Új privát üzeneted érkezett!

Szia Szilvi!

Hú,kíváncsi vagyok,hogy "ízlik"majd az ovi a lányodnak!Kép
Én beadtam rögtön három évesen a fiamat,hát,mi vért izzadtunk.Remélem Nálatok könnyebben fog menni!
Hány nap a beszoktatás?
Anyuék jönnek általában,de most emiatt a pocsék időjárás miatt sem jöttek,meg dolgoznak mindketten, általában hétvégén is.
Mennék én is már nagyon haza,de ugye a két gyerekkel hasonló okokból nem merünk elindulni.Meg a pici tényleg pici még.Kép
Van msn-em, címem:katanyo@freemail.hu,bár mostanában örülök,ha babanetezni tudok.KépAzért nem lesz ez mindig így,később biztos jól fog jönni,ha tudunk beszélgetni!Kép

Lassan ideje aludni,egész nap takarítottam...

Többiek?!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


sziasztok!
Itt vagyok, nem vesztem el. Csak néha nagyon elhavazom magam, összejönnek a dolgaim.
Gabi!
Már el is múltál 30 hetes terhes? De jó! Lassan a kezedben tarthatod a babádat. Van már otthon internetelérhetőséged?

Ditke!
Gratulálok a sok tejcsihez, és a kicsi lányhoz. Ügyesek vagytok!
Szelva! Veled találkozunk:-)
Szülészet:
Sajnálom, hogy azt kell írjam: az isten mentesen meg, hogy ott született volna a középső fiam. Ma csak a sírjára vihetnék virágot.:-((És örülök, hogy a másik két fiam sem itt született, hanem biztos kezekben, biztos háttérel. A saját választott orvosommal, szülésznővel. Ezt itt nem láttam biztosítottnak, ahogyan sok mást sem.
Nekem ez a véleményem.

Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!
Nagyon sajnálom,hogy ez a véleményed Vikimano!Most is úgy gondolom, hogy itt ezen az osztályon is felkészült orvosok, szülésznők és nővérek dolgoznak!Az én gyerekeim itt születtek, és nem volt semmi rossz tapasztalatom, pedig akkor nem dolgoztam az osztályon!!Ha most szülnék, akkor is itt ebben a kórházban tenném, és bíztos vagyok benne,hogy mindenki, akinek kell mellettem lenne!Kép A választott orvosom és a választott szülésznő is!Nem tudom miért van az, hogy azt hiszzük máshol jobb?Ide Bajára is többen jönnek, akik területileg nem ide tartoznak.Nekik megfelel ez az osztályKép örülünk is neki. és ezután is szeretettel várunk mindenkit!Bízom abban,hogy senki sem fog csalódottan,rossz tapasztalattal távozni az osztályról!
üdvözlettel!
Mamy

Kép
mamy
 
 

 
 

Mamy
Ez nem az a topic ahol ezt ki kell tárgyalni.
Az a bajai szülészet topic.
Részemről a dolgot lezártam. Engem nem tudsz meggyőzni.
Mari ( aki ugye a saját nevét használja )
vikimano
 
 


Ditke!
Szembe jutott valami. Ha bármi problémád van a szopival kapcsolatban, akkor a www.lll.hu honlapon tudsz tájékozódni és mindenben segítenek. A csomókkal kapcsolatban is.
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!
Végre itt vagyok.Nagyon sok minden történt,majd egyszer elmesélem.A Szülészetekkel kapcsolatban nekem az a véleményem,hogy minél nagyobb egy kórház-klinika-,annál személytelenebb az ellátás.Én úgy gondolom,hogy itt Baján ezen az osztályon még odafigyelnek rád,empatikusabbak.Voltam Bp-n és Kecskeméten is!Bp egy nagy malom volt.
Örülök,hogy végre az osztály dolgozói is írnak,végre van,aki reflektál a sok véleményre!!!!Ez így lenne kerek.
Csodalány!
A szólásszabadsággal úgy gondolom,néha még akad némi probléma.
Edit! További jó babázást,szuper,hogy ilyen nyugis kislányod van!
Ruszlána!
Ismerem Bettit,de csak felületesen.
Most nincs időm befejezni,üdv mindenkinek
remélem,mindenki jól van,most mennem kell,majd írok,ha trudok! Gabi.
gabriela
 
 


Hát azt hiszem, nem sok érteleme volt a felesleges vitának. Annyit mindenesetre elértek a kedves jóakarók, hogy nem ír ide senki.
vikimano
 
 


Csatlakozom Marihoz, abszolút hasonló a véleményünk.

szelva
szelva
 
 


Kép

Hát újra sziasztok!

Örülök, hogy újra ír v.ki.
Sajnálom, hogy így sült el ez a topic, pedig szerintem jól indult. Menet közben átnyergeltem a 2004/2005 téli babásokhoz. Ott talán nem durvultak el ennyire a dolgok.

Na milyen a lányom? Ezen a fotón 5 hetes. De már 8 hetesek vagyunk. Még mindig nagyon jó baba. Van amikor már végig alussza az éjszakát.
A szemecskéje még mindig váladékos és a változatosság kedvéért a tejtől csupa pötty szegénykém feje.
Már 62 cm és 5,5 kg.


Puszi mindenkinek!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Kedves Kismamák!
Örömmel olvastam a levelezéseteket, annak ellenére,hogy sajnos a rossz tapasztalatok vannak többségben.Azonban remélem, hogy vannak jó tapasztalatok is.Igyekszünk a bensöséges hangulat megteremtésére, szerintem ez fontosabb a tárgyi feltételeknél.Van lehetöség a gátvédelemben szülésre is, bár ennek több feltétele is van.Részemröl köszönöm a kritikákat,a jó tapasztalatok reményében várom a szülönöket, tegyük együtt szebbé,jó élménnyé ezt a "csodát"!
Szülésznö
 


Sziasztok!

Szerintem itt nem durvult el semmi,én csak azért nem írtam,mert úgy eltűnt mindenki!Kép
Sajnos vannak rossz tapaszatlatok a szülészettel,gyermekágyas osztállyal kapcsolatban,vannnak jók is,de nekem tetszik,hogy az ott dolgozókat érdekli a kritika.
Na mindegy,ezt tényleg hagyjuk a másik topikra!Kép

Edit!
Végre láthatjuk Adélt!Nagyon szép,formás kisbaba!KépKépKépJó nagyot nőtt!
Az én majdnem öt hónapos fiam még egyetlen éjszakát sem aludt végig.Kép
Ilyen pöttyök nálunk is voltak,és csak akkor múltak el,mikor abbahagytam atejivást.KépMostanában engedek meg újra magamnak néha egy keveset,mert nagyon hiányzik.
A szemére mit kap?
Szurit megkapta már?

Szilvi!
Hogy tetszik a lányodnak az ovi?

Mari!
Hogy vagytok?

Gabriela!
Hogy viseled a finish-t?

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Na végre! Újra olvashatlak Benneteket!
Ditke!
Próbálj meg a baba szemébe anyatejet cseppenteni.
Antibiotikus hatású. Kicsi fiamnak már kipróbáltuk az összes szemceppet, de egyik sem hatott vagy csak ideig óráig. A védőnő mondta nekem is, és tényleg bevállt. Jó az anyatej a sebes cicire is, rákened és hagyod rászáradni. Tudom, furán hangzik, de hidd el, segít.
az nagyon jó, hogy jó baba! Ugye csak szoptatod?? A pöttyök anyatejkiütések is lehetnek, de Katához csatlakozva próbálj valamit változtatni az étkezésen, hátha segít.
Kata! Én is irigykedem ám Ditkére, ugyanis nekem sem aludt egyik fiam sem éjszaka majdnem 1 éves korukig. Ez volt életem legnehezebb időszaka. Kicsi fiad mekkora? ( mármint a méretei )
Tényleg hogy viselték a babák a szurikat?
végre itt a jó idő, lehet nagyokat sétálni, meg levegőzni.
Nyuszi megérkezett mindenkihez?
Remélem, Gabi sem beteg, és egyben van még, nagyon régen írt.
Puszi
Mari
vikimano
 
 


Ditke!Gyönyörű a kislányod,tényleg csak ámulok.
Jól látom van már fülbevalója is?
Nem sok kedven van mostanában írni elkapott megint a depi,Kép de remélem sikerűl megint kilábalni belőle,már járok Pestre,dolgozunk a témán.
Sziszatok a mielöbbi viszont írásig.
Puszi:Szilvi.
szelva
 
 


Szia Szilvi!
remélem semmi komoly, és kilábalsz a gödörből. Találkozunk a msn-en, segítek, ha kell.
Mari
vikimano
 
 


Ma meg volt az oltás. Szegénykém azóta alszik. Remélem nem lesz nyűgös. Akkor amikor beadták a szurit akkor sírt egy picikét de semmi komoly.
Meg volt a mázsálás i. Gyermekem 8 hetesen 62 cm és 5770 gramm. Nem semmi,mi?
Szelva!
Mindig pozitívan gondolkodj. Mindenben csak a jót keresd. Hidd el az sokat segít.


A fülbevalót még a kórházban belőtték, de akkor sem sírt, nem fájt neki (mondjuk Ő tudná megmondani).
Puszi!
Ébredezik a kislányom!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!

Sajnos újra kell regisztrálni ahhoz,hogy írni tudjunk.KépEgyre pocsékabb a Babanet.
Azért remélem írtok,mert nagyon halódik ez a topik.Kép
Most nem tudtam egy ideig jönni,sok minden történt körülöttem és nem a legjobb dolgok.

Mari!
Patrikom nyolc kiló fölött járhat,egy hónapja volt 7800 gr és 69 cm.
Eddig csak szopizott,mostanában ismerkedünk a kanállal.
Te mikor kezdtek a hozzátáplálást a gyerekeknél?

Gabi!
Hogy telnek a napok így a pocisság vége felé?Kép

Szilvi!
Remélem hamar kilábalsz a depiből!!!
Beválik az ovi a lányodnak?

Edit!
Adél jó nagy baba már,van mit cipelned!Kép
Gondolom azóta az oltást már el is felejtettétek,igaz?
Pöttyök elmúltak?A szemecskéje rendbejött?

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


a

Kép

Kép
ditke75
 
 


A pöttyei szerencsére elmúltak és a szemecskéje is megjavult. Szinte egy napon.

Már gagyarászunk, nevetünk és néha sikongat a drágám. Zabálni való. Nappal egyre többet ven fent, de szerencsére az éjszakákat még mindig végig alussza.

Gabi!
Remélem jól vagy. Egyre közelebb a nagy nap!!!!
Ezer drukkkkkkkk! Szorítunk. Ha van vmi fejlemény kérlek jelezzzzzzz!
Voltunk tegnap anyuéknál Solton. Nagyon féltem, mert az első kiruccanásunk oda nem sikerült vmi fényesen akkor végig ordította a napot. Hát most nem. Egész nap nevetett és gagyogott. Egy tündér volt.



Puszika!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Kata!
Szép nagy súlya van Patriknak! Gratulálok!
Én Márknál 6 hónapos kora körül kezdtem a hozzátáplását, először almával, de azt utálta. Ezért aztán ha jól emlékszem, a babánnal próbálkoztam, meg a tökkel. A sütni való tökkel. Azt nagyon szerette.
Először egy-két kanállal, aztán szopi.
Sajnos amikor a nagyok voltak kicsik, még nem reklámozták, szorgalmazták a csak szopit 6 hónapos korig, akkor még 3 hónapos korban már nyaggatott a doki, hogy adjak neki ehetőt is. Kár volt, de hát akkor az volt.

Edit! Nagyon jó lehet, hogy Adél, ilyen szépen alszik éjszaka. És örülök, hogy megoldódott a kiütéses és a szemproblémátok is.
Édes lehet, ahogy gügyög, nevet.

Nem tudom, mi lehet Gabival, hiszen lassan megszül. Májusra van kiírva, remélem nem fekszik bent a kórházban.
Jó lenne hírt kapni róla. Sajnos nem tudom a pontos címét.

Szilvivel is beszéltem a msn-en, talán kicsit jobban van.

Mi jól vagyunk, végre nem beteg senki, Márk már két és fél hete jár oviba. Ez már jó jel.
Tavaszodik ezerrel, imádom ezt az évszakot. Csak ne essen az eső, és élvezni is lehessen.
Mindenki jó időt és szép napot!
Puszi:
Mari
vikimano
 
 


Sziasztok!

Edit!
Mi eddig csak egyszer voltunk otthon,mióta Patrik megszületett,májusban megint megyünk,már nagyon várom!
Hogy vagytok?

Mari!
Nagyobbik fiam 5 éves múlt,és mikor Ő volt baba sok mindent másképp csináltam.Van,ami akkor "sláger"volt,most pedig tiltólistás.Ki érti ezt?!
Én is nagyon élvezem,hogy jobb idő van,kertészkedek és kint vagyunk a gyerekekkel,amennyit csak lehet.
Nem tudom Szilvi olvas-e minket,de ha beszélsz Vele add át légyszi üdvözletemet!Kép
Én is nagyon kíváncsi vagyok,mi lehet Gabival!!!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Lányom elmélyülten beszélget a csillárral, a függönnyel és a szőnyeggel, ja és a fallal is. Hát igazán édes.
Én már szerintem kissé uncsi vagyok neki, de az apukáját ha meglátja szinte repdes.
Szerencsére az éjszakáink még mindig nagyon jók. Egyszer sem ébred fel. De nappal már szinte semmit nem alszik. Este pedig annyira fáradt, hogy azért nehezen tud elaludni.


Mindenkinek puszika!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Helló Mindenkinek!
Most fedeztem fel ezt az oldalt, szívesen belépnék a társalgásba. Angi vagyok, 33 éves, most várom a harmadik babánkat, szeptember közepére írtak ki.
Van valaki köztetek aki még várandós?
cipó
 
 


Szia Angi. Mi ismerjük egymást. Vaskúton lakunk, szoktunk járni Enikőékhez, van egy kislányom. Persze gyere nyugodtan, bár nem sűrűn járok ide, ha visszaolvasol látni fogod, hogy miért.
Írtak ide, olyan emberkék akik kicsit "felzavarták a vizet". Itt marták egymást név nélkül.
Dolgozol még? Vagy már otthon vagy?
Irigylem a bátorságod, hogy vállalsz-tok még egy picúrt. Bizti rengeteg örömötök lesz a babázásban.
Írj.
Szia: Szilvi.
szelva
 
 


Szilvi!

Jó,hogy írtál!!KépHogy vagy?Milyen az ovi?Néha,ha van időd és kedved,írj!Kép

Mari!
Nem tudom itt olvasol-e?Babócám irtó cici-függő lett mostanában,nyűglődik,remélem kibújik végre a foga mostanában!Ezért msn-ezni mostanában nem is tudom mikor lesz időm.Kép
Azért próbálkozok!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Gabiról tudtok vmit? Babázik már?
Nálunk vacakolt az internet, azért nem jöttem eddig.

Szilvi!
Remélem már jobban vagy. Tudod, mindig mindennek csak a jó oldalát nézd!

Kata!
Patrikod mennyi idős? Adtál már neki a tejecskén kívül mást (tea, gyümölcslé...)????
Nekem a védőnéni azt mondta, hogy ha szopizik 6 hónapos koráig ne adjak semmit.

Puszika mindenkinek!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok lányok.
Köszi jobban vagyok már Kép
Bár ez a mai idő is elég lehangoló.

Kata:tetszik Annának az ovi,ma volt az első nap,hogy nem sírva váltunk el. Miután eljövök akkor már minden jó, csak az elválás kicsit nehéz.Kép

Edit: jól vagytok? Adélka, nagy lány már? Küldj új képet róla, ha van.

Gabi mikorra van-volt kiírva?

Küldök egy képet,Anna "az új" kutyusával.

Puszi:Szilvi.

Kép
szelva
 
 


Sziasztok!

Edit!
Patrik már komoly 5 hónapos!Kép
Ismerkedünk a kanállal,néha kap pár kanálka párolt almát-egyenlőre ennyi.Már majdnem 9 kiló,ezért úgy gondolom,előfordulhat,hogy hamarosan kevés lesz Neki csak a tejcsi.
Teát,gyümilevet még nem kapott,cumisüveget sem.Beszerzek mostanában egy csőrös poharat.Te kivárod a 6 hónapot?
Adélka hogy van?

Szilvi!
Anna idősebbnek látszik a koránál szerintem.Nagyon szép kislány!KépA kutyus is jópofa.
Terveztek Annának kistesót?
Nagyfiammal sokat kínlódtunk az ovi megszokásával,majdnem egy évig ordított utánam.Kép
Ügyesek vagytok!!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok.
Hova tüntek a megírt levelek?
Ti sem látjátok?
Szilvi.
szelva
 
 


Angi is írt, és én is.
Azokat sem látom.
Szilvi.
szelva
 
 


Sziasztok!

A Babanet nem áll a helyzet magaslatán mostanában!Kép

Hétvégén végre-végre hazautazunk!!!
Már nem is tudom mikor voltam Anyuéknál utoljára több napig.
Bízom benne,hogy Patrik jól viseli majd a majdnem 3 órás utat.Na meg a nyüzsgést utána.

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!
Már azt hittem vége az oldalnak, eltűntek a levelek.
Szilvi, most már tudom, hogy ismerjük egymást, megkérdeztem Enikőt és ő mondta,hogy a Norbi felesége vagy. Miért nem akartok tesót ennek a helyes kislánynak? Te egyébként dolgozol?
Kata hol laknak a szüleid? A pici biztos jól viseli, bírják a strapát, csak kényelmes helyük legyen.
Bori alig két hónapos sem volt, amikor Balatonra mentünk vele hétvégére. Az úton nem volt semmi gond, az éjszakák egy picit nyűgösebbek voltak, mert nem találta a helyét, de nem volt fárasztó.
Kinél szültetek lányok? Gyűjtöm az infokat!
cipó
 
 


Sziasztok!

Kezd elegem lenni a babanetből. Egyre vacakabbul működik. Eltűnnek a levelek, vagy nem jön be az oldal.

Cipó!
Én a Mátrainál szültem és nagyon meg voltam vele elégedve.Csak jót tudok róla mondani.


Kata!
Elhiszem, hogy nagyon várod már, hogy haza utazzatok. Én is alig vártam (amikor kb. 2 hónap után) hogy anyuékhoz utazzunk.
Mi most hétvégén itthon leszünk. Anyuék jönnek szombaton. A férjem dolgozik egész hétvégén. Még jó hogy május 1-e lesz. Megint egyedül leszek, ill. Adéllal. Adél is jól tűri az autózást, végig alszik mindig az úton. Szerintem a monoton zúgás elnyomja őket.


Puszika mindenkinek!
Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Edit! Szülésznőt is választottál, vagy csak dokit?
Ha valaki szülésznőt is választ, akkor neki is fizetni kell?
Kíváncsi leszek, mennyit változott a szülészet, amióta (7éve) a Bodó született.Én mind a kettőt a Karasznál szültem, de mióta igazgató lett nem vállal szülést, így jutottam a Kovácshoz. Eddig még csak egyszer találkoztunk, szimpatikus. Nekem igényem van arra, hogy a férjem mellett a doki is intenzíven velem legyen a szülésnél. Vélemény?
cipó
 
 


Szülésznőt én nem választottam. Mondjuk előtte kikértem a mátrai véleményét is. Szerinte az összes szülésznő nagyon rendes és szakmai szempontból is nagyon egy szinten vannak. Azt hiszem Szigeti (Szabadi?) Anett volt a szülésznőm, de nagyon rendes csaj volt. (fiatal)
Végig ott volt velem és istápolt. Mi így is adtunk neki pénzt (pedig nem választottunk szülésznőt) Szerintem , ha választasz akkor evidens, hogy honorálod vmivel.
Mi még a csecsemősöknek is adtunk egy kis csomagot(kávé, tea, completta....csokika) Nem mindegy, hogy hogyan álnak a csemetédhez.

Na megyek mert felébredt a főnököm. (Adél baba)
Már lassan (május 3-n ) 3 hónapos lesz. Hogy szalad az idő.


Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok!
Itt Baján még mindig csak fekve lehet szülni, vagy van már valami újdonság? Aki gátvédelemmel szült az írjon, mert én is ezt szeretném megpróbálni és eddig még csak egy véleményt gyűjtöttem be a fodrászomtól, ő kb.egy hónapja szült. Szerint kicsit nagyobb önfegyelem kell hozzá, mint a metszéshez, utána viszont összehasonlíthatatlanul más, pozitív irányba a gátvédelem javára.
Az első kettőnél nálunk még erre nem volt lehetőség.Edit ti hol laktok?
cipó
 
 


Sziasztok.Mi 2004 11 11. születtünk.Renátusz Leó a fiam.Aki szeretne velem beszélni kérlek írjatok én szeretnék eszmecsérét folytatni bárkivel.Kép
xerax
 
 


Sziaszok!


Felteszek egy fotótt a lánykámról. Hátha jár még erre valaki.
Adél már 3,5 hónapos és 6,5 kg. A 68-as rucikat növi most ki.

Gabi!!!!

Baba megszületett már? Ha igen sok boldogságot hozzá, neked pedig sok tejecskét.
Kép

Kép

Kép
ditke75
 
 


Sziasztok.Nálunk nem nagyon megy az evés.Jobban mondva enni eszik csak ritkán és keveset.Hat hó mulott és csak 6,5 kg napi 3szor eszik és éjjel egyszer.Szerintetek mit csináljak?Volt aki azt tanácsolta éheztessem ki akkor eszik 7,5 óra telt el a két evés közt és akkor evett meg egy üveg bébi kaját,de az esti kaja már gyötrelem volt.Ti mit csinálnátok?Kép
xerax
 
 


Sziasztok!
Végre levizsgáztam írásbelin, majd két hét műlva jön a szóbeli, addig szusszanok egyet. Két napja be kellett mennem a kórházba, mert annyira szédültem,hogy nem tudtam segítség nélkül menni. Persze nagyon beparáztam, azt hittem valami bibi van a pocaklakóval, de a doki megnyugtatott, hogy minden oké, aztán a belen azt mondták, valószínű, hogy a vizsgadrukk, a kettős front és vérszegénységem az oka. Most így vizsga után már jobb.De azért még reggelente szédelgek. Volt valakinek köztetek ilyen problémája?
Kajálásba nem igazán tudok tanácsot adni, a két lurkó nem szopizott, most fejben nagyon készülök a szoptatásra, remélem menni fog.Kivel mi újdonság van?
Ditke,Xerax!
Nagyon helyesek a picik!
Remélem nekem is olyan szépek lesznek, mint az első kettő.
cipó
 
 


Szia Cipó.Köszi a szopiról annyit,hogy nekem se szoptak a másik kettő a lányom kéthónapig a fiam semmit de őt öthónapig szopott utánna egy hónapig csak éjjel szopott még.Most hathónapossan hagytuk abba,remélem te is sokáig tudod szoptatni.Mikorra vagy kiírva?Milyen nemű a másik babád?Milyen idősek?Akkor ti is nagycsaládosok lesztek.Na szia vigyázz magadra.
xerax
 
 


Szia Xerax!
Szeptember 25-re vagyok kiírva, eddig a kettő pár nappal hamarabb jött a kiírt időnél, egy hidegfrontra elfolyt a magzatvíz és indítottták a Borinál, a Bodónál megindult magától de elég sokára.
Bori 10 éves lesz nyáron, Bodó áprilisban volt 7.
Õk is nagyon várják a tesót.
A terhességgel minden rendben, de a lábaim nagyon visszeresek és félek, hogy baj lesz. Az érsebészeten írtak fel kismama kompressziós harinyát, de iszonyú kényelmetlen és marha meleg, a pocakom izzad és viszket alatta. Visszamegyek és megpróbálok majd feliratni inkább combtőig érőt, ha lehet. Elég szenvedős lesz így a nyár.
Na mára ennyi, eltesszük magunkat holnapra!
Jó éjszakát mindenkinek!
cipó
 
 


Sziasztok!Én új vagyok itt július végére várom a második babánkat az első most másfél éves, kislány és állítólag a második is az lessz.Van valaki aki kb akkor szül?Nektek hasonló volt a két terhességetek(már akinek több volt)?
szivi76
 
 


Szia Szilvi 76!
Én sem régóta látogatom az oldalt, néha elég lassúak a válaszok, nincs nagy mozgás.
Én most várom a harmadikat, és mind a három terhesség más volt, az elsőnél nagyon könnyű kilenc hónap, a másodiknál kb.4 hónapos korig folyamatos hányinger,rosszullét de amúgy könnyen ment az is. Most a harmadiknál szintén kb.4.hónapig állandó rosszullét, de most elég nehezen is viselem, ahogy a terhek is egyre nőnek, két gyermek, háztartás, munka, iskola stb.
Elég fáradékony vagyok, és a lábaim szörnyen visszeresek, ez az amitől nagyon félek,hogy nehogy baj legyen belőle.
De most már mi is visszafelé számolunk, 24.hetet kezdem, csak ne legyen olyan forró nyár!
Hol laktok, illetve dolgozol?
cipó
 
 


Hello Cipó!
Bajai vagyok a Tescoból mentem gyedre annak
idején.Az első terhességem szinte észre se vettem olyan jól éreztem magam,de most ez kész kínszenvedés folyamatosan rosszul vagyok nem bírom a meleget pedig csak most kezdődik!Nem bírok aludni,ülni,állni és még hátravan két hónap.Bele se gondolok,hogy mi lessz.Az első babánkal végig fürödtem a nyarat (novemberbe szültem)mert még lehetett,most már nem hiszem hogy lemehetnék a Dunára úszni délutánonként ez is nagyon fog hiányozni.Mindegy valamit valamiért!
szivi76
 
 


Szia Szilvi!
Nem véletlen mondják, hogy sem két egyforma terhesség, sem két egyforma gyerek sincs. A meleget én is nagyon rosszul viselem és nekem még elég sok van hátra. Tegnap voltunk egy délutáni kerti partin az oviban rendezték gyereknapra. Délután 3-8-ig, mire hazajöttünk úgy feldagadt kezem lábam,hogy szörnyű, pedig az árnyékban volt helyünk.Jó lesz így végigcsinálni a nyarat,azt hiszem cipelhetek magammal jégakkukat.Pedig mi is vizpárti család vagyunk,amíg lehet a Sugóra aztán a Dunára megyünk, meg néha Majsára.Hát akkor kitartás nekünk! Szép hűvös napokat, na jó melegeket legalább a lurkók és Apa élvezze a nyarat!
cipó
 
 


Szia Cipó.Veled érzek mert én is 5 hónapos terhességtől combig érő harisnyát hortam és minden nap fraxiparin inj.kaptam mert olyan csúny volt a lábam.Terhesség végére olyan volt a kezem meg a lábam mint egy térkép(tiszta zöld és csomos).Nem volt semmi.A comb harisnya se jó mert vissza pördült nekem és a gumi része kikezte a combom.Szóval tudom mit érzel.Örülök hogy ti is nagycsaládosok lesztek,mi is tagja vagyunk a Nagycsaládosok klubjának,ha érdekel írok róla.Szia kitartás mindjár eljön szeptember.Tudod mi lesz a harmadik?
xerax
 
 


Szia Xerax!
Végre egy hűvösebb nap volt tegnap, csak az a szél volt szörnyű.Igaz, hogy én az egész napomat a szobában töltöttem, mert pénteken vizsgázom, úgyhogy csak a zaját hallottam.
Te minden nap hordtad a harisnyát, vagy néha adtál szabadnapot neki? Most kenem lioton kenőccsel is de egy tubus nem elég egy hétre és 1000 Ft. Viszont mikor bekenem utána nagyon jó érzés.
A Nagycsaládosok klubja nagyon érdekel, már nézegettem a honlapjukat,de minden infot szívesen hallgatok. A pocaklakó neme még ismeretlen, holnap megyek Szekszárdra 4D ultrahangra, ha mutatja magát akkor megnézem, de Apának mindenesetre nem szabad elárulni, mert Õ azt szeretné, ha meglepi lenne, szerinte egyébként fiú, szerintem meg lány.
Nálatok milyen a "nemi arány"?
cipó
 
 


Szia Cipó mi volt Szekszárdon?Remélem minden rendben.Kiderült,hogy fiú vagy lány? Megéri elmenni 4D-re? Én nem voltam de nem sok jót hallottam róla.Nekem még 6 hetem van hátra ez tűnik a leghosszabnak egész idő alatt.Vigyázzatok magatokra.
szivi76
 
 


Sziasztok!

Jaj, de jó, feléledt a topic!

Én is Baján szültem, még 2005. febr. 3-n. Igaz Kalocsán lakunk.
Mi Kméten voltnk 4D UH-n, nagyon jó volt, szerintem megéri, nagy élmény volt a férjemnek is.


Nekem is az utolsó 2 hónap volt a legrémesebb. Nekem terhességi toxémiám alakult ki, így császár lett a vége.

Edit

Kép

Kép
ditke75
 
 


Helló Anyukák!
Élmény ez a 4D ultrahang. Sajnos a férjem nem tudott jönni, mert aznap vizsgázott, a sógornőmmel voltam.
Igaz, hogy piszok drága, de olyan türelemmel mondogatta a doki, hogy mit is látunk éppen, hogy fekszik, mekkorák a méretei na és hogy milyen nemű a bébi. Éppen mutogatta magát, úgyhogy elég egyértelműnek tűnt, hogy kislányunk lesz. Emmának fogják hívni, ha tényleg lányként bújik ki, mert az a tuti. Felvettük DVD-re is, kb. 15 percnyi anyag van róla. Itt Baján nemhogy a gép, de az orvos hozzáállása sem közelíti meg Szekszárdot, igaz lehet, hogy ott is a pénz miatt ilyen jópofák. De azért látszott a dokin, hogy neki is egy élmény minden baba amit lát.
Ditke miért Baján szültél, Kalocsán nem jók a dokik? Szilvi 76 nyugi, hipp-hopp elröppen az idő. Ilyenkor már olyan izgi. Kinél szülsz, van dokid?
cipó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: