Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Látom mindenkinek jól telik a hétvégéje mert senki sincs gép közelben. Nekünk most sajna nincs itthon apa, úgyhogy ez egy ráérős hétvége. :cry: Tegnap délelőtt piacra mentünk a Biussal, utána meg a mekibe. Igy kapott megint két db sárkányt a kollekciójához. :) Mondanom sem kell amig megkapta nagyon jól viselkedett, de azóta nem lehet vele birni. :evil: Már teljesen kiakaszt ebbe a két napba. Mindenért 66-szor kell szólnom, aztán meg hisztizik, verekszik ha valami nem úgy van ahogy ő akarja. Nem tudom mi van vele mostanában, pedig ennyire nem szokott rosszalkodni. :cry: Na mindegy, majd csak túl leszünk rajta!
További jó hétvégét mindenkinek! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvége?

Zsuzsi!Hát a hisztik miatt nem irigyellek.Nem rosszalkodás ez,hanem hiszti.És biztos az is rátesz még,hogy nem alszik.Nálunk is szokott a Milán,ha fáradt.De ő (még) nem verekszik.Próbálj vele nem foglalkozni,hátha használ,ha úgymond nem veszed észre,ha akaratos.

Én szombat-vasárnap suliban voltam.Anyósom vigyázott a gyerekekre.Nem is aludt a Milán délutánonként.Tegnap már 6-kor elaludtak mind a ketten a Jázminnal.Reggel 7-kor kelt a Milán,majd fél óra múlva a Jázmin.

Van egy csomó vasalni valóm :twisted: .És eljutottunk oda,hogy ma virágot ültetünk!!!!CSODA!!!!Átültetem a bentieket is.Főznöm hál' Istennek nem kell,mert tagnap a mamák elláttak kajával.Egy gonddal kevesebb. :wink:
Papámat kórházba kellett vinni.Van egy csomó baja és nagyon nagyok a fájdalmai,anyukám most teljesen ki van miatta.Aggódom,mert volt neki melldaganata (mármint anyukámnak) és nehogy visszaessen.Igaz az ominózus 5 év,már rég letelt,de sosem lehet tudni.Az a legrosszabb nála,hogy nem tud sírni.Lehet ha kisírná magát,megkönnyebbülne.Persze még is csak az apukája... Mondtam a Milánnak,hogy kórházban van a dédipapa,teljesen elszomorodott és azt mondta,ha fáj valami neki ő puszit ad rá.Imádják egymást nagyon!A Milán a dédipapa mini kiadása.Sok mindenben hasonlít rá,külsőleg is és belsőleg is.

Na lépek lakást rendbe vágni és nekiesek a virágos ládáknak!!!!

Szép napot és mindenki jöjjön helyzetjelentéssel!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Mielőbbi gyógyulást a papádnak! Ismerős az ilyen történet, Bius is nagyon szerette aput és ő is amikor kórházba volt mindig kérdezgette, hogy a papa mikor gyógyul meg, meg, hogy a papa már nagy és nem sir amikor inekciót kap meg ilyenek. :) Meg aztán a Sétálóban vannak telefon fülkék és mindig oda ment telefonálni a papának, hogy meggyógyult e már vagy, hogy otthon van e. Nagyon aranyos volt.

Hát a hisztijével nem nagyon tudok már mit kezdeni, próbáltam már mindent, hogy nem figyelek oda azt is, de nem igazán használt. Már elég régóta csinálja, hogy ütöget minket, de egyébként senki mást nem. Szóval az oviban pl. nincs vele ilyen probléma, meg tudja is, hogy nem szabad verekedni. Minket, vagyis anyut meg engem állandóan ütöget, nem is tudom honnan szedhette. Tegnap bementünk a szoliba és már ott nem tetszett neki, hogy bent vagyunk és egyfolytában anyut ráncigálta, hogy ő kiakar menni és persze hisztizett is hozzá. Hát nekem nagyon eldurrant az agyam és sajnos kapott egy nagy pofont. Még én is meglepődtem mert nem szoktam őt megütni, vagy legalábbis nagyon ritkán. :cry: De úgy látszik már hiányzott neki mert utána olyan volt mint a kisangyal. Remélem egyszer kinövi ezt a hisztit. :)
zsuzsi2811
 
 

 
 

Jó reggelt mindenkinek!

Nagyon nagy a csend....Hol vagytok?

Zsuzsi!Nálunk a Milán akkor szokott hisztizni,ha nem alszik.Olyankor nem is viszem le a játszóra.Egyszer úgy voltunk és úgy ordított mikor eljöttünk... :shock: Ha ilyen nyűgös én nem viszem sehova.És sehogy sem akar aludni ovi után?Ha kicsit sötét van és nézi a tv-t az sem segít?Vagy ha te is odafekszel mellé?Tényleg pici még a nem alváshoz.
Abban ne reménykedj,hogy kinövi.Én is hisztis voltam és nem nőttem ki!

El is felejtettem írni:Jázmint érte egy kis baleset.Felmászott anyukáméknál a kis gyerekszékre,az megdőlt és elesett.Persze a betonra.Lehorzsolta a pofiját az egyik oldalon.

Megyek,mert a vasalni valóm tegnap nem fogyott el! :twisted: Sőt,ha a szárítóról leszedem,még több is lesz!!!!

Szép napot mindenkinek:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Edit sok sok puszi Jázmin arcocskájára. Kicsi lány jó nagyot zuhanhatott. Papád jobban van? Remélem minden okés vele.

Zsuzsi náluk is akkor van inkább hiszti ha Dávid nem alszik. Amúgy én hagyom tombolja ki magát, nem foglalkozom vele. A múlt nap az etetőszékben rájött a hisztizhetnék, ott hagytam, mondtam neki hogy majd elmúlik és csináltam tovább a dolgom. Nem telt el sok idő és abba hagyta. Jaa meg azt szoktam neki mondani hogy még jobban is tudna hisztizni és hajrá. Ez nálam anno bevált, én négykézlábra vágtam magam és vertem a földet az öklömmel ha rám jött. Apukám egy alkalommal ott hagyott azzal hogy üssem jobban, na azóta nem csináltam ilyet. Szép lenne ha elkezdeném. Bár azt bevallom ha elborul az agyam akkor égető vágyat érzek arra hogy valamit oda vágjak a földhöz , feszültség levezetés képen. Szerencsére rég volt ilyen.
Amúgy milyen a kiscsaj ha apa itthon van? Nem lehet hogy a hiányát próbálja így levezetni? Én nagyon apás voltam.

Móni végre megcsináltam a boci szeletet és nálunk is sikere volt. Dávid is ette ezerrel, pedig ő nincs oda a túrós dolgokért. Hétvégére csinálhatok megint. Vendégeink lesznek és a Zuram ezt rendelte desszertnek. Lara bölcsibe? Ha van egy kis szuszanyásnyi időd helyzet jelenthetnél…

Többiek is bujatok elő…

Anna köszi a reggelivel kapcsolatos sorokat. Edit neked is . Az az érzésem hogy nem eszik eleget. Reggel Dávid is megissza a 200 ml tejet és mikor mi reggelizünk akkor megeszik egy szelet kenyeret mikor mivel, aztán ebédig jön egy banán vagy joghurt, van hogy megeszik egy kinder pinguit. Mondjuk nem az a típus aki elviseli hogy üres a poci. De nekem olyan kevésnek tűnik… Sikerül a cipő vásárlás?:

Jaaaaaaaa és kint van a 11-ik fogunk is. A hétvégén annyira kacagott hogy sikerült belesnem a szájába, akkor fedeztem fel hogy fent is kibujt egy őrlőfogacska.
No lépek össze szedem a házat amíg alszik a fiatalúr.

Szép napot.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Edit!
Az az igazság, hogy sehogy sem akar aludni. Már mindenhogy próbáltam, mostanába meg már nem is próbálkozom vele mert semmi értelme. Amig kisebb volt mindig odafeküdtem mellé, aztán hol ment a tv, hol meg úgy volt jobb ha lekapcsoltam. De most már egyik sem jön be. Az ovi utáni alvás meg most olyan nálunk, hogy elég későn érünk haza az oviból mert a többiekkel még játszani akar, akik szintén jönnek haza ebéd után. Szóval van 2 is mire haza érünk. Akkor meg már nincs értelme leraknom mert akkor meg este nem alszik el időben. Igy is, hogy nem alszik nappal, este alig tudom őt 9 körül lefektetni. Az is úgy működik, hogy megy egy sor hiszti, utána meg lekapcsolom a tv-t és akkor el alszik elég hamar. Viszont a többi gyerekkel ahogy beszélgettem az anyukákkal nem nagyon van ilyen probléma. Sokan mesélik, hogy ha még délután 4-5-ig is alszik a gyerkőc, este akkor is 9-kor elalszik nekik. Na nekem ha ilyen lenne akkor mi még éjfélkor is fent lennénk.
Szegény Jázmin, biztos nagyon sirt amikor elesett! Sajna vannak ilyen balesetek. Mi a múlt héten egy elég magas mászókáról estünk le. Nekünk mondjuk annyi szerencsénk volt, hogy homokban volt a mászóka. Reméljük hamar meggyógyul neki a sebe.

Melinda!
Igazából már nem is tudom, hogy a hiszti miért is hiszti. Fáradt e vagy csak idegesiteni akar. A baj az, hogy rúgdos meg ütöget minket és nem tudom már, hogy, hogy kezeljem. Mindig azért nem verhetem meg, bár nem is akarom ütni őt. Ha apa itthon van akkor van, hogy még rosszabb mert tudja, hogy ő mindent megenged és ha valami nem úgy van ahogy ő akarja, akkor még jobban hisztizik. Sajna az apja ezt nehezen viseli és a kiscsaj ki is használja mert a hisztijével sok mindent elér nála. Egyébként az biztos, hogy nagyon hiányzik neki mert mindennap kérdi, hogy apa mikor jön haza meg lent is telefon fülkéből "felhivja" és kérdezgeti, hogy mikor jön haza. Úgyhogy végül is lehet benne valami, hogy azért ilyen mert igy jön ki rajta, de azért nem csinálhatom mindig azt amit ő akar! Nem? Egyébként valamelyik nap én is csináltam, hogy ott hagytam őt amikor hisztizett, na akkor még jobban sikitott, hogy várjam meg! Tiszta égő volt az utcán.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok anyucik!

Zsuzsi!Engem anyukám leöntött hideg vízzel,mikor hisztiztem,és utána én is jobban visítottam.Ahány köbméter vizet rám locsoltak feleslegesen....
Zsarolni pedig lehetne,hogy ovi után haza,és addig nem mentek le,amíg nem alszik.Lehet nem vagy szigorú hozzá lefektetéskor. Nálunk ha apa vigyáz a gyerekekre,nem alszik a Milán,mert ő sem tud úgy ráparancsolni.Esetleg ha szerencséje van,bealszik a tv előtt.

Jázmin miatt nem is mentünk most játszózni.Nem szeretném,ha homok menne a sebébe.Mondjuk csak felületi a horzsolás,nem is vérzett,csak elég nagy. :roll: Paráztam irr a térdlehorzsolástól,erre pofára esik szegénykém!!!!!

Melinda!Szerintem nem eszik keveset a Dávid.Ne várd,hogy annyit egyen,mint egy felnőtt.Ha a súlya gyarapszik,nincs ok aggodalomra.Ha jobban kezd mozogni,biztos az étvágya is nőni fog.De ha belegondolsz,milyen pici gyomruk van....Szerintem nem jó az sem,ha annyit eszik,mint egy felnőtt.

Hát nem is meséltem a virágültetést...Milán markolóval segített.És mikor végeztünk,azt mondta,máskor segít,mert ez jó móka. :D Mondjuk még pár benti virágot át kell ültetni,de egyet csak apával tudok,mert akkora.Aranyos volt nagyon.

Papámnál voltam bent tegnap a kórházban.Nagyon nehezen veszi a levegőt,nagyon fáradt és olyan ápolásra szorul,hogy nem hiszem,hogy azt a mama el tudná látni,így nem hiszem,hogy haza fog onnan jönni.Úgy volt,hogy a mama is megy be hozzá,de annyira fáj a lába neki,fekszik.Anyukám és keresztanyum segít nekik,ahogy tudnak.Meg nagyon sokat segít unokabátyám,ami azért fontos,mert rá hallgat a papa,szót fogad neki.(Mert amúgy makacs,mint a fene.)De az egészben annyi jót mondhatok,hogy a vérképe jó.

Na megyek,mert van vasalnivalóm,mint mindig,de most legalább nem sok.Majd lesz,mert mosni azt kell.

Azt szeretném megkérdezni,hogy az étkezési utalványokat (meleg), hol lehet levásárolni,hol lehet fizetni vele?Lehet pizzafutárnál,mekiben ...?Esetleg boltokban fizetni vele?

Szép napot és tényleg gyertek!!!!!Larianyu!Vivimárkóanyu!Gvenmiaanyu!Na és persze Norbiannaroanyu!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Na ebben lehet, hogy igazad van és tényleg nem vagyok vele elég szigorú. Azt hiszem ma változtatunk ezen, ennyiből jó is, hogy most épp esik az eső mert igy kénytelenek vagyunk egyből haza jönni és délután sem hiszem, hogy le tudunk majd menni! :) Ma is reggel olyan hisztit vágott le, hogy az nem igaz. Alig, hogy felébredt már kérte is a kakaót, én meg mondtam neki, hogy viszem, aztán meg kérte a hajpántját is, persze nem valami szépen, igy nem adtam oda neki. Na akkor elkezdett orditani, hogy "azt mondtam add ide a hajpántomat"! És közben bőgött. Na erre mondtam neki, hogy akkor nincs kakaó és elővettem a ruháit és közöltem vele, hogy neki állhat öltözni. Azt azért hozzáteszem, hogy reggelente ha oviba megyünk én öltöztetem. Na akkor nem akart öltözni sem, igy lekapcsoltam a mesét is, hogy azt sem nézheti és ott hagytam a szobájába. Aztán végülis megnyugodott magának egy idő után. De mondtam neki, hogy ma ahogy haza jöttünk az oviból megy rögtön lefeküdni és kész! Remélem sikerül elaludnia majd és akkor talán nem lesz ilyen. Szerencsére holnap a mozgáskotta sem fog elmaradni, úgyhogy akkor meg majd aludhat az oviba. :)
Egyébként még egyszer amikor kisebb volt én is betettem őt a hideg zuhany alá mert akkor meg nem tudta abba hagyni a hisztijét. Na az nekünk bevált, de azóta még nem próbáltam.

Ti merre laktok, ha megkérdezhetem? Az jó dolog ha tetszik Milánnak a virágültetés. Nálunk az oviba volt még a múltkor és a Biusnak is nagyon tetszett. Ti az iwiwen fent vagytok? Mert megnéznélek benneteket.

Az jó ha a papádnak már jó a vérképe és van akire hallgat. Elég nehéz tud lenni olyankor amikor makacskodik valaki. De hát ez van! Sajnálom a mamádat is, biztos nehéz lehet azért neki is, hogy nem tud annyit bejárni a papádhoz mint amennyit szeretne.
zsuzsi2811
 
 


Szia Zsuzsi!

Azért a reggeli addideahajpántomat nem a legjobb kezdet.Én is biztos bepipultam volna.És így a napod is szarul indult. :twisted: Drukkolok,hogy sikerüljön szigorúbbnak lenned!Állj csak a sarkadra!!!!Te vagy most az apukája és anyukája is!!!
Volt régen a Viasaton az a gyereknevelős műsor.Mikor a dada házhoz ment megnevelni a kölyköket.Na abban volt egy-két praktika.A lefektetés úgy működött,hogy visszarakták a gyerekeket az ágyba,ha lejött megint.A lényeg az volt,hogy nem néztek a szemükbe.Egyszer szóltál neki,hogy itt az idő aludni,és utána nem is kommunikáltak velük.csak a hasukat nézve visszatették.Volt,hogy 40 percen át ez ment,de aztán hamar megértették a rendet.Az egész lényege a napirend volt,és hogy mindkét szülő azonos állásponton legyen.
Még egy ötlet,ha nem alszik:ha esetleg mesét olvasol neki,addig is csak pihenne melletted az ágyon.

Mi a Ságvárin lakunk az Unió lakóparkban.
A mama annyira nem tud bemenni a papámhoz,hogy egyáltalán nem volt nála.Talán holnap...Azt hiszem.

Na megyek tanulok egy kicsit,mert a gyerekek alszanak. :roll:

Szió:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!

Képzeld ma sikerült leraknom aludni a Biust miután haza jöttünk az oviból. :D Olvastam neki egy mesét és utána már 1-kor aludt is. Annyira bealudt, hogy az előbb mentem már be hozzá, hogy ideje lenne aludnia. Úgyhogy most kialudta magát, de látszik is rajta mert sokkal normálisabban viselkedik. Látszik, hogy már fáradt volt, és szerencsére holnap is biztos aludni fog mert akkor meg marad az oviban. Egyébként a viasaton én is néztem néha azt a sorozatot. Tetszett nagyon! :) És tényleg voltak benne jó praktikák is. :)

Megnéztelek az iwiwen. Szép családotok van és nagyon szép helyeken voltatok nyaralni! :) Aztán néztem az ismerősöket is és van egy pár közös ismerősünk. Pl. a Kongyikné Reni, ő munkatársam volt. :)

Nekem a mamámék laknak a Gálon, a Ságvári Iskolával szembe a 10 emeletesbe. Mi is laktunk egy kis ideig a Gálon, csak mi lent vasútállomásnál azokban az egy szoba, főzőfülkésbe. De csak pár hónapig, utána vettünk lakást itt Dózsakertbe. De a párom is ott akart maradni a Gálon, és gondolkodott azon is, hogy valamelyik lakóparkba menjünk. Aztán végülis ez lett belőle! :)
zsuzsi2811
 
 


sziasztok!
csak egy gyors üzi...sajna rendörségre kell járnom meg ügyvédhez,mert a srác átbaszott és tovább adta a kocsimat,amit nem tehetett volna meg és igy én is bünös lettem...nem tudom hogy mászok ki belöle,de szívok eleget...ki vagyok most teljesen idegileg...bocsi lányok majd ha lecsendesülnek a dolgok jövök...sziasztok

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok.

Nincs nagy forgalom…

Andi sajnálom, remélem hamarosan rendeződnek a dolgok. Várunk vissza,.

Edit a meleg utalványokat a CBA, Meki, Don Pepe, újabban a Spar is elfogadja. A Sparban kell venni legalább egy darab helyben sütőt péksüteményt, ez a feltétel. Holnap megyünk az Intersparba majd megkérdezem de szerintem ők is elfogadják. Jázmin arcocskája gyógyul?

Zsuzsi akkor lehet az lenne a megoldás hogy oviból egyenesen haza, lefekszik a kis csaj és csak utána a játszótér. Én bizti hogy így csinálnám. Hétvégén jön apa haza? Akkor megint pörgés lesz ezerrel….

Dávid áll kapaszkodás nélkül, na remélem innen egy lépés és elindul…. Már alig várom.

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Jó reggelt!

Melinda!Sok sikert a járáshoz!Biztos hamar meglesz...Majd aztán kezdődik az esések sorozata.Milán is ha megbotlik,olyan gyorsan fel tud állni.
Jázmin arcocskája már sokkal szebb.Csak felületi volt.Úgyhogy az gyorsan gyógyul.

Andi!Hát nem semmi cécóba keveredhettél!Gyors menetet az egészhez.Anno én úgy jártam,hogy eladtam egy kocsit,azt nem jelentettem be a hivatalban és 3-4 év után ki kellett rá fizetni az összes súlyadót és ki tudtam vonatni a forgalomból.Mert ugye alkatrésznek vették meg.Most meg még szigorúbbak szerintem ezek a dolgok,de fel a fejjel!!!!

Zsuzsi!Tényleg lehet jobb,ha az ovi után hazamentek,és akkor Bius nem esik át a holtponton és csak nyugodtabb.Milán már magától ott marad az ágyban,ha mondom neki,nem kelhet ki.Annyi hogy tegnap egy darus autóval aludt el.

Mi tegnap körúton voltunk délelőtt.El akartam menni a Gáli DM-be.Bezárt már egy hónapja.Jó hogy képben vagyok.Na lementem akkor a mamámat meglátogatni.Odafele menet bementem az eurós boltba Dózsakertbe.Pelenka kivételével ott is volt minden.Apa kivételesen nem dolgozott meló után,úgyhogy elmentem bevásárolni a Sparba.Jobb gyerekek nélkül.Bementem a Müllerbe (hát pelenkát ott nem fogok venni).Viszont voltak játékok leárazva.50%-kal olcsóbban.De csak drága játékok.Amit karácsonyra néztünk a Milánnak Lego Duplot 20ezerről 10 ezer.Megvettem,tesóm kifizeti a felét és ők adják ida a névnapjára.Meg kapott még egy Lego Duplo tartályost.(mama adja oda)Lányos játékok olyanok voltak,hogy Baby Bornos babaruhák,Barbie hintó, Baby Born babakocsi.Lego Duplóból sem volt olyan,ami lányos lett volna.Amit tesóm fizet ki,úgy voltam vele,hogy ha nem fizeti,elteszem októberre a szülinapjára.

Papám még szarabbul van sajnos.

Ki van rakva a felvételi eredmény az oviban.Felvettek minket.Októbertől lesz programunk.Olyan hamar nagyfiú lett a drágám.

Na megyek,összeszedem a lakást.... :?

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Edit!
Jobbulást a Papádnak!Hogy van?Jajj,most olvasom,hogy rosszabbul van...Mi a baja,lehet tudni?Ha nem akarod,nem kell ám leírni,jó?
Sajnálom Jázmin esését!
Milán meg nagyon ügyi volt,hogy segített Neked a virágokat átültetni!
Gratulálok az ovihoz!Istenkém,milyen hamar eltelik ez a pár év...Milán mit szólt hozzá?Várja már?

Zsuzsi!
Nem könnyű a hisztiket kezelni,szerintem nem is lehet egységesen kezelni ezzel kapcsolatban a gyerekeket.Nekem a figyelmen kívül hagyás pl. nem megy...Igyekszem alkalmazni,de nem mindig jön be.Annánál talán gyakrabban,de Rolcsinál hatástalan.Nála inkább a figyelemelterelés működik.Néha...De a legjobb,hogy mostanában Norbi is elkezdett "hisztizni"!Na jó,nála ez a kamaszkori lázadás,de mostanában intravénásan nyomatják a gyerekeim... :lol:
Az egy jó ötlet,amit Melinda írt,hogy szólsz neki,hogy még jobban csinálja,hangosabban,stb.Annánál bejött egy időben,egy pár alkalommal megérné kipróbálni.Vagy a másik is jó lehet,hogy egyből haza az oviból,aztán ha pihent,akkor menni le.
Azt semmiképp sem hagynám,hogy üssön a gyerek.Nálunk Ro ilyen ütögetős-verekedős,de ha csapkod,visszacsapok.Nem ez a tuti megoldás persze,de nálunk ez jött be eddig.Talán-talán már kezdi megérteni,mikor mondom neki,hogy nem szabad,fáj amit csinál.
A délutáni alvásra lehet,hogy nincs már szüksége,bár ha fáradt-nyűgös estére,akkor igen.Anna nekem is kb.ennyi idős volt,mikor nem akart aludni délután,de este viszont minden gond nélkül elaludt időben.A lényeg,hogy bármit próbálsz meg (akár hisztivel,akár a délutáni altatással),nagyon határozottan,következetesen tedd!Mert ugye éles szeműek ezek a csemeték,pillanatok alatt megtalálják a gyenge pontokat...
Na,ez elég okoskodóra sikerült,ne haragudj!Remélem,nem bántalak meg ezzel,hogy leírtam!

Andi!
Sajnálom ezt az autó ügyet!Remélem,hogy minnél hamarabb megoldódik,számotokra kedvezően!Azért majd írj,hogy mi van veletek,jó?

Melinda!
Gratula az álláshoz!Innenmár csak tényleg egy hajszál választja el a járástól!
Nekem is van néha olyan vágyam,hogy a földhöz csapjak valamit... :twisted: De ilyenkor semmi olyan dolog nincs a közelemben,amit ne sajnálnék összetörni... :D


Móni drága,mi van veletek?Kiscsajjal minden okés?
Gyere és adj egy kis életjelet magatokról!!!



Velünk minden okés,csak mindig van valami program.
Ami új dolog,és örülök neki,hogy Rolcsi kb. egy hete nem kézben alszik el,hanem az ágyában,egyedül.Na persze ott ülök az ágyán,de nem kell mellé feküdnöm,nem kell kézben fognom.Nagyon ügyeske,azt hittem,sokkal nehezebb lesz az átállás.Bár időre hosszabb így az altatás,de lesz ez még úgy se! :lol: Ja,meg abbahagytuk a tápit,este nem is kap tejcit,hanem csak reggel.Vettünk házitejet,most azt iszik reggel.
Szóval ezek történtek velünk.

Legyen szép napotok!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
Melinda!

Igen valószinűleg ez a megoldás, hogy oviból egyenesen haza jövünk. Még ha nem is alszik mindennap, de azért minden másnap megpróbálom majd lerakni, bár lassan már az ovinak is vége. Mi 31-én megyünk utoljára.
Igen jön haza apa, lehet, hogy már úton is van, úgyhogy most megint nem leszek hétvégén. Elvileg holnap az ovis csoporttal meg a szülőkkel a Turulhoz mennénk ilyen év végi kirándulásra, de amilyen pocsék idő van, szerintem elhalasztódik a jövő hétre. Igy még nem tudom mi lesz a program. :) Mindenesetre azért úgy főzök ma, hogy ha megyünk is valahova, akkor ebédünk az legyen!
Ha már áll a Dávid kapaszkodás nélkül akkor szerintem már nagyon hamar el fog indulni! Gratulálok neki! :D

Edit!
Tényleg bezárt a gáli DM? Én sem tudtam, pedig hétfőn még mellette is jöttem haza a munkaügyi központból. Marha jó az én megfigyelő képességem! :)
A Müllerbe mi is még csak egyszer voltunk, de mondtam, hogy többet nem is megyek. Nagyon drága ott minden!
Gratulálok az ovihoz! :D
A papádat nagyon sajnálom! Reméljük hamarosan jobban lesz!
Egyébként mi is sokat legózunk. Nálunk nagyon nem is megy a babázás, pedig azért van egy pár barbie babánk. De az is igaz, hogy a Bius általában fiúkkal játszik, úgyhogy nem csoda, hogy a fiús játékok érdeklik. De gondolom idővel úgyis elkezd majd ő is intenzivebben babázni. Most még csak néha néha veszi elő őket és akkor is csak pár percig játszik velük! De hát ez van!

Anna!
Nem bántottál meg semmivel, sőt szivesen veszem az ötleteket! Egyébként az ütögetésnél én is vissza szoktam neki ütni, bár én is úgy hallottam, hogy ez nem a legjobb megoldás. De néha azért bejön! Az otthagyás nekem sem jön be a hisztiknél. De azt hiszem ezt a délutáni alvást valahogy vissza fogom hozni nála, még ha nem is mindennap mert azért szüksége van rá! Most, hogy két napja aludt délután, ma már nem fog, igy semmi probléma nincs vele! :) Nekem egyébként az a baj, hogy hiába nem alszik nappal, este akkor is 9 után alszik el. És szerintem ez a baj nála, ezért fárad ki ennyire. De majd megpróbálok kicsit változtatni a dolgokon, végül is elég jó ötleteket kaptam tőletek. Aztán majd meglátjuk, hogy melyik fog bejönni nálunk! :)
Nekem is sokáig úgy aludt el a Bius, hogy ott kellett lennem vele, de nekem még oda is kellett feküdni. Most egy pár hónapja van, hogy esténként teljesen egyedül alszik el. És ez tök jó mert most már igy eljutottunk oda is, hogy ő nézi a szobájában a mesét, én meg az én szobámba amit éppen akarok. Aztán ha nem alszik el magától, akkor attól függően, hogy aludt e délután, lekapcsolom neki a tv-t. Egyébként házi tejet annak idején én is adtam a Biusnak. Sokkal jobban szerette mint a tápszert. Én azt nem is nagyon adtam neki mert kihányta szegénykém. És nem is izlett neki, akár mit is csináltam. És a tejpéppel ugyanigy voltunk. Úgyhogy nekem elég kicsi kora óta a tejet itta, vagy a házi tejet forraltam neki, vagy laktózmenteset vettem neki és azt forraltam.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Azt szeretném megkérdezni,hogy este hánykor van fektetés nálatok?Lehet,hogy annak az időpontjával is kéne trükközni...Reggel nem nyűgös,mikor kelted?Nálunk 8-kor takarodó nagyoknak,ez elcsúszik néha fél 9-re,de reggel még így is morgás-nyűglődés van...Norbi a legtutibb,morog hogy Ő már nagy,később akar feküdni,de kb. 5 perccel villanyoltás után már alszik... :lol:
Ebben bízom én is,hogy csak egy ideig kell majd Ro mellett ücsörögnöm,aztán átvált egyedüli elalvós üzemmódba! :D

Ki mit csinál ma?

Mára nálunk semmi extra program,valószinűleg átmegyünk Dédihez,míg Gábor alszik.Délután jön az egyik unokaöcsi,holnap meg a másik Dédit megyünk felköszönteni szülinapja alkalmából.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Anna!

Nálunk általában 9-kor van takarodó, ha alszik délután akkor meg fél 10. De az a max., de van, hogy még hamarabb el is alszik ha fáradt. Valamelyik nap is már 8-kor aludt. Lehet, hogy ezzel lehetne nála trükközni, csak ő még fél 9-kor megszokta nézni a Tom és Jerry-t a Boomerang tv-n. Ez már megszokás nála. Bár ha nagyon fáradt, akkor már azt sem nézi mert bele alszik.
Nekünk ma elmaradt az ovis kirándulás, át tették jövő hétre. Most apának töltök le filmeket, közben főzök meg ilyenek és azért vagyok most. Ja és persze apa elment kulcsot másoltatni a pincénkhez mert a mienk eltört, igy nincs itthon, úgyhogy kicsit vagyok. De most már megyek is mert az ebédem félig van kész!
Jó hétvégét mindenkinek! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Ilyen is csak velem történhet meg,komolyan....
Múlt héten-két hete vettem gyerekeknek szandit,cipőt.Mindenkinek felpróbáltuk,és inkább a nagyobbat vettem meg.Hát ennek ellenére most ráadtam Rolcsira bentre a szandit,és éppencsak jó!!! :shock: Ennyit nőtt volna a lába???Vagy csak sikerült ennyire elnéznem... :twisted: Hihetetlen...Előkerestem a blokkot,hétfőn mehetek cseréltetni,már persze ha van még ebből a fajtából... :cry:
Anyáááám....Ez az én formám...

Zsuzsi!
Sikerült Párodnak elintézni a kulcsot?
Hová mentek kirándulni?Mi kedden megyünk az Állatkertbe,hááát nemtom,mi lesz velünk ilyen időben...Ráadásul Roland is jön...Csak jobb idő lesz addigra!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szép jó estét lányok!

Hát kivagyok lelkileg....

Délelőtt suliban voltam.Utána anyósomat hazavittem (ő vigyázott nálunk a gyerekekre),majd go be a kórházba.Nagybátyám is hazajött.Bent volt mindenki.Majd elmentem a mamához is,mert most ő egy kicsit háttérbe szorult...Majd vissza a kórházba.A férjem meg elment legénybúcsúra.Azt mondta a Milán,apa kanbulin van. :D Kocsival ment,mert ha valami baj lesz az éjjel,akkor én megyek le anyukám mellé.Amúgy nem is szokott inni,úgy hogy nem nagy lemondás neki.Mivel nem iszik,két sörtől mint a vadalma :D .

Anna!A cipővel mi is így vagyunk.Jázminra két hete próbáltam egy 20-as cipőt a boltban,de csak babarózsaszín volt,az meg hamar koszos lesz és csak játszósnak szeretném.Most meg a Sétálóban találtunk sötétrózsaszínt,erre a 20-as már kicsi volt rá.(Ugyanabból a cipőből)21-est meg nem kap,mert a Milánnak a tavalyija akkora.Majd csak túléli,hogy kék cipőben homokozik.Csak a gond az,hogy nem találtam anyósoméknál,jobban át kell néznem a cuccokat.Mert ott kell lennie. :roll:

Én meg annyira össze voltam zavarodva ebben a pár napban,hogy a lányomnak egy darab pelenkája van,az is belebújós, nadrágos. Mielőtt apa ment el,még leugrott a Tescoba egy csomag pelusért.Láttam foci vb-és pelenkát.(Libero) :D

Zsuzsi!Hozd csak vissza azt az alvást,ha úgy jobb!!!!!Ügyes légy!!!!

Na megyek,mert azt sem tudom hol áll a fejem.Olyan fáradt vagyok,de csak lelkileg :cry: .

Jó éjt csajok!Larianyu!Életjelet!!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Mindenkinek köszönöm a hiányolást, de esténként elég fáradt vagyok, úgyhogy inkább irány az ágy, mint a babanetezés, bocsi ezért.

Edit! Sajnálom a papádat, elhiszem, hogy kivagy lelkileg, nagyon nehéz időszak ez, sajnos párszor már át kellett élnem. Meg sajnos olyat is, hogy jött a telefon, hogy megtörtént a baj, kórház nélkül, hirtelen, hihetetlen módon, anyósom és apósom esetében is.
Sok erőt kívánok az elkövetkezendő időszakhoz!
Biztos, hogy Jázmin túléli a kék cipőt! :lol: Nekünk is kék Adidas a játszós cipőnk jelenleg, úgy örököltük, már két gyereket kiszolgált és még mindig jó. :shock:

Anna! Tényleg hihetetlen ez a lábnövekedés, de végülis lehet. Olyan szinten megnyúlt a Lara is, hogy csak lesek. Kb. április elején az egyik farmernadrágja még igencsak hosszú volt, most meg pont jó, és még két hónap sem telt el. Amit vettem neki kis benti farmerrucit, szűk a kis mellkasán. Úgyhogy minden lehet Annám. :wink: :lol:

Melinda! Gratula az álláshoz, lehet, hogy azóta már el is indult Dávidbaba? Most aztán majd futhatsz utána. Lara most volt egy éve, hogy elindult, de azóta csak futva tud közlekedni. :lol:

Andi! Sajnálom ami történt az autódologgal. Jajjj, nagyon vigyázz magadra!

Nálunk zajlik a munkásélet. Elvagyunk, Laura végig járt bölcsibe a héten, remélem nem betegszik meg, most egy kicsit folyik az orra.
Laura rengeteget dumál, mondókázik, énekel, be nem áll a szája. Elmondja azokat a mondókákat, amiket tanulnak a bölcsiben.
Június 11-én mi is megyünk kirándulni a bölcsivel, ha az igazgatónő rábólint, a győri állatkertbe.
Nagyon aranyos, de rendkívül eleven kislány. Néha reggel még pityereg a bölcsiben apának, de délután már egyáltalán nem, örömmel fut hozzám, mikor megyek érte. Imádom!
A jövő hetem elég sűrű lesz, pénteken például ált. sulis osztálytalálkozóra megyek. 20 éves. Durrrvvaaaa!!!!!
Tegnap elpusztult az első cicánk, aki szülte nekünk a kicsi cicákat. Nagyon-nagyon kikészített a dolog, nagyon szerettem azt a macskát, olyan volt mint egy kutya. Ha kiabáltunk neki, jött, hallgatott a nevére, szelíd volt, Laura nyúzhatta, nem bántotta, ilyen macskánk úgysem lesz mégegy. Élt 7 évet. Este mondta csak meg a Laci, hogy délelőtt elütötték, eltemette a diófa alá. Bőgtem egész este. Nem tudom Laura fogja-e keresni. Valahonnan kell macskát szereznünk, mert már csak egy van, az elhunyt Malőrünk lánya. Márpedig itt kell macska, mert vannak egerek.
Hát ez volt a szomorú része a hétnek.

Most éppen főzök, husileves lesz, zúzapörkölt tarhonyával, ubisali. Ma is szobafogságon vagyunk, undorító ez az idő. Környén olyan jó kis özönvíz volt a szántóföldön, fent is van az Időkép honlapján.

Mindenkinek szép, esős napot! :roll:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Melinda!

Mivel nem tudom mikor tudok jönni megint, holnapra

Isten éltessen sokáig születésnapod alkalmából!
Puszi:

Móni, Laura, Laci

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!
Árvízjelentés.....

Kép
Ez a dózsakertből kivezető út a kertvárosi körforgalom felé

Kép
Ez pedig a mi "kis" patakunk,amiben általában negyedennyi víz van...

Bocsi mindenkitől,tudom hogy ez nem igazán tartozik a fórum témájához,de mióta eszemet tudom,nem volt még ilyen helyzet Tatabányán...
Remélem,ennél rosszabb nem lesz!
Jó éjt!Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Melinda!
Nagyon Boldog Születésnapot kívánunk Neked!
Puszi!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Hát meghalt a papám tegnap délután. :cry: Már nem szenved....Anyukámék intézik a temetést,minél hamarabb legyen meg.

Anna!Én szívesen megnéztem a képeidet.Jó,hogy feltetted.Le is volt zárva a körforgalom minden oldalról.Még anyukám vasárnap reggel szólt is keresztanyámnak,hogy véletlenül se a körforgalom fele menjenek.Akkor még nem volt lezárva,de tuti nem tenne jót a kocsinak.

Larianyu!Jó,hogy előkerültél végre!!!!Már csak Judit van eltűnve!!!!

Melinda!Sok boldog születésnapot kívánok én is!!!!

Na nekem most mennem kell,mert a lakást nagyon össze kell szedni.Pár napja nem voltunk itthon.Sok időt töltöttem a kórházban.Annyi a mosnivaló,vasalnivaló... :twisted:

Majd még jelentkezem!
Szebb napot mindenkinek.Én még nem vagyok ki ettől az esőtől.Legalább haladnak a benti dolgaink.

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok lányok.

Köszönöm mindenkinek a szülinapi jókívánságokat.
A hétvégén vendégeink voltak, sürögtem forogtam …. Nem unatkoztunk. De nagyon jó volt.

Edit őszinte részvétünk.

Anna bármikor bármi jöhet ,ez már rég nem tipikus babafórum, nem csak a gyerekeket érintő dolgokról irkálunk és ez természetes. Nem semmi időjárás van az tuti. A szandi ügyben együtt érzek veled, úgy néz ki hogy Dávidnak is kell venni majd még egy párat. Pedig mi is nagyobbat vettünk neki. Ez van, nő a gyerek. :roll:

Móni jó hogy jöttél, gondoltam én hogy hétköznap estére KO vagy. Nem is csoda. Hétvégenként , ez a minimum ….. hogy írsz egy pá r sort hogy mi újság veletek. Még itt lerágjuk a tíz körmünket. Sajnálom a kiscicát, biztos hamarosan beszereztek egyet. Laura bele kell rázódjon megint a bölcsis életbe, biztos elszokott egy kicsit. Remélhetőleg nem lesz beteg megint, szorítok

Dávid még nem indult el…. Pedig ez volt a titkos szülinapi kívánságom. Na de ami késik nem múlik. :wink:

Andi?? Remélem minden jól alakul.

Judit , Fiamette … veletek mi újság? Valóban rég voltatok…

Szép napot mindenkinek, már amilyen szép lehet ebben a vacak időben. :roll:

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Edit!
Fogadd őszinte részvétemet!

Móni!
Sajnálom a cicát....
Látom,azért belelendültetek a hétköznapokba!Az tök jó,hogy már sokkal-sokkal kevesebbet sirdogál Laura!Ugye milyen sok mindent tanulnak a böliben?És milyen gyorsan megtanulják....Nagyon ügyi a kiscsaj!

Melinda!
Hát,nem az elindulást kaptad szülinapodra,de sebaj!Nagyon hamar itt lesz az az idő,mikor futhatsz aprótalpú után! :wink:


A szandit kicseréltük,rájöttem,mi volt a bibi!A 22-es pont jó most a lábára(illetve ha elindul benne,már csúszik előre a lába,csak mikor megvettük,nem sétáltattam benne...),úgyhogy megvettem a nagyobbat,igaz ez picit hülyén néz ki most,de belenől,nem?Most ezzel nyugtatom magam,hogy inkább nagyobb legyen,mint lelógjon a lába a szandiból...Az talán nem olyan égő... :oops:

A vízszint durván megemelkedett itt az Által-érnél,ez már nem ér,hanem folyó....Délelőtt lementem megnézni,pár centi és kilép a mederből.Ráadásul tegnap katasztrófafilmet néztünk,volt egy éjszakám,ne tudjátok meg...Komolyan,néha a saját agyamra megyek....

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


De hogy másról is írjak,megmutatom,hogy mit kapott Rolcsi névnapjára!Ami ugyan majd csak júliusban lesz,de ezt nem lehetett nem megvenni neki:
Kép

Kép

Norbinak még nincs edzés,majd holnap tudjuk meg,mikor lesz a tájékoztató,és mikortól kezdenek.
Annának ma szülői értekezlet,barátnőm jön át vigyázni a fiúkra(Norbit elhoztam fél kettőkor),Anna meg ott lesz velem az oviban.
A kirándulás elmarad,majd szülőin kiderül,megyünk-e valahová máshová...

Valamit még akartam,de kiment a fejemből...
Na mindegy!
Megyek pakolok kicsit,aztán indulhatok oviba!
Szisztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó napot lányok!

Nagy a csönd...

Mónika!Sajnálom a macsekot!Tényleg be kell szerezni egy újat!Nem ám beköltöznek az egerek.Gondolom Lara is keresi majd szegénykét.
A bölcsis sírás majd elmarad hamarosan,biztos.Azért még picike...Meg biztos korán is van neki.
Azért nem írsz akkor az apai mamáékról semmit.Laci akkor hamar felnőtt lett.Még jó hogy olyan anyósa van,mint a Laramama.

Anna!Mi is egy számmal nagyobbat hordunk,mint egy hónappal ezelőtt.
Ro tiszta apja a képeken!És nagyon nagy lett!!! :shock: Azt mondta a Milán,hogy idejön majd az a kisfiú és el fogja lopni a markolóját,és ő addig játszik azzal a platós kocsival. :D Tök ari volt,ahogy mondta.
Tegnap ránéztem az Által érre,ahogy elmentem ott kocsival. Tényleg nagyon széles!!!!
A platós autót meg jól tettétek,hogy megvettétek.Ezzel tuti nagyon ellesz!!!!!!

Hozzánk délután jönnek tesómék.Felköszöntik a Milánt.Egyik délután meg anyukámék is.Nagybátyámékkal közösen.Addig sem gondolnak a papára.

Nekem ma is rengeteg a vasalni való ruha.Pláne,hogy tegnap nem vasaltam,pedig neki kellett volna állnom.De nem vitt rá a lélek!!Ellébecoltam. :oops: Ma már végignyaltam az egész lakást,a fürdőt is :D .Most már tényleg vasalnom kellene csak!!!!! :roll:

Na megyek is.... :twisted: :twisted: :twisted: Mindenki jöjjön egy kicsit helyzetjelenteni.....Ilyen időben azt hittem többen leszünk.....

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok Lányok!

Gyorsan főzés előtt (na, nem nagy dolgot főzök) benéztem.

Edit! Részvétem a papád miatt.

Milánnak pedig Boldog Névnapot!!!!!

Anna! Nagyon cuki Ro a képeken, tényleg nagyon nagy lett, nekünk is kell ilyen dömper! :lol:
Akartam írni Neked, hogy amikor vettétek a szandit, ráállítottad-e a lábára Ro-t, mert azt mindig úgy kell, hogy nehogy kicsi legyen, de azt gondoltam, hogy így csináltad. Ezek szerint nem. :roll: :wink: Most nem okoskodni akartam ám! :P Jó kis tanulópénz volt. Mondjuk én simán rámondtam volna, hogy nőtt ennyit a lába, mert Larának is a benti szandija már éppenhogy jó, remélem a nyári szünetig kihúzza, ha nem , az sem baj, mert van már egy 23-asunk is.

Mi jól vagyunk, Lara reggel már simán otthagyta az apját, futott be a csoportszobába.

Most csak ennyi voltam, megyek a dolgomra!

Mindenkit puszilok, majd egyszercsak jövök bővebben!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Edit!
Milánnak Boldog névnapot kívánunk!
Nyugtasd meg arany szívemet,hogy nem fogja ellopni ez a kisfiú a markolóját,max. kölcsönkéri! :wink: És Ro meg persze hogy odaadja a dömpert! :D

Móni!
Ráállítottam én a beste kölkét,de azt nem tudtam,hogy járás közben előrecsúszik annyit a lába,hogy majd' lelóg...Hát igen,tanulópénznek jó volt,ez tény!Legközelebb ott fogunk körözni a boltban,hogy lássam,mi a helyzet... :lol:
Nagyon ügyi volt Laura reggel!
Örülök,hogy egy picit tudtál jönni ma!!! :wink:


Szülőin semmi különös nem volt,jövő hét szerdán megyünk kirándulni,ha minden igaz.
Barátnőm nagyon jól vette az akadályokat itthon! :D
Megyek,mert Anna itt toporog pucérpopóval,hogy menjünk fürdeni! :lol: Nem tudom,miért siet ennyire,de ha már ennyire akarja,ám legyen! :lol: :lol: :lol:
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Milánnak Nagyon Sok Boldog Névnapot Kivánunk !!!!

Puszi.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Milán köszöni szépen mindenkinek!Nagyon aranyosak vagytok!

Anna!Ha már hamar fürdenek,lehetett reménykedni,hamar mennek is aludni,mi?Húzódik már vissza az Általér...Nem lesztek elöntve!!!!!!

Melinda!Azért több sorral is jöhettél volna!!!!!!

Nekem csajok elfogyott tegnap a vasalni valóm!!!!!!Mindent kivasaltam.Még a szombati temetésre is ki van készítve a cucc.
Ma nyugi van,azt hiszem.Holnap meg megyünk le anyukámhoz.Felköszöntik a Milánt.Tatárbeefsteak lesz pirítóssal.Ma vettem hozzá husit,szerintem ma be is keverem.Vagy csak holnap délelőtt.....?Még eldöntöm.
Gyerekek alszanak,pakolásznom kell,mint mindig.A kaja pöri és tarhonya.Meg rizskók.

Na szép napot mindenkinek!!!
Puszi:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Hát lányok szégyelljétek magatokat!Nem írtatok semmit!Ki fogunk halni. :twisted:

Mi tegnap délután lementünk a dédihez.Meg anyukám is lent volt.És a kisfiam könyörgött a mamának,hogy vigye el.Ilyet még nem csinált! :shock: Csavarogni akart.Még ő sose szólt neki.És nem is nekem mondta,hanem rögtön az illetékesnek :roll: .

Tegnap este bekevertem a tatárbeefsteak-et.Ha elaludtak a gyerekek összepakolom a motyónkat a kocsiba (váltóruha, pelenka, meg manikűrözni fogok és azt...).
Meg persze pakolok itthon.Én nem tudom ti hogy vagytok vele de én azt érzem nálunk már soha többé nem lesz makulátlan rend.Mindig valami elő van.Pedig minden nap pakolok :twisted: .

Na írjatok ám!!!

Szép napot!Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok lanyok!

Mar megint reg jartam erre.
Mia alig alszik napkozben igy keves idom van irkalni mellette.
Remelem mindenki jol van.

Lányokról friss kép:

Kép Lányok

fiamette
 
 


Sziasztok!
Edit!

Részvétem a papád miatt!
:cry: Nagyon sajnálom.

Anna!
De jó, hogy feltetted azokat a képeket, már kiváncsi voltam, hogy mennyire áradt ki nálunk a folyó! Én nem járok arra gyakran, igy csak hallottam róla, hogy mennyire kiáradt, hogy még az utakat is lezárták.
Mi a turulhoz mentünk volna kirándulni a múlt hét hétvégén, de végül is a pocsék idő miatt nem mentünk. Aztán áttették erre a hétvégére, de most sem megyünk. Mi majd az évvégi kirándulásra csütörtökön megyünk oda ahova ti is, a pesti állatkertbe. Hallottam a sógornőmtől, hogy áttették a tieteket is szerdára. Hát elég érdekes is lett volna oda elmennetek abba az időbe. Nekünk is úgy néz ki, hogy jön a párom, mert most itthon van és elvileg csak csütörtökön megy vissza, remélhetőleg csak este és akkor tud ő is jönni! Nagyon jó lenne!

:)
A pincekulccsal kapcsolatban, újat kellett csináltatnunk! De hát ez van, valahogy muszáj bemenni a pincébe! :)

Nekem sajnos meghalt a gépem, winchestert kell benne cserélni, úgyhogy azért vagyok ilyen keveset. Most is csak azért tudtam jönni mert a páromnak itthon van a laptopja. Amig nem csináltatjuk meg az enyémet, addig sajnos elég ritkán leszek. :cry:
Most szerencsére a Bius alszik az apjával, úgyhogy amig nem kelnek fel addig vagyok. Szerencsére egész jól kezdünk hozzászokni, hogy az ovi után alszunk egyet. Valamelyik nap nem akart lefeküdni miután haza értünk, igy gondoltam akkor majd este megpróbálom hamarabb letenni aludni. A párom pont aznap ment vissza, de a Bius este 6-kor elaludt és reggelig aludt, úgyhogy reggel kereste is az apját mert arra sem ébredt meg amikor ő elment. Éjjel egyszer felkelt pisilni és akkor öltöztettem őt át pizsibe. Úgyhogy jól kialudta magát. Ráadásul másnap volt az oviban a mozgáskotta és akkor meg ott aludt. :) Bár lehet, hogy ezek a jó alvások csak ennek a pocsék időnek köszönhető, de a lényeg, hogy legalább alszik egy kicsit nappal és igy nincs vele problémám.
Na most megyek mert lassan ébredeznek, majd még jövök ha tudok!
Mindenkinek kellemes hétvégét kivánok! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Edit!
Szégyellem én magam,de hát ha egyszer semmi sem történik,mit írjak? :D
Na jó,azért történnek dolgok,de mindent nem tudok leírni... :P

Ma nagytakarítottam,a gyerekek szobája van még hátra,meg a konyhaszekrényt kell rendberakni.Az ablakpuci félig kész van,még azt is meg kell csinálnom.
Most szaladtunk be az udvarról,mert csöpög már megint az eső...Pedig olyan jó volt egy kicsit kinn lenni a napsütésben...

Új hírek:
Felvették Rolcsit a dózsakerti bölibe,valószínűleg szeptemberben kezdünk,majd júniusban lesz a szülői,akkor már többet tudok.Gyerekek,mindjárt tölti a kettőt ez a gyerek...Csak úgy repülnek a napok...
Norbinak tegnap megvolt az első edzése,nagyon tetszett neki!Az edzője tök szimpi nekem is,neki is.Heti 3x fognak menni,most a hétfő kimarad az ünnep miatt,de szerdán már megy.

Zsuzsi!
Nálunk most tudott volna jönni Apa a kirándulásra,jövőhétre nem kért szabit már...Helyette az egyik "pótmama" (Gábor nagynénje) mondta,hogy szívesen eljön velünk.Tök örülök neki,hogy jön,mert egyedül a két gyerekkel kész horror lenne szerintem...
A sógornődet hogy hívják?És a csemetét?Ha gondolod,írd meg priviben!A mi csoportunkba járnak?
Nagyon ügyes Bius,hogy gyakrabban alszik!Szegénykém,az azért nem lehetett neki túl kellemes,hogy nem tudott elköszönni Apától,de gondolom hamar meg tudtad vigasztalni!

Fiamette!
Nagyon jó a kép,aranyosak rajta a csajok!

Nem tudom,mi van a Rolcsival,az elmúlt 2 hétben olyan hisztiket,balhékat tud csapni,hogy az agyam eldobom...Nagyon-nagyon bízom benne,hogy csak a hülye idő miatti bezártság-mozgáshiány,mert ha ezt hosszútávon folytatja,kikészülök...

A hétvégénk mozgalmas lesz(remélem!),holnap grillezni szeretnénk,vasárnapra szalonnasütés van betervezve,hétfőn meg Anciékhoz megyünk a kertbe,ha minden igaz.Nem fogunk unatkozni szerintem...

Na,visszaolvasva magam,ez elég összevisszára sikerült,de ez van!

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna!
Hát az tényleg jó ha valaki tud még veled menni a kirándulásra. Nálunk úgy volt, hogy vagy apa jön, vagy anyu. Aztán közben kiderült, hogy anyu nem kap szabit és a párom sem tud jönni mert, hogy nem lesz itthon. De igy most talán szerencsénk van mert a párom tud jönni, ha csak nem telefonálnak nekik, hogy menjenek vissza hamarabb. :) De remélem nem fognak.
Igen én is örülök, hogy egyre többet alszik a Bius, bár ma nem alszik, de végü lis mindennap nem is kell neki. Ma majd korábban teszem le. Megvigasztalni hamar sikerült, csak most már egyre többet keresi ha nincs itthon, de hát sajna ez van! Most jobb lesz, hogy egy kicsit többet van itthon!
Na jól van most mennem kell mert még mindig van mosogatni valóm. Bár mára már nagyon elegem van a mosogatásból!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok.

Végre sikerül nekem is leülni egy kicsit a gép elé.
A fiúk sziesztáznak, én gyorsan össze szedtem a házat. Vasalnom kell de ráér, azt Dávid mellett is meg tudom oldani , de hogy leüljek a gép elé azt már nem. Nálunk csak olyankor van hiszti ha nem engem hogy csapkodja a billentyűzetet. :roll:
Két napja elkezdte gyakorolni a székre felülést és leszállást. Nagyon lelkes…. A tegnap óta formabedobózik. Puszit küld mamának, a keresztszüleinek….. nagyon beindult. Olyan jó látni hogy minden nap alkot valami újat. :D :D De magától még nem jár… a tegnap mikor kint voltunk elég sokat sétált de valakinek mindig kellett fogja a kezét.
Voltunk pancsolni is a napokban és talán holnap is megyünk, fel kell használni a bérletet mert két hét múlva lejár.

Zsuzsi örülök hogy jobb a helyzet. :D

Anna grat Ro bölcsi felvételéhez. Jövő héten benézünk mi is, hátha mondanak valami biztatott. Norbinak meg kitartást a sok edzéshez. :D

Fiamette nagyon helyesek a csajok. Mekkorát nőt Mia baba… :shock:

Edit „ nem tudom ti hogy vagytok vele de én azt érzem nálunk már soha többé nem lesz makulátlan rend” – teljesen egyet értek. Össze szedem a cuccait, két perc múlva kezdem előröl . Csak nőjön egy kicsit a fiatalúr aztán szépen besegít. Már gyakoroljuk. :twisted:

Kellemes hétvégét mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Ment a válasz! :D
A kirándulás nem tudom,hogy lesz...Most szólt Nénje,hogy nem tud szakot cserélni mégsem...Lelkiekben edzem magam a szerdára...
Remélem,nálatok nem lesz változás,és tud veletek menni Apa!
Utálsz mosogatni?Kérd meg Apát,hogy vegyetek egy mosogatógépet!Azon kívül,hogy nem kézzel kell mosogatnod,vizet-energiát tudtok vele spórólni!Na,meg persze időt!Amennyire tiltakoztam ellene,annyira nem bánom,hogy Gábor megvetette!

Melinda!
Jó,hogy Te is tudtál egy picit bővebben jönni!
Nagyon sokat fejlődött Dávidbaba!Hogy belelendült a dolgokba,ugye?Nagyon ügyeske!A székről nem esett le?Rolcsi múltkor olyat borult fél másodperc alatt...Ne aggódj,a járás sem várat magára sokáig már!
Majd írj,hogy mi van a bölcsivel nálatok,jó?

Móni!
Életem,hát hogy lehet így bevenni a kanyart??? :o Csak úgy csikorogtak a kerekek szegény Tibin! :lol: Hová száguldottál így?(Gábor meg csak kamillázott,hogy ki dudál,miközben ámokfut! :lol: )
Hogy telik a hosszúhétvége?


Megyek fürcsizni,aztán pihizünk.
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
Anna!

Hát kezdem utálni a mosogatást. De apa nem akar mosogatógépet venni, pedig néha tényleg jól jönne. Főleg ha ő is itthon van mert akkor aztán rengeteg a mosogatni való mert több mindent főzök is. Ha nincs itthon akkor van, hogy nem is főzök mert a Bius eszik az oviban, egymagamnak meg nem mindig van kedvem főzni. De ha apa itthon van akkor elég sokat főzök is meg sütök is. A mosogatógéppel egyébként annyi a gond, hogy nincs hely ahova rakjuk, mert nekünk mivel elől töltős a mosógépünk, igy az is a konyhában van. Igy az elfoglalja a helyet és persze a konyha sem valami nagy. Azért hiányzik egy spejz is. Mivel az nincs, igy ugye mindent a konyhaszekrénybe kell pakolnom, úgyhogy sajna ez van! :) Marad a kézi mosogatás!

Melinda!

A pakolással én is igy vagyok, ahogy összeszedem a Bius szobáját, két perc és már meg sem lehet bent mozdulni. De most már szerencsére azért rá tudom szedni, hogy ő pakolja el a játékokat. Régebben a párom állandóan azon veszekedett velem, hogy minek pakolok két percenként amikor úgyis kupi lesz a szobában. De én elég rend mániás vagyok, úgyhogy sosem birtam ki, hogy ne pakolásszak. De most már vagy ketten pakolunk a kisasszonnyal, vagy ő pakol el egyedül. Este inkább segitek neki mert akkor sosem végeznénk. De nappal, igaz, hogy órákig kell neki mondogatni, de akkor egyedül pakol el. Egyszer csak rájön majd, hogy ha valamivel nem játszik akkor pakolja el egyből és akkor sokkal hamarabb lesz rend a szobába, mintha egyszerre kellene az egész játékát elrakni!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Hát puff,akkor ez a lehetőség kilőve!Bár szerintem lehetne megoldást találni a helyhiányra...

Most számolgatom,3 hét,és vége a sulinak(meg Annának az ovinak.).El kell kezdenem programokban gondolkoznom,hogy ne olyan "huss,elrepült a nyár" érzésem legyen.Ha van ötletetek,szívesen várom!

Megyek készülődni,megyünk Anciékhoz a kertbe.


Hahóóó,többiek,merre jártok?


Pusszancs!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok.

Nagyon nagy a csend…. Látszik hogy az apukák otthon voltak. :wink: :lol:

Hétvégén sokat sétáltunk, kihasználva a jó időt. Többnyire kint voltunk Tatán. Dávid nem igazán akart ülni a babakocsiba, inkább sétált. Gyűjti a bátorságát…. 8) :D

Ma voltunk a bölcsibe érdeklődni. Úgy néz ki hogy vissza fogok menni dolgozni hamarabb, kb. 2 hónappal, így Dávidnak biztos lesz helye. Az mondták hogy januárban nem lehetetlen hogy lesz hely, de 100 % -ra nem tudták „megígérni". :roll: Nem kockáztatunk, két hét múlva kell beszólnunk hogy mit döntünk. Szabival kezdenék és január középtől élesben meló. Túl vagyok egy bőgésen, kettőn pedig még van 6 hónap addig……. és van egy pár pozitív dolog amik egy kicsit enyhítik a háborgó lelkecskémet. :oops:

Veletek mi újság??? Írjatok…. Vége a lazsálásnak. :twisted:

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Végre most már én is vagyok mert kaptam a páromtól egy új laptopot! :D
Mi hétfőn pecázni voltunk, persze a Bius a mamánál volt mert vele nem lehet ilyen helyre még elmenni. Egyszer elvittem magammal, de egyfolytában futkorászni kellett vele meg utána, nehogy beleessen a tóba. Mondjuk én nem nagyon járok pecázni mert nem szeretem, de már egy kicsit jó volt gyerek nélkül lenni. Egyébként nagyon jó idő volt, a párom úgy leégett, hogy csak na. Most meg persze szenved, de hát én még időben szóltam neki, hogy vegye fel a pólóját mert le fog égni, de ő nem akarta. Most meg szenvedhet.
Nem tudom ti, hogy vagytok vele, de nekem már nagyon elegem van ebből a sok esőből. Tegnap is milyen jó meleg volt egész nap és akkor állandóan bezavart egy zápor. Mindjárt vége az ovinak és nyár még sehol. Nem tudom mit fogunk itthon csinálni ha állandóan esni fog az eső. :cry:
Ráadásul holnap megyünk az ovival a pesti állatkertbe, remélem nem fog esni az eső.

Anna!
Ha jól tudom ti pont ma mentetek? Milyen volt? Majd mesélj ám, ha lesz időd!

Kellemes napot mindannyiótoknak!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Bocsánat a bepofátlankodásért, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy oldalt. Szerintem nagyon jó kezdeményezés, érdemes megnézni: http://www.anyatanya.com/main/rtreq12/189681
eperke21
 
 


Judit Nagyon Sok Boldog Születésnapot Kívánunk !!!!

Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok jányok!

Fiamette!Szépek a csajok.Mia milyen nagy már...És egyre jobban hasonlítanak egymásra. :D
Azért drukkolok aludjon többet a baby,hogy neked is legyen nyugtod!

Anna!Milyen kis szorgalmas vagy.Ilyen időben ablakot pucolni,mikor minden második órában zuhi van :roll: .Én még várok jobb időkre :roll: .
Akkor a böli problémátok kipipálva!Mehetsz majd melózni.Fura lesz,mi?
Milyen volt a kirándulás?Mesélj!!!Amúgy mi ez az új divat,hogy ovis kirándulásokra elmennek a szülők?Én nem emlékszem,hogy a szüleim anno jöttek volna...De lehet akinek nem dolgoztak,azok jöttek. :roll: Mondjuk nekem eszembe nem jutna menni.Biztos a gyerekeknek is jó az,ha külön,nagylány/nagyfiú módjára "mehetnek" apa/anya nélkül.Legalább megvannak az ők kis dolgaik...

Melinda!Gratula a bölihez nektek is!!!Ne sírj!Majd lesz egy csomó kis programja Dávidnak:farsang,anyák napja,...stb.Ha sírsz,ő is sírni fog.
Lassan már nem is kell babakocsit cipelnetek sehova.Mi nem nagyon viszünk.Sétáljon a kisasszony.Egyik ovónéni ismerősünk mondta,hogy a mai gyerekek...valami iszonyat.Sehova nem tudnak elmenni a lábukon.Fél perc után panaszkodnak,hogy fáradtak.Hozzá vannak szokva az autóhoz,meg nem sétálnak velük.Nem tudnak gyalogolni egyáltalán.És nem a kiscsoportosokat viszik programokra...Hát ez Dáviddal nem fog előfordulni,ha már most nem száll bele a babakocsiba.
Nagyon ügyes,hogy napról napra többet csinál.Ez még lesz egy darabig...Nálunk Jázmin most egyre több szót mond és elkezdett futni :shock: .Nagyon aranyos,ahogy siet.

Zsuzsi!Nálunk is mindig apa azzal jön,minek pakolok egyfolytában.Itt is a rendmánia. :roll: Én azt sem szeretem,ha kiköltöznek a játékokkal a nappaliba.Ha becsukom a gyerekszoba ajtaját,egyedül az etetőszék az,ami gyerekre utal.Meg két cumisüveg a polcon.Amúgy semmi.Ja meg a van a fürdőben egy pár játék a pancsihoz.Amúgy a Milán imádja ha kupi van körülötte.Mindig röhög rajta...(pedig nem vicces.)Jázmin viszont már most látszik,hogy rendmániás lesz.
A helyhiány tényleg nagy gond nálunk is .Főleg,hogy én szoktam befőtteket is eltenni.De azért lehet egy hatszemélyes mosogatógép elférne :wink: .
Apa nagyon rendes volt hozzád,hogy megajándékozott egy új laptoppal.Isten tartsa meg jó szokását!!!!A kirándulásról te is számolj be!!!Talán ma nem esik...

Nekünk elég sűrű volt a hétvégénk.Csütörtökön írtam utoljára.Akkor tartottuk anyukámnál a Milán névnapját.És anyukám a Jázmint is most köszöntötte,nem februárban.A buli jól sikerült,a tatárbifsztek is,mert fogyott :lol: .Milán egy elektromos kismotort kapott a mamától.Nagybátyámék egy kis laptopot vettek neki.A színeket,a számokat,alakzatokat,szavakat kérdezi tőle.a számos-betűs dolgokon kívül nagyon megy neki.És sokat is játszik vele.A Jázmin kapott egy Baby Annabell babakocsit.Nagyon szép.És tolja is.Ad előtte a babának inni,cuppog is neki.Igazi kislány.Bár másnap a tologatós részen,ami van szivacsa,a Milán beleharapott és most az a rész szalaggal át van kötve.Nagyon mérges is voltam rá :twisted: .Rá is csaptam a szájára.Bőgött is rendesen.Mindent nem fogok ráhagyni.Tanulja csak meg,hogy vigyázzon a dolgaira. :twisted: A Jázmin semmit nem vesz a szájába,ő meg mindent.Amúgy bocsánatot kért a hugitól és felhívatta az apját,hogy hozzon haza ragasztót,meg a mamát is,hogy csinálja meg valahogy.
Pénteken nem tudom mit csináltunk :roll: .
Szombaton volt a temetés.Délben.Szerencsére nem esett,és jó idő volt.Utána a torra a mamához vittem a gyerekeket is.Megmutatni a távoli rokonoknak.Unokanővérem is hozta az övéit.Kb mint a malacok,úgy néztek ki.De jól elvoltak.Milán ásott egy szerelőaknát is magának a kertbe.Persze a lányok beleültek (rózsaszín harisnyában).
Nem is mentünk szombaton a lakodalomba. :(
Vasárnap nekem volt suli.Ahhoz képest,hogy a szombati oktatásra épült,nagyon jó lett a kömi,amit csináltam és még mindig fent van.Most már műkörmözünk.A pedikűrt meg gyakorlom.tesóm lábát is már csináltam (az első visszatérő vendégem),anyukámét is.Meg a férjem manikűrözöm folyamatosan.
Hétfőn meg Koppánymonostoron voltunk a családdal (anyukámék, tesóm, keresztszüleim, unokatesóim,gyerekeik....)A pecások pecáztak,mi meg elvoltunk a Duna parton.Milánnak vettünk egy spiccbotot,de nem nagyon használta.Tényleg szép idő volt.De sajnos nem úsztuk meg szúnyogcsípés nélkül.Sütöttünk szalonnát,meg főztünk bográcsban pörköltet és belefőztük a krumplit is.
Hétfő este meg elvittük a nászajándékot az ifjú házaspárnak.

Aztán most meg a hétköznapok. Mosás,vasalás,takarítás,mosás,mosás,mosás,mosás......Főznöm is kellett,apának vittünk kaját...

Majd most már jövök!

Szép napot mindenkinek!

Juditnak boldog születésnapot!!!!!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok.

Dávid új szava: inta = hinta. Kapott a keresztszüleitől ajándékba egy benti hintát, tegnap apa felszerelte és alig tudtuk kiszedni a gyereket belőle. Hiába nagyon szeret hintázni…. :roll:
Jön megint egy fogacskánk, áááááááááá az az érzésem hogy sosem lesz vége ennek az időszaknak. Nagyon sajnálom, a keze állandóan a szájába. Adtam neki Panadolt , most alszik a drágaságom. :evil:
Azt hiszem galambokra fogok vadászni, k…va mérges voltam mikkor reggel 5-kor elkezdtek turbékolni. :evil: :evil: Hiába hajtottam el őket, vissza jöttek. Úgy néz ki hogy megint ide szoknak. A 4-ik emelet átka.

Anna , Zsuzsi beszámolót a kirándulásról…..

Móni gondolom el van „ havazva”. Egy ici- pici életjel????

Andi hogy alakulnak a dolgok? Minden okés? Nagyot nőt Márk baba, Vivi ahogy pózol…. :roll: :D

Edit így eltűnni…… már igazán kezdtem aggódni hogy mi lehet veletek hogy nem jelentkezel. Egyetértek én is azzal hogy nem kell mindent a gyerekre hagyni, kell egy határ különben elszállnak.

Most ugrott be hogy főznöm kell valamit. :shock: Lépek, kihasználom hogy Dávid alszik.

Szép napot mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Melindám!
Ne aggódj,nem vagyok elveszve...

Van egy új altatási technikám:"Milánka most itt marad és alszik!Ügyes legyél!"És becsukom az ajtót.Se tévé,se dvd,semmi.
És ott marad és alszik :shock: .El sem hiszem,hogy idáig eljutottunk.De rájöttem ezt nem egykor kell,már délben,fél 11 fele.Addig a Hugit is próbálom fent tartani,hogy egyszerre aludjanak.Oda a kétszeri alvása a kiscsajnak,de így délután könnyebb vele és most így többet alszik. :D Boldog vagyok ez miatt!!!!!

Puszilok mindenkit!

Edit

Melinda ti meg intázzatok sokat!!!!!Már előbb kellett volna!!!!!!!!!!Tanítsd meg lökni magát,hamar megy majd neki az is!!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Edit gondoltunk mi a hintára hamarabb, csak úgy terveztük hogy ha már lassan itt a nyár akkor irány a játszótér. Na persze ….. ha jó idő volna. Lassan be kell szerezni az erkélyre egy kis homokozót is. :roll:
Dávid is egy jó ideje csak egyszer alszik egy nap, 11- 12 között alszik el és olyan 1-2 óráig alszik. Igaz hogy nem ebéd után van az alvás de kit érdekel, majd a bölcsibe átáll. :twisted: Egy nap nem aludt egyáltalán, reggel 9-től este 8 –ig tette vette magát és nem volt hisztis. Lassan nekünk is eljön az ideje hogy ne mellette maradjak amíg elalszik. :?
Ügyes voltál…… csak így tovább. :wink:

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!
Na végre,egy kis élet a fórumon!

Tegnap azért nem írtam,mert teljesen kipurcantunk...Az idő viszonylag jó volt,kétszer kezdett el esni jobban,de akkor bementünk fedett helyre,amúgy meg csak "beetetés" volt,mert mire ráadtuk gyerekekre az esőkabit,elállt az eső.Az állatkert még mindig jó nagy :lol: ,sok mindent újítanak-alakitanak át...Roland is élvezte a kirándulást,és odafelé egy hisztin kívül kisangyal volt!

Edit!
Azért kell a szülőnek is menni a kirándulásra,mert ilyenkor nem vállalnak felügyeletet az óvónők.Tehát ha akarod,ha nem,menned kell...Ha nem megy a szülő-nagymama-rokonakárki,nem viszik a gyereket.Legalábbis nálunk így van.Nem tudom,Zsuzsiéknál mi a helyzet...
Nagyon ügyes vagy Milán altatásával!Persze Milánon is múlik,Ő is nagyon ügyes!Milyen nagyfiú már!
Jázmin már szalad?Édes szíve!Ügyes a szövegeléssel is!

Melinda!
Jó vadászatot! :lol:
Én szeretem a galambokat hallgatni,persze nem szeretném annyira,ha mindennap az ablakom előtt búgnának... :twisted:
Sajnálom,hogy már megint kínozza a foga ezt a szépszeműt...Lassan csak kibújik most már az összes!Rolcsinak még csak az egyik szemfoga jött ki,a többi még sehol sincs.Mondjuk most nincs is éjjeli ébredés...
A dózsakerti bölibe vettek fel akkor Titeket is?Januárba kezdtek?

Judit!
Boldog Szülinapot!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: