Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon Boldog Születésnapot Biusnak !!!



Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok Anyeszok!

Boldog születésnapot a kis Biusnak!!!!Legyen nagyon szép napja!

Zsuzsi!A torta terén megértelek.Első szülinapra mindkét gyerek drágább tortát kapott.Másodikra a Milán sima téglalap alakú csokit,és krémből volt az út,azon robogott a tűzoltóautó.Nem cifráztuk.

Melinda!Akkor kicsit nyugtatóbb a helyzet,hogy Dávid legalább eszik.Szegénykém.A Tantum verde nagyon jó.Én azt használom torokfájásra.Bár szerencsére nem sok kell.
Gumicsimmma szerintem is kínai,vagy a Tesco.Én a Tescoban vettem a Milánnak anno.Most lett jó a hugira.Vastag zoknival ilyen időben jó nagyon.És a MIlánnak nagyon sokáig jó volt.Már nagyobb cipőket hordott,de a gumicsimma még mindig nem nyomta.Most kell neki vennem.Pont ma néztem a kínaiban,de nem volt olyan ami tetszett volna.Van a deichmannban is,de kétszer annyi,mint a Tescoban,pedig többet nem tud.Unokanővérem mondta,hogy ők oviban azt hordanak ilyenkor az udvarra.
Én ma a dózsakerti sportboltban sima esőkabátot vettem 650Ft-ért.Kínaiban nem volt,a célnak megfelel.Sima kék mindkettő.

Megyek csinálok egy kis babgulyást.És elrakom a tegnapi maratoni vasalásom eredményeit.Bár a gyerekeké nem tudom hogy fog beférni a szekrényükbe,mert rengeteg.Igaz elhoztam már a téli cuccokat is.Hipp-hopp kellenek azok is.Sőt!A termomelegítőket már most használhatjuk.Megyek is....

Szép napot mindenkinek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a köszöntést a Bius nevében! Majd szombaton kiderül, hogy, hogy örül az ajándékoknak. A mai napja sajnos nem volt túl jó szegénykémnek mert reggel amikor jöttem el, elkezdett sírni és nem tudom miért, mert ő eddig még sosem sírt az oviba amikor jöttem el. Na mindegy utána gondolom azért megnyugodott. Aztán délután amikor mentem érte szólt az óvó nő, hogy nagyon csúnyán köhög és semmit nem tudott aludni ebéd után, úgyhogy most elég nyűgike szegénykém. De majd csak eltelik a nap, legfeljebb hamarabb alszik. Szóval haza fele menet bementünk a dokihoz és persze ugyanazokat a gyógyszereket kaptuk mint pénteken, továbbra is szedheti a calciumot meg a sinecod cseppet és az orrcseppet. Semmi mást és mehet oviba.

Melinda!
Köszönöm az oldal nevet, megfogom nézni és letöltöm majd a Biusnak! :)
Nagyon aranyos a kép amit felraktál ide! :)
Szegény Dávid jobban van már? Ez a szájfertőzés egyébként elég gyakori, sok gyereknek szokott lenni. Nekünk már elég sok ismerősünk gyerkőcének volt. De én is úgy hallottam, hogy ez a Tantum Verde jó, bár én szedtem belőle a cukorkát és nekem egyáltalán nem használt, de azt hallottam, hogy a spré nagyon jó.
Én is idén venni akarok gumicsizmát mert tavaly nem is gondoltam volna, hogy kellhet, pedig igencsak elkelt volna. Úgyhogy most már én is veszek. Úgy tudom, hogy van a kínai boltokba meg a Tescóba is, én is majd ott nézem meg a Biusnak.

Anett!
A párom németeknél dolgozik,de most egy évig Bécsben dolgozik
mert ott van valami nagyobb munkájuk.

Edit!
Melyik sport boltban vetted az esőkabátokat? Ami itt van a Sétálóba a fényképész mellett? Mert én is akarok venni a Biusnak, ugyanis csak esernyőnk van, de szerintem az nem igazán való neki. Viszont még nem láttam sehol esőkabátot, hogy tudnék neki venni. Meg igazából nem is tudtam, hogy egyáltalán hol lehet kapni.
Ma én is babgulyást főztem egy nagy adaggal, hogy holnap meg holnap után se kelljen főznöm. Ugyanis holnap kell mennem a munkaügyibe jelentkezni, aztán meg délután szülői és a párom meg este jön haza, úgyhogy kénytelen voltam valami nagyobb adagot főzni, mert így holnap nem lesz időm semmire. Ma még nagytakarítottam is, hogy ne hétvégén kelljen és legyen időm kicsit készülni a kisasszony szülinapjára. Kicsit nagy a család, úgyhogy a tortán kívül még sütnöm is kéne valamit. Aztán persze az oviba is tartják a szülinapot, úgyhogy még oda is kell valamit sütni.

Kellemes estét mindenkinek és aki beteg gyorsan gyógyuljon meg!
zsuzsi2811
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsi!
Megkésve bár,de:
Nagyon Boldog Szülinapot kívánunk Biusnak!
Egyúttal jobbulást is kívánunk Neki!

Edit!
A gyerekek ruháival én is így vagyok,pláne most a téli cucokkal...Ami még nagyon vastag,vagy még nagyobb rájuk,kimosva-kivasalva bezsákoltam,és ment az ágyneműtartóba.Egyszerűen nem férek el a szekrényekben.Remélem,ha meglesz majd a bővítés,változni fog a helyzet pakolásügyileg...

Anett!
Sajnálom Miababa betegségét,jobbulást kívánunk Neki is!

Melinda!
Hogy van Dávid?Nem semmi egy ilyen hólyagos nyavaja...Szegénykém,hogy fájhatott a torka... :cry: Jobbulást kívánunk Neki is!
Régebben használtam a tantum verde pumpást,de nekem nem használt.Kipróbáltam lányzónál is,de nem jött be nála,nem szereti,ha a torka "birizgálva" van,még ha csak ilyen fújóssal is...


Most hogy visszaolvasok,látom,hogy elég sokan lebetegedtek....Hát,mi sem maradtunk ki a sorból...Kedden megkapta a kötelező oltását Anna,szerdán reggel hőemelkedése volt,meg be volt dugulva az orra+issszonyat nyűgös volt...Délután levittem dokinénihez megmutatni,azt mondta,hogy vírusfertőzés.Este fürdetésnél vettem észre hogy nagyon be van dagadva a karja,és tiszta vörös.De nem fájdította,csak viszketett neki.Felhívtam az ügyeletet,mondták hogy vigyem be megmutatni.Kiderült,hogy allergiás reakció lépett fel az oltás után.Borogatni kellett éjjel is,meg persze napközben is kell,meg krémmel kenni.Reggel lementünk a háziorvoshoz,írt ki még gyógyszert,azt kell 3 napig szedni.Ha minden jól megy,hétfőn mehet oviba.

Délután szülőire megyek a suliba,remélem hamar végzünk,mint szoktunk!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
Anna!

Köszönjük szépen a köszöntést! :) Apa tegnap meglepett minket és haza jött mert a limbójuk vagy mi a fene nem volt jó és így nem tudtak dolgozni. Úgyhogy a Biusnak tegnap odaadtuk a laptopot. Hát mondanom sem kell nagyon örült neki, azóta egyfolytában azzal játszik.
Jobbulást nektek is! Úgy látszik ebből a megfázásból senki sem marad ki! A karja, hogy van a leányzónak?

Délután mi is voltunk szülőin és mondták, hogy a csoportban 27-en vannak és csak 24 ágy van és azt is nehezen tudják lepakolni. Így megkértek, hogy aki tudja vigye haza ebéd után a gyereket. Úgyhogy úgy néz ki ennyi volt az ott alvásunk. Szóval megint hozhatom már haza ebéd után. Pedig már úgy örültem, hogy a Bius is ott aludhat az oviba.

:)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Akkor nagy volt az öröm csajszinak!Nem csak tuti ajándék,hanem még Apa is hazajött meglepinek! :D

Köszönjük,alakul már a keze Annának,bár még piros,meg duzzadt,de annyira talán nem viszket már neki.Bár keltett éjfél körül,hogy borogassuk be,meg hajnalban is...Most Mamázik a lelkem,legalább nem a kezével fog foglalkozni...
Nem semmi az ovitok hallod...Most komolyan,mit csinálnának,ha mindenki dolgozik,és az összes gyerek ottalszik?!?Sorsot húznak,ki alszik a földön,vagy mi? :shock: Király...


Délelőtt voltunk bennt bölibe Rolcsival,most már hivatalosan is 21-én kezdjük a beszoktatást.Megkaptuk az ágynemű méreteket (még véletlenül sincs ilyen méretű ágyneműnk,ez még megoldásra vár...Bár már rajta vagyok a dolgon. :wink: ),megbeszéltük mikor jönnek családlátogatásra a gondozónénik.Ennyi történt velünk ma.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok.

Zsuzsi ez aztán tényleg jó kis meglepetés volt a kiscsajnak hogy apa is haza jött. Oviban alvás nem semmi….. :shock:

Anna szegény kicsi lányod jól megjárta. Jó hogy jobban van már. Nekem mindig frászom van egy hétig mikor Dávid oltást kap hogy nehogy valami ilyesmi előjöjjön. :?

A bárány himlő elleni oltást végül nem adatjuk be, beszéltem a dokinéninkel … nem ajánlja. Azt mondta hogy nincs semmi garancia arra hogy megvédi, kezdték egy oltással aztán rájöttek hogy nem elég, kell még egy és még abban sem biztosak 100 %-ra hogy a két szuri elég.
A védőnő azt mondta jobb ha túlesik rajta gyerek korban, erősödik az immunrendszere.

Rolcsi szeret a bölcsiben? Gondolkodom én is hogy lehet be kellene néha nézni és mondogatni a manónak hogy nemsokára ő is ott lesz a többiekkel, de nem tudom hogy mit szólnának hogy csak úgy beállítanánk. :oops:

Dávid már teljesen rendbejött, kopp-kopp. Még néha felsír de szerintem fog miatt lehet. Ma hozta a helyi érzéstelenítőt hogy kenjem be a foginát. Mikor fújom neki Tantummal nyitja a kisszáját, hogy megszokta … pedig az elején nagyon sírt. Így vagyunk az orrszívóval is ha folyik a nózija, első 2-3 nap keserves sírás aztán már ő csinálja magának.
A beszélőkéje is egyre jobban beindul, ma egy párszor azt vettem észre hogy próbálja utánam ismételni a szavakat. Kis dumagép lesz. :D:D

Ma végre kaptam neki mellényt, jó vastagot a Tescoban. Ott megnéztem a gumicsizmát is de nem volt nyerő. Jövő héten megnézem a kínaiban is a kínálatot. Csizmát már megvettem neki a plázában, egy jó ideje figyeltem a netten és a múltkor pont volt a Deichmannban olyan amilyet kinéztem neki. :)

Hétvégén megyünk Bfüredre, kedden Győrbe a gyereksebészetre megmutatni Dávid köldökét. Hát nagyon úgy néz ki hogy köldöksérvünk van.. :(
Edit mikor először voltatok Győrben ti sem kaptatok időpontot? Felhívtam őket és azt mondták hogy nem kell időpontot kérni csak menjünk a beutalóval.

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!


Szia Melinda!

Eddig tetszett Rolcsinak,amit látott...Na jó,tegnap már elég fáradt volt mikor beértünk,és bújt mint állat,de előzőleg jól elvolt.
Szülőin mondták,hogy ha tudtok,menjetek be néhányszor,hogy szokja a bébi a környezetet!Persze ne arra gondolj,hogy órákig ott vagytok,hanem csak benéztek-körülnéztek,és jöttök is!Ja,és még amit írsz is,többször mondogasd neki,hogy megy bölibe,milyen tuti lesz,sok gyerek-sok játék,stb.

Nekem úgy rémlik,mikor voltunk Győrbe Norbival annak idején,hogy nem kellett időpont...De Edit biztos jön nemsokára a friss infóval! :wink: Remélem,hogy ilyen köldöktapasszal orvosolni lehet a problémát!(Annak idején az egyik unokahúgomnak volt köldöksérve,neki elég volt a tapaszozás.Bár akkor Ő még csecsemő volt.)Írj majd,hogy mi volt,jó?

Jó pihit Nektek hétvégére!



Hétfőn megyünk Annával gasztróra,cukorvizsgálatra.Kiváncsi leszek,mi lesz az eredmény.(Sokszor van hasmenése,a székletvizsgálatok mind negatívak lettek,kajához meg nem tudjuk kötni... :cry: )Szóval hétfőn remélem okosabbak leszünk....

Tegnap vettünk Tescoban akciós pelust (bella baby vagy mi),egész jól bírta az éjjelt is (de éjjelre maradok a pampersnél),napközben meg teljesen jó volt.Úgyhogy ma még veszek belőle még egy adagot.



Többiek,merre jártok?Ki mit csinál ebben a gyönyörű időben?

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Nos,Anna vizsgálata elmaradt,mert ugye csütörtökön kapott antibiotikumot,és ez fals eredményt adhat...Úgyhogy októberben megyünk vissza,akkor csinálják meg neki ezt a tejcukorvizsgálatot.

Hétvégén itthon voltunk,nem mentünk sehová,azaz Gábor átment az egyik barátjához forma1-et nézni.


Betegeskedőink jobban vannak már?Remélem,igen!


Móni!
Nem emlékszel,hogy Neked mennyi idő alatt jött meg a határozat a Mák-tól gyes-ügyben?


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna!
Hát erre én is kíváncsi lennék, hogy akkor mit csinálnak az óvó nénik, de ma bevittem a Biust és kérdeztem, hogy ott aludhat e, erre ők azt mondták, ha nem dolgozok, akkor jó lenne ha haza vinném ebéd után. Így jöttünk haza ebéd után! Ma azért akartam ott altatni mert reggel már 6-kor fent volt mert pisilnie kellett és már nem akartam, hogy visszaaludjon. És azt hittem, hogy nem tudom majd itthon elaltatni őt. De szerencsére ahogy haza hoztam, nehezen ugyan, de el tudtam altatni. :) Aludt is kb 2 órát, úgyhogy most már estig nem lesz vele gond.
Amúgy még mindig köhög szegénykém, nagyon nem akar múlni neki, pedig most már minden gyógyszerét beszedte.

Igen elég nagy volt neki a meglepetés, főleg amikor szombaton sorra bontogatta ki az ajándékokat és mindent megkapott amit csak kért. Most meg azt sem tudja, hogy mivel játszon hiretelen. :) Ráadásul szombat reggel átvittük anyósomhoz a Biust, így az apja egy csomó lufival díszítette neki a szobát. Mondanom sem kell mennyire örült neki amikor meglátta. Még szerencse, hogy a lufikat az apja még tavaly hozta kintről mert valami nagy áruházon dolgoztak és onnan hozta, több mint 300 db-ot. Most meg egy csomót felfújt neki, abból már két nagyobb adagot elvitt a két unokatesó, de még a plafonon így is van bőven. Itthonra még sütöttem banános tekercset meg puncs szeletet és volt mellé az orosz krém torta. Úgyhogy egész jól eltelt neki a szülinapja. Az oviba meg bevittem két gyümölcstortát meg egy üveg piroska szörpöt, mert ott meg ma tartották a szülinapját. :)

Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Ancsi!

Már akartam írni, de nem jutok ide, gratulálok Norbidhoz, nagyon ügyes nagyfiú.
Sajnálom Annád gasztros ügyletét, reméljük akkor októberben pont kerül a dolog végére, már idegörlő lehet, hogy nem tudod, hogy mi a gond.
A gyesről a határozat nekem kb. két hét alatt megjött. Február elején mentem be, közepe táján megjött a papír és április elején már utalták is a törthavi részt.

Melinda!

Remélem már jól vagytok!

Edit!Ügyeskedjetek az oviban! Laura is hol ezzel, hol azzal alszik, egyáltalán nem neveti ki senki. Mondjuk neki nemigen van más választása mint az ottalvás, de szerintem Neked is kellene preferálnod a dolgot, mert ha visszamész dolgozni, akkor is ott kell majd aludnia. De ne vedd úgy, hogy belepoff, ez csak az én véleményem. Bár én alvásügyben nagyon következetes vagyok, ha másban nem is sikerül mindig. :roll:

Nálunk én voltam pénteken dögrováson, be is lázasodtam, nagyon szarul voltam, de szerencsére tegnapra jobb lett a helyzet, ma voltam dolgozni, de most meg szédülök meg a fejem fáj. Biztos megint a köcsög frontérzékenység is belejátszik.
Laura hál Istennek jól van, csak iszonyat hisztis, de majd letörjük a szarvacskáit. Nagyon nehéz ez a dackorszak, remélem hamar kinőjük.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok csajok!

Itt volnék...Voltunk pár napot Szilvásváradon.

Anna!Azért az durva,hogy bedagadt Annácska keze.Szegénykém...Remélem én is hamar intéződik a cukorvizsgálat és lezárul a hajcihő!
Ez az ágynemű méretezés elég furi.Szerintem ha nem pontban passzol a takaróra,akkor is megoldják.De ha tudsz varratni,akkor oks.
Írtad,hogy a férjed ment Forma 1-et nézni?Még van?Annyira le vagyok ilyenről maradva. :oops:

Zsuzsi!Abban a Sportboltban vettük az esőkabit.A sétálóban,amit írsz.És ki is használtuk.Szerintem is jobb,mint az esernyő.Nekem kicsinek volt Snoopy-is esernyőm.Én úgy utáltam!!!Megfogadtam,ha lesz gyerekem,nem lesz esernyője.(Ha meg szeretne,ráb.....ott :D )Én nem veszek neki.
Hát elég jó szívű vagy,hallod-e.Csont nélkül rávágtam volna,hogy nem tudok érte jönni ebéd után.Oldják meg.Nem kötelezhetnek rá,hogy hordd haza.

Melinda!Mi sem kaptunk időpontot.De annyit megsúgott a doki a telefonba,hogy 9-10 fele ráérünk menni,mert először úgyis azokkal foglalkoznak,akiket műtenek aznap.A beutalóval mentünk.Nekünk is van köldöksérvünk,és meg akarták műteni,mert ennyi idős korban nem elég a tapasz.Én úgy egyeztem meg a dokival,ha 5 éves koráig nem megy vissza,akkor műti meg.Ugyanis nekem is volt és tesómnak is.És tesóm olyan 5 éves korára nőtte csak ki.Hátha családi vonás.Nálunk a Milánnak és a Jázminkának is olyan dudori.
És a kontrollvizsgálatokat meg megcsinálja a doki amikor ügyeletes éjszakásban.Így bevihetjük este 7 fele.És akkor apának nem kell szabit kivenni.Nagyon rugalmasak.
A bölibe szerintem csak úgy is beállíthatsz.Mikor jó kedve van.Mondogasd,hogy ott lesznek a kis barátai...És akkor várni fogja.

Móni!Alszanak itthon a gyerekek.Én sem engedek az alvásból.Jó az nekik.(Gondold el,ha nem lenne kötelező,még hisztisebbek lennének :shock: )De már mondtam az ovónéninek,hogy valószínű februártól ott alszik a Milán és nem csináltak belőle gondot.Megmondom dolgoznom kell és kész.De most egyszerűbb nekem.Apa viszi reggel.Így Jázmin aludhat 9-fél 10-ig :D ,és kibírja a fent létet 1-ig.Egykor alvás mindkettőnek.Annyi séta meg kell nekem is az oviig.
A hisztiről csak annyit,hogy én nagyon hisztis gyerek voltam.És őszintén szólva nem nőttem ki.Csak már nem a szüleim küszködnek vele,hanem az uram.Hihi.Azért nálunk is tudnak alkotni a kölkök...

Az oviról:Milánt,ha én hagyom ott,le se bagóz,berohan a csopiba,ha apa viszi,sír,hogy ő még picike és a picikék nem járnak oviba.Erre először úgy gondoltam,hogy lehet nekem kéne vinni is,de az nagy macera,és előbb-utóbb apjának sem fog hisztizni.Ovónénik azt mondják ügyes gyerek,enni is megeszik mindent.(Bár az uzsonna már hazafelé lefogy)

Szilvásvárad nagyon jó volt.Bár pénteken car időt fogtunk ki,de hősiesen tűrték a gyerekeim.Büszke vagyok rájuk.És aludtak is minden délután!Egyre ügyesebbek!Vittünk be az oviba gesztenyét,amit ott gyűjtöttünk.

Miközben Szilvásváradon voltunk,akkor volt a szülői.Anyukám volt ott helyettem.Meghagytam neki,hogy jegyzeteljen.Azt mondta senki nem írt annyit,mint ő.És az egyik ovónénink az osztálytársa volt áltiskolában.Úgyhogy kicsi a világ. :D És felírta Muterom,hogy lehet bevinni gesztenyét meg ilyesmit is.Úgyhogy nem is volt hülyeség mondani a Milánnak,hogy szedje,és az ovónéninek mutassa meg!Meg kupakokat gyűjtenek.

Itthon még van egy kis káosz.A teraszon még vannak szerszámok,meg a maradék festék.Meg persze mosnivaló most még több és vasalni való.A szárító/mosógép egész nap megy.Közben tegnap is csináltam egy műkörmöt meg ma is.De egyszer csak utolérem magam.Milánt hogy reggel készítem (7-kor mennek apával),és Jázmin csak délelőtt kel fel,lesz egy kis időm.Utána tudok vele csajoskodni,játszani...Csajok én úgy sajnáltam azt a kislányt.Bemegy a Milán a csoportba és kaparja az ajtót,hogy én is szeretnék!Mikor megyünk érte,hosszasan ölelkeznek!Én Mindig majdnem sírok rajtuk annyira édesek!

Szép napot mindenkinek!
Puszi!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Én is vettem esőkabátot, már másnap amikor írtad, hogy hol vetted. Még jó is, hogy megvettem mert már másnap kellett is. :)
Hát igen azt hiszem tényleg jó szívű vagyok mert mondhattam volna azt is, hogy dolgozok, bár szerintem idővel rájöttek volna az óvó nők, hogy nem dolgozok. Mert pl. a szünetekbe nem viszem a Biust oviba. Bár ha azt vesszük mondhatom azt is, hogy a mama vigyáz rá vagy valami. Na mindegy! Ma viszont megnéztem a csoportot mikor mentem a Biusért és kb 3-an visszük haza ebéd után a gyereket és 15 ágyat számoltam meg ami le volt rakva. Szóval nem értem, hogy miért nem aludhatunk ott. Ma nem is aludt a Bius mert haza fele jövet még játszott egy kicsit az ovi udvarán a tavalyi csoport társaival, úgyhogy volt negyed 2 mire haza értünk. Bár le le feküdt pihenni egy kicsit, de nem aludt el.
Egyébként az uzsonna az nekünk is elfogy már ebéd után. Mondjuk a mait azt én ettem meg, de általában már ebéd után a Bius is megeszi, persze csak ha semmi szalámi nincs benne.

Na most befejezem, kellemes estét mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Ha nem kérnek munkáltatói igazolást,akkor simán azt mondanám,hogy hétfőtől dolgozom,ott alszik Bianka,és kész.A szüneteknek meg semmi köze ahhoz,hogy dolgozol-e,vagy nem,mert sokan akik dolgoznak is meg tudják oldani pl. nagymamával,ahogy írod.
(De van olyan ismerősöm is,aki nem dolgozott-dolgozik,mégis szerencsétlen gyerek annak idején böliben is és most oviban is állandóan ott van... :evil: Mármint minden szünetben,nevelés nélküli napon,stb.,amikor van ovi.Félre ne érts,nem Rád értem ezt,csak leírtam,hogy van ilyen is!)
Szerintem próbáld meg,hogy mit lépnek rá,ha bejelented,hogy ottalszik Bius.

Edit!
Kééépek? :lol:
Édes lehet Milán,ahogy pityereg Apának,hogy Ő még kicsi...
A délutáni találkozó tesóval sem semmi....Olyan jó látni,hogy milyen önzetlenül,feltétel nélkül szeretik egymást!
Igen,van még Forma1! :lol: Meg foci is...Bár a focit annyira nem követi Gábor,csak ha valami nagy bajnokság van,azt meg még kibírom.De ha van Forma1,akkor a programokat úgy kell alakítani,hogy meg tudják nézni a fiúk... :D

Áááá,az ágynemű-téma nem így működik,hogy majd Ők megoldják,dehogy...Majd a kedves szülő...Tuti biztos vagyok benne,hogy ezt a derékalj-témát is egy "okos" szülő találta ki...(Annának 4 éve sima lepedő volt az ágyon,na azt most már nem jóóóó,vatelinnel bélelt derékalj kell lepedő helyett... :shock: )Komolyan,bármit megteszek bármelyik gyerekemnek-gyerekemért,de azért mindennek van határa nálam.Na,ez már túlment azon,de mivel kérik,nincs más lehetőségem,mint megoldani...Jól kifakadtam már megint,bocsi mindenkitől! :D

Móni!
Köszi a gratulációt!
Meg a gyeses infót is,akkor elvileg a héten-jövőhéten jön a határozat.
Tegnap beszéltem dokinéninkkel,mondom neki,hogy elmaradt a vizsgálat az antibiotikum miatt,szólt,hogy ha beteg lesz esetleg csajszi,akkor sem csinálják meg a vizsgálatot...Úgyhogy reménykedem,hogy pont nem lesz beteg,mire odakerülnénk...

A délutáni alváshoz én is ragaszkodom,de ez már csak Rolcsinál aktuális,Anna már tavaly sem akart aludni délután.Néha-néha elalszik,ilyenkor szokott az előfordulni,hogy este nehezen alszik,meg vándorol éjjel,mivel nem fáradt.Úgyhogy ha alszik,és lehetőségem van kelteni,akkor legkésőbb egy óra alvás után ébresztem.Így még megmenthető az éjjel... :wink:



Anna keze szinte teljesen rendbejött,még egy picit piros neki,de ez már szinte semmi.
Mai program mosás,vasalás,pakolás.
Így nem jutok a végére,mi lesz,amikor már dolgozok?!?


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Zsuzsi!

Lehet hogy kérdeztem már,de hányan is vagytok a csoportban?Vegyes csoport,vagy egykorúak a gyerkőcök?

Pussz!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Rakok fel pár képet Anna szülinapjáról!Nem mindenki lesz rajta a képeken,mert nem túl sokat fényképeztünk...

Anna várja a vendégeket
Kép


Barbi,Márk,Anna
Kép



Teriék (Élete párja kiszaladt a képből... :lol: )
Kép


Komment nélkül...
Kép


Mama Annával
Kép

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Ezt sem kommentálom (Anna és a torta a lényeg! :lol: )


Kép

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna!

Nagyon jók a képek amiket felraktál. Nagyon szép leányzód van! :)
Egyébként a csoportba elvileg 27-en vannak, ha mindenki ott van. Bár szerintem ilyen sosem lesz, mivel mindig van beteg gyerkőc. Tiszta csoportba vagyunk, mindenki velünk egykorú aránylag. Tehát ilyen 3-4 évesek. Ma szólok ebéd után, hogy holnap dolgom van és szeretném ha ott aludna a Bius, kíváncsi leszek, hogy mit fognak szólni hozzá. Egyébként tegnap megszámoltam és 15-en alszanak most ott. Azt viszont nem tudom, hogy kérnek e munkáltatói igazolást, de tavaly kérték a munkahely nevét, címét és telefonszámát.

Na most mennem kell, mert nemsokára mennem kell a Biusért az oviba.
zsuzsi2811
 
 


Szia Zsuzsi!

Köszi! :wink:

Kiváncsi leszek,hogy mit mondanak a holnapra...
Az oké,hogy most nem dolgozol,de én simán mondanám,hogy most interjúra megyek,most megbeszélés,stb.,persze mondjuk kettőkor ér rá a lehetséges munkáltató...
Azért is érdekes az ovi hozzáállása,mert Anna tavaly is ottaludt,meg tavalyelőtt is,pedig ugye itthon voltam....
Meg ha jól olvastam,Editéknél sem cicáznak ezzel,ott alszik a gyerkőc és kész.
Na mindegy,ezt a témát már egyszer kifejtettem,nem állok neki megint lovagolni rajta...Pedig azért megérne egy misét,hogy városon belül ovi és ovi között milyen különbségek vannak,nem? :evil:

Írj majd,hogy mi volt!

Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Ki vagyok akadva...Nem szeretik,ha ott alszik a gyereke az oviban,ha az anyuka gyesen van.Majd megbeszéli az óvodavezetővel.Haha...Nem kell...Már megbeszéltem én.Hihi.Csak ezt az óvó néni (még) nem tudja.Holnap szépen közlöm velük,hogy ott alszik a gyerekem.Azt mondták,ha dolgozom februártól,csak januártól aludjon ott.Mert a gyereknek is jobb,ha az anyjával van.Nyehehe...Persze.Jobb a agyereknek,ha hazafelé úton majd' elalszik,mert nem bír hazajönni.Jobb,ha mindkettőt fel kell hoznom a negyedikre,mert fáradt a Milán és a Jázmint meg nem hagyom egyedül felsétálni.És csak nyekereg mindkettő.Elalszanak fél perc alatt,az tény.DE: szerintem meg jobb,ha én viszem reggelente.Jázika alszik kb 10-től.Mert ha korán kel,akkor annyikor már alszik.2 fele,fél 2 fele kel,kajál,és szépen elsétálunk a Milusért az oviba.Milánka kipihent lesz és a játszón is maradhatunk.Az ovónéni véleménye nem érdekel.(Amúgy nem volt bunkó a nő,csak gondolom nekik könnyebb kevesebb gyerekkel).Nem lehet kritérium ,hogy nem dolgozok.Mint az is igaz,hogy kötelesek bevenni egy gyereket óviba,ha fél éven belül betölti a 3 évet.Még akkor is ha néha bepisil.Úgyhogy holnap szépen közlöm,hogy hétfőre itt az ágynemű és kész.Háromkor jövök érte.

Ma Milánka még repetát is kért az ebédből.El voltak ájulva tőle.Gond nincs vele az oviban.Tegnap már apa vitte.Sírt neki.Ma már nem sírt.Mondtam neki,hogy ott fog aludni és vettem neki Bob a builderes anyagot huzatnak.És ha felkel,majd megyünk játszóra mindig az ovi mellé.Nem is ellenkezett.(Minden egyes játszón meg akart állni,de totál fáradt volt szegénykém.Mert ugyebár ilyen benzinárak mellett inkább sétálunk.)

Na megyek vasalok egy csöppet :twisted: .

Jó délutánt mindenkinek!

Jaaa!Anna!Nagyon jók a képek.És Anna gyönyörű!És a csócsolózós kép.Hát igen...Apa örök szerelme...

Sziasztok!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Kép Első óvodai nap Kép Marcussal Kép Apával a Milán Kép Lipicai ménes Kép Eger

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit! Most mi van? Múlt héten még nem akartad, hogy ott aludjon Milán, de még talán tegnap is azt írtad, hogy Neked így jobb, kényelmesebb, stb. Vagy én nem vagyok képben?

Képeitek szuperek, nagyon helyesek vagytok rajtuk!

Anna! Annád csodaszép! Megkönnyeztem az apás képet! Nálunk is ugyanilyen a szerelem, de ez erről a képről csak úgy sugárzik! Annyira megható! :cry: Valóban örök kötelék!

Nálunk minden okés, igaz most dühöngtem, mert neki akartam állni főzni, erre a kiolvasztott darált hús megromlott. Így lőttek a holnapi kajának, mindegy majd rendelek valamit, de azért kiakadtam.

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Móóóóni!
Az összes privit megkaptad?Mert nem mindegyik az elküldöttben van nékem,hanem valahol a másikban,ergo :arrow: nem kaptad meg mindet!Vagy megkaptad? :roll: (Ezt a kis nyilat sosenem tudtam használni semmire,de most VÉGRE sikerült!!! :lol: )

Ugye milyen láthatóan tudják egymást imádni?(Rolcsira múltkor rászólt-pedig Őt is imádja!-hogy meg ne tudja,hogy megveri az Annát,/Ro gyakran odacsap lányzónak/mert az Ő kislányát nem verheti meg senki,még az imádott kisfia sem...!!!)

A hús akkor már romlott lehetett,nem?Nincs már olyan meleg,hogy attól romoljon meg...Vagy Kecskéd trópusi övezet lett,csak én nem tudok még róla... :lol:



Edit!
Nagyon jók a képek!


Zsuzsi!
Mit mondtak oviba?

Melinda,merre jársz?


Megyek,még fürdenem kell...
Jó éjt,sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Anna!

Megkaptam a priviket, válaszoltam is már. Remélem elment.
Hát a húst mikor megvettem, még egész jó színe volt. :lol: Mire kiolvadt szürkés lett, gusztustalan volt mint az állat, de mostmár mindegy, kidobtam. Néha így is kell járni, eddig már párszor sikerült, de a 15 év alatt, mióta háziasszonykodom az a pár alkalom nem is sok. Evvan.

Megyek bedobom magam az ágyamba. Olvasok.

Nyugodalmas jóéjszakát mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


[b]Editkém!

Isten éltessen névnapod alkalmából![/b]


Puszi:

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Edit!

Nagyon Boldog Névnapot kívánunk Neked!

Pussz!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Edit

Boldog Névnapot Kívánunk Neked!!!




Kép

Puszi

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok lányok!

Edit!
Nagyon sok boldog névnapot kívánok!
Nagyon jók a képeid!
Hogy lehet egy képet lekicsinyíteni? Mert én is akartam már felrakni ide képeket, de mindig azt írta ki a gép, hogy túl nagyok. Viszont próbáltam lekicsinyíteni, de valahogy nem jött össze.

Anna!

Hát végül is elnapoltam ezt az ott alvásos kérdést mert az éjjel nagyon köhögött a Bius és gondoltam inkább nem altatom ott, nehogy nekem megint szóljanak, hogy vigyem orvoshoz. Pedig igazából semmi baja, csak ez, hogy még mindig nem múlt el a köhögése. Viszont gyógyszerünk már elfogyott és nem is nagyon szeretnék már adni neki, mivel már két hete szedjük. De majd valahogy a hétvégén kikúrálom és akkor jövő héten valamelyik nap úgy is nagy takarítást kell csinálnom és majd akkor megpróbálom ott altatni. Azt tudom, hogy a mellettünk levő csoportba, ott ha valami dolga van a szülőnek, akkor megengedik, hogy ott aludjon a gyerek, úgyhogy remélem a mienkbe is megfogják engedni.

Most mennem kell mert fől a kajám, ma már jön haza a párom, úgyhogy kénytelen voltam neki állni a főzésnek. :)

Kellemes napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a kép dícséreteket és a névnapi köszöntéseket.

Ja igen Móni...A múlt héten még úgy gondoltam,hogy könnyebb lesz hazahoznom délben.Csak hát a csajé már rohadt fáradt.Ő már 11 felé bevágná a szunyát.És iszonyat a hazafelé utunk,kocsival és babakocsival is.És közben arra gondoltam még jobb lenne ha ott aludna a kiscsávó és utána játszóznánk egyet...És ezt csak gondoltam,ide nem írtam le.Azért zavartalak itt össze,amiért elnézést!(Gondolj bele az uram helyzetébe,hányszor van,hogy "Ja nem mondtam,csak gondoltam?" :oops: )Meg tegnap pont még kiakadott állapotban voltam,és azért háborogtam.Ma mondjuk szó nem esett az oviban erről.Holnap azért beviszem a huzatokat.
A husi miatt részvétem...Én is jártam már így,hogy ezt-azt ki kell hajítani.(Főleg az uborka tud nagyon megromlani nálunk,ha eldugom a hűtőben...)Remélem a rendelős kajád fini volt.

Zsu!A Melinda frankón el tudja magyarázni,hogy kell képet kicsinyíteni!Melinda!Megtennéd?És akkor biztos Biusról is láthatunk képeket.

Jázminka egy kicsit taknyi.Két napja porszívózom az orrát.Milán nem kapta el.Valószínű a kiránduláskor szedte össze.Pedig rendesen fel voltak öltöztetve.Mindegy...Adtam neki Ferrum Phosforicumot azt annyi.Kezd kijönni belőle.Valószínű nem ragad át a Milánra.Kivi leszek mikor hozza haza az első ovis betegséget...

Megyek,mert délelőtt elcsavarogtuk az időt,dédinél voltunk,tesóm volt fent nálunk,most meg vasalok egy csöppet a változatosság kedvéért.

Puszi mindenkinek!
Melinda merre vagy?Dáviddal minden oks?

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Itt vagyok, itt vagyok……
Olvasni még úgy ahogy volt időm de írni sajnos már nem volt energiám. Mozgalmas hetünk volt: hétfőn veszprémi állatkert, kedd Győr, szerda peca, a tegnap vendégek.
Győrben nagyon rendes volt a főorvos, alaposan megvizsgálta Dávidot. Megállapította hogy egy tökéletes kiskrapek. 3 éves koráig várunk hogy hátha vissza húzódik a köldöke ha nem akkor megműtik és egyúttal a kukacot is elintézik. ½ év múlva kontroll , akkor egynapos bent maradással leszedik a szája felett levő valamit. Reggel megyünk elaltatják lekapják és ha minden okés este már jövünk haza.
Hétfőn az állatkertben jól érezte magát, rengeteget gyalogolt, a végére el is fáradt elég rendesen. A tengerimalacoknál töltöttük a legtöbb időt. Nagyon tetszet neki….

Móni ne is emlegesd a dac korszakot…. Már kivagyok tőle. :( Komolyan felülmúlt a fiam, én is hisztiztem meg vágtam magam a földhöz de hogy a fejemet szándékosan verjem a földhöz…. :roll: :roll: Azt már nem. Szinte nekem fáj. Remélem elmúlik hamar nekik.

Edit, Anna nagyon jók a képek…. :):):):)

Zsuzsi milyen képnézegető progit használtok?

Lépek megjött apa melóból, felkel a manó és megyünk vásárolni. Bár nincs nagy kedvem, betaknyosodtam én is és a torkom is fáj :(. Remélem Dávid megússza.

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Egy - két kép:
Kép
Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!


Melinda!
Aranyosak a képek!Hogy megnézi az a csimpi Dávidot! :D
A fej ütögetése földhöz-mindenhez Rolcsinál is volt,elég durván.Aztán elhagyta,pedig azt hittem sosem fogja....Nagyon ijesztő,ahogy csinálják,de dokinénink mondta,hogy ez nem "fáj" neki,mert ha szándékosan fájdalmat akarna okozni magának,ott még azért egyéb tünetek is lennének,nem csak a fejverés-fejelgetés...
Örülök,hogy jók a tapasztalaitok Győrrel,azért így nyugodtabb vagy Te is gondolom!

Anna is belépett az orrfolyók-orrdugulók táborába,szerencsére nem annyira vészes,remélem,ennyivel meg is ússzuk!
Norbinak ma nincs suli,ezért Mamázik,mostanában nem sokat találkoztak,mert Mama ismét dolgozik.
Megyünk Annáért,aztán megyünk Dédimamához.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jajj,Edit!
Neked akartam még írni,hogy nem sok híjja volt,hogy beférjetek a liftbe!
Eléggé el voltam bambulva,idő volt,mire leesett,hogy ismerlek... :oops:
Ha ezt tudom,hogy Ti is plázáztok ma,akkor szóltam volna,hogy megyünk mi is!Jázmint le sem tudtam csekkolni,csak a babakocsi jutott el a szememig...
Zolikának tegnap volt a szülinapja-14 éves-ezért megbeszéltük,hogy együtt veszünk neki valami ruhát,hasznosabbnak látom az Ő korában,mint bármilyen hülye játékot...
De végül is hamar végeztünk,talán félórát ha ott voltunk.

Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Na,látom ma hülye napom van! :oops: :lol:
Elfelejtettem írni,hogy holnap Annáék fellépnek Dózsakertben!
A programokat nem tudom :oops: ,pedig illene egy kicsit reklámoznom...Az biztos,hogy Ők 10-kor lépnek fel,meg délután 5-körül húzzák a tombolát.Remélem,kedvez majd az időjárás,és nem lesz eső-hideg,amíg fellépnek!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
Anna!
Én is remélem, hogy holnap jó idő lesz mert mi is mennénk a Dózsakert napokra. Legalábbis így terveztük. Tavaly is voltunk és nagyon jó volt. :)

Ma egész délután mi is plázáztunk, a Biusnak akartunk venni gumi csizmát. Na abból minden lett csak éppen csizma nem. Vettünk a Biusnak egy sport cipőt meg egy barbie -s sapkát. Jó vastag, úgyhogy az télire jó lesz neki. Aztán apának kellett egy új telcsi, így vettünk neki, de akkor már én is kaptam egyet, aztán én még kaptam egy új táskát is, végül voltunk még a mekibe is. Még jó, hogy most volt fizetés. :D

Melinda!
Na ez jó kérdés, hogy milyen képnézegetőt használunk. Igazából fogalmam sincs. Milyenek vannak? Létezik olyan, hogy nincs is olyanunk?
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok csajok!

Melinda!Jók a képek!Akkor most lesz tengerimalacotok otthon?Vagy egy kis höri?

Anna!Csak ezért nem fértünk be a liftbe,mert ott szarakodtam,hogy menjünk vagy se.Utána lestelek a mélyparkolóban,de nem láttalak semerre.
Én fényképeket hívattam elő a nyaralásainkról,meg a kirándulásról.Mert Milus mindig a mienkét nézi,és neki is legyen végre albumja,ami a saját nyaralásáról szól.Élmény neki minden.És megismeri a camambert sajton a Tihanyi Apátságot,hogy ő volt ott.Meg a Fátyol vízesést is megismeri.Nagyon jó kis memóriája van.És örülünk neki,hogy ez a sok csavargás nem volt hasztalan.
Ki az a Zolika?Rokon6unokatesó?Tény,hogy egy 14 évesnek nehéz ajándékot venni,és az a legjobb,ha ő választhatja ki.Ruhában amilyen divatok vannak mostanában.És gondolom milyenek lesznek ha az enyémek odaérnek... :shock:
Ma fél 10-kor kezdet jó idő lenni,és gondoltam,hogy mire Annácska a színpadra kerül,már nem fog esni.

Zsuzsi!Még jó,hogy volt fizutok!Most már az sincs!Hihi.De ha kellenek a dolgok,kellenek.A pénz meg azért van,hogy elköltsük!

Én ma megyek osztálytalálkozóra,Tatára.a Pikantban lesz,utána aki akar,mehet a Pikantóba.Én azt hiszem oda már nem megyek.Régen sokat jártam oda,de öreg vagyok én már bohócnak.
Jártam eleget szórakozni,másfajta kikapcsolódásnak van most itt az ideje.
Holnap névnapozunk.És fogalmam sincs mit vegyek anyukámnak.Egyszerűen olyan nehéz neki kitalálni.

Megyek vasalkázni egyet,úgyis tegnap kimaradt az életemből.

Jó hétvégét mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


ANNA!

RONAK SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK! SOK-SOK PUSZI NEKI!

MÓNI, LAURA, LACI

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Ancsikám!

A szöveget is pirossal akartam, de mostmár mindegy, a lényeg a lényeg, Isten éltesse pici Rolcsit! :P

Képeket kérünk a szülinapról!

Puszillak Benneteket!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Boldog Születésnapot Rolandnak !!!


Kép


Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok lányok!

Anna!Rónak boldogságos születésnapot kívánok én is!Mesélj majd milyen volt a szülinap!

Kivel mi történt mostanában?Nekem megvolt az osztálytali.Nagyon jó volt.Én már a Pikantóba nem is mentem,így is 11 után értem haza.
Vasárnap családi névnapozás/szülinapozás volt anyukáméknál.Az is jó volt.Bár a gyerekek közül a legnagyobb elég kis kapitánykodós,és a kisebbeket hajlamos kiközösíteni.Oda kellett figyelni.Jázmint egyáltalán nem érdekelték a gyerekek és a közös játék velük.Ő csak a Milánt szereti és az összes gyerek apukáját. :roll:
Anyukámnak megint nehéz volt kitalálni,mit vegyünk.C&A-ban vettem neki vásárlási utalványt.Azt vesz amit akar rajta.Meg egy icipici csokrot köttetünk neki,amit a Milán adott oda neki.(Én is ilyet kaptam,és annyira aranyos tőle :arrow: vagyis az apától,mert az ő ötlete volt.)

Milus ott aludt az oviban,nem volt vele semmi gond.Sima ügy.Azt hiszem így hamarosan elhagyjuk a cumisüvegből kakaót is!
Jázminról meg meg kell állapítanom,hogy egy lusta nőszemély.Tegnap negyed 11-kor kelt fel :shock: .Hiába zörögsz körülötte,meg se nyikkan.

Na megyek...mosok,most érdekes, nincs vasalnivalóm :) .
És valami ebédet össze kéne ütni.

Szép idő van,szép napot mindenkinek!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Móni,Melinda!

Nagyon szépen köszönöm a fiatalember nevében!!!! :D


Képek tegnap nem készültek,a szülinapi buli meg halasztva lesz,mert Norbiéval együtt tartjuk majd.De ígérem,amint lesznek képek,rakom fel máris!!! :D
Ajándékot már odaadtuk,egy emeletes piros buszt kapott.Hatalmas sikere van,azzal vacsizott,most reggel már ahogy kinyitotta a szemét azt tologatta...Jó választás volt,na... :lol: (Azért a szülinapi bulira még kap valami apróságot,az ötlet is megvan,már csak be kell szerezni...)


Nemsokára indulunk a bölcsibe!Egyenlőre egy órát maradunk,aztán majd mondja a továbbiakat a gondozónénink.Kiváncsi leszek,mit fog hozzá szólni kishercegem...


Köszi csajok mégegyszer!!!

Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Edit!


Neked is köszi a köszöntést!

Pussz!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok lányok!

Újra itt vagyok, apa tegnap visszament és képzeljétek el, hogy tegnap reggel volt újra vizsgázni kresszből és átment végre. Sőt utána már vezetni is volt másfél órát. :D Szóval most már jó úton haladunk a jogsi meg az autó felé. :) Főleg, hogy vezetni úgy néz ki, hogy kint is tud gyakorolni amikor van egy kis szabad idejük. Így talán azzal nem lesz túl nagy gond. Bár megfenyegettem, hogy ha most sem megy át a kresszen, akkor én fogom elkezdeni, hogy végre legyen már autónk. :) Úgy látszik beijedt, hogy nekem talán előbb lesz jogsim mint neki! :) Bár amilyen béna vagyok, lehet, hogy még így is neki hamarabb meg lett volna mint nekem, de így most már biztos, hogy neki lesz. Aztán én meg majd meglátjuk, hogy lesz e vagy nem, rászánom e magam, hogy elkezdjem vagy nem! :)

Anna!

MEGKÉSVE, DE BOLDOG SZÜLINAPOT RONAK!

Képzeljétek, szombaton voltunk kint a Dózsakert napokon, igaz, volt vagy 3 óra mire kiértünk. Tombolán semmit nem nyertünk, pedig vettünk 10-et, de volt egy családi játék és azon nyertünk egy autót egy hétvégére. Úgy konferáltak fel, hogy a legnépesebb család aki indult ezen a versenyen. Nekem a Bius nagyon élvezte, hogy kis vasutazhatott egy csomót, lánchintázott, ugrálóvárazott meg ilyenek. Szóval jó nap volt és szerencsére az idő is nagyon jó volt.
Aztán erre jól le is betegedett! Tegnap vissza kellett vinnem őt az orvoshoz mert még mindig köhögött és már nagyon csúnyán, ráadásul az orra is nagyon folyik. A porszívót már el sem tudtam tenni, mert mire kiporszívóztam az orrát addigra újra kezdhettem mert már tele is volt. Úgyhogy kaptunk antibiotikumot meg köptetőt, köhögésre gyógyszert meg orrcseppet. Mondanom sem kell a gyógyszertárba megint ott hagytam egy valag pénzt. Állítom ebbe a hónapba már rajtam gazdagszik meg a gyógyszertár. De remélem most már tényleg meggyógyul. Úgyhogy így a héten nem megyünk oviba. De ma éjjel már végre nyugodtan aludtunk mert nem köhögött. 3 hete ez volt az első nyugodt éjszakánk!

Na jól van most már befejezem mert főznöm kéne valamit! Bár még nem tudom mi lesz az, de valami gyors az biztos!
Szép napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Eléggé nagy a pangás...

Zsuzsi!Ha jól telt az éjszaka,akkor megérte a sok gyogyóért. Remélem azóta még jobban vagytok!
Apának nagy gratula kresz vizsgához! Lehet tényleg csak beijedt! :lol: Akkor tényleg hamarosan autókat nézhettek!

Velünk semmi változatlan. Rendületlenül járunk az oviba. Apa viszi,és így még egy reggel sem tudta azt teljesíteni,amit kértem tőle. Már nem kell a pólóját átcserélnie, megy abba,ami rajta is marad. (Azért a szekrényben van csere,ha esetleg kellene.) Viszont a nadrágot is rajta hagyta tegnap,amiben ment. Alváshoz hétfőn küldtem be pizsit, és mondtam,hogy szóljon az óvó néninek,hogy a macival alszik. A pizsit nem odaaadta,hanem szólt, hogy megtalálják a szekrényben, a macit meg sem említette. Hiába... Férfiből van. Van 3 db ugyanolyan Nike cipink, és a Jázminét adta rá egyik reggel. Felöltöztettem a Milánt, és mondtam,hogy a cipője ki van készítva.Erre a szekrényből elővette a 22-es cipőt. Persze Milán sem szólt, hogy nyomná. Mikor jövünk haza, akkor nézem,miért nem tudom ráadni szegénykémre :shock: . No ezek nem akkora tragédiák. Fel fog nőni a gyerekem. A Jázminnál már tuti nem leszek ennyire tervezgetős.

Milán még mindig nem nagyon mesél az oviról.Úgy kell faggatnom. Egy-két dolgot elmond az óvónő.Azt mondja elég visszafogott, csendes, segítőkész. Van reggeli torna,azt ő már nem csinálja. Elslisszol játszani helyette. Ebédet megeszi,repetázni is szokott. Tegnap mondjuk nem kért uzsit, még szerencs, hogy vittem magammal,mert játszóztunk ovi után, és a Hugi a babakocsiban uzsizott,

Megyek, pakolászom egy kicsit, vasalok, nem untatlak titeket! Eltűntek!Anett,Andi!!!!Mizu?

Sok pussssz!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!

Köszönöm a gratulációt apa nevében is. Már most is nézegeti a kocsikat és szorgosan gyűjtögetjük rá a pénzt. :)
Na a ma éjszakánk nem volt túl felhőtlen, de igazából csak azért nem mert a Bius felébredt, hogy pisilnie kell és sajnos ilyenkor a köhögés is rájön. :cry: Tegnap délután is olyan csúnyán köhögött, mert már szakadozik fel neki a hurut, hogy majd megfulladt szegénykém. Úgy sajnáltam, de hát nem tudok vele mit csinálni. Muszáj, hogy felszakadjon és kijöjjön neki, és persze még az orra is egyfolytában folyik.

Jó dolgokat csinál apátok akkor, de majd belejön mindenbe, idő kérdése. Lehet, hogy amikor viszi az oviba még kissé korán van! :) Egyébként az oviról tavaly nekem se sokat beszélt a Bius. Más anyuka úgy áradozott, hogy miket csináltak a gyerekek az oviba mert állandóan mesélte neki, én meg sosem tudtam semmi mert nem akart mesélni. Még idén is úgy vagyunk, ha kérdezek akkor mesél, ha nem akkor nem mond semmit. Ráadásul nálunk az óvó nénik is inkább azokkal a szülőkkel beszél akiknek alapjáraton most kezdték a gyerekeik az ovit. Nekünk nem mond semmit, hogy mi volt a gyerekkel vagy valami. Hát ez van! De az tök jó ha a kaját megeszi Milán az oviba. Én kíváncsi lennék, hogy nekem a Bius mennyit eszik mert van, hogy jövünk haza ebéd után és még az uzsonnáját is rögtön megeszi, vagy alighogy haza érünk már kér is enni mert éhes.

Na jól van most befejezem! Szép napot mindenkinek!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok csajok! :oops:
bocsi hogy csak most írok,de annyi minden történik mióta itthon vagyunk hogy azt se tudom fiu vagyok vagy lány.. :lol:
na próbálok mindent leirni..kezdem vivikével..tegnap óta viszem be az óviba szoktatni..1-1 órára..holnap már 2 órát lesz bent meg pénteken is,de nem vagyok ott elszoktam menni sétálni..hétfötöl megy élesbe reggeltől ebédig..szerintem nem lesz gond..holnap jönnek az ovonénik családlátogatásra,ugy hogy még egy nagy takaritás vár rám.. :?
aztán csináljuk a lakást..megvettük már a laminált parkettát,meg csináltattam szekrényeket mind a két szobába,az is kész van csak ösze kell majd rakni..aztán vivikének kiságyat is fogunk venni,de majd ha kész lesz a lakás..Márkókám jól van,jól érezték magukat lent a nagyszülöknél,és rokonoknál..mi is elvoltunk igaz nem sokat voltam együtt jocoval,de legalább én is kikapcsolodtam mert Márkó mindig valaki kezében volt.. :twisted: mondtam nekik hogy nem szeret kézbe lenni nyavajgott is mikor már unta hogy kében van.. :)
Joco és én is taknyosak vagyunk,gyerekek akkor voltak csak 2 napig mikor jöttünk haza,de semmi bajuk azóta..
Még nem olvastam vissza miket irtatok de ahogy lesz idöm bekapcsolodom hozzátok..
hát röviden ennyi...nem soká jelentkezem...pusza nektek
ja és még szombaton tartjuk Vivike szülinapját igy arra is kell dolgoznom.. :wink:

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!Nekünk sem nagyon mond semmit az óvónénink.Mindig megkérdezem,volt-e vele gond,de nem panaszkodnak rá.Egyszer mondták,hogy "szökdösik" az udvarról a másik udvarrészre.
De ma már mesélt!Hogy ő az oviban a Réka mellett alszik,akinek kancsó a jele,és szívecskés takarója van. :D

Andi!Akkor megvolt a családlátogatás!Most pihenten eshettek neki a lakásmizériának.Hát nem irigyellek.Mi most festettünk.És curva szar így a két gyerek mellett ilyeneket csinálni.
Az ovihoz sok sikert.Biztos nem lesz gond!Jól elvannak,ahogy én látom,ha megyek a Milánért.

Mi lebetegedtünk.Milán nagyon csúnyán köhögött reggelre,és éjjel is furcsán vette a levegőt, sipolósan.Felhívtam a háziorvost, hörghurutja van,ha esetleg be is lázasodna,és nem szakadozna fel a hurut,akkor van esély egy kis tüdőgyuszira.Remélem a helyzet csak jobb lesz.Szóltam is az ovivba,hogy csak keddtől megy.Ha rosszabb lesz,még hétfőn be tudok telefonálni,meddig fog hiányozni.De remélem megyünk.Jövő héten alma hét lesz végig a csopiban,jó kis programokkal.

Szerettem volna egy kis kirándulást szervezni hétvégére (Tatai tókör,Vadaspark vagy Állatkert),de így maradunk itthon,ki kell kúrálnom.A doki azt mondta,ha nem szeretne enni,most ne is erőltessem.Ma csak gyümölcsöt csemegézett,tórórudit, pinguit meg kakaót.Szinten tartásnak nem is rossz.Megígértem neki,ha felkel,diavetítőzünk :D .

Megyek is,mert minden ragad a teától meg a szőlőtől és fel kell mosnom. :twisted:

Puszi!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Anna!Még azt szerettem volna kérdezni,mi volt a böliben?Gondolom már rutinnal megy harmadjára...

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Gyors életjel,mert egyszerűen eltelik a nap,mire észbe kapok...

Zsuzsi!
Neked is köszi a köszöntést!!!
Párodnak gratula a kreszvizsgához!
Bius hogy van,meggyógyult már?
Az autót nem akarjátok nekünk kölcsönadni-átruházni hétvégére??? :lol: Szívesen kiürítjük a tank benzint... :lol:


Edit!
Jobbulást Milánnak!
A reggeli öltöztetésbe majd belejön párod előbb-utóbb...Lehetnek még cifrább esetek is...Nálunk volt,hogy nem a saját nadrágjába-pulcsijában hozta haza Annát apája.Ott volt a jelénél,azt adta rá.Reggel meg nem győztem szabadkozni... :oops: :lol: Előfordul ilyen....

Andi!
Jó,hogy tudtál picit jelentkezni!
Lakásfelújításhoz kitartást!
Vivikének előre is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!!!
Végre egyszer nem utólag kívánok szülinapot!!! :lol:


Bölcsi:
Kedden-szerdán egy-egy órát voltunk 9-10-ig.
Ma már ott ebédelt aranyszíve,mindent megevett,megivott.Holnap is még ebédig maradunk,aztán hétfőn azt hiszem még nem alszik ott,kedden már valószínű.
Ma voltak családlátogatáson a gondozónénik,megbeszéltük mire lehet számítani,mi hogy zajlik.
Edit,nincs ám rutin...Változott sokminden ezalatt a négy év alatt,csomó mindent elfelejtettem,meg hát más mentalitású Ro,mint Anna volt...
Tegnap is meg ma is volt már összeakaszkodás játék miatt másik kisgyerekkel,meg volt sírás,hogy Ő "moströgtönazonnalizibe" AKAR azzal a játékkal játszani,de ezen át kell esnie,hogy nem mindig tud mást úgy meggyőzni,mint itthon Annát és Norbit...
De én úgy látom,hogy tetszik neki,bár ugye most még sokat vannak az udvaron.Remélem,mire bejön a "sokatbennlévős"-időszak,megszokja a rendszert.

Ennyi történt velünk eddig.
Az idő meg repül,mire észbekapok,este van...De azért igyekszem jelentkezni majd...

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok.

Zsuzsi gratula a párodnak. Bius remélem már jobban van.

Móni köszi a kép hsz. Veletek mi újság?

Andi kitartás a lakás felújításhoz. Gratula a különdíjért.

Edit jót kacagtam a cipős storyn. Biztos lesznek még ilyenek…. Majd bele rázódik apa a dolgokba. Milán tündéri lehet az oviban ügyesen feltalálja magát, stramm gyerek remélhetőleg meggyógyul hamar.
Úgy sajnálom az ilyen kicsiket mikor betegek, olyan kis esetlenek.

Anna mikor kezded a melót? A Ro "moströgtönazonnalizibe" jót kacagtam. Magam elé képzeltem két kis törpét amint egy játékért megvívnak. Kíváncsi vagyok hogy nálunk hogy alakul a bölcsis beszoktatás. Bár szerintem inkább nekem lesz rázósabb, Dávid jól feltalálja magát, hamar barátkozik.

Mi még mindig taknyosak vagyunk…. Dávid sem úszta meg, mindketten trombitálunk ezerrel. Ez van, csak helyre jövünk hamarosan.

A tegnap azt hittem hogy megzabálom, kaptam tőle sok sok puszit .. pedig nem is kértem. Kezdtem mérges lenni mert délben mindent csinált csak ép elaludni nem kart, álmos volt de be nem állt a lepcses szája, dobálta magát ide oda majdnem lesett az ágyról és rámorogtam. Erre eldobta a cumiját és elkezdet puszilgatni.
Áááááááá tudja hogy hogy vegyen le a lábamról.
Dumál dumál, nagyon szépen kiejti hogy néni, autó… Az „is”-t elnyújtja kedvence az: ezt issssss, azt isssssss.
Ma gyors kajákat csináltam: paradicsomleves + spenót krumplival és főt tojással. Elcsavarogtuk az időt Dáviddal, kihasználtuk a jó időt.

Valaki ébredezik….
Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: