Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zsóka én is sok sikert kívánok az elválasztáshoz.Nekem Adrit kellett elválasztani 20 hónaposan mert nem negyon akart enni, csak a cici kellett. Õt nem viselte meg.
A kicsi viszont 18 hónaposan egyik napról a másikra saját magát elválasztota.
Pihenj sokat!

Mókuska! Jól vagytok? Mi javulóban. Adri visszaszámlálást tart. Próbáltalak hívni a kicsi Lilivel akart "beszélni". Bár lehet hogy ő ért a nyelvén. Mostanában csak halandzsázik, de azt összefüggően. Egy két érthető szót azért beletesz. Bemutatni vasárnap biztos nem fogja mert a sok ember között kuka szokott lenni.

Na sziasztok Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Mókuska,
köszi Kép.
Képzeljétek, az egyik bném vérezgetéssel kórházba került tegnap, sokan jelentkeztek a kórházban ezzel, a dokik szerint a front. Lehet, h náélam is a front okozta? Ui. azóta semmi (kopkopkop).

Egyelőre ott tartunk, h napi két szopira leredukálva a dolog ( a napközbeni meg az esti altatáshoz). Majd meglátjuk...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok! Kép

Lehet hogy van köztetek olyan aki még emlékszik rám, még novemberben írtam ide, de sajna annyira nem volt élet,Kép így átmentem egy másik topicba. Kép
Azóta annyi változás van, hogy most szombaton töltöm a 17. hetem, és nagyon boldogok vagyunk. KépRettenetesen örülünk és vágytunk erre az apró csodára a pocakomban. Tavaly volt egy vetélésem, és most is nagyon féltem. De most minden rendben van, egyelőre! Kép
Látom, azért itt is vannak szépen kismamák, és már babás mamák is. Ez nagyon jó dolog! Kép
Magamról még csak annyit, hogy pásztóra járok dokihoz. Õ konkrétan nem rendel, mert anesztes is mellette, de mikor a vetéléssemmel kürházban voltam, úgy hogy nem ő volt a kezelő orvosom, az le se sz..rt, de ez a doki naponta többször is bejött, nyugtatott, vigasztalt, és odafigyelt rám. Ja és akkor még nem tudta hgoy eü-s voltam. Így maradtam nála.
Nekem egyelőre nincs rossz tapasztalatom a pásztói kórházzal, orvosokkal kapcsolatban, kivéve az első dokit.

UserKép
Köszi a gratulációt, jó lenne ha átjönnél néha a másik topicba is, ott is nagyon jó dolgok vannak. Olvastam hogy Bátonyi vagy, én Dorogházi. Ha gondolod, a profilomban van mail címem, írhatnál. Kép Ja egyébként gratulálok neked a babádhoz. Remélem minden rendben van veletek. Kép

Most ennyit! Puszi nektek

Dina Kép (16+4)

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsóka
Örülök neki, hogy úgy néz ki nem kell a picit teljesen elválasztanod.Azóta nem voltak keményedéseid? Hát ezek a fránya frontok,ezek szerint nem csak a szülésekre vannak hatással.
Olvasgattam a régi topicokat. Olyan sok jót írtál a környéketekről. Én azt a részt nem nagyon ismerem. Én Heves megyéből kerültem Nógrádba.
Ti, hogy "kerültetek" erre a környékre?

Szia: Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Dina,
megkérdezhetem, ki volt a tapló doki? Bár tkp mindegy, úgysem akarok a pásztói kh-ba járni...
Babához gratula, látogass ide sűrűn Kép!

Kis plutó,
Heves: kicsit második szülőhazám Kép, ui. anyukám ott született (Kál), majd Pestre ment férjhez, de mikor apuival nyugdíjasok lettek, visszaköltöztek a szülői házba. Nagyon szeretnek ott lakni.
Én pesti vagyok eredetileg, de elegünk lett a büdös-füstös belvárosból, és sajna nem volt kilátásunk sem arra, h akár Bp környékén házat vegyünk, így távolabb kereskedtünk Kép. Erre a táj gyönyörű, az árak (viszonylag) alacsonyak, és nincs annyira messze Bp-től, h nagyon macerás, hosszú lenne az odautazás.
És te? Ide jöttél férjhez? Kép

üdv
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Zsóka, igen én ide jöttem férjhez.
Először nagyon nem szerettem itt lakni, mi anyósommal lakunk. Sok választásom nem volt, mert a párom rögtön kijelentette, hogy míg az anyja él ő itt akar lakni. Most már alábbadta és nem bánná, ha elmennénk innen, de a lehetőség nem igazán van meg rá. Sokszor jó lenne külön viszont ahogy anyósom öregszik egyre jobban fél egyedül, és sógornőm sem úgy foglalkozik vele ahogy azt kéne. Jól kihasználja őt.
Szóval így már én sem szívesen hagynám őt egyedül.
Az évek alatt elég jól összecsiszolodtunk.
Egyébként kertes házban lakunk, itt az út végén van egy patak amit a gyerekek nagyon imádnak. Ja és az utcánk tele van gyerekkel.

Dina, ugye Petrás doktor az akihez jársz?
Remélem neked szerencséd lesz vele. Nekem nem volt. Én vele jártam úgy mint Te azzal a másik orvossal. Elsiklott a problémáim felett.

KIs plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Dina
Gratulálok a babához, vigyázz magatokra!Kép

Zsóka
Hajdanán még ifju korombanKép igen gyakran jártunk Kál felé (Kompoltra) tollaslabda versenyre.
Klassz, h nem kellett lemondanotok teljesen a szopirólKép

Kis plutó
Rendben van már Adri? Remélem nem betegszik le más is vasárnapig! A lemezeket ne felejtsd el elhozni!

Lili holnap elkezdi az ovit!KépKép
Már annyira várja a kis drága, én meg kicsit szomorkodom, h már ekkora, ilyen hamar eljött ez az idő. Olyan fura lesz nélküle itthon, megint nem lesz kihez szólnom -vagyis Danihoz igen, de ő még nem tud válaszolniKép
Az ott alvással os megpróbálkozunk, kiváncsi vagyok hogy fog sikerülniKép

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Köszi az üdvözlést, megpróbálok gyakrabban irni ide is. Kép

Kis Plútó Kép
Igen Petrás az, de nekem nagyon be jött! Kép Nem bántam meg, hogy őt válaztottam.

Zsóka Kép
Az a tapló doki Berze volt. Én minden bizalmamat bele adtam, de ő így bánt velem. Hát mit mondjak, elveszített egy kismamát, és akkor egy beteget. Ez az ő baja, nem az enyém, tulajdonképp, neki köszönhetem Petrást! KépHa ő nem bánik így velem nem fordulok Petráshoz.

Sziasztok!

További szép napot nektek! Megpróbálok még benézni ma!

Dina

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Sziasztok!
Dina nálam ez pont fordítva történt. Berzéhez most már olyan 5 éve járok, de eddig nem volt vele semmi problémám.
Viszont most neki van nagyon sok kismajája és betege, és talán ez amiatt van. Mármint a nem kellő odafigyelés.
Amikor én Petráshoz jártam 97' ben akkor ő volt a "legfelkapottabb" orvos és ugyanúgy anasztes is. Viszont ő elment innen és 2 éve jött vissza.
Én már hozzá semmiképp nem mennék, viszont jó lenne még egy baba, amit jó lenne epidurális érzéstelenítéssel szülni, amit csak ő köt be, legalábbis más eddig tudtom szerint nem nagyon csinálta.

Mókuska, Adri jól van . Viszont nekem sikerült tegnap a kicsi mellett úgy elaludnom este, természetesen takaró nélkül, hogy reggelre meg is lett az eredménye. Jól betaknyosodtam. Vasárnapig igérem kikurálom magamat.

Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Kis plutó!

Hát igen embere válogatja. Mikor először hozzámszólt én is úgy gondoltam, hogy csak tőle mentsen meg az isten, de a gondoskodás, odafigyelés, törődés, mást mondott. Én ezek végett maradtam nála. Nekem teljes mértékben bevált. Mikor vetélés miatt kórházban voltam, ugye Berze vette fel, de egész hétvégén be sem jött hozzám, holott volt neki néhány szülése, na de mindegy. Petrás volt az ügyis, és mikor vasárnap este elvetéltem, amit tudtam, ő is tudott, de nem akart estére megijeszteni, és azt mondta hogy hátha csak egy nagyobb alvadt vér. De sajna nem az volt. Az esti vizsgálat után odaszólt a nővérnek, hogy adjon egy nyugtatót, hogy végigaludjam az éjszakát és hogy legyen velem egy kicsit még, nyugtasson. A nővér szinte elalvásig be-be nézett hozzám, éjszaka is többször jött, mondták a szobatársaim, sőt Petrás is benézett éjszaka is! Ki az a doki aki ezt megcsinálná?
Aztán másnap reggel hüvelyi UH, és a baba sehol. Mondta hogy akkor megyünk a műtőbe, nehogy valami baj legyen. Felmentünk a szobába amíg előkészítettek, kiderült, hogy szólt Berzének, hogy a betege elvetélt és csinálja meg a befejezést, és azt vágta rá, hogy nem ő foglalkozott vele hétvégén csinálja meg az aki akarja. Ez szerinted orvos? Na mindegy, ez van! A lényeg, hogy most már jó kezekben vagyok! Kép

Ja és hozzá kell tennem azt is, hogy most az orvosi kamaránál dolgozom, tehát elvileg az orvosok szemében kiemelt személy vagyok, de! Pertás azelőtt sem fogadott el tőlem egy fillért sem, mikor még nem volt állásom!!!

Húh, jó hosszú lettem, de ezt meg kell szokni, nagy dumás vagyok! Kép És ha belelendülök, ez lesz az eredménye! Kép

Dina

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Sziasztok!

Mókuska, hogy tetszett Lilikének az első nap az oviban? Mennyi ideig fogják őt szoktatni? Mikor lehet majd egész nap ott?

Dina, Te itt dolgozol Pásztón? Vagy az előzmények után veszélyeztetett terhes lettél?
Azért irigylem ezt a pozitív hozzáállásodat.
Én ennyire egy orvosban sem tudtam, tudok már bízni.

Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek mert megyünk ajándékokat vásárolni Lilinek...Kép

Kis plutókámKép
Lilit nem szoktatjuk, már tegnap egész nap az oviban voltKépKépKép Volt torna mindjárt reggelről, megdicsérték mert nagyon ügyi volt. Minden kaját bepusztitott (gondolom ez nem lep megKép) aztán gond nélkül elaludt az ovónénivel mert anyósomnak éppen dolga volt! Olyan kis vagány volt mikor hazajött! Már a WC-re sem mehettünk veleKép

Majd este még jövök!
Ja még egy sztori! Kérdeztük, h akkor tetszett az ovi, mégy holnap is? Mire Õ: hát már ma voltam oviban, holnap iskolába fogok menni! Ki lesz a tanitóm?

Puszi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Mókuska!

Sajnálom, hogy nem hallottam amit mondott, tényleg édi lehetett.
Dorkával játszott, vagy már elkezdett ismerkedni is?
Nem tudom hétvégére helyre jövök-e. Jobban elkapott ez a fránya nátha mint gondoltam. Lehet, hogy a doktornőnél szedtem össze, ahol 2 órát kellett várni, mire sorrakerültünk.
Most már csak abban bízom, hogy Adri nem kapja el, mert 2 hét után így is sokat lemaradhatott, hiába gyakoroltunk.
Ha nem javulok én megint lemaradok a "buliról".
Na puszi mindenkinek

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok,
csak bekukk, voltam csüt-ön Pesten uh-on, amennyire ilyenkor látni, mindne oké. A kérdésemre, h minden rendben van-e, nem leüvöltötték a hajamat, hanem normális hangnemben azt válaszolta a doki, h igen, amennyire ezt ilyenkor látni. Szóval pásztói uh többet sem Kép.

Fura ez az orvos-kérdés: ami az egyiknek bejön, a másiknak nem. És az porvosoknak is lehet rossz napjuk... (csak az a baj, h ezt nem lenne szabad érewztetni a páciensekkel...)

Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Zsóka, a hüvelyi uh-ot csinálták meg Pesten?
Örülök, hogy minden rendben.
Hát igen mindenkinek lehet rossz napja, de szerintem aki szívből választ valamilyen szakmát az csinálja is úgy. Itt nem csak a z orvosokra gondolok. Nekükn az ovónőink is olyanok voltak, hogy ha az ő "tanításukra" alapozik egy gyerek akkor olyan bután megy az iskolába mint a tök.
Neked a nagy fiad 1 vagy 2. osztályos?
Mi most kezdtük az elsőt a Gárdonyiba, de nagyon szereti, és szerencsére jól is tanul.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Kis plutó

Én Salgótarjánban dolgozom, és igen az előzmények miatt lettem veszélyeztetett terhes. Ha az orvosokon múlt volna, már az 5. héttől otthon csücsülhetnék, bele is bolondultam volna. Kép
Te most kihez is jársz? Bocsi ha már mondtad.

Dina

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Dina! Én már kb. 5 éve Berzéhez járok.
Én úgy vagyok vele, hogy ő már elég jól ismer, és mindent tud az előzményeimről is. Volt bőven és kicsit macerás is lenne mindíg más orvosnak is elmondani.
ő sem tökéletes, mint senki, kisebb gondjaim vele is voltak, de ez hanyagolható.
A gyöngyösi orvosom, csak akkor ismert meg amikor az ismerős kollégájával baszéltem, aki őt ajánlotta. Hozzáteszem, hogy 4 hétig feküdtem bent a kórházban, előző nap vizsgált, csak épp civil ruhában mentem oda. Addigra már jó pár ezer ft-ot fizettem neki. Mikor látta, hogy Istvánnal beszélek akkor jött oda, hogy bocsánat, de rossz az arcmemóriája. Szóval akkor kb. 34 hetes terhesen úgy döntöttem ügyeletes orvosnál szülök. Nem bántam meg, mert az az orvos becsületes volt.
Szóval mindegy hová mégy, bunkó orvos sajna mindenhol van.
Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kis plutó

Sajnos igen ebben igazad van. Kép De a lényeg, hogy mind a ketten megtaláltuk a számunkra legmegfelelőbb dokit. Kép
Kívánom, hogy minden vágyad teljesüljön, és rendben legyen mindig minden. Kép

Dina

Dina és Benedek
Kép
Kép
dinadin
 
 


Dina!
Köszönöm szépen

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok lányok!
Merre vagytok?
Mindenki eltünt?
Remélem senki nem beteg.
Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kis Plutó,
hüvelyit nem csináltak, hanem hasit. De érdekes, h míg pásztón a hasi uh-on nem látszott semmi, csak vmi ködfolt, a sotén telejsen látszott minden. Gondolom nagyobb felbontású gép, esetleg új, stb.
Nagyfiam elsős, 8 lesz máj-ban. Nagyon szeret iskolába járni, azt mondta, sírni fog, h nem lesz nyáron iskola Kép. Jól is tanul, értelmes, ügyes gyerkőc.
Amennyire tudom, két általános van Pásztón, nekünk is választani kell majd, hisz Hollókőn csak alsó tagozat van.

Elszállt a gépem, azért nem jöttem Kép, de szerencsére az adatok nem vesztek el... Remélem, redszeresen tudok most már jönni Kép.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Nagy dolog ez az iskolakezdés.
Már mi is rendesen belejöttünk, az olvasás ment nehezebben, mert ábraolvasással kezdtünk, és nehéz volt az átállás. Most már ügyesen olvas. A matek kezdettől fogva a kedvence.
A felkelés viszont még mindig nehezen megy.Kép
Azt nem tudom mi alapján osztják meg a pásztói iskolákban a "vidéket". Alsó-Felsőtold a Dózsa iskolába jár. Külön busz hordja őket.
Na megyünk ki kihasználjuk ezt a szép időt.KépKép
Ja az AFP-t itt fogod Pásztón csináltatni?
Ha kell segítség szólj, írj nyugodtan!
Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi,
ez fura, Hollókőn Apáczais köynvekből tanulnak, (hálistennek) szótagolva tanulnak ovlasni,m nem képolvasás van. A képolvasást anno még a hugom idején próbálták, de nagyon nem jött be - angolszász nyelvekben bejön, de a magyaban nem, a magyar ragozó nyelv...
Azt én sem tudom, h mi alapján osztják be a "vidséki" gyerekeket, én annak idején majd alaposan körülnézek és aszerint íratom be a gyereket vmelyikbe, h melyik tecc jobban. Kutasóról is a falubusszal viszi be őket a falugondnok, ez jó, h nem a volánbusszal kell járniuk.
Az afp-t itt szeretném, fewltéve, ha elfogadják a sotés beutalót...
Segítség szvsz nem kell majd, csak társaság a többórás várakozáshoz... Kép Az a jó, h a kórház közelében van egy játszótér, amjd ott elleszünk a fiammal (feltéve, ha nem esik)...
A felkeléssel mi is szívtunk ez elején, de pár hét alatt belejöttek. Mi ui. 9-1/2 10-re jártunk oviba Kép, és 8-kor keltünk, mopst 3/4 7-kor...

Esetleg talizhatnánk majd az "afp-s napomon" ott a jáccón, hm? Kép
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!
Szerintem el kell fogadni a Sotés beutalót is, de ezt a védőnőd biztos tudja. Az eredmény az amugy is neki megy, ugye?
Találkozhatunk majd.Kép
Arra a játszótérre gondolsz amelyik a kórháztól lejebb van?
Kb. mikorra fog ez esni?
Visszatérve az afp-hez az UH- ot azt elfogadják ami nem itt készült, nekem is elfogadták a genetikai UH-ot.
Ja, itt ám megbonyolítják a dolgot.
Pásztóiaknak a szakrendelőben reggel a védőnő adja ki a beutalót, de mielőtt leveteted a vért el kell menni UH-ra, hogy ténylegesen 16 hetes vagy e. Ugye az UH csak 10 órától van, és itt az afp mellett teljes vérképet is néznek, ami miatt ugye enni nem lehetne.
Na én ettem, de mint írtam nem kellett az UH-ot megcsináltatnom.
Jó hosszúra sikerült.
Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok Lányok!

Most bukkantam csak rátok és örülök, hogy végre környékbeli kismamik is vannak itt.
Én valószínűleg a héten, de max a jövő héten fogok szülni Pásztón.
Nem nagyon van tapasztalatom a kórházzal kapcsolatban, mert kb.300 km-ről költöztünk ide lassan két éve.
Ha tapasztaltabbak vagytok szülés-protokollbanKép, nagyon szívesen venném, ha írnátok róla pár sort.
Előre is köszi!
Ja,Afp előtt nekem sem volt UH.

Üdv,
Edina

Edina és Eszter Hanna
KépKép
medike01
 
 


Sziasztok!

Edina
Üdv ittKép
Gondolom már tele vagy várakozással és izgalommal a szülés miatt! Sok sikert hozzá és kivánom, h minden ugy alakuljon ahogy szeretnédKép Mit szeretnél tudni a szülésről?

Zsóka
Itt Tarjánban sem csinálnak az AFP előtt UH-ot!
A vérvételre én soha nem mentem éhgyomorra, a dokim és a védőnőm mindig azt mondogatta, h a kismamákat nem lehet annyi ideig éheztetni. Csak a laborosok előtt kellett titkolniKép Ja, viszont a cukorterheléses vérvételkor muszáj az éhgyomor.

Gabóca
Holnap találkozunk és majd dumcsizunkKép

Csütörtökön megkapta Lili a 3 éves oltást. Nagyon ügyi volt, nem sirt. Este egy kicsit fájlalta a lábát viszont másnap már eszébe sem jutott. Mondtam is, h inkább ment volna oviba mert itthon nagyon rosszcsont voltKép
A mérlegelések: Dani 9,14 kg (7hó 1hét), Lili 17 kg.

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Edina!
Én 2 éve szültem a pásztói kórházban Berze doktorúrnál.
A szülésznő pedig Brigi volt.
Az első indításkor, pedig Andi. Mind a ketten nagyon aranyosak voltak, és végig ott voltak velem.KépKép
Nem kell folyamatosan feküdni megengedik, hogy sétálj, ami nagyon jó.
A lányom Gyöngyösön született, ahol a szülésznő is egyedül hagyott, és mikor burkot repesztettek utána nem lehetett felkelni.
Mikorra vagy pontosan kiírva?
Gyors és szép szülést kívánok Neked!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kis Plutó,
a védőnő nem tudta Kép, h elfogadják-e így.
Nincs az a pénz, h én elmenjek Pásztón uh-ra, ld az előzményeket...
Ápr 11-e egyébként. Hm, akkor meg kell kérdzenem, hogy van ez, inkább megyek Pestre...
És igen, arra a játszóra gondoltam.

Edina,
üdv a topikban Kép!

Megy vki Hollókőre húsvétkor?

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!
Először is bocsi, mert félreérthetően írtam.
Az UH jó, mert nem rég készült.
A védőnők akkor küldenek el az UH-ra ha régebbi,ami itt gyakori ugyanis nincs 12 hetesen hüvelyi UH mint máshol.
Visszaolvasva Neked már Pesten megírták a beutalót, ugyhogy az itteni védőnőhöz nem is kell menned.KépKép
Még egyszer bocsi.
Na, ha jó idő lesz lemehetünk.
Majd még addig egyeztetünk.

A hollókői húsvétról már sokat hallottam, és jó is lenne kijutni egyszer, de anyósom ragaszkodik ahhoz, hogy itthon kell lenni.Kép
Már máskor is terveztünk kirándulást húsvéthétfőre, de vita volt belőle, és így itthon maradtunk.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi,
ja, akkor félreértettemn, nagy kő esett le a szívemről Kép.

Beteszem ide a hollókői programot, hátha emggondoljátok magatokat Kép.

2006.04.15. szombat
tojásfestés-játszóház a Hollókőért Közalapítvány udvarán
Ünnepi mise tűz és vízszenteléssel

2006.04.16 vas
szabadtéri mise
Hollókői Hagyományőrző Együttes
Iglice Néptánccsoport
Palóc Néptáncegyüttes
Ágasvár Néptánceggyüttes
Dűvő népzenekar koncertje
Nógrád Táncegyüttes
Környei Aliz előadóművész

2006.04.17 hétfő
11 órától mise
12 órától a szabatéri színpadon:
Hollókői Hagyományőrzők
Iglice Néptánccsoport
Rimóci Hagyományőrző Együttes
Pántya Dávid mesemondó
Nógrád Táncegyüttes
Locsolóversmondó verseny
Kubinyi Júlia népdalénekes
Muzsla Néptáncegyüttes
Táncház

belépő_-diák/nyugd.: 1000 Ft/fő, felnőtt 1500 ft/fő

üdv
Zs.

ui: Anyósoddal laktok? Tudom, h nagyon nehéz, de hát ti külön család vagytok, nekti mi köze hozzá, hová akartok menni? Vagy a zurad egyetért vele?

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka, köszönöm, hogy leírtad a hollókői műsort.KépKép
Majd még meglátjuk, de szerintem marad a hagyomány szombat-vasárnap lemegyünk anyuékhoz, hétfő meg itthon.
Azért a délután még programozható.KépKép

Igen anyósommal lakunk. 9 év után így öten vagyunk egy család, de azért nem hagyjuk, hogy mindenbe beleszóljon.
A párom 9 éves volt amikor az apukája meghalt, és ők ketten talán túlságosan is "összenőttek".
Ha vitára kerül sor, természetesen a párom a családja mellé áll.KépKép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Zsóka!

Túl vagy már az AFP-n?
Végül hol csináltattad meg?
Kedden gondoltam rátok, de elég pocsék volt az idő, nem épp játszótérre való.KépKép
Szerintem husvétkor nem megyünk sehová, mert a kicsi lebetegedett, és énrajtam is kezd kijönni.
Nála azon dolgozunk, hogy nehogy megint kruppos legyen. Most időben elkezdtük a calciumot, és az antibiotikumot is. Fel vagyunk készülve, hátha nem lesz baj.
Ráadásul Pásztón ugye a gyerekosztály megszünt a kórházban és a salgótarjáni kórh-ba meg inkább nem mennék még egyszer.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Kellemes husvéti ünnepeket kivánok!
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Szia Kis Plutó,
gondoltam én is rád Kép, de tényleg nagyon nemjó idő volt...
Kedden akartam menni, mire közölték a laborban, h csütörtökön szoktak menni a kismamák... Úgyhogy csüt-ön metnem, ahol nem akarták elfogadnmi a beutalót, mert a sote nem írt rá vmi kódot. Aztán végül is levették a vért, és közölték, h legközelebb menjek be az sztk-ba a nőgy-ra és ott kérjek papírt. Na ja, nem véletlenül nem megyek oda...
De msot szép idő van Kép, bár láttam egy kétheti előrejelzést, szomorú Kép, ezen a héten szuper idő, jövő héten a max hőmérséklet 15 fok...

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Úgy látszik még tovább bonyolították a dolgokat itt Pásztón.
A csüt.-i laboros napról eddig nem hallottam.
Viszont a 26. hetes cukornál muszály lesz kimenned, de 9-ig nincs orvos, ugyhogy nincs "veszély".KépKép
Védőnők állítják ki a beutalót.
Hát most tényleg szép az idő, de olyan csalóka.
A páromnak 2 napja majd szétmegy a feje, mert annyira érzi a frontot, pedig állítólag nincs is.
Legalább a szünet váégéig ilyen idő maradhatna.KépKép

Gabi
Ti is csak a jövő héten kezditek a sulit?

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi,
Hollókőn ma kezdődött az iskola, múlt hét kedden mentek utoljára.
Szép az idő, abbizomy Kép. Láttam egy kéthetes időjárás-előrejelzést, sírni lett volnas kedvem. Állítólag a jövő héten a max. hőm. 15 fok KépKépKép... Mondjuk eső kellene, mert iszonyat mennyiségű facsemetét elültetett a zuram a múlt 7végén, de hidegnek nem kellene lenni Kép...
Sokan panaskozdnak msotanában fejfájásról. nekem is fáj, de nem a front miatt: 3 órát aldutam csak Kép.
üdv
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Zsóka!
Ide is ideért az eső.
Gondolom, hogy "örülhetnek " most ennek azok akik vízparton élnek,KépKép
Egyébként jól viseled a terhességet?
Biztos nem könnyü a kicsi mellett. Szopizik még?
Szerencsére nekem az alvással nincs gondom. Igaz a fiam nem rég óta kb. 4 hónapja aludja át az éjszakát. Lassan meg hozzá kell megint szokni az éber alváshoz, mert nyáron le kellene szoknia a pelusról.
Voltatok Hollókőn a húsvéton?
Mi végül itthon maradtunk, a fiam nagyon élvezte a locsolkodást. Kár lett volna kihagyni.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi,
Pocak: megvagyok, köszi Kép. És azt hiszem, kezdem érezni a mocorgást Kép. Olyan jó ez Kép. Jövő hétfőn megyek a 18. heti uh-ra, remélem, mindent rendben találnak majd. Néha pocakkeményedések vannak, ami ilyenkor nem kóser, doki magnézium pezsgőtablettát "rendelt".
Kicsi szopik még, most megy az éjszakai leszoktatás, tkp túlvagyunk rajta, néha még felébred, inni kap, aztán visszaalszik. Vagy nem Kép. Tegnapelőtt felévredt fél tizenkettőkor és hajnali fél négyig fenn kukorékolt. Délelőtt aztán bepótolta az alvást Kép.
Bocsi, nem emlékszem, mennyi idős is most a fiad?
Hollókő: hát, alapból nem szeretjük az olyan helyeket, ahol nagy a tömeg Kép. Úgy volt, h esetleg elmegyünk, de amikor bemondta a rádió, h Szentendrán (a skanzenben) mi van, meg h Hollókőig a 21-ről vezető úton araszol a kocsisor, na úgy döntöttünk, h nem megyünk mégsem Kép.
Locsolkodás: mi nem locsolkodunk, hozzánk sem jött senki, én nem is bántam, útáltam gyerekkoromban. Ami viszont nekem nem volt meg gyerekkoromban: a csokitojás keresés a kertben. Ezt mi bevezettük a lurkóknál, nagyon élvezik. Még hisznek a nyuszi hozta tojásban Kép. És ebben az a jó, h akkor is lehet élvezni a tojáskeresést, amikor már nem hisz a nyusziban Kép.
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


szia Zsóka!
A fiam februárban volt 2 éves, ugyhogy már nagy fiú.
Viszont beszélni még nem beszél valami szépen. Bár a logopédus szerint a fiuk később kezdenek el beszélni.
Emlékszel még nálatok ez így volt e?
Haskeményedést még a lányomnál el sem tudtam képzelni mi az.
Viszont a fiammal 18 hetesen magzatvizet vettek és utána végig keményedett a hasam.
Szeretnéd majd tudni, hogy milyen nemű a pici, vagy meglepi lesz?
Traktormajálisra szoktatok menni?
Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi,
Bocsi, nem akarok belekotyogni, de ha a kisfiad nem mutatja a jeleit a szoibatisztaságnak, szvsz hagyd. Kb három éves korra érnek meg (persze ez áétlag) mind fizikailag, mind idegileg a szobatisztaságra. Nyáron adhatsz rá csak alsónadrágot, vagy akár lehet anélkül, de erőltetni nem szabad. A fiúk egyébként is később válnak szobatisztává, mint a lányok.
(a nagyfiam májusi, 4 múlt, amikor nyáron szobatiszta lett. a lányom szept-i, a 3. szülinapja előtti aug-ban lett szobatiszta nappoalra /éjszakára már két véesen szobatiszta volt/).
A kicsifiam most lesz kettő aug-ban,. sokan vegzálnak már, h mikor hagyja el a bugyort, én nem akarok leállni senkivel veszekedni, de én nem erőltetem. (Jellemzően olyanok kérdezgetnek erről, akik 5 fölött vannak...)
A nagyfiam 15 hónaposan kezdett el érthető szavakat kimondani, kb két éves korára gyönyörűen beszélt. A lányom egy évesen kezdte.
A kicsif1m most (hú, h
ny hónapos is? 20 hónapos, ha jól számolom), nem beszél, egy-két érthető szava van. Viszont annyira jól emgérteti magát hangsúllyal, mimikával mutogatással, h abszolút nincs rászorulva a beszédre Kép. Két évesen hová beszéljen a fiad??? Van az indexen egy topik, Két éves és nem beszél vagy vmi ilyesmi a címe, oda írt logopédus többször - négy éves korig semmi ok az aggodalomra, még akkor sem, ha egy kukkot sem mond (terméaszetesen akkor, ha a gyerkőc szellemileg teljesne rendben van.) Sztóval siettetni nem érdemes (nem is tudod), amit emgtehetsz., h sokat énekeltek, verset mondasz neki, mondókákat, iylemsi.
Baba neme: első meglepi volt, a többit megkérdeztük, de nem mondtuk meg senkinek Kép. Most is így lesz. Mi tudni fogjuk, de meglepi lesz mindenkinek Kép.
Traktormajális: megyünk, igen, főúképp a cslaád férfitagjai miatt :D. Ti szoktatok menni? Esetleg ott találkozhatánk, gondolom, már nemsokára lesz. Meg kellene nézni Bokor honlapját...
üdv

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka
Igen én is így tudom, hogy a fiuk szinte mindenben kényelmesebbek.
Nálunk az alapmozgásoknál megvolt az 1 hó különbség a 2 gyerek között.
A lányom mindent előbb csinált.
Beszélni ennyi idősen folyékonyan beszélt.
Nekem mind a 2 febr-i, és a lányom 2 és fél évesen nyáron lett nappal szobatiszta, éjszakára dec. körül.
Viszont ebben a kicsi ügyesebb, ő már ősszel jelezgette a pisilési szándékát, volt, hogy csak bilin akart ülni.
Most este, esetleg reggel ha szeretné ráültetem az ülőkeszűkítőre és pisil. Ezért is gondolom, hogy nyáron leszokhat.
Majd meglátjuk, erőltetni én sem szeretném.
Ez nálunk is megvan a beszédben amit Te is írsz, hogy mindent megért és megérteti magát.
Lehet, hogy lehet abban valami amit a szomszédasszonyom mond, hogy ha együtt van a jkét gyerek Adri válaszol helyette. Ha együtt vannak tényleg még kevesebbet beszél.
Sajna idén sem jutunk ki a traktormajálisra, mert a párom megy Vanyarcra egyik haverjáék tetőt cserélnek. Talán majd jövőre.
Ha megnézed pontosan írd már meg légyszi mikor lesz, hátha.... Köszi. Nem mindíg máj 1-én van?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Kicsit elvesztem a nagy ünnepek közepette...Kép
Mi husvét hétfőn elmentünk a sógornőmékkel Szloviba a szádelői völgybe. Éppen a legjobb turázó idő volt, mindenki fel volt dobva... Aztán kb. féluton el kezdett cseperegni majd zuhogni az eső. Totál szétáztunk, mindenünk csurom vizes lett. Hát igen, ilyen a mi szerencsénkKép
Hamarosan ujra el szeretnénk menni mert csodálatos hely! Ajánlom Nektek is, megéri elmenniKép

Traktormajális minket is érdekelKép Tavaly is akartunk menni, csakhát apa egy héttel elnézte az időpontotKép

Zsóka
Jó lehetett a csokitojás keresgélésKép
Holnap készülünk kimenni anyósomék telkére (elég nagy) és apa már felbiztatta Lilit, h lesz kincsvadászat. Olyan izgatott a drágám, egész héten ezt emlegette. Ugy gondoltam kivisszük azt a rahedli csokinyulat meg tojást amit kaptak és azokat rejtegetjük el nekik (3 unokatesó is jön) Apa még térképet is akar hozzá rajzolni. Majd meglátjuk hogy sül el a dolog, szerintem élvezni fogják.

Tesó
Szerintem ne izgasd magad Krisztián beszéde miatt!
Én azt mondanám, h gyereke válogatja. Emlékezz rá, h Sziszi 3 éves koráig csak a szavak első betüjét, szótagját mondta aztán egyik napról a másikra el kezdett beszélni. Viszont van olyan ismerősöm akinek a kisfia másfél évesen sejpités nélkül kerek mondatokban beszélt...

Sziasztok
MókuskaKép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Na már találtam is időpontot az idei traktormajálisról: máj. 20.
http://www.veteran.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=161&Itemid=57

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Akkor remélhetőleg mi is tudunk menni Bokorra.
Krisztián biztos nagyon díjazná.KépKép
A traktor a mindene.
Most, hogy a központba építik a Penny-t ha arra járunk fél órákat meg kell állni nézelődni.

Mókuska!
Ugye nem lettetek betegek?
Most Tibi jött haza este ugy, hogy teljesen be van rekedve. Ráadásul a hasa is megy. A héten ilyen betegséggel dolgozott 2 munkatársa, hát persze, hogy ő kapta el.

Sziasztok. Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi,
nem tudod, mikor nyílik meg a Penny? A Plusból elegem van, mióta felújíytották, olyan silány áruk vannak Kép.

Akartam írni egy csomó mindent, de nagyon fáj a fejem Kép. Megyek is aludni, hátha az segít.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka, a Penny építési munkálatait máj.31-ig kell átadniuk.
De lehet, hogy ez a végleges átadás is, majd ha többet tudok, jelzem.
Remélem azóta már jobban vagy.KépKépKép
Mi most megint a kicsivel bajlódunk 2 napja reggelre belázasodik, de mind a 2 nap látta a dr.nő és semmi jele betegségnek.KépKép
Remélem tényleg csak a foga miatt. A 4 rágófoga még hiányzik.

Tesó, mikor mentek anyuékhoz?
Mi mostanában nem , mert Tibi folyamatosan dolgozik.KépKép
18-án is megy pedig nagyon fűzöm az agyát.
Mindegy most 1-én lesz itt Pásztón gokart meg homokfutó felvonulás, majd oda lemegyünk.

Sziasztok:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi
Még nem tudom mikor megyünk anyuékhoz. Beszéltél apuval? Sikeresen tul van a beavatkozáson, most nem kellett bent maradniaKép Ma már a kertben dolgozott egy kicsit (rontombontomKép), pedig mondtam neki, h pihizzen egy kicsit.
Olyan jó lenne segiteni nekik, de sajna tehetetlen vagyok a gyerekek mellet na és ugye a távolság is....KépKépKép
Egyébként mi jól vagyunk (kop-kop-kop), Lili is jól birja az ovit.
Hétvégén a telken voltunk, nagyon szupi voltKép
Képzeld, Dani vasárnap du. szopisztrájkoltKép 1 után brokkolit evett aztán nem akart szopizni majd egész du. hiába próbálkoztam csak megharapott v. be sem vette a cicit. Este itthon kifejtem neki, azt megitta csőrös pohárból. Aztán fürödtünk és utána ugy szopizott mint azelőtt... Meg azóta sem volt semmi gond. Nem tudom mi volt vele!
Most egyébként fel vagyok dobva, tegnap lefoglaltuk a szállást!! Megyünk nyaralni!!! Remélem semmi nem jön közbe! Aug. 2-10-ig tervezzük és Fertőrákoson lesz a szállásunk. Egy csomó helyre el akarunk menni szétnézni.

Zsóka
Ismered a Pennyt? Nem akarlak elkeseriteni, de ott is nagyon silány a választékKép Én nem is szeretek oda járni (a Plusba sem, CBA párti vagyokKép)mert egy csomó mindent nem lehet kapni.
JobbulástKép

Sziasztok
Mókuska

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!
Ildi, nem lehet, hogy kb. mensid lett volna?
Nekem olyankor nem szopiztak rendesen, olyankor talán más ízű a tej és kevesebb is.
Ma talán nem lesz lázunk ébredéskor.....
Viszont fülészetre leviszem du. mert olyan mintha a fülére érzékenyebb lennne, és többet is váladékozik.
Apuval én is beszéltem. Örülök, hogy jól van.
Én mondtam Tibinek, hogy ha igaz a jövő hétvégéje szabad, akkor menjünk le, úgy hogy segíteni.KépKép
Nyaralás nekünk is remélem, hogy sikerül Jászárokszállásra. Azt már megszoktuk.
Te Danit is hordod uszni?

Puszi, Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Gabi
Hát a szopisztájkkal kapcs-ban én is arra gondoltam, csak az fura egy kicsit, h kináltam és elfordult 5-10 p mulva pedig megitta lefejve.
Jszállással nehogy ugy járjatok mint tavaly! Én nem biztos, h mégegyszer elvinném oda a gyereket! Uszni sajna már hónapok óta nem járunk. Ugye télen havonta beteg volt vki aztán Tibi is állandóan dolgozikKép

Megyek, megjött a csipet-csapatKép

Ildi

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mókuska
Hát szeretnék végre ugy elmenni nyaralni, hogy nem csak strandolunk, hanem a környéken is szétnézünk.
Nekem ez az elmúlt években hiányzott.
Amit pedig a tavalyi évből megtanultam, hétvégén nem szabad melegvizű strandra menni.
Míg csak Adri volt akkor csak hétközben jártunk, és sosem volt gond, most is a vasárnapi napon sikerült fertőzést kapni.
Idén már jó lenne egy kicsit a környéken is szétnézni, már 9 éve élek Nógrádban, de sok közeli helység neve hallatán térképet kell elővennem.KépKép
Pedig itt is sok szép hely van .
Tervbe véve Szirák, és Buják van egyenlőre

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: