Új privát üzeneted érkezett!

Majd csak 1/4 5-re megyünk a 4D-re :)
Utána még szülőire is megyek.

Erika! Ja, az más, ha Réka 9-kor kel :D
Marci ma is nyüzsgött, feküdt mellettem 1 órát, el persze nem aludt ,de legalább volt egy kis nyugi. Úgyhogy most marad a kávé :)
Majd megkérdezem a szülőin, hogy is van ezzel az alvással, mert állítólag az oviban mindig elalszik.

Na majd meglátjuk, a kistesó milyen lesz :wink:

Kivettem a könyvtárból a Sehány éves kislányt Marcinak, de jobb ha Apa olvassa neki, mert én simán elbőgöm magam rajta :shock: :oops: (a fránya hormonok ugye...)

Tündi! Az tényleg közel van, a febr. 16 :( De talán nyáron gyorsabban telik majd az idő.
Hétvégén nálunk is úgy van általában, hogy ha Marci felkel, akkor Apa kijön vele, és én még alszom egy órát :oops:
judit_79
 
 


Sziasztok!

Már megint jól eltűntem,olyan lusta vagyok :oops: csak az olvasásig jutok mindig :oops:

Először is mindenkinek nagyon szépen köszönjük a szülinapi köszöntéseket,Milán örült a képeknek :)

Tündi:Akkor megint apa nélkül lesztek :( Tavasz,nyár bizti gyorsabban telik majd,többet tudtok kimozdulni,jönni-menni...Örülök,hogy jobbak már az éjszakáitok :) És igazad van,inkább egy kis pótlás,mint éhezzen.Melyik oviba akartok menni Lucával?
Milánt egyébként apa hordja oviba,de ugye ők korábban mennek-később jönnek...Majd csak jön már a jobb idő,meg nem lesznek rossz útviszonyok,habár megint mond havazást :?

Judit:Milán sem alszik itthon,oviban viszont igen...Ovónők szerint szinte mindig elsőként alszik el,utolsóként ébred :roll: Mondjuk ő nem koránkelő típus,ha itthon van...
4D-hez ++++++ :) Marcinak jobbulást++++++
Milán is taknyos,mi még csak a sűrű-fehér trutyinál tartunk,viszont köhög elég csúnyán,úgyhogy a héten már ő is itthon marad.Fülfájástól én is félek,elég volt a múltkor :( Állandóan fújatom az orrát,meg orrsprayzünk,orrszívózunk.Sokszor alig jön valami,pedig hallom,hogy "tele"az orra :?

Erika:Csini a pocid,gyönyörű az útrakész Réka :) Édes lehet ahogyan "csókázik" :)
Azt hiszem te kérdezted a torta ízét?Ha nem bocsi :oops: Tészta semmi extra,8 tojásos vizes piskóta,krém :csoki krém,mascarpónéval.Nem a magam fényezésére :oops: ,de isteni fini volt :P Hú most úgy megkívántam...Kívűl tejszín volt,kis kék szinezővel :oops: Nagyon gyorsan elfogyott.
Már tervezem Luci és Dius tortáját,együtt ünnepelünk :) Nekik valami csajszis díszítés lesz,krémet még nem tudom...

Kriszti:Már megvan a jogsid?Vagy mondtad hétfőn? :oops: Dávid gyönyörű és hatalmas :)

Milánnal ma voltunk státuszon,106 cm,17kg.Védőnő azt mondta ezek nagyon jó paraméterek...Ezenkívűl volt látás-hallás vizsgálat,minden rendben van vele :) Meg volt egy rakat kérdés...
Luci súlyára,hosszára leszek majd kíváncsi,vele 1 hónap múlva megyünk.
Amúgy nemigazán történik felénk semmi különös...elvagyunk,várjuk a tavaszt!!! :)

Kép
Kép
Kép
lucuska
 
 


Sziasztok!

Na megvolt a 4D :) Mindjárt felrakok néhány képet a felvételből (ami dvd-n van), de nem igazán sikerült jó profil képet készíteni, ugyanis a kisasszony végig a feje fölé tartotta a lábát, (hol a kezét...) szóval félig mindig takarásban volt! Kaptunk 3 képet kinyomtatva, az egyiken egy talp látható az arca mellett... Nem semmi ahogy tornázott.. most még van helye :) Ő is farfekvéses egyenlőre (lehet az is marad..) és jelenleg 1 héttel kisebbek a méretei a kiírtnál.
De amúgy mindene megvan, és úgy néz ki, tényleg lány lesz :)

Kép Kép <-- Ezen ott van a talpa az arca mellett bal oldalt

Kép Itt az arcához húzza a lábát
Kép
Ezen pedig az egész lába ott van kinyújtva a feje felett :D
judit_79
 
 

 
 

Erika,majd a baby ébresztőt fúj nektek :wink: De addig aludjatok amíg lehet :D

Judit,gratula a kiscsajszihoz!:) Hát istenem szégyenlős! :) Egy igazi kis akrobata lesz belőlle :wink: Méreteivel meg sztem ne igen foglalkozz,majd utolsó 2 hónapban hipp-hopp meg fog nőni :D

Móni,a tószegi útra szeretném vinni Lucát,és az is a körzetti ovink! :) Jobbulást Milánnak!

Kriszti,köszi,hogy eljöttetek:) Majd mostmár mi is elmegyünk! :) Aztán csak óvatosan közlekedj! :wink: :P

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judit: Nagyon édi! Főleg az első kép tetszik! :) Láttatok nunit is? Hát nem semmi, milyen tornamutatványokat végez odabenn, nem is gondoltam, hogy ilyesmire képesek. :lol: :lol: :lol: Jaj, már én is várom, hogy mehessünk 4D-re. Még 4 hét kb...

Móni: Jaj, dobsz receptet? Csöpög a nyálam! :D Aszta és Lucus is már két éves lesz... :shock: 8)
jaimee1
 
 


Judit!
De klasszak a képek!!!!!
És akkor Milla leány lesz?Marci is ott volt??

Kép

Kép
katlina
 
 


SZIASZTOK ANDI VAGYOK FEGYVERNEKRŐL,34-ÉVES,3-ÉVES KISLÁNY ANYUKÁJA.IRJATOK VALAMIT! :) :)
gabriella1
 
 


Üdv köztünk Andi! :) Te mesélj magatokról! :D

Esett a hóóóó :P :P ...na de nem 20cm :cry: Pedig én annyira vártam,na de még hátha esik.Mi du lehett kimegyünk egy kicsit szánkózni!
Kinek,hogy telik a hétvége???Gyerekek örülnek a hónak?

Katlina,neked már "vészesen" közeleg az idő! :wink: Robika mit szól a gömbölyödő pocakodhoz?

Kép
Kép
tundi24
 
 


MIT MESÉLJEK?ANDREA VAGYOK,FEGYVERNEKEN ÉLEK KISLÁNYOMMAL ÉS PÁROMMAL,ŐT CSABÁNAK HIVJÁK.31-ÉVESEN SZÜLTEM,TUDOM KÉSŐN JÖTT DE NEHEZEN JÖTT ÖSSZE.MOST MUNKANÉLKÜLI VAGYOK,PÁROM DOLGOZIK.LÁNYOM MOST KEZDTE AZ OVIT MULT ÉV SZEPTEMBERÉBEN.NAGYON NEHÉZ VOLT MERT NAGYON ANYÁS.NAGYÁBÓL ENYI.ÉS TE????? :lol:
gabriella1
 
 


Nekem két gyerkőcöm van.27hónapos Luca és 5hónapos Zsombor :D Luca is itthon van velünk,nem jár bölcsibe,oviba talán majd felveszik..de nem reménykedem,mert itt aki otthon van kisebb tesóval,ott a nagyobbat nem szokás felvenni :roll:

A kislányodat hívják Gabriellának? Mostmár akkor beszokott az oviba? Több anyuka is van itt akiknek oviba jár a csemetéjük :wink: Biztosan tudtok majd "eszmecserélni" :D

Igaz mostanság elég kihalóban van a topik,de hátha beindulna megint :wink:

Sokan már rég írtak... :cry: Csajok tessék lecsekkolni!!! :P

Kép
Kép
tundi24
 
 


Üdv Andi!
Akkor a lánykáink közel egyidősek :)
Enyém lány imádja az ovit. Most megköhögősödött, meg az orra is csordogál, és azzal zsarolom, hogy fújja ki rendesen, mert ha nem, a cucc a fülébe megy, begyullad és akkor nem mehet oviba. És ez használ :lol: Egy elefánt megirígyelhetné.
Fegyverneken minden 7végén átmegyünk, mikor megyünk Kisújra.

Tündi, én már rosszul vagyok a hótól :evil: Tegnap pl. hóban indultunk, Kisújon majdnem a nap sütött, mikor elindultunk vissza, az eső esett, majd Szolnok határában megint olyan hófúvás volt, hogy alig láttam.
Meg hát most is.... :?
Lagy szellőt akarok, rügyeket, bomló virágot és tavaszillatot!!!

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri,jobbulást Lilcsinek! Én még élvezem a havat,főleg ha nagy :D Majd akkor kezdem el utálni,ha elkezd olvadni :( Na azt aztán tényleg utálom!!!
Mondjuk ebben az időben vezetni :roll: Életveszéj sok helyen...
Anyukád hogy van?

És nemsokára tavasz lesz :wink: Lassan el kell kezdenem lecserélni Luca ruhatárát...mert a tavalyi tavaszi-nyári cuccai nem lesznek jók idén :roll: Na nem baj,már kinéztem ezt azt :wink: :P

Kép
Kép
tundi24
 
 


Köszi, jól van anyum!

Még jó, hogy nem jók Lucára a tavalyi ruhák!! :lol:

Lili meg Fifi lesz farsangon 8) Farmer kantáros nacija meg rózsaszín pólója van, majd fejdíszt, meg pipőt kell neki kreálnom.
Csak még azt nem tudom, mikor lesz a farsang :roll: ..tizenakárhányadikán.

Azért az szemétség, hogy kistesóra hivatkozva nem adják meg a gyerekeknek a lehetőséget, hogy közösségbe mehessenek :evil:
De hátha nem így lesz, nem hiszem, hogy annyi ovira olyan sok gyerek jutna :roll:
Másik topikba ír egy Liget úti iskolában dolgozó csaj...nem ismered?

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Andi! Üdv közöttünk.

Erika! Igen mutatta a nunit is az ultrahangos nő. Nem mintha én felismertem volna, de elhittem neki. :)
Akkor ti Pestre mentek 4D-re?
Cukorterhelésre mostanában mész?

Katlina! Igen, Milla lesz. Marci is ott volt, na igen... Rendezkedett is folyamatosan, mivel nem rá irányult a figyelem elsősorban...

Tündi! nekem is elegem van a hóból. A gyerekek persze örülnek, most is lent vannak Apáék hóembert építeni. Én már nagyon várom, hogy végre jobb idő legyen és tavasz, ez a tél nagyon hosszúnak tűnik.

Nóri! Jobbulást Lillinek. Marcinál is ez van már több mint egy hete, kapott rá antibiotikumot is.
Fifi jelmez nagyon klassz ötlet, biztos nagyon jó lesz! :)
Én méhecske jelmezt varrok Marcinak, a fekete sárga csíkos felső már majdnem kész. Hogy hogyan kreálok szárnyat, azt még nem tudom biztosan.
Náluk jövő hét szombaton lesz a farsang.
judit_79
 
 


Nóri,ki az a csajszi???? :shock: Így nem tudom :oops:
Hu de jót találtatok ki Lilinek a farsangra :wink: Képett el ne felejts tenni :D

Judit,Marciról is kérünk majd farsangi képecskét :wink: Biztosan nagyon helyes kis méhecske lesz :) Én nem is tudom,hogy ha Luca ovis lesz,és lesz farsang,hogy mitt fogok neki kreálni...annyira béna vok ilyenekhez :oops:

Mi is voltunk kint,kerültünk egy hatalmasat a szánkóval! :D Aztán itthon hóembert építettünk,vagyis apa+Luca én meg vállalttam egy kis hólapátolást :)
Meg ittünk egy kis forralt bort :oops: Képeket majd teszek :)
Luca úgy kifáradt,hogy bekapcsoltam neki Barney-t és már aludt is :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Nóri,átkukkantottam a másik topikba :oops: És azt hiszem tudom ki ő,legalábbis ha jó emberre gondolok.Írtam is neki privikét :wink: Köszi egyébként,hogy megemlítetted :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, na kivi leszek... :wink: Egy képen is rajta van amúgy, láttad?

Először könyvet találtam ki, azt még varrni sem kellett volna, csak rajzolni, meg írni :oops: Aztán Lili ezt választotta....ha nincs a kezében Fifi, eszembe sem jut.

Judit, apának mondjad, hogy hajlítson drótból szárnyat, te meg varrsz rávalót....vagy papír? Vagy varrsz, vatelinnel kibéleled és drótszállal csak merevíteni?
Szombaton lesz farsang? :shock:
Nálunk zártkörű lesz, de szóltak, hogy aki fotózni akar, az bemehet :mrgreen: Mintha már ismernének :lol:
Most volt ovis fotózás is, már várom nagyon a képeket...ahogy előadta Lili, hogy hogyan állt be :? Meg hogy nem mosolygott, mert senki nem vigyorgott :? Érdekes lesz, ha így volt tényleg.

Mi nem mentünk le, még autót takarítani sem...szerencsére, mert mintha olvadt is volna, legalábbis a párkányról elmúlt a hó :P Csak így tovább!!

Lili kihagyta a délutáni alvást...egyre sűrűbben tesz így :cry:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Nóri,igen ő az akire gondoltam :D A képen sok mindenki rajta van :wink: De beazonosítottam :wink:
Ha mehetsz fotózni akkor jó sokat csinálj,és majd amit az oviban készítettetk azt is mutisd majd meg :wink:

du alvás:Luca sem mindig alszik,pedig ő hol van még Lilihez :D De az oviban úgyis alszik,úgyhogy ha hétvégén nem alszik sztem az már nem gond.Vagy nyűgöske?

Kép
Kép
tundi24
 
 


szia elin.gabriellának hivják a lányomat,és szeptember 25-én lessz 4-éves.hát az még odébb van.az én lányom is taknyos egy kicsit,de ő nagyon ügyesen ki fujja az orrát,és porszivós orrszivóval is saját magának kiszivja.az ovit nagyon nehezen szokta meg,még vannak napok hogy sir,de nem mindig.érzékeny tipus,mint én.volt amikor én is sirtam,mikor ki jöttem az oviból,mert rossz volt látni a gyerekemet ahogy ordit.nagyon sok verset tanult 5-hónap alatt,jó ithon is de az oviban is.te lányod mikor ment és beszélt????gabriella 11-hónaposan ment,13-hónaposan beszélt.2-évesen szavalta karácsonykor a karácsonyi verseket.2-ésfélévesen szobatiszta volt.Mesélj te is magatokról!!! :D
gabriella1
 
 


Gabriella!
Üdv. köztünk!!!!


Hóból elegem van!!!!!!
Valahogy úgy vagyok mint Nóri,rügyező fák,lágy szellő napsütés-ez minden amit szeretnék :oops: :D -erre kaptunk egy csomó havat :twisted: Lilcsinek jobbulást!!!!


Mi is megyünk farsangra,voltunk az oviban megkérdeztük hogy bemehetnénk-e,így most gondolkodom hogy milyen kis egyszerű
valami legyen Robika


Kistesó:Robika szerint az ő pocakjában nő :shock: ,de azért ha ránéz a hasamra közli hogy ott van kistesó-ki érti ezt.
Lelkiekben készítem a gyereket-csupa rosszal(gonosz szülő vagyok)sokat fog sírni,hangosan,anyának föl kell vennie majd.......-szóval regélem a "rosszabbik"oldalt is
Aztán majd meglátjuk hogyan is lesz

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Olyan,de olyan mérges vagyok :evil: :evil:
Már annyira elegem van ebből a hóból....vagyis hó lehetne,csak az utakat takarítanák le...Alig lehet közlekedni :( Ma estem is egyet bicóval,még jó,hogy gyerek nélkül voltam :( :oops:

Judit:Nagyon jók a képek :) Kis tornász kislányotok lesz akkor :) Méretek miatt ne aggódj,azaz 1 hét nem sok :)

Tündi:Köszi,Milán már jól van :) Drukkolok,hogy sikerüljön az ovi...én nagyon megvagyok vele elégedve,legalábbis eddig...remélem így is marad :) Gyerkők jól vannak?Tehetnél te is képeket :)

Erika:Recept egyszerű...tészta 8 tojásos vizes piskóta,krém is könnyű.2 csomag Dr.O-es csokipudingot kifőztem 6,5 dl tejjel,cukor ízlés szerint.Amikor már majdnem teljesen kihűlt hozzáadtam 20dkg Rámát,majd 25 dkg mascarponét,alaposan elkevertem.Isteni finom volt :P
Holnap meg csokis kekszet sütök a kicsiknek :)
Biza,Luci is mindjárt 2 éves lesz,úgy szalad az idő :) :cry:
Jaj,de jó is volt babarucikat válogatni :) Édes lehet Réka ahogyan segít :) Milán is szerette az ilyesmit,meg a hasamra pakolta a játékokat,hogy Luca játszon,meg kekszet adott neki :) És a mai napig imádja,sőt néha nagyon is...állandóan puszilgatja,ölelgeti.Olyan jó tesók :)

Nóri:Lilcsinek jobbulást++++Képeket várjuk :) Anyud jól van?

Gabriella:Üdv közöttünk :)

Én is azt szeretném,mint Nóri...tavaszillatot,lágy szellőt,rügyeket,napsütést :)

És akkor egy kis nyár a télben :) Milán és Diuskánk :) Kép

Kép
Kép
Kép
lucuska
 
 


Ha valakit érdekel és még nem ismeri,Vali küldött nekem egy recis oldalt.Belinkelem,nagyon jó recik vannak benne :)

http://www.nosalty.hu/kategoriak

Remélem tudtok belőle szemezgetni :wink:

További szép napot!

Kép
Kép
Kép
lucuska
 
 


Sziasztok!

Csatlakozok én is a tavasz várók közé. :D

Móni: Nincs meg a jogsim a jövő héten megyek vizsgázni forgalomból. Még jó, hogy nem volt veled egyik gyerkőc sem amikor elestél de vigyázz nagyon magadra. Tegnap Zsolti is esett egy nagyot pedig ő gyalog volt. Olyat esett, hogy bekékült a combja, úgy nézz ki mintha megverték volna.

Gabriella:Üdv közöttünk :D

Tündi: Jó volt kicsit kimozdulni itthonról és dumcsizni. Gyertek ti is nyugodtan.

Judit:Nagyon jók a képek. A méretei miatt tényleg ne aggódj mert Dávidnak 2 héttel volt kissebb a méretei is a végére meg jó nagy lett 3740g 57cm.

Nóri: Lilcsinek jobbulást +++++++++

Katlina: Nagyon édi Robika ezzel a gondolkodással. :D Hogy érzed magad? Képet kaphatnánk?

És a többi kismamitól is pocakos képet kaphatnánk?

Rólunk: Dávid már 9kg és 71cm kis zsivány. Enni eszünk mindent és bármikor imádja a hasát. Feltöltöm a képeket a gépre és teszek is fel. Alvás este fél10-től reggel fél8ig szunygyizik délelőtt még egy másfél órát és délután is másfél két órát alszik szóval jó az alvókája. Ja és imádja az apját ha haza jön akkor semmi nem számít. Még nem tanultuk az órát de azt már nagyon tudja mikor van 4 óra és akkor mindig az ablak felé veszi az irányt és be szoktam állítani az ablakba, ott kopog az apjának.
Jövő héten megyek forgalomból vizsgázni és most járok újra ECDL-re az utolsó 3 modult most tanulom.
Most már lépek nem töltöm az oldalt.

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Sziasztok!

Azt mondták a rádióban, a medve visszabújt a barlangjába, úgyhogy még hosszú lesz a tél :?

Nóri! Végülis úgy készül a szárny, hogy készítettem drótból egy keretet, amit behúztam fekete anyaggal, és arra körben rávarrok harisnya anyagot. Úgy néz ki, jó lesz. De most egy darabig nem varrok feketét, mert már jojózik a szemem.
Ja, nálunk szombaton lesz farsang, nem is az oviban, hanem a műv. házban. Kicsit félek is a zsúfoltságtól. De mindig ott szokták tartani az összes csoportnak összevontan.

Ovis fotót azért mutathatnál! :)

Móni! Vigyázz magadra biciklizéskor... Nagyon csúsznak az utak.
De jól hangzik ez a recept, nyamm.. :wink:
Én meg bevállaltam egy tálca sütit a farsangra, de azt hiszem valami egyszerű lesz (mondjuk muffin)

Én is már úúúgy vásárolnám a baba holmikat. Úgy gondoltam, majd valamikor márciusban, de lehet hogy nem várok addig :)
Egyébként pont most lesz a Corában baba-mama hét.

Kriszti! Nagy-nagy drukk a forgalmihoz!!
Várjuk a képeket Dávidról!
Addig is íme egy pocakfotó (kb másfél héttel ezelőtti)

Kép
judit_79
 
 


Szép méreteti vannak Dávidnak!!!!
Képet kérünk!!!


Majd este én is mondom apának csináljon pocakfotót!
(még nem fordult meg)


Vásárolni meg szeretnék már én is,de még halaszgatom egy kicsit,mondjuk olyan túl sok mindent nem is kell venni!
Habár nem tudom egy áprilisi gyereknek kell még bundazsák????

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina! Lili ugye márciusi....vettem neki overallt, nem zsákot télre :wink: Igaz, a tél az elmaradt azévben :lol: , talán 2x volt rajta

Judit, majd ha készen lesznek a képek, teszek fel...egyenlőre itthon dekkolok Lilivel, hétfő estére belázasodott, doki mondta, vmi vírus...
De be kéne menni az oviba, mert az alapítványi bálra a menümegrendelésemet le kéne adni :roll: ...máig :oops:
Csini a pocid! De az arcod....mintha nem is te lennél :wink:

Ja, "valamit" nekünk is kell vinni farsangra, üdítőt vagy sütit...majd meglátom, ki, mit vállal, lehet, csinálok csörögefánkot.

Jókívánságokat köszönjük!!!!

Móni! Köszi, anyum jól van, jönne már nagyon Szolnokra vissza :cry: ...én is várom már, hogy a 2 hétvégi napból 1 ne az utazással teljen :oops: :roll:
A NoSalty-ról már régóta sütögetek, ismerem :wink:

Tündi....bnőm lánya 1,5 éves kora óta nem alszik délután :wink: és hol van már attól Luca? :P Az életkor nem mérvadó, egyszerűen ennyi az alvásigényük.
Ja, a képen tényleg sokmindenki rajta van, de Kriszti meg leírta, hogy melyik ő a képen :wink:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Hát én már megvettem a babakelengye javát. :shock: :oops: :oops: :oops: Nem bírtam tovább. És hétvégén még Corázunk is. Az igaz, hogy sok holmi nem kell, sok a semleges színű 56-62-es.

Judit: Jól nézel ki nagyon! Én nem látok nagy változást az orcádon. :D

Nóri: jön anyukád Szolnokra? No ezt nem tudtam. Hol van hely?

Tündi, ovis kérdés, mert szó volt róla: A Dobós óvodában feltöltik a létszámot szeptemberben (nem körzeteseke is beleértve (!)), így a decemberi-januári kezdés Rékámnak igencsak kétséges. Pipa vagyok, mert akkor tavaszi, nyári gyerekek előnyben? A téliek meg kezdjenek köv. szeptemberben? Sztem meg joga van minden 3 évesnek az ovihoz....Na persze joga most is van hozzá, csak lehetősége nincs..... Hogy ketteske is lesz, az csak hab a tortán. Azért futunk még egy kört merthogy:

A jegyzőnek kötelessége minden három év feletti gyerek számára férőhelyet biztosítani az óvódában! A 2007. júniusi közoktatási törvényváltoztatás az óvodáskort hároméves kortól állapítja meg, s akkorra teszi az ellátási kötelezettséget is. Tehát ha a szülőt és a gyerekét mindenhonnan elutasították, akkor bizony be kell menni a hivatalba, és az oktatási vagy művelődési osztályon kell megkérdezni, hol van még hely a kerületben, illetve hová vihetik a gyereket. Ha itt sem sikerül dűlőre jutni, akkor írásbeli elutasítás esetén az Oktatási és Kulturális Minisztériumnál lehet panaszt tenni a döntés ellen.


Katlina: Még van ideje megfordulni. :wink: Réka is azt mondja, baba van a pocakjában.....

Gabriella: Üdv!

Móni: Köszi a receptet!!

Krisz: vizsgához drukk! nem lehet semmi vezetni ebben a zimankóban....

Pocakfotó: hozok majd, a hétvégén készítünk.

Gyerkőcökről tegyetek már képet, minél többet!!!!!!
jaimee1
 
 


Katlina,jó fej Robika :D Gondolom neked azért sokminden megmaradt Robikáról,nem?Kitaláltad mi lesz a farsangon a nagy legény?Várjuk a pocakképet! :D

Nóri,hát igen csak felületesen olvastam át a másik topikba :oops: Jobbulást Lilcsinek!!!Remélem anyukád hamar jöhet Szolnokra!Érezd majd jól magad a bálon! :) Mikor lesz?

Kriszti,Dávidon tényleg látszódik,hogy szereti a hasát,de egy kisbabán látszódjon is,lehessen harapdosni a hurkáit :D Zsombi most kezd el igazán hurkásodni...imádom :wink:
Biztosan sikerülni fog a forgalmi vizsga!!Majd ha apánk kimegy,akkor majd megyünk hozzátok :wink: Még lehet meg is untok bennünket :oops: :P :D :wink:

Judit,nagyon szép pocid van! :) És sztem is kezd az arcod is kerekedni :wink: De rád is fér,mert vékonyka voltál :wink: Adok majd neked szívesen pár kilót...mert én meg csak dagadok,meg eszek+eszek... :oops: :oops: :oops:

Erika,akkor nektek sem lesz könnyű helyzetetek az ovival.Köszönöm szépen,hogy ezt belinkelted!!!!Én igazándiból ragaszkodnéka körzetis ovinkhoz!Máshova nem is próbálom meg beadni.(legalábbis most így gondolom)


Én is hozok majd szánkózós képet,csak el kellene hoznom a kábelt tesómtól...
Tegnap meg levágattam a hajam...elég rövidre sikeredett.De rábíztam, magam a fodrászra,és hát alkotott :wink: :D De végülis tetszik :wink:
Kép

Holnap meg meglesz apáéknak a búcsúztatójuk,utána meg nálunk lesz bográcsolás..Vagyis a fiúk bográcsoznak,mi meg bent leszünk a gyerkőcökkel :wink:

Hajni,nektek meg mindjárt itthon lesz apa :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Pocakfotó készül......


Nekem is feltünk hogy Judit arca olyan más!!!
Mondjuk az enyém Robival végig elvolt torzulva,nem voltam egy éppen csinos arcú kismama


Hát annyiból gondba vagyok hogy Robi full nyári,így most kisebb ruhákból vennem kell meleget
+ágynemü,ruhapelus...........

Venci nagyon nem bírja a hó esést,szó szerint fáj a hasam havazás előtt-apának multkor szóltam este hogy készüljön mert reggele esni fog a hó,hát így is lett


Erika!
Jól belehúztál,ha már minden megvan!


Ovi!
Hát nálunk Robi mehetne-nincs férőhely gond
Csak ha nem változik a dolog és továbbra sem fog bilibe "hosszúzni"akkor nem mehet.Már szinte mindent bevetettem-most már ott tartunk kerek-perec közöltem amíg nem változtat nem megyünk oviba-pedig már nagyon várja

Nóri!
És anyud valami bentlakásosba megy,vagy a saját lakásába?
Vona Ildiékkel mi van?Jár még az ovónő képzőbe ügye?

Tündi!
Jó a hajad,és nem olyan rövid ez!!

Kép

Kép
katlina
 
 


Tündi! Jó lett a hajad! De ez a kép is jó 8) Olyan Tündis :lol:

Erika! Szeptrember óta bent van a papírja anyumnak :roll: Majd ahol lesz üresedés, és sorra kerül, oda megy (kivéve Eötvös tériben)
Hely sehol nincsen, az nem így megy....

Katlina, Ildivel nemrég beszéltem, megdumáltuk, hogy úgysem dolgozok, majd elmegyek hozzájuk trécselni...erre behívtak :roll: . Ez kb. 2 hete volt.
Utolsó éves a fősulin, igen, és már kapott állásajánlatot is a Mórás oviban :lol:

Telafonáltak az oviból, hogy készen vannak a képek! Majd nemsokára bemegyünk érte és majd teszem fel :wink:

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


De jó akkor Ildinek már biztos munkahelye lesz! :wink:
Ami mostanában elég ritka! :twisted:


Kriszti!
nem is írtam,jó gyorsan lezavartad a vezetést,a forgalmi vizsga meg hipp-hopp meglesz!
Ügyes vagy!


Ja Robika nem akar beöltözni semminek :shock:

Kép

Kép
katlina
 
 


Sziasztok!

Ja, egy kicsit kikerekedett az arcom (bár én nem veszem észre magamon) de azért olyan sokat nem változott! :shock: Lehet,azért fura, mert alulnézetből vagyok fényképezve :D

Tündi! Csinos lett a frizurád! Szőkítve is van?
Köszi szépen, de több kilót nem kérek :) Az eddigi + 6 kg-hoz még úgyis jön majd egy pár magától is!

Húha, ebben a hidegben bográcsolnak a fiúk?

Katlina! Nem vagytok ám elkésve a hosszúzással :) Marci is csak az elmúlt nyáron tanult meg wc-be kakilni. (Ő a bilit nem is nagyon használta.) Míg éjszakára még pelus volt rajta, mindig úgy intézte, hogy este lefekvés után vagy kora reggel legyen termés.
Azzal vettük rá, hogy wc-be csinálja, hogy minden alkalommal amikor sikerült oda produkálnia (általában este) kapott egy matricát, és amikor 30-at összegyűjtött, akkor megkapta azt a legót, amit kinézett. Ez lehet hogy viccesen hangzik, de bevált :)Volt motiváció :) Még mindig megvan a táblázat, amibe a matricákat ragasztotta :D

Oviban egyébként szerintem nem feltétel, ha amúgy szobatiszta. Vannak gyerekek, akik a nagydolgot inkább otthon intézik.

Még enyém baba sem fordult meg. De én valahogy nem is csodálkozom :)

Erika! Nálunk az óvónők mondták, hogy kötelező felvenniük mindenkit aki betölti a hármat, és jönne! Év közben is! Marciékhoz is jöttek folyamatosan, így már 22-en vannak a csoportban, ami nem nagy létszám, de a csoportszoba is kisebb, mint egy átlagos. Hát remélem, jövőre nem vesznek fel több gyereket ebbe a csoportba, mert már így is szűken vannak, nincs pl elég öltöző szekrény! :?
judit_79
 
 


Judit!
És akkor szóltatok végülis erről az oviban?
Mert mi van ha ott tör rá?Mondjuk Robika is ithon intézi el az ilyen dolgait,hát még a nyárban bízom.De ez a játékos dolog sem rossz ötlet!Ezt is bevetjük szerintem!

Kép

Kép
katlina
 
 


Kép
Ez a 2 kép készült...

Katlina, ezt a matricás dolgot én is játszottam Lilivel :wink: Amit dokinéni adogatott, azt mindig eltettem, mondván, jó lesz az még valamire :roll: És mikor a bilizésre került a sor, adogattam én is neki, de nálunk már nem volt több inspiráció.....és még matricák is maradtak 8)

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Nóri: Nagyon jók lettek a képek nekem nagyon tetszik. Nagyon csini volt Lilcsi. :D

Katlina: Nekem nem tünt olyan gyorsnak már nagyon szeretnék otthon lenni Dáviddal és sehová se menni nélküle. Olyan rossz, hogy amikor eljövök általában akkor ébred fel de ha még otthon is vagyok és akkor kell az apja veszi fel és utána már nem is akar odajönni hozzám. Én meg nem szoktam kivenni az apja kezéből ha ő nem nyújtja a kis kezét, sajna ez egyre többször fordul elő. A könnyeimet meg hol vissza tudom fogni hol nem. Ma is ez volt és ahogy jöttem ECDL-re az úton potyogtak a könnyeim :cry: , még jó hogy nem fagyot az arcom ma rettentően hideg van. Vagy csak én fáztam. A képeket a jövő héten felrakom igérem, mert holnap már készülünk a hétvégi disznóvágásra.
Ja és Dávid ugye áprilisi de mi nem vettünk neki bundazsákot csak egy polár kezes-lábast, de amikor hoztuk haza még az is meleg volt neki akkor nagyon jó idő volt de a tavalyi tél nem volt ilyen hideg mint a mostani.

Judit: Köszi a képet nagyon csini vagy. :D :D :D :D A muffin szerintem tökélets választás ha engem kérdezel én a múlt héten csináltam csokisat és még Dávid is megevett egyedül egyet ebéd után.

Tündi: Nagyon jó lett a hajad és szerintem se rövid. :D :D :D :D Vasárnap én is megyek fodrászhoz. Nem fogunk megunni benneteket ne aggódj. Ja mászás amióta nálatok voltunk azóta már négykézláb csak akkor tartja meg magát ha békén hagyom amikor próbálnám rakni a két és a lábát akkor rögtön hasra vágja magát. Szerintem ez nálunk kimarad az életéből vagy előbb fog járni és utána mászni. :wink:

Most már lépek vége a szünetnek.

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Nóri: Ja, értem...Én azt hittem, úgy megy....
Nagyon csini csajszid van! Ő volna a legmagasabb a csajok között? :)

Ildit már én is akartam kérdezni. Kár, hogy nem Mórásak leszünk akkor.....

Judit: Köszi az infót! Az külön mérgem, hogy minden ovi úgy csinálja, ahogy akarja. :roll: Mintha ehhez joga lenne, vagymi...Bár nálunk is úgy lenne, mint nálatok!!

Plusz 6 kila nem is sok. Én 2-3-nál tartok, de még így is több vagyok, mint Rékával ugyanebben az időben. Eszem amúgy mindent, amit megkívánok...és főleg édeset kívánok. Most éppen kakaóscsiga mániámat élem. :lol:

Tündi: Nem is rövid ez, te!! Jó lett!!! Én nem mertem még rábízni magam a fodrászra, látszik is az unalmas fejemen. :lol: :lol: :lol:
Mintha láttam volna fél szemmel a Szolnoktv-ben a búcsúztatót!

Katlina: Nekem meg nyári cuccokat kell/kellett venni kicsi méretben, mert minden plüss és marhameleg. Fura is nézegetni a rövid ujjú cuccokat, napozókat.....

Hóra érzékeny Venci? Akkor meteorológus lesz! :)

Hopp, felébredtünk!

Jó hétvégét! hétvégére erős havazást mondanak, hát remélem tévedés lesz.
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Itt a méhecske:
Kép

Nóri! Jók a képek, nem is látszik, hogy Lili furán mosolyogna :)

Katlina!
Mire oviba ment Marci, addigra megoldódott a dolog (még nyáron) úgyhogy nem szóltunk. Addigra már az éjszakai pelust is elhagyta.

Kriszti! Én is a jól bevált csokis muffint sütöttem most, azt nem lehet elrontani :)
Neked milyen frizurád lesz?

Erika! Én is azt eszem amit kívánok, de semmi extra, ugyanúgy eszem mint rendesen. Édeset is gyakran kívánok, de az nem terhesen is így van :)
Nekem meg egy pár melegebb cuccot kell venni majd, mert amit eddig visszakaptam ruhát, azok bodyk (abból van bőven) meg vékonyabb rugik. És április végén még kell valami melegebb, ha kivisszük. Nálunk a babaruhák körbejárnak a családban, 4 baba születik egy éven belül...
Akkor te egyelőre semleges színű ruhákat vettél? :wink:
judit_79
 
 


Judit:

Akkor te egyelőre semleges színű ruhákat vettél?


Őőő...nem egészen, inkább kispasis holmikat. :lol:

Nagyon édi a méhecskéd!!!!!
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Most van egy kis lélegzetvételnyi időm...köszi a dicséreteket a hajamra,még azért szoknom kell,hogy nem tudom összekötni :P

Judit,Marci nagyon aranyos méhecske!Jó bulizást mára :wink: Ügyes vagy,hogy ilyen szép jelmezt varrtál neki :wink:

Nóri,Lilcsi egyre szebb lesz :wink: Nagyon csinike volt,és még egy kis mosolyocskát is az arcára csalt :D és tényleg magas :) Azt hiszem lesz majd gonod a fiúk elkergetésével :P :D :wink:

Erika,láthattad elvileg a búcsúztatót,próbáltam a neten vissza nézni,de nem tudtam :roll: Én már nagyon untam a hajam,főleg azért,mert amikor megmostam feszt összegubancolódott és kb másfél órámba telt kibontani,már párszor majdnem levágtam magamnak,úgy felmérgelt :oops:

Katlina,Venci nem jelezte még az újabb havazást?Mert már közeleg,Kecskeméten már esik.

Én mindig itt nézem meg,hogy ép hol tart :wink: http://www.idokep.hu/?oldal=idokep

Képeket még mindig nem töltöttem fel :oops: De lehet a kártyaolvasóval felteszem :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Na akkor pár képecske

A múltkori szánkózásunk:
Kép Kép Kép

Hóember építés:
Kép Kép Kép

Búcsúztató:
Kép

Zsombi első alma evése:
Kép Kép Kép

Kép
Kép
tundi24
 
 


Kriszti,még neked akartam írni,hogy nem hinném,hogy Dávid "haragszik" rád.Luca fél évig nem látta az apját,és amikor hazajött mégsem volt különösebb gond :DÉs nálatok meg pár órácskáról van szó,és nem is baj,ha megszokja,hogy más is van vele :wink: Úgyhogy ne aggódj,hogy nem megy rögtön oda hozzád :) És ne pityeregj ilyeneken,mert azt ő is megérzi ám :) És ezt miatta is csinálod,hogy majd könnyebben találj munkát,és hogy neki meglegyen mindenene,de sajnos ezért vmit muszáj feláldozni :?

Kellemes hétvégét mindenkinek! :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Hú, Tündi, vigyázzatok a kanállal :lol: Vagy fogjátok a másik végén, mert Zsombi elnyeli egészben :wink:
Tényleg egyre inkább hasonlít Lucára :roll:

Kriszti, tényleg az fura volt nekem is, hogy azt gondoltad, Dávid neheztelne rád....szerintem pont ellenkezőleg :wink: Végre "kimozdulhatott"

Erika! Nem tévedtek időjárkálásilag :? Ahannyihiraha uhutáhálohom máááár!! :cry:
Igen, asszem ő a legmagasabb...lányok közt bizti, de sztem a csoportban is, de majd megkérdezem.

Mi meg életünkben először megjártuk az ügyeletet...mostmár legalább tudom, hová kő' menni legközelebb.
Lilinek fájt a füle, de potyogott a könnye, annyira :shock: Jelzem, eddig semmi baja nem volt vele, nem fájlalta.
Indulás előtt adtam neki Nurofent, persze, mire odaértünk már ugrándozott, hangoskodott, röhigcsélt :oops:
Dokivbával nagyon együttműködő volt, meg is dícsérte 8)
Utána meg a havas kórházudvaron "fogócskáztunk", alig bírtam beterelni a kocsiba :twisted:
Utána Tescoba mentünk patikába, ott sem bírt magával, úszni tanult a padon, vagy mi. Komolyan, nem tudom, mi van ebben a szerben (Nurofen), de mondtam, én is veszek be, hadd szálljak el én is :P
Kapott antibigyót, meg hétfőn jelenésünk van SzTKban, háziorvosnál.
Én meg már melózni készültem :?

Judit, jó lett a jelmez!! Ügyi vagy!
Tényleg nem látszik az a fura mosoly az arcán, amit Lili előadott. De mint kiderült (nem most, már rég), szeret vetíteni a csaj :roll: .
2 hete Orsi ovónéninek adta be, hogy "tegnap volt nálunk a Mikulás és hozott Fifit" ammeg el is hitte :lol: Mondtam, az Karácsony volt :? Lilinek ugyanis minden "tegnap", ami elmúlt, még az aznapi ebéd is :lol:
Nekem meg mondta, hogy még nem volt fogászati szűrés (még tavaly volt), nem szokott aludni (olyan még nem volt), ő egyedül játszik (2 barátnője is van, akikkel bandázik) és sorolhatnám. Most még jókat röhögök rajta, később majd vakarhatom a fejemet :?


Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Na a farsang egy nagy csalódás volt. :? Sajnos az egész nem a gyerekeről meg a jelmezekről szólt, hanem hogy minél több pénzt gyűjthessen az óvoda. Ami érthető, csak ne a gyerekek rovására. Mert itt arra ment ki a dolog. Eleve az a tömeg... 4 csoport (100 gyerek) plusz hozzátartozók a műv. ház színháztermébe bezsúfolódva (nuku szellőztetés) ... :?
A kicsik szinte elsikkadtak a sok felnőtt között. Táncolás talán kétszer 15 perc volt nekik, addig Marci is jól érezte magát, a kis haverjával fönt szaladgáltak meg bújkáltak a színpadon. A legtöbb időt a tombola vette el. Marci végig sírt, hogy ő miért nem kapott ajándékot (nem érti még egy ekkora gyerek, hogy nem mindenki nyer a tombolán).
Szóval szerintem nagyon szar volt így a szervezés. A legjobb az lenne, ha mindenki a saját csoportjában farsangolhatna egész nap, szülők nélkül. Nálunk gyerekkoromban ilyen volt a farsang.
De ha már a műv házba szervezik, akkor lenne két részletben a 2-2 csoportnak. Úgy még tűrhető lenne.

Tündi! Nagyon aranyosak a képek. Zsombi jól be van bugyolálva :)
Jövőre már mi is úgy megyünk szánkózni :)
Úgy látom, ízlett neki az almapüré!

Nóri! Jobbulást Lilcsinek! Nem semmi a csaj :) Legalább tudom, hogy nemcsak Marci ilyen hogy pörög ezerrel.

Érdekes, mert a tegnap Marcinál is azt jelenti, hogy valamikor a múltban, a "holnap" pedig bármilyen jövőbeli időpontot jelenthet.
judit_79
 
 


Nóri,hogy van a csajszid?Remélem már nem fáj a füelcskéje.Néha én is úgy érzem,hogy kellene vmi ami elrepít :D
Remélem azért semmi komolyat nem találnak nála,és mehet oviba,te meg melózni.

Judit,sajnálom,hogy nem sikerült vmi jól a farsang.Én is inkább a zárt körűre szavaznék.Nem hiszem,hogy ilyen kicsiknek előnyös az ekkora felhajtás...az meg érthető,hogy Marci még nem tudja,hogy ő miért nem kapott ajándékot..max ha legközelebb mentek olyan helyre ahol lesz tombolva,vigyél te neki egy kis ajándékot :wink: Hát mjad a köv télen már ti is szánkózhattok 4sben az tuti :P

Képzeljétek tegnap este megmértem Zsombit és 8340g :D 4 hét alatt egy kilót szedett magára :) Úgyhogy Kriszti,lassan utolérünk benneteket :wink: Nem tudom doki néni mit fog majd szólni holnap :wink:
Holnap du elutazunk anyósékhoz,elvileg szerdán jövünk haza,elviszem a laptop-ot,de nem tudom,hogy tudok-e vhonnan netet szerválni...nem merem elállítani a kapcsolatokat rajta :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Gratula a klassz gyarapodáshoz! Doki néni biztosan megdícsérte.

Judit: Nem is tudtam, hogy ilyen farsangot is rendeznek ovisoknak...:roll: nem szimpi. Még emlékszem a saját ovis farsangokra, főleg a fánkra, nyamnyam....Az teljtesen jó még ilyen piciknek sztem....

Nóri: Lilcsinek jobbulást! +++ Sztkban mi volt? Én is ott ültem 8-10-ig. Rékát kiüti a Nurofen, tiszta K.O. utána. Lehet, túladagolom? :shock: Ez most milyen meló? Lemaradtam.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2010.04.26 07:26-kor.
jaimee1
 
 


Erika, ha nem írod a hajad, nekem fel sem tűnik :wink: Nem vagyok olyan szemfüles, mint akinek még az új műköröm is szemet szúr :shock:
Úgy látom, te gyorsabban növöd ki a rucikat mostanában, mint Réka 8) :mrgreen:

Az SzTK melletti utcában meg van egy gyerekbizományi bolt :shock: Nekem most tűnt fel.....és már végkiárusít 50%-kal :roll:

Gyorsan végeztünk amúgy...relatíve. Fél11 körül értünk oda, beadtuk a papert, hallgattunk egy kis ejnye-bejnyét, hogy nem kértünk időpontot telefonon (sürgős doki aszonta nem kell :? ), és 11.20-ra lettünk visszarendelve. Kimentünk csavarogni, aztán, mikor Liliből már csöpögött a hó, visszamentünk. Korábban. És már mehettünk is be :lol: . Kedvenc Sohajda Zitám volt. Curam leállítva, ne fosson a gyerek. Csak Nurofent kell adni neki 3x5 ml-t. Pörgünk is ezerrel :twisted: meg melegíteni, Aereus, orrcsepp, Normaflore.
Holnap megen megyünk.
És meglepődve láttam, hogy hová is tették a fül-orr-gégét
:roll:
Kép Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Sziasztok!

Itt vannak a képek!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Kép Kép Kép Kép

Krisztina és Dávid
Kép
kriszti83
 
 


Kriszti: CUki!

Nóri: Nem ott van balra a bejáratnál? Gyerekbizományiról nem tudtam én sem....Kis pörgősnek jobbulást! :D
jaimee1
 
 


De igen, Erika, ott van rögtön balra...legutóbb (kb. 2 éve) még a 2. emeleten volt, majdnem bent a legsarokban, a TG-n is túl.
Bár nem tudom, most hol van azóta a TG :roll:

Kriszti...ja...cuki :lol: . Úgy látom, a harisnya minden gyerek fejére rákerül 8)

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: