Új privát üzeneted érkezett!

Judit!

Gratulálok Milla babához, jó egészséget, sok boldogságot az egész családnak!

Katlina! Nektek is sok örömöt és boldogságot kívánok Venci babához!

Évi és
Kép
csongianya
 
 


Tündi!
Te ne is keseredj el,Robika sem szobatiszta még teljesen,éjjel kell pelus nameg kakához,és szeptemberig ezen valahogy alítani kellene.De ő nem is akar bilibe kakálni :shock:

Kép

Kép
katlina
 
 


Judit: Nagy-nagy gratula Milla babához!!!! Gyors felépülést Neked!!!! (jó nagy okos E. doki.... még hogy kicsi a gyerek.... az enyém egyik se volt ilyen "nagy" :twisted: ) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Kép
szolkata
 
 

 
 

Judit! Nagyon sok örömöt boldogságot kivánok Nektek. És sok tejcsit.

Kép
Kép
mongi
 
 


Sziasztok!

Szépen lassan mindenki előkerül gratulálgatni! :) De lehetne rendszeresen is írni! :)

Évi,mi van veltek?Csongi?Tessék jönni és írni!!!! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Katlina,állítólag a kakit később "hagyják el".Szeptemberig sztem szobatiszták lesznek! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Hoztam híreket Juditékról!

Jól vannak,1ágyas szobájuk van.Milla szépen szopizik,tegnap már anytejeset bukott,hamar beindult neki a tejcsije :wink:
Marci már nagyon várja,hogy hazamenjenek,van egy kis hasmenése,valszeg pszichés alapon.Elvileg szombaton mehetnek is haza! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


dejó,hogy Juditékkal minden rendben!
marci sem úszta meg-ezek a gyerekek nagyon anyásak

Kép

Kép
katlina
 
 


Szüléstörténet:
Hétfő reggel esett az eső,bosszankodtam is,h.van egy rakat dolom és még az ídő sem kedvez.Na meg se erőm se kedvem nem volt semmihez.De azért csak elmentünk a bankba,postára,hazafelé a barátnőmhöz a fodrásüzletbe ahol meg is tárgyaltuk hogy már nincs sok hátra mert a szám felpuffadva az arcom meg eltorzulva.Otthon olyan fura érzésem volt,"muszálynak" éreztem összepakolni a könyvelőnek a cuccot,ágynemüt húztam kivasaltam.Délután még Robikával kimentünk pocsolyázni,persze hazafelé cipelnem kellett a fenekét Cool .Este beültem a fotelba egy kicsit pihizni és akkor Venci olyan furán fordult eggyet,még meg is jegyeztem magamban hogy biztos most fordult be teljesen.De nem gondoltam hogy ez egy jel!
Este Robit megfürdettem persze akkor is én cipeltem be a fürdőből a szobába,lefektettem és is gyorsba fürdés tente.Pont éjjfél volt amikor jött az első fájás de nagyon gyenge volt így azt hittem elősször hogy jósló,az volt a fura h. 5-10percenként jött,erősődőtt de nem volt az igazi,így nem is tudtam eldönteni hogy készüljek-e vagy vaklárma(fölöslegesen senkit nem keltek éjjszaka)aztán csak úgy döntöttem m egfürdök és majd lesz valami.Na ekkor azért már erősődtek.Még bepakoltam a hiányzó dolgokat a táskába,és kettőkor fölhívtam Manyit "Azt hiszem megyek szülni!"Utána felköltöttem apát,ő anyósékat.Robikának adtam még egy puszit és indultunk.Manyi útközben már ránktelefonált hogy hol vagyunk-hát még akkor mosolygósan mondtam h.Szolnok határában-mondta hogy siessünk.
BeértünkHajnal 3-kor értünk be) nagyjából megcsinálta a paírmunkát (osztályra már csak szülés után vett fel,mert nem volt rá ídő hogy minden papírt megírjon)hívta Gy.Orsit ő megvizsgált(nem volt kíméletes)és megvolt életem első magzatvízvizsgálata.4újjni és 3perces fájások.Manyi hívta a dokit aki közölte hogy akkor beöntést már nem kapok(ennek annyira enm örültem,jó otthon még voltam mielőtt elindultunk de hát NA) rögtön ott van.Nem is telt el 10perc már ott volt,burok repedt doki közölte lesz 3fájás és 4.-re nyomunk.Közben elmondta hogy Dobáról jött fogorvoshoz jár,ja meg Venci biztos megérezte h."merényletre" Laughing készült szerdán és megelőzte.Lement a 3fájás és tényleg nyomni kellett.Nagyon gyorsan jött két fájás-nyomás utána szólt Manyi hogy most ne nyomjak mert akkor vágni kell,és a 3-4.nyomásra már kinn is volt.A nyakán volt egyszer a köldökzsinór de rögtön fölsírt.Miután tisztába tették annyira fázott hogy melegíteni kellett.Addig nálam meglett a lepény,vágás varrat nem volt,doki dicsért agyba-főbe,engem meg már akkor semmi más nem érdekelt csak hogy hol a gyerekem-na meg apa mért nem hozza már.
Gyerekágy nem volt olyan vészes mint ahogy tartottam tőle,4ágyasba voltam egyedül.De olyanban ahol volt fürdőszoba is ami nekem pozitívum volt..Szinte ki sem dugtuk a fejünket a szobából-meg is jegyezték a nővérek-hogy mi milyen jól elvagyunk
Hát ennyi
Manyinak örök hálám hogy jó emlékkel emlékezhetem vissza erre a szülésemre is,a doki meg nagyon korrekt volt.

Utána mondta Manyi hogy azért hívott már bennünket mert ha elfolyt volna útközben a víz már nem érünk be

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina,köszike a szüléstörténetet! :) Szerencse,hogy időben beértetek! :) Tudta Venci baba,hogy még egy kicsit ki kell tartania :wink:

Liz,(haolvasol bennünket) Encinek nagyon sok boldog első szülinapot kívánunk! :D :D
Kép

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok

Tündi: köszi a köszöntést, igen azért olvasóként még meg-meg jelenek itt :-)) Ne aggódj az éjszakai pelus miatt, nálunk kis Pistin még nappal is az van...itt van még a nyár előttünk:-)


A két gyönyörű csöppséghez gratulálok, jó egészséget, sok tejcsit kívánok nekik, s persze anyukáiknak.

Rólunk: Igazából nem lustaság tart vissza attól,hogy többször bejelentkezzek, egyszerűen nem jutok ide a géphez.
Az ok elég prózai: dolgozni kezdtem. Egy új munkahelyen kezdek lassan, egyenlőre a felvételhez szükséges vizsgákat teszem le, egy már sikerült, a következő kedden lesz (ez a leghúzósabb), és utána is még rengeteg tanulnivalóm lesz folyamatosan. Persze közben a munka fortélyait is kezdenem kell elsajátítani. Nem könnyű, de nekem tetszik, és nagy reményeket fűzök hozzá.
Enci és kis Pisti így azokon a napokon, amikor dolgoznom kell a Tatájukkal vannak. Szeptembertől megy Enci bölcsibe (remélem felveszik), kis Pisti pedig akkor kezdi az ovit Emma csoportjában (bár ott nem hiszem,hogy gond lesz a felvétellel, hiszen anno Emmát is simán felvették).
A fogyókúrát most szüneteltetem, eddig 16 kg-tól szabadultam meg, majd ha beindul a munka eljárok konditerembe. De így legalább már beleférek a konfekció méretbe és egyre több ruhát tudok venni magamnak :-)

Na jó nem is töltöm az oldalt tovább, mennem kell tanulni (végre mindenki ágyba került és csönd van :-)

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Liz,biztosan sikerülni fog a második vizsgád is,és gratulálok a munkához! :) A fogyásod is szuper eredmény,ennyivel én elegédett lennék,de nyár végére meglesz ha heti fél kg-t fogyok akkor is az amennyit szeretnék :wink:

Ki merre volt ma?Mi a ligetbe voltunk Nóriékkal,nagyon jól éreztük magunkat!!!!Köszönjük ezt a kellemes délutánt Nóri!!!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Liz!
Encinek Boldog Születésnapot!!!


Tündi,Nóri!
Képek?????????

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina,Nóri csinált képeket,gondolom majd tesz fel :wink:
Nektek hogy telt a mai nap?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Na, ha má' így meg lettem szólítva, rakok fel képeket :lol:
(Tündi, neked elküldtem a linket :wink: )
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Tündi, Luca kibukott a kocsiban?
Lili fél9 óta alszik 8)

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Jó reggelt!

Nóri,köszike a képeket,nagyon klasszak lettek! :) Még tegnap este apának is elküldtem belőlle jó pár db-ot,és neki is tetszettek :D
Luca nem aludt el a kocsiba,próbáltam szóval tartani,meg nem adtam neki oda a cumiját :wink:
Itthon gyors pancsi volt,vacsi,és megasztár alatt már tetikélt is :D

Boldog Anyák Napját mindenkinek!!!!
Kép

Kép
Kép
tundi24
 
 


sziasztok!

Látom,csak én irogatok itt magamban :? Nem baj,azért hoztam híreket Juditékról...Szombaton hazamehettek,de ma vissza kell menniük,mert sajnos Judit nincs jól :( Azt beszéltük meg,hogy délután üzen,hogy mit mondtak neki.Nagyon fájlalja a hasát,nemigazán tud felkelni.Kapott vmi szurit szombaton,így most Milla nem szopizhat,de feji a tejcsit,hogy ne apadjon el,most tápit kap.

Remélem minden rendben lesz vele!!

Nóri,voltatok az arborétumba?Milyen volt?

Kép
Kép
tundi24
 
 


ÓÓÓ Szegény Juditék!!!!+++++++++++++++


Képek nagyon jók!!!
Zsombi nem volt veletek?????
Csajok nagyon aranyosak kifestve!


Erika!
Veletek helyzet??
Nst-ék rendben???


Mi megvagyunk immár egyedül itthon.Ma mértünk 4kiló Venci bébi-szeret is enni :wink:
Nekem ez nagyon jó érzés Robika után aki még ügye a mai napig nem szeret és nem is nagyon eszik

Kép

Kép
katlina
 
 


Juditot benttartották a kórházban :cry: Ma vért vettek tőle,holnap csinálnak neki uh-t.Milla otthon van az apukájával és nagymamával,na és persze Marcival.

Katlina,nem volt velünk Zsombi,csajos délutánt tartottunk! :D :wink: Néha kell ilyen :D Meg megmondom őszintén ebben a melegben nem akartam a 2 kicsivel egyedül menni.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Szegény Judit! :cry:
Jobbulást neki, ha beszélnétek!!
Mitől lehet ez? Valami bent maradt?

Nem mentünk el az arborétumba...olyan bizonytalan volt az idő :? Még ha a déli alvás után kisütött volna a nap, elindultunk volna, de nem :evil: ....így itthon muffinoztunk 8) :P
Majd remélem most 7végén... :roll:


Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szegény Judit :cry: ,és gondolom otthon sem lehet egyszerű a helyzet,újszülött anyuka nélkül :cry:
Remélem minnél hamarabb hazamehet Judit és nincs semmi komoly amiért benn tartották

Csajos délután,az villant be róla hogy én ilyet csak fiúsba tudok csinálni.Nálunk nem volt olyan jó ídő csak néztem elősször hogy a csajok is rövidbe nyomták

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina, te még fiúsba sem tudsz csinálni, mert te lennél a kakukktojás :lol: :P
Hú, itt iszonyat meleg volt!! Lilit, mikor festették, aggódtam, hogy megmarad-e rajta a festék, mert tiszta víz volt, izzadt. Még sajnáltam is szegényt, mert cipőben nyomta :cry: Még mondta is, hogy neki is olyan szandál kell, mint nekem. De nincs még.... Na, de majd holnap elmegyünk venni neki :wink:

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára elin 2010.05.04 05:43-kor.

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Ó, Judit, jobbulást neked! ++++++++++++++

Tündi: Ha beszélnél vele, üzenem, hogy sokat gondolok rájuk! Remélem, hamar otthon lehet megint.

Csajok, klasszak a képek!

Tündi: TIéd apa is nem sokára itthon lesz!!!

Katlina: Apa eddig otthon volt veletek? Vagy anyukád/anyós segített?
Szépen gyarapszik Vencel baba, nagyon ügyi!
:P

Velünk minden rendben, nst-k okésak.

Ma voltam utoljára tg-ben, E. doki hozta a formáját, azután tudakozódott, hogy megkérdeztem e már M. dokitól, vajh ki fog é rajtam férni ez a baba???? Mondtam neki, hogy valahol biztosan...bár más volt a nyelvemen. Utcsó nagylaborom is jó lett.
Szombatig még jó lenne kihúzni, azaz a betöltött 38.-ig, aztán jöhet Zalánom bármikor.
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Tündi! Lehet tudni vmi új infót Juditról??

Nagyon szorítok neki, hogy gyorsan rájöjjenek mi baj odabent és hamar felépüljön. xxxxxxxxxxxxxxx :( :( :(
szilbee
 
 


Van egy pötty időm így tudok talán írni...

Köszönöm az érdeklődést. Jól vagyunk meg vagyunk. Két gyerek (de akár ha csak egy lenne akkor is így lenne) mellett dolgozni, lakást rendben tartani nehéz, de megoldható. Persze szinte semmi időm magamra, még kevesebb mint eddig... De muszáj csinálni.

A srácok egész jól viselik, hogy anya is dolgozik. Első 2 hétben érezhető volt, hogy nehéz volt nekik. Oviban, bölcsiben utolsók között tudja csak Ádám elhozni őket. Ez engem visel meg, ők szeretik, mert több figyelem jut olyankor rájuk a gondozónők és ovonők részéről. Hazaérve is csak családozunk, minden mást akkorra hagyunk (ha tehetjük), amikor alszanak vagy épp nincsenek itthon (pl. délelőttönként.)

Nekem iskolában sikerül elhelyezkednem ismét. :) Nem Szolnokon, de őszintén... ezt kicsit se bánom, sőt! Szerencsére nem reggelre kell mennem, így van kis időm készülni a napomra.

Dávidom nagyon cserfes lett. Ugyan nem tisztán de olyan kisgyerekesen beszél. Klasszul ragoz, képez. Sokat sokat kérdez... Hosszúúú dalokat versek mondogat. (pl.: Egyszer egy hétpettyes... és hasonlók)
Levente is sokat változott. Meglátszik, hogy használ az ovis fejlesztés. Bár újra hisztis, dacos... de sokat okosodott.

Hát ennyi rólunk. Nem tudom mikor írok megen, de olvasni olvasok ám. :) :wink:

Aki pedig rólunk szeretne többet ott vannak a srácok blogjai. (Bár tudom hogy nehéz követni a fórumot meg a blogokat is, de azért van...) Csak szóljatok és küldök meghívót.

Szép Napot!
szilbee
 
 


Szilbee!
De jó hogy írtál!
Nekem jöhet blog cím!
kata984@citromail.hu

Tündi!
Van valami hír Juditról???

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Ma még most van időm ideülni.Most beszéltem Judittal,volt neki uh.Er.doki csinálta,és nagy valószínűséggel a miómája nyomja neki a méhet,és nem tud rendesen összehúzódni.Más egyebet nem mondtak neki.Em. doki is volt nála reggel.Holnap nagy valószínűséggel hazamegy,mert nem csinálnak vele semmit.Tejcsit feji szorgalmasan,és a férje viszi haza Millának.
Holnap majd üzen,hogy mi a helyzet.

Nóri,csütörtöktől már talán jobb idő lesz.Gratulálok a címlapra kerüléshez! :D

Erika,már csak 5 nap és itthon lesz apa,már nagyon várjuk!!!! :) :)
Te meg biztosan kitartasz szombatig,de ha nem,akkor sem lesz semmi gond Zalánnal :) Úgyhogy ne idegeskedj! :)
Mi jöv hét kedden elutazunk a Venelcei-tóhoz,de visszük a laptopot és a szálláson elvileg lesz net,és jövök ám majd bekukkantani hogy megérkezett-e már Zalán :wink:

Szilbee,jó hogy írtál!Tök jó,hogy dolgozol,már én is vágyom vissza egy kicsit. :wink: Én Dávid blogját olvasom,de Levetéjéhez küldenél meghívót?Azt hiszem emailem tudod :wink:

Katlina,ahogy Nóri is írta,de pasis du-tánt sem tudsz tartani,mert te bizony kilógnál a sorból :wink: De hajrá hármaska :D hátha csajszi lesz :wink: Keresztfiam szüleinek bejött,2 fiú után lett egy csajszi :D
Egyébként,hogy bírod egyedül a napokat?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Móni,nagyon sok boldog névnapot kívánunk!!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Elég tuskók, hogy benn tartják, ha semmit nem csinálnak szegénnyel. Jellemző.... :roll: Kit izgat, hogy otthon egy baba várja? Jobb helyeken a baba benn lehet az anyukával. Jobb helyeken....

Hát amiatt már nem idegeskedem, hogy korán jönne Zalán....aligha...
Küldök neked úgyis sms-t, ha Zalán kibújik.

Móni: Nagyon boldog névnapot!!!
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Judit reggel hazament.Ha összeszedi magát majd jelentkezik itt a babán.Puszit küld mindenkinek! :)

Erika,várom majd az sms-t :D

Nóri,reggel a sulinál gondoltam is rátok,hogy na már biztos az oviban van Lilcsi,erre fel emg még csak azután mentetek :wink:

Na hát én meg ma reggel voltam bent a suliban...jó lenne visszamenni,de anyagilag nem érné meg félállásba mennem..teljes állásba viszont nem tudom hova tenni Zsombit...Remélem még jövőre is kellek nekik majd,péntekig kell válaszolnom....

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a jókívánságokat és az érdeklődést!!
Hazajöttem, jobban vagyok. Most már csak meg kell erősödnöm. Majd írok részletesebben is meg persze teszek képeket Milláról..
Azt hiszem ami nekem összejött ez alatt az egy hét alatt az három szülésre is sok lenne...
A lényeg, hogy Milla jól van, egy kis angyal. Csak eszik meg alszik, még szopizni sem felejtett el. szóval nagyon ügyes, tündéri baba.
judit_79
 
 


Judit!
örülök hogy otthon vagy és együtt lehet a család,pihizz erősödj aztán gyere!!!!

Linda!
Nme voltál tegnap véletlenül a szolnoki mekinél???


Erika!
Apa itthon volt hellyel-közzel,anyós volt velünk végig,de már ő is ment ezen a héten dolgozni

E.dokinál szült volna az egyik ismim és szülés napján visszamondta a doki hogy nem válalja-nem tudom mért,a csaj anyja szerint nem volt semmi olyan amiért visszakellett volna mondani,hát szerintem valami csak volt mert azért ilyen hipsz-hopszra csak nem mondják vissza,de felháborított hogy ha valami gondja van a kismamival akkor szóljon neki még az elején és keres másikat nem aznap :shock:

Szilbee!
Meghívót köszi megkaptam!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Judit, örülök, hogy együtt vagytok már! Milyen utasításokkal engedtek haza?

Tündi, igen, kissé csúszva indultunk :roll: Még reggel hajat mostam 8)

Szilvi! Örülök, hogy hallok felőled!
Ezek szerint, ha jól értettem, a Wágner útiba megy át Levente 1 évre? Vagy hogy lesz? Ott is marad utána?
Blogba leírhatnád :P :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Judit!
Örülök, hogy otthon vagy és hogy jobban is vagy. :) Nagyon megijedtem, mert nekem pont az jutott eszembe, hogy valszeg nem húzódik össze a méhed...

Nóri!
Igen! Wagner-be megy az egész csoport. Persze kb. 1/3 átkérte magát másik csoportba, mert nem tudja megoldani a kijárást. Egy év múlva pedig csoportostul visszaköltöznek a felújított Jósikába.
Dávid is így egy évvel tovább marad bölcsis, aminek nem örülök, mert majd 4 lesz mire oviba járhat. Viszont csak a Jósikába akarjuk beíratni, mert nagyon nagyon meg vagyunk vele elégedve.

Tündi!
Majd csak megvárnak. Egyébént nekem meg pont az hiányzik, hogy újra többet lehessek itthon. Különösen a fiúk miatt. Na meg kénytelen vok bevallani, de két gyerek mellett is nyugodtabb volt az életem, mint most. Pedig akkor vágytam már arra, hogy gyerekek mellett másként is hasznosnak érezhessem magam.
szilbee
 
 


Sziasztok!
Képek Milláról
Kép Kép Kép
judit_79
 
 


Kezdem a végén, azért mentem vissza hétfőn a kórházba, mert nagyon fájt a hasam belül. Csak fekve volt jó, nem bírtam járni, sem állni mert egyből szúrni kezdett. Végülis tényleg amiatt amit Szilvi mondott, hogy nem húzódott a méhem. hétfőn bementem, kedden csinált UH-t Erdődi doktor és csak annyit mondott: hát itt van egy mióma, ami nagyon rossz helyen van. Én rögtön arra gondoltam, hogy akkor amiatt fáj. Aztán tegnap reggel vizitelni jött Emődi doki és ő mondta, hogy a mióma nem fájhat, hanem a méhem tartó szalagjai vagy micsodák húzódnak, és nem húzódott elég gyorsan a méhem. Méhösszehúzó cseppeket kaptam, most már tényleg jobb, de sokat menni még nem tudok. A sebbel nincs gond, az szépen gyógyul, csak bent rendeződnek vissza lassan a dolgok.
Röviden ennyi volt, aztán haza is jöttem, nem tartottak vissza már csak a baba miatt sem. Egyébként bevihettem volna a babát, de azt nem akartam hiszen ellátni sem tudtam volna egyedül. Itthon jobb helye volt.
Szóval most már sokkal jobb, csak hamar elfáradok. Nagyon jó hogy itt van anyukám is és segít, egyedül nem bírtuk volna.
judit_79
 
 


Judit,egy igazi kis hercegnő Milla :) És nagyon nagyon hasonlít Marcira :wink: Anyukád meddig tud maradni segíteni?Tejcsi hogy alakul?

Szilbee,hát reménykedem.Ma telóztam,hogy most még nem megyek vissza.De jövő szeptemberben mindenképpen szeretnék!Már hiányzik,hogy kimozduljak itthonról!

Nóri,én reggel képtelen lennék hajat mosni,mert mire magamhoztérek :roll: 100x elkésnénk mindenhonnan :oops:

Ivett,nagyon boldog névnapot!!!

Ma reggel voltunk Lucával vérvételen a doktor néninél,most este lett meg az eredmény,vérszegény,így kap vmi gyógyszert rá.Majd holnap kell mennem a leletért,de a szív uh-ra azért el kell mennünk,csak ma és holnap nincs rendelés,így csak hétfőn lehet időpontot kérni.
Egyébként Luca igazi kis hős volt,ahogy megszúrta a doktor néni,csak elpityeredett,de rögtön abba is hagyta és nézta hogy folynak a "katicacseppek"-így nevezte a doki néni a vért :D És nagyon megdicsérte Lucát,mondta,hogy a nagyobbaktól sokkal nehezebb vért venni.Olyan büszke voltam rá!!!!!

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judit, várjuk a folytatást /vagy előzményeket/! Mostmár rendeződsz te is...
Milla nagyon formás baba! Marci babusgatja, segít?

Szilvi! Az a lényeg, hogy ti legyetek megelégedve az ovival!
Engem spec elriasztott az a szinte nagyüzemi, emetes ovimonstrum. Nekünk az lett volna körzetes, de szerencsére másképp alakult :lol:
Paranics Dorka meg Pocsai Hunor nem tudod, melyikbe mennek?

Tündi, hát mi is késében voltunk :lol: :wink: Ezért (is) imádom ezt a frizut, mert 5 perc alatt kész vagyok cakkum púder vele 8) Csak este nem érdemes mosni, mert akkor reggelre megnézhetem, kezdhetem elölről :lol:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Judit!
Milla gyönyörű! :)

Nóri!
Dorkáékról és Hunorékról és igazán senki másról sem tudok, hogy hova mennek... a munka miatt el sem jutok az oviba. Ádám intézi a fiúkat. Dorcit sajnálom, hogy elmegy, mert nagyon imádni való, okos kislány. (Levente öltözőszekrény társa egyébként.)
szilbee
 
 


Judit: nagyon szép baba Milla!!
jaimee1
 
 


Sziasztok!
Judit, jobbulást neked, kívánom, hogy gyorsan rendbe jöjj! Milla tényleg nagyon szép, mégegyszer sok boldogságot nektek!

Katlina, de igen, voltunk arra Rékával! Csak nem elbambultam? :oops:

Tündi, hiányoltunk ám a tornán benneteket :wink: Luca nagyon ügyes, dehát már ezerszer mondtam neked :roll: :lol:

Kép
pimelinda
 
 


Sziasztok!!

Tündi!

Köszönöm a köszöntést!

Judit!

Nagyon gyönyörű Milla baba!Remélem minnél hamarabb rendbe jössz!!

Ivett
Kép
Kép
ivett&fanni
 
 


Judit!
Nagyon szép Milla baba,és hasonlít Marcira nekem legalábbis!


Linda!
Kocsiból láttunk mi a kocsivásárlást választottuk és ahogy kanyarodtunk ki akkor láttalak,csak siettünk mert pöttöm is velünk volt,így apa nem állt meg!


Na jó majd fiúsodom :lol: vagy én leszek a tyúkanyó

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Nagyjából visszaolvasgattam az eddigieket, a képek nagyon aranyosak Lucáról meg Liliről :)

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat!

Nóri! Majd leírom az előzményeket is, csak asszem hosszabb lesz (sajnos) mint Katlina története...
Marci szeret Milla körül nyüzsögni, simogatja, reggel is puszit ad mielőtt elmegy oviba. Azért igyekszünk vele is annyit foglalkozni, amennyit lehet, ne érezze háttérbe szorítva magát.

Tündi! De jó, már csak pár nap és együtt lesztek. Azt hiszem az is érthető lesz, ha nem jössz sűrűn bekukkantani :)

Tényleg hasonlít Milla Marcira, de azért mégis más. :)

Anyu vasárnapig marad. Most már rendbe jövök tényleg, remélem. Apa is itthon lesz velünk még a jövő héten, de lehet hogy ráhúz még egy hét szabit, majd meglátjuk.

Tejem megcsappant egy kissé, míg csak fejtem, úgyhogy most szoptatom Millát, de utána általában kell neki egy kis pótlás.
Éjszaka kétszer ébred, de elég hosszúakat is alszik. Napközben meg már egyre többet nézelődik, nagyon tud figyelni.
judit_79
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend..én be vok havazva,várjuk apát haza,egész nap sütőttem főztem :) Fodrásznál voltam :wink: bízom benne,hogy holnapra marad is még benne vmi :wink:

Judit,várjuk azt a szüléstörténetet!Persze,hogy mások,hisz külön neműek :D Nálunk is hiába hasonlítanak annyira de Zsombi mégis más,mert ugyebár néki fiús vonásai vannak :P

Linda,jó volt,hogy tegnap eljöttetek! :) Gyertek máskor is! :wink:

Nóri,elmentetek ma az arborétumba?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Judit: Nagyon örülök, hogy jobban vagy már. Izgultunk érted nagyon. Milla baba gyönyörű. :D

Tündi, Nóri: Nagyon szépek a csajok.

Tündi: Nagyon ügyes Luca amikor Dávidtól vett Ildikó akkor Őt utána alig lehetett megvigasztalni meg az egy éves szurinál is nagy volt ám a harag nem is ment oda utána Ildikóhoz. De mára már kibékültek reggel volt itt mert Dávid belázasodott az éjszaka meg folyik az orra. Jó pihenést neketek apázatok sokat.

Katlina: Örülök, hogy ti is jól vagytok. :D Lehet, hogy nem vagyok normális de amikor én terhes voltam Dáviddal én ilyen szülésről álmodtam. De legalább az álom azon része teljesülhetett volna hogy simán megszülöm de sajna Dávid nem így akarta. :cry:

Bocsánat amiért most így eltüntünk de a héten hétfőn megkezdtük a ház vakolást a múlt héten meg folyamatosan az anyagok után rohangáltam. Dávidnak nagyon tetszik, hogy apa itthon van még úgy is hogy nem tud foglalkozni vele mert ő a segédmunkás. Imádja, hogy bármerre megy mindig szól hozzá valaki és mindig van aki kielégítse rögtön a vágyait. Egyedül még nem megyünk de már megáll egyedül jó sokáig. Szóval lassacskán majd csak elindul egyedül is. :) Most megyek mert Dávid szétszedi a redőnyöket idebent. Még jó, hogy tegnap megtakarítottam így nem lesz pókhálós a gyerek.:)

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Sziasztok!

A szüléstörténetet írom, csak kis részletekben, mindig közbe jön valami. Csak kutyafuttában tudok írni. Még alakulgat az élet két gyerekkel. :)
Milla tegnap nem akart elaludni, úgyhogy levittük babakocsiban a ház elé, és tologattuk föl-alá. Akkor aztán elaludt, mikor fölhoztuk, akkor is aludt tovább.
Marci meg kapott egy új, eggyel nagyobb biciklit. Nagyon ügyesen, biztosan tud menni vele.

Tündi! Elutaztatok már? Mindenesetre jó utat és szép napokat nektek! Ha kirándulni szeretnétek a környéken, menjetek be Fehérvárra :)

Kriszti! Akkor jó dolga van most Dávidnak. Biztos nemsokára megindul magától is. Még teljesen időben van :)

Katlina! Ti hogy vagytok? Gondolom neked sincs sok időd a két kicsi mellett.
judit_79
 
 


Sziasztok!

Bocsánat,hogy így eltűntem,de sokáig nem volt gépünk :(

Előszöris szeretném megköszönni a névnapi köszöntéseket :)

Szeretnék tiszta szívből gratulálni a két kis csöppséghez,Millához és Vencelhez!Gyönyörű szép babócák :)

Judit:Neked külön is kívánok mielőbbi jobbulást!!!Tejcsihez meg kitartás :)

Erika:Lassan te is a végéhez közeledsz,gondolom várjátok már nagyon Zalán babát :)

Tündi:Hazaért apa szerencsésen?Meddig lesz itthon?Gondolom kicsik nagyon örülnek :)

Nóri:Lilcsi gyönyörű,mint mindig :) Anyukád Szolnokon van már?Nem emlékszem,hogy erről olvastam e :oops:

Linda:Lassan te is dolgozol,ugye?Szolnokon vagy Cegléden fogsz dolgozni?Réka mamázni fog addig?Bölcsiből mikor kaptok majd értesítést?Lehet Luci csoporttársa lesz? :)

Kriszti:Jobban van már Dávid?Végeztetek már a vakolással?Belső részt mikor kezditek?

Rólunk pár szó:Kicsik bölcsi,ovi,nagy -suli.Betegek is voltunk sajnos.Lucának kezdődő vesemedence gyulladása volt :( lázas volt nagyon 3 napig.Megkapta élete első antibiotikumját,először Zinnatot,ezt nem bírta,amint lenyelte ki is hányta,majd kapott Cedax Maxit,ez már jó volt szerencsére.Mire ebből kikecmeregtünk,beleestünk a hányós-hasmenős nyavajába :( Kezdte Zolcsi,mire kihányta magát kezdte Luci,majd én.Milán 1x hányt,apának "csak" a hasa ment.Szerencsére gyorsan lezajlott,nem volt vészes annyira.
Túl vagyunk az első bölcsis,ovis anyáknapján :) Olyan kis édesek voltak :) Pénteken Milánnal kirándulni megyünk a jászberényi állatkertbe,már nagyon várja :)
Nekem pedig jövőhéten kezdődik a meló :cry: :cry: Azaz egy vigasztal,hogy nem kell a kórházban sokáig dolgoznom,talán 1 hónapot,ugyanis fölvettek ide Abonyba a most épülő Gyógyászati központba :) Nagyon boldog vagyok,hisz helyben van,8 órás munkidő és sokkal tisztább hely lesz,mint a pszichiátria.Itthon leszek minden hétvégén és ünnepnap sem kell dolgozni...Ez a kórházi 1 hónap nagyon kemény lesz,félek tőle :( Kicsiket bizti megviseli majd :(
Egyenlőre ennyi,megpróbálok mostmár azért rendszeresebben benézni,reagálni.. :)

Kép
Kép
Kép
lucuska
 
 


Móni, jó, hogy jelentkeztél!
Börzén mondta Tündi, hogy ti is ott vagytok, de aztán nem láttalak benneteket...mondjuk én, meg az észrevenni ismerőst :roll: :oops:

Munkahelyhez gartula! Azt az egy hónapot meg átvészelitek, neked lesz az olyan rossz, gyerkők majd túllépnek rajta. :wink:
Érdekes ez a fosós-hányós nyavaja. ...na, nem mintha áhítoznék utána, de Lilit mindig elkerülte még eddig (kopp-kopp-kopp), pedig állítólag a mi ovinkban is tart még :?
Amilyen beles, lehet ez a vírus is vérré válik benne :P :lol:

Judit! Te is jársz már sétálni ezek szerint? :D Az jó! Akkor erősödsz szépen. :)
Milláról újabb képek? Ollllyan kis formás!

Tündiék azóta már a bőröndöt pakolják és visszaszámolnak.

No, megyek, leszedetem már a téli gumikat a verdáról :oops: :roll:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Szüléstörténet

A nagy nap reggelén, éppen 2 hete, negyed 8-kor kellett megjelennem a szülőszobán, a megbeszéltek szerint. A szülésznők felvették az adataimat, aztán megjelent E. doki is, megnézett, csinált magzatvíz vizsgálatot (ez fájt egy kicsit, de ki lehetett bírni) aztán mennem kellett előkészülni a műtéthez. Már tudtam mire számíthatok a kellemetlen procedúrák során, de végig nagyon izgultam. Egyébként a szülésznők, egy csomó tanuló lány meg a vezetőjük, nagyon kedvesek voltak, meg akik bent voltak a műtőben, azok is. 10 óra körül toltak be a műtőbe. A gerinc közeli érzéstelenítés elsőre nem sikerült, mert nem volt egyenes a hátam. Az nagyon kellemetlen volt, meg is ijedtem. Úgyhogy újra kellett bökni, na akkor már sikerült, elzsibbadtam ahogy kellett. Maga a műtét volt a legkevésbé kellemetlen, nem éreztem, persze nem is láttam semmit, és nyugis volt a légkör. Aztán egyszer csak kint volt Milla baba, nagyon jó volt hallani, ahogy felsírt. Megjegyezték, hogy "nahát, nem is olyan kicsi" és "milyen szép formás". Pár perc múlva odahozták az arcomhoz, hogy megpuszilhassam a selymes kis arcát. Nem volt csukva a szeme, már akkor rám nézett figyelmesen.
Összeférceltek, megkönnyebbültem, hogy túl vagyok a nehezén (hittem akkor) aztán átkerültem a császáros szobába.
Apa bent volt vele, amíg a gyerekorvos vizsgálta, aztán hozzám is bejött, behozták Millát is.
Másnap reggel 5-kor kelhettünk fel a szobatársammal, és aznap (szerdán) minden jól ment. Örültem, hogy átkerültem egy egyágyas szobába, Milla szépen szopizott, mindenki dícsért minket milyen jól elvagyunk.
Csütörtökön egyre kevésbé éreztem jól magam. Először nagyon fáradtnak éreztem magam, fekve jó volt, de amint felültem, elkezdett fájni a fejem. egyre erősebben. Mondta az egyik nővér, hogy sokkal többet kellene innom, az érzéstelenítés miatt. Hát annak a mellékhatása jött elő. Nem gondoltam, hogy ez velem is megeshet, hiszen Marcinál kutya bajom nem volt tőle. Ittam, amennyit bírtam, estére jobb is lett valamivel. Viszont éjszaka kezdődött megint az egész, reggelre teljesen kikészültem. Infúziót kaptam, és megittam egy nagy adag kávét. Úgy volt, ha nem múlik, újra kell szúrni a gerincem. De aztán péntek estére javulni kezdett, rengeteg teát és vizet megittam. Este elvitték Millát, hogy tudjak pihenni, azzal, hogy ha ébred, akkor behozzák. Éjjel hozta is az egyik nővér, és megjegyezte, hogy etessem, mert régóta alszik, és ha nem hízik, reggel nem mehetünk haza. Na akkor elkeztem pörögni ezen, hogy olyan nincs, hogy mi nem megyünk haza.
Hajnalban még őelőtte felkeltem, hogy lefejjem a tejet, hogy szoptatás után majd azt is nekiadom. Még nagyon korán volt, de nem bírtam visszaaludni. Tudtam, hogy nemsokára úgyis elkezdődik a járkálás, és Millának még ennie kell a reggeli mérlegelés előtt. Hát ő aludt, mint a bunda. Úgy mérték meg, hogy nem evett előtte, de még így is megvolt kellő gyarapodás, ezen tehát fölöslegesen paráztattak. Akkor feldobódtam, hogy de jó, mehetünk haza. Délelőtt is aludt, én megint nem bírtam, járt az agyam, és tudtam, hogy nemsokára jön E. doki, kiveszi a varratokat, és mehetünk haza. 10 órakor meg is történt a varratszedés. Kérdezték, hogy elmúlt-e a fejfájás. Mondtam, hogy az a fajta igen, most már csak a kialvatlanságtól fáj. Nem baj, majd otthon kipihenem magam. Én is úgy gondoltam. Dél körül hazaindulhattunk. Olyan fáradt voltam, alig bírtam figyelni, amíg a nővér odaadogatta Milla papírjait. A kocsiban már zúgott a fejem, szédültem. Otthon Milla aludt, én is lefeküdtem, Apa elvitte Marcit a majálisra. Nem és nem bírtam elaludni, tudtam, hogy muszáj lenne, de nem bírtam. Fél órára talán elszundítottam, de hamarabb felébredtem, mint Milla. Nagyon ki voltam estére. Sírtam a fáradtságtól, nem tudtam aludni, de olyan szinten ki voltam készülve, hogy nem bírtam felkelni az ágyból. Végül ki kellett hívni hozzám az orvosi ügyeletet, kaptam egy seduxen injekciót. A párom elment az ügyeletre tápszert íratni, mert Millát így nem tudtam etetni, az injekció miatt két napig nem lehetett adni neki a tejem. Másnap megjött Anyu is, hogy segítsen. Nagyon le voltam gyengülve, ha felkeltem, akkor viszont nagyon fájt a hasam, ha csak felálltam, vagy járkáltam. Csak fekve nem fájt. Így aztán hétfőn vissza kellett mennem a kórházba, ezt már tudjátok. Hát dióhéjban ennyi.
Azóta bepótoltam az alvást, a hasam is lassan rendbejön, tudok sétálni is egy kicsit. Szerencsére Milla sínylette meg a legkevésbé ezt az egészet.
Engem ez a szülés fizikailag sokkal jobban megviselt, mint annak idején Marcival. De szerencsére túl vagyunk rajta, és most már csak az a dolgom, hogy babázzak ezzel a kicsi angyalkával. :)
judit_79
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: