Új privát üzeneted érkezett!

Szia Tünde,
A páromnak az unokatestvére halt meg. Kép Az utóbbi időben nem nagyon találkoztak, én nem is ismertem. De azért akkor is szörnyű. Elég sokkal volt idősebb a páromnál, de így is nagyon fiatal volt, 48 éves. Kép

Korábban azt írtad, hogy Réka kutacs nélkül született, most pedig azt, hogy korán benőtt neki. Nem kötözködni akarok (Kép), csak tényleg nagyon érdekel ez a dolog. Még soha nem hallottam ilyesmiről. Szorítok, hogy minden rendben legyen később is! Kép
Én is énekelni szoktam Lilinek a kocsiban, ha nem alszik és elunja magát. Nálunk a Bóbita az abszolút kedvenc. Kép
Bízom benne, hogy jól sikerül az utatok, várom a beszámolót! Kép
Anna
tinalila
 
 


Szia Anna!
Rékának valóban nem volt kitapintható a kutacsa már születéskor sem, a "korán benőtt" alatt azt értem, hogy még méhen belül megtörtént ez. A kutacs benövése 2 "lépésben" történik: előbb bezárul az a szöveti állomány, ami kitapintható, és amit mi kutacsnak nevezünk. A második lépés a koponya varratainak becsontosodása. Az első életévben az agy térfogata megduplázódik és eléri a felnőtt agy súlyának kb. 60 %-át. Ha nem lennének a koponya varratok, akkor az agy ennek a növekedésnek a következtében nyomás alá kerülne és nagyon súlyosan károsodna. Az agy növekedésének következtében a koponyacsontok a varratoknál növekednek. 6 éves korra a koponya a felnőttkori méretnek kb. 90 %-át éri el, de a teljes csontos záródása a varratoknak csak 50 éves kor után következik be!!!
Ha valamelyik varratvonal idő előtt elcsontosodik, akkor az erre a varratvonalra merőleges irányban leáll a koponya növekedése, míg a varratvonallal párhuzamosan ezt kiegyenlítendő, "túlnövekszik" a koponya. Az, hogy a koponya hogyan deformálódik az attól függ, hogy mely varrat(ok) csontosodik el. Idegsebésznek kell eldöntenie, hogy konkrét esetekben szükség van-e sebészeti beavatkozásra, mellyel elő lehet segíteni mind a koponya, mind az agy normális növekedését. Nekünk, úgy tűnik, szerencsénk volt, de láttunk ott iszonyúan deformált fejű gyerekeket.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Szia Anna!
Nem mertem kockáztatni, hogy elszálljon megint, amit már beírtam, inkább elküldtem külön.
Anyukám szülinapja fantasztikusan sikerült, jól megríkattuk szegényt! KépTöbb hónapja szerveztük már, de megérte: összeszedtük az egész (viszonylag szűkebb) családot, anyu testvéreit, az ő gyerekeiket, unokáikat, nagybátyját, nagynénjét, és megszerveztük, hogy 21-én mind váratlanul beállítanak Fonyódra. Mindenki eljött: Pécsről, Nagykanizsáról, Zamárdiból, Bp-ről. Egy parkolóban találkoztunk fél 10-kor, ott mindenki beírta egy családonként felosztott emlékkönyvbe az előre kiválasztott idézetet. A sógornőmmel előrementünk, a sógornőm kicsalta anyut a teraszra, én feltettem a "Boldog születésnapot" lemezt Halász Judittól. Anyu akkor még azt hitte, hogy szűk családi körben köszöntjük. Aztán betódult a nép, keresztanyám jött elöl egy tortával, tűzijátékkal a tetején. Vettünk neki egy Reich Károly-képet, Emlékek a címe. Amikor épp elkezdett volna aggódni, hogy mivel fogja megkínálni ezt a társaságot, behoztuk az autókból azt a nagy rakás sültet, salátát, sütit, pezsgőt, stb., amivel készültünk: mindenkinek kiosztottuk, mit csináljon. Az öcsémék és a mi cuccainkat pénteken reggel vittük be a Bp-en lakó keresztanyámékhoz, hogy anyu meg ne sejtsen valamit. Voltunk olyan piszkok, hogy végig videóztuk az arcát, nagyon meghatódottKép. Szóval örök élményt szereztünk neki, azt hiszem.
Bocs, hogy ilyen bő lére eresztettem, de muszáj volt megosztanomKép.
Hazafelé szörnyű utunk volt, az első 30 kilométert 3 és fél óra alatt tettük meg, beállt az egész Balatonpart. Összesen 5 és fél órát vezettem, és ennek első felében kb. 5-10 alkalommal tudtam hármasba(!) kapcsolniKép. Ráadásul még az M7-esen is belefutottunk egy karambolba, ott is álltunk egy jó fél órát.
Réka teljesen váratlanul belázasodott, minden egyéb tünet nélkül, és csak esténként. Péntek óta minden este lázas, 37,9-38,3 között. Orra nem folyik, közérzete jó, csak épp forró a kis teste. Nem volt hasonló tapasztalatod valamelyik gyerekeddel? A "3 napos láz" néven emlegetett betegségre gyanakszom még, mert tegnap mintha láttam volna apró kiütéseket, de csak deréktájon, a kis pocakján. Mindenesetre ma elmegyünk orvoshoz.
Hogy állsz a takarítással? Jól telt a hétvégétek, volt időtök azért kicsit kikapcsolódni is?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 

 
 

Szia Tünde,
Köszi a részletes leírást erről a kutacs-témáról. Kép Ez tényleg nagyon ilyesztő dolog, szerencse, hogy Nálatok nem lett belőle komoly baj! De ha Rékának már születéskor is be volt nőve a kutatcsa, azt hogy hogy nem vették észre már a kórházban?!?
Nagyon klassz lehetett az anyukád szülinapi bulija! Gratulálok a szervezéshez. Kép Egyszer én is szerveztem egy ilyen meglepetésbulit: a nagynéném 75. szülinapján. Neki ráadásul saját családja nincs is, így elvileg semmilyen ünneplésre nem számított. Arra meg pláne nem, hogy beállítunk hozzá harmincan. Kép Ennek egyébként már öt éve és éppen most szombaton ünnepeljük a 80. szülinapját. Ez most nem meglepetésbuli lesz (az igazán jól csak egyszer tud sikerülni szerintem), de én hívtam össze a családot ebből az alkalomból. Nagyon kötődöm a nagynénémhez, olyan mintha a nagymamám lenne. Apukám elég idős volt amikor születtem (42 éves! most jut eszembe, hogy az nem is olyan idős Kép), ezért van ilyen viszonylag idős nagynéném. Mivel egyik nagymamám sem élt már a születésemkor sem, a nagynénémnek pedig nincs gyereke, így olyan nekem, mint egy nagymama.
A hazautatokat a Balatonról át tudom érezni. Kép Mi is így voltunk vele, amikor július végén a bátyáméktól jöttünk haza Keszthelyről. Kép
Voltatok Rékával orvosnál? Mi lett a diagnózis? Én még soha nem hallottam erről a "háromnapos lázról".
Hát a takarítással mostanra lettünk készen. A hétvégén semmit nem pihentünk, de legalább most már többé-kevésbé készen vagyunk. Hátra van még a spájz, a fürdőszoba és a lépcsőház. De ezek egyelőre bizonytalan időre elhalasztva. Kép
Szia!
Anna

U.i.: Holnap tanköny-vásár és ebédbefizetés! Kép
tinalila
 
 


Szia Anna!
Hát igen, mi is az egész lakást terveztük kifesteni a nyáron, plusz a férjem cipősszekrényt (ezt legalább elkezdte) gardróbot (hozzá sem fogott) és tálalót (lásd gardrób) "akart" csinálni. Ember tervez...
Rékával kapcsolatban megint "túl okos" voltam.Kép Reggelre nem volt rajta kiütés, szerintem egyszerűen a pisis pelus, ami a hosszú úton végig érintkezett a bőrével, irritálhatta. (Elvileg szobatiszta, persze kisebb balesetekkel tarkítva azért az életünket, de utazáshoz inkább ráadom a pelust.) Az orvos megnézte, azt mondta, kicsit piros a torka. Vagy a fagyi a ludas, vagy valami kóbor vírus. Mindenesetre akár vírus, akár baci, megijedt a doktor bácsitól, és tegnap este már lázas sem volt a lányom.
Hogy Réka kutacsát (ill. annak hiányát) a kórházban miért nem vették észre, én is csak kérdezni tudomKép. Gondoltam arra, hogy ő elég nagy hajjal született, de ez hülyeség, hiszen a kutacsot tapintással vizsgálni szokták. Ez egy elég ritka rendellenesség, lehet, hogy ezért sem gondoltak rá.
Hol lakik a nagynénéd? Vidékre utaztok, vagy itt, Pesten lesz a buli? Apukád valóban eggggggészen fiatal volt, amikor születtélKép.(Az én párom 41 lesz most szeptemberbenKép, és nem volt egyszerű eset meggyőzni, hogy ő még fel tud nevelni egy harmadik gyereket is).
Köszi a figyelmeztetést, mi délelőtt (10 körül)megyünk a suliba. Az én válogatós fiam itthon ebédel, úgyis főzök jeligével, de a könyvekért megyünk. Ti is jöttök legalább ebédet fizetni? Majd próbállak lesni, én legalább láttalak már képenKép.Bár talán Balázst te is felismered (Rékát nem hinném...Majd teszek fel újabb képet, ha az öcsikém végre átküldi vagy megírja CD-re...)Balázs romjaiban hever, mert meg volt róla győződve (legalább egy héten keresztül), hogy kedden tankönyvvásár, szerdán iskola.Kép Gondolom, ezt majd idővel kinöviKép.
Szia!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Csatlakozni szeretnék hozzátok, ha ez lehetséges.
Egy ideje olvasgatom a hozzászólásaitokat és lenne néhány dolog, ami érdekelne. De ezt majd később.
Magamról csak néhány szóban annyit, hogy a Mártírok úti iskola környékén lakunk és van egy 5 éves kislányom, aki mellé most tervezgetünk egy kistesót. Érdekes volt, amit az ovikról olvastam, mi is annak idején nagy gondban voltunk, hová vigyük az akkor 2 éves kislányunkat. Hát nem volt egyszerű...
kajszi
 
 


Sziasztok!

Kajszi,
Üdv körünkben! Persze, hogy csatlakozhatsz! Kép A Mártírok útján két iskola van, de ha a Stromfeldre gondolsz (205. szám), akkor nagyon közel lakunk egymáshoz. Végül is melyik oviba jártok? És mióta laktok Erzsébeten?

Tünde,
Nekünk csak 10 óráig volt befizetés, így fél 10 után értünk a suliba. És egy óra múlva kerültünk sorra. Kép Utána meg rohantam haza, mert Heni és Lili itthon voltak. Lili aludt, amikor eljöttem, de persze fél óra múlva hívott Heni, hogy felébredt. Láttam, hogy a könyvekért is jó hosszú sor volt. Jó, hogy mi legalább azt megúsztuk. Kép
Talán az évnyitón találkozunk? Kép
A nagynéném Kecskeméten lakik, de a buli nálunk lesz. Pénteken hozzuk fel.
Balázs aranyos! Kép De szerintem is valószínűleg előbb-utóbb kinövi majd ezt a tünetet. Kép
Na, megyünk vásárolni. Részben a bulira, részben a suliba. Szerintem estig elleszünk vele. Kép

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Ha lehet én is szívesen csatlakoznék hozzátok.
Kettő hete költöztünk Pestre, így van jó pár kérdésem.Van egy 10éves és egy 4hónapos kislányom. A Baross utcában lakunk.Ajánlották nekem a Drenyovszky Kálmán gyerekorvost.Tudtok róla valamitÍ?
morozildi
 
 


Szia Ildi!
Üdv körünkben! Úgy néz ki, mintha én lennék itt a házigazda, pedig nem, csak úgy látszik én babanetezek a leggyakrabban. Naponta többször is. Kép
Honnan költöztetek Pestre? És hogyan kerültetek éppen Erzsébetre? Véletlenül vagy tudatosan?
Egyébként én is a Baross utcában laktam először a kerületben, a Csilivel szemben. Sajnos csak másfél évig, mert kinőttük a 43 m2-t (megszületett a nagylányom). De nagyon szerettem a lakást és a környéket is.
Nekem egyébként egy tizenegy éves és egy héthónapos lányom van. Kép És közöttük egy nyolcéves fiú. Kép Melyik suliba fog járni a lányod?
Sajnos az említett gyerekorvost nem ismerem. Nem tudom, hogy visszaolvastál-e, de a mi orvosunkat, Dr Lancsár Ilonát viszont mindenkinek jó szívvel tudom ajánlani.
Szia!
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Tinalila,
Már sok éve lakunk Erzsébeten (még iskolás voltam, most pedig éppen túl a 29-en), csak azóta külön a szülőktől a saját kis családommal de ugyan ott. Szóval nem tudom az iskola nevét pontosan, de valószínűleg az amire te gondolsz. A 99-es busz végállomásának környékén, ha így pontosabb.
Óvoda: mivel még 2 évesen csak bölcsibe vették volna fel, olyan helyet kerestem, ahol 2 évesen beveszik (pelusosan) hogy ne kelljen egy évvel később onnan elhoznom, és újra kezdeni a kínlódást (keresgélés, ismerkedés stb.). Sokadik próbálkozásra (ebben az is benne volt, hogy megnéztük, és kipróbáltuk a Mártírok úti bölcsit is) végül egy kispesti ovi bizonyúlt a legszimpibbnek. Nem mondom, ha gyalog kell néha mennünk, hát nem egyszerű átszállni két buszra, meg begyalogolni, de ma már ez sem probléma - nagy lány már - és általában kocsival megyünk. Viszont Wekerle mellett nagy fák között, jó helyet találtam neki. Hát ennyi. Valószínűleg én görcsöltem túl, de még olyan pici volt ...
Legközelebb igyekszem nem ilyen hosszúra nyújtani!
Engem viszont érdekelne (Morozildi ez neked is szól, meg akinek még ilyen korkülönbséggel vannak gyermekei)hogy miért vártatok ennyit (nem mintha én nem ezt tenném!), milyen volt ennyi év után újra picivel stb. Szeretnék tőletek tapasztalatot gyűjteni.
Tényleg megígérem, legközelebb rövidebb leszek!
kajszi
 
 


Szia Mindenki!

Megpróbálok egy kicsit magamról írni és közben kitérni a feltett kérdésekre is.Mi Pécsről költöztünk ide, pontosan 2004.augusztus elsejével.A férjem már egy éve itt lakik, akkor indította el a vállalkozását.Úgy gondoltuk, hogy amíg nem tudjuk összejön-e a dolog addig mi maradunk Pécsen.Összejött, így költöztünk.Azért Erzsébetre mert itt van az irodánk.Különben mi a Határ út-Baross út kereszteződésében lakunk.57nm a lakás, egy darabig elég lesz.A nagyobbig lányom Viktória a kisebbig Alexa.Viki a Vörösmartyba fogja kezdeni a negyediket.Nem mintha annyira szimpatikus lenne az iskola, de ez volt az egyetlen iskola ahol elsőtől oktatják az angolt.Erre én nagyon adok,a lányomnak jó a nyelv érzéke.Az angollal párhuzamossan tanulja az oroszt is.(Miért pont ezt?Majd egyszer erre is kitérek!)
Korkülönbség:20 évesen szültem a nagyobbik lányomat.Sokáig nem is terveztük,hogy akarunk még egyet.Aztán talán megértem rá, meg a férjem is és elkezdtem vágyódni egy baba után.Ez a kislány 2évet váratott magára.De megérte mert egy tünemény.3hónapos kora óta átalussza az éjszakát és tényleg csak akkor sír ha van valami baja.Ha van még kérdés szívesen válaszolok.
Naponta én majd csak egyszer fogok tudni írni mert otthon nincs internet, csak a férjem irodájába.De Ő csak 17óra után enged amikor az emberei elmentek haza.Most csak belógtam, de már siettet.
Majd jelentkezem!Sziasztok!
Ildikó
morozildi
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
viragferi
 
 


Sziasztok!

Morozildi!
Érdekes amit írtál, nagy lépésre szántátok el magatokat. Számomra a legnehezebbnek az tűnne, hogy hogyan tudtatok egy évig ilyen messze élni egymástól (gondolom csak hétközben). Minden elismerésem azoknak (így nektek is) akik a céljaik eléréséhez ilyesmit is átvészelnek. Én biztos hamar feladtam volna. Jól ismerem Pécset, szeretek ott lenni, volt idő, amikor azt fontolgattuk, egyszer odaköltöznénk. Persze itt az életünk, munkánk stb. Így maradtunk.
Nagyon szeretnék még egy gyereket, ennek ezer oka van, gondolom mindenkinek ugyanezek voltak az indokai. Eddig mi sem gondolkodtunk két gyerekben, csak az az egy, az a kis tökéletesség ... De most mindennapos téma, hogy legyen vagy ne legyen. Újra feladom a munkámat, amit szeretek, a nyugodt éjszakákat (Dóri lányom 3 éves koráig minden éjjel szórakoztatott bennünket kb. 11-2-ig, 3-ig. Egyszerűen nem volt álmos. Aztán az ovi első éve után, 3 éves korára minden megoldódott (ez vígasztal). Most este 8 órakor elköszön és csak azt kéri takargassam be, már alszik is. Viszont sok mindenben már olyan okos és tapasztalt lennék.Legalábbis így gondolom.

Olvastam a többiek írásait az utazásokról stb. Mi Dórival keveset mozdultunk ki az első években (ÉVEKBEN!), mert mindentől tartottunk. Ma már vagányabbak lennénk, talán miatta is, előbb vinném pl. nyaralni, meg ilyesni. Most hogy már utazhatnánk, csavaroghatnánk (ahogy tesszük is a lehetőségeinknek megfelelően persze)és akkor újra egy picihez kell alkalmazkodni. De hát lehet, hogy épp ez a szép benne. Úgy érzem akkor lenne igazán család a család.
Nem lehetne, hogy valaki más tök tutin eldöntse helyettünk???? Annyival könnyebb lenne!

Háziorvos: én olyan szinten csalódtam a háziorvosunkban (dr. Varga Zsuzsa), hogy Erzsébeten egyáltalán nem mertem tovább keresgélni, mikor végül összeveszett velem (igen, összeveszett VELEM, pedig engem sem "ejtettek a fejemre"),hogy végül Kispesten találtam megfelelő gyerekorvost 4 éve. Imádjuk, egyszerűen tökéletes. Lancsár doktornőről csak jókat hallottam, mert az utcánk másik fele hozzá tartozik. Én azonban már találkozni sem akartam a rendelőben Varga doktornővel, így nem választottam őt. Hát így jártam.
kajszi
 
 


Sziasztok Lányok,

Kajszi,
Igen, akkor közel lakunk egymáshoz. Kép Mi a Szamos utcában és Ti?
Hát igen, nem könnyű az első gyerekkel a megfelelő közösségeket megtalálni. Nálunk is szegény nagylányom volt a "faltörő kos", a többieknek már sokkal könnyebb. Lilit (a picit) már várják a Mártírok útjai bölcsiben és az oviban is. Kép A nagyok már kitaposták neki az utat. Úgy tűnik, hogy a tanítónénije is megvan már a Stromfeldben, hiszen pont nyolc évvel fiatalabb Kristófnál. Persze sok víz lefolyik még addig a Dunán. Kép
Nálunk a nagy korkülönbség sajnos nem tervezett volt, hanem a sors hozta így. A nagy gyerekeim apukája ugyanis hét éve meghalt autóbalesetben. Kép Utána négy évig próbáltam talpra állni, majd amikor ez sikerült és összekötöttem az életemet a mostani párommal, ő szeretett volna saját gyereket is. Merthogy neki még nem volt. Hát így. Én nagyon élvezem a babázást így nyolc év után és sokkal jobban meg is tudom élni. Tudom, hogy milyen gyorsan eltelnek az első évek és nem jönnek vissza soha többet. A nagyoknál egy kicsit mindig sürgettem az időt, hogy legyen már könnyebb velük. Most meg inkább megállítanám. Kép

Ildikó,
Milyen vállalkozása van a férjednek? Sikerült már megszoknotok az új környezetet? A nagylányod hogyan fogadta a környezetváltozást? Várja az új sulit? Sok sulit megnéztél, mielőtt döntöttél? Mik voltak a tapasztalataid?
Szerencséd van a kislányoddal. Kép Én sem panaszkodhatok Lilire, de az éjszaka átalvásától még messze vagyunk. Mondjuk csak pár perc szopi erejég ébred fel, de azt többször is. Kép

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Kajszi,
Amíg fogalmazgattam a saját hozzászólásomat, addig küldted el Te a Tiedet. Kép
Hát, természetesen nem adhatok tanácsot abban, hogy vállaljatok-e még egy gyereket vagy sem. Ezt Nektek kell eldönteni. Én mondjuk mindig akartam testvért az első gyerekemnek. De több valószínűleg nem lett volna, ha nem így alakul az életem. De most, hogy három van, azt gondolom, hogy ez nagyon csodálatos így. Kép Én is sokat haboztam, én is szeretem a munkámat, nagyon sok időmet el is veszi, anyagi biztonságot is adott, stb.. De úgy éreztem, hogy ha a párom vállalja, hogy sajátjaként neveli a két nagy gyerekemet (mert tényleg azt teszi!), akkor megérdemel egy sajátot is. Mert az volt minden vágya. De most már azt mondom, hogy mindentől függetlenül is szuper dolog a három gyerek. Kép Te mivel foglalkozol? Én egy piackutató céget vezetek.
Varga Zsuzsásról én is csak rosszakat hallottam. Azt hiszem, ő (vagy ő volt) a Mártírok útjai bölcsi dokija is. Még anno meg is tiltottam, hogy foglalkozzon a gyerekeimmel. Kép Veled min veszett össze?

Szia!

Anna
tinalila
 
 


Szia Anna.
Hát akkor sorban. Az Erdélyi u-ban lakunk. Nagyon jó volt olvasni amiket írtál magatokról. Mindig nagyon lekötött mások élete, imádok beszélgetni és ha lehet mindent megtudni másokról (amit nem sikerül azt automatikusan kitalálom, aztán tök jó mikor kiderül, hogy tényleg úgy van).Nagyon szerencsés vagy, ami persze nem csak a szerencsén múlik.Bár mindenkinél így alakulnának a dolgok.Most is dolgozol a baba mellett? Mikor viszed a bölcsibe? A tanárnénivel szerencséd van, mert minden okos hozzáértő azt mondja, fontosabb a tanárnéni, mint a suli. Csak mi van, ha kiválasztása után tanárnéni mondjuk pályát vált, vagy szülni megy? Akkor mégis fontos a suli is.

Titkárnő vagyok, vagy ügyintéző, vagy aminek hívjuk. Egy magas szintű állami vezető mellett, aki persze nem mindig volt az, 9 éve vagyok mellette. Tágabb értelemben az első munkahelyemen dolgozom, csak azon belül voltam több helyen. Néhány éve már csak a jelenlegi főnökömmel vándorolok (cégen belül). Ezért is gondolom, hogy ha elveszítem akkor nem tudom mihez kezdhetnék utána, túl összenőttünk. De azért a családom az első, ezt ő is tiszteletben tartja, segít nekem mindenben. Egyszer már megvárt (amíg Dórival voltam otthon 2 évet), most nem tudom mire számítsak, bár tud a terveimről. De imádom a lányom (és az apukáját, aki tökéletes apuka)és tudom, hogy 50%-ban Dóri miatt is kell még egy bébi. Na mindegy előbb, utóbb el fogjuk dönteni. Sürget az idő.
Igen, amikor egy hetet a Mártírok bölcsibe jártunk,Varga Zs. volt a dokinénijük. Nagyon érdekes, amit írtál, azt hittem egyedi eset vagyok. A szomszédom (egyidősek a lányaink, bár már egy éve elköltöztek)hozzá jár a mai napig úgy szereti.
Szerintem egy igazi idióta volt. Mindenbe belekötött, mindig leszúrt mindenért (amúgy is mindig attól féltem, valamit rosszul csinálok). Azt hittem csak nem vagyok neki szimpi. Búcsúzóul az utolsó találkozásunkkor kijött a lányomhoz, de beázott a távir.csengőnk és pár perc elteltével hallottam csak meg (télen), persze rohantam ki, mire kiborulva ordított, hogy már minden szomszéd őt figyelte (nem is volt otthon egyik szomszéd sem!), hogy várathattam így meg. Ennyiszer bocsánatot még senkitől sem kértem, de dühében alig vizsgálta meg Dórit, mire (még mindig hisztizve) elindult kifelé, én persze olyan ideges voltam, hogy remegett mindenem, mire visszaszólt: Maga ilyenkor szokott nekem adni valamit!!! Persze, mondtam, hát a PÉNZ. Odaadtam, megköszöntem a "kedvességét, türelmét" és soha többet nem láttam.
A Mártírok bölcsi nekem nagyon tetszett. Egy évesen akartam beadni Dórit, mert visszahívtak dolgozni. Megpróbáltuk, de első nap láttam, hogy még túl pici. Fellökték, mire majd megszakadt a szívem, azonnal riadó a főnöknek, kérek még egy évet, bölcsiből elköszöntem, és még egy évet otthonmaradtam vele. Sosem bántam meg. Imádtam őt, de annyira hiányzott a közösség, a munka, hogy önzővé tett. Örülök, hogy végül mégis így döntöttem, sokat változott az egy év alatt.

Egyszerűen képtelen vagyok rövidebb leveleket összehozni. Pedig muszály lesz.
kajszi
 
 


Sziasztok Csajok!
Fúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú! Hát van mit bepótolnomKépKép.
Úgy örülök hogy ilyen sokan lettünk!Kép
Most csak bekukkantani van időm,mert csak most jöttünk haza.Remélem lesz egy kis időm és akkor már átrághatom magam ezen a sok hozzásuólásonKép.
Noel ma 7 hónaposKép:körbesétálja a kiságyat,rodeózik a bébikomppal,ja és van 3 fogaKép.
Sziasztok:Judit
judit007
 
 


Sziasztok!

Kajszi,
Akkor tényleg magyon közel lakunk egymáshoz. Kép
Jól értettem, hogy nagyjából vissza is olvastad, amiket korábban írogattam? Csak azért kérdezem, hogy ne ismételjem magam.
Egyelőre nem igazán dolgozom, de tartom a kapcsolatot a munkahelyemmel, kb. havonta egyszer a fontosabb megbeszélésekre be is megyek. Lili egyéves korában (februártól) félállásba visszamegyek dolgozni. De bölcsibe majd csak másféléves korában megy, az egyéves kort én is nagyon korainak találom. Azt a félévet majd kihúzzuk valahogy. Én félállásban leszek, a párom tanár, így délutánonként sokszor szabad és egy nagymama is velünk él. Igaz, hogy ő az első férjem anyukája, de Lilit is nagyon szereti, rá is számíthatunk.
A nagyok is másfél és kétéves koruk között mentek bölcsibe és akkor már nem volt semmi gond ezzel. Mi is nagyon szerettük a bölcsit és a vezetőnő - amikor találkoztam vele Lilit sétáltatva - már kérdezte is, hogy mikor viszem. Így azért könnyebb menni, hogy várnak bennünket. Kép
A tanítónővel kapcsolatbn igazad van. De a mienk hál' istennek hűséges típus, már több mint 10 éve itt van a Stromfeldben.
Érdekelne, hogy ki a főnököd. Kép De gondolom, ezt ilyen nyilvános fórumon nem akarod elárulni. Majd talán magánban egyszer. Kép
Amit a Varga Zsuzsáról írtál, az szörnyű! Kép Én azt hiszem soha nem találkoztam vele, nem volt közvetlen konfliktusunk. De soha semmi használhatót nem mondott a gyerekekre a bölcsiben, így kértem, hogy inkább hagyja békén a őket, majd elviszem őket a saját orvosunkhoz. De másokat is hallottam róla panaszkodni. A fiam egyik osztálytársának is van egy kb. egyéves kistestvére. Ők nem régen költöztek a kerületbe és a Varga Zsuzsa lett a körzetijük. Sokat panaszkodott nekem rá és egy idő után le is cserélte.
Nem baj, ha hosszú hozzászólásokat írsz! Szeretek olvasni. Kép

Judit,
Üdv itthon! Mesélj, milyen volt? Sikerült pihenned? Lili pénteken lesz héthónapos. Kép Ő még csak gurul és kúszik, de egy foga már neki is van. Kép

Tünde,
Hol vagy? Megint hiányoltam a reggeli hozzászólásodat. Kép Most biztosan csodálkozol, hogy mennnyi olvasnivaló keletkezett közben. Kép

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Hű, csak kapkodom a fejemet. Így jár, aki hajnalban dolgozik, ahelyett, hogy bekukkantson a babanetreKép. Most sem leszek hosszú, mert Réka lányom már ordít, hogy hol vagyok. Ez az én formám!
Az "újak" kedvéért: 2 gyerekem van, Balázs 9, Réka 2,5 éves. Balázs a Stromfeldbe jár(bár mi nem lakunk olyan közel a sulihoz, 4 megállónyit utazunk reggelenként), most megy harmadikba. Amúgy tanár vagyok (történelem-angol-orosz, de az utóbbi években leginkább angolt tanítok), de most még a GYES végső hónapjait élem, valamint tervezzük a kistesót a 2 "nagy" melléKép.

Judit! Gratulálok Noelhez, bár nem irigyellek a későbbiek miatt! Innen kezdve nem lesz egy nyugodt perced semKép. Jól kipihentétek magatokat? Gondolom, szükségetek is volt a feltöltődéshez a sulikezdéshez!

Kajszi! Az én gyerekeim között 6,5 év van, bár 4 évnél többet nem terveztünk, de így alakult (másoddiploma, nőgyógyászati problémák). Érdekes egyébként, hogy az öcsém és köztem ugyanennyi van, és nagyon jól megvagyunk/voltunk egymással. Szerencsére a gyerekeim is hasonlóképpen jó testvérekKép. Szerintem számtalan előnnyel jár, ha ekkora a korkülönbség a 2 gyerek között, nem is mertem volna vállalni az "egyik kicsi, másik pici" felállást. Talán az is hozzájárult ehhez, hogy Balázzsal nagyon szoros kapcsolatom volt az első pillanattól kezdve, így tartottam attól, hogy magamat veszem el tőle, és ezt, amilyen érzékeny gyerek, megsínyli. Így viszont már ő sürgette a kistesót (meg most a harmadikat is). Hogy álltok a döntéssel? Ha azt várod, hogy más döntsön helyetted, én megteszem: IGEN!!!:o :o :o. (Kibicnek semmi se drága, tudodKép.)

Ildikó! Pécsnek melyik részén laktatok? Nem ismerem ugyan olyan nagyon jól az egész várost, de Pécsett születtem, a nagyszüleim a vasútállomástól nem messze, a Szabadság, illetve a Rét utcában laktak, és a Pöttyös cukrászdába jártunk az öcsémmel meg az unokatesóimmal (akik közül 2 most is Pécsett él a családjával, plusz 2 nagybátyám is). A Drenyovszky doktorhoz tartozik egy háromgyerekes ismerősöm, ő meg van elégedve vele, ennyit tudok csak róla. Azt írtad, később kitérsz arra is, miért tanulja a lányod az oroszt is. Engem érdekelneKép.

Anna! Lehet, hogy elmentünk egymás mellett? Még jóval 10 előtt odaértünk mi is. Szörnyű volt ez a tankönyvvásárlás, ráadásul az első bő félórában Rékát is kézben kellett tartani, mert épp nyűgös napja volt. Aztán Balázs összefutott pár osztálytárssal, és Réka is csatlakozott hozzájuk. Hogy álltok a takarítással? Ja! Még nem is írtam: nem fért fel a polc a lépcsőházon keresztül, így még mindig a nappaliban foglalja a helyet. Azt hiszem, könyvespolcot fogunk venniKép.Ez pedig lemegy a pincébe (egyelőre legalábbis), aztán majd amikor egyszer beépítjük a tornácot, ott el fog férni...
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Most nézem csak, megint nem tudtam féket tenni a nyelvemre (enyhe képzavar: nem, nem a nyelvemmel, az ujjaimmal pötyögök a gépenKép), és ahhoz képest, hogy rövid levelet ígértem, piszok hosszú lettem. Réka közben kapott egy pohár vizet, megitta, azóta a német házimra rajzolKép. Viszont csöndben vanKép
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék!
Mi a Vécsey lakótelepen lakunk.
A fiam novemberben lesz 3 éves.
Később még írok magunkról. csak most itt köröz dögkeselyű módjára a főnököm.

Andi
diandie
 
 


Sziasztok Csajok!

Mióta bejelentkeztem hozzátok, egészen kibővült a társaság.
Nagyon izgi (legalábbis nekem), hogy tulajdonképpen valószínűleg látásból van akit ismerek is, persze ez így is tök jó, hogy arc nélkül "megismerjük" egymást. Én a két év alatt nem nagyon tudtam a környéken ismerkedni, mert szerintem ez a hátránya a kertesházban való babanevelésnek. Mindenki el van a saját kertjében. Végül (amikor a lányom 4 hetes volt) már marhára hiányzott egy velem kb. egykorú lány társasága babástól, így a védőnőtől megtudakoltam, ki van a környékemen hasonló korú babával. Hát kicsit mesterséges volt, de miután tudtam melyik házban van ilyen, amikor arra sétáltam "véletlenül" pont kijöttek ők is és nekiestem, hogy: Jéééé, neked is ilyen kicsi babád van ... stb. Úgyhogy szinte lerohantam szegényt. Azóta is barátnők vagyunk.
Tehát csak oda akartam kilyukadni, hogy tök jó veletek dumcsizni.
Azt már látom, hogy két tábor van köztünk: akik otthonról hajnalok hajnalán, vagy már éjszakai időben írnak, és akik a főnök hátamögött napközben. Ez vagyok én is. Otthon most nincs gépünk.
Sok mindent elmeséltem otthon a páromnak is rólatok, és lehet, hogy a döntésemben (legyen vagy ne 2.bébi)segítettetek (rodeózik a bébikomppal, MÁR 3 foga van, stb-stb.). Hiányoznak ezek a dolgok.
Az iskoláról (Stromfeld) továbbra is "fülelek" a leveleitekből, mert olyan egyszerűnek tűnt, hogy mivel oda tartozunk oda menjen a lányom, hogy az már eszembe sem jutott. Semmit sem tudok róla, bár még csak 5 éves Dóri. És évvesztes is (jún.27-ei).
Visszatérve az ismerkedésre a környéken, mai napig sem ismerek szinte senkit, mert ha kimegyünk a játszótérre, mivel ő Kispesti oviba jár, egyik gyerek sem ismeri. Persze barátkozik, de ő nem vetődik a gyerekekre, mint az anyja a szomszédcsajra! Ő kicsit megfontoltabb talán, vagy valami ilyesmi.
Az a helyzet, hogy később nem leszek ám ilyen bőbeszédű, mert a főnököm megjön a szabijáról, így aztán néha dolgoznom is kell majd.
Addig is mindig nézegetem miket írtok, nagyon élvezem.
Sziasztok.
kajszi
 
 


Sziasztok!

Andi,
Ki más is üdvözölhetne körünkben, mint én. Kép Várjuk a részletesebb bemutatkozást, ha lesz egy kis időd a "keselyűtől". Kép Sokunkról sokmindent megtudhatsz, ha visszaolvasol. Nekem szerintem már a fél élettörténetem megtalálható itt. Kép De ha van kérdésed, akkor persze szívesen válaszolok.

Tünde,
A takarítással szerencsére készen vagyunk. Már azóta megint szalad a lakás, pedig egy napig minden gyünyörű volt. Tegnap még a doktor néni is észrevette, hogy festettünk, annyira ragyogott minden. Kép
Őt egyébként azért kellett kihívni, mert Lilike leesett az ágyról. Kép Persze nagyon megijedtem és azonnal telefonáltam neki. Kórházba csak akkor viszem a gyereket, ha a doktor nénink azt mondja, hogy muszáj. Szerencsére Lilinek semmi baja nem lett. Állítólag akkor van baj, ha nem sír hangosan, csak nyöszörög, ha hány, köhög vagy kiemelkedik a kutacsa. A hangos ordítás jó jel, márpedig nálunk az volt. Kép Nekem egyébként ez volt az első ilyen kalandom, a nagyokra úgy látszik, hogy sokkal jobban tudtam vigyázni. Most az volt a baj, hogy én azt hittem, hogy Heni van Lilivel, Heni pedig azt hitte, hogy én. Amikor észrevettem, hogy Heni a másik szobában van és rohantam Liliért, akkor már hallottam a puffanást. Kép Nagyon rémisztő volt. Szerencsére még a vastag hálózsák volt Lilin, így a gerince miatt nem aggódtam, csak a feje miatt. Ez egyébként tipikusan olyan dolog volt, ami nem történik meg, ha csak egyedül vagyok itthon a babával. Kép
Könyvespolc: Hát, igen, Murphy törvénye. Kép Kép Kép

Kajszi,
A Stromfelddel kapcsolatban tipikusan igaz az, hogy a tanítónő nagyon fontos. Vannak szuperek, amilyen a fiamé és vannak olyanok, akiknek semmiképpen nem szabad kitenni egy gyereket, ilyen (csak volt, hál' istennek) a lányomé. Ha aktuális lesz a dolog Nálatok és kiderül, hogy kik lesznek a tanítónők, akkor érdemes dönteni szerintem. Egyébként több a jó tanítónő, mint a rossz, de az a kevés rossz viszont nagyon az. Kép

Lányok,
Szerintem lassan a mi topikunk pörög leginkább a lakóhely szerintiek közül. Kép Kép Kép Pedig amikor májusban regisztráltam, akkor teljesen halott volt. De sikeresen feltámasztottuk! Kép

Ja, lehet, hogy ma veszünk egy szkenner+nyomtatót. A Tesco-ban hírdetik kb. 20.000 Ft-ért. És Sulinetre is lehet venni. És akkor végre sokkal több fényképpel tudlak megörvendeztetni Benneteket. Kép És egy kicsit frissebbekkel is, mint az amelyik a profilomban van. Mert ott Lilike még csak kéthetes, azóta már nagyon sokat "komolyodott". Kép

Tünde,
Ez Nektek is érdekes lehet.

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Kedves Anna!
A férjemnek a Helsinki úton van egy radiátor galériája.Foglalkozunk törülközőszárítós radiátorokkal és simával is.Most épp a könyvtárban ülök és gépezek,kint szakad az eső,Alexa az ölemben,keze mindenhol.Hát nem egyszerű!De a könyvtár közelebb van mint az irodánk.Bár a férjem megígérte,hogy otthonra is rak internetet.A környezetemmel nincsen gond,nem lakunk rossz helyen csak nem ismerek senkit!Ez rossz érzés!A suli keresés egy rémálom volt!Már tavaly ősszel elkezdtem és végig jártam a környéken mindet.A legjobban még a Mártírok útjai tetszett volna,ha lett volna angol.(Nem a Tescohoz közeli!)Így maradt a Vörösmarty.Valaki tud róla valamit?
A Viki egyenlőre még nem reagál sehogy,majd amikor elkezdődik a suli.Biztos egy darabig egyedül fogja érezni magát.Majd segítek neki!
Tegnap felhívott telefonon a védőnő.Nagyon szimpatikus volt a hangja,Nagy Évának hívják.Ő ajánlotta a saját orvosát Acerbáni Erzsébetet.(Lehet,hogy nem jól írtam.)

Kedves Tünde!
Mi a Szülészeti klinika fölött a Donátusban laktunk egy családi házban.De van egy lakásunk a Szabadság utcában.A pöttyös cukrászdát most nem régen újították fel.Hétvégén megyek haza mert a barátnőimmel el akarunk menni kicsit szórakozni.
A férjem ukrán így egy nyelv eleve adva volt.Viki amikor elsőbe ment egyszere tanult meg írni,olvasni magyarul és oroszul.A férjem hiába beszél vele, a nyelvtant és az irodalmi részt tanulni kell.Szerencsére van egy nagyon kedves magántanárnőnk aki nagyon sokat foglalkozik a lányommal.Ő is nálunk fog dolgozni szeptembertől így nyertünk még egy jó munkaerőt.
Bocsika, most befejezem, a lányom vinnyog,menni kell.
Holnap folytatom!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok,
egyszerűen képtelen vagyok visszaolvasni a legutóbbi bejelentkezésem ótaKép Tényleg van itt forgalom, ez jó! Remélem, amikor elkezdi a nagyfiam az ovit (6-án), akkor helyrebillen a családi élet is, és tudok majd jönni közétek gyakrabban. Most viszont még mindig van egy hét Balatonunk hétfőtől, szóval még tart a nyár nálunkKép

De egy pár kérdésre válaszolok, amiket jó régen írtatok nekem:

Valamelyikőtök kérdezett a kórházról: számomra teljesen megfelelt, pedig "igényesnek" tartom magam, de a földön járok, így az elvárásaim reálisak, szerintemKép Nagyon sok anyuka írt negatívumot a dél-pestiről, de nekem semmi bajom nem volt. Az orvosom szuper, a választott szülésznőm is, a "személyzettel" meg voltam elégedve, a kajától nem vártam többet, erre voltam felkészülve.
Itt van pl. a Szent Imre kórház, gyönyörű épületnek láttam, amikor látogatóban voltam egy babánál, már állapotosan - aztán most hallottam, hogy nem is olyan csúcsszuper. Itt nekünk külön zuhanyunk és wc-nk volt szobánként, és szerintem tiszta volt!

Anna,
Mészáros doktornőt nagyon jól ismerem, de nem nála szültem, hanem Járányi doktornőnél. Anyu az Uzsokiban dolgozik. Váltásra a távolság miatt került sor.
Tolnay doktor nagyon jó ember szerintem, mindenkinek csak ajánlani tudom.

Hazatértek már a vízi túráról a férfiak? Evezős hajókkal mentek vagy kajak-kenu? A férjem evezős szakedző, csak ezért kíváncsiskodomKép

Tünde,
annyi mindent szeretnék tőled kérdezni hiper-ügyben!
Legelőször is a fejlesztő pedagógusról. Ő pszichológus is? Merre tatlálható? MINDENKÉPPEN szükségem van egy jó emberre...Dani egyre szófogadatlanabb, egyre nehezebben bírok vele, főleg, amióta Dorka megszületett, és kicsit fáradt vagyok...Pedig annyira édes kölyök, akkora szíve-lelke van. És látom, mennyire kiborítja őt is a sok veszekedésKép Annyira akar néha megfelelni, de ez nála ugye "genetikailag lehetetlen"...Állandó lelkifurdalásom van miatta, szeretnék neki segíteni.
László Zsuzsa: néha elő akarom kapni a telefonszámát, hogy máris menjek hozzá...De lehet, hogy van nála jobb szakember is, csak őt úgy "felkapták". Bocs, ha már kérdeztem, de már nem vagyok képben: ti szedtek gyógyszert?
És ha írnál egy-két mondatot a fejlesztésről is, megköszönném.

Most ennyit tudtam írni, szeretnék majd aktívabb tag lenni szeptembertőlKép

Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok Lányok,

Ma már csak egy rövid bekukkantásra van időm/erőm. Viszont szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy topikot:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/103992.html?1093550707

Én is segítek a szervezésben, ha van kérdésetek szívesen válaszolok. És olyan jó lenne, ha el tudnátok jönni és/vagy tudnátok másokat is hívni. Kép Kép Kép

Sziasztok!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Látom, most már nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy kihagyok 1-1 napot, nem győzném visszaolvasni, amit írtatok!
Kép

Andi! Várjuk az újabb jelentkezésedet, írj magatokról!

Kajszi! Amit leírtál a kertes házban élő gyerekeket érintő hátrányokról, teljesen igaz! Annak idején, amikor még csak Balázs volt meg, én is szembesültem ezzel, csak én nem találtam a környéken barátnőt, na meg Balázsnak társaságot. Szerencsére azonban ő nagyon könnyen teremt kapcsolatot, így az oviban rengeteg barátja lett, akik a környéken laknak. Rékának pedig itt vannak Balázs volt ovis társainak kistesói, na meg a rokonság és a baráti kör is belehúzott azóta baba-ügybenKép. A másodiknak egyébként amúgy is könnyebb, mivel itt van neki házon belül a társaság (tudod, miért írom eztKép)!

Anna! El tudom képzelni, hogy megijedhettél! Hát igen, ez tipikus esete a sok bába közt elvész a gyerek szituációnak! Lehet, hogy írtam már, de az egyik kedvenc Murphy idézetem jut eszembe: ha az első gyereknek leesik a cumija, megfürdeted, a gyereket, fertőtleníted a cumit. A másodiknál lenyalod a cumit, és visszateszed a szájába. A harmadiknál a kutyát küldöd utána... Szerintem így van ez valahogyKép, Rékát én is sokkal lazábban kezelem, mint Balázst ennyi idősen.
Ez a szkenner+ nyomtató nagyon jól hangzik, de lehet, hogy várunk még vele, és előbb összespórolunk egy kis pénzt egy lézernyomtatóra(gondolom, ez tintasugaras). Ha megyünk a héten Tescóba, azért megnézzük. Sajnos az öcsém most rengeteget dolgozik, egyszerűen nincs ideje, hogy CD-re írja, vagy legalább átküldje a nyári képeket, amit digitális kamerával csinált.Kép Pedig az én profilomban levő képhez képest a tied egészen naprakész!

Ildikó! Irigylem Vikit, hogy alapból 2 nyelvvel indul az életnekKép. Biztos sokkal könnyebben fog menni neki a 3. vagy a 4. is. Balázst én is tanítgatom itthon angolul, de hát az nem ugyanaz, mint egy anyanyelvű szülő. A férjed a mai napig csak oroszul beszél vele? Vagy "csak" tanítja, vmiféle foglalkozások keretében?

Anitabori! Én kérdeztelek a Dél-pestiről, mert valószínű, hogy ott fogok majd szülni (jó, előbb még nem ártana teherbe esnemKép). Épp tegnap voltam orvosnál, egy ismerősöm ajánlotta. Dr Fekete Károlynak hívják, az első benyomás alapján szimpatikus volt. Ami külön tetszett, hogy nem hormonkészítményt írt fel (magas a prolaktinszintem), amitől rosszul voltam, amikor régebben szedtem, hanem egy homeopátiás készítményt, amit már egy hónapja magamtól is szedek.
Amit Daniról leírtál, tökéletesen illik Balázsra! Neki is "lelke van", rettenetesen érzékeny, csak ezt az iskola valahogy nem mindig veszi észreKép. A fejlesztő pedagógusunk is László Zsuzsánál van, Balázs imádja. Tulajdonképpen 45 percig játszanak, Balázs legalábbis azt hisziKép, és mindig meg lehet vele beszélni, hogy mit csináltak, és itthon milyen gyakorlatokat lenne érdemes végezni. Balázsnak sajnos a figyelem koncentrációjával is akadnak bajok, ő az a tipikus szórakozott professzor típus. Ez keseríti meg legjobban az életünket az állandó pörgése mellett. ("Menj fel, és hozd le apa melegítőjét, a vasalódeszkán van." Balázs feltrappol: "Mit hozzak le?" "És hol van?")Most úgy látjuk, rengeteget komolyodott-higgadt tavaly ilyenkor óta.
Gyógyszert nem szed, bár László Zsuzsa említette, hogy ő kamaszkorban elképzelhetőnek tartja, hogy kell majd. Ebben nem egyezik a véleményünk: én semmiképpen nem akarok Ritalint, vagy más egyebet adni neki. Tanítottam olyan gyereket, aki szedett Ritalint, és nem láttam rajta pozitív változást, viszont nem szeretném kitenni a fiamat ilyen erős gyógyszer mellékhatásainak.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Anna!
Erről a babakocsis megmozdulásról már olvastam korábban az egyik topikban, de akkor még csak terv volt. Nem tudom, el tudok-e menni, általában délután dolgozom többetKép, de szólok minden babakocsis-kisbabás ismerősömnek.
A legszívbemarkolóbb babakocsis élményem egyébként az volt, amikor a sok ereje teljében levő hapsi helyett, akik szintén karnyújtásnyira álltak tőlünk, egy 10éves forma kislány kérdezte meg, hogy segíthet-e leszállni a 99-es buszról. Tudom, ez a demonstráció nem (elsősorban) erről szól, de szerintem elsőként az emberek mentalitását kellene megváltoztatni.(Na, én se vagyok idealistaKép)
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Na sziasztok!

Már megint itt vagyok. Látom vannak akik hajnalban még, vagy már nem tudnak aludni! Ez mindig érdekelt volna - mióta beszélgetek veletek - hogy a hajnalosok és az éjszakások már, vagy még vannak ébren?

Anna!
Olvastam amikor írtad, hogy szegény Lilike leesett az ágyról, és eszembe jutott, hogy éppen kb. ennyi idős volt Dóri, mikor ugyan így leesett. A mai napig sem értem, hogy csinálta, de sikerült. Akkor még nem fordult meg - legalábbis nem tudtunk róla - úgyhogy tök fura volt az egész, de megtörtént. Azt sem tudtam hirtelen hova fussak vele. Én is hívtam rögtön az orvost. Én ilyen pánikesetekben (5 év alatt rengeteg volt!!!) mindig a Heim Pál ügyeletét hívtam. Utáltam, hogy a dokinénink (akkor még ugye Varga Zs.) éppen akkor sosem rendelt. Így aztán állandó vendégek lettünk a Heim Pálban. Velünk minden éjszaka és hétvégén történt. A férjemnek szoktam mondogatni, hogy Dórinál már mindent megtanultam, már (a másodiknál ugyebár!) mindig tudnám hová kell vinnem, már tök édi dokinénik is van stb.

Nekem semmi bajon nem volt a Heim Pállal, kivéve az elkerülhetetlen mandulaműtétet. Az első vizsgálatnál nagyon csalódtam a kórház hozzáállásában, így aztán akkor választottam az új háziorvosát Dórinak, ő pedig rögtön küldött minket a Bethesdába. Minden jól alakult abban a kórházban. Ilyesmiért később is oda jártunk (fülgyulladás és esetei), persze már régen voltunk utoljára.

Tündi
Ami a barátságokat illeti a gyerekeknél, sajnos a családban egyetlen (hát nem borzasztó?!) egy 8 éves kislány van (jó, mondjuk mindkettőnk családja extrán kicsi - egy-egy tesóval), ők viszont ketten nagyon jóban vannak. A sógoromékról van szó, igaz most született náluk egy kicsi, de még csak 2 hónapos, ő még nem pálya ennek a két "nagylánynak". Ezért kell nálunk is még egy, aki majd neki lehet barátja. Na, ezt jól kitaláltam mi?

Lenne egy fontos kérdésem. A II. sz. Női Klinikáról szeretnék tudni, ha van bármi információtok, de leginkább dr. Rustyok Mihályról (remélem jól tudom a nevét). Hihetetlen, de sehol sem találtam róla semmit. Én teljesen kiábrándultam a dokimból, akihez tizenX éve jártam. Őt ajánlották, nála szeretnék szülni, persze előbb nekünk is össze kell hozni. Állítólag tökéletes a doktor úr!

Ildi!
Képzeld hétvégén mi is Pécsen leszünk, aholyan családos házibuliba vagyunk hivatalosak. Mi már csak ilyenekbe járunk. Lehet, hogy néha egyedül is el kéne mennünk, de eddig még nem kívánkoztunk ilyesmire. Szeretjük, hogy Dóri is velünk van.

És még valami. Tegnap már szó szerint halálra untam magam (a munkahelyemen) de a telefonok miatt sajna muszály volt itt ülnöm, szóval volt időm visszaolvasgatni az archiv szövegek között. Valahol olvastam, hogy valakinek a kislánya valamilyen alapítványi-művészeti (vagy valami ilyesmire emlékszem) iskolába jár. Már nem találom, hogy hol láttam, lehet hogy félreértettem, de ha tényleg van ilyen közöttünk, írnál nekem kicsit erről??? Érdekelne alapítványi iskola is, nem annyira a művészetin van a hangsúly (ha csak a lányom ki nem lóg teljesen a családból valamilyen művészeti hajlammal!).

Sziasztok, most mennem kell. Ja nem, még valami van egy újoncunk is (mondom ezt én 3 nap után), Andi. Mióta dolgozol? És mit? Konkrét dolgot persze nem kérdezek, én sem írtam meg ilyesmit. Végülis nem tudhatom ugyebár ki mindenki olvassa,hátha a szomszéd irodában is kisgyerekes Erzsébeti ül, milyen vicces lenne! Vagy inkább kellemetlen.
Úgyhogy csak nagy vonalakban, de érdekelne ki mivel foglalkozik.

Most már tényleg sziasztok.
kajszi
 
 


Sziasztok!

Keselyű főnök elhúzott, most van egy kis időm.
Szóval mi az Orsolya utcában lakunk, a fiam, a párom és én.Van valaki a környékről? Lassan 2 éve költöztünk ide, az én nagy bánatomra, mert addig a Wekerlén laktunk és én nagyon imádcsak, ott horror lakás árak vannak. A fiamat Áronnak hívják és novemberben lesz 3 éves. Én egy kft-nél dolgozom, mint titkárnő, pénzügyes, pénztáros...
Röviden most ennyit. Nekilátok és visszaolvasok, hogy tájékozodjak rólatok!
Ha már nem "találkoznánk" akkor mindenkinek jó hétvégét!

Üdv
Andi
diandie
 
 


Kedves Tünde!
Végre csend és nyugalom.Pécsen vagyok.A lányaim anyukámmal, én meg egy kávézóban, egy gép és egy kávé társaságában.A férjem a Vikivel csak oroszul beszél, sőt Alexával is.Nagy szerencsénk van mert anyósomék vettek a Fekete-tengeren egy nyaralót, hogy ott jöjjön össze a család.Egy szélességi körön van a Francia riviérával, így a klíma tökéletes.No,szóval a lányom 6éves kora óta egyedül röpköd és az egész nyarat a tengeren tölti.Ez a legjobb nyelvlecke.

Kedves Kajszi!
Tegnap nem tudtam kitérni az egy éves különélésre, most pótolom.Az egyik legkellemesebb évem volt.Nem tudtunk veszekedni,hisz nem volt mikor.Minket sokkal közelebb vitt egymáshoz ez a különélés.Sőt még a szülésnél is bent volt a férjem,pedig azt mondta kihagyja.Egyik legszebb élményként tartja számon.

Mindenki!
Kérhetnék egy kis áttekintést arról, hogy kinek mi a rendes neve azonosítóval együtt.Kinek mekkora a gyereke és merre felé lakik.Nem igazán tudok beazonosítani mindenkit és jó lenne ha képbe kerülnék.
Lakik valaki az Interspar környékén?Néha jól esne beszélgetni is valakivel és nem szeretnék 2évet várni rá.
Sziasztok:
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!

Anitabori,
Jó, hogy újra előkerültél. Kép Látásból én is ismertem a Járányi doktornőt is, a kórházból és a magánrendelőből is. Ő ott van még az Uzsokiban? Anyukád mit csinál ott?
A fiúk már régen hazaértek, a fiamnak azóta volt jónéhány más programja is. Kenukkal mentek. Ez a csapat minden évben megy, ők tavaly csatlakoztak először, de úgy tűnik, hogy most már mindig fognak, mert nagyon tetszik nekik. Talán majd egyszer én is csatlakozom. De én tavaly nyáron már babát vártam, most pedig javában babázom. Egyébként mi nem vagyunk nagy evezős szakértők, én meg aztán végképp nem. De vannak nagyon tapasztaltak is a csapatban. A Te férjed hol dolgozik?
Jó Nektek, hogy Ti még most is nyaraltok. Kép

Tünde,
Megvettük a nyomtatót! Persze tintasugaras, de amire nekünk kell, arra ez is jó. Igaziból csak azért kell, mert mostanában nem járok be a munkahelyemre, így se szkennelni, se nyomtatni nem tudtam. Még nem nagyon próbálgattuk, csak a párom egy kicsit. Ma egésznap készültünk a nagynéném holnapi szülinapi bulijára. Meg még őt is fel kellett hozni Kecskemétről. De jövő héten igyekszem friss fotókkal szolgálni. Kép
Hát, igen a Murphy-idézetet én is ismerem. Kép Van is benne igazság, de azért az ilyen balesetekből a harmadik gyereknél se szeretnék rendszert csinálni. Kép
Az nagyon klaszz lenne, ha reklámoznád a babakocsis demót! Kép (Ha meg el is jönnél, az még klasszabb. Kép)

Andi,
Én nem tudom, hogy pontosan melyik az Orsolya utca, de a Vécsey-hez viszonylag közel lakunk. Oda szoktuk hordani a szelektíven gyűjtött hulladékot. Kép Gyalog is ott vagyunk 20 perc alatt.
Áron melyik oviba jár?

Kajszi,
Úgy látszik a Heim Pálban a Fül-orr-gége az egyik legkevésbé humánus osztály. Egy másik lány is panaszkodott már rá ebben a topikban. Ti most már mindig a Bethesdába mentek (ha muszáj)? Szakrendelésre is?
Az alapítványi-művészeti iskoláról Judit írt, aki mostanában nyaralni volt és szerintem próbálja utolérni magát a visszaolvasással. Kép De az nem általános iskola, hanem az alapsuli mellett délutánonként kimondottan művészeti képzést ad.
Kérdezted, hogy ki mivel foglalkozik: én egy piackutató céget vezetek, amikor nem itthon babázok. Kép De azért most is tartom a kapcsolatot a munkahelyemmel. És februártól (ha Lili egyéves lesz) félállásban megyek vissza. (Ez azért lehetséges - mármint a félállás -, mert nem egyedül vezetem a céget.)

Ildikó,
A kért infók általában benne vannak az illető profiljában. Az enyémben legalábbis mindenképpen. Kép

Lehet, hogy holnap nem jövök, mert nagy családi bulit rendezek. De lehet, hogy este "pihenésképpen" benézek. Kép

Addig is jó hétvégét Nektek!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!
Kajszi! Én a hajnali írogatók közé tartozom, és "már" vagyok ébren. Lehet, hogy nem vagyok normális, de szeretek korán kelni (fél 5-kor), mert ilyenkor van pár órám, ami csak az enyém. Amikor másoddiplomáztam, ilyenkor tanultam (az ovis Balázs mellett nem tudtam máskor), most pedig vagy dolgozom (fordítok, készülök az óráimra), németet tanulok, vagy itt lógokKép.
Jól értem, apát még győzködni kell tesó-ügyben? Az én férjem is bizonytalan volt, na nem a második, hanem a harmadik gyerek vállalása kérdésében, de én nyertemKép. Most már csak Természet Anyánkon múlik a dologKép.

Andi! Én sem tudom, merre van az Orsolya utca. Mi a Báthoryban lakunk, a Mártírok és a Kossuth Lajos u. kereszteződésének környékén, egy családi házban. Áron jár oviba vagy bölcsibe? Vagy nagymama vigyáz rá, amíg dolgozol?

Ildikó! Igazán szerencsés a kislányod! Sőt, a kislányAID! Gondolom, pár év múlva Alexának is meglesz ez a nyaralási-nyelvtanulási lehetősége. Jövő nyáron már együtt mentek a tengerhez? Vagy nem szoktatok közösen is ott nyaralni?
Ha rákattintasz a nevekre a levelek szélén, megtalálod a részleteket rólunk.

Anna! Megemlítettem a férjemnek a nyomtató-szekennert, amit vettetek, de tudtam előre a választKép. Neki mindig IGÉNYEI vannak, ha műszaki cikket veszünk, így, csupa nagybetűvel. Inkább vár fél évet, jól körülnéz mindenhol, nagy nehezen megvesszük vmelyiket, aztán 2 hét múlva talál egy még jobbat, és dühös magára, hogy elkapkodta a vásárlástKép. Na nem a csúcstechnológiát keressük, annyira nem állunk jólKép, de a középkategóriában a legelőnyösebb ajánlatot. Nyomtatóm szerencsére van, de mióta megvettük az új gépet, a nyomtató megkergült, minden soron 3-szor megy át, rém lassú! Így jár az, akinek túl jó a gépeKép. Még jó, hogy a férjem munkahelyén van egy lézernyomtató, ha előre tudom, mi kell, elviszi lemezen és kinyomja fél perc alatt bent.
Réka is esett egy jókorát még mielőtt lementünk volna Fonyódra, kék-zöld lett az egész oldala (padról pottyant le, és a karfa tompította az esést). A sógornőmnek pedig a combja volt lila, nekiment valaminek. Poénkodtunk is a strandon: most kellene az öcsémnek kézen fognia a feleségét meg a lányomat, le nem mosná magáról, hogy veri a családotKép!
Jó szórakozást a bulihoz, remélem, lesz olyan jó, mint az 5 évvel ezelőtti! Boldog szülinapot a nagynénédnek!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Kedves Tünde!
Nem tudtam, hogy így lehet beazonosítani titeket,hogy a lapszélén megnézem.Most már tudom.
Majd én is megpróbálok ilyent csinálni.A Vikit elhoztam moziba, Alexa anyuval van.Megváltás ez,hogy van az anyukám.A legnagyobb baj csak az,hogy nem akarnak Pestre költözni.Igy nem sok segítségem van.Magamra vagyok utalva!Bár a férjem megígérte,hogy legalább a Vikit leveszi a vállamról és ő fogja iskolába vinni,hozni.No meg persze a különórák.Orosz,úszás és még táncolni is akar a lányom.
2 évvel ezelőtt voltunk együtt a Fekete-tengeren 5 hétig.Tengerből akkor egy darabig elég volt.Tavaly már nem tudtunk menni mert a férjem inditotta a vállalkozását, idén meg Alexa miatt.De jövőre megyünk az biztos.

Ahogy én is olvasgatok visszafelé úgy látom,hogy elég sokan dolgoznak közületek.Remélem nekem már csak pár órába kell majd vissza mennem.Fontosabbnak tartom,hogy a Vikin rajta tartsam a szemem mert félek,hogy elkanászosodik.Ezt a kiskamasz kort nem nagyon tartom szerencsésnek, és majd még mi jön!?

Anitabori!
Neked mikor született a kislányod és milyen baba?
Szopik vagy tápszeres meg úgy általában érdekelne mindenféle.Az én kislányom Alexa 2004.04.11-én született.De úgy nő mint a gomba.

Nem tudom mikor jutok legközelebb géphez mert jövő héten beindul az isi, így elleszünk havazva.

Próbálok azért jelentkezni mert ha sokat kihagyok megint elvesztem a fonalat.

Kellemes hétvégét!
Ildikó
morozildi
 
 


Szia Ildikó!
Nekem is ugyanaz a gondom a kiskamasz korral, mint neked: hogy ez után jön még csak a nehezeKép! Szerencsére Balázs nagyon őszinte velem, nincs titka előttem, és apjával is bizalmas, jó viszonyban vannak. Félek azonban attól az időtől, amikor ez majd megváltozik, mert így biztos nem marad (nem is lenne talán egészséges). Na mindegy, Rékababa ad majd akkor (is)elég munkát, gondolomKép, és majd azzal leszek elfoglalva (na meg a harmadikkal, ha addigra meglesz). Egyébként én is nagyrészt a gyerekek miatt döntöttem úgy, hogy nem megyek vissza iskolába tanítani, ha nem muszáj.
A szüleid Pécsett laknak? Milyen gyakran jön anyukád segíteni? Sajnos az én szüleim is messze vannak Kép(Fonyódon), de amikor feljönnek, vagy csak anyukám itt van nálunk, aranyéletem van! Egyébként reggelenként nálunk is apa viszi Balázst suliba, viszont érte menni már nekem kell, mert mindig hazahozzuk tanítás után. Viki napközis lesz? Alexa nyugodt baba? Ő szopizik még?

Anna! Jól sikerült a buli? Vagy úgy elfáradtál a nagy szervezésben, hogy már nem is írsz ma?Kép

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok,

Ildikó,
Dóra június 22-én született, és kizárólag anyatejes bébi.
Semmi "gondunk" nincs vele, 3-4 hete majdnem átalussza az éjszakákat: általában 22-től 5-6-ig. Nappal is szépen akszik, nem hasfájós, és jól tűri a mozgalmas családi életünket:
Alexa milyen baba?

Tünde,
köszönöm a hiperes írásodat.
El kell hát menjek László doktornőhöz...A Damjanich utcában van a fejlesztés is? Mennyibe kerül, ezt nem ciki megkérdeznem, ugye? A doktornő 5e volt régen. MIlyen gyakran mentek? És csak egy példát leírnál, hogy mit csinálnak ott, és egyet arra, mit javasol otthonra?Kép

Járányi doktornő még az Uzsokiban van.
Anyukám a kórház pénzügyeit igazgatja, persze, nem a legfelsőbb szintenKép

Kajszi,
tisztességes nevem Anita, Dani fiam 6 éves, Dorka 10 hetes. A Wesselényi-Vágóhíd sarkán lakunk, a lakótelepen.

Most nincs időm többre, csomagolnom kelleneKép

Csucsuka,
befejeztétek már a nyaralást? Voltunk a héten Zerkónál, ő mondta, hogy naposabb helyen vagytokKép
IGEN, rám dudáltál akkor! Még törtem is a fejem, kit nem ismertem fel?!

Puszi
Anitabori
drbusborbala
Budapest, XX.
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól sikerült a buli! Kép Huszonketten voltunk. Huszonnégyen lettünk volna, ketten sajnos lebetegedtek (szerencsére csak enyhébben). Kerti partit tartottunk, a párom sütögetett húsokat (amiket én előtte jól bepácoltam) és kolbászokat, valamint krumplit héjában. Hozzá sáláták, a krumplihoz túrókrém, nagyon finom volt minden. Nem azért, mert én csináltam, mindenki ezt mondta. Kép
Evés után egy vetélkedőt rendeztünk. A lányom (persze Heni, a nagy Kép) szervezte meg az egészet, ő volt a játékvezető is. Nagyon ügyes volt és nagyon jó hangulatot teremtett. Bár eredetileg azt gondoltam, hogy én leszek a játékvezető, hogy ő is tudjon játszani, de nem akart.

Tünde,
Ez is összefügg azzal, amiről a kiskamaszos topikban beszélgettünk. Én egyébkét nagyon szeretek játszani, úgyhogy mindenkinek jó volt így. De olyan furcsa nekem ez továbbra is. Hogy soha semmilyen csapathoz nem akar tartozni, még egy rövid ideig sem.

Visszatérve a bulira:
A nyertes csapatnak az volt a jutalma, hogy eldönthette, hogy a "Happy Birthday-t" vagy a az "Ez a nap más mint a többit"-t énekli-e el a nagynénémnek. A vesztesnek meg azt kellett, ami maradt. Kép Ekkor hoztuk be a tortát 80 db gyertyával. A nagynéném persze nagyon meghatódott. Énekkel köszöntöttük és ekkor adtuk át az ajándékokat is, majd pezsgővel koccintottunk. Utána már szabad program, beszélgetés következett, egészen estig. Másnap mindenki hívott, hogy milyen szuperül érezték magukat. Kép

De azért a szervezés eléggé kifárasztott bennünket (este a páromnak még le is kellett vinnie Kati nénit Kecskemétre, mert vasárnap a volt kollégái mentek köszönteni), így tegnap pihentünk. Kihasználtuk a szép időt és elmentünk strandolni. Van Dunaharaszti mellett egy bányatóból kialakított szuper strand, sőt most már inkább vízi park, sok csúszdával. (Azok folyamatosan épültek ki, amikor sok éve elkezdtünk járni, még nem voltak.) Mivel Erzsébetről nagyon gyorsan oda lehet érni kocsival, lehet, hogy érdekel Benneteket. Ha így van, szívesen írok még róla, bár sajnos ez most már csak jövőre lesz aktuális Kép Egyébként Rukkel-tónak hívják és azt hiszem, hogy a neten is van róla infó.

Tünde,
Én a mosógép történet óta kimondottan azt gondolom, hogy az a jó, ha egy műszaki cikk minél olcsóbb. Előbb-utóbb úgyis tönkremegy. Kép Inkább előbb, mint utóbb. Pedig általában igényes vagyok és szívesen fizetek többet a minőségért. Hat éve direkt ezért a legdrágább mosógépet vettem meg. Kép Na, ebből tanulva most a (majdnem) legolcsóbbat. És nagyon meg vagyok elégedve vele, sokkal szebben mos, minta régi. De gondolom, ennek az is oka, hogy azóta sokat fejlődött a technológia.
Én egyelőre nem is akartam se nyomtatót, se szkennert, de amikor a párom mondta, hogy lehetne venni ilyen olcsón (a sulinettel együtt mindössze 10.000 Ft-ért), akkor azt mondtam, hogy persze ennyit mindenképpen megér. Egyébként ha sokat akartok nyomtatni, akkor Nektek nem is lenne jó, mert 10.000 Ft egy festékkazetta bele (kettő egyébként volt a dobozban, tehát a gép kvázi ingyen volt Kép). De mi csak szkennelni és néha kevés oldalt nyomtatni akarunk. Sokat én csak a munkám kapcsán nyomtatok, azt meg persze bent csinálom a munkahelyem.
Ott egyébként természetesen muszáj mindenből jót és nagyteljesítményűt venni, fáj is a szívünk, amikor néhány év alatt elavulnak a méregdrága készülékek.

Ildikó,
A kiskamaszkor valóban nem könnyű, de hát mi is voltunk ilyenek. Kép Én abban hiszek, hogy a bizalom és a személyes példamutatás az egyetlen, ami át tud segíteni ezeken az éveken. Persze a gyakorlatban ez nálam sem ilyen egyszerű, nem véletlenül levelezgetek a kiskamaszos topikban is. Kép Vagy legalábbis próbálnék levelezgetni, de nem túl nagy ott a forgalom.
Én szeretem a munkámat, bár abból a taposómalomból, amiben Lili születéséig benne voltam, én is szeretnék kijönni. Most nagyon élvezem az itthon létet, de több évig nem tudnám csinálni. Ha sikerül hosszabb távon félállásban dolgoznom, az lenne számomra az ideális megoldás.
Ezen kívül egyre inkább érzem úgy, hogy valamit azért is tennem kellene, hogy jobb legyen a világ. Ezért csatlakoztam a korábban már említett, itt a Babanet-en kialakult civil kezdeményezéshez.
Lehet, hogy ez ciki, de engem a gyereknevelés önmagában nem elégítene ki. Bár szerintem – ahogy az előbb már írtam – az egész életem gyereknevelés a példamutatáson keresztül. Annyiból persze nekem könnyebb, hogy a páromra és az egyik nagymamára bármikor számíthatok.

Anitabori,
Ti még csak most utaztok el? Azt hittem már megjöttetek. Akkor jó pihenést Nektek! Hova menetek? Lehet, hogy ezt már tudnom kellene, de már nem nagyon tudom fejben tartani a topik összes hozzászólását. Kép
Anyukádnak nem lehet könnyű dolga! Egy kórház pénzügyei az egyik legnehezebb téma Magyarországon.

Judit,
Innen kerültél a demonstrációs topikba vagy magadtól találtál oda? De mindegy is (csak szeretném azt gondolni, hogy nem volt felesleges ide is feltennem a linket Kép), az a lényeg, hogy jöttök! Ez szuper és legalább megismerkedünk személyesen is. Kép

Tünde,
Mióta tanulsz németül? Magadtól vagy tanártól? És milyen szinten állsz? Én is beszélek valamennyire angolul is és németül is. Az előbbi mondjuk alapkövetelmény a munkámban, az utóbbi már inkább kedvtelés. Bár német tulajdonú cégnél dolgozom, de ott is angol az „office language”.

Azt még nem is írtam, hogy a Radnótiban is ingyen kaptuk Heninek a tankönyveket a három gyerekre tekintettel! Én azt hittem, hogy ez csak alsóban van így. Mondtuk is, hogy Lilike milyen sokat spórolt nekünk. Kép Egyébként 12.000 Ft lett volna.

Lányok,
A héten nem tudom, hogy fogok tudni jönni. Ebben a két napban még egy csomót kell készülnünk a sulira. Kedden még a lányomat (Henit) is le kell vinnem Kecskemétre szemészhez. (Ebbe most már nem megyek bele részletesen, de ha valakit érdekel, majd írok még róla). És van egy határidős munkám is a hétre.

De azért próbálok majd írogatni Nektek. Csak az a baj, hogy sose tudok rövid lenni. Mint ahogy most sem. Ha egyszer belelendülök... Kép

Sziasztok! Szép hetet! A suliba indulóknak szép élményeket az új tanévben!

Anna
tinalila
 
 


Kismamák figyelem!!!

A gyesről, gyedről a munka világába visszatérőket nem szívesen alkalmazzák a munkáltatók, mert arra hivatkoznak, hogy kevés a munkatapasztalatuk, korábbi tudásuk elavult, illetőleg a kisgyerekek miatt arra lehet számítani, hogy a betegségek miatt gyakrabban fognak a munkahelytől távol maradni. Ez a réteg a munkaerőpiacon hátrányos helyzetbe kerül. A megyei (fővárosi) munkaügyi központok a probléma megoldása érdekében munkaerő-piaci képzéseket és munkaerő-piaci programokat indítanak.
Ősztől induló tanfolyamok pl:
irodavezető, virágkötő, ingatlanközvetítő,
személyügyi ügyintéző (új)!!!
Akár néhány hónap alatt OKJ-s bizonyítványt szerezhettek!!!

Javasolom, hogy keressétek meg a lakóhelyük szerinti munkaügyi központ kirendeltségét, mert nagyon megéri és a tanfolyamokat nem indítják el, ha nincs meg a létszám!!!
viragferi
 
 


Sziasztok!
Kipróbáltuk a szkennert. Az eredmény a fotóalbumban látható "Tinalila családja" címen. Kép

Jó éjt!

Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Anitabori! László Zsuzsa már nem a Damjanich, hanem a Bajza utcában rendel, de lényegében ugyanaz a környék. Az árak kicsit felmentek azóta, hogy elkezdtünk járni: László Zs. most 6000-ért tart 45-50 percet, a jeflesztő pedagógus 2500-ért. Legalábbis az elmúlt tanévben ennyi volt. Mivel Balázsnak gondja volt a szem-kéz koordinációval, másolt pl. egyszerű képeket, keresett különbségeket képek között. A jobb-bal koordinációt "a jól ismert hideg-meleg" keresős játékkal fejlesztették. A szerialitás (sorozatok, sorrendiség) fejlesztésére kaptunk egy gyakorlatokkal tele könyvet, minden nap kellett gyakorolni. Ezek koppantások, dobbantások, tapsolások elég bonyolult sorozatai voltak, volt olyan is, ami már 30-40 elemet tartalmazott a végén. Hasonlókat játszanak a kisiskolás lányok néha, de Balázs is nagyon élvezte. Mi hetente egyszer megyünk a fejlesztőre, László Zsuzsához pedig néhány alkalommal egy tanévben,mintegy "kontrollra".

Anna! Örülök, hogy ilyen jól sikerült a buli! Heninek pedig talán most, hogy kezdődik a suliKép, már lehetősége lesz kialakítani új kapcsolatokat a régiek helyett. Ha ez viszont mégsem történne meg, tényleg érdemes lenne szakemberhez fordulni. Ha még aktuális lesz (remélem, NEM), megkérdezem a mi pszichológusunkat szept. végén-okt. elején, amikor megyünk hozzá.
A Rukkel tavat nem ismerem, bár van olyan tanítványom, aki mesélt róla, de mi még nem próbáltuk ki.
Mi is voltunk a Tescóban, néztem is a számítógépes cuccokat, de persze nem vettünk semmit. Van itt most nálunk egy szkenner, az öcsém egyik barátja vágta hozzánk, csak az a baj, hogy nem sikerült telepítenünk. Az egyetlen reménységem most a barátnőm férje, de még meg se mertem említeni neki, annyit túlórázik mostanábanKép. Na majd egyszer! Lézernyomtatót pedig majd kénytelenek leszünk venni, mert azt nem vágott hozzánk senkiKép. Mivel én rengeteget nyomtatok, nem is gondolkodtunk tintapatronosban, nem mindegy, mennyi a fenntartási költsége.
A némettanulás úgy jött, hogy van egy némettanár tanítványom, aki a kezdetektől fogva nagyon szépen haladt az angollal, rengeteget segített neki nemcsak a nyelvtudás, de a nyelvtanári rutin is (azelőtt nem tanult angolul). Szóval kedvet kaptam, és most úgy jár hozzám, hogy tartok egy óra angolt, aztán "fizetségképpen" ő tart egy óra németetKép. Sajnos sokszor elmaradt az óra az utóbbi időben, (nyaralás, munka, stb), ráadásul idén visszamegy dolgozni teljes állásba, de azért, remélem, tudjuk folytatni. Egyébként nagyon kezdő vagyok még, a START 1-ből tanulok, de már tudok pl. képről beszélni, bár írásban jobb vagyok. Te hol tanultad az angolt/németet? A gyerekek mit fognak tanulni és mikortól? (Gondolom, Heni már tanul idegen nyelvet.)
Mi a gond Heni szemével? És miért Kecskemétre jártok vele? (Jó, mi is Kistarcsára hordjuk Balázst fülészetre, de az azért mégsem KecskemétKép.)
Az évnyitón majd nagyon figyelem ám a 2.b-seket (meg a szüleiket)! Te jössz majd Kristóffal, ugye?

Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde,
99%, hogy ott leszek. Csak akkor nem, ha nem érünk vissza Kecskemétről, de ennek minimális az esélye. (Nagyon közel lakunk az autópályához, hamarabb leérek Kecskemltre, mint csúcsforgalomban a munkahelyemre. Kép) Ha én nem érek vissza, akkor csak a párom megy. (De ő is ismer Téged hallomásból! Kép) Minden esetre Neked kell bennünket figyelni, mert mi semmit nem tudunk arról, hogy hogy néztek ki. Na, jó, Balázst megpróbálom figyelni a 3.b-ben. Kép
Naaa, a fényképeinkről nem írsz semmit?!? Kép Meg tudtad nézni?

Puszi:
Anna
tinalila
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, nem vesztem el, csak mostanság ha nethez jutok, akkor próbálok a gyerkőcnek téli cuccot beszerezni. Overál, kabát, sínaci, ilyenek, de egyenlőre nem sok sikerrel. Nem tudtok olyan boltot ahol nornális használt cuccokat árulnak? Az én fiam ugyanis nem az az álljunk vigyázba a játszótérem, mert koszos lesz a ruhám típus, úgyhogy nem ragaszkodok az új és méregdrága rucikhoz, amit jövőre úgyis kinő.

Többen kérdeztétek, hogy Áron hova jár oviba. Majd októberben kezdi, mert a jövő héten két hétre elutazunk, így nem láttam értelmét, hogy szeptemberbe már járjon. A Wekerlén fog járni, ott lakik anyukám, meg papíron mi is. Így legalább nem kell már 1/2 7-kor beadnom, hanem lepasszolom a Nagyinak, aztán ők ráérnek átsétálni, meg ebéd után haza is hozza majd.

Az Orsolya utca az, ahol a Profi is van.

Fiús mamák! Van valakinek tapasztalata letapadt bőrrel a fütykösön?

Na, kellene egy kicsit dolgozni is.
Üdv mindenkinek!

Andi
diandie
 
 


Kedves Tünde!
Anyukámék szintén Pécsen laknak.Sajnos nem akartak felköltözni velünk együtt Pestre, pedig a férjem még munkát is adott volna apukámnak.De Ő olyan makacs és mindig csak azt nézi,hogy neki mi a jó.Pedig anyunak biztos jó érzés lenne a közelünkben lenni hisz a nővéremék is itt élnek.Semmi nem köti már őket Pécsre hisz itt vannak Pesten az unokák,gyerekek.Mindegy!Talán egy kis idő múlva apám is belátja.Vagy nem.
Anyukám jön föl jövőhéten mert kezdődik a BNV és mi is kiállítunk.Hétvégén meg megyek én is segíteni.
Viki napközis lesz egyenlőre,aztán majd meglátjuk.Nem tudom milyen a suli,de ha nem fog tetszeni a kislánynak jövőre átviszem máshová.Végülis csak az angol miatt választottuk meg a kerületben van.Ez egyenlőre nem mindegy.Bár Alexa jövőre nagyobb lesz így tudunk már bátran közlekedni.Nekem az a legnagyobb bajom,hogy hiába tudok vezetni és van is autóm,nincs még helyismeretem.Bár Erzsébeten elvezetgetek és már az Auchanba is kitalálok egyedül.Nekem ez jó.Meg Csepelt ismerem még és a XIII.kerületet.A nővérem ott lakik családostul.
A te kisfiad melyik iskolába jár?Harmadikos lesz?

Anitabori!
Alexa tápszeres kisbaba kettő hetes korától.Nem azért mert nem akartam hanem nem tudtam szoptatni.De nekünk nagyon jól bevált.Az az igaszság,hogy nekem a nagyobbik lányom anyatejes volt, de mivel nagyon kicsi súllyal született (2600gr.)óránként szoptattam.Alig fejeztem be az etetést már kezdhettem újra.Akkor megfogadtam ha lesz még egy másképp fogok csinálni mindent.Nekem lett igazam.Alexa kezdettől fogva a kiságyában alszik.Éjjel nem kell fel és napközben pedig egy leterített takarón játszik a szoba közepén.Pár nappal ezelőtt pedig átfordult a hasára és vissza.
Viszont nagyon nyálzik és néha olyan keservesen sír,bevesz mindent a szájába és nem tudok mit csinálni vele.Lehet,hogy lassan jönni fog a foga?
Mit lehet ilyenkor csinálni,hogy könnyebb legyen neki?Ja és kezdem szoktatni a főzelékre!Néha tetszik neki néha nem.

Anna!
A gyereknevelés lehet,hogy önmagában engem sem fog kielégíteni, de egyenlőre nagyon jól érzem magam otthon.Amikor Viki megszületett nagyon sokat dolgoztunk,hisz nem volt még semmink.Anyukám nevelte fel a lányomat.Igy utólag vissza gondolva nem származott hátránya belőle,de Alexát azért már én szeretném nevelni.A férjem ráadásul akar egy harmadikat is.Nem hiszem,hogy bemerném vállalni.A kiskamaszkorra még vissza fogok térni,de most mennem kell.

Ma évnyitó és még a könyveket sem csomagoltam be.
Nem tudom mikor tudok jelentkezni újból de majd próbálkozom.
Sziasztok!
Ildikó
morozildi
 
 


Kedves Andi!
Nem tudom,hogy a turi jó-e neked,de én Csepelre szoktam járni a Kossuth Lajos utcába.Vannak jó dolgok csak ki kell fogni.Alexának vettem egy bélelt kordkabátot+szoknya 600ft-ért.Mást sajnos nem tudok.Csak egy hónapja lakom Pesten.
A nővérem börzére jár.Szerinte ott vannak jó cuccok.

Lányok!
Látom,hogy tegnap senki nem jött föl a gépre.Hát igen!Elkezdődött az iskola.Annak örülök a legjobban,hogy a lányomnak nagyon tetszik a suli.Bevallom féltem,de most már nyugodt vagyok.Tizennyolcan vannak egy osztályban,ez jó.

Ma ennyire futotta!Sziasztok!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!
Amennyire idom futotta visszaolvasgattam, foleg a gyerekorvosokrol szolo reszeket. Mi feleve lakunk itt es Varga Zsuzsahoz tartozunk (4 es 1.5 eves lanyaimmal) es sajnos, nekem sem nagyon tetszik. A szakertelmet nem birom felmerni, meg nem is azzal van bajom, csak olyan rideg, ra sem mosolyog a gyerekekre, ugy erzem, engem is kicsit hulyenek nez es turelmetlen. Atmennek en masik orvoshoz, dehat oket sem ismerem. A Pacsirta utcai rendeloben van valakinek valakirol jo tapasztalata?
Kosz
Reka
petine
 
 


Sziasztok!
Anna! Hiába, a babák tudják, mit vesztenek ezzel az első néhány kanállal beinduló folyamatbanKép. Réka reakciói is kb. ugyanezek voltak, szintén úgy 6-7 hónaposan (úgy számolom, Lilike is ilyesmi idős). Azóta hogy haladtok? (Anyukám szerint én nem köptem ki azonnal az ételt: előbb összegyűjtöttem a pofazacskómban 4-5 kanálnyit, aztán terítettem be mindentKép.) A mi, kissé elavult képeink a Lippai Balázs és Réka címen futnak, de ha minden igaz, a hét vége felé tudok majd feltenni újabb képeket. Nem, nem az öcsém ért rá megírni a kért CD-ket, vagy átküldeni párat e-mailben: negatívról írattam CD-t, állítólag pénteken mehetek érteKép.
Hát, lestelek titeket az évnyitón, de nem sok sikerrel.Kép Sőt, tegnap 3/4 11-kor, az iskola kapujában is igen megörültem, amikor megláttam félig hátulról egy kengurus anyukát, de aztán megfordult...
Hogy indult a tanévetek? Tapasztalsz vmi változást Heninél?(Bár lehet, hogy ez még korai lenne?) Hogy tetszik neki az új suli? Kristófékat tanítja az ofőn kívül még valaki? Nálunk egy bizonyos Krisztián bácsitól retteg most az osztály, aki éneket fog tanítani, és nagyon szigorú tanár hírében áll. Mondjuk ezt én nem bánom abban az esetben, ha emellett jó pedagógus, sőt, örülök is, hogy Balázs megtapasztal más tanárt is, ráadásul férfiembert. Ezenkívül az úszást tanítja egy - szintén férfi - tanerő. Mindenesetre ma lesz az első énekóra, Balázsnak szónokoltam egyet az első benyomás fontosságárólKép, remélem, viselkedni fog. Az első padban ül egy jó magaviseletű kisfiú mellett, szem előtt lesz!
Képzeld, megoldottuk a polc problémáját! Eljött a barátnőm, és megkérdezte, hogy a nappaliban nem fér-e be a kanapé mellé a polc (tudod, ami nem fért el a lépcsőházban, és nem tudtuk felhozni). Mondtuk neki: áááá, neeem. Másnap kipróbáltuk:DEHOGYNEM!!! Így most lett egy gyerekbarát nappalink, mert persze akkor már más bútorokat is mozdítani kellett: csináltunk egy "beszélgetősarkot", és van egy jó nagy tér, ahol a gyerekek zavartalanul játszhatnak. Úgy emlékszem, ti is kétszintes házban laktok, ugye? Nálatok is a nappali részben gyerekszobaként funkcionál? Vagy a gyerekszoba/szobák a földszinten vannak? Nálunk ui. fent van a gyerekszoba, így hol ott, hol a nappaliban csinálnak csatateret, de leginkább mindkét helyen.
Beszéltem a sógornőmmel a babakocsis demonstrációról. Ha sikerül a tanítványaimat áttenni más napokra, akkor elmegyünk együtt. Ő hordozókendővel, én Rékával gyalogosan, de olvastam a topikban, hogy ez nem kizáró ok. Csak az égiek ne küldjenek esőt aznapraKép!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok ismét!
A múltkori elszállás óta nem merek egyszerre túl sokat írni (na jó, az előbb sem írtam kevesetKép), így inkább nekiláttam még egyszer.
Andi! A fütyit szerintem mutasd meg a gyerekorvosnak, ha eddig nem látta volna. Balázsnak csak pici csecsemő korában volt letapadva, akkor nem igényelt túl sok teendőt, egyszer húzta hátra a bőrt az orvos, amikor kezdett volna begyulladni. Egy 3 éves gyerekkel azonban már más a helyzet, azt hiszem, a rendelőben meg tudják oldani.
Nem értem, miért nem áll vigyázzba a fiad a játszótérenKép! Turkálót a sétáló utcában tudok, az Ady E. utca sarkán, egyik ismerősöm szinte csak ott vásárol a lányának cuccokat! Ki kell fogni (gondolom, a boltban meg lehet kérdezni), mikor visznek árut, aznap érdemes menni.

Ildikó!
Örülök, hogy ilyen jók az első benyomásaitok az iskoláról. Balázs a Stromfeldbe jár, és igen, harmadikos. Viki megbarátkozott már az osztálytársaival? Milyen a tanító néni?
Rossz lehet anyukádnak, hogy ilyen távol kerültetek! Nálunk is anyu sínyli meg jobban, hogy mindkét gyereke Pesten él, ők meg 150 km-rel arrébb. Apu nem hagyná ott a házat, amit épített, ráadásul nagyon nem találja a helyét itt, a "nagy faluban", így esély sincs rá, hogy feljöjjenek.

Réka! A Pacsirta utcai rendelőt nem ismerem, de elvileg szabad orvosválasztás van, át lehet menni más rendelőbe is. Persze az is számít, hogy közel legyen, de ha ott végképp nem találsz, a lányok itt írtak a Vas Gereben utcai rendelőben dolgozó orvosokról (a piac mmellett), meg talán egy másik rendelőről is esett szó. Anna! Azt hiszem te írtál Lancsár doktornőről. Ő hol rendel?
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Tegnap túlestünk az első hagyjuk ott a gyereket az oviban akción. Hát, azt hittem jobban fog menni a dolog. Eddig kétszer voltunk, mind a kétszer eltünk a fiam a gyerekek között, aztán haza se akart jönni. Csak gondolom közben azért vette az adást, hogy az anya, vagy a nagyi. Na tegnap aztán amikor rázizzent, hogy őt otthagyták akkor volt bömbölés. Pedig szóltunk, hogy mi most megyünk, majd jövünk, mondta jó. Mégse volt jó.

Ildi! Én egyszer merészkedtem ki a börzére, álmomba elő ne jöjjön. Lehet, hogy másnak bejön, nekem horror volt. Tömeg, a ruhák legtöbb helyen összetúrva, áttikenthetetlen kupacokban. Hótaposót akartam a srácnak, hát ne tudd meg, némelyiken még rajta volt az előző évi sár. Szóval nekem egy életre elment a kedvem a börzétől.

Én most eltünök egy időre, elutazunk Gyulára 2 hétre. Ha visszajöttünk jelentkezem. Addig is legyetek jók!

Andi
diandie
 
 


Szia Tünde!

A Stromfeldről már hallottam,csak helyileg nem tudom beazonosítani.Hol van?
Viki kezd belejönni a barátkozásba.8lány és 10fiú van az osztályban.Szerintem már mindenkit ismer.A lányok körbe vezették a suliba tegnap,tetszik neki.A büfébe le lehet ülni,vannak székek és asztal.Bár mi ezt nem sűrűn fogjuk használni mert a gyerek napközis.Tegnap jó volt a kaja a lányom szerint,ami nála nagy szó.A tanárnéni ötven körül lehet,de a Vikinek Ő is tetszik.Szóval minden O.K.
Nekem meg a tankönyvek tetszenek nagyon.A régi sulinkban a Nemzeti Tankönyvkiadó könyveiből tanultak,hát az volt valami.Természet és társadalom ismeret (környezet)a Viki rémálma volt.Minden gyerek utálta ezt a tantárgyat.A tanár szó szerint megtanultatott velük mindent.
A mostani környezet könyv viszont (amit most kaptunk)végre 10éveseknak íródott.
Ti miből tanultok?Nyelv csak jövőre lesz,ugye?
Szia!
Ildi

Ui.:Mi ez a babakocsis megmozdulás?
morozildi
 
 


Sziasztok!
Megint itt vagyok!

Réka!
Mi egy hónapja költöztünk Pestre és én még mindig nem találtam gyerekorvost.Viszont nagyon ajánlották a Vas Gereben utcai rendelőből a Drenyovszky Kálmánt és a Acerbáni Erzsébetet.Valószínű,hogy én találkozni fogok mindkettővel,hogy legyen összehasonlítási alap.A Pacsirta utcáról sajnos nem tudok semmit.
Szia!
Ildikó
morozildi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: