Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Niti vagyok, végzős szülésznő hallgató.
Mostanaban szoktam olvasgatni,amiket irtok a gyerekekről, nagyon aranyosak, imádom őket, s mindig mosolygom és megnyugszom, az írásaitokat olvasgatván..
Ilyenkor szeretném már én is 1 vagy 2 gyerekes Anyukaként megosztani Veletek az örömünket, bánatunkat, élményeinket..
Még ez messze van sajnos, most egyelőre ott tartok, hogy a szakdolgozatomat írom az anya-magzat kapcsolatról, és ennek hatásairól a születés utáni életben.
Ehhez szeretném a segítségeteket kérni, ha megengeditek, hogy kérdőívem kitöltésével,ami csak néhány percet vesz igénybe, ha van egy pici időtök és kedvetek, segítsétek munkámat. Hálásan megköszönöm!

Kedves Édesanyák!

Az intelligens magzat lelki élete a fogantatás pillanatával kezdődik.
Várandósságotok alatt a magzataitokkal való kommunikációval, kényeztetéssel, törődéssel nagymértékben elősegíthetitek a baba magas szintű testi-lelki fejlődését. Szakdolgozatomban ezen összefüggéseket kutatom. Kérlek Titeket, hogy a kérdőívem kitöltésével, munkámat segítvén,mutassátok be, hogyan történt mindez a Ti esetetekben.
A kérdőív kitöltése csak néhány percet vesz igénybe, természetesen név nélkül történik.Az alábbi linken érhető el:

http://kerdoivem.hu/kerdoiv/280718987/
niti
 
 


Judit,örülök,hogy rendben vannak a leleteid.cukros lötyi miatt nem írígyellek :wink:
Ha jól számolom akkor 6 ovi van abonyban.És én is úgy gondolom,hogy 3évesen igenis menjen csak oviba.

Kriszti,semmi baj.Nem sűrgős a kocsi.tudtátok azért használni?Vezetéssel hogy haladsz?Ünnepek,hogy teltek?mi szépeket kapott Dávid?
Utólag is boldog névnapot neki :oops:
Kép

Móni,nagyon sok boldog szülinapot Milánnak!:)
Kép
Anya tortájánál nincs is finomabb az tuti :wink: És nagyon szépet csináltál neki!Büszke lehetsz magadra! :)
Remélejük hamar meggyógyul a fülecskéje.

Letti,Atinak is nagyon sok boldog névnapot utólag!
Kép

Elveszettek,hahóóóóóó!!!!!

Nóri,néha csekkolhatnál :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Ja igen az éjszakáink:jobbak,mint voltak,de péntek estétől az esti szopi után még kap tápit is,így sírás nélkül elalszik és elég jól bírja,úgy 4órán kleresztül.Aztán meg 2óránként kelünk,de legalább sírás nincs.
már a hasán alszik.Ma voltunk mérésen+szurin.7340g és 72cm.
És doktor néni azt mondta,hogy olyan értelmes néz :oops: :P

Kép
Kép
tundi24
 
 

 
 

Milánnak nagyon boldog születésnapot!!!

Milyen tortája volt? És jobbulást neki! +++++++++

Kép

Attilának is nagyon boldog névnapot!!!!

Judit: Gratula a cukkerhez! Én Réka idején egy egész citromot nyomtam a sziruphoz. :-)))) 4D februárban lesz.

Voltam ma terhesgondozáson, hát agyon tudtam volna ütni a dokit egy husánggal, dehát minden vágyunk nem teljesülhet. Szülés módja kérdőjeles, amíg nincs szemészeti leletem. Hát majd beszerzek egyet.... 2 db kilót híztam eddig a 21 hét alatt, azt mondta, ez még elfogadható. :shock: :shock: :shock:
jaimee1
 
 


Erika,ki voót ez a dokker???Mi a gondja a 2kg-val? :roll: Nem értem....

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok Kedves Édesanyák!

Máris szeretném megköszönni nektek, akik kitöltötték a kérdőívem tegnap óta. Sajnos nagyon lassan gyűlik az a legalább 100 darab, igy minden nap sokat üldögélek itt a net előtt a tanulás rovására.
De az is jo benne, hogy nagyon aranyosakat irtok, és nagyon szivesen olvasgatom, jó hogy ennyire összetartatok és törődtök egymással, és segítetek jó tanácsokkal.
Tegnapig elszomorodtam mert 10 alatt volt a kitöltők száma, viszont ma reggel láttam hogy kitöltöttétek néhányan ebből a fórumból. Nagyon sokat segítetek nekem vele, ezért még egyszer hálásan köszönöm nektek! Sok kicsi sokra megy, remélem egyszer a végére jutunk,s elkezdem értékelni őket!
Még egyszer köszönöm azoknak akik kitöltöték, akik még nem, és van kedvük és néhány percük, töltsék ki, segítvén a munkánkat, mostmár munkánkat:)
És drukkolok nektek hogy felvegyék a gyerkőcöket az óvodákba.
Én is vidéki vagyok, és náluk otthon is alig lehet bejutni, akik otthon vannak kisebb testvérrel, majdnem lehetetlen, csak ismerősök útján esetleg.
S néhol a bölcsikkel is nagyon rossz a helyzet, már amikor megszületnek, elkezdnek bölcsit keresni, aki tudja előre, hogy szeretné járatni a Kicsit, hogy tutira legyen helyük.
Tényleg nem jó a helyzet. Drukkolok nektek!

Köszönöm és szép napot !

Üdv: Niti!
niti
 
 


Niti,én is kitöltöttem!Sok sikert a szakdogához és az államvizsgához!:)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Jelentem, én is kitöltöttem még tegnap :)

Milánnak boldog születésnapot!

Tündi! A 6 ovi közül valamelyikbe csak felveszik Lucát. Drukkolok, hogy abba, amelyikbe szeretnétek!
Zsombinak szép kis méretei vannak :) Az jó, ha már nem sír éjszakánként!

Erika! Én nem hiszem, hogy a szemed miatt bármilyen gond lenne a szülésnél...
A 4D-t hol csináltatjátok? Én csak azt tudom, hogy a Mátyás király körúton csinálják, mi oda készülünk.
Tényleg nem árulta el a nemét a babád?

Marci tegnap nagyon édes volt, beszélt a kistesójához, puszit adott a hasamra, és érdeklődött, hogy nem sír-e odabent, és hogy mikor születik már meg.
judit_79
 
 


Tündi:

De jó, hogy jobban már az iccakáitok...Hallottam már átsírt éjszakákról, amit megoldott a tápi....

Emődi volt, mint általában.

MÉg én sem tudom, hogy Rékát felveszik e ide a Dobó útiba, de nagyon remélem. Pipa leszek, ha nem. :twisted: :twisted:

Judit: Nem megyünk a Mátyás király útra, sem TéZéhez, mi ezt néztük ki.

http://www.4dgenesis.hu

Árban, minőségben nagyon jók, kedvesek, csak jót hallottam még róluk. Emellett, ha nem sikerül a babáról jó képek készíteni, akkor kapunk új időpontot ingyé. Már várom nagyon....

Emődi azt mondta, hogy háááát....2-3 dioptriáig kb. még lehet hüvelyen keresztül szülni, de kell hozzá szemészeti vélemény. Ez egy nagy baromság. :twisted: Majdnem összevesztem vele ott helyben.

Most nagyon a bötyömben van, beleköt mindenbe, semmi sem jó, tisztára beteget csinál a kismamákból. Útálom, hogy oda kell hozzá járnom. De privin talán a jobbik formáját mutatja....remélem....
jaimee1
 
 


Kedves Tundi!

Nagyon nagyon köszönöm hogy kitoltotted a kérdőívem, hála nektek, mostmár látom a fényt az alagút végén...:)

Mire levizsgázgatom, még van 2:(....mar kezdhetem is értékelni őket, mar nagyon várom, bele szoktam nézni, s olyan aranyosakat irtok, és érdekeseket, nagyon sokat tnaulok Tőletek!

Még egyszer köszönöm!

Kellemes napokat!
Üdv,Niti
niti
 
 


Judit,igazándiból,nekünk ez a körzetis ovink is,ahova szeretném,hogy menjen Luca.A többi ovi annyira nem érint meg,még talán egy lenne ami úgy jobban tetszene,és ott is jó ovónők vannak.A többit nem szeretném...Tehát 2ovi jöhet számításba maximum...De ha idén nem,hátha jövőre már felvezsikvagyis akkor muszáj lesz felvenni,mert megyek vissza dolgozni.

Erika,lehet nálunk is a táp lesz a megoldás.Sírás nélkül elalszik,és éjjel sincs balhé.Remélem nem szólom el magam....
Tegnap este 7től éjfélig aludt,utána szopi+tápi,és megint 4óráig durmolt.Utána meg 3/4 7kor keltünk.Ezzel nagyjából kibékülnék.Tegnap beszéltük apával,hogy lehet,hogy 2hónapig éheztettük szegénykémet????? :roll: :roll: :roll:
Habár hasfájás is tuti volt,mert a pukik nehezen jöttek..csak tornával...
Te priviben is Emődihez jársz?Én nem tudom miért hittem,hogy Erdődihez? :oops: :oops:

Niti,kitartás a vizsgákhoz!2ő már nem sok :wink: aztán ha neked is lesz babád,gyere ám nyugodtan :) Meg majd írd meg,hogy sikerült a szakdoga.voltak benne érdekes kérdések :)

Kriszti,rossz kedved volt ma?Vagy haragszol ?

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: No ez jó hír, nagyon örülök, hogy rendeződnek az éjszakák!!! Nem hinném, hogy éheztettétek, gondolom próbáltad mellre tenni, nem kellett neki ,csak ordított, sírt...

Erdődihez???? Csak halálom után. Emődivel meg nem passzolunk, de attól még sok kismamája van neki is, azért írtam. Enyém dokker Mosonyi.

Nóri, Tündinél már érdeklődtem miért nem írsz. Szóval, miért is nem írsz? :( :(

Ja, ovi téma. Ma közölte a szomszéd néni, hogy a Dobón nem vesznek fel év közben gyerekeket, mert szeptemberben betelik a lécccám. Ugye Réka januárban kezdene ahogy tölti a hármat....Hát majdnem dobtam egy hátast.... :twisted: Persze majd érdeklődünk tavasszal, ha aktuális lesz, de jövő ilyenkor jó lenne, ha ovis lenne Réka. Nem azért mert le akarom passzolni, de kell neki a banda.
jaimee1
 
 


Erika! Ez a 4D hely is nagyon jónak tűnik, kár hogy Pesten van.
Én is várom már nagyon, hogy menjünk. Úgy néz ki, Marcit is visszük magunkkal.. Huhh, remélem nyugton végigüli majd :wink:

Hát, csodálkozom ezen a 2-3 dipotrián, én sokkal magasabbról hallottam. De gondolom, úgyis a te magánorvosod dönt majd a szülésről, nem?

Tündi! Priviben én járok Emődihez :) Erika az sztk-ba jár hozzá.
Körzetes ovi: oda még mindig nagyobb az esély, hogy felveszik Lucát!
Zsombinak meg úgy látszik, az kellett, hogy jól meg legyen tömve a pocakja éjszakára :) Majd csak túllesz a hasfájáson is!
judit_79
 
 


Erika! Látom egyszerre írtunk. Elvileg januártól is fel kell vegyék Rékát, ha betölti a 3-mat! De most tavasszal kell jelentkezni.
Vagy annyira tele van az ovi? Marciékhoz is jött még most év közben is 1-2 új gyerek.
judit_79
 
 


Judit: Hát ja, tényleg kár, hogy Pesten van, bár még az esküvőről maradt IKEA utalványunk, azt muszáj lesz elkölteni. :lol: És összekötjük a kellemeset a kellemessel.

Igen, jelentkezünk is idén oviba, hogy mekkora a "túljelentkezés" azt nem tudom....

És is sokkal magasabb dioptriáról hallottam,kb.7-ről. Most már elmegyek szemészhez, megszerzem azt a nyavalyás papírt, biztos, ami sicher.

Na eldugulok.
jaimee1
 
 


sziasztok!

Milánnak nagyon boldog születésnapot!

Sajnos nagyon kevés időm van írni nektek olvasni szoktalak inkább csak :(

mi jól el vagyunk éljük világunkat Bettike az nehezen akarja megszokni az új ovit vannak is kisebb gondok de zt majd máskor....

Várjuk a nyarat mert nem szeretjük a telet, itt meg amugy is rossz, bár tudnánk szánkozni mikor hó van de nem hoztuk fel a szánkonkat :( szegény Bettikét alig tudjuk lebeszélni róla.


Főzéssel is bátorkodom :D mert eddig csak olyat főztem otthon anyáéknál amittudtam a többit pedig anyukám, de most már muszály mást is megpróbálni és hát igen csak sikert szokott aratni :-)
tegnap a palacsinta is sikerült!

Képzeljétek Bettikének kibújt az első két maradandó foga, de még nem esett ki a tejfoga :cry: ugyhogy várok még egy kis időt(mert egyébként nagyon mozog már) aztán ha neme sik ki viszem fogorvoshoz :( amit persze nem akar már most de hát...

Nita!
hol tanulsz?

Kép
kbernadett
 
 


Erika,én is így állok az ovi kérdéshez ahogy te.Nem lepasszolásról van szó,csupán arról,hogy egy 3éves már járjon rendszeresen közösségbe.Mégha csak fél napot is,de akkor is menjen...Sok reményt nem fűzök hozzá,de ha nem veszik fel,én adok be fellebezést,ezt javasolta a leendő ovó nénink.
Nem tudom miért gondoltam,hogy Erdődihez jársz :roll: De mostmár képeben vagyok :wink:

Betti,hát hozzá kell szoknia a pesti gyerekekhez Bettikének sztem.Kicsit más mentalitásúak...Egyébként merre laktok?Tesódákkal összejártok?Mesélj még :D
Szurkolok,hogy megússzátok a fogorvost! :)

Judit,dokit nálad is "elmentettem" :D :D

Kép
Kép
tundi24
 
 


Erika...úgy kb. a sorrend...:
1. Időhiány
2. Másfelé fordult az érdeklődésem (digiscrap :wink: )
3. Kedvem sem sok

Azért nyomon követem az eseményeket :mrgreen:

De jól vagyunk, el vagyunk.....

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Kukuccs...úgy látom senki nem netezik hétvégén :(

Kép
Kép
tundi24
 
 


Katlina!
Kép

Nóri és az ovis...
Kép
elin
 
 


Már hétköznap van,és mégsincs senki :cry: :cry: :cry:


Katlina,nagyon sok boldog szülinapot! :D
Kép

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Mérges vagyok :evil: már megint esik...

Tündi:Én kukucskálok :) Este jövök már bővebben :)
Addig ezt a gyönyörű tortát átdobhatnád nekem,húú,de megenném most :oops:


Katlina:Nagyon Sok Boldog Szülinapot :!: :!:
Kép

Kép
Kép
Kép
lucuska
 
 


Katlina: Boldogságos születésnapot!!

Kép
jaimee1
 
 


Katlina, boldog szülinapot!!! Jól vagytok?
Kép

Kép
pimelinda
 
 


Köszönöm szépen!!!!!!!!


Jól vagyunk,csak tanulok ezerrel,csütörtökön szóbeli,szerdán uhu

Fáj a szeméremcsontom kegyetlenül,néha bőgni tudnék rá-már felhívtam Manyit is hogy mit lehetne rá ő calciumot mondott 2-3naponta egy pezsgőtablettát.Robikánál is fájt de nem ennyire és nem ilyen sűrűn.
Amúgy minden ok,7kila plussz-ami köszönhető a karácsonyi mindent és mindenhol eszemnek is,de hát Robival is 11kiló fölösöm volt.

Kép

Kép
katlina
 
 


Katlina: Dettó!! Nekem is korábban kezdődött és jobban fáj, mint Rékánál....csak az vígasztal, hogy szülés után elmúlik....A hétvégén már a könnyem is kicsordult. A calciumot még nem hallottam, de én nem is szedhetem sajna.

Vizsgához drukk, uhu után gyere majd!
jaimee1
 
 


Móni,én is megenném simán azt a tortácskát! :)

Erika,Katlina,Zsombinál nekem is sokkal hamarabb kezdődött,mint Lucánál,és sokkal jobban is fájt.Én nem szedtem rá semmit,de néha már én is a sírás határán voltam :?

Katlina,ügyi leszel a vizsgákon,ne aggódj!:) Drukkok mennek!

Megint esik a hó :roll: :D :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Én valamiért azt hittem, most kevésbé fog fájni....merthogy már "ki vagyok tágulva" csontozatilag....de nem, csak rosszabb....olyan kis naív tudok lenni. Apa már mondta, hogy több gyerek nem lesz, nem bírja, ahogy szenvedek. Vagy inkább, ahogy nyavalygok. :-))))))))))))) Na nem mintha Hármaska egyébként szóba jöhetne...

Judit: Hírek? Mi újság??

Nóri: Tessssék írni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tündi: És veletek mi újság? Luca hogy áll a beszéddel? Rékám nagyon ellenáll.

Rólunk egy kicsit, írtam a másikba is.

Mi jól vagyunk, leszámítva, hogy ahogy a rókák odébb álltak, ugye most a medencém fáj....hihetetlen, hogy ez hogy tud fájni! 2 hét múlva lesz megint uhu. Várjuk már nagyon, közben törjük a fejünket a lehetséges neveken....De úgy érzem, távoli a megegyezés sajnos.....Már a nemére is van erős gyanú, de majd a 4D lesz tuti...már ha megmutatja ott magát.....
jaimee1
 
 


Sziasztok!

Katlina! Utólag is boldog születésnapot!
Kép

Erika! És mi az a gyanú a baba nemére? Vagy titok?
Mi a jövő hét szerdára jelentkeztünk be 4D-re :) Tegnap dokinál voltam (csak vizsgálat) minden OK szerencsére. Ma megyek az sztk-ba. De jó lesz.

Ezek szerint nem vagyok egyedül a csontozat fájdalmakkal... Én is beállok a sorba :) A múlt héten rájöttem, hogy nem bírom a hosszú gyaloglást, mert a végén már minden lépésnél belenyilallt a fájdalom az izületeimbe, tényleg nagyon tud fájni. Csodálkoztam én is, hogy Marcival ilyen csak a 9. hónapban volt, mi lesz még itt később? Apa kedvesen azt mondta, hogy úgy látszik, nem ugyanolyan 30 évesen babát várni, mint 26 évesen. Szóval öregszem :)

Egyébként meg nekiálltam mindenfélét varrni, most ezzel vagyok elfoglalva. Na nem kell nagy dolgokra gondolni, csak gyakorlok.
judit_79
 
 


Judit: Ó, hát látod, Katlinának is fáj, és ő még "onnan" van a harmincon. A mázlista.....Nekem - jellemző- eszembe sem jutott, hogy a korom miatt fájna. Hormonok, és kész. :lol: :lol:

Nekem a sütkérezés lett most a mániám, máglyarakás, kakaós csiga, lekváros bukta....Mondjuk egyelőre csak elméletben, a recepteket bújom....szóval.... :oops: :oops: :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jaimee1 2010.04.26 07:27-kor.
jaimee1
 
 


Erika,süssél is jó sok finomságot! :D Hát én kicsit belegabalyodtam ebbe a képecsképe :oops: :oops: Megsúgod? :wink:

Luca beszéde:lassan ki merem jelenteni,hogy folyékonyan beszél...Egész nap be nem áll a szája...de vannak dolgok amiket nem értünk meg :oops:
Rengeteg éneket,mondókat elmond,néha kihagyva egy egy szót.
Viazont mi a szobatisztasággal állunk hadilábon.Napközben nincs rajta pelus,óránként ül a bilire,és pisil is,de mégis előfordul,hogy bepisil.
Ma elmentünk zenebölcsibe pelusba,de tiszta pelussal jöttünk haza,itthon aztán pisilt,de köv alkalommal meg bepisilt :( Szóval sztem még nem egészen érett meg rá...

Judit,miket varrogatsz?Öregségtől még sztem elég messze vagy :wink:

Kriszti,hogy ment a mai vezetés? :wink: Nem válaszoltál a múltkor,hogy haragszol-e rám vmiért???

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Jujj, boldog hófordulót Zsombinak!
No mi meg pont a beszéddel állunk hadilábon. Vagyis fene tudja, mert fejlődik, bővül a szókincse, de valahogy nem akar beszélni. Ha kicsit macerálnám, beszédre sarkallnám, pl. hogy milyen állatok vannak a képen vagy bármi...akkor mondja, hogy NEM (mármint hogy nem akar beszélni, hagyjam békén.)

Amúgy meg úgy meglepődök, amikor pl. "sziporkázik" a memoryval, van hogy hamarabb találja meg a párokat, mint én....

Szobatisztaság meg....nyáron úgyis szobatiszta lesz Luca. Legkésőbb akkor.
jaimee1
 
 


Sziasztok!
Erika, én fiúcskának nézem :D :?: :!:

Tündi, szépen haladtok a szobatisztasággal, semmi baj nincs szerintem!!! Ne aggódj emiatt!

Ahogy emlegetitek ezt a fájdalmat odalent... mintha már érezném is... :lol: tisztán emlékszem rá még mindig :roll:

Katlina, sok sikert a vizsgához!

Kép
pimelinda
 
 


Sziasztok!

Erika! Hű, ebből a képből én se látom mit is kéne látni :D
Ami a beszédet illeti, az is lehet, hogy Réka nemsokára mondatokban kezd el beszélni! A szókincse megvan hozzá!
Nálunk is nagyon megy a memory, Marci most kapott szülinapjára egyet. Mi is 10 párral kezdtük, most már benne van az összes (28 pár asszem) és nagyon megy neki, sokszor leköröz!

Tündi! Most épp egy kötényt készülök varrni, meg Marcinak egy nadrágot (egy egyszerűt) meg apróságokat. A távlati terveimben szerepel egy patchwork takaró a babának :)
Szerintem sem vagytok elkésve a szobatisztasággal, nyárra tuti menni fog!

Marciéknak ma kenyérsütés van az oviban, én vittem be kenyérsütőt. Kíváncsi vagyok, hogy sikerül nekik :)
judit_79
 
 


Judit,hűűű milyen jókat csinálnak Marciék az oviba :D Egy kis friss kenyér evésre beugranék hozzájuk :wink:
Biztosan klassz lesz a kis takaró amit varrni fogsz a babykének :)

Erika,köszi a hófordulós köszöntőt,mindjárt fél éves lesz :roll: Olyan hihetetlen :shock: :D
Réka sztem is egyből mondatokban fog beszélni :wink:
Memorizni mi is szoktunk,Fifivel meg a verdákkal :wink: De a verdás az elég nehéz így azt úgy szoktuk,hogy felfordítva keressük meg a párokat egyenlőre.Persze ez így nem igazi memori,de még lehet nekem is gondot okozna megtalálni :oops: Fifis az simán megy :wink:
De nálunk nagy kedvenc még a babázás és a mindennapos főzőcske :wink: ÉS a répás játékocska :)

Linda,tegnap olyan cuki volt Réka azzal a frizkóval,már múltkor is modnani akartam :)

Szobatisztaság,tudom vagyis remélem,hogy nyárra már tuti lesz a dolog :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi, köszi! Holnap délelőtt otthon vagytok? :wink:

Jan. 26-án, kedden délelőtt babaszínház lesz a Verseghy könyvtárban. Volt valaki most kedden? Csak érdekelne, megéri-e átmenni arra az órácskára, és hogy jönne-e még valaki!?

Kép
pimelinda
 
 


Linda,délelőtt ittthton leszünk.Majd 1óra felé megyünk apáért,mert megyünk babalátogatóba.
Nekünk torna van délelőtt. :? Meg ugye zenebölcsi,de egyébként átmennénk.Nem is értem,hogy miért mindig mindent keddre raknak.

Kép
Kép
tundi24
 
 


Vizsga Sikerült!

Voltunk dokinál is!
Minden rendben csak faros a csöppségem,hát remélem megfordul még,ideje lenne rá :wink: :wink: :wink:

Kép

Kép
katlina
 
 


Tündi, lehet, mi sem megyünk... hozzátok viszont igen :) délelőtt valamikor, 10 körül. Majd msn-en próbállak elkapni, mert csörgetni nem tudok.

Katlina, gratulálok a vizsgához!!!
Vencel baba még bármikor megfordulhat!

Kép
pimelinda
 
 


Katlina,gratula a vizsgához!!! :D Vencel baba,meg sztem is simán megfordulhatt még! :)

Linda,akkor várunk majd benneteket! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


sziasztok

Bizony , én is emlékszem még tisztán a nagy pocakos fájdalmakra odalent. Nekem nagyon durva Encinél volt. Pisti néha ki is nevetett olyan érdekes pózban bírtam csak felállni néha. Arról nem is beszélve , ahogy jártam... Úgyhogy kitartást tudok csak kívánni, hiszen ha meglesz a baba ez is elmúlik !

Rólunk: Emma nagyon szereti az ovit , most egy kicsit köhög és szinte össze kellett vele veszni,hogy csütörtök, péntekre maradjon már itthon. Még a doktornőnek sem akart hinni. Megvolt a nagy ovis szülinapozás is, az általam készített, kis szépséghibás torta óvónők szerint mindenkinek ízlett. Még ajándékot is kapott Emma a Maci csoporttól.
Kis Pistinek be nem áll a szája, bár néha nem mindent értünk tisztán , szegénykém ilyenkor csak mondja és mondja újra azt a szót , de a végére általában kitaláljuk :-)
A bilizés nálunk is alakulóban van. Pisi általában ha ráültetem akkor bilibe megy, magától általában még későn szól. Sajna a kaki még a bugyiban landol hiába beszéljük meg ,hogy a bilibe kéne (mondja is , hogy oda kell), még biztos félti. Tegnap kipróbáltam a védőnő módszerét,hogy ültessem a bilin olyan időpontban amikor kakilni szokott, és várjuk ki a végeredményt. Nos ennek az lett az eredménye, hogy egész délelőtt ült szegénykém a bilin, persze eredmény semmi-na itt feladtam és nem ültettem ott tovább. Majdcsak eljut oda,hogy már bilibe is belemer kakilni. Hiszen jövő szeptemberben kezdi az ovit addigra csak elhagyjuk a pelust.
Enci már az egész nappalit bejárja. Mászni ugyan még nem mászik , de rengeteg féle módszerrel közlekedik. Viszont minden nap gyakorolja a négykézlábra állva előre-hátra rugózást. Úgyhogy már nincs messze a mászás. Persze mindent a szájába vesz , amit talál (hála a tesóinak, a sok szétszórt mütyürért). Képes a saját nyálától (és minden egyéb szájába jutó ennivalótól) fuldokolni, így már nem egyszer eljátszottuk a hasrafordít-hátát veregeti módszert(persze ránk a frászt hozza..). Még mindig kis mosolykirálynő, amivel mindenkit elbűvöl (beleértve az ovis daduskánkat is).
Én még mindig fogyizok, bár már nem megy olyan gyorsan lefelé a súlyom, eddig 13 kilótól szabadultam meg (Pisti szerint sokat formásodtam:-)
Nos be is fejezem nem töltöm itt az oldalt tovább:-))

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Liz,elküldenéd nekem a akupunktúrás tel számát?Ahogy apánk kimegy nekilátok én is a fogyinak,persze csak ésszel.Mert ugye még szopizunk is.
Emma nagyon belejött akkor az ovizásba :)
Bilizést tegnap óta mi szüneteltetjük...majd egy kis idő múlva újra próbálkozunk.
Enci meg majd belejön a mászásba is! :)

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: elküldtem priviben a számot. Sok sikert a fogyihoz.

Kép

Kép

Kép
lizocska82
 
 


Liz,beszéltem ma az akupunktúrás nőcivel!Tényleg nagyon rendes volt!Abban egyeztünk meg,hogy március elején hívom,és megbeszéljük a dolgokat,azt mondta még ez a szopizás sok,hogy elkezdjük! :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Sziasztok!

Marci itthon van velem a héten, köhög meg taknyos, úgyhogy kiírta a doktor néni.
De Marci azt mondta, hogy ő már menne oviba. Annak azért örülök, hogy szeret oviba járni :)
Csak nagyon fárasztó, mert itthon az istennek sem hajlandó délután aludni, pedig látszik rajta, hogy fáradt, de csak pörög, és nyafog. :x (Egy órát sétáltattam délelőtt, én is szívesen pihentem volna...)

Tegnap bent voltunk a melóhelyemen a papírokkal. Na az tetszett Marcinak, hogy mindenki körülrajongta. :wink:

Tündi! Mikor megy ki a párod? Februárban?
judit_79
 
 


Judit: Akkor holnap 4D? Remélem, nagyon jól fog sikerülni! ++
Marcinak jobbulást! Nálunk az esti lefekvés a nagy gubanc, nagyon elrontottuk....Most sakkozom a reggeli korábban kelésekkel, hogy este 11 kor (!) le lehessen fektetni.....

Tündi: HOgy vagytok? Éjszakák akkor megoldódtak?

Linda: Voltatok a bábelőadáson végül?

Katlina: Gratula!
jaimee1
 
 


Erika! Köszi, én is remélem, hogy jól sikerül a 4D!
Marci még mindig egyfolytába náthás, és sűrű zöld takony jön ki belőle. Ma kiváltjuk az antibiotikumot, eddig csak Sinupretet kapott.
Egyébként lekopogom, de mióta oviba jár, most először beteg. Úgy látszik, hasznos volt kivetetni az orrmanduláját, mert különben már biztos rég a fülészeten kötöttünk volna ki. Így viszont kiürül a cuccos rendesen, és nincs baja a fülének.

Ma meg már fél 7-kor fölébredt, és nem aludt vissza. :roll:

De azért Réka még alszik délután? Nagyon sokat alszik napközben, hogy ilyen későn alszik el este?
judit_79
 
 


Judit,jobbulást Marcinak!!!Az tényleg jó,hogy szeret oviba járni :wink:
Apa elvileg febr16-án megy ki,3án lesz a búcsúztató.Úgyhogy vészesen közeleg az idő :cry: de hát ez van.. A muszáj nagy úr..igaz ő szeret is menni.Egy éve amikor hazajött tazt tetrvezte 2évet itthon lesz,de nem így alakult.Mindegy...bizakodó vagyok,jön a tavasz,nyár és majdcsak eltelik vhogy az idő :)
Képeket kérünk szépen majd a 4D-ről :wink:

Erika,köszike éjszakák jobbak,amióta tápit is kap este.Mondjuk most nem kapott,csak szopi volt.De hajnali 5kor rákezdett a raplira,evett és utána ki is dőlt.Úgyhogy nálunk ez oldotta meg a problémát.de végülis nem bánom,inkább ez,mint éhezzen.Csak sajnálom,hogy előbb nem jöttünk rá.Már a hozzá tápit is el lehetne kezdeni,de vhogy még nincs rá ingerem :roll: Nem tudom miért.Lucánál annyira vártam,mostmeg...nem igazán :roll:

Luca alvása:ha délben alszik vagy esetleg 4kor kidől a fáradtságtól,akkor nekünk is számolnunk kell a 10-11óráig fennt léttel.De ha nem alszik,akkor mrá este 7kor szunya van :) 2napig most ez volt.De ma már fél7kor kukorékolt,így tuti ellaszik majd délben :wink:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Judit,lehet volt vmi a levegőben,mert Luca kisasszony is akkor kelt mikor Marci!De apa kijött vele én meg szunyókáltam 3/4 8ig :oops:

Kép
Kép
tundi24
 
 


Tündi: Hű, a febr. 16 már tényleg itt van.... :( A lényeg, hogy Zsombi elégedett és jól alakulnak az éjszakák.

Judit: Képet, képet!!!

Réka alvása: mostanában 9-kor kel (azaz kiverem az ágyból), utána 2től fél 4-ig alszik. Este 10 kor irány a háló, ott 2 db rövid mese után villanyoltás. Ha szerencsém van, 11-kor elalszik addig elvan a sötétben..... Hétvégén, ha az Apja itthon van, egyáltalán nem alszik napközben, max az autóban....És bár bizti fáradt, ez nem látszik rajta. :shock: :shock: :shock:

Tudom, talán ha 8-kor kelne vagy még korábban, akkor más lenne a helyzet, de akkor nekem is korábban kellene lefeküdni, 10 körül, akkor viszont nem sokat látnék Tibiből...Úgyhogy alszom én is 9ig. :oops: :oops: :oops: :oops: Amíg megtehetem.
jaimee1
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: