Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A Madarász oviról tud valaki valamit?

Oda szeretném adni a fiamat, de még gondolkodom....

Köszi
Marcsi
Marcsi
 


Sziasztok!
Van köztetek olyan akinek pici babakocsis babája van és a XIII. kerületben szokott sétálni?

Réka
muki
 
 


Réka!

Elég nagy a XIII. kerület. Melyik részre gondolsz? Újlipót, Vizafogó, Angyalföld?
rjuli
 
 

 
 

rjuli!
Angyalföldön lakom, de a XIII. kerületben bárhol szívesen sétálok, bárhová el tudok ugrani. A mi utcánk nem alkalmas babsétáltatásra, mert zajos, koszos, macskaköves, tehát mindenképpen kicsit utaznunk kell.

Réka
muki
 
 


Ha "céltalan" sétákra vágysz és megoldható, javaslom a Szt. István parkot. Ott rengeteg tologató mama van, egész jó társaság tud összejönni.
rjuli
 
 


Pocok!
Hol vannak játszóterek? Én már keresgéltem, úgyis mint leendő célpont. Egy jót találtam a Baba téren. Az is közel van a BAbér utcához, ugye?

Rjuli!
A Szt. István parkot megnézem, köszönöm a tippet. Lehet, hogy már ma kimegyek, ha egy kicsit jobb idő lesz, mert most nagyon esőre áll.

Réka
muki
 
 


Mostanába mi is átszoktunk menni a XIII.-ba a IV.-ből.
Mi a Kenguru Gold melletti játszóra vagy a Gyöngyösi u.-i gyerekrendelő melletti játszóra (ahol három van egymás mellett) szoktunk menni. (Talán Kucsma u. ? sose bírom megjegyezni, ott áll meg a 4-es busz)


Egyszer télen amikor kerestem a Lőportár u-i Tb-t a Váci úttól végig gyalogoltam a Lőportár u. -t.
Akkor láttam messziről, hogy ott is van egy klassz fajátszó tér.
Egyszer elmentünk oda. Pillanatok alatt távoztunk is. Kép
A kisebbség nem zavart, az kikerülöm, ha tudom, vagy vigyázok rá, hogy ne adjak okot a belémkötésre.

Az viszont elborította az agyamat, hogy ott egy játszótér, amit nem kevés pénzből felújítottak és az látszik rajta, hogy ez télen hajléktalanok szállása volt.
A kerítés szétszaggatva, így nem csak kutya szarral volt tele hanem ember által termelttel is, fertelmes szag volt. Kitudja mi lehetett a homokba is.
Szóval szomorú... Kép Kép Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ezért jó a Szt. István park, mert éjjelre bezárják és nappal is van biztonsági őr, a wc is sokszor nyitva van, úgyhogy ilyen szutyokkal nem lehet ott találkozni.
rjuli
 


Köszönöm az infókat!
A Kenguru Gold hol van? Lehet, hogy tényleg nagyon butus vagyok, de nem tudom hol keressem.
Ma elmentünk a Babanetes talira délelőtt. Nagyon jó volt "hasonszőrű" anyukákkal találkozni és beszélgetni. Remélem a játszótéren is ugyanez az élmény lesz.
Réka
muki
 
 


Réka!

A Gyöngyösi sétányony van a Kórház mellett a Plusz közért van ott meg egy iskola? is.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


xx
Névtelen
 


Látom elég régen írtatok ide, de hátha sikerül újra életet lehelni a topicba.
Novemberben költözünk a XIII. kerületbe a lányommal (3,5 éves), és kíváncsi lennék, hogy ki mit hallott a Futár utcai oviról. Hozzánk az lenne a legközelebb, de nem tudom, hogy milyen.

Előre is köszi mindnekinek a segítséget.

Bea
titati
 
 


Szia Pocok,

köszi a gyors választ.
Az udvarát már "feltérképeztük" és nagyon jól felszerelt, állítólag bent is, de szerintem nem ez a lényeg, hanem az óvónő személye!!!
Hajni néni melyik csoportban van? Mert akkor ha lehetséges, akkor hozzá kérnénk a lányomat, és szerintem megoldható lesz. Egy jó óvónő aranyat ér!!!
Ha esetéeg sikerül még infóhoz jutnod, akkor megírnád nekem?
Merre fele laktok?
Előre is köszi:

Bea
titati
 
 


Szia Pocok!
Utána hova költöztök?
Mi most 10 hónapig leszünk a XIII. kerületben, és utána megyünk tovább a IV.-be.
titati
 
 


Nekünk egy órája vált bizonytalanná a IV. kerület. Kissé kivagyok tőle. Most 10 hónap anyósnál, és utána nem tudjuk mi lesz Kép Ajaj Kép
titati
 
 


Sziasztok!

Szept. 09.-én született kislányommal, babakocsitologató társat keresek! Ha kedvet érzel ahhoz, hogy együtt levegőzzünk, s közben jókat dumcsizzunk, írj!

eper
eper
 
 


Szia Eper!

Az én kisfiam szept. 10-én született, és én is azon gondolkodom, hogy lassan leviszem sétálni. Merre laksz? Mi a Jász u-ban, a Béke-Tatai lakótelepen. Itt nagyon sok jó kis játszótér is van, bár az még nem aktuális. Viszont tiszták és csöndesek az utcák, sok a zöld és jó a levegő.
Gabi

pgaboka
 
 


Szia Gabi!

Én a Vág u.-ban lakom. Gyalogosan, elég messze van tőletek! De ha a távolságot áthidalnánk valahogy, akkor szuper lenne együtt sétálni! Engem elszomorít hogy a mi környékünkön egyetlen normális játszóteret se tudok. Ami van az vagy pusztulat, vagy ami még ennél is rosszabb, egy szeméttelepre hasonlít. Az egyetlen aránylag közeli hely sétához a Szt.István park. Bár gyalog az is húzós, tekintve hogy nem odasétálni akar az ember, hanem ott sétálni. Ja és errefelé sajnos a jó levegő is hiánycikk.

eper
eper
 
 


Szia Eper!

Tudom, hol van a Vág u., tényleg elég messze tőlünk! Mi már kétszer is voltunk lent sétálni, nagyon jó volt! Egyenlőre a nagymamák kisértek, de hát ez sem lesz mindig igy.

Van-e esetleg autótok? Mert tömegközlekedve szerintem reménytelen próbálkozás idejutni... Amúgy ismered a környékünket? Sajnos autók itt is vannak, de én még mindig úgy látom, hogy messze jobb itt, mint a kerület más részein. (Kivéve mondjuk a Margitszigetet).

Jó lenne összehozni valahogy a közös sétákat, remélem sikerül!

Gabi

pgaboka
 
 


Szia Eper!

Tudom, hol van a Vág u., tényleg elég messze tőlünk! Mi már kétszer is voltunk lent sétálni, nagyon jó volt! Egyenlőre a nagymamák kisértek, de hát ez sem lesz mindig igy.

Van-e esetleg autótok? Mert tömegközlekedve szerintem reménytelen próbálkozás idejutni... Amúgy ismered a környékünket? Sajnos autók itt is vannak, de én még mindig úgy látom, hogy messze jobb itt, mint a kerület más részein. (Kivéve mondjuk a Margitszigetet).

Jó lenne összehozni valahogy a közös sétákat, remélem sikerül!

Gabi

pgaboka
 
 


Gabi!

Oké! Autó az van. A környéket a Lehel útig van szerencsém ismerni, vagy a Béke térig? arra előfordulok néhanap.
No akkor szervezés kérdése!

eper
eper
 
 


Szia Eper!

No akkor van megoldás. A Béke tértől még tovább kell menni a Béke úton, bal oldalon elhagyod a Kinai piacot, és a Fiastyúk u-nál van a lakótelep, a jobb oldalon. Ott le tudsz parkolni a kocsiddal. A hétvégén kispapival sétálgatunk majd, de hétfőn már tudunk találkozni! Ha neked is ok, akkor megbeszélünk konkrét találkahelyet és időpontot.

Szuper lesz!
Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Pocok!
Nem volt semmi gond. Jövő héten beszélünk az ovival. Amin mindenki csodálkozott, hogy "sok roma" van az oviban. Senki nem tudott róla, hogy ebben egyáltalán lennének. Emiatt kicsit zavaros volt a kép. Sebaj! Kép
Azért köszi a segítő szándékot Kép

Bea
titati
 
 


Gabi!

Úgy látom egyenlőre vége sétára csábító jóidőnek. :-(
eper
 
 


Eper!

Mindig is gyanús volt, hogy ez a Vág u. közel van, de hogy ennyire, azt csak teganp vettem észre. Napjában szoktam keresztülmenni rajta úgy, hogy még csak fel sem tűnt. Írtad, hogy van egy nagyobb gyereked is. Melyik oviba jár?
rjuli
 
 


Szia Rjuli!

A nagyobb lányzóm a Vizafogó sétányra jár oviba. Lehet hogy ismerjük egymást? Legalábbis látásból, ha ennyire közel vagy.?
eper
 
 


Még az is lehet. Miért választottátok a Vizafogót? És milyen? Hánygyerek van egy csoportban?
rjuli
 
 


Szia Juli!

Az ovi választás egyszerű volt: Két ovi maradt a listánkon és én a lányra bíztam a döntést. Külön örültem ennek a döntésnek, mert a kettő közül nekem is ez tetszett jobban. Furcsa lehet ez a megoldás, de nem akadt ismerős, aki bármilyen tapasztalattal segített volna nekünk. Egyébként nekem azért tetszett ez az ovi, mert elég zártnak (nincs nagy átmenő forgalom..), kulturáltnak találtam. Azt, hogy az óvónők milyenek, stb. , ami sokkal fontosabb szerintem mint maga az ovi, csak később tapasztaltuk. Azt kell mondjam, biztosan van a kerületben ennél jobb is! Kb.16- 20 gyerek van egy csoportban, ahogy én számolom. Persze ennyien nagyon ritkán egyszerre. Dióhéjban ennyi. Ha bővebbet szeretnél, kérdezz és legközelebb kitérek rá! Most mennem kell!
eper
 
 


Eper!

Jársz még erre? Mi újság a sétával?
Közben velünk százféle dolog történt, meg aztán kicsit el is felejtettem a dolgot. Kép

Irj! Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Sziasztok?
Ismeri valaki a Palánta óvodát a Béke úton? Hallottam ,hogy ez egy magánovi, szeretnék többet megtudni róla. (tapasztalatokat) Jövő szeptemberben kezdjük az ovit, keresgélünk...
Köszönöm
Szilvi
szilvii
 
 


Sziasztok Lányok!

Van esetleg valaki köztetek, aki a Bessenyei utca környékén lakik? A kisfiam 3 hónapos és tök jó lenne valakivel megosztani a magányos sétáinkat.:-)
És lenne más is: dokinénit szeretnénk váltani és ebben szeretném a segítségeteket kérni. Jár valaki közületek a Révész utcai rendelésre? Infókat szeretnék gyűjteni, kihez érdemes mennünk. Segítsetek légyszi, mert minél hamarabb lépni szeretnék.
Nagyon köszi előre is!
Üdv: Dea
Dea
 


Szia Dea!

Mi a Bessenyeiben lakunk (Cézár), de nem körzetis a gyerekorvosunk. A szomszédunkban egy 4 hónapos baba lakik, ők meg vannak elégedve az Andor Emőkéve a Révész u-ból. A parkban viszont szidták. Szóval passz.
Mi a Palántába járunk a Tátra utcában, de a mienk sem túl jó doki.
rjuli
 
 


Növér u.-ba jár valaki dokihoz?
Kriszta
Nyanya
 


Igen!
Mi most kerültünk a Majorosi Györgyhöz. Idáig 2x voltunk nála, de csak jót tudok mondnai róla. Igaz rengeteg betege van, így kérdéses, hogy be lehet-e még kerülni hozzá. Nekünk szerencsére még sikerült.
Én régebbi páciensei véleményére is kíváncsi lennék.

Titati
titati
 
 


Titati!
egy barátnöm hozzá járt gyerekkorában és 100%-osan meg volt vele elégedve, de késöbb az ö gyereke is hozzá járt és azt mondta eléggé pénzéhes lett. Ez a szakmai hozzáértésén mitsem változtat, de nekem nem tetszik. Egyszer én is voltam nála, mert az én dokim nem volt bent és nagyon aranyos volt, csak egy kicsit fárasztó a humora Kép
Én a Hegyi Ágneshez járok és kiváncsi vagyok, kinek milyen tapasztalatai vannak vele. Én meg vagyok elégedve, de még nem volt semmi komoly gondunk és nem tudom szakmailag milyen.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta!

Én meg a Hegyiről hallottam egyet, s mást. Kép De csak hallomás, tehát nem tapasztalat.
Mi nem is tudjuk, hogy kihez tartoznánk területileg. Ott ugye 5 doki rendel, amiből 3-at azonnal kizártunk a hírek miatt.

Titati
titati
 
 


Titati
részleteznéd amit hallottál????
Ki az a 3? Gondolom akkor az egyik a Hegyi?
Remélem nem értetted félre, én a Te dokidról jókat hallottam, azon kívül, hogy nem veti meg a pénzt.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta!
A három: Hegyi, Antoni, és valami idősebb nő, de annak a nevét sajnos nem tudom. Az az idősebb nő egy alkalommal így fogadott, mikor a lázas lányommal odamentünk s.o.s.-be: "maguk meg mit akarnak?" Előtte még csak a rendelőben se voltunk, mert egy hete laktunk a kerületben.
Azt hallottam a hegyiről, de hangsúlyozom, hogy ez csak hallomás, hogy nem egyszer illuminált állapotban rendelt. Na ha ez igaz, akkor semmi pénzért nem mennék hozzá.
És a Majorosi akkor is pénzt "kér", amikor a rendelőbe megy az ember? Vagy csak amikor házhoz megy? Mert nem mindegy. Erről tudsz valamit?

Titati
titati
 
 


Titati
Akkor természetesen nem, ezt meg sem tehetné, csak ha házhoz megy. Ha jól emlékszem 3eFt-ot. Persze minden doki várja és én is szoktam adni kérés nélkül, nade, hogy egy az egyben kijelentse, hogy ennyi a tarifája......
Hegyiröl sajnos én is hallottam, hogy szereti a piát, amíg csak rendelön kívül teszi, ám legyen, az Ö dolga, de ha csak egyszer is tapasztalom, mikor én megyek hozzá rendelésre, azonnal otthagyom és keresek mást. Arról nem hallottál, hogy szakmailag milyen?
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta!
A Hegyi szakmai tudásáról sajnos nem tudok mit mondnai Neked. Ha lesz infóm valahonnan, akkor jelzem Neked.
Én egyébként teljesen természetesnek veszem, hogy ha házhoz jön a doki, akkor fizetni kell. Én nem is tudnék nem adni a dokinak, ha kijön. És, ha úgy vesszük, minden magándokinak megvan a maga tarifája. Mi meg eleve csak "betolakodóként" vagyunk nála. Kép
Egyébként a legelső gyerekorvosunk (Érden) is olyan volt, (bekértük magunkat hozzá, mert akihez tartoztunk volna szörnyű volt) hogy ha kijött, megmondta, hogy mennyibe kerül a "kiszállása", és a rendelőbe nem is mehettünk volna hozzá, mert "külsősök" voltunk. De én akkor is inkább fizettem neki, minthogy a másikhoz kelljen járni.
És pl. a nőgyógyász is elkér 1000 forintot a receptírásért, ha magánban vagy nála. Kép Legalábbis az enyém ilyen, de semmi pénzért nem cserélném le! És a szülés árát is kerek-perec kijelentette.
Bocsi a kitérőért.

Titati


Titati
titati
 
 


Titati
"Én egyébként teljesen természetesnek veszem, hogy ha házhoz jön a doki, akkor fizetni kell."
Én is, csak hadd döntsem el én, hogy mennyit.
És képzeld el azt a családot ahol nincs elég pénz, de muszáj kihívni a dokit, mert a gyerek olyan beteg, hogy nem tudják bevinni.
Ha neked ez természetes, akkor nincs semmi gond, mert egyébként jó doki Kép
Nőgyógyásznál természetes, hogy konkrét összeget mond, ha a magánrendelöjébe megyek, de ha a kórházban rendel akkor már én döntöm el mennyit adok, mint a szülésnél is, hacsak nem magánkórház.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta!
Valóban teljesen igazad van a szegényebb családok beteg gyerekeivel kapcsolatban. Nekik valóban kellemetlen lehet Kép

Titati
titati
 
 


Sziasztok!

Mi is a Nővér u-ba járunk rendelésre, Dr. Dózsa Mariannhoz. Eddig én teljesen elégedett voltam vele, de ha van valami infótok, szivesen hallanám. Kétszer jött házhoz, akkor nem kért semmit, de a harmadik alkalommal már mondta, hogy az bizony nem kötelező, úgyhogy érzékeltette, hogy elvár valami kis juttatást. Viszont ránk bizta, hogy mennyit adunk.

Azóta bejárunk a rendelésre, az oltást ügyesen adta be, hogy még a helyét sem láttam utána, és tényleg alaposan vizsgálta meg Zsoltikát, minden kérdésemre válaszolt.

Amúgy Ti merre laktok? Én is sétapartnert keresek, a Béke-Tatai lakótelep környékén Kép

Üdv:
Gabi

pgaboka
 
 


Gabi
Öt nem ismerem.
Én a Vasúttörténeti parknál (Szent László út)
Sokat járunk a Vanilin cukrászdába Kép (tudom nem kéne)
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok!

Mi 6 éve lakunk itt a kerületben. A Hegyiről én is hallottam a piát, sőt valami vizsgálat is folyt ellene.
Az Antoni elég idős már, szerintem nyugdíjba mehetne. Tényleg szerintetek nincs valami nyugdíj korhatár a dokiknál?
A Majorosi a saját betegéhez úgy ment ki, hogy közölte, hogy 4000 Ft lesz. Pedig két utca-sarokra laktak a rendelőtől, a kisfiu pedig 39,8 fokos lázzal feküdt otthon. Szóval nem véletlenül hívták ki!!! És mindezt két évvel ezelőtt. Oké szép a lakás, gondolta van pénz a barátnőméknél...
A Dózsáról eddig én csak jót hallottam. Van még valaki?
Ja, amúgy mi az Antonihoz tartozunk, és várjuk, hogy végre egy fiatalabb doki váltsa le.... Nem akarom ott hagyni, mert nincs kire lecserélni...
Beatrix
Beatrix
 


Sziasztok.
Próba.
Proba
 


Beatrix
Ez elég durva amit a Majorosiról írtál, mert az még OK, hogy elvárja a pénzt egy járóbetegnél, aki csak luxusból hívja ki, de ilyen beteg gyerekhez nem lenne kötelezö kimenni? Azt hiszem ezek után nagy ívben elkerülöm.
Én sajnos a Hegyihez járok, és még lecserélni sem tudnám, mert nincs mivel indokolni. Velem egyébként mindig rendes volt, csak félek nehogy baj legyen, ha majd egyszer tényleg betegen megyünk le, vagy a beteg gyerekemhez hívom Kép
Engem az tényleg nem zavarna, ha csak otthon inna, de vajon honnan tudjam, hogy piás, mert ugye nem feltétlen kell dölöngélnie, én meg nem ismerem annyira, hogy apróbb gesztusokból kivegyem, hogy éppen ivott.
Ti mit csinálnátok a helyemben???
Menjek vagy maradjak?
Ha menjek, hogy álljak elé?
Az biztos, hogy ha komolyabb baj lesz a gyerköccel, megmutatom másik dokinak is.
Kriszta
Nyanya
 


Szia Próba Kép
Nyanya
 


Nyanya!

Ha még Neked nem volt vele személyes problémád, akkor szerintem ne váltsál. De ha netalán kapsz valami nagyon jó doki-ajánlatot, akkor viszont gondolkozz el a váltáson.

Titati
titati
 
 


Titati
Sokat gondolkodtam és én is hasonló eredményre jutottam. Csak úgy nem is bírnék eléállni. Mit is mondhatnék neki? Azt hallottam hogy...... ezért lecserélem. Ez elég ronda dolog lenne. Másrészröl meg mindig bennem lesz egy csöppnyi félelem. Pedig a lelkem mélyén tudom, hogy jó orvos. Csakhát....
Kriszta
Nyanya
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: