Új privát üzeneted érkezett!

csajok, ezt láttátok már?

http://193.138.127.88/tb112409.html

A győri úti pláza, de én nagyon nem értem a képekről, hogy mi hol lesz, nem igazán tudom elképzelni így még!

lola77
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a jókívánságokat!

Lrita!
Ha megtalálod és el tudnád küldeni,azt nagyon megköszönném!Cím: 2890 Tata,Mocsai u. 7.

Remka!
Bármennyinek örülnénk!Ne tarts telhetetlennek,csak ha van felesleges,akkor kérném!(cím feljebb)

Lolla!
Te dodzsemezel a Somával?

Képzeljétek már nagyon ügyesen esznek a fiúk kanállal!A múltkor elmeséltem valakinek,hogy zajlik egy délutánunk,hát magam is meglepődtem.
Fél egykor esznek tápit cumisüvegből.Ez legjobb esetben (ha van segítségem) fél óra.Utána játszok velük kb. 1órát.Aztán alvás az ágyukban, 1/2- 1 óra.Ezalatt én megpróbálok valamiféle rendet csinálni magunk után és megcsinálom a következő kajájukat.Ez legalább 2féle.Marci meg a Beni gyümit eszik,az Oli vagy zöldséget vagy tejpépet.Az utóbbi a gyorsabb és egyszerűbb.
Gyümölcs (alma,banán,barack) pucolás,darabolás,turmixolás.Zöldség pucolás,darabolás,főzés,turmixolás.
Kb 3órától legalább 1órán keresztül (segítséggel) lapátolom a fiúkba ezt.Segítség nélkül 1,5óra!Ezután tápival pótlás még fél óra.
Összegezve:3gyerek 2féle kaja kanállal,aztán 3féle cumisüvegben 3féle tápszer!És mindezt minden délután!
Legjobb esetben 5-re végzünk és akkor 1/2 6-ra kint is vagyunk a levegőn.Így még egy órát sétálhatunk fürcsi előtt.

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok,

Erika,
Megírnád nekem hogy mire lehet beváltani a Liberos pontokat? Meddig tart az akció és hova kell beküldeni?
Köszi
Andi

Kép[
Kép[
kostyika
 
 

 
 

Szia Kostyika!

Neklem küldtek ki kérdőívet és azzal együtt kellett visszaküldeni az 5 babafigurát.
És ezért fognak postázni remélhetőleg egy plüss teknőst,de még nem ért ide sajnaKép(
Cím:Libero 1525Budapest Pf.23.
Az akció nem tudom meddig tart,szerintem az a kérdőíven volt rajta amit már visszaküldtem.
Szia:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Lola: Gyorsan írok, hogy köszi, de már kapom a Callanetics, Noddy dvd-t. Remélem nem baj. Köszi szépen, hogy megpróbáltátok.
Nekem ma bejött ez a tatabányai oldal magától. Nem értem, nem vagyok egy nagy számítógép zseni.

Edit: Hát, ez nem semmi. Etetés, pucolás, főzés, séta... Ügyes vagy, hogy így megoldod. Persze muszáj. Ha egyedül eteted őket, akkor a többiek kiabálnak? Benedek is úgy követeli már az őszibarackot! Férjem etette ma, és ha kicsit lassabban ér oda a kanál, akkor már kiabál. Aranyos volt. Közben persze Bálint gőzerővel eszi, alig győzök turmixolni.
Nálunk már megjelent a féltékenység. Mostanában a játékokat nem akarja odaadni Bálint. Minden az övé.

Jó éjszakát!
Sziasztok

KépKép
renáta29
 
 


Lola: Még valami, ha esetleg mégis letöltitek, szerintem a Noddy biztos tetszene Somának is.

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Reni írtam az e-mail címedre egy levelet/remélem jó helyre küldtemKép/majd olvasd el.
mi nem megyünk a Máltaira,ne várjatok,de azért nagyon szorítok,hogy ne essen,legyen mindenkinek ez egy kellemes nap.
Anyósomékhoz megyünk Oroszlányra azért nem máltaizunk,meg a Viki még biztos nem értékelné annyira,majd jövőre.
Ti a lakást mikor vettétek és mennyiért?Mi is azon gondolkodunk hogy pár éven belül veszünk egy 3 vagy 4 szobásat.

Lola mi az internetről a DC++-ról szoktunk letölteni,ott megvan a callanetics torna és a Noddy is.
Majd leírom,hogy honnan tudjátok ti is letölteni.

Sziasztok:ERIKA

cseriviola
 
 


Sziasztok !

Lola : A Dc++-t innen töltheted le :
http://dcplusplus.sourceforge.net/
Itt rá kell kattintani a +DC++v0.674(installer) nevű fájlra, ezután bejön egy másik oldal. Itt ki kell választani hogy melyik szerverről töltse le a DC-t. Elvileg mindegy, de érdemes a legközelebbit, mondjuk a Düsseldorfit. A Düsseldorfi sor végén található kis papírszimbólumra kell rákattintani és egy kis idő múlva bejön egy kis ablak és ott a mentést kell választani. Lementés után el kell indítani és telepíteni kell a számítógépre.
A telepítéshez itt találsz segítséget :
http://www.directconnect.hu/dcplus.html

Szia
Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok lányok!

Na, végre, én is gép elé kerültem.

Kezdem az elején. A KRESZ sikerült! Kép Köszönöm szépen, hogy szorítottatok, biztosan az is segített. A 11-ből csak 4-en mentünk át. A vizsgabiztos meg nagyon bunkó volt.
Indulás előtt 2-szer is voltam wc-n, annyira ideges voltam.

Tegnap voltunk anyóséknál (vagyis a régebbi házába, amit a párja vett meg tőle). Voltunk vagy 20-an, és szinte mindenkinek volt ünnepelnivalója (névnap, szülinap, KRESZ vizsga Kép ), úgyhogy én is ittam 2 pohárka Baylies-t. De elég is volt. Nagyon jól éreztük magunkat, nagyon fini volt az ebéd, és utána a desszert valami cukrászati remekmű. Ismeritek a Marika (vagy Mariska) szeletet? Rózsaszín- és kakaókrémes. Valami eszméletlen finom. El is kértem a receptet, csak állítólag rettenetesen macerás, úgyhogy mondtam is Gábornak, hogy ott tömje magát tele a sütivel, mert otthon ilyen nem lesz. Kép

Cirmike!
Nagyon szép a kislányod. És ránézésre nekem sem tűnt fel, hogy picurka lenne. Nagyon sok boldogságot, egészséget, kitartást, és sok-sok átaludt éjszakát kívánok!
A Gergő is látta Rékáról a képet, és annyira tetszett neki, hogy addig nem nyugodott, míg fel nem emeltem, hogy meg tudja símogatni. Kép

Edit!
Utólag is sok boldog névnapot, anyóst is Editnek hívják, úgyhogy észben tartottalak ám, csak apától nem fértem a géphez.
Sajnálom, de Liberós kivágnivalóban nem fogok tudni segíteni, ugyanis mi azt sosem használtunk.
Elég húzósan telnek a napjaitok, ahogy olvasom. Akkor biztosan jól jön majd még néha, ha lesz lehetőségetek a szüleidhez menni kényeztetésre. Kép

Rita!
Ez a baba tényleg nem semmi. Nagyon élethű. Amikor megláttam, azt hittem, hogy valami rokonotok porontya lehet. Kép Tud már apa Hanna kívánságáról (néger tesó) biztos nagyot nézett. Kép

Erika!
Mi is a Strong DC++-t szoktuk használni, zenéket, filmeket szoktunk letölteni. Még mindig olcsóbb így, mint az összeset megvenni, főleg, ha nem is olyan jó.

Kellemes hétvégét mindenkinek!



Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Melinda!

Gratulálunk a vizsgádhoz, látod nem kellett volna annyira parázni! Kép
Amúgy én is wc-re járós típus vagyok, vizsgák előtt! Kép

Képzeld most olvastam az ittHON újságban, hogy náltatok a bölcsiben 60 helyett most csak 40 férőhellyel indulhattak, mert az önkorm. csökkentette a helyeket! De még szept-ben meg akarják szavaztatni, hogy visszacsinálják. Állítólag már így is 56 gyereket felvettek, a többi várólistás lett+ elküldték más bölcsibe, ahova viszont szintén férőhely-hiány miatt nem veszik fel! Szóval érdeklődj a bölcsibe, szerintem ne add fel. Mondd el, hogy tudsz erről... stb. hátha sikerül majd!
A Mariska sütit nem ismerem így, de ha látnám biztos!
Itthon én is csak egyszerű kevert sütiket szoktam csinálni, vagy bolti réteslapból rétest, meg muffinokat, mert gyorsak, olcsók!

Erika, köszi a letöltési infót! Mondtam a férjemnek, régebben ő is csinálta, ismeri. Bár azt mondja, nem túl biztonságos! Én nem értek hozzá, időm sincs vele foglakozni, úgyhogy én bizti nem töltöm le. Azért köszi!

Edit!
Nem semmi akkor a délutánod! És az utána mosogatást még nem is írtad.... fúúúúúúúúj! Délelőtt még nem esznek turmixot, vagy akkor is végigcsinálod ugyanezt? Ja és azt a mennyiségű gyümölcsöt meg is kell venned, vagy van aki beszerzi helyetted?

Ja, azért én dodzsemeztem a Somával, merthát apa dolgozott szombaton! De én is élvezem, bár már ő egyedül kormányozott, csak mutattam merre fordítsa. Persze volt hogy körbe-körbe mentünk! Kép
Ma délelőtt viszont apa ment le vele, addig én tudtam takarítani, főzni!

Rena!
Aranyos lehet Benedek, ahogy követeli a barackot! Húú emlékszem én is mennyit turmixoltam, mikor törpe volt a Soma, két szezonban is, mert még tavaly nyáron is inkább csak turmixolva ette meg a gyümiket, vagy sehogy!

Most alszanak a fiúk, ha felkelnek megyünk a Máltaira. Délelőtt már elmentek, volt tűzoltó autó, amibe nem fért be, annyi nagyobb gyerekkel tele volt, de olya örömmel mesélte, hogy énekelte a bácsi a Micimackót, meg a Vukot, meg a Sárkányost (Paff, a bűvös sárkányt).


További jó 7végét mindenkinek!

lola77
 
 


Köszi lányok a sok dícséretet.
Edithez képest szerintem egész laza napjaim lesznek a két lurkóval.

Remélem nem tör rám a depi, mert minden ok, de sokat sírok. Várom, hogy hamar elmúljon ez az állapot.
Megpróbálok rendesen enni és inni, hogy legyen tejcsim, de már így is 10-et leadtam a feljött 15 kg-ból.

Holnap még anyósnál lesz Roli, de keddtől megpróbálom milyen kettővel bírni. Azt nem tudom, hogy mivel foglalom le Rolit amikor nem 15 hanem 35 percig eszik Réka és utána még fejek is...

Kedden jön a védőnő, megkérdezem mikor mehetünk ki először sétálni. Juj, még a babakocsit ki is kell takarítanom...

Cirmike

Kép
[KépKép
cirmike77
 
 


Sziasztok!

Reni Noddyból már 25 megvan,márcsak 25-öt kellene letölteni jövő hét végéig amíg még van netünk.

Hogy sikerült a Máltain a szülinap?
Szerencsére jó idő volt.

Cirmike ne aggódj nekem is volt síros korszakom,de szerencsére mostanában már nincs.
Azért ezt is beszéld meg a védőnővel,hátha van rá valami jó ötlete.

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Melinda: Gratulálok! Érdemes volt gyakorolni. Most már jöhet a vezetés. Mikor kezded, milyen autón? Én anno Skoda 120-ason tanultam, ami mindig elromlott. Szerencsére most már sokkal jobb autók vannak.

Cirmike: Nálunk jó volt, amikor hármasban maradtunk.(Már az első napokban, mert apa dolgozott)Bálint megnyugodott, délben le tudtam vele feküdni, hozzám bújt, mint régen. Hozzám nem tudtak jönni segíteni, de elvitték volna, de nem akartam. Kiegyensúlyozottabb volt otthon, pedig szeretett a szüleimnél is lenni, meg a másik nagyszülőnél is.

Remka: KÁVÉ: Ma reggel etettem a Benedeket őszibarackkal, egy kis csészéből, mellette volt a kávém. (koffeinmentes) Aztán a pürés kanalat a kávémba mártottam. Még jó, hogy nem adtam a gyereknek belőle.

Erika: Köszi a Noddyt, Bálint már nagyon várja. Nem is tudom, hogy fogom megszabni, hogy mennyit nézhet naponta.

Képzeljétek, végre van kaki Benedeknek. Magától. Pénteken is, és vasárnap is. (minek örül a hülye szülő!!!)
Vasárnap olyan jól érezte magát, (a kaki után), hogy elkezdett a földön forogni. Eddig csak hasra fordult hátról, most már vissza is tud. Gyakorolta is sokat.
A máltais szülinap jó volt. Sokan voltak, a Bojtorján hamarabb kezdett, már 15.50-kor zenéltek, mi meg rohanhattunk. Bálintnak tetszett, Benedekkel messzebb álltam, mert nagyon hangos volt. Aztán Bálint még kicsit játszott, utána meg sétáltunk.

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Cirmike!Szerintem ez nálad csak a baby-blues! Nekem is volt, egyszerűen rámjött a sírás, ha agyonütnek se tudtam volna megmondani miért, de sírtam! Már a kórházban, aztán itthon jobb lett. Tudod azok a fránya hormonok. Meg szerintem a felelősség-érzés, meg úgy minden! Ne aggódj, pár nap és elmúlik!
Most az időjárás se kedvez Nektek, de hétvége felé már jobbat mondanak! Kitartás!

Rena!
Mi is voltunk kinnt du. a Máltain, fél4 körül mentünk, még épp jutott torta. A Bojtorjántól elmenekült Soma, túl hangos volt neki, meg zavarta a tömeg+csalódott volt, hogy nincs felfújva az ugrálóvár! Kicsit mászókázott, aztán azt mondta menjünk. 4.10-kor le is léptünk. Figyeltelek titeket, de hát annyian voltak! Jók lettek azok az új játékok, már amennyit láttam belőlük, mert tele volt gyerekkel,olyan Kamasz-tombolda!
Noddy-dehogy baj, örülök hogy sikerült Erikáéknak megszerezni Nektek.
Én összesen olyan 1-1,5 órát engedem nézni Somának a meséket, kábé 3-szorra. De ha ilyen rossz idők lesznek, nehéz lesz elterelni a figyelmét, mert nemigen lehet lemenni!Kép

Még tegnap is dodzsemezett a Soma 2-szer, egyszer apával, egyszer velem!

lola77
 
 


Sziasztok!

Csak nagyon röviden...

Edit,
találtam 5 liberós figurát. A héten postázom. Remélem fel tudod majd használni.

Rena,
Megnyugtat, hogy nem csak én vagyok ennyire szétszórt mostanában. Kép

Cirmike,
Szerintem sem fog sokáig tartani a sirós időszak. Én is sirtam az első pár nap, pedig semmi okom nem volt rá. Martinnál is volt egy ilyen időszakom, de akkor kicsit tovább tartott.
Nem voltam depis, csak nagyon érzékenyen reagáltam mindenre.

Melinda,
Gratulálok a KRESZ vizsgádhoz! Mikor kezdesz majd vezetni? Mikortól ne menjünk Tatabányára? Kép

Kostyika,
Mi újság veletek? Jól vagytok? Elkezdődött már a suli? Egy kicsit hiányzik ám, jó lenne egy kis kikapcsolódás, mert nem nagyon tudok mostanában kimozdulni itthonról.

Lányok, Ti mit csináltok olyankor, amikor a gyereketek valahol elkezd hisztizni? Mostanában az a szokása Martinnak, hogy ha nem engedek meg neki valamit, elkezd üvölteni/visitani, de úgy, hogy hogy ilyenkor még azt se hallom, hogy a mellettem álló mit mond. MA a patikában csinálta a műsort, szerencsére az apu kint volt, és amikor elkezdett üvölteni, kivittem őt. De mi majd akkor, ha egyedül leszek a két gyerekkel és ezt fogja csinálni?
remka
 
 


Sziasztok!

Ma este véletlenül átkapcsoltam a TKTV-re és a Renit láttam kétszer is a máltais szülinapon.
Ezt az adást azt hiszem hogy holnap reggel 8 vagy 9 órakor megismétlik.

Reni ha tudod nézd meg!!!

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Remka, én láttam a múlkor egy extra hisztizős gyereket. Nekilátott üvölteni, az anyja nyugtatta, erre a gyerek még jobban, aztán eldobta magát a földön ott vergődött, anyauka végignézett a tömegen, elővett egy pohár vizet leöntötte a gyereket. Abban a pillanatban csönd volt. A gyerek csak feküdt a földön megmerevedve, nő fizetett, összszedte a gyereket és mentek. Érdekes megoldás, de úgy néz ki használhat, mert később kiderült engem is így szoktatott le anyám, bár ő otthon locsolt le. Mondjuk ilyen időben nem annyra előnyös mert megfázik, de nyáron szerintem semmi baja nem lesz tőle Kép. Tudom már megint belepofázok, itt gyerek nélkül, bocsi érte, de nem bírtam ki, hogy ne meséljem el.

Képzeljétek, már a konyhában teljesen kész a csempe, és a közlekedőben félig a járólap Kép. Olyan nagyon gyönyörű. Megint bőgtem a nappaliban egy sort Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Hajni,

Hát ezt a módszert azt hiszem ki fogom próbálni. Kép Persze csak itthon. Majd beszámolok róla, hogy működik-e. Szerintem hamarosan lesz is alkalmam kipróbálni, mert ma már többször is kikészitett Martin. Az előbb le kellett mennünk, aztán amikor jöttünk vissza, nem volt hajlandó lépcsőzni. Márk kendőben volt rajtam, Martin meg visitott, és nem volt hajlandó egy lépést sem tenni. Szerencsére jött egy bácsi, aki megsajnált minket és felvitte őt. Ciki, nem? Kép
Már azon gondolkodtam, hogy megkérdezem, van-e olyan, hogy fél nap bölcsi, és ha van hely, berakom őt. Hátha a többi gyerek megneveli őt egy kicsit. Tegnap megint lökdöste a kisfiút, akik látogatóba jöttek. Kép
Ja, és nyugodtam irjál ám attól, hogy nincs még gyereked, mert attól még lehetnek hasznos ötleteid, vagy az előbbihez hasonló történeteid.
Tök jó érzés lehet látni, ahogy szépül a házatok. Remélem hamarosan megérkezik a baba is, és akkor teljes lesz a boldogság. Kép
remka
 
 


Sziasztok!

Rena!
Én is láttalak a TKTV-ben +Bálintot (meg gondolom a férjedet)! Tök jó volt a hajad! Olyan világos csíkok vannak benne? Jól állt!

Remka!
Én itt a neten, meg több helyen is olvastam hogy az nem jó módszer, ha lelocsolod vízzel, mert a személyiségének nem tesz jót. Tudományosan persze nem tudom megmagyarázni!
Persze tudom, hogy milyen rossz, ha nem hagyja abba, hogy nekem is eszembe jutott már!
Na nálunk ez úgy szokott működni, hogy ha elkezd hisztizni (kihúzza a karját a kezemből, lefekszik a földre, sikít), akkor villámgyorsan megpróbálom elterelni a figyelmét. Na gondolom ezt Te is megtetted, csak nem reagált rá. Határozottan felemelem (ő persze megfeszíti a hátát kifelé), kell az erő hozzá, és mondom neki, valami eszméletlen elváltoztatott-csodálkozó hangszínnel, hogy nézdd csak ott a néni mit csinál, beüti a gépbe, hogy....blabla, vagy gyorsan odaviszem a tollhoz, kikapok egy szórólapot, rajzolunk rá valamit. Improvizálok valami szöveget, ami tudom, hogy érdekli, pl. gyere itt lehet dinót rajzolni, vagy írjuk le milyen gyógyszert kérünk, odaadjuk a néninek... A gyógyszertárba nálunk is mindig hiszti van, mert sokat kell sorba állni, volt már hogy berohant a pult mögé! Kép
Talán abban van szerencsém, hogy mint mindenben Somának a hisztiben sincs kitartása, hamar továbblép rajta! Talán ezért használ a figyelemelterelő hadművelet!

Hajni!
Akkor ezek szerint jól megy a férjednek a burkolás? Vagy mégiscsak lett segítségetek? Amúgy az örömtől sírtál, gondolom?
Na megyek, mert itt rángat a Soma...

lola77
 
 


Sziasztok!

Erika: Nem láttam magam a tv-ben, láttam, hogy kameráznak a máltain, de nem tudtam merre menekülni.

Hajni: Biztos nagyon szép lesz minden. Mikorra tervezitek a költözést? A fűtés működik?
Tetszett az a vizes történet, bátor anyuka volt.

Remka: Nálunk nem jött be itthon a víz, csak még jobban belehergelte magát. Nekünk az volt eddig a legjobb, hogy beküldtem a szobájába, és beültettem a székbe, hogy csak akkor jöjjön ki, ha befejezte.
De ő is rendesen játszik a türelmemmel, meddig birom. Csak talán szerencse, hogy máshol még nem csinálja, csak itthon, meg a lépcsőházban. (az is elég ciki)
Mostanában mindenre azt mondja, hogy nem adok a Benedeknek belőle, nem adom neki oda. Benedek csak anyatejet egyen, ő sárgadinnyét nem ad neki, brrrrrrr, annyit kell magyaráznom. Még jó, hogy a pici most ebből nem ért semmit. Csak néz a bátyjára, és mosolyog, feltétel nélkül imádja.
Szerintem jó ötlet a bölcsi, én is gondoltam már rá.
Irigyellek a kendő miatt, eddig egyszer volt rajtam, annyira ügyetlen vagyok a megkötésben!!!Pedig muszáj lesz elővenni, mert két napja nem tudtunk lemenni sehova.

Lola: Pont váltottuk egymást a máltain vasárnap, mert mi olyan 4.15 körül értünk oda.

KépKép
renáta29
 
 


Lola,

A figyelemelterelés nálunk is működik néha, de sajnos nem mindig. Kép Martin tegnap háromszor szaladt be a pult mögé, amig fizetni akartam. Szerencsére el tudtam őt kapni időben, elég ciki lett volna, ha az eladónak kell megfognia. Kép
Még mindig szokott Soma ilyeneket csinálni (lefekszik a földre, sikit)? Azt hittem, hogy ezt ilyen korra már kinövik a gyerekek. Kép

Rena,
nálunk szerencsére még nem féltékeny Martin, inkább csak a hisztikkel akarja felkelteni a figyelmemet. De gondolom ami késik, nem múlik, biztos nála is jelentkezik majd idővel.
A kendőt kölcsönbe kaptam, és nagyon szeretem. A barátnőm kötötte meg, úgyhogy csak magamra kell tennem. Sokkal jobban szeretem, mint a kengurut.

Réka
remka
 
 


Sziasztok!

Réka!

Ha már ott tartunk,hogy 1pohár víz árt a személyiségfejlődésének,akkor mennyit ártana,ha pont most adod bölcsibe?!
Nehéz helyzetben vagy,az biztos!Próbálj ki minden számodra elfogadható ötletet,hátha valamelyik bejön!csak ne hagyd rá!
Előre is kösz a figurákat!

Lolla!
Délelőtt még nem esznek pempőt,csak naponta 1szer!Egyenlőre ez is elég!majd akkor kapnak még egyszer,ha már gyorsabban és ügyesebben megy.

Melinda!
Gratula a vizsgához!menni fog a többi is!

Reni!
Képzeld,egyik közös ismerősünk (nem akarom ideirní a nevét)visszament dolgozni a bankba Tatabányára (illetve az Erstébe).Olyan 1,5éves körüli a kislánya,tatai és bölibe adta a gyereket.És tudod miért ment vissza?Mert vettek egy luxushütőt valami 4-500ezerért és nem tudták törleszteni.
Tartod a régiekkel a kapcsolatot?

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Megint csináltam új albumot a kislányomrólKép,címe:Kislányunk,Viktória Lili

Sziasztok:Erika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Edit: Nem tartom a kapcsolatot a régiekkel, mert amíg Tatán laktunk, tudod, oda jártam, itt meg még bent sem voltam. Akikkel jobban voltam, azok már máshol dolgoznak.
Tudom, kire gondolsz, ő a terhesség utolsó pillanatáig dolgozott, terhességi toxémiával. Én biztos nem kockáztattam volna a gyerekeim egészségét.
Minek hármuknak luxushűtő? Nem értem. Ennyi pénzért én biztos nem hűtőt vennék.

Réka: Bálintnál én is kendőt használtam, akkor a férjem kötötte meg, majd most is rásózom. Most egyszer tettem kenguruba Benedeket, de szorította a lábát a gumi. Kendőnél ilyen nincs. Szerintem is sokkal jobb.

Erika: Most jutottam el oda, hogy megnéztem Viki korábbi albumát, amin a nyitott babakocsiban van. Nagyon aranyosak a férjeddel is. Megnéztem a tatabányai babaklubot is, és az egyik lány volt a kórházban a szobatársam. A Domán anyukája.

KépKép
renáta29
 
 


Töltöttem fel TESÓS, és más képeket is, ha van kedvetek, nézzétek meg.
Az album még mindig: Bálint és Benedek

Esőmentes napot mindenkinek!
Rena

Melinda, eltüntél. Kimehetünk az utcára? Kép

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Látom nagyon megoszlanak a vélemények a vízzel kapcsolatban. Én nem is gondoltam volna, hogy nem jó módszer az, ha otthagyom, és csináljon, amit akar. (Már nem az utcán, hanem otthon.)

Köszönöm, tényleg szépen alakul. Már nagyon látszik. Nagyon megy a páromnak, ketten simogatjuk a járólapokat, hogy mindenhol szintben van e Kép. Kicsit lassú módszer, de reméljük hatásos Kép. A segítség annyi lesz, hogy a fürdőszobát fogja más rakni, mert annak nagyon szépnek kell lennie.

Nektek nem is meséltem. Lemaradtunk az 5 éves évfordulónkról Kép, annyira dolgozunk, hogy elfelejtünk mindent Kép. 16-án volt, és tegnap jutott eszembe, hogy nem ünnepeltünk meg Kép. Szörnyűek vagyunk Kép.

Na jó befogom a csipogómat, mert nektek nincs annyi időtök olvasni Kép.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


Szia Reni!

Megnéztem az albumotokat nagyon édesek a fiúk rajta.
Köszi,hogy megnézted az albumunkat,igen tudom hogy azt a csajt ismered mert egyszer mutattad amikor együtt sétáltunk dózsakertben.

Már tényleg jó lenne ha nem esne az eső mert nem szeretek esernyővel menni sétálni,úgy elég nehéz babakocsit is tolni.

Benedeknek már rendeződött a kakakilos dolga,már rendszeresen van neki?
A Vikinek 2 napja tiszta piros a feneke a "nyílásnál".Nem tudom mitől lehet,nem váltottam popsikrémet,pelusát pedig minden evésnél kicserélem.Arra gyanakszom,hogy a fürdővízébe szoktam tenni mostanában johnson fürdetőt,de már vagy 2 hete,lehet hogy attól lett olyan neki?
Holnap valószínű leviszem a védőnőhöz.

Szép napot mindenkinek,sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Helló!

Remka, előre megkötötték a kendőt és azóta nem kötöd ki, vagy hogy csinálod? Mert anno nekem se sikerült, pedig tök jó ötlet!

Rena!
De jó, hogy volt kakija már Benedeknek, reméljük így is marad! Sógornőm picurjánál is be kell vetni a szélcsövet, mondja is, hogy a lányok ilyen "beragadt" seggüek, de akkor majd mondom neki, hogy a fiúk is!Kép

Megnéztem az albumot, nagyon édesek, és milyen nagy már a Benedek! Még mindig olyan kis huncut, azon tetszik, ahol a bébihordozóban néz felfelé! És egyre jobban hasonlít a Bálintra!
Bálintnak nagyon klassz az a kisasztalra építhető legója-kockája. Épp a székre készül felállni, gondolom!? Az Dupló, vagy milyen szerkezet, hol vettétek?
Édes, ahogy fogják egymás kezét a földön-azok a képek is!

Erika!
A Ti albumotokat is megnéztem,nagyon szép pofijú kiscsaj a Viki, szerintem lestoppolom a Somának! Kép
Az nagyon jó kis kép, mikor apával "olvasnak", Viki előtt pedig a gombócba gyűrt lapok! Kép
A popsinyílásnál lévő pirosodás attól is lehet, ha keményebb volt többször a széklete. Nem volt ilyen gond? Mindenesetre mutasd meg és írassál olyan kikutyulós krémet, mindig azok a legjobbak (és legolcsóbbak!)

Hajni!
Biztos tök szép lesz, merthogy a szívetek-lelketek beleadjátok! Férjed meló után csinálja, tök ki lehet! Maszírozdd ám meg esténként! Kép Meg persze ő is Téged!

Melinda, gyere ám, mosmár nem kell tanulnod. Mizújs a melóval, bölcsivel?

Na megyek mosogatni! Kép

lola77
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi szépen a vizsgához a gratulációkat, még utána 2 órával sem hittem el, hogy ennyi volt az egész, és azt sem, hogy sikerült.
Suzuki-n fogok tanulni, és nőci lesz az oktatóm, mert a hapsihoz 11-ből 7-en jelentkeztek, és a Juditot még jobban is ismerem.
Ja, és használjátok ki még ezt a hetet, mert valószínűleg csak a jövő héten kezdem a rutint. De majd szólok előre, hogy mindenki tudjon róla. Vagy ha mégis kimerészkedtek, kössetek életbiztosítást! Kép

Lola!
Munka ügyben sajna nincsenek jó híreim, állítólag csak délutános, és éjszakás műszakban vesznek fel embereket. Az nekem meg sehogy sem jó. Kép
Nem tudom, hogy mi lesz így. Addig viszont a bölcsi dolog is változatlan. Pedig Gerővel már egyre nehezebben bírok itthon. Kezd verekedős lenni, és nem is nagyon érdekli, hogy mit szólok az ilyenekre. Kép Van valami ötletetek, mi a teendő ilyenkor?

Most mennem kell, megint apa várja a sorát a géphez.


Jók legyetek, és szobatiszták! Kép


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Amikor jönni tudtam, akkor nem működött a babanet, azóta meg nem értem rá.

Lola: Köszi, amit a hajamról írtál, igen melíroztuk szőkével, de már jó hosszú, szombaton megyek megint vágatni.
Az az igazság, hogy Benedeknek még nem oldódott meg a kaki, ma adtam megint kúpot, mert éjjel nem akart aludni, valami fájhatott neki, lehet hogy a hasa, vagy a foga, nem tudom.
Ma kapott paradicsomot is. Hátha. Vettem egy MIRA nevű babavizet székrekedésre, a gyógynövény boltban, csak a férjem még bizalmatlan, lehet, hogy a doktornőt megkérdezem. Ma beszéltem a védőnőmmel, ő azt mondta, hogy krumplit is adhatok. De a krumplit akkor kell enni, ha pl. valakinek hasmenése van, nem?
Bálintnak karácsonyra vettük azt az asztalt, a Metróban. Van hozzá egy sima tető is, úgy tud rajzolni, autózni, a kockák hozzá voltak, 29 darab, elég kevés. Lehetne a medencébe vizet is tölteni, de azt azért nem próbáljuk ki.

Erika: Van még internetetek? Mit mondott ma a védőnőd? Képzeld, most találkoztam vele, nem is tudtam, hogy van egy kisunokája, Bence.
Téged is láttunk, megint futottunk, de nem értünk utol. Na, a futás az nem árt nekem. Kép

Melinda: Kicsit többet kellene tudni, hogy mikor csinálja ezt Gergő. Milyen egy napotok? Nem unatkozik? Bálint nem verekedős, ő hisztizik, nálunk az elterelés működik, ahogy Sománál is. Ma is számoltunk a lépcsőházban, meg is dícsérte egy néni, hogy milyen ügyes.

Hajni: Nyugodtan mesélhetsz, olvasni van időnk. Válaszolni nem mindig. Az a lényeg, hogy azért eszetekbe jutott az évforduló. Házassági, vagy megismerkedés?
Mikorra tervezitek a beköltözést? Fűtés működik?

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Sziasztok!

Már csak a héten lesz internetünkKép(
Nagyon fogtok hiányozni,egészen ki leszek éhezve mire kéthetente írhatok nektekKép

Lola

aranyos vagy,hogy lestoppoltad a Somának a Vikit,erre majd 18 év múlva visszatérhetünkKép))
Vikinek a fogzás miatt lett piros a popsija,többször volt széklete és rögtön kicsípte neki mihelyst kijöttKép(
Kaptunk rá gyógyszertári kenőcsöt azzal kenem neki,már szebb.

Melinda

én még nem is gratuláltam neked a sikeres vizsgádhoz.Gratulálok!
Hány hibapontos lett?
Melyik autósiskolába jársz?
Én is Suzukin tanultam vezetni,én a Micra-ba jártam.
Elég rossz,hogy a Grundfosba nem keresnek most állandó reggeleseket.
Próbáld meg az EWCS-be,ott dolgozik a férjem unokatesójának a felesége,állandó reggeles.
Ez egy japán kábelgyár itt Tatabányán,azt hiszem a Búzavirág úton van.
Próbáld meg a Gergőt már most beírtani bölcsibe,ha sikerül helyet találnod,így neked is szabadabbak lennének a délelötteid,és biztos a Gergő is élevzné a társaságot a bölcsiben.

Reni

még a héten van internetünk,aztán csak kéthetente fogok írni apósoméktól.
Bizos alig győzöm majd visszaolvasni amit írtok majdKép
Szegény Benedek,már megoldódhatna a kaki problémája szegénykének.
Doktornő meg a védőnő mit mond,adnak tanácsot?
Igen a mi védőnőnknek jún.13-án született meg az unokája Bence Benjámin.
Tegnp voltunk lent a doktornőnél popsi ügyben.Fogzás miatt többször kakil és ilyenkor más a kaki összetétele és rögtön kicsípi a Viki fenekét mihelyst kijön.
Kaptunk gyógyszertári kenőcsöt most azzal kenem popsikrém helyett,szebb már neki.
A héten nagyon keveset alszik napközben,este a lefektetés után 3-4-szer felriad,van amikor viszaalszik magától,de előfordul,hogy dajkálnom kell.
Szerintem ez mind a fogzástól van.Napközben szoktam masszírozni az ínyét azt nagyon szereti.
Máskor ha látsz nyugodtan kiabálj utánnam vagy csörgess meg a mobilomon.Bocs,hogy nem vettelek észre benneteket,merre voltatok,hol láttatok,mikor?
Le akartunk menni a játszóra ma,de elég fáradt volt a Viki,így inkább hazajöttünk.Amúgy az Intersparban voltunk vásárolni.

Hajni

biztos nagyon szépek lesztek,kíváncsian várom a képeket.

Rita

ti hogy álltok?nektek is lesz kép a házról?

Remka,Cirmike,Edit

Hogy vagytok?Boldogultok a gyerekekkel?
Szépen fejlődnek?
Hogy viselik ezt a rossz időt?
Éjszakáitok azért aránylag nyugisak?
Van újabb fényképek a csemetékről vagy új albumok?

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Sziasztok!

Na a tegnap esténk nekünk is szörnyű volt. 19.40-kor befejeztem a mesélést Somának, villany lekapcs. utána még "kútfőből" mese. És tudjátok mikorra aludt el, 21.30-ra. 2-szer majdnem kiosontam mellőle, észrevette. A 2. után mondtam neki, hogy aludjon egyedül és kimentem, ajtót becsuktam. Ordított, 15 percig bírta, de el-elhalkuló hangon sírt és nem jött ki a szobájából. Úgyhogy azthittem lesz v.mi eredmény, de aztán egyszercsak kijött, visszatereltem, mondtam neki hogy már késő van, alszik mindenki, felsoroltam neki az összes kisgyerek ismerős nevét. Muszáj volt újra mellé feküdnöm, nem volt szívem otthagyni már annyira hüppögött, hogy alig tudott beszélni! Kép
Fél10 után még pakolhattam el a konyhában, zuhanyozhattam, egy kisdzsekit ki kellett öblíteni és persze már tök kóma voltam!
Délutánonként alig alszik már csak 1 órát, mégsem álmos este, mert csak forgolódik mellettem és rágja a pelusát!
El vagyok keseredve. Most lecsökkent az alvásigénye, fektessem le később? Így is álmos reggel! Mondjuk tavaly is egész télen alig aludt du. 50 perceket, de legalább már 7-7.30-kor este beájult!

Hajni!
Legalább ezt tuti megjegyzitek, hogy egyszer még a házépítés végén az évfordulót is elfelejtettétek megünnepelni! Hát hiába az OTTHOn mindenekelőtt, nem?

REna!
A gyógyvíz szerintem jó ötlet, egyik kolléganőm miután leszokott a dohányzásról (ami köztudottan hashajtó) nem tudott vécézni és ő is v.milyen gyógyvizet iszik azóta, orvosi javallatra! A krumpli nem igazán "fog", hanem a vizet köti meg, azért kell hasmenéskor azt enni, hogy nehogy kiszáradj! De a múltkor mikor volt kétszer is kakija Benedeknek, nem a baracktól? Vagy azóta is eszik és mégsincs? Lehet, hogy hülyeség, de a körtelé asszem Somát meghajtja, vagy azt csak később ehetnek a babák, mi? A meggy még ott van az első gyümik között, az nem hajt?

Cirmike!
Mizújs veled, kezd jobb kedved lenni? Férjed tud segíteni azért, vagy már tök egyedül vagy a gyerkőcökkel? Szopizik a Réka baba? Sógornőm üdvözöl (Anett), minden jót kíván!

Melinda!
Biztos a rutin is menni fog, nehogy elkeseredj ám az első óra után, ha nem úgy megy, ahogy képzelted! Tanács, ha meg tudjátok oldani, menjél ki gyakorolni a férjeddel oda V.szőlős és Tata közé, az út mellett, biztos tudod. A gyakorlás sokat számít. Ha beleszólós a férjed, akkor "rakdd ki" a kocsiból addig. Kép

lola77
 
 


A járásunk kezdetének évfordulója volt Kép. De bizti megjegyezzük Kép. Jövőre bulit csapunk a saját házikónkban ilyenkor Kép.
A fűtés még nem működik, már ügyködik a papírokkal a gázszerelő. Az engedélyeztetés sokáig tart. Meg le kell zárnunk a pincét is, hogy hozhassa a kazánt. Úgyhogy tegnap garázsajtót csináltunk. Meg megvettük a kádat, meg a mosdót. Majd hozok fényképeket, csak a multkoriak kicsit bezöldültek, mert nem volt elég fény és semmi nem látszott Kép.

Na megyek ám, mert a párom itthon van, és ilyenkor az egész napot kint töltjük a telken. Most megint rám kell várni Kép.

Sziasztok

Jajj, akartam írni, hogy itt a babaneten olvastam már nem tudom hol, szorulásra gyümis orvosságokat. Pl: aszalt szilva, illetve azt beáztatva a leve, meg nem tudom még mi. Szerintem érdemes itt körülnézni.

Kép

Kép
vkhajni
 
 


sziasztok!

Lesznek képek,csinálgatom az uj albumot is csak nem nagyon van rá időm sajna.Anno mikor a Hanna is kaki problémával küzdött,rengeteg szilvalét adtam neki inni,még éhgyomorra reggeli előttt,mert állitolag csak akkor használ.ez lehet befőtt leve is és gyümilé is,én a sio szilvalét adtam neki,nem rögtön de 2-3nap mulva meglett az eredmény.sajnos ilyen kicsiknek nincs semmi igazán hatásos készitmény,van még a tamarinlekvár de az is csak nagyobbaknak adhato.

Lola
Ati nekem már kb.1 éve nem alszik délután,viszont 8körül már ő követeli a tejcijét,vagy kakaoját,és cirka 10percen belül alszik is.igaz mi reggel elég későn kelünk.


Melinda én is gratulálok a vizsgádhoz.szerintem ez volt az egyik legnehezebb része.

most mennem kell,hozzák a gázosok a konvektorokat,
sziasztok

Rita
Kép
Kép
Kép
lrita
 
 


Sziasztok!

Erika!
Köszönöm szépen neked is a gratulációt. Azt, hogy hány hibapontom lett, direkt nem írtam, mert szégyenlem magam miatta, ugyanis éppen 10 lett. Kép
Ebből az egyik képeset úgy rontottam el, hogy mikor továbbléptem, akkor esett le, hogy a buzi villamosnak is volt táblája. Kép Akkor kezdtem ám el igazán idegeskedni, mert tudtam, hogy az kapásból 3hp.
Autóssuliba a Volán Telepire járok, Stílus a neve. Ez egy kis suli, csak két oktató van.
Munka ügyben az a helyzet, hogy ha jól tudom, addig nem irathatom be, míg én nem dolgozom. Vagyis csak akkor lehet előbb beiratni, ha viszek arról papírt, hogy x hó x.-én kezdem a munkát. Akkor rosszul tudom, vagy hogy is van most ez?
Gergőnek tuti, hogy nagyon jót tenne a bölcsi, de munka nélkül nem tudom, mit lehetne lépni bölcsi ügyben. Kép
Köszi szépen a munkatippet, amint lehet megrpóbálom felhívni, legrosszabb esetben azt mondják, hogy most nem vesznek fel senkit.
Amúgy a mai 24 órában is volt az új Tusko-nak (TESCO) álláshírdetése, egyszer felvette a nő a telfonját, mikor hívtam, azt mondta, hogy fél órán belül visszahív. Na, hát azóta is hív. Dlután is szinte egyfolytában hívogattam, de fel sem vette. Kép
Nem tudom, hogy hogyan fogunk így egyről a kettőre lépni. Kép

Csajok! Akinek van telefonkönyve, meg tudná nekem légyszike nézni ennek az EWCS-nek a telefonszámát, és a címét? Nekünk már több mint egy másféléve nincsen vezetékes telefonunk.

Reni!
Gergő is csak az apját, meg engem szokott ütögetni, a gyerekeket nem bántja. Általában akkor, mikor kér valamit, és mondom neki, hogy azt nem. Vagy pedig mikor rászólok, hogy napközben ne szopizza az ujját, akkor még a kezében lévő mackót is eldobja, és két kézzel próbál megütni. Általában a kezünket, vagy a lábunkat veszi célba (a szerint, hogy mit ér el). Remélem, tudsz valami tanácsot adni, hogy mit is lehetne csinálni, hogy megértse, hogy az nem jó senkinek.
Szegény Benedek. Kép

Lola!
Köszi szépen a bíztatást. A Gábor inkább magyarázós, beleszólós fajta, úgyhogy lehet, hogy kirakom, de nem biztos, hogy ő azt hagyni fogja. Kép
Nekünk tegnap előtt volt elég hosszú az éjszakánk. Kép Én este fél 9-kor szoktam lerakni Gergőt aludni, aztán szinte egyből el is alszik. Na, ez most is így volt egészen hajnali fél 4-ig, mikor felsírt. Persze egyből kipattant a szemem, a Gábor is felébredt a felsírásra. Azt mondta, hogy ő szomjas, kimegy a konyhába inni. Mondtam, hogy ne menjen, mert akkor a Gergő nem fog visszaaludni, ha hallja, hogy valaki mászkál a lakásban. Nem hitt nekem Gábor. Kiment inni. Aztán a Gergő megint rákezdte, de most már sírt. Apja átment hozzá, megvígasztalta, felhúzta a nyöszörgőt. Míg zenélt, semmi baj nem volt, mikor elhalgatott, jött a sírás. Kép Na, aztán kb. 5 perc után elhallgatott. Pont mire elaludtunk volna, megint rákezdett. Vittem neki innit, aztán átcuccoltam hozzá, hogy alszom vele az ágya mellett, hátha csak megijed valamitől.
Megágyaztam magamnak a földön, és ő is lemászott mellém, a mackójával, meg a Marci babájával együtt. Kép Először úgy tűnt, hogy álmos, aztán nem lett belőle alvás. Egész nap olyan álmos voltam, hogy este szinte beájultam az ágyba, és ez még így önmagában semmi.

Képzeljétek, délután mosogattam volna, de nem folyott le a víz a lefolyón. Szóltam Gábornak, hogy szedje szét, és pucolja ki. Ez meg is történt, viszont a helyzet semmit sem javult. Elkezdte cucálni a csövet műanyag kanállal, ami bele is törött sikeresen, ráadásul nem a nyelével. Kép Végül valahogy kiszedte, de még mindig nem volt javulás. Felhívta a kollégáját, hogy van e ötlete. Átjött hozzánk a Kálmán is segíteni, és hozott valami cucacsövet, amit szerinte direkt ilyen helyzetekre találtak ki. Mikor átjött, már este 7 óra volt. A konyhába a mosatlan az asztalon, tiszta víz volt a konyha. Kép Este 9-ig nem történt javulás, úgyhogy Kálmán hazament. Végül ma délelőtt azzal jött haza Gábor a munkából, hogy hívott szerelőt, 1 órán belül itt van, és nem kell falat bontani. Jött is a muki, kb. 5 perces munkájába került a dolog, valami géppel csinálta (én csak hallottam), 5000 Ft-ot fizettünk érte. Mondtam a Gábornak, hogy ez így még mindig olcsóbb, mint a falbontás. Kép

Aztán a Gergőnek letapadt a bőr a kukacán. Kép Az apja azthiszem 3 napja lehúzta neki, akkor még nem fájt (mert kérdeztük tőle). Viszont másnapra nagyon csúnya lett. Kép Az óta naponta kb. 5-ször kamilla teás vattával bapamacsolom neki, de nem akarja hagyni, mert biztos nagyon fáj neki, mindig üvölt szegényke, ahogy csak bír. Kép Viszont már látszik, hogy pici javult. Minden pisinél hol az apjához, hol hozzám jön, hogy "au, au", és mutatja a kukacát. Biztos csípi a pisi neki. Kép Annyira sajnálom. Ja, de a művelet előtt felhívtam a tesómat, mi a teendő, mert már náluk is volt ilyen probléma. Õ is azt mondta, hogy le kell húzni, a doki is azt csinálná.
Amúgy nekünk most nincs dokink, mert bontják a rendelőt. De szó szerint, még a padlót is. Kép

Rita!
Neked is köszi a gratulációt! Remélem, ennél nehezebb vizsga nem-nagyon vár rám. (ha mégis, légyszi, még ne mondjátok, jó? köszike).
Én is várom majd a házikóról a képeket! Kép

Megpróbálok képet felrakni Gergőről, bár csak csukott szemes van, mert nem szereti, ha fényképezik.

Erika! Szerintem mindenki nevében mondhatom, hogy nekünk is hiányozni fogsz, ha csak ritkán tudsz majd jönni. Kép

Kellemes hétvégét mindenkinek!
Megyek, eltakarítom a maradék "romokat"!



Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!

Melinda

nem szégyen a 10 hibapont,lényeg hogy megvan!
Nekem 7 hibapontom volt anno.
Az EWCS címe és tel.száma:Tatabánya,Búzavirág u.8.
06-34-512-510,512-720
Remélem sikerül,majd írd meg légyszí.
Elég szerencsétlenül alakultak most nálatok a dolgokKép


Reni mi van veletek?Ma voltunk a játszón,nem jártok le mostanában?
Már csak 10-18-ig van nyitva naponta.
Ma hallottam hogy októbertől ott is lesz baba-mama klub,oda is jöttök?

Sziasztok:ERika

cseriviola
 
 


Szia Erika!

Köszönöm szépen a címet. Hétfőn fel is hívom őket.
Hát, igen, mostanában ránk jár a rúd, de remélem, hogy ez mielőbb meg fog változni.
Mondjuk kezdhetnénk ott, hogy találok munkát. De jó lenne.

Lányok! Képzeljétek! Ma délelőtt Gergővel elmentünk csavarogni egyet babakocsi nélkül busszal. Elmentünk a Centrumhoz. Bementünk a postára, meg kapott pár mesekönyvet is. Kép Nagyon élvezte a dolgot, de sétálás közben egyfolytában hátrafelé nézett, úgyhogy párszor majdnem elesett. Nagyon tetszett neki, hogy "bármerre" nézett, mindegyik megállóban volt legalább egy busz.
Ja, és persze én is nagyon jól éreztem magam.
Főleg azon lepődtem meg, hogy egy tele buszon két 10-en éves kisfiú adta át nekünk a helyét. Pedig voltak a buszon olyanok, akinkek egy gyereke tuti, hogy lehetett, és nyugodtan ültek tovább. Na, hát ilyen is van. A lényeg, hogy le tudtunk ülni, így legalább a buszon nem bukdácsolt Gergő. Kép

Kellemes hétvégét!


Sziasztok!
Melinda
oslany
 
 


Sziasztok!


Csak beköszönök, rohannom kell.

Melinda: örülök, hogy buszoztatok, biztos Gergőnek is jók ezek az új élmények.
Az ujjszopiért én nem piszkálom Bálintot, csak az apósom, azért haragszom is. Szerintem elhagyják, amikor kell. vagy ha már ovis, akkor el lehet neki magyarázni, hogy a nagyfiúk már nem cumiznak. Ha meg mégis, akkor sem dől össze a világ. Azt hiszem Lola írta, hgoy ő is sokáig ujjszopis volt.

Erika: Nem voltunk a játszón, zárásra értünk oda egyik nap, hétvégén meg a család...
Majd hívlak, ha nem leszel a neten.

Edit: Meglestem a fiaidat,(ha már nem nekünk tetted fel!!!!) nagyon aranyosak, ahogy alszanak. Tényleg nagy babák, de hát Te is magas vagy, és a férjed is. A nagyfiad meg majdnem akkora 8.5 évesen, mint én.

Jó hétvégét mindenkinek!

Rena

KépKép
renáta29
 
 


Hellóka!

Melinda, szörnyen hangzik ez a kukiletapadás. Eddig minden oké volt (már többször felhúztátok) és most egyszercsak letapadt? Én azthittem, ha már egyszer sikerült akkor nincs után ilyen gond. Én ugye amikor fürdetem Somát, felhúzom és megmossuk, de nem mondom hogy minden fürdetésnél. Amúgy tudom, hogy ez gyakori a kisfiúknál, de én azthittem az első bőrfelhúzással szokott gond lenni. Jobbulást neki!
Mi is voltunk ma de. Somával busszal, a Konzumnál a piacon. Mézet vettünk+ pizsamát! A buszt Soma is élvezi, de kriminális vele vásárolni! Kép

Rena!
Tegnap én is voltam fodrásznál, kozmetikusnál, rövidebbre vágattam a hajam, de már megint nem vágta le annyira mint amennyire szerettem volna, szóval nemsokára megint mehetek. Miért sajnálják az én hajamat???

Az Edit képeire hol bukkantál?

Erika!
Majd ha nem leszel, azért képet néha rakjál ám fel Vikiről, vagy ha lesz új album, mert még ezután fog mászni, felállni, azok olyan jó események!

Mi ma du. voltunk a sógoroméknál, holnap pedig megyünk a gyerekvasútra! Asszem jó időt mondanak, remélem hasonló lesz, mint ma! Majd hozok képeket!

Jó hétvégét mindenkinek!

lola77
 
 


Próbálok képeket feltenni a kirándulásról:

Kép

Ez a gőzmozdony, ezen nem mentünk (csak naponta 2-szer megy):
Kép

lola77
 
 


Akkor a többi is:

Kép

Kép

Kép

Kép

Amúgy Soma először félt a vonattól, de aztán kérdeztük, hogy miért azt mondta, mert gyorsan megy, de mondtuk hogy lassan fog menni, úgyhogy végül felültünk rá és nagyon élvezte! A visszafele úton már ő is tisztelgett az állomáson a gyerekkalauzoknak. Kapott vonatos kitűzőt, nyakláncot+ sípot is, nagyon büszke rá.

lola77
 
 


Sziasztok!

Bocs,lányok,de mióta elkezdődött a suli állandóan el vagyok havazva! A Dávidnak annyi a leckéje,mintha két évet egybe szeretnének sűríteni a tanítónénik!Iszonyú!A hétvégén nem csináltunk mást,mint tanultunk.Ma pl: 1/2 1-től 1/2 6-ig majdnem folyamatosan. Környezetből csak 3írásbeli feladat, kép gyűjtés egy adott témára, kivágni,beragasztani, falevél gyűjtés,préselés és a füzetbe beragasztani.Ja és persze mellette tanulnivaló.És még matekról,magyarról,angolról nem beszéltem.

Szóval:
A fiúk jól vannak,szépen fejlődnek.Eszméletlen sokat gagyorásznak,mozognak,forognak.Már nem lehet őket sehol ott hagyni,mert biztos hogy fél perc múlva máshol vannak.
A héten mérte őket a védőnéni:
Olivér 6,98kg és 68cm
Marci 6,54kg és 66cm
Benike 6,57kg és 65cm

Jövő héten vasárnap lesznek 4hónaposak!!!

Benike és a kukac
Kép

Így ordítunk mi!(Benike és Marci)
Kép

Juj de jó pancsizni! (Dávid és Benike)
Kép

A nyugalom szigete: Olivér
Kép

Kép

Kép
edit73
 
 


Még egy kép:

Kép

Kép

Kép
edit73
 
 


Melinda!

Nekünk is volt ilyen problémánk ( kuki letapadás) anno a Dávidnál! A sebész ismerősünk azt ajánlotta,hogy miután felrántotta a doki ( én nem mertem) csak babaolajjal kezeljük.Felhúzod a bőrt, egy pár csepp rá és nem kell megmosni.Ez máskor is jó,nem csak ilyen estben.Tisztít és fertőtlenít!

Lolla!
Biztos nagyon jó lehetett ez a kirándulás.Elhiszem,hogy Soma élvezte!Mikor fogunk mi ilyen helyre eljutni?Még elképzelésem sincs róla,hogy fogok én 3 ilyen izgő-mozgó ördöggel akár egy játszótérre eljutni?!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


U.i.: Jövő héten ( azaz már most vasárnap, 2-án) már 5 hónaposak lesznek a fiúk!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Sziasztok!

Edit: Szép nagyok a fiúk. Benedek fél éves múlt, ő is ekkora. Köszi a képeket, Dávid is nagyon aranyos, hogy fürdik velük, meg együtt alszanak. A tanárnénije kicsit gondolkodhatna, hogy ekkora gyerekeknek mennyi házit ad. Lola: Az Edit kisfiait az ikres topicban lestem meg.
Jó lehetett a kisvasutazás.

Most mennem kell altatni.
Sziasztok!
Rena

KépKép
renáta29
 
 


Helló!

Edit, közben én is megnéztem a babókat a másik topikban, de az itteni képeken is nagyon édesek! Nagyon szépen fejlődnek, nem semmi lesz emelgetned őket majd 1 éves koruk (meg amikor totyognak) tájékán.
Múltkor eszembe jutott valami, bocs ha hülyeséget kérdezek: Te ugye csak dupla gyedet, vagy gyest kapsz, nem triplát? És 6 éves korukig kapod a gyest, mint a sima ikreknél?

Reni!
Múltkor írtam az alsógallai gyerek magánrendelőt, arra jártam megnéztem (csak buszról tudtam), hogy ott is a Rákóczinak van magánrendelése. Meg magán gyerekfogorvos rendel ott!
Esetleg még érdeklődhetnél a kórház gyerekosztályán is, hátha tudnak magánorvost! Valamilyen Évát nagyon dícsérnek még, de nem tudom a nevét!

Megyek vasalni!Kép

lola77
 
 


Sziasztok!

Lola: Köszi, de most talán jobb a helyzet kaki ügyben. Az utóbbi időben sikerült magától.
Mostanában én sem tudok jönni, nem tudom mi van, de egyszerűen nem érem utol magam, annyi a házimunka.
Benedek is 3 óránként fent van éjszaka enni, gondolom már nem elég neki, amit este megeszik. Fáradtabb is vagyok, mint szoktam.
Napközben van, hogy elalszom velük, utána meg lelkiismeret furdalásom van, hogy mennyi mindent csinálhattam volna.

Megyek is, sziasztok.

KépKép
renáta29
 
 


Reni!

Ne legyen!Neked is kell a pihenés!A házimunka meg megvár.Nincs rosszabb,mint egy ideges,ingerlékeny anyuka!

Lolla!
Igen,részben.A gyed a jövedelem 70%-a,de nem jár duplán.Ezt majd októbertől kapom.Még nem tudom mennyi,de biztos kevesebb,mint a tgyás.Ez már magában is nagy érvágás!Aztán 2éves koruktól a dupla gyes,ez most 46-47000Ft.Na ez lesz aztán igazán szép!Egyenlőre 6 éves korukig jár,de 8-ig itthon maradhatnék főállású anyaként.
Egyenlőre azt sem tudom,hogy 2 éves koruk után itthon tudok-e ennyi pénzből maradni!

Edit

Kép

Kép
edit73
 
 


Reni!

Szerintem is aludj nyugodtan, bár én is így szoktam lenni, hogy mikor altatom Somát, majd elalszok, úgy jövök ki tőle, mint akit fejbevágtak, és olyan rossz akkor nekiállni bárminek is!
Jó lenne egy bejárónő! Kép

Edit, köszi, hát tényleg nem semmi, hogy csak a gyes jár duplán (ráadásul az is csak duplán!) Kép

Cirmike, mizújs veled, Rolival, Rékával? Minden rendben? Gondolom hogy tök fáradt vagy, azért nem tudsz jönni, Te is pihensz, amint tudsz!

Melinda, elkezdted már a rutint?

Rita, bírod még a házépítés terheit?

Erika, már nincs netetek?

lola77
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?