Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Lányok!
Megszületett Elin kislánya reggel 7,24perckor 3300gr, 56cm,simán született jól vannak puszil mindenkit!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!

Én is kaptam e-mailt Elintől, gyönyörű a kislánya. Minden rendben ment nála.

Üdvözlünk újonnan érkezők! Remélem élvezitek majd az eszmecseréket amiket itt folytatunk.
Ewa! HOnnan költöztetek ide, együtt érzek veled én is úgymond "idegen" vagyok ebben a városban, csak már 8 éve itt élünk. Én már szeretem. Erdődiről nem nagyon tudok semmit, nekem Jakab a dokim. Nem is nagyon találkoztam vele, úgyhogy nincs saját tapasztalatom.

Más. HOgy mondjak valami újat, éjszaka Ferkóval a kórházban voltunk a fülészeten ügyeleten. Begyulladt a jobb füle. Jó nem? Ez lesz mig meg nem szülök???!!! Semmit nem tudok pihenni..... Kezdek fáradni.

Na jók legyetek, megyek mert a gyerekek egyre hangosabbak....

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!

Aki tartja a kapcsolatot Elinnel az legyen szíves mondja meg neki, hogy gratulálok és jó egészséget kívánok neki és babájának. Mikor vonult be, hogy ilyen korán meglett?

Ewa: a barátnőm az első kislányát Erdődinél szülte, a másikat is nála szerette volna, de előtt infarktust (ezt nem tudom biztosan) kapott és elfelejtett szólni a barátnőmnek. Így az ügyeleten, eleve császárral Emődinél szült, Erdődi rá sem nézett (pedig hozzá járt terhesgondozásra). Arra azt mondta, hogy senkinek nem kíván ilyen szülést.

A dokikkal kapcsolatban tartom a megállapításomat: mindenkinek más-más a szimpatikus, kedves,stb..

Szazsanna: sajnálom, hogy még éjszakai program is van. Vince szerencsére nem egy beteges típus, eddig a 14 hónap alatt csak egy-két orrfolyás volt. Nem vagyok oda a védőnőnkért, de ő mondta, hogy érdemes beszerezni előre az infralámpát, mert az ilyen esetekben sokat segíthet. Egyébként senki nem tudna segíteni neked, hogy legalább egy pár órát pihenj?

Mongi: bmajzik@t-online.hu, és előre is köszi. Vinyó nagyon szereti a gyerekeket, ezért is gondoltam arra, hogy egy ilyen helyen kitombolhatná magát.

Egyébként ti hallottatok valamit a Jósika úti bölcsödéről?

Jó éjt Mindenkinek!

Bey
bey
 
 

 
 

Sziasztok lányok!
Már rég írtam, de minden nap elolvasom a hozzászólásokat. A szakdolgozatomon ügyködöm, így estére már csak olvasni van erőm, a billentyűzetre rá sem bírok nézni.Ha minden jól megy, szerdán befejezem. Már alig várom!!!
Elinnek gratulálok a lányához, jó egészséget kívánok nekik!
Üdvözlöm az újakat!
Ewa! Én is Erdődihez járok és nagyon elégedett vagyok vele. A lányomat is nála szültem, tök rendes volt végig. Most ikreket várunk és nagyon gondosan kezel. Mindent elmagyaráz, sőt le is rajzol. Engen mindig a kórházba hív, előtte telefonon egyeztetünk, így sosem kell rá várnom 5-10 percnél többet.Szóval, én kedvelem és elégedett vagyok vele. Bár szerintem minden dokiról lehet jót és rosszat is hallani, így Erdődiről is hallottam nem egy rossz véleményt is.Majd az élet eldönti, hogy neked beválik-e. Problémamentes babavárást és jó egészséget kívánok neked!

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok.

Hurrá, hurrá...gratula Elinnek+babónak.írok is neki e-mailt.
Szazsa, nagyon rossz lehet nektek..:-( megértelek.gyógypuszi a kis betegnek.és mit csináltak a kórházban?kaptatok új gyógyit?nálunk is dúl még a betegség-hadjárat.Sziszi is elkapta Zsotól, már kucizik ő is+náthi és egy pici hőemelkedés...nem számítok jóra nála sem..sajna..:-(
Ráadásul nem tudom mi volt ma velük: egy falatot sem akart egyik sem enni ma.

Szia Bey és Ewa. érezzétek jól magatokat ti is kis társaságunkban. merrefelé laktok?

Én a nagyfiammal Erdődihez jártam (én is a kórházba mindíg) de nekem nem jött be.furi volt, hogy a 15.találkozás (és jópár boríték) után sem tudta ki vagyok és mit is akarok tőle.és a 37.héten bejelentette, hogy nem lesz jelen a szülésnél, mert megy nyaralni...ennyit róla.De az biztosan a legnagyobb igazság, hogy mindenkinek más szimpi.A barinőm nála szülte mindkét gyermekét és maximálisan elégedett volt vele. Azt viszont már sok emberkétől hallottam (nem tudom mennyi valóságalapja van),hogy szeret császározni.

Szirén.és mi a témája a nagy mű-nek? :-)

Megyek a kis betegekhez.Sziasztok

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok Lányok!
Hát Elin igazán gyors volt, én is láttam az angyali kislányát.
Bey! Elküldtem az e-mailt.
Szazsa! Nagyon sajnálom,hogy ilyen betegek vagytok, nem lehet könnyű.Gyógyujatok meg gyorsan.
Ewa! üdvözöllek.Van már neve a picinek?
Szirén örülök, hogy te is irtál.
Diácska Cleo! hogy vannak a fiúk?
Most csak ennyi igy is már 1 órája irom ezt a pár sort. A kislányomnak jön a foga,most altattuk vissza.Éjszaka 2 órát voltunk ébren .
jó éjt.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!
Cleo! Sajnálom, hogy neked ilyen rossz tapasztalataid vannak Erdődivel kapcsolatban. Biztos, hogy számára is vannak szimpatikus és kevésbé szimpatikus emberek. Mint mindenki számára.Félre ne értsd, Téged nem az utóbbi kategóriába sorollak és most elnézésedet kérem, ha bántó lett volna az előző mondatom. Én Hanna lányom születése és a 6 hetes vizsgálat után felé sem néztem egy jó ideig. Jó pár hónappal később odajött hozzánk az Intersparba és megkérdezte, hogy vagyunk. Hát, ilyen is van.Mondjuk én elég sokat szoktam beszélgetni vele.( Pedagógusbetegség!!!)Ráadásul Mosonyitól mentem át hozzá az első terhességem félidejében, mégis tök rendes volt velem.Na, Erdődiről ennyit!!!
A szakdolgozatom címe (na, most figyelj!): "Egy súlyos tanulási zavarral küzdő gyermek terápiái"
Hanna is beteg lett, elkapta ezt az ugatós köhögés+ láz vírust. Már a múlt héten csak 8 gyerek volt a csoportjukba a 24-ből. Azt hittem, mi megússzuk, de nem sikerült.
Most írok pár sort a szakdoliba is, de még jövök.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Mongi!
Kedves vagy, remélem éjszaka azért tudtál valamennyit pihenni.Kellemetlen dolog ez a fogzás! Szép napot kívánok nektek!

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!

Üdvözöllek én is benneteket új lányok,szerintem sűrűn fogunk "így " találkozni.Érezzétek jól magatokat köreinkben!Kép
Hát nálunk most nagyon nem jól alakulnak a dolgok.Zolikának tüdőgyulladása van.Kép
Egésznap rohangáltunk vele,körzetis doki,sztk,stb.Gondoljátok teljesen kész vagyok.Közben Diának megint hisztis korszaka kezdődött.Kép Masem aludt még csak délelőtt de mondtam az apjának most egy kicsit muszáj lazítanom mert kész vagyok a csajtól.
Nagyon aranyos Elin kislánya,azt írta hogy most kezdett igazán szopizni.KépOlyan jó most Elinnek egy kicsit "irigykedem" én szerettem mikor ilyen pincurkák voltak még a gyerekek.Kép

sziasztok este benézek ha tudokKép

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!

Először is: Elin! GRATULÁLOK! Kép

Elin! Köszi az infót!

Mi meg bárányhimlőzünk! Kép

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a Ferkóval újra dokinál. Állítólag javul a füle, (hát amennyit melegítettem neki, reméltem is), de valami vírusa van, és nem adtak antibiotikumot. Reggel hányt is, és már láza van. Dokinő felhívta a figyelmet, hogy Szabika visszakaphatja, úgyhogy vigyázzak. KÖSZI!!! Jó hírek nem? Most ezért imádkozok, hogy ez ne következzen be, és most már mindenki rendbejöjjön, és én se legyek beteg így az utolsó napokra. Szóval gondoljatok ránk, lehet, hogy a közös pozitív gondolkodás segít.

Diácska! Nagyon sajnálom, hogy a kisfiad ennyire beteg, borzasztó, hogy mindenki elkap valami nyavaját. GYógyuljatok meg!!!!! Gondolok rátok.
Egyébként e-mailt Elinnek hova küldesz melyik címére, ami a profilban van?!

Na jók legyetek.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


sziasztok csajok.

szerintem csajok mostantól netezés közben mindenki viseljen szájmaszkot, hogy ne fertőzzük egymás gyerekeit.ugye Diácska mondtam, hogy neten terjed?!

Na félretéve a viccet Zolikának is nagy gyógypuszi.remélem hamar rendbejön.Szazsa.Ferkónak is jobbulást.sajnálom, hogy mindenki ilyen beteg.:-( :-( :-(Mi is a délutánt a dokinál töltöttük a kisasszonnyal.a diagnózis ugyanaz: torokgyuszi.az vígasztal, hogy szerencsére olyan jó kedve van.Bár az evés ma sem ment nekik valami fényesen.

Szirén.Dehogy bántottál meg...:-) De, hogy jót is írjak így utólag Erdődiről: nagyon tapasztalt,alapos +ügyi dokinak ismertem meg.örültem is mikor a Sziszinél a 12hetes genetikai UH-ot+tarkóredőmérést ő csinálta.megnyugtató volt, hogy Õ mondja, hogy minden OK. ja és még volt egy jó tette..szabi előtt Balogh-hoz irányított. :-)))

Szirén,Szirén..ez a szakdoli cím nagyon komoly ám.sok munkád van már benne?amúgy nagyon érdekes témát választottál.

Na,lépek lázat mérni.
Minden beteg picurnak és nagyobbacskának gyors gyógyulást.magunknak kitartás....pusza mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon tetszett a szájmaszkos javaslat.
Tegnap mi is beálltunk a betegek sorába, 38.6-ot mértem pici Cirminél. Egésznap kis kába volt szegénykém. Reggel volt nálunk az orvos, egy kicsit piros a torka és kaptunk pisigyüjtő zacskót is. Igaz az inye is jól meg van duzzadva, de attól ennyire nem lehetne lázas.
Jobbulást minden beteg lurkónak! Tényleg borzasztó, hogy mindenki le van robbanva.
Vigyázzatok magatokra!

Kép
Kép
mongi
 
 


sziasztok.

huu..ha már ennyien írtok tényleg azt hiszem mindenki ápolja a kicsiket.nálunk Zsolti már jól van de kicsit köhög még,Sziszinek sincs láza, de ő ma nagyon köhögött+náthi.
Tegnap este is bukukucskáltam,sajnálom Mongi, hogy ti is elkaptátok :-( a pisigyüjtővel hogy boldogultatok? nekem anno Zsolti nem pisilt bele, hiába volt rajta fél napig utána meg valahogy azt vettük észre, hogy pisi az ágyon, de a zacsiban semmi :-).jobbulást a kicsinek.
Írni már nem tudtam este mert a billentyüzetet elintézte a két gyerkőc 1 pohár szőlőlével.hiába szerelgettük nem lett jó úgyhogy ma vehettem újat.De elolvasgattam a régi írásaitokat.
Szirén olvastam, hogy jó nagyok a babák.jól vannak?mikor kell befeküdni? én mikor 33hetesen bennt voltam -egy 20hetes amúgy teljesen problémamentes ikerterhes anyukával voltam bennt.Balogh befektette félidősen,szegény csak hétvégéken "szabadult" ráadásul a nőgyógyon voltunk,mert a 7-en nem volt hely (lehet jobb is)
Na lépek,sziasztok

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!
Cleo! Köszi az érdeklődést, úgy gondolom, teljesen rendben vannak a kicsik. Legalábbis nem panaszkodnak.Sokat mocorognak, de nagyon rendesek, mert akkora nagy " balhét" még nem csaptak a pocakomban.Holnap kellett volna mennem a dokihoz, de Debrecenben lesz, így keddre halasztottuk a vizsgálatot. Legalább addig biztos, hogy nem kell befeküdni! Most vagyok 28 hetes, legkésőbb 30. hét után be kell feküdnöm.Szóval, nem sok van már hátra itthon.Állítólag ez szabály, és ez a legkésőbbi időpont a befektetést illetőleg. Persze vannak olyan szerencsés emberek is, aki végig otthon voltak, csak szülni mentek be.Borzasztó sok idő lesz ez még így is!!! Nem is szeretek rá gondolni.
Örülök, hogy Zsolti már rendben van, Sziszivel meg hátha nem lesz nagyobb baj.
Hanna is kecmereg már kifelé a betegségből, már legalább nincs láza és felszakad a köhögése.
Most ennyit, később még benézek.

Kép
KépKép
szirén
 
 


Sziasztok!
Túl vagyunk a pisigyüjtésen, hát nem volt egyszerü. Már 7-kor nekifogtam, felragasztottam a zacsit, egy keves volt benne, amikor legközelebb megnéztem már tök üres volt.Na akkor jöhet a következö. Ezzel már szerencsém volt 30 ml lett. 11-kor robogott be vele a férjem az sztk-ba.Az eredmény jó lett csak találtak benne baktériumot, amit a kedves labor elfelejtett pontosan megadni csak annyit közölt, hogy sok.Igy hát következik a második forduló.
A kis betegeknek jobbulást, szerencsére ma már Antónia nem volt lázas.

Kép
Kép
mongi
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
Tegnap elfelejtettem megirni, hogy Elin ma mehet haza Lilivel.
Sziasztok.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok.

Látom senki nem ír..:-(
Mongi.meglett a pisi-eredmény? :-)Remélem már ti is jól vagytok...
Szazsa fiúk hogy vannak és a picuri (vagy már lehet,hogy babázol??? :-)))
Diácska.Zolikának lement a láza?

Szirén.örülök,hogy ti jól vagytok. én is bőgtem egy fél délutánon át, mikor kedves Emődi dr befektetett 33hetesen.Zsoltika is kicsi volt még akkor 21hós és ha belegondoltam,hogy nem lesz velem... de mint kiderült nekem 100*jobban hiányzott mint én neki.:-))) jól elvolt a Mamáékkal és estétől az Apuval.kemény kis kölykök ezek a kicsik. nézdd a jó oldalát: minden nap 2*hallhatod a picik szívhangját..:-)

Megyek alukálni,pusza mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok.

Látom senki nem ír..:-(
Mongi.meglett a pisi-eredmény? :-)Remélem már ti is jól vagytok...
Szazsa fiúk hogy vannak és a picuri (vagy már lehet,hogy babázol??? :-)))
Diácska.Zolikának lement a láza?

Szirén.örülök,hogy ti jól vagytok. én is bőgtem egy fél délutánon át, mikor kedves Emődi dr befektetett 33hetesen.Zsoltika is kicsi volt még akkor 21hós és ha belegondoltam,hogy nem lesz velem... de mint kiderült nekem 100*jobban hiányzott mint én neki.:-))) jól elvolt a Mamáékkal és estétől az Apuval.kemény kis kölykök ezek a kicsik. nézdd a jó oldalát: minden nap 2*hallhatod a picik szívhangját..:-)

Megyek alukálni,pusza mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Én is beállatm a betegsorba a múlt héten azért tűntem el olyan gyorsan, ahogy jöttem :-)
Köszi a véleményeket erdődiről. Eddog mindkét oldalát tapasztaltam, hol kedves volt és beszédes, máskor meg rohant és kevésbé.. majd látjuk. 3d ultrahangra kihez lehet itt szlnokon menni? Hogy lehet bejelentkezni?
Mi a Kassai-Szántó krt sarkán lakunk. A környék tetszik, közel van minden.

Elkezdett rendesen rugdosni a pici :-) ez fantasztikus érzés!!!

Gratulálok Elinnek!
Mindenkinek gyógyulást!
puszi Ewa
ewa
 
 


Sziasztok!

Mi pedig egyszerűen a jó idő miatt tűntünk el. A Nagy Imrén lakunk a 10.-en :-(. Nagymamáék Tiszavárkonyban laknak ezért szinte minden nap ott vagyunk (most is csak romtakarításon vagyunk itthon :-)), és Vinyó ezt is nehezen tűri. Megszokta a hintát, a homokot, a kutyát ..., én meg a jó levegőt.

Remélem a gyerkőceitek rendbejöttek már! Szerencsére eddig mi még megúsztuk. Kb. egy hónapja volt beteg Vince: hirtelen magas láz hajnalban, délelőtt a lázcsillapítóktól mérséklődött, és egy délutáni hűtőfürdőtől teljesen rendbejött. Nem is értettem, mert nem köhögött, tüsszögött, széklet, vizelet rendben volt.

Mongi: köszönöm az e-mailt, utána járok.

Szirén:akkor még kb. 2 hét otthon? Ez nem túl jó. Én nem voltam szülés előtt kórházban, de rémhíreket hallottam az osztályról, habár másképpen is fel lehet fogni: biztosan pihensz egy kicsit a picik érkezése előtt.

Ewa: tényleg fantasztikus érzés, ha tudod élvezd ki a várandósság minden pillanatát!! Én sajnos végigdolgoztam (habár nem így terveztem), de nagyon bánom, hogy majdnem mobillal a fülemen mentem be a szülőszobára. Legközelebb biztos másképpen csinálom (a párom kérte, hogy legyen legközelebb is :-))))!Ja, 4D-s ultrahangot itt a Mátyás krt-on Balogh Artúr rendelőjében készítenek. Ki van írva egy mobilszám, amelyen előzetes bejelentkezéseket várnak. Ha gondolod, megnézem neked.

Sziasztok
Bey
bey
 
 


Szia Bey!

Én is dolgozom, és remélem tudok az utolsó pillanatig. Viszont nyugis a munkám, jók a munkatársak, igaz egész nap sz.gép előtt ülök..
Irigyellek a nagymami miatt :-)
köszi a címet! munka után elsétálunk arra és megnézzük, úgyis ismerkedni kell a várossal is, meg egy kis séta sem árt :-)

Ewa
ewa
 
 


Sziasztok lányok!
Cleo!
Hát most már eljutottuk odáig,hogy Zolikának nincs láza de nagyon köhög borzaztó hallgatni.Kép
Holnap megyünk vissza a dokihoz,meg szerintem röngenre is menni kell.Szerintetek a tüdőgyulladásból mikor lehet helyre jönni?
Szegény már nagyon unja magát arról ne is beszéljek hogy a suliban teljesen lemarad.Kép

Mongi!
Mi us felétek? Régen nem voltál itt te sem.Kép
Antónia hogy van? Remélem ő nem beteg!
Diusnak kibújt a 8.kisfoga olyan ari.Kép
Ewa!
Gratulálok a kismamaságodhoz,hogy érzed magad?
Milyennek látod Szolnokot? Egyébként honnan költöztél ide? Lehet hogy már írtad de én most sokáig nem voltam és nem láttam.Egy kis ismiKép

Bey!
Mi is laktunk azon a környéken én nagyon szerettem ott lakni,jó kis játszóterek vannak meg a város is közel van még gyalog is.

A többiek hol vannak?

KépKép
diÁcska
 
 


Diácska.
Először is gratula a fogacskához, mi a 15. versenyzővel küzdünk Kép)
Akiket gyerekeket én ismerek hamar meggyógyultak a tüdőgyusziból, bár igaz,hogy a köhögés sokáig szokott tartani bármilyen betegségről van is szó (nálunk legalábbis még most is köhög mind a 2)De hidd el közel már a gyógyulás Kép.kontroll-rtg szerintem is lesz-de az a biztos.és az már nagyon jó jel mindenesetre ha már nincs láz.

Ewa.
örülök,hogy te is visszatértél Kép
én is voltam anno a kislánnyal 17hetesen a Balogh-Jakab féle 4D-s UH-on.olyan jó volt.a Mama és Zsoltika is végig bennt volt. itt a telószám is 20/583-71-85

Bey.
volt koleganőm is akivel tartjuk a kapcsit is a Nagy I-én lakik,szintén a 10-en (ők a 8szám alatt)lehet,hogy ismized őket-Szabóék.

puszi mki

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Diácska: gratulálok a fogacskához szintén! egyik barátnőm kislányának volt tüdőgyulladása 8 hónapos korában (karácsony körül). úgy tudom viszonylag gyorsan kigyógyult belőle, viszont azóta is mindig betegeskedik, nagyon legyengült szegényke.

Eredetileg orosháziak vagyunk, viszont az egyetem volt először Szegeden, majd a köv. Pesten, úgyhogy legfrissebben talán onnan érkeztünk (de laktam egyetem előtt 2 évet Győrben, plusz közben 1 évet Velencei-tónál is) :-) Szolnok is tetszik, lehet nagyokat sétálni, és minden közel van. A környék is jó ahol lakunk (Kassai), olyan családias lakótelep :-)

Cleo: köszi a telefonszámot! ma hívjuk is, mostmár nagyon kíváncsiak vagyunk hogy fiú lesz e vagy kislány, főleg mert mindenki kérdezgeti és tudjunk végre válaszolni :-)

Mint kismama nagyon jól érzem magam, igazából semmi változás, nem vagyok rosszul.. azért is örültem nagyon amikor elkezdtem érezni ahogy mocorog a kicsi, mert végre nem csak cipelek egy nagyobbacska hasat, hanem érzem is, hogy van ott valaki :-) az a legnehezebb most, hogy mindig elfelejtem, terhes vagyok és kímélni kell magam.. így voltam a múlt héten is kirándulni, ami után jól meg is fáztam, meg borzasztóan kifáradtam :-(

puszi mindenkinek
ewa
 
 


Sziasztok!
Régen nem irtam, sajnos nem túl rózsás nálunk sem a helyzet.
A múlt héten volt egy láztalan napunk utána újra felszökött 38-39 közé. Újabb pisivétel következett kicsit részletesebb eredménnyel, sajnos a kislányomnak húgyutifertözése van. Most kezdtük el az antibiotikum kúrát, ami 14 napig fog tartani.A hajam az égnek áll. Valahol benyalt valami bacit a pici lány, hiába vigyáztam rá. Szerencsére vasárnap este óta már nem lázas, de a fogai is jönnek most még azok is gyötrik szegényt.
Szia Diácska! Én is gratulálok a fogakhoz, de jó neketek, hogy már kibújtak.
A tüdőgyulladás is rettenetes lehetett.
Na most csak ennyi, majd jelentkezem.
Sziasztok.

Kép
Kép
mongi
 
 


SZIASZTOK LÁNYOOOOK!!!!!
Kimenőn vagyok, ma még itt van a segítségem, holnaptól aztán kettecskén maradunk.
Többen kérdeztétek, hogy volt, mi volt a szülésen. Így inkább ide írom le, itt mindenki látja!
Szóval vasárnap délelőtt voltam nst-n, ami megint nem sikerült valami fényesre. De ezt még írtam is, ugye, meg azt, hogy Svéd nézte meg a papírt, és kérdezte, miért nem fekszem én még bent? Aztán délután még mentem, mint akit kergetnek, nem éreztem semmi különöset.
Este meg nem volt étvágyam. Ez már gyanús volt, de azért vacsiztam. Ja, a nyákdugó is ürülgetett belőlem egész nap.
Aztán este 9-1/2 10 közt kezdődtek a fájások, itthon, olyan 7-12-7-14-7-12 percenként. Egész este néztem a tv-t, néha elszenderedtem. 3 körül ébredtem, hogy most már talán olyan sűrűek a fájások, hogy el kéne kezdeni zuhanyozni meg pakolászni. Akkor 3-4-5 percesek voltak. 4-kor hívtam a mentőt meg a szomszédomat. 1/2 5-kor értem be. Kérdeztem , ki az ügyeletes, és hát Svéd volt. Nagyon megörültem, de hát reggel 7-ig tartott a munkaideje. Na, mondom hátha... Mondta a szülésznő, beszéljem meg vele. De nem tettem semmi ilyet.
Előkészítés, beöntés, jött Svéd, megvizsgált. 2 cm-es méhszáj. Megismert, mondta, hogy : Látja, én már tegnap szólni akartam, hogy maradjon bent!
Mondom neki: Nálam volt a csomag, mondhatta volna.
Ott töltöttem a vajúdást a zuhanyzó és a wc közt. Mikor erősödtek a fájások, csak ráborultam az asztalra és csendben szenvedtem. De valahogy minden olyan természetesnek tűnt és csak tűrtem, hagytam magamon "átáramolni" mindent.
Aztán csak beparancsoltak. Felfektettek a szölőágyra, rámtették az nst-t. Ez elég érdekes volt, mert mikor jöttek az egyre erősödő fájások, az max. 20-30 %-ig lengett ki. Hogy miért? De borzasztó volt ott oldalt feküdni!!
A szülésznő akkor már Bíró Annamária volt, műszakváltás is volt. Próbált volna beszélgetni: Mit szól, hozzá, nemsokára szüni fog? Pont fájásom volt, ezt közöltem is vele: Sajnos szóhoz sem jutok, épp fájásom van.
Kértem, kapcsolják be a rádiót, megtették. Az apaságit meg kintfelejtettem, úgyhogy azért még kiküldtek. Baromi jól esett, de hát...
Aztán egyszer megint jött Svéd, megvizsgált, akkor 3 cm-es voltam. Szépen haladtam. Mondta, hogy nemsokára nyomási ingert fogok érezni, de ne nyomjak.
1/2 7-kor megrepedt a magzatburok, ekkor Svéd is ott volt. Szóltam neki, hogy valami csordogál, mondta, az a jó, lehet, a magzatvíz.
Na, 2-3 fájás után meg is érkezett az első. Második. Harmadik. Akkor már csak ringattam magam a fájdalomtól, hasamon azzal a fránya nst-vel. Legszívesebben letéptem volna.
Aztán valahogy nem tudtam megálni, hogy ne nyomjak.
Odaszóltam Annamáriának, hogy "Nyomni kell!"
Akkor odajött, leszedte rólam a gépet, és szólt, hogy feküdjek hanyatt, csússzak le, tegyem fel a lábam, emeljem meg, hogy ráhúzza a zoknit, a másikat is. Ez mind olyan "jól" esett. Ezeket ő is meg tudta volna csinálni helyettem, mert az én kezem úgy el volt zsibbadva, a lábam meg reszketett. Mondta, hogy az izommunkától, amit végzek. A szervezetem átirányítja a vért arra a részre, ahol szükség van rá, míg más, nem olyan fontos részektől elvonja. És azért zsibbadok.
Aztán már Svéd is ottmaradt. Mellettem állt, mondta, mit csináljak, én meg csináltam.
"Fejet fel-szemet összeszorít-nagy levegő-nyom!"
Egyszer kimaradt a nagy levegő, de olyan egyszerre szóltak rám a szülésznővel, hogy nagyon. Na, akkor a dr-bácsi kedvéért jó nagy levegőt vettem.
Volt, hogy megfogta a hasam a doki. Nem tudom, mit és hogy csinált, de utána mindig nagyon nyomni kellett, iszonyú ingert csinált! Mikor másodjára csinálta ezt, ellöktem a kezét, -de hát mit akartam én bírkózni vele? Kép Utána megint megfogta. És furcsa volt, mert azt éreztem, hogy egyre lentebb araszol, ahogy a bébi is haladt.
Megnézett lentről is a doki, mondta "Itt a feje, mindjár meglesz, még egy jó nagy nyomás!" Szólt, hogy kapok 1 érzéstelenítőt. Éreztem is.
Na, akkor nekiveselkedtem, mikor mondták, hogy "Most", és csak nyomtam-nyomtam-nyomtam. Rémlik, hogy belém is könyökölt, ő is segített. Aztán hallottam egy furcsa toccsanó-csúszó hangot és a megkönnyebbülést. 7.24-kor kirobogott a Szépségem.Aztán fel is sírt azonnal Lilcsi.
Hogy az érzéstelenítő mire volt jó, azt nem tudom. Midegy.
Utána már a kommentárt hallgattam, amiből arra emlékszem, hogy patkóalakban a nyak köré tekeredett köldökzsinór. Aztán megmutatták, puszit nyomtam a kis buksijára és már vitték is el. Emlékszem, milyen jó illata volt a kis vörös hajának!
De ketten is odajöttek, hogy enyém az a kis vörös lány? Hogy milyen tünemény. Hát az! Olyan szép, mintha CSAK én csináltam volna. Egyenlőre szájtól felfelé rám hasonlít, lefelé a szája meg az álla az apjáé.
Aki még nem látta, jegyzem meg halkan.
A méhlepény meg nem akart leválni. A szülésznő húzta finoman, bár nekem olyan volt, mintha a belemet húzta volna, Svéd meg mintha a hasamon keresztül masszírozta volna a gerincemet, úgy nyomkodott.
Mikor Svéd stoppolt odalent (amit bezzeg éreztm, érzéstelenítő ide vagy oda), akkor volt a rádióban szó a surjányi kamionbalesetról, és a vezetési szokásokról beszélgettünk. Hangulatos volt Kép
Mikor végzett, nagyon-nagyon megköszöntem neki, ő meg megpaskolta a lábam, mosolygott és elment.
Kértem innivalót. Vizet, vagy teát kérek -kérdezte a szülésznő. Mondom: vizet, meg teát. Kaptam 1-1 kancsóval. De mire a reggeli is odaért, már megint teát kellett hozni hozzá, mert mindent megittam.
Aztán hozták, hogy szopiztassam meg. Egyből rámtapadt, mint 1 kis pióca! Azóta is ezt csinálja. Délelőttönként olyan, mintha egy "kinövés" lenne a Drágám hol az egyik cicin, hol a másikon.
Mikor ott volt mellettem, megjelent Balogh Artúr is!!! Azt mondja:
-Hát hiába várom én magát amnioszkópiára?-nevetett
-Hát engem már hiába.
-Jól van, hallom nagyon ügyesek voltak, gratulálok!-és elviharzott. De jó volt még ennyi időre is látni azt az orvost, akin végül is 100%-ban múlt az, hogy terhes lehettem és 1 álomszép szülésen világra hozhattam ezt a kisangyalt.
Aztán meg valaki áttekerte a rádiót a Bumerángra, és Bocskorék pont akkor poénkodtak, mikor
kászálódtam le az ágyról a vason keresztül. Jajgattam, mert nevetnem is kellett, szegény szülésznő nem tudta, mi bajom van.
Aztán nem kértem kocsit sem, gyalog botorkáltunk le a 6.-ra. Mondom Isten őrizz leülni, örülök, hogy 1x felálltam! Ezzel is sok nővért-embert elképesztettem, még másnap is emlegették, hogy én jöttem le gyalog. Nem tudtam, hogy ez ekkora szám.
Szóval ennyi.
Csütörtökön volt a varratszedés, Svéd szabadságon volt Pesten, de onnan jött haza, hogy engem megszabadítson a gonosztól!
Szóval minden elismerésem az övé! Nem tudok róla rosszat mondani.

A mindennapokról, a szopizásról majd egy későbbi alkalommal írok, mert az ülés azért még nem megy annyira. Mondtam is, hogy 3 ilyen szülésre lecserélném ezeket a napokat!

Szia mindenki!!!
Nóri

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szia Elin!
Ahogy olvastam a leveledet szinte magam elött láttam a szülészetet.
Minden elismerésem a tiéd. Én nem mertem volna otthon egyedül várakozni miközben már redszeresen jönnek a fájások.Örülök, hogy minden jól sikerült és, hogy a szülés neked is szép emlékként maradt meg.
Ewa!
Szolnok nem egy világváros, de én nagyon szeretem, , remélem, hogy jól érzed magad itt is.
Ez már a végleges helyetek?
Nálunk is már többször felmerült a költözés, de letettünk róla.
Jó éjt!

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérni tőletek egy kis szivességet. Ha valaki tudná Dr Kövesdi György ortopéd szakorvos magánendelőjét hol van légysz írja már meg. Én 2000-ben voltam nála akkor valahol a Baross úton már nem emlékszem pontosan.
Szeretném elvinni a pici lányomat hozzá csípőszűrésre.
rólunk egy pár szó: Timi lányom szombaton lesz 2 hónapos, Szolnokon született császárral Dr Cserni Péternél. Egyébként jól vagyunk. törökszentmiklóson lakunk.

köszi

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Sziasztok lányok.

Elin.nagy puszi a picurinak. Kép)

Gondoltam benézek hozzátok,mert már nagyon magam alatt vagyok.rövid is leszek.
Zsoltika csg Zinnat-t beszedett,jobban lett,majd nap gyógyszerszünet után tegnap újra belázasodott- este irány az ügyelet.Azt mondták influenza-egyenlőre nem kapott gyógyit,csak lázcsill.(mert ugye folyamatosan lázas).ma is egész nap lázas volt és délután már a füle is megfájdult-irány a kórházi fül-orr-gége, ahol a diagn: fülkürthurut.egész délután infralámpáért szaladgáltam (mert ugye ebben a ...városban most hiánycikk (de végül kaptam).ugyhogy most folyamatos fülmelegítés,orrszívás,cataflam (mert már sír is a fájdalomtól) orcsepp.
Holnap megint doki-körzeti.Néha úgy érzem már nem bírom, de muszály...Kép
Ráadásul már a kislánynak is megint hőemelkedése van és köhög...Kép
Most nagyon nem reménykedem semmi jóban...de jó hogy kiönthettem most szívem nektek.amúgy hiába kértem a férjem is,hogy holnapra vegyen ki szabit, de hiába.ez van
pusz mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Petri!
Sajnos én nem tudok neked segíteni abban amit kérdeztél.Kép
Egyébként gratulálok a a pici Timikéhez.Kép

Cleo!
Nagyon sajnállak titeketKép Lehet tényleg a CHATEN van a vírus?Kép
Nálunk sem jobb a helyzet holnap megint az SZTK-ba kell vinnem Zolit,már a 3.doboz antibiotikumot szedi,de még mindig nagyon rosszul vanKép Egyátalán nem akar javulni semmitKép
Már én is teljesen kivagyok ettől az egésztől,meg mástól is de azt inkább hagyjuk.

Mongi!
Nálatok minden rendben?

Többiek merre járnak? ZSU? SZAZSA? SZIRÉN?
Hol vagytok elveszve?

Megyek mert nagyon hulla vagyokKép
pusszantás mindenkinek!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!
Petri! Gratulálok a kislányodhoz.Dr. Kövesdi György tel.száma 20/962-36-73 a Baross úton rendel a Baby Bell és a Brill ékszerbolt között szerdai napokon, ha jól emlékszem 4-től.Mi is voltunk nála , nagyon rendes szimpatikus, finom nyúl a picikhez. Az Sztk-ba mi sem akartunk menni, nekem elég volt az ottani kedves doktor hangját no meg stilusát meghallani a telefonban.
Cleo! Nagyon sajnálom, hogy igy alakulnak nálatok a dolgok. Jobbulást kivánok a gyerekeknek. Át tudom érezni a helyzeted.
Diácska! Nem nagyon irogattam, kicsit ki vagyok idegileg. Antónia már nem lázas, de mennünk kell vese uh-ra a jövöhéten. Ma nem akarta bevenni a gyógyszert hányt is egyet a nyomatékositás kedvéért. Még elötte vagyuk a vizilet fertőtlrnitésnek is , hosszadalmas lesz a kezelés.
Megyek aludni. Jók legyetek.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok Lányok!

Egy kicsit elvesztem, állandóan a vizsgálatokra járok. MÉG EGYBEN VAGYOK! Hétfőre vagyok kiírva, nem tudom kihúzom-e odáig. A doki szerint még semmi jele hogy ki akarna bújni a pici. Az nst-n mindig vannak jóslófájásaim és itthon is, úgyhogy nem tudom mit hoz a melegfront.
A gyerekeim már valahogy kikupálódtak, remélem, Ferkókám már iskolába ment a héten. Még egy kicsit orrhangon beszél, és 1x-2x köhög, meg néha fújni kell az orrát, de ennyi. Szabika is alakul. Csak én kaptam el tőlük, úgyhogy egy hete 100-as zsepkendővel járok. Most már remélem én is helyrejövök, már ideje.

Diácska, Cleo!
Sajnálom, hogy ilyen betegek vagytok, őrület, hogy mindenkit elér ez a sok betegség. Kitartás, hátha jön a jóidő, és elsöpri ezt a sok bacilust. Együttérzek veletek.

Jók legyetek, vigyázzatok magatokra.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 


Sziasztok!

Remélem ez a szép napos hétvége jót tett a kis betegeknek és már gyógyulgatnak - meggyógyultak!

Elin gratulálok! Nagyon szépen leírtad a szülést, olyan megható volt. Eddig voltam vele, mint valami misztikus dolog, és féltem is tőle. Most egy kicsit átértékelődött és nem is olyan félelmetes..

Voltam 20 hetes ultrahangon, azt mondta a doki, hogy inkább kislány, mint kisfiú :-)

Puszi mindenkinek Ewa
ewa
 
 


Petri
Nektek is kötelező a csípőszűrés? Csak azért kérdem mert, nekünk még csak meg sem említették, pedig hallottam más anyukáktól, hogy ez rutin eljárás. Modjuk Levente már 8 és 1/2 hónapos és semmi baja a csípőjének. Gondolom mert sokat tornáztattuk...
szilbee
 
 


Sziasztok!
Cleo!
Nagyon Sok Boldog Névnapot így utólag is kisfiadnak!KépKépKépKép

Mongi náltok mi ujság,hogy van Antónia?
Üdv az új lányoknak!

Nálunk nem sokat változott a helyzet,most éppen tüszös mandula gyulladása van Zolinak és még a tüdőgy.sem javult sokat.
Most csak ennyi!

szioka

KépKép
diÁcska
 
 


MongiKép
Köszi a telefonszámot! Holnap fel is hívom. A dokit ismerem nagyon szimpi, sajnos engem már 2x műtött.

SzilbeeKép
Nem kötelező a csípőszűrés csak szeretném megnézetni nehogy valami gond legyen. A gyerekorvos szerint minden oké, a védőnőm viszont azt mondta kötött a csípője. Hát igen van ahol elküldik a babókat csípőszűrésre, hasi és koponya UH-ra is. Itt meg sehová.

Pircsi &
Kép
Kép
petri
 
 


Petri
Hát igen... Ez Szolnok és környéke fő jellemzője. Kép

Mi egyébként ma voltunk Leventével vérvételen. Szerencsére most nem felejtették el, hogy hány kémcsővel is kell levenni vért, így csak egyszer szúrták meg a picúrt. Most nézik meg, hogy mennyire töltődtek fel a vasraktárak az Aktiferin kúra után.
szilbee
 
 


Sziasztok!
Dia!
Nagyon sajnálom, hogy ilyen beteg Zoli, biztos nagyon megviseli szegényt. Remélem Dius jól van.
Antónia kapja az antibiotikumot, jól van.Pénteken megyünk vese uh-ra, nagyon remélem, hogy rendben lesz.
Most nekem is sikerült lebetegedni, alig húzom magam.
Üdv mindenkinek.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

NAGY PUSZI SZAZSÁÉKNAK!!!!
Megszületett Pintér Attila, 3450 gr-mal és 53 cm-rel!!
Úgy örükök neki, meg olyan jó most nekik!!

Nóri

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok,

Én is gratulálok és jó egészséget kívánok Attilának és anyukájának.

Remélem a betegek jobban vannak már. Most Vince is nekidőlt egy kicsit az ágynak, mert egyszerre meg sem tudom számolni olyan sok foga jön hirtelen. Ráadásul most az ebéd előtti pelenkázásnál láttam, hogy a kukija égtelen piros lett és kicsit meg is duzzadt :-(. Készítettem kamilla teát, kicsit ápolgattam, remélem jobb lesz. Valamelyikőtök találkozott már ilyennel, és ha igen mi a megfelelő kezelési mód?

Csípő vizsgálaton (plusz csípő röntgen)mi is voltunk Vinyóval Kövesdinél, sőt terpeszpelenkát is hordott. Én elégedett voltam vele. Lekopogjam, most 14 hónapos és nagyon szépen jár, sőt már szinte a babakocsit is leneylonozhatjuk :-).

Cleo: hogy van Zsoltika, mi az ami így végigvonul rajta? Nem akart még a körzetid egy teljes kivizsgálást javasolni? És a kislányod? Remélem már sokkal jobban vagytok mindannyian... Mongi és Dia ez rátok is vonatkozik!!!

Puszi Mindenkinek,
Bey
bey
 
 


Sziasztok!

Szazsa! Gratulálok a kisfiadhoz, minden szépet és jót kivánok Nektek.

Bey! Hamarosan mi is a ti cipötötkben fogunk járni, ami a fogzást illeti. Nálunk már két hete mocorognak az új fogacskák, de még mindig semmi és febr. közepe óta nincs új fogunk. Pedig lassan már az örlöknek is jönniük kell, amitöl nagyon félek.
Kuki pirosodás ügyében nincs tapasztalatom. Javulást kivánok

Dia, Cleo mi újság veletek?
Én már alakulok, csak estére már nem nagyon van hangom, lehet, hogy nem olyan nagy baj.
Jó éjt

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok.

Puszi mindenkinek.röviden: Zsoltika jól van+Sziszi is.Nem volt netem a héten.Este v. holnap jövök.Sziasztok

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


sziasztok.
tettem fel egy vadi új képet profilomba,igaz itt kicsit rossz a felbontás, de legalább fennt van.
pusza nektek

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Ezúton szeretnék Nektek és Családotoknak Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánni.
sziasztok

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Szazsa!
GRATULÁLOK NEKED A KISFIADHOZ!Kép
Nagyon Sok Boldogságot kívánok nektek,erőt egészséget mind 3 gyerkőchöz.

Képzeljétek úgy néz ki hogy Zolika holnap mehet sulibaKép Már nagyon nem bánom mert nagyon sokat hiányzott/3hetet/Kép
Nem győzi majd behozni a lemaradást.Kép

Mongi,Cleo!
Mi ujság nálatok ?Gyerkőcök jól vannak?
Rajtam most tört ki a tavaszi fáradság,én már este 8kor aludnékKépDiácskám is nagyon megviccel mostanában mert nem alszik csak 1-szer már napontaKép Náltok alvás ügyben mi us Mongi?
Azt mondják ez már természetes,hogy 1 éves kor után csak 1-szer alszanak,de olyan fárasztó egésznap rohangálok utánnaKép
A másik dolog hogy hiába van ott apa csak anyával jó sétálniKép)Nálatok is így van????


sziasztok!

KépKép
diÁcska
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit el voltam veszve az utóbbi idöben.
Pénteken voltunk hasi uh-on Antóniával. Szerencsére minden rendben van, az antibiotikumot továbbra is szednie kell 9 hétig, most vagyunk a 3. héten.
Diácska, Cleo! nagyon örülök, hogy végre jól vannak a gyerekek.
A nappali alvás nálunk is lecsökken néha 1-re, föleg amikor apa is itthon van. Akkor dél körül alszik a kisasszony van hogy 1.5 órát ,de van , amikor csak felet.
Nem gyözöm már én sem sokszor energiával a sok szaladgálást, mindenben benne van a picur. Szerencsére az apjával is jól eljátszik, ilyenkor egy kicsit jobban tudok haladni a házimunkákkal. Ha csak kettesben vagyunk, akkor mindig megtámadja a nadrágomszárát és már csimpaszkodik is föl, hogy sétáljunk.
Már várom, hogy egyedül tudjon jönni menni ez a kis imposztor.
Sziasztok.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok.

Mongi.örülök, hogy jól alakulnak a dolgok.Majd eltelik az a 9hét.
Sajna megint el lett kiabálva nálunk,hogy Zsoltika jobban van.Szegénykémnek most hőemelkedése van (ami nála valaminek a kezdetét jelenti).Elhatároztam,hogy estére kiviszem a Széchenyire Dr Kürti Sándorhoz.Egyszer már voltunk nála mikor 1éves volt a drága.Hátha végre ő odafigyel rá és ad valami tanácsot vagy valami gyógyit -remélem.Csak nehogy azt mondja,hogy feküdjön be kivízsgálásra-mert azt nem engedem...inkább hozom-viszem a vízsgálatokra.
A lényeg a lényeg: a végére akarok már járni, hogy mi ez a baci v. vírus v. akármi nála -amiből nem tud kilábalni.

szia mki.

KépKép
KépKép
cleo27
 
 


Sziasztok!

Szazsáéknak Gratula Attilához!

Krisztina

Krisztina
k78
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a jókívánságokat, s látom már Elin értesített benneteket Attila érkezéséről. Minden rendben van velünk. Nem lehet egy szavunk sem, jó baba. A fiúk imádják, a nagyfiam azt mondta, hogy nem gondolta, hogy így fogja szeretni a kisöccsét. Majdnem elbőgtem magam.
A szülés is rendben volt, gyors, de nagyon kimerítő volt. Éjszaka indult be, felvettük a szülésznőt a Széchényin, és kb. háromnegyed kettőkor beértünk a kórházba. Nem volt beöntésem, azt mondta Betty (szülésznő), hogy nem kockáztat, mert lehet nem érünk el a szülőágyig. Szóval jól jártam. Az ágyon meg már megint csak 10 percenként jöttek a fájások, úgyhogy kaptam oxitocint. S utána meg szinte egybeért, és 3 óra 5 perckor megszületett a harmadik kisfiunk. Gátvédelem volt, úgyhogy nekem hosszabbnak és kimerítőbbnek tünt a vége, de megérte. Nincs varratom, és a regenerálódás úgy érzem könnyebben megy. Jakab is beért időben, szóval minden simán ment. Szerencsére már negyedik nap hazajöhettünk, a kórházból, úgyhogy itthon húsvétoztunk, már alig vártam.
Most élvezem a három fiúgyermekes anya szerepet, a férjem is dagad a büszkeségtől. Nagyon jó hogy bent volt velem.

Egyenlőre ennyit.

Szazsa

[Kép
szazsanna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: