Új privát üzeneted érkezett!

Azt mondta a doki, semmi gond, ilyen elő szokott fordulni, biztos sokat mozog Aha :lol: (meg szerintem most hosszában nőtt) Én 74-nek mértem. Na de eszik is rendesen, bár mostanában az ebédet nem mindig habzsolja olyan nagy lendülettel.
Mi is jövünk könyvtárba. Utána, vagy egyszer máskor (amikor van autótok), eljöhetnétek hozzánk, csinálnánk egy játszóházat :D Van egy utazóágyunk, egy baba el is aludhat benne, ha úgy jön ki. Andinak is akartam már mondani. Meg Roberta, ti is! Valami ma elkezdődött Barnabás meg Dorka között, megtört a jég, már Dorka is nyúlt utána :lol: Az én fiam egy nagy nőszédítő :P

Kép
bernini
 
 


Jaj, nem is láttam, gratulálunk!

Kép
bernini
 
 


Judit: gratulálok a mászáshoz!
Berni: a hiszti valszeg a temperamentumából fakad, nem a mamáéknál töltött idő miatt van. Mindenesetre ha már most ezt produkálja, a dackorszakba tuti bele őszülök majd. :roll:

Mi voltunk ma oltáson. Egészen jól viselkedett Ádika. Annyian megkérdezték már tőle, hogy mindig ilyen nyugodt baba? Aham...
11200g-t mértek , centit sajna nem tudok. De az tuti, hogy 80 cm fölött van.

Kép
Kép
gabcii
 
 

 
 

Gabci azon gondolkodtam, hogy Ádi egy időben kezdi majd a sulit Noémivel, no meg persze, Dorkával és Barnabással! jövőre már fel sem tűnik az a fél éves korkülönbség! Ja! és gratulálok a pohárból iváshoz!!

Berni szuper ötlet, benne vagyok, most 2 kocsink van, itt van papikánk samarája. Bár hétvégén visszük vissza. De ha kell a kocsi Zoli el tud menni egy haverjával. Úgyhogy mondd meg Te az időpontot! A du. nekünk jobb lenne.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Nekünk a holnap jó, vagy pénteken.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok, na már én is vagyok végre. Kész lett ma a gép, már alig vártam, mert egy csomó beadandód kell csinálni.
Judit, gratula Noncsinak, nagyon ügyes.
Berni, én is úgy vettem észre, hogy Barnabás nyúlott, mondtam is a tornán. Szerintem se aggódj a súly miatt, már Dorka sem hízik olyan sokat.
Azért még mindig mi vezetünk, még Ádikát is lehagyjuk a 11800 g-mal :D
Dorka tegnap felhúzta magát állásba a kiságyban, mókás volt, mert elkezdte rázni a seggét :D még nem elég stabil és nem is mindig sikerül neki, de nem olyan könnyű a nagy popóját emelgetni :) Mi is megyünk holnap a könyvtárba.
Moncsi, nem semmi ez az orrvérzés, én biztos összeestem volna. Tamásnak is szokott néha vérezni az orra, azt sem bjrom nézni...
Sajna Bencéről én sem sok jót hallottam... :(

Kép
roberta80
 
 


ja, a nőgyógyász. Már van eredmény, talán nincs semmi, de a dokim mondta, hogy azért isméyeljünk mégegyszer...A vérvételre is kellett mennem, meg vizeletvizsgálatra is. A vér ok. de a vizeletben fehérjét találtak, amiatt kellett a héten pisilnem, jövő héten lesz eredmény.

Kép
roberta80
 
 


Roberta most akkor újra vesznek kenetet? Ez már a 3. lesz?? NE aggódj a fehérje meg lehet attól is, hogy felfáztál, vagy ilyesmi. Lehet már nincs is benne. Képzeld nem találom a libero vonalkódot! most vagy kiesett a zsebemből, vagy úgy eltettem, hogy nem találom. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Ja és gratulálunk az álláshoz. Most kicsit irigyek vagyunk ám!!! :))))


BERNI!!! Dokinál voltunk, azért nem is mentünk könyvtárba. Most jöttünk haza. Ettünk és leraktam le Noémit. Tegnap megint taknyos volt. Dokinéni azt mondta, az ég világon semmi baja, sem a torka nem piros, sem a füle. Lesz nálatok összejövetel????? Mert igazából ha igen neked kellene eldönteni, hogy menjünk e, mert elvileg nem fertőző, de folyik az orrunk... a másik meg, hogy most az orvos miatt eltolódott az alvás. Szerintem 2ig tuti alszik. aztán ebéd. No mi legyen???

Kép
Kép
l.judy
 
 


No, akkor jövő héten összehozzuk azt a játszóházat!
Nekünk előre láthatóan a szerda és csüt. kivételével bármikor jó.
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
bernini
 
 


nekünk a kedd lenne jó és a szerda, de nektek az nem jó, így nekünk akkor a kedd a jó :D
Hajnalban megyek Egerbe, vizsgázom oktatástechnológiából. Gyönyörűű lesz...

Kép
roberta80
 
 


szerda du. mi megyünk Zágrábba.
Egy kalappal a vizsgádhoz!!!

Kép
bernini
 
 


Egy kalappal Roberta! Ja és meglett a vonalkód! :)

ééééés Noémi ma reggel felegyenesedve felült!!!! yuppie! Ez egy termékeny hét. Bár az éjszakánk szörnyű volt, Noémi az esti etetést is beleszámítva 5ször szopott az éjjel, fájnak a cickóim. és mellettem aludt el, mert máshogy üvöltött. hozzám bújt. (Olyan édes volt) Amúgy nem szoktunk együtt aludni. de tegnap sírt. lehet nála így jön elő a szeparációs szorongás????? Persze a következő szopi után visszament az ágyába.

Berni a kedd az jó. A takonykórunk is múlóban, már csak tüsszentéskor jön egy kevés cucc belőle.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Keddre Noémi menni fog, ha igy halad :lol:
Akkor keddre jól legyen mindenki, nagy babaparty-t csapunk :P

Kép
bernini
 
 


sziasztok, 3-ast kaptam tegnap, hurrááá.
Nem semmi, amit Noémi művel :D ez aztán az iram...nem is bírjuk követni...
Akkor kedden délután buli? Majd a részleteket megbeszéljük a tornán, nem?Andiék ráérnek?
Ja, megint kell kenetet venni, de amúgy is kellene mennem a dokihoz, mert elfogy a gyógyszerem.

Kép
roberta80
 
 


GRATULÁLOK a vizsgádhoz!!!

Noémi tegnap óta csak ül és csak ül. Annyira tetszik neki, hogy nem is akar mást csinálni. De képzeljétek el, hogy még este a szőnyegen feltérdelt. úgy, hogy a két keze szabadon, nem kapaszkodott. tényleg belehúzott :lol: :lol: éés a kiságyunk még mindig középen. Most alszik a csemete, utána apa leteszi.

Akkor kedden nagy tali!!!

Csajok viszont nem tudom mi van, de másfél hete Noémi legalább egyszer műsorozik minden éjjel, és nagyon sokszor felkel. Remélem átmeneti. Berni nem tudod annak a honlapnak a címét, amit mondtál a telefonba??? hátha tényleg csak a mászás-ülés viseli meg...

Kép
Kép
l.judy
 
 


http://www.kismamablog.hu itt van csomó cikk mindenféléről, hol olvastam pont, nem tudom.
Andi még nem válaszolt, hogy nekik jó-e a kedd, remélem.
Barnabás állandóan felállni akar, csak és kizárólag, csak még nem jó a technikája, de mindkettőnket felkapaszkodónak tekint :D
Szerencsére nekünk egy ideje elég jók az éjszakák (lekopogom), heti 4-5ször csak 1x kel, a maradékban kétszer :roll: .

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Roberta: gratulálok a vizsgádhoz!
Jujj, de szép súlyban van Dorka! Egyébként engem meglepett ez a mázsálás is, cskúgy, mint a 12 hós. Én 12 kilóra tippeltem, aztán meg 11,5 sincs. Nade, nem sovány Ádika, az a lényeg.
Judit: jaja, elenyésző az a fél év. Később már 10 év sem fog számítani ugyebár :)
A babákat a mozgásfejlődés megviseli azért. kelhetnek éjszaka többször. Akkor dolgozzák föl a megszerzett új tapasztalatokat.

Voltunk játszóházban. Nagyon bejött mindkettőnknek. Olyan szépen eljátsszott Ádika. Ismerkedett, táncolt, tök édes volt.
A tornára is el akarom vinni, annál is inkább, mert a jobb bokája eléggé befele áll és van lúdtalp elleni torna is.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok kedves minden Kismama es anyuka!!
en uj vagyok a forumon, most talaltam nagy keresgelesek soran, mert latni akartam mar egy magyar forumot is szulesrol stb stb es lehetoleg Kaposvar kornyeki kismamaktol.
Most vagyok a 23. hetben, mult heti UHn kiderult h kisfiunk lesz es repdesek az oromtol, bar tokmindegy mi, csak legyen egeszseges a lurko.
Olvastam par jo pozitiv hozzaszolast Dr Gyocsi Andrasrol es nagyon megorultem neki, mert en nala terevzek szulni apr. 5en, addigra vagyok kiirva, de oszinten szolva nem sokat tudok a Kaposvari korhazrol azon kivul h utoljara egy AFP vizsgalatra mentem be meg oktoberben (kicsit gaz volt mire megtalaltam h megis hova menjek, de ok volt)
Legkozelebb januar vegetol latom a Gyocsi doktort, sajnos a terhessegem nagy reszet a UK NHS el toltom el ami borzaszto de inkabb nem megyek bele reszletekben. Nem is veletlen h otthon tervezem a szulesem es otthon is maradok 4 honapot.
Viszont egy kerdesem lenne ha esetleg valaki tud ra valaszolni, ajanlott e szulesznot valasztani es ki az akit ajanlanatok, es ha esetleg valakinek van infoja hogy Dr GYocsi Andrasnal milyen arak vannak a szulest illetoen, azt is nagyon megkoszonnem. Sokan riogatnak azzal, hogy joivore 100 ezret is elkerhet egy korhaz ha valsztott orvosom lesz szulesnel, de igazabol nem ertem megis mire, ha az orvosnak is fizetek kozben...

Addig is olvasgatom a nagy mennyisegu hozzaszolast, orulok neki h ennyi infot talalok a Kaposvari ellatasrol, mert tenyleg semmit nem tudok rola. Laktam Kaposvaron 7 evvel ezelott, de most egy kornyeki faluban van hazunk es oszinten ha otthon is vagyok tul sokat mar nem jarok be a varosba, viszont ott szeretnek szulni, nem BPen.
Tovabbi szep napot mindenkinek !!
R
morleyr
 
 


Sziasztok!
Most sincs sok erőm visszaolvasni,de azt azért látom,h megvagytok még páran régről. Nagyon örülök,h jól vagytok. Vannak akik szoktak sétálgatni egyedül vagy beférek a csapatba a kicsimmel?! Jó lenne ismerkedni és talizni, közösen sétálni,h a picik is barátkozzanak. Mi a Füredi csomópontban lakunk. Igyekszem gyakrabban jönni.
Puszi Gyöngyi és Kíra

KépKép
prog-ana
 
 


SZiasztok!

morley! moncsi és berni Gyócsisok voltak, majd ők adnak tanácsot.
Mi az a UK NHS??? Írtad nem akrasz beszélni róla, csak annyit írj már meg ez mit is jelent. Ezt a 100.000 Ft-os dolgot én is hallottam a rádióban, nem hiszem hogy ez be fog következni, hogy kötelezik a kismamákat, hogy fix összeget adjanak, ha van orvosuk. Katasztófa lenne. AMúgy is katasztrófa az eü.

Berni! Nagyon jól éreztük magunkat! Csak a vonalkódot megint elfelejtettem, pedig Karácsonyra meg szerettem volna rendelni a játékot. Olyan szita agyam van! :lol: :lol: :shock: :shock: Várjuk a muffin receptet!

prog-ana: mi sajnos Toponáron lakunk

Kép
Kép
l.judy
 
 


[quote="l.judy"]SZiasztok!

morley! moncsi és berni Gyócsisok voltak, majd ők adnak tanácsot.
Mi az a UK NHS??? Írtad nem akrasz beszélni róla, csak annyit írj már meg ez mit is jelent.

Hello l.Judy,

elnezest nem irtam be tisztan a dolgot. az NHS az national health service, gyakorlatilag az SZTK vagy mi otthon, csak itt Angliaban. En itt orvosokkal foglalkozok, az NHSen belul, es hat sok jo tapasztalatom meg nem volt, hiaba fejlett a helyzet.
Gyocsi dokihoz ugy kerultemj h neten talaltam es kertem tole egy idopontot meg majusban, mivel 9 honap szenvelges es nulla nogyogyaszati vizsgalat utan itt mar vegre szerettem volna egy doki velemenyet kikerni h megis miert nincs menzeszem es mit lehetne tenni. Gyocsinak koszonhetoen 1 honap mulva terhes voltam..cak egyket tablettan mulott es egy vizsgalton..
Szerintem botrany es tiszta gaz a terhesgondozas es ellatasok itt, nagyon sok magyar kismama ki van akadva tole, az angolok gondolom azert nem mert nem tudnak hasonlitasi alapot.., szoval egyertelmu h otthon fogok szulni es egyket vizsgalatra haza is jarok. Az egy masik dolog h ragaszkodok otthon is maradni par honapot, mert a csaladom legyen hozzam kozel, es hat en BPi lany vagyok de nagyon szeretem Somogy megyet es igazabol meg BPen sem lennek hajlando szulni azt hiszem. nekem tobbet jelent a nyugalom es friss levego mint barmi mas. Mi Vardan tartozkodunk otthon es a Kaposi Mor korhazhoz tartozok...
sok rosszat hallottam rola, de igazabol melyik korhazrol nem???
Ahogy itt leirtak sokan a dokik jok es a szulesznok is, ami a szobakat es csecsemogondozokat illeti, az pedig ugyanaz Bpen is..detto negativ velemeny mindenkitol.
Reszemrol privat korhaz az felesleges,mert minek koltsek annyi penzt, en egyedul azt hiszem a Gyocsi dokihoz ragaszkodok mint szuleszhez ha lehetseges, es hat ahogy elnezem kell talalnom egy szulesznot, akit fogadhatok, mert azt ajanlja mindenki. Senkit nem ismerek ugyhogy ha barkinek vannak jo nevei es megbizhato aranyos szulesznok, nagyon szivesen vennem a segitseget. Januar vegetol fogok csak otthon tartozkodni, ami azt jelenti h mar a 31. het korul leszek es addig anyukam probal intezni dolgokat, de hat kicsit nehezkes igy nem szemelyesen.

Huh megint hosszura sikeredett a dolog, bocsi mindenkitol.
Addig is probalom visszaolvasni a hozzaszolasokat , mar 2007 novembere korul tartok a listan :lol:
morleyr
 
 


hu. Szia így már világos. Én Szentendrén nőttem fel, anyu most is ott lakik, apu Pesten. Viszont 100 %-ig egyetértek Veled a Bp-i kórházakról. Ugye az összes lánykori barátnőm ott szült, volt aki bababarátba (Szent Imre) volt aki SOTE-n, de gyakorlatilag mindenhol hallani jót és rosszat, és speciel semmiesetre sem szülnék ott. Mi itt többen is meg voltunk elégedve a kaposvári kórházzal. Az én szülésznőm Gyönygyvér, de ha visszaolvasol úgyis fogod tudni, mert egy jó párszor leírtam. Az tény, hogy szinte az összes szülésznő nagyon kedves, bárkit is fogadj. De fogadj fel egyet minél
előbb, mert ha ugyanaz a rendszer csak két kismamát vállalhatnak egy hónapban. Szóval döntsd el és szólj anyudnak. Akkor ezekszerint kint fog felnőni a babád?? Nem akartok végleg hazajönni?
A védőnőnk is Várdán lakik!

Más. Noémi tegnap elkezdett tapsolni. Olyan édes. Mondom neki és akkor csak tapsikol. ooo közben megjött a porszívónk amit az apa rendelt. most csomagoljuk ki. hááát remélem tényleg csodákra képes!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Eloszor is gratula a tapsikolashoz, tok jo lehet..

Hat igen, nekem is ugye minden baratnom Bpi es ott szultek, semmi extra velemennyel. Igazabol nekem a korhaz annyira nem szamit, ok ne legyen egy lepratelep, de inkabb az jo hogy legyen kozel viszonylag a hazunkhoz. En mar regen eldontottem hogy ott szeretnem eltolteni az elso honapokat es imadnek nyaron is maradni , de a ferjem munkaja miatt vissza kell jonnunk junius elejen. :cry: mindegy, ugyis jarunk haza sokat. En semmikeppen nem tervezem h a pici itt nevelkedjen fel mert ennel az orszagnal nulla a nevelesi rendszer es utalatos kolykok vannak mindenhol, neveletlenseg es bunkosag tetofoka, valamint nem veszelytelen itt elni egyaltalan. szoval nem lesz belole tipikus ittnevelt kisgyerek ha minden igaz. Szeretnenk hazamenni hosszabb idore, azt alakitjuk iden hogy legyen valami anyagi forrsunk a kornyeken es talan sikerul otthoni eletet kialakitani. Pusztakovacsiban atv ettuk egy kuriaepulet felugyeletet es abbol alakitunk ki dolgokat, remelhetoleg sikerul valamit ugyesen, mert semmi kedvem Bpre sem visszamenni. Valahogy mar nem megy a nagyvarosi elet nonstop..Apukam es anyukam is ideje nagy reszet Varda kornyeken tolti most a munkajaval, szoval igy jo nekem. Ott lesz anyukam hogy segitsen.
Mi a neve a vedonodnek??
En egy vedononel mar voltam oktoberben otthon es asszem Jadon rendelt.Asszem Csanyi xy a neve ha minden jol megy.
Nekem most a GYocsi dr irt egy emailt es februarban latom 02en, akkor tudok vele mindent megbeszelnia szulessel kapcsolatban. Kerdeztem tole hogy mia teendo szuleszno fogadasaval es majd azt is akkor egyeztetunk.
huha akkor lehet h az mar keson van egy fogadasara?mert aprilis 5re vagyok kirva, az 2 honap. mennyivel elore kell valakit lefoglalni? De jo, fogalmam sincs rola ki legyen az es anyukam meg nem is hallott meg ilyenrol h szuleszno fogadas, mert o meg abban a hitben el allandoan ami 30 evvel ezelott volt, neki ugyanis beugrott a doki es szuleszno is foglalas vagy keres nelkul, nulla fizetessel. hmmm akkor most lehet h bajban leszek es avegen nem lesz szuleszno aki ram fog erni...
morleyr
 
 


meg egy kerdes a kaposvari anyukaktol, meg tudnatok mondani hogyan zajlik a szuletesi bizonyitvanyn kiadasa es kb mennyi ido kaposvaron?
csak Bpi tortenesrol tudok, h a korhazbol futar viszi es hozza stb stb , de nem tudom hogyan zajlik Kaposvaron es mivel 2 honapunk van arra h elintezzuka pici utlevelet is, igy nagyon jo lenne tudni mennyi ido alatt lehet a szuletesit kikerni.
Koszi minden tanacsot es valaszt elore is

Reka
morleyr
 
 


Réka a születési anyakönyvi kivonatot még a kórházban megkapod, mielőtt hazamész, úgyhogy lesz időtök az útlevélre :)
Nekem Balla Jánosné, Ági volt a szülésznőm, csak jót tudok mondani róla, én is szinte az utolsó pillanatra hagytam, nekem őt az ultrahangos csaj mondta, ő az ismerősünk. Tényleg minden (majdnem) szülésznő rendes, nekem a csecsemősnővérekkel sem volt semmi bajom. A hely meg olyan amilyen, nem az lesz a legfontosabb.

Judit, ügyes Noncsi. Szépen lassan mindenre rájönnek, olyan aranyosak...

Berni, mi is jól éreztük magunkat, köszi a meghívást.

Prog-ana, többen is járunk innen keddenként tornára a Szent Imre játszóházba, 9:15-től. Ott lehet ismerkedni hasonló korú babákkal és anyukájukkal (és velünk :D ).

Kép
roberta80
 
 


na, megjött a vizeletvizsgálat eredményem. Már nemcsak fehérje, hanem vér és baktérium is van benne... :cry: jövő héten mehetek a kórházba egy csomó vizsgálatra. Remélem, semmi komoly bajom nincs..kicsit félek...4-kor indul a vonatom Egerbe, majd csak szombaton jövök haza...UTÁLOM!!!! :cry: :cry: :cry: :cry:

Kép
roberta80
 
 


Sikerult Gyocsi doktorral ertekeznem, o nekem fogadott szuleszno ugyben annyit mondott, hogy nem kotelezo, igazabol ellat a korhazban levo ugyeletes is ugyanugy.
Hm nem tudom, nincs benne tapasztalatom meg eddig :)
De ahogy hallottam szinte mindenki ajanlja. Most mar csak azt kene kitalalnom hogyan fogok fogadni valakit a 30. het elott mikor addig otthon sem leszek. Oh ha tudtam volna h ilyen dolgokra is ugyelnem kell....Remelem lesz valaki aki majd be tud vallani meg idoben.
morleyr
 
 


Szasztok! Tényleg jó volt a délután, jöhet az ismétlés :lol:
Roberta, a sok cucc amit hoztál, tényleg nem kellett volna, aranyos vagy! Legközelebb nem kaptok muffint, hanem azokat :D A vizeletvizsgálat miatt meg ne aggódj. A tanulás, Egerbe járkálás, nem lehet könnyű, én nem is birnám.
Judit, én is hülye vagyok a vonalküd miatt. Noncsinak nagyon eredményes hete van.
Muffin ügyben holnap irok, este jöttünk haza Zágrábból, ma még nem volt időm, új telefont kaptam, azt böngésztem eddig.
Gyöngyi, gyertek tényleg tornára, az nincs is messze tőletek. Mi sétálni főleg a környéken szoktunk, Kecelhegyen.
Réka, jó választás a Gyócsi dr, bár szülni nem sikerült nála, ha visszaolvastál, láttad, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Az új tarifákról nem tudok, nála tudom, hogy most 40 körül van, ő más tészta mint a többi doki, mert vállalkozó, nem közalkalmazott. A szülésznő meg azért ajánlatos, mert ha sokan szülnek egyszerre, és senkinek nincs mondjuk fogadottja, az 1 szem ügyeletes hiába lelkiismeretes, bizony kevés. Jó ha végig melletted van a "sajátod". Szerintem még nem vagy elkésve vele. Nekem Hagyánek Adri volt, iwiw-en rajta van (nem tudom te tag vagy-e), keresd meg ha gondolod, ez a felfogadás amúgyis csak egy szóbeli megállapodás, találkozni ráérsz amikor már itthon leszel. Ő nagyon aranyos, ha ő nem ér rá, szerintem segit körbekérdez, kinek nem telt még be a kvótája. Én akárkivel beszéltem ,a szülésznőjével mindenki meg volt elégedve, akárki is volt.
Na, kit hagytam ki?

Kép
bernini
 
 


hello bernini, koszi a tippeket, szerintem ha 40 korul van nala a szules az nem gaz, sokan adnak annyit mint halapenzt barmely dokinak manapsag..Nekem asszem megeri, legalabbis mert ot ismerem es tenyleg nagyon rendes doki.
Az iwiwen rajta vagyok es tegnap irtam egy uzenetet a Tomsics Moninak, most akkor megkeresem a Hagyanek Adrit es irok neki is. A szuleim korulneznek ezerrel Kaposvaron, apukamnak van egy halom uszodas vizilabdas ismerose, azok kozott is asszem van valaki egeszsegugyis, meg anno o ismert valakit a korhazbol, hatha sikerult leegyeztetni valakit ugy is. Abszolut egyetertek a szuleszno fogadasaval, szerintem jobb ha van magan, a Gyocsi doki biztos azt ertette amikor mondta nekem h nem kotelezo, hogy hat azert nem muszaly ha nem akarom..

Tegnap kaptam egy listat valakitol hogy mit kell venni, korhazi tartozkodas stb. atyavilag, vegtelennek tunik...
Regen az emberek kipottyantottak egy bebit otthon az agyban es nem volt semmi extra.. :D
morleyr
 
 


Sziasztok!

Ha jól tudom Tomsics Móni januárban szül!!!!! Először őt ajánlották nekünk, de későn szóltam, nem fértem be, de segített, így találtam rá Gyöngyvérre!

Berni az ismétlésben benne vagyok! Hozzánk is lehet jönni, bár itt nincs akkora hely. A vonalkódokat meg kedden hozd el, nem fogom elfelejteni, és fel is adom, talán itt lesz az ajándék Karácsonyra amit rendelek. Jujj nagyon fáradt vagyok, ma reggel voltam 8kor az önkormányzaton a bérletért, hááááááát eléggé morcos-klimaxos volt a nő, aki mire megkérdeztem, hogy minek kell újra igényelni a bérletet (mert újra kell) úgy kiokosított, mintha fogyatékos lennék, szótagolva mondta el, hogy ez egy segély és örüljek, hogy kapok meg..blablabla.... nem is írom le. jól felmérgesített. No megyek is.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Már előre bocs, hogy mengint regényt írok, de ritkán jutok ide, és mindenkinek akarok írni. :oops:

Réka!
Én a Mátéval is a Gyócsi dokihoz jártam, és most is hozzá járok. Én is teljesen elégedett vagyok vele, mind a terhesgondozás, mind a szülés terén. Többször voltam az előző terhességemmel kórházba, de ő végig figyelt, érdeklődött, tényleg lekiismeretes és kedves, figyelmes doki. Annó én is megkérdeztem őt szülésznővel kapcsolatban, nekem azt mondta, hogy nem kötelező, de jó, ha van, akit rajta kívül is ismerek a szülőszobán, és tényleg nem mindegy. Én Antalné Puska Líviánál szültem, és vele is meg voltam elégedve, de sajna most nem tud vállalni, mert nem tudja kire hagyni a kisfiát (a férje jelenleg külföldön van). Nagyon sajnálom, de van egy pótszülésznő is, remélem, az Emihez még beférek- eredetileg a Máté is nála született volna, de egy bokaficam közbeszólt ... ő is roppant lelkiismeretes és barátságos.
A dokinál az új tarifát nem figyeltem, de terhesgondozáskor ugyanannyit kért, mint 3 éve (de fent van a honlapján is a terifarendszer). Tény, hogy van, aki hálapénzként is ad ennyit (vagy adott már 3 éve is)- és ő egy idegennek adta, aki nem ismerte annyira, és mégis egy más viszony, más hozzáállás, főleg ha többen szülnek egyszerre.

Judit!
Hétfőn feltétlenül feladom én is a vonalkódokat, ha elsőbbségivel küldöm, keddre megkapod, ha nagyon sürgős. Azt hiszem, 4 vagy 5 van. Remélem, még jók!
Mászás , üldögélés, taps???- nagyon belehúzott a kiscsaj!
Vajon miért nem jó a vonalzód?

Roberta!
Nem irigyellek az eredmény miatt, de jobb, ha kiderül mitől van. lehet, hogy nem is komoly! -úgy legyen!
A suliból mennyi van még vissza?
Ősszel az én eszemben is megfordult, hogy kellene még tanulni, de már nem vennék rá mérget, hogy lesz is belőle valami.

Berni!
Hát ahogy a többiek írták, biztos nagyon jó volt a buli!
Egyszer, valamikor tavasszal én is szeretnék találkozni veletek, de majd ha esedékessé válik, pontosítunk!- ha ti is benne vagytok!

Télapó- Máté tavaly sírva fakadt, amikor az ölébe vette, de idén már nagyon jó volt, és tetszett neki, sőt annyira kacagott az ölében- szerintem csikizte a szakálla a nyakát. Zsombival (keresztszülei kisfia) nagyon várták a Mikit, énekeltek,hogy jöjjön. Amikor kopogott, azt a meglepődött, kíváncsi arcot!!! Mentek elé, egyik az egyik, másik a másik kezét fogta, és kísérték a helyére. Nagyon bátrak voltak, énekeltek neki, és kacarásztak. Meg én is- már rég röhögtem ilyen jóízűt. Ha lesz kép, teszek majd fel.
Nagy élmény volt! És felétek is járt a Mikulás bácsi? Gyerkőcöknek hogy tetszett? vagy a csizmába tette csak az ajándékot, személyes találka nem volt?

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Moncsi akkor ezek szerint hozzátok ment a Mikulás???? Máté akkor már nagyon bátor... és mit kapott tőle? huuu mi nem találkoztunk kóbor Mikikkel, ma voltunk Dombóváron gyerkőcülést nézni, aztán meg a dédimaminál töltöttük az egész napot. A vonalkódot nem kell ám elsőbbségivel küldened, majd ha ideér ideér, ezen már tényleg nem múlik! Ja! és köszönöm szépen!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Nálunk ma reggel jött a Miki, Ákos öltözött be :lol: , Barnabás érdeklődve nézte. A szánkót hozta neki, meg virgácsot (az első három hónapban nem volt épp jófiú :D ), meg Szeghalomról is jött neki csomag csupa neki való finomsággal!
Judit, ti is a BeSafe ülést néztétek? Még nem vettétek meg?
Mi még csak nézelődés szinten vagyunk, kiderült, az én autóm is isofixes, igy mindenképp olyat veszünk.
Holnap jön anyukám pár napra, igy eljutok fodrászhoz, kozmetikushoz, ha lesz időpont. Azért kedden megyünk tornára szerintem. Nem árt a mozgás, most ettem meg egy csokirénszarvast, benne smarties :oops: .

Kép
bernini
 
 


Akét recept, nem felejtettem ám el:
Fahéjas:
12,5dkg liszt, 12,5dkg darált mogyoró, 4 tk fahéj, 2 tk sütőpor, 2 tojás, 3 dl kefir, 10dkg cukor, 0,75dl olaj
Liszt+mogyoró+2tk fahéj+sütőpor össze. Tojások+kefir+cukor+olaj össze. Összekeverjük, a papirral bélelt tepsiben elosztjuk és légkeverésesben 160 fokos előmelegitett (amúgy 180) sütőben 20-25 percig sütjük. Tetejére 20dkg porcukor+2tk fahéj+2-3 ek vizből mázat készitünk, megkenjük a langyos muffinokat és hagyjuk megszáradni.
Én almát kockáztam még bele
Fekete-fehér:
7,5dkg fehér csoki, 1dl tejszin, 1 narancs, 1 ek kakaó, 15dkg liszt, 10dkg darált mandula, 2ésfél tk sütőpor, 2 tojás, 8 dkg cukor, 0,8 dl olaj, 2 dl joghurt
A csokit fél deci tejszinben felolvasztjuk. A kakaót a másik félbe keverjük, belereszeljük a narancs héját.
Liszt+mandula+sütőpor össze. Tojás+cukor+olaj+joghurt össze. Két keverék össze, kettéoszt, egyik felébe a fehér, másikba a barna cucc. A forma mélyedéseibe két kézzel egyszerre 1-1 kanállal elosztjuk a tésztát egymás mellé. Légkeveréses 160 fok előmelegitve, amúgy 180, 20-25 perc
Mindkettő tök egyszerű, gyors. Jó étvágyat :P

Kép
bernini
 
 


Ja, ezek muffinok, ha más is ki szeretné próbálni :D

Kép
bernini
 
 


Judit!
A Mikulás az idén úgy volt, hogy délelőtt elvittem a Mátét a suliba (mert ott osztályszinten járt a Miki). Ott először úgy meglepődött, hogy azt hittem, rögtön sírva fakad. Az egyik nagydarab, magas tabárbácsi volt. De aztán tőle sem félt, énekelt neki.
Aztán este az egyik ismerős öltözött be, nagy volt az öröm. de még tegnap is találkoztunk anyuéknál egy meglepi Mikulással.
Jövőre (vagy utána) majd ti is meglátjátok, mekkora öröm ez a kicsiknek! Jó volt látni!
Egyébként Máté csak mikicsomagokat kapott, majd a Jézuska hoz ajándékot.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Igen Berni, mi is azt a márkát néztünk! Nagyon meggyőző. És van isofixes változata is, ami viszont olcsóbb, mint a kategória többije. Azt hiszem 59 körül van. (Ez nem tuti.) Nézd meg a honlapjukon. Mienk is isofixes, mármint a kocsi, de mi hagyományosat veszünk. Ha esetleg más kocsiba rakjuk, meg azért drágábbak...

Tegnap beszéltem Andival, és valószínű mi is megvesszük, csak még a színen vacillálunk.

Bár ez azért drágább, mint amit eredetileg szántuk volna rá...

Moncsi ajándékot nálunk is majd a Jézuska hoz, de még fogalmam sincs, hogy mit. Mikit egyáltalán nem tartottunk, de a jövő évtől persze fogunk.

Képzeljétek. Noéminak jön a foga felül. Most már tuti. Mind a 2. Néha minden előzmény nélkül elkezd sírni. Egy ideje azt csinálom, hogy az ujjra húzható fogkefére nyomom a Dentinoxot és bedörzsölöm az ínyét. Ne tudjátok meg mennyire szereti. Már nyitja a száját amikor meglátja, és olyan elégedett fejet vág hozzá.... Na megint sír. Ma még nem is aludt. Megyek.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Hello

Sikerult egy szuleznot fogadnom, Hagyanek Adrienn irt vissza nekem az iwiwen, mert maskepp nem tudtam oket elerni, es o azt mondta hogy szivesen elvallal, most nincs leszabva hogy hany embert vallalhatnak. Fura, kozben nekem a vedono azt mondta hogy miota uj vezeto van akorhazban, allitolag o leallitotta a maganszuleszno fogadasat... nem tudom, de bizok benne hogy tenyleg el tud vallani akkor is es minden ok lesz.
A GYocsi honlapjan a szules tarifa nincs fent, de vegtulis mindegy, azon mar nem fog mulni. benn megbizok es nincs kedvem masra bizni a szulest, sem masnak adni egy vagon halapenzt amit neki is adhatnek ..

Tudja veletlenul valaki hogy van e lehetoseg kadas/medences szulesre a korhazban? es hogy engedik e az elso szulesnel?

Udv mindenkinek

Reka
morleyr
 
 


Barnabás még csak most aludt el. 8kor kelt, és nem ez az első eset hogy ebéd utánra fárad csak el. Most már egyhuzamban a 6. éjszaka hogy egyszer kelt, 4-fél5 körül enni, aztán fél8-8ig alszik.
Neki is jön a foga, a jobb alsó, ma de. vettem észre, séta közben fel-feslirt,és akkor láttam hogy ott valami más, egy kicsit már az inye is felszakadt. Elég gyorsan ment, ha ez az. Na de lekopogom. Eddig nem lehetett észrevenni semmit. Mindenben feláll már, egyfolytában kapaszkodik mindenbe bele, és csak menne, menne...
Én már vettem 1-2 játékot karira, formaválogató autó, puha épitőkocka, meg lehet kap valami járgányt, karfás triciklit, még nem tudom. A szánkót eddig nem tudtuk kipróbálni, remélem lesz azért hó idén még.
Réka, nekem is ők voltak a párosom, a dokiról nem tudok nyilatkozni szülés közben milyen (épp sielt :lol: ), de Adri nagyon aranyos, lelkiismeretes, minden mond mi fog következni, massziroz közben, ha kell... A kádról ne is ábrándozz, nincs. Itt alternativ szüls kapcsán szülőszék van, meg vajúdó ágy, bordásfal. 1 szoba, tehát ha valaki van benne, már kikőve. De hidd el a hagyományos úton is megfelel, ha egy jó csapat vesz körül.

Kép
bernini
 
 


Berni, irigykedem a fog miatt...szerencsések vagytok, hogy Barnabás alig érez belőle valamit.
Noncsi, neked hajrááááá.
Mi lehet, hogy nem megyünk holnap tornára, meglátom, hogy hogy végzek, mert az ANTSZ-be kell mennem, vizelet vinni leoltásra. Aztán meg hasi ultrahang, de még nem kértem időpontot, nem tudom, hogy mikorra lesz.
Dorka is felállt az ágy mellett, egyre jobban mennek ezek a dolgok... :D
Tőlünk Dorka a szánkót kapja. Nem veszek neki mást, majd jövőre...még most úgyis csak a fényeknek meg a csomagolópapírnak fog örülni :)

Kép
roberta80
 
 


tök jó, január 8-án kaptam időpontot ultrahangra. Addig mi lesz???Szétizgulom magam... HOVÁ LETTETEK????

Kép
roberta80
 
 


Jól be van telve az uh ezek szerint. Roberta, addig ne rágódj rajta, próbáld meg elfelejteni, biztos nem könnyű.
A jobb alsó jelentem kint van, ma már koccant a poháron :lol: Cuki, picike. A többi is igy jöjjön! :wink:
Voltunk ma Dombóváron,megvettük az ülést, mi is BeSafe-et, isofixeset. Most ez nagyon népszerű lett az ismerősök között. De tesztgyőztes is. A szine nem nagyon tetszik (szürke), de ez megy a kocsihoz és ebből volt.
Barnabás mindenhol feláll, tegnap a függönyben akart felkapaszkodni, na leállitottam :P , oldalazva elmegy néha a kanapénál, meg a járókában ha olyan kedve van. De azt annyira utálja!!! Nem játszik egy percet sem benne, egyből felkapaszkodik és könyörög amig ki nem vesszük. Én nem is birom hallgatni, férjem próbálja edzeni, eddig nem sok sikerrel.
Holnap könyvtári találka? Mi megyünk, Andiék is.

Kép
bernini
 
 


képzeljétek, végre Dorka is elkezdett mászni. Na, nem olyan folyamatosan, mert néha visszavált kúszásba, de egyre többet mászik. Jön a foga felül, szegény megint csak szenved, nem sokat alszunk :cry: remélem, hamar kibújik, és megint minden a régi lesz.
Judit! Összegyűltek a vonalkódok?

Kép
roberta80
 
 


Bravo Dorka :P Az még nekünk is hátravan, 1-2 "lépést" tesz max mászva, aztán leenged.
Most jöttünk haza Zalakarosról, nagyon jó volt, csak rövid :? 2szer úsztunk, igy is kicsit féltem, mert picit folyt az orra szombat reggelre, de bevittük, és szerintem már nincs semmi baja. Annyira cuki volt, már a parton ugrott volna bele, úgy kapálódzott :lol:
A héten 2szer is már csak 1et aludt, du egy jó nagyot. Tegnap estre Brumi Bandi Band koncert volt a szállodában 19-20ig(aranyosak voltak), azt már nem birtuk végig, kicsit hamarabb kellett fürdetni, 8.20kor már aludt, reggel 8.20-ig, a szokásos 4 órás szopival megszakitva. :D
Kedden még lesz torna, jöttök?

Kép
bernini
 
 


Mi megyünk tornára, eddig úgy van. Minden alkalmat kihasználok, hogy Dorka gyerekek között legyen.Aztán írok a Jézuskának, hogy hozzon sok-sok bátorságot neki...A könyvtárban sem tudtam letenni, nem tudom,hogy mi ez...Jaj, köszi a képeket, jók lettek.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Először is gratulálok a mászáshoz Dorkának, Barnabásnak meg az éjszakai alváshoz!!! Sajnos Noéminek is jön felül a foga, így szörnyűek a napok, tiszta nyűgős éjjel nappal. elég fárasztó, úgyhogy Roberta egy cipőben járunk. Ja és emiatt újból folyton szopizni akar...Jön és huhog Nekem meg mászik Rám, keresi a cicit. Szerintem ha kibújt a foga visszatér a napirendünk. Dorkának meg ez az anyás korszaka szerintem lecseng egy-két hét alatt, majd keresek róla Neked valamit, ha lesz időm. A vonalkódok összegyűltek, Moncsi küldött egy rakatot :lol: MINDENKINEK KÖSZÖNÖM! Azért ha van felesleg, továbbra is kell, folyamatosan lehet játékot rendelni. Csak baromi sok vonalkód kell...

Képzeljétek! Noémi tagnap felállt, és már annyira mászik, hogy a kúszást teljesen elhagyta. Mi hétvégén Fehérváron voltunk, megvettük az ülést BeSafe, végülis zöldet... Ma ült benne Noncsi először, aludt a hazaúton. nagyon jó! Ráadásul tegnap elkezdte azt mondani, hogy kottyi-kottyi-kottyi-kottyi-kottyi-kottyi mintha egy tyúk kotkodálna, és egész nap ezt hajtja. olyan édes!

Roberta ne gondolj most a nyavalyáidra, majd drukkolunk Neked, nem lesz semmi baj! Bár az tény, hogy elég soká van még január, nem csoda, hogy kiakadtál...

Na majd elfelejtettem, mi is megyünk tornára.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Ja igen, akartam irni hogy elküldtem nektek a képeket.
A ma éjjel nekünk sem volt jó, 1.40-től 2.50ig visitott a drágám, csak ha fogtam a kezét vagy simogattam hallgatott el. :cry:
Judit, ott olcsóbb volt az ülés?

Kép
bernini
 
 


Nem. Az ülés mindenhol ennyi. Csak mivel apu vette nekünk Karácsonyra, ezért rendeltük oda, hogy ő is ott legyen.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Nagyon cuki képek születtek tornán, du elküldöm!

Kép
bernini
 
 


huuuu tényleg jók a képek!!

Voltunk dokinéninél: 9300 g. Mára megint taknyos volt, de semmi baja. Amúgy azt nem írtam, de elkezdtük a homeopátiás kezelését a BCG nyirokcsomójának. Végül is az egyik szert BPestről rendeltem. Most eléggé piros, gyulladt, de ez jót jelent, mert először kihozza a tüneteket. Csak itt jön a dilemma: ha így vissza visszem a sebészetre, ahova január elején kellene mennünk valószínű kimetszik. a dokinéni azt mondta várjuk legalább 2 hónapot hat e a homeo-bogyó. Drukkoljatok!

NA elteszem magam holnapra!

Kép
Kép
l.judy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: