Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!

Köszöntelek benneteket mint nagytarcssai lakos.
Na túl vagyunk a költözésen, már elég jól elrendezkedtünk, bár még rengeteg munka van hátra.
Dorka baba is náthás,hétfön voltunk a Blatnyitczky dokinál Cinkotán, nagyon szimpinek tünt, írt fel valami epres Sszirupot.Ízlik a lánykának, ma bölcsibe van, este már nem volt se láz szerintem jobban volt...
Nállunk így 7 hónaposan még nincs fogacska, egyetlen 1 se, de viszont a bébi kompba kapaszkodva megy utána, és ha belerakom akkor is "szalad" és már tudja irányítani merre menjen, nem mint az elején, amikor mindig csak hátrafelé ment mint a rák...

Jók legyetek
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok,

Eltűntem aprókát, de azért nem vesztem el.
A gépünk bemonta az unalmast, vírus hegyek, most pedíg mindent elfelejt, minden bekapcsolásnál újra kell beállítani a netet, levelezést, mindent. Lehet hogy az összes emil címünk is oda lett. Holnap viszem a gépet Doktor bácsihoz, remélem utána nem lesz gondunk vele.

Köszönöm, már meggyógyultam, szopi nem maradt el, és Botondom sem lett beteg. (csak el ne kiabáljam)


Mi is voltunk lent a sörfesztiválon, Bálint nagyon élvezte. Képek a kep.tar.hu/boksay oldalon.

Zsuzsa
Szépek a munkáid. Te hol szoktad megvenni a hozzávalókat?

Bocs, hogy ilyen röviden, de ma volt a párom szülinapja, vendég sereg, sütés főzés és kicsit elfáradtam.
Vigyázzatok magatokra:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, Ádám kb. 1 hétig náthás volt, de most már túl van rajta. Résztvett élete első szülinapi zsúrján, aranyos volt a sok gyerkőc (9)!

Manó2, de jó Nektek, hogy túl vagytok az építkezésen! Mi még csak bankot keresünk a hitelfelvételhez, meg kkivitelezőt (tervező már van), de már nem egyszer megbántuk, hogy telket vettünk ház helyett! De milyen jó lesz 1 év múlva, ha a sajátunkba költözhetünk! Kép

Zsuzsa,
térded hogy van?

Hajni,
még mindig egyben? Mindjárt benézek a kismamás topicba, van-e Rólad hír!

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 

 
 

AjajjKép) SZIASZTOK!!
Jól eltüntemKép(
De jelenetm még egybenKép Mára voltunk kiírva de nem akar 11.i lenni a babucim...
Ma is tegnap is ctg, minden ok , így várakozunk még:o)
Az utolsó UH szerint is kislány leszKép
De kezdek izgulni a sulya miatt már...nem bánnám ha nem lenne megint nagy baba nagyonKép

Mindenkinek további szép hétvégét, betegeskedőknek gyógyulást, járóbabáknak gratulát, és a kis fogasoknak isKép)

Krisz, figyeltelek egész nap, nem láttalak..nincs semmi, csak gondoltam Rád Kép
Jó hogy itt vagyunk egymás hátsójában és alig talizunkKép De én is megcsinálok mindent itthon és eldőlök mint egy zsákKép

No cuppp
HAjni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Mi is náthásak voltunk, bár a Gergő már újból aa Nóra pedig ma többször is köhögött. Remélem nem lesz megint beteg. Egyébként kis zabagép állandóan enne, Kép ha meglátja, hogy eszünk akkor ő is kér. Az éjszakáink még mindig rosszak, de már kezdek hozzászokni Kép
Gratula a fogacskához, nekünk két hónapja semmi, de lassan kibújik szerintem megint kettő.

Hajni
Ne izgulj, nem marad bent az a gyerek, és kifog bújni hamarosan, a méreten ne izgulj nem biztos, hogy a nagyobb baba nehezebben jön, a Nóri 3700 gr volt és simán gátvédelemmel megszületett, pedig nem voltam(vagyok) egy nagydarab.

Mennem kell, mert hallom, hogy jön haza a kis családom..
Kata
Katalin
 


KataKép
Ok nem izgulokKép Csak egy kicsit....
Vikim 4100gr volt vágtak...
Mimi 5030gr..gátmetszés tavalyKép Én sem hiszem hogy könnyebb kicsi babát szülni, csak két hete az UH-n 4 kilot saccoltak......Dokim szerint sem kis méretű lehet, nagy a pocim nagyon,és csak 9 kilot híztam.
Bár nem bánnám ha tévednének egy kicsitKép)

Hajni
hajnii
 
 


Sziasztok!

Hajni,
én már azt hittem babázol! De most már tényleg napok kérdése Kép Én két nappal hordtam túl Ádámot, de akkor az olyan soknak tűnt! Mimit 5 kg-val szülted császár nélkül? Nem semmi!

Kata,
gyerkőcöknek jobbulást! Ádám ugyanazt csinálja, mint Nóri! Megetetem, aztán mikor mi eszünk, ott kunyerál a lábunka kapaszkodva, és mondogatja:"ádá", tisztára úgy hangzik, mint hogy adjál! HOlnap lemázsáljuk a dokinéninél!MOndja, hogy apa, bezzeg anya nincs! Kép Csak ha valami baja van, akkor rögtön mammammamma! Kép Aranyos ilyenkor! (is)

Sziasztok, jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


KrisztaKép
én is plusz két napnál járok.....de holnap reggel 8kor inditják. épp a nayg suly miatt.
Igen Mimit rendesen szültem, gátvédelemmelKép
Most is erre készülünk, épp ezért a szülésznő velünk lesz, akinél Mimust szültemKép

Lesz majd anya isKép) hidd el, fogja annyit mondani hogy néha azt kívánod pici csend legyenKép

Hajni
hajnii
 
 


Hajni! Kép

Szívből gratulálok Zorkához, kívánok elegendő tejcit, erőt, jó egészséget a három lánykádhoz!

Fotót szeretnék majd látni, ha lesz majd időd, energiád, stb.

Gyöngyöske
gyöngyöske
 
 


Sziasztok!

Aki még nem hallotta volna a nap nagy hírét:

Megszületett Völgyi Zorka dél körül, 4100 gr, és 58 cm.KépKép

Képet láthattok Zorkáról: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1043

Többet sajnos nem tudok, mert vacak a net modemem, és ezt sms-ezte Hajni nekem negyed 2-kor.KépKép

Hajni majd részleteket is mesél majd biztosan.

Hajnii!
Itt is gratulálok neked, és nagyon sok boldogságot a nagy családosok körében.KépKépKép

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Hajni!

Szívből gratulálok 3. lánykádhoz!KépKépKép
Tündéri a kis Zorka!Kép
Sok boldogságot nektek!

Ja, és üdv a 3 lányos anyukák körében.Kép

Kata

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Igaziból nem tudom mit is írjak..
Rólunk annyit, hogy Nagytarcsán lakunk már 1 hónapja.
Dorottya Rebeka kislányom 25,-én lesz 8 hónapos, a János korházban született, programozott császárral. (A szemem miatt)A szülésnél minden rendben volt a kislány 3,1kg és 53 cm-volt.
Dorottya 1 héten 2* bölcsibe jár, mert nekem sajnos dolgozni kell. Nagyon jó kislány, egy szavam se lehet, a fotóalbumban találok képt, Dorottya Rebeka albuma néven.

Nagyon érdeklődő, korához képest szerintem nagyon érett kislány.

Így most ennyit ha valaki valamire kíváncsi lenne, akkor kérdezzetek nyugottan

Sziasztok
Manó2+Dorka

Kép
Kép
dorka2
 
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Ugye milyen kicsi a világ???Kép

K.

KépKép


KépKép
kata007
 
 


Sziasztok!

Hajni,
én is szívből gratulálok Zorkához, ő is és a neve is nagyon szép!KépKépKép
Ha lesz egy kis időd, szívesen hallunk bővebben is rólatok!

Zsuzsa,
már akartam kérdezni, mi van Veled, nem szoktál így eltűnni! Sajnálom, hogy a térdedről nem túl jók a hírek, de már csak jobb lehet! Jobbulást!
Rólunk: tényleg hihetetlen, hogy már 11 hónapos lesz Ádám! Már lépked párat egyedül, de nem kapkodja el a dolgot, lassan de biztosan halad. Sokat dumál, apa, pap, pápá meg ilyesmi, ha kutyát lát, akkor va-va, a macira brum-brum, sapka az kapka. Szerintema korához képest sokat beszél, de lehet, hogy elfogult vagyok. Kép Méretei:9800 g és 76 cm. Kb egy hónapja eszik mindenfále főzeléket, kivéve spenótot. Nála is olyan hirtelen volt a változás, mint Elődnél.
Milyen kisfiút jósolsz nekem? Odébb van az még egy kicsit! Kép

3 barátnőm vár összesen 4 babát, és úgy néz ki, mind fiú lesz! Irigykednének Hajnira Kép.

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Csak pár napra nem nézek be és tessék..
Hajni gratulálok nektek! Sok erőt és egészséget főleg!

Kriszta
Tényleg sok mindent mond Ádám a korához képest, pedig azt mondják a lányok kezdenek hamarabb beszélni.
Nóra még nem mond semmit, vagyis azt mondja néha, hogy NEM, meg párszor mondta, hogy AJA (anya), a mamam az nálunk a kajálást jelenti. Szerintem később kezd majd beszélni mint a Gergő, mert a Gergő már ilyenkor mondott pár szót. Egyébként sokat szövegel, csak nem értem mit mond Kép
Jó súlyban van. Te miket adsz már neki enni? Ilyenekre gondolok, hogy eszik e joghurtot, vagy vmilyen felvágott félét, a kajáját még összetöd vagy már egy az egyben darabosan kapja?
Múltkor mentünk a Gergőért oviba előtte itthon evett a Nóra, a gergő elhozta az uzsiját és az öltözőbe elkezdte enni, erre a Nóra elkezdett nyammogni, pampogni a szájával majd balhézni, már elé kellett állnom hogy ne lássa, hogy eszik a Gergő. Ja és mostanában nem tetszik már neki a milupa pép.
Nagyon ügyi Ádám hogy már megy néhány lépést, miért mondod, hogy nem kapkodja el a dolgokat, nincs lemaradva semmiről?

Zsuzsa
Hát jól megjártad, persze ilyenkor lassan telnek el a napok. Még Gödöllőn laktok vagy már Tarcsán?
Előd már tényleg milyen nagy, emlékszem még amikor az első napokba írtál..
Nórikámat minden nagyon érdekli, főleg ami nem kéne, feláll, és ha van ami motiválja (pl. távirányító) akkor kapaszkodva megy.
Gergő jól van, bár most folyik az orra. Energiája egy csomó van. Most olvasok egy könyvet, úgyhogy kiderült,egy két dolog, már nem csodálkozom, hogy néha miket csinál.

Ja! Kriszta, Nórinak a sóska nem tetszett, majdnem hányt tőle, pedig épp csak egy kis kanállal adtam neki, úgy öklendezett meg fuldoklott, viszont a spenót az ízlett.

Manó
Hali! Hát bölcsi nem irigyellek, Nóra tíz hónapos de nem tudnám bölcsibe adni még most, mondjuk ő nagyon anyás is.

Ma voltunk Bojtorján koncerten a Gergővel, nagyon jó volt, szerintem én jobban élveztem mint a gyerekek!

Hagyok másnak is helyet Kép
Jó éjszakát!
Kata
Katalin
 


Szervusztok anyukák!

Olvasgatlak ám titeket, csak mikor írni próbálnék, a gyerkőc mindig "beleszól". Megnéztem a profilokat, de még nem mindenkivel vagyok képbe, de igyekszem. Kép

Gratulálok Zorka babához, így félig ismeretlenül is!

Zsuzsa! Remélem a térded hamar rendbejön.

Olyan jó olvasni, hogy már miket csinálnak, esznek ezek a "nagy" babák! Utolérni nem fogjuk őket, de majd nálunk is lesz fogacska (remélem minél később), meg minden egyéb. Kép

Egyenlőre csak sétálgatunk nagyokat, időnként bömbivel tarkítva, szigorúan csak hasonfekve akar aludni a lányom, még babakocsiban is...
Már mond hangokat, meg próbálja ismételni amit mi mondunk neki, ha sikerül fülig ér a szája, ha nem, akkor meg bosszankodik miatta. Az apja meg nagyon büszke, mert már kétszer-háromszor kieröltette belőle, hogy apuuu. Kép
Kedden már megyünk oltásra, az elsőre, hiszen aznap lesz 2 hónapos. Hogy rohan az idő. Kicsit tartok tőle...
A munkám hiányzik időnként, de a kiscsaj kitölti szinte minden percemet, a házimunkák, főleg a vasalás, halasztódnak... Egyre kevesebbet alszik nappal egy huzamban, remélem lassan rááll az éjszakát átalvásra. (Már párszor előfordult.) (A papám szerint mi a kezdetektől fogva átaludtuk az éjszakákat.)

Egy kérdés, ti biztos tájékozottabbak vagytok. Sajna főzni nem nagyon jut idő, így a kajálások halasztódnak, törlődnek nálam, ami főleg tejcsi szempontjából nem mindegy. Honnan lehet Gödöllőn ebédet rendelni és kb mennyiért?

Kellemes rövid hétvégét mindenkinek!
Kati
mankati
 
 


Sziasztok!

Kati,
főzésre nekem a mai napig nemigen jut időm, úgyhogy megértelek. Hétvégén szoktam anyuéknál vagy anyósoméknál pótolni a meleg kaja hiányomat. A kislányod pedig olyan gyorsan meg fog nőni, hogy majd csak csodálkozol, hogy megy az idő. Ádám éppen most rendezi át a könyvespolcot mellettem. Kép

Kata,
én maximálisan elégedett vagyok Ádám fejlődésével, a "nem kapkodja el a járást" csak arra vonatkozott, hogy már majdnem 4 hónapja felállt. De majd biztos akkor indul el, ha biztosnak érzi dolgot, nem is siettetem.
Kaja: natúr joghurtot adok neki gyümölccsel, de üresen is megeszi. Túrót még nem kapott, de nemsokára fog. Szeret a kenyerünkből is kérni, de felvágottat még nem akarok adni. A banánt és a puha gyümiket már megeszi darabosan, a többi kaját még összetörve.
Jön Ádám második foga: érdekesen fog kinézni: bal felső+ jobb alsó.Kép

Megyek is, mert kicsit nyügi!
Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezésKép
Okt. 14-én 12. 40-kor megszületett Zorka babaKép 4100gr és 58cm-el.
Tegnap jöttünk haza, tesóknak nagyon tetszik, különösen Vikinek.
Mimike még nem igazán érti, csak azt figyeli hogy alszik-eKép
Eddig minen ok. Sőt.
A három közül ez volt a legjobb szülésemKép Ugy volt hogy burokrepesztés lesz, nagyon nem akartam, így szinte végigtakarítottam az éjszakát, hajnalban már a kádban ültem. . stbKép kedden 8ra kellett bemennünk, felültem a vizygálóra, és ott akkor megrepedt a burok:o)
Teljesen magátol. Örültem nagyon.
Az első fájástól 2 óra 40percer megszületett a kicsimKép " órát a férjemmel szinte végig bolondoztuk, mondta is a szülésznő hogy ez egy nagyon vidám szülés:o)
No a vége az nagyon fájt, én azt mondom hogy a három közül ennek a vége volt a legfájdalmasabb. . . de gátvédelemmel sikerült szülni megintKép
Apa is most volt teljesen meghatódva, mindketten láttuk végig a baba kibújását!! És ez nagyon jó, sajnálom hogy a másik kettőnél ezt nem élhettem át!!!
baba eszik-alszik- egyenlőre:o) Tejcsi sok van:o)
Szülésznő is orvos is nagyon rendesek voltakKép

Zsuzs, köszi hogy leadtad az infótKép Csak egy picit helyesbítekKép Nem Völgyi--VágyiKép

képek: http://www.babanet.hu/album/main.php?album=1062

pussz

Hajni

Itt 4 napos ZorkaKép
Kép
hajnii
 
 


Szia Hajni!
Nagyon ügyesek voltatok a szülésnél.Remélem a harmadik nekem is ilyen könnyen fog menni.Gyártás alatt a babóca.Gratulálok Zorkához.Gyönyörű!KépKépKépKépKép
linato
 
 


Hali,

Hajni
Gratulálok mégegyszer nagyon szép és nagy baba, és ügyesek voltatok, hogy még gátmetszés sem kellett.
A negyedik már lehet, hogy doki nélkül is menni fog. Kép Kép

Zsuzsa
Remélem Te jobban vagy már, lassan mentek a 15 hós oltásra!
Hogyan neveljünk fiúkat c. könyvet olvastam.

Kati
Volt egy idő amikor bedobtak pár szórólapot, hogy ebédet szállítanak, de sajnos nem tartottam meg, de valahol biztos utána tudsz érdeklődni.
Egy hírdetést találtam, de nem tudom milyen mert mi nem próbáltuk.
Tebe Kft. 28/423-957, 20/9444-483


Ma vettem egy cipőt a Nórának 3200 pénzért, bélelt. Nem tudom milyen márkájú, de a célnak megfelel.Alig találtam a lábára, mert akkora a rüsztje (nem tudom jól írom-e), hogy nem ment bele a lába egyikbe sem. Arra jó, hogy ha kimegyünk ne fázzon a lába, ki még úgysem jön a kocsiból, ha meg majd elkezd járni akkor kap egy "márkásabbat". 8-9 ezerért nem akartam venni, úgyisem lesz kihasználva.
Ja kijött az 5. fogunk! Fölső első.

Most hirtelen ennyi.

Jó éjt, jobbat mint a mieink!
Kata
Katalin
 


Sziasztok!
Kissé eltüntem, de semmi lelki erőm nem volt a gép elé ülni. Alig voltunk itthon, mindig jöttünk-mentünk., vagy az itthoni „munka” foglalt el.
Személyesen nem mindenkinek válaszolnék időhiány miatt. Mindenkit elolvastam, megnéztem! Örülök, hogy mindenki jól van, a babák egyre ügyesebbek.
Flóra szépen fejlődik 9 hónapos mérésen 9700 g és 71 cm volt. Már 2 db foga van. Szinte már minden eszik, hisztizik ha nem adok a mi kajánkból. Imádja a kenyeret lightes sonkával, sajttal. Apa a héten szabin van, így egyszemélyes utakat is be tudok tervezni. Igaz fél óra után már hiányzik a kis dumagép.

Hajni
Igaz én már láttam Zorka babát élőben, de itt is gratulálok! Gyönyörű!!!!!

Zsuzsa
Az a fránya kalácsod remélem lassan rendbejön!

Kati
Kajarendelés: neten a Food expesstől is lehet rendelni, állítólag nagyon finom és nem drága.

Kata
Flórának is nagy a rüsztje, ezt apukájától örökölte. Anyu is vett cipőt, de sajnos ki kellett cseréltetni ez miatt.

Krisz
Krissz
 


Szervusztok!
Köszönöm a kajás tippeket. A Food Expresses kocsit gyakran látom a lakótelepen is, majd megpróbálom megnézni a számát és érdeklődni. A másik telefonszámot is lejegyeztem.

Ma két hónapos a kiscsajom, ennek megfelelően ma oltást kapott! Hatalmas visítás lett, majd sértett arccal szipákolt még vagy 10 percet. Úgy sajnáltam.

Mikor bújnak ki az első fogacskák általában? Hogy lehet szoptatni fogas babát? Biztos van valami trükk. Ugyan nálunk remélem még odébb van, csak kíváncsi vagyok van-e ilyen tapasztalatotok.

Miért tömködi kaja után a szájába az öklét a kisember, amikor előtte rengeteget evett? Tuti nem éhes!

Kata! Nóra nálatok még kajálni kel fel éjjel vagy szenved a fogacskáktól?

Hajni! Nagyon szép Zorka! És a neve is! A párod örül, hogy ő lett az öreg király 3 királykisasszonnyal?

Mindenkinek szép nyugodt éjszakát!
Kati
mankati
 
 


Sziasztok!

Kati
Egyszer van még szopi úgy három körül mostanában, de volt, hogy csak ötkor szopizott, többször felsír majd visszaalszik, szerintem a foga miatt ébred meg, de van olyan is, hogy felébred és nem akar visszaaludni, ha mellett vagyok és símogatok akkor csöndben van, de mihelyt elmegyek ordítás. Na hogy ilyenkor miért nem akar aludni azt nem tudom. Én is rossz alvó voltam, mondta is anyukám, hogy nagyon sajnál, mert tudja milyen fárasztó.

Zsuzsa
Elődnek boldog névnapot!
Gergő imádtam kicsinek a tököt, most amikor csináltam a Nórinak azt mondta, hogy ez nagyon rossz..

Kriszta
Mi eszünk túrót gyümivel, a joghurt nem nagyon tetszett, de majd még próbálkozom.

Hogy megy nektek az öltözködés, Nóra még mindíg utálja, és most , hogy több cucc kell pláne rossz, ordítás van még a cipőfelvevésnél is
Na felkelt a lány, megyek, írjatok,

Kata
Katalin
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Picit utólag mi is boldog névnapot kívánunk Elődnek! Kép Pedig annyira akartam még szerdán írni, aztán most jutottam ide!
És köszönjük mi is a köszöntést, legközelebb már évforduló lesz, el sem hiszem!

Öltözés nálunk sem egy élvezet, de nem csak az utcai ruhába, hanem reggel meg pelenkázáskor is. Most már megtanult háttal lemászni az ágyról, legalább attól nem kell félnem, hogy fejjel előre landol szökés közben, mint régebben. Anyósoméknál voltunk, meglepődtünk kicsit a havazáson péntek reggel!

Kata,
mindig elcsodálkozom, mennyi mindenben hasonlít Nóri és Ádám! Alvás nálunk is hasonló, néha egész nyugis az éjszakánk, néha meg állandóan ébred. Én egyébként még 2 évesen is többször felsírtam anyuék szerint. Remélem, nem örökletes! Kép
Szoktatok mostanában sétálni az Alsóparkban? Mi néha arra is járunk, ebéd előtt vagy után.

Ádám már több métert is megy egyedül, aranyosan megfontolja a lépteit. Ez néhány közeli találkozásnak köszönhető az asztallal Kép.

Megyek , mert nem szereti, ha nem foglalkozik vele senki! Egyébként kíváncsi vagyok, mennyire zavarja meg az óraállítás.

Sziasztok!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!

Végre leülhettem a gép elé! Flóra épp alszik, ha meg nem állandóan rajtam lóg. Tök muris így főzni, porszívózni (gyerek a kezedben+porszívó a másikban). Állandóan pakol, így a netezés sem a legegyszerűbb, este meg apával dumáljuk el az időt. Remélem még nem ébred fel….
Az öltözés nálunk is krimi, állandóan leizzadok.

Kati
Valahogy mi is így néztünk ki. Ököl állandóan a szájban. Mindenki azt mondta, hogy jön a foga. Na de, 2-3 hónaposan? Végül is az első fogacskája 8 hónapos korában bújt ki.

Kriszta
Ádám nagyon ügyes! Kész nagyfiú!

Délelőtt sétálni voltunk! Iszonyúan fáztam! Lehetne melegebb is vagy legalább a nap kibújhatna. Nem bírom ezt a szürke időt!!!

Egy kép a vigyoriról.
Kép

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert mindjárt kel a kishölgy. Elég ramatyul vagyok, torokfájás, orrfolyás stb. Remélem Sára nem kapja el!

Öltöztetési dráma nálunk is van, ezeket a téli ruhákat valahogy nem bírja.

Krissz! Nagyon aranyos a Vigyori!

Szóval a fogzás a pici manókat megviseli és az anyukákat is. Kitartás mamik, egyszercsak sikerül kibujni a fogacskáknak és ti is alhattok nagyot!
Én az éjszakai szopit szeretem. Lehet, hogy hülye vagyok, de az olyan meghitt és negyed óránál nem tart tovább.

Első felindulásomban én is felteszek most egy képet rólunk, ha sikerül.

Kati és a ma 10 hetes Sára

(Nem engedte feltenni a képet, majd próbálkozom még.)
mankati
 
 


Sziasztok

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
Írtam egy csomót és elszállt, nem tudom miért, most mérges vagyok, nem írok mégegyszer, majd legközelebb..
Kata
Katalin
 


Kata! Ne bosszankodj, jól megbosszultad az elszállt üzenetet. Kép

Megpróbálom feltenni a képet még egyszer, butítottam kicsit.

Szóval, úgy 6 hetes Sára rajta, én kicsit idősebb vagyok KépKép
mankati
 
 


Sziasztok!

Először is, édesek a babák!!

Kriszta
Mostanában ritkábban sétálunk. Általában reggel vagyunk kint amikor visszük az oviba a Gergőt, ilyenkor megyünk boltba aztán haza.
Délután amikor megyünk érte van amikor sétálunk még, vagy ha kell vmit intézmi akkor a városban vagyunk.
Ádám nagyon ügyes, hogy már egyedül is tud menni.
Hát igen nekem is azt mondta anyukám, hogy két éves koromig voltam ilyen, de még utána is felébresztettem mindené, pl. hogy megyek wc-re aztán amikor végeztem szóltam neki, hogy voltam wc-n

Krissz
Mintha csak a Nóra lenne. Dettó ugyenez. Jön utánam folyton és csimpaszkodik belém, nagyon anyás. Belekapaszkodik a lábamba és feláll, na ilyenkor mozdulni sem tudok. És mindig észreveszi ha kiszököm a szobából.

Zsuzsa
Lábad??
Nálunk a novemberünneppel. Gergő névnapja (17-én), Nekem a szülinapom és a névnapom, anyukám névnapja, tesóm szülinapja, Erzsébet (rokony), december sem lesz jobb, sógornőm , apukám , Nóra + karácsony , de már nincs olyan hónap, hogy ne lenne vkinek a családból névnapja vagy szülinapja.

Üdv Kata
Katalin
 


Sziasztok,

Nagyom régen nem írtam (a gépem doki bácsinál volt, kisebb vírusfertőzés, kék halál, miegymás), sokat írtatok azóta, volt mit bepótolnom.

Először is szeretnék én is gratulálni az újszülötthöz. Sok boldogságot hozzá, vele.

Nálunk a 4 hónapos Botond most kapta meg az oltást és az egészséges rendelésen 7,45 kg nehéznek mérték. A hosszát mi mértük meg 65 cm.
Nő mint a gomba. Már hanyattfordul Kép Kép, érdeklődve nézi a világot.
Bálint jól viseli a trónfosztást, szereti az öccsét, sőt, néha ki is sajátítaná, ha lehetne.Kép

Ünnepek nálunk is vannak dögivel, már nincs olyan hónap, hogy ne lenne legalább két ünnepelnivaló.

Képzeljétek Bálinton ma délután kijöttek csúnya piros kiütések.
A füle mögött jött az első, majd a karja és az arca következett.
Tudtok valakiről aki bárányhimlős itt a környéken? Remélem nem az lesz, bár akkor vajon mi lehet? Mindenesetre, ha reggelre több kiütése lesz, akkor lemegyünk a Dokinénihez.

Zsuzsa,
Te hol vásárolsz be a keresztszemes munkáidhoz?
Gondolom van már egy bejáratott jó helyed, ahol mindent megkapsz.
A keresztszemes újságot is rendszeresen megveszed?

Hajnii,
Mivel a gép tartalmát teljesen meghamizta az a fránya vírus, elvesztettem a smile-okról szóló leveled. Elküldenéd mégegyszer, ha nem probléma? Köszi

Vigyázzatok magatokra:
Gabi
gabóca
 
 


Sziasztok! Gyors leszek, mint a villám.
Gabi!
A fonalakat nagykerben veszem Pesten. Ha kell akkor szólj majd, hátha tudok neked olcsóbban adni fonalat.
A keresztszemes újságot nem veszem meg rendszeresen, csak nagy ritkán.

Beus bölcsiben, nekem most van időm dolgozni, így most el is köszönök, majd jövök, ha kész leszek a határidős melómmal.

Sziasztok! Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Ma reggel a doktor néninél kezdtünk! Éjfélkor keserves sírásra ébredtünk 38 fokos láz, fosis pelus! 3-4 óráig nem tudtam megnyugtatni. Ha ringattam sírt, ha mellém fektettem sírt! Folyamatosan a szájában volt a keze, vagy a takaró. Végül játszottam neki a plüss állatkáival, ami fél órára lefoglalta. Nagy nehezen el is aludt. Állítólag valami kis vírus. De nem talált semmi különösen a doki néni.
Szerintetek nem megint valamelyik foga jön???
Most alszik a drágám, remélem egy jó hosszút az éjszaka után!

Látom mindenkinek kijut az ünneplésből, ebből szerencsére mi sem maradunk ki. Apa 31 éves lesz 15-én.
Mindenkinek boldog születésnapot, névnapot kívánok!
Ja!!!!!! És lassan eljön az első MIKULÁSUNK is!

Kata
Írd wordbe, és onnan átmásolva berakod a bnetre. Így kisebb a valószínűsége, hogy elszálljon. - Saját tapasztalat –

Kati
Nagyon édes Sára baba! Csak nem ó-t mond?

Zsuzsa
Örülök, hogy jobban vagy! Tél??? Mi az nekem! A tavalyihoz képest a 8-9. hónapban! Úgy mozogtam, mint egy pingvin.

Gabi
Nem semmi súly van Botondnak!

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak ritkán jutok ide!

Krisz,
aranyos a kis Vigyori! Kép Csúnya vírus, hess! Nálunk az első fognál volt gyakori, híg kaki (meg piros popsi), azóta szerencsére nem. Pedig már 3 fog kint van.

Gabi,
Botond szép nagy baba! Remélhetőleg nem bárányhimlős Bálint, mert azzal Botit megfertőzni még elég korai lenne. Talán csak vmi ártalmatlan kiütés, bár ebben semmi tapasztalatom.

RZsuzsa,
jó hír, hogy a térded javulgat! Kép Akkor talán hamarosan talizhatunk is!

Zsuzsa,
hogy tetszik Beusnak a bölcsi?

Kata,
volt egy olyan sejtésem, hogy Ti most Gergőhöz igazítjátok a sétákat. Ez a lábba csimpaszkodás ismerős! Ádám időnként (vagy többnyire) árnyékként követ mindenhová, lépni alig tudok tőle, hasznosat csinálni meg főleg nem. Egyre kevésbé tudom lefoglalni, már unja az itthoni környezetet, itt már mindent ezerszer átpakolt. A rokonoknál, barátoknál sokkal jobban elvan, mert ott ritkán fordul meg, sok az újdonság.

Kati,
Sára kis aranyos, de egy hónap alatt már biztos változott is, igaz? Olyan gyorsan nőnek! Remélem már meggyógyultál időközben. Nemrég én is náthás voltam, szerencsére Ádám nem kapta el újra (ő pár héttel előttem volt náthás).

Na megyek, mert velem lesz tele a topic! És Apa már megmelegítette a vacsit.

Ja, egy kérdés (bár nem idevágó): van valakinek tapasztalata környékbeli építési vállalkozóval, vagy csak vmi infója? Még keressük a kivitelezőt a házhoz, ha tudtok valamit, osszátok meg velem legyetek szívesek! Köszi Kép

Sziasztok
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok,

Nem vagyunk bárányhimlősek, valami megcsipte szegénykémet, de hogy mi, azt a Dokinő sem tudta.
Mindenesetre még mindíg ott virit a bőrén mind a négy, sőt kijött még egy a lábiján. nem panaszkodik rájuk, úgyogy nagy baj nem lehet.

Botond nagy súllyal (3940) is született, de az azért meglepett, amikor találkoztunk egy bő fél éves kicsivel Anyuéknál, és súlyban is éa centiben is bőszen alulmaradt a Botondhoz képest.

Zsuzs:
most fedeztem fel a keresztszemezés és goblein csodáját, és mintát, hozzá fonalat keresek. Az a nagyker merre van? egyszerű halandó is bemehet, vagy kell valami papír hozzá?

Kriszta:
A barátnőmék most építtettek egy házat, isaszegi vállalkozóval, ha gondolod megkérdezem tőle az adatait a muksónak, és hogy mi a véleménye.

Aludjatok jól:
Gabi
gabóca
 
 


Gabóca!
Pesten a volt újpesti Cérnagyár területén van a COATS nagyker. Elvileg bemehet "egyszerű halandó" is,de nem nézik jó szemmel, megkérdezik, hogy miért kell neked ennyi, meg ennyi fonal. Min. 15 ezer + áfáért kell vásárolni. Ha puppest fonal kell, akkor szólj, és küldök neked egy listát Excel táblában, hogy mik vannak nekem itthon, és ha van közte olyan ami neked is kéne, akkor megbeszéljük a dolgot.KépKép
Mintákat találhatsz többek között itt az Erről-arról topikon belül a Keresztszemező anyukák fórumon. Ha az kevés lenne, akkor még vannak ötleteim, hol kereshetsz, de ahhoz némi szabad idő kell, és online kapcsolat.Kép

Beus nagyon élvezi a bölcsit.KépKépKép Van 2 kisfiú barátja, de azt mondják a dadusok, hogy mindenkivel szokott játszani. Az alvással és evéssel van egy kis gond, de majd megszokja a rendet.KépKép
Gabi! A Bea mindenkinél min. egy fél fejjel magasabb a csoportban, pedig vannak nála 1-2 hónappal idősebb kis gyerekek is. A Bea 4200 gr-mal és 59 cm-rel született.

Kati!
Mióta feltetted a képet, mindig nagyokat nézek a Palotakert környékén, hogy nem látlak-e. Azért az nagy csoda lenne, ha megismernélek, és egyszercsak leszólítanálak.KépKép

KKriszta!
Talit most nem tudok bevállalni, mert most épp az osztálytalálkozót kéne megszerveznem, meg jövő héten minden napra van valami rohanni valóm. A múlt héten végig itt ültem a gép előtt és dolgoztam mint a güzü, jövő hét lazább lesz munkaügyileg, most más dolgaim lesznek.
Például hétfőn mellrákszűrésre megyek (brrrrr) Budára. Tavaly nem találtak semmit KépKép, de azt mondták, hogy évente jelenjek meg szűrésen, mert ugyan még fiatal vagyok, de a családomban előfordult ez a betegség ezért rizikó faktoros vagyok.Kép
Kedden kisfiam matek órájára vagyok hivatalos. Minden tanévben nov-ben van egy-két nap, amikor be lehet menni a suliba, és megnézhetjük mit művelnek gyermekeink az órákon. Tavaly ez kimaradt, így idén menni kell.
Szerdán "csak" angol órám van.
Csütörtök, és pénteken meg a nagyfiamnak az óráira kell mennem, ott 6 tanórát fogok végig ülni, mert ugye 5. osztályos, minden új tanárra kiváncsi vagyok.KépKép Na meg a gyerekre is.KépKép
És emelett persze szervezem az osztálytalálkozót, és dolgozom. Ez egy "laza" hétnek néz ki. Ja, és amikor épp itthon leszek, és a gyerekek nem lesznek itthon, elkezdek pakolászni, mert vészesen közeleg a lakás átrendezése.KépKép

Na, miután jól "kisírtam" magam, megyek egy kicsit szörfözgetni, és utána hímezni.KépKép

Sziasztok Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Köszönöm, nagyon jó lenne, ha többet tudnál írni arról a vállalkozóról!
Én is szeretek keresztszemezni, de utoljára szülés előtt műveltem. Anyukámnak elég sok szám megvan a Modern keresztöltésből, ha esetleg érdekelnek abból minták.

Zsuzsa,
látom most sem unatkozol, hogy már nincs otthon Bea sem! Kép

Jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Épp csak beugrok hozzátok, hogy elújságoljam Flóra alig 10 hónaposan elindult!!!!! Apa teljesen ki volt akadva, mert akkor pont külföldön volt.

Kriszta
Ha kell még építési vállalkozó, talán én is tudok egyet. A héten megkérdezem.

Krisz
krissz
 
 


Sziasztok!

Krisz,
nagyon ügyes Flóra, gratulálok! Kép Meglátjátok, pár hét múlva száguldozni fog!
Igen, építési vállalkozó még mindig érdekel, köszönöm!

Jó éjt!
Kriszta

Ludmilla és
KépKép
ludmilla
 
 


Sziasztok!
Eddig még nem jártam köztetek. Ahogy olvasom, ti már egy összeszokott társaság vagytok. Én egy másik oldalon szoktam beszélgetni,de ma felhívták a figyelmemet a babanet-re. Mit szólnátok egy gödöllői kismama klubhoz? Élőben csak jobb lenne beszélgetni, babázni, nem?
Rólam annyit, hogy egy 10 hónapos kislány 26 éves anyukája vagyok.
eraanya
 
 


Szia Erika!
Üdv közöttünk!KépKépKép
Szoktunk találkozni, általában a szabadban, ahol futkározhatnak a gyerkőcök. Eddig én szerveztem, de msot egy kicsit nem látok ki a munkák közül, meg valahogy nagyon futkározós idő van mindenhol, de ha gondolod egy délutánt összetudnánk hozni. Mondjuk télapó környékére lehet, hogy jó lenne.KépKép Még gondolkozom rajta, jó?

Egyébként Gödöllő melyik részén laktok? Gyere minél többször felénk! Megkérdezhetem, hogy melyik a másik oldal, ahol szoktál beszélgetni?

Szia Zsuzsa

beababa
 
 


Szia Zsuzsa!
Én Gödöllő kertvárosi részén lakom. Nagyon sok kismamát látok a környékünkön babakocsival. Persze mindenki siet a dolgára, pedig milyen jó lenne elbeszélgetni, nem? Szerintem sem jó most egy szabadtéri találka, de megpróbálok megfelelő helyet keresni, ahol hetente vagy havonta találkozhatnánk. Nekem lenne időm és kedvem megszervezni egy ilyen klubot. Tetszik az ötlet?

Én a Nőklapja café-n szoktam a fórumban beszélgetni.

Jó éjt! E.
eraanya
 
 


Erika!
Ha van kedved, és időd megszervezni, akkor a Tábornok u.-ban a Biofitt Centerben tudnának bennünket fogadni. A vezetőnőt ismerem, és tavasszal már beszéltem vele erről, és nem zárkózott el az ötlettől. Mondjuk ez fizetős hely.KépKép
Van még egy ötletem. A bölcsiben is megkérdezhetem, hogy nincs-e lehetőség így télen bemenni az egyik terembe. Ez azért lenne jó, mert akkor mi is eltudnánk jutni, mert a Beus fél 4-ig bölcsiben van. Esetleg a bölcsis gyerekek szüleit is elhívhatnánk egy ilyen talira.KépKép Ha a közeljövőben találkozom a vezetőnővel, akkor megkérdezem.

Én is szoktam az nlc-n lenni ott, gyerkőcök néven. És te?

Szia Zsuzsa
Ui: Kertváros, az merre van a városban? Lehet, hogy már találkoztunk is, csak nem tudjuk?KépKép

beababa
 
 


Szia Zsuzsa!

Nagyon jó ötleteket írtál!
A Bio Fitt Centert én is ismerem, régebben jártam oda tornázni. A bérleti díjat legfeljebb összedobjuk. A bölcsi is jó hely lenne, de melyik? Szívesen csinálok szórólapot vagy plakátot, hogy ne csak a netes kismamák tudjanak róla. Akkor beszélsz a bio fittes tulajjal is, vagy hívjam én?
A Mátyás király utcában lakom (Szőlő utca folytatása).
A nlc-n Eraanya néven szoktam jelen lenni.

Jó éjt!
eraanya
 
 


Era!
Oké képben vagyok, hogy merre laktok!KépKép Mi meg a Királytelepen, majdnem a Biofittnél.KépKép Biofittel az a gond, hogy eléggé kint van a város szélén. Én a palotakerti bölcsire gondoltam, a középső gyerkőcöm is odajárt, meg most a Beus is. A bölcsi azért lenne jó, mert ott a játékokat is használhatnánk, a Biofittnél csak a termet biztosítanák, minden egyebet nekünk kéne vinni.

Ma nagyon aktív agyok a fórumozásban.KépKép Szómenésem van.KépKép

Annyi minden történik körülöttünk, hogy le se tudom írni, illetve lusta vagyok leírni. Kép Tényleg jó lenne a tali, szómenésben jobb vagyok mint írásban. Kép

No, pá, pá!
Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok,

Képzeljétek Botond már négykézlábra állt!!! Most volt vasátnap 5 hónapos, és azzal ünnepelt, hogy négykézlábra állt és előre hátra hintázott. Nem semmi ereje van, mi?? KépKép
Kép

Zsuzsa
Köszi a segítséget. Körülnéztem egy kicsit, találtam szépeket. Te hova hímzed őket? Vagy ezzel van tele a lakás? Elkezdtem, már a harmadikat csinálom, de ha kifogyok a megajándékozható családtagokból, akkor mi legyen veleük? a lakást sem teríthetem be keresztszemesekkel, főképp hogy nem olyan stílusú a berendezés. A fonalakat hogyan oldjuk meg? nekem a számok nem sokat mondanak most még.

Hajnii
Zorka baba hogy van? És a többi nagylány? Régen írtál.

Kkriszta
Az építési vállalkozó nevét telefonját tegnap (vagy tegnapelőtt)a profilodban levő címre küldtem, akkor nem volt több időm netezni.

Jó éjt:
Gabi
gabóca
 
 


Gabi!
Ha van autótok, vagy vállalkozó kedvű vagy, és felülsz a buszra, akkor eljöhetsz hozzánk és körül nézhetsz fonal ügyileg. Sok fonal van, nem biztos, hogy kézben szeretném elvinni, még ha csak a Palotakerthez kéne vinnem.Kép Mondjuk december elején, vagy még a héten, mert jövő héten ha minden jól megy, akkor nagy pakolásban leszünk. Remélem legalábbis.

Zsuzsa

beababa
 
 


Szia Zsuzsa!

Én is gondolkodtam éjjel a Biofittről. Tényleg nagyon "kint" van, meg a közlekedés sem a legjobb oda. A legtutibb a művház lenne, de ahhoz, hogy ott kopoktassunk kell néhány "alapító tag" (ezt egy klubvezető mondta). Kezdetnek jó lenne néhány találka a bölcsiben. Akkor a biofitt kilőve! Beszélsz a bölcsi vezetőjével?

Tudnátok tippeket adni, hol lesz Mikulás buli a környéken? Az én picim még nem bölcsis, de imádja a gyerekeket (és remélem a Télapót is).

Szép napot! E.
eraanya
 
 


Sziasztok!
Bölcsi kilőve. Beszéltem a vezetőnővel és azt mondta, hogy semmi féle un. külsős programokat nem szervezhetnek a bölcsi épületébe,Kép az ÁNTSZ fejét venné, ha megtudnák.
Viszont azt mondta, hogy kérdezzem meg az ovit, mert ők elvileg engedhetik, az már más kérdés, hogy a vezetőnő hogy áll a dolgokhoz.

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert a gyerek lóg rajtam és balhézik hogy őt nem engedem a géphez.

Mikulás lesz a piacon, úgy tudom 30-án, nálunk a volt népboltban (most reál) minden évben szokott lenni, ad szaloncukrot a gyerekeknek, kiszoktá írni mikor, ált, délelőtt és aztán még egyszer du-án, egyetemen szOKOTT LENNI MŰSOR, megyek mert a Nóra..
Katalin
 


Sziasztok!

Erika üdvözöllek köreinkben! A lánykáink egyidősek lehetnek! Mi jan. 15-én születtünk. Zárthelyi babatali minket is érdekelne, a műv. ház jó ötlet. Egyébként Gödöllőn van baba-mama klub, azt hiszem az áruházzal szembeni iskolában. A barátnőm jár oda, majd megkérdezem, holnap jön hozzám.

Gabi
Nagyon szuper a kép! Hát… tényleg erős Botond! Ebből már majdnem bukfenc lesz!

Kriszta
Név cím ment a méledre!

Lányok én olyan szorgalmas vagyok!!!!!! Szombaton már megsütöttem a mézes puszikat karácsonyra! Lehet, hogy korainak tűnik, de pont az ünnepekre lesz nagyon finom és omlós. Most hétvégén peeeeedig gyümölcskenyeret sütök. Nálatok mi lesz az ünnepi menü?? Hátha koppintani tudnék valakitől.

Flóra felébredt, puszi mindenkinek!
Krisz
krissz
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: