Új privát üzeneted érkezett!

Vagy anyukához pszichiáter....
Volt valami film is, ahol anyuka beperelt egy éttermet, mert rászóltak, És ott is azt feszegették, hogy meddig normális dolog szoptatni a gyereket, és a gyereket is megkérdezték, hogy kell-e ez neki, és nem csúfolják-e miatta. Mert az anyuka verte magát, hogy nem elválasztani kell a gyereket, hanem hagyni, hogy elválasztódjon magától és az iskolába is termoszban anyatejet hordot.
Szóval a kisfiú mondta, hogy neki ez már gyakorlatilag kínos, és csúfolják is miatta az iskolában (mert anyuka még propagálja is) de ő örömet akar okozni az anyukájának, és az anyukája mindig azt mondogatja neki, hogy minden nap az életének az a legjobb 10 perce, amikor a fia szopizik. :shock:
Miért érzik ezek a nők jobb anyának ettől magukat? Nem bírom megérteni. Az nlc-n tegnap indult egy fórum, hogymi a vélemény a Baba Magazinról meg az Anyák Lapjáról. Elolvasom már hová jutottak.

KépKép
pedina
 
 


De összekutyulta amit írtam! :shock: Szóval a filmben anyukára rászóltak, hogy ne szoptassa nyilvánosan a 7 éves fiát az étteremben, az beperelte őket, azok meg felnyomták a Gyámhivatalnál, már nem tudom milyen címen.

KépKép
pedina
 
 


Amikor itt volt a múlt héten a gyerek doki azt mondta, hogy emeljük meg az ágy végét , hogy ha álmában büfizik, vagy esetleg hányna akkor ne legyen baj. Na most azóta szegény Lilit állandóan az ágy végéból szedem ki, mert lecsúszik! :evil: :( Azt hiszem ma lesz a napja,hogy visszarakatom imivel normál helyzetbe! :shock:

Elolvastam én is a fórumot. Igazuk van,több a terheseknek szóló cikk, de azért én majdnem minden hónapban megveszem mind a hármat! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 

 
 

Természetesen nincs büntiben Imi,nem azért írtam kisbetűvel a nevét mint Nemecseknek! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Edit, nekem Marci egyenes ágy mellett is a végében van mindig! :lol: A múltkor arra keltem, hogy a fejét a rácsba vágta rendszeresen, mert úgy mocorgott! Én ha evett és nem büfizett ( 5 evésből kb. 2x büfizik, akármeddig is tartom), akkor oldalra fordítom és a plédjével a hátát kitámasztom, hogy ne tudjon átfordulni. Nincs jobb ötletem. Bár amennyit a gyerek az ágyában tölt... :oops:

A dm-es melltartóbetét nagyon vacak? Nekem most Mimi delux van és nagyon jó!

Edit, ti használjátok a mikrós sterilizálót? Nekem mindig marad benne víz. Bár a dobozra az van írva, hogy 70 ml kell bele és 4 perc, használati utasításban pedig 200 ml és 8 perc. Nekem marad benne 150 ml... Szerintem ez így nem stimmel!

Amit feleslegesen vettem meg az a kádbetét! Utálja. Imád fürdeni, de csak simán. A betétben nem éri a víz és ordít.

Ma sikeresen lepisilte a saját nyakát. ha csak 10 másodpercre hagyom fedetlenül férfiasságát, akkor pisil. Hihetetlen! De nem tudok gyorsabb lenni! Mondtam apjának, hogy ezt csinálja utána! :o

Most evett, de már nyöszörög. Mostanában a kakinak nyöszörgünk egy ideig.

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi,nekem most dm-es melltartóbetétem van,szerintem nem olyan rossz; bár még csak ma reggel bontottam fel a dobozt, de eddig jól bírja a strapát! :wink:
Mikrós sterilizálónk nekünk nincs, sima cumisüveg sterilizálónk van, abba csak bele kell rakni egy kis vizet és azt párologtatja el.Egyébként most még a folyadékot használom.

Tegnap este bedurrant az egyik mellem! :( Kemény,és elég érzékeny! Nem tudom miért,mikor mindig felváltva szopizunk, utána lefejem a maradék tejet és mégis! :( Most abból szopizott Lili, elég fájdalmas volt, de utána jobb lett! :)

Ma van a sógornőmék esküvője,amiről már régebben írtam:végülis úgy döntöttünk, hogy a templomba elmegyünk, a lagziba meg elmegy estig Imi.Nem mondom, kaptunk szájhuzogatást, de nem érdekel! :oops: :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Szerintem ti abszolúte korrektek voltatok. Hogy várhatná el bárki is, hogy egy kéthetes gyereket húzgáljatok magatokkal a lagziba, vagy netán magára hagyd?! :shock:
Ráadásul emlékeim szerint amikor közölték a kinézett időpontot jóval ezelőtt, ti szóltatok, hogy nálatok momentán akkor fontosabb esemény lesz, és ők nem akartak emiatt rajta változtatni.
Aki meg ezen felhúzza magát - már bocs a kifejezésért - egy önző dög.
Nekem is volt DM-es betétem, egész tűrhető volt, bár én az elején mindent átáztattam, meg olyan is volt, hogy már oldalt folyt ki a tej, mer tele volt. :oops: Amúgy a Rossmannos ugyanaz, csak nincs ragasztócsíkja.
Lili evett krumplipürét. Ízlett neki, és végre elaludt...Fél 7 óta ébren volt....Kb. 1-ig... :shock:

KépKép
pedina
 
 


Edit, arra gondoltam én is. De nekem marad benne víz mindig! Pedig nem kellene, ugye?

Éjszaka éjféltől fél ötig Marcell fent volt. majd 2 óra alvás után ismét kelt. Most aludt el reggel fél héttől! Annyira szenvedett szegénykém. Nem tudott kakilni. Annyira megszenvedett vele. Már majdnem bőgtem én is, mert annyira ordított egész nap. Délután elszenderültünk egy órácskára, de annyi. Most a szeme már tiszta vörös volt. Csak az ölemben volt hajlandó aludni, de mivel egész nap tartottam le kellett tennem néha. Azonnal felkelt és folytatta a sírást. Kemény napja volt. Most kellene fürdenie, de ha nem fürdik ma, akkor sem költöm fel. A Cebion cseppek semmit nem használtak nálunk.

Vagy két napja fogy a tejem. Remek. Ma alig evett. Sajnos nem tudok fejni. Egyszerűen nem jön semmi belőle! Marci ahogy eszik ugye nekem ott van a tej a bimbóvédőben. De ma semmi.... Nem tudom, hogy ez a mai feszült napnak köszönhető vagy elmegy a tejem.Eddig napjában többször folyt a tejem, ma semmi szintén. Próbálkozom még a tejserkentő teával. Hétfőn felíratok tápszert, ha úgy látom fogy az a tejcsi. Vagy 2 napi adag van a fagyóban, de annyi. Próbálom magam nem stresszelni, hiszen éhen nem hal, legfeljebb tápszeres baba lesz.

Megyek, reggeltől eljutok oda, hogy sterilizáljak és egyek!

Kép
tokajkincse
 
 


Edit, arra gondoltam én is. De nekem marad benne víz mindig! Pedig nem kellene, ugye?

Éjszaka éjféltől fél ötig Marcell fent volt. majd 2 óra alvás után ismét kelt. Most aludt el reggel fél héttől! Annyira szenvedett szegénykém. Nem tudott kakilni. Annyira megszenvedett vele. Már majdnem bőgtem én is, mert annyira ordított egész nap. Délután elszenderültünk egy órácskára, de annyi. Most a szeme már tiszta vörös volt. Csak az ölemben volt hajlandó aludni, de mivel egész nap tartottam le kellett tennem néha. Azonnal felkelt és folytatta a sírást. Kemény napja volt. Most kellene fürdenie, de ha nem fürdik ma, akkor sem költöm fel. A Cebion cseppek semmit nem használtak nálunk.

Vagy két napja fogy a tejem. Remek. Ma alig evett. Sajnos nem tudok fejni. Egyszerűen nem jön semmi belőle! Marci ahogy eszik ugye nekem ott van a tej a bimbóvédőben. De ma semmi.... Nem tudom, hogy ez a mai feszült napnak köszönhető vagy elmegy a tejem.Eddig napjában többször folyt a tejem, ma semmi szintén. Próbálkozom még a tejserkentő teával. Hétfőn felíratok tápszert, ha úgy látom fogy az a tejcsi. Vagy 2 napi adag van a fagyóban, de annyi. Próbálom magam nem stresszelni, hiszen éhen nem hal, legfeljebb tápszeres baba lesz.

Megyek, reggeltől eljutok oda, hogy sterilizáljak és egyek!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi! Lili is nagyon nyűgös ma, biztos a front is közrejátszik. Kakira nem próbáltad még a kamillateát? Jó erősen, hogy szinte már zöld legyen. Nekünk az bejött.
Lehet, hogy a tejed a stressz miatt kevesebb, vagy amiatt nincs esetleg tejleadó-reflex. Vagy Marci tényleg azért sír, mert kevés a tejcsi. :cry: Ha mellreteszed, szívja? És megnyugszik, vagy csak sír a cicin és rángatja? Vagy dobálja a fejét? Ha igen, akkor valószínű, hogy kevés. :( Egyébként nekem a tápszer pszichésen tett jót. Nem bontottam fel, bár gondoltam rá, hogy egyszer ki kéne próbálni, hogy egyáltalán megissza-e, de ha felbontom, akkor meg el kell használni. Szóval nincs rá szerencsére szükség, mert úgy tűnik, megint van elég. Érzem is meg hallom, ahogy Lili nagyokat kortyol.
v nvvvvvvvvvvvvvvvvvvbg nz, , MTV MNJ NT12NTQWnnnt
Ezt Lili írta nektek. :lol: Folyton gépelni akar... :wink:
Edit! Milyen volt az esküvő? Nem áztatok meg?

KépKép
pedina
 
 


Túl vagyunk az esküvőn! Szegény menyasszony csak állt a templom előtt,mert ahogy megjöttek mindenki rohant hozzánk, hogy megnézze Lilit! Szerencsére aludt, és senki nem akarta puszilgatni meg fogdosni!
Mindenkinek eldicsekedtünk, hogy milyen jó gyerek! :D Erre a templomban 5 perc után elkezdett nyűgösködni,ki kellett vele menni, mert úgy ordított mint még soha. :cry: Alíg tudtuk megvigasztalni.
Hazajöttünk,megfürdettük Lilit és Imi még elment egy kicsit a lagziba!

Orsi,kemény napotok lehetett ma! Én olyan tehetetlennek érzem magam ha Lili sír,mindig passzolom Iminek a vigasztalást!
Szerintem a tejed csak a mai nap stresszelése miatt csökkent,reméljük azért még fogod tudni szoptatni Marcit. Ma én is egész nap fejtem, főleg a fájós mellemből, már egész jó;meg Lili is kiszívta egyszer teljesen. :D Igaz közben csillagokat láttam!

KépKép
editmaci
 
 


Persze induláskor rákezdett az eső, és esett amíg haza nem értünk, de Lili nem ázott meg,jól bebugyoláltuk, meg a kocsira is felraktuk azt a lábvédőt,vagy micsodát!
Ma mi is nehezen aludtunk el!Utálom, hogy a kisgyerekek ilyen érzékenyek a frontokra! :x

Orsi,a sterilizálót majd megnézem holnap, de szerintem sem kell benne víznek maradnia!

KépKép
editmaci
 
 


Csak, hogy meglegyen az 500.!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Éljen-éljen!
Megyünk ma egy 3 éves szülinapjára, kíváncsi leszek Lili hogy fogja bírni a kis örökmozgókat. :lol:
Szilvi! Már annyiszor akartam neked írni, de mindig elfelejtettem: Lili is két ciciből szopik általában egy alkalommal. :wink: És úgy még nem jártam, hogy nem volt tej. Sőt, mostanában mintha megint több lenne. :wink: Amúgy nem tudom, hogy lesz az én lányomnál az elválasztás. Eszik rendesen (most is:2 barack kis rizzsel dúsítva) , és simán kéri a szopit utána.... :shock:

KépKép
pedina
 
 


Éljen-éljen!
Megyünk ma egy 3 éves szülinapjára, kíváncsi leszek Lili hogy fogja bírni a kis örökmozgókat. :lol:
Szilvi! Már annyiszor akartam neked írni, de mindig elfelejtettem: Lili is két ciciből szopik általában egy alkalommal. :wink: És úgy még nem jártam, hogy nem volt tej. Sőt, mostanában mintha megint több lenne. :wink: Amúgy nem tudom, hogy lesz az én lányomnál az elválasztás. Eszik rendesen (most is:2 barack kis rizzsel dúsítva) , és simán kéri a szopit utána.... :shock:

KépKép
pedina
 
 


Ma még szinte csak evett meg aludt Lili! :D Mi lesz itt éjszaka! :shock:
Vagy két napig próbálkoztunk vele, hogy ébresztgetjük, de mindig visszaaludt a cicin, és szerintem nem is evett eleget egyszerre, úgyhogy ma hagyom, hogy ébredjen ahogy neki jó,és amikor éhes! :roll:

Úgy csípem ahogy éjszaka szopizik! Nyöszörög egy kicsit, hogy éhes, egész idő alatt ki sem nyitja a szemét még büfi közben sem; és ahogy leteszem alszik tovább. :P

KépKép
editmaci
 
 


Hát az éjszakánk sem volt sokkal jobb, mint a nappalunk. Kb. 4 órát aludt a gyerek éjjel. Én annyit sem! Reggelre sikerült kakilnia, de ilyen sárgát és nyálkásat. Enni sem volt hajlandó, szemecskéi táskásak és vörösek voltak a fáradtságtól. Na itt öltöztettem fel és elvittem orvoshoz. A nővérke le akart passzolni, hogy csak az anyatejtől van. Micsoda? Hogy ordít és 24 óra alatt alszik 5 órát, nem eszik és furcsa a kakija? Hát ha nagyon akarom megvárhatom az orvost. Gyerek persze aludt, mert a kocsiban mindig elalszik. Doki szerint teljesen egészséges. Majd alszik, ha fáradt és fog enni, ha éhes! :?: :?: :?: :evil: :evil: :evil: Csak anyuka aggódik túlságosan! Hát nem ó volt fent szinte 26 órája és nem ő hallgatta, ahogy visít és ordít. Holnap megyek a gyerekorvoshoz, ha nem változik. most evett, de csak üvegből. Olvasztottam neki tejet. Valamennyit szopizott is és kicsit fejni is tudtam. Szóvl tegnap reggeltől vagyok fent, mert nem alszik megint, ha igen, csak fél órát. Pedig olyan fáradt! Én is! Robi dolgozik éjjel, szóval ismét jó éjjel vár rám, ha nem alszik. A hasa fáj, kakival és a szelekkel van gond. A szívem szakad meg, hogy nem tudok neki segíteni. Nem hiszem el, hogy mincsen valami kúp, ami enyhítené a panaszait.

Kép
tokajkincse
 
 


Jaj,Orsi,annyira sajnállak benneteket! Tegnap Lili is csak egyszer kakilt,és biztos, hogy neki is fájt a pocija,mert még szopizás közben is olyan nyűgös volt,húzogatta a lábát! :cry: Tejcsi pedig volt bőven, úgyhogy nem amiatt volt. Nehezen is aludt el, többször felébredt mire teljesen bealudt,de az éjszakát végig aludta szerencsére. Remélem a ti éjszakátok is nyugisan telt!
A védőnő meg teljesen kicsinál, hogy naponta 6-8 kakis pelenkát kellene "produkálni".Soha nem kakilt még 8x egy nap :!:
A dokitok nagyon empatikus! :evil: És csodálkozik Imi, hogy csak a legvégső esetben akarok dokihoz menni! :shock: Hétvégén is elakart zavarni az ügyeletre amikor fájt a cicim, de én nem akartam menni! :roll: Ugyan mit csinált volna velem?Semmit :!: Szinte egész hétvégén abból a mellemből szopiztattam Lilit, és már szinte alíg fáj.Ma reggel is olyan jól kiszívta nekem a kis drága! :P

Nem tudjátok, hogy egyszeri szopizással kb.hány grammot kellene enni? Mert a dokinő csak azt írta fel, hogy heti 15-20 dekát "kell" híznunk! Mondjuk a napi 5 szopizásból kb. 2x-3x elfelejtem megmérni! :oops: :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Most látom milyen nap van ma :!: :!: :!:
Nagyon boldog névnapot Marcinak! :P :P :P

KépKép
editmaci
 
 


Boldog Marcell-napot! :lol: Meg 4 hetes szülinapot! Remélem már jobban vagytok.
Edit! A te védőnőd se semmi. 6-8 pelusunk sose volt!!!!!
Azt mondják (és kivételesen ebben a mi védőnőnk is egyetért), hogy tejes babánál a napi 7, de a hétnaponta 1 kakis pelus is normális. Lili általában 2 naponta kakilt, mióta nem csak anyatejet kap, naponta egyszer.
Mellgyulladással nem szabad állítólag viccelni, akkor tényleg rögtön doki, de ha "csak" csomós, akkor nálam a fejés-ezerrel szopi bejött. Majd beáll a mennyiség, és akkor jobb lesz. Amúgy nekem egy időben hiányzott a kemény cici. :lol: Nehezen akartam elhinni, hogy akkor is van elég tej, ha nem akar kidurranni. :lol: :lol:

KépKép
pedina
 
 


Lilivel kacsákat néztünk kb. fél órán kerezstül Tapolcán:
Kép

Tegnap ő volt Szaffi :wink: :lol: :lol: :
Kép

KépKép
pedina
 
 


Szerencsére nem gyulladt, nem vagyok lázas; de tényleg érzem, hogy csomós, és szopizás után sokkal jobb. Én is állandóan azt nézem, hogy mennyire kemény, ha nem találom annak, parázok, hogy nincs benne tej. :oops:
A Szaffis kép nagyon király! :D :lol:

KépKép
editmaci
 
 


Csajok! Addig élvezzétek a "nyugalmat", amíg nem közlekednek a picurok! :lol: :lol: Nekem is mondták, de olyan jókat röhögtem rajta, hogy hol nyugalom már egy pár hetes, hónapos csecsemő mellett?! Asszem lassan kezdem visszasírni. Lili az elmúlt fél órában cirka 20-szor húztam ki az ágy alól, szedtem ki a kezéből a virágot, húztam vissza a zokniját. :lol: :lol: És még csak négykézláb közlekedik, azt is hátrafelé!!! :shock: :wink: Mi lesz itt, ha elindul?!
Jaj, képzeljétek. Az egyik csaj, akivel szültem, megint terhes! Februárban fog szülni. Cirka 11-12 hónap a 2 gyerek között.... :shock: Barátnőméknél 1,5 év van, de nekem az is horror. Vigyázok is marhára :oops: :oops: Majd 2 év múlva talán...

KépKép
pedina
 
 


Hú,az nem semmi! Én sem akarok nagyon hamar teherbe esni korán.Azt hiszem nálunk is kb.2 év lenne a reális.Imi is mesélte, hogy az egyik munkatársáéknál is egymás után jönnek a gyerekek,és azzal magyarázták, hogy az egyikhez úgyis fel kell kelni éjszaka, akkor legalább addig legyen kicsi a másik is! :shock: :shock: :shock:
Szerintem egy nagyon pici mellett még a terhesség sem egyszerű,nemhogy egy másik gyerek! Ha magamból indulok ki, hogy a terhességem elején állandóan aludtam; mindegy volt, hogy nappal vagy éjszaka van! :mrgreen:
Most én is próbálok még pihenni amíg Lili alszik, de nem mindig jön össze. :( Szerencsére sok segítséget kapok, úgyhogy van időm pihenni! :lol: Na meg azért nagy szerencse, hogy Lili is ilyen jó gyerek; mert azért tudom, hogy amit ő sírdogál esténként az nem sok (csak nekem akar a szívem meghasadni az 1.perc után :cry: ).

KépKép
editmaci
 
 


Hát én se tudom mi az az átordított éjszaka. Szerencsére. Egyszer-kétszer volt, hogy vagy 10 percet ordított, hogy nem tudtuk mi baja, de én már teljesen kész voltam.
Vagy 4 hónapos korától amúgy beállt a rutin, most már simán meg tudok főzni, háztartás stb. és séta is belefér. De addig... :shock: :?

KépKép
pedina
 
 


Sziasztok!
Boldog névnapot Marcinak!!!
Edit, a begyulladt cicire túrót kell rakni. Dokinőm mondta. Zsombor nagy garázda , nem hagy írni, itt van az ülemben....
Tejem nincs több, így maradt a pótlás.

Orsi, remélem Marci már jobban van, vagy alakul. Zsombornál ha nincs kaki én eszek őszi+sárgabarackot, vagy szilvát , és úgy tapasztalom hogy ezektől van.

KépKép
sz.szilvia
 
 


Nyugisabb a pótlással Zsombi?
Mi most találkoztunk séta közben a védőnővel, aki kiselőadást tartott nekem arról, hogy milyen fontos a szoptatás. Mondtam neki, hogy utoljára mondom el: Lili egy nap minimum 6-8-szor szopizik és mellette kétszer eszik. Tehát nem óhajtom elválasztani a gyereket, hanem többet kér enni, mint amennyi tejem lenne. Továbbá ne magyarázza már meg nekem, hogy ha Lili 7-kor eszik este, menetrendszerint ezért kel fel 1-kor meg 4-kor mert nyűgös a foga miatt. A fogmanócskáknál akkor van műszakváltás?! Mert szinte óraműpontossággal akkor ébred. És nem sír, csak motoszkál. Ha fájna a foga szerintem sírna. És ha csak megnyugtatásra volna szüksége, akkor nem 5 perc alatt kiszívná a cicit, elfordul és alszik, hanem cumizna, meg nyüglődne. De örülök neki, hogy meghallja, amit egy hónapja minden alkalommal elmondok neki...Ja,és adjak neki éjjel vizet. Mondom: most akkor szomjas és azért kel fel, vagy megnyugtatásra szorul és csak cicizni akar?! Még következetlen is... :?

KépKép
pedina
 
 


Köszönjük a névnapi üdvözleteket, de nem ma ünneplünk, hanem majd januárban! Mivel nyáron van a szülinapja, így télen lesz a névnapja.
Ma kicsit jobb már, de folyton rajtam lóg! Mondtam neki, hogy a rabszolgaság már megszűnt, néha adhatna nekem pár percet. Most alszik éppen, de olyat játszunk, hogy fél órát alszik, esetleg egy órát. Hol van az a jó kis Marci, aki aludt 4-5 óráket? Edit, lehet Lili is csak hagy téged pihenni, aztán majd bekeményít. Bár ne így legyen! :wink:

Szilvi, ha én barackot ennék, akkor nem a szél bántaná, hanem csikarná a pociját. Tehát azért ordítana, szóval nem lennék egy kicsit sem jobb helyzetben!

Lassan itt a 6 hetes vizsgálat. Azon gondolkodom szedjek-e gyógyszert ismét vagy sem. Mert nem akarok 2 évig teherbe esni, ha lehetne... Marci sem volt tervezett baba, úgyhogy a kockáztatás nem nyerő! Nem mintha bánnám, hogy van, de azt hiszem a diliházban kötnék ki kettővel!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi! A gyógyszert nem nagyon szokták javasolni, amíg szoptatsz, mert egyrészt csak azokat lehet szedni, ami nem hormonális hatású, másrészt meg sokaknak elmegy tőle a teje vagy a baba hagyja abba a szopit - állítólag megváltozik tőle a tej összetétele és így az íze is. Bár ez lehet, hogy már csak a városi legendák egyike. Amúgy, ha kéred, a doki felírja. Legalábbis Sajgó tuti, mert az egyik barátnőm is nála szült, és utána szedte.
Marcinál altatáshoz nem válik be pl. a séta? Nekünk az nagyon bejött. Lili megérezte a kinti levegőt, és már csukódott is a szeme. Igaz, megállni se volt vele szabad. :lol: Addig nem értettem a kismamákat, hogy ha állnak, minek tologatják előre-hátra a babakocsit, meg rázzák. Aztán megértettem. :wink: De Lilit ezzel a trükkel sokáig nem lehetett becsapni, utána már csak az volt jó, ha ténylegesen haladt is a babakocsi. :lol: És akkor akár a nagyi is tudná sétáltatni, vagy apa, te meg alhatnál egyet addig.
Vagy a másik a hordozóban ringatás volt nálunk. Volt olyan, hogy mosogattam, és a lábammal lökdöstem a hordozót. :?
Amúgy sokat változnak, és nem mindig előnyükre. Lili ugye első perctől este úgy aludt el, hogy fürdés, szopi, befejezte és már fordult is a fal felé, és magától elaldut. Ahhoz képest most az esetek többségében fél órát forgolódik, nyíg, dobálja a cumit, húzgálja magán a takarót. Sokszor bejön, ha felveszem ölbe és ringatom, de néha az sem válik be. Pl. tegnap este. Végül megunta a nyüglődést, meg hogy nem volt közönsége, mert én leültem tévét nézni :wink: (legalábbis úgy tűnt, de szemem a pályán volt), és befordult a falhoz és elaludt. :roll:

KépKép
pedina
 
 


http://www.nlc.hu/forumkifejt.php?bw=&f ... p=2&page=1

Miután elaludt a mini diktátor ezt olvasgattam tegnap. A Viasatos szoptatós filmről nyitották. Hát, vannak benne érdekességek. Már ha van rá időtök elolvasni.

KépKép
pedina
 
 


Jelentem gyermekem az éhen fog halni! Csak 28 dekát hízott. 57 cm. Persze gondolta megjelöli a területét, ezért lepisilt engem, a pelenkázót, a mérleget és a centibigyót is. Biztos ami biztos! Még jó, hogy a ruháit nem, mert jöhetett volna értünk apa kocsival. Csak a Marcimobillal voltunk. Sajnos megcsinálták az utat. így az nem megfelelő. a vacak göcsörtös járdán kellett tolni az úrat, mert amúgy sírt. Ott meg aludt. Még jó, hogy használtan vettük a kocsit és nem baj, ha szétmegy a kereke!

Éjjel aludtam valamennyit, de még nem értem magam utól.

Nem is írtad, hogy szült ismerősöd Sajgónál. Vagy én nem írtam, hogy nála szülök? Már mindegy... Elégedett voltam vele, ha lehet a másodikat is nála szülöm, de csak 3 év múlva!

Most kint alszik, nagyi vigyázz rá! De mosni kell, takarítani, meg minden mást.

Kép
tokajkincse
 
 


28 dekát hízott mennyi idő alatt? Mert ha ez egy hét, akkor több, mint kiváló, és irtó messze van az éhenhalástól.
Írtál e-mailt, hogy ismerem-e Sajgót, csak akkor nem volt gépünk, így már csak akkor olvastam el, amikor megszültél :lol: , így nem láttam értelmét válaszolni.
Amúgy igen, az egyik barátnőm mindkét gyerekét nála szülte, a másik a kisebbiket. Ők szeretik. Engem egyszer megnézett tavaly ügyeletben mert szarul voltam, korrekt volt, és nagyon rendes. Lóvét nem vette el, hogy "ugyan már, ne vicceljen". De persze tudta, hogy ott dolgozom, szóval vélhetően azért. De amúgy egy csomó doki meg szívfájdalom nélkül elveszi akkor is. Pl. az enyém is, csak "engedményt ad". :lol: A magánrendelésen tőlem felenannyit szokott kérni.
Most beszéltem Enivel (nyaralnak), megvan az AFP eredménye, minden okés.

KépKép
pedina
 
 


Igen, egy hét alatt. Most kajcsizott, ismét kint van a kertben. Most nagyapa vigyázz rá, így anya elszakad a géptől és alszik! Vagyis megpróbál!

Kép
tokajkincse
 
 


Sziasztok!
Ma az ortopédián voltunk.Lili amikor megszületett mind a két lábfejét befelé tartotta. :cry: Állítólag azért mert nagy, és rossz tartásban helyezkedett el.Szegénykém már nem fért el bennem! :oops: :roll: Még az újszülött osztályról átvitték az ortopédiára,akkor azt mondták tornáztatni kell a lábait.Ezt meg is tettük mindennap, az egyik az sokat javult, :) azt továbbra is csak tornáztatni kell; de a jobb lábára kapott gipszsínt :cry: .Még szerencse, hogy nem rendes gipszet raktak rá, ezt nekünk kell majd fáslival rögzíteni mindennap; fürdetéskor le is lehet venni. Hat hét múlva kell majd visszamenni.
Viszont pozitív tapasztalat volt, hogy miután már mindenhol előjegyzéses rendszer van a berendelt időpontban behívtak minket; és a dokinő nagyon aranyos volt.Igazi gyerekbarát orvos! :P

Orsi, a 28 dekát egy hét alatt hízta? Mert akkor az nagyon jó.Nekünk azt mondta a dokinő, hogy 3 hónapos korig 15-20 deka/ hét a norm. súlygyarapodás.

Tegnap egész nap olyan jól viselkedett Lili, délután egy csomót sétáltunk kint; este viszont őt is erőteljesen altatni kellett! :shock:
Eddig a fürdést követő szopi után ő is elaludt magától, de tegnap nagyon nyűgös volt.Olyan nagyokat ásított, de nem tudott elaludni.
Reggel viszont 5 óra után én költöttem! :D A séta és a levegő nekünk is jó nyugtató; olyan jókat tud kint aludni! :)

KépKép
editmaci
 
 


Reggeli utáni első mosolyok Apának:
Kép

Kép

KépKép
editmaci
 
 


Jaj, szegénykém! :cry: De inkább most hozzák helyre, amíg talán annyira nem zavarja. Mi csípőszűrésen a Kozma doktornőnél voltunk, nekünk őt javasolták, és tényleg nagyon rendes.
Milyen édesen mosolyog! Én nem is emlékszem már rá, hogy ennyire hamar kezdik... :shock:
Imi még otthon van veletek?
Mióta Sanyinak letelt a szabi, Lili nem olyan nyígós nappal, meg alszik rendesen napközben (2 hétig az apján nyígott folyton, hogy foglalkozzon vele), viszont biztos,ami biztos:felkel 6-kor, hogy még munkába indulás előtt apucitól el tudjon köszönni. :shock: :? És kb. 8-ig vissza sem alszik.... :roll: :mrgreen:


Kép

KépKép
pedina
 
 


Inkább legyen néhány hétig sínben a lába,minthogy egy életre csámpás legyen! :oops: :shock: A mozgásban annyira nem akadályozza, majd néhány nap alatt megszokja,remélem. Mi a Riskó doktornőnél voltunk.
Imi már nincs itthon,:( csak mára vett ki szabit, hogy elvigyen minket. Mi Lilink is olyan, hogyha csak ketten vagyunk,akkor délelőtt is csak eszik meg alszik, de ha Imi itthon van, akkor eljátszanak együtt,utána meg a fáradságtól nem tud aludni. :wink: Én azért szoktam hagyni pihenni is! :P

KépKép
editmaci
 
 


Jó reggelt! :lol:
Lili ma éjszaka megint olyan volt mint egy tündér! :P Este 8-kor elaludt, utána fél 1-kor ébredt szopizni. Kaja,büfi,és már aludt is vissza! :) Legközelebb reggel 5 után jelentkezett, hogy éhes!
Aztán, hogy ne legyen minden fenékig tejföl úgy telepakolta nekem a pelust, hogy a háta közepétől a bokájáig ért a kaki! :mrgreen: Az összes ruhát le kellett cserélni rajta. :D
Ma jön a gyerekdoki, remélem mindent rendben talál! :roll:

KépKép
editmaci
 
 


Ja,azt elfelejtettem, hogy a pelusos akció előtt még le is hányt! :mrgreen:

KépKép
editmaci
 
 


Akkor most már abszolúte fel vagy avatva. :mrgreen:
Enyém Lili meg baromi nyugtalan volt éjszaka. Vasárnap a barátnőm gyerekei (néha szó szerint) rákenték a taknyot. :evil: Egész éjszaka szipogot, szörcsögött, horkolt! :shock: , meg forgolódott. Én szinte semmit se aludtam. Persze hatkor felkelt aputól elbúcsúzni, aztán 9-ig végre mindketten aludtunk. Most megint elaludt az ölemben, letettem, kíváncsi leszek meddig alszik...Ja, mert persze nyűgös is. :cry: :cry:

KépKép
pedina
 
 


Nagyon faca. :cry: A mai éjszakánk még szarabb volt. :( Annyira pipa vagyok: miért nem lehet szólni, hogy beteg a gyerekem (ha egyszerre mindkettő, és lázasak is, az nem megfázás), és ne hozd már ide a tiédet?! :evil: Kb. óránkét, kétóránként felébredt- sírva, amit ő sose szokott. Cseppentettem az orrába(hogy ez hamarabb miért nem jutott eszembe?!), és agy aludt majd 4 órát egyfolytában. De igazán akkor aludt, ha az ölemben volt, de azért a majd' 7és fél kilója elég nagy kihívás ezen a téren.
Amúgy nem látszik betegnek, vigyorog, gagyog, kúszik-mászik, de folyton tüsszög, köhécsel, meg szortyog. Persze a nem, vagy nyutalanul alvástól egy idő után nyűgös lesz, és akkor nekem is szar már, nem csak neki. Semmivel se lehet megnyugtatni, semmi nem köti le, és 10 perc alvás után felriad.
Tegnap volt itt a védőnő, azt mondta: adjak neki Cebiont, meg vigyem napra.
Orsi! Marcinak boldog egy hónapos szülinapot kívánok. Bocs, de tegnap azt se tudtam hol áll a fejem. :oops:

KépKép
pedina
 
 


Jövő hétre már bejelentkezett néhány látogató,és remélem, hogyha valaki beteg lesz,akkor nem fog idejönni, mert nem szeretném ha Lili is összeszedne valamit!
Most ő is rászokott arra, hogy a hasunkon alszik el.Ül valamelyikőnk a fotelban, és ő hasal rajtunk.Ez eddig okés is lenne, :lol: de amint felállunk rögtön felébred. :wink: Meg kell várni amíg már mélyen alszik. Egyébként szeretem ahogy ott szuszog rajtam, csak néha úgy elzsibbad a derekam mire elalszik, hogy alíg bírok felállni! :(
Ma éjszaka aludt 10-től fél 4-ig, szopizott, és azóta még alszik.Biztos ébred nemsokára,mert már mocorog, de nem ébresztem fel!

Orsi,mi újság veletek? Sokat sírdogál még Marci? :cry:
Már egy hónaposok elmúltatok? Hogy rohan az idő! :P Boldog egy hónapos szülinapot kívánok én is Marcinak így utólag is! :lol:

Edina, mit cseppentettél Lilinek az orrába? Van valami recept nélküli,vagy íratni kell? Nincs itthon semmi vésztartalék, ha esetleg összeszedne valami megfázás félét! :oops: :roll: Nekünk azt mondta a doktornő, hogy porszívózzuk 2-3 naponta az orrát, de ha megtaknyosodik véletlenül csak nem szivogathatom állandóan a porszívóval :!: :shock: Főleg most, hogy megint olyan össze-vissza időjárás van. :(

KépKép
editmaci
 
 


Lilinek 2 hónaposan torokgyulladása volt (apa hozta neki), akkor vetetett velem a dokinő Fluimare (?) tengervizes orrspray-t, ezzel fel lehet lazítani a trutyit az orrában, meg Nasivin 0,01%-os orrcseppet. Én se porszívózom, csak ha tényleg taknyos. Minek?! Én is csak akkor fújom ki, ha taknyos vagyok...
Hát, látogatókkal bármennyire is bunkónak tűnnénk, keménynek kell lenni. Nekem egyszer-kétszer nagyon belepiszkoltak Lili napirendjébe (fél kilencig itt ültek, holott akkoriban 7-kor tettem le aludni), meg direkt szóltam, hogy mikor jöjjenek, úgy szoptattam, hogy jó legyen, erre órákat késtek. Szóval én nagyon untam már. Csak jól nevelt voltam, és nem szóltam. Már bánom. Meg hogy vagy 2 hónapig nem volt egy olyan hétvégénk,hogy ne legyen itt valaki szombaton is meg vasárnap is....Most már letojnám, de akkoriban még nagyon fárasztó volt.
Nálunk volt olyan, hogy Lili elaludt rajtam, hátradőltem vele, és úgy aludtunk órákat, hogya hasamon aludt. Ilyenkor meg valami extra folyamat játszódhatott le a tejtermelés frontján, mert mindig arra keltem fel, hogy majd szétdurran a cicim :shock: , meg tiszta csomó... :idea: :?: :lol:
Krisztiékről tudtok valamit? Hogy vannak?

KépKép
pedina
 
 


Nálunk már abból sértődés volt a családban,amikor mondtuk, hogy három hétig nem szeretnénk látogatókat fogadni. Úgy voltunk vele, hogy Lili is erősödik egy kicsit, meg azért amikor hazajöttünk, az én akkumulátorom is eléggé le volt merülve! :) Arról nem beszélve, hogy két hétig,amíg Imi itthon volt azt szerettük volna hármasban kiélvezni.Még a szülők sem fogadták szívesen, hogy nem tartunk igényt a mindennapos takarításra meg főzőcskére.Úgyhogy az anyós helybe hozza nekünk a kaját! :D

Krisztiékről nem tudok semmit, még képeket sem tudtam neki küldeni, mert visszajött az e-mail a címéről! :(

KépKép
editmaci
 
 


Én nem értem, hogy ez miért nem természetes egy-két embernek? Hogy pl. én is jártam úgy, hogy addig volt itt valaki, hogy dönthettem, hogy előveszem a hűtőből a tejet, vagy megszoptatom a gyereket, aki akkor még olyan jó 3/4 órát elbíbelődött ezzel. Vagy elöntött a tej, mit neki betét, lehajoltam, mindenem tejes lett. Közben meg hulla fáradt voltam.
Szóval ez a babalátogatósdi elég öszvér módon alakult most ki. Régen ugye mentek gyereket nézni, de nem azt várták el, hogy megvendégeld őket, hanem ők hoztak valamit. Nálam ez kb. 3 embernél működött. Olyan is volt, aki közölte, hogy legalább majd megkóstolja már a főztöm. :shock: Magyarán: elvárta volna, hogy én megebédeltessem. (Egyébiránt ez anyós kebelbarátnője..., akit azt sem értettem, hogy minek akart jönni...) Jelzem: ránk is anyám főzött egy hónapig úgy, hogy Sanyi ment a kajáért, utána meg még vagy 1-2 hónapig hetente 2-szer, 3-szor jött, és gyorsan megfőzött vagy 2-3-féle kaját. Hétvégén főztem egyedül, amikor Sanyi tudott lenni közben a gyerekkel. Vagy ő főzött.
Nem vártam el egy percig se, de az ellenkezője is furcsa volt.
Néhány embernek persze örültem, de pl. jött olyan, akivel kb. évente egyszer találkozom, és nem tudok miről beszélni. Ja, és azóta se érdeklődött pl. vagy még egyszer már nem kíváncsi a gyerekre...

KépKép
pedina
 
 


Marcinak fogalmam sincsen mi a baja néha! Most egy órát evett és nézelődik az ágyon. Sokat sírt az elmúlt napokban, állandóan rajtam lóg, csak kézben alszik el és folyton kint akar lenni. Persze megint szipog, mert olyan hülye szeles idő van, de ha bent van, akkor ordít. Ki sem érünk az ajtón, de már el is hallgatott. Anyós szerint fáj a hasa és sokat eszik. Kint nem fáj neki? Ha nekem fáj valamim mindenhol fáj! Egyszerűen csak elkapott és csak ölben, meg kint. Meg szerintem éhes. Próbáltam vele ráállni a 3 óránkénti etetésre, de nem igazás sikerül. Maradok én az igény szerintinél. Mondhat nekem bárki bármit, az én gyerekem! Anyukám és anyós is ezt a 3 órát hajtogatja.

Krisztiéknél már van net, csak kábel kell hozzá!

mondjátok meg , hogy azt a rohadt tgyást hol kell igényelni, mert felrobbanok! 20-án kiküldtem Robit a melóhelyre a papírokért. Majd hívnak és küldik. Hívom őket múlt héten, hogy elnézést, de egy hónapja megszültem... Esetleg küldenék a papírokat? Nem, személyesen kell bemenni érte! :?: :evil: Beküldöm anyát, erre küldenek nekem egy papírt,a mi anz anyaságihoz kell. De csak majd októberben kapom meg, mert aki intézi szabin lesz... Pedig a tgyást is a munkahelyen kell igényelni, azt olvastam. Még jó, hogy a családi pótlékot Robi kérte. Amúgy a kórházi igazolás a szülésről az a zárójelentés? MErt tőlem kérnek olyat is. Meg persze a terhesgondozásról a papírt és a kiskönyvet is. Na, minek mindkettő???? Most kicsit morcos vagyok! Várok csaknem 3 hónapot a pénzemre! Nagyon jó!

Kép
tokajkincse
 
 


Orsi! Közalkalmazottként engem eddig is a MÁK fizetett, úgyhogy nem tudom neked megmondani, hogy mit kell a munkahelyre, és mit a MÁK-hoz beadni, bár józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy beadsz mindent a munkahelyedre, és ők továbbítják...Merthogy a tgyás alatt szülési szabadságon vagy, a GYED, GYES alatt meg fizetés nélkülin. Jogilag. tehát munkaviszonyban. Mondjuk a GYED-hez most nekem is kellett egy olyan papír a munkahelyemről, hogy engedélyezik az illetmény nélküli szabadságot...Ez akkora marhaság...Ilyen meg nincs, hogy valaki szabin van, és te ezért nem kapsz hónapokig pénzt. Hát csapj már oda valahová!
A kórházi igazolást a záróval együtt kaptad meg, egy A/4-es lap fele méretű papír, az van rajta, hogy ettől eddig kezeltek ezen és ezen az osztályon. OEP-logó van rajta asszem, meg az orvosod aláírása és pecsétje.
Ez jó, tőlem a kiskönyvet sehol se kérték...Mármint szülés után.

KépKép
pedina
 
 


Nekem is kiadott minden papírt a kórház amit ki kell tölteni, és majd ők továbbítanak mindent az illetékesek felé! Nem tudom, hogy nem közalkalmazottaknál ez hogy működik, de a munkahelynek akkor is tudni kellene! :shock:
A terhesgondozásokról sikerült már igazolást szerezned?

KépKép
editmaci
 
 


Elvileg minden papírom megvvan amit csatolnom kell. Csak nem tudom ezt a tgyást milyen papíron kell igényelni. Jövő héten megyek úgyis vissza a 6 hetesre és akkor kimegyek. Marci marad nagyival valószínű, mert nem akarom ide-oda citálni Miskolcon. Még mindig alszik 11-től. Mondom én, hogy egy zabagép és éhes! Semmi más baja nincsen!

Kép
tokajkincse
 
 


Ahhoz nekem sem adtak külön igénylőlapot, de én holnap megyek be a munkaügyre és megtudom pontosan, hogy kell-e hozzá még plusz papír, mert néztem a magyarország.hu-n, ott az van írva, hogy a munkáltatónál kell igényelni szóban vagy írásban! :shock: Nem tudom, hogy egy szóbeli igénylés mennyire hivatalos, valamit csak alá kell írni hozzá!
Most még nekem is alszik Lili 1-től, kiváncsi vagyok mikor ébred fel! Imi a másik szobában aludt el, úgyhogy ide a nappaliba száműztem magam.Lehet, hogy nekem is le kellene pihenni egy kicsit,mert ha ennyit aludt ma nappal, ki tudja este fog-e :!: :?:

Orsi, te ebben a melegben mit adsz Marcira amikor kiviszed? Fogalmam sincs, hogy holnap mit adjak rá, ha megyünk be a kórházba! :oops:

KépKép
editmaci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?