Új privát üzeneted érkezett!

Timi!
De jó látni téged!!!
Épp szombaton (suliban, anyáknapján) emlegettelek ("Vera néni"-vel beszélgettem). Ancsi még egy évet itthon lesz a terveim szerint, utána vinném, és biza a Heltai térre szeretném őt is!
Ikrek tervezgetik, hogy bemenjenek valamikor az oviba, múltkor mikor tanitás nélküli votl a suliban, el is indultunk (Ancsi is), de sajna összkerületi nevelésnélküli volt, ovi sem volt. (ez egyébként így tipikus, ha nevelés nélküli vana suliban, akkor oviban is?)
Időnként innenonnan (nem tőlünk) hallok ijesztő történeteket oviba-létszámba be nem férésről, ilyenkor halmozottan eszembe jut,h ogy be kéne menni, hogy lássanak minket és számoljanak velünk! (nem vagyunk ugye körzetesek).
Meg számolgatom, hogy vajon ki jut óvónéninek Ancsinak, elvileg Évi néni lenne neki is a soros, ha addig nem megy szülni!
Te meddig maradsz otthon Kristóffal, hogy tervezitek, illetve vissza jönni továbbra is a régi helyre jössz????

Ja, Ikrek: Ilcsi megnyerte a Zrinyi matekverseny megyei fordulóját, Gergő pedig második lett. Mindketten voltak az országoson, ott Gergő 36., Ilcsi 46. lett.
Kerületi matekversenynek meg épp most holnapután van az eredményhirdetése, Ilcsi a harmadik, Gergő meg az első!Kép
Szóval megyeget nekikKép.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Edina!
Ez a pocaklakó tündéri!! Háztartással néha nekem is vannak gondjaim.Ha a férjem nem főzne néha nem tudom hogy oldanám meg a mindennapi meleg ételt. Nálunk az egyik nagyi ( anyukám) Nyíregyházán lakik, a másik ( anyósom) meg a másik unokájára vigyáz minden nap Budaőrsön. Tesóm Brüsszelben lakik, szóval néha igazán egyedül érzem magam.

Johitimi!
Kösz, a bíztatást. Mindig jó hallgatni más sikertörténeteit, legalábbis engem feldob.

Senki nem jár vagy járt közületek baba-mama klubba?
Dorka
chopin
 
 


Ligetre, a Csekovszky Műv HÁzba időnként szoktunk menni baba-mamára. Rendszeresnek mostanában nem nevezném....

Ildi

Ildi
pildi
 
 

 
 

Edina!
Mi majdnem egy napon születtünk, én 1976. dec. 18-án.( majd ha ráérek feltöltöm a profilomat). Én, a férjem és a kislányom is nyilas.
Dorka
chopin
 
 


Sajnos a Csekovszky művelődési ház tőlünk nagyon messze van, én az Újlak utcához, meg az Uszodához lakom közel, a Sarlósfecske utcában.Kellene keresnem egy baba mama klubot a közelben, mert meg fogok őrülni az egyedülléttől - persze Szonja ( 5 hónapos kis angyal) folyamatosan velem van és imádok vele lenni, csak hát hiányzik a napi kommunikáció, beszélgetés....szóval ti is kismamák vagytok, biztos tudjátok miről beszélek.Jó lehet azoknak, akiknek van nagymami, tesó, barátnő a közelben. Még csak két éve lakom itt, és eddig nem is ismerkedtem környékbeliekkel.Egyelőre ez a fórum az egyetlen beszélgetőtársam. Na jól kikeseregtem magam,ez nem jellemző rám, ebből elég.Elvégre ma gyönyörű napsütéses idő van.
Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!
orommel latom,hogy vagytok paran a Szigetcsep utcabol es kornyekerol! lehet,hogy mi is odakoltozunk,ha minden jol megy.
Van egy 3,5 eves es egy 8 honapos kisfiunk.most a XI.keruletben lakunk alberletben,nagyon jo itt,de sajnos keptelenseg megfizetni egy sajat lakast errefele...
Lenne nehany kerdesem a kornyekkel kapcsolatban.Aki tud,kerem segitsen!
Milyen bkv-jarattal lehet bejutni a varosba (kb.IX.keruletig)es mennyi ido alatt?
Van-e valakinek tapasztalata a Home System Kft-val es lakasaikkal?
Merre van nagyobb elelmiszerbolt,ahova babakocsival is be lehet menni? Mas jellegu uzletek vannak? Pl. DM vagy Rossmann,esetleg Tesco...? Vagy ilyenekrol ne is almodjak?
Ovik es jatszoterek ugyeben kezdek kepben lenni,elolvastam az archivot..
Bank.posta?
Azt hiszem,egyelore ennyi. Ja,nem Meg egy. Esetleg latta mar valamelyikotok a 73-as szamu hazat?
Koszi a valaszokat elore is.
Jaj,nagyon szeretnek mar egy sajat lakast,rendes,nagy szobaval a fiuknak!Remelem,tetszeni fog a kornyek a ferjemnek,ugyanis o megy majd megnezni egyedul es hat o nem igazan akar kikoltozni..Ugyhogy lecci irjatok jokat! Kép

Rita
inimma
 
 


Rita!
Fogalmam sincs merre van a Szigetcsép u. sajna ( nem nagyon ismerem még a kerületet),de mások biztos tudnak segíteni.Tesco van a Pesti út mellett, nem tudom, hogy tőletek milyen messze lenne.

Lányok!

Ma tudtam meg, hogy minden hétfőn tíztől baba mama klub van az Újlak u.-i Családsegítő Központban 1 éves kor alatti babáknak és okos, értelmes, beszélgetni vágyó mamáknak. Hétfőn kipróbálom, ha jár valaki oda szóljatok!

Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Mi is nyáron költözünk a Szigetcsép utcába. Még nagyjából mindent fel kell térképeznem, mert abszolúte nem ismerem a kerületet.
Mi is voltunk a nyílt napon a Piroska oviba és nagyon tetszett. Tegnap el is mentem beíratni a fiamat (ő is egy másik oviból menne), remélem sikerülni fog. Bár ezt szomorúan hallom, hogy csak annak a gyerekét veszik fel aki dolgozik, mert így nem sok esélyem van rá. Nálunk is hasonló a gyerekek kora mint Ritáéknál. Bence 3,5 éves, Zsombor 7 hónapos.
Remélem sikerül meggyőzni a férjedet, hogy nektek itt a helyetek!Kép
Babaúszásra járunk Zsomborral. Van valami lehetőség ott a kerületben, hogy folytassuk? Hallottatok róla?
Köszi előre is a segítséget!

Kati
kfk
 
 


No nézzük sorra.
BKV: innen többnyire az Örs vezér teret lehet célozni. Direkte Rákoskertről Rákoskertbusszal, Rákosligetről 76 és 176-ossal, Keresztúrközpontból a 61E-vel. Vagy a Kőbánya-Kispestet, Keresztúr-busszal vagy 98-assal.
(Meg Kőbánya városközpontot, 62-essel)
Valamint a vonatok vannak, csúcsforgalomban többnyire jobbak a buszoknál, és már végre körvonalazódik a budapesti közlekedési szövetség, kezdenek ígérgetni.
Busszal sajna csúcsidőben inkább 40 perc Keresztúr központtól az Örs. Üres időszakban 20-25.

Üzletek: Pesti úton (Keresztúri úttal szemben) van Tesco. Vele szemben Baumax. Majdnem ugyanott,picivel Keresztúr központ felé PennyMarket. Keresztúron több helyen Plus. Csömörön Auchan, Bricostore. Keresztúrkpnál van DM. (az Azúrt nemrég bezárták) Kisebb boltokat Szigetcsép u. közelében nem tudom, mert nem járok arra.

Bank: Keresztúr kpnál van OTP, meg több másik is már (most hiretlen nem tudom felsorolni melyikek, de ha konkrét érdekel, gondolom a bank honlapjáról kideríthető)
Posta: nagy szintén a Kpnál, kisebbek vannak máshol is, szintén nem ismerem annyira azt a kerületrészt, nem tudom, melyik esik oda közel.

Babaúszás: innen többnyire Kőbányára vagy Csömörre szoktak járni usziba.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Ildi!

Nagyon köszönöm kimerítő válaszodat!Kép

Kati
kfk
 
 


Dorka,Ildi,Kati!
Koszi az infokat!
Ma este lesz a "nagy vizit" , majd megirom,mi lett a dontes.
Ha a Piroska oviba tenyleg csak dolgozok gyerekeit veszik fel,akkor az en fiam se jarhatna.Ez a legkozelebbi ovi?Melyik van meg kozel,marmint gyalog kibirhato tavolsagra?
Abban az oviban,ahova most jarogat Csani fiam (Csanad),nincs ilyen kikotes.Meg meg is lepodtek,amikor megkerdeztem,hogy nem gond-e az,ha otthon vagyok a kistesoval.

Rita
inimma
 
 


Lányok! Áruljátok el merre van az a Szigetcsép u., ami a kismamáknál ilyen népszerű, Rákoskeresztúr központjához van közel? Ritus! Szorítok, hogy jól sikerüljön a nagy vizit.Dorka
chopin
 
 


Ti hogy kezdtétek a hozzátáplálást?Szonja 6 hónapos koráig csak anyatejet kap,most öt hónapos. Egy hónap múlva kezdjük a pépeket. Egy kiskanál almapüré a szokásos anyatej után jó kezdet? Úgy tudom, hogy a gyümölcsöt is meg kell párolni az elején. Hetente lehet új ételt bevezetni - almapüré, krumplipüré, sütőtökpüré.... melyik bolti bébiétel vált be nálatok? Most úgy gondolom, hogy az ételt inkább itthon fogom készíteni, de azért a biztonság kedvéért tartalékba vennék néhány bébiételt is.
Ja és a hozzátáplálás kezdetekor nem kell neki külön folyadékot adni, ugye?Gondolom,folyadékként elég neki az anyatej.
Sok babának adnak később, mikor már rágni tud, kiflit csócsálni.Mikortól?
Ti hogy csináltátok?
Dorka
chopin
 
 


Dorka!
a Szigetcsep utca Rakoscsaba szelen van,ha nem tevedek.Egyelore en is csak ennit tudok...
Hozzataplalas: Csongor fiam most 8 honapos, 6 honapig csak anyatejet kapott o is.Az almat utalta az elejen,pont,mint a batyja,ezert nem is eroltettem.Tejpepet kapott helyette,foleg azert,hogy jollakjon es ne ebredjen fel ejjel 4-5-szor is szopizni,de nem jott be...Parolva mar megette az almat.A Kismama azt irja,igazabol mindegy,mivel kezdjuk,gyumi,zoldseg,tejpep-fo a fokozatossag.Ja,erdekes modon Csanad a batyus az uveges almat megette,most Csonginal nem probaltam.Nekunk uvegesben a Hipp es a Nestle jon be,foleg a korte es a finomfozelek.Azt olvastam,hogy bebieteleknel tenyleg igaz az ar es minoseg egyenes aranya.Szerintem is! Van ithon egy csomo uveges,de jobbara fozok a bebinek.Banant meg nem adtam,mert amugy is gondok vannak a kakival.Inni nem adtam neki az elejen,most mar egyre jobban igenyli,csak ugy ket szopi kozt is,nem csoda,hogy szomjas,meleg van.Vizet iszik mindket gyerek, imadjak,nem is akarom oket raszoktatni az edes levekre.Csani nagyon muris,ha nagy neha valahol iszik rostost,par korty eleg,kozli,hogy inkabb vizet ker.Szerintem fogod latni Szonjan,hogy mennyi a folyadekigenye. Ha jon a kanikula,lehet,hogy adni kell neki inni,hamarabb,mint szeretned.
Rita
inimma
 
 


Sziasztok!

Kati!
Ha nem veszik fel az oviba, meg kell próbálni a többi ovit is. Mikit az Aprófalvába úgy vették fel, hogy novemberben érdeklődtem, dec. közepén kellett újra felhívnom őket, hogy van-e hely és másnap beíratkoztunk. Jan elejétől pedig oviba jártunk és nekem is itthon volt a fél éves Zsuzsi. Kép

Dorka!
A Szigetcsép utca a Keresztúr központtól kb. 3 km kifelé, Jászberény felé. A köpont utáni következő lámpás kereszteződés a Zrínyi utca és onnan kifelé kb.4-5 utcányira található.Mi a Srázsahegy dűlőre fogunk költözni, ami szintén a Zrínyi u. közelében van, csak ez egy kicsit befelé a központ felé található.

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Inimma! Köszönöm a kimerítő választ, ezek a tanácsok nagyok hasznosak. Üdv.: Dorka
chopin
 
 


Dorka, nézd meg ezt az oldalt is:
http://www.otlettar.try.hu/
Itt van egy olyan, hogy Kismamáknak és azon belül van egy táblázatos is, meg egy szöveges is a hozzátápiról.

Én tejpépet nem javasolnék az elején, mert semmi szükség az idegen fehérjére, ellenben allergizál. 6 hósan gyümölccsel kezdtünk, kb 8 hósan jöttek a zöldségek, szépen fokozatosan, meghagyva ugyanúgy a szopikat is. 10 hó körül jöhet a fehérje (husi), itt jöhet a tejes dolgok első fele (túró, sajt) is, ha nincs a családban allergiás, mi inkább kivártuk a 12 hót. Ja és a gluténmentes gabona is mehet kb 7 hótól, gluténnal (liszt) jobb várni egy éves korig (ezt mi nem tartottuk, mert kiscsaj lenyúlta a kenyeret magától...)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Köszi Magdi a választ. 3-án majd kiderül, hogy felvették-e. Más oviba nem is érdeklődtünk még.Ha nem veszik fel akkor automatice mehetünk tovább? Mármint kereshetünk másik ovit? Az nem számít, hogy Bence már járt oviba és csak át akarom íratni? Területileg ehhez az ovihoz tartozunk.
Hozzátáplálás: Zsombor csak 4 hónapos koráig szopizot, de ha 6 hónapos koráig még csak szopik akkor annál kell maradni. 6 hónaposan lehet elkezdeni szerintem először gyümölcslevekkel, majd fokozatosan gyümölcspéppel majd főzelékkel.
Nálunk a hypoallergén tápszer, rizspép és vaníliás gaponapép vált be.Most vagyunk 7 hónaposak. Éjszaka tápszert adok neki, reggel gyümit (általában meggyet, almát, banánt) leturmixolok és összekeverem vaníliás gabonapéppel. Aztán főzeléket adok ebédre (sütőtök+krumpli, alma+krumpli, sárgarépa+krumpli). Most már adok brokkolit is és csirkemájat, csiremellet, pulykamellet.
Nekünk a HIPP üveges kaják váltak be. Bencénél is és Zsombornál is, na és szerintem az a legjobb minőségű. Bence csak üveges kaját fogadott el, Zsombor hála az égnek eszi a főztömet és csak akkor adok neki boltit ha elutazunk.
Remélem tudtam segíteni!

Kati
kfk
 
 


Millió köszönet lányok! Nagyon sok hasznosat írtatok, tiszta áldás ez a babanet.
Úgy tudom vannak 25 Ft-os eldobható nadrágpelenkák. Ismeritek ezeket? Érdemes egyáltalán ilyen venni, vagy nem olyan jó minőségű mint a Pampers? Most pampers-t használunk ( kiszámoltuk már 50 Ft egy darab), és elégedettek vagyunk, de ha az olcsóbb is ugyanolyan jó, akkor érdemes lenne azt vennünk. Szóval ha ismertek és próbáltatok ilyen 25 Ft-os eldobható pelenkát írjatok. Állítólag a Cinkotai úton lehet ilyet kapni - elmentünk, kerestük az üzletet, de nem találtuk meg, nagyon el lehet dugva.Köszönöm, és jó hétvégét nektek!
Dorka
chopin
 
 


Ildi!

Lányom mindjárt elkobozza a gépet, úgyhogy gyorsan írok neked Kép.
Május 13-án 15.30-tól 19.00-ig lesz Bóbita nap az oviban, ha Gergő-Ilcsi be akarnak látogatni, szerintem jó alkalom lenne. Gratulálok a matekversenyen elért helyezésekért, persze nem lepődtem meg, hogy kis matek zsenik Kép.
Én is úgy hallottam, hogy elég sokan jelentkeznek az oviba és szerintem most sincs 30 alatti csoportlétszám Kép.
Én nagyon szeretnék itthon maradni Kristóffal legalább 3 éves koráig, ami sajnos anyagi okok miatt nem biztos, hogy sikerül. Rádásul most megszigorították és még ha fel is veszik az oviba, akkor sem vihetem, csak ha betölti a 3. életévét, mert az önkormányzat nagyon szigorúan ellenőrzi, régen nem vették ennyire komolyan. Mivel Kristóf decemberi, így vagy én állnék be év közben egy csoportba, ami ugye az oda járó gyerekek szempontjából nem szerencsés vagy bölcsibe adom Kristófot és csak 4 évesen kezdi az óvodát. Szóval nem egyszerű a helyzet, még fogalmam sincs, mit fogok csinálni. Ha lehetne, legalább 4 éves koráig itthon tartanám, de ez szinte biztos, hogy nem fog összejönni.

Ancsa mikor kezdené az ovit?
johitimi
 
 


Timi, köszi! HOgy hogy péntek délutános a Bóbita-nap??? (Ikreknek pont aznap elsőáldozós vizsgájuk lesz 6-tól, de végül is előtte ha lesz rá idegük....)
Ancsit 3,5 évesen, azaz jövőre, 2006 őszén vinném valószinűleg. (bölcsit én "hagyományosan" kihagynám) Persze még az is kérdés, hogy nekem hogyan s mint lesz állásom... de az ő szempontjából ez a 3,5 kezdés tűnik reálisnak, akkor beszokó kiscsoporthoz mehetne, akikkel 3 évig tuti jár, negyediket meg meglátjuk (április közepi gyerkőc).

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Sziasztok!

Dorka,
Én egyszer kaptam olcsó pelust ajándékba, nem tudom, hogy mennyibe került pontosan, de nekem nem vált be. Mi is Pamperst használunk, többek között azért mert a Tescoban nem lehet Huggiest kapni. Nekem ami nagyon bevált, de nagyon drága az a Fixies. Most épp erre vadászok. Amikor hosszabb útra megyünk, akkor nagyon jó, mert sokáig bírja.(pl.Ausztráliába utaztunk 24óra az út és 4x raktuk tisztába ebből 1 közvetlen a csere utáni kaki miatt voltKép )Mondjuk Bálint már csak 1x kakil naponta, és azt is leginkább reggel.
A hozzátápit mi 5hó után kezdtük, mert akkorra már kevés volt a tejem neki, de a szopit így is 11hónapos koráig meghagytuk, ez után pedig magától elhagyta, gondolom a tesó miatt nem izlett neki, mert fintorgott néhaKép
Mi barackkal kezdtük, mert az almát nem szerette, sőt a mai napig nem kér belőlle. Először a barack leve, mejd a gyümölcse. Ami még nem jött be nekünk az a krumpli, helyette édeskrumplit adtam neki. Írd meg a mail címed és küldök neked egy táblázatot, ami a kismamában volt. Üvegesbe nekünk is a Hipp vált be.
Mi r.csabán lakunk, de ha gondolod mi is egész nap kettesben, vagyis pocakkal együtt hármasban vagyunkKép találkozhatunk valamikor. Van a közeletekben játszótér?

Lányok, nem szervezünk valami talit?

Szép napot!
Edina

nedinabp
 
 


Népkertben, vagy a fajátszón a Pesti úton? Vagy valami másik játszótér? (Címet mondjatok)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
Nekünk bármelyik jó, Népkertben is van játszó?
Mi gyakran járunk a fajátszóra, mert itt Csabán ami van új játszó, ott nincs bébihintaKép Én a fajátszóra szavazok, mert azt ismeremKép

Edina

nedinabp
 
 


Sziasztok!

Maszat! Egy utcában fogunk lakni! Kép Szólj, ha már itt laktok!Kép


DorkaKép Szia! Tegnap találkoztunk a klubban. Kép Én voltam Ádámmal, aki állandóan Szonja babára hajtott. Kép

EdinaKép Én is szívesen taliznék veletek. A fajátszó és a Népkert is tökéletes. Már, ha nem gond!

sziasztok, shine
shine
 
 


Sziasztok!

Lányok!
A fajátszótól 2-3 háznyira van egy amerikai játszótér, ami sokkal jobb a fajátszónál Azt hiszem a Napsugár ABC mögött, de ha gondoljátok megnézhetem pontosan. A fa játszóról az Egészségház utcán kell a központ felé jönni 2-3 háznyit és ott van 2 10 emeletes között. Mi már ide szoktunk járni, Én biztonságosabbnak érzem a fajátszónál és kisebbeknek sokkal jobban megfelel. Ez is be van kerítve és este 8-kor bezárják, amit már tapasztaltunk is amikor mi jöttünk el utoljára.
Itt van 2 bébihinta, homokozó, 3 csúszda, amit Zsuzsi is profin használ, egy mozdony és pár mérleghinta szerű nemtudommicsoda. A 10 emeletes házak árnyékolnak, tehát nincs az mint a fajátszón, hogy megsülsz, ha süt a nap.
De benne vagyok a Népkertben és a fajátszóban is, ha ahhoz ragaszkodtok, csak talizzunk. Kép

puszi
Magdi
gallainémagdi
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok, ha találkozunk a fajátszón, és onnan még mehetünk bárhova? Én szívesen megnézném a Magdi által említett másik játszóteret is.
Mikor legyen?

Shine,
Persze, hogy nem gondKép

puszi,
Edina

nedinabp
 
 


Hű de nagyon megnőtt itt a forgalom!! Alig győzöm kapkodni a fejem. Vissazolvastam amióta nem voltam sok gondolatom volt, amit közben tök jól megválaszoltatok.
Kati!
A Piroska oviról úgy tudom, hogy azért kell a szigor, mert igen nagy a túljelentkezés. Mondjuk várható volt a kerületben, ha parcellázzák a Szigetcsép és a Szárazhegy utcát, akkor oda fiatalok fognak költözni nagyrészt, és akkor biza ovi és iskola hely is kell.
A beiratásnál mondták, hogy valszeg többen lesznek, mint 25-en egy csoportban. Pedig anniyra nem is tágasak a szobák .Egy picit aggódom, mert remélem nem a gyerekek "kárára" megy majd a dolog.
Más oviba ahol én érdeklődtem (Rezgő u) szó nélkül arrébb küldtek, mert ugyanez a helyzet, és nem is tartozunk a körzetbe.
Remélem sikerrel jártok!

Timi!!
Ha Kristóf decemberbe tölti be a 3 évet, akkor nyugodtan beadhatod őt a szülinapja után már az oviba, nem kell megvárnod a következő szeptembert, és így kihagyhatod a bölcsit is..
Mi is így tettünk. AZ ovónéniknek is könnyebb, mert nem egyszerre sírnak a gyerekek, hanem mindig van aki sír :-)

Rita!
Mi a Szigetcsép feletti utcában lakunk. Nekem a környék tetszik mert nyugis. Amikor házat nézegettünk és először jártunk itt, azonnal beleszerettem, mert olyan szép. Főleg este tök jó kisétálni az Arany hegy felé olyan jó a kilátás a városra. Budán ezért kemény pénzeket kell fizetni, itt pedig... Jó nincs olyan infrastruktúra, de reméljük ami késik nem múlik.
Mindenesetre a belváros és e városrész között is érezhető a levegőkülönbség, és az, hogy este lehet látni a csillagokat...A közlekedés szerintem szörnyű, milliószor kell átszállni, hogy eljusson valahová az ember, de valamit valamiért?

Csajok
A tali nagyon jó ötlet, majd egyszer a nyáron ha szerveztek még, biztos lesz alkalmunk nekünk is elmenni, de addig is jó szórakozást és jó időt nektek!!!
Képzeljétek már megszületett a kiköltözésünk dátuma! Július 15 az utolsó nap, amit itt a XIII.ker-ben tölthetünk... Várom is, de nagy a félsz bennem, mert annyira más lesz...

Györgyi
szgyorgyi
 
 


Györgyi!

Az a gond, hogy ha ki is húzom itthon addig gyesen, szeptembertől már kellene mennem dolgozni, merthogy óvónő vagyok és a tanév ugye szeptembertől kezdődik. Kristófot viszont akkor még nem veszik fel az óvodába, mert nincs 3 éves, így marad a bölcsi, de azért köszi Kép.

Ildi!
Néhány éve már pénteken tartják(juk) a Bóbita napot. A régi munkahelyedre mennél vissza dolgozni? Ha jól emlékszem elég messze dolgoztál.
johitimi
 
 


Timi!

Oda biztos nem, mert lejárt a szerződésem.... És igen, Csillebércen volt.

(szerencsére tegnap eszembe jutott, ogy elfelejtettem szólni az ikreknek a holnapról...Kép )
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Szia Shine és Ádám baba!!!
Nagyon örülök nektek!( csak tudnám hogy kell ilyen mosolygós arcokat firkantani...)Micsoda véletlen egybeesés!Remélem jöttök hétfőn a babaklubba. Mindenkinek elmeséltem, hogy Ádám baba milyen cuki volt a klubban.

Edina!
Köszönöm a tippeket a pelusokról, meg a hozzátáplálásról.Õszintén szólva még nem fedeztem fel a környéki játszótereket.Mivel 5 hónapos csemetém még nem igényli a bébihintát egyelőre a Keresztúr madárdombi részén meg az Újlak utcában szoktunk fel alá sétálni.Ahogy nézem a térképet sajna nem lakunk túl közel egymáshoz. De szívesen találkozom veled, majd körülnézek játszótér ügyben én is. Ha eljönnél a babaklubba ott találkozhatnánk, de neked az szerintem messze van. ( Újlak u.)Különben nagyon aranyos vagy.Talán ha megszervezzük a nagy TALIT akkor megismerkedhetünk.

Egyáltalán minden kismamával szívesen találkozom.Mondjátok helyet és időt! Az Újlak utcai Családsegítő Központba egyébként bárki eljöhet hétfőnként 10-től, egy kész tombolda, játszóház a csúszó mászó gyerkőcöknek.Nekem és Szonja babának bejön.Igaz hogy ő még nem mászik, de írtóra tetszik neki a sok gyerkőc, nagy szemeket mereszt, fordulgat ide oda,gőgicsél egy kicsit, aztán úgy elfárad, hogy otthon jót alszik. Na majdnem regényt írtam.
Sziasztok!Puszi!
Dorka
chopin
 
 


Szia Zsuzsa!
Szerintem nyugodtan hozhatod a három hónapos kiskópét a babaklubba, ha úgy érzed, hogy neki nem kényelmetlen.Vannak fotelek, szerintem szoptatni is lehet, ha szükséges. Volt ott egy babuci, aki végig aludta az ülőgarnitúrán az egészet. Én még Szonjával három hónaposan nem nagyon jártam sehova, mert még hasfájós volt, és nem tudhattam, hogy bírja-e a strapát.Biztos meg tudod ítélni, hogy a baba hogy viselné a környezetváltozást. A klubról bővebben:nagy terem, szőnyeggel leterítve, földön mindenféle játék hever, babucik csúsznak másznak a földön, anyucik beszélgetnek, teljesen kötetlen az egész, mindenki akkor jön megy amikor akar.Ha Áron baba nem bírná, akkor eljössz megmutatod nekünk a babucit, aztán hazamentek.Legalább megismerkedünk.Addig is jó babázást! Dorka
chopin
 
 


Lányok!Hú de elfoglaltak vagytok, hogy nem írtok.Mit szóltok a sztármamák "tökéletes gyerekeihez"? Mindig elképedek azon, amit a médiában olvasni ezekről a csecsemőkről.Pl.:kitűnően elvannak egész nap bébiszitterrel,észre sem veszik, hogy az anyjuk dolgozik, pontosan 6 hónapos korig szopiznak és soha nem sírnak fel éjszaka.....hmm...., na ezt nem hiszem el.Csak gondoltam megosztom veletek ezt a gondolatot.
chopin
 
 


Sziasztok!

Na, mi lesz a talival? Mondjuk, jó vacak idők voltak eddig. De esetleg jövő hétre össze lehetne hozni valamit, nem? Kép

Chopin: ez már csak így van, de sose felejtsd el: nem mind arany, ami fénylik! Kép
shine
 
 


Szia Shine!végre valaki erre jár. Merre van az a játszótér ahová járni szoktatok? Mondtad, hogy a Plusz mellett, de mi mindig a Tescoba járunk.Voltatok az 1 év feletti babaklubban? Milyen? Tényleg csak 1 év felettiek járnak? Vagy Szonja baba a 8 és fél kilójával elbújhatna köztük? Igaz, hogy az rögtön kiderülne, hogy nem tud még mászni. A talira ez a vacak idő nem valami alkalmas. Bár lehet hogy ma már kisüt a nap.Puszi: Dorka
chopin
 
 


Szia Dorka!

A Plusz mellet (illetve majdnem) szemben van, az Újlak utcában. Nektek kicsit távolabb van, mert még a klubtól is kijjebb van. Nem egy nagy szám, de hozzánk közel van, és van babahinta. Ez az egyetlen előnye, mert nincs se bekerítve, se homokozó, csak egy-két mászóka és csúszda. De ha arra jártok, akkor találkozhatunk. Kép

A másik klubba tényleg nagyobbak járnak, mindenki tud kúszni-mászni, de nemsokára Szonja is fog tudni. Kép

Puszi, shine
shine
 
 


Shine!Ma voltunk Szonjával az orvosi rendelő felé, a dokornéni utcájában mentünk végig, ott balra voltak apró játszóterek. De rájöttem, hogy rossz felé mentünk, mert Plusz nem volt.Párom szerint az orvosi rendelő után kell lefordulni. Na mindegy előbb utóbb úgy is rábukkanok séta közben.Elárulod hogy csinálod a mosolygós figurát?
Puszi, Dorka
chopin
 
 


Dorka, kettőspont : és záró zárójel ) egymás után szóköz nélkül. A szomorúfej meg nyitózárójel ( a kettőspont után.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


KépDorka
chopin
 
 


Sziasztok!

Dorka, mi van veletek? nem voltatok a klubban! Remélem, nem lettetek betegek!

Legközelebb megbeszélhetjük, hogy találkozunk, és együtt megyünk sétálni-játszóterezni! Kép

shine
shine
 
 


Shine!Na végre, hogy erre jársz.KépKépAzért nem voltunk a klubban, mert rémes forróság volt kint és sajnáltam kivinni a gyereket. Nyűgös volt és állandóan szopizott a meleg miatt.Én persze mentem volna szívesen, de azt gondoltam, hogy ez önzőség, hogy a saját társaságvágyam miatt kiviszem.
Viszont azóta megtaláltuk a játszóteret!!!!!!!Plusz mellett van, két babahintával.
3 és 4 között voltunk ma, de sajna ti pont nem akkor voltatok.Na mindegy most már profi vagyok a lakótelepi játszóterek megtalálásában, szóval legközelebb biztos találkozunk.Holnap is 3 és 4 között megyünk.Puszi Dorka
chopin
 
 


Shinenak:Pontosabban holnap 2 és 3 között tudunk csak menni.Dorka
chopin
 
 


Jimbone!Mi van veletek?
Ismeri valaki az Akadémia telepi játszóteret?Milyen?Ha mégis jár erre valaki....Chopin
chopin
 
 


Zsuzsa,
Megtaláltalak Kép Áronról jó rég tettél fel képet. Nem is nagyon írsz Kép
Mi van veletek?

Angéla
angéla
 
 


Zsuzsa!Hétfőn 10-től lesz klub, tuti nem lesz meleg, ha tudtok gyertek.Remélem nem fog esni.Az én gyerekem szeme elől sem lehet eltűnni, mindig látnia kell, hogy hol vagyok vagy mit csinálok.Most kezd egy kicsit "önállósulni" -mert már hat hónapos-néha elgőgicsél magában,vagy játszogat a szőnyegen hasalva, de a látótérben mindig ott kell legyek.Szerintem ezt úgy kell felfogni, hogy addig jó, amíg sokat szeretgetheted és hagyja magát, mert később már olyan mozgékony lesz, hogy nem fog megmaradni az öledben.KépChopin, azaz Dorka
chopin
 
 


Sziasztok!

A kerületben lakó kismamát-kismamákat keresnék! Jó lenne beszélgetni esetleg találkozni, ki hogyan éli meg ezt a csodálatos időszakot!

Én 30 éves vagyok első babánkat várjuk párommal, 23 hetes kismama vagyok és kislányt várunk.

Várom leveleiteket!

A boldog anyukáknak meg jó nevelgetést törpéikhez!

Sziasztok!

Hetti
hetti
 
 


Sziasztok!

Igaz,mi még nem lakunk a XVII.kerben,de szept. végén odaköltözünk.
Jelenleg kismama vagyok,de én már nagyon a végét járom.A 37.hétben vagyok.Mire költözünk,már a baba kint lesz Kép
Szeretnék majd anyukákkal,kismamákkal ismerkedni,meg minden Kép

pusszzaa:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 


Sziasztok!Én egy 8 hónapos kislány anyukája vagyok, és a Madárdombi részen lakom.Az István Kórházban szültem.Ti a kerület melyik részén laktok?
Hol fogtok szülni?
Chopin
chopin
 
 


Szia Cristinbaba és Chopin!

Örülök, hogy van valaki aki itt lakik és fog lakni a kerületben! Én szeretem nagyon!

Chopin!

Mi az Újlak utcában lakunk, nem is lakunk messze egymástól. Képzeld én is az Istvánba fogok szülni, november 24-re vagyok kiírva.
Ha vannak jó tanácsaid szívesen meghallgatnám!
8 hónapos a kislányod, akkor már szép nagy. Tudsz szoptatni van tejed?

Cristinbaba, ti merre költöztök? Látom neked már nem sok időd van, bármikor megszülethet pocaklakód? Első babátok? Hol fogsz szülni?
Ügyes legyél ám és ne félj! Tudjátok mi lesz, kisfiú vagy kislány?

Szívesen találkoznám veletek!

Igaz Cristinbabával gondolom majd csak pár hónap múlva, de akkor meg én megyek be a kórházba!

Akkor marad a levelezés!

Mindenkinek szép napot és jó egészséget!

Hetti és Petra baba
hetti
 
 


Sziasztok Lányok!

Fogalmam sincsen,hogy hol van ahol laktok....semmit nem ismerek a XVII.kerben. Ill. tudom,hogy hol van a tesco Kép
Mi a Vasút sorra költözünk.Gondolom tudjátok hol van!?
A Bajcsyban fogok szülni a Szécsényinél.

Hetti,aham,első baba lesz,s holnap már a 38.hét kezdődik.Nagyon nagyon izgulok...s félek is Kép
Kisfiú lesz,s Krisztiánnak fogják hívni,mint az apukáját.Holnap megyek szívhangbigyóra,meg lesz egy Uh is,meg vérvétel....

Chopin.hogy hívják a kislányod?

üdv:
Christinbaba

KépKép
christinbaba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: