitett idegileg hogy nem eszik annyit, mint kellene. De most sem nagy étkü, csak 12 kg 3 évesen. Szoval ha tudom biztosan elég a tejem, mert nem gyözöm még lefejni akkor nem fogok kinlodni a méréssel, ami jólesik neki ugyis annyit szopik a baba.

Hozzátáplálás. Akinek kell küldök anyagot, irjatok mail cimet.
Én almával, tökkel kezdtem, de csak fél évesen, elötte csak tejet kapott. Utána is mindig betartottam amit a táblázat irt, mikor mit ehet, söt én óvatosságból glutént sem adtam 1 éves korig, rizslisztet használtam helyette.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

KÁrmen!
Kérném a hozzátápis anyagot, ha lehet! Köszönöm szépen!

Tündi!
17-én megyünk tanácsadásra, semmi sem indokolja, h hamarabb menjünk. Pénteken megyünk csavarogni a babucival, ha jó idő lesz.

Ábelt most a műszaki dolgok érdeklik nagyon, tévé, videó, hangfalak............

Nagyon tetszik, h Gergőbaba ilyen vidám, Ábel csak akkor nevet-beszél, ha kedve van. Ha kérem akkor csakazértsem. Az ismerősök azt hiszik, nem mondok igazat, amikor állítom, h beszél a fiam, mert rendelésre nem dumál. Hajnalban is arra ébredtünk, h mondta a magáét és kukucskál a kiságyból...

egy aranyos történet: hajnalban-reggel amikor ébred Ábel szoptatás előtt kiszaladok pisilni. Erre a fiam sírvafakad. Apa nevetve mondja neki: kisfiam, nyugi, jön vissza a tejgyárad :D :D

Lépek, Ábel célba vette a hősugárzót.........

szép napot, jobbulást Gergőnek!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!
Zsu!
írtad hogy Egerszalókon voltatok,írnál vmit a helyről mert már rég terveztük hogy elmennénk oda.sok jót hallottam.
Gergőnek torokgyulladása van,rhinatiolt és orrcseppet írt fel a doki....remélem nem lesz láza.estére kapott szentjánoskenyér és rizses pépet.azt vettem észre hogy estére nem elég a tej sajnos,mohón eszik...
aranyos a történet:))))))

Karmen!
szerinted melyik autósülés a jó,ami dönhető vagy anélküli.a trimax most a brendonban 30000.
köszi a tanácsokat.

megyek mert fürdés.

sziasztok

Kép
papp tünde
 
 


Tündi! Gergö remélem gyorsan meggyógyul!!
Igazából amig Orsi kicsi volt, kb. 2 éves koráig elaludt még 20 km-en is. Akkor jobb volt az, amiben tudott kissé feküdni, vagyis a dönthetö. Igazából ezek nem igazán dönthetöek, legalábbis nem elég mértékben szerintem. Ennek ellenére mi is ugy használtuk sokáig, az teljesen ülönél szerintem jobb és hasznosabb valamennyivel. Az ára most tényleg nagyon jó akkor és szerintem tényleg jó az ülés amiatt hogy szellözik az oldala mellett.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Kármen!
Köszönöm szépen a mailt!

Tündi!
Mi 3 éve voltunk Egerszalókon. Kellemes falu, közel van eger. Itt az elérhetősége a fürdőnek:
http://www.szalokfurdo.hu/index.php?base=prices&id=1

itt pedig laktunk:
http://www.katicapanzio.hu/vendeghaz_hun.html

Nagyon finom az éttermük, félpanzión voltunk. A panzió nem az az 5 csillagos szálloda, de tiszta, kedvesek a tulajék. Mi jókat sétáltunk, bementünk Egerbe, borozgattunk. Szerencsénk volt, novemberben is szép idő volt.
Ha még van kérdésed, szívesen válaszolok.


Jobbulást Gergőnek!!!!!!!!

Ábelem örökmozgó, iszonyat lefáraszt, egész nap mozog, Én meg utánna. És ez csak a kezdet... :-)

Pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok lányok!Ma mentünk volna a 4hónapos védőoltásra de szólt a védőnő hogy nincs oltóanyag,úgyhogy jövőhéten kell mennünk.Mi a Balatonon voltunk tavaly nyaralni és a gyerekeknek nagyon tetszett,ráadásul pont a part mellett találtunk közvetlen egy komplett emeletes házat.Mondjuk ilyen pici gyerekek nem hiszem hogy még élveznék a nagy vizet.Eger is jó hely nagyon szoktunk menni oda is mert vannak ott barátaink és ők ismerik a környéket. :lol: Tünde mikor néztek el felénk,nincs időd rá? Nem írok többet mert nyavajgás van. Szép napot mindenkinek!
heno
 
 


"Javítom az előzőt" Szóval Eger is jó hely,nagyon sokat szoktunk menni oda is.
heno
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: