Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Én most regisztráltam, mert itt végre találtam kaposvári kismamákat.
Most 17 hetes várandós vagyok, és szívesen társalognék veletek.
Elsősorban a kaposvári kórház szülészete érdekel jelenleg, mert szinte csak negatívumokat hallottam...
Kérlek osszátok meg velem akár jó, akár rossz tapasztalataitokat.

köszönöm
emicica
emicica
 
 


Hogy elszaladt ez a másfél hét szünet! Kíváncsi leszek, hogy viseli majd a Törpe, hogy anya hétfőn megint megy dolgozni.
A héten valami nyavaja elérte a kis drágámat. 2 napig mondogatta, hogy fáj a poci, de nem gondoltam semmire, csak arra, hogy nem kakilt, biztosan az csikarja. Aztán tegnapelőtt hajnalban nagyon ökölődött, aztán 2-3 köpésnyit hányt is, de nem felnőtteset, hanem mintha a tápot bukta volna vissza (leginkább ahhoz tudtam hasonlítani). Aztán 6 után csak az ölemben, ülve aludt (így talán nyugisabb volt a gyomrának). Szerencsére tegnap már nem fájt a pocak, és éjjel sem volt semmi, úgyhogy remélem, kiheverte.
Az utolsó napon az iskolások közül is többen ilyen tünetekkel küszködtek, egy kis lázzal megspékelve.

Már csak másfél hét, alig várom, hogy a kritikus idő elszaladjon!

Emicica!
Szerintem nem olyan tragikus a helyzet, hogy csak rosszakat hallj róla! Bár nekem fogadott dokim és szülésznőm volt, de teljes mértékben elégedett voltam velük, sőt régebben több dokival találkoztam, de soha eggyel sem volt semmi bajom! A szülésznők pedig rendesek voltak. A csecsemősökkel ennyire nem voltam elégedett, de volt, akinek velük sem volt semmi baja (bár szerintem nem ez volt a jellemző). A körülmények nem a legideálisabbak (ha nagy elvárásaid vannak), de egyáltalán nem őskori (bár a zöld csempe nem a legújabb trendet követi ... :wink: ). Röviden ennyi, de ezen ne parázz! A baba születésére megfelelő hely!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Mi ma könyvtárban nem voltunk, de gondolom feltűnt Berni :)
Át ütemeztük a nagy délutáni sétánkat délelöttre. Ma olyan szép idő volt. Lent voltunk a parkban 2 órát, ebből 1 órát Ádika önállóan sétált!Olyan ügyes!
Moncsi: reméljük csak gyomorrontás, vagy vmi banális dolog volt.
Meddig akarsz dolgozni? Vagy kérdeztem már?
Emicica: gratulálok a pocaklakódhoz.Melyik dokihoz jársz?
Szülészet: a terhesgondozás sztem jól szervezett nálunk. Fogadott orvosom volt, szülésznőm nem, de nagyon meg voltam elégedve az ügyeletessel, akinél szültem.
Csecsemősökkel viszont nem volt jó tapasztalatom.
Csak zárójelben jegyzem meg, hogy én egyáltalán nem csodálkozom, hogy nincs jó híre a szülészetünknek, de nem a szülésznők tehetnek róla.
Egyébként itt többeknek viszont nem volt negatív tapasztalata.

Kép
Kép
gabcii
 
 

 
 

Judit, nekünk havonta jön a védőnő, asszem 1 éves koráig, és nagyon be is tartja. Jó pihit otthon!
Igen, feltűnt a hiányzás Gabi :wink: De tényleg jobb kint a szabadban. Én gondolkodok rajta, hogy télen elég kockázatos ennyi gyerek közé vinni Barnabást, valaki kicsit beteg, meg is betegedhet a többi. Nagyon sokan voltak ma pl. De jó volt.
Emicica, szerintem kibirható bent, bár nagyon jöttem volna már ki :lol: , nekem a fizikai körülményekkel volt csak bajom, az elég botrányos. Fogadj dokit, szülésznőt ha teheted (mert bár mindegyik rendes, de ha épp öten szültök egyszerre, az ügyeletesnek nem sok ideje marad egyre) az nagy segitség.
Máté gyógyuljon meg!Biztos most nem lesz megint könnyű neki hogy anya visszamegy dolgozni.

Kép
bernini
 
 


Jövő héten ha vmielyik nap szép idő lesz, esetleg egy délelötti közös parkozás? ( amin mi is meg tudnánk jelenni végre :oops: )

Judit: ti merre laktok?
Védőnő: passz, hogy milyen gyakorisággal kellene jönnie. Nálunk össz-vissz 2x volt kint. Havonta jártunk tanácsadásra, ott találkoztunk. Ha vmi kérdésem volt, felhívtam...

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a bíztatást, lányok, aranyosak vagytok :) Orvosom lesz, és kérdeztem tőle hogy kit ajánl szülésznőnek. Erre azt mondta, hogy azt már nem lehet fogadni... :( Furcsa, mert akikkel eddig beszéltem, ők is fogadtak szülésznőt. Így egy kissé meginogtam...
emicica
 
 


emicica! Szerintem lehet fogadni szülésznőt: csak havi 2 kismamát vállalhatnak el. Ki az orvosod??((Lehet ő tudja rosszul.)) Amúgy, ha korábban visszaolvasgatsz, mindenki írt beszámolót a kórházról. Nekem speciel semmi komoly negatív tapasztalatom nem volt, (idén februárban szültem), pedig én is annyi negatívumot hallottam. Nekem mondjuk könnyű szülésem volt, az első fájástól a végéig kb. 5,5 óra telt el. Szemerei volt a dokim és Gyöngyvér a szülésznőm. Nagyon jók voltak! És persze szerencsém volt a szobatárssal is, aki nem volt más, mint Roberta. Jól elvoltunk, bár szenvedtünk mindketten a szopival...

Gabci: Nagyon ügyes Ádika, hogy már így sétálgat! Amúgy Toponáron lakunk. DE NEKÜNK NEM JÓ A JÖVŐ HÉT, mert Szentendrén leszünk :cry: :cry: kíváncsi vagyok ám Rátok!

Moncsi kitartás mindjárt itt a várva várt 12. hét. Szegény Máté. Olyan rossz, amikor szenvednek a picik és nem tud az ember rajtuk segíteni...

Berni! Ha nem szeretnél liberó klubba regisztrálni elkérhetem a pelenka vonalkódjaidat?????????????? Gyűjtögetek játékra! Akartam kérdezni hol voltatok ugrani? Barnabásra ki vigyázott? Ez engem is felcsigázott. Mondjuk apa csak másfél év múlva lesz 30 én meg még több...de ötletes ajándék! (közben megnéztem az iwiwen mikor lesz a szülinapod, de még van vissza 5 nap! :lol: :lol: )

Rólunk: nagypapim nagyon nagyon beteg. Nem tudom írtam e már. 86 lesz, és szörnyű fájdalmai vannak. 2 hete kórházban van. Előtte soha életében nem volt. Nagyon sokat jelentett és jelent Ő nekem. Csajok egyszerűen nem tudok mit kezdeni a helyzettel. Még sírni sem tudok, csak szenvedek.
Na de más. Képzeljétek Noémi átaludta az éjszakát. váratlanul. Ami azt eredményezte, hogy 3 órakor arra ébredtem, hogy átázott mindenem a tejtől és baromira fáj a cickóm. Mit volt mit tenni 4 hónap után lefejtem. És beleraktam délben a kajájába. (céklát főztem) Persze nem ette meg. De szerintem az volt a baj, hogy kicsit kemény maradt, és hiába turmixoltam olyan szálkás lett. De nem adom fel! holnap tovább főzőm! és még egy dolog, ma Noémi bevágott egy 100 g-os Humana barackos joghurtot. Most kapott először. Berni, Roberta Ti ettetek már???

Kép
Kép
l.judy
 
 


K.Újlakon ugrottunk. Idén már vége a szezonnak. Most kaptuk meg a videot, tök jó lett, sokmindent akkor nem volt "alkalom" megfigyelni (kicsit be voltam tojva, nem épp tájat néztem) Anyukám is kijött velünk, addig ő tologatta Barnabást, jót aludt közben. Amúgy az egész nem sok idő, mi nem egyszerre ugrottunk, meg várni is kellett gépre előtte, de 2 óra alatt végeztünk.
A vonalkódot odaadom persze, egyszer vittem is úszni, de elmaradt, remélem bent van a táskában. Meg most vettem megint(4es méretet!!), elrakom neked.
A cékla nekünk bejön, tényleg jó sokáig kell főzni (szerintem egészben héjában sokkal finomabb, nem tudom hogy csináltad) Joghurtosat én még nem adtam.
Éjszaka-átalváshoz gratulálok! Régen is aludta már át Noémi, nem? Barnabás még 1xsem :evil:

Kép
bernini
 
 


Köszi Berni!
Elhiszem, hogy paráztál az ugrás miatt. Én még nem is tudom, hogy merném e...
Na végül is ma megyünk, tegnap még voltunk Dombóváron papinál.Rosszabbodott szegény. Most várom a húgomékat, Velük megyünk fel.
3-4 hónaposan kb. 1 hónapig átaludta az éjszakát. Mármint úgy, hogy hajnalban 4-5 felkelt. Ma este 8 kor leraktuk és reggel 5:45 kor jelentkezett csak ciciért! Lehet, hogy ez tartós lesz??? Fuu de jó lenne. Furcsa, mert múlt héten 4 szer is felkelt.Bár így utólag tuti a foga miatt. Ja vettem neki a DM-ben ujjra húzható fogkefét. Elkezdtük mosni, egyenlőre még csak fogkrém nélkül. De nehéz ám, mert állandóan ki akarja venni a kezemből, vagy szopja. :lol: :lol:
Na megyek!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Sziasztok!Megjöttünk. Jó fáradtan. Dorka alig aludt valamit éjszakánként. Kifáradtam rendesen. Szokatlan volt a hely, meg az ágy id kisebb.
Judit, gratulálok a fogacskához. Én már mondtam, mikor sétálni voltunk, hogy nemsokára kibújik :) Nekünk is van ujjrahúzhatós fogkefe, Dorka is szopizza, de jó neki, ahogy masszírozom az ínyét.
A telkünk 247 négyszögöl, nem tudom, hány négyzetméter :D
Dorkának még nem adtam joghurtos izét.Sajnálom a nagypapádat, sajnos tudom is,hogy mit érzel, nekem a nagymamám 4 éve agyi infarktust kapott és azóta a bal oldalára béna, teljesen le van épülve... :cry:
Nekünk is van egy csomag liberonk, de 5-ös, az nem baj?Én is odaadom neked a vonalkódot, mert mi inkább a pampers-t használjuk.
Berni, nem semmi, hogy mertetek ugrani. Én biztos összetojtam volna magam :D Barnabás is hízogat rendesen, nemsokára utoléri Dorcsit :)
Holnap mi is megyünk már tornázni, jöttök?
Emicica, nekem semmilyen rossz élményem nincs a kórházról, sem a nővérekről.NEkem is jó szobatársam volt :) Tényleg bajlódtunk a szoptatással. Nekem nem volt tejcsi, Juditnak meg túl sok volt. (Jól esett, amit írtál Judit, köszi)

Kép
roberta80
 
 


Dorcsi megzavarodott szegény, de itthon ő biztos megint végigdurmolja az éjszakát, okos kislány :D
Mi jövünk tornára, meg elvileg Andit is viszem, úgy beszéltük meg.
Megnéztem azt a joghurtos izét, elég sokminden van benne... Nekem nem tetszik, hogy hűtés nélkül eláll, nekünk felnőtteknek akkor miért nincs ilyen??? Bár, a tartós tej is ilyen :? Szerintem én majd veszek natur joghurtot és teszek bele gyümölcspürét. Meg lassan a túrót is kipróbáljuk. Ma szűzérmét tettem a cukkinihez, úgyhogy malachusi kipipálva :P

Kép
bernini
 
 


mi még torna után elmentünk oltásra. Ma kapta meg Dorka az első pneumo-t. Elég rosszul viselte, egész délelőtt olyan nyűgös volt. Most meg már 1 óra óta alszik...Annyira sajnálom szegénykémet. A doktor bácsi azt mondta, hogy jön a következő foga alul, azért is lehet nyűgös. Vettem Nurofent, hátha majd az segít.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Roberta: üdv újra itthon! Dorcsival egy szobában alusztok a mamánál? Milyen gyakran vagytok ott?
Megszokja ám hamarosan. Mi a nyáron viszonylag sokat aludtunk mamáéknál és mára már Ádika szépen elalszik ott is, sőt, volt, hogy 9-kor kelt. (itthon 7.30-kor szokott)
Nálunk sejtésem szerint az őrlők bújnak. Megnézni nem engedi Ádika, így csak tippelni tudok. Még nem tört át egy fog sem, de kelés van éjszaka keserves sírással. Simi sem volt jó, inni sem kért.
Sajnálom szegénykét!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Az a baj, hogy nem túl gyakran megyünk a messzi mamához, és mire megszokná a helyet, addigra el kell jönnünk.
Szegény Ádika, tényleg rossz nézni, mikor fáj a babusoknak valami...
Nektek szokott olyan lenni, hogy minden előzmény nélül elkezd üvölteni a babátok? Tegnap csinálta Dorka először, de nagyon megijedtem. Játszott a földön, egyszercsak rázendített. Nem ütötte meg magát, nem történt semmi. Nem tudom, hogy mi lehetett. Ma is csinmálta a babakocsiban elalvás előtt...

Kép
roberta80
 
 


Roberta: ritkán, de szokott. Valszeg fogzik Dorcsi és fáj neki.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Fogzós babáknak gyors kibújást kivánunk.
Mi holnap elmegyünk Hévizre hétvégére, jók legyetek!
A túrós gyümölcs nagyon bejön Barnabásnak, tegnap őszi+sárgabarackkal adtam, ma meg banán+meggyel.
Holnap már 9 hónapos lesz, hihetetlen, lassan gondolkodhatok szülinapi tortán :D

Kép
bernini
 
 


Dorka beteg, torokgyulladása van.38.6 volt a láza reggel, elvittem a dokihoz. Már éjszaka sem aludtunk, fél óránként felkelt...Nagyon örülök....Úgy sajnálom szegénykét...
Berni, jó pihenést nektek.

Kép
roberta80
 
 


Ó, szegényke.... :cry: Hát mielőbbi jobbulást kivánok. Köhög is?
Képzeljétek, végre elindult az én lusta kisfiam, na nem kétlábon, csak kuszik :lol: de már nagyon vártam ezt is (mindenki azt mondja majd visszasirom amikor még nem mozdult meg :lol: )

Kép
bernini
 
 


Berni, gratulálunk Barnabásnak! :D Ügyes nagyon! Pénteken elfelejtettem mondani, hogy boldog 9. hónapot Barnabásnak :)
Nálunk is nagy esemény történt tegnap este, Dorka egyedül felült...Addig-addig tolatott négykézláb, amíg sikerült neki :)
Gabci, hogy álltok a fogakkal? Kibújt már, megengedi nézni Ádi?
Mi lehet Tercsivel és Moncsival? Régen jártak errefelé...
Kedden kell visszamenni az orvoshoz, úgyhogy nem megyünk tornára, ha esetleg még fertőz Dorka, nem akarom, hogy valamelyik kisgyerek elkapja.Meg holnap jön az anyósom, itt lesz egy hétig...

Kép
roberta80
 
 


Nem tűntem el, olvasgattalak titeket, csak írni nem volt időm.
Tegnap 10 éves érettségi találkozón voltam. Nagyon jól sikerült, érdekes volt, hogy ugyanúgy ültünk be a padokba, mint anno, és furcsa volt, hogy10 év alatt ki mi lett, és azok az emberek, akikkel egy gimibe jártam, milyen fontos emberek lettek, és milyen felelős pozíciókban dolgoznak. Akkoriban nem mindenkiről tudtam volna elképzelni ...
A vacsi is nagyon finom és bőséges volt, aztán alig vártam, hogy hazaérjek, mert olyan köd volt, nem szeretek ilyen időben vezetni. Megértem a felezővonalat lesni, azon rimánkodtam, hogy ne találkozam semmiféle állattal.

Máté mostanában elkezdett öööö-zni, ha nem jut valaminek eszébe a neve, és ha akar valamit, előtte megkérdezi, hogy megcsinálhatja-e. Pl. idejöjetek?-mármint az ölembe. Idetejetem?, anya, kimehetek?- pedig nem mondta neki senki - magától jött.
Tesó ügyben haladás, már mondja, hogy anya pocijában van a tesó, és puszit is ad rá. -hát ezt is megértük.
Csütörtökön megyek majd 12 hetes uh-ra. Már alig várom, remélem, minden rendben lesz. Majd jövő hétvégén beszámolok, mi volt.

Dorkának mielőbbi gyógyulást, és gratula a felüléshez! Gondolom, annyira nem hagyja el magát a betegség miatt, ha ilyen attrakcióra képes!

Barnabásnak is gratulálok a haladáshoz! Bizony Berni, még visszasíros, de nem olyan vészes, csak menni kell vele mindenhová -egy darabig. De örülni kell neki, amíg még kísérgetheted, pár év múlva úgyis ciki leszel neki ... :wink: Mármint kísérgetés szempontjából!

Gabci!
Nem csodálom, ha nem mutogatja Ádi, mi is így voltunk. Sőt, az utolsó 4 fog kibújásának pontos idejét egyáltalán nem tudom, annyira nem akarta mutatni, csak nagyon nyáladzott, és már csak akkor tudtam kitapogaaatni, amikor mind kint volt teljesen. Kívánom, hogy minél zökkenőmentesebben bújjanak ki a fogacskák!

Judit!
Ha gondolod, nekem is vannak liberós nyuszijaim és vonalkódjaim is (régebbi pelusokról), szívesen elküldöm. Csak egy cím kellene. (na persze, ha ugyanazok a vonalkódok, mint a "mi időnkben") :wink:

Mindenkitől bocs a regényért, de ugye álatlában egy héten csak egyszer érek gép elé (huzamosabb ideig)

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Na, megjöttünk, jó volt a "pihenés", Barnabás jól aludt, a fürdés is tetszett neki, és evésekkor is hagyott minket nyugodtan, ő meg ült azt etetőszékben (mert ugye az ő szilárd evései nem esnek egybe a mi főétkezéseinkkel) Az egész szálloda el volt ájulva tőle, csupa német mama és papa :lol:
Ma letettük az ágyat, mert felhuzta magát térdre.
Dorkának gratulálok az üléshez, én nem is tudom elképzelni hogy csinálják azt meg. Majd meglátom ha mi is elérünk oda. Nem most voltatok anyósodéknál? Azt hittem ő a messzimama...
Móni, akkor mi egy korosztály vagyunk, nekünk is most volt 10 éves, de elég gyér volt az érdeklődés, sokan dolgoztak, meg külföld...

Kép
bernini
 
 


de most voltunk, csak szabadságon van és úgy gondolta, hogy eljön egy hétre...Egyébként elég érdekes ahogy Dorka felül :) kétféleképpen is próbálkozik, de csak négykézlábról jön neki össze...

Kép
roberta80
 
 


Itt vagyunk

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Nagyon szép baba Nórika.
Közben én is beteg lettem, alig élek, mindenem fáj... :cry:

Kép
roberta80
 
 


Roberta, mielőbbi gyógyulást nektek! Még jó hogy van segitséged.
Tényleg nagyon szép Nórika, micsoda combok és pocak :D

Kép
bernini
 
 


Tegnap megkaptam az első mosolyt Nóritól :lol:

Kép

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Judit, van libero pelenkázóalátétünk is, annak is jó a vonalkódja vagy csak pelus?
Barnabás ma egész du az ujját rágja, lehet közeleg a fogtündér???
Roberta, nektek már kettes kat. gyerekülésetek van vagy még az első? (0-12 kg) Mit mondott a doki, rendbejött Dorka?
Én most kezdek el nézelődni, mert a 9-18-ig kat. már menetiránnyal szemben lehet és dönthető akár menet közben is, ha elalszik, elég jó áruk van persze ezeknek az extráknak :? de hosszú úton nem mindegy miben ül.

Kép
bernini
 
 


nekünk még az első van a miénk jó nagy, szerencsére (0-13 kg) de már nézegetjük a következőt, láttam egy jó a neten 9-36 kg. és dönthető, mert az még fontos,nem? Azt sem tudom, hogy milyen extrákkal kell rendelkeznie az ülésnek :D

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Papikám sajnos örökre itt hagyott minket. Amúgy is kusza mostanában az életem, most még jobban az. Holnap lesz a temetés, ahol ráadásul muszáj taliznom egy-két nagyon bunkó rokonommal. Noémi is jön velünk, majd valahogy megoldjuk a szoptatás-alvás dolgot, mert ugye a háznál nagy felfordulás lesz. Majd jelentkezem, ha minden lezajlott.

AMúgy mi már nézegettünk ülést, Karácsonyra fog kapni apukámtól, de mi választjuk. Én már alaposan utánaolvastam, és ajánlják, hogy minél tovább a piciben legyen háttal, de amíg nem ül egyedül stabilan addig semmiképpen ne legyen a 9-18asba még akkor sem, ha dönthető. Persze Noémi is unja már háttal.
Moncsi iwiw-en küldöm a címem. Köszi! Csak a pelus vonalkód jó asszem. de megnézem.

Kép
Kép
l.judy
 
 



Kép
bernini
 
 


Judit, őszinte részvétem a papád miatt! Nekem sajnos már régen nem él egyik sem.

Kép
bernini
 
 


Judit! A papád miatt őszinte részvétem. Sajnos nekem is már 20 éve meghalt mindkettő, és a szomorú az, hogy Máté sem fogja ismerni egyik papáját sem: apósomat én sem ismertem, és az én apukám is meghalt tavaly tavasszal.
de amikor kimegyünk a temetőbe, Máté csak ölelgeti a sírkövet, és mondogatja, szia papa, szeretlek. Pedig biztosan nem emlékszik rá. Tegnap meg elkezdett virágot szedni, először nekem, aztán utána változtatott, inkább a papának szedi, mert a papa szereti a virágot. Ilyenkor eszembe jut, mennyire szeretné apu, hisz ő volt a mindene. Tudom, az elején a legnehezebb, de ha Noémi is így viselkedik majd, egy kicsit könnyebbé teszi. (Máté is kb. ennyi idős volt, amikor apu meghalt)

Vidámabb téma: Csütörtökön voltam uh-on, és a kistesó napra pontosan akkora, mint lennie kell. Olyan drága volt, csak úgy ficánkolt. Már alig várom, hogy érezzem is a mozgásokat! Megnyugodtam, minden rendben van, és talán a kritikus idő is elmúlt már! Hétfőn megyek majd a dokihoz (mert úgy hiányzik Kaposvár!)
Máténak a Tescóban találtunk karácsonyra tuti kis szerelőállványt, biztosan angyon fog neki örülni! Bár darut szeretne, de amiket láttunk, ahhoz még kicsi. Majd jövőre/vagy utána.

nekünk Pierre Cardin-os ülésünk van, nem volt túl olcsó/drága sem. 30 e-ért vettük, de ugyanezt neten most 23-ért is láttam. Jó, mert több fokozatban dönthető, és kényelmes, de nyáron azért beleizzad.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Judit! Őszinte részvétem a papád miatt.

Dorka nagyon beteg volt. Tegnap már jobb volt, lekopogom, talán elmúlik, doki bácsi is ezt mondta. Elkapta a háromnapos lázat. Kedden azt hittem, hogy már jobb, aztán éjszaka megint belázasodott, végigüvöltötte az éjszakát, nekünk mondjuk 5 napig tartott a dolog. Pénteken meg kijöttek rajta a kiütések...azt mondta a doki bácsi, hogy ez már jó jel, mert ez azt mutatja, hogy meggyógyult. Enni alig evett, de azért így is hízott két hét alatt 8 dkg-ot. :) Nem túl sok, de nem baj, jobb, mintha fogyna. Nem tudom, hogy hol kapta el a vírust, lehet, hogy a rendelőben, mert mikor mentünk az oltásért vagy 20-an voltak előttünk. Anyósom is itt volt, én is beteg voltam, herpesz is nőtt a számra, úgyhogy jó kis hét volt :)

Barnabás nagyon cuki a rock-os pólójában :D

Moncsi, örülök, hogy minden rendben veletek. Azt hiszem én is olyan ülést néztem a neten, amilyen nektek van.

Ja, Dorkának már oldalról is megy a felülés, olyan aranyos, akkorákat nyög közben :D

Kép
roberta80
 
 


jövő héten nem lesz gépünk egy darabig, mert ki kell cserélni a videókártyát, pestről jön, eltart míg ideér. :(

Kép
roberta80
 
 


Szegény Dorka! Nálatok nem tanácsadáson adják a szurit? Mi mindig olyankor megyünk súlyt mérni, oltásra... amikor beteg gyerek nincsenek, kedden 11-től 3-ig. Egész éjjel sirt??? :? Nem vitte le a lázát a kúp, vagy panadol? Lehet fájt is neki valami, a feje vagy tudomisén, sajna nem tudhatjuk mi játszódik le bennük. De azért tanult újakat, nem semmi csaj!
Mi most hétvégén Pesten voltunk, jó volt, ott volt anyukám is, megvolt a pesztra szombat estére, készültem barátnőmmel "kimenni" a városi éccakába :lol: , erre olyan ramatyul lettem, úgy fájt a fejem, meg a gyomrom sem volt jó, a hires advil sz.rt sem ért, maradtam megasztárt nézni :cry:
Barnabás már elég aktivan kuszik, egyre jobban megy neki, már hosszabb távokat is halad.
Moncsi, végre megnyugodtál, hogy minden ok a bébivel. Nem a Gyócsinál voltál uh-on? Hányingered van még?

Kép
bernini
 
 


De, tanácsadáson kaptuk a szurit, de a pneumo miatt, mindenki akkor jött szerintem, van aki már a másodikat kapta, van aki a harmadikat, mi meg az elsőt. Pont így jött ki :( Csütörtökön, mikor visszamentünk, mert ugye miért is ne, nagyon csúnyán bedagadt a helye, akkor meg senki nem volt. Még borogatással sem múlott el, kentem körömvirággal, na az segített valamennyit, de még mindig van ott egy kis csomó. A doki azt mondta, hogy 10 gyerekből egynek lesz piros, pont Dorka volt a tizedik :( Remélem, nem az én szerencsémet örökli :) Egyébként, épp beadandókat csinálok, jövő héten mennem kell megint suliba...

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Tercsi nagyon büszke lehetsz a lányodra. Szép, formás baba. Már korábban akartam kérdezni, hogy nem használtál bimbókiemelőt, amiről egyszer beszéltünk?? csak mert kíváncsi vagyok, mit mondasz rá.

Berni amikor Bükfürdőn voltunk Noémit is megnézegették a főleg osztrák mamik-papik. Annyit gagyaráztak hozzá németül! :lol:
Barnabás a rácsba kapaszkodva térdel?? Akkor meglásd pillanat alatt fel fog állni. Nálunk a kiságy középen, a járókát most raktuk lejjebb. Gyakran fáj a fejed??? Algopyrint nem próbáltad? Bár ha a gyomrod is rossz volt, lehet nem lett volna jó választás. AMúgy ezzel egyetértek, hogy néha kell egy kis kikapcsolódás család nélkül. Holnap jöttök tornázni??? Mi megyünk! JA ha jöttök hozzál már nekem vonalkódot! Csak a pelenkák kódjai jók megnéztem.

Moncsi Nagyon ügyes a kis trónörökös, hogy pont akkora, mint aminek lennie kell. Akkor most már nem titok?? Tudja már mindenki? Tényleg Máténak beszéltetek róla?

Fuuu Roberta! Szegény Dorka! De milyen kiütések????????? Mi volt a diagnózis?? Annyira kíváncsi vagyok már rátok, hogy hogy csinálja az ülést Dorka, mert Noncsi is próbálkozik.

Na Noncsiról még annyi, hogy fel akarta húzni magát a kiskádban állásba, persze még nem ment neki, de a fenekét szépen megemelte és görbe lábakkal néhány mpercig erőlködött. Minden nap felül, vagyis úgy, hogy 1 v. két kézzel támaszkodik, a felsőteste még nem egyenesedik ki. Mászni kb. 4 lépést tud, inkább kúszik. Ja és végre volt itt a védőnéni! Örültünk neki! ééééés elkezdtük enni a juhbeles virslit kenyérrel, kis katonákat gyártva. Imádta!!! danon natur joghurtot is adtam neki. Egy-két nap és a tojássárgáját is kipróbáljuk! Belehúztunk!
Köszönöm a részvéteket. Még annyit, hogy az elkövetkező időkben sokat fogunk lejárni a mamámhoz, szegény egyedül maradt, és elég rosszul viseli. a Rokonok közül mi lakunk a legközelebb (kb. 35 km) hétvégén ott is alszunk, ami kicsit nehézkes lesz, mert fatüzelésű kályha van, de nagyon szeretem őt, így megoldjuk. Azt sem bántam meg, hogy a kórházba bevittük Noémit a dédipapához (megbeszéltem az ápolókkal) így láthatták egymást. (amit persze akkor még nem gondoltuk, hogy utolsó találkozás lesz.) Lehet páran csúnyán néztek, hogy miért viszek egy ennyi idős gyereket egy kórházba. Na asszem más most nincs.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Na, a vonalkód nálam volt pedig Judit!!! Mindig elmarad hogy odaadjam.
Barnabás 35 percet aludt csak de., tiszta dili volt, nem tudtam visszaaltatni. Még az ebédje sem készült el mire fent volt :?
Az egyik magasabb fióknál felhúzta magát állásba! Vehetünk fiókzárakat, úgy félek hogy rácsukja a kis kezét amikor nem vagyok ott.
Amúgy virslit én azt olvastam ne adjunk 2 éves korig, mert sok az adalékanyaga, meg hús nemsok van benne. Az én keresztlányom is azon élt jódarabig pedig, meg túróscsuszán :D

Kép
bernini
 
 


De jó, hogy Barnabás már feláll! Nincs ilyen fotótok? A vonalkód eszembe volt egy darabig, de a végén elfelejtettem én is. A virslit a védőnő mondta, és azt is, hogy kimért juhbeleset próbáljunk. Nem tudom. Bár tény, hogy sok benne az adalékanyag, a kométába pl. voltam gyakorlaton és láttam hogy készül a virsli. De az műbeles volt, amibe sok a térfogatnövelő anyag és a VÍZ!!!!!

Amúgy megpróbálom a legtöbb kaját friss zöldségből és nyers húsból magam készíteni. Bébiételt nem is eszünk. De sajna a mai világban minden káros!

Kép
Kép
l.judy
 
 


Sziasztok!

Judit: őszinte részvétem a papád miatt.
Azon meg ne aggódj, ki hogy vette, hogy bevitted Noémit.
Az a fontos, hogy a papádnak biztosan meghatározó volt ez a látogatás!
Hú, de kis ügyesek ezek a babák!
Gratulálok a felüléshez, mászáshoz, álláshoz! Innen már peregni fognak az események meglátjátok!És nem lesz egy perc nyugtotok sem! :P :wink:
Berni: nem tudod megvédeni mindentől Barnabást! majd meglátod, hogy lesz bizony ujj odacsukás, esések, stb... Persze résen kell lenni, de mindent nem lehet kivédeni.
Ádika számtalanszor oda csípte az ujját és mégsem tanult belőle.
Volt, hogy én csuktam oda szegénynek... vele együtt sírtam.
Mi megvagyunk. Alvás terén vissza fejlődtünk. Már nem alszik el egyedül Ádi. Ott kell vele lenni, mert különben fuldoklásig ordít.
Egyedül sem marad el picit sem.
Mamáéknál voltunk 1 hétig, ott körül volt ugrálva 24 órát, most meg nehezen áll vissza.
Fogzás terén belehúztunk! A 4 örlőből 2 kint van. Talán az étvágya kezd rendbe jönni, most hogy megállt kicsit a fogzás.
legújabb kedvenc a tánci. Olyan édesen figurázik. Dülöngél jobbra-balra, rugózik és megfeszített térdel előre hátra dől.
De csakis a mulatós zenére. Nem tom miért, az jön be neki.
És olyan sokat okosodott. Oda megy a hűtőhöz és mondja, hogy hamma. Szal, már jelzi, ha éhes, szomjas.
Ésssss, ISZIK POHÁRBÓL VIZET!
Ennek azért örülök, mert nagy cumisüveg-tea függésben szenvedett.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Judit!
Egyáltalán ne törődj azzal, hogy ki mit gondolt, amikor bevitted Noémit a dédihez.
Amikor mi voltunk aput látogatni, én nem vittem fel a Mátét, de amikor anyu mondta neki, hogy én is ott vagyok, egyből elkezdett gügyögni, meg a Máténak magyarázni, mert annyira szerette. (nem mindig tudta ekkor már, mi van körülötte). Vittünk neki képeket, azon puszilta. Ha tudtam volna, hogy másnap reggel meghal, biztosan én is bevittem volna (amit azóta is bánok, hogy nem tettem meg :cry: ). De azt mondták, hogy ő biztosan úgy tudta, hogy a kisunokája is ott volt.
Téged legalább nem bánt, hogy miért is nem vitted be.
Más. nem kaptam tőled e-mailt, pedig szívesen elküldeném a liberós vonalkódokat. ha még nincs elkésve, pótold!

A tesó már nem titok, szerintem mindenki tud róla a faluban (meddig lehet valamit titkolni?). Máté is tud róla. Először azt mondta, hogy nem kell tesó, aztán most már mondogatja, hogy neki nem kell pelus, mert az a kishugié lesz, meg puszit is ad a pocira. A múltkor mondtam neki, hogy majd ki fog bújni, de még sokára. Azóta azt kérdezgeti, mikor bújik ki a kistesó, mert hogy ő meg akarja cirógatni, egyedül. Olyan kis drága :lol: .

Berni!
A Gyócsinál voltam, de ő csak az első, a terhességet bizonyító uh-ot csinálja meg, a többi kötelező miatt a kórházba kell menni. De a következőt összekapcsoljuk a dokilátogatással, hogy ne kelljen rövid időn belül 2-szer menni (még Karácsony előtt, de már téliszünetben). Hányingerem már csak nagyon ritkán van: akkor, amikor nem kap a gyomrom időben kaját. Hát igen, észrevehetően többet eszem, és nem bírom , ha üres a gyomrom. (a több kaja ellenére még csak fél kilót híztam.-remélem, most is úgy leszek majd, mint a Máténál- vele össz. 10 kilót híztam)
teljesen egyetértek Gabival, hogy nem tudod majd mindentől megóvni Barnabást (persze az ember igyekszik). Nálunk is volt, hogy egymást váltották a buksin a huplik, és persze mindig ugyanott.

Gabi! Nálunk is a mulatós zene jött be sokáig, aztán most már szinte mindenevő. persze tud kritizálni, csak arra táncol, amelyik tetszik neki. Én látom Ádit előttem, ahogy táncol :shock: .

Roberta!
A nőgyógyásztól még mindig semmi hír? Dorka meggyógyult már?Vagy ez az idő nem hagyta?

Bocs a kisregényért :oops: :oops: .

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Jó nagy a pangás!
Merre vagytok lányok?
Moncsi: meddig tervezel dolgozni?
Nagyon kíváncsi leszek hogy fogadja majd Máté a kistesót. Bár ez még sokára lesz.
Roberta: Dorka már biztosan meggyógyult. Majdnem minden gyerek átesik ezen a vírusfertőzésen. Népies nevén 3 napos láznak hívják. Ádi nyáron volt benne. és valóban, a pöttyök után láz már nem volt. Szal, ezzel is az immun rendszerük erősödik.

Nálunk az elmúlt pár nap nagyon gáz volt. kemény hisztiket nyomott Ádika.
Megnéztük a játszóházat, ami nagyon bejött neki, de utánna következett a feketeleves. A babakocsiba alig tudtam bele tuszkolni. feszítette magát és üvöltött. Azóta ezt a pelenkázások alkalmával is megteszi.
Elég ijesztő, mikor lilul a feje és hüppögve, levegőt kapkodva ordít és már azt sem tudja miért, de nem tudja abba hagyni.

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok!

Én itt vagyok ismét :)
Olvastam Tercsimama beszámolóját, nagyon szépen írtad le, megható volt olvasni, el is bőgtem magam...
Időközben sikerült beszélnem egy szülésznővel, aki elvállal, Amon Tímeának hívják, egy ismerős ajánlotta. Eddig ugyan csak telefonon beszéltünk, de nagyon kedves volt. Bízom benne hogy ez így marad.
Ismeri közületek esetleg valaki Bencze dokit? Úgy néz ki nála fogok szülni.
Nagyon szépek a kisbabáitok :)
Már én is úgy várom hogy a karomban tarthassam a mi kis porontyunkat!
emicica
 
 


Emicica!
Az egyik ismerősömnek is a Bencze volt a dokija, de ahogy én tudom, nem csak jót lehet róla mondani. Ők már régebb óta ismerték egymást, a Bencze a fősulin is tanította. Szeptemberre volt kiírva a csaj, de egy hónappal korábban jött a baba. Egy hétfői napon került be a kórházba, a Bencze szerdára ígért neki császárt, de eléggé rázós volt a helyzet. Végülis hétfő éjszaka az ügyeletes doki úgy döntött, hogy nem várhatnak szerdáig, de a Benczét hiába hívták, nem vette fel a telefont. A császárból sem lett semmi, simán született meg a baba. Hát ezek után nem valami szimpatikus nekem sem. Egy másik ismerősöm 7 éve szült nála, neki nem volt semmi gondja vele. Talán az elmúlt időszakban elszalad vele kicsit a ló... De lehet, hogy neked nem ilyen tapasztalataid lesznek, és majd csupa jót tudsz mondani róla. Így legyen!

Gabi!
Félévig szeretnék dolgozni (valamikor január közepe fele lesz), végülis az már nem olyan hosszú idő, főleg ha azt nézzük, hogy a téli szünet 2 hetes lesz. Tehát durván: még egy hónap, aztán 2 hét pihi, aztán 2 hét meló, aztán vége. A doki már legelőször is kérdezte, hogy nem akarok-e táppénzre menni. Ez volt okt. végén, de mondtam neki, hogy hiszen még csak most kezdtem dolgozni (ténylegesen szept.-ben) Tovább nem lenne szerencsés, mert olyan kis szeleburdiak ezek a törpék, félek, hogy nagyon nekemszaladnak, nameg betegséget sem nagyon szeretnék összeszedni.

Az előbb elfelejtettem írni: pénteken be kellett, hogy vigyena Zsolti a kórházba. Na nema babóval volt baj, hanem annyira vérzett az orrom, hogy nem akart elállni. Nyomtam én 10-10-10 percig, de semmi. aztán a dokinő azt mondta menjünk be, mert nem tudja mitől lehet (a vérnyomásom annyira nem volt magas, hogy attól lett volna). Mire Siófokon bementem a rendelőbe, épp elállt. Ha tudtam volna előre ... Másfél órát vérzett, szegény törpikém meg csak üvöltött, annyira féltett. Érerősítőt kaptam, meg valami orrkenőcsöt, mert nagyon száraz az orrnyálkahártyám, és ésrzem is, hogy a levegő is túl száraz. De túlélem ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Hú, Móni, jó kis izgalom!
Persze, tudom, hogy nem lehet mindentől megóvni, csak eddig még nem történt semmi komoly és bizakodok :) Bár pont ma hátradőlt a konyhapulton, miközben mosogattam és bekoppant a buksija a fába. :cry: De óhatatlan hogy otthagyom valahol és rögtön megtalálja a legveszélyesebb dolgot, mindenen fel akarja húzni magát, a virágcserépen is, kész vagyok... :?
Ádám azóta ilyen mióta hazajöttetek, Gabi? Barnabás sincs ám el egyedül, pedig mi nem voltunk mamánál . A wcre elmegyek, közben ő meg sir :(
Holnap torna aki szokott jönni csajok?

Kép
bernini
 
 


Köszi a részvéteket.

Emi sajna én is hasonlókat hallottam Benczéről. Állítólag jó orvos, de egy tragédia miatt elkezdett inni. Ezért van, ha valaki pl. éjjel szül nem megye be. De akinél bent van az dícséri. Remélem nem ijesztettünk meg.

Berni: azt hiszem megyünk tornára. Lehet, hogy hülyének néztek, de én várom, hogy Noncsika sírjon utánam, ahogy pl. Barnabás.


Ja azt nem is írtam, hogy Noncsi 9120 g volt és 72 centi.

Kép
Kép
l.judy
 
 


Mi ma megyünk mérésre.
Hát, ez a sirós ragaszkodós dolog nagyon jólesik néha, de sokszor "terhes" is, hogy nem tudok semmit csinálni. Már jóideje, hogy nagyon jól eljátszik mamával, apával, akárkivel, de ha bekerülök a képbe, egyből oda akar jönni, nyomja a puszikat, mászik rám, olyan édes :lol:

Kép
bernini
 
 


Képzeljétek, egy grammot sem hizott Barnabás az 1 hónap alatt! Hát, én nem úgy érzem, amikor cipelem :roll:
Judit, jól vagytok? Mondta Roberta, hogy náthás Noncsi? Pedig hoztam a vonalkódot :D

Kép
bernini
 
 


Noémi az elmúlt hónapban heti 90-90 gkat hízott. éés Berni mit mondott rá a doki??? Amúgy azért nem mentünk, mert Noncsi 9:15kor kelt. Nem akartam felkelteni. Viszont megyünk pénteken a könyvtárba!!!! Oda ki jön???
Noémi péntek éjjelre úgy betaknyosodott, hogy nem tudott szopni, mert nem kapott levegőt. Majd porszívóztuk, de annnyira sírt, hogy folyton utánatermelődött a cucc. Szombaton is éjszakáztunk, de hál istennek vasárnapra jobban lett. Orvoshoz nem vittem, mert az orrfolyáson kívül más panaszunk nem volt. JA és a drága kutyánk tüzel. ...megint kutyainvázió lesz az udvarban...áááá

Moncsi! Már akartam kérdezni, de mindig elfelejtem!!!!! Mi is azt a gyerekülést néztük, amit írtál. Gondolod, hogy Máté azért izzad, mert rossz az anyaga, vagy amúgy is izzadna??? mert Noncsi is nagyon izzadós, a pamut babahordóba is mindig beleizzadt. AMúgy meg vagytok vele elégedve????

Kép
Kép
l.judy
 
 


CSAJOK!

NOÉMI MÁSZIK!!!!!!!! 5 PERCE TÖRTÉNT! ÚGY ÖRÜLÖK!

Kép
Kép
l.judy
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: