Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szia Ebi!Vegre elokerultel Te is :lol: Jo,hogy vegre helyrerazodtal Te is :wink: A ferjed dicseretet olvasva, minap telefonon beszeltem eletem parjaval.Aztan mondja nekem,varjak mar egy pillanatot,mert az egyik kollegaja mondani akar valamit.Es az angol kollega emilgyen szolt a telefonba:"Tamas egy lusta diszno ":lol: :lol: De jo,hogy az elorelepes nalatok is megvan.
A szakemberek.Hat igen.Nem felejtem el egyhamar a pillanatot,mikor ajtot nyitottam.De sztem a srac se feledi az abrazatom,mert eleg meglepodott fejem lehetett :lol: Azota se jott festeni.
Mit tervezek?Igazandibol el kene menni dolgozni mar, hogy amit tanulok, angolt hasznaljam is...meg egy kicsit itthagyni a csaladot :wink: De szeptembertol szeretnenk Marcit kozossegbe vinni.Megha csak 4 oraban is.

Olive!Sztem a produkcio csak es kizarolag neked szol, masnak angyal, mert az en csepp fiam is hasonloan produkal.Ha nem vagyok itthon, semmi gond nincs vele, az apjaval tokeletes osszhangban vannak, de ha en szinre lepek...valoszinu mar egymas agyara mentunk.Szerinted???

Ki hogy tolti a husvetot?Mi osszebandazunk hetfon sogorekkal,es kertipartit csinalunk.Remelem jo ido lesz. Sonkara nem vadaszunk,ha lesz lesz,ha nem asse baj, grillezni szeretnenk. :D

Picizoe mizu??? Irjal, mi van veled.

Szep estet mindenkinek!!

Ildi

KépKép
thomaildi
 
 


thomaildi-Megvagyok!Nagyon valtozo a hangulatom.Ma jo napom volt!!!!Csinaltunk a lako tarsammal 91 kepet rolam,pocimrol!!!!!Tok jok lettek!Ez feldobta a napom!
Probalok nem a szulesre gondolni!!!!!!


A parom dolgozik vegig talan vasarnap itthon lesz akkor husvetozunk.Csinalok majd sonkat,tojast,sutok valamit ha lesz energiam.De jovore biztos izgibb lesz ha meglesz zoe.

Ki beszel a picihez angolul szuletes utan? Mikortol?

Kép Kép Kép Kép Kép
picizoe
 
 


Kép

Ma reggel es tegnap napkozben is ereztem hogy pici idore fajogat a hasam alja mint amikor megjon.A hatam is fajt reggel de az mindig szokott az ejszakai alvas miadt.

Ugye nem joslo fajasok meg?Csak a szervezetem keszul a "nagy napra"?A joslo fajas milyen?Az nem lenne meg korai?
Van valami tanacsotok?
picizoe
 
 

 
 

Picizoe!

Egyre gyorsabban no Zoe, feszul a mehed feszul a pocakod, a novekvo suly huzza a hatad.Ez az egyik ok.A masik pedig mostmar ne ugralj tul sokat, pihenj, pakold fel a labad.Es nyugi, ne szulj minden nap :wink:

KépKép
thomaildi
 
 


Hali mindenkinek!

Tegnap bekellett mennem a korhazba mert kicsit magas volt a vernyomasom(amiert 1.5 orak kellett varnom a dokira!Es el lehetett ajulni a melegtol).Ezert tegnap vissza kellett mennem megint megmertek.Monitorra tettek ahol jo volt zoe szivverese bar fogocskazott veluk.Nem volt hajlando egyhelyben maradni!!!:-)Aztan kicsit bekemenyedett a hasam ( ami mostanaban elofordul,de sokat pihenek) es a monitor mutatott ki mehosszehuzodasokat.De nem is ereztem!!!Talan neha mintha fajt volna egy picit a hasam alja de ennyi.2 doki is megvizsgalt es zarva volt a mehszaj.De tegnap bent tartottak megfigyelesen.De semmi gond sem volt.3* tettek monitorra es nem volt gond.Feltek nehogy surusodjon az osszehuzodases ido elott megszuljek.Jol belem hoztak az ideget.De nem volt gond!! :lol:
Viszont sok olyat lattam amit nem kellett volna!Meg!
Pl.Az eggyik lany 2 hettel horda tul a babat es nem inditotta be nalla a szulest.Mikor ejszaka kezdodtek nalla a fajasok paracetamolt ajanlottak neki!PARACETAMOLT???????????????EZ MEG A FEJFAJASOMRA SEM JO!!!!!!!!!!!!!Szegeny mar 3. napja szenvedett ott!Tegnap este mondtak neki hogy folviszik es burkot repesztenek.De nem volt agy!Ma mikor eljottem 1 utan meg mindig agyra vart!Szegeny nagyon kivolt!Nagyon sajnaltam!!!!!!!!!!!!!!!!!
Remelem nekem gyors lesz az egesz foleg ha iszom a malna level teat es szedem majd a homeos bogyokat!Ezt nem birnam ki!!!!!!!!!!!!Ja es ujjal probaltak nyitni a mehszajat hogy erosodjenek a fajasok.Mindenfele f.csillapito nelkul!Szornyu volt hallgatni!!!!!!!!!!!!!!!


De ma hazaengedtek!!!! :lol: Jol vagyok de megint kemenyedik a hasam!Neha mintha picit fajna a hasam alja de semmi mas!A korhazban mindent rendben talaltak!Vettem be magne b6-ot mikor hazaertunk de azota is feszes,kemeny a hasam.
Szerintetek aggodjak hogy beindulhat a szules ido elott?Vagy ilyenkor mar normalis a haskemenyedes es csak az itteni dokik tulozzak el?32 hetesen ha megszuletne mennyi eselye lenne az eletre?Sokat szokott csuklani szoval edzi a kis tudejet!!!!!!!!!!!!!

Kellemes husvetot,sok locsolot mindenkinek!!!!!!!!!!!!!
picizoe
 
 


sziasztok,
itt a hutlen topikindito forumtars jelentkezik. Sajnos kenytelen vagyok bevallani h veglegesen lemaradtam a hsz-ok kovetesevel, amit nagyon sajnalok! Remelem sikerul meg egyszer teljes-erteku topiktarssa visszatornaznom magam!
Az utolso parat most olvastam viszont. Hat picizoe, en drukkolok nekted h bent maradjon meg babacska legalabb nehany hetet. A haskemenyedes ilyen korban sztem teljesen normalis - nekem legalabbis ezt mondtak a szulesznok. Nekem is mindkettovel volt szinte felido utan napi szinten, aztan a vegefele megsurubben. Hihetetlen formakat tudott felvenni a hasam, jokat mulattunk rajta mindig!
A magas vernyomas az viszont nem jatek, ez csak megnyugvas h ilyen precizen szemmel tartjak nalad!
Amit a korhazban tapasztaltal, az en tapasztalataim szerint eleg normalis jelenseg. A sweep (amirol irtad h ujjal probaltak kinyitni a mehszajat) az itt eleg szokvanyos, de ha az anyuka nem akarja, akkor nem eroltetik. Elvileg nem kellene h annyira fajjon, igaz kellemetlen, de en ugy hallottam olyanoktol akiknek volt, h nem borzalmas, igy fajdalomcsillapitas sem szukseges. Sajnos a paracetamol mellett nem nagyon lehet mas otthon-hasznalatos fajdalomcsillapito tablettat szedni varandosan, igy el tudom kepzelni h azert ajanlottak azt. Annak viszont vannak kulonbozo erossegu valtozatai. A masodik szulesem utan peldaul az igencsak eros utofajasokra szinten codeine-nel dusitott paracetamolt adtak, ami peldaul szuperjo volt a fajdalomra.
Nagyon edesek a kepek rolatok! Ne izgulj tul sokat! Figyeld h a baba aktiv odabent, egyel, de fokent igyal rendesen - ebben a stadiumban a keves folyadekfogyasztas is vezethez haskemenyedeshez, mehosszehuzodasokhoz. Malnalevel teat pedig 32 het elott ne igyal!!! Utana viszont minel nagyobb koncentratumban, maskulonben allitolag az sem hat igazan. En mellette ittam meg sok friss ananaszlevet, annak is hasonlo hatasa van.
Hat hirtelen ennyi jutott eszembe. Nyugi, nyugi, jon majd Zoe baba amikor jonnie kell!! Ha hamar, akkor annak ugy kellett lennie, 32+ hetesen mar minden eselye megvan ra h egeszseges kis babacskanak szulessen - ezen ne aggodj!!!!!
Amugy sem vagy mar olyan messze a 37 hettol, amikoris mar full term babanak szamit ha megszuletik.
Hat lanyok en most kitettem magamert az irassal!
Remeljuk mindenki kellemesen husvetozik!. Mi tegnap cirkuszban voltunk, ma pedig ellatogatunk a V&A Childhood Museum-ba, holnap talan kisut vegre a nap es elmegyunk a Godstone Farm-ra a kicsikkel. De hogy milyen jo lenne ha tobben laknak egymas kozeleben, ferjurra az iden rajott a locsolkodhatnek
:wink: :lol: .
Puszi mindenkinek!
berni
mrsnoname
 
 


Sziasztok!

Kellemes Husveti Unnepeket Mindenkinek!!

Nahat Berni! :lol: Elokerultel :lol: Holnap jonnek locsolkodni sogoromek,meg a fiaiam is veszettul keszulodnek :lol: meg jo,hogy nem lehet kolnit kapni :wink:

Picizoe,nekem kb 22-24 hettol kezdodoen kemenyedett a hasam folyamatosan,ugy,hogy napi 3X2 -vel szedtem a magneziumot.
Pihenj sokat, ha zart a mehszaj akkor nincs problema, probalj lazitani.Mint a hogy Berni is irta,nem sok van hatra,kitartas!!!
konnyen beszelek mi :wink:


Jo ejt mindenkinek!

KépKép
thomaildi
 
 


Hova tunt mindenki?
Hogy vagytok?

Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!


Hat tenyleg elveszett mindenki :roll:
Mi jol vagyunk Picizoe, es TE?Ti? Jobban vagy mostansag?
Annyira szeles ido van felenk,hogy mar a hetsom televan vele.Egyebkent tok jo ido lehetne,mert esni nem esik, de ez a szel mar az agyamra megy.Ma szerintem nem is megyunk sehova,mert csak szemunk-orrunk folyna ilyen szelben.Arra delebbre milyen az ido?


Puszi mindenkinek

Ildi

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezes, hogy elunk.

Olyan hirtelen utaztunk el, hogy el se tudtam koszonni. Azt hittem, hogy csak pentek reggel indulunk, de kitatalta a ferjem, hogy mar csut. delben induljunk el, hogy ne a csucsforgalomban utazzunk.
Del-Nyugat-Angliaba mentunk (Devon) baratokhoz meg rokonokhoz. Kb. 1 hetet voltunk ott, azota meg probalom osszekapni a hazat, na meg egyfolytaban mosok.

Majd ha lesz egy kis idomk kicsinyiteni, mutatok kepeket is.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Szasztok!

Mi meg anyukámnál voltunk két hetet.
Nagy kert, homokozó és rengeteg traktor. :D
tiszta nyár volt itt,25 fokokkal.
Le is barnultunk.

Nekünk is remélhetőleg változik az életünk.
Ha Ádit valahova sikerül elhelyezni akkor vissza megyek dolgozni.
Az állami bölcsi kilőve megmondták nincs hely.
Ugyhogy vagy szomszéd vagy magánbölcsi.

A nagyszülők ahol most élünk sajnos nem mutatnak elég aktivitást aziránt,hogy könnyebben átvészeljük a nehezebb időszakot.
Inkább megyünk tőlük..
Hát ez van.
Arra számítottunk,hogy jobban kijövünk velük,mert én mindig jó fejnek tartottam őket. :(

Jól van nem kesergek.

Üdv:Ancsi

Kép
ancsi1979
 
 


Szep reggelt mindenkinek!!

Nallunk ragyog a nap!!!!Remelem mindenkinel!!!!Es azt is hogy ez mar igy marad!!!!!!

Nagyon varom a holnapot!!!!!Megyunk bevasarolni Zoenak!!!!!Remelem mindent megtudunk neki venni!!!!!Aztan delutan megyunk uh-ra!!!Nagyon varom hogy ujra lassuk!!!Biztos sokat nott mar!!!!

Alig varom hogy a kezembe tartsam!!!!!!Es az apukaja is!
Bar izgulok nagyon ahogy telik az ido!!!

Szep napot mindenkinek!!!

Kép
picizoe
 
 


Nem talalok sehol sem jo agynemut.Set-tet szeretnek amiben van lepedo,takaro.... de ha nagy nehezen talalok akkor nem jo a meret.Travel cot-ot fogunk venni mert azt konnyu mozgatni.Annak a merete 60*120 cm.De az agynemu vagy kissebb vagy nagyobb.Vagy ennek igy kell lennie?En ugy gondolom hogy a 60*120 agyra 60*120 agynemu kell.

Mar neztem a mothers care-t,ebay,argos,asda de sehol semmi.Van valami otletetek?
Vagy vegyek olyan lepedot ami nagy es hajtsam be a matrac ala?A takarot meg felbe ha nagy?
picizoe
 
 


Sziasztok,
Vegre elmult az a huvoskes/szeles ido es vegre gyonyoruseges az ido, Na csak nehogy ennyi legyen iden a nyar :roll: !!

Olive, varjuk a fotokat Devonrol :wink: . Szep idotok volt arrafele?

Ancsi, sajnalom h a nagyszulok nem annyira segitokeszek. Csak ugy kivancsisagbol, mert az en idomben meg nem volt ilyesmi...a maganbolcsik milyen arakkal mukodnek odahaza, es a tarifan kivul, van-e mas szamottevo kulonbseg az allami es magan kozott?

Picizoe, tenyleg izgalmasnak igerkezik a holnapi nap, jo szorakozast nektek! Lehet h nem egyre gondolunk, de csak hallkan megjegyzem, h a tradicionalis ertelemben vett 'travel cot' az nem igazan megfelelo allando fekvoalkalmatossagkent a babanak, hanem ideiglenes agykent van szanva ha utazik a csalad, vagy vendegek jonnek babaval, stb. A matracuk is eleg silany egy normal 'cot'-hoz, ill. 'cot bed'-hez kepest. Talan ezert sem talalsz ra valo agynemut, mert travel cot meret-ben nem igazan gyartanak agynemut.

Ildi, remelem nalatok is hetagra sut a nap!!

tobbiek merre?
mrsnoname
 
 


mrsnoname

Vettunk hozza masik matracot.Kokusz matracot.Tudom en is neztem hogy az nem hosszu tavra valo!!!Koszi a figyelmeztetest!!!!Szep estet mindenkinek!!!!
picizoe
 
 


Szia Dori!
Az agynemuvel kapcsolatban csak annyit szeretnek mondani, hogy akar varhatsz meg a vasarlasaval. Eleg, ha lepedot veszel. A meretekkel kapcsolatban nem nagyon tudok neked segiteni, mert nekunk hagyomanyos kisagy van, egyseg meret, gumis lepedot vettem bele, az ikeaban vasaroltunk es az elso, amihez hozzanyultam az megfelelo meret volt pontosan.
Agynemut en azert nem vennek a helyedben, mert meg egy jo ideig nem kellene hasznalni. Parna baba feje ala nagyon sokaig nem kell a gerince miatt, csak mi felnottek vagyunk tulsagosan elkenyelmesedve, nekunk is jobb lenne parna nelkul... A paplannal meg az a baj, hogy a pici babak nagyon konnyen betornazhatjak ala magukat, elveszhetnek az agynemu alatt, belefurjak a fejuket, magukra huzzak es meg sorolhatnam. A bolcso halal miatt nem javasoljak a paplan hasznalatat kb egy eves korig, de errol majd sok tajekoztatot fogsz kapni a korhazban, bar szerintem a maternity bookban meg neten mar most is utana tudsz olvasni.
Mi halozsakot vettunk Kristofnak, illetve vekony pledeket hasznalunk, de o ugye teli baba volt. Most, hogy mar jobb ido van csak hosszu ujju bodyt kap, vekony halozsakot es egy konnyu babatakarot. A feje ala pelust szoktam rakni, az praktikus az esetlegesen vissza folyo tej miatt, igy nem kell naponta cserelni a lepedot. Illetve eleinte a parna huzatot raktam a feje ala parna nelkul, mert olyan cuki volt, viszont rajottem, hogy igy csak szetmosom azelott, hogy eredeti funkciojaban is tudnam hasznalni.
Agynemut varrathatsz is. Paplant es huzatot is nekem nagymamam csinalta, ez volt az o ajandeka. Vett egy jobb minosegu felnott egyszemelyes paplant, nem is vekony, nem is vastag, azt vagta kette, beszegte es a parnajat is kettevagta, abbol vett ki toltoanyagot is, hogy laposabb legyen. Igy ket szett lett pontosan, egyiket megkaptam en, a masik anyaeknal maradt, hogy ott is legyen, ha itthon vagyunk.
Huzatot is varrt ra, vett nagyon finom es nagyon szep anyagot, es az altala varrt paplanra, parnara szabta. Nagyon-nagyon szep lett es egyedi, azt mondta, hogy amennyire nezegette, igy olcsobban jott ki, mint a hasonloan puha es jo minosegu szettek, amit megvehetett volna, munka nem sok volt vele, mert csak egyenesen kellett vagni, varrni geppel.
Igaz, mint emlitettem meg a mienk is becsomagolva a szekrenyben feszit, mert legkorabban telen merem majd belerakni Kristofot, amikor betolti az egy evet es jonnek a hidegebb ejszakak/nappalok.

KépKép
nybea
 
 


nahat nekem csak ma reggel esett le a tantusz, h mit is ertettel picizoe az agynemu szett alatt.
Hello nybea - teged meg nem ismerlek :wink: - Berni vagyok Londonbol.
Elvileg en is hasonlokat akartam irni amiket te is, de akkor csak megerositem h a paplan hasznalata ilyenkor meg tilos!
A halozsaknak en is nagy hive es hasznaloja vagyok mindket gyerekkel. Antonia volt 2 eves is amikor attertunk vele takarora, ugyhogy nekunk nagyon bevalt.
Viszont en nem raktam egyiket sem kezdettol fogva halozsakba, en azt a tanacsot kaptam h par honapos korig nem ajanlatos. Asszem olyan 3 hos korul voltak a gyerkok amikor atbujtattam oket abba. Addig csak retegesen kis pledeket hasznaltunk, ami nem volt problema, mert 3 ho alatt nem igazan forgolodnak, nem tudjak lerugni magukrol a kis takarot.
A halozsak eleg draga tud lenni. A TKMaxx egy nagyon jo hely ilyesmik vasarlasara. Ja es van olyan uzletuk ahol oriasi a baba-; gyerekreszleg...nagyon jo (markas) dolgokra ra lehet futni szuperolcson!
Na mentem, mert nalunk ilyenkor reggel orultek haza van :) .
mrsnoname
 
 


Szia Bea,

Visszajottetek?Vagy meg otthon vagytok?Koszonom a tanacsokat!Megfogadom!!!Igyekszem mindennek utanna nezni nem akarok sok dolgot megvenni feleslegesen!!!!!Jol vagytok?Gomez?Sok puszi nektek!!!! :lol:

mrsnoname,
Neked is koszi a tanacsot.Halozsakunk mar van egy meg pledet,lepedot szeretnenk venni.Ottonrol hoztam hagyomanyos pelust a feje ala es ha megyunk dokihoz........

Olive-Mi is voltunk mar Devonban.Nagyon szep hely.Az eggyik legszebb ahol jartunk Angliaban.Mi voltunk Darthmooth-ban(nem biztos hogy jol irtam le!!!)ahol a mini ponik vadon szaladgaltak a koves,fuves pusztan!!!!!Varjuk a kepeket!!!! :lol:

Nagyon keszulunk!!!Nagyon varom a kis hercegnomet!!!!!!

Szep napsuteses napot mindenkinek!!!!!


Kép
picizoe
 
 


Szia Bea,

Visszajottetek?Vagy meg otthon vagytok?Koszonom a tanacsokat!Megfogadom!!!Igyekszem mindennek utanna nezni nem akarok sok dolgot megvenni feleslegesen!!!!!Jol vagytok?Gomez?Sok puszi nektek!!!! :lol:

mrsnoname,
Neked is koszi a tanacsot.Halozsakunk mar van egy meg pledet,lepedot szeretnenk venni.Ottonrol hoztam hagyomanyos pelust a feje ala es ha megyunk dokihoz........

Olive-Mi is voltunk mar Devonban.Nagyon szep hely.Az eggyik legszebb ahol jartunk Angliaban.Mi voltunk Darthmooth-ban(nem biztos hogy jol irtam le!!!)ahol a mini ponik vadon szaladgaltak a koves,fuves pusztan!!!!!Varjuk a kepeket!!!! :lol:

Nagyon keszulunk!!!Nagyon varom a kis hercegnomet!!!!!!

Szep napsuteses napot mindenkinek!!!!!


Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Meg mindig nem a kepekkel jovok. :oops: Bocs, de amiota ilyen szep ido van, egyfolytaban kint vagyunk.

Picizoe, tenyleg ne vegyetek meg paplant. En is jo elore bevasaroltam, aztan valoszinuleg, nem is fogjuk hasznalni. Mi meg mindig halozsakozunk. Nem is latom egyenlore a kiutat a halozsakbol, mivel annyit fogolodik ejszaka, hogy mindig kitakarozna. Az elso honapokban meg polyat hasznaltunk. Tudom, hogy manapsag sokan Magyaroszagon sem hasznalnak polyat, de nekunk nagyon jo volt. Egyszer probaltam Lollit par hetesen polya nelkul altatni es keresztbe fordult a bolcsoben. Ugy meg tul szuk volt neki a hely, ugyhogy uvoltott. Muszaj volt polyat hasznalnunk, mert ugy legalabb nem tudott keresztbe fordulni.
Szoval, nem minden babanal jon be Berni elmelete, hogy 3 ho alatt nem nagyon forgolodnak. :lol: Mondjuk Lolli mindig is extra mocorgos volt, mar a mehemben is. :roll:

Ha jol remlik, Lolli 4 honapos koratol aludt halozsakban. En is a TKMaxx-et tudom ajanlani, mint Berni. Mi minden halozsakot ott veszunk. A grobag, ami nagyon jo marka, ott fele annyiba kerul, mint barhol mashol. Van kulonbozo vastagsagban is. Azt hiszem ott ketfelet lattam eddig, 2.5 tog-ost, ami a teli es 1 tog-ost, ami a nyari. A csomagolasara ra is van irva, hogy milyen szobahomersekletnel melyiket kell hasznalni es mennyi reteg ruha kell ala.

Aztan a grobagnek van egy nagyon jo uj talalmanya is, ami a kisagybol a junior agyba valo atszoktatasban segit. Idelinkelem, hatha nem ismeri valaki:

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_189_10751_-1_14736_50369_10001_14736#description_tab

Nagyon draga, de lehet, hogy megeri. En azt hiszem venni fogok egyet, aztan ennek mintajara a nagynenemmel varrattatok egy vagy ket tartalekot. Bar, az is lehet, hogy addigra belejovok a varrasba is. Van mar varrogepem, meg karacsonyra kaptam, de azota se volt idom elovenni. Eddig a kotesbe huztam bele, de most, hogy jon majd a nyar, elo kene venni inkabb a varrogepet.

Aztan meg eszembe jutott valami, ami ujszulott korban hasznos lehet. Ezt is idelinkelem:

http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/productdisplayA_28_10751_-1__73443_10001_#description_tab

Ezt en nem probaltam Lollinal, de azt hiszem meg a polyanal is jobb lett volna, mert ebben a keze is le van kotozve. Nalunk az is volt a baj, hogy a kezevel is annyira hadonaszott, hogy attol se tudott aludni. Akkor meg ezt nem ismertem. Na, majd, ha lesz kisteso. :)

Ildi, fuj nalatok meg a szel vagy most mar arrafele is jo ido van?

Mennem kell, de majd igyekszem azokkal a kepekkel a napokban. :wink:

Mindenkinek jo napozast! Az en arcomnak mar egesz jo szine van, csak nyaktol lefele van tapos csirke szinem. :lol:

Olive

KépKép
olive
 
 


olive: : polyat en is hasznaltam. Kaptunk egy nagyon aranyosat es eredetileg ugy gondoltam, hogy a latogatokhoz fogom csak hasznalni, ha valaki mindenkeppen meg akarja fogni a babat, amig pici, akkor polyaban adom oda. Bevallom, hogy nagyon feltettem es mindenfele remkepeim voltak, foleg hogy csak gyermektelen barataink vannak szinte, akik eleg bizonytalanok voltak eleinte. Vegul akkor is hasznaltam, amikor szoptattam, vagyis tej hianyaban csak probaltam szoptatni, valamint masodik heten rajottunk, hogy estenkent ha nyugos a baba, akkor a polya az egyeduli dolog, ami megnyugtatja, gondolom tetszett neki, hogy az meleg es korbeoleli, fixen tartja, akarcsak a mehem, ahogy tarttotta. Barmilyen nyugos volt, a polyaban egy-ket perc alatt megnyugodott es elaludt. Mondjuk o eleg nagy volt es hamar kinotte, koran leszoktattam rola, nehogy utana a polya hiany miatt legyen siras.
Azutan kezdtunk el halozsakot hasznalni, nekunk is ket teli Grobag volt, kamuzni nem akarok, en hasznaltam rendeltem oket ebay-rol potom penzert, de mindketto ujszeru allapotban volt, szerintem az egyiket nem is hasznaltak... Sajna az egyiket mar teljesen kinottuk es a masiknak is csak 1-2 hetet adok meg, de mar nem is igazan kell, mert jo ido van. Most mar inkabb csak body-ban es rugiban altatom, hajnalban probalom betakarni, de remenytelen, mert Kristof is nagyon forgolodos baba, percek alatt lekerul rola a takaro...

Picizoe: meg mindig Magyarorszagon vagyunk, de mar nem sokaig. Jovohet kedden utazunk vissza, amit mar nagyon varok, mert ugye bo harom hete nem lattuk egymast kedves ferjurammal. Hosszu volt ez az ido, mar nagyon hianyzik.
Nagyon jo volt itthon lenni, Kristof rengeteget fejlodott az elmult hetekben, szerintem Feri alig fog raismerni, mire hazaerunk. Elkezdett forogni minden iranyba, gyonyoruen ulesbe huzza magat, ha van mibe kapaszkodni es ket foga kibujt, ugy nez ki, mint egy kisnyuszi. Es sokat nott a haja is, ami neki alig volt eddig. valamint erosen elkezdett velem huncutkodni.
A hivatalos dolgokat is viszonylag zokkenomentesen elinteztuk. Azt mondtam neked regebben, hogy mi nem ott csinaltattuk meg az utlevelet, csak hazautazasi engedellyel jottunk haza. Meg hazaerkezes elott kuldtunk anyosomnak meghatalmazast, igy o kezdte el anyakonyveztetni a babat. Amig Feri itthon volt bementunk a keruleti okmanyirodaba es adott egy hozzajarulast arra, hogy nelkule intezhetem az utleveligenylest, nagyon rugalmas volt az ugyintezo. Mire Feri visszautazott mar a kezunkben volt az anyakonyvi kivonat, harom het alatt keszen lett, pedig azt mondtak, hogy 1-2 honapba minimum bele fog telni. Mondjuk anyosom nagyon sokat jart utana, folyamatosan telefonalgatott, hogy siessenek. Kesobb en bementem, kb fel ora alatt keszen lett a baba regisztracioja, amit kulon meg kellett csinaltatni a keruletben, megkapta a lakcimkartyat, igenyeltuk az utlevelet, harom nap mulva at is vehettem az utlevelet is, szinten aznap bementem a tb-hez, elinteztem mindharmunk biztositasi jogviszonyanak rendezeset, tiz perc alatt kezhez kaptam kristof taj kartyajat. Hihetetlennek tunt, hogy ennyire konnyen ment minden. Tegnap voltam az allamkincstarnal az anyasagi miatt, vegulis az ugyintezes gyorsan ment, szinten rugalmasak voltak, viszont ott mar negy orat ultem, amig sorrakerultem. Azt hittem, hogy befonom a hajamat es haza sem jutok...
Szoval most mar minden papir rendben van, osszessegeben szimpatikusabb volt ez a megoldas nekunk, mert ha Londonban csinaltatjuk az utlevelet, akkor szerintem legkorabban juniusban tudtunk volna jonni, igy meg a nyaralas alatt elinteztunk mindent es alig vett idot igenybe. Mellesleg olcsobb is volt. Es persze a keruleti regisztraciot, a lakcimkartyat, meg a tajkartyat akkor is itthon kellett volna inteznem...
Ti hogy vagytok?
Jah, mi tul vagyunk az elso komolyabb betegsegen, ha lehet annak nevezni. Anyaeknal belefutottunk egy hanyos-hasmenos virusba, en is elkaptam, Kristofnak pedig tobb, mint egy hetig hasmenese volt. Mindenfele csodaszert kaptunk ra, de eleg lassan segitettek, hala Istennek a baba nem nagyon vett eszre ebbol semmit, mert a jokedve megmaradt, nem gyengult le, evett, ivott normalisan, csak eppen allandoan pelenkazni kellett es engem majd megolt az ideg. Konkretan csontta fogytam az idegeskedes miatt az egy het alatt, ugyhogy most hizokuran vagyok mar...

KépKép
nybea
 
 


Sziasztok!

Most egy kicsit elromlott az ido, ugyhogy van egy kis idom.Bar Marci itt matat a kezem alatt :lol:

Nezegettem en is katalogusokat,mikor kijotunk, van ara a babacuccnak mit nem mondjak.Bar mi kolcson kaptunk indulasnak egy kisagyat, utazot, amig nem vettunk Marcinak agyat.Remalom volt az az utazoagy,mert a kolko sajtkukac, es az agy meg nyikorgott, ahogy furta magat az oldalahoz.Viszont amitol feltem, hogy folyton leesik a kisagyarol, 1X volt csak :lol:

Ma Marci megtudta,milyen forro az alighogy elzart fozolap... :cry:
Hat na... gyorsan csap ala, visitas amugy izombol.De szerencsere csak pillanatra ert hozza,mert egyenlore nem latszik semmi.Annyi volt, hogy a labast levettem a tuzhelyrol,mert megfott a teszta... eh oreg vagyok en mar ehhez :lol:

Ancsi sajnalom,hogy igy alakult a helyzetetek.Lehet most jottek ra, nincs erejuk mar ehhez?


Na puszi mindenkinek,Tesom bejelentkezett skypera,meg csacsogunk kicsit.

Ja!Beneveztem a Race of Lifera.Hallott valamelyikotok rola?

Sziasztok!

KépKép
thomaildi
 
 


Hello mindenkinek!

Tegnap nagyon szuper napunk volt!!!!Reggel vegig jartuk a boltokat es megvettunk mindent ami hianyzott zoenak!!!!Meg par dolog kell a gyogyszertarbol es befejeztuk!!!
Aztan delutan mentunk uh-ra.Hihetetlen volt megint latni!!!Olyan kis edes volt!!!!Nem tudom hogy fer el ott bent?Imadom!!!!!Mivel oldalra volt fordulva es eleg sotet is volt nem tudtak kepet csinalni!!!De lenyeg hogy lattuk a kis pofiajat es elmeletileg rendben van minden!!!!Ezeket az adatokat adtak meg:
2,9 kg -+25% Ez jo vagy sok?????
BPD:84 MM HC:308 MM AC:320 MM FL :68 MM

Szerintetek?

ma is jo napunk van!!!Ragyog a nap.Mar kint szaradnak a kis ruhajai.Hetfo korul jon a kisagy!
Nagyon jo hogy igy felporgott minden!!!!

A testapaolo szereket itt is fel lehet irartni?Ki irja fol?

Bea-Remelem ha vissza josztok osszefutunk valahol!Elhiszem hogy hianyzik a parod!!!!Nekem is hianyozna!Az otthoniak mit szolnak a picurhoz?
Gondolom mindenki kenyezteti! :lol:
Mi jol vagyunk koszonjuk!Szerintem eleg jol viseljuk!MAr sokkal nyugodtabb vagyok mint az elejen.

Szep nyari napot mindenkinek!!!!

Kép
picizoe
 
 


Itt lehet egybol kerni hogy csaszarozzanak?Csak mert hogy mar most majdnem 3 kg a babam mi lesz 1 honap mulva meg.Nem szeretnek tobb mint 4 kg-os gyereket szulni.De ha elore szolok hogy csaszart szaeretnek azt lehet?
picizoe
 
 


Picizoe!

Eszedbe ne jusson.Egyebkent megmerik a babat odabent, es teged idekint, es ha ugy gondoljak nem tudnad megszulni siman,akkor csaszaroznak.Keresre nem fognak csaszarozni.Latszik hogy a finishez kozeledsz,ne ijedjedj meg, minden rendben lesz :wink: Keszulodj, rendezd a babaszobat, a tobbi meg megy majd magatol :)

KépKép
thomaildi
 
 


Picizoe
Szerintem nem lehet itt elore kerni a csaszart, csak kivetelesen indokolt esetben. Azert gondolom, mert itt nem szivesen dolgoznak az orvosok pluszban, foleg akkor nem, ha nem muszaj, marpedig a csaszar tobbe kerul, mint egy termeszetes szules. Raadasul en ugy vettem eszre, hogy igencsak a termeszetesseg hivei.
En s0eciel epp attol feltem, hogy csaszar lesz, a szulestol nem feltem, a csaszartol igen, mert nekem az kevesbe tunik meghatonak, raadasul utana valszeg hetek kellettek volna, hogy annyira fitten mozogjak, mint a termeszetes szules utan par oraval, mert akkor mar kutya bajom sem volt, csak faradt voltam. Azt mondjak, hogy nagyon durvan faj a vagas es eleg sokaig fajhat.
Engem is riogattak, hogy hatalmas babam lesz, boven negy kg folott, eleve volt ra eselyem, mert mindket agrol gyakori nalunk a negy kg feletti szuletesi suly. En meg nem vagyok eppen egy szeles csipoju.
Nekem a 29. heten tippeltek 2 kg koruli sulyt (pontosan mar nem emlekszem, de azt tudom, hogy elegge sokat mondtak). Es latod, vegul negy kg alatt maradt, igaz, hogy nem sokkal, de a buksija normal meretu volt, hosszu baba volt es mindenfele nehezseg nelkul megszuletett.
Engem a sogornom (szuleszno) felvilagositott, hogy baromira nem a sulya a fontos abbol a szempontbol, hogy meg tud-e szuletni, hanem a fejkorfogata, valamint az, hogy mennyire sikerul kitagulni. Allitolag a teraranytalansag (ami miatt csaszarozhatnak) nagyon ritka jelenseg, attol fuggetlenul, hogy a szules elott allo anyukak tobb, mint fele fel tole.
Tenyleg igaz az, hogy kitolas elott folyamatosan vizsgalgatnak teged is, hogy milyen a medenced, illetve akkor mar a baba fejet is ki tudjak tapintani, hogy nem nagy-e a medencehez kepest. Inkabb mar ennek a vizsgalatnak kell hinni, mert az uh rengeteget csalhat, legalabbis az en kornyezetemben az elmult honapokban pluszban es minuszban is volt ra pelda. Egyik rokonomnak hat kilo feletti sullyal szuletett a babaja (igen, hatot irtam, kapaszkodj meg), ennek ellenere szules elott ket hettel tippelte az uh 3,5 kg kornyekere. Eselye nem volt a termeszetes szulesre, de ez mar csak akkor derult ki, amikor annyira tagult, hogy meg tudtak tapogatni a baba fejet.
Egy masik ismerosomnek meg teljesen normalis sulyra saccoltak szules napjan uh-n a gyereket, harom kilo felettire, majd nehany oraval kesobb megszuletett a 2200 grammos fia, igy a sulya miatt vagy masfel hetig korhazban csucsultek, mert 2,5 kg alatt nem engedtek haza. Raadasul ez inditott szules volt a kiirt idopont elott masfel hettel, aminek csaszar lett a vege, de a doki ragaszkodott az inditashoz, mert nyaralni ment masnap (magandoki volt). Az anyuka nagyon pipa sajat magara, hogy megengedte, mert folyamatosan az van azota is a fejeben, hogy miert hitt az uh-nak, mert ha nem engedi akkor az ok nelkuli inditast es 1-2 hettel kesobb szuletik a baba magatol, amikor mar eleg erett, akkor lehet, hogy nem dekkoltak volna annyit a korhazban es o sem kell csaszarozni.
szerintem probalj megnyugodni es gondolj arra, hogy minden rendben lesz, mashogy nem is lehet. Maximalisan allj hozza pozitivan, gondolj arra, hogy a gyerek megszuletese lesz eletetek eddigi legjobb pillanata, legszebb esemenye es rossz nem lehet, minden menni fog a maga utjan!

KépKép
nybea
 
 


Sziasztok!

Mindenkinel egy fel ora mire bejon az oldal???A kedvem is elmegy az irastol,mire betoltodik.

Picizoe hogy vagy? Piciket megnyugodtal?
A csaszart tapasztalatbol mondom,hogy ne akard.Az elso ket szulesem sima volt, a harmadik csaszar. Csak azt tudom megerositeni,amit Nybea mond.
Faj, nagyon faj utanna a hasad.Alig birsz mozogni,az agybol felkelni,vagy egyaltalan az oldaladra fordulni.Nem birod a sajat gyereked ellatni rendesen,mert magad is segitsegre szorulsz.Persze minden nappal konnyebb, de egy sima szules utan max az okoz gondot, hogy ovatosan ulj le, hogy ne fajjon lent a vagas.En szemelyszerint folyton kerdeztem a dokimtol,hogy nem lehetne-e megis sima szules?Pedig Marko fiammal 11 orat vajudtam,es azt mondtam, hogy soha-de soha tobbet nem szulok:)
Ja! Es ha esetleg tagulsz annyira,bar ez elso gyereknel ritka, akkor szulhetsz gatvedelemmel,ami annyit tesz, hogy nincs vagas.Nekem Markoval ez igy volt. 2 ora mulva nem is latszott rajtam,hogy szultem.
A masik szempontod pedig az legyen,hogy bar kicsit jobban megviseli a sima szules a picit, de egyben fel is kesziti a kinti eletre.Olvass utanna a neten .
Es a fenykepekbol itelve,amit feltettel, szerintem kepes leszel siman megszulni Zoet. :)
Egyebkent a te szamitasod egybe esik a dokieval?marmint a szules datuma...

Szep hetet mindenkinek!!!

KépKép
thomaildi
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet szerkesztősége továbbra is várja a Te Történeted rovatba a Ti történeteiteket is!

Ha érdekes - szép, hosszú, nehéz, tanulságos, mulatságos - volt a szülésed, vagy ha küzdelmes volt a gyerkőc megfoganása, esetleg csak akkor indult be az élet igazán, miután megszületett, ne habozzatok! Várjuk 1-2 oldalas írásaitokat a csínytevő gyermekekről, a szülői lét szépségeiről és nehézségeiről, gondolataitokat az anyaság-apaság témájáról - anyák és APÁK tollából.

Persze, nemcsak a vidám, könnyed történeteknek van helye a rovatban, hanem a veszteségeknek, könnyeknek is - az ilyen történetek segíthetnek a sorstársaknak is.

Leveleiteket a következő címre küldjétek: szerkeszto@babanet.hu

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

En nagy nehezen betudtam lepni,megis irtam az uzenetet elakartam kuldeni de nem kuldte igy irhatom ujra!!!! :x

thomaildi-Valtozoak a napjaim.Nemreg megvettunk mindent es megjott minden Zoenak.Igy mosom a ruhakat,agynemut,keszitem ossze a kis borondjet.Igy telik az idom!
De ha a szulesre gondolok vagy valaki kerdez rola mar gorcsbe randul a gyomrom es szerintem a vernyomasom is felmegy!!!!!
De mar nagyon varjuk.Tervezem hogy legyen a szobaja!
Amugy jol vagyunk!Par napja faj a derekam es a hasam alja is fajogat tompan de gondolom nagy bent a keszulodes! :lol:
Koszonom neked es mindenkinek a tamogatast!Nem is hiszitek el milyen jol esik neha egy-egy szo.........
Tenleg koszi!!!!

Bea-Jol vagyunk hal istennek.Koszonom neked is a tamogatast a jo szavakat.Sok lelket ont belem!!!!!! :lol:
Mar kezdunk rendezgetni mindent.Kezd fajogatni a derekam,hasam alja,mar nem birok ugy maszkalni mint reg.Csutortokon kell mennem Hampstead-be a korhazba de mar az is nehezemre esik.Kivancsi leszek csinalnak e valami extrat vagy csak a szokasosat.Orulnek ha megnezne a mehszajat zarva van e de majd meglatjuk.Vizesedni nem igazan vizesedek!Ha sokat allok,megyek akkor a bokam bedagad kicsit de az ujjaim minden ejszaka bedagadnak.Reggel alig tudom behajlitani!!!De ezeket leszamitva jol vagyunk.Ejszakat vegig alusszuk!Meg sem moccan Zoe a reggeliig.Remelem ez akkor is meglesz ha megszuletik.Marmint hogy jo alvo lesz es vegigi alussza az ejszakat.Kezdek lassan parazni hogy csak heteim vannak!De mar nagyon varom hogy egeszsegesen a kezembe adjak!!!!!!!! :lol:

Irnak itt fel valami csomagot mint otthon a haziorvos?Amiben van popsi kerm,olaj,hintopor.....?Vagy azt nekem kell megvenni?

Etvagyam is van hala az egen es savam sincs sok.Csak neha estenkent erzem.Akkor nem lesz haja Zoenak? :lol: :lol: :lol:
Mikor josztok vissza?Puszi neked Kristofnak na es Gomeznek!!!

Remelem most elkuldi az uzenetet!!!!! :x

Kép

Szep napot mindenkinek!!!(Nallunk sotet,esoso ido van!!! :evil:
Hol a nyar?????????)
picizoe
 
 


Picizoe
Epsegben visszaertunk tegnap, volt nagy orom meg boldogsag. A repules babaval meg mindig nem a kedvenc programom, korulmenyes volt, idegorlo es faraszto, annak ellenere, hogy volt segitsegem es Kristof nagyon nyugodt baba.
Apolasi szerek: nekem azt mondtak, hogy nem irnak fel semmit, de sok tanacsot kaptunk. Furdeteshez 2-3 honapos korig olivaolajat hasznaltunk, a furdovizhez rakjuk. Elso heten kicsit hamlott a bore, azt mondtak, hogy csak ket naponta furdessem. Nekem ez bejott, gyonyoru a bore Kristofnak, selymes es nem szaraz. Jah es nem volt koszos/budos a ket naponta furdes ellenere sem. Amikor nem furdettem, akkor is attorolgettem a kezet, labat, hajlatokat, arcat, feneket. 2-3 hos kora ota hasznalok az olivan kivul furdetot (Johnsons), testapolot is neha, tovabbra sincs semmi baja es azota minden nap furdetunk. A hajat ketnaponta mosom, finoman ujjbeggyel atdorzsolgetem alaposan, imadja ezt es koszmo sincs.
Popsira Sudocremet hasznalunk, egyszer probaltam mast es kovetkezo napra pelenkakiutesek lettek... Nagyon sokaig eleg egy tegely, mi ot honap alatt most hasznaljuk a masodikat! Fontos, hogy csak keveset kell kenni, be kell masszirozni ugy, hogy szinte eltunjon a krem, csak igy tolti be funkciojat. Nem kell minden pelusozasnal hasznalni szerintem, en kaka utan szoktam, este a nagy alvas elott es reggel. Hintoport en nem hasznalok, van, de nem volt ra meg hajlamom. Allitolag az a redokbe jo, ha nagyon meleg van es beizzad, kipirosodik, egyebkent meg szarit, ezert kell vigyazni vele.
Pelus: nalunk a Huggies valt be es otthon a libero. A pampersbol mindig kifolyt minden, az asdasbol nem folyt ki, de kidorzsolte a combjat, a lila tescosbol szinten kifolyas volt, tobbet mar nem mertem kiprobalni. otthon a libero volt a favorit. De ez babafuggo, egyeni, lehet hogy nektek mas jon majd be.
Gyomoreges/haj: nalunk nem jott be a babona, 30-35. het kozott majd megpusztultam a gyomoregestol, de Kristof hajtalanul szuletett. :-)
Derekfajas nekem csak a terhelestol volt, a hatvanpar kg-hoz szokott gerincem nem viselte konnyen azt a 20-25 kgot, amit hiztam. Tenyleg, te hol tartasz? Tudom, hogy erzekeny tema, en alig mertem beszelni rola, kerultem a merleget, most viszont mar oszinten tudok arrol nyilatkozni, hogy mekkora sullyal mentem szulni.
Hasfajas: ennyi idosen nekem is voltak durva josloim, 36 hetesen Feri mar majdnem bevitt szulni. De csak joslo volt. En 38 hetesen jutottam el odaig, hogy birtam volna menni, de a hasam alja 10 perc seta utan majd leszakadt, orulten fajt, nehez volt a pocakom, de igy is menni kellett, mert a kutyus varta a setat. De neha mar ugy jottem haza, hogy a kezemmel tartottam a hasamat alulrol... :-(
Szules: ne felj, probald inkabb elvezni, varni, mint egy nagy kalandot! Lehet, hogy nem hiszed el, de en irigyellek, hogy hamarosan atelheted. A terhesseget nem, de a szulest szivesen atvennem toled, en elveztem minden fajdalommal egyutt, asszem, hogy eletem legjobb napja volt.
Majd egyeztetunk, mert szivesen meglatogatnank meg szules elott, utana kis babaval pici babahoz ugy sem szivesen megyunk, nehogy gond legyen.

KépKép
nybea
 
 


Ma faraszto napom volt!Mennem kellett a korhazba.De minek?Csak idegesitenek mindig!
Kezdodott azzal hogy 10-re volt idopontom persze mar elotte ott voltam 20 perccel mert nem lehet kiszamolni.10-15 perc utan behivtak szokasos vizelet,vernyomas(140/70 mivel dombon masztam felfele....),suly meres aztan mondtak hogy uljek ki es vatjam a doktornot.5 perc hijjan 2 orat kellett varni.Kb. 60 kismama vart mar mindenki nagyon kivolt.De nagy nehezen behivtak viszont a doktornonek nem volt jo kedve.Megnezte a multkori uh amire azt mondta hogy nagy sullyu a gyerek es nagy a hasa csinaljunk egy cukor terheles majd jovo kedden.Megnezte a gyerek fekveset,szivhangjat ami mind rendben volt.Majd mondta hogy magas volt a vernyomas ezert 1 heten ketszer utazzak mar be megnezni 2 hetig es ha nem javul 2 het utan adnak ra gyogyszert.Miutan jol "lebaszogatott "mindenert mondta hogy kerjek idopontot a cukor terhelesre,egy uh-ra,hogy 2 het mulva jojjek vissza hozzajuk es menjek fel daily a. unithoz vernyomas mereshez kerjek idopontot hogy mehessek majd.Elinteztem mindent kaptam 100 idopontot majd elmentem a d.a. unithoz ahol mar alacsonyabb volt a vernyomasom majd ratettek monitorra.Zoe nem elvete es en sem igazan.Megint mutatott mehosszehuzodasokat de most hal istennek nem foglakoztak vele.Remeltem nem tartanak megint bent miadta.Mire ott es mindennel vegetem 3 ora volt.Szegeny kislanyomat nagyon megviselte.Nagyon nyomta a hasam aljat alig birtam setalni.Ehes voltam,szomjas,faradt......
Alig vartam hogy hazaerjek!!!!

Nem akarok menni tobbet!!!!Legszivesebben nem is mennek szulesig!!!!!!!!Csak mar szulni!!!alig varom hogy vege legyen mar!!!!

Mindegy!Remelem nektek szebb napotok volt!!!!!
picizoe
 
 


Bea-Koszi a jo tanacsokat!A dokikat hiaba kerdeznem sosincs ra idejuk hogy valaszoljanak!!!!Jo lenne talalkozni!Jo lenne latni es Kristofot is!Puszi nektek!
picizoe
 
 


Sziasztok!

Ott lent delen is esik az eso?Itt igen,pedig szep napos idonek indult a fene enne meg. :cry:
De hatha delutanra kisut a nap.

Eltunt megint mindenki,nagy a csond...

Picizoe, mire vegigjarod a sok idopontot, addigra a szules ideje is eljon.Nem hagynak azon izgulni,hogy jaj mindjart szulok, hanem mar alig varod.Viccet felreteve, az utolso szakaszban egyebkent mar hetente kell ellenorzesre jarni, ha tetszik,ha nem,neznek mindent ilyenkor mar,aztan az utolso ket hetben akar 2 naponta is mehetsz NST-re,ooo,most jut eszembe azt itt nem tudom hogy hivjak,de sztem az amit Te monitorozasnak nevezel. De nyugi, a Leanyzo addig ugyse jon ki, amig azt nem erzi, itt az ido.Persze, nehez mar ekkora pocakkal orakat varni, es egesz nap uton lenni,es sajnalom is ,hogy ilyenek a kismamakkal.De kitartas,nincs sok hatra!!! :lol:
Aztan ha jon a masodik,mar fel se fogod ezeket venni
:lol:

mentem,szep hetveget mindenkinek,remelem sok-sok napsutes lesz

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Elokerultem en is. :) napokig nem tudtam belepni, mindig valami hiabauzenetet irt ki.

Picizoe, csodalkozom, hogy ennyire foglalkoznak veled. Nekem egy szot sem szoltak a 140-en feluli vernyomasomra annak idejen itt Angliaban, pedig nekem az nagyon magas, mivel alapvetoen alacsony szokott lenni. Nekem 90 es 100 kozott szokott mozogni. Egy szot sem szoltak, csak rairtak a papirjaimra a megfelelo rublikaba es itthon vettem csak eszre. Azt hittem rosszul latok. Csodalkoztam, hogy semmit sem szoltak erte.

Ildi, szerintem csak otthon van NST az utolso honapban, itt nincs. Osszesen 2 UH van es csak akkor latsz doktort, de az se vizsgal meg, csak ranez az UH eredmenyedre (az UH-t nem orvos csinalja). Mondjuk lehet, hogy esetleg a Royal Free-ben, ahova Picizoe jar, uj intezkedeseket hoztak mostanaban es jobban odafigyelnek, mivel volt nehany birosagi peruk az elmult evekben. Gondolom megijedtek es mara osszeszedtek magukat.

Kepzeljetek, nalunk meg be fogjak zarni honapokon belul a szomszed varos korhazaban a szuleszetet, ahova tartozunk! A kornyezo kisvarosokbol es falvakbol mindenkinek Stevenage-be kell majd menni, ami ugye sokkal messzebb van. El se tudom kepzelni, milyen kaosz lesz, mivel ez a szuleszet, amit bezarnak mindig tele volt, sose volt ures agy. Sot meg sokszr igy is atiranyitottak a szulni indulo kismamat Stevenage-be, mert naluk nem volt hely. Egyszeruen nem ertem.

Picizoe, azt hiszem majd sok mindent neked kell kitapasztalnod, hiaba adunk tanacsokat, mivel minden baba mas. Pl. amit Nybea irt, hogy olajat hasznaltak furdeteshez, az szerintem minden babanak jo, mi a mai napig nem hasznalunk Lollinak habfurdot, mert szaritja a boret. Viszont a popsin a bor mindenkinel mas. Lehet erzekenyebb baba, meg lehet olyan is, akinel egyaltalan nem kell kremet hasznalni. En ezt az utobbit nem is gondoltam volna, csak mostanaban hallottam az egyik baratnomtol, hogy o sose hasznalt popsikremet egyik gyerekenel sem. En meg ha egyszer kihagyom, mar pottyos lesz Lolli. Raadasul nekunk a sudocreme nem is segit. Egyedul a Bepanthen jon be Lollinak. Ezt lehet, hogy erdemes elore is beszerezned, ugyanis a mellbimbora is nagyon jo. Ezt barmelyik supermarketben beszerezhetet (Tesco, Asda, stb.) Azt hiszem, hogy sudocreme-bol ugyis fogsz termekmintat kapni a szules utan. Aztan meg az is lehet, hogy idonkent kell majd kremet valtoztatni. Mi 9 honapos koraig az otthoni gyogyszertari kremet hasznaltuk (mindig felirattuk, amikor otthon jartunk vagy amikor a szuleim jottek, ok is hoztak tartalekot). Aztan ahogy el kezdtek kibujni a fogai (nagyon keson jottek, kb. 9-10 honapos volt), akkor egyszer csak nagyon csunya lett a popsija es onnantol kezdve nem volt jo a magyar gyogyszertari krem. Azota hasznaljuk a Bepanthent.

Nekem itt a kilokert se szoltak soha semmit. Az se zavarta a vedonot, hogy 5 kilo fogyassal inditottam, annyit hanytam. Na, aztan szules utan, a szoptatas alatt bepotoltam a hizast boven! Rosszul voltam mar magamtol, ugy elhiztam. Raadasul fajtak a terdeim is. Tavaly nyarra viszont sikerult visszanyernem a regi sulyom, sot most mar egesz kozel allok a lanykori sulyomhoz. :D

Irtad, hogy azt mondtak, nagy a baba sulya. A csaladotokban nem voltak nagy sulyu babak? Biztosan azert aggodott a doktorno, mert az lehet a kismama cukorbetegsegere utalo jel. Persze a vegen meg lehet, hogy az fog kiderulni, hogy nem is olyan nagy a baba. Nekem is UH alapjan 3 kilon feluli babat josoltak, aztan kis vacak lett, mindossze 2600g-mal szuletett Lolli. En azt mondom, hogy oruljel neki, hogy ennyire torodnek veled, inkabb legyenek ovatosabbak a kelletenel! Most mar ugy sincs sok hatra, ezt a kis idot mar kibirod valahogy. Hamarosan a kezedben tarthatod Zoet es akkor minden macerat el fogsz felejteni.

Mennem kell, Lolli mindjart ebred es megyunk vasarolni.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok.25 hetes kismama vagyok Granthambol.Harom eve elek Angliaban a parommal egyutt,de nem vagyunk osszehazasodva.Az erdekelne,hogy milyen tamogatasokat igenyelhetek az ujszulott picinkre es mikortol.Nagyjabol kepben vagyok de nem vagyok teljesen biztos.Ha valaki tudna nekem segiteni,azt elore is megkoszonom.Udv,Szilvi.
sweetsylva
 
 


Szep napot mindenkinek!

Nallunk esik az eso! :cry:
Holnap mehetek cukor terhelesre es ctg-re!Juppi!De amig minden rendben van nem banom!Remelem nem lesz sz.... ize a lotynek amit megkell inni.Azt sokat lattam hogy 3 poharban hozznak valami naracssarga lottyot!Kivancsi leszek megbirom e inni!!!Nagyon vacak a gyomrom!

Oxytocint itt lehet kerni?Vagy nhs-nel nem adnak csak paracetamolt???????Ti mit irtatok a szulesi tervbe?Mar megkellett volna irnom de most jutok el odaig hogy foglalkozzak vele.Az epiduralist beleirom,valamint hogy nem engedem a vakumot.....,hogyha komplikacio van akkor csaszart szeretnek,valamint nem hagyjanak szenvedni napokig hanem akkor szeretnek ilyen injekciot.
Szerintetek?

Szilvi-Udv a forumon.Sajna nem tudok segiteni de a tobbiek biztos jobban tudjak ezeket a dolgokat.Nekem maganvalalkozo a parom es mondta hogy ot nagyon ellenoriznek sok felol igy nem foglalkozunk vele.


Szep esomentes napot mindenkinek!!!!!!!


Kép
picizoe
 
 


Picizoe: oxytocint nem tudom, hogy milyen témában kérdezed, mindenesetre nem a paracetamollal egy kategoria. Az oxytocin egy hormon, amit indításnál, vagy a szülés gyorsításánál adnak, hogy intenzívebb legyen, vagy egyáltalán megkezdődjön a vajúdást. Azt nem kérni kell, azt ők adják, ha szükséges, mi erről nem döntünk szerintem.
A szülési tervbe én az epidurált beírtam, hogy esetleg szeretnék, de nem volt rá lehetőség. Annyit tudj róla, hogy azt akkor adják, amikor már normálisan vajúdsz, tehát igazából, viszont max addig adhatják be, amíg a méhszáj két ujjnyira nyitott. Én úgy jártam, hogy amikor először bent voltam a kórházba, akkor még nem voltak igazi fájásaim, ezért nem kaphattam, hazaküldtek. Azt mondták, hogy csak öt perc alattiakkal mehetek be. Nekem egyből két perces fájások jöttek, nem sokkal később bekocogtunk, akkor viszont már nem kaphattam meg az eda-t, mert már négy ujjnyira nyitva voltam, szóval késő volt hozzá. Megjegyezném, hogy annyira gyors volt a szülésem, hogy bele sem néztek a szülési tervembe, mert nem volt rá idő, én meg azon kívül, hogy a kezükbe nyomtam a felvételi pultnál nem foglalkoztam vele, elfelejtettem. Más is járt már így, ezért csak azért írom, hogy ne lepődj meg, ha semmi sem úgy alakul, ahogy te reméled. És nem biztos, hogy ez negatív, mert pl nekem a gyors szülés miatt mindenféle fájdalomcsillapító nélkül kellett szülnöm (se gas and air, se eda, se egy szem paracetamol, semmi), nem így terveztem, de végül nem bánom, hogy így alakult, mert tulajdonképpen kibírtam így is.
Tudom, hogy a vákumról már nagyon lebeszéltek. Én is féltem tőle, meg a fogótól is. Egy dolgot azért jobb, ha tudsz: nem feltétlenül jó 100%osan megtagadni ezeket a dolgokat, főleg, hogy lehet egy olyan pillanat, amikor te bármit is mondj, a doki felülbírálhatja. Ők a szakemberek, nem én és nem te. Nekem azt mondta a sógornőm, hogy ha a baba a szülőcsatornában akad el, akkor nem nagyon van más választás a vákumon és a fogón kívül, mert ha addig eljutott a baba, akkor már visszanyomni nem lehet, márpedig ha nem lehet, akkor nem császározhatnak. Valahogy viszont ki kell szedni, mert ha totojáznak, akkor nagy baj lehet. Azt mondja, hogy ilyenkor az anyuka akár a fejére is állhat, ha a baba élete múlik a vákum vagy fogó használatán, akkor a dokinak az a kötelessége, hogy megmentse, mindegy, hogy mit mond az anya.
Én egyébként szintén nem szerettem volna, de azt sem akartam, hogy teljesen megtagadjam, így azt írtam a szülési tervbe, hogy szeretném elkerülni a vákum, vagy fogó használatát, amíg van más megoldás, ha életmentő, akkor az orvos döntsön.
Rólunk: szörnyű hétvégénk volt. Két napja csőtörés volt a fejünk fölött, majdnem elázott a frissen rakott laminált padlónk. Volt nagy izgalom, meg forgalom, éjfél körül még itt járkálgatott a szerelő a lakásban az alvó gyerekem mellett kalimpált (azért a miénkben, mert a fűtési rendszer központja a mi lakásunkban van, így bármi történik a házban, akkor bennünket zaklatnak először).
Azt hittem, hogy ettől nagyobb gáz már nem lehet. De lehet. Hajnali kettőkor kopogtatott anyósom, aki most nálunk nyaral és a szembe lakásban tölti az éjszakákat. Azt mondta, hogy menjek gyorsan, mert valami nagy gáz van, valaki őrülten verte a bejárati ajtónkat, szerinte a tűzoltók voltak, mert hatalmas füst van az utcán. De nem merte kinyitni, mert ő mégiscsak vendég és nem is beszél angolul. Körbenéztem, kiderült, hogy a tőlünk két házra lévő üzlet gyulladt ki, égett rendesen, úgyhogy evakuálták az egész tömböt, persze bennünket is. Ferivel és anyósommal öt perc alatt felöltöztünk, gyereket ébresztettünk, öltöztettünk, és próbáltuk elrakni az értékeinket, papírjainkat, ami nem volt egyszerű, tekintve, hogy ebben a lakásban van mindenünk és nem sok mindent vihettünk. Nagyon paráztam. A gyereknek raktam be egy termosznyi forróvizet, cumit, cumisüveget, tápszert, pelust és váltásruhát, és gyerekkel, anyóssal, kutyával, valamint két kis batyuval ott hagytunk mindenünket. Be voltunk parázva, mert tényleg nagy volt a tűz, meg valami egyéb gubanc is volt, ugyanis kb 60-80 rendőr és tűzoltó volt ott, fél wembleyt lezárták. Amúgy jó fejek voltak, mert a mentők a gyerek miatt egyből felajánlottak egy mentőautót, ahol meghúzódhatunk, majd a rendőrök mondták, hogy a kapitányságon vannak berendezett szobák ilyen esetekre, oda is mehetünk, de a kutyát sehol nem látták volna szívesen, így mentünk a kocsinkba. Még szerencse, hogy Feri nagy autót vett, pedig annyit dörmögtem korábban, hogy miért kell nekünk bmw-t venni. Sebaj. Hajnali hatig ott tanyáztunk, mert el sem tudtuk hagyni a parkolóhelyet a lezárások miatt. Ezután mentünk mekiről mekire, hogy mosdót találjunk, pelust cserélhessek, igyunk valamit. Több, mint tíz óra vándorcigány életmód után egy óra előtt visszaengedtek bennünket a lakásba és az útlezárás egy részét is feloldották. Így is mákunk volt, mert ha a mi lakásunkba nem kulön bejárat van, hanem a közös, akkor még az utcán dekkolnánk jó ideig, mert a többiek nem használhatják a másik lépcsőházat...

KépKép
nybea
 
 


Bea-Szornyen hangzik amit irtal.Meg szerencse hogy ott volt az anyosod es szolt kulomben ki tudja mi torent volna!!!!!!!Remelem a kicsi jol van es megvan mindenetek!!!!!!!Adott esetben nekunk is lenne mit osszeszedni ha lenne ra ido de sajnos ez nem mindig van!!!!Tenleg nagy szerencsetek volt!!!!!!
Az oxytocint csak azert kerdeztem hogy itt ismerik e szoktak e hasznalni,kerhetem e en...............
A multkor mikor 1 napot a korhazban voltam akkor volt ott egy lany es szegenyt hagytak szenvedni es en ezt nem szerenek.2 hettel hordta tul a babat.3. napja volt a korhazban mikor este beindult nalla a szules es mondtak hogy kesobb burkot repesztenek es folviszik a szulo szobara et mondtak ejszaka es reggel is neki.Szegenyt nagyon sajnaltam!!!!!Nem ertem ha 2 hettel hordta tul a babat miert nem inditottak be nalla a szulest?Egyszeruen tenleg nem ertettem.
Remelem nallam is felporognek majd a dolgok bar en tenleg nem tudom fajdalom csillapito nelkul elkepzelni!!!!!!!Csutortoktol elkezdem inni a teat es szedni a bogyot amit ajanlottal.Remelem nekem is bejon majd!!!!!!Honap vegen mar jon anyukam.Remelem zoe megvarja.Jo lenne ha o is ott lenne es erositene!!!!!!!
Mar nagyon varom hogy foghassam!!!!Tuti hogy ossze vissza fogom puszilgatni!!!!!! :lol:
Remelem ma jobb estetek lesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Puszi
picizoe
 
 


Egy par kep a fiukrol

Kép


Kép
Marci es a bringaja :lol: Ilyet talaltunk es szerencsere imadja,bar a pedalt meg nem hasznalja.



Kép
Elbambultam nem kicsit :lol:


Kép
Marko "kisfiam" :lol:




Kép

Martin immar 14 evesen :lol:


Itt hideg van esik az eso. Ott lent delen milyen az ido?

KépKép
thomaildi
 
 


Nybea most olvastam vissza mit irtal.Nem semmi ejszakatok volt.
Kristof hogy viselte??

KépKép
thomaildi
 
 


Szep napot mindenkinek!

Tul eltem a mai napot!A cukor terheles nem is volt olyan szornyu.Valami narancs izu,szensavas energia ital felet kellett meginnom!Megvolt a mai vernyomas meresem is ami ugyancsak jo volt valamint a ctg(monitor) is.Mondjuk az zoe vegig aludta de mondtak hogy koltsem fel mert akkor tovabb kell monitoron maradnom.Szegenynek nem igazan tetszett de hazafele vettem neki friss peksutemeny. :lol:

Legkozelebb penteken kell megint mennem ctg-re es jovo kedden is majd szerdan uh es penteken doki.Nem fogok unatkozni!!!
De legalabb minden rendben eddig.Remelem hogy jo lesz a cukor t. is de ez csak majd a doki mondja meg!

De lagalabb mara levan tudva es pihenhetek!!!!!!!
Nallunk szep ido van!Mindenkinek ilyet kivanok!!!!!

Jok a kepek Marcirol es a fiukrol!!!! :lol:
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe
, te hogy-hogy jarsz CTG-re? A magas vernyomid miatt kuldenek? Magyarorszagon a 36. hettol minden heten kell menni, de itt nem. Vagy esetleg ez valami ujitas az angol egeszsegugyben? :wink:

NyBea, remelem azota mar kipihentetek magatokat! Ijeszto lehetett egy pici babaval.
A sogornod Magyarorszagon szuleszno? Abbol, amiket irtal ugy gondolom, hogy o nem angol. A multkor irtad, hogy mondta, hogy kitolas elott folyamatosan vizsgalgatnak teged is, hogy milyen a medenced, illetve akkor mar a baba fejet is ki tudjak tapintani, hogy nem nagy-e a medencehez kepest. Ez se mindig igy van itt. Ket ismerosom is ugy jart, hogy eselyuk nem volt a huvelyi szulesre a baba merete miatt, de ezt csak utolag tudtak, meg, amikor mar csaszarral kiemeltek a babat. Surgossegi csaszar lett mindket esetben, mivel a baba szivhangja nagyon rossz volt a hosszu vajudas miatt.

Azt pedig ugy tudom, hogy vakumozni, fogozni csak akkor lehet, ha mar a szulocsatornaban van a baba. Viszont azt irtad, hogy ha a baba a szülőcsatornában akad el, akkor nem nagyon van más választás a vákumon és a fogón kívül, mert ha addig eljutott a baba, akkor már visszanyomni nem lehet, márpedig ha nem lehet, akkor nem császározhatnak. Ket baratnomet is vakumoztak itt Angliaban, aztan csak csaszar lett a vege. Ezen mar akkor is ragodtam, hogy ez hogyan lehetseges, de aztan el is feledkeztem rola, pedig otthon meg akartam kerdezni szakembertol. Most viszont, hogy szoba kerult, ujra eszembe jutott. Ha lekozelebb beszelsz a sogornoddel, kerdezd mar meg tole, legyszi! Ugy kitanulnam ezt a szakmat, nagyon izgalmas meg oromteli, de elegge erzekeny vagyok, foleg, amiota Lolli szuletett, ugyhogy nagyon megviselne, ha valami komplikacio lepne fel egy szulesnel es baj lenne a babaval. Szoval, ez a szakma nem nekem valo.

Picizoe, tudod mi a tapasztalatom a baratnoim koreben? Mindig aki a legjobban parazott, annak volt a legegyszerubb, legyorsabb szulese. :wink:

Thomaildi, koszonjuk a fenykepeket. A nagyfiaid mar milyen nagyok! A pici is olyan nagynak tunik, ahogy ul a bringajan. Lolli se hasznalja meg a pedalt. Sot, az ulest se surun, inkabb tolja a bicajt. :lol: Meg a babakocsi tolas a kedvence. Ha talalkozunk babakocsis ismerossel, akkor o egybol tolja a babakat. :)

Nalunk ma nem lett volna rossz ido, de iszonyu szeles volt. Voltunk du. setalni es az utcankban leallt Lolli egy idos nenivel csevereszni, aki 80 fele jarhat. A neni ugy koszont el tole, hogy "Bye-bye Darling". Errel Lolli vissza a neninek: "Bye-bye Darling"
:lol: A neni alig birta abbahagyni a nevetest.

Jo ejszakat mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 


Olive-Igen magas volt a vernyomasom es azert nezik 1 heten 2* a vernyomasom es tesznek monitorra.a cukor terhelesen en is meglepodtem mivel mondtak hogy azt itt nem szoktak de azt is csinaltak mert nagynak tartottak zoet.Remelem jo lesz az eredmeny.

Tegnap nagyon vacak napom volt!!!!!!Leszakadt a hatam,derekam.Zoe egesz du. megsem allt.Forgott,rugott ossze vissza.Ilyet meg nem csinalt.Nagyon nyugodt szokott lenni.Raadasul voltak josloim vagy mehosszehuzodasaim(nem tudom mi a kulombseg).Nagyon megijedtem hogy erosodni fog.De nem.Reggelre jobban lettem.Igy ma nyugisabb napom volt.Zoe is nyugodt volt mint szokott!

Gondolom ez mar csak igy lesz!!!!
Holnap ismet vernyomas+ctg.Jupppppppyyyy!

Szep estet mindenkinek!!!!!!!
Hol a nyar?Nallunk semmi jele!!!!!!!!!! :cry:
picizoe
 
 


Sziasztok!

Nalunk most mar szep az ido, de a delelott nagyon ramaty volt. Szakadt az eso, ugyhogy el se tudtunk menni a zenebolcsibe. Direkt nem is emlitettem Lollinak, hogy ne legyen csalodas, ha nem tudunk menni, erre 10 percre ra, hogy kezdodott volna a fogalalkozas, el kezdte mondogatni magatol. :roll: Ugy sajnaltam szegenyt, mert nagyon szereti. Ilyenkor olyan jol lenne, ha ket kocsink lenne, mert akkor nem lenne akadaly a szakado eso. :(

Picizoe, hogy vagy? Adhatnal egy kicsit a magas vernyomasodbol nekem. :wink: Az enyem olyan alacsony volt ma is, hogy szedelegtem. Gondoltam rendezem egy kaveval, erre Lolli ramboritotta az egesz bogrevel. Igy kave nelkul rendezodott a vernyomim, Lolli sikeresen felnyomta.

Nem tudja valaki, hol lehet itt kapni valami bio gabonakavet? Lolli allandoan kavet szeretne inni es ugye a mienkbol nem adunk neki. A koffeinmentesbol se szeretnek, mert azert abban is van nemi koffein meg meg ki tudja mi mas. Eddig nem talaltam a szupermarketekben. Persze lehet, hogy valami Health Food Shop-ban kene megnezni, csak az nincs a kozelben. Ha mas nem, akkor hamarosan megyunk haza 2 hetre es ott nezek. Ott tudom, hogy van. Mar egyszeruen nem lehet kavet inni elotte, mert annyira szeretne o is. A kekszet is allandoan bele akarja martogatni a kavemba. :roll: Egyszer a nagyapja kavejaba nyalt bele es azota meg van orulve erte. Erdekes, en gyerekkoromban nagyon utaltam, meg a szagat is. Emlekszem, hogy az ovodaban is kaptunk tejes kavet, de sose ittam meg.

Megyek es kihasznalom meg azt a kis idot, amig alszik a muveszno. Aztan biztosan megint kezdodik a koncert. Delelott ABBA slagereket enekelt nekem. (Mamma Mia, Money,money, money es Super Trouper).

Olive

KépKép
olive
 
 


Hali mindenkinek,

Tegnap megint voltam vernyomas meresen + ctg-n.Minden oke volt.A vernyomasom normalis volt a monitor szerint a kislanyom is jol van.Sokat mocorgott!Egyszer 130 egyszer 180 volt a szivverese.De azt mondtak ra hogy minden jo ne izguljak csak sokat mozog ezert volt gyors a szivverese.

Gyorsan telik az ido.Szerdan megyek ctg-re+vervetel+uh es penteken doki.

Vasarnap festjuk a szobat es berendezzuk.Eddig minden dobozokban volt.Mar nagyon varom!!!!!!!

Elkezdtem a homeos bogyot szedni es inni a malna level teat ami nem is szornyu.Sokkal rosszabbra szamitottam!!!!!!

Itt meg mindig vacak az ido!!!!!Semmihez sincs igy kedvem! :cry: Igy pihizek!

Jo hetveget mindenkinek!!!!!!

Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!


Hihetetlenul sz@r ido van egesz heten.Es most is esik az eso.Utalom mar nagyon.
Kedden mennunk kell Marcival dokihoz,mert szerintuk nem kapott meg minden oltast,amit eddig meg kellett volna, de otthon minden oltason atesett,ami kellett neki, a kovetkezo 3 evesen esedekes.Itt mas sorrendben adjak az oltasokat? Kedden delelott jon a health visitor megnezni Marcit. Kivancsi vagyok itt ok hogy dolgoznak...

Picizoe utolso heteket toltitek egyben :lol: Milyen szinu lesz a szoba?Martin fiammal mikor terhes voltam, az utolso simitasokat vegeztuk a szoban,mikor mentem szulni :lol: A cukoreredmenyed milyen lett?? Mivel nem irtad gondolom jo. :wink: Egyebkent meg lehet hogy mar helyezkedik be Zoe,keszulodik a szuletesre, majd ha azt veszed eszre,hogy kevesebbet mozog,es egy helyen erzed kezet, labat kidudorodni,akkor befeszkelte magat es hamarosan talakoztok.

Olive az en fiaim is imadtak a kavet.Marcinak szoktam egy cseppet hagyni a pohar aljan, epp hogy az izet erezze :lol: Nem lehet eleg koran kezdeni :lol: Esetleg interneten nem tudsz rendelni ? Kocsi hijan ha valamit nem kapunk meg a kozelben, interneten apank mindent megtalal

:wink:


Na mentem, bar semmihez sincs nekem se kedvem ilyen idoben...
Szep hetveget mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


thomaildi-A szoba natur szinu lesz a foberlo nem enged mas szint. :cry: De remelhetoleg csak szeptemberig leszunk itt ugyhogy addig elviselheto!!!!A cukor terhelesem eredmenye meg nincs meg penteken megyek a dokihoz es akkor fogja megnezni a ctg,cukorterheles,uh eredmenyeit es akkor derul majd ki mi ujs.Remelem semmi!!!!! :lol:

Ma szep ido van nallunk remelem mashol is!Szedegetem,iszogatom boszen a homeos dolgokat!!!!!A fejemben eldontottem hogy segiteni fognak a szulesnel es hogy gyors,konnyu szulesem lesz aztan majd meglatjuk!!!!!!!Remelem bejon!!!!! :lol:

Alig varom hogy kilegyen festve es kiszedhessuk a dobozbol a kisagyat,oltoztetot.........

A kislanyom mostanaban jol viselkedik de erezhetoen kicsi neki a hely!De nem panaszkodom mert sokat pihen,nincs savam............
Imadnivalo!!!!!!!!!

Szep napot,jo hetveget mindenkinek!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
picizoe
 
 


Sziasztok!

Picizoe, a natur szin azert jo, mert ahoz barmilyen kiegeszito megy. Feldobhatod a szobat valami aranyos kislanyos fuggonnyel, mesefiguras kepekkel (a Wilkinsonban lehet viszonylag olcson kapni). Bar, ha nem maradtok ott sokaig, akkor fuggonyre nem erdemes beruhazni, mivel minden haznak, lakasnak masok az ablakmeretei. Viszont lehet kapni falra nagy mesefiguras ontapadokat, amit siman le lehet szedni, ha koltoztok, ugyhogy a foberlo nem is venne eszre. Boltban talan eleg dragak, de megnezheted az ebayen, ott olcson be lehet szerezni.

Mi lassan keszulodunk haza. Jovo vasarnap repulunk, kb. 2 hetre. Mar alig varom, hogy degeszre zabalhassam magam eperrel. Itt hiaba veszunk, semmi ize. :( Azt mondja apukam, hogy valoszinuleg meg a cseresznye szezon elejet is elcsipjuk. Nagyon jo lenne.

Ma odavoltunk vasarolni es a kis csaladom ugy kidolt, hogy meg mindig alsznak. Apa mostanaban, amikor itthon van, mindig lefekszik du., amikor a lanya is alszik. :lol: Csak azt nem tudom, hogy lesz ebbol este alvas. Azt hiszem fel kene most mar ebresztenem oket.

Keddtol ismet rossz idot mondanak, ugyhogy meg a holnapi napot ki kell hasznalni. Szerintem egesz nap csaszkalni fogunk, aztan napokig ismet "szobafogsag". :(

Ildi
, nalatok ugy vettem eszre sokkal tobbet esik az eso, mint nalunk. Persze sokkal eszakabbra vagytok.

Olive

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!

Csak par szo erejeig ,Olive jo utat es jo nyaralast Nektek!

Picizoe 37 het, ma meglesznek vagy mar megvannak az eredmenyeid, majd ird meg ha lesz idod!

Itt mar megint esik,oke a heten eloszor,de akkor is fuj.

Szep hetveget mindenkinek!!

KépKép
thomaildi
 
 


Sziasztok!

Ildi, koszi.

Csak jottem elkoszonni, mert ugyan a szuleimnel van net, nem egyenesen hozzajuk megyunk. igy nem leszek egy darabig. Azert amint tudok bekukkantok, mivel meg az is lehet, hogy Zoe megszuletik, amig otthon leszunk.

Ildi, en meg mar 2 napja nem merek a kertbe teregetni, mivel annyira mondjak mar napok ota az esot. Mara egesz napra szakado esot josoltak, erre semmi nem volt. :roll:

Rohanok, mert meg mindig van mosnivalo meg mar pakolnom is kene ezerrel.

Kellemes hetveget mindenkinek!

Olive

KépKép
olive
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: