Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!
Már régen voltam itt, nagyon lekött a két kislány. Gabcsika judora jár, és már elkezdte váltani a fogait is. Boglárka most éppen kivételesen alszik. Az éjszaka nagy részét átalussza, de nappal sokat van fennt. Még mindig szopik, bár este már kap egy kis kecskeméti babakaját. Nem nagyon hizzik inkább csak nyullik :)
7300g és 70cm kb. A nővére kicsit rövídebb volt, de több mint egy kiloval több volt a sullya ennyi idősen. Remélem mindenki jol van. :lol:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Bogi már négykézlábra kinyomja magát, de egy-két mozdulat után ujra csak kuszásba megy át, most kezd ülni, sokat mosolyog és navet. És most megint bekakilt, bocsi. :oops:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Zslebi, tényleg jó régen voltál! Bogi szépen hizik, nemsoká beéri a "nagyokat" :lol: Szerintem egyáltalán nem kevés. És már kúszik, hát nagyon ügyes.
Judit, hátha addig elmúlik a pirosság, esetleg pár hetet tolod a sebészetet :wink:
Képzeljétek, du nagy ijedtség volt, Barnabás hányt. 3kor felébredt, 2 órát aludt, akarom megszoptatni, nem akar (ilyen még sose volt!!!), pár mp-en belül sugárban jött belőle az ebéd. Csomó. Nem részletezem... Tiszta fehér volt, a szája is, levittem, letettem a kanapéra, meg se mozdult, láza nincs, majd elaludt ahogy simogattam. Aztán kb negyed óra múlva megint hányt(a fehér ülőg-ra, na de nem ez a lényeg) 4 körül már meg megszólalt, kezdett visszatérni az életkedve, de enni még mindig nem akart. ELvittük az ügyeletre, hogy legalább irjanak fel kúpot, nem tudtam éjszaka mi lesz, jobb ha van itthon alapon. A védőnő szerint most van ilyen hányós-hasmenős-lázas járvány. Lekopogom, hogy nekünk csak az első tünetünk volt, lehet ez ettől teljesen más is, remélem nem lesz belőle semmi, 6kor már szopizott is (dél óta először!) Ma enni nem szabad neki adni, csak inni, szopizni, életében először teát is ivott :D
Na, azért voltam csak ilyen hosszú, ha esetleg más is beleesik, hátha segit

Kép
bernini
 
 

 
 

Judit, szerintem is várj még a sebészettel!
Zslebi, nagyon ügyes Bogika, hajrá, hajrá!
Berni, ez nem semmi...Szegény Barnabás.Reméljük nem lesz komolyabb a dolog.
Dorka ma extra nyűgös volt, meg is lett az eredménye, kibújt a felső bal oldali foga :D Ja, és ő sem hízott semmit. Bár nem is tudta megmérni a doktorbácsi, mert ahogy meglátta Dorka, torka szakadtából elkezdett üvölteni, a mérleg meg össze-vissza mutatott mindent. Úgyhogy azt írta be,hogy nem hízott. Bár olyan sokat biztos nem is hízott...

Kép
roberta80
 
 


Éjjel semmi bajunk nem volt, jól aludt, jókedvű ma is, bár du volt egy hasmenéses pelusunk. Ma még diétán volt, alma, répa, krumpli, mint a picik :lol:

Kép
bernini
 
 


5 Ft-ért vettem ma cipőt :D A plazaban van akció a sportboltban, hogy kettő teljes árú termék vásárlásakor a harmadikat (a legolcsóbbat) adják kvázi ingyen. Melegitőt mindenképpen akartam venni, és akkor már gondoltam keresek valami mást hogy benne legyek az akcióba, de mire a harmadik dolgot megtaláltam, azt hittem beleőszülök, semmi sem volt jó se rám, Barnabásra minden nagy, keresztlányom méretében sem volt semmi--- De csak sikerült.
Barnabás úgy néz ki túlvan a nyavaján, ma még kakija sem volt. Itatok vele normaflore-t , a doki mondta, és maradt még ma is a krumpli-répa.

Kép
bernini
 
 


Csajok, boldog hófordulót, igy utólag is!
Móni, Gabi, Tercsi, hová tüntetek?
Körkérdés: megy valaki valahová szilveszterkor? Tavaly tesómék voltak nálunk "házibulin", most nem jönnek, mert sógornőm épp abban a cipőben jár, mint én tavaly, feb. elején jön a 2. lurkó.

Kép
bernini
 
 


köszönjük Dorka nevében is :D Mi nem hiszem, hogy megyünk valahova. Majd nézzük a jó műsorokat a tv-ben, vagy jól bealszunk...legalábbis eddig így van. Tavaly Tomiéknál voltunk, jót mulatoztunk, de idén nem hiszem, hogy tudunk menni. MAjd az időtől függ. NAgy hóban nem merek Dorcsival elindulni kocsival.
Ja, a szaros vasutassztrájk miatt 3 vizsgámat kell tolnom, úgyhogy kivagyok, 7 vizsgám lesz januárban, meg fogok bolondulni :cry:

Kép
roberta80
 
 


Köszi az érdeklődést, én megvagyok, csak írni nem volt időm. Az utolsó hét a suliban eléggé mozgalmasra sikeredett, még tegnap is voltunk, aztán egy kis ünnepi köszöntő után kitört a téli szünet. már alig vártam! 4-ig szoktam dolgozni, de 3 körül már 2 hete éreztem, hogy jó lenne pihenni. januárban már csak 2 hetet megyek dolgozni. Hurrá!
Csütörtökön voltam a védőnőnél. A sok evésnek látható eredménye is lett: 2 kilót már sikerült hízni. szívhangot is hallgattunk, ami megnyugtatott egy kicsit, mert kezdtem aggódni, hogy még mindig nem érzem, hogy mozog. Máténál ilyenkor már éreztem.- igaz, akkor már egy hónapja nem dolgoztam, többet is pihentem, most meg nagyon időm sincs, hogy lefeküdjek egy kicsit koncentrálni, este meg olyan hullafáradt vagyok, hogy erőm nincs hozzá. De ami késik, nem múlik!!
Holnap megyünk uh-ra, aztán du dokihoz, és egy plusz vérvétel is kell, mert a múlt héten vaalami elmaradt. Repesek a boldogságtól!

Roberta!
Nem irigyellek egy ekkora kiscsaj mellett ennyit tanulni meg utazni. Azt hiszem, az én múltkori tanulási vágyamat már elfújta a szél ...

Berni!
Őszintén sajnálom Barnabást, nem lehetett valami kellemes neki, nem neked sem! Szerencsére nekem ilyen durva hányáshoz még nem volt szerencsém (Mátéval), de egy enyhébben már átesett, és az sem volt jó élmény. Sajnáltam suzegényt, de igazából az ölelgetésen, dajkáláson kívül nem tudtam tenni semmit. Jó, hogy már elmúlt, ne látogasson meg titeket újból!

Szilveszter: mi még tavaly sem voltunk sehol bulizni, de jó is volt, az éjféli durrogtatásra egy kiscit felébredt Máté, de egy összebújás gyorsan elaltatta. Az idén szeretnénk elmenni barátokkal szórakozni (Máté marad a mamával)- de ez még csak terv. Jövőre úgyis megint maradunk. Falun belül lesz a buli, úgyhogy ha kellünk, tudunk menni.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Moncsi, biztos azért nem érzed még a mozgást, mert nem tudsz eleget a babára figyelni a munka miatt, én is későn vettem észre :) Ne aggódj!!!

Ma egész nap mézeskalácsot sütöttem, meg csináltam hézikót is, holnap lefényképezem és megmutatom :)
Dorkának kibújt a másik foga is felül, hip-hip hurráááá, talán alszunk...Bár most meg, mintha köhögne, meg folyik az orra...mindig van valami...

Kép
roberta80
 
 


hézikó= házikó :oops:

Kép
roberta80
 
 


Hát, Roberta, ez a suli jól próbára tesz, na meg a vasutasok, minden évben... :x
Én is mézeskalácsot fabrikáltam épp az előbb, begyúrtam, reggel meg kiszaggatom, sütöm. Én csak a fára sütök, kis adagot, enni már korábban anyukámmal csináltunk puszedlit. Idén nem lesz gömb a fánkon, Zalakaroson szerettem bele egy kompozicióba, arany masnik, fehér habkarika, natur mézeskalács figurák és narancskarikák vannak rajta, csodaszép.
Házikót én majd csak jövőre sütök, amikor már Barnabás is tud segitkezni benne :lol:
Dorka 4 fogú lett? :D Barnabás még mindig 1nél tart.
Móni, olyan hamar letelt már a terhességed majdnem fele!! Tökjó, hogy már alig kell dolgoznod.
Minden gyerkőc és anyukája vigyázzon magára, szép ünnepünk legyen, betegség nélkül :wink:

Kép
bernini
 
 


na, Dorkának hörghurutja van. Kétféle gyógyszert is kaptunk, majd jövő kedden kell visszamenni, azt mondta a doki bácsi, hogy valami vírus okozza és közösségben szedhető össze a legjobban. Nekem nagyon sokszor volt kiskoromban, úgyhogy lehet, hogy DOrka is hajlamosabb lesz rá, mint az átlag...Törzsvendégek leszünk a dokinál,örülök.
Berni, majd a puszedli receptjét, ha lesz egy kis időd, leírod?könnyű megcsinálni?
A házikót még nem fényképeztem le, de igyekszem :) Én is elképzeltem már, hogy jövőre már Dorcsi milyen nagy lesz, és milyen jó lesz együtt sütni...Még megvan az én régi picike gyúródeszkám, meg sodrófám, majd azon fogja csinálni...HAJJJJ :D

Kép
roberta80
 
 


Jobbulást Dorkának!
Mézes puszedli, pofonegyszerű:
65 dkg liszt, 30 dkg méz, 5 tojás,1 ek.szódabikarbóna,25 dkg cukor
A lisztet 2 egész tojással, 3 sárgájával, cukorral, szódab-val elkeverjük, az olvasztott mézet is belegyúrjuk. Kis golyókat formálunk (mert eléggé megnőnek) és kikent tepsibe tesszük sorban. Kb 160 fokon sütjük amig szép szine nem lesz. (10-12 perc)
A maradék fehérjéből és 25 dkg porcukorból kemény habot verünk ás még melegen beleforgatjuk a puszedlik tetejét, hogy megkeményedjen a hab.
Én volt hogy diót nyomtam a tetejébe, úgy is nagyon finom, sokáig eláll üvegedényben vagy dobozban és puha marad.

Kép
bernini
 
 


Kép
Mindenkinek nagyon kellemes karácsonyt kivánunk!
Az első babás karácsonyozóknak külön élmény lesz biztos, mi is már úgy készülünk, alvás alatt feldiszitjük a fát, az ajándékok becsomagolva, nagyon izgi ...
Ahol meg nagyobb a gyerkőc, még nagyobb részét képes élvezni, kulinárisan is, ami nem utolsó szempont :lol:
Kép

Kép
bernini
 
 


Mi is kellemes karácsonyt kívánunk, nálunk nagy volt az öröm. Olyan jó volt látni, ahogy Dorka csodálkozik :)
Remélem, mindenkinél hasonló volt a helyzet...

Kép
roberta80
 
 


Nálunk is nagy volt az öröm karácsonykor, Máté azóta is emlegeti, hogy jó, hogy hozta a Jézuska a karácsonyfát.
Az ajándékok is nagy örömt okoztak. kaptt gyurmakészletet, szerelőasztalt szerszámokkal, elektromos darut (persze mindegyiket mástól), és egy pár trakit. Mindegyiket értékelte. A csillagszóró az idén is nagy siker volt.
Elvittem a templomi ünnepélyre is, de végig csak mondogatta: menjünk haza, vagy: túl az Óperencián. Egyszer a nagy csöndben megszólalt: én büdös tojás vagyok :oops: . Majd lesült a képemről a bőr. -persze mellette megértem visszatartani a nevetést. - a mamánál hallotta egyszer ezt a szókapcsolatot, és nagyon megtetszett neki.

tesó. Uh-on mindent rendben találtak, minden mérete átlegos a kistesónak - tartok tőle, nem lesz kisebb, mint a Máté-és akkor újra császár lesz. De még reménykedem.
A doki is mindent rendben talált, majd jan. közepén megyek hozzá újra, akkor már a táppénzt is rendezzük.

A karácsonyi köszöntésről lemaradtam, de mindenkinek nagyon boldog, sikeres és örömteli új esztendőt kívánunk!
Aztán a szilveszteri buliról majd beszámolok!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Nagy a csend igy az ünnepek alatt :)
Roberta, sikerült ülést venni?
Holnap vége az évnek, hihetetlen! Férjem már bekavarta a sangriát, én meg csak nézhetem :oops: Na egy pohárral lehet legurítok :P

Kép
bernini
 
 


Először is, Boldog új évet mindenkinek...Legalább olyan jó legyen, mint 2008. Legalábbis nekem jó év volt...Az biztos, hogy nem felejtem el soha :)
Vettünk ülést, de végülis itthon az Indrában, Dombóváron nem nagyon volt már ülés...csak a 70-80 ezres kategória, az meg egy kicsit sok.

Kép
roberta80
 
 


Boldog Új Évet mindenkinek!

Jól eltűntem, de élünk még! :D :D :D

Berni nem lehetett semmi ez a hányós nyavalya! Gondolom, hogy mennyire megijedtetek... Aznap pont Noémi is bukott kétszer egy jókora adagot, pedig nem szokott, és eszembe jutott mi van, ha valamit összeszedett, de aztán nem lett belőle hányás sem és semmi más sem.

Moncsi az a két kiló az nem sok. És tényleg nagyon hamar elmúlt a terhességed fele... meg minden más is. Sajnos olyan gyorsan múlik az idő :cry: :cry: Aranyos lehetett Máté a templomban :oops: :oops: Mi is KArácsonykor beszéllgettünk a nagymamámmal, hogy mikor vitt minket először templomban. 3éves korunkban. Noémit is szeretném majd vinni. Lehet én vagyok figyelmetlen, de tudjátok, a nemét a picúrnak? Máté az utolsó pillanatban lett császár? vagy már ez UH-n kiderült, hogy nem fér ki? Azt mondják a második baba általában nagyobb az elsőnél. Máté hány hétre született?

Roberta! Rátok jár ám a rúd rendesen! betegségek, sztrájk minden. Szegények!Dorka már jobban van??

NA rólunk pár szót: 26-án kibújt a bal, majd 28-án a jobb felső fogunk. VÉGRE!!!! Már én is kezdtem mondogatni, amit Roberta, hogy felmondom a szolgálatot, mert szörnyű heteink voltak. kb 6-7 hét szenvedés és nyűgösség. Azóta jobb, bár éjszaka továbbra is kel... Berni Roberta, Ti hányszor szoptattok még?
Noémi mostanában mindenhol fel akar állni. A karácsony nekünk is tetszett, a legjobb ajándéka duplo lego ami meglepően leköti és sokat játszik vele egyedül is.
Ja! és beiratkoztunk úszni is, jövő szombaton kezdődik.

Kép
Kép
l.judy
 
 


[img][img][img]Sziasztok! :lol:
Uj vagyok koztetek es Kaposvaron szulom majd a kisbabamat. 16. hetben vagyunk. Biztos hogy csaszarozni fognak, mivel 2 ev sem fog eltelni az elso gyermekem szuletes ota, csaszar volt es 5100gramm sullyal es 62 cm-rel. :shock:

Mi a velemenyetek a kaposvari korhazrol es ki a legjobb doki ott?

Elore is koszonom. Most telepultunk vissza Magyarorszagra 10 ev utan es egy kicsit uj vagyok a magyar egeszsegugyben. :)
[/img][/img][/img]
julcsibaba
 
 


Szia!

Olvass vissza, sokszor leírtuk már a véleményünket a kórházról, utoljára nem is olyan rég. Amúgy a császár teljesen orvosfüggő, az én barátnőm most fog szülni, 17 hónapos a picije és hüvelyi szüléssel indulnak. (Bár nála az első farfekvés miatt volt császár) De azért az az 5100 g nem semmi!!! Szép nagy baba. Fiú?

Honnan jöttetek vissza?? Kint is szültél?

Én Szemerei Imrénél szültem, ő pl. nem annyira császár-párti, Nekem nagyon bejött. Amúgy itt mindenki dicséri a saját orvosát és szülésznőjét!

Noémi ma 7kor kelt! Jájj!!! Remélem nem lesz rendszeres!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Jó, hogy jelentkeztél Judit :)
Dorka fél 8-kor kelt,de úgy, hogy 2-4-ig visított egyfolytában. Nem tudtuk, hogy mi lehet a baj. Valószínű jön a foga megint, felül a bal oldali mellett megint meg van duzzadva nagyon...
Nem semmi az 5100 g. Dorka elbújhat a babád mellett julcsibaba, pedig ő sem volt kicsi :oops:
Még 3-4-szer szoptatok, attól függ, hogy mikor kel Dorcsi reggel. Most januártól megpróbálom, hogy már a tízórai és uzsonna mellett ebédre is rendes kaját adok neki. Aztán meglátjuk. Olyan hamar eltet ez az év...mindjárt itt van a babók szülinapja...
Én Bárdos Lászlónál szültem, én is meg voltam vele elégedve, ő is mondta, hogy a második majd nagyobb lesz, mint az első...én nem akarooom :)
Unokatesóméknak 26-án született meg a babájuk, még 2 hét lett volna vissza. A kisfiú 2750g és 47 cm. Annyira pici...Olyan furcsa volt...nekem Dorka is nagyon picinek tűnt, hát akkor ő :)

Kép
roberta80
 
 


Búék mindenkinek, pár napig nem volt netünk, modemhiba...
Julcsi, szerintem egyikünk sem tudja, ki a legjobb doki, hisz 1-2-t "próbáltunk" max. A választottjára senkinek nem volt panasza, nekem Gyócsi András volt, végül Bárdos dr. lett belőle, előtte Németh Lajoshoz jártam, ő is nagyon rendes, csak nem felkérhető munkaidőn kívül.
Panaszkodtok a 7-fél8-as kelésre? Akkor szerencsések vagytok, nálunk ez a standard :? Egy időben átállt 8hoz közelebbre, de mostanában a 720-730 is örvendetes, lévén hogy az ünnepi utazásaink alatt meg itthon is volt pár 6,20-as is, legutóbb pont 1-jén, még jó hogy nem duhajkodtam szilveszterkor!
Leirom a mi napirendünket: Barnabás 5ször szopizik, hajnali 4 körül, fél8-8 kor, du3kor, 6kor és fél 9kor fürdés után. Tizórai és ebéd totál kaja, uzsonnára meg vacsorára szopizás után kap ezt-azt, ha kér. Ez még elég soknak tűnhet, igazából azért nem csökkentem, hogy meglegyen neki a napi 5-8 dl, amit olvastam hogy 1 éves koráig szükséges.
Még mindig 1 fog a mérlegünk, volt nekünk is 1 éjjel hogy 1 órát üvöltött keservesen ,aztán megszoptattam és elaludt.
Ő már bárhol feláll ügyesen és az ébrenléte 90%-át állva is tölti, elmászkál kapaszkodva az ágynál, járókában (ami a nappalinkban lett lekerítve a két kanapé által bezárt téglalap,ha emlékeztek) és vezetteti magát mindenhová. És olyan halandzsákat levág, jókat lehet rajta nevetni.
Kedden megyünk méretkezni, 11 hónapos lesz csütörtökön, jó ég!!!

Kép
bernini
 
 


Judit!
Máténál sem kérdeztük meg, hogy mi is lesz, és most sem akarjuk, de az uh-on a doki azt mondta, hogy akkor sem tudná megmondani, ha szeretnénk tudni. A rossz egyedül az volt (nekem), hogy a császár alatt altattak, így csak később tudtam meg, hogy mi is lett. Emlékeztem, hogy az első ébresztgetésnél mutatott a Zsolti képeket, de nem tudtam, hogy mi lett.
Mátét 4 nappal hordtam túl, de úgy indították meg a szülést, és csak a tolófájásoknál derült ki, hogy nem fér ki. Éppenhogy. Vákummal kijött volna, de a doki inkábba császárt választotta. Akkor nem bántam, de most szeretném kipróbálni simán is. Engem nem rémiszgetett a doki, hogy a második nagyobb szokott lenni, de nekem az is elég, hogy nem tuti császárnak indulunk neki. A remény még megvan ...

A bújós fogas-oknak kívánjuk, hogy a többi fogacska simán kibújjon és ne ennyi szenvedés mellett!

Julcsibaba!
Én úgy tudom, hogy Kaposváron a gyakorlat az, hogy 3 évnek kell lenni a 2 szülés között, hogy neki lehessen indulni simán (szülésznő-brátnőm mondta). de próbálkozni lehet ha orvosa válogatja. Én Gyócsi Andráshoz jártam a Mátéval és most is, és én is teljese elégedett voltam vele.
Gratula a szép nagy babádhoz, nem csodálom, hogy nem simán szülted.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Julcsi, tényleg jó nagy volt a babád, Barnabás 2 kilóval kisebbnek született, és 12 cm-vel.
Judit, Roberta, jövő héten benne vagytok egy játszódélutánban? Vagy délelőttben. Nem tudom nektek hogy alakul a napotok, nálunk már 80%ban 1 alvás van, 1kor szoktam letenni, ha szerencsém van alszik kb 2 órát, ha nem mint ma csak 1ó10-et, hiába 6kor nem akart aludni még 1et, a fürdés-öltözést meg alig birta már szegény, annyira kivolt.

Kép
bernini
 
 


hát biza pikk-pukk rohan az idő.

Moncsi én sem akartam tudni, de végülis a 30 hetesen megkérdeztük... Szerintem az nagyon jó, ha meglepi-baba.

Mi napirendünk:
szopi:3-4 felé
esetenként 6 körül
8-9 reggeli 1 joghurt
néha 10-11 körül szopi
13 körül ebéd: főzelék husival
14-15 körül szopi
17: uzsonna: gyümölcs
19 vacsi: 2 hete tejpépet, vagy tejbedarapépet kap. (Van egy kedvence, amit imád)
20 szopika
24 szopika
Szilárd ételt mindig 4 szer kap, a szopi az változik, ahogy ő akarja

Benne vagyunk a babarandiba!

Tornázni jöttök?

Csajok! Amióta 4 fogunk van érzem ám a cicimen, nem harap, de azért így is éles a foga. Moncsi Neked hasonló gondod nem volt? És később, amikor már sok foga volt?

Kép
Kép
l.judy
 
 


Mi Noémi kedvenc tejpépe? Barnabás megeszi eddig mindet amit adtam neki, különösebben egyiket sem habzsolja, eddig fél adagokat csináltam csak neki. Nekem a Milupa bourbon vaniliás a legjobb, amit ettem :D Volt hogy megszórtam kakaóporral és én ettem meg amit meghagyott.
Kedden mi jövünk. Melyik nap lenne jó nektek? Nekünk péntek kivételével ok.

Kép
bernini
 
 


Mi nem megyünk tornára, vizsgázom kedden háromból, szupi lesz. Tiszta ideg vagyok, aludni sem sokat alszunk, bár a tegnap éjjel nem volt olyan vészes,fél egytől negyed kettőig sírt "csak", adtam Dorcsinak Nurofent, az segített.

A randira nekünk a szerda lenne a legjobb, ha hazaérek időben...

Judit, ahogy nő Dorka foga fenn én is egyre jobban érzem, ahogy szorít...AUUUU

Mi a 27. héten tudtuk meg, hogy lány lesz, addig nem mutatta meg magát.

A mi napirendünk, ha minden ok. kb. így néz ki:

5 körül kel, akkor szopi
8-9 között a következő kelés, ha közelebb van a 8-hoz akkor szopi, ha a 9-hez, akkor nem
Kb. háromnegyed 10 körül tízórai-gyümölcs, vagy pép. Én Natúr rizspépet vettem a Nestléset, nem adok olyan sokszor neki, 1-2-szer hetente, de anyu vett gyümölcsöset, azt is megeszi. Végülis a répán kívül mindent megeszik...mindegy mit adok neki :D
utána alszik másfél két órát, attól függ, milyen volt az éjszaka :)
1-fél kettő körül ebéd-eddig csak szopi volt, most már főzelék+szopi
fél3 -3 körül megint alszik 1-másfél órát.
4-negyed 5 körül uzsonna, vagy főzelék, vagy gyümölcs
fél 8-kor fürdünk, utána szopi, negyed 9-től alvás reggelig, ha minden ok :D

kedden elvileg oltást is kapunk, Tomi viszi a dokihoz, ha lesz oltóanyag, kíváncsi vagyok, mekkora sírás lesz... :) :(

Kép
roberta80
 
 


egyszerre írtunk :D Én is kevesebbet szoktam a pépből csinálni,mint amennyi a dobozon van, de megeszi mindet. Elég is neki szerintem, ha nem lenne elég, még kérne... A szilvával vagok úgy, hogy azt minden mennyiségben megenné, csak már kevés van a hűtőben...

Kép
roberta80
 
 


Dorka sokat alszik ám, kis mormota :lol:
A szilva elég könnyen beszerezhető, úgyhogy nem marad a kedvence nélkül, a piacon szokott lenni olasz, bár az most nem olyan mint szezonban, de fagyasztottat is lehet jót kapni.

Kép
bernini
 
 


Ja, a sok vizsgádhoz meg egy kalappal ám Roberta!!!

Kép
bernini
 
 


Eddig 2félét kapott: először Milupa jó éjszakát almásat, ebből fél adagokat evett. Viszont utána vettem vaniliás milupa tejbeDARApépet. Ezt imádja. Ebből megeszik kb. 45g-ot. (Az majdnem egy adag.) Nekem még van a mélyhűtőben cseresznye, meggy, barack, kaptunk szintén saját bio szőlőt is (héj és mag nélkül turmixolva fagyasztva)a nyárikonyhában van rengeteg alma. Szerencsére gyümölcsöt így nem kell vennünk ez kitart addig amíg újra teremnek a fáink. Csak banánt veszek folyamatosan. (Ja és szokott kapni mandarint is.(Ha mi eszünk) Na azt imádja!) Amúgy van még málnám, eprem, ribizlim és áfonyám is fagyaztva. Ezekből eddig nem kapott, de lassan lehet megpróbálom. Ja! Rakok fel képet!! Kép barisimi Kép citromevés a maminál Kép ÁLLOK

Kép
Kép
l.judy
 
 


ROBERTA EGY KALAPPAL!!!

Berni Nekünk jobb lenne a jövő hét után. Csütörtökön elutazunk. Meghívtak minket péntekre céges buliba, ami Taksonyban lesz. Így megyünk korábban. Szerdán fodrász.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Roberta mi is szorítunk! Nem lehet könnyű, de nyugi!

Judit!
Látom, Noéminek nem nagyon ízlett a citrom. Amikor Máté még kisebb volt, adtunk neki mi is, mert nagyon csuklott, de semmi reakciója nem volt rá. se egy fintor, se egy fúj, de persze a csuklás sem maradt abban. Akkor még cuccogta.
Nálunk is vannaka szomszádban barik, Máté is nagyon szereti őket, mindig viszi nekik a kenyeret.
Szopi: talán a legelején, amikor kibújtak a fogacskái harapott meg 1-2-szer, aztán többet nem. persze más volt úgy szoptatni, de nem fájt. Az egyik rokon kislánya viszont direkt élvezte, hogy harapja az anyut (amit persze anyuka annyira nem díjazott), úgyhogy náluk cicimegvonás, aztán szopielhagyás lett a vége. De ott tényleg direktbe ment. És persze nem 10-11 hónaposan.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Elfelejtettem írni, hogy pár napja végre érzem, hogy mozog a tesó! Már alig vártam! :lol:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Nagyon aranyos Noémi! Jól bespájzoltál ám gyümölcsből, Judit, jól tetted. Nekünk csak sárgabarack és meggy van, őszit veszek fagyasztva. Körtét almát a piacon. Kinek volt türelme a szőlőt kimagozni és megpucolni? :D
Hol van Taksony? Jó szórakozást a bulihoz! Noémit hogy oldjátok meg?
Jövő hét után is lehet "babaklub", de attól függetlenül Roberta eljöhettek most szerdán is, holnap megkérdezem az Andit is, nekik jó*e esetleg.
Móni, tök jó, hogy érzed a mozgást, nekem az elején annyira furcsa volt, de te már tapasztalt anyukaként tudtad mit kell hogy figyelj :P A meglepetésbabát is biztos jó kivárni, de én úgy vagyok vele, hogy amikor megtudtam az uh-on, akkor is meglepetés volt (mi tudni akartuk egyébként), csak igy legalább fel tudtam rá készülni lelkileg jobban, na meg ruhákkal :P

Kép
bernini
 
 


Berni a szőlőt nem én készítettem, hanem a drága Keresztanyukám! :lol: Holnap beszélünk tornán! Taksony Budapest alatt van a Duna túl oldalán! Noémi jön velünk, Fehérváron alszunk. Mi csak a vacsorán leszünk ott, aztán lépünk!

Kép
Kép
l.judy
 
 


sziasztok!
Nem semmi volt a tegnapi nap, de remélem megúszom egyes nélkül. Írásban voltak, várni kell az eredményre.
Berni, mégsem jó ma délután, mert a tegnapi elmaradt tanítványom ma jön, így nem tudunk menni. A jövő hét nekem nagyon zűrös lesz, kedden is, pénteken és szombaton is vizsgázom, úgyhogy mi nem tudunk menni jövő héten sem, mert próbálok minden időt tanulással tölteni. Vége lehetne ennek a januárnak igazán, már nagyon fáradt vagyok. Igazából este tudok többet tanulni, 1 körül fekszem le minden nap, a foga miatt van, hogy fél2-kor már kel Dorcsi, és változó, hogy mikor sikeről visszaaludnia, kivagyok teljesen. De majd elmúlik ez is :)

Kép
roberta80
 
 


jaj, majdnem elfelejtettem, Barnabásnak boldog 11. hónapot. Már csak 1 hónap a szülinapig, de izgi :D

Kép
roberta80
 
 


Köszi. Drukkolunk, hogy mind sikerüljön és egy félévre megint fellélegezhess Roberta! Mennyi van még vissza a suliból? Azért pénteken jöttök könyvtárba?
Ma nekünk is rossz éjszakánk volt. 3kor felkelt, enni nem adtam még neki, orditott, cumi nem kellett. Kivettem az ágyba mellém hátha úgy visszaalszik. De nem, jól elvolt a sötétben, markolászta az orrom, csendben. Én meg olyan álmos voltam... aztán 3,50kor beadtam a derekam 4kor visszatettem, de nem tudtam aludni, fájt a fejem, a gyomrom is vacak, hát ki kellett menjek hányni, akkor megkönnyebültem, nem tudom mikor sikerült visszaaludnom, reggel tiszta kómán ébredtem.

Kép
bernini
 
 


nem megyünk a könyvtárba sem, mert szombat reggel vizsgázom és már pénteken el kell mennem. A baj csak az, hogy nem lesz elég a tej a fagyasztóban, kénytelen lesz Tomi tápszert adni Dorkának, bár fejek rendületlenül, de már sokkal kevesebb van, mint régebben.
Azért kellett hánynod, mert fájt a fejed?Tomi hány, mikor annyira fáj a feje. Nem lehet kellemes...már jobban vagy?

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem megint!
Karácsony elött anyóséknál voltunk, nem értem rá jönni.
Elötte még Ádinak torok gyulladása volt, karácsony után betaknyosodott, aztán a szolveszter éjszakát végig hányta, a másnapot végig fosta (bocsi). Szal nagyon kijutott neki.
2 napja lábalt ki ebből a fosós hányós vírusból,most meg fogzik keményen. Szegény, nagyon nyűgös, alig eszik, az alvás is necces.
Fogyott is csöpp csibész. Olyan kis vékonyka combjai vannak.
A kedve viszont jó, csak iszonyú hisztijei vannak. Mindig vmi rosszaságon töri a fejét. Kicsit kimerítő egész nap fegyelmezni...
Gratulálok az újabb fogakhoz és az álláshoz, mászáshoz!
Innentől kezdve nincs akadály számukra. :lol:
Moncsi: jó lesz végre kicsit pihenni. Nyugodj meg, tesóval rendben lesz minden. Jujj, már 20 hetes vagy? Hogy repül az idő!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Gabi, tényleg jól eltűntetek! Ádika igazi kis energiabomba lehet :lol: Hány foga van már? Van pár ismerősöm akinek az 1 év pár hós babájának már megvan a 16 foga :? Jártok valahová, zenebölcsi, torna, ilyesmi?
Roberta, tényleg, Dorka hogy viselte a szurit kedden, s hány kiló? Jövő héten végzel már a vizsgákkal?
Judit, mi volt a bulin, majd mesélj!
Barnabás ma szuperül aludt, 5kor ébred fel enni, aztán 8 után kelt.
Megfigyeltem, ha jóéjt pépet kap, sokkal szarabbul alszik, nem is adok egy darabig!!!

Kép
bernini
 
 


sziasztok!
Jól viselte Dorka a szurit, meg Tomi is :D Azt mondta, hogy viszonylag könnyen megnyugodott, kereken 12 kg. Még nem végzem a vizsgákkal, 29-én lesz az utolsó.MÁR NEM BÍÍÍÍRRROOOOM!!!!!!El vagyok fáradva...na, jó, nem nyavajgok, inkább megyek tanulni :) még Dorkának sem jött ki a foga, nem tudom, hogy meddig fogunk vele szenvedni...

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Roberta: kitartást! Már legalább látod a végét!
Hány foga van Dorkának most?
Ádi nincs 12 kiló! :lol: 11,5 lehetkb. Mindehez 85cm állva.
Dorka milyen hosszú?
Berni: így van, Ádika energiabomba. Nagyon nagy a mozgásigénye.
Eléggé szenved tőle, hogy keveset tudunk csak a levegőn rohangálni.
10 foga van, most legalább 2 bújik. de ugye 8 hósan kezdtek jönni a fogai, így most folyamatosan szenved velük.
Játszóházba szoktunk járni. Zenebölcsibe is szeretném vinni már. Elmaradt a betegségek és az Anyóstúra miatt eddig. De mivel túl sok szabadtéri programot most nem tudok csinálni neki, kell vmivel helyettesítenem.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Dorka 82 cm hosszú, még csak 4 foga van, most jön az 5. de nagyon szenvedünk vele...

Kép
roberta80
 
 


Tegnap korizni voltunk a Desedán, tök jó volt. Mármint cipőben voltunk, meg babakocsival... :lol: A szánkót is vittük, de 2pontos öv van benne és féltem hogy kicsúszik Barnabás. Egy idősebb nőci (kb 3 éves :lol: ) lesmárolta a kis dzsigolómat.

Kép
bernini
 
 


Na, újra itthon. Hétfőn éjszaka 40 percet aludtam,írtam a puskákat, persze nem tudtam használni, mert a tanár szájában ültem, de 3-ast kaptam :D Már csak 4 van hátra és vége...már nagyon várom.
Jövő héten mi is megyünk már tornázni, meg a könyvtárba is, na, persze csak akkor, ha nem olyan idő lesz, mint most. Kegyetlen. Öcsém nem tudott elmenni Pécsre vizsgázni, mert nem járnak még a buszok sem.
Dorkával anyu volt itthon tegnap, és nagyon jó kislány volt. Délután egyedül (!) elaludt a kiságyban, másfél órát aludt. Tök jó, talán haladunk :)

Kép
roberta80
 
 


Hát csajok, nagyon irigyellek titeket!
Már tegnap este jól beijedtem, hogy mi lesz ma, hogy jövök dolgozni, alig tudtam elaludni az idegeskedéstől. Nagyon utálom az ónos esőt.
Aztán mielőtt elindultam volna, a férjem rámtelefonált, hogy nagyon óvatosan közlekedjek, járdára véletlenül se merészkedjek, mert ő is hasalt egyet reggel. Az ugye nekem nem nagyon hiányozna.
Aztán elindultam: csizmára zokni, fűben, vagy az út közepén, ahol az autók feláztatták és a sózás is valamennyire eredményes volt. Ideértem, most meg indulok haza, remélem, épségben odaérek.
Félek, hogy holnap is ilyen vacak idő lesz, jobb lenne egy kis hó (ha már valami esni akar).
Hétvégén majd jövök. Aki teheti, maradjon otthon!!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: