Új privát üzeneted érkezett!

Mi bent voltunk tegnap, tiszta jég volt itt is minden, de du már muszáj volt kimenni, nem birtam a bezártságot. Volt aki a kövesen korizott! Amúgy jó idő volt. Ma de. havat lapátoltunk, vagyis én, Barnabás nézte, és néha kinevetett. Épitettem neki hóembert, kezébe adtam hógolyót, furán nézett. Du szánkózunk, ha felkelt.
Móni, vigyázz ám magadra tényleg. Lehet nálatok sem volt ma tanitás mint pár helyen.

Kép
bernini
 
 


sziasztok.
ritkán írok, mert kevés az időm. Bogika szépen növöget, már mászik és térdel.Bár kicsit nyügös, még mindig az anyatej a fő tápláléka, még teát sem hajlandó elfogadni.Itt elég sok hó esett.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Zslebi, örülök, hogy jól vagytok, Bogika akkor nagyon ügyes, ha már mászik. Dorkának késöbb sikerült csak.
Mi is voltunk szánkózni, ki is borítottam Dorkát belőle :oops: nem esett nagyot, csak ahogy itthon kanyarodtam be a teraszra, beakadt az egyik lába, és oldalra borult a szánkó :) De nem ütötte meg magát, még csak havas sem lett, mert a takaróra esett amivel betakartam :) Hányszor fog még kiesni belőle, hajajj :oops:
Moncsi tényleg vigyázz magadra, jó, hogy itt a félév, ha jól emlékszem, akkor mész táppénzre utána,ugye?

Kép
roberta80
 
 

 
 

Péntek volt az utolsó hivatalos munkanapom, és egyáltalán nem bánom. Holnap még megyek gyerek-átadásra: vagyis az utódomnak elmondom és félig megmutatom, milyen rend és szokás szerint teltek a mindennapjaink. Jó lenne, ha nem borulna fel teljesen, amit már megszoktak a gyerekek. aztán még kedden megíratok egy felmérést (biztos nagy lesz az öröm).
Holnap egyébként megyünk a dokihoz, remélem, minden rendben lesz. A hasam szinte naponta (de csak egyszer-egyszer) keményedik, és a csontjaim eléggé fájnak, de innentől majd többet pihenek.
Néha elgondolkodom: olyan furcsa: nagyon szerettem a Mátét akkor is, amikor kicsi volt, és nem gondoltam volna, hogy ez még tud fokozódni, de mégis ezt érzem. Amikor olyan édeseket mond, meg ahogy odabújik hozzám, meg tudja dobogtatni a szívemet. De nemsokára ti is elértek ide, amikor elkezdenek beszélni a törpék. Érdekes ... Kíváncsi leszek, más is érez-e majd így.

A hó Máténak is nagyon tetszett, segített lapátolni és direkt elesett benne, mert milyen jó. csak úgy kacagott. Ma még lementünk a tóra szánkózni egy kicsit, nagyon tetszett a fiúknak. A Zsolti körbe pörgette őket, és ahogy szedték össze a jégen a havat, az nagyon lenyűgözte őket. Persze egyszer sikerült felborulniuk.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


na, a holnapi tornának megint lőttek. Dorka ismét beteg... :( mandulagyulladás, légcsőhurut, csak tudnám, hogy hol szedte össze. Szombat este 39 fokos láza volt. Enni nem bír, csak tecsi van, meg leves...borzasztó, olyan rossz, hogy így szenved...

Kép
roberta80
 
 


Ó, sajnálom szegénykét! Pont most akartam kérdezni, jöttök-e. Gyors gyógyulást kivánunk. Ja és a hófordulóhoz gratulálunk
Noéminek is, ha Judit benéz valamikor, már rég nem irt. Ti jöttök tornára?
Andiék úgy néz ki jönnek, ha ők sem akkor mi sem megyünk, múlt héten is csak két baba volt.
Hétvégén Pesten voltunk, Barnabás jól birta, mama pesztrálta, még moziba is eljutottunk szombat este :) Vasárnap hajnalban felébredtem fél6kor, akkor ő még nem kelt fel!!!! de kivettem és megettem, biztos ami biztos :lol: Aztán 9ig huzta. Kétszer viszont olyan jelenet volt éjjel, pl tegnap is, 4.45kor evett, fél óra cici után visszatettem, visit, nem hajlandó visszaaludni, megint kiveszem, megint csak szórakozik és dumál, aztán 6 után tettem megint vissza, akkor tudtam én is visszafeküdni. Ezt nem értem, de ilyen áron nem kell a későig alvás! Múlt héten már 1x sem kelt 8 előtt.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Ha nem is írok, olvasom minden nap mit írtok!!!! Csak nincs időm írni, és azt meg nem akarom, hogy csak magunkról ejtsek néhány szót, mert annyi mindent akarok nektek mindig mondani. Pedig már a másik helyen nem is fórumozok, nagyon szétesett a banda.

Roberta, nem irigyellek Titeket, mindig van valami. De szopik még Dorka?? mert akkor pedig ritkán szoktak betegek lenni. Engem mindenki azzal rémisztget, hogy majd, ha nem szopik jönnek a betegségek. Voltatok társaságban?? esetleg doktorbácsinál???? Mi is voltunk szánkózni, néha én is azon aggódtam Noncsi nehogy kiessen

Berni! Jó nektek a korizás (vagy csúszkálás miatt) mi nem jutottunk le, pedig imádok korizni!!! Most meg már olvad... Irigyellek Barnabás alvása miatt. (Persze amikor nem kel fel dumálni
:lol: :lol: :lol: ) Noémi néhány napja megint kel: éjfél körül, 2-3 körül majd 7kor. Szopi aztán alvás. Jön az 5. foga, már nagyon kdudorodik, érzem is, kevesebbet eszik megint, többet szopik és nyűgösebb.
Mit néztetek a moziban??

Moncsi Akkor újra pihi. Szerencsére a latyak elolvadt, és biztonságos közlekedni. Sokszor hasonló dolgokat írsz, amiket én is gondolok. pl. ez a szeretet dolog. Úgy érzem, Noémit sokkal jobban szeretem mint eddig. Folyton jobban. Ez tényleg fura, de így van. Dokinál mi volt??

Ja! megyünk holnap tornázni!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Dorka még háromszor szopik, nem is voltunk sehol, mert mindig tanultam :( én sem értem, hogy miért beteg megint. Lehet, hogy tőlem kapta el, mert most én is beteg lettem. MEg anyukám is beteg volt, lehet, hogy tőle,nem tudom. Csak ez a sok gyógyszer kikészít. HA meg nem adom be neki, akkor nem gyógyul meg...Ma csak szopizott, mert a gyulladt mandulája miatt még az almát sem tudta lenyelni, csak sírt szegénykém :cry: Az is lehet, hogy szurikor szedte össze a dokibácsinál, nem tudom. Viszont múltkor is a szuri után lett beteg, szerintetek attól lehet??
Köszönjük a gratulációt, mi is kívánjuk Noncsinak.
Nincs valami jó első szülinapi tortareceptetek?Mondjuk olyan, amiben se tej, se tojás nincs.
Még három vizsgám van hátra, és végre vége egy darabig. Jövő hétfőn és csütörtökön megyek, hétfőn kettőből. JAJJJJJ!!!!!
Ez a szeretet dolog tényleg elég furcs, mikor megölel, bújik, olyankor mindent elfelejtek...még azt is, hogy kipakolta a fiókot :)

Kép
roberta80
 
 


Rizstorta egyéveseknek
Hozzávalók:
Negyed kiló rizs, alma, banán, cukor
Elkészítés:
A rizst puhára főzzük vízben, majd belereszelünk egy fél almát és ízlés
szerint cukrot, vaníliás cukrot teszünk bele. Egy kerek tálat kibélelünk banándarabokkal, majd belelapátoljuk a rizst és 1 napra a hűtőbe tesszük. Másnapra a rizs összeállt és az egészet kiboríthatjuk a kerek tálból.

Csokitorta (babára hangolva) (9 hónapos kortól)
Hozzávalók:
5 púpos evőkanál Milupa Csokis tejpép
4 db Milupa Biskotti keksz
2 banán
150 ml ivóvíz (felforralt és 40°C-ra lehűtött ivóvíz)

Elkészítés:
Egy kistálba kimérünk 1 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 50 ml ivóvizet, majd alaposan összekeverjük. A híg tejpépbe beáztatjuk a Biskotti kekszeket kb. 10 percre, arra ügyeljünk, hogy a kekszek megpuhuljanak, de még ne essenek szét! Amíg puhul a keksz, elkészítjük a többi hozzávalót. A puha banánt nagyon vékony szeletekre felvágjuk és egy kistányérra tesszük. Elkészítünk egy sűrűbb tejpépet is a következőképpen: egy kistálba kimérünk 4 evőkanálnyi Milupa Csokis tejpépet és hozzáadunk 100 ml ivóvizet, majd csomómenetesre keverjük. Egy üvegtál aljára elhelyezzük a megpuhult kekszeket, rárétegezzük a szeletelt banánt, majd a sűrűbb tejpéppet. 5 percig állni hagyjuk, és már kész is a finom, laktató gyümölcsös csokitorta.

Joghurtos túrótorta egyéveseknek
Hozzávalók
Babapiskóta, túró, joghurt, mazsola / meggy / áfonya, banán
Elkészítés
Egy szép formájú tál aljára tegyünk babapiskótadarabokat. Kenjük meg egy kevés joghurttal, hogy könnyebben megpuhuljon. Keverjük össze a túrót joghurttal és cukorral, hogy jól kenhető masszát kapjunk. Végül keverjük bele a mazsolát / meggyet / áfonyát. A masszát oszlassuk el egyenletesen a piskótán. Előző este készítsük el, hogy legyen ideje összeérni. Tálalás előtt kb. 1 órával vegyük ki a hűtőből, hogy kicsit felmelegedjen, és díszítsük a gyümölcsökkel, banánnal.

Kép
bernini
 
 


Én szerintem a középsőt csinálom, bár cukros, de mindent nem lehet kihagyni belőle...

Kép
bernini
 
 


Nekem is van egy sütötöktorta receptem. ha valakit érdekel felraKOM. aMÚGY NEM IROGATOK.

:( :( :( :cry: :cry: :cry: Képzeljétek csináltam finom ebédet, répás krumplipürét vajjal és joghurttal, hozzá májat, nekem sütve, Noéminek főzve. éééés? Annyira elkezdett öklendezni tőle, hogy még a gyomrából is jött ki lé, ahogy vissza köpdöste. hát ez az első kaja (a máj) amit így visszautasít. Ezekután felbontottam egy bébiételt, de abból is csak 2 kanállal evett. ma már 3szor szopott. (torna óta) durva. jön a foga lehet azért...

Kép
Kép
l.judy
 
 


Nekem az első a szipmi, szerintem én azt csinálom.
Nálunk nem eszi senki a sütőtököt, csak Dorka, nagy adagban, nem tudom, hogy mi lenne a tortával :)
Dorka a sárgarépát nem eszi meg... attól szokott öklendezni. Viszont, ma meg ebéd után az ujjait dugta le a szájába, de olyan mélyre, hogy hányt is.Már többször csinálta, de hányni még nem hényt, hogy ezt miért teszi????

Kép
roberta80
 
 


szipmi=szimpi :D

Kép
roberta80
 
 


Imádnivalók ezek a törpék az biztos. Én sem tudok betelni vele sosem. Kivéve mikor dili... Most pl 9kor felébredt, fél óra után és jött a "hajnali'" műsor. Nem akartam kivenni, és újra mellre tenni, mert ez már kezd elfajulni, most hajnalban is 3x játszotta el, hogy bóbiskol, beteszem, ordit, cici, szundi, ágyba betesz, visitás végül mellettem kötött ki 1 óra fentlét után, és úgy aludtunk fél9ig. De most azt mondtam, nem . Fél óra volt mire visszaaludt, olyan aranyos volt, félig állt, ahogy harmadszor bementem az ágyhoz nekemdőlt, meg a rácsnak arccal és úgy aludt el.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

El vagyunk veszve itt a nagy Budapesten!
Megvagyunk, jól vagyunk amúgy. Nórika már 7,3 kg! Nagyon nagy és szép kislány, nagyon szépen támasztja magát hason, már át is fordult egyszer. Sajnos teljesen tápis, így a dokibácsi tanácsára elkezdtük a hozzátáplálást. Sajnos egyenlőre több kaja van rajtam mint a kicsi pocakban, de hős vagyok, küzdök :lol:

Pár kép rólunk...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsi, tényleg szépen nő a kisasszony :P Aranyos. Nemsoká beéri Barnabást (8450). Elég nehéz lehet az etetése, mivel még nem ül Nórika, gondolom ezért megy mellé annyi,vagy idegenkedik a kanáltól, kiköpi??? Mit adtál már neki? Találtál kismamatársakat a környéketeken, van valami baba-mama klub?

Kép
bernini
 
 


Nóri sosem volt egyszálbelű. Mindig többet evett a társainál, már két hónaposan 160 miliket evett, most 180-at napközben, és az utolsó lefekvéskor pedig 220 milit. Emiatt szépen nő, de nem dagi, hanem arányos, hosszban is növekszik szépen. Az etetés kész kabaré, én általában az autósülésében etetem, abban még elég jól elvan. Nem a kanállal van a baja, hanem az ízekkel :-) Csak üveges babakajákat próbáltam neki, de nem jön be a répa, csak a banán. Egyenlőre. Egyszerre egy fajtát kóstoltatok vele. Vannak itt kismamák, már volt nálunk két baba-mama tali is. Rakok fel képeket...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Nórika jól elszunkdikál, mig a többiek játszanak :lol:
Barnabás beteg lett, ez is eljött. :( Tegnap de. furán köhögött párszor, nem akartam az az anyuka lenni aki egyből rohan a dokihoz, de mégis jött a hétvége, gondoltam nem árt ha ránéz. Nem látott semmit, és akkor más tünet nem is volt még. Du hőemelkedése volt, aztán estére láza 38.3. Most akkor a végbélben mért érték jó, vagy abból le kell vonni 0,5-t??? Mindenhol mást irnak. Kapott kúpott, az szépen levitte, azért a fürdővizét is hűtöttök szépen fokozatosan. Éjjel nem éreztem lázasnak, igy nem mértem, feleslegesen nem akartam felzaklatni. Köhögött párszor csúnyán, de alapjában véve jól aludt, leszámitva hogy 3kor ébredt enni. Amúgy jó étvágya van, jókedvű, ma még nem volt hőem. sem, lekopogom, csak néha köhög.

Kép
bernini
 
 


nekünk a doki mindig a mért lázat kérdezi, úgyhogy lehet, hogy nem kell levonni, már én sem tudom. Dorkának így volt már 39,2 is. Még Dorcsi is köhög, de mi már kifelé megyünk belőle, le is kopogom. Az éjszakák még nem a régiek, de majd csak alakul.

Tercsi, jó, hogy ilyen hamar találtál babás mamákat, ott fenn. Nórika jó nagy kislány :) Nemsokára utoléri Dorkát :)

Kép
roberta80
 
 


A popsiban mért értékből biztos, hogy le kell vonni fél fokot. Nekem annó a doktornő azt mondta, hogy 38 alatt ne adjak se kúpot, se szirupot. Persze ,ha este volt 38 közelében, én is inkább adtam egy kúpot, mint egész éjjel virrasztani, na meg az a gyereknek sem jó.
Talán csak ennyi, egyszeri volt Barnabásnak, bár nagyon riogatnak az influenzával mostanában.
Gyógyulást Barnabásnak és Dorkának is!

Tercsi! Nagyon helyesek a picike babák együtt!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok! Nem hiszem hogy influenza, aznap volt csak láza, tegnap is ma is jól van, a köhögés maradt néha-néha, arra valami cseppet adok neki meg calcimuscot. Vettünk tegnap egy homlok-fül lázmérőt, mert a popsisat nagyon nem hagyta már.
Roberta, a héten végzel, szoritok.
holnap valószinű nem lesz torna, azt mondta csaj, hogy majd üzen iwiw üzenőfalon, csak épp engem 1 hete nem sikerült visszaigazolnia :? Na, úgysem mennénk még a köhögés miatt.
Móni, milyen a szabadság újra? Máté akkor már veled van otthon, vagy bölcsis lett?, nem emlékszem.

Kép
bernini
 
 


Dorka végighányta a szombat éjjelt, reggelre már hasmenése is volt, úgyhogy tegnap az ügyeleten kötöttünk ki. Pénteken vittem vissza a dokihoz, biztos ott szedte össze ezt a vírust. Én meg tegnap délután mentem Egerbe, nemrég értem haza, egész héten alig tudtam tanulni, Dorkával éjszakáztunk a köhögés miatt, annyira fáradt vagyok, hogy csak na. Ma szépen meg is buktam. Ennek is eljött az ideje :( Ez van, csak Dorka meggyógyulhatna már...még csütörtökön megyek, de nem sok esélyt látok arra, hogy az is sikerül, már nem is nagyon érdelek, el vagyok fáradva...Tudom, ezt már írtam, de tényleg, nagyon...
Barnabásnak jobbulást...
Moncsi, te meg aludj, amennyit csak bírsz :D

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Próbáld meg minél többször cicire rakni Dorkát. Talán az anyatej segít, hogy ellenállóbb legyen, különösen ebben az időszakban. Noémi 4-6szor szopik egy nap. JA! és én december óta újra szedem az elevitet! NEm eszem túl egészségesen, és sokat szoptatok. Ezért. Ti nem szedtek már semmit?

Kép
Kép
l.judy
 
 


Én is szedem az elevitet. Dorka nagyon rosszul van, a tejet is kihánnya, kettőig várunk, aztán ha akkor is hány,doki mondta, hogy irány a kórház. Nagyon jó...kúpot adok neki a hányásra,de nem nagyon segít. NE menjetek sehova, az egész városban most ez a járvány van.Állítólag a kórház is tele van. A tököm kivan az egésszel, szegénykém, most nagyon kivan, én meg csak bőgök mellette,annyira rossz látni, ahogy ökölődik...

Kép
roberta80
 
 


ú, Dorkára rájár a rúd, szoritunk nagyon nehogy kórház legyen belőle. Én is hallottam ezt a járványt, próbálom nem emberek közé vinni, de nem könnyű kikerülni.
Barnabás is szopik még 5ször, most nem is csökkentem neki, bár már sokan kérdezgetik, meddig adok neki ennyiszer. NEm értem miért szúrja ez egyesek szemét, hisz még olyan picik, az anyatej nagyon fontos még nekik.
Én nem is hagytam abba a gravidát, azóta is szedem

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Robertáék kórházban tegnap óta, egész éjjel hányt szegény Dorka ma is.és a toponári barátnőmék is betegek, ott az anyuka volt kórházban. Ráadásul a pici fiúk nálunk lett rosszul, hétfőn este. Nagyon remélem, hogy nem kaptuk el, főleg Noémi. Bár már eltelt 40 óra és eddig szorulásunk van. :oops: :oops: :oops:

Csajok drukkoljatok!
Lehet az úszást is kihagyjuk!!!

Berni nálunk is ez a helyzet, nem szégyenlem mennyit szoptatok, de sokszor még a családom is csodálkozik, hogy ennyi idősen még ennyiszer????? Ja és a céges bulin is kerek szemeket meresztett rám néhány ember... Pedig 1 éves korig a fő táplálék jó esetben az anyatej!!!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Nekem is irt Roberta, úgy sajnálom. Utána olvastam kicsit, hogy a lappangási idő 24-48 óra asszem, meg hogy rövid lefolyású dolog, ahhoz képest Dorka szombat éjjel óta hány, nem? Szegény biztos le fog fogyni kicsit, megviseli a szervezetét. Meg Robertát is, hogy nem tud semmit tenni, csak ott van vele és látja hogy szenved.
Jobb, ha nem mentek úszni, ki tudja, valakiben épp lappanghat. Nem tudom meddig tart ez a járvány, meddig kell ennyire óvatosnak lenni.

Kép
bernini
 
 


Dorkát és Robertát szívből sajnálom, kívánom hogy mihamarabb meggyógyuljon Dorka és hazakerüljenek!

Szoptatással kapcsolatos megjegyzésekkel a tennivaló: egyik fületeken be, a másikon ki. Szoptassatok minél tovább és minél többször, ha tehetitek, a babáknak csak jót tesztek vele.
Még emlékszem, amikor Máté 1 hónapos volt, az anyós azt szajkózta, hogy azért sír a gyerek, mert nincs elég tej. Nem hiszem, hogy ez jót tett, a lelkemnek biztos nem. Most én sem fogok senkire hallgatni,a kéretlen tanácsokat meg majd elhárítom.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


hazajöttünk, hip-hip hurrá!!!Szegényem végre be tudja kapni az ujját. Alig, hogy hazaértünk, már aludt is. Majd mesélek, iszonyat, ami ott benn folyik...
Nagyon drukkolunk Noncsinak, kín szenvedés, az biztos...nekem szerintem már könnyem sem maradt.Már azért is sírtam, hogy hazajöhettünk, pedig nem akartak, csak vasárnap hazaengedni, de aztán egy másik doki mondta, hogy itt a hétvége, kaposváriak vagyunk, menjünk haza, de ha bármi van, oda menjünk vissza. Egyébként a fertőzőn voltunk.
Annyira örülök, hogy még tudok szoptatni, ha nem tudnék, nem is tudom, mi lett volna Dorcsival a kórházban.Tőlem egy nővér kérdezte meg, hogy mi a szarért kell egy ekkora gyereket még szoptatni, ebben a stílusban...Meg, hogy azért olyan kövér, mert annyit szopik...f@szfej...bőgtem, mint az állat...

Kép
roberta80
 
 


De jó, végre otthon vagytok! Drukkoltunk ám nagyon. Felháborító, hogy mik vannak, kik dolgoznak gyerekekkel, ilyen hozzáállással és szakértelemmel. És ki van nekik szolgáltatva a beteg. Semmi szilárdat nem is evett bent Dorcsi? Egyébként kiváncsi vagyok, milyen moslékot etetnének szegény picikkel, a felnőtt kaját ismerem, nem lehet jobb, annál ezerszer jobb a tej.
Most már gondolom megnyugodtál, biztos nem volt könnyű, én is végigbőgtem volna.

Kép
bernini
 
 


Roberta!
Próbáld meg elengedni a füled mellett az ilyen megjegyzéseket! Bosszantó nagyon, hogy vannak, akik ilyen hangnemet megengednek maguknak. És főleg gyerekek közelében.
Emlékszem, amikor én kerültem a Mátéval Siófokra a kórházba, amikor leforrázta magát, én is pont így voltam, mint Roberta: kimondhatatlanul örültem, hogy még szopik a Törpe. Ő akkor 15 hós volt.
Volt, aki azt mondta, hogy örüljek, hogy a siófoki gyerekosztályhoz tartozunk, mert a kaposvári még szörnyűbb. Az első doktornő velünk is ilyen ellenséges, barátságtalan volt, aztán megnyugodtam, hogy csak ő egyedül volt ilyen, a többi nővér, doki nem. Mert mégiscak gyerekekkel dolgoznak.
Reméljük, Dorka mihamarabb teljesen rendbe jön!

Berni! Barnabásnak már semmi baja? Talán csak átmeneti volt.

Judit!
Valamikor lemaradtam. Mihez kell szorítani?

Jó újra otthon lenni Mátéval (eddig a mamával volt), de most még annál is anyásabb, mint eddig. A mamához nem is akar átmenni egyáltalán, szerintem fél, hogy maradni kell. Az első héten minden nap megkérdezte: nem mész dolgozni? Próbálok minél többt pihenni, aludni, de nekem nagyobb lenne az alvásigényem, mint a törpének, ő hamarabb ébred, mint én. Persze éjjel sokszor felébredek, és van, amikor csak keservesen tudok visszaaludni.
A dokinál minden rendben volt. A csontjaim fájnak jobban, mint Máténál, a comdom felső részénél és a kismedencémnél. Arra szedek ca-mg tablettáket, de hatást még nem érzek. na ennyi.
Legyetek jók és vigyázzatok a babákra, állítólag közeledika járvány. Kerüljön el mindannyiunkat jó messzire!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Barnabás azóta jól van, csak az egy nap volt lázas, köhögni azóta is köhögött, 2 napja éjjel még nagyon csúnyán, de a lándzsás útifű rendbehozza úgy tűnik.
Máté nagyon cuki lehet. Várja a kistesót?
Erről az anyás dologról jut eszembe: Barnabás is nagyon az, most szerintem van egy ilyen korszak megint, mindig jön utánam, apukájával alig játszik, otthagyja, ha felmegyek, ott áll a lépcsőrácsnál és vár, fürödni is velem akar csak, ha apukája megfogja hogy vigye fel, már visit, tegnap a nagykádban próbálta, hátha ott jobb lesz, de a nagyját igy is végigsirta, én meg ezt nem akarom hagyni, de szerinte csak rosszabbat teszek neki, ha átveszem, mert még anyásabb lesz. De szenvedni nem akarom hagyni. A másik téma ami sok vitát okoz, a szoptatás. Eddig a férjem mellettem állt ebben, anyósom hiába mondta már többször, hogy 1 éves korig már abba kellene hagyni, mert a kötődés túl nagy lesz, nem fogom tudni beadni az oviba , le kellen ennek agyereknek már szakadni rólam!!! meg hasonló hülyeségeket. Tegnap amig nem voltam otthon, azt a hülyeséget ültette férjem fülébe, hogy akit túl sokáig szoptat az anyja (és ezek szerint az 1 év már túl sok), és még ennyiszer, az nagykorában függőségben fog szenvedni, pia, játék vagy drog. Mindig van amibe bele kell szólnia, ezek szerintem oltári nagy baromságok, neten próbáltam kutatni, semmi ilyesmit nem találtam, sőt, cáfolatot. A baj az, hogy most Ákos is azt szorgalmazza, kezdjem el csökkenteni a szoptatást, amit én ebben a virusos időszakban nem akarok, különben meg ebben egyedül én fogok dönteni, nem a nagy családi kupaktanács.
Bocsi a hosszúságért, meg hogy itt panaszkodok, de nagyon ki vagyok bukva ezen.

Kép
bernini
 
 


Berni, ne hagyd magad!!!!Egyedül te tudod, hogy mi a legjobb Barnabásnak! Eszik ő már szépen mindent, az anyatejcsi, meg isteni szerencse, hogy még van.Gyümölcsöt, zöldséget egész életében ehet, tejet csak addig amíg van. Nem is tudom, hogy mi lenne, ha már nem tudnék szoptatni. Én nem félek attól, hogy föggő lesz a gyerek, ez nem ezen fog múlni...de én sem hallottam semmi ilyesmit, hogy a túl sokáig tartó szoptatás föggőséget okozna... Jajjj, nem lehet most könnyű, de tényleg ne engedd, hogy befolyásoljanak. Mondd meg a férjednek, hogy a lehető legjobbat teszed Barnabással, hogy még szoptatsz. Anyósod biztos irigykedik, hogy nem tudott ilyen sokáig szoptatni...

Kép
roberta80
 
 


A kórházról később, most alszom egyet, Dorcsi is alszik, próbáljuk kipihenni azt a sz@rt...

Kép
roberta80
 
 


Berni!
csak Robertát tudom ismételni: ne hagyd magad! Én nem hallottam ekkora hülyeséget, hogy emiatt lenne akármelyik gyerkőcből is függő felnőtt. Csak jót teszel vele, ha minél tovább szoptatod. Egyébként meg miért baj, ha ragaszkodik az anyukájához, és anyás? Ha megérik rá lelkileg, úgyis távolodni fog. Lehet, hogy már írtam, de a kedvencem e témakörben a ma is nomád körülmények között élő nők példái. Az ő gyerekük nem lesz elkényeztetve, nem lesz túl anyás? Gondolok itt arra, hogy sem nappal, sem éjjel egy pillanatig nincsenek magukra hagyva, sőt, le sem lehet tenni őket, hisz az állatok bármikor elvihetnék, és sírni sem szabad hagyni őket, mert azzal meg felkeltenék az állatok érdeklődését. Itt azt mondják, hagyjuk, hadd sírjon a gyerek egy kicsit, mert különben el lesz kényeztetve. Hülyeség. Persze ha valaki a saját kényelmét előrébb tartja, akkor el lehet hinni ezeket a megjegyzéseket, de tényleg gondoljunk bele, hogy mi hogyan volt a nomád népeknél és van még ma is!
A szoptatás meg minél tovább, annál jobb. De ha a férjedet meggyőzné egy szakember, a helyedben lehet, hogy írnék egy e-mailt egy szoptatási tanácsadónak, leírnám, hogy milyen kétségek gyötörnek. ők nagyon megértőek. Ez lehet, hogy meggyőzné a párod. A mamával meg ne foglalkozz. épp a napokban olvastam valahol, hogy a szoptatás az egyik olyan téma, amihez mindenki "ért", de legalábbis tanácsot ad, megjegyzést tesz.
Nálunk Máté elmúlt 26 hónapos, mire magától lemondott a ciciről, de nem hiszem, hogy amiatt anyásabb lenne. De különben is miért lenne baj, hogy szereti az anyut és ragaszkodik hozzá.
Ne hagyd magad!
Nálunk a puszilgatás okoz néha szóváltást, hogy mért kell annyiszor puszilgatni, d emit teegyek, úgy szeretem, olyan finom kis puha bőre, puszilgatásra ingerel. Aztán olvastam, hogy azok a gyerekek, akiket többször, puszilnak, ölelnek, és kifejezik tettekkel a szeretetet, később intelligensebbek lesznek. Hogy ebben mi az igazság, azt nem tudom, de jól esett, hogy van olyan tanulmány, ami azt bizonyítja, hogy nyugodtan lehet szeretni, puszilgatni a lurkókat (és miért is ne lehetne).
Bocs, hogy hosszú lettem.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Bennem nincsenek efelől kétségek, csak az bánt, hogy a páromat is elbizonytalanitja anyósom, aki lehet 1-2 témában "szakértő", mert fejlesztő pedagógus, de az korántsem csecsemő gondozás- és lélektan, ahhoz pont annyira ért, mint bármelyik gyakorló anya, csak épp a szemlélete múltszázadi.
Én is most olvastam, hogy a szoptatás olyan téma, amibe mindenki beleszól, ha nem akarsz szoptatni, az a baj, ha nem fejsz, az, ha tovább szoptatsz mint az átlag, meg az, szóval nem lehet megfelelni mindenkinek, ezért kell lesz..ni ki mit mond, csak legalább a család lenne támogató...

Kép
bernini
 
 


FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

Kiakadtam ám!!! Először Robertáékon, mindjárt olyan csúnyát írok, nem igaz, hogy a barom ápolónőket (tisztelet a kivételnek), miért nem képzik tovább, legalább azokat, akik a gyerekosztályokon vannak, ugyanis elfogadott TÉNY ma már, hogy egy babának 6 hónapig kizárólag anyatejet kellene adni, és 1 éves korig a FŐ táplálék az anyatej. ééés igény szerint ideális, ha 1,5 2 éves korig szopik a pici. És hogy egy anyukának beszoljon valaki, akinek amúgy is beteg a gyereke... Fel vagyok háborodva. Elhatároztam írok levelet a kórháznak és a szoptatási ligának is. (LLL)

Berni az anyóssal ne törödj, én úgy elbeszélgetnék az Ákossal is, meggyőzném, hogy Barnabásnak ez a legjobb, hisz még olyan picike. Elmeséltem most a Zolinak és ő is kiakadt, hogy miért kell bomlasztani egy "friss" családot!!. Szoptasd csak nyugodtan. Ákossal meg próbálj beszélni. Szerintem, ő olyan fajta, akit érvekkel meg lehet győzni nem??? Nálunk anyós nem mond semmit. Azt hogy mit gondol erről nem tudom. Anyu támogat.
Na majd folytatom valamikor.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Köszi mindenkinek a támogatást, tudtam hogy itt mindenki ezen az állásponton van.

Kép
bernini
 
 


Nekem is megfordult a fejemben, hogy írok a kórháznak...
Szóval, kedden bementünk délután. Egy nagyon kedves doki volt ott, szerintem az egyetlen az osztályon. Megvizsgálta Dorkát, nem vadul, nem is sírt, pedig a dokitól fél. Na, mondom, talán nem lesz gond, ha ilyen kedves lesz mindenki. Kár, hogy elfelejtettem a nevét a nagy izgalomban. Mondta, hogy bekötik az infúziót, jobb, ha kimegyünk. Dorka benn ordít, én kinn bőgök, Tomi tiszta ideg...4x szúrták meg, akkor láttam, mikor hazajöttünk. Vért is vettek tőle, még most is kék a helye. Doki végzett, nővérek beszélnek: "Hívd be az anyját, mert én nem bírom el, fáj a derekam..." bementem, mondta a nővér, hogy megmutatja a szobánkat, menjek utána. Bementünk a szobába, ami iszonyat... nem tudom, láttátok e már a gyerek fertőzőt. A mi oldalunkon, három szoba volt egymás mellett, a szobák között üveg volt, át lehetett látni. Egy iszonyat szar ágy volt, nekem ,farostlemez volt az alja...Meg Dorkának egy vas kiságy, pelenkázó, műanyag kiskád a fürdetéshez, meg egy kis szekrény...és mindenhol a zöld csempe...meg egy csap.
Letettem az ágyra Dorcsit, Tomi meg hazament nekünk cuccért. A nővér mondta,de ezt nem lehet leírni, ezt a stílust hallani kell...szóval, mondta, hogy nem beszélhetek senkivel, nem mehetek ki a szobából, csak ha wc-re kell mennem, és fürdeni. Aztán, meg ha lehet, ne fosassam össze az ágyat a gyerekkel, mert kevés az ágynemű...bőőőőgtem. Szerinte én szánt szándékkal fosatom, meg hányatom a 11 hónapos gyerkem?????
Kb. egy óra múlva jött, hozta az infúziót, Dorcsinak fekvés, infúzió be, kéz lecsipeszel. 6 és fél óráig folyt az infúzió. Eléképzelhetitek, hogy milyen volt, alig bírtuk fekve tartani,közben persze befosott, úgy, hogy ki is folyt, átöltözteni nem tudtam, hányt is, éppen, hogy csak félre tudtam fordítani a fejét. Szóltam a csajnak mellettem,hogy hívja ide a nővért, hogy valahogy át tudjam öltöztetni, mert így meg meg fog fázni. Jön a nővér, hogy mi olyan sürgős, mondom, hogy hányt, és szeretném átöltöztetni, ja, csak ez a baj, majd átöltöztetem, ha lefolyt az infúzió...ok :cry:
fél 11-kor (éjjel) lefolyt végre, Dorka teljesen ki volt merülve...megfürdettem gyorsan, aztán nagy nehezen elaludt. Kértem másik ágyneműt, a kezembe nyomták, cseréljem ki...
A doki, aki vizsgálta, azt mondta, hogy felvesznek engem is az osztályra, és akkor kapok én is "rendes" kaját...erről később...
Vizeletmintát kellett volna venni Dorkától, feltettek neki egy kis zacskót, de mindig összefosta, nem sikerült. Utána már nekem mondta a nővér, hogy rakjam én fel, lesz a mi lesz, őt nem érdekli...
Mondanom sem kell, hogy egész éjszaka seni ránk se nézett, Dorka egy csomót hányt, szegényt hajnalban már álmában tettem tisztába, fel sem ébredt rá, hogy befosott, kb. fél órát aludtam...nem volt semmi

Kép
roberta80
 
 


Hát Roberta ez döbbenet. szörnyű. Őszintén együttérzek veled, szörnyű lehetett. Reméljük, többet nem ér el titeket ilyen nyavja. Egyébként ez az a járvány volt, amiről Berni is írt, hogy van Kaposváron? (hányásos- hasmenéses). De mostanra már helyrejött Dorka?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


másnap:
Reggeli vizit után kapta a következő infúziót, ez 7 és fél óra alatt folyt le, de ebben volt hányáscsillapító, úgyhogy nem hányt csak 1x. Tomival hozattam be pelenkázóalátétet, azt raktam Dorcsi alá, nehogy összefossa a féltve őrzött ágyneműt...
Ebédnél hoztak kaját, két nővér osztotta...egyik, az anyukának nem adunk?Másik: a gyerek úgysem bír enni, majd azt megeszi az anyja...Ki a tökömnek kell...nagyon mérges voltam, Dorkának paradicsomos húsgombócot hoztak, még soha nem adtam neki, nem most fogom elkezdeni, mikor ilyen beteg...Dorkának maradt az anyatej, nekem meg anyu hozott. Lefolyt késő délutánra az infúzió. Szoptattam, Dorka bealudt, nővér: miért nem böfögtetem meg??Ébresszem fel, és böfiztessem...Örültem, hogy végre alszik.
JA, és közben, mikor ugye csak ketten voltunk, mertem szólni a nővérnek, hogy egy kicsit legyen szíves ottmaradni Dorcsival, míg elmegyek wc-re, nem akarom az ágyon egyedül hagyni.Válasz: igyekezzek,ő nem tud az egész osztályra egyszerre vigyázni. nem tudom, hogy mit szólt volna, ha odapisilek a szobába...
ja, és az egészben az a jó, hogy összesen 3 wc volt, amiből az egyik rossz volt. Ilyenkor, mikor mindenki calicis az osztályon csúcs szuper. Ha addig nem kaptad el, most tuti. Nem csak gyerekek voltak a gyerek fertőzőn, ami szintén nagyon érdekes, hanem idős bácsik, nénik is...
Csütörtökön Dorka már jobban volt, nem kapott infúziót, meg se nézett bennünket senki, egyedül a takarító néni...megkérdezte, hogy kérünk-e teát..
Szerdán hajnal 5-kor küldték be takarítani. Azt mondja, hogy ő szólt, hogy a gyerekek még alszanak, de azt mondta a nővér neki, hogy ez nem szálloda...be tudtam volna neki vágni egyet...Aztán még próbál a gyerekkel jópofizni, menjen a p...ba. Nem vagyonk egy nagy káromkodós, de ez a pár nap kihozta belőlem a 6 elemit...nagyon gáz...
Székletleoltást is csináltak, és megmeszészeltem kérdezni, hogy megvan-e már az eredmény, erre úgy elküldött a nővér, mintha dedós lennék...Azért kérdezem, mert nem tudom ,hogy mennyi idő alatt van meg...Utána már nem is kérdeztem semmit, csak imádkoztam, hogy engedjenek végre haza. Ennyit életemben nem bőgtem, az biztos. Ott vagyok a beteg gyerekkel, teljesen kiszolgáltatva, és annyit tehetek, hogy befogom a szám, ha jót akarok...Annyira rossz volt látni, ahogy szenved Dorka és nem tudok semmit tenni...
Pénteken hazajöhettünk, nem szeretnék mégegyszer oda visszaekrülni, meg sehova, nagyon rossz volt. A zuhanyzó meg kész mocsok, az egyik wc-vel volt egyben. 1 db. Az egész osztáyra...

Kép
roberta80
 
 


megmeszészeltem=megmerészeltem
A székletleoltást én csináltam, a pelenkából kellett.

Kép
roberta80
 
 


igen Moncsi, ez az a járványos izé...

Kép
roberta80
 
 


Hát ez tragédia, komolyan. És akkor igy gyógyuljon meg az ember, ha nem megy idegileg tönkre a pár nap alatt... Dorka még pici, ő persze nem értette ezeket a dolgokat, csak hogy felborult a bioritmusa kicsit, gondolom. de ezt felnőtt fejjel sem egyszerű kibirni. Egész nap feküdnie kellett, vagy egyébként sem lett volna kedve/ereje felkelni, játszani?
Olvastam hogy mekkora beruházás lesz a kórházban, csomó épületet lebontanak, újat húznak fel, korszerűsitenek (kb 3 év), a szülészet és csecsemő osztályokat persze nem láttam a listán, pedig a gyerekekkel is foglalkozó osztályokat igazán rednbehozhatnák. A nővérek bunkóságára nincs mentség, de pl hogy mennyi ágynemű, meg eszköz van, arról nem tehetnek (persze nem úgy kell közölni, hogy próbálj meg vigyázni rá, ahogy tették), a szülészeten is az volt nálunk, hogy ha nem vérezted naggggyon össze a lepedőt, nem cserélték ki, mert az az 1-2 tiszta kellett az új betegek alá-
A levelet egyébként én megirnám a helyedben Roberta, lehet nem lesz belőle semmi, de ki tudja... Kismama magazinban is szoktak hasonló panaszos levelek lenni kórházakról és akkor a kórházat is felkeresik, akarnak-e reagálni rá. Nevetséges hogy itt "nyugaton" ez van, Gyulán , ahová otthon tartoznék, kis keresztlányomat műtötték 2 hete, olyan szobájuk volt anyukájával, hogy a műtétig Nasika azt hitte nyaralnak, kis iróasztal, mesés falak, azt mondta neki jó itt :D

Kép
bernini
 
 


2 kérdés!

HOLNAP TORNA??????????????????

Valaki használ firefoxot???? Mi azt használunk, de egy ideje, csak explorerben tudom megírni a válaszokat.(Olvasni tudok, de írni nem.) ZOli szerint nem nálunk van hiba, hanem a babaneten.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Mi jövünk, szerintem, Andival nem beszéltem, múlt héten még betegek voltak. Kérdés hogy meg lesz-e tartva. Nem volt iwiw-en üzenet, hogy nem.

Kép
bernini
 
 


Roberta! Valahova én is írnék a helyedben. Ha mást nem is érsz el vele, legalább kiírod a dühödet.
Amikor mi voltunk a kórházban (írtam nektek, hogy mi i9s hogy jártunk), én megírtam a véleményemet a neten (talán az év kórházára amikor lehetett szavazni).
Aztán rá pár hónappal magánrendelésre mentünk Tabra (ahol a siófoki kórház gyerekoszttályáról rendel egy nagyon kedves kis doktornő). Szóba került, hogy már találkoztunk, és mikor, aztán rákérdezett, hogy én írtam-e a véleményemet arról a doktornőről. Olyan furcsa érzés volt, pedig nem számon akarta kérni, de hát a véleményem semmit sem változott, és azt mondta, hogy az a doktornő, akinek nincs gyereke, és ők is látják, hogy nem éppen olyan a hozzáállása a kicsikhez, meg az anyukákhoz, mint kellene. bennem is mély nyomot hagyott a nő szava, ami akkor úgy jött ki, mintha én is szántszándékkal forráztam volna le a gyerekemet. Még hónapok múlva is elbőgtem magam, amikor rá gondoltam. Úgyhogy mélységesen együttérzek veled, Roberta. Ha teheted, írd ki magadból, aztán próbáld magad mihamarabb túltenni rajta.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Hu robeta nem semmi. Bogi hétfőn du-án belázasodott 39,8 volt végbélben mérve nurofen után. Ez 3 óra után volt. fél 4 kor elindultam a picivel, de már itt atádon ügyelet se volt, így a Frank főorvoshoz vittem aki nyugdijas orr- fül-gégész. Igaz 1500 egy vizsgálat, de az most nem érdekelt. Ö nagyon aranyos volt, és türelmesen vizsgálta a Bogit. Bevan gyuladva picit torka és a füle, és folyik nozija, na meg a foginye is be van gyulladva. Írt fel lázcsilapító kupott is, mert azt is már csak receptre adnak, a nurofen ha magas a láza nem ér semmit, föleg ha a pici baba ki is köpi. Ez a nyugdijas doktor bácsi külön fel is hívta a figyelmemet,hogy most inkább csak szopjon, és örült neki hogy nem kap tápot.
Boginak sajnos nincs semmi étvágya de a cicit elfogadja azért. Még 8 kg sincs olyan kis vékony. Most még hasmenése is van, de nem tul hig.Ja és már pár hete fel tud állni, nagyon szeret ácsorogni a franciaágy mellett.
Gabcsi lassan megkapja 6 éves szuriját, kicsit fél. Szerencsére ö nem beteg.Még mindig jár judo-ra.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Dorka megint köhög és náthás...szerintem mi már soha nem fogunk ebből kikeveredni...már 3 hete beteg, hol ez, hol az a baj... :cry:

jan.21-én börze lesz a Toldiban 2-6-ig délután.100 ft, a belépő.

a farsangi felvonulás meg most hétvégén lesz, ha ilyen jó idő lesz, mint most, biztos, hogy megnézzük...emlékszem, tavaly is ott voltunk, csöpögött az eső...és hatalmas volt a pocakom :)

Kép
roberta80
 
 


Hú, Bogika nagyon ügyes, hogy már áll, Barnabás még ilyenkor semmit nem mozdult. Jobbulást kivánok, szegénykének jó magas láza volt! Nincs még foga, most jön az első?
Roberta, hogy vagytok? Visszálltatok már az otthoni normális kerékvágásba? Gondolom már sikerült kipihenni a borzalmakat. Dorka most anyásabb lett? Hol tartatok fejlődésben, fogban?
De. beugrottunk Andiékhoz, mert a tesconál jártunk, Orsika olyan ügyesen megy pár lépéseket egyedül. Barnabás még csak az egyedül megállással próbálkozik.
Csajok, mi nem megyünk holnap könyvtárazni, országos méretű lett az influenzajárvány, nem szeretném valamit bekapna, főleg igy a szülinapjára. Ha van kedvetek viszont eljöhetnétek.
Judit, még nálam van a vonalkód!!! Van már valami az ajándékkal?
Holnap este jönnek anyukámék a nagy zsúrra, aztán kedden az 1 éves doki vizsgálat után megyünk velük haza Szeghalomra, majd köv.héten hoz vissza minket Ákos.

Kép
bernini
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: