Új privát üzeneted érkezett!

zitareni: Cow and gate biztosan nincs. Az én fiam Aptamilt evett, azt elvileg lehet ott venni, ettől függetlenül vittem annyit, amennyit tudtam. Persze nem volt elég, mert egy hónapra mentünk, az utolsó héten fogyott el. Kerestem Aptamilt, de három gyógyszertárban nem volt, ajánlották a Milupa Milumilt, ami elvileg tök hasonló az aptamilhoz. Nekünk nem vált be, három napig hasmenése volt tőle a fiamnak, nem is ízlett neki (mellékíze volt, én is megkóstoltam), azután meg szorulása volt. Alig vártam, hogy visszaérjünk, végül keverve használtam el az Aptamillal, úgy már jó volt.
Szóval ha nem nagyon hosszú időre mentek, akkor inkább vigyél valamennyit, mert a még teljesen tápszeres babák nem mindig viselik jól a váltást. Kristóf most már kilenc hónapos, kétszer kap egy nap tápot, most már váltottam, semmi baja, de akkor nem tetszett neki.

UH: igen, én is azt írtam, hogy a 20. hét után már megmondják, előtte nem. Mondjuk alap esetben előtte a 12 hetes van, amikor még jobb is, ha nem mondanak semmit, mert az vagy igaz lenne, vagy nem, de nekem például volt 16 hetesen is, akkor már láthatták volna, mégsem mondták meg a korábban leírtakra hivatkozva. Amúgy én is Kelet-Londonban vagyok! :)
Vendég
 


ananacska: Koszi a valaszt, probalok vinni, bar egy honapra megyunk nem lesz konnyu. Valojaban nem regen valtottunk erre az SMA-rol, mert nem hizott a gyerek es ez volt az egyetlen amire gondolhattam, mert az orvosok nem mondtak semmit. Azota nagyon szepen fejlodik. Melyik reszen laktok? En E2 iranyito szam vagyok.
zitareni
 
 


zitareni: teljesen hulyeseget irtam, hogy miert, azt ne kerdezd. Baromira nem kelet-londonban lakunk, nagyjabol epp a varos masik vegen. :lol:
Amiota gyerekem van es balrol jobbra rohanok, azota rendszerint felre elbambulok es hulyen ertelmezem a dolgokat. :oops:
Amit megprobalhatsz: vigyel valamennyi tapszert es amint hazaersz vegyel egy jot otthon. Kerdezd meg, hogy mit ajanlanak a gyogyszertarban. Probald ki azt, mert ha nagyon nem jon be, akkor meg mindig van tartalekban cow and gate es lesz idod kitalalni, hogyan tovabb.

Mas: En ma voltam midwifenal. Jo bunko. Kell ez nekem???
Mar egy hete felidegesitettem magam egy egyszeru telefonalas alatt, amikor idopontot kertem. Ma sem volt jobb szemelyesen. Konkretan fialo kocanak nez, hogy ilyen hamar jon a masodik gyerek. Kijelentette, hogy vernyomas meresen nekem mas vizsgalatra nincs szuksegem. Kerdeztem, hogy cukrot sem szeretne nezni vizeletbol? Mert ugye vervetelen se nezi senki. Azt mondta, hogy nem, ha cukros is vagyok, akkor sem lehetek meg nagyon cukros, mert fiatal a terhessegem, meg majd negy het mulva (ami ot het mulva lesz) megnezi, addig nem lesz bajunk akkor sem. Fasza. :roll:
A legjobb az volt, hogy ugy bucsuzott Kristoftol: elvezd ki, hogy van anyukad, mert hamarosan annyi ideje sem lesz, hogy rad nezzen.
Azt hittem, hogy raboritom az asztalt. :twisted:
Vendég
 

 
 

Szia Bea!
Ne huzd fel magadat ilyeneken!Hulyek ezek az angolok es kesz!Nekem mar nem ujdonsag!Engem az lep meg ha valamelyik normalis!Tisztelet a kivetelnek!
Engem is feszt baszogatnak az utcan hogy miert sir az a gyerek?Ehes?????Akkor a multkor jott egy tipikus nagy tehen angol csaj a parkban es ahogy elment mellettem odaszolt hogy ne igy etesd a gyereket!Kinek mikoze van hozza hogy etetem?Nem is ismertem!Aztan persze nem allhattam meg szo nelkul utana szoltam hogy az en gyerekem hagy dontsem mar el hogy etetem!Persze puffogva ment tovabb.

Nagyon hosszu napunk volt ma!Reggel menni kellet a nagykovetsegre intezni a papirokat!Zoe jol birta en tiszta ideg voltam!Az eson aztunk mert a nagykovetsegre nem engedtek be mivel hamarabb ert oda a taxi! :cry: :x Ami teszem hozza egy 2*2m-es szoba 4 szekkel 2 asztalal es 2 uvegablakkal.£90-tol szabaditottak meg minket! :cry:

De vegulis gyorsan keszen lettunk!11-re itthon voltunk.Pihi aztan mentunk szurira! :cry: :cry: :cry: Most apa fogta Zoet.De neki is kicsordult a konnye es nekem is mivel nezni sem volt konnyebb!Zoe megint sikitott,voros volt levegott alig vett!De egy fel ora mulva mar mosolygott de itthon meg jutott eszebe es meg sirdogalt.Remelem nem lazasodik be.Adok meg neki calpolt ejszakara!
Szoval hosszu volt a nap.Igy megyek is mert vacsi ido van es hulla is vagyok!Persze mindig en vagyok aki legutoljara kerulok agyba es en kelek legeloszor!

Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Bea-Nem tudod miben kulombozik az angol Aptami milupa a magyar aptamil milupa H.A.T-tol?Mert ez a tapszer nekunk is kerdes lesz.Kb. 3 honapra megyunk majd haza es nem akarom folvasarolni az asdat ha nem muszaj.De tapszert sem akarok neki valtani.
picizoe
 
 


Szia Dori!
Basszuskulcs, tegnap begepeltem mindent, amit a tapszerrol gondolok, erre szorakozott a honlap es eltunt. :x
Szoval: en ugy tudom, hogy a HAT a hipoalergen tapszert jelenti. Otthon eloszeretettel irjak hat honap alatti babaknak ezt. Elvileg azoknak a babaknak jo, akiknel fent all a magas allergia veszely, mert mondjuk a kozvetlen csaladban van peldaul tejcukor erzekenyseg. Gyakorlatilag ugy vettem eszre, hogy otthon azoknak a babaknak is sokszor ilyet adnak, akiknel nincs allergia veszely. Hogy ez jo-e, azt nem tudom, de mivel itt nem igy csinaljak, ezert en nem is foglalkoztam vele. Van sima aptamil is otthon. Viszont mint irtam, mi harom helyen nem talaltunk. Szerintem kerd meg anyukadat, hogy a kornyeketeken keressen fel egy-ket patikat es kerdezze meg, hogy alapban tartanak-e es ha nem akkor rendeljenek belole, mire ti mentek.
Meg egy otlet: Zoenak valtsatok ki a tb-kartyajat (en Kristofnak Pesten igenyeltem es egybol oda is adtak, kb fel oras ugyintezes volt), regeld be ot az otthoni haziorvosodhoz. Harom honap amugy is hossszu ido, ha esetleg gond van, akkor jo, ha tudod hova vinni, masreszt Zoenak is lesz magyar anyakonyve, kiskoru is, tehat jar neki az egeszsegugyi biztositas ott. A dokival hat hos korig lehet tapszert iratni, ha kered, akkor szerintem felirja az aptamilt is. Ez csak arra jo, hogy valamennyivel olcsobban tudod megvenni vennyel, mint veny nelkul, meg talan a gyogyszertarban is komolyabban veszik a rendelest (mar ha kell kulon rendelniuk) akkor,ha vennyel kered, mint ha csak veny nelkul.
Vendég
 


Sziasztok!

Szep hetet mindenkinek! Remelem mindenki jol van itt kint es otthon is :)

Na szerdan elerkezik a hematologus latogatasanak idopontja. szerintem ide is ugy megyek majd mint a haziorvosomhoz, kinyomtatott papirokkal a betegesegemrol orvosi szaklapokban megjelent cikkel, hogy tessek engem komolyan venni. Annak mondjuk nagyon orulok hogy eddig semmilyen komplikaciom nem volt, mindossze 2x lattam viszont egy-egy kajamat. Most a cicim van beindulva, mert napok ota ugyerzem, mindjart szetszakadnak, meg mintha villamlasok cikaznanak rajta keresztul, nem tul kellemes.
Az UH-ra sikerult elorehozott idopontot kernem, igy oda jovoheten szerdan megyek majd, es a vedonom meg majd 15en jon hazhoz. Ez az elkovetkezendo hetek babaprogramja. A mult heten elmentunk venni a parommal kismamas naciakt, habar meg semmit nem hiztam, de a pocakomnal mar 4-5centi hijan nem tudom osszegombolni a regieket, csak egy regi csiponaci jon ram, de abbol meg nagyon kint van a derekam es nem igazan szeretnek felfazni.

Az eskuvo koruli dolgok remelhetoleg a heten sinre kerulnek, meg a fodrraszt, kozmetikust, viragost es ettermet kell lefoglalni. de mivel csak 10 fo korul leszunk, meg korai idopontban, csak tudnak majd valahol egy szabad termet adni:). A mult heten megvettem a ruhamat is, miutan kiderult itt nem lehet kolcsonozni, mert az angol nep annal hiubb, minthogy mas ruhajat felvegye...

Jah meg mas valami, a mikor a gpnel voltam, mondta kapok majd valami terhesseget igazolo kartyat, amivel a szuletesig, meg utana meg egy evig ingyen kapok gyogyszereket. Nos ennek mar tobb, mint 2 hete es a kartya meg sehol sincs :( Ti errol mit tudtok?
aylesburymariann
 
 


Mariann: ahhoz, hogy kartyat kapj elvileg eloszor ki kell allitani egy igenylo lapot, legalabbis nekem az kellett hozza, a 12 hetes uh utan csinalta meg a midwife. De a gp recepciojan is le kelljet pecseteljek es ok kuldtek tovabb, utana mar hamar megkaptam a kartyat.

Terhesruha: ha szeretsz rendelni, akkor nezz korul ebay-en, nekem eleg jelentos terhesruha bazarom volt tavaly, aminek egy resze iden nagy ram, meg meg amugy is a sogornomnel van, bar ha en hasonlo jo tempoban haladok a hizassal, akkor nem nagyon kell terhesruhat hordanom. Felsoket mar most is vettem, de nem kismama ruhat, hanem sima tunicat, ruhat, ami mell alatt szabott, vagy hosszabb es passzentos, mert szeretem a szuk felsoket. Nagyon jo nextes terhesgatyokat is lehet talalni ott, ujat is, hasznaltat is, azt is vettem mar egyet, mert az en meretem igen ritka, ezt meglattam es nem tudtam ott hagyni.
Igaz, meg egy jo darabig nem kell hordanom. Valamennyi pocim mar nekem is van, de meg nagynak nem mondanam es mivel alig hordok nadragot, igy ruha gondom sincs. En sokszor jarok ruhaban, most mar vastagabb harisniyaval, illetve a legginset szeretem, ezekbe nohet a pocak rendesen. Valamint en felprobalgattam ma a tavasszal vett legkisebb szovetnadragjaimat es egytol egyig nagy meg az osszes, a pocimon jo, de amugy meg log, ugyhogy hordani sem tudom oket.
Szoval nadrag teren gondban vagyok, mert jelen pillanatban minden nagy, kiveve a legszukebb farmeremet, ami meg epp jo, de olyan szoros a pocakomnal, hogy Feri a multkor nem engedte, hogy felvegyem. Talan veszek majd egy bandazst es hordom azzal.

Mindenkitol bucsuzom most egy idore, ma este indulunk haza, szurkoljatok, hogy rendben legyen minden a hosszu uton. SZerintem csak akkor leszek hosszabb ideig gepkozelben, ha visszaertem, bar akkor meg nekem kezdodik a ket honapos munka.

Puszi nektek!
Vendég
 


Hello mindenkinek!

Izgalmas napjaink voltak mostansag.Csutortokon toltottem a 27. szulinapomat.Csak csondesen.Aztan tegnap mikor mar nem szamitottam ra a haverok es a parom szerveztek egy meglepi bulit!Nagyon jol esett!!!!A paromtol kaptam viragot,bob-bont egy lapot es egy digitalis fenykeptartot.
Ma pedig ugy dontottem itt az ideje hogy kilovessuk Zoe fulet.Nem akarom tovabb huzni akarmennyire sajnalom!Mar tul sokat fog a kezevel,piszkalja a hajat.....................
Mostanaban eleg boldognak tunik.Sokat mosolyog kacag beszelget.Bar a fog meg mindig gyotri.Eszi a kis kezet.Na es mindent amit megtud fogni!

Izgatott vagyok mert ugy dontottem hogy mivel nem leszek fiatalabb;-( es szenvedest okozok a kislanyomnak en is lovetek be 1 fulbevalot!Rettegek a tutol!Remelem nem ajulok el es nem fog fajni na es hogy gyors lesz!
Szurkoljatok!Majd jelentkezunk ha tuleltuk!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JA es ma 14 hetes Zoe babam!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
picizoe
 
 


Sziasztok!

Udv. mindenkinek Magyarorszagrol. Most mar a szuleimnel vagyunk, ugyhogy neha le tudok ulni netezni is.

Csak feluletesen sikerult visszaolvasnom, ugyhogy bocs, hogy nem reagalok mindenre.

Picizoe, kapunk majd kepeket anya es lanya "lyukas" fulerol? :wink:
Sok boldog szulinapot utolag! Nagyon jofej parod van, hogy ilyenekre gondol.

Mariann, novemberben mennyi idore jottok Magyarorszagra? Gyulai 4d-s UH-t tudok neked ajanlani, en is itt voltam annak idejen.

http://www.jurdi.net/bemutatkozas.html

En nagyon meg voltam elegedve, Imad nagyon kedves es turelmes volt es nem adta fel, amig fel nem ebredt a lany es lathattuk az arcat rendesen. Megvan DVD az egesz anyag es persze kepeket is kaptunk. Mar ott lattuk, hogy apara hasonlit a csajszi es ott derult ki a neme is, mivel Angliaban nekunk se arultak el. Ez egyebkent korhazaktol fugg. Nekem a 21. heten se mondtak meg, pedig Ananacska azt irta, hogy elvileg akkor mar elaruljak, mivel utana mar ugyse tud abortuszt intezni a csak fiukat kedvelo nepseg. Abban a korhazban, ahova en jartam, az volt a szabalyzat, hogy tilos elarulniuk. Engem azert nem izgatott, mivel tudtam, hogy jovok Gyulara 4D-s UH-ra es akkor ugyis megtudom.

Tobbiek merre? Tudom, van aki nyaral, de azert otthon is vannak paran, ugyhogy tessek jelentkezni! :wink:

Berni, ti hazaertetek mar a nyaralasbol? Meggyogyultatok meg elotte?

Mennem kell, mert suru itthon a program, majd meg jelentkezem.

Olive

KépKép
olive
 
 


Teszek fol par uj kepet!
Ezek a 2......szulinapomon keszultek!Meglepi buli volt +BBQ-zas.
A FENT MARADT KG-IMAT NE NEZZETEK!!!!!!

Kép Kép Kép Kép Kép
picizoe
 
 


A kovetkezok a fulbeloves utan keszultek.Zoe eleg jol viselte!Csak szint azert sirt mert lekellet fogni.En mar tiszta ideg voltam mert varni kellett!De en is csinaltattam!Ez egy emlek lesz nekem is hogy egyutt csinaltattuk es vegulis is azert csinaltattam hogy ha o szenved szenvedjek en is.Nem tudom ertitek e mit akarok mondani!Na mindegy csatolom a kepeket! :lol: :lol: Teljesen mas igy a kisarca.Teljesen kislanyos mostmar!Itthon sem piszkalta,ecsetelem neki es akkor sem piszkalja.Az enyem sem faj csak aludni volt kenyelmetlen benne!Az ove turkiszkek az enyem sotet kek.
Kép Kép Kép
picizoe
 
 


Ezeket most vettem neki!Szerintem a macis overal halali!!!!
Kép Micimacko!:-) Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe: Eloszor is igy utolagosan boldog szuletesnapot!:) Nagyon edes az a macis ruha, bubajos benne a kislanyod. Es ahogy olvastam nagyon kis hosies, hogy a fullyukasztast is jol viselte!

Olive, te hova valosi vagy, hogy pont GYulan jartal? Koszi a tippet, azt hiszem elni fogok vele! En gyulai vagyok 3generaciora visszamenoleg :D. Novemberben csak egy hetvegre megyunk 20 haza majd 22én vissza. Nagyszuleimnek lesz a 60. hazassagi evforduloja. Hihetetlen szam, nem? Bart meglatjuk, hogy a doktori disszertaciom vedeset hatha le tudom akkorra szervzni, mert akkor kicsit meghosszabbitanam az otthonletemet. Itt kint merre laktok?

Hu el sem hiszitek, hogy hianyzik az otthoni kerti zoldseg! Amirol tudom, hogy a napon erett, nem agyonpermetezett, igazi zamatos. Ugyhogy azt hiszem a fel kamrat osszepakolva fogok visszajonni :D:D:

Hetvegen lefixalodott a lanynevunk,-Zsanett- a fiu meg mindig kerdes,valami olyat szeretnenk, ami mind a ket orszagban van es hasonlo a kiejtese. Eddig az Attila a befuto, egy angol ismerosunk mondta, hogy ezt ismerik, Attila, the Hun. :) De nem szeretnenk, ha a kesobbiekben esetleg csufolnak a neve miatt vagy valami azert keresunk valami univerzalisat. A paromek 3an tesok es sajnos a Daniel, dominik meg az Adam mar foglalt. Pedig ez utobbi a kedvencem. Ha esetleg van valami otletetek szivesen veszem, ha megirjatok.

Hat a hematologia a szokasos angol szinvonal volt. Hiaba az otthoni klinikarol kapott levelem, hogy trombozishajlamom van, az itteni "doki" azt mondta, mivel a csaladfamban nem volt meg pleda trombozisra es meg en sem veteltem el eddig -kedves, nem?- nem ir fel semmi verhigitot. Mikor az otthoni levelben vastagon volt szedve hogy oda kell figyeljenek ram. ezek tojnak a dolgokra. Most vorosafonya levet iszok, meg aszalt afonyat eszek, allitolag ez verhigito hatasu. remelem ilyen hazipatikaval meguszom komplikacio nelkul. :?

Na megyek fozocskezni, mindenkinek szep napot!
aylesburymariann
 
 


Mariann!

Nekem a Martin és Roland a befutó.
Kölcsönadom valamelyiket ha tetszik.:D
Nálunk sokára lesz második(ha lesz :cry: )

Az én töpörtyűm is Ádám.

Olive nem tüntem el ,csak most nincs nagy kedvem írni.
Lefáradok a fölösleges hülyeségeken való aggódás miatt.
Mert itthon,csak azt lehet. :evil:

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Ancsi, azert orulok, hogy adtal magadrol eletjelt.

Mariann, en csabai vagyok, de anyukam gyulai. Bar mar evtizedek ota Csaban lakik, gyulainak vallja magat. :wink: Mivel o a gyulai korhazban dolgozott, en is mindig ott kotok ki, ha beteg vagyok es nogyogyaszhoz is oda jarok (Paulik). Nala szultem Gyulan. :) Bar a lanyom arra a kerdesre, hogy hol szuletett, azt mondja, "a boltban". :lol:
Angliaban egyebkent Hertfordshire-ban lakunk St. Albans mellett.

Dori, az a macis cucc zabalnivalo! Jo lehetett a buli, kar, hogy mi lemaradtunk! :wink: Nagyon jol all Zoenak a fulbevalo! Lollinak is van, meg jol is jon most, mert levagattuk a hajat jo rovidre es a vegen meg fiunak neznek.

Most csak ennyi, megyek a kov. adag fajdalomcsillapitoert. Voltam ma szajsebesznel, mivel ki kellett muteni a bolcsessegfogamat. Nem volt neki eleg hely es nem tudott kinoni.
Mariann, termeszetesen ezert is Gyulan jartam. :wink: Ismered Dr. Szerenyi Zsoltot? Nagyon jol dolgozik, bar ma mind a ketten megizzadtunk. A bolcsessegfogam gyokere alahajlott az elotte levo fogamnak.
Nem vagyok benne biztos, hogy fogok tudni aludni ejjel, de remenykedem. :roll:

Jo ejt mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!


vagyok en is, csak nem volt kedvem irni, most meg intezzuk az ovit, meg a sulit.

Picizoe neked boldog szuletesnapot kivanok, bar elegge keson :D
Zoe nagyon szep, es a fulbevalo nagyon jol all neki :D Irigyellek ,amiert ilyen otletgazda a ferjed, az enyemben nyoma sincs ilyennek. Elkuldom par napra hozzatok tanulni :) Pedig neha jol jonne egy kis spontan meglepi. :wink: Nemsoka nekem is szulinapom lesz, de az ajandakot en kerem, valtani szeretnek papaszemrol kontaklencsere, igy azt kerem szulinapra . :D
Ettol meg lehetne meglepi melle, de sajna eselytelen :roll:

Mariann , fiunev egy jutott eszembe: David. Az en fiaim nevei: Martin,Marko,Marcell.Mindharommal jol boldogulnak az angolok :)
Mennyi idos terhes is vagy? Nem tudom kovetni :wink:

Ancsi, szia neked is, ezer eve nem lattalak :D Hogy haladtok a terveittekkel? Sikerul mindet valora valtani?

Olive, remelem jobban vagy mar. Bakker jovore ha megyunk haza, nekem is el kell mennem a fogorvoshoz. Itt nem merek.Ezek itt barbarok :shock: Egyebkent is beszari vagyok fogteren.
Hogy telik a nyari szunet? Lollit gondolom korulrajongjak a nagyszulok :)

Rolunk annyit, hogy Marcival holnap megyunk a kivalasztott nurserybe. nekunk kellett utannajarnunk, amivel nincs gond , csak a draga vedononk azt mondta, nekunk semmit nem kell intezni, majd ok megkeresik Marcinak a legmegfelelobb helyet. Meg ma is varhatnank.Ugyhogy kertunk egy listat a Children Servicestol, es kivalogattuk a nekunk legszimpatikusabb helyet.Mar az elso valasztasunk bejott, nagy szerencsenk volt. Holnap megyunk inductionra, kivancsi leszek a beszoktatas menetere. Az ovonenink elsore szimpatikus, bar a beszedertesevel kisse bajban vagyok, mert skot :) Mondjuk mit csodalkozom max 1 ora tolunk Skocia :)
Szerencsere semmi problemat nem okoz nekik, hogy a gyerek nem tud angolul, tudjak, hogy a kicsik nagyon gyorsan tanulnak.Es van 1 torok kisfiu is a csoportban.2-3 eves gyerekekkel lesz egyutt , heti 3x 4 orat delelottonkent.Igy mig o ovizik, en tudok tanulni . Nagy hirtelen lett ket angol tanfolyam is, mindkettot elkezdem,aztan vagy maradok mindkettonel, ha nem okoz kaoszt fejben, vagy valasztom a jobbat :) Az egyik jovo het kedden kezdodik, a masik okt 5-en azt egy magyar csajszi fogja tartani :lol: Kozben meg a ket naggyal nyomjuk itthon heti 2x fel orat a nyelvtant .

Na dugultam sok lesz mar belolem.

Szep napot mindenkinek , irjatok :lol:

A nyaraloknak kellemes pihenest :D

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Na szerencsesen tulvagyok a2. ultrahangon. Tegnap voltam. 13hetes es 2 naposnak mondtak, a pocilako 70, 7 mm, a tarkoredoje meg 1,3mm, ami azt hiszem jo eredmeny, mert az ultahangos nem mondott semmit. Persze a baba nemet nem arultak el, ahogy varhato volt, azt mondta meg korai, de hat probalkozni megerte, hatha megis.. Nem jott be. A Parom is jott velem. Nagyon elvezte a babamozit, en kevesbe, mert fejjel lefel, hogy mindjart fejre esel, felig oldara fordulva, mikozben majd kinyomjak a " beled meg a petefeszked" nem volt tul kellemes. 2x is mentunk, mert eloszor hason fekudt a babuci fejjel befele illeteve lefele es igy nem lehet nyaki redot merni, na akkor igyak, aztan jojjek vissza.
Ittam aztan semmit nem ert, majd kikuldtek hogy uritsem ki a holyagom, na aztan jo lett. Nagyon kis virgoncka volt, intgetett, fordolodott, ha az UH-s no nagyon megnyomta, kihomoritott tiltakozas kep, (ezeket a parom mondta, mert en csak a plafont lattam es arra koncentaraltam kapaszkodjak a sarkammal es ne csusszak le a vizsgaloagyrol . A vegen kaptunk 4!! kepet
most csak 3at tudok mutatni, mert a kedvesem elvitte a munkhelyere a 4et mutatoba. Azt mondta ra hasonlit a baba, mert nagy a feje es a hasa :D:D . A parom kozeliti a 100kg-ot, de szerencsere az izmosabb fajtabol, meg a magassaga is megvan hozza, de ha elengedi magat, tenyleg nagy hasa tud lenni :D:D.

Olive: en Suhajdahoz jartam meg korabban, de aztan az egyetmi evek alatt Debrecenben, amjd mig otthon dolgoztam Tihanyban, akkor meg Ajkara jartam. Szerenyirol en is csak jokat hallottam, de fogorvost is mar az elmult 10 evben csak mas varosban lattam. A paromnak is kapaskodosak a gyokerei es ugy roncsoltak szet 2 masik fogat, hogy huzas elott nem volt rontgen. mikor kihuzta a beteget, megroppantotta a masik azt kozrefogo ket fog gyokeret, es hamarosan azokat is ki kellett huzni, aztan talat egy rendes fogdokit, aki huzas elott 4be felszeleteli a fogat, es szepen egyesevel szedi ki, azota meg a legrosszabb foghuzasa is alig jart fajdalommal.
Remelem mar mire olvasd amit irok neked is elmult a foghelyfajasod! :)

MIndenkinek kosznom a nevtippeket. A Roland az nekunk nem tetszik, a Davidon meg gondolkozunk , de meg mindig keresgetjuk a legjobbat. Kivancsi vagyok mi lesz a vegen?

Na megyek keszitem a vacsit, mert nemsoka itt van "apa".

Udv mindenkinek,

Mariann
aylesburymariann
 
 


A kepet keobb kuldom mert a parom gepen nincs photoshop es nem tudom lebutitani ugy , hogy fel tudjam tolteni. Ma vagy holnap tuti felteszem! [/img]
aylesburymariann
 
 


aylesburymariann-Orulok hogy jol mentek a vizsgalatok es hogy jol vagytok mindketten.Emlekszem mi is milyen izgalommal vartunk minden uh-ot.De a 4d volt a legjobb!Es ott tudtuk meg hogy kislanyunk lesz.Repulni tudtem volna a boldogsagtol!!!!
Nekem a Noe nev lett volna ha fiu lett volna.Miert?Volt egy vetelesem sajna Zoe elott es azok utan lattam egy filmet ami megfogott es ott Noe-nak hivtak az urget.Gyorsan ra is kerestem mit jelent es remenyseget.Akkor nekem ez akkora erot adott hogy lehet meg az eletembe egy "remenysegem" ne adjam fel.6 honapra ra megfogant Zoe o nem "remenyseg" de az o neve az Elet-t jelenti.De tenleg o es a parom az eletem!Mindent megadnek ertuk!!!!
De nekem meg tetszett:Milan,,Benjamin(apum az) mas nem jut hirtelen eszembe.A marcell nekem is bejott.Kislanynal meg tetszett az Izabell de mikor megismerkedtunk mar akkor megbeszeltuk ha lanyunk lesz Zoe lesz.Igy ezek a nevek megmaradtak ha valaha lesz 2. gyerekunk. :lol: :lol:
En meg jo darabig nem tervezem!!

Koszonom a szulinapi koszonteseket!!! :lol: :lol:


Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Sziasztok!
Gyorsan lejelentkezem.
Mi meg Magyarorszagon tanyazunk, sajnos mar csak egy hetig, pedig nem nagyon akarodzik arra gondolni, hogy vissza kell menni. Jobb lenne maradni. :( :(

Dori: gratula a fulbevalokhoz
Mariann: neked az uh-hoz. :D

Mi voltunk 4d-sen meg hazaerkezesunk utan, egy mar biztos: az en megerzesem volt a nyero es ismert en nevezhetem el a gyermekunket, ugyanis a 2. is fiu lesz! :lol: :lol:
Ugyhogy van orom, meg boldogsag, bar Feri ugy erezte, hogy lany es jol meglepodott, hogy nem az. Pedig tutira nem az, mert akkora kukit mutatott, hogy orom volt nezni. :D
Hetfon megyek dokihoz, akkor tutira lesz ismet uh, azert szurkolok, hogy nehogy lanyt mondjon (bar szerintem kizart), mert akkor csak elbizonytalanodom. Bar igazabol teljesen mindegy, akkor is boldog lennek, csak eppenseggel mar nagyon elterveztem, hogy ket szep magas fiam lesz es mennyi pasival leszek en korulveve.

Mindenki orult a 2. babanak, anyukam meg bogott is. Tenyleg oszinten gratulaltak. Van itthon nagy zabalas, ugyhogy ugy sejtem, hogy sikerult felszedni az elso 1-2 plusz kilot, ami ezzel a terhesseggel jar, pedig eddig is jol megvoltam nelkuluk. Sebaj, ennyinek meg van helye.
Kezd mar latszani a pocakom, asszem mar latjak, hogy terhes vagyok, ami meglep, mert arra szamitottam, hogy a 25. het elott senki nem fog kismamakent tekinteni ram, mert igazabol neha engem idegesitett, hogy a pocak miatt neznek, illetve mosolyognak ram, mintha en lennek a Szenlelek... :oops: :roll:

Es itt van nehany foto az en pici Erik fiamrol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bea-Cuki Erik!Nagy volt otthon a meglepetes?Meddig lesztek otthon??Te orultel hogy fiu lesz?Nem szerettel volna egy lanyt?

Ma reggel egeszen megijedtem!Zoenak jonnek a felso fogai!Mar 3-4 hete szenved veluk.Regja a kezet,folyik a nyala.......De 1 hete kb hogy a 180ml tejcsibol jo ha beletudok szenvedni 100-120ml-t.Es ugye ebbol kaja utan meg bukik is ki.De eszre is vettem rajta mintha nem lenne olyan pufika.11 hetesen par naposan voltunk meresen.Akkor 4kg 78 dkg volt.Ma egy kis pelusban ratettem a digitalis merlegre es 15 hetesen 4 kg.30 dkg.Viszont hoszra nott 64 cm de sulyra a foga miadt nem hogy nem szedett fel semmi de meg fogyott is.
Mit csinaljak vele?A tapszert is ugy adom neki hogy megissza a felet azatan sirdogal.Elviszem tisztaba tenni aztan odaadom neki a masik felet de ezek utan is marad benne 90-70 ml korul.Kedden lesz meres elviszem es megkerdezem a vedonot mit mond.De szerintem annyit fog probalajm toobet etetni kevesebbszer.De igyis azt csinalom.Mire a masodik resszel vegez 1.5 ora es jon a kovetkezo etetese.
De amugy jol van.Mosolygos,folyamatosan mocorog.
Adok neki homeos port a fogara+zselet is kenek ra.
picizoe
 
 


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1252753887.3869.jpg[/img] sztarfoto :D

Sziasztok!

Na ugy latom itt mindneki most mutatja a jovo generacio "nagysagait"! :)

Gratula ananacska a masodik kisfiadhoz. Bevallom kicsit irigykedek, hogy te mar tudod, milyen nemu pocaklakot hordasz, tudod hogy szolitsd, nekem ez meg oktober 27ig varat magara :S. De ha hazamegyek, majd novemberben en is megyek 4D-s re. :D:D:D. A pocaklatszassal nem vagy egyedul:) . mivel viszonylag vekony vagyok, 52 kg, mar latszik, hogy van ott valami, mondjuk, hogy lenyeltem egy szilvamagot :D:D, A heten tudatosult bennem, most eloszor ereztem, hogy mar van ott valaki, mert hamarabb hozzaert a hasam az konyhapulthoz, mint korabban. mintah csak most nott volna oda, mint a gomba eso utan. Hihetetlen. De neked igy is van 3 het "elonyod".
Remelem a picim nem kapcsol ra nagyon, mert ha igy folytatja a menyasszonyi ruham also szoknyaja nem fog feljonni a hasamon :roll: persze z most csak vicc volt, de azert remelem nem nagyon fog meglatszani a kepeken. Mert ha ruci nelkul nezem magam, mar behuzott hassal sem vagyok sokkal laposabb. Bar a derekam meg mindig a regi, szerencsere.

Olyan jo, mar csak 5 nap es jonnek az ancik! Tegnap azon nevettunk a parommal, hogy ki az a par rajtunk kivul, aki a naszejszakat a ket anyossal egy fedel alatt tolti?!:D:D

Majd az eskuvorol is kuldok kepeket ha elkeszultek.

Addig is mindenkinek tovabbi szep hetveget!

Udv:
Mariann[/img]
aylesburymariann
 
 


aylesburymariann
 
 


valaki elarulja, hogy tudom ide betolteni a babavonalzomat? Ugy latszik ehhez analfabeta vagyok :S

Elore is koszi!
aylesburymariann
 
 


KépKép
aylesburymariann
 
 


el sem hiszem :DKépKép [/url]
aylesburymariann
 
 


Dóri: szó sincs róla, hogy nem örültem volna lánynak, ha lesz harmadik, akkor lányt szeretnék. Inkább arról van szó, hogy teljesen bele vagyok zúgva Kristófba, ezáltal valahol mélyen nagyon nem bántam volna, ha még egy fiam lehet.
Tudom, hogy úgy lenne logikus, ha különböző neműt akarnék, de én amúgy is fiúk között nőttem fel, általában jobban elvoltam a pasik társaságában, így inkább fiús anyukaként tudom magam elképzelni. És nem amiatt, mert pasis vagyok, hanem épp amiatt, mert így jön ki igazán élesen, hogy én vagyok közöttük a nő. Huh, ez most hülyén hangzik. :roll:
Ettől függetlenül nem dőlnék a kardomba, ha következő alkalommal lány mondanának, bár tény és való, hogy a kis korkülönbség miatt talán előnyösebb, ha egyforma neműek, mert így valóban egy lesz az érdeklődésük jó sokáig, egy irányba kell majd "terelnem" őket.

Zoét illetően: a digitális mérleg sokat tud csalni. Ettől függetlenül inkább azt mondom, hogy kérj egy csekkolást a gp-nél vagy a health visitornál, mert én úgy tudom, hogy fogyniuk tényleg nem szabad. Próbálhatod esetleg gyorsabb folyású cumin adni neki a tejet (akár részletekben is), mert gondolom amiatt nem eszik, mert fáj az ínye, ahogy szorítania kell vele a cumigumit, a gyors folyásúból talán könnyebben jön és kevésbé fájdalmas.
De persze az meg lehet, hogy a pocijának nem tesz majd jót.

Mariann: a vonalzód már látszik, viszont ugyanezt az url-lel kezdodo linket a profilodban az alairashoz rakd be es ments ra. Mert ha jol latom, akkor te a hozzaszolasba raktad, így macerás, mert mindig be kell majd illesztened. Az alairasban meg megjelenik automatikusan ezentúl.
Vendég
 


Sziasztok!
Már ezer éve nem írtam, ne haragudjatok, de.......
Sokat dolgozom,ez tényleg igaz!

Volna egy kérdésem hozzátok, hátha tudja valaki aki itt szült, mert én ugyebár otthon szültem mindkét gyerkőt.
A barátnőm most van a 18. hétben és mikor még csak pár hetes terhes volt, (és nem is tudta hogy az!) akkor váltott munkahelyet, kb. a 6 vagy 7. héten. Most olvastuk valahol, hogy 26 hét kell hogy ledolgozva legyen a szülés előtt 15 héttel, de neki, mivel munkahelyet váltott nem egy munkaadónál lesz meg a 26 hét, hanem kettőnél. (ez így érthető?) Szóval, most nem tudjuk mi lesz, kap-e majd SMP-t vagy nem? Jó lenne tudni, meg ha esetleg tehetünk érte valamit, mit javasoltok?
Várom a válaszokat, jövök holnap! Nagyon köszönöm előre is!
A várandós mamiknak sok szerencsét kívánok!
P.
Andi
andi68
 
 


Kép
picizoe
 
 


KépKép
picizoe
 
 


Melyik tetszik nektek jobban?
picizoe
 
 


Nekem a rózsaszín! :)
andi68
 
 


Dori: nekem a kek felepitese jobban tetszik, esetleg probald ki egy kislanyos, vagy semleges hatterrel (pirosas, lilas, bordo, rozsaszin, sarga, stb).
Azert az tetszik jobban, mert az sokkal szemelyesebb, hiszen Zoe fotoja is rajta van, illetve azon ki van irva napra pontosan, hogy mennyi idos, a masik meg elegge elnagyolja a honapokkal (marpedig ilyen pici babanal nem mindegy, hogy harom honapos es egy napos, vagy harom honapos, harom hetes, hat napos, mert ez naluk eleg hosszu ido, raadasul tok izgi latni, hogy epp mennyi idos pontosan).

Andi: en a nyakamat teszem ra, hogy kapni fog a baratnod smp-t, ha valoban folyamatos volt a munkaviszony, ami alatt itt azt ertik, hogy meg egy nap sem maradt ki. Legfeljebb az egyeni ceges plusz juttatast nem fogja megkapni, hanem csak az alapot. (Az alap ugye a 39 het, elso hat hetben a fizu 90%-a, azutan heti szazhuszonvalahany font, de erre a ceg meg adhat pluszban. Nalunk azok kapnak tobbet, akik min 2 eve a cegnel vannak, ok tovabb kapjak a fizu 90%-at, mint ahogy kotelezo.)
Olvassatok ezt at, ha eddig meg nem talaltatok volna meg, ez annyira reszletes tajekoztato, hogy tutira errol is van szo benne: http://www.dwp.gov.uk/publications/spec ... igibility/
De szerintem az a legbiztosabb, ha a jobcenterben, vagy a kerulet "csaladsegito" (nem az, de a csaladdal, gyermekvallalassal kapcsolatban segedkeznek, jogi kerdesre is valaszolnak) irodaban kerdezitek meg. Ott mondjak majd meg a tutit.
Vendég
 


Sziasztok!

Picizoe, nekem a kek tetszik jobban.

Andi. Sajnos a Gyeses dolgokhoz nem tudok hozzaszoni, mivel nekunk nem fog jarni :(

Gyerekek, egyre izgatottabb vagyok, holnap eskuvo. Mar alig talalonm ahelyem es tok ki vagyok merulve. Remelem nem fogom elfelejrtni evagy osszekeverni az angol mondatokat.

Kellemes hetveget mindenkinek!
Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Köszönöm a segítséget!
Megnézem a linket, remélem kiderül valami.
Mariann!
Nagyon sok boldogságot kívánok!
Ha valaki még tudja az smp-s dolgokat, légyszi írjon nekem!
Addig is nyomozunk! :)
andi68
 
 


Kedves Mariann,

Sok Boldogsagot!Remelem szep es emlkezetes napotok lesz!Ha lesz idod es keszul kep dobja mar fol!

Jo hetveget mindenkinek!
picizoe
 
 


Sziasztok,

Szeretnek tanacsot kerni toletek Zoeval kapcsolatban.Egyre nehezebb vele.Nagyon akaratos es szerintem hisztis is neha.De a legnagyobb gond most vele hogy un mindent.Semmi sem erdekli,koti le.
Miota jon a foga nem erdekli semmi.Hiaba vettunk neki tobb fele ragokat.Megfogja de gyiket sem ragja.Bedugja a szajaba de ideges lesz tole vagy akarmi mas jatektol is es sirni kezd.De nem lehet egesznap olbe.Vettunk neki piheno szeket de abban sincs el sokaig par perc es sirni kezd.Vettunk neki egy virag alaku szonyeget amin vannak csorgo-zorgo dolgok demivel nem kuszik vagy forog igy csak hason fesziti magat rugkapal es merges lesz hogy nem eri el a dolgokat ha kozel rakom akkor elkezdene ragcsalni de ismet elkezd sirni.Ennek a szonyegnek van egy felfujhatos resze amiben biztonsagosan ulhet.Szeret mar ulni.Megtarja magat.De ott is csak par percig van el es ugyanugy sirni kezd.A kisagyban sincs el.Ha igy haladunk hamarabb fog ulni mint forogni,kuszni-maszni.Szoval nem tudom mitevo legyek.Szoktunk menni setalni.Ott elvan de nem setalhatok egesz nap.
Pedig a lelkem kiteszem neki es nem eleg.De nekem is vannak dolgaim es nem tudom mindnig szorakoztatni es latjatok hiaba teszem sehol nincs el.

A lakotarsam azt tanacsolta hogy szerinte nagyon erzi hogy ha sir folveszem es szeret az olembe lenni ezert ha nincs is el hagyjam sirni hogy erzezze hogy itt van anya de mas dolga van es majd elfoglalja magat.
Most kiprobaltuk de sirt abba hagyta sirta abbahagyta a vegen negyon elkezdett sirni es kivettem.Betettem a kisagyba es elis aludt.Szoval ez sem megoldas hogy hagyom sirni mert akkor eszik sir alszik.

Mitevo legyek hogy ellegyen maganak ne kezdjen el sirni mindig?Jo lenne valami szakember velemenye.Kitol kerhetnek itt tanacsot?Health visitor?Vagy mas?

Nagyon szeretem ezt a rosszcsontot de nem akarom hogy mindig olbe legyen es 24 oraba szorakoztatnom keljen.Igyis nehez hogy egyedul vagyok vele es apa csak a furdetesre er haza.

Nagyon elvagyok keseredve.Nem erzem magam rossz anyanak de most nem tudom mitevo legyek.A legjobbat szeretnem neki de ha az olemben van mindig ugy nem fejlodik(forgas,kuszas.....)es en sem tudok semmit sem csinalni. :cry: :cry: :cry:
picizoe
 
 


Ja-Es azert nem is tudom sokaig sirni hagyni mert nem ugy sir mint egy atlagos baba hogy nyoszorog es pityereg hanem 2 perc utan elkezd sikitani,vorosodik...............Szinte ha beszelni akarunk tulkell kiabalni es nem haljuk egymast.
picizoe
 
 


Sziasztok!

Koszonom szepen mindenkinek a jokivansagokat! Nagyon elfaradtam ebben az elmult 5 napban. Ez a +8 forol valo gondoskodas, a sok kirandulas, Oxford, London, maga a nagy esemeny teljesen lefarasztott. Raadasul a babuci most kezdett le rohamtempoban noni 3 napot egyfojtaban feszitett az alhasam :(, nem volt tul kellemes. A fotokra meg sajnos varnunk kell, de amint kesz lesznek, termeszetesen teszek fel egy parat. Egy ettermeset azert felrakok, de a jobbak tenyleg csak kesobb lesznek.
Volt a vedono is nalam mult heten, szerencsere nekem csak pozitiv tapasztalatom van, legalabbis igy az elso talalkozaskor.Vagy masfel orat itt volt, egesz jol elbeszelgettunk. JOl elszorakozott sot meg is jegyezte, hogy az angol ertesem az szinte 100% a beszed kepessegem meg csak eros kezepfoku. Az a baj, hogy sokszor mikor uj emberrel beszelek, ramjon a lampalaz es leblokkolok. legalabb 10 perc kell mire felengedek, utana mar simabban megy. Korabban olvastam , hogy milyen tesztekre vesznek vert, hogy kulon kerni kell stb. nos tolem alapbol vett le, szifiliszre, hepetitsz Bre, AIDSre, hogy csak a nagyobb dolgokat emlitsem.
Kozben megjott a DOwn koros eredmeny is 1:14000hez az eselyem, hogy beteg legyen a babuci, tehat nemigen valoszinu :)

Picizoe! Nalunk az unokaocsemnel bevalt modszer volt a hideg vizzel valo lefrocskolese, ha sir. Akkor mindig megilletodott es abbahagyta, persze itt nem egy pohar viz nyakba zugitasarol van szo :lol: , csupan az ujjadrol par cseppet rarazol. az unatkozas ellen esetleg megproblahatsz meg valami zenet bekapcsolni neki, hatha az lekotne.

Most megyek fozni, mindenkinek tovabbi szep hetet! [img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1253700490.6585.jpg[/img] [/img]

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!
Picizoe, gondoltam, mint "öreg" anyuka, próbálok írni neked pár sort. Nem biztos hogy segít, de annak szánom.
Vannak nehéz babák. Sőt. A legtöbb baba nehéz és nagyon ritka az olyan mosolygós, mindig jól elvan csecsemő. Most nem néztem vissza hogy mennyi idős a picurkád, de mivel még nem forog, kúszik, mászik, nagyon pici lehet. Nem nagyon tudod még nevelni, csak szoktatni. Pl. ahhoz hogy nem kapod fel az első sírásra, inkább csak próbálod megnyugtatni, elfoglalni, elterelni a figyelmét. Neki most tényleg nehéz, mert nem tud még sokmindent csinálni, ezért unatkozik, de ez az időszak nagyon hamar véget fog érni, hamarosan azt fogod észrevenni, hogy már teljesen más gondjaid vannak vele! :shock: Pl. hogy rohangálsz utána és egy pillanatra sem tudsz leülni! :)
Szerintem ne keseregj, próbáld meg hogy minél kevesebbet veszed fel, vagy hamar leteszed ha felvetted és bohóckodj neki, táncolj, énekelj, akármi, csak élvezze! :) Minél többet van kemény felületen, annál előbb fog forogni és kúszni-mászni, ami majd neki is nagyon jó lesz, csak most még nem tudja!
Ha a babakocsiban, hintában, székben elvan, minél többet tedd oda, aztán majd csak belejön a többibe is. Ha sír, ne várd meg a hisztérikus részt, próbáld előtte lecsillapítani, mert akkor már késő.
Sok szerencsét neked!
Puszi mindenkinek!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Mariann Neked-nektek eloszor is Nagyon Sok Boldogsagot Kivanok
Szepek voltatok nagyon :wink:
Azert babo is megerezte odabent a kinti feszultseget, azert is feszithetett a pocak. De kovetkeznek a csendes unalmas hetkoznapok :lol: Apropo naszut?? :wink:

Zoe csatlakozom Andihoz, a foldon csinalj neki helyet, ahol elnezelodhet, biztonsagosan probalkozhat a mozgassal, plusz teged is lathat ha odabent ugykodsz a szobaban.Pl ha vasalni akarsz , es tuti Zoenak semmi baja nem lehet az unatkozason kivul, akkor amig o lent matat, te vasalsz es kozben tudtok "beszelgetni" . Ha van valami nursery rhymes cd-d kozben halkan szolhat is. Aztan 1-2 honap es elgurul a legtavolabbi sarokba is. Ultetni viszont ne ultesd, ahhoz a hata meg gyenge, majd ha mar tud forogni , erosebb lesz.Ezt a gyogytornaszunk mondta nekem is. Es Zoenak most a mozgast kell probalgatnia :)
Ha lekezd sirni akkor se roghanj rogton, hanem eloszor probald meg beszeddel ,jatekkal megnyugtatni, es mindig kicsit kesobb menj oda, ha elkezdi a sirast.Ezt persze csak akkorra ertem, ha hiszti van :wink: Aztan ezek a hisztik utan jonnek meg velosebbek is mikor mar tud jarni, ugyhogy ez meg csak a jeghegy csucsa . Irj majd mire jutottatok :)
Most eppen az en legkisebbem verte ki a hisztit, mert elsore nem sikerult a csizmaba belebujni. Aztan lenyugodott es felvette. Csak kozben pataliazott egy sort.

Andi ezer eve nem lattunk.Valamikor januarban irtal utoljara.Ejnye :wink: Irj mar egy par sort magatokrol ,hogy vagytok!

Szep napot mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak egy par kepet teszek fel , ez az oldal nem az eskuvorol szol :) Vidaman telt az esemeny, szerencsere az idojaras is kegyes volt velunk.

Picizoe! Sikerult mar kicsit lenyugtatni Zoe babat?

Ildi! koszi szepen a jokivansagokat! :)

Most megyek, mert a valtozatossag kedveert ma sutit keszitek, nemhiaba a nonek az otthona a konyhaja :roll: :D



[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1253968333.5967.jpg[/img] Kép Kép Kép [/img]

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kerdesem, ti mar tapasztaltabbak vagytok, hatha tudtok segiteni. Mielott kijottem ide Angliaba, 2008 dec 31ig volt otthon munkaviszonyom. Megerne -e a GYESert otthon szulni, illetve ha itt szulom meg akkor kaphatok e otthonrol GYEST? az orvost vedonot rendszeresen latogatom. Ja es meg valami fontos lehet. hogy mivel itt dolgoztam (megha csak 12 hetet is osszesen) igy otthon nem fizettem tb-t, de most meg sehol nem fizetek, miota nincs munkam, a GYES igy is jarna? Mit tudtok tanacsolni? Elore is koszonom.

Mindenki merre van? Utazok rendben megerkeztek a messzi Magyarorszagrol?

Meg egy nem babas kerdesem is lenne, ugye itt most a ferjem utan Mrs. Mariann Karisztl lettem, csak a nagykövetsegen keresztul lehet uj szemelyit igenyelni, vagy ha otthon beviszem az itteni hazasaggi anyakonyi kivonatot, akkor otthon is honositjak nekunk? Mert akkor inkabb otthon inteznem majd novemberben, addig meg maradok meg a regi nevemen. Igazabol azzal nincs bajom, ha a magyarban maradna a magyar, de a bankhoz is kellhet a szemelyi, megha az angol jogsimban mar az uj nevem is szerepelne. Ezek a maceras ugyintezesek! :roll: :?

Udv mindenkinek!

Mariann

KépKép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Mariann, ezt most jol megkavartad :D
Sztem nemigen tudsz gyest igenyelni, mert mire megszuletik a babo, addigra eltelik tobb mint 1 ev hogy munkaviszonyod volt, es ugy sztem nemigen fog jarni gyes. Meg nem jarnal sztem jobban vele.
Viszont child benefit az jarni fog, meg a tobbiek tudjak hogy mi meg, a pici utan, meg tudtok igenyleni , jovedelemtol fuggoen persze ,working tax creditet, meg child tax creditet. Marmint a ferjed mert neki van munkaviszonya :D
De jut eszembe az egyik ismerosom az Allamkincstar csp osztalyan dolgozik, bemasolom neki uzibe amit irtal O biztos okosabb nalam :wink: Ugyhogy dugultam ha valaszolt megirom :D

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Mariann,
Sajnos én ezeket nem tudom, de szerintem sem jár a GYES otthonról, még annak sem aki fizeti a Tb-t, meg megvan a nemtudom mennyi munkaviszonya (otthon) és jár neki, ha kijön 3 hónapnál hosszabb időre, akkor elméletileg le kell mondania.
Viszont a child benefit a biztos járni fog.

Ildi!
Kedves tőleg, hogy érdeklődsz felőlünk. Hát, nagyon sokminden történt, a legrosszabb hogy az anyukám örökre itthagyott minket áprilisban. :( Emiatt sokáig nem is volt nagyon kedvem írni sehova....

Azóta elkezdtem egy kurzust és ha minden igaz 3 év múlva "mental health nurse" leszek, majd meglátjuk, remélem bírni fogom a vizsgákat.
A gyerekeim nagyon jól érzik itt magukat, rengeteg iskola utáni foglalkozásra járunk, és igaz hogy egy vagyont költök rájuk, de legalább kipróbálják amit szeretnének.

Most látom hogy elrontottam az aláírásomat, majd ki fogom javítani, de most nincs időm.
Ja, és a fő jóhír, hogy okt. 20-tól már nem nagyon fogok éjszakai műszakban dolgozni! :)

Most viszont még mennem kell ......
Sziasztok!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Aki itt szult anyuka ti hogy adatatok be a BCG oltast?Beadjak otthon Zoenak 6-7 honaposan?Vagy probaljuk meg itt most 4,5 honaposan?
Most olvastam egy anyuka irasat akinak a kisfia 1.5 evesen halt meg mert nem kapta meg az agyhartyagyulladas elleni vedooltast es keson vettek nalla eszre.Nem reszletezem de nagyon folkavart!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Szeretnem ha Zoenak nem maradna ki 1 oltas sem.
Szep almokat mindenkinek!!!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Vasarnap visszaertunk Angliaba. Az utolso napjaink otthon egy kicsit kalandosra sikerultek, ugyanis a ferjemnek vesekove volt. Egyik ejjel 3-kor jott ra a gorcs es olyan rosszul volt, hogy rohantunk az ugyeletre. Masnap delelottig benn tartottak es kapott 3 infuziot, aztan atkuldtek az urologiai szakrendelesre. Delelott 11 utan ertunk haza es nagy szerencsejere otthon szinte azonnal ki is jott a veseko. Szoval, meg szerencsesen megusztuk. Sot, utolag azt mondta, hogy nem is banja, hogy Magyarorszagon erte ez utol, mert legalabb alaposan kivizsgaltak es kezeltek is. Itt valoszinuleg hazakuldtek volna, hogy csak szedjen paracetamolt. Azota mar volt is a GP-nel, aki rogton azt mondta, hogy ok nem javasolnak semmi gyogyszert. Otthon a doli javasolt egy kohajto, megelozo gyogyszert, meg azt is mondta, hogyha fontos lenne megtalalni a kovet, mert akkor analizalni tudjak es igy megelozheto lenne a tovabbi kokepzodes. Termeszetesen Angliaban nem erdekelte oket a ko es nem szoktak analizalni. Bar en mar meg se lepodom az ilyeneken. Akkor csodalkoztam volna, ha ugyanazt mondjak, mint a magyar doki.
Na, mindegy, mi vettunk otthon gyogynovenyes vesevedo teat is es azt is itatom a ferjemmel.

Mariann, nagyon sok boldogsagot kivanok nektek! Nagyon szep menyasszony voltal. A ruhad is nagyon csini. En azt hittem, hogy a ferjed is magyar, de a nevebol itelve megsem. Bar, lehet, hogy ez nem jelent semmit, mivel az en lanykori nevem sem magyar az osok miatt.
Kipihented magad az eskuvo ota?
Az otthoni GYES tuti, hogy nem jar neked, de itt ahogy mar a tobbiek is megirtak, kapni fogtok Child Benefit-et es a csalad bevetele alapjan Tax Credit es Working Tax Credit is jar. Es valoszinuleg ezekkel meg jobban is jarsz, mint az otthoni GYES-sel.

Andi, oszinte reszvetem. Akkor ertheto, hogy miert tuntel igy el. Azert remelem most mar jobb a hangulatod es surubben jarsz majd erre. A lurkokrol dobhatnal fel nekunk friss kepeket, mar regen lattuk oket. Biztosan nagyon megnottek mar.
Az tok jo, hogy most mar nem fogsz ejszakazni. Nagyon nehez lehet, foleg csalad mellett. A tanulashoz meg kitartast!

Picizoe, a BCG-re nem tudom, mit mondjak, mivel en hazamentem szulni es ott rogton a korhazban megkapjak.
Azert ne vegyel a szivedre ilyen torteneteket (bar engem is megszoktak viselni), mert ronda vilagban elunk es sokszor a nagy gyogyszermultik mestersegesen szitjak a hangulatot, ijesztgetik a szuloket, hogy igy csinaljanak reklamot a termekeiknek. Tudjak, hogy sok az aggodo anyuka es ezt sajnos ki is hasznaljak. Egyebkent meg az oltasoknak is lehetnek durva mellekhatasaik, ugyhogy azok se tokeletes megoldasok. Az agyhartyagyulladasnak meg rengeteg fajtaja van es az az oltast, amit annyira reklamoznak, nem nyujt vedelmet mindegyikre, ugyhogy lehet, hogy az a kisfiu akkor se lett volna vedett, ha megkapja az oltast. :(
Nem akarok belekotyogni, de azert a kotelezo (marmint Magyarorszagon kotelezo, mivel itt semmi sem az) oltasokon kivul ne adassal be minden letezo oltast, mivel azzal meg Zoe immunrendszerenek nem teszel jot. Persze, ha te ugy erzed, hogy jobb, ha beadatod, akkor ugy csinald, ahogy te jobbnak latod. Az a baj ezekkel az oltasokkal, hogy igy nem alakul ki egy eros immunredszer es betegesebbek lesznek a gyerkok. Persze ez sok utanajaras, olvasas, kerdezoskodes utan az en velemenyem, biztosan sokan nem ertenek ezzel egyet. Van olyan anyuka, aki ugy erzi a gyerkocet biztonsagban, ha minden letezo, manapsag kaphato oltast beadatnak. En lehet, hogy azert latom maskepp a dolgot, mert a ferjem csaladja a termeszetes gyogymodok fele kacsingatott es az apukaja nem engedett semmilyen oltast beadatni a gyerekeknek. A sogornom az egyik gyerkocenek beadatott minden ajanlott oltast, a masodik gyereke semmi oltast nem kapott. Az oltas nelkuli gyerkoc sokkal erosebb immunredszerrel rendelkezik es jarvanykor is nagyon ritkan kap el barmit.
Nem is ragozom tovabb, mert mar korabban kiveseztuk az oltasokat.

Egyebkent mi a helyzet mostanaban Zoeval? Sir meg sokszor? Nalunk szerencses a helyzet, mert most mar hallom, hogy mikor produkal a kisasszony musirast es mikor van tenyleg baj. Kesobb majd nalatok is ki fog ez alakulni, ahogy no Zoe.

Thomaildi, hogy vagytok? Az elballagott fiad most milyen suliba jar?

Ananacska, ti visszajottetek mar? Hogy vagy? Minden ok?

Jol itt ragadtam a gep elott, pedig rengeteg dolgom van. Lolli apaval jatszoterezik, nekem meg teregetnem, foznom, pakolnom kene, ugyhogy most mar el is koszonok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Mariann: elore mondom, hogy nem ertek nagyon hozza, csak hallok, olvasok dolgokat, ez alapjan irom le a velemenyemet.
Otthon szulest kovetoen harom fele juttatas van: TGYAS, GYED es GYES. A tgyas es a gyed asszem az elozo ev havi atlagfizujanak a 70%-a, ehhez kell az, hogy legyen fel ev, vagy egy ev munkaviszonyod es a szules napjan otthon alkalmazasban legy. Ez a ketto jar a szules utan osszesen egy evig annak, aki jogosult ra, majd ket evig jar a gyes.
Aki nem jogosult ra, tehat nincs eleg munkaviszonya, vagy nem dolgozik a szules napjan, annak jar 3 evig a gyes. Ez alanyi jogon jar annak is, aki egy napot sem dolgozott akar. Ez a csaladi potlekkal egyutt kb havi 40 ezer forint asszem. Nem nagy osszeg, de amennyiben te magyar allampolgar vagy, magyaro-on bejelentett allando lakcimmel rendelkezel, akkor ez jar neked. Csak akkor nem, ha mas orszagban kapsz ennek megfelelo tamogatast. Maternity-t ha jol ertem az angoloknal nem fogsz kapni, mert nincs bejelentett munkad, ugye? Ha ez igaz, akkor a gyes-t megigenyelheted otthon, de nem kell az orrukra kotni, hogy te nem otthon elsz. A gyerek szuletesi anyakonyvi kivonata kell hozza. Elobb utobb lesz magyar is, mert a babat majd honositanotok kell akkor is, ha itt szuletik, hiszen magyar allampolgar lesz. Ha kerdezik, akkor azt mondod, hogy szulni itt szultel, de magyarorszagon elsz altalanossagban.
Ezen a sziszteman az egyszeri anyasagi segelyt is megkaphatod, ez egyszeri kb 65 ezer forint es szules utan max hat (???) honapig igenyelheted meg. Ami kell hozza: tolem az angol sarga terhesmappa masolatat kertek es egy kezzel irott nyilatkozatot arrol, hogy a terhessegem alatt tobb mint ot honapon at kulfoldon tartozkodtam, ezert nem magyarorszagon jartam terhesgondozasra. Ennyi. Ez is legalis, mert szinten alanyi jogon jar. Es az angoloknal van ennek megfelelo tamogatas ugyan, de en azt nem kaptam meg itt, mert ahhoz magas volt a jovedelmem, igy kerhettem a magyaroknal.
A lenyeg tenyleg az, hogy ugyanazt a tipusu tamogatast ket orszagban ne kerd egyszerre, mert az illegalis.
Peldaul a csaladit el kel dontened, hogy ott kered, vagy itt a child benefit-et.
TB: te itt a ferjed altal elvileg hozzatartozo leven biztositva vagy amig neki van biztositasa, tehat nem kell itt fizetned. Magyarorszagon sem kell tb-t fizetned, mivel tarsadalom biztositasod szinten nem lehet egyszerre ket orszagban, az is illegalis. Viszont a kulfoldi biztositassal, de magyar lakcimmel is rendelkezo magyar allampolgaroknak a tb-nel tenni kell egy nyilatkozatot arrok, hogy kulfoldon biztositott, ezert nem fizet a magyaroknal tb-t.
Nem tudom, hogy errol tudtok-e, de ez par honapja kotelezo.
Ha valakit erdekel, akkor megkeresem neten a nyilatkozatot, amit ala kell irni es el kell kuldeni.

Nevvaltoztatasrol: en csak annyit tudok, hogy kavarni nem lehet, ha egyszer felveszed a ferjed nevet, akkor mind az angol hivatalos okmanyokban, mind a magyaroknal mindenben ugyanannak kell lenni. HOgy erre itt mennyi ido van, marmint a lejelentesre, azt nem tudom. Tuti, hogy otthon is honositjak, ha ott akarjatok intezni. En Kristof angol szuletesi anyakonyvijet honositottam budapesten, mert nem volt harom honapom a nagykovetsegen keresztul varni ra. Tok ingyenes volt, itt mindenfele konzuli dijakat kellett volna fizetni. Viszont: a nagykovetsegnek elvileg eleg, ha te forditod le az anyakonyvi kivonatokat angolrol magyarra, nem kell hivatalos forditas (gyakorlatilag meg otbol negyet nem fogadnak el es visszadobjak hianypotlasra, mert elvarjak, hogy a nagykovetseg altal megnevezett hivatalos forditokat igenybe vedd). Ha magyarorszagon honositasnal viszont a magyar okmanyiroda csakis a kozponti fordito iroda altali forditast fogadta el, sajatot nem. Az par ezer forint volt, minel gyorsabban akarod fordittatni annal dragabb.
Es Kristof anyakonyvijenek a honositasa kb egy honapot vett igenybe, erre keszulj fel. Ezutan kezdodik meg otthon az okiratcserek (szemelyi, utlevel, lakcimkartya, adokartya, tb-kartya, jogsi, ha van szerzodesed banknal, szolgaltatoknal, akkor nekik is le kell jelenteni). Nah, ez sem eppen egy het, es szinten szemelyes ugyintezest igenyel. Ezt csak azert irom, hogyha egy ket hetes magyarorszagi nyaralas alatt akarod ezeket elrendezni, akkor valszeg ki fogsz futni az idobol.
Remelem, hogy nem igy mennek a dolgok, csak rosszul tudom es kevesbe maceras. De en ugy tudom, hogy ez a menet, legalabbis en tavaly azert nem vettem fel a ferjem nevet, mert utana nem volt mar egy honapom magyarorszagon maradni az okirat cserekre.

Dori: BCG oltasrol a health visitort kerdezd. Nem biztos, hogy beadjak, ha beadjak az sem hiszem, hogy ingyen lesz.
Vannak londonon belul korzetek, ahhol adjak, ilyen peldaul a mienk. De ugy tudom, hogy ezt nagyon pici korban kell, Kristof 12 naposan kapta meg, az ujraoltas van hat honaposan, ha az elso nem sikerulne.
De egy kerulettel arrebb a baratnom hiaba jart utana, nem adtak be a fianak a bcg-t. Meg ugy sem, hogy fizette volna. Azt mondtak, hogy nem adjak es kesz, mert sem UK, sem Magyarorszag nem veszelyeztetett zona, igy nem kell neki bcg oltas.
De nalunk a health visitorok adjak, ezert kerdezt tole. Minden egyeb vedooltast a GP rendeloben kap Kristof.

Rolunk: visszamentem dolgozni. Borzaszto. Masfel hete tart, de meg mindig minden reggel sirva megyek el. Viszont mar csak hat es fel het van hatra.
Ugy nez ki, hogy november vegetol kovetkezo osz elejeig mi hazahuzunk. Ennek nagyon orulok, viszont be vagyok kakkantva a Magyarorszagon szulestol... Nem akarom, legszivesebben addig itt maradnek, de annak meg nincs ertelme, hogy februarig azert csucsuljunk itt, hogy itt szuljek par oran at. :roll: :roll:

A pocakbaba jol van. Mar kezd alakulni a pocim. Nem hatalmas, de mar van. A baba aktiv, mar mozog a 14. hettol, viszont 1-2 hete mar ugy mozog, hogy kivulrol is erzem. Pedig azt hittem, hogy ez kesobb lesz, mert most mellso fali a lepenyem. Most nagyon kis hegyes-feszes pocakom van, gondolom ez annak koszonheto, hogy jol allok a hizassal. Eddig nem egesz ket kilo jott fel. Kristoffal ilyenkorra 10-15 kg kozott jartam.
Masfel het mulva megyek itt ismet uh-ra.

Kristofrol: nagyon ugyes fiacskam van. Elkezdett setalni ugy, hogy a kezet fogjuk (eddig csak butorok mellett volt hajlando). Illetve mar tud egyedul allni akar egy fel percig is ugy, hogy kozben meg le is hajol, leguggol.
Ami a legjobb: most elkezdett ertelmesen gagyaraszni. Szerintem nem "direktbe", de szo-szerusegeket mond. Apa, te, abda (ha a kutyaval labdazunk), illetve en vagyok a "maaammm".
:lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Andi nagyon sajnalom ami tortent . Remelem mostmar picit jobban vagy. Az ejszakai muszakodnak ha vege, akkor helyette neha kukkants be ide es irj magatokrol :)
Milyen foglakozasokra jarnak a csemeteid ? Otletet adhatnal hogy a kamasz fiam mivel mozdithatnam ki a negy fal kozul, mert ha tehetne egesz nap aludna :)

Mariann, meg nem valaszolt az ismerosom ,nem tudom miert

:cry: De remelem lassan kibontakozik a lehetosegek vazlata.Nem egyszeru intezni semmit.

Ananacska kerem a nyilatkozatot, errol nem hallott egyikunk sem .Koszonom elore is :) Mivel foglakozol ha nem titok, hogy sirva mesz dolgozni? Vagy maga a tudat sz@r hogy menni kell?

Oltas .HAt az en szemszogembol nezve ez az orszag egeszsegugyileg kesz vicc. Mar a szulestortenetekbol kiindulva amiket meseltek, plusz a szemelyes latogatasaink nem tul meggyozoek .Mintha a kozepkorban lennenk es csak egyfele gyogyszert ismernenek a paracetamolt.

Szia Olive :) Az elveszett utazo.Ferjed hogy van azota ? A masik peldaja az o ellatasa az itteni "egeszsegugynek" .
Ha lesz idod irj a nyaralasrol is ha ki mostad-takaritottad-vasaltad a hazat :wink:
Marko fiam mar egy suliba jar Martinnal, elvezi egyenlore, meg tetszik is neki. Marci pedig mar harmadik hete ovodas heti 3-szor 5 orat van az oviban. Meg tartozkodo allaspontot kepvisel a gyerekekkel szemben, de majd ha kicsit "ragad" az angol konnyeb lesz. Pont tegnap kapott az egyik kislanytol szulinapi partyra meghivot. Na ha mar ez bevillant en kerek segitseget. Mit lehet vinni egy 3 eves angol kislanynak a szulinpajara? Segitsetek egy 3 fiugyerekes anyanak pliiiiiiz :D

Dori, hogy van Zoe? Javult a helyzet valamit?

Mentem ,indul a reggeli nagyuzem, szep napot mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: