Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :-)

Megint csak egy pillanatra, de talán kezdünk lassan összerázódni és akkor lesz jobban időm. Szóval a terhesség és a szülés kutya f...a az első napokhoz képest, úgyhogy ne féljetek ezektől, készüljetek fel arr az időre inkább amikor hazamentek..... Még most amíg van időtök nézzetek utána a neten a fejésnek, leírásokat, videókat keressetek. Se szoptatni, de legfőképp fejni nem tanít meg senki. Tegnap 4O fokos lázam volt, mert nem tudtam megfelelően kiüríteni a cicimet, úgy be volt durranva. Fejni alig tudok, géppel egyáltalán nem, mert a mellbimbóm annyira be van gyulladva. Pedig technikailag jól szopizunk, csak az ember cicijének ehhez hozzá kell szoknia. Közben elkezdődött a hasfájás és felszakadt a gátsebem egy része. Mindez tegnap. Reggel amikor magamhoztértem arra volt erőm, hogy megkérjem a férjem, hozza el a mamát, mert nem tudom ellátni a gyereket. Ezután az első emlékeim délután 5-től vannak, addig nem ment le a lázam, a Lackó lefagyasztott tejcit kapott. Nem kell hogy így járjatok, ezért most még van idő mindennek utánanézni. Azt gondoltam alapos és felkészült vagyok, de erre nem lehet. És mindenképpen kérjetek és fogadjátok el a segítséget az első héten legalább. Mennem kell. ébred a minimacsó. Ha kérdésetek van írjatok az eszterszeremy@yahoo.com-ra es ahogy tudok válaszolok. Sziasztok :-)
Kép Kép

Kép
jahra
 
 


Driennke, itt egy elég összeszedett oldal a mitkellvennivinni dolgokról...http://www.babanet.hu/hol-mi/kelengye.php Persze hiányoznak dolgok biztos. Kismama magazinban is van rendszesen ilyesmi. Össze kell ollózni, vagy ami otthon marad, úgyis behozza a férjed!
Igen, asszem lehet bent veled 2 ember, már ha minden rendben folyik, gondolom. Én még nem hivtam fel a szülésznőt, akit akarok, de a héten lerendezem, ne lógjon a levegőbe, mert áll.lag havi kettőt vállalhat be mindenki, és hamar betelnek. Szerintem azt a 10-15ezer forintot lehet mégis érdemes kiszorítani valahogy, hisz mindenki azt mondja, a szülésznő majdhogynem fontosabb mint a doki. De ha nem fér bele, kicsit megnyugtató, hogy a szülésznőkre kevesebb a panasz, többnyire jófejek, nem úgy mint a csecsemősök.
Jahra! Kitartást neked, és jobbulást kivánok. Remélem pár nap és helyreáll minden. Nagyon cuki kis kukac pózban Lackó. A gátseb mitől szakadhat fel? Ezek szerint át kellett vágni...
Nekem anyukám itt lesz folyamatosan az elején, mivel messze laknak, itt is alszik, tehát segitség lesz, nem fogom visszautasítani, az tuti. Fejőgépet vettem egy kézi aventet, bár a Gabi nem javasolta ezt, interneten fórumokon szinte mindenki dicséri. Persze tudni kell használni, az biztos. Nem bontottam még ki, hogy ha esetleg nem fog kelleni, eladom, de szerintem nem fogom kibirni, hogy ne kukkantsak bele, miylen is élőben :)

Kép
bernini
 
 


Ja, babaruha nem kell, majd csak amiben visszük haza, mert azalatt a 4-5 nap alatt bent nem lehet rajta csak kórházi cucc.

Kép
bernini
 
 

 
 

Jahra!
Tündériek vagytok. Remélem minden rendben lesz hamarosan, és pihengesség, amennyit csak tudsz.
Nekem annyiból lesz szerencsém, hogy a mamám a főzést mosást elvállalja, párom meg bizti, hogy kitakarít.

Berni!
Köszi a segítséget. Majd megnézem, mert lassan össze kell, hogy szedegessem, hogy mim van már és mit kell még megvenni.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok, a Mit kell vinni témához szeretnék csak annyit mondani, hogy pl pelenkát vigyetek, mert van olyan csecsemős műszak aki nem ad, mondván nincs.....amúgy is csak napi 2-t kapnál....szerezzetek be úszógumit, a gátseb miatt ülni aludni szinte csak azzal lehet, HATALMAS segítség. Betétből Tenna-t vegyetek, Eü-i segédeszközboltban. A kézi fejésnek nézzetek utána, mert amikor sebes a mellbimbód akkor géppel sem tudsz fejni. GARMASTAN a cicire, már a kórházba is vigyétek. Van egy teljesen jó listám, ez a kaposvári kórházra készült:
A kórházba:


• pizsama, hálóing
• köntös
• fürdős papucs, másik papucs
• bugyik/sima és Tena egyszerhasználatos
• szoptatós melltartó
• melltartóbetét
• mellbimbóvédő krém/Garmastan
• tejelválasztást serkentő tea (Laktoherb, Milupa)
• betét/Tena
• WC-papír/nedves is
• WC-fertőtlenítő kendő
• Papírtörlő
• papírzsepi
• zokni
• törülköző
• tusfürdő/intimszappan
• dezodor
• fogkrém, fogkefe
• evőeszköz
• pohár
• szőlőcukor
• víz
• telefon, telefontöltő
• fényképezőgép, töltő
• kispárna
• textilpelus
• papírpelenka
• pléd ha fázós vagy


Papírok


• a várandós anya gondozási könyve
• TAJ-kártya
• személyi+lakcímkártya
• [b]a házassági anyakönyvi kivonat hiteles másolata, ami 1 hónapnál nem régebbi (Polg.M.-i Hiv.-ban kell beszerezni, ahol házasodtatok. Ezt a példányt ott is tartják)

Igen, volt gátmetszésem, nem igazán lehet elkerólni, de nem is érdemes. El sem tudom képzelni mi lett volna ha nem nyisszant. A gátsebem attól szakadt fel, hogy második éjszaka annyira nyugtalan volt a kisfiam, hogy vagy 35x keltem fel hozzá, mire meguntam és odavettem magunk közé. Amikor le akartam feküdni, akkor annyira óvatosan akartam csinálni, hogy a végén zuttyantam egy nagyot......
Egyébként teljesen jól vagyunk, ma már voltam is kint fél órát, Lackóra a mama vigyázott szopi után. Jaj csajok, tökmindegy ám mi van, hogy van, mit vágnak, hol fáj. Annyira édes a kis tökmagom, hogy semmi nem számít
:wink: Puszi

Kép
jahra
 
 


Köszönjük szépen a tanácsokat gyakorló anyuka 8) Rákerestem a szoptatás, fejés témára is rendesen, ahogy ajánlottad. Én most úgy vagyok vele, szülök ahogy szülök, csak legalább szoptatni tudnék gond nélkül, se sebesedés (elvleg mindenhol azt irják, hogy nem törvényszerű, ha a baba jól veszi be a bimbót), se kevés tej, se túl sok... na de ez nem kivánságműsor :? . De elhiszem, hogy minden szenvedést megér az a kis ember. Tejed amúgy mikor lett, kellett várni vagy jött egyből?
A csecsemősnővérek tényleg nem valami segítőkészek?
Leadtam ma a jelentkezésemet a szülés-felkészítőre, az a 4 alkalmas gyorstalpaló, te jártál, hasznos?
Úszógumi frankón úszógumi kell, vagy van valami spéci "ülőgumi" ilyen esetekre?
Na befejezem a kiváncsiskodást, majd összeirom mikor eszembe jutnak dolgok és fokozatosan adagolom :P
További jó babázást és jó egészséget nektek!
Berni

Kép
bernini
 
 


Berni, a mellbimbóm annak ellenére lett sebes, hogy a Lackó teljesen jó technikával szopik az elejétől kezdve, 2 védőnő is megnézte.

Ún előtejed gyakorlatilag azonnal van. Én azt hittem nincs, mert csak pár cseppecske jelent meg mindíg, de kiderült, hogy az pontosan az! Az a pár csepp annyi kalóriát tartalmaz, ami a babának pont kell és elfér a kis cseresznyemag gyomrában. Negyedik napra lett annyi tejem, hogy már látványos volt, de igazán akkor indul be, amikor hazamész. Igyátok a Laktoherb teát és rengeteg folyadékot és kalóriadús táplálkozás mindenféleképpen.
A csecsemősökről nem szeretnék nyilatkozni. A 3 műszakból csupán egyben vannak olaynok akik szeretettek közelítenek babákhoz és a mamákhoz, a többiek ellátják a feladatukat...
Voltam kismamaklubban, sok újat nem tudott mondani, de érdekes volt, lehetett kérdezni, nekem tettszett.
Gyerek úszógumi. Az enyém az 5 éves unokaöcsink Spiderman-es úszógumija :-)

Sziasztok :P

Kép
jahra
 
 


Néztem videokat szoptatásról, érdekes.
http://www.thebirthden.com/Newman.html#Video%20Clips
Cumit használtok, vagy eddig elkerülhető volt? Lefejt tejet adsz a picinek pohárból/kanálból vagy egyelőre fagyasztod?
Ja és még a gyerekdokira vagyok kiváncsi, hogy tényleg jó-e, gondolom kijár, nemsoká lesz oltás is, azt is beadja-e otthon?...

Kép
bernini
 
 


Jahra!
Nagyon szépen köszönöm én is a tanácsokat, annyira jó, hogy van egy tapasztalt(abb) anyuka köztünk.

Nekem is lenne egy kérdésem, de ez Berni Neked is szól, ha tudsz valamit a témával kapcsolatban. Mennyire érdemes előre beszerezni mellszívót, és ha érdemes, akkor szerintetek milyen a jó, kézi v. elektromos, meg milyen márka. És tudjátok-e, hogy kb. mennyibe kerül.


Én tegnap voltam védőnőnél. Minden a legnagyobb rendben van, babóca, el akart menekülni a szívhangmérő elől, de a védőnő "megfogta" pocakon keresztül, annyira szép erős volt a szívhangja, úgy elhallgattam volna még órákig.
Majd 10-én megyek a gyócsihoz és akkor meg tudom nézni is. :) .

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hát ez a mellszívó érdekes. Sógornőmnek pl úgy emlékszem abszolut nem volt, nincs, 15 hónapos a keresztlányom és még mindig szopik.
Én vettem egy Aventet, erről olvastam jókat neten, kézit, de Zágrábban. Most megnéztem a brendon oldalán, kézi 4600-22000 tartozékoktól és márkáktól függően, elektromos 10-35000 (van 80ért is :o ). Egyéntől függ melyik lesz jó, mennyi tejet kell lefejni, milyen gyakran... nem könnyű. Asszem a terhesgondozóban van kiirva, hogy valahol lehet kölcsönözni is.
Nekem a védőnő nem szokott szívhangozni, lehet majd legközelebb már nézi. Amúgy is lebegek a levegőben, mert a védőnőm terhes lett, kaptam egy helyettest, akinek a nevét sem tudom most, még egyszer leszek nála, aztán ha átköltöztünk a házba, másik körzethez kerülök, szóval nincs igazán "gazdám" :D

Kép
bernini
 
 


Sziasztok,
használunk cumit, amikor gorcsol a pocak, akkor nagyon jo. Meg nem igazan jott ra a lenyegere, sokszor kiesik, de meg mindig jobb mint ha az ujjat szopna, mert arrol nehezebb leszokni. Csak alkalomszeruen hasznaljuk, a szajpenesz miatt folyamatosan fozom ki oket, minden etetes utan kifozottet kap.
Nem poharazok, hiaba mondjak, hogy nagyon szepen iszik poharbol egy baba. Nem tartom normalisnak, hogy a cicibol szopizott tejcit cseppenkent kapja, 25-3o perc alatt, addig ugyanazt a mennyisegu tejcit poharbol 1 perc alatt beletomik. Ez nem letezik hogy jo a kis gyomranak. Fejem is amikor tudom, teszem is el a melyhutobe ha van eleg. Ha potlas kell azt megkapja cumisuvegbol, miutan olyan ritkan van ilyen alkalom, nem fog "rakapni". Amugy meg a kisebesedett mellbimbo miatt azt mondta a vedono, hogy lefejt tejet adjak, de a szoptatas elejen egy-egy fejes cicinkent minimum fel ora es hat nem egyszeru. Ugyhogy vettunk szepen Avent-es mellbimbovedot es azzal szopizunk. Igy lassan gyogyul a cicim, megmarad a szopielmeny, kibirhato a fajdalom es fejni is konnyebb a maradekot. Majd ha meggyogyul a cicicm akkor megprobaljuk elhagyni a bimbovedot, de ha igy maradunk az is tokeletes. :wink:
A doktor bacsink az ifjabb Pavlovics, nagyon aranyos, nagyon segítőkész. Jött azon a napon amikor hazajöttünk és majd jön hétfőn legközelebb. Az első oltást a kórházban megkaptuk, BCG. A következőt 2 hósan kapjuk, addigra mar en fogom hordani a rendelőbe időpontra. De lehet kerni, hogy hazhoz jöjjön, akkor vmi díja is van.
Mellszívót én nem vettem, egészen addig amíg a kórházban a harmadik napon kétségbe nem estem, hogy hol van már a tejem, mert a gyereknek elkezdtek pótlást adni. A Tallián Gy. utcában vettünk végül Madela-s kézi mellszívot, 5OOO Ft-ert, ennél komolyabbat nem érdemes, mert nem tudhatod mennyire fog beválni, mennyire fog kelleni, de abszolut használhato es a célnak tökéletesen megfelel. Az első héten használtam, akkor nagyon kellett, utána annyira sebes volt a bimbó hogy nem tudtam használni, mostanra meg megtanultam kézzel fejni. Talán az a legjobb ha bérelsz, ha tényleg lehet, és ha valóban szükség lesz rá, akkor majd veszel, de mire mész szülni, mindenképpen legyen egy tallonban.
Berni, pont igy jartam az en vedonenieimmel. Koltoztunk is, a kovetkezo terhes lett, most megint koltozunk stb....de mindengyik nagyon aranyos volt.
Legyen szép a napotok :-)

Kép
jahra
 
 


A cumisüveg/pohár témát csak azért kérdeztem, mert pont tegnap olvastam vagy hallottam a videon, hogy van ún. cumizavar a babáknál, hogy a cumisüvegből máshogy kell enni mint a ciciből, és esetleg elutasitja a cicit ezmiatt. Ember legyen a talpán aki eligazodik, hogy mit csináljon és mit ne. Na, majd a saját bőrömön én is megtapasztalom... :roll:
Tényleg, mikor költöztök, Jahra? Elkészült a lakás?

Kép
bernini
 
 


Jó reggelt álomszuszékok :P
Eszembe jutott még valami, a másik nagy dilemmám: légzésfigyelő. Kell-e? Az első időkben gondolom kevésbé, amikor egy percre sincs egyedül a pici, a nagy ágyban alszik, vagy épp a kiságy ott van melletted. Meg amúgy is elvileg akkor van értelme, ha tudod mit kell tenni, ha jelez. De azért ez is egy megnyugtató eszköz, hogy mindent megteszel a bébi egészségéért. Vagy nem is tudom :?

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Berni!
Mi először úgy voltunk, hogy kell légzésfigyelő, mert egy ismerős babája 2 hetesen meghalt bölcsőhalálban, és akkor nagyon megijedtem, de azt mondták, hogy nem fogok tőle aludni, mindig azt lesem, hogy nem jelez-e, vagy ha éppen véletlenül bejelez, mert lemászik róla pici. Szóval nekem orvosok mondták, meg tapasztalt anyukák, hogy felesleges, mert csak a macera van vele.

Lehet, hogy én is veszek egy olyan kézi mellszívót, az az 5000 Ft. tényleg nem túl drága. Én úgy vagyok a bérelhetővel, hogy azért tartoktőle, ki használta előtte, bár tudom, hogy kifőzöm meg minden, de valahogy inkább áldozok rá és legyen saját.

Ja, Berni, még annyit, hogy nem fogok menni tornára. Az a helyzet, hogy olyankorra már olyan fáradt vagyok, hogy örülök, hogyha hazaérek. Meg egyszerűen, már nem tudok olyan sokat gyalogolni, fel a kórházhoz, utánna meg le a vasútra, szóval inkább néztem ilyen gyakorlatokat és otthon fogom csinálni őket.
Remélem azért még találkozunk, ha máshol nem, a szülésnél, meg ide azért jövök rendszeresen. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Hello!
Tesóméknak is volt az elején légzésfigyelőjük, de aztán Nasika horkolt, úgyhogy abszolut hallották, hogy lélegzik :P és eladták. Azért szörnyű, hogy megtörténhet ilyesmi egy kisbabával, valószínű ha van figyelő, ha nincs, akkor sem tud nyugodtan aludni egy anyuka.
Kár, hogy nem jössz tornára, de akkor otthon gyakorolni ám, hogy fitt legyél :wink: Szerdán egyébként annyian voltunk, hogy már az asztalon lett volna csak hely :lol:

Berni

Kép
bernini
 
 


Persze Berni!
Egyébként is megvan a napi 4 km sétám általában, meg egy kis pakolgatás, takarítás, és szerintem már nem is kell a torna :) .

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke!Nem az volt eddig a vonalzón, hogy Barbi baba? :o megváltozott közben a neve?

Kép
bernini
 
 


Szia!

Hát igen! :oops: Azt hittem már írtam, de akkor ezek szerint még nem, hogy a lány név kiválasztása a párom feladata, és hát mos már ez a harmadik neve a lányunknak (ezután az lesz ciki, ha fiú lesz), és azt mondta, hogy ez a végleges. A Barbin kívül volt szegénykém már Timike is.
Nagyon remélem, hogy ez már tényleg az igazi neve (és hogy nem lesz fiú, ezek után), mert ez igazán tetszik nekem is. :)

Driennke

Kép
driennke
 
 


Sziasztok! Ne haragudjatok, hogy csak így rátok török, de eddig nem sikerült igazán olyan oldalt találnom - vagy csak én vagyok béna :D -, ahol kiderülne, hogy Kaposváron kire lehet tényleg számítani a dokik közül. Ifjabb Gyócsi nevét említettétek sokszor, így olvasás után is szimpatikusnak tűnik, de mit gondoltok például Dr. Bárdos Lászlóról? Ismeritek? Most próbálkozunk kisbabával, szóval tényleg az elején vagyunk még csak, lehet, hogy egy darabig még nem is fog összejönni, de azért jobb előre tudni, hogy hova érdemes menni.
Mindegyikőtöknek gratula a leendő illetve már létező gyönyörű babákhoz!
Köszi,
Ildi
fikusz
 
 


Hello Ildi!
Nem hallottam még a Bárdosról, azt hiszem. A Gyócsi tényleg rendesnek tűnik, bár én még csak 1x voltam nála :) később több véleményem lesz, biztos.
Sok sikert a próbálkozáshoz!
Berni

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Jahra! Szívből gartulálok a gyönyörű kisfiadhoz!!! Ahogy olvasom hamar és ügyesen rákaptál az anyaság ízére. ;)
A gátsebedet elképzelni sem tudom milyen szörnyű lehet, talán ez az egyetlen dolog, ami miatt örülök, hogy végül császár lettem. Bár a hasi seb se volt egy gyaloggalopp, de legalább nem szakadt fel, még ha zattyantam se.
Az jó, ha van segítséged, és amíg van, pihenj, amennyit csak tudsz, mert sajnos egyre nehezebb lesz.
És ezt nem ijesztgetésnek szánom, mert szerencsére Lola áldott egy jó baba, de mégis. Az első pár hétben aludt, evett, így azért lehetett, mellette pihenni.
Most meg már állandóan mocorogna, forgolódik, ülni akar, sőt ugrálni... napközben egyre kevesebbet alszik, és sajnos mi a mai napig nem alusszuk át az éjszakákat sem... így, hogy nappal is aktívabbak vagyunk, ez bizony egyre nehezebb nekem.

A lényeg persze mindenképp az, hogy egészségesek vagytok, szépek vagytok, és biztosan kimondhatatlanul boldogok.
Te nem vagy úgy vele, hogy hiányzik a magzatmozgás?
Bernini, Driennke! Amíg csak lehet, élvezzétek ki minden apró kis pocakon belüli rezdülését a csöppöknek, mert olyan hamar eljön az idő, és aztán egyszercsak arra eszméltek, hogy nincs pocak, nincs belső rugdalózás... pedig az olyan jó érzés!

Mellszívó témához annyit tudnék hozzászólni, hogy én anno az Indrában vettem egy elektromosat (Pesztonka, két év garanciával), amiben az a pláne, hogy átszerelhető elektromos orrszívóvá a babának. Ára ha jól emlékszem 12e. körül volt... Én nagyon szeretem, és orrszívónak is bevált.

Na most puszi mindenkinek!

Nektek kellemes várakozást, magzatmozgást, Jahrának pedig boldogsággal teli babázást kívánok!

Puszi:Yvette
lolababa
 
 


Szió fikusz!

Megmondom őszintén egyiket sem ismerem,tehát így nem tudok hozzászólni.Én a 22. hétben vagyok a háziorvosom ajánlotta dr. Németh Lajost.Meg vagyok vele elégedve.Lelkiismeretes,kedves.Igaz az új rendelet szerint nem biztos,hogy bent lehet a szülésnél,de erre valók a választott szülésznők.Van még pár orvos akikről jó a véleményem,pl.Bencze Zoltán,Seffer Tibor.Őket is merem ajánlani.Érdeklődj még ismerősöktől és inkább te döntsd el,az a biztos.Remélem hamarosan szükséged lesz rá! :D
bea82
 
 


Szia Ildi!

Az a helyzet, hogy Bárdosról én sem hallottam, de nagyon dícsérik még a Bencze dokit, meg a Varga dokit is. Azt mondják, hogy a Szemerey doki is jó, bár neki elég fura stílusa van, sajna tapasztaltam, de mint orvos jó.

Én már régebb óta járok a kis Gyócsihoz, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Nagyon kedves, és mindig eltereli az ember figyelmét a kellemetlenségekről. Tetszik még benne, hogy ha nem tudod elérni telefonon, tehát nem veszi fel, akkor ő maga visszahív.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Szia Ildi!

Én a Bárdoshoz járok, a 30. héten vagyok, és nagyon szeretem őt. Utálok nőgyógyászhoz járni, de nála az első alkalommal sem ''féltem''. Nagyon kedves, mindig mondja, hogy mit csinál. Ultrahangra is hozzá járok a korházba, nagyon alapos. Már nem fiatal, én is nála születtem, meg az öcsém is. A jó még benne, hogy azt is ígérte, hogy benn lesz a szülésnél, ugye ezt nem minden doki csinálja.Én csak jókat tudok róla mondani...
roberta80
 
 


Hello mindenki! A kismama torna kb fele Vargánál szül, meg sokan Benczénél, ez sokmindent elárul, gondolom...
Bea! Én is a Németh-hez jártam terhesség előtt is, meg a 22. hétig, de mikor az elején tisztázta, hogy felkért szülést nem vállal, tehát csak ha épp bent van, akkor szülhetek nála, akkor mentem át az ifj.Gyócsihoz. Pedig amúgy nagyon meg voltam vele elégedve. A Seffernél én 4D uh-on voltam, szimpi volt ő is.
Driennke! Gyarapítottam a babakelengyét egy hajkefe készlettel, ennyivel is kevesebb van hátra :lol: Na de komolyan, még hátravan a kád, a matrac, az ágynemű, a babakocsi, a pelenkák, és szinte minden. A jövő héten valószínű költözünk, és akkor nekilátok. Meg vettem egy szoptatós párnát, aludni is jó lesz egyelőre. Csak ki ne hulljanak a golyócskák, mint Jahrának :)

Kép
bernini
 
 


Sziasztok, mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat, nagyon rendesek vagytok. Szerintem előbb kikérdezem Bárdos doktort, hogy vajon mégis milyen az ő hozzáállása az egészhez, aztán esetleg tudok még váltani, ha szükséges.
Üdv mindenkinek, kellemes hetet,
Ildi
fikusz
 
 


az ok, hogy meg tudom csinálni a vonalzót ami nektek is van, számolja a napokat, de hogy teszem ide????Butácska vagyok, még nem tudom... :oops:
roberta80
 
 


Roberta!
Ahol megcsináltad a vonalzót, kell hogy adjon egy html-kódot, azt kell bemásolni az aláírásodhoz a profilodba. Legalábbis úgy emlékszem, a babafalvás vonalzómnál így volt.

Berni!
Hol vetted a szopipárnát, és mennyiért. Rám épp tegnapelőtt parancsolt rám az uram, hogy vegyek egyet, mert már nem nagyon tudok aludni.
Nakünk apróságok vannak hátra, meg a kiságy és a matrac. Az apróságokat megveszem, majd fizu után, az ágyat meg januárban akarjuk.

Driennke

Kép
driennke
 
 


Zágrábban vettem a párnát, meg eddig általában mindent, merthogy ott többet voltunk. Itt Kaposváron még nem láttam, de a kikában pl van Pécsen, meg Brendonban, meg neten is lehet rendelni bababoltokból. Most még nem tudtam aludni vele, mert olyan büdös ragasztó vagy nemtudom milyen szaga van, kint szellőzik a hidegben :)

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Nah most már aztán én is kedvet kaptam a vonalzóhoz... ;)

Csajok! Ez a hülye idő! Úgy utálom! Lola is elkezdett taknyosodni... :( Hát ne tudjátok meg!!!! Szabályos csatát kell vívnunk, hogy ki tudjam pucolni a nóziját... annyira sír, ahogy még soha nem hallottam. De muszáj, mert alig kap levegőt... remélem hamar túlleszünk ezen.

Doki témához én annyit szólnék, hogy ha minden rendben megy, akkor tényleg nem a dokin múlik, akkor bizony a szülésznő ér kincset. De ha bármi beüt, akkor nagy kincs egy olyan orvos, aki tényleg segít, türelmes, és nem paráztat.
Én ugye az idős Gyócsinál szültem, hát nagyon szerettem. És iszonyúan sajnálom, hogy koránál fogva valószínű a többi babámat nem tudom nála világra hozni...

Egyébként minden dokiról hallani jót is, és rosszat is, tökéletes úgysincs. Lehet, hogy aki nekem jó, neked valamiért nem lesz szimpi. Én jártam régen a Vargához (most ő lenne a körzetesem is), de valamiért ő olyan rideg nekem, képtelen vagyok benne igazán bízni. Aztán én is voltam a Némethnél is, aki valóban szimpi is volt, meg jó is, de úgy jártam, mint Bernini; nála vannak sajátságos szabályok... ha éppen nyaral, nem jön, ha hétvége van, nem jön, este 8 után nem jön, stb. :P Szóval kilőve.
Utána következett idős Gyócsi, aki még a Balatnról is képes bejönni, ha úgy adódik. Nagyon lelkiismeretes, még a szülés után is minden nap bejött ellenőrizni, sőt, még arra is volt gondja, hogy a babámat is megnézze, és ha bármi lett volna, azzal is foglalkozott volna (egy barátnőmnek nem is adták ki, amíg ő nem intézkedett). Nem akarom most a dokikat lejáratni, de rajta kívül én ezt a hozzáállást csak egy dokinál tapasztaltam amíg bent voltam... (persze még a fia is kivétel).

Jahrával egyetértek, az újszülöttesek hozzáállása rémálom! Ezért is jó, ha van szülésznő, mert sokat tud segíteni a szoptatás és a baba első ellátása terén. Nekem se mutatta meg a kutya se, hogy mégis mit hogyan kéne... végül kiderült, hogy van egy ismerősünk is ott, és akkor ő intézkedett, segített.

Cumival kapcsolatban és nagyon féltem, hogy mi lesz, ha ott elkezdik cumisüegből táplálni, és utána nem akarja elfogadni a cicit... szerencsére nekem nagyon hamar volt tejem, annak ellenére, hogy császáros voltam (már a harmadik naptól 2 deciket öntögettem ki a mosdóba). Ezt babája is válogatja. Én kényszerültem arra is, hogy cumiból adjak neki leszívott tejcit, illetve cumiból itattam is (vízzel), és szerencsére nem vált a szopi hátrányára. Bár mára már nincs tejem, szépen lassan elapadt.
Most már inkább az tölti ki időm nagyrészét, hogy elkezdtem hozzátáplálni immár második hónapja. Most már eszünk is mindent, gyümit, főzit, sőt, már husikat is.
Nagyon fontos, hogy ha megtehetitek, szerezzetek be anyatejtároló zacsikat, és amennyi tejcit csak tudtok plusszban lefejni, fagyasszátok!!!! Most nagyon jól jön nekem (volt kb. 14 zacsival), mert minden kajcihoz engedek ki, és sokkal könnyebben tudom az új ízeket bevezetni vele.

Tiszta rétestészta vagyok csajok, bocsi.
Megígérem, többet nem dumálok feleslegesen, csak ha kérdeztek. ;)

Puszi mindenkinek:
Yvette és Lola
lolababa
 
 


Yvette! Nagyon jókat írtál az. id. Gyócsiról, remélem a fia is legalább ennyire lelkiismeretes. Hétfőn megyek, akkor megbeszélem vele, mi is lesz pl, mikor február 1-10 nem lesz kb., és én meg feb.12-15 között szülök, ha bejön a papírforma, vagy előbb :? .
Szegény kis manód, nem irigylem, ez a nátha nem jó dolog, én sem szeretném biztos, ha kiporszívóznák az orromat vagy akármilyen kütyüt dugnának bele :)
Ez az anyatejes zacsi már nincs aventhez, amilyen mellszívót én vettem, csak fedeles doboz, az is praktikus, meg olvastam szoptatós fórumon, hogy mi mindenben lehet még fagyasztani: sterilizálva persze bébiételes üvegben, gyógyszertárban lehet kapni kis üvegeket több méretben, ha kevesebb kell, kisebbet veszel ki... Csak 3 havonta mehet a levesbe, ha addig nem fogy el, és sokan irták, hogy így is büdös, mikor kiengeded, de attól még jó. Nálatok is?

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!

bármiben fagyaszthatsz, a lényeg, hogy minél többet. Én a zacsit azért csípem, mert elvileg 12 hónapig felhasználható utána. Most már lassan feléljük őket, de ha tudtam volna szoptatni 9-10 hónapig, akkor még azután is jó lett volna.
Hát mit mondjak... a szaga... őszintén szólva én még bébikajába sem találtam olyat, ami ne lett volna büdös az orromnak... :P
Főleg azok, amikben még hús is van! Brrrrrrrr
Amúgy magának az anyatejnek nincs különösebb szaga, csak akkor, ha áll. De állottan meg úgysem adhatod már oda ;)
A táp viszont kegyetlen!!!

Ja! És egy nagy tipp! Jahra most főleg neked aktuális!
A tápszert a dokik csak a pici 6 hós koráig írhatják fel, utána teljes áron kell megvenni. Összegben kifejezve recepttel 800-1000 forint (persze táp típustól függően lehet húzósabb is), recept nélkül pedig a duplája! Ha szoptattok is az elején, célszerű mindig íratni a receptet is tápra, és akkor lesz bőven, amikor már csak venni tudnátok is. Én sajna akkor kezdtem ezzel foglalkozni, amikor elkezdtünk tápozni (4 hósan), így 4 havi mennyiség fuccs.
De ez csak tipp, mert az is lehet, hogy akár 1 évig is tudtok szoptatni, akkor meg tápra egyáltalán nem is lesz szükség. ;)

És még egy tipp, illetve lehetőség. Nem tudom, ti honnan vesztek rucikat, de bizti rájöttetek már, hogy iszonyú drága a piciknek.
Én először boltoztam, aztán kínai, aztán rájöttem, hogy jó a turis is (arra a pár hétre, hóra, amíg egy-egy méret jó...).
Most viszont én rendelek németből angolból használt kisrucikat, amik a kínaira is jócskán rávernek minőségben (árban pláne).
Ha esetleg érdekelne benneteket valami, írjatok, szívesen küldök képeket is, és így gyakorlatilag párszáz forintért (turi áron) meglehet bármi.

Email címem, ha érdekelnek valakit a rucik: kollarovics@hungarocom.hu

Na puszika!
Yvette és Lola

Kép
Kép
lolababa
 
 


S.O.S! A szülésznő, akit szerettem volna, betelt kvótailag (én hülye nem tudom miért vártam eddig :x ), igy most keresek.
Yvette, Jahra, valaki... tudtok ajánlani? Kismamatornán is forog egy lista, párat le is irtam róla, de ma már elég késő van, nem telefonálgatok így idegenként.

Kép
bernini
 
 


Bernini!

Én Horváth Marikánál szültem, meleg szívvel tudom ajánlani.
Ha gondolod hívd fel, hivatkozz rám nyugodtan.
Priviben küldöm a számát, ha kéred.

Puszi:Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Köszi Yvette! Ő rajta van a listámon, úgyhogy megvan a száma, holnap próbálkozok.
Tele vagyok a vacsival :oops: Ma nagyon házitündér voltam, ebédet és vacsorát is főztem :D Ebédre tejsz.csirkeragulevest és gyümölcsrizst, este meg lángost. Update 1-es :wink:

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Mi Pesten vettük a kiságyat, meg szinte minden nagyobb dolgot, találtunk egy tuti helyet, a védőnőm szerint kb. 100 ezret spóroltunk. Fenn vannak a neten is: www.babaholmiolcson.hu
nekünk még így is megérte itthonról felmenni.4d-s ultrahangon is Pesten voltunk,így összekötöttük a kellemest a hasznossal. Több, mint 1 órát nézegethettük a kicsi lányunkat, nagyon jó volt. A 4d-s címe, ha érdekel valakit: www.4dgenesis.hu

Kép
roberta80
 
 


na, remélem, már sikerül a vonalzós bigyó is...

Kép
roberta80
 
 


nem sikerül :(

Kép
roberta80
 
 


sikerült, :P

Kép
roberta80
 
 


Ügyes vagy! És 1 héttel előttem, durván :)
Van szülésznőd, Roberta?

Kép
bernini
 
 


Nincs szülésznőm, én is hajkurásznék egyett, de senkit nem ismerek...még dolgozom, így nagyon időm sincs. De már a szülésig sem túl sok...ÁÁÁÁÁ

Kép
roberta80
 
 


Yvette! Beszéltem a Marikával, elvileg el tud vállalni, de majd hétfőn megyek be hozzá és akkor beszéljük meg a részleteket, remélem rendben lesz :) Milyen idős egyébként? Nem tudtam kivenni a hangjából, de letegeződtünk.
Köszi, Berni

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!

Na de örülök! Marika tényleg igazán nagyon kedves, és megnyugtató tud lenni, majd meglátod. ;)
Különben azt hiszem, hogy 34 éves. Vagy legalábbis ilyen körül... tudtam, de elfelejtettem... :oops: Elsőre anno én is emlékszem, nem tudtam volna megsaccolni hang alapján, olyan furcsán rekedtes.. :)
Van egy 5-6 éves kislánya, Tamara.
Majd mesélj, mi volt az első benyomás! ;)

Puszi:Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Sziasztok!
Ha lesz nekem is szülésznőm, mennyi pénzt illik neki adni?

Kép
roberta80
 
 


Yvette te aztán korai kelő voltál ma :o persze kisgyerekkel nem a bioritmusod diktál :lol:
Roberta, azt hiszem 10-15-20 ezer forint az elfogadható. Már ha a dokinak 35-50 "jár" .
Tegnap elkészült a konyhánk lányok, annyira szép, ha minden igaz, csütörtökön költözünk, és végre nem kell kézzel mosogatnom :D A netet viszont nem tudom mikor fogják átkötni, már beadtuk a kérelmet, remélem még idén!

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

A legtöbb szülésznőnek (amennyire én tudom) nincs tarifája. Annyit adsz, amennyit gondolsz. Különben tényleg 10-20 körül szokás, de attól is függ, hogy mennyi vakriasztásra megy be, konkrétan tényleg mennyi dolga lesz veled, stb.
Én 20-at adtam, de csak azért, mert elég sokszor éjjel hívtam telefonon, mert azt hittem, hogy... aztán mégsem. Ráadásul szülni is hajnalban kezdtem (3-kor jött be miattam), és tényleg már a terhesség ideje alatt is bármikor fordulhattam hozzá.
Az adott összeg mindig valahol értékeli a munkáját. És tuti, hogy ha szájhúzogatós lett volna, stb. akkor nem kapott volna ennyit... nem szabad abba a hibába esni, hogy azt gondold, ő tesz neked szívességet, mert te fizetsz érte. Persze ez így kicsit sarkosan hangzik, de én így álltam hozzá.
De Marika mesélte, hogy volt olyan kismamája is, akihez kétszer ment be feleslegesen, és a végén még egy köszönömöt sem kapott... :o Szóval ez elég bonyesz kérdés...
Csak annyit adj, amennyit úgy érzed, hogy a péztárcád is elbír, és amennyit jó szívvel adsz, mert megérdemli.

Na puszika:
Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 


Az előbb kinéztem az ablakon, és láttam hogy nagy a tömeg a téren. Lementünk megnézni, kis karácsonyi (adventi) műsor volt, és most kapcsolták fel a díszkivilágítást a sétálón, a nagy karácsonyfát és a koszorút. Szép látvány, kár, hogy az égők egy része kék, a többi sárga.

Kép
bernini
 
 


Hivtam ma a Marikát, és mégsem tud elvállalni :( Viszont ajánlott maga helyett, és ő meg elvállalt, be is írt előjegyzésbe :D Hagyanek Adrienn, esetleg valaki ismeri? Telefonban szimpi, segítőkész.

Kép
bernini
 
 


iwiw-en lecsekkoltam, képről is szimpi :)

Kép
bernini
 
 


Szia Bernini!

De jó neked, hogy ott laksz a központban...
Nekem is úgy hiányzik Kaposvár... sokszor annyira jó lenne csak ott csatangolni, mint régen...
Főleg most babakocsival. Csak mászkálni, nézelődni...
Na mindegy.

Én is megnéztem gyorsan iwiwen a csajt... :) Nem rémlik, illetve nem emlékszem rá, de igazából majdnem mindegy, mert én bunkó szülésznővel még nem találkoztam. Ebből a szempontból tényleg jó a kaposvári kórház.
Nem lenne kedved holnap összefutni egy üdcsire valahol?
Megyünk reggel Lolával dokihoz (féléves ellenőrzés) és utána délig szabadok leszünk (illetve 11-kor lesz egy talim a plázában).

Puszi:Yvette

Kép
Kép
lolababa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: