Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Anna! Szerintem is elég dühitő ez az ovis ott alvás, de sajnos ez van! Nálunk állitólag valaki szólt az ovoda vezetőnek, hogy ez miért van igy és valószinűleg a csütörtöki napokat ezért oldották meg, hogy ott lehet aludni. Nekem a párom holnap jön haza reggel és megyünk anyukámhoz tapétázni, úgyhogy kénytelen voltam megkérni az óvónőket, hogy a Bius ott aludhatna ez holnap. Szerencsére megengedték, de nagyon jó is mert tegnap már elég hisztis volt, szerintem a fáradtság miatt. Igy legalább holnap aludhat délután is. Biztos nehezen fogják őt majd felébreszteni uzsonnázni. De hát ez van!

Edit!
Az óvónénik azt is tudják, hogy azok a gyerekek akiket el kell hozni ebéd után, egyáltalán nem alszanak már és valahogy nem érdekli őket. Pedig még ők is mondták, hogy ekkora gyerekeknek kell még az ebéd utáni alvás. És én még direkt mondtam is amikor kint voltak család látogatáson, hogy ő nem alszik itthon és ezért jó, hogy az oviban ott aludhat. Még meg is voltak lepődve rajta, hogy nem alszik mert ők azt mondták, hogy az oviban meg mindig az elsők között van, hogy elalszik. És persze majdnem mindig az utolsók között kel fel. :)
Mi nem jártunk összevont csoportba, de a sógornőm kisfia oda jár és ő meg van vele elégedve. Én nem akartam az összevont csoportot választani. Oda úgy járnak, hogy kiscsoportostól a nagycsoportig mindenki. Állitólag vannak olyan szülők, akik kifejezetten azt kérik, hogy a gyerek összevont csoportban kezdjen mert szeret a nagyobbakkal játszani, vagy épp a testvére is ott van és akkor már had járjanak egy csoportba meg ilyenek. Szóval semmi extra. Csak ott egybe vannak a legkisebbektől a legnagyobbakig.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Edit!
Anna vegyes csoportba jár,én nem bánom,mert a kicsik tök sok mindent megtanulnak a nagyoktól.Bár ahogy a nagyobb gyerekek szüleivel beszélgettem,állítólag a kicsik "visszahúzzák" a nagycsopisokat...Ezt majd csak jövőre tudom meg,de egyenlőre nem tapasztaltam semmi ilyet.
Bölibe általában csak pár hónap különbség van csemeték között szerintem.De nekem pl. volt olyan ismerősöm,aki fél évesen beadta már a bébit...Meg volt olyan is,akinek évvesztes volt a gyermek,és nem az oviban tartotta vissza plusz egy évet,hanem a bölcsiben.Szóval előfordulnak ilyenek,de szerintem általában az a jellemző,hogy egyidősek a gyerekek.
Móni,nálatok hogy van ez?

Zsuzsi!
Jó kis alvókája van Biusnak!Kedves óvonénik pont ez miatt megtehetnék,hogy bevállalják azt,hogy ottalszik...Mert még ha nem akarna aludni,azt mondanám,okés.De így???
Amúgy hányan vagytok a csoportban,és ebből hányan nem alhatnak ott?Bocsi,ha már unod a témát(eléggé rákattantam... :oops: )csak tényleg érdekel a dolog...


Lányok,szeretnék segítséget kérni!
Nem tudtok nekem olyan céget-szolgáltatást ajánlani,akik kijönnek házhoz,és leveszik a vért?A neten nem találtam semmi hasznosat...
Ha valaki tud ilyet,írjon legyenszíves!
Köszönöm!

Norbiék tegnap ötödikek lettek a hét induló csapatból.Le is volt törve ,mint a bili füle.De szerintem ez is jó eredmény!(miket nem ír az elvakult szülő... :lol: )
Mára semmi extra dolgom nincs,lehet hogy ennek örömére megpucolom az ablakot!Már igencsak ráférne...Na,majd gyüjtögetem hozzá az enerdzsit! :D

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Anna!

Mi 27-en vagyunk egy csoportban és kb a fele, ha nem több aki nem aludhat ott. Amikor mi ott aludtunk, akkor 13-an voltunk, és az már sok volt az óvó néniknek. Aztán mikor már mi sem aludhattunk ott azóta nem akarok hazudni, de kb 7-en vannak talán akik ott alszanak. Nálunk úgy látszik a legtöbb szülő sajna munkanélküli, vagy csak egy-két napos elfoglaltsága van, vagy van egy kisebb tesó, aki még nem jár bölcsibe sem.
Egyébként tényleg jó alvókája van a Biusnak, vasárnap is reggel fél 9-kor kelt fel és előző este fél 10-kor már aludt. :) Ő egyébként délutánonként is mindig aludt legalább 2-2,5 órát ha arról volt szó. Sokszor már azt vártuk, hogy mikor kel fel végre, hogy eltudjunk menni valahova. :)
zsuzsi2811
 
 

 
 

Sziasztok!

Na újra itt...

Anna!Jöhetsz hozzánk is ablakot pucolni!!!!!Köszi! :wink:
Ti melyik oviba jártok?Én is hallottam olyat,hogy direkt ide kérik a szülők,összevont csoportokba a gyerekeket.De egy nagycsopisnak már vannak foglalkozásai,azt hogy oldják meg?Sehogy?Meg tényleg máshova lehet elmenni egy kiscsopissal kirándulni,mint egy nagycsopissal.vagy nem?

Zsuzsi azért ez a dadusok szégyene,hogy leesik a karikagyűrű az ujjukról,ha össze kell pakolni a kisszéket meg kisasztalt.Azt hiszem túl vannak fizetve! :twisted: FELHÁBORÍT!!!!Kérd csak meg őket hetente többször,hogy had aludjon ott.Biusnak is jobb,neked is....Nekik meg ez a munkájuk!És meg kell indokolnod,hogy ha ottalszik?Mi dolgod van?

Ez a várjuk,hogy végre felkeljenek dolog ismerős nálunk is.Nekünk is sok program azért marad el,mert alszanak a gyerekek.

Na írjatok!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Te,inkább nem is kérdezlek többet erről a témáról... :evil: Hihetetlen milyen a hozzáállás az ovi részéről!Nem emlékszem pontosan,de mintha lenne erre jogszabály,mármint az óvodai ellátásra.Szóval hogy mondhatják-e azt,hogy nem alhat ott a csemete.Na,majd kutakodom egy kicsit,lehet ám,hogy rosszul emlékszem...

Edit!
Én azért írattam ide Annát,mert anyósom ajánlotta.Norbi a Jókai oviba járt,és ott úgy volt,hogy kicsik külön,közép-nagycsopi együtt,aztán később meg kicsik-középsősök együtt,nagyok külön.(remélem jól emlékszem...).De mivel dózsakertben laktunk,egyértelmű volt,hogy oda fog járni Anna.
Kirándulni az egész csoport jön.Persze vannak olyan programok,amik csak a nagycsopisoknak szólnak.A foglalkozásokat meg simán megoldják az óvonők,ami a nagyoknak szól.Megvan a napirendjük.
Az ablakpucolás elmarad.Nincs lelkierőm hozzá... :oops: Micsoda egy lusta dög vagyok... :roll:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Szia Zsuzsi!

Semmi hivatkozást-törvényt nem találtam erről az ottalvásosdiról.Viszont amiket olvastam,abból az jött le,hogy az óvodán múlik,hogy engedi-e így,hogy nem dolgozol.Sajnos...
Erről megvan a véleményem.

Szia!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Anna!
A Jókaiban is összevont csoportok vannak akkor?
Ti akkor most hova jártok?A böli mellett ami van ovi abba?Vagy a Turulba?(Én anno oda jártam.)

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Ja még annyit!

Akkor nekem is nyugodt a lelkiismeretem ablakpuci terén.Ketten vagyunk!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Edit!
Igen meg kell indokolni, hogy ha azt szeretném, hogy ott aludjon a gyerek. Egyébként azt mondják, hogy ha az egyiknek megengedik akkor a többinek is meg kellene engedni és akkor már ott vannak, hogy nem férnek el. Szóval elég érdekes dolog. Én most szóltam, hogy holnap had aludjon ott a Bius mert anyuhoz megyünk a párommal tapétázni az előszobát és nem érek haza délre. Úgyhogy most ott aludhat. De már jó is lesz mert ami hisztiket ma levágott, na az nem volt semmi. Egész úton haza fele a játszóról orditott meg visitott meg toporzékolt meg ilyenek. Mindenki minket nézett. :evil: De hát nem tudtam mit csinálni vele. Végül is ovi után már egy ilyen hisztit levert itthon és akkor úgy döntöttem, hogy akkor alvás lesz, kb 1 órát szunyókálhatott, de úgy látszik az nem használt neki. Majd talán holnap alszik egy kicsit és akkor jobb lesz a kedve, aztán meg jön a hétvége, akkor meg aludhat ameddig akar.

Anna!
Tényleg nincs róla törvény, csak az óvodán múlik ez az ott alvásos dolog. Nálunk már az egyik szülő rákérdezett a szülőin. Neki is mondták, hogy szabály nincs róla, vagyis nem tilthatják meg, hogy ne aludjon ott a gyerek. Aztán meg jöttek azzal, hogy van olyan gyerek aki azért sir mert nem aludhat ugyanazon a helyen ahol eddig, meg, hogy sirnak azért is mert zsúfolva vannak az ágyak és, hogy összeér a kezük, lábuk stb. Szóval mind csak ürügy, hogy meggyőzzenek, jobb a gyereknek ha hazamegy ebéd után. Szóval nekem is meg van a véleményem róluk, már bánom is, hogy ide lett beiratva a Bius. Pedig amúgy meg tök jó ovi lenne, semmi probléma nincs vele.
Most is készülnek az anyák napjára és a Bius már az összes verset elmondta nekem, ami persze titok lett volna, de hát ez van! Nagyon ügyesen megtanulta mindegyiket. Meg amúgy is egész évben olyan sok verset tanultak, hogy csak lestem. Egyedül ez az ott alvás ami nagyon nem tetszik.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Edit!
Hát nemtom,hogy a Jókai ovis megoldás összevontnak számít-e?Anna most a dózsakerti oviba jár,a böli mellett,nem a Turulba.Itt az összevont csoportban van,amibe mindhárom kategória(kis-közép-nagycsoport) együtt van.

Zsuzsi!
Nálunk is nagy a készülődés anyák napjára! :D Bár Anna már nem szólja el magát,legalábbis eddig még nem... :lol: Tavaly ilyenkor már elcsacsogta! :lol: Viszont ovónéni megdícsérte,hogy nagyon szépen tudja a verseket!


Szeretnék Nektek is dicsekedni!
Felhívott ma az egyik tesitanár,hogy Norbit kiválasztották mesteredzők a versenyen,látnak benne fantáziát!Úgy dícsérte,meg olyan büszkén mesélte,hogy mi volt a versenyen (a tanár),hogy tökre elérzékenyültem!Azt mondta hogy 100 gyerek közül 6-ot (!) választottak ki,és az én gyerekem köztük van!!!Iszonyatosan büszke vagyok rá!!!Atlétikára fog járni,mint a nagyok!Nem a suliba,hanem fel a Bányászhoz!El sem hiszem....Ha nem is akarna járni esetleg,már ez is tök szép eredmény,nem?Mondjátok,hogy igen!!! :lol: :lol: :lol: Na,lelövöm magam most már... :lol:

Jó éjt mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Anna nagyon nagyon nagy gratula a "kisfiadnak"!Tatabányán nagyon jó atlétikások vannak ám,ugyi tudod?És a városunk elég jól megbecsüli a sportolóit.És lehet ha abba akarja hagyni,kicsit nógatni kell.Mert lesz olyan,hogy nem lesz annyi kedve.De ha 100-ból 6-ot választottak,akkor rettenetesen jó eredményeket fog ám elérni!!!! :D 8) És akkor tuti lesz hozzá kedve is!
Ugye tudod,milyen jól fog majd kinézni a fiad,ha most pár évet lehúz?Anyám csak úgy bomlanak majd utána a nők....Legyél csak nagyon büszke rá és legközelebb ne az üzeneted legvégére tedd ezt a részt,hanem rögtön az elejére,hogy mi is érezzük,hogy mennyire boldog vagy!!!!!Senki nem fog szerintem megsértődni!!!!!Akkor most tényleg jó éjszakád lesz!!!!Ügyes fiad van!Te szülted!!!!!!

Jó éjt mindenkinek!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Anna:hogy a fenébe ne lenne jó eredmény?gratula neki,ügyi.. :lol:

na csajok,voltam a módszertaniban is,és ott is azt mondták,hogy ha befér márkó akkor szeptembertől kell menni,majd 2011 május körül lesz szülöi és akkor elmondják a listát kiket vettek fel..de mondtam a csajnak hogy irja oda hogy 2012 mert nekem az jobb lenne..kivi leszek melyik marad...

mikor vivit irattam az oviba akkor mondta a csaj hogy nem mondhatják azt hogy nem aludhat ott a gyerek igy hogy én otthon vagyok..ez a micimackó óvi itt a piacnál van...
most nem tudok irni többet fáradt vagyok...

elméletileg holnap jön a srác aki megveszi az autót ,remélem ki is fizeti és végre lekerül a nevemről...

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Anna!

Nagyon ügyes fiad van akkor, gratulálok neki. Tényleg büszke lehetsz rá! :)
Mindegyikőtöknek jó hétvégét kivánok, én most nem leszek mert holnap reggel jön haza a párom és ilyenkor nem vagyok gép közelben amig itthon van. Majd ha visszament akkor jelentkezem!

Sziasztok!
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Andi, tegnap nem teged lattalak a centrumnal?
Nem mondjatok komolyan hogy a bolibe mar 2 evel elobb be kell irtani a gyereket?
menjenek a ....
annyira a gyerekek karara megy ezt az egesz
szornyu

fiamette
 
 


még belehet iratni?
azt sem tudom hol van boli :(

fiamette
 
 


Sziasztok!

Fiamette:Miért nem köszöntél rám?vaksi vagyok ám..meg a gyerköcre koncentrálok,főleg a centrumnál...mert egy kisgyerek átesett a korláton,és leesett a kocsmába,így már jobban figyelek...

hát igen most kell a listára iratni,mert nincs hely mire eljönne az idő a beiratásra..igaz kell munkahely,mert vinni kell a munkáltatóit,hogy mind a két szülö melózik...ki tudja mi lesz 2 év mulva,nálam kiszámithatatlan,inkább feliratom és vissza mondom,mint hogy nem iratom fel és szükség lenne rá..de ez se biztos,hogy beférünk..
én dózsakertbe-sétálóutca,és ami a szentborbálon van böli oda irattam be Márkót...
a többi messze van ez a kettő elég..

szép napot

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Látom ügyeskedtek a bölivel!Igazad van Andi.Inkább mondd azt akkor,hogy bocs,de mégsem,minthogy ne tudd bölibe vinni a Márkót,ha kell!Leleményesnek kell lenn!

Ma körúton voltam a gyerekekkel.Nem tudom miért,de elég fárasztónak éreztem.Talán jön a meleg,és az miatt.Unokahugaimnak lesz a szülinapjuk.Nekik szerettem volna ajándékot nézni,de ez két gyerekkel felejtős.Ráadásul nem is tudom mit lehetne venni egy 10 és egy 13 évesnek. :shock:

Itthon az alvással nem volt gond,hamar ment.A kocsiból is felcuccoltam,kétszerre :oops: .Amiket reggel mostam,meg is száradtak.Most még vasalhatok is.

Virágokat szeretnék hétvégén ültetni,de földet elfelejtettem venni.Az agyam...Majd vasárnap....

Na megyek,vasalok......

Mindenkinek kellemes délutánt!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Boldogságos Anyák Napját mindannyiunknak!


Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok ismét!

Hogy mennyit tudok köszöngetni,mi? :lol:

Látom,egyre többen íratjátok be a bébiket bölibe.Szerintem is inkább előbb,mint később...

Móni!
Eltűntél,bár teljesen megértelek,hogy miért!Kisebb gondod is nagyobb most,mint ide írogatni!(De ugye minden rendben van veletek és csajszival,ugye?)
Drukkolok Neked nagyon,hogy minden zökkenőmentesen menjen jövőhéten Neked-Nektek!Azért majd ha lesz egy kis időd,írj,rendben?


Ki merre járt tegnap-ma?
Mi tegnap délelőtt Tatán voltunk a tóparton,délután szülinapoztunk unokatesóéknál,ma délelőtt meg a Mamákat-Anyukákat jártuk végig.Felkel Ro,aztán megyünk még az egyik Dédihez.Szóval mozgalmas volt ez a hétvége ismét.
Az ebéd is most lesz csak kész,elcsúsztunk egy kicsit az idővel.De néha kell ez is,nem?

Jók legyetek!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Én is kívánok boldog Anyák Napját mindegyikünknek!

Ancsikám! Köszi a hiányolást! Először is engedd meg, hogy gratuláljak Norbidhoz. Nagyon ügyes srác, ha már mesteredzők választották ki, az nem semmi.

Laura csütörtök óta ismét beteg, majd szerdán viszem vissza orvoshoz. Ennek ellenére megyek dolgozni holnap, Lara megy a mamához, szerencsére azért már jól van, ha nem így lenne, akkor maradnék vele itthon. Ma fogyott el az antibiotikum is.

Majd jelentkezem!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok.

Remélem mindenkinek jól telt a mai nap és Boldog Anyák Napját kívánok én is mindenkinek.

Móni jobbulást a kicsi lánynak. Neked meg egy kalappal holnapra, kíváncsi vagyok hogy milyen lesz az első napod, remélem majd elmeséled.

Anna gratulálok Norbinak, nagyon ügyes ha felfigyeltek rá. Én rendszerint elcsúszom az ebédel mióta gyerek van.

Edit sikerült a kertészkedés? A héten nem volt suli, ugye? Nálunk a virágültetés és rendezés a Zuram feladatköre. Én max néha locsolok.

Fiamette bölcsibe beíratás minél hamarabb annál jobb. Bár mi is Dávidot 3 hónapos korában iratuk be, de akkor sem biztattak azzal hogy 100 % hogy lesz helye a gyereknek.

Azért röhej hogy az ember ezen is kell rágódjon. Ez nem egy – két éves probléma és nem tesznek semmit ez ügyben. Főleg most hogy lehet EU támogatást kérni bölcsik, óvodák bővítésére. A barátnőm mesélte hogy Dunakeszin is elég rossz a helyzet ami az állami bölcsödét illeti, de ott van magán bölcsi is és az önkormányzat fizeti az 50 % -át. De legalább a gyereknek tutira van helye és az anyuka nem kell lerágja a 10 körmét hogy mi lesz. Ááááá felhúztam magam rendesen.

Zsuzsi sikerült piheni is és kikapcsolódni egy kicsit hogy apa itthon volt? Az ovis helyzetről NO KOMMENT, röhej hogy azért nem aludhat ott a gyerek mert el kellene pakolni egy két asztalt.

Nekünk mozgalmasan teltek a napok. Ha ébren van Dávid semmi esély hogy a gép elé üljek mert ő is akar írni, amikor alszik akkor meg ezerrel csinálom az itthoni teendőket. Csütörtökön voltunk pancsizni , a tegnap megcsináltuk a tisztelet kört a Csónakázó tó körül. Ma itthon voltunk, pihi volt mert apa újra húzta a gépet és szívót rendesen vele.
Pár napja Dávid elkezdett építeni építőkockákkal. Még csak tornyot épít de azt lelkesen és nagyokat kacag mikor sikerül két kockát egymásra raknia.
Hát mára ennyi…

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Holnapra:

Nagyon Sok Boldog Névnapot Timi !!!!

Nagyon jók a képek Ágikáról. Mi újság veletek? Nagyon rég voltál…..

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Egész hétvégén mentünk...Nem is írtam :oops: .

Szombaton volt suli.De nem maradtam a végéig,mert az anyák napját el szerettem volna intézni azon a napon.Ebéd a mamámnál.Ott volt az egész család,unokatesóimnak a szülinapja volt,keresztanyám névnapja....Szóval ott volt mindenki.Majd másik mamámhoz mentünk,ott is ott volt az egész család (a másik fele),majd anyósom maradt a sor végére.
Vasárnap apa elment boltba reggel a Milánnal és felszöktek a rallira.Majd 10-kor mi is felvonultunk a tűzoltóautókkal.Sétáltunk mellettük le a Csónakázó tóig.Ott ugrálóvárazott a Milán és szomszéd lépiből a kisfiú,jöttünk haza délre,szó nélkül elszenderedett az ülőgarnitúrán.Jázmin úgyszintén. :D (Csak ő a kiságyban.)Mikor felkeltek,elmentünk Kecskédre kajálni. :D Visszafelé Környén unokanővéremhez bementünk játszani,majd este haza.
Röviden ennyi volt a hétvége.

Ma volt a doki.Beadta Jázminnak a 15 hós oltást.Elég jól viselte.Eddig minden oltás simán ment,semmi utóhatás nem volt,remélem ez most is így lesz.Milán nagyon szépen szót fogad a dokinak.Mikor mondta neki mit csináljon,mindent végrehajtott.

Melinda!Azért mekkora sikerélmény lehet Dávidnak az építőzés.Aranyos lehet nagyon!
Nem ültettem el a virágokat,mert elfelejtettem hazahozni a virágos ládákat.És földet is elfelejtettem venni.Na majd a héten muszáj lesz.A gyerekekkel közösen szeretném.Nálunk is régen segített a férjem,de ióta itthon vagyok,elintézem én.Van egy nagyon nagy virágunk,na az majd közös buli lesz.

Anna!Szerintem egyáltalán nem baj,ha az ebéd csúszik.MI nem szoktunk reggelizni,de ha hétvégén reggelizünk,mi sem eszünk utána csak délután.Ha csúszik,had csússzon.Éhen nem haltatok :D .

Móni!Anyukám mindig azt állította,hogy amint egy anyuka munkába áll,legyen az új munkahely,vagy gyesről vissza,a gyerek mindig megérzi és belebetegszik.Én ezt nem hittem el,de most nálatok is bebizonyosodott.Remélem a helyzet csak javulni fog,és pikkpakk helyrerázódtok.JELENTÉST majd melóból!!!
Tegnap mikor Kecsin voltunk,odafele ott állt az apa autója az udvarban,visszafele nem.Figyeltem!!!! :wink: Délután volt 4-kor oda és 5-kor vissza.És a szomszéd látom kerítést falaz!!!!

A bölitémához még annyit,hogy van akinek nem 3 évig jár a juttatás (GYED/GYES),hanem a gyerek két éves koráig.És muszáj beadni a bölibe két évesen a gyereket.Már ha lesz rá lehetősége,mert ugyebár falun az sincs és nem mindenki tud átjelentkezni trükkösen a rokonokhoz.Lesz itt még zűrzavar....És tumultus a bölikben.Cudar egy világot élünk....

Na megyek mert egy kis vasalni valóm van és sajna nem vasalta ki helyettem senki a hétvége alatt :( .

Szép napot és gyertek!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Utolag boldog Anyaknapjat kivanok mindenkinek!

fiamette
 
 


Sziasztok!

Edit!
Ne haragudj,de ezt a "belebetegszikagyerekamikoranyavisszamegymelóba"-témát én cáfolom...Nem mondom,hogy nincs ilyen,mert ugye minden lehet.De nekem eddig 3-ból kettő nem akkor betegedett le,mikor kezdtem volna pl. másnap dolgozni.Ahogy olvasom,Móniéknál sem...Nem vitát szeretnék szítani,csak leírtam az én tapasztalatomat.

Jó sűrű volt a hétvégétek!A tűzoltókat mi is meg szerettük volna nézni,de aztán nem jutottunk el odáig...

Melinda!
Nem tudod véletlenül,hogy mikor nyit a strand kinti része?
Nagyon ügyes Dávid az építőkockázással!Olyan kis zabálnivalóak,mikor tudnak örülni maguknak... :D


Móni!
Hogy van Laura?
Anyudat láthattam én ma délelőtt dózsakertben?Laurával?Mentek az olasz pékségbe,vagy nem őket azonosítottam be? :lol:

Lépek,mert menni kell gyerekekért!

Szép napot mindenkinek!(Hogy mennyire úúúúútálom ezt az időt... :? )

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!

Melinda! Köszönöm az érdeklődést a mai nappal kapcsolatban, eltelt....
Azt hittem, hogy rosszabb lesz, már ami a Cicamica hiányát illeti, de azért jól elvoltam. Még nincs gépem, úgyhogy olvasgattam az elkészült anyagokat, hogy memorizáljam a számokat, de úgyis élesben lesz az igazi. Hogy tudjátok, kontrollingos vagyok, tervezünk, elemzünk, számokkal dolgozunk. Na, ezért olvastam el az üzleti tervet, tavalyi évi üzleti jelentést, hogy nagyjából képben legyek, de hát első körön azért elég tömény volt. Bizonyos dolgok változtak a 3 év alatt, amit kihagytam, de majd belerázódok. Olyan az egész mint egy időutazás. :P Csak közben megkaptam életem legszebb ajándékát, Laurát, és megváltozott minden körülöttem.
De őszintén mondom, jó volt kicsit megint dolgozni, ugyanakkor azért hiányzik a Larával töltött idő, az egésznapos együttlét, de most ennek van itt az ideje. :)
Dávid nagyon ügyes, hogy már egymásra rakja a kockákat, Larát nemrég kezdte el érdekelni. Mostmár viszont ő is épít "tóóónyot" és egész magasat tud már, tök édi Ő is, ahogy örül neki.
A magánbölcsi témáról jutott eszembe, hogy itt a faluban is van. Családi napközi a neve. Hát nagyon drága, úgyhogy aki azt is meg tudja fizetni egy hónapra, annak nagyon jó sora van. De biztos van rá igény, ha valaki ennyi pénzt belefektetett. Még akkor is drága, ha a felét kifizetné az önkormányzat.
Remélem nektek lesz helyetek, és nem kell ezen rágódni. Neked is azt mondta a vezetőnő, hogy már szeptembertől vidd Dávidot? Mert ugyebár a dózsakertiben Andinak ezt mondták, és Ti is oda vagytok feliratkozva.

Edit! Jelentést olvasd fent. :lol: Jót csaviztatok a hétvégén. Mi is szombaton intéztük az anyák napját. Megköszöntöttük anyukámat, meg voltunk a temetőben is. Aztán lementünk a Csóni tóhoz, kaptunk a Volántól kajabónt, azt leettük. :lol: Utána még átmentünk sütizni Szőlősre a Jeneibe, aztán haza. Laurával hintáztunk a Csónakázó tónál, tök édin ült rajta, mindjárt mellékelek képet, csak nem biztos, hogy jó lesz, mert telóval készült.
Szerintem nálunk Laura nem attól lett beteg, hogy én mentem dolgozni, mert Ő már csütörtökön beteg lett, piros volt a torka, folyt az orra, úgyhogy ez nem lelki, hanem bölcsis dolog. Na, de biztos van olyan is, hogy belebetegszik a gyerek.
Amit írtál a bölcsirendszerről, tök igazad van, elég gáz, hogy hely nincs, de két év után add be, ahová tudod. Falun úgy oldják meg (mostmár), hogy indítanak az oviban minicsoportot, de az azért mégsem bölcsőde. Ráadásul 2,5 éves kortól veszik be a gyereket, legalábbis nálunk, legyen szobatiszta, stb. Azért a bölcsi az bölcsi, múltkor beszéltem a fogászati asszisztenssel, ugyebár Ő egészségügyit végzett, Ő is mondta, hogy egész más a két intézmény szerepe a gyerek életében, úgyhogy biztos így van.
Apa kocsija itt volt 5-kor is, csak eggyel hátrébb. Egyébként 5-kor kint voltunk takarítottuk az én autómat, aztán meg játszóztunk. :P

Anna! Köszönöm Laura jól van, csak folyik a nózija, meg néha köhög, bár tegnap este úgy köhögött lefekvés után kb. 1 órával, olyan szárazon, fuldoklósan, hogy rossz volt hallgatni. Aztán kapott vizet, kivettem, ringattam, megnyugodott, úgyhogy jobban lett és visszaaludt. Éjjel többször felsírt, de vissza is aludt, szerintem a rágófogai is készülődhetnek, a nagyok, mert állandóan a keze a szájában, vagy a cumi. Soha nem nyáladzott, most meg néha folyik a nyála is, ezért tippelek a nagyörlőkre. Úgyhogy szerintem az éjszakai felsírás ettől lehet.
Láthattad Őket ma Dózsában, vettek sütikét a pékségben, igen, délelőtt sétáltak. Anyukám egy kék macis babakocsiban tolta a Larát. Miért nem köszöntél rájuk? Anyukám szerintem tök örült volna. Te Roval voltál? Mit intéztél arrafelé? Vagy gyakran ugrasz le oda a Sparhoz?

Na, jó éjt csajok, megyek, fürdök, aztán irány az ágy. Mindjárt kelek. :roll:

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Ülünk a hintán

Kép

Ülünk a vonaton :P

Kép

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok.

Móni de örülök hogy minden ok volt melóban, vissza rázódsz nagyon hamar majd meglátod . Nagyon jók a képek, látom nagyon jól érezte magát a kiscsaj. Kis vigyori. Nekünk nem mondták hogy szeptembertől vigyük Dávidot bölcsibe. Gondolom azért mert jövő szeptembertől várják az igazi rohamot a megváltozót gyed, gyes rendszer miatt. Májusban be akarok nézni mindenképpen, hadd idegesítsem fel magam. Mamát edzem lelkileg hogy ha esetleg mégsem lesz helye Dávidnak akkor kiköltöztettem ½ évre és akkor 2011 szeptembertől megy bölcsibe. Valahogy lesz……

Anna nem tudom mikor nyit a strand kinti része, a kinti melegvizes medence április elsején nyílt. Megnéztem a honlapjukat de nem írnak róla, ha megtudom akkor megírom neked.

Edit ejnye ejnye május 1-én sulizni…. Mozgalmas hétvégétek volt. Dávid az oltás után kipöttyösödött egy kicsit.

Ma délután olyat csináltam amit már nagyon régen nem csináltam, aludtam Dáviddal. Nagyon jól esett, az már kevésbé hogy arra ébredtem hogy a gyerek keservesen sír. Szegénykém még mindig a foga….

Jó éjt mindenkinek.

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Móni Nagyon Sok Boldog Névnapot !!!

Kép

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!

Móni!
Boldog Névnapot!
Akkor 98%,hogy Anyudékat láttam!Azért nem köszöntem rá,mert autóval mentünk.Meg nem mertem ... :oops: Mikor meg a pékségben voltak,mi akkor jöttünk ki a dm-ből,aztán mentünk a spárba.Szoktunk arra járni,tudod anyósomék ott laknak a Vadászon,meg azt a spárt jobban csípem,mint a bánhidait.
Szegény kiscsaj,remélem hogy hamar jobban lesz!
Reggel mikor kelsz?Örülök neki,hogy azért jól telt az első napod!
Mindkét kép tök jó,aranyosak vagytok rajta!

Melinda!
Köszi,akkor majd szólj ha megtudod a nyitást légyszi!
Bölivel kapcsolatban a múltkor elhatároztam,hogy telefonálni fogok,hogy mi van a helyünkkel.Nem várom meg,hogy szólnak-e.Már csak azt kell kitalálnom,hogy mikor érdeklődjem.Valószinűleg megvárom a hónap közepét.
Jó hogy tudtál délután aludni picit,az már kevésbé jó,hogy Manó sírására keltél... :cry: Melyik fogacskák jönnek most Dávidnak?


Ma lesz az anyáknapja az oviban!Anna tegnap délután 30x,ma reggel csak 5x mondta,hogy az ünneplőst el ne felejtsem vinni!Édes szíve,úgy tud aggódni!Ráadásul most szólt ovónő Gábornak,hogy holnapra kell ünneplős ruha,mert mennek fellépni a Közösségi házba.

Na megyek,csinálom a dolgom...

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Anna!Nem én hittem ebben a betegség dologban.Csak múltkor egy ilyen példa a családban volt és akkor mondja muterom,hogy szerinte ez tök igaz.(Én rögtön bárányhimlővel kezdtem és az sem lelki.)(Én amúgy abban hiszek,ha valaki születik a családban,akkor valaki meg is hal.Én terhesen temetésen voltam.No muterom azt mondta ez hülyeség.Erre mondta ő ezt a beteges dolgot.)
Milyen volt az anyák napja?Biztos aranyosak voltak.A nagyobbak meg már hosszabb összefüggő verset-éneket-műsort is tudnak. :D

Mónika!Boldogságos névnapot neked!Azért melóban elég száraz,tömény lehetett első nap a kimutatásokkal,tervekkel,beszámolókkal kezdeni.Ejnye!!!!A beszoktatás is jó volt akkor a böliben.Valamennyi időt már töltöttél külön a kis "utánfutód" nélkül.Nem rögtön lettetek külön szedve.Már a sírós részen túl vagy.(Már amikor te sírsz.)Még jó hogy Larika elvan a mamával.(Látom itt elsétálgatnak...stb.)Reméljük mihamarabb meggyógyul és nem lesz pityergés,ha megint megy bölibe!Milyen jó,hogy anyukád vigyáz rá!
A képek jóóóóóók!!!!!!Megkezdődött a bucsuzós korszak.Mehettek majd gyereknapra,a kecskédi bucsuba,...stb.És látom már kezdtek vetkőzni.Egyszerűen sokszor gondban vagyok,mit adjak a Jázminra?Nem kell őt már vastagabban öltöztetni,mint a Milánt,nem?Rá is elég egy olyan kisszoknya,mint a Larára?Nem fogja a térdét lehorzsolni,ha nem hosszúban van?Hogy volt Larával tavaly?Anna,Melinda ti hogy öltöztetitek a lurkókat?Nekem ha kint a sonka,olyan meztelennek tűnik.Még sokszor olyan picinek tűnik,de azt sem akarom,hogy megfőjön.Szombat délután csak egy bodyban volt,meg zokni,kiscipi.

Melinda!Ha az esett jól aludj,tedd meg ma is!Csak az ébredés volt gondolom cudar.Főleg,ha mélyen aludtál!

Mi voltunk tegnap fürdeni a Gyémántban délután.Gyerekek negyed 5-ig aludtak,ettek,felöltöztettem őket,jött apa és mentünk.Fél 6-tól fél 8-ig fürödtünk.Négyünk öltözése,szárítása 10 perc volt!Végig a vízben voltunk.Két medence közt rohangáltunk.Jázmin először bújt,de kb 5 perc után már vizikacsa volt.Ugráltak végig,meg a kis csúszdán csúsztak.Jázmin meg fröcskölt.Meg ha fröcsköltük az tetszett neki.Jó volt,de két gyerekkel nekünk azt hiszem a 3 órás jegy bőven elég.Ha a strand nyit és jó idő lesz oda persze egész napos jegy kell,de a fürdőbe jó nekünk a három.
A külső rész május 10-én nyit.Úgy emlékszem azt mondták.Pont előttünk kérdezett rá egy pasas.

Mindenkinek szép napot!!!!!
Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Ja a Jázmint bodyra nem én vetkőzettem le,keresztanyja,mert szerinte meleg van,de nekem akkor is kicsinek tűnik a csupsz combokhoz.Pedig már lassan másfél éves. :oops:

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!
Letelt a hétvége, apa ma reggel ment vissza.

Melinda!
Nagyon jó volt a hétvégénk, nem is voltunk túl sokat itthon. Egyfolytában csavarogtunk meg ilyenek. :) Mi is voltunk kint szombaton a Csónakázó tónál és a Bius jó sokat hintázott is. Persze ugrálóvárazott is meg vonatozott is és szegénykém fel akart ülni arra a sárkányos hintára, de arra még nem engedtük. Utána még fagyiztunk egyet és átmentünk a jubileum parki játszóra is. Úgyhogy este 7 után értünk haza. Vettünk neki egy nagyon aranyos kis szoknyát, azt fogja holnap felvenni az anyák napi ünnepségre. :) Aztán menet közbe meg mi is felköszöntöttük a mamákat, mind két nagymama kapott egy egy orhideát meg csináltam egy fényképet a Biusról és azt hivattam elő, úgy, hogy keretet is rakattam rá. Persze abból magamnak is jutott egy. :)
Az egész hétvégénk nagyon jó volt, most meg nem győztem olvasgatni amiket irtatok. :)
Lassan lépek is mert még fel kell mosnom meg porszivóznom és már mehetek is a Biusért az oviba.
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi akkor ti sem pihentetek a hétvégén!Ilyenkor amikor apa itthon van,mindig mentek?Mi azt csináltuk anno és nekem sokkal fárasztóbb volt amikor itthon volt,mint mikor kettesben voltunk a Milánnal.Nálunk én kaptam orchideát.A mamák meg fényképet kerettel,nagyobb méretűt,a dédik kicsi fényképet kerettel.Meg szedtünk orgonát.Azt hiszem magamnak szedek még,mert eléggé eltikkadt,pedig minden nap cseréltem a vizét.
Kíváncsi leszek a ti anyák napi ünnepségetekre is ám!Majd mesélj!

Kezd melegedni az idő.És eszembe jutott,hogy anno mikor érettségiztem a kertben tanultam,napoztam,mert olyan meleg volt!Itt a nyár hamarosan!

Írjatok majd!Andi helyzetjelentést!!!!!!Anett sem sokat írt!!!!!

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Móni boldog névnapot!!!

hát nálam ugy semmi változás..izgulok,hogy a srác holnap jöjjön kifizetni az autót,mert a bank elveszi ha nem lép,és én leszek szarban..már elegem van belőle..most intézem a másik hitelemet ha megjött joco devizája,aztán most mindent kifizetek...majd a hétvégén irok többet..addigra lezajlik minden...

jó éjt...

anda-vivibaba
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm mindenkinek a névnapi köszöntést. Jól esik nagyon.

Melinda!
Örülök, hogy örülsz a munkahelyi dolgaimnak. Ma már dolgoztam is, jupijééééééé. Most tuti hülyének néztek, de jólesett. Bááár, néha tök alapvető dolgok nem jutottak eszembe, de aztán meg igen. :P
Jó ötlet ez a mamaköltöztetés. Hát igen, ha más megoldás nem lesz, de hát csak lesz. :twisted: Igen, igazad van, Ti már 2011. januárban kezdenétek, Andiék meg csak az év végén, ja, ez kiment a fejemből, hogy akkor fog a gyed/gyes áldásos hatása kirajzolódni. Hát reméljük a legjobbakat. :D
Ésssss, aludj csak, amíg teheted, jó is az. A sírás kevésbé. Nekem a mai napig kalapálni kezd a szívem, ha a Lara alvásból felsír, ez olyan érdekes érzés.

Edit! Tavaly nyáron Laura még nem volt másfél éves, de én ha mentünk valahová kisruhát adtam rá, általában kis kötényruhái voltak, bodyval, kis csipkés zoknival, ha meg játszóztunk akkor body, rövidgatya. Nagyon helyes kis cuccai voltak. Úgy, hogy egy szál bodyban lenne, nem volt soha, nekem mondjuk az nem tetszik. Szerintem szombaton azért még egy szál bodyhoz nem volt elég meleg, de hát kerianyud tudja. Larán is a felsőtestén a póló alatt volt egy rövidujjú body, mert nekem meg a mániám a kis háta, hogy meg ne fázzon. Jázmin már nem kicsi a rövidgatyihoz, meg a kisszoknyához, nyugodtan adhatsz már rá szerintem zoknival is, ha nagyon jó idő van, és bizony a térde le fog horzsolódni. :lol: De hát ennek a kornak ez a szépsége. :P És még kétévesen is le fog. Laráé most is térkép. Ma is megkereste a pizsi alatt a bibijét.
Laura jól elvan a mamáéknál, nagy a szerelem, és ez így van rendjén. :P Születésétől szinte naponta együtt voltunk, úgyhogy szereti Őket nagyon. Jól elcsaviznak délelőtt, ügyesen ül a babakocsiban, anyu csak a játszón veszi ki, ott hintapalintáznak, aztán ebéd, alvás és már megyek is érte lassan.
Ma is az esti öltöztetésnél mondta, hogy megyünk "mamájoz". Mondom igen, holnap is odavisz apa. :lol:
Jó lehetett a pacsálás. Továbbra sem voltam még a Gyémántban, talán egyszer majd eljutunk. Bár én nem vagyok nagy vizicsibe, de ez a két családtagom...., no Ők azok! :P

Ancsikám!
Jó, hogy rámköszöntél ma, nagyon örülök, hogy megismertelek. Ro annyira cuki. Olyan kis picinke még. Milyen volt az anyák napja? Vittél ünneplőst? :P Láttalak amikor mentél vissza a mamához, egyedül voltál, Lara éppen a ház mellett motorozott. :lol:
Reggel fél 6-kor csörög az óra, de csak 40-kor jövök ki. Megmosakszom, elkészítem az ebek gyógyszerét, Lara tejcijét, félig felöltözöm :lol: (mert a pólót meg a nacit csak indulás előtt veszem fel) és megyek kelteni a Cicát. Összevissza rágom, aztán apájára bízom, és lelépek melóba. Hát így kezdődik a napom.

Andi! Remélem rendeződik a kocsidolog, meg az összes anyagi gond. Jó lenne már, fel a fejjel. Hétvégén várunk, addig kitartás!

Most épp sül a rizskók holnapra, meg palócleves van hozzá. Azt viszünk a dolgozóba.
Holnap délután megyünk vissza az orvoshoz, majd kiderül, hogy megyünk-e csütörtökön bölcsibe.

Megyek is, mert még fürödnöm kell, aztán irány az ágyam. Laura már alszik másfél órája.

Jó éjt mindenkinek!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Edit!
Ro pénteken volt csak bodyban-zokni-szandiban,annyira meleg volt.Ha megyünk el valahová,egy rövidnacit még ráadok.Ahogy nézem,Ő is az izzadós csapatba fog tartozni,mint az apja,és Anna.Amikor nincs annyira meleg,akkor meg halásznaci vagy vékonyabb hosszúszárú nadrág+body.Tegnap pl. mivel (szerintem) érdekes idő volt,hosszú újjú body+vékony farmergatyó volt rajta délután.Nem volt melege,de nem is fázott.

Zsuzsi!
Ahogy látom,Nektek is sűrű a hétvégétek! :wink: Persze ez néha nyűg,meg fárasztó meg minden,de mennyi élménye lesz Biusnak,tök jó!Mi hozzátok képest itthonülő típusúak vagyunk...

Andi!
Csak jelentkezik az az emberke hogy kifizesse azt az autót!Drukkolok érte!Amúgy minden rendben Veletek,ugye?

Móni!
Naaaa,mit szólsz,milyen bátor voltam? :wink: Tök örülök,hogy egyúttal Anyudat is megismerhettem!Laura meg olyan kis tünemény volt a copfijával!
Persze hogy vittem ünneplőst(Te kis gonosz... :lol: ),ott volt az autóban,mikor taliztunk,csak akkor vettem ki,mikor elindultunk.
Engem láttál,mikor mentem vissza Mamához?Egyedül?Az nem én voltam szerintem...Mamával meg Rolcsival mentünk az anyáknapjára,aztán még bementünk az olaszpékségbe,és úgy sétáltunk vissza Anciékhoz.Figyeltem az autódat,de már nem láttam addigra a parkolóban...Olyan fél 6-felé értünk vissza,ezt nemtom pontosan.
Köszi az infót a napirendetekről! :wink:
Írj majd,hogy mi volt az orvosnál!
Ja,és rákérdeztem a Zuramtól,azt mondta hogy tényleg van egy kis üldözési mániám... :lol: :lol: :lol:

Az anyáknapi ünnepség szép volt,nagyon ügyesek voltak!Még ovónéni is elérzékenyült...Mamával meg jól kisirdogáltuk magunkat...Ro meg nagyon ügyesen végigücsörögte az egészet.Egész végig kameráztam,mert a dédiknek így meg tudjuk mutatni,csak pár képet csináltam.
Mára semmi extra program nincs,ha minden jól megy jönnek délután a barátnőmék.Jaj,dehogynem,el kell mennem cipőt-szandit venni Ronak.Remélem,megúszom egy úttal és nem kell a fél várost bejárnom...

Szép napot mindenkinek!
Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
Edit!
Hát tényleg nem sokat pihenünk ha apa is itthon van. Ráadásul én nem tudok tv mellett aludni, apa meg ilyenkor elég sokáig nézi, úgyhogy reggel mondanom sem kell, hogy, hogy kelek fel. :) De mindegy ezeket a napokat kibirom, aztán mikor elmegy újra, na akkor pihenek én is. Még az a szerencse, hogy ilyenkor mostanában a Bius is elég sokáig alszik reggel. Igaz este van 10 óra is mire elalszik, ha nem később, de reggel majdnem 9-ig is alszunk. Főznöm is alig van idő, pedig ha apa itthon van mindig szeretek valami finomat és frisset főzni vagy sütni, de hát annyit csatangolunk, hogy ez nem mindig jön össze. :) De legalább nem vagyunk lent a játszótéren állandóan. Mert ha meg nincs itthon, akkor meg mindig ott vagyunk és néha bizony már nekem unalmas. Szétülöm a seggemet!
Az anyák napjára én is kiváncsi leszek, ma lesz délután, úgyhogy nem sokára megyek a fodrászhoz, kicsit rendbe rakni a hajamat, aztán meg vennem kell valami felsőt is, mert én még az ilyenekre nem készültem fel és jóformán csak melegitőim vannak pólókkal. Oda meg azért illik egy kicsit szebben kiöltözni. Majd viszek kamerát is és felveszek mindent, hogy apa is meg tudja majd nézni. Igaz a verseket már hallottam mert a Bius még ma is oviba menet elmondta mind a 3-at, de nem baj. Olyan szépen mondogatja. Remélem majd a sok szülő előtt is ilyen kis ügyes lesz. :)

Anna!
Hát igen, tényleg elég pörgős napjaink vannak ha apa is itthon van. Bár néha azért úgy vagyok vele, hogy inkább lennének unalmas napjaink, csak lenne mindennap itthon. De az biztos, hogy nem unatkozunk és most már elég sok helyre eltudunk menni a kisasszonnyal is mert már nem cipelteti magát. És persze a Mcdonalds-ot sosem hagyhatjuk ki, ha apa itthon van mert a Bius újabban nagyon szereti a hamburgert, főleg a játék miatt. :) Régen ha apa itthon volt akkor mindig cipeltette magát a Plázáig meg mindenhova mert tudta, hogy ő fölveszi. Ha csak velem volt, simán végig sétált akárhova és akár milyen messze is mentünk. Na most már szerencsére az apjával sem cipelteti magát. Mostanában ha anyuhoz elmegyünk Kertvárosba, akkor oda is gyalog megyünk és a kisasszony simán átsétál Dózsakertből, úgy, hogy utána még a 4-re is felmegy egy szó nélkül. Úgyhogy már tök jó, hogy mindenhova igy elsétálgat.
Nektek milyen volt az anyák napja?
zsuzsi2811
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Köszi itt az öltözködési útmutatókat mindenkinek!

Anna!Ro ügyes fiú volt és tudta,hogy nem szabad megmukkanni az ünnepségen! :D
A Móni anyukájától nem kell félni,ezt akartam is írni múltkor! Közvetlen,aranyos és nagyon vagány egy nő! :wink:
Sok sikert a mai szandi-hadjárathoz!

Móni!Képzelheted milyen képet vághattam mikor megláttam az én kislányomat egy szál bodyban meg sportcipőben,kis fodros zokniban! :shock: Igaz,hogy tényleg nem picike már :oops: .Csak én viselkedem úgy vele,mintha csecsemő lenne. :oops: :oops: :oops: Hosszú újjú body volt rajta meg egy melegítőgatya.Tényleg adhattam volna rá rövid ujjú bodyt.De még cserének is hosszú újjút vittem.Bár mikor itthon kipakoltam,láttam,hogy volt nálunk egy farmerruci.Pedig aznap raktam be :oops: .Nem emlékeztem rá kettőkor,amit 11-kor tettem be :oops: .
Amúgy az én lábam is mindig kék-zöld foltos volt oviban és a mai napig nem nőttem ki.Most is állandóan belerúgok valamibe.A MIlán mikor kisebb volt,mint a Jázmin,a betonon mászott és soha nem horzsolta le a térdét!!!!Amitől félek,hogy elesik a csajé,és vérezni fog a térde.Még ilyen tipusú balesetünk soha nem volt!!!(Gondolom nem maradhatunk ki belőle.)
Nekem ami nem tetszett soha,az a fodros zokni,és a pelenkára adható fodros bugyi.Ahhoz képest,hordjuk a fodros zoknit,és tavaly hordtuk a bugyit is!Idén is ez lesz! :D
A melóban látom sikerélményed volt!De hát dolgozni mentél vissza!!!! Majd csak előjönnek a régi dolgok!!!(Gyorsabban,mint gondolnád!)

Andi!Sok sikert ezekhez a banki dolgokhoz!Meg az autóhoz!Csak rendeződtök lassan!

Nekem a Postára kell mennem :? Meg kéne boltba,de az annyira nem vészes.Lehet le is megyünk most!Kaja:vadas+spagetti tészta.

Még egy:Jázmin szól,hogy kaka,ha bekakilt!Soha nem zavarta,ha nagydolog van a pelusban,de mostanában kezdi!Ennek örülök!!!!Alig beszél,de legalább ezt mondja!Ügyeske!

Szép napot mindenkinek!Sok sikert a dokinéninél a Larának és a pénzügyekben az Andinak!
Zsuzsi?!


Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Szia Edit!
A kék zöld foltokból mi sem szenvedünk hiányt! A Bius tegnap pl. a játszón mászott volna lefele az egyik mászókáról és persze a tetejéről esett le. Még jó, hogy homok volt alatta, bár igy is megütötte magát elég rendesen! :cry: Na meg aztán az oviba is egyfolytában beszedi a foltokat. Alig van már hely a lábán, de hát ez van, gyerek! :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Megvolt a posta,haza is sétáltunk,még egy picit lent maradtunk a ház előtt.Aztán gyerekek ebédeltek (no meg én is),most teni van.Legalábbis lassacskán.Jázmin a kiságyban,Milán az ágyikójában fekszik, nézi a Shreket.Nekem meg össze kell pakolnom a gyerekek játékait, mert a Milán egy csomó mindent összeöntött :twisted: . (Kinderes dobozt a Legokkal meg felborította a Jázmin a Milán szerszámos dobozát!)Nagy dolgaim hál' Istennek nincsenek.Ha elaludtak,tanulok egy kicsit.

Anna!Szerintem egyáltalán nem vagytok unalmasak.Azért három gyerekkel egyáltalán nem lehet annyit menni.És Ro is még picuri sok dologhoz.Ne gondold,hogy unalmas lennél!!!!

Zsuzsi!A sajtburger nálunk is nagy kedvenc.Na meg a kóla.A játék még nem érdekli a Milánt.Bár múltkor a sárkánnyal eljátszott.Ja és a fagyi!De az nekem is nagyon bejön!!!!Meg a meki is nagyon bejön.Miért ne szeretnék a gyerekeim?

Megyek pakolni :twisted: !

Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Edit!

A sárkányos játékot mi is gyűjtjük, eddig 3 van meg belőle. Bár előtte meg a Scooby doo miatt mentünk a mekibe. :) Mi még kólát szerencsére nem iszunk, nagyon ritkán kap egy egy kortyot. Nálunk a Kubu jön be minden mennyiségbe. A múltkor vérvételen voltunk amikor még arcüreg gyulladásunk volt és a doktornő meg is kérdezte, hogy szereti e a sárgarépa levet mert eléggé sárga szegénykém. Úgyhogy le is állitott minket, azt mondta, hogy ha lehet naponta egy pohárral kapjon csak. Mondanom sem kell nekünk a napi egy liter is elfogyott ha volt itthon. Úgyhogy most már csak ritkán veszek neki. :)

Megvolt az anyák napja! Nagyon aranyosak, szépek, ügyesek voltak a gyerekek! És nagyon ügyesen mondták a verseket is meg a műsort is nagyon ügyesen adták elő. :) Az anyukák a végén kaptak egy cserepes virágot, a nagymamák meg egy üdvözlő lap szerűséget, aminek az elején a tulipán volt rárajzolva, ez a csoportjuk, belülre meg volt irva egy nagymamáknak szóló vers.
Én mindent lekameráztam, de azért egy egy képet is csináltam. :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok.

10 –e számú fogacska kibújva. :D

Anna Dávidnak a kisőrlőfoga bujt ki. Remélem most egy ideig nyugton hagyják…. Képek az ünnepségről ?? :wink: Olyan aranyosak a csöppségek mikor szerepelnek. Sikerült a szandi – cipő vásárlás ?

Anna Edit ti mit adtok a kicsi manóknak reggelire? Azért inkább titeket kérdezlek mert úgy-e korban Jázmin és Ro van mihozzánk közel. De a többiek is írhatnak ezzel kapcsolatban. Szívesen veszek bármilyen ötletet. Olyan bajban vagyok mindig, hogy ne legyen egyhangú és változatos legyen, de egy idő után kimerül az ötlet tár. :(

Edit rövid ujjú bodyban volt Dávid a múlt heti jó időben ,de a rövid nadrágot még korainak tartottam, főleg hogy mi még négykézláb közlekedünk A tegnap délelőtt még egy vékony harisnyát is adtam a nadrág alá, hűvös volt. Kéznél mindig van egy kardigán vagy egy felső amit rá tudok adni ha szükséges. Tavaly nyáron csak a lakásban volt egy kis bodyban , ha kimentünk akkor persze felkerült a rövidgatyó is, a táskában meg ott lapult a hosszú nadrág is. Biztos ami biztos. Jázmin nagyon ügyes hogy szól mikor kaki van a pelusban. Dávid nagyokat nyög és elvörösödik a feje mikor action van. :oops: :lol: Egyértelmű hogy itt pelus csere lesz.

Nekem a gyerekkori esések nyomai még látszanak a térdemen. Ez vele jár…. Apám milyeneket tudtam esni. A család meg is szokta jegyezni hogy ehhez kész tudomány kell. :oops: :roll:

Móni holnap már mentek bölcsibe?:

Andi sok sikert mára. Nagyon sietettek a tegnap:… :)

Zsuzsi akkor most pihenés van. Van benne valami hogy amikor „ láb alatt vannak a pasik
„ akkor minden otthoni dolog nehezebben, lassan megy. Egy nagy gyerek a családban a kicsi / k mellé. De milyen jó is mikor együtt van a család. :wink:

Vacsi után Dávidot bedobom a kádba aztán az ágyba. Apát elkergetem melózni, én meg olvasgatok egy kicsit. Nyugis este lesz. :lol:

Jó éjt mindenkinek!

Melinda

Kép
dávidbaba
 
 


Sziasztok!
hát ez a srác átvágott..nem tudom mi lesz ezzel az autóval..nem fizetet,ráadásul nem is tudom elérni telefonon...na mindegy majd csak lesz valami...a devizát megkaptam át is váltották,holnap ha nem esik az eső megyek is és befizetem hogy áttudjam utalni...

Melinda,ne haragudj tényleg siettünk...anyám is várt már minket,meg akkor is intéztem valamit,csak vivi mellett nem lehet sietni..:-))

na most röviden ennyi,majd jelentkezem...amugy köszönjük jól vagyunk,,márkónak kint van az első foga,de a második is követi pár nap mulva... :lol:

jó éjt

anda-vivibaba
 
 


Jó reggelt!

Melinda a reggelii nálunk sokszor a kakaó cumisüvegből.Utána még esznek:bundáskenyér (az nagy kedvenc),kenőmájas kenyér, májkrém,parízer, gépsonka, vajkrém, no meg a pritaminpaprika.Én szoktam mindig lecsót eltenni,és azt is nagyon szeretik tojással.Rántottát is kapnak.Kb ennyi jutott eszembe.Na meg a melegszendvics, virsli.Sok nem kell nekik.És mi általában a kenyeret esszük,mert a Milán nem szereti a kiflit meg a zsömlét.Néha megeszi,de a kenyér a kedvenc.Meg muterom mondta,hogy anno mi szerettük a kiflit belemártogatni a joghurtba vagy a krémtúróba. Mondjuk tegnap banánt evett reggelire a kiscsaj,de már 11-kor ebédelt.Nem is aludt délelőtt.Ebéd után viszont 11-től fél 5-is :shock: .Milánnak tegnap nem nagyon volt jó az evőkéje.11-kor evett tegnapelőtti főzeléket és annyi volt a főtt kaja.Nagyon nem aggódom rajta,mert nem ez a jellemző.
Azta!Bárcsak nekünk lenne 10 fogunk.Mi még mindig 4-gyel nyomulunk.Milánnak is hamar kibújtak.A doi azt mondta hétfőn,be van dagadva az inye,ahhoz képest nem veszi a szájába a kezét/ujját, nem eszik rosszabbul és egyáltalán nem sír.

Andi!Ne aggódj a kocsi miatt!Majd csak lesz valahogy.Csak ez után nem fogtok senkiben sem megbízni.Hihetetlen milyen emberek vannak!!!! :twisted:

Zsuzsi!Örülök,hogy tetszett az anyák napja!!!Milán nálunk még nem érti ezeket a játékokat a Mekiben,hogy mindig más van,,,,stb.De ez is eljön majd,tuti :wink: .

Ma dédilátogatás lesz.

Üdv:Edit

KépKép
nagyedit
 
 


Ja nem!8 fogunk van!!!!4 alul 4 felül.Bocsánatot kérek a lányomtól!!!

KépKép
nagyedit
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi!
Nagy rafkósok ezek a gyerekek! :D Hááát persze,hogy cipeltette magát,ha Apa otthon volt!Még szép! :wink: Annyira okos buksijuk van!A mekit szerintem minden gyerek szereti.Anna csak a krumplit eszi meg a happymeal-ből,meg persze a játék kell neki.Meg mostanában a kólát is megissza néha.
Jajj,az anyáknapi ajándékot elfelejtettem írni!Mi mécsestartót kaptunk,kartonból készítették,Mama is,meg az anyáknapi fényképezéskor csináltak külön képet,és azt rakták bele egy szép keretbe.

Edit!
Azt azért nem mondtam,hogy unalmasak vagyunk... :oops: Aztán ki tudja,hogy más hogy gondolja... Mondjuk az meg nem érdekel! :twisted: Csak a sok pörgős-programos családhoz képest vagyunk itthonülő típusúak.De változtatni fogok rajta!(Bár az meg milyen fárasztó,az állandó pörgés... :lol: )
Nagyon ügyes Jázmin,hogy szól a kakáért!Nálunk ahogy elnézem,lesz ez miatt küzdelem!Ro még akkor is rázza a fejét,és mondja hogy nem,ha messziről szaglik,és kérdezem hogy van-e kaka... :twisted:

Melinda!
Gratulálok a fogacskához!Végre lesz egy kis nyugtotok akkor!
Sikerült a vásárlás,kapott egy cipit,egy szandit,meg 4 zoknit.Ma még el kell mennem,mert a két nagyobbnak kell szandit venni.Norbival küzdelmes lesz,mert semmi olyat nem láttam,ami az ízlésének megfelelő lenne.Lehet hogy miatta fogjuk az egész várost bejárni...
"Vacsi után Dávidot bedobom a kádba aztán az ágyba."-Vizuális típus vagyok,elképzeltem... :lol: Szegény gyerek,ennyit dobálni... :lol:
Kérdezted a reggelit!Ro reggel tejcizik(illetve még tápizik,de már csökkentem az adagot,aztán átállunk a tejre),aztán mikor mi reggelizünk,velünk eszik.Nem csinálok neki külön kaját,azt eszi,amit mi.Vagy nem ezt kérdezted,hanem konkrét reggeli-ötleteket vársz? :oops:


Andi!
Sajnálom,hogy így alakult ez az autós ügy.Nem tudod valahol feljelenteni?Vagy valami más lehetőség nincsen?

Móni!
Nem jelentkeztél tegnap!Minden okés?Laura mehetett ma már bölibe?


Ma főznöm kell,délután szandihajsza lesz(rossz idő esetén a program elmarad...),meg mosnom kell.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
d.anna
 
 


Sziasztok!
Melinda!

Hát tényleg van egy kis pihi, ha apa nincs itthon, bár nem túl sok mert a takaritást akkor kezdem. Bár igazából ha van kedvem is meg időm is akkor azzal végül is csak egy nap megy el. :) Mint mondjuk ma is neki álltam már egy normálisabb takaritásnak, de csak holnap fejezem be, mert arra számitottam, hogy ma is ott alszik a Bius az oviba, de megint elmarad a mozgáskotta, mivel ma még van anyák napja másik csoportoknak, úgyhogy hozhatom haza ebéd után. Igy ma nem is főztem és még boltban sem voltam. Az marad holnapra. Még talán egy mosást beinditok ma, ha lesz kedvem. :) Minden esetre jóval hamarabb kerülök ágyba, ha a párom nincs itthon.

Nálunk a reggeli téma meg van oldva, mert nem valami jó evő a Bius, úgyhogy ő a reggelit már jóformán a kezdetektől fogva kihagyja. Amikor kicsi volt és adtam neki reggelit, akkor nem ebédelt, csak este evett valamit. Ha meg nem reggelizett, akkor volt ebéd, elég korán, de utána már akkor is csak este evett. Vagyis az ő reggelije egy kicsi kakaó, utána vagy egy joghurt, vagy egy tejszelet, ilyesmi és akkor olyan 11 körül már ebédel ha itthon van. Az oviba meg igazából nem nagyon tudom, hogy mennyit eszik, de az biztos ha jövünk haza ebéd után, egyből megeszi az uzsonnáját is és még itthon is falatozgat egész délután. De most, hogy adom neki a Béres cseppet, azóta eszik sokkal jobban. :) Úgy látszik használ neki!

Edit!
Az biztos, hogy eljön az az idő amikor minden játékot értékelni fog a mekibe. Nekem tavaly még egyáltalán nem érdekelte semmi. Sőt még a hamburgert sem ette meg, igy elég ritkán is mentünk oda. Ha elmentünk a Plázába akkor esetleg autózott egyet és kész. Na, de idén, nem győzünk menni a Plázába, mert ha esetleg kimegyünk a piacra, akkor meglátja a nagy épületet és addig nem nyugszik amig oda is be nem megyünk és nem autózhat és ehet egy happy meal menüt. :)

Anna!
Biztos szép lehetett a ti ajándékotok is. Én sokszor csak nézek, hogy mennyi mindent megtanulnak ezek a gyerekek. És milyen ügyes dolgokat tudnak késziteni. :)
zsuzsi2811
 
 


Sziasztok!

Minden rendben velünk, most csak ennyi energiám van. :lol: Laura hétfőn megy bölcsibe, addig mamaböli van.

Vigyázzatok magatokra, majd jelentkezem!

Puszik: Larianyu
Kép
larianyu
 
 


Sziasztok!

Móni akkor rendbe is jött a kiscsaj,ha már bölizhet! :wink: Aztán a munka gondolom ezerrel megy,ha így kipurcantál,hogy nincs időd írni.Pikk-pakk meglesz az új napirendetek is!

Anna!Norbinak is sikerült cipőt venni?Azért ő már kezd tini lenni és gondolom nem egyszerű az ízlésük,hogy mindenkinek megfeleljen.

Mi ma körúton voltunk,körmös boltba,cukrászdában Szőlősön,mert lesz unokahugom szülinapi partyja az osztálytársakkal és közös csavargás volt,nem csak a gyerekekkel mentem egyedül.Volt segítségem.Mire hazaértem,a gyerekek elaludtak a kocsiban.11-kor :shock: .Bár Milán ma 5-kor :shock: kelt.Gondolhatjátok,hogy örültünk neki.(Apával éjfélkor feküdtünk.)Hajnalban nyomogatta a Mekis sárkányt az oldalamhoz,hogy váááááááá.Mondtam is,ha még egyszer idenyomja,ledobom a sárkányt a teraszról! :twisted: És akkor repülni is megtanul.Úgyhogy most egy kicsit ledőlök pihenni...

Mindenkinek szép napot és jó hétvégét,aki esetleg nem jön.Én holnap és holnapután suliban leszek.
Puszi mindenkinek:Edit

KépKép
nagyedit
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: