Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dori, a sertesinluenza miatt en sem aggodom. Eddig minden halaleset, amirol beszamoltak, olyan esetekben tortent, amikor mas egeszsegugyi problemaja is volt az aldozatnak. Ilyen esetben a sima inlfuenza is elvinne az embert. Szerintem csak felfujja a media. A ferjem meselte, hogy nagyon hasonlo eset tortent az elozo gazdasagi valsag idejen is. Akkor is jo nagy cirkuszt csinaltak egy ujabb fajta influenzabol es valoszinleg akkor is es most is arra megy ki a jatek, hogy eltereljek a figyelmunket a sulyos gazdasagi problemakrol. :roll:

En megmondom oszinten, Zoe sulya miatt sem aggodnek. Elso gyerek reven, Lollinal sokat aggodtam emiatt eleinte, mivel o mindig is "alultaplaltnak" szamitott a statisztikak szerint. Ehhez kepest a 3 havi hasfajas utan egy nagyon boldog, eletvidam, mindig mosolygos babank volt. Akkor csak nem ehezhetett annyira. :roll: Otthon mindig piszkalt miatta a vedono, mindig celozgatott, hogy ez a hizas edes keves es adjak neki tobb kajat. Jo fej, ha egyszer nem hajlando tobbet enni a baba, akkor tomjem meg?! Itt egyszer mentunk baby clinic-re, ahol lemertek, aztan befejeztem. Itt is az also hatar ala esett a sulya. Volt itthon babamerlegunk, eleinte meregettem, utana jobbnak lattam nem merni, mert csak idegeskedtem a sulya miatt. Attol kezdve, hogy nem meregettuk allandoan, en is sokkal nyugodtabb voltam. Igy utolag mar tudom, hogy teljesen felesleges volt az aggodas. Kovetkezo babanal mar okosabb leszek.
A mai napig kevesebb, mint az atlag, de egyaltalan nem gebe. Na, jo, husosnak se mondhato, de teljesen normalis testalkata van. A multkor voltunk otthon gyerekorvosnal es o megmerte. Meg mindig nem erte el a 11 kilot. Ez a gyerekorvos viszont azt mondta, hogy egyaltalan nem gond, o teljesen elegedett Lolli alkataval, nem kell neki tobbnek lennie.

Persze, ha Zoe elfogad tobb tejcsit, adjal neki, de ha nem kivanja, ne eroltesd! Egyebkent nekem az a tapasztalatom, hogy azok a babak, akik csak anyatejen elnek 6 honapig, sokkal ducibbak, akik pedig tapszeresek vagy mindkettot kapjak, sokkal kisebb sulyuak. Szoval, lehet, hogy nalatok is most azert kevesebb Zoe sulya, mivel nagyreszt tapszert kap. Persze erre nincsen statisztika, csak a sajat tapasztalatomat irtam.

Thomaildi, nagyon tuti az a kep a ket fiurol! Ilyenkor a legedesebbek, amikor alszanak, ugye?! :wink:
Lollinak mostanaban eszmeletlen a beszelokeje. Reggeltol estig be nem all a szaja. Tegnapelott este nem akart elaludni es 3 oran keresztul szunet nelkul magyarazott. Mi mar apaval ugy kifaradtunk! :roll: Hogy tud ennyit beszelni egy 2 eves kiscsaj?! Mondtam is neki, hogy nehez lesz majd neki hapsit talalni, mert ennyi suket dumat nem sok ferfi visel el. :wink: :lol:
Milyen az a korai fejlesztessel foglalkozo ovoda? A mozgasra vagy a szellemi fejlesztesre fektetnek nagy hangsulyt?

Lolli mindig a szellemi fejlodesben volt elorebb, a mozgasban egy kicsit le volt maradva. Viszont nem aggodtam emiatt, mert en ugyanez voltam. Sot, o meg engem is beelozott, mivel en csak masfel evesen kezdtem el jarni. Na, o se siette el, de 2-3 honappal beelozott engem. :lol: Viszont neki pl. az az idoszak kimaradt, amikor allandoan fogni kell a kezuket es setalni. O csak akkor akart menni, amikor mar egyedul ment neki. Segitseget nem fogadott el. Amugy pici koraban csipoficamgyanus volt es terpeszpelust kellett honapokig hordani, de aztan UH-val kimutattak, hogy semmi baja, csak egy kicsit kotott volt a csipoje, de tornaztatassal lazitottuk.

Tenyleg, Marcinak meg gyogycipot kell hordanija vagy mar lehet simat is?

A szellemi fejlodesere viszont nem panaszkodhatok, sot mindig ledobbent minket, hogy miket tud. Mar 1 hete pl. felismeri a betuket. Nem tanitottuk egyaltalan, mivel korainak tartom. Van egy ABC-s fakirakoja es onnan tanulta meg. Ha felmutatunk neki egy betut, akkor egybol mondja az azzal a betuvel kezdodo szot. :shock:

Koszi szepen azt a weboldalt, en nem azon nezelodtem. Itt ugy lattam, van siker is, amit kerestem. Bar, mar lehet, hogy kibirom hazaig, aztan majd ott bioboltban korulnezek. Ha ott olcsobb, akkor inkabb ott veszem meg.
Neztem azt a lowcarb lisztet is, de nem egeszen tiszta. Azt irjak, hogy -80%-al alacsonyabb a szenhidrat tartalma, de amikor meg elolvasod a konkret szenhidrat tartalmat, akkor 40valamennyit irnak. Ez nem tunik -80%-nak. :roll:
Nezegettem magyar weboldalakat is es megneztem a Norbi updates liszt osszetetelet. Hat... Lehet, hogy maradok a normal lisztnel, az legalabb nincs tele mindenfele ****-ral. Na, mindegy, amig nem talalok jobbat, hasznalom a tk tonkolybuza lisztet.

Te hasznalod mar a Xylitolt?

Szerettem volna meg masoknak is irni, de ugy ellocsogtam itt az idot, hogy most mar mennem kell.
Majd legkozelebb.

Olive

KépKép
olive
 
 


Thomaildi, ezt a kepet neked kuldom. Ez a multkori vegan sutim (tojas es tejtermekek nelkuli). A kremje kokuszos.

Kép

KépKép
olive
 
 


Hali mindenkinek!

Tegnap megvolt az 1. oltasunk is!!!!!!!!!!!!!!!Kenyetlen volt!!Mondtam apanak a kovetkezore o viszi Zoet!Az hogy lekelett fognom es nem 1 hanem 2 szurit kapott!Sikitott vegig kozbe nezett ram es szoritotta a ruhamat!Mintha a szivemet tobol teptek volna ki!En es a baratnom is elpityeredtunk!!!!! :cry: :cry: :cry:

A 2. szurinal mar ugy sikitott hogy levegot is elfelejtett venni!De aztan csak vett hal istennek!!!!!Mi lesz igy meg 1 honap mulva es a fulbelovessel???
Nem tudom!!!Nem lazasodott be!Fajni sem fajt igazan szerintem neki ,ami idegesitette hogy nem birta emelni a labat,nem tudott rugkapalni.Hiaba adtam neki calpol-t gondoltam kiuti kicsit de nem.Nem aludt!Ma ugy kellt mintha misem tortent volna!

Kaja-Mostanaban 160ml adok neki van amikor megeszi mindet van amikor 100ml-nel kidol.Olyan kis pok hasa van olyankor!Olyan kis cuki!!!!!eszik amennyit eszik.Ha ducibb lesz az atlagnal ha sovanyabb es nem fogom tomni vagy fogyokuraztatni!!!!Ami eleven ,egeszseges............nem torodok vele annyira.

Ugy veszem eszre mostanaban eltelik par nap is ugy hogy nem faj mar a hasa!Kop kop!!!!Remelem hamarosan teljesen elmulik!

Az utobbi par nappban azt vettem eszre hogy kevesebbet alszik!De olyankor csak nyuglodik!Aludni nem akar mert emelgeti a fejet nezeodik,de ahoz hogy font legyen meg almos es sirdogal.....
Remelem ez is hamarosan kialakul es lesz egy naprendunk!

Ha kijott a foga szerintetek adjak neki gyumit,zoldseget,baby papit.....valamit vagy 1-2 honapig meg csak tapszert?
Olyan kis zabagep hogy szerintem ha birna a kis gyomra mar 2 pofira falna a gyumit es mindent..............

Szep napot!Nallunk most egesz turheto!!!!
picizoe
 
 

 
 

Haliho,
Jelentem, mi meg mindig itt dekkolunk angol foldon :? .
Ocsike nyavajaja kijott a nagylanyon is az utazas hajnalan, igy nem mertem egyedul bevallalni a reputat ket gyerkovel, akik kozul az egyik az a pillanatra meg nem ulo fajta, a masik meg 20 percenkent oklendezik.
Na de remelem most szombaton sikerul felulnunk a repulore.
Most h ez tortent kicsit megbantam h nem indultunk neki autoval az utnak az eredeti tervnek megfeleloen.

Ildi, hullajo az a kep a ket fiurol :D ....hat tenyleg ilyenkor a legedesebbek :lol: . Mondtam mar h amugy is minden elismeresem a tied?! Nekem csak egy fiam van...na de ebbol meg ketto...hat....nekem tuti haromszor ennyi osz hajszalam lenne :lol:. Persze harom fiunal mar eselyes, h legalabb egy (ha nem ketto) a nyugodtabb tipusbol valo, nem ?! :wink:

picizoe, az oltasok ilyen pici korban "szerencsere" jobban megviselik a szuloket mint a kicsiket. A leirasodbol itelve, kisse pancserul lettek am beadva...altalaban tok profin, villamgyorsan (es fokent egyszerre) adjak be az oltasokat, ugy h a kicsi meg sem erzi. De ha megiscsak sir a baba, sokan utana rogton cicire teszik. De elfelejtettem, h ti szoptattok-e meg egyaltalan?
Amugy lehet akkor a kovetkezore tenyleg apacskat kellene kuldeni, mert akkor ha jol emlekszem raadasul 3 szurit fog kapni :( .

Mekkora Zoe baba, h mar szilard kajan gondolkodsz? HA meg csak most kapta az elso kor oltast, akkor nem nagyon lehet tobb 2 honaposnal. Ilyen fiatalon nehogy adj am neki barmi mast mint anyatej vagy tapszer! Legeslegkorabban 4 honapos kortol ajanlott a szolid bevezetese, de mar evek ota azt tanacsoljak h legidealisabb esetben inkabb 6 korul kezdjek el. Az meg meg nagyon messze van nektek.

Amugy en meg pont ugy tudtam, h statisztikailag a tapszeres babak gyorsabban szedik fel a grammokat, mint az anyatejesek. Nekem egyszer el is magyarazta a vedono, miutan ki voltam borulva elso babanknal h mennyire a normal suly alatt van, h a piros konyvben levo grafikon tapszeres babakra lett megszerkesztve, es aszerint az anyatejesek mindig alultaplaltnak tunnek. Emlekszem, mondta is h terveztek orszagszerte, h ket kulon grafikont fognak elkezdeni hasznalni, de a vegen nem lett belole semmi.
De akkor ezek szerint Zoe fokent tapszeres es alultaplalt a grafikon szerint...hmm, ilyenkor tenyleg elkezdenek parazni a vedonok.
Nekem meg az uti meg a szemem mindig, amikor sorozatosan irod, h nem alszik tul sokat napkozben. Megis mi az a nem sok? Mert azert egy ilyenkoru babanak illene a nap nagy reszet meg alvassal toltenie. Nehogy felreerts, nem panikoltatni akarlak, nincs is miert. Csupan kivancsisagbol kerdezem, meg fokent azert, mert nekem a masodik volt a nemalvos baba. De persze ez attol fugg elsosorban, h mit ertesz 'nemalvas' alatt napkozben.

Na megyek, mert nekem meg majd leragad a szemem.
Udv nektek, b
mrsnoname
 
 


mrsnoname-Azt ertem hogy pl. felkel reggel fel 6-kor.Eszik aztan szepen vissza alszik 9-ig de kozbe tobbszor is felkel a cumi miadt.Felkel megetetem nezelodik es ha elfarad akkor elkezd sirni ekkor hasra teszem aztan kis szenvedes utan elszunyokal de 20 perc mulva font van.Emeli a fejet,nezelodik es nem farad el hogy letegye a buksijat.Ilyenkor kiveszem aztan nezelodik 15 percet es ismet elkezd sini hogy faradt akkor megint leteszem es szinten alszik 20 percet es ez igy megy a kovetezo etetesig.
picizoe
 
 


Sziasztok!

Berni, az egeszsegugyisek mindig azt hajtogatjak, hogy a tapszeres babak sulyosabbak, pedig en mindig a forditottjat latom. Szerintem ez regen volt igaz, amikor meg mi voltunk gyerekek es a tapszerek felfujtak a babakat. Regen mindig mondtak is, hogy a tapszeres babat arrol lehet felismerni, hogy nagy, pufok feje van. Na, ehhez kepest a Lollie mindig is picike volt, sapkat is mindig egy merettel kisebbet kellett venni neki, mint ami a korahoz illett volna. O kb. 2-3 honapos koratol mar sokkal tobb tapszert kapott, mint anyatejet.

Picizoe, tenyleg ne kezd meg meg a hozzataplalast! En, ha nem lett volna szekletgondja Lollinak, 6 honapos koraig csak az anyatejet es tapit adtam volna neki. Mi csak a szorulas miatt kezdtuk korabban a hozzataplalast. Viszont, ha Zoenak nincsen szorulasa, akkor en 6 honpos koraig nem adnek mast.

Berni, sajnalom, hogy el kellett halasztani a nyaralast. En is mindig ettol rettegek, hogy nehogy pont utazasra betegedjen le. Majusban, amikor utoljara utaztunk, pont baranyhimlo jarvany volt errefele. Ugyan szeretnek mar tullenni rajta, de nem ugy, hogy "belepiszkitson" a nyaralasunkba. A ket szomszed gyerkoc is elkapta. Ugy rettegtem, hogy Lollin is kijon, de most megusztuk.

Picizoe, az oltas ismeros tema. :cry: Iszonyu erzes az anyanak, amikor olyan keservesen sir a baba. En a kov. gyerkocnel mar maskepp fogom csinalni az oltasokat. Nagyon fognak erte utalni a vedonok, de nem erdekel. En megegyszer nem fogom vegigcsinalni ezt a szenvedest, ami Lollival volt. Minden oltas utan lebetegedett. Takonykor, torokfajas, hanyas. A hanyas volt a legszornyubb. Legkozelebb nem engedem, hogy ennyi oltast beadjanak egyszerre. Mindig csak egyet engedek majd egy alkalommal. Akkor keszult ki a legjobban, amikor 3-at kapott egyszerre. Ja, es mindig azt mondtak, nekunk, amikor panaszkodtunk, hogy hogy kikeszult Lolli az elozo oltastol is, hogy nem attol lehetett, csak veletlen egybeeses. Ja, 3 alkalommal egymas utan teljesen veletlen! :twisted: Na, mindegy, nem is akarom tovabb ragozni az oltasokat, mert fel tud idegesiteni ez a tema, az MMR-ral az elen, de az meg nektek odebb van.

Az alvashoz nem tudok hozzaszolni, mert nalunk masjellegu volt a problema. Nappal nagyon nehezen aludt el, de ha egyszer elaludt, akkor nem ebredt fel 15-20 perc mulva. Ugy utaltam, amikor sokan okoskodtak, hogy nem szabad igy csinalni, ahogy mi csinaljuk. A gyereknek szigoru napirend kell es este nehogy mar kesobb tegyuk le aludni, mint 8 ora. Az ilyeneknek legszivesebben kolcsonadtam volna Lollit 1 napra, hogy probaljanak ok napirendet tartani vele. Persze kesobb aztan szepen kialakult magatol, de amig hasfajos volt, szoba se johetett a szigoru napirend. Akkor etetesek maradtak volna ki, ami ugye igen erdekes lett volna, mivel igy is mindig olyan kis sulyu volt.
Csak akkoriban olyan rosszul esett, mert tenyleg mar kezdtem azt hinni, hogy milyen rossz anya vagyok, hogy meg egy napirendet se tudok tartani a gyerekemnek. Masodik babanal mar ezen se gorcsolnek.
Erdekes, hogy igy utolag mar minden egyszerubbnek tunik, mint akkor.

Berni szoritok, hogy minel hamarabb meggyogyuljatok, aztan vigyazz magadra, hogy nehogy te is elkpad! Amiota ajanlottad a manuka honey-t, azota Lolli ritkabban robban le es ha megis elkap valamit, hamarabb kilabal belole. Ugyhogy nagyon szepen koszonjuk a jo tanacsot.

Olive

KépKép
olive
 
 


Jaj Olive olyan aranyos vagy, de sajnos keson erkezett a jotanacs, ugyanis ma en voltam dogrovason :(. Sajnos ez a franya norovirus-fajta szinte total kivedhetetlen. Ez volt a harmadik alkalom h Antonia elkapott valami ilyesmit, de eddig kivetel nelkul mindig vegigzugott az egesz csaladon, hiaba viseltunk kesztyut peluscsereleskor, mostuk sz@rra a kezunket, fertotlenitettunk vegig mindent naponta millioszor...egy borzalmasan agressziv virusrol van szo.
Most valahol orulok is neki, h nem utaztunk hamarabb, mert ha hazavisszuk, akkor tuti megszenvednek vele a nagyszulok is....meg igy sem biztos h nem kapnak belole...:(.

En is figyelgettem az anyatejes v. tapszeres v. vegyesen etetett babakat barati korben, de bevallom oszinten, nem tudtam meg egyertelmu kovetkeztetesre jutni. Sztem ez egy olyan sokminden-fuggo dolog (alkat, oroklodes, taplalkozas, vermerseklet, szuletes korulmenyei, stb, stb). Nalunk viszont a tapszeres ismeros babak nagytobbsege tenyleg ducibb mint a kizarolagosan anyatejesek. Ki erti ezt :roll: ?!

Orulok neki h a manuka bejott, most jo otletet adtal, mert lehet en is berakom a borondbe!

Picizoe, bevallom oszinten az en fiacskam hellyel-kozzel volt csak hasonlo (cumi nelkul), de nem egyertelmuen ugyanez, igy inkabb nem osztom az eszt. Csak talalgatni tudok, h esetleg Zoenal a cumi szajbol vali kiesese lehet a problema, es amikor majd megtanulja jobban bent tartani, akkor nem fog allandoan felriadni. A legtobb babanak nagyon erosek a szopo-; ill. cumizoreflexei. Az en fiam tuti ilyen volt (es meg mindig ilyen lassan 2 evesen). Nalunk en voltam a cumi, es ha 'kiestem a szajabol', szinte azonnal keresett ujra, addig meg ment az acsarkodas. Viszont ugy veszem ki a szavaidbol, h ejjel nem ugyanez a helyzet, mert nyugodtan alszik Zoe. Igy aztan a jozan esz ugy diktalja, h valami koze lehet az eteteseknek a nyugtalan nappali alvashoz. Nem kerdeztel meg erre ra a hv-nel vagy egy szoptatasi tanacsadonal? A hasfajossagot ti allapitottatok meg?
Szegenykenel eleg koran kezdodott, remelem annal gyorsabban kis is novi.

Na megyek megeszek egy kenyer-rudacskat, a mai elso etkezesem :(, es remenykedem h holnapra rendbejovok es utazunk vegre.
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Hirtelen de sokat irtatok :lol:
Berni jobbulast Nektek sajmalom hogy elhuzodott az indulas. De aztan semmi sem allithat meg benneteket :lol: :lol: Jobbulast Nektek. Kenyer rudacska bentmaradt?? :wink:
Hat harom fiu ,ha nyugodt ha nem ,azert tudnak izgalmas pillanatokat okozni.Persze lanybol is igaz ugyanez, nem biztos hogy jobban jartam volna, ha olyam lanyom lenne mint en voltam :wink: Kitettem ket fiut siman. :lol:
Egyebkent Marci mostanaban mintha "nyitna" a vilag fele, egyre magabiztosabban, nalunk most jott el az a kor, hogy mindent ramol, szetdobal, a lakas minden pontjan gyerekjatekok vannak, a kadtol a kertig, mindenre maszna folfele etc... Kezd igazan rossz lenni mint a sz@r
:lol: De ez igazandibol nem akaszt ki, ez hianyzott harmadjara is :lol:

Olive draga, koszonom a sutemenyt, nagyon gusztusosan nez ki.
En abbol a low carb liszbol tesomnak rendelek, en meg se neztem igazan mi van benne :lol: En elvagyok a teljes kiorlesuvel, bar a tonkolyt kiprobalom lehet, mert talaltam en is 1-2 receptet,amihez kell... De majd ha Te kiprobaltad elmeseled a tapasztalataidat ugyis :lol:
A xilytolt hasznalom,teljesen jo, es meg sem fosatott.Pedig rogton a fele-fele alapon raktam a sutibe. :D

Picizoe a fiuk egesz jol fogadtak, hogy attelepulunk a szigetre. Nehez volt az elso fel ev, de gyerekek meg, ezerszer konnyebben tudnak alkalmazkodni mint a felnottek, es persze ragad rajuk a nyelv, mint a kosz. Vegulis ha maradunk otthon akkor vagy hazajon az apjuk egy ido utan, es minimalberert teperunk mindketten, es vergodunk, vagy az apjuk nelkul nonek fel mert kintmarad dolgozni, hogy elni tudjunk, vagy pedig jovunk utanna. Mar teljesen beilleszkedtek, van sok baratjuk, minden nap dongetik az ajtot, oket keresik, hogy menjenek jatszani :shock:
A suliban maximalisan segitik oket, szeretnek is jarni, es jo lett a tanulmanyi eredmenyuk is.

A tapszeres-anyatejes babak temaban az en meglatasom, hogy teljesen babafuggo ez is.Nekem mindharom vegyes volt, anyatej- tap, es mindharom mas sulyu volt . Viszont a hozzataplalast mindharmojuknak 4 honapos kor utan kezdtem. Hamarabb nincs is ertelme szerintem, hiszen a kis gyomruk nem is tudna meg rendesen feldolgozni a szilardabb kajat.Van aki meg 4 honaposan se fogadja el a szilardabb etelt.

Na egyszuszra ennyi eleg belolem, szep hetveget mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Olive meg a gyyogycipos kerdes, talpbetetje van, es otthonrol hozattunk sogorommal magasitott szari Siesta cipot, mert itt meg Clarks -ban sem lehet ilyesmit kapni. Olyan gyogycipot mint otthon, nem kapott. Elegge gagog a talpa. A spec fejlesztes osszetett, szellemi es mozgas is. Voltak felmerni az allapotat itt nalunk , vannak dolgok amikben el van maradva, de vannak amiket meg nem kene tudnia :lol: Meg volt amit nem volt hajlando csakazert se megcsinalni, igy azt felmerni se tudtak. Pl volt egy tabla, szines kockakkal, es olyan szinu kis kockakat kellett volna rarakni.Nem ertette mit akarunk. De viszont 3 kulonbozo alaku repulo puzzle egy tablan, azt egyszerre szetszedtek, azt viszont ki tudta rakni. Szoval szerintem lassan mar az van, hogy szivat minket es csak azert se csinalja meg.
Na dugultam :lol:

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Bocsanat hogy el voltam tunve, de mostanaban eleg sok a munka, nem nagyon van idom netezni :(
Ma tul vagyok eletem elso babafotozasan! Mult heten voltam a GPnel, es telcsizett, hogy itt csak 6 hetes kor utan ultrahangoznak, hiaba van a veralvadasi problemam. :( Nos, ma semmi mas nem tortent az EPAC nel, mint adatfelvetel es ultrahang. Semmi vervetel, semmi konzultacio. hetfon megyek vissza a GPhez az eredmennyel. Nem tudom , hogy hoztak ki hogy 7hetes es 4 napos vagyok, mivel az teljesen lehetetlen, hisz az utolso mensim ota meg nem telt el a 7 het sem, nem hogy a magzat mar akkora legyen. Mondjuk az lehet, hogy szedtem vitaminokat, mert elegge hullik a hajam es attol nott meg ilyen hamar, mikor kiderult hogy babat varunk ,ket hete akkor hagytam abba. A mi szamitasunk szerint tegnap volt 6 hetes es ma 11,6 mm-t mertek. Itt a pincurkank, aki nem is olyan pincuri :D .
majd jovoheten meg irok, hogy mik voltak.
Ne haragudjatok, hogy nem tudok hozzaszolni a fenti dolgokhoz, de nekem meg nincs babam.
Kitartas a szurikkal, probald meg ugy felfogni, hogy betegseget kuzdetek le. Ez szakmai artalom, igy biologuskent. Remelem nem fogok a dokik agyara menni a tudasomtol es a szakmai kerdesektol. Bar ahogy latom itt nem viszik tulzasba az emberrel valo foglalkozast.

MOst elkoszonok, mert a parom szeretne a netet .

Mindenkinek tovabbi szep hetet es jo babazast!
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Bocsanat hogy el voltam tunve, de mostanaban eleg sok a munka, nem nagyon van idom netezni :(
Ma tul vagyok eletem elso babafotozasan! Mult heten voltam a GPnel, es telcsizett, hogy itt csak 6 hetes kor utan ultrahangoznak, hiaba van a veralvadasi problemam. :( Nos, ma semmi mas nem tortent az EPAC nel, mint adatfelvetel es ultrahang. Semmi vervetel, semmi konzultacio. hetfon megyek vissza a GPhez az eredmennyel. Nem tudom , hogy hoztak ki hogy 7hetes es 4 napos vagyok, mivel az teljesen lehetetlen, hisz az utolso mensim ota meg nem telt el a 7 het sem, nem hogy a magzat mar akkora legyen. Mondjuk az lehet, hogy szedtem vitaminokat, mert elegge hullik a hajam es attol nott meg ilyen hamar, mikor kiderult hogy babat varunk ,ket hete akkor hagytam abba. A mi szamitasunk szerint tegnap volt 6 hetes es ma 11,6 mm-t mertek. Itt a pincurkank, aki nem is olyan pincuri :D .
majd jovoheten meg irok, hogy mik voltak.
Ne haragudjatok, hogy nem tudok hozzaszolni a fenti dolgokhoz, de nekem meg nincs babam.
Kitartas a szurikkal, probald meg ugy felfogni, hogy betegseget kuzdetek le. Ez szakmai artalom, igy biologuskent. Remelem nem fogok a dokik agyara menni a tudasomtol es a szakmai kerdesektol. Bar ahogy latom itt nem viszik tulzasba az emberrel valo foglalkozast.

MOst elkoszonok, mert a parom szeretne a netet .

Mindenkinek tovabbi szep hetet es jo babazast!

az elobb lemaradt :oops:


Kép
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Mostanában egyáltalán nem szoktam netezni és tévét is kéthetente egyszer nézek.
Természetesen a Minimax és az In the night garden megy egész nap tökinek. :D
Bocsi az eltünésért,de elmegy az idő mire észbe kapok,hogy na most sem ültem a gép elé.
Fura a semmittevés után.
Hétközben ,hol délelött ,hol délután dolgozom és a főzés,takarítás,angolozás megy az üresjáratban.
Szeptembertől rápakolódik a gyógytornász suli péntek délután és szombat délelőtt egy évig. 8)

Na jól besürítettem mi?

Jaj de jó Berni,hogy írtad,mert sokat gondolkodtun milyen szakma lenne jó ,amivel nagy eséllyel kint is el lehet helyezkedni.
Teljesen spontán egyik nap egyszerre mondtuk a férjemmel mi lenne ha gyógytornászok lennénk?

Azt hiszem vizsga után elkezd a párom munkát keresni és ,amint lehet Go...

Csajok szuperek a képek,ha sikerül teszek fel én is,eddig mindig a babaszobás albumból másoltam át ide a képeket,de látom a régiek eltüntek,mióta a babaszobát átalakították.
A régebbi jobb volt :twisted:

Itt olyan meleg van majd meg pukkadok.
Nem bírom.
Nem ritka a 15-20 fokos hőingadozás egyik pillanatról a másikra.
Kikészíti a szervezetet.

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Haliho

Zoe tegnap es ma is sokat bukik.Normalis ez 9 hetes babanal?Eddig neha neha bukott 1-et de tegnap minden eves utan bukott 4-5 alkalommal.Nem valtozott semmi!Nem ertem!Aggodom kicsit mitol lehet!Nem kap tobb kajat sem.Tegnap ezek utan par 10 ml-vel kevesebbet is adtam neki.De jo az etvagya,ha tele a hasa mosolyog de aggaszt ez a bukas!Minden tiszta tejcsi lesz.Mi a butorok,kisagy............amerre vagyunk eppen!Ha elfarad a nezelodesbe leteszi a fejet bekapja a cumit es alszik is!Kb. fel orat aztan kiesik a cumi akkor folkel aztan vagy vissza alszik vagy nem.Ha nem akkor kihozom kicsit jatszani majd megy visza aludni.

Vettunk neki olyan piheno szeket.A bukas miadt nem merem hintaztatni.De igyis tetszik neki!Fogdosna a rajta levo dolgokat.Ugy csapkod majd elszall.Amikor hozza er valamelyikhez kicsit meglepodik aztan csapkod tovabb!Tetszik neki!Apatol kapta igy apa nagyon happy hogy latja hogy a kislanya happy!!! :lol: :lol:

De nem tudom mit kezdjek ezel a sok bukassal.Kedden lesz tanacsadas ha addig nem marad abba akkor elviszem.De tudom ugy se mond majd semmit.Max megmerik es kesz.

Meresrol jut eszembe.Irtam hogy a doktorno szerdan megmerte es kicsinek tartotta!O 4.38 kg mert.Itthon en 4.30 KG.Tegnap raalltam vele megint a merlegre akkor 4.8 kg utatott.Lehetseges ez?3 nap alatt 50 dkg-ot hizott?az volt a doktorno baja hogy 1 honap alatt csak 38 dkg hizott most pedig 3 nap alatt 50dkg.Nem tudom.Nem adok neki tobbet.

Jon a felso foga is valoszinu.Nagyon lokdosi a nyelvevel.2 napja a kakival is vacakol megint csak nyom minden kaja kozbe.De adok neki kamila teat es attol mindig lesz delutanra kaki.

Szoval szegenynek itt a kaki,a foga,bukik es meg hasfajos is!Nem tudom mikor lesz mar ezeknek vege!!!!!!!!!!!!!!!!!!Nagyon idegesito!Szegenynek nem hogy kevesebb gondja van hanem tobb!!!!!!
A hasfajast mi is megallapitottuk de a doki is mondta hogy a mondottak alapjan colic.De most eltelik ugy par nap hogy azzal nincs most gond.

Nagyon sajnalom szegenyt!!!
Tegnap voltunk 9 hetesek!
Na megyek eszek valamit mert ma ebredezik!


Szep napot mindenkinek!Ide ma azt josolnak!!!!!!!!!!!Remelem az lesz!Rank ferne egy kis napsutes!!!!!!!

Ja meg egy dolog!!!!!Adtatok valami vitamint a babatoknak ilyen idosen?Az eggyik ismerosom mondta hogy otthon adnak a babaknak d vitamint minden nap.
picizoe
 
 


Szia Dori!

Hozzataplalas: a tobbiek mindent leirtak ugy, ahogy en gondolom. 8-9 hetesen meg nagyon fiatal, raadasul hasfajos is, ez a ketto dolog egyutt szerintem teljes mertekben kizarja a korai hozzataplalast. Kristof nem volt hasfajos, nagy baba is volt, de az anyai szivem igy sem latta meg negy honaposan sem eleg erettnek a hozzataplalashoz, meg olyan pici baba volt. Boven eleg nekik ilyenkor meg a tej, illetve cukrozatlan tea, vagy forralt viz.
ESetleg anyukad, vagy anyosod javasolja? Ezen nem lepodnek meg, mert regen tenyleg az volt a divat, hogy hat-nyolc hetesen kezdtek a hozzataplalast, de ez az idoszak mar elmult. Kozben rajottek az orvosok, hogy nem ez a legjobb megoldas, sot, epp ellenkezoleg.
Persze, akkor is felnottunk, a mai babak is felnonenek igy is, de en valahogy ugy vagyok vele, hogy ha a gyakori uh, a magandoki, a 4D-s mozi, az elektromos babahinta, a szules alatti erzestelenites, meg sorolhatnam meg estig az elmult harminc evben bevezetett ujitasokat, szoval ha ezeket elfogadjuk es hasznaljuk, akkor kotelesek vagyunk a kulonbozo egeszsegugyi ajanlasokat is komolyan venni, mert ezeknek is epp annyi alapja van es epp olyan fontosak.

Bukas: emiatt csak akkor kell aggodni, ha olyan merteku, hogy csokken a sulya a babanak, vagy egyaltalan nem hizik. Ha valamennyi kijon, de meg fejlodik, az nem gond. Annyi bukas, amit te leirsz szerintem meg nem rengeteg, nem kell ketsegbeesni. Kristof (ugy tunik) most hagyja abba a bukast, o is ezt csinalta, megsincs baja. Ez tok termeszetes dolog, van, amelyik baba csinalja, van amelyik nem.
Volt idoszak, amikor mar feltem attol, hogy ha valaki olbe veszi, akkor tutira le fogja hanyni, vagy ha lerakjuk ismerosnel az agyra, foldre, akkor oda fog bukni. Illetve az allando oltoztetessel is ki voltam.
De a doki azt mondta, hogy ez inkabb az anyukanak kellemetlen, a babak nem szoktak vele foglalkozni.

Hizas: az otthoni meres sok mindentol fugg. Ha elotte kakil egy nagyot, vagy pisil, akkor eleve kevesebb. Teljesen le kell oltoztetni, pelus sem maradhat rajta. Az otthoni szemelymerleg pedig nagyon csalafinta dolog. Szinte mindig csalnak valamennyit, ami nem baj, hiszen ugy, hogy mar egy felnott rajta all, plusz egy gyerek, ugy mar olyan sulyt mer, amiben siman tevedhet valamennyit. En is szoktam neha Kristofot igy merni, de csak viszonyitaskeppen, sokat nem adok erre a meresre.
Raadasul a szobamerlegek olyanok, hogy ha a szoba x pontjaban mered szonyegen, vagy a konyhaban jarolapon, akkor is teljesen mast mutat, de ha tiz centivel rakod arrebb, ahol kicsit puposabb a talaj, amit lehet, hogy te nem is latsz, akkor is mast mutat. Csak par dekaval, de egy babanal ez epp eleg.

Vitaminok: nezd meg a tapszeres dobozt. Tele van vitaminnal. Szerintem ehhez nem kell semmi. En mar megkerdeztem gyogyszertarban, valamilyen por felet tudtak volna adni, ami mar fel ev alatti babanak is jo, de azt mondta a gyogyszeresz, hogy tapszeres babanak nem kell, mert boven kap mindent. Anyatejeseknek sem kell, ha az anyuka valogatottan etkezik.
D-vitamint itt nem adnak. Setaljatok sokat, ha nincs nagy szel, vagy egeto napsutes, akkor ne arnyekold be Zoet. Erje csak nyugodtan a nap minden nap es nem lesz D-vitamin hianya. A napsutes az egyik legjobb D-vitamin lelohely.
Vendég
 


Es meg valami: a bukas miatt semmifelekeppen se csokkentsd tovabb a kajamennyiseget! Epp amiatt lesz rossz. Ha akar, akkor bukik kevesebbtol is, viszont ha a kevesebbol bukik ki valamennyit, akkor bent meg kevesebb marad es akkor fog lelassulni a novekedese, akkor lesz hamar ehes es nyugos.
A masik, amit nem ertek: most azt irod, hogy nem kap tobb kajat. A multkor azt irtad, hogy annyit eszik, amennyit akar. Most lehet, hogy csak en ertelmezem rosszul, de most akkor bekeversz x mennyiseget es eltunteti mindet, tehat annyit eszik, amennyit kap (akkor is, ha estetleg lehuzna meg 10-20 ml-t, ha lenne tobb az uvegben), vagy o hagyja abba az evest, ha elegnek erzi, esetleg elveszed tole, ha kezd belassulni es inkabb mar csak cumizik az uvegen?
Vendég
 


ananácska-Csak 1 percre leptem be!A tejcsit ugy keverem be hogy 160ml-t keverek be neki legtobbszor megeszi de olyankor mar elalszik joizuen rajta.Aztan jol erzi magat.De van amikor csak 100-130 ml eszik es mar lokdosi ki a kis nyelvevel.Az adagja a doboz szerint kb. 180ml lenne de neki eleg a 160ml igy nem emelem neki 180-ra mert lehet hogy elofordulna hogy 1-1 alkalommal megenne de szerintem 98%-ba ugy kellene kiontenem.

Este amugy mar nem bukott es reggel sem de most a tizorainal igen.Majd elviszem jovoheten meresre aztan ott megmondjak mi ujsag!

Most mennem kell!Koszi amiket irtal!Puszi nektek!
picizoe
 
 


Sziasztok!

aylesburymariann, koszonjuk a sztarfotot. :lol: Mit mondtak, mikor lesz a kovetkezo UH-d?

Ancsi, akkor most jol belevetitek magatokat a tennivalokba. Jo otlet az a gyogytornasz szakma. Mind a ketten kitanuljatok? Kell hozza valami elozetes szakmaba vago egyetemi diploma vagy eleg egy erettsegi?

Picizoe, szerintem is ennyi bukas belefer, de azert figyelgesd Zoet! Nalunk durvabb volt a helyzet. Napi legalabb 5-6 valtas ruha, allando agyhuzas es nem csak egy kicsi bugyogott vissza, hanem sokszor az egesz sugarban. Ezert is irt fel nekunk otthon a doktorno antirefluxos tapszert, hogy azert valami maradjon is a gyerekben es fejlodhessen. Egy valamit meg tehetsz, hatha az bejon nalatok. A kisagyat a fejresznel emeljetek meg, hogy ne teljesen vizszintben fekudjon Zoe. Vagy a matrac ala tegyel valamit, ami a fejresznel megemeli, vagy a kisagy ket elso laba ala! Nekunk ezt javasolta otthon a vedono, bar extrem esetekben, ami Lolli is volt, ez se sokat segit. Mi a babakocsivasarlast is elszurtuk. Nem gondoltuk, hogy refluxos babank lesz es travel system-et vettunk. Azt ugye nem lehet teljesen laposra lefektetni, hanem a hordozoban van a baba. Na, ez igen rossz huzas volt, mivel abban a pillanatban, ahogy beletettem a hordozoba, megnyomodott a pici pocija es mar bukott is. Csak hat ki gondol ilyenekre elso gyereknel? Eszembe nem jutott volna, hogy ez a babakocsi nem lesz jo.

Thomaildi, vegre eljutottam odaig, hogy megneztem a tancoslabu fiad videojat. :lol: Gondolom volt nagy felkeszules. Emlekszem, amikor mi a kozepiskolaban a szallagavatora keszultunk. Mennyit gyakoroltunk?!

Berniek vajon elutaztak?

Olive

KépKép
olive
 
 


Thomaildi, kuldtem neked privit, de nem tudom, hogy megkaptad-e, mert nem latom az elkuldott levelek kozott. Ha, nem szoljal, ujrakuldom!

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Megkaptam Olive a privit, egyebkent amig nem nyitom ki, addig a kimeni mappaba teszi, es ha megneztem akkor teszi at a kuldott uzenetekbe.
Nagyon finomnak hallatszik, tutira megcsinalom a heten. Holnapra meggyes suti lesz, hozattam magozott meggybefottet a Lidl-bol :D
Es termeszetesen beszamolok hogy mit szolt a "kiss" csalad .


Ancsi, belevagtal a surujebe nem mondom.De ugy szep az elet ha zajlik. Bassz voltam a Collegeba felveteli interjun, de meg addig csak en voltam az egyetlen aki este fel 7-nel hamarabb nem tud kezdeni. Es egy csoportba legalabb 10 ember kell. Remelem meg szeptemberig lesz par ember, aki napkozben nem er ra.Valaki hasonlo helyzetben mint en. Van annyi lengyel es jopar aki nem beszel.Bar nem erdekli oket. Nagy kozosseget alkotnak, segitik egymast. Na mindegy szeptemberig kiderul . Bar en nagyon utalok ilyen sokaig bizonytalansagban lenni :shock:

Picizoe, a D vitaminnal kapcsolatban, Mo-n minden gyerek kap, de itt nem divat
:lol: Pedig otthon joval tobb a napsuteses orak szama. En iden aprilisig adtam manonak , a vedononk(az otthoni ) azt tanacsolta. De valoszinu, hogy az itteni tapszerekben mar eleve tobb van es azert nem kell potolni...


Na mentem , Marci befejezte a kajat :lol:

Szep napot mindenkinek!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!
Hat ma kicsit elkeseredtem, mi var ram. Az itteni orvosok csodtomeg. Meg jo hogy ugy mentem a dokihoz, hogy kinyomtattam neki hogy a Leiden mutacio milyen problamakkal jar, pl hogy 30% os esely az abortuszra barmely idoszakban, melyvenas trombozis stb. Es kepzeljetek elkerte a papirt, hogy megtarthatja-e. Meg vervetelre se kellett eddig mennem. Normalis ez itt? Annyit mondott, hogy attelefonal a korhazba ,es majd a korhaz hiv engem valamikor pentekig, hogy ekkor es ekkor menjek el egy vervetelre, de ha megsem hivnak pentekig, akkor hivjam fel ujra a GP-m. Az UH-on a vedono azt mondta, ha visszamentem a dokihoz, az kirendel mellem egy vedonot, no hat ez sem tortent meg. MAr kezdek egyre jobban lelombozodni, hogy itt ennyire lesz..jak az embert?! :(

Ami a D vitamint illeti en is egyetertek ananacskaval a napsutesbol tud a pici annyi D vitamint szerezni ami neki kell. A tul sok D vitamin meg artalmas is lehet,ugyhogy azert csinnyaval.

A kovetkezo foto elvieg 4-5 het, majd 12 hetesen kell menni, de hogy oda is ki utal be, meg mikor ha a GP-mhez vissza se kell mennem?! Total kesz vagyok :shock:

Azert szep estet mindenkinek!
aylesburymariann
 
 


Mariann: megértem, hogy aggódsz, hiszen nálad van kockázati tényező. A rendszer egyébként nem rémes, bár területenként változó, hogy mennyire megszervezett és gördülékeny. Igazából először zavarosnak tűnik, de a terhesség közepére biztosan összeáll majd a kép és akkor már minden egyszerűnek fog tűnni.
Leírom, hogy nálunk hogy van, bár ez tényleg nem sok mindent jelent, mert itt ez a szokás, 20 mérfölddel arrébb meg az, viszont az alapszisztémának ugyanolyannak kell lennie az államban mindenhol.

Én a 8. héten kocogtam el GP-hez. Ha akartam volna early scan-re jelentkezni, akkor korábban kellett volna mennem, ezt már te is tudod, mert te voltál, de nálunk nincs komplikáció, 2. baba, úgyhogy én csücsülök a fenekemen inkább, csak ne kelljen kórházat látni, amíg nem fontos. Ő lejelentette az állapotomat a kerületi központi midwife service-be, egy héten belül kaptam egy levelet, hogy 10 hetesen+1 naposan kell mennem konzultációra. Ez volt a nagy konzultáció, itt volt vérvétel, mindenféle mérés, előzmények felvétele, kockázati tényezők kiszűrése, itt kaptam meg a terhesmappát. Ha lett volna olyan problémám, mint neked, akkor itt kellett volna mondanom. Ekkor kértek nekem időpontot dating scan-re.
Arra készülj fel, hogy ez nem éppen a 12. héten van, hanem a körül, a 11-14. hét között csinálják, de max 13 hetesen és 6 naposan megtörténik. Ahogy van időpont, úgy mész. Nekem Kristóffal tavaly betöltött 13 hetesen kellett volna mennem, de korábban voltam, mert bevérzésem volt, most 13 hetes és 4 napos leszek, amikor megyek.
Én kértem kombinált down-szűrést, így az uh időpontjában vérvételem is lesz ugyanott, a kórházban, kaptam rá beutalót.
az első konzultációhoz négy hétre, tehát uh utáni héten kell majd ismét mennem midwife-hoz, a gp rendelőben van kihelyezett midwife, így nekem elég oda mennem, ha nem lenne, akkor továbbra is a kórházba kellene járnom.
Vendég
 


Sziasztok!

Koszi szepen ananacska az infokat. Kicsit megnyugodtam, de nem teljesen.Tegnap kaptam egy levelet a korhazbol, majd szeptemer 3-an kell menjek a clinical heamatology -ra vervetelre es az eredmennyel a "veres" dokihoz. Ennyi. Azon a heten mar a 12ben leszek, ezekszerint addig sehol semmi konzultacio, ha nincs problemam. Midwife-os behivonak szinten nyoma sincs. A haziorvoshoz se tudom mikor menjek, mert nem mondta. Terhesmappam sincs meg. A kombinalt szures az kerult plussz penzbe? Meg egy altalanos kerdesem lenne. En csak 1 honap meg egy picit voltam hivatalos allasban, alig van penz az NI numberomon. azota is allast keresek. Mennyibe fog ez igy kerulni, mert ami tuti, hogy ennyi munkaviszonnyal semmi tamogtast nem kapunk majd.
aylesburymariann
 
 


Mariann: szerintem akkor zárd egyszerűre a történetet, ne aggódj tovább, hanem menj be a GP rendelőbe és kérdezd meg a recepción, vagy a GP-től, hogy hogyan is van tovább, mikor kell menned midwife-hoz és hova, ki értesít majd és mikor, miről. Nem veszítesz ezzel semmit, nem fognak hülyének nézni.
A biztosításos kérdésben talán majd Picizoé tud neked segíteni, mert én dolgoztam előtte, közben, azóta is van munkaviszonyom. Úgy rémlik, hogy ő nem dolgozott már mielőtt Zoé baba beköltözött hozzájuk. Illetve van egy másik barátnőm, aki szintén kb két hónapot dolgozott, majd felmondott, miután teherbe esett, de nem kellett fizetnie semmiért.
A kombinált teszt ingyenes, legalábbis nekem tavaly az volt és idén se mondta a midwife, hogy fizetésre kellene készülnöm.
Vendég
 


Sziasztok!

Mariann, akkor olyan GYES, GYED-fele nem fog jarni neked, de kapni fogtok child benefit-et (ez mindenkinek jar), ezen kivul attol fuggoen, hogy a parodnak mennyi a fizetese kaptok majd tax credit-et es working tax credit-et.
Azt, hogy hogy kell intezni, nem tudom, mert nalunk a ferjem konyveloje mondott el mindent annak idejen a ferjemnek. Viszont szerintem, ha felmesz az Inland Revenue web oldalara, ott megtalalsz mindent.
http://www.hmrc.gov.uk/nav/index.htm
Itt az A to Z list-re klikkelj es ott a megfelelo kezdobeture klikkelve megtalalod a tax credit-et, working t. c.-et es a child benefitet is.

Csajok, ti hogy birjatok ezt a "remek" idojarast? Ez mar hihetetlen, hogy meg mindig nem akar elkezdodni a nyar! Ma du. is kimentunk a kertbe (messzebbre mar el se merek indulni) es 5 perc mulva be kellett jonnunk az eso miatt. Azt hittem jo nagy hiszti lesz, de szerencsere elfogadta az ajanlatomat. Azt igertem neki, hogyha szo nelkul bejon, akkor bepakolhatja a szennyest a mosogepbe. Ez meg egy bejovetelt is megert neki. :lol:

Ananacska, most nezem a vonalzodat. Hamarosan mesz az elso UH-ra! Ti merre is laktok? Melyik korhazban fogsz szulni?

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Ananacska es olive koszonom szepen az informaciokat. Olyan jo hogy ratok bukkantam, illetve erre az oldalra. El sem hiszitek, mennyire megnyugtatoak a segitokesz valaszaitok.
Azt hiszem ,ha elall az eso, akkor atruccanok a rendelobe megkerdezem a dolgokat.
Hat igen jo lenne mar ha jonne a nyar. bar juniusban 1 hetig egesz magyarorszagi idojaras volt itt nalunk, a lakasban is bikiniben maszkaltam :D Gratula a szuper cseledhez :lol:

Mindenkinek tovabbi szep napot es ha mar addig nem beszelnenk kellemes hetveget!
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!

Nalunk olyan meleg van, hogy a medenceben pancsoltak a skacok. Marcit most imadkoztam ki, de csendesphi utan megy vissza lubickolni :D En meg szetfottem a konyhaban. Igaz elozo 2 hetben meg nem volt nap, hogy ne esett volna az eso, ugyhogy ez mar rankfert.

Mariann csatlakozom Olivehoz, a working es child tax creditet probaljatok meg, adjatok be a kerelmet. Mi kapjuk mindkettot, bar a working tax credit az asszem csak 5 font kornyeken van most havonta, aprilisban ujra szamoltak az adopapir leadasa utan, de a child tax az szep osszeg.Nekem is csak NI szamom van, penz semmi rajta :lol: Nekem itt meg nem volt munkaviszonyom.

Olive hajnal negyed negykor Te mer nem alszol?? Ejjeli kuvik vagy??
Marci is imad a mosogepbe ki-be pakolni :lol: Meg felmos, soproget, porszivozik :lol: :lol: :lol:

Tegnap voltunk dokibacsinal vizsgalaton, amelyikrol irtem h nem tudom mifele.Nem a 3 eves statusz volt.Na a lenyeg, a dokibacsi aszonta, hogy ugy nez ki, Marci agya teljesen rendben van, a serult resz feladatat atvette, megtanulta masik resz.Na ezt gyonyoruen leirtam. Szoval okos a kolok, a lemaradas persze azert van, merthogy az agynak ujra kellett tanulnia. A labait is megvizsgalta, ott lehet jobban eszrevenni, hogy tortent valami fejben Marcinal, nem funkcionalnak tokeletesen. Csinalni ok nem tudnak semmit, sok- sok- sok mozgas, aztan elobb utobb helyrejon. Tokeletesen ketkezes a gyerek, probalgatta a dokibacsi, ha balkez felol adta a kockat a bal kezet hasznalta, ha jobb kez felol, a jobb kezet :lol:
Egyebkent mondta akisoreg, hogy Magyarorszag az ilyen agyi tortenesek kezeleseben elorebnb jar mint Anglia, es az angol orvosok a Peto intezetbe jarnak tanulni... Errol en is hallottam, pl a deveny modszert itt nem is ismerik...

Berni hogy vagytok? Elvezitek a hoseget?
Tobbiek hogy vagytok, hol vagytok?
1 het es jon a noverem :lol: Mar nagyon varom :lol:

na mentem kihasznalom mig Marci alszik, es megnezek vagy 2 reszt a Grace klinikabol :lol:

Szep hetveget mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Thomaildi, ti nem is Angliaban eltek! :wink: :lol: De jo nektek, hogy pancsolni lehet! Itt ma is egesz nap be van borulva, de csak reggel esett.
Ezt mar en is hallottam, hogy a magyarok az elen jarnak a Peto Intezettel. Igen, azt hiszem a Devenyi modszert csak otthon ismerik, az nem terjedt el Europaban. Ti otthon melyiket alkalmaztatok Marcinal?

Lolli meg mindent torolget. Nem szabad elol hagynunk a popsitorlot, mert azonnal kihuz vagy 10-et es elkezd veluk felmosni, butorokat torolgetni. Ezzel csak az a bokkeno, hogy van nehany antik butorunk es azoknak nem tesz jot a popsitorlo. Na, meg a bor kanape se komalja. Amikor en port torlok, akkor muszaj a kezebe adni valami szaraz rongyot vagy papirtorulkozot, mert egyszeruen nem bir kimaradni a portorlesbol.
Orulnek, ha 10 ev mulva is ennyira szeretne a takaritast.

Amugy tenyleg ejjeli bagoly vagyok, de nem negyed 4-kor irtam az uzit. Akkor azert mar aludtam. Jol van beallitva a babanetes idod?
Az a baj, hogy napkozben nem tudok semmit se csinalni Lollitol, csak amikor alszik. Mivel csak 1 orat alszik, az semmire sem eleg. Ezert mindent ejjel kell inteznem.

Mariann, kerdezz batran maskor is, ha tudunk, nagyon szivesen segitunk!

Olive

KépKép
olive
 
 


Thomaildi, most ellenoriztem, hogy hanykor irtam es szerintem neked magyar ido van beallitva a babaneten. :) Mondjuk igy se vagyok normalis, hogy negyed 3-kor irtam. :oops: :lol:

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Hat nem volt szerencsem, mert influenza veszely miatt ma nem volt nyitva a rendelonk, majd csak hetfon tudom kielegittetni a kivancsisagom. Nem semmi hogy Ildi, nalatok pancsolni lehet, itt esik :S koszi a tippeket, ezek ,amiket kertek jol ertelmezem hogy hitelek? marmint child tax credit meg a working tax creditet?
Remelem majd az en gyerkocomet is lekoti a porszivozas, mert en azt nagyon nem szeretem, szerencsere a parom mindig megcsinalja helyettem :D

mindenkinek kellemes hetveget meg 1x!
[url]http://babafalva.hu/tickers/19pl.png[url][/url]
aylesburymariann
 
 


Mariann, nem hitelek, hanem olyan segelyfelek. Ha egy bizonyos osszeg alatt van a csalad keresete, akkor ez jar. Minel kevesebb a havi beveteletek, annal tobb jar. Sot, kesobb, ha 20valahany ezer (ezt most nem tudom pontosan) alatt van az evi jovedelmetek, akkor a gyerkoc 2 eves koratol heti 3 delelott vagy delutan ingyen jarhat a bolcsibe.
A ferjed alkalmazott vagy egyeni vallalkozo? Az egyeni vallalkozo azert szerencsesebb, mert a profitja szamit, nem a bevetele.

Ujabban meg van valami egyszeri anyasagi tamogatas is, amit meg terhesen kell megigenyelni. Ez par 100 Fontot jelent. Ezt lehet, hogy Anancska jobban tudja, mert amikor meg en voltam pocakos, ez nem volt. Talan 20-on vagy 30 valahanyadik het utan lehet igenyelni. Mindenkeppen nezz utana, mert nem ket filler!

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Mariann ezek nem hitelek, bar annak tudod leforditani, hanem tamogatsank hivnam. Olyan nevelesi segely fele, mivel jovedelemtol fugg.Minel kevesebb az egy fore juto jovedelem, annal nagyobb a tamogatas. A child benefit meg olyan mit otthon a csaladi potlek.

A gyerekem annyira kipancsolta magat, hogy meg mindig alszik. De majd mindjart elkezdek zajongani, hogy felebredjen,mert igy ejjel 11-kor meg kukorekolni fog. Meg szepen idesut a nap a kertbe ugyhogy tud meg pancsolni.

Olive hogy erted melyik modszert? Deveny tornat , meg meg rehabilitacios gimnasztikat csinaltunk a BHRG alapitvanynal voltunk Pesten a Komjadiba, csak nem viziterapian, hanem szarazfoldin. Ez masneven szenzomotoros trening .

na mentem ebresztem MAnot.
Igen a magyar ido van itt beallitva de akkor is
:wink:

Pa
Ildi

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Az időjárás nálunk baromi változékony, ez így még rosszabb, mintha csak rossz idő lenne állandóan. Egyszer esik, azután pedig fülledt meleg van. Mire elindulunk sétálni, addigra ismét esik és zenélő babakocsival sétálhatok, mert Kristóf utálja az esővédőt és nyávog, ha felrakom.

Olive: hát, az uh még odébb van, de már belátható időn belül. Tegnaphoz két hétre megyek, 21-én. Akkor már majdnem 14 hetes leszek, kicsit messzire pakolták, de sebaj, a türelmem már határtalan.
Vendég
 


Sziasztok,

Ma doltunk a melegtol VEGRE!!!!!!!!!!!!!Kint voltunk a kertben.Dobok fol par kepet! Kép Mostanaban igy alszunk!:-) Kép Anya es lanya Kép Repulok! Kép Ebed kozben a kertben! Kép Ebed utan,jol lakva!
picizoe
 
 


Tegnap hosszantartó betegség után meghalt Cseh Tamás.Egyik nagy ikonja volt az országnak.

Bújtor István (Ötvös Csöpi) is kómában van sok esély sajna nincs a felépülésére.
Mindenesetre szorít neki az egész ország. :cry: :cry:

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Hat ide is elert a sz@r ido, a fiuk elindultak volna bringazni de ujra elkezdett esni az eso :evil: De hideg szerencsere nincs.Remelem jovo heten jobb lesz az ido, itt lesz Noverem.

Picizoe edes Zoe baba :lol: Gyonyoruszep tiszta pofija van :)

Olive az utolso bejegyzesunk majdenm egy idoben volt, igy vegulis ugyanazt irtuk le majdnem. Sebaj, Mariann tobb helyrol kapod az okossagot :D Remelem ma mar szerencsevel jarsz, es nyitva lesz a rendelo.

Olive tegnap megcsinaltam a sutit, morzsa se maradt :lol: Az utoljat en ettem meg ugy este 9 magassagaban. Nesze neked fogyokura :lol:

Ancsi! Cseh Tamast sosem hallgattam , lehet muveletlen vagyok, de jobban erdekelt a Judas Priest .

Viszont Bujtort imadom , remelem meggyogyul.

Mindenkinek gyonyoru hetet!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltuntetek!

En is el vagyok veszve, mivel mar keszulodunk az utazasra. Kedden hajnalban indulunk. Pakolni meg semmit se sikerult, mert annyi a mosnivalo, hogy eloszor azt kell rendezni. Viszont nehezen megy, mivel, ha jo az ido, akkor csavargunk. Ilyenkor nagyon rossz, hogy nincs itt a csalad es nincs segitsegem, mert Lollitol nem lehet haladni. Tok jo lenne, ha valaki elvinne a jatszoterre vagy valahova csavarogni, en meg addig pakolhatnek, vasarolhatnek. Meg ajandek teren is eleg vacakul allunk, de egyszeruen Lollival vasarolni se tudok. A babakocsiban nem ul meg, ha meg kiengedem, elrohan. Igy aztan "jol" korul tudok nezni a boltokban. :twisted:

Csak hogy meg bonyolodjon az eletem, anyosom jon vasarnap, persze nem segiteni, hanem feltartani es veszekedni. Tegnap ejjel 1-kor meg elkapott a sogornom a Facebook-on es kitalalta, hogy o is jon a fickojaval vasarnap Irorszagbol. Mondom neki, hogy mi utazunk kedden hajnalban. Nem baj, akkor pont jol jon ki, meg lat minket. Ja, kinek jon jol ki?! Az anyjanak nem is akar szolni, mert csak panikolna, hogy ilyen hirtelen ideallit. Ra se mertem kerdezni, de sejtem, hogy nalunk akarnak majd aludni. Ez most nagyon hianyzik, amikor igy is olyan kicsi a haz, hogy alig ferunk harman is es meg be is kell pakolnom az utazashoz. Remek lesz. Szalad a haz, mivel mar leramoltuk a borondoket a padlasrol, na meg mindenhol ruha, mivel mar nem rakom vissza a szekrenybe az utazasra szant ruhakat.
Hihetetlen a sogornom. Nekem eszembe se jutna valakihez vendegsegbe menni utazasa elott 1-2 nappal.

Na,jo, nem panaszkodom tovabb. Azert irhatnatok ti is, hatha egy kicsit feldobna a ti hozzaszolasotok.

Picizoe, irto edes Zoe abban a piros-feher pettyes szerkoban!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
En is jol el voltam tunve, mert voltak izgalmak a heten. A ferjem kificamitotta a bokajat, ugyhogy kedd ota itthon van szegenykem, en meg probalom hasznalhato allapotba hozni a labat. Mar alakul.
A nagyobb babam persze elvezi, hogy itthon van Apa, igaz, neki is voltak nehez pillanatai a heten. Most jon a 8. foga, mar szinte attorte az inyet tegnapra, viszont ezzel szenved. Patakokban folyik a nyala, a hasa is megy, az ejszaka jo, viszont nappal fel-felsir miatta.
Kedden esett egyet, ami nem volt nagy, viszont durvan elharapta a szaja belsejet kozben, omlott a vere, majdnem szivinfarktust kaptam. Hamar megnyugodott, de a kovetkezo egy napban minden ivasnal, evesnel sirt, gondolom csipett a seb.
Szerdan pedig rohogo gorcsot kapott, annyira aranyos volt, hogy majdnem megzabaltam, a vegen mar nekunk is folyt a konnyunk. Egyszeruen nem tudta abbahagyni a nevetest, tiz percig kacagott, mar mindenfele hangot adott ki kozben, tutira ossze is pisilte magat, mert meg is razkodott, a vegen meg mar nem birt ulni, a nagyobb felneveteseknel hatra borult, majd felult ismet, rohogott es elborult. Nagyon aranyos volt! :lol: :lol: :lol:

A kisebbik babamrol annyit tudok, hogy biztosan van, ugyanis eloszedtem a szivhanghallgatot es mar lassan egy hete megvan a szivhangja. Ezek szerint a mehem is megfeleloen no, mert epp a legjobbkor valt hallhatova. Az uh-t elorehoztak, nem kovetkezo penteken, hanem szerdan megyunk.
En a babavarast meg mindig jol birom. Meg mindig nem hiztam, ami fogalmam sincs hogyan lehet, mert ez tavaly nem igy volt, meg tornazni is boven tudok, bar a testem elkezdett atalakulni. A derekam vastagszik, van valamennyi pocak is mar, igaz, hogy durvan puffadok is, de most mar reggel is van puklim. A sok mozgas ellenere viszont ugyanugy elkezdtem puhulni es parnasodni, mint Kristoffal, pedig akkor gyorsan hiztam. Azt hittem, hogy a hizas miatt lett akkor uszogumim, de asszem inkabb a hormonok tehetnek rola, mert most ugyanugy van uszogumim, puhabb lett a hasfalam es mintha a belso combom is kevesbe lenne izmos. Sebaj, igy is jo vagyok a tavalyihoz kepest.
Bevallom oszinten, most nagyon nem akarok 25 kg-ot hizni, eleg volt az egyszer, orulok, hogy tobb ment le, mint ami feljott, de most inkabb odafigyelek es szeretnek 15-nel megallni. Asszem, hogy az a magassagomhoz es a vekonysagomhoz meg boven jo.

Dori: nagyon aranyos Zoe! Hogy telnek a napjaitok? Ti mikor mentek latogatoba haza?

Olive: megertem az idegessegedet, en sem orulnek ilyenkor vendegnek. Bar ha ugy nezzuk, nekunk mindig akkor jon vendegunk, amikor szet van verve a lakas, az sem jobb.
Ezt ugy kell erteni, hogy tavaly peldaul mar nagypocakos voltam, amikor hazamentem egy hettel korabban, mint Feri, o akkor festett ki mindent es kidobta a regi agyat. Utana jott o is nyaralni. Visszafele viszont jottek hozzank a sogornomek is, ami tok jo volt, viszont en majdnem rosszul lettem, amikor halal faradtan egy napos autozas utan ket vendeggel es nagy hassal beleptem a lakasba, tomeny festekszag, por, agyunk nem volt egy sem, csak a nagy semmi. Raadasul annyi cuccot hoztunk otthonrol, amivel tele lett a konyha. Hat en vad bogesbe kezdtem a kaosz lattan. :roll: :roll: :roll:
Iden ez szinte epp igy tortent, annyi kulonbseg volt, hogy padlocsere utan jottunk haza otthonrol, mar nem pocakom volt, hanem pici babam es nem ket vendeget hoztam magammal, csak egyet, anyosomat. Jah, es volt agyunk, de a lakas nem volt tul rendezett.

Mar mi is nagyon varjuk a hazautazast, 31-en indulunk es jo sogaig leszunk. Asszem, hogy 18-an indulunk vissza. Azutan nekem kezdodik itt a munka, ami nem lesz konnyu. Nemtom hogy tudok elszakadni Kristoftol, azt sem tudom, hogy egy ev szunet utan hogy fogom birni ezt a munkat. Foleg terhesen. De ki kell birni, csak ket honaprol van szo. :roll: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk de eggyik nap rohan a masik utan.Mar egesz jok a napjaink.Van hogy 3-4 nap is eltelik hasfajas nelkul igy en es Zoe is jobban erezzuk magunkat.
Kezd valami rendszer fajta is kialakulni.Eszik reggel 7-11-14-17.30-20.30.
Ezt alltalaba tarja.Bar az utobbi 2 reggel mar 6 elott font volt de ugy sejtem hogy a felso fogai zavarjak mert majd lenyeli a csulojat.Egyre tobbet mosolyog ami nagyon sziv melegito!!!!

Mikor megyunk haza???????Meg fenyevekre van!!!!Sajnos!En azt sem bannam ha holnap indulnanak.De iminek csak nov. korul lesz vege a szezonnak es akkor fogunk menni! :cry: :cry: :cry: Akkor mar Zoe 6 honapos korul lesz.

Igy iszonyu nehez a tavol let.Most fogunk 26-an menni a nagykonvulhoz.Apasagi,magyar orszagi anyakonyvezes,igeiglenes utlevel.....darabjaiert £30 kell majd fizetni+£5-os valaszboritek.Tiszta kizsakmanyolas!Ugy vannak vele ha mar otthon nem tudnak akkor majd itt!!!!Az utlavele amit egyszer fog hasznalni £40 lesz .£30 az utlevel +£10 -ert csinaltak 4 kepet rola!Nagyon felvagyok haborodva.Aznap hogy megyunk a kovetsegre lesz raadasul Zoe 2. otasa.Nem tudom szegeny hogy fogja birni a napot!Nekunk is hosszu lesz hat meg neki!!!Remelem nem sirja vegig az egeszet!
Apa majd jon velunk most az oltasra.Kozoltem vele o fogja lefogni!!!En nem!!!!

Ma adtam ra Zoera a 68-as ruhat es mar kicsi.Gyorsan no!Mar lassan vennem kell neki uj ruhakat mert a 0-3 honapos mar epp hogy jo ra!Ha lesz idom akkor dobok fol par uj kepet amik most keszultek!

Bea-Orulok hogy jol birod egy gyerkoc mellett!!!!Kar hogy nem vettetek fol Kristof neveteset!biztos cuki volt!Jobbulast Gomeznek!!!

Megyek mert ebredezunk!
szep napot!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára picizoe 2009.08.15 21:47-kor.
picizoe
 
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Kép Edesen alszok tejcsi utan! Kép itt is! Kép Csizzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!! Kép Kép Kép Hajpantban!:-) Kép


Szegenykemnek vissza jott ma a hasfajas es vegig sikitotta az egesz delutant.Hiaba csinaltam vele akarmit es adtam akarmit! :cry: :cry: :cry:
Tiszta ideg voltam!Remelem most este azert aludni fog.A foga is gyotri!Majd lenyeli a csuklojat!Nem is furdettem ma.Csak jol lakott pelus csere,pizsi es alvas.Fel oraja csondbe van igy remelem nyugi lesz.Hihetetlen hogy erzekeli az estet.Hogy tud kulobseget tenni a nappal es ejszaka kozott!nappal le se tudtam tenni az agyba mar sikitott most letettem be a cumi es ennyi!Remelhetoleg!

Na szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Csak par sorra ugrottam be gyorsan. Mar lehet, hogy nem jelentkezek a hazautazasig, sot utana is valoszinuleg eltunok egy darabig, mivel nem egyenesen a szuleimhez megyunk. Eloszor Nemetorszagban leszunk nehany napot, aztan a Balcsinal baratoknal, aztan meg Lolli keresztszuleihez is megyunk par napra.

Picizoe, az utolso kepen, a szinesen, tisztara rad hasonlit Zoe baba. :)
Lolli ennyi idosen nem viselte el a fejpantot magan (meg most is csak ritkan), pedig nagyon probalkoztunk vele, mivel a jobb fulet teljesen elfekudte. Probaltuk volna visszanyomni es akkor meg olyan picin segitett is volna a fejpant, de lecibalta magarol. :(
Zoenak nagyon jol all.

Ananacska, akkor hozzatok is mindig a legjobbkor jonnek vendegek. :wink:

Na, tenyleg rohanok, mert meg teregetnem is kell, meg egy csomo kepet kiirni CD-re, e-maileket irni, stb.

Majd jelentkezem, amint lesz ra alkalmam.

Ja, Ildi, bocs, hogy nem hivtalak, de nagyon suru volt mostanaban a program.

Olive

KépKép
olive
 
 


Hova lett mindenki?

Ma iszonyu meleg volt!!!VEGRE!!!!Elsem hiszem!Remelem marad meg jo ideig.Ki is hasznaltuk es elmentunk shopping-olni.Nagyon jo volt kikapcsolodni.Bementunk az osszes "turiba" es olyan jo kisruhakat talaltunk 3-4 fontert hogy na.Vettem es micimackos rovid pizsit,es feher csini gatyat hozza egy barna felsot ami nagyon felnottes,kaptunk a lakotarsamtol es micimackos kis nyari rucit es meg egy sarga feher csikos pizsit amin az volt hogy i love you daddy!Gyorsan kimostam es megis szarad ebbe a melegbe.Osszesen kevesebbet fizettem mint £20.De mindegyik uj es nem hasznalt ruha.

Viszont alig ultunk be egy italra egy etterembe zoe razenditett a sikitasra,elvorosodott,kifeszitette magat es akarmit csinaltunk nem hagyta abba.
Pont par napja dicsekedtem hogy 4-5 nap is eltelik hogy mar nem faj a hasa........erre az elmult 3 napban minden nap rajon delutan 4-5 fele es megint csak sir.Nem ertem mar majdnem elmult es most folytatodik?Szombaton betultjuk a buvos 12 hetet azt hittem szepen elmulik.Nagyon ideges lettem mert szinte kineztek az etterembol pedig kint ultunk le.Mindenki ot nezett meg kerdezgettek hogy ehes a baba?Csak azert sir egy gyerek itt angliaban mert ehes?Most vagy en vagyok hulye vagy ok!!!!De nagyon kiakadtam.Nem eleg hogy sir hogy faj a hasa meg ki is neznek es hulyesegeket kerdeznek.

Na mara ennyi!Megyek eszek valamit mert meg nem is ebedeletem es apa is jon nemsokara es sehol semmi! :cry:
picizoe
 
 


Sziasztok!

Jelentem, meg elek! :) Bocsi az eltunesert, de iszonyatosan el vagyok havazva. A mult heten a parom leejtette a laptopjat , es a benne levo mobilnet ripityara tort es csak pentekre tudtuk potolni. Meg most egy honapig, egy par ismerosunk, akik egy idos hazasparrol gondoskodnak, hazautaztak Erdelybe, es addig en helyettesitem oket. Delre kell menni este 7ig, vacsit kell fozni nekik, fuvetnyirni, kertet rendbe tenni, gyogyszereiket odaadni stb. Szerencsere agyilag fitt mind a ketto,meg szobatisztak is 95es 91 eves koruk ellenere. Azert majd mindennap eleg faraszto. Hetfon voltam a GPnel, megkaptam a "menetrendet" meg a tajekoztato fuzetet.Elszornyedve olvastam, hogy itt kint csak a nok 20% a szul korhazban a tobbi otthon, illetve szulootthonban. Hat nekem eszem agaba sem jutna. De hat gondolom a csadorosok viszik a statisztikat a masik iranyba. Felirtak a nevem es a telefonszamom, es mondtak majd a midwife hivni fog, meg a kovetkezo UH-ra is majd jon a korhazbol a behivo. Szerencsere nekem is megnezik Down kor tekinteteben a az UH-t, majd ha megyek.
Tegnap itt nalunk is nagyon klassz ido volt, tisztara Magyarorszagon ereztem magam, meg a vallamat is megkapta a nap kicsit.
Meg valami, milyen itteni kenocsot tudtok javasolni bogar csipesre? Szombaton megcsipett valami a derekamnal, bebujt a polom ala, eloszor fajt vagy 3 oran at, majd viszketo stadiumra valtott. 2 napig nagyobb voros foltom volt, mint egy 2fontos iszonyatosan viszketett! Remelem a baban nem fog semmilyen borhiba megjelenni ennek hatasara,illetve nem okoz nala semmit. Mara mar szerencsere egesz lelappadt, csak 10 pennys meretu.

Ananacska, szivhang hallgatot hol lehet venni? Aggodom a pincurkamert, mert tul jol vagyok. Mar 2 hete semmi hanyinger, max akkor oklendezek, ha nem eszek 3 orankent es a gyomorsav marja a gyomrom, en a pocakomat sem latom meg, bar ha farmer van rajtam es leulok, akkor mar nyom a gomb es ki kell gombolnom :D. Olyan lassan telnek a napok, hogy ujra meggyozodhessek minden rendben van. Igaz en meg csak a 10 hetben jarok,de meg szerencsere ram sem jott egy deka sem. Remelem nem lesz tul nagy babam, mert anno csipoficamgyanus voltam, kengyelben voltam 9 honapot, otthon a ortopedus azt mondta, max 2 gyerek, de inkabb csak 1 , es az is csaszarral, de ahogy hallottam, itt nem nagyon szeretik alkalmazni, meg nem hinnem, hogy "csak ugy keresre" alkalmaznak, max ha komplikacio miatt muszaj.

MEg mas tema picit. Mi meg csak jegyben jarunk a parommal, de szept 19en osszehazasodunk itt kint, ekkora terveztuk, mert meg nyar elejen vettunk mindegyunk anyukajanak egy repjegyet, hogy jojjenek ki egyutt meglatogatni minket es ha mar itt lesznek, akkor legalabb valaki jelen lesz a csaladokbol a "nagy" esemenyen. Aztan majd ha mar a babuci nagyobbacska lesz, akkor otthon lesz templomi eskuvo meg lagzi. Tudtok azzal kapcsolatban valamit, hogy ha mas lesz a nevem, akkor hogy tudok otthoni hivatalos papirokat intezni? Gondolom a konzulatussal kell felvenni a kapcsolatot.
Mar izgatott vagyok, mert meg semmi nincs meg az eskuvohoz, se ruha, se fodrasz, se kozmetikus, se fotos, es a napok meg repulnek, nomeg az oregek miatt alig van idom barmit csianlni, meg ugye a nyakamon a doktori disszertacio irasa is...

Nem tudom mikor lesz idom ujra felnezni es irni, picizoe, remelem nalatok elmult a pocifajas, olive, ananacska nektek jo utat hazafele, ne felejtsetek el turo rudit venni! :)

Tovabbi szep hetet mindnkinek!
Mariann
aylesburymariann
 
 


Sziasztok!
En is vagyok, csak sok minden tortent a heten, ezert voltam eltunve.
Tegnap voltunk uh-n, minden rendben van, a baba koranak megfelelo meretu es fejlettsegu, meg van mindene. :lol:
A tarkoredo eredmeny tokeletes lett, levettek a vert a kombi teszthez, remelem, hogy levelet kapok rola jo egy het mulva es nem telefont par napon belul (akkor telefonalnak, ha baj van, egyebkent irnak kesobb). De biztos nem lesz semmi gond.
Itt egy foto a pocakbabarol:

Kép

Azt mondta a szonografus, hogy ha lehetne, akkor mar meg tudna mondani a nemet, mert harantfekvesben van a baba, ami erre nagyon jo, a koldokzsinor nem volt a labai kozott. De hat ugye nem lehet. Viszont mivel ugy is kellet neznie, igy alulnezetben is megnezte a feneket, az also combjat, hogy mindene megvan-e. Kb 3 masodpercig mutatta a megallitott kepet, majd el is valtott kapkodva, merthogy latni lehet azt, amit en meg nem lathatok. :evil:
De persze az en tekintetem ratapadt a monitorra, guvadtak a szemeim es lestem. Azert tettem, mert ismerem ezt a fajta beallitast, Kristofrol is ebben a szogben kaptam fotot a 14. hetben magyar dokitol. Azon is latszodott a fenek, a ket combocska alulrol es kozepen a kerek feher folt, ami a zacsi volt, bizonyitva ferfiassagat. Nah, ennek a babanak kozepen csak a nagy feketeseg volt, feher korocsket nem lattam, nem volt semmi a combjai kozott. Ez harom dolgot lehet:
1. lany es elmehetek szonografusnak, hogy 3 mp alatt meg tudom allapitani egy 14. hetben levo magzat nemet
2. egyszeruen meg nem latszik semmi, mert annyira kicsik a nemi jellegek, hogy meg csak a zacsi helye van, zacsi nincs, de fiu
3. nem ertek hozza, rovid ideig mutattak, vagy lany, vagy fiu.
Szerintem a harmadik igaz, de jo ket het mulva megyunk otthon 4Dre, ott mar valszeg kiderul az igazsag.
Egyenlore az a fontos, hogy egeszseges! :lol: :lol:
Vendég
 


Mariann: a baba miatti aggodas termeszetes, de ne vidd tulzasba. Ha szunnek kicsit a tuneteid az normalis lehet, a tunetek jonnek, mennek, lehetsz meg rosszul ket nap mulva, vagy egy het mulva ujra, ha teljesen elmult, akkor lehet, hogy szerencses vagy. Ne arra gondolj elsokent, hogy baj van a babaval. :) Nekem peldaul meg mindig semmi babas tunetem, semmi panasz, csak puffadok meg mindig. Pedig ennek meg mar mulnia kellene, de en annyi zoldseget, gyumolcsot eszek, hogy csak na, gondolom emiatt a puffadas.
A baba nagysagat kivulrol te nem tudod befolyasolni, ez inkabb genetika. A mi csaladunkban szinte kivetel nelkul 3,5-4 kg kozotti babak szulettek, szuletnek mindket agon, mi ilyenek vagyunk. Amit tehetsz az annyi, hogy megprobalsz nem tul sokat hizni, mert ugyan termeszetes a terhesseg alatti hizas, akkor is, ha sok, terhessegtol es pocaklakotol fugg, de ha tetje van a dolognak, tehat ha mondjuk egeszsegugyi okok miatt nem ajanlott a sok plusz suly a szervezetnek, akkor nem art odafigyelni.
En kakiltam erre amikor Kristofot vartam, vekony voltam mindig is, tudtam, hogy ha akarok le tudok fogyni, igy nem alltam ellen a vagyaimnak. Semmi nem indokolta, hogy figyeljek oda, ettem rendesen, joval tobbet, mint kellett volna, hiztam is jo sokat. Bajunk nem lett tole, de hazudnek, ha azt mondanam, hogy utolag nem bantam meg valamennyire. Nem voltam kibekulve a testemmel mar a vege fele (es nem a nagy pocak nem tetszett, hanem az egyebb hajas reszeim), szules utan kaotikus volt a kinezetem. A szules elotti hetekben fajtak az izuleteim, a terdem es a csipom, derekam, hiszen 25 kg-mal cipeltem tobbet, mint az elotte levo evekben. Lement minden, mire Kristof 3 honapos lett, de akkor azt mondtam, hogy meg egyszer ilyen felesleges terhelesnek nem teszem ki a testem, sem a lelkem.
Most "oda figyelek", ami annyit jelent, hogy nem vacsorazom nehezet, csak gyumolcsot, zoldseget, vagy zsirszegeny joghurtot, eszem mindent reggelire es ebedre, amit kivanok, de nem csipegetek csak azert, mert van mit. Nem uzok sportot a kaja szamhoz valo emelesebol es meg mindig tornazom amit szabad, illetve Kristof is mozgat, plusz napi harom orat setalok vele minimum. Igy eddig meg en sem hiztam es sokkal fittebb vagyok, mint tavaly ebben a terhessegi korban (ilyenkorra mar het kg volt rajtam, ami rengeteg), jobban is elvezem az egesz babavarast, valamint az sem utolso szempont, hogy meg mindig csinos vagyok, nincs lelkiismeret furdalasom semmi miatt. A baba mindent megkap es en is elvezem a helyzetet, ez igy kerek. :lol: :lol:
Bocsi, hogy ennyit irtam a hizasrol, de nekem most ez a mumusom. :roll:

Szivhanghallgato: en az ebayrol rendeltem.
http://cgi.ebay.co.uk/Fetal-Doppler-Ang ... 286.c0.m14
En konkretan ezt rendeltem meg, ehhez zsele is van, kicsivel dragabb, de a zsele hasznos, mert szarazon nem nagyon hallani semmit, zsiros kremmel sem, esetleg olajjal mukodik meg jol, de az meg ossze-vissza pecsetelte a ruhamat, lepedot, amikor bena voltam:
http://cgi.ebay.co.uk/ANGELSOUNDS-FETAL ... 286.c0.m14
Ha rakeresel, akkor lathatod, hogy HongKong-bol is lehet rendelni, tavaly en onnan vettem, de az kb ket het, mire ideer es nem sokkal olcsobb. Raadasul ugy voltam vele, hogy a hongkongi garanciat eleg nehez ervenyesiteni, ha gond van a keszulekkel, ugyhogy inkabb vasarolok a UK-bol es kuldom vissza konnyen, ha baja van.
Azert kellett iden ujat venni, mert a tavalyit sikeresen megtortem az egyik utazasnal es mar nem mukodik tokeletesen, mukodik, hallani a szivhangot vele, de nagyon-nagyon zuk, sipol.
Van sok mas marka is, arra figyelj oda, hogy olyat vegyel, amivel a 12. hettol hallhato a szivhang, mert van olyan is, amivel csak a 7. honaptol hallhato, annak fogalmam sincs, hogy mi az ertelme, mert akkor mar a gyerek szetrugja egyebkent is az oldalunkat, ez eleg megnyugtato.
Nalam a szivhanghallgato akkor kerul elo 2-3 naponta, amikor meg nem mozog rendszeresen a baba, illetve, ha aggodom, hogy egy ideje nem moccan.
Ezt a fajtat akkortol tudod hasznalni, amikortol a mehed elhagyja a szemeremcsont vonalat, ez kb a betoltott 11 hetes kor utan van, de egyeni adottsagok es a baba fekvese befolyasolja. Peldaul vastagabb hasfal, elol fekvo lepeny eseteben lehet, hogy kesobb hallani. Kristoffal ugy emlekszem, hogy csak a 13. hetben talaltam meg, a 2. pocakbabammal most joval hamarabb.

Eskuvo: gratulalok hozza. Erdemben sokat nem tudok segiteni, mi otthon hazasodtunk. De az tuti biztos, hogy a nagykovetsegen kell lejelenteni es ok vegzik a magyar hazassagi anyakonyvi kivonatot, a nevvaltoztatast. Es az is biztos, hogy joval tobbe kerul igy, mint otthon, mert eleg szepseges dijakat tudnak felszamitani. :? :?
Vendég
 


Bea-Orulok hogy jol vagytok.Jo latni a kis picurt!Otthon tudjak vagy meg meglepi?
Te mikor kezdted a gyumit Kristofnal?Zoenal eszre vettem neha mar keves neki a 180ml.O most 3 honapos.De a dobozon az van hogy 4 honapostol 6 honaposig ajanlja a 190ml.
Tudsz tanacsot adni?emeljem neki vagy adjak gyumit?Elore is koszi!
picizoe
 
 


Dóri: otthon még mindig nem tudnak semmit, egyedül Feri nővérének mondtuk el a dolgot, de neki már akkor, amikor belekezdtünk a babaprojektbe. De ő is titokban tart mindent.
Az első uh előtt semmiféleképpen sem akartam szólni, látni akartam a babát, de mivel az meg a hazaindulásunk előtt két héttel van, így inkább hallgatunk, ha eddig kibírtuk, akkor ez már mindegy. Inkább mondjuk el személyesen együtt, mert Kristóf érkezését a Feri családja telefonon tudta meg, az én családom személyesen, de csak én voltam ott. Most szebben szeretnénk elmondani.
De attól tartok, hogy így viszont hatalmas lesz a döbbenet, mert akkor már a 16. hétben leszek, ami nem kevés, ráadásul egyből a hazaérkezésünkre kértem időpontot 4D-ra, úgyhogy valszeg már nem csak a babát fogjuk elmondani, hanem egyben a nemét is. Arról ne is beszéljünk, hogy három napja érzem a babamozgást, így még megdöbbentőbb lesz nekik, de sebaj. Már alig várom! :D :D :D

Hozzátáplálás: én még mindig nem kezdeném el. Két oka van, szerintem még mindig a tápszernek kellene ilyenkor a kizárólagos kajcsiak lennie, vagy a tejnek, ha lenne. Meg azt is írod, hogy néha kevés. A babák néha csalnak: ezalatt azt érzem, hogy néha Kristóf is eljátsza, hogy kevés neki a kaja, utána nyűgös, nyávog, kb 10 mp-ig, de ahogy megtalálja a cumiját elhallgat és szépen bealszik, megnyugszik (akkor is így volt, amikor kisebb volt). Szerintem csak inkább jól esik neki enni, cumizni az üvegen és rosszul érinti, hogy elveszem tőle. Bár már csak naponta kétszer eszik.
Egy pár hetet még várjál szerintem, legalább azt, amíg négy hónapos lesz és teljesen elmúlik a hasfájása is.
Mert a másik dolog, ami miatt nem merném elkezdeni a gyümölcsöt az a hasfájás: nem tudom, hogy te magadon észreveszed-e, de a gyümölcs, zöldség a rostok miatt még felnőtt embereket is felpuffaszthat, szélgörcsöket okoz. Szerintem amíg Zoé kicsit eleve hasfájós gyümi nélkül, addig nem kellene megpróbálni, mert félő, hogy a gyümitől felpuffad és még hasfájósabb lesz.
Egyébként én személy szerint a hozzátáplálást először gluténmentes tejpéppel kezdtem, hogy kipróbáljuk milyen kanállal enni, ráadásul ez nagyon finom dolog, Kristóf odáig volt tőle. A bukásának is jót tett, mert ettől nem bukott. Csak azután adtam neki gyümit, hogy megtanult így kanállal enni (a tejpép is elsősorban tápszer alapú, én ezért akartam ezzel kezdeni, de mindenki másképp csinálja).

Kaja után próbáld meg cumival megnyugtatni, esetleg megitatni, ha továbbra is éhesnek gondolod, akkor inkább emeld neki. Szerintem.
Egyébként a súlya mostanában hogy alakul?
Vendég
 


Sziasztok!

Na megkaptam az UH behivomat szeptember 16ra. Akkor a mi idoszamitasunk szerint 12 hetes es 6 napos lesz, az elozo UHon mert adatok alapjan meg 14 het 2 napos, nem tudom kerjek e idopont modositast, vagy meg ez a 14 het es 2 nap is belefer a tarkoredo meresbe, ha az o idejuk szerint merjuk, bar ez a kor szerintem kizart :D.

Bea! Koszonjuk hogy megosztottad velunk a pocaklakod fotojat es koszonom a linket is, azt hiszem meg is rendelem a zseleset meg ma:) Orulok, hogy minden rendben van nalatok, remelem nalunk is egeszseges babuci fejlodik.

Puffadas nalam meg nem jelentkezett szerencsere, csak a szagokra vagyok allergias, tegnap este pl, veletleul kinyitottam a hutot,elfelejtkeztem magamrol es megcsapott a kolbasz szag, aminek eredmenyekent viszontlattam a kb 2 perce megevett almamat :S nem baj, utana megettem egy masikat, mert amugy meg olyan jol esett. Szoval a huto meg tovabbra is "kozellenseg" :cry:

Itt tenyleg nem mondhatjak meg a gyermek nemet?? Legalabbis ezt vettem ki a szavaidbol. Ez milyen szokas itt errefele? :? Mi mar nagyon szeretnenk tudni ki fejlodik odabent! A multkor is vittem pendrivot, hogy megkaphatnam e a felvetelt, de csak egy foto adtak. Baratnomnek, igaz o Magyarorszagon szult, 1 oras UH anyaga van. Tiszta irigy vagyok :oops:
Mi csak novemberben megyunk haza akkorra itt mar minden lemegy, remelem otthon sikerul egy 4D s UHra beiratkozni, bar necces lesz, mert penteken fel12kor szallunk le a repulorol es mig onnan GYulara lekocsikazunk... Majd neten keresek valami Pesti orvost.


Mindenkinek szep hetet kivanok es jo babazast pocakon kivul es belul! :)
aylesburymariann
 
 


Mariann: szerintem kerdezz ra erre az idopont cserere. Ha az elso uh mar dating scannek szamitott es valoban modositottak a terhessegi korodat, akkor a kombitesztbol mar ki fogsz csuszni, annak a 13 hetes 6 napos korig meg kell lennie es egy napon kell legyen az uh es a vervetel. Bar az is lehet, hogy ott mas down vizsgalat lesz, mert tavaly nekem nem kombi teszt volt, hanem negyes teszt, amit a 2. trimeszterben csinalnak csak es csak egy vervetelbol all. Akkor tarkoredot nem is mertek.
A nemet itt nem mondjak meg, asszem, hogy ez nem csak itt van igy, hanem allami szabalyozas. Az ok egyszeru: itt a 24. hetig teljesen legalis az abortusz, es sokan elnek itt keletrol, most elsosorban az arabokra, azsiaiakra gondolok, akiknel meg mindig fontos, hogy inkabb sok fiu gyerek legyen, lany ne, mert a fiu penzt hoz, a lany meg penzt visz, meg egyebkent is valamiert nekik a fiu ertekesebb. Epp emiatt regebben gyakran elofordult, hogy ha megmondtak a baba nemet a 20. het elott, akkor meg bejelentkeztek abortuszra, mert nem voltak vele megelegedve. Nah, ez ugye erkolcsileg nem megengedheto, igy bevezettek, hogy az allami korhazban titkolozas van a 20 hetes scan-ig, azutan mar hiaba nem tetszik a baba neme nincs ido ab-ra, mert kert ab-nal hosszu a ceremonia ahhoz, hogy a 24. hetig megcsinaljak. En ezt tudom, a midwife is ezt mondta, illetve mi a verzes miatt ketszer is voltunk pluszban uh-n, ott is ezt mondta mindket doki, en elhittem.
Persze azt nem tudom, hogy ha magan uh-ra elmesz, vagy 4d-sre, akkor ott is titkoloznak-e. :?:
Ha Pesten szeretnel 4D-s uh-ra menni, akkor ajanlani tudom a www.4Dgenesis.hu oldalt, nagyon profik, aranyosak, alaposak es nem dragabb, mint a tobbi. Nagyon jol lehet veluk alkudozni idopontokat illetoen is. En tavaly is itt voltam, iden is ide megyek. Igaz, hogy nem eppen Ferihegy szomszedsagaban van, boven lehet kozelebbrol is 4d-s rendelo.
Vendég
 


Sziasztok.

Zitanak hivank, 4 eve elek angliaba es van egy 4 honapos kisfiam. Most keszulunk eloszor hazamenni. A kicsi, Tamaska Cow and Gate tapszeren van. Tudjatok, hogy van e valami hasonlo otthon, vagy vigyek annyit, hogy eleg legyen egy honapig?
Mariann, nekem a 21 hetes UH-on megmondtak a kicsi nemet, pedig en kelet Londonba lakom, ahol 10-bol 8 ember bangladesi. Csak elore szolni kell, hogy szeretned megtudni.

Szep napot.
zitareni
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: