Új privát üzeneted érkezett!

Kép

Itt vagyunk csajok és a srácok. 8)

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Szep estet mindenkinek!

Tegnap volt nallunk a vedono.Kepzeljetek 6 nap alatt 18 dkg-ot hizott Zoe!Tiszta kis pufi! :lol: De mondjuk moho is!
Viszont nagyon bevan duzzadva a kis cicije ezert ma elvittuk a gp-hez hogy nezze meg.Persze o meg enm latott ilyet igy felhivott egy gyerek orvost aki azt mondta nem baj de figyeljuk oda ra es ha 6-8 heten belul nem megy lejjebb akkor meglatjuk!
Hat kosz!!!

Akinek kislanya van volt koztetek akine volt ilyen gondja?
Valamint hol lovettetek ki a fulet es mikor?Akarkit kerdezek senki sem tudja!!!!

Es mit kezdtetek a hasfajassal?Vettem neki valami infacol nevu szert ra neki.Hasznaltatok?Es mit egyek?Valahol olvastam ha faj a baba hasa ne egyek tejtermeket,hust........akkor mit egyek?Nem szeretem a zoldseget!!!! :cry:

Amugy jol vagyunk a siros,hasfajos orakat leszamitva!!!

Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Haho,
Nagyon edesek a fotok mindenkitol! Tok jo h igy beindultatok a kepekkel :D ! Egyszer majd csak lesz idom nekem is feltenni valamit...

picizoe, ez a mellduzzanat tenyleg teljesen normalis, gondolom a doki is elmagyarazta h hormonalis valtozasok allnak mogotte. Nekunk nem volt, de sokakat ismerek akiknek igen, es mindenki magatol rendbejott. Ahogy a dokid is mondta, ido kerdese az egesz.

Erdekes ez a fullovetos kerdes. Sztem ez itt annyira nem elterjedt mint odahaza. En is csak max 3 kislanyt ismerek fulbevaloval, de ok mind kulfoldiek es a sajat hazajukban csinaltattak. De tuti lehet itt is. Kivancsi vagyok en is, de tenyleg csak a kivancsisag hajt, en nagyon felnek h a lanyunk az oviban v itthon hancurozas kozben, mondjuk a fiacskank egy vadabb pillanataban kitepne :( .
Persze nalatok ilyen veszelyek meg nem fenyegetnek :wink:.

Mibol gondolod h Zoe hasfajos? Nekem egyik gyerek sem volt az, viszont volt egy nagyon siros fiam hasfajas nelkul... Csak azert kerdezem, mert annak h egy baba sokat es/vagy tobbszor sir, a sajat borunkon tanultuk meg, h nagyon sok mas oka is lehet a hasfajason kivul.
A legtobbszor viszont csak raragasztjak a babara a hasfajos jelzot - ne iteljetek el, de en ugy vettem eszre h ez peldaul kulonosen Magyarorszagon nagyon jellemzo :roll:.

Persze attol meg h en itt okoskodok, persze total lehet Zoe hasfajos. Mert mondjuk en csak ismertem masok hasfajos babait, de naluk tuti nem kezdodott ilyen nagyon koran.

Irtad viszont h vakummal szuletett (vagy fogoval?). Ennek is lehetnek ilyen utohatasai. Persze nem akarlak megijeszteni, meg egyaltalan nincs is miert megijedni. Csak leirom, h a vakummal/fogoval szuletett babaknal ez a vigasztalhatatlan siros idoszak eleg nagy szazalekban es eleg koran fellep.
Na de nem okoskodom tovabb.

MEgyek tovabb fajatni a fejem. Sajnos nalam meg manapsag ez dominal :( .
mrsnoname
 
 

 
 

Sziasztok!

Picizoe, az en lanyom hasfajos volt es ha jol emlekszem a 2. heten kezdodott. Mindenki azzal nyugtatott, hogy altalaban csak 6 hetig tart, aztan elmulik, csak kirivo esetekben tart 3 honapig. Na, mi a 2. kategoriaba tartoztunk. Raadasul meg reflux is jott hozza. Ez azt jelentette, hogy minden kajalasnal bofogte vissza a tejet. Legtobbszor sugarban jott vissza az egesz. Meg be se fejezte a kajalast, kb. 3 perc utan mar a mellemen bofizte vissza a tejet. Nekunk nagyon kemeny volt ez az idoszak. En kb. 5 honapos koraig szinte ki se tudtam vele mozdulni. Meg jo, hogy van kertunk, igy azert levegon megis volt.

A hasfajasra szinte minden "csodaszert" kiprobaltunk, az Infacoltol kezdve a gyogynovenyes teakig, sot meg doki altal felirt lottyot is kapott, de semmitol sem lett jobb. Kegyetlen volt vegignezni a szenvedeset. Szegeny ugy szoritotta az ujjunkat a gorcsok alatt, hogy majd letepte. Mar utaltam minden etetest, mert tudtam, hogy akkor jon a szenvedes.

En azt is kiprobaltam, hogy nem ettem olyan dolgokat, ami elvileg hasfajast okozhat, de az sem segitett. Viszont egy ismerosom meselte, hogy o nagyon sok tejet ivott es amikor ezt emlitette valakinek, akkor mondtak neki, hogy az okozhat hasfajast a picinek. Ezutan leallt a tejivassal es meg is szunt a pici hasfajasa.

Aztan, ahogy Berni irta, lehet, hogy nem is a hasa faj. Vannak babak, akik az idojarasvaltozasra erzekenyek pl. Mostanaban itt meg tenyleg bolond idojaras volt. Szoval, figyelgesd, aztan hatha rajossz, hogy esetleg valami mas miatt sir! Vagy egyertelmuen latszik, hogy a hasa faj? Lolli pl. olyankor nagyon szivta a cumit es gorcsosen szoritotta a kezunket. Aztan ahogy enyhult a gorcse, elengedte a kezunket, sot a cumi se kellett neki. Szoval, nala egyertelmu volt.

Most nezem, hogy mar elmult 11 ora, en meg elfelejtettem vacsorazni. Most meg mar nem akarok bezabalni ejszakara, ugyhogy csak valami gyumolcsot fogok enni. Milyen jol jonne egy kis otthoni eper vagy cseresznye.
Ja, Thomaildinek akartam irni, hogy mostanaban lehet kapni egesz jo epreket itt is. Itt most kezdodott az eperszezon. Az a lenyeg, hogy helyi, vagyis British strawberry legyen (kenti). Mivel nem kulfoldrol erkezik, nem szedik le zolden, igy sokkal finomabb. Kent megyeben van a legtobb napsutes, ugyhogy ott meg meg is erik.

Jo ejszakat!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Dóri: ahogy már megkaptad a választ, a mellduzzanat Zoénál teljesen normális. Nekem ugyan fiam van, de tudom, hogy van ilyen. Amiatt van, mert még a te általad terhesség alatt kapok hormonok benne vannak a baba szervezetében. Egyébként általában tényleg lányoknál jelentkezik, de fiú babáknál is előfordulhat. Nálunk nem volt. Néhány hét alatt elmúlik, ahogy kiürül a szervezetéből ez a hormon. Nem szabad piszkálni, nyomogatni!

A hasfájáshoz csak annyit tudok szólni, hogy az infacol állítólag nagyon jó, ahogyan az gripe water is (azt csak négy hetes kortól lehet használni). Állítólag egy baj van ezekkel. A testvéremék azt mondták, hogy minden csak egy darabig segített. Az unokahúgom egy hetes korától volt hasfásól kb három hónapos koráig, egész éjszaka sírt. Kipróbálták az infacolt, állítólag hihetetlenül jó volt, örültek, mint majom a farkának. Elfogyott, vettek még egy dobozzal, használták még pár napig és már nem segített, akkor is sírt, ha kapta. De próbáld ki, rosszat nem teszel vele akkor sem, ha nem is hasfájós, csak simán sírós baba, maximum többet fog pukizni.
Kristófnál hála Istennek megúsztuk a hasfájást, meg a sok sírást is, pedig nagyon féltem tőle, láttam a bátyáméknál, hogy mennyit szenvedtek a hasfájós baba miatt. Volt olyan, hogy már hárman sírtak hajnali 4 körül, mert még egy percet sem aludtak, csak babát ráztak, nyugtattak.
Nekik, ami végül bejött az a masszázs volt, a pocakját kell simogatni, térdedre fektetni, illetve az orvostól kaptak szélcsövet. Ez nemtom hogy működik, illetve, hogy itt van-e, otthon pár száz forintos tétel, leengedi a pukit, asszem és teljesen veszélytelen.

amúgy meg tényleg lehet, hogy zoé csak sírósabb korszakát éli.
Tudod arra, hogy az első héten hogyan viselkedik egy baba nem nagyon lehet alapozni, mert egyrészt, akkor még nagyon fáradtak a születés miatt, másrészt a sárgaság miatt szinte minden baba aluszékony. Az első két hétben lehet, hogy 24 órából 21-et édesdeden alszanak. Lehet, hogy a jövőhéten már talán napi 10et fog. Kristófnak is csökkent az alvásigénye apránként. Mindig azzal riogattak, hogy annak se örüljek, hogy hamar átalussza az éjszakát, mert lehet, hogy három hónaposan elkezdenek mozogni a fogcsírák az ínye alatt és azután fél éven keresztül éjszakázni fogunk, vagy az is lehet, hogy fejlődési ugrása lesz és nem fog jól lakni a vacsival, hanem ébred ismét éjszakánként kétszer. Ezt sohasem lehet kiszámolni.
Így van ez a sírással is: babáknál a sírás nem mindig jelent rosszat, ők csak így tudják kifejezni magukat. Van amelyik baba csendesebb, türelmesebb és alig sír, van amelyik akkor is sír, ha csak éppen unatkozik.
De egy valami biztos: alapvetően minden baba annál kevesebbet sír, minél nagyobb! :-)

Egy jó tanács: ha eddig nem bontottad volna ki a bounty mum csomagokat, amit szülés után kaptál, akkor tedd meg. Találsz benne egy könyvecskét, vagy inkább magazin szerűt, amiben rengeteg minden össze van foglalva. A szoptatástól, a baba regisztrációján át, a hasfájás, hormonális változások, éjszakázás, apuka érzései, szóval minden. És van benne útmutató, hogy adott héten mi történhet, mi változik benned és a babában.
Ezt szedd elő és amikor van akár csak öt perced, vagy pihensz, akkor olvasgasd. Nem véletlenül adták, nagyon-nagyon hasznos füzetecske szerintem!!!
Például amiről kérdezgettél (sok tej miatti félrenyelés, hasfájás, duzzadt mell a babánál) ezek mind le vannak írva. Azért ajánlom, hogy olvasd át teljesen, hogy ha később bármi jelentkezik, amire ott felhívják a figyelmed, akkor egyből tudd, hogy mi az, és ne kelljen mondjuk egyből orvoshoz rohanni a babával, mint most a cicije miatt. Nem kell nekik orvosi rendelőt látogatni szerintem, védőoltás nélkül, ha nem elkerülhetetlen...

KépKép
nybea
 
 


Szep napot mindenkinek!!

Tegnap jart nallunk a health visitor.Egy kedves csaj volt.Jol elbeszelgettunk!Elmondott mindent csak gyozzem megjegyezni! :lol:

Ma nagyon szep ido van nallunk!Remelem mashol is!

Zoe tegnap es ma sokkal nyugodtabb.3. napja adom neki az infacol-t.Lehet hogy az segit neki.Es hason alszik.Ugy szeret.

A hasfajasat onnan gondolom ,hogy latni az arcan a fajdalmat,a szemeiben es a sirasan is hallani.Huzza fol a kicsi labat.Alltalaban ugy nez ki olyankor mint egy kis beka.Es csak akkor nyugszik meg ha a mellkasomra teszem es simogatom a hatat,hasat.
A heten voltak nagyon rossz napjaink de az elmult 2 nap egesz jo volt.

Anya megy haza 1 het mulva.Nagyon rossz lesz egyedul.Most azert sokat segit! :cry: :cry:

Ma reggelre lathatoan visszabb huzodott a kis cicink! :lol: :lol:

Az ejszakakat tovabra is szepen atalusszuk!Hala az egnek!
1-2 alkalommal kel csak fel este.Ami szerintem szuper!


Majd dobok fel par uj kepet!

Szep napsuteses delutant/hetveget mindenkinek!
picizoe
 
 


Kép
Kinyujtozunk!!!!

Kép Kukucs! Kép Kép Kép Kép Kép

Csinaltam vagy 100-at ma de ezek szerintem cukik!
picizoe
 
 


Szep estet mindenkinek!


Nagyon szep lany ez a Zoe baba :lol: . Jo hir, hogy jobbak a napjaitok. Irtad , hogy mohon eszik Zoe, ez is okozhat hasfajast. Itt nem szokas az, hogy masnak adhatsz anyatejet, ha neked tobb van mint kell ? Vagy itt ilyen rendszer nincs, nem csinalnak nagy gondot belole, ha nem kap anyatejet a baba ?


Ancsi, Adi is sokat valtozott.Huncutabb lett a pofija :lol:
Az emberem atkonvertalta, hogy dvd-re at tudja irni a meset, (asszem Divix-be toltotte le) van ilyen programja, ne kerdezd mi ez ezt o tudja 8)
Marci is kezdi szeptembertol a pre-schoolt, keres a health visitorunk direkt neki valo helyet, ahol korai fejlesztessel foglakoznak, mert szuksege van segitsegre. O meg csak napi 4 oraban fog jarni, es mivel DLA-s ezert nekunk nem kell majd fizetni semmit. Epp most olvastam at Andi hozzaszolasat az ovoda kerdesrol ,amit meg nagyon az ev elejen irt.
Ha mar Adi ovis lesz, akkor kapsz munkat??Merthogy mostt gyedeskent sehova se kellesz. Keves a munkalehetoseg a lakohelyeteken ?Hol is laktok Mo-n?

Olive, az eperrel nics bajom, azt eddig finomat sikerult vennem, az oszibarackot nem mertem meg kiporobalni.Tudod mit hianyolok?A karalabet. A zold heju karalabet mikor meg zsenge, kiloszamra tomtem a buramba :lol: Most az ananassszal vagyok igy, ulto helyembe benyomok egyet, apanak csak kostoloba marad nehany falat :wink:

Na mentem, jon a legkisebbem vacsizni.

Szep estet mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Ancsi!

Azuram azt mondta, ha megadod a cimetek ,kiirja DVD-re es elkuldjuk postan nektek.Ha Divixes a lejatszotok, akkor meg tudjatok nezni. Merthogy aviban van irva.16:9 -es a keparany , ami azt jelenti , ha nem szelesvasznu a tevetek, akkor alul-felul fekete csik fog latszodni.
Ket DVD-n van az 50 resz.

KépKép
thomaildi
 
 


Szia!

Ildi írtam privit.
Köszi.
Ha kell itthonról valami számíthatsz rám viszonzásképp. :wink:

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Ancsi, en el is felejtettem megkoszonni, hogy tettel fel kepet. Adi is hogy megnott?! Melletted a tesod a babajaval?
Gondoltam ma ratok, amikor a hireket neztem a tv-ben. Belfastban roman csaladokat tamadtak meg tobbszor is, ugyhogy egyenlore egy szabadidos kozbpontba koltoztettek oket. Azert halkan hozzateszem, hogy roman kisebbseg volt egytol-egyig, nem echte romanok. Megkerdeztek az egyiket, hogy akkor most hazakoltoznek? Azt mondta, hogy valoszinuleg maradnak. Na, ha engem igy tamadnanak egy idegen orszagban, eszem agaban se lenne, maradni. Persze nekik valoszinuleg Romaniaban is nehez.

Mashol is hatalmas szel van ma? Ki akartam teregetni, de nem mertem, mert annyira fuj, hogy letepne a ruhakat a szaritorol. Na, meg azt mondta a tv, hogy elofordulhat zapor is. Ahhoz meg nincs kedvem, hogy rohanjak ruhakat szedegetni, ha razendit.
Lolli is olyan furcsa ma. Arra gondoltam, hogy az idojaras miatt. Azt mar eszrevettuk, hogy erzekeny ra.

Most csak ilyen rovid voltam. Mennem kell, mert megjott a ferjem Skociabol es mar dolgoztat is. :roll: Elvitte Lollit anyosomhoz, nekem meg kiosztotta a feladatokat.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!


Ki merre jar?
Olive nalunk most van szel ,bar nem olyan nagy mint nalatok.Tegnap a valtozatossag kedveert esett egesz nap :shock:
Ide meg Applebybe asszem helyileg, ilyentajt satras ciganyok jonnek csostol , mondta apank hogy valami szokott lenni ilyenkor, de ha most agyon utnenek se tudnam megmondani. Ugyan olyanok mint otthon , csak angolul beszelnek. De nem sokat latok itt felenk szerencsere. Parszor lattuk a hiradoban, hogy mik a korulmenyek Romaniaban. Szerintem meg igy is arany eletuk van ,meg ha fenyegetik is oket. Mert odahaza is tuti ez van, csak melle meg csorok is kemenyen.

Ancsi!
A dvd megirva, szombaton menek bevasarlokorutra egyedul, es akkor elcsattogok a postara is .Meg jo hogy szombaton is mukodok a posta :lol:

Tobbiek jol vannak? Pici babak, anyukak?
Kepeket, eletjeleket!!

Szep napot !

KépKép
thomaildi
 
 


Szep napot mindenkinek!


Bocs hogy mostanaban nem irtam de ngyon hasfajos napjaink vannak.Semmit sem tudok csinalni!Nehezen viselem!Nagyon uvolt neha es semmi sem jo neki!Az infacolt probaljuk most ki.Jobb valamivel neki de ha rajon az sem hat neki.Nagyon varom hogy vege legyen.De hogy meg heteket kibirok e nem tudom!!! :cry: :cry:

Anya holnap megy haza! :cry: :cry: :cry: Gyorsan eltelt a 3 het!Hihetetlen!!!!Raadasul akkor egyedul leszek es meg nehezebb lesz!Nagyon felek tole!Meg fozni sem lesz idom! :cry:

De talaltam a kozelben egy helyet ahol csak ful lyukasztassal foglalakoznak.Es 6 het utan £14 -ert megcsinaljak majd Zoe fulbevalojat!

Megyek hajat mosni amig csond van!Delutan kezdodik a hasfajos uvoltes!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Pobalok nyugis lenni hogy ne menjen el esetleg a tejem az idegessegtol.

Kép
picizoe
 
 


Szomoru vagyok! :cry:

Hajnalban hazament anyukam! :cry: Mikor elmentek jol kisirtam magam!
Zoe szerintem erzi es nem igazan konnyiti meg a helyzetemet.Meg wc-re sem tudok menni! :cry:
A hajnali pelus cseret jol vegig orditotta majd 1 oran keresztul nem aludt vissza.Reggel megakartam kicsit tisztogani furdeto kesztyuval amit szinten vegig orditott.Majd szep tiszta ruhaban betettem a kisagyba es sugarba kibukott a tejcsi.Igy lehetett cserelni a dolgokat.Azota is probal elaludni de nem jon ossze.2 percenkent kiesik a cumi es folkel,se hason se haton nem jo.......most csuklik.En meg meg nem is reggeliztem.Apank dolgozik.Azt hittem legalabb ma itthon lesz mivel o vitte mamat a repterre.De reggel elment dolgozni.
Igy kettesben vagyunk.Ami jo lenne de valahogy meg sem.A delelotot vegig szenvedi az alvassal delutan 4 korultol pedig jon a hasfajas.Akkor max 10-15 percet alszik de azt sem igazan a kisagyban hanem valakinek a mellkasan.Ott szeret olyankor lenni ha faj a hasa.
De most csak az en mellkasom lesz.
Azt hogy vacsi hogy lesz,mosas...........?
Majd lesz ami lesz.

Nektek is volt ilyen vegyes erzesetek?Boldog vagyok megis szomoru,faradt.....
Na arrol ne is beszeljek hogy eloszedtem a regi ruhajaimat es semmi sem jon fel.Se nadag,se felso.Igy meg magammal is kuzdok.

Remelem hamrosan minden megoldodik.
Igyekszem osszekapni magamat.

Szep napot!!!! :lol: :lol: :lol:
picizoe
 
 


ne haragudjatok, ugy orulok h ujbol sokat irtatok, de most csak picizoe-ra tudok reagalni.
Emlekszel irtam korabban, h nekem egy nagyon siros, nem alvos fiacskam volt. Nalunk is roviddel azutan kezdodott h megszuletett es tartott mindaddig amig "helyre nem hozattuk" egy hozzaertovel. Nagyon meg tudlak erteni, mert en el sem mertem engedni az anyukamat mindaddig, amig legalabb a siras abba nem maradt nala a kezelesek alatt. Kegyetlen keveset aludt napkozben, volt h 7 oran at kuszkodott az elalvassal. Es amikor vegre elaludt, akkor is olyan eberen aludt mint egy kis ragadozo, rebbent almaban minden apro neszre. Altalaban lehetetlenseg volt lefektetni, haton is es hason is nagyon utalt lenni, masodperceken belul orditott ha ugy otthagytuk, igy amig ki nem kezeltek, szinte csak kezben es fokent fuggoleges helyzetben volt. Ha sirt, en meg igy babat sirni sem lattam (pedig volt mar egy nagyobb is itthon), semmi perc alatt kekre uvoltotte a kis fejet, hatrahajlo boltivbe megfeszitette a kis hatat, befeszitette az osszes kis izmat, tartani is alig lehetett.
Na, de nem megyek bele nagyon a reszletekbe, a lenyeg a lenyeg, h nagyon tanacstalanok es elkeseredettek voltunk, de fokent ereztuk, h ez nem normalis amit a fiunk muvel. En letezni sem tudtam volna segitseg nelkul, plane meg h az akkor 2 eves is meg otthon volt.
Nekunk a GP ajanlotta eloszor a cranial osteopathy-t. Rakerestem a neten, elmentunk az elsohoz aki itt a kornyekunkon praktizalt, es mar az elso kezeles utan elmult nala az az allando ektelen siras. Osszesen 4 kezelest kapott es ez ido alatt megjavult az alvasa is. En azota is aldom az eget, h ebben az orszagban elek, es nem odahaza, ahol meg csak hirbol se nagyon ismerik ezt a fajta alternativ gyogymodot.

Amint irtam mar korabban, es nem okoskodni akartam, de a vakummal szuletett babaknak, vagy aki csaszarral jon a vilagra, stb, stb...sokszor vannak ilyen tunetei, es oket altalaban nagyon szepen ki tudja kezelni egy ilyen cranial oszteopata. Az en fiam nem ebbe a kategoriaba tartozott, hanem o egyszeruen csak tul gyorsan megszuletett (ertsd 3 perc volt a kitolas), ami negativan hatott a kis koponyacsontjaira, a verkeringesere, az idegrendszerere. Nem kell nagy es komoly dolgokra gondolni, csak annyi h a pici teste nem volt balance-ban, ami a fenti szimptomakban nyilvanult meg. Ez az amit a cranial oszteopata helyrehozott 4 db 30 perces kezelessel.
De ok amugy colic-ot is sikeresen kezelnek.

Ha erdekel a tema, keress ra a neten. ITt egy gyors link, ha nem nagyon lenne idod keresgelni:

http://www.cranial.org.uk/page2.html

Es kitartas addig is amig jobban erzi majd magat Zoe baba!

Na most futok, mert felebredt V a delutani alvasabol.

b
mrsnoname
 
 


Ja meg itt van meg ez is, ugyanaz az link, csak egy masik oldala:

http://www.cranial.org.uk/page3.html
mrsnoname
 
 


Picizoe: sajnálom, hogy Zoé hasfájós. Nehéz lehet most neked! :-(
Már írtam, de én nagyon rettegtem a hasfájósságtól, mert ezeket a heteket tényleg nagyon megszenvedi a baba is és a mama is, illetve mindenki, aki a baba környezetében tartózkodik.
Az éjszakák milyenek? Éjszaka is sokat sír, vagy még mindig alszik? Remélem, hogy legalább akkor van néhány nyugodt órád.
Még mindig ajánlom a Gripe watert, próbáld ki azt is, sokan esküsznek rá. Négy hetes kortól lehet, pár nap és betöltitek, de szerintem ha 2-3 nappal hamarabb megpróbálod abból nem lehet gond.
Otthon hasfájásra lehet venni édeskömény teát is pici babáknak. Állítólag az is jó. Gondolom nem teáztatod, de ha úgy döntesz, hogy kipróbálnád, akkor szólj. Nem akarok hülyeséget ígérni, de én úgy hiszem, hogy van itthon egy doboz babamosoly teám hasfájásra, mert nemrég egy barátunk hozott otthonról Kristófnak babateát és véletlenül ilyet is hozott. Egy-két filtert használtam csak el belőle, de Kristóf nem szereti az édesköményt, így valahova elpakoltam. Nem tudom, hogy hova, de ha kéred, akkor előkeresem.
Bár azt hiszem, hogy a Gripe Water is édeskömény alapú, tehát lehet, hogy azzal is ugyanezt a hatást lehet elérni. De lehet, hogy valami mást tartalmaz, már nem emlékszem. Nekünk is volt itthon egy üveggel, egyszer azt hittem, hogy Kristóf hasfájós, úgyhogy megbontottam és adtam neki. Talán kapor illata volt...
A hatás annyi lett, hogy nagyon jókat pukizott tőle, de kiderült, hogy nem hasfájós, hanem éhes. Hát igen, gondolom minden kezdő anyukának vannak mellényúlásai, tudom, hogy akkor nagyon égett a pofám, hogy nem vettem észre a babámon, hogy nem elég neki a tej. Az a poén, hogy itt volt akkor anyukám is és ő is kanyar nélkül azt mondta, hogy hasfájás miatt sír. De hamar rájöttünk, hogy nem.
Azt is átérzem, hogy nem esik jól, hogy hazament anyukád és relatíve segítség nélkül maradsz. Emlékszem, hogy én is kétségbe voltam kicsit esve, amikor Ferinek lejárt a két hetes paternity leave és egyedül maradtam Kristóffal. Első nap nagyon aggódtam, hogy ha egyedül vagyok és bármi baja lesz, akkor mégis mihez fogok kezdeni, mert még a házban sem volt senki sem itthon, maximum az indiai zöldségeshez rohanhattam volna segítségért. De aztán olyan szépen összeszoktunk, hogy öröm nézni. Sokkal jobban ki lehetett alakítani a napi rutint úgy, hogy kettesben voltunk. Ugyanez igaz az estékre is. Amikor Feri dolgozni megy este, akkor könnyebben elaltatom Kristófot, mert valahogy nyugodtabb és csendesebb az egész lakás. Ha itthon van az apja, akkor minden apró zajra és rezzenésre reagál és állandóan megébred, egyből keresi, hogy hol van. :-D

Házimunka: egy időre elfelejtheted... Valahogy próbáld megbeszélni Imivel, hogy akár este amikor hazajön adjon neked fél órát, egy órát, addig figyelje ő a babát. Ennyi talán még belefér. Addig gyorsan bepakolhatsz a mosógépbe, felmosogatsz. Illetve én nyűgösebb időszakokban részletekben csinálom meg a munkát, ha van öt percem, akkor gyorsan feltörlöm a padlót, ha van két percem, akkor gyorsan letörlöm a polcokat. Olyan, hogy egyben a-z-ig mindent megcsinálok csak hétvégén van. Általában vasárnap délelőtt Feri vigyáz Kristófra, én mentesítem magam teljesen, kikészítem nekik a a babakaját, stb és én gyorsan körbetakarítok mindent és megfőzök.
Hétköznap főzésnél Kristófot mindig kiraktam hordozóban a konyhapultra, amíg még pici volt. Ő ezt szerette, nézelődött, majd bealudt. Próbáld ki esetleg ezt is.
ha végképp nem megy, akkor keress extra könnyű kajákat, amelyek 15 perc alatt készen vannak, vagy csak odarakod és nem kell vele foglalkozni. Esetleg körbenézhettek, hogy lehet-e rendelni jó árban valahol valamit.
Reggelinek való laktató snack legyen otthon, amit csak elveszel és eszed. Mert a tej miatt enned kell, viszont nem biztos, hogy lesz idő midig szendvicseket összerakni, vagy tojásokat sütni. Műzli, corn flakes, joghurt, keksz, gyümölcs. Ilyesmi.

Ruhatár kérdésben szintén átérzem, hogy mit érzel. Én az első két hétben ezzel nem is foglalkoztam, először akkor került előtérbe a kinézetem és a rajtam maradt súly, amikor Kristófot bcg oltásra kellett vinni, valamint mentünk regisztrálni. Akkor döbbentem rá, hogy semmi sem jön rám, max a terhesgatya, de az meg borzasztóan állt, hiszen a pocakom már hiányzott belőle. Érdekes, hogy a hasam az szülés után pár nappal már teljesen lapos volt. De a fenekem, meg a combom és a derekam! Hát basszus... És még híztam a szülés utáni hetekben. Mire Kristóf egy hónapos lett már 17 kilóval voltam több, mint terhesség előtt. Szoptatsz, úgyhogy most csak abban tudsz reménykedni, hogy Zoé leszopizza rólad a felesleget. Mérted egyébként, hogy mennyi maradt rajtad?
Ha nem megy le a szoptatással, akkor pedig tovább kell várnod és majd utána diétázol, tornázol.
Nem lehetetlen a dolog. amikor feladtam a tejért való küzdelmet, akkor belevágtam a diétába és a tornába, azt az energiát és időt, amit addig fejéssel töltöttem ezekre fordítottam. Három hónap alatt lement minden kamatostól. Húsz kilót fogytam. Ráadásul sokkal jobb a kondícióm, a formám, mint terhesség előtt. Nem azt mondom, hogy viccesen könnyű volt, de összességében megérte.
Egy valami biztos: rájöttem, hogy felesleges ennyit hízni terhesen. Nem egészséges. Akkor is tudtam volna négy kilós egészséges babát szülni, ha fele ennyit hízom. Úgyhogy ha még egyszer terhes leszek, akkor az aktív ételemelgetés helyett inkább aktív odafigyelés lesz.


Tejpépekkel kapcsolatba a többieknek: köszönöm a tippeket. Most találtam egy találtam egy hipp-es banános porridget és egy heinz-es tropical ízűt. Mindkettő jó. Most akció van és nagyobb kiszerelésben árulják őket, így még az ára sem olyan húzós és kristóf szereti őket, ezek nem annyira ízetlenek. De jön is ki most ismerősünk, kapunk otthonról is tejpépet.

Kristóf baba már nagyon aktív. Pörög, forog, elkezdett négykézláb rugózni, ebből a testhelyzetből próbál felülni. Szerintem pár napon belül menni fog, mert már most is hajszál híján sikerül neki. Mászik is. És pakol. Szétszereli a légzésfigyelőt, kábelvadászatot tart. Már alig tudom hova dugni a kábeleket, mert amikor azt hiszem, hogy mindent elrejtettem, akkor ő talál egyet. Amit elért az elvesz és megrág. Nem nagyon lehet egyedül hagyni. :-)

KépKép
nybea
 
 


Sziasztok!

Olive.Igen tesómmal domborítunk a képen. :lol:

Ildi.Köszi.Puszi.

Nálunk nagy változások lesznek.
Juli. 1-tól megyek vissza melózni,a volt munkahelyemre.
Négyórában,ami itthon nagy szó.
Kicsit paramami is vagyok ,mert böli még nincs augusztusig ,meg sem mondják kit vettek fel ,és ezért szomszédasszonyom vigyáz Ádira.
Bár jól érzi magát,mert három fiú van ott is a családban.

Picizoe én inkább azt szeretném neked kihangsúlyozni,hogy próbálj egy kicsit magadra is gondolni tudom ilyenkor nehéz.
Ne foglalkozz most a súllyal ,inkább vegyél pár csini ruhát helyette.
Néha menj el egyedül sétálni vagy könyvtárba akárhova,ami a baba előtt érdekelt.
Fodrász ,kozmetikus, masszázs bármi csak örömet okozzon és kikapcsoljon.
Tapasztalatból mondom én is bekerültem a mókuskerékbe és bizony volt mélypont.

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Berni megkerestem magyarul annak a megfelelojet, amit te belinkeltel, nem tudom jot dobott-e a gep :
Cranio-osteopathia- Koponya Csontkovacs??
Elolvastam a cikket, ez meglepett:
"A koponyacsontok legnagyobb mértékben a születéskor mozdulnak el; ha ezután nem térnek vissza rendes helyzetükbe, akadályozzák az agyfolyadék (liquor) áramlását.Ezeknél a blokkoknál az agyfolyadék összesűrűsödik, nyomást gyakorol az agykéregre, s az e helyről, ebből kiinduló idegeken keresztül a legkülönbözőbb szervek működését befolyásolhatják."

A vakuum miatt gondolod, hogy Zoenal esetlegesen ez fennallhat?Es okozhatja a hasfajast es nyugosseget? Erdekes cikk, amit talaltam, mert bennem is az volt, hogy osszeforrnak a koponyacsontok es utanna nem mozdulnak. Erre tessek, lelegzetvetelkor elmozdulnak .Mindig tanul ujat az ember lanya...

Picizoe hogy vagytok mostansag? Probalj valamennyire lazitani,mert ha feszult vagy azt Zoe is erzi . Probalj meg minden nap lopni magadnak csak egy fel oracskat, megha csak egy forro fudot veszel is.Lenyeg, hogy akkor lazitani tudj picit. Egyebkent meg naprol-napra egyre jobban belerazodtok majd, osszeszoktok.
A harmadiknal meg mar verprofi leszel :wink:


Na mentem, mert a legkisebbem szetkapta a nappalit es meg vasarlas, fozes , nemi tanulas, stb,stb...

Egyebkent Picizoe, hogy en is erezzem a torodest, van egy nagykamaszom, egy kiskamaszom, es egy eleg rendesen elkenyeztetett legkisebb fiam , aki ha nem vele foglakozunk, kiveri a hisztit , nalam meg a biztositekot, tehat megy az idegcincalas :lol: :lol: :lol: Szoval kitartas, majd jon meg a java :wink:

Ja! A lenyeg! Bilibe kakil Marci :lol: :lol: :lol:


Szep napot mindenkinek!!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Kép

Nagykamasz Martin fiam, En, es a kiskamasz Marko fiam :lol: , aki lassan a fejemre is no
:wink:

KépKép
thomaildi
 
 


thomaildi-Jol nez ki a kep.Hol keszult?


Ismeri valaki a colic care nevu homeos dolgot?Most eggyik ismerosom ajanlotta.
picizoe
 
 


Kép

It's a rainy day :lol:

Kép
ancsi1979
 
 


Kép

Kép

Kép
ancsi1979
 
 


Kép

Kép

Kép


Világító sárga batman randalírozott tegnap egy magyar kisváros kertjében.
A hírek szerint magas gurgulázó hangot hallatott, és mintha az inni és enni szót vélték volna elhangozni a szájából,miután kivégezte az összes pocsolyát a környéken.

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Ancsi ez jo :lol: :lol: :lol: :lol: Jobb mint az eredeti :wink:

Picizoe a Center Parcs-ban voltunk parom munkahelyen.
Mi van veletek? Hogy vagytok?

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok,

Koszonom a hozzaszolasokat,tippeket.

Mostanaban megvagyunk koszonjuk.Vannak jobb es rosszabb napok.Tegnap jo napunk volt.Bar reggel es este fajt a hasa de napozben sokat pihizett.Foleg a babakocsiban.Remelem nem szokik hozza nagyon hogy olben vagy babakocsiban van.Csak akkor van ott ha tenelg faj a hasa.
Ejszaka szepen alszik,eszik de napkozben?
Vettem uj cseppet neki Colief a neve.Es az eggyik ismerosom ajanlott cumisuveget is amibol ha iszik nem nyel levegot.Zoe nagyon sokat nyel mert moho.Hiaba bufiztetem van hogy 1.5-2 ora mulva is bufizik vagy buggyan ki a kajcsi belole.
Ugy gondolom ma veszek eggyet es megprobaljom neki.Annyit meger hogy szegenynek ne fajjon a hasa annyira.
Van amikor enni sem tud mert par szopi utan uvolt es nem tud enni mert faj a hasa aztan persze a kimerulestol elalszik igy joforman kimarad egy szopi es a kovetkezonel persze nagyon moho!

En jol vagyok bar baromi almosan.Mostanaban hajnalban is faj a hasa es nem enged aludni.Mar a varratokat sem erzem es a verzes is elallt.Remelem hamarosan a regi onmagam leszek.Ami a fogyast is illeti.

Remelem feletek jobb az ido.Itt nagyon nyomi,borus,huvos.Tegnap majd megdoglottunk a melegtol.Faj a fejem is igy ledolok ha csond lesz!

Nektek is "maszkalt" ,forgott korbe a babatok ilyen idosen?Leteszem mindig a kisagyba kozepre es 5 perc mulva ha bemegyek mar keresztbe van.Olyan kis buta kepzeljetek a fejet van ugy hogy 1-1.5 percig is magasan font tarja.szamomra hihetetlen hogy ilyen kicsi es mar ilyen dolgokat csinal.Normalis ez?

Szep napot mindenkinek!Ha lesz idom dobok fol kepeket!Mindig vannak jo pofi kepek!

Hallotatok Jackson-t?Engem sokkolt!
picizoe
 
 


Picizoe!

Nyugi, teljesen normalis, hogy ilyeneket csinal Zoe. Eros stramm kiscsaj ennyi az egesz :lol:
Cumisuveget mikor szoptatsz?Ne! Mert aztan nem fogja elfogadni a melled, es a szoptatasnal nincs sterilebb dolog,ami a kaja "tarolast" illeti.Ja, es a cumisuvegbol eveskor is boven nyeli a levegot. A szopasi technikaja lehet nem a legjobb, inkabb azon probalj valtoztatni...

Jacko...hat. en is kiakadtam. Az egyik ismerosom 2 koncertjere vett jegyet...

Szep hetveget mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Picizoe!
Most jutott eszembe egy dolog, amit talan kiprobalhattok hasfajasra, ha eddig meg nem tettetek volna meg: babahinta.
Kristofnak mi vettunk, igaz, hogy nem a hasfajasa miatt, az egyeb nyuglodes miatt. Tokeletesen bevalt, percek alatt megnyugodott benne ejjel-nappal es nagyon jokat aludt.
Hasfajasra is szoktak javasolni, meg egy csomo elonye van, peldaul segiti az idegrendszer fejlodeset.
Nekunk ilyesmi van: http://www.argos.co.uk/static/Product/p ... ESWING.htm, legalabbis fisher price es a szerkezete hasonlo, csak jatszobigyok es zene nelkul (ezeket akkor Kristof meg nem is erzekelte volna).
Viszont ha ismet vehetnek, akkor ilyet vennek, szerintem ez az igazan szuper: http://adamo.hu/
Ezt sokaig tudja hasznalni a baba, harom eves koraig es odaig meg vissza vannak ertek a babak is, szulok is. Nagyon sok ismerosom mondta mar, hogy tobbet segitett a hasfajasban egy hinta, mint szaz csodaszer.
Mondjuk ez asszem, hogy csak Magyarorszagon kaphato, de itt is vannak ehhez hasonloak: http://cgi.ebay.co.uk/FANTASTIC-Baby-Ha ... 1|294%3A50
http://cgi.ebay.co.uk/NEW-BABY-HAMMOCK- ... 1|294%3A50
Vendég
 


Vendég
 


Nem hiszem el, hogy nem lehet egy linket normalisan megnyitni innen...
Ha kimasolod az egeszet, akkor mukodik, illetve inkabb berakom a kepet.
Kép Ehhez hasonlo a Kristof hintaja
Vendég
 


nybea te vagy az ?
Ha igen, akkor gratula a pocakbérlőhöz. :D

Nem semmi két pelusos törpével nyomni majd.Le a kalappal.

Ez magyar találmány a babahinták terén ,és szerintem üti mindet.
http://www.adamo.hu/

Üdv.Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Igen, én voltam. :-)
Elírtam magam, mert elfelejtettem átjelentkezni. De sebaj. :-)
Valóban jön a második baba, csak mint láthatjátok még nagyon fiatal a terhesség, így nem igazán beszéltünk róla senkinek. Sem családnak, sem barátoknak, sem egyéb ismerősöknek. Szeptemberben megyünk Magyarországra látogatni, akkor akarjuk bejelenteni, viszont valahol meg mégis ki kell adnom magamból a hírt és beszélnem kell róla, ezért csináltam egy külön nick-et, ami alatt látogathatom a várandósság topicokat. Nah meg azért beszélgetek csak azalatt a nick alatt 2. babáról, mert az itt használt alapján elég egyszerűen felismerhető vagyok, nem akarom hogy valamelyik rokon épp neten keresztül tudja meg. De mindegy, elég kicsi az esély arra, hogy bárki itt belém fusson.

KépKép
nybea
 
 


Szia Bea,
Nagyon orulok nektek de meg nem gratulalok!Remelem nem veszed illetlensegnek de megvarom amig kicsit noni fogtok!Es hogy vagy?Belegondoltam a helyzetedbe de en nem tudnam most megegyszer vegig csinalni!Minden elismeresem a tied es azoke akik kepesek ra!

Mennyi eszik egy 4 hetes baba normal esetbe?Tegnap voltunk a korhazba es azert is sir zoe sokat mert tuleszi magat igy azt mondta a doki adja kevesebbet neki.Eddig 80-100 ml korul evett es kb 6-8-szor eszik egy nap.Ha 60 ml adok neki az sok vagy keves?Nem akarom hogy e miadt is fajjon szegenynek a hasa.Ha o nem tudja hol a hatar nekem kellene tudnom de fogalmam sincs.Ma 60 ml adtam neki.Hat nem volt valami happy hogy nem mohoskodhat de az o erdeke.

Ma itthon volt a parom.Setatunk egy jot.Szep ido is volt!Tudjatok kit lattunk ma?Jonathan Ross-t a szuper kis autojaban.Pont mellettunk allt meg.En persze az autot stiroltam ami a batman autohoz hasonlitott.Ahogy ra neztunk es toltuk a babakocsit rank koszont.Mi vissza koszontunk de kopni se tudtunk.Gondolkoztunk vissza megyunk egy kepre de szegenyt gondoltunk mindig mindenki megallitja igy mentunk tovabb.De tok jo volt elobe is latni smink es oltony nelkul.

Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Dori,
egyenlore jol vagyunk, semmit nem erzek. Mondjuk en Kristofnal is meglepoen tunetmentes voltam, nem volt hanyingerem soha. Egyebkent mi is varni szerettunk volna meg a bejelentessel, meg itt sem akartam felfedni, mint latni lehetett, epp amiatt, mert amig nem megyunk uh-ra es nem latom, hogy van baba, addig nem kurtolom szet.
Szerintem idovel a te velemenyed is valtozni fog a masodik babat illetoen, de ezt majd idovel meglatod. :-) Szurkolok ehhez!

Eves: van erre egy szamitas, amit nagyon zarojelben es nagyon csak utmutatonak szabad hasznalni. Elvileg a baba anyatej/tapszer szukseglete a sulya kilogrammban szorozva 150-nel. Ez a napi. Tehat ezt le kell osztani a napi etkezesek szamaval.
Ha mondjuk Zoe most negy kilo kornyeken van, akkor 4 szorozva 150-nel az hatszaz, hatszaz ml elvileg a szukseglete egy nap. Ha naponta mondjuk nyolcszor eszik, akkor hatszaz osztva nyolccal, az 75 ml.
Ehhez mindig hozzateszik, hogy ez csak utmutato, ha a baba kevesebbet ker, akkor nem kell beleeroltetni, ha tobbet igenyel, akkor nem szabad eheztetni. Kristof nagyjabol egyebkent kovette ezt a formulat, szinte mindig ennyit evett.
De egy tapasztalat: az ehes baba sirasa van ugyanolyan rossz, mint a hasfajos baba sirasa. Ugyhogy ezzel a korlatozassal vigyazz, mert ha kiehezik, akkor a kovetkezo etetesnel meg mohobb lesz...
Vendég
 


Mellesleg: ki az a Jonathan Ross?
A kocsi leirasbol sejteni velem, hogy celeb-fele, de nem vagyok tulsagosan otthon a temaban.
Vendég
 


ananácska-Hello

Majd szolj ha tuti lesz a dolog.Parod mit szolt hozza?Az enyem most tuti kiakadna!!!! :lol: :lol: :lol:

Jonathan Ross egy hires musorvezeto.Van egy pentek esti musora es szokott dijatadokat vezetni...........egesz jo fej.

Ugy tunik Zoe nyugodtabb az utobbi 2 napban.Amikor szombaton hazajottem vele a korhazbol es kevesebbet adtam neki enni mar akkor szemmel lathatobban nyugisabb volt.Tudom hogy nem jo otlet es biztos hulyenek neztek erte de napkozbe lefejem a tejet es az anti colic-os cumisuvegbol szepen nyugodtan megissza aztan szepen bufizik.Nem faj annyira igy a hasa.Nem sir!!!!!!!
Igy en is nyugodtabb vagyok.Szepen alszik es eszik is.Nem sir hogy keves kajat adnek neki.Napkozbe hasznalom az uveget es este es ejszaka mikor amugy is nyugisabb adom a cicit.Eddig mukodik.azota a kisagyba is ugy vesze eszre jobban elalszik.
Remelem igy jobb neki.A cseppet is abbahagytam neki es visszatertem az infacol-hoz.
Remelem ez mar igy marad.A kis nyafi es hiszti belefer.


Megyunk setalni ebbe a szep idobe!Kikell hasznalni az ilyen napokat!!!!
picizoe
 
 


Gomez odáig van, meg vissza a második baba miatt, ami nem csoda, hiszen ismét az történt, mint Kristóf tervezésénél: ő volt az ötletszerző, engem meggyőznie kellett, nekem pedig rábólintani. Hát, ami azt illeti nem kellett engem sokáig győzködni akkor sem és most sem.
Én csak azon lepődtem meg, hogy első hónapban összejött. Tény, hogy használtunk ovutesztet is (azért, hogy megnézzem szülés óta egyáltalán van-e már peteérésem), hőmérőztem is, láttam, hogy minden rendben van a ciklusommal, de akkor sem hittem abban, hogy elsőre összejöhet. Ezzel szemben ő a legnagyobb magabiztossággal vágott neki a hónapnak: érezte, hogy lesz baba a hónap végére. Őt a pozitív teszt sem lepte már meg.

Zoé etetésére: figyelj, te vagy az anyukája, te vagy ott vele és te látod, te tudod kitapasztalni, hogy mi a jobb, mit kell tenni, hogy kevésbé fájjon a pocak. Szokták mondani, hogy a fejéssel nem lehet olyan sokáig fent tartani a tejet, illetve, hogy ha a baba üveget kap, akkor elszokik a cicitől, de szerintem ez elég szubjektív, mert ha lelkiismeretesen fejsz akkor is, abban a napszakban is, amikor épp üvegből kapja a tejet, tehát ugyanúgy inger éri a melledet három óránként, akkor nem hiszem, hogy kevesebb lenne a tej. Van olyan ismerősöm, aki hat hónapig csak fejte az anyatejet, mert befelé forduló mellbimbója van, a baba pedig sem bimbóvédővel, sem anélkül nem akarta elfogadni.
Illetve ha Zoé a nap döntő többségében továbbra is szopik szépen, akkor nem fogja megtagadni a cicit, főleg nem, ha nagyon éhes. Örülni fog, hogy megkapja. Max ha esetleg olyat tapasztalsz, hogy már szívesebben fogadja az üveget és kezdi megtagadni a cicit, akkor megvonod az üveget és visszatereled a kizárólagos szopásra. Amúgy is a hasfájás általában a 12. hétig tart, utána el is hagyhatod majd az üveget.
Egyszóval dönts úgy, ahogy a legjobbnak véled!

Nah, egyébként tök jó, hogy épp a remek szoptatási szakértő osztja neked az észt a személyemben, épp az, akinek annyi teje sem volt, amivel egy két napos kismacskát táplálni tudott volna... :roll: :? :lol:
Vendég
 


Jah, bocsi. Az utolsó vigyorgós emotikon félre nyomás, síettem és kattingattam, egyel későbbit szerettem volna beszúrni.
Konkrétan ezt: :x
Mert annyira ez a tejprobléma nem volt vicces.
Vendég
 


Szia ildi!

Találtam egy jó fejlesztő játékot.
Magyar találmány ez is.
Olyan mint a kejfeljancsi alsó része, bele lehet ülni.
Körbe forog és hintázi szuperül fejleszti az idegrendszert.
Lehet,hogy van hasonló kint is.
Linkelem a videót:

http://webcast.tv2.hu/100csoda/index.ph ... _id=398337

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


hintázi= hintázik

Kép
ancsi1979
 
 


Sziasztok!

Ancsi,megneztem meg csak hang nelkul,mert itt aludt el Mano.Koszonom szepen .Jol jott volna tavaly nekunk ez nagyon. Ilyen feladataink voltak a szenzomotoros treningben, pledben hintaztattuk,elore-hatra, porgettuk, forgattuk, fejjel lefele logattuk.Es tenyleg sokat segit. Korulnezek majd mik a lehetosegek, holnap megnezem hanggal is a videot. Meg homokozot kell csinalnunk, azt imadja, most a fa alatt a woodchipset turja folyamatosan :lol:

Nybea, nekem sem volt tejem a fiukkal, de ettol fuggetlenul lehet velemenyunk a dologrol.Es az teny, hogy a cumisuvegbol kevesebb kuzdelem aran kapja meg a tejet...

Tobbiek merre vagyotk?Elvezitek ezt a meleg napos idot?

KépKép
thomaildi
 
 


Thomaildi, tény, hogy lehet véleményünk, mint látod, nekem is van és vannak elképzeléseim, rengeteg dolgot hallottam, főleg így, hogy küzdöttem a szoptatással szerintem ötször annyit olvastam a témában, mint egy olyan anyuka, akinek mondjuk simán megindul a teje és megfelelő a mennyiség. Ez érthető is, hiszen akinek nincs ezzel problémája, az teszi a dolgát, ami természetes, nem is kell utána járnia. Legalábbis én így gondolom.
De egy másik fórumon kaptam már meg, hogy mit "ugatok" én bele a szoptatással kapcsolatos témába, amikor közöm sincs hozzá, hiszen tápszeres babám van. Ezért tettem inkább hozzá, hogy nem vagyok éppen agyontapasztalt szakértő a témában. :roll:

KépKép
nybea
 
 


Nybea! En is azert irtam csak le,amit gondolok a dologrol,mert tudom, hogy ez egy normalis topik, ergo, elmondod amit akarsz, de leszolni nem fog erte senki :lol:
Szep napot mindenkinek, remelem mindenki jol van!!

KépKép
thomaildi
 
 


Kép
Kép
Kép
Kép
Kép


Az elso 2 kep 1 hetesen keszult utana levo 3 pedig 2 napja.
Szep estet mindenkinek!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe, Ancsi, Ildi, nagyon jok a fenykepek!

Ancsi, Lolli is imadja az esot, a multkor egy kerthelyseges szulinapi partin voltunk, ahol idonkent szakadt az eso es Lolli allandoan ki akart szaladni az esore. Egyszer sikerult is neki kiszabaditania magat a fedett teraszrol es feltett kezekkel, nagyokat kacagva elvezte az esot.

Picizoe, tunderi ez a Zoe baba. Ebben a kis rozsas szerkoban kulonosen zabalnivalo.

Ildi, vegre lattunk kepet rolad is. Most fenekbe billenthetsz, de egyaltalan nem ilyen csinos, voros bombazonak kepzeltelek. :wink: Tok furcsa, hogy ilyen nagy fiaid vannak!

Szoval, mi azert vagyunk igy eltunve, mert allandoan csavargunk. Igaz, tegnap nem voltunk sehol, de baratnom itt volt a kisfiaval es egesz du. a kertben pancsoltak Lollival. Nagyon tetszett nekik a kismedence. Csak egy kis egyszeru felfujhato pancsolo, de odaig voltak erte. En viszont szenvedek ettol a nagy melegtol. Pedig regen nagyon birtam, de ugy latszik elszoktam tole. Persze, ha nekem is lenne egy jo kis medencem, akkor mas lenne a helyzet. :wink: Azt hiszem, ki se szallnek belole egesz nap.

Amugy Lolli is nehezen birja ezt a meleget. Allandoan izzad a feje, tiszta viz a haja. Ilyenkor orulok igazan, hogy eddig meg nem novesztettuk meg a hajat. Pedig allandaon megkapjuk a magunket mindenkitol, hogy miert vagjuk le a hajat.

Mennem kell, mert lejart a mosogep es meg megprobalok kiteregetni, mielott a kisasszony felebred.

Ja, Ildi, mar leeg a pofamrol a bor a receptek miatt, de mostanaban tenyleg nem volt idom a gep elott ucsorogni. Amugy a napokban csinaltam epres kremest. Nagyon fini volt. A piskota tesztat teljes kiorlesu liszttel es gyumolcscukorral sutottem. A kovetkezot meg dietasabbra fogom sutni, ugyanis kezdunk raszokni a Xylitolra. Hallottal mar rola? Draga, de az egeszseg es a karcsusag miatt megeri. Csak fokozatosan lehet novelni a mennyiseget, ugyanis hirtelen nagy mennyisegben hasmenest okozhat. Nalunk eddig meg nem volt problema. A kavemat mar 1 honapja ezzel iszom es tegnap mar az aranygaluskahoz a vanilias szoszba is azt raktam.

Idemasolok egy kis iromanyt a Xylitolrol, ha meg nem ismerned.

"Vagy használjon Xylitol-t (magyarosítva Xilit), ami szintén egy természetes és teljesen biztonságos édesítõszer, nyírfakéregbõl készül, de számos gyümölcsben is megtalálható. Ugyanolyan édes mint a cukor és nincs semmilyen mellékíze. Kauko K. Mäkinen finn professzor szerint nem tekinthetõ szószerint cukorszármazéknak, mert 5 szénatomból és 5 hidroxil-csoportból áll. A xylitol nemcsak hatásosan helyettesíti az édesítõszereket, de jótékony hatást fejt ki a fogakra és a fogínyre. Lassabban szívódik fel, alig befojásolja az inzulin-szintet és ezért cukorbetegek is fogyaszthatják. 40%-al kevesebb kalória is van benne mint a cukorban. Stabilizálja a hormon-szinteket és alapvetõen jótékony hatással bír az egészségre. Észak-Európában már régóta használják, újabban Japánban és az USA-ban is nagyon terjed a használata."

Ha bovebben szeretnel rola olvasni, csak ird meg a google-ba es az kiad egy csomo oldalt. Egyebkent tenyleg nincs mellekize.

Most mar tenyleg elkoszonok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!!

Picizoe gyonyoru Zoe baba!!!Az a mosoly nagyon edes!!
Remelem jol vagytok!!

Olive, az elveszett barany :lol:
Basszus itt nalunk olyan paras fulledt ido van, hogy doglunk meg .Talan holnap lesz eso, de mivel meleget iger holnapra is, meg fogunk foni.
Olvastam a xylitolrol es van Holland&Barrett uzlet itt nalunk, de itt meg Stevia sincs :cry: A fene megeszi. Te hol veszed? Lehet rendelni esetleg? Bar tesom jon jovo honapban, lehet hozatok vele. Mivel termeszetes alapanyag mindketto, igy gyurheti az egesz csalad.Itt meg amennyi sutemeny fogy...
Hetfon kezdtem egyebkent a 90 napos fogyokurat.Csakhogy a bombazo jelzot eloszlassam. Ugy 6-7 kilotol kene megszabadulni,ami leginkabb uszogumiban jelentkezik :roll:
Ezzel Neked is uzenem Picizoe, bar minjart 3 eves Marci, de meg maradt zsir nekem is .:wink: Nehezen szantam ra magam,mert imadok enni : :oops: :oops:
Ha mar a recept nem is erkezik, a bolt nevet kerem legyszi, hogy hol veszed az edesitot!!!

Na menek, ebredezik a kisordog :lol:

Szep napot mindenkinek!!!!


Jah Ancsi!! mar ujra fogjuk a Ceebebies adasat :lol: Ugyhogy megy Makka-Pakka ezerrel :roll: Bar en mar hulyet kapok tole :D

KépKép
thomaildi
 
 


Ildi, a Xylitolt meg otthon vettem egy bioboltban. Otthon mindegyik bioboltban van. Viszont talan itt olcsobban meguszod. En a Holland&Barrettben sose kapok semmit. Oda csak akkor erdemes menni, ha vitaminokat akarsz venni. Probalj meg keresni valami masik hasonlo stilusu boltot, de ha nem talalsz, akkor az interneten is lehet rendelni. A multkor ugyan sikerult carob-ot (olyan mint a kakao, csak nincs benne koffein) vennem a H&B-ben, de kozoltek velem, hogy a jovoben nem fogjak arulni. Lollinak este ezt szoktam tenni a tejebe kakao helyett egy csipetnyi fahejjal. Sutottem mar "kakaos" piskotat is carobbal. Finom volt. Viszont a carobos csokimaztol nem voltam elajulva. Gyonyoru fenyes volt, de izre nem volt az igazi.

Ha kisebb mennyisegben szeretned eloszor venni a Xylitolt (pl. 250g-os kiszereles), akkor talan az e-bayen a legolcsobb. Ha nagyobb mennyiseget szeretnel rendelni, akkor itt is megteheted:

http://www.britannia-health.co.uk/xylobrit.htm

A 6-7 kg siman le fog menni kb. 6 het alatt, ha betartod a 90 napos dietat. Viszont mindenkeppen csinald vegig, akkor is, ha mar elerted a celod, mert azt mondjak, ha felbehagyod, konnyen visszahizol!

Lehet, hogy hulyenek neztek, de ma dietas ketchupot foztem xylitollal. Nagyon finom lett. Ha mar szules ota sikerult megszabadulnom kb. 18 kilotol, akkor nem most szeretnem visszhizni. A bolti ketchupban meg rengeteg cukor van.

Picizoe
, neked meg azt uzenem, hogy ne aggodjal a kilok miatt! Ha nekem sikerult leaadnom, akkor masnak se lehetetlen. Sot, en annyira belejottem, hogy most mar 10 kiloval konnyebb vagyok, mint a pocakos idoszakom elott. :D
Tavaly aprilisban kezdtem a 90 napos dietat, amit akkor vegig is csinaltam Az iden is aprilisban kezdtem, de most csak a feleig csinaltam. Azota is azert ovatoskodom (pl. Xylitol) es delelott csak gyumolcsot eszem, de most mar nem dietazok.
Azert megsugom, Lolli tobb mint 1 eves koraig a kismama nadragjaimat hordtam. :oops: Aztan egyszer csak azt mondtam, hogy ez igy nem mehet tovabb. Akkor ajanlotta nekem valaki a 90 napos dietat. Azota is aldom erte. Most viszont meg ne aggodjal, lehet, hogy a nagyja lemegy magatol is! Ha nem, akkor majd a szoptatas utan te is belevaghatsz valamilyen dietaba. Ha igazan akarod le fog menni, ne aggodj!

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


A 90 napos dieta tenyleg szuper, en is ajanlom. Szinten azt csinaltam Kristof szuletese utan, mondjuk en ugy megvaltoztattam, hogy vegul hatvan napos Bea dieta lett belole.
Nem hittem abban, hogy egy dieta alatt nekem szemely szerint szuksegem lehet szenhidratnapra, amikor a szenhidrattal kell ugy altalanossagban a legjobban vigyazni es a tobbi napon is ugyanugy bevittem valamennyit a gyumolccsel, a zoldsegekkel. Igy azt en kihagytam es akkor is feherjenapom volt, mert a feherjeket reszesitettem elonyben, tekintve, hogy en nem csak fogyni akartam, hanem izmosodni is, amihez meg feherje kell.
Nem is csinaltam vegig, csak ket honapig, mert az ido alatt lement a suly nagy resze es kezdtem igen jol erezni magam a boromben, ugyhogy utana mar mersekelten kezdtem visszavezetni magam. Persze a mozgast akkor sem es azota sem hagytam el, igy a dieta befejezese utani honapban ujabb ot kilo lement, majd meg ket kilo.
Azota mondom en mindenre azt, hogy van remeny, ugyanis en sem gondoltam komolyan, hogy leszek meg a 178 cm-es magassagomhoz izmosan 63 kg, tehat nem a lottyedt husis 63 kg (mert a ketto kozott rengeteg kulonbseg van centimeterben). Ettol kevesebb mar nem szeretnek lenni, mert az nekem mar csunya lenne, mert mar a korabban altalam hulyesegnek tartott bmi alapjan is a sovany kategoriaba tartozok ezzel. Amit mondjuk hulyesegnek tartok, mert sovany nem vagyok, max vekony. Akkora combom van, mint egy afrikai futononek.
De mokas dolog a bmi mert az en magassagomhoz meg 78 kg-hoz is azt irja ki, hogy az normal suly. Hat persze. En meg majd elhiszem.

KépKép
nybea
 
 


Sziasztok!!

Koszi Olive a tippet, akkor majd bongeszek az e-bayen.
Meg megneztem ezt az oldalt is, meddig eleg egy 250-g-os doboz?Aszondja 5-15 gr/nap akkor sokaig... 6 doboz £17.94.Az nem is draga szerintem. Na majd kitalalom melyiket szeressem.Ez por vagy folyekony?Most olvasom olyan mint a sima cukor.

Ma van a gyumolcsnapom :D :D Aszalt sargabaracckal kezdtem a napot az mar a multkor is kipucolt. :lol:

Hat Nybea nekem kell a szenhidrat nap, en imadom az edesseget :wink: De ha lesz vegre normalis edesitom, lehet azt is dietasra csinalni.A mozgas megvan , heti 3-szor legalabb elmegyek egy heten futni. 40perc az adag,van benne emelkedo is,ugyhogy egesz jol atmozgat :lol:

Na jok legyetek,szep napot mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Olive, az e-bayen vettunk xylitolt,mert ez a masik oldal azt irta ki, hogy nem biztonsagos.Igaz, hogy az e-bayen 1 kilo volt £17.59 :D
A cikket meg beneztem :lol: 0.5-1 gr kiloneknt szamolva ami az ajanlott adag :lol: :lol: Ha esetleg van amire meg figyeljek, akkor ha erre jarsz leirod nekem??Koszi :lol:
Egyebkent Tesom is maga fozi a ketchupot lekvart meg a banat tudjamit.O Norbi dietazik, ,cukros lett a tulsulyatol, de sztem mar a -30 kilot is letudhatja :lol:
Na mentem, szep napot mindenkinek!!!

KépKép
thomaildi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: